"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды және жеке тұлғалардың әскери нысанды киімді пайдалануын (киюін) шектеу мәселесі бойынша толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 2 шілдедегі N 562 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды және жеке тұлғалардың әскери нысанды киімді пайдалануын (киюін) шектеу мәселесі бойынша толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы"  Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасы Парламентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы
Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне заңды және жеке тұлғалардың әскери нысанды киімді пайдалануын (киюін) шектеу мәселесі бойынша толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
1-бап. Қазақстан Республикасының мынадай заңнамалық актілеріне толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
1. "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы кодексіне (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2001 ж., N 5-6, 24-құжат; N 17-18, 241-құжат; N 21-22, 281-құжат; 2002 ж., N 4, 33-құжат; N 17, 155-құжат; 2003 ж., N 1-2, 3-құжат; N 4, 25-құжат; N 5, 30-құжат; N 11, 56, 64, 68-құжаттар; N 14, 109-құжат; N 15, 122, 139-құжаттар; N 18, 142-құжат; N 21-22, 160-құжат; N 23, 171-құжат; 2004 ж., N 6, 42-құжат; N 10, 55-құжат; N 15, 86-құжат; N 17, 97-құжат; N 23, 139, 140-құжаттар; N 24, 153-құжат; 2005 ж., N 5, 5-құжат; N 7-8, 19-құжат; N 9, 26-құжат; N 13, 53-құжат; N 14, 58-құжат; N 17-18, 72-құжат; N 21-22, 86, 87-құжаттар; N 23, 104-құжат; 2006 ж., N 1, 5-құжат; N 2, 19, 20-құжаттар; N 3, 22-құжат; N 5-6, 31-құжат; N 8, 45-құжат; N 10, 52-құжат; N 11, 55-құжат, N 12, 72, 77-құжаттар; N 13, 85, 86-құжаттар; N 15, 92, 95-құжаттар; 16, 98, 102-құжаттар; N 23, 141-құжат; 2007 ж., N 1, 4-құжат; N 2, 16, 18-құжаттар; N 3, 20, 23-құжаттар; N 4, 28, 33-құжаттар; N 5-4, 37-құжат):
531-бапта:
тақырыпта:
"заңсыз" деген сөзден кейін "пайдалану немесе" деген сөздермен толықтырылсын;
"немесе" деген сөз "және (немесе)" деген сөздермен ауыстырылсын;
бірінші бөліктің бірінші абзацында "немесе" деген сөз "және (немесе)" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші бөлік жаңа редакцияда жазылсын:
"Айырым белгілері, мемлекеттік әскерилендірілген ұйымдардың, құқық қорғау және (немесе) бақылаушы органдардың рәміздері бар нысанды киімді жеке детективтік немесе күзет қызметін жүзеге асыруға арнайы рұқсаты (лицензиясы) бар заңды немесе жеке тұлғаның осы қызметті жүзеге асыруға байланысты заңсыз пайдалануы немесе киюі -
жеке адамдарға айлық есептік көрсеткіштің бестен жетіге дейінгі, шағын немесе орта кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға, - оннан он беске дейінгі, ірі кәсіпкерлік субъектілері болып табылатын заңды тұлғаларға, - жиырмадан жиырма беске дейінгі мөлшерінде айыппұл салуға әкеп соғады.".

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении дополнений и изменений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросу ограничения использования (ношения) военной форменной одежды юридическими и физическими лицами"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 2 июля 2007 года N 562
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении дополнений и изменений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросу ограничения использования (ношения) военной форменной одежды юридическими и физическими лицами".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Проект
Закон Республики Казахстан
О внесении дополнений и изменений в некоторые
законодательные акты Республики Казахстан по вопросу
ограничения использования (ношения) военной форменной
одежды юридическими и физическими лицами
Статья 1 . Внести дополнения и изменения в следующие законодательные акты Республики Казахстан:
1. В  Кодекс  Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" от 30 января 2001 года (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2001 г., N 5-6, ст. 24; N 17-18, ст. 241; N 21-22, ст. 281; 2002 г., N 4, ст. 33; N 17, ст. 155; 2003 г., N 1-2, ст. 3; N 4, ст. 25; N 5, ст. 30; N 11, ст. 56, 64, 68; N 14, ст. 109; N 15, ст. 122, 139; N 18, ст. 142; N 21-22, ст. 160; N 23, ст. 171; 2004 г., N 6, ст. 42; N 10, ст. 55; N 15, ст. 86; N 17, ст. 97; N 23, ст. 139, 140; N 24, ст. 153; 2005 г., N 5, ст. 5; N 7-8, ст. 19; N 9, ст. 26; N 13, ст. 53; N 14, ст. 58; N 17-18, ст. 72; N 21-22, ст. 86, 87; N 23, ст. 104; 2006 г., N 1, ст. 5; N 2, ст. 19, 20; N 3, ст. 22; N 5-6, ст. 31; N 8, ст. 45; N 10, ст. 52; N 11, ст. 55; N 12, ст. 72, 77; N 13, ст. 85, 86; N 15, ст. 92, 95; N 16, ст. 98, 102; N 23, ст. 141; 2007 г., N 1, ст. 4; N 2, ст. 16, 18; N 3, ст. 20, 23; N 4, ст. 28, 33; N 5-6, ст. 37):
в статье 531:
в заголовке:
после слова "Незаконное" дополнить словами "использование или";
слово "или" заменить словами "и (или)";
в абзаце первом части первой слово "или" заменить словами "и (или)";
часть вторую изложить в новой редакции:
"2. Незаконное использование или ношение форменной одежды со знаками различия, символикой государственных военизированных организаций, правоохранительных и (или) контролирующих органов юридическими или физическими лицами, имеющими специальное разрешение (лицензию) на осуществление частной детективной или охранной деятельности, в связи с осуществлением этой деятельности -
влекут штраф на физических лиц в размере от пяти до семи, на юридических лиц, являющихся субъектами малого или среднего предпринимательства, - в размере от десяти до пятнадцати, на юридических лиц, являющихся субъектами крупного предпринимательства, - в размере от двадцати до двадцати пяти месячных расчетных показателей.".

2. "Күзет қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 19 қазандағы Заңына (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2000 ж., N 14-15, 281-құжат; 2002 ж., N 4, 34-құжат; N 17, 155-құжат; 2004 ж., N 23, 142-құжат; 2007 ж., N 2, 18-құжат):
15-бап мынадай мазмұндағы 4-тармақпен толықтырылсын:
"4. Жеке күзетшілер, жеке күзет ұйымдарының, жеке кәсіпкерлер мен заңды тұлғалардың күзет бөлімшелерінің қызметкерлері күзет қызметін олардың күзет қызметі субъектілеріне тиесілігін көрсететін арнайы киімде жүзеге асырады. Арнайы киімнің үлгілері мен оны кию тәртібін Қазақстан Республикасының аумағында күзет қызметін бақылауды жүзеге асыратын уәкілетті мемлекеттік орган белгілейді.".
2-бап. Осы Заң ресми жарияланған күнінен бастап алты ай өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Президенті

2. В  Закон  Республики Казахстан от 19 октября 2000 года "Об охранной деятельности" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2000 г., N 14-15, ст. 281; 2002 г., N 4, ст. 34; N 17, ст. 155; 2004 г., N 23, ст. 142; 2007 г., N 2, ст. 18):
статью 15 дополнить пунктом 4 следующего содержания:
"4. Частные охранники, работники частных охранных организаций, охранных подразделений индивидуальных предпринимателей и юридических лиц осуществляют охранную деятельность в специальной одежде, обозначающей их принадлежность к субъекту охранной деятельности. Образцы специальной одежды и порядок ее ношения определяются уполномоченным государственным органом, осуществляющим контроль за охранной деятельностью на территории Республики Казахстан.".
Статья 2 . Настоящий Закон вводится в действие по истечении шести месяцев со дня его официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан