"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ұлттық Банкінің жанындағы Ұлттық талдамалық орталық" акционерлік қоғамын құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 3 қыркүйектегі N 762 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің 2000000000 (екі миллиард) теңге мөлшерінде жарғылық капиталымен және жарғылық капиталының:
1) 50 (елу) пайызын - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі;
2) 50 (елу) пайызын - Қазақстан Республикасының Үкіметі қалыптастыру тетігімен "Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ұлттық Банкінің жанындағы Ұлттық талдамалық орталық" акционерлік қоғамын (бұдан әрі - Орталық) құру туралы ұсынысымен келісілсін.
2. Орталық қызметінің негізгі мәні:
1) мемлекеттік басқарудың өзекті мәселелері жөнінде зерттеулер жүргізу және ұсынымдар әзірлеу;
2) Қазақстан Республикасы, басқа да елдер экономикасы секторларының өнімділігін жүйелі және салыстырмалы талдау, оның мониторингі мен бағалау және олардың бәсекеге қабілеттілігін айқындайтын факторларды анықтау;
3) мемлекеттік органдардың реттеуші қызметінің тиімділігіне бағалау жүргізу;
4) қаржылық тұрақтылық мәселелері жөнінде зерттеу жүргізу болып белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі заңнамада белгіленген тәртіппен Орталықтың жарғылық капиталының 50 (елу) пайызын 2008 жылға арналған республикалық бюджет қаражаты есебінен 1000000000 (бір миллиард) теңге мөлшерінде төлеуді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Орталықтың 50 (елу) пайыздық акцияларын иелену және пайдалану құқықтарын Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесіне берсін;
2) Астана, Алматы қалаларының әкімдіктерімен және Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкімен бірлесіп, Орталықты орналастыру үшін оны үй-жайлармен қамтамасыз ету жөнінде шаралар қабылдасын;
3) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкімен және Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесімен бірлесіп:
Орталықтың Жарғысын әзірлеуді және бекітуді;
Орталықты Қазақстан Республикасының әділет органдарында мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін;
4) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдауды қамтамасыз етсін.
5. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай толықтырулар енгізілсін:
1) "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі N 405  қаулысында  (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген акцияларының мемлекеттік пакеттері мен үлестері республикалық меншікке жатқызылған акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
"Астана қаласы" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 21-96-жолмен толықтырылсын:
"21-96.»"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ұлттық Банкінің жанындағы Ұлттық талдамалық орталық" АҚ";

О создании акционерного общества "Национальный аналитический центр при Правительстве и Национальном Банке Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 сентября 2007 года N 762
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Согласиться с предложением Национального Банка Республики Казахстан о создании акционерного общества "Национальный аналитический центр при Правительстве и Национальном Банке Республики Казахстан" (далее - Центр) с уставным капиталом в размере 2000000000 (два миллиарда) тенге и со следующим механизмом формирования уставного капитала:
1) 50 (пятьдесят) процентов - Национальный Банк Республики Казахстан;
2) 50 (пятьдесят) процентов - Правительство Республики Казахстан.
2. Определить основным предметом деятельности Центра:
1) проведение исследований и выработка рекомендаций по актуальным вопросам государственного управления;
2) системный и сравнительный анализ, мониторинг и оценка производительности секторов экономики Республики Казахстан, других стран и выявление факторов, определяющих их конкурентоспособность;
3) проведение оценки эффективности регуляторной деятельности государственных органов;
4) проведение исследований по вопросам финансовой стабильности.
3. Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить оплату 50 (пятьдесят) процентов уставного капитала Центра в размере 1000000000 (один миллиард) тенге за счет средств республиканского бюджета на 2008 год.
4. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) передать права владения и пользования 50 (пятьдесят) процентами акций Центра Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан;
2) совместно с акиматами городов Астаны, Алматы и Национальным Банком Республики Казахстан принять меры по обеспечению Центра помещениями для его размещения;
3) совместно с Национальным Банком Республики Казахстан и Канцелярией Премьер-Министра Республики Казахстан обеспечить:
разработку и утверждение Устава Центра;
государственную регистрацию Центра в органах юстиции Республики Казахстан;
4) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
5. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения:
1) в  постановлении  Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124):
в  перечне  акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности, утвержденном указанным постановлением:
раздел "г. Астана" дополнить строкой, порядковый номер 21-96, следующего содержания:
"21-96. АО "Национальный аналитический центр при Правительстве и Национальном Банке Республики Казахстан";

2) "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659  қаулысында :
көрсетілген қаулыға қосымша мынадай мазмұндағы бөліммен және реттік нөмірі 304-жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің Кеңсесі
304.«"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ұлттық Банкінің жанындағы Ұлттық талдамалық орталық" АҚ";
3) "Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Кеңсесінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 11 қыркүйектегі N 993  қаулысында  (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2002 ж., N 29, 327-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының Премьер-Министрі Кеңсесінің қарауындағы ұйымдардың тізбесі мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 4-жолмен толықтырылсын:
"4.»Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ұлттық Банкінің жанындағы Ұлттық талдамалық орталық" АҚ".
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

2) в  постановлении  Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
приложение к указанному постановлению дополнить разделом и строкой, порядковый номер 304, следующего содержания:
"Канцелярия Премьер-Министра Республики Казахстан
304. АО "Национальный аналитический центр при Правительстве и Национальном Банке Республики Казахстан";
3) в  постановлении  Правительства Республики Казахстан от 11 сентября 2002 года N 993 "Вопросы Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2002 г., N 29, ст. 327):
Перечень  организаций, находящихся в ведении Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, утвержденный указанным постановлением дополнить строкой, порядковый номер 4, следующего содержания:
"4. Акционерное общество "Национальный аналитический центр при Правительстве и Национальном Банке Республики Казахстан".
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан