Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің "Жер туралы ғылымдар, металлургия және кен байыту орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының кейбір еншілес мемлекеттік кәсіпорындарын қайта ұйымдастыру туралы
Қазақатан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 21 тамыздағы N 724 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің "Жер туралы ғылымдар, металлургия және кен байыту орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының "А.Б. Бектұров атындағы Химия ғылымдары институты" және "Д.В. Сокольский атындағы Органикалық катализ және электрохимия институты" еншілес мемлекеттік кәсіпорындары тиісінше Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің "А.Б. Бектұров атындағы Химия ғылымдары институты" және "Д.В. Сокольский атындағы Органикалық катализ және электрохимия институты" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорындары (бұдан әрі - кәсіпорындар) болып қайта құрылсын.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Ғылым комитеті кәсіпорындардың мемлекеттік басқару органы болып белгіленсін.
3. Кәсіпорындар қызметінің негізгі мәні ғылым саласындағы өндірістік-шаруашылық қызметті жүзеге асыру болып белгіленсін.
4. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) кәсіпорындардың жарғыларын Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетіне бекітуге ұсынуды;
2) кәсіпорындарды Қазақстан Республикасының әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
1) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен;
2) "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 21 шілдедегі N 700  қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 27, 290-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
"Республикалық мемлекеттік кәсіпорындар" деген 1-бөлімде:
"17. Жер туралы ғылымдар, металлургия және кен байыту орталығы"»деген жол алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 16-1, 16-2, 16-3-жолдармен толықтырылсын:
"16-1. Жер туралы ғылымдар, металлургия және кен байыту орталығы

О реорганизации некоторых дочерних государственных предприятий республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр наук о Земле, металлургии и обогащения" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 августа 2007 года № 724
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Реорганизовать путем преобразования дочерние государственные предприятия "Институт химических наук имени А.Б. Бектурова" и "Институт органического катализа и электрохимии имени Д.В. Сокольского" республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр наук о Земле, металлургии и обогащения" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан в республиканские государственные предприятия на праве хозяйственного ведения "Институт химических наук имени А.Б. Бектурова" и "Институт органического катализа и электрохимии имени Д.В. Сокольского" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан соответственно (далее - предприятия).
2. Определить Комитет науки Министерства образования и науки Республики Казахстан органом государственного управления предприятиями.
3. Определить основным предметом деятельности предприятий осуществление производственно-хозяйственной деятельности в области науки.
4. Министерству образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) представление на утверждение в Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан уставов предприятий;
2) государственную регистрацию предприятий в органах юстиции Республики Казахстан;
3) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
5. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения и изменения:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796;
2) в  постановлении Правительства Республики Казахстан от 21 июля 2006 года N 700 "Некоторые вопросы Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., N 27, ст. 290):
в  перечне организаций, находящихся в ведении Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 1. "Республиканские государственные предприятия":
строку "17. Центр наук о Земле, металлургии и обогащения", исключить;
дополнить строками 16-1, 16-2, 16-3, следующего содержания:
"16-1. Центр наук о Земле, металлургии и обогащения

16-2. А.Б. Бектұров атындағы Химия ғылымдары институты
16-3. Д.В. Сокольский атындағы Органикалық катализ және электрохимия институты";
3) "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің кейбір республикалық мемлекеттік кәсіпорындарының мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 23 тамыздағы N 800  қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 32, 343-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Ғылым комитетінің»"Жер туралы ғылым, металлургия және кен байыту орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорны еншілес мемлекеттік кәсіпорындарының тізбесінде реттік нөмірлері 1, 2-жолдар алынып тасталсын;
4) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683 қаулысымен.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796; 28.08.2015 № 683 қаулыларымен.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

16-2. Институт химических наук имени А.Б. Бектурова
16-3. Институт органического катализа и электрохимии имени Д.В. Сокольского";
3) в  постановлении Правительства Республики Казахстан от 23 августа 2006 года N 800 "Вопросы некоторых республиканских государственных предприятий Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., N 32, ст. 343):
в  перечне дочерних государственных предприятий республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Центр наук о Земле, металлургии и обогащения" Комитета науки Министерства образования и науки Республики Казахстан:
строки, порядковые номера 1, 2, исключить;
4) утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 683.
Сноска. Пункт 5 изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 05.08.2013 № 796; от 28.08.2015 № 683.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан