Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 12 желтоқсандағы N 1304 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 18 шілдедегі N 609 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1.»"Шет елдермен ынтымақтастық жөніндегі бірлескен үкіметаралық комиссиялардың (комитеттердің, кеңестердің) қазақстандық бөлігі туралы ережені бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 12 желтоқсандағы N 1304  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., N 44, 444-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
тақырыбындағы және 1-тармақтағы»"(комитеттердің, кеңестердің)" деген сөздерден кейін»"және олардың кіші комиссияларының (кіші комитеттерінің, жұмыс топтарының)" деген сөздермен толықтырылсын;
жоғарыда көрсетілген қаулымен бекітілген Шет елдермен ынтымақтастық жөніндегі бірлескен үкіметаралық комиссиялардың (комитеттердің, кеңестердің) қазақстандық бөлігі туралы  ережеде :
тақырыбындағы және кіріспесіндегі»"(комитеттердің, кеңестердің)" деген сөздерден кейін»"және олардың кіші комиссияларының (кіші комитеттерінің, жұмыс топтарының)" деген сөздермен толықтырылсын;
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Комиссиялардың қазақстандық бөлігін жүргізуге жауапты Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарын бекіту туралы шешімді Қазақстан Республикасының Үкіметі заңнамада белгіленген тәртіппен қабылдайды.
Осы тармақтың үшінші абзацында көрсетілген жағдайларды қоспағанда, комиссияның қазақстандық бөлігін жүргізуге жауапты Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының бірінші басшысы комиссияның қазақстандық бөлігінің тең төрағасы болып табылады.
Комиссияның қазақстандық бөлігінің қызметі үшін жауапты мемлекеттік органның басшысы Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің тапсырмасы және Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігімен алдын ала келісім бойынша өзінің орынбасарын комиссияның қазақстандық бөлігінің тең төрағасы ретінде белгілейді.
Мемлекеттік орган комиссияның қазақстандық бөлігінің тең төрағасын тағайындау туралы шешімнің көшірмесін шешім қабылданған күннен бастап үш жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының Үкіметіне және Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігіне жібереді.";
4-тармақтағы»"Үкіметаралық комиссияның" деген сөздерден кейін»"(комитеттің, кеңестің) (бұдан әрі - үкіметаралық комиссия)" деген сөздермен толықтырылсын;
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Қажет болған жағдайда, үкіметаралық комиссиялардың қызметі шеңберінде олардың міндеттері мен қызмет мерзімдерін белгілей отырып, ынтымақтастықтың нақты бағыттары жөніндегі кіші комиссиялар (кіші комитеттер, жұмыс топтары) құрылуы мүмкін.
Кіші комиссияларды (кіші комитеттерді, жұмыс топтарын) жүргізуге жауапты Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарын, сондай-ақ кіші комиссиялардың (кіші комитеттердің, жұмыс топтарының) тең төрағаларын белгілеу осы Ереженің 3-тармағында белгіленген тәртіппен жүзеге асырылады.";
6-тармақтағы»"Жұмыс   топтары" деген сөздер»"Кіші комиссиялар (кіші комитеттер, жұмыс топтары)" деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года N 1304
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 июля 2007 года N 609
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в  постановление Правительства Республики Казахстан от 12 декабря 2002 года N 1304 "Об утверждении Положения о казахстанской части совместных межправительственных комиссий (комитетов, советов) по сотрудничеству с зарубежными странами" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 44, ст. 444) следующие дополнения и изменения:
в заголовке и пункте 1 после слов "(комитетов, советов)" дополнить словами "и их подкомиссий (подкомитетов, рабочих групп)";
в  Положении о казахстанской части совместных межправительственных комиссий (комитетов, советов) по сотрудничеству с зарубежными странами, утвержденном вышеуказанным постановлением:
в заголовке и преамбуле после слов "(комитетов, советов)" дополнить словами "и их подкомиссий (подкомитетов, рабочих групп)";
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. Решение об утверждении государственных органов Республики Казахстан, ответственных за ведение казахстанской части комиссий, принимается в установленном законодательством порядке Правительством Республики Казахстан.
Сопредседателем казахстанской части комиссии является первый руководитель государственного органа Республики Казахстан, ответственного за ведение казахстанской части комиссии, за исключением случаев, указанных в абзаце третьем настоящего пункта.
Руководитель государственного органа, ответственного за деятельность казахстанской части комиссии, по поручению Премьер-Министра Республики Казахстан и предварительному согласованию с Министерством иностранных дел Республики Казахстан определяет в качестве сопредседателя казахстанской части комиссии своего заместителя.
Государственный орган направляет копию решения о назначении сопредседателя казахстанской части комиссии в Правительство Республики Казахстан и Министерство иностранных дел Республики Казахстан в течение трех рабочих дней со дня принятия решения.";
в пункте 4 после слов "межправительственной комиссии" дополнить словами "(комитета, совета) (далее - межправительственная комиссия)";
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. При необходимости, в рамках деятельности межправительственных комиссий могут создаваться подкомиссии (подкомитеты, рабочие группы) по конкретным направлениям сотрудничества с определением их задач и сроков деятельности.
Определение государственных органов Республики Казахстан, ответственных за ведение подкомиссий (подкомитетов, рабочих групп), а также сопредседателей подкомиссий (подкомитетов, рабочих групп) осуществляется в порядке, установленном пунктом 3 настоящего Положения.";
в пункте 6 слова "Рабочие группы" заменить словами "Подкомиссии (подкомитеты, рабочие группы)";

12-тармақтың 2) тармақшасындағы»"комиссиялардың қазақстандық бөлігінің тең төрағаларын тағайындау туралы" деген сөздер "комиссиялардың (комитеттердің, кеңестердің) және олардың кіші комиссияларының (кіші комитеттерінің, жұмыс топтарының) қазақстандық бөлігін жүргізуге жауапты Қазақстан Республикасының мемлекеттік органдарын бекіту туралы" деген сөздермен ауыстырылсын;
13-тармақтың 4) тармақшасындағы»"(комитеттің, кеңестің)" деген сөздер алынып тасталсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

в подпункте 2) пункта 12 слова "о назначении сопредседателей казахстанской части комиссий" заменить словами "об утверждении государственных органов Республики Казахстан, ответственных за ведение казахстанской части комиссий (комитетов, советов) и их подкомиссий (подкомитетов, рабочих групп)";
в подпункте 4) пункта 13 слова "(комитета, совета)" исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан