Қазақстан Республикасы Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы Алматы қаласында Қытай Халық Республикасының Бас консулдығын ашу туралы ноталармен алмасу нысанындағы келісімге қол қою туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 17 тамыздағы N 699 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Үкіметі мен
Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы Алматы қаласында
Қытай Халық Республикасының Бас консулдығын ашу туралы ноталармен
алмасу нысанындағы келісімнің жобасы мақұлдансын.
2. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің орынбасары
Рәпіл Сейітханұлы Жошыбаевқа Қазақстан Республикасы Үкіметінің
атынан Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық
Республикасының Үкіметі арасындағы Алматы қаласында Қытай Халық
Республикасының Бас консулдығын ашу туралы ноталармен алмасу
нысанындағы келісімге қол қоюға өкілеттік берілсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа
енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Сыртқы істер
министрлігі
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі Қытай Халық Республикасының Сыртқы істер министрлігіне өзінің ілтипатын білдіреді және 2007 жылдың 13 тамызындағы N 217/2007 келесі мазмұндағы нотаны алғандығын растауды өзіне мәртебе санайды:
"Қытай Халық Республикасының Сыртқы істер министрлігі Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне өзінің ілтипатын білдіреді және 2005 жылғы 25 наурыздағы Шанхай қаласында Қазақстан Республикасының Бас консулдығын құру туралы қытай-қазақстан үкіметаралық келісіміне сәйкес, Алматы қаласында Бас консулдық құру құқығын Қытай Халық Республикасының Үкіметі өзінде қалдыратындығын хабарлауды мәртебе санайды. Қытай Халық Республикасының Үкіметі мен Қазақстан Республикасының Үкіметі (Бұдан әрі - "Тараптар" деп аталатын) достық консультациялар нәтижесінде Алматы қаласында Қытай Халық Республикасының Бас консулдығын құру келісіміне қол жеткізді және төмендегілер туралы уағдаласты.
1. Қазақстан Республикасының Үкіметі консулдық округы Алматы қаласын, Оңтүстік Қазақстан, Жамбыл, Шығыс Қазақстан және Алматы облыстарын қамтитын Қытай Халық Республикасының Алматы қаласындағы Бас консулдығын құруға келісім береді.
ҚЫТАЙ ХАЛЫҚ РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ
СЫРТҚЫ ІСТЕР МИНИСТРЛІГІ
Пекин қаласы
2. Қазақстан Республикасының Үкіметі 1963 жылғы 24 сәуірдегі Консулдық қатынастар туралы Вена конвенциясын және өз мемлекетінің заңнамасын негізге ала отырып, Қытай Халық Республикасының Алматы қаласындағы Бас консулдығын құру мен консулдық функцияларын орындау үшін қажетті жәрдем көрсетеді және жағдай жасайды.

О подписании Соглашения в форме обмена нотами между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики об открытии Генерального консульства Китайской Народной Республики в городе Алматы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 августа 2007 года N 699
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Одобрить прилагаемый проект Соглашения в форме обмена нотами между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики об открытии Генерального консульства Китайской Народной Республики в городе Алматы.
2. Уполномочить Заместителя Министра иностранных дел Республики Казахстан Жошыбаева Рапиля Сейтхановича подписать от имени Правительства Республики Казахстан Соглашение в форме обмена нотами между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики об открытии Генерального консульства Китайской Народной Республики в городе Алматы.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Министерство иностранных дел Республики Казахстан свидетельствует свое уважение Министерству иностранных дел Китайской Народной Республики и имеет честь подтвердить получение ноты N 217/2007 от 13 августа 2007 года следующего содержания:
"Министерство иностранных дел Китайской Народной Республики свидетельствует свое уважение Министерству иностранных дел Республики Казахстан и имеет честь сообщить, что за Правительством Китайской Народной Республики сохраняется право учредить Генеральное консульство в городе Алматы в соответствии с китайско-казахстанским межправительственным Соглашением об учреждении Генерального консульства Республики Казахстан в городе Шанхай от 25 марта 2005 года. Правительство Китайской Народной Республики и Правительство Республики Казахстан (далее - именуемые "Сторонами") в результате дружественных консультаций достигли согласия учредить Генеральное консульство Китайской Народной Республики в городе Алматы и договорились о нижеследующем.
1. Правительство Республики Казахстан дает согласие на учреждение Генерального консульства Китайской Народной Республики в городе Алматы с консульским округом, включающим город Алматы, Южно-Казахстанскую, Жамбылскую, Восточно-Казахстанскую и Алматинскую области.
МИНИСТЕРСТВО ИНОСТРАННЫХ ДЕЛ
КИТАЙСКОЙ НАРОДНОЙ РЕСПУБЛИКИ
г. Пекин
2. Правительство Республики Казахстан, основываясь на  Венской конвенции о консульских сношениях от 24 апреля 1963 года и законодательстве своего государства, оказывает необходимое содействие и создает условия для учреждения и выполнения консульских функций Генерального консульства Китайской Народной Республики в городе Алматы.

3. Тараптар екі мемлекет арасындағы консулдық мәселелерді өзаралық рухында халықаралық құқық пен тәжірибенің, соның ішінде 1963 жылғы 24 сәуірдегі Консулдық қатынастар туралы Вена конвенциясының негізінде достық консультациялар жолымен шешеді.
Егер Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі Қазақстан Республикасы Үкіметінің атынан жоғарыда баяндалған мазмұнды растайтын болса, онда осы нота және Қазақстан Республикасы СІМ-нің жауап нотасы Қазақстан Республикасы Үкіметі мен Қытай Халық Республикасының Үкіметі арасындағы жеке Келісімді құрайды, ол Қазақстан Республикасы СІМ-нің жауап нотасын тапсырған күннен бастап күшіне енді.
Қытай Халық Республикасының Сыртқы істер министрлігі осы мүмкіндікті пайдаланып, Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігіне өзінің жоғары ілтипатын білдіретіндігіне тағы да сендіреді".
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігінің Қазақстан Республикасының Үкіметі Қытай Халық Республикасы Үкіметінің ұсынысымен келісетіндігін және Қытай халық Республикасы Сыртқы істер министрлігінің нотасы мен осы нота Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Қытай Халық Республикасы Үкіметінің арасындағы келісімді құрайтынын және ол Қытай Халық Республикасының Сыртқы істер министрлігі Қазақстан Республикасында осы нотаны алған күннен бастап күшіне енетіндігін хабарлауды өзіне мәртебе санайды.
Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрлігі осы мүмкіндікті пайдаланып, Қытай Халық Республикасының Сыртқы істер министрлігіне өзінің жоғары ілтипат білдіретіндігіне тағы да сендіреді.
Астана қаласы, 2007 жылғы "___"__________

3. Стороны в духе взаимности на основе международного права и практики, в частности Венской конвенции о консульских сношениях от 24 апреля 1963 года, решают консульские вопросы между двумя государствами путем дружественных консультаций.
Если Министерство иностранных дел Республики Казахстан от имени Правительства Республики Казахстан подтверждает вышеизложенное содержание, то настоящая нота и ответная нота МИД Республики Казахстан составят отдельное Соглашение между Правительством Китайской Народной Республики и Правительством Республики Казахстан, которое вступит в силу со дня вручения ответной ноты МИД Республики Казахстан.
Министерство иностранных дел Китайской Народной Республики пользуется случаем, чтобы возобновить Министерству иностранных дел Республики Казахстан уверения в своем высоком уважении".
Министерство иностранных дел Республики Казахстан имеет честь сообщить, что Правительство Республики Казахстан согласно с предложением Правительства Китайской Народной Республики, и нота Министерства иностранных дел Китайской Народной Республики и настоящая нота составляют Соглашение между Правительством Республики Казахстан и Правительством Китайской Народной Республики, которое вступит в силу с даты получения Министерством иностранных дел Китайской Народной Республики в Республике Казахстан настоящей ноты.
Министерство иностранных дел Республики Казахстан пользуется случаем, чтобы возобновить Министерству иностранных дел Китайской Народной Республики уверения в своем высоком уважении.
г. Астана, 16 августа 2007 года