Халықаралық талаптарға сәйкес агроөнеркәсіптік кешен өнімі қауіпсіздігінің тәуекелін бағалау және сапасын бақылау жүйесін қалыптастыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 24 қыркүйектегі N 828 Қаулысы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 20 сәуірдегі N 319 қаулысымен бекітілген Мемлекет басшысының 2005-2007 жылдардағы Қазақстан халқына жыл сайынғы жолдауларын іске асыру жөніндегі негізгі бағыттардың (іс-шаралардың) жалпыұлттық жоспарын және Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007-2009 жылдарға арналған бағдарламасын орындау жөніндегі іс-шаралар жоспарының 255-тармағын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған Халықаралық талаптарға сәйкес агроөнеркәсіптік кешен өнімі қауіпсіздігінің тәуекелін бағалау және сапасын бақылау жүйесін қалыптастыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - жоспар) бекітілсін.
2. Жоспарды орындау жөніндегі жұмыстарды үйлестіру және осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне жүктелсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 24 қыркүйектегі
N 828 қаулысымен
бекітілген
Халықаралық талаптарға сәйкес агроөнеркәсіптік кешен
өнімі қауіпсіздігінің тәуекелін бағалау және сапасын
бақылау жүйесін қалыптастыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/
с
N
Іс-шаралар Аяқталу
нысаны
Жауап-
ты
орын-
даушы-
лар
Орын-
далу
мер-
зімі
Бол-
жамды
шығыс-
тар
(мың
тең-
ге)*
Қаржы-
лан-
дыру
көз-
дері
1 2 3 4 5 6 7
1
Ветеринариялық
зертханалар
объектілерін
дамыту
Қазақ-
стан
Респу-
блика-
сының
Үкіме-
тіне
есеп
АШМ
2008-
2010
жыл-
дардың
4-тоқ-
саны
2008
жыл -
4 000
000,0
2009
жыл -
8 457 352,0
2010
жыл -
3 125
948,0
Респу-
блика-
лық
бюджет
2
Агроөнеркә-
сіптік кешен
өнімі қауіп-
сіздігінің
тәуекелін
бағалау
жүйесін
әзірлеу
Әдісте-
мелік
ұсыным-
дар
АШМ,
ДСМ,
"Қаз-
Агро
Инно-
вация"
АҚ
(келі-
сім
бойын-
ша)
2009
жылдың
4-тоқ-
саны
2009
жыл -
22 000,0
Респу-
блика-
лық
бюджет
3
Халықаралық
стандарттарды
енгізу
мәселелері
бойынша
агроөнеркә-
сіптік кешен
субъектілері
үшін оқыту
семинарларын
ұйымдастыру
және өткізу
Қазақ-
стан
Респу-
блика-
сының
Үкіме-
тіне
есеп
АШМ,
ИСМ,
"Қаз-
Агро
Инно-
вация"
АҚ
(келі-
сім
бойын-
ша)
2008-
2010
жыл-
дардың
4-тоқ-
саны
Талап
етіл-
мейді
4
Мемлекеттік
ветеринариялық
инспекторларды
ХАССП (НАССР)
қағидаларына
оқыту
Қазақ-
стан
Респу-
блика-
сының
Үкіме-
тіне
ақпарат
АШМ
2009-
2010
жыл-
дардың
4-тоқ-
саны
2009
жыл -
9 400,0
2010
жыл -
9 400,0
Респу-
блика-
лық
бюджет
5
Мемлекеттік
өсімдіктер
карантині
жөніндегі
инспекторларды
ХАССП (НАССР)
қағидаларына
оқыту
Қазақ-
стан
Респу-
блика-
сының
Үкіме-
тіне
есеп
АШМ
2009-
2010
жыл-
дардың
4-тоқ-
саны
2009
жыл -
8 600,0
2010
жыл -
8 600,0
Респу-
блика-
лық
бюджет
6
ХАССП (НАССР)
стандарттарын
енгізген
агроөнөркә-
сіптік кешен
субъектіле-
рінің
мониторингі
Қазақ-
стан
Респу-
блика-
сының
Үкіме-
тіне
ақпарат
АШМ
Жыл
сайын
жарты
жылдық
бойын-
ша
Талап
етіл-
мейді
Барлығы: -
15 641 300,0
2008 жыл -
4 000 000,0
2009 жыл -
8 497 352,0
2010 жыл -
3 143 948,0
Ескертпе :
* тиісті жылға арналған республикалық бюджет шеңберінде нақтыланатын болады
Аббревиатуралардың толық жазылуы :
ИСМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
АШМ - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
АҚ - Акционерлік қоғам
ХАССП (НАССР) - Тәуекелдер мен шекті бақылау нүктелерін талдау

Об утверждении Плана мероприятий по формированию системы оценки рисков безопасности и контроля качества продукции агропромышленного комплекса в соответствии с международными требованиями
Постановление Правительства Республики Казахстан от 24 сентября 2007 года N 828
В целях реализации пункта 255 Плана мероприятий по исполнению Общенационального плана мероприятий основных направлений (мероприятий) по реализации ежегодных 2005-2007 годов посланий Главы государства народу Казахстана и Программы Правительства Республики Казахстан на 2007-2009 годы, утвержденного  постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2007 года N 319 Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по формированию системы оценки рисков безопасности и контроля качества продукции агропромышленного комплекса в соответствии с международными требованиями (далее - План).
2. Координацию работ по выполнению Плана и контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 24 сентября 2007 года N 828
План мероприятий
по формированию системы оценки рисков безопасности и
контроля качества продукции агропромышленного комплекса
в соответствии с международными требованиями
N
п/п
Мероприятия
Форма
завершения
Ответст-
венные
за испол-
нение
Срок
испол-
нения
Предпола-
гаемые
расходы
(тыс. тенге)*
Источники
финанси-
рования
1
2
3
4
5
6
7
1.
Развитие
объектов
ветеринарных
лабораторий
Отчет в
Правительство
Республики
Казахстан
МСХ
4
квартал
2008-
2010
годов
2008 год -
4 000 000,0
2009 год -
8 497 353,0
2010 год -
3 143 948,0
Республи-
канский
бюджет
2.
Разработка
системы оценки
рисков
безопасности
продукции агропромышлен-
ного комплекса
Методические
рекомендации
МСХ, МЗ,
АО
"КазАгро
Инновация"
(по согла-
сованию)
4
квартал
2009
года
2009 год -
22 000,0
Республи-
канский
бюджет
3.
Организация и
проведение
обучающих
семинаров для
субъектов
агропромышлен-
ного комплекса
по вопросам
внедрения
международных
стандартов
Отчет в
Правительство
Республики
Казахстан
МСХ, МИТ,
АО
"КазАгро
Инновация"
(по согла-
сованию)
4
квартал
2008-
2010
годов
Не требуется
4.
Обучение госу-
дарственных
ветеринарных
инспекторов
принципам
ХАССП (НАССР)
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МСХ
4
квартал
2009-
2010
годов
2009 год -
9 400,0
2010 год -
9 400,0
Республи-
канский
бюджет
5.
Обучение госу-
дарственных
инспекторов по
карантину
растений
принципам
ХАССП (НАССР)
Отчет в
Правительство
Республики
Казахстан
МСХ
4
квартал
2009-
2010
годов
2009 год -
8 600,0
2010 год -
8 600,0
Республи-
канский
бюджет
6.
Мониторинг
субъектов
агропромышлен-
ного комплекса
внедривших
стандарты
ХАССП (НАССР)
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МСХ
По
полуго-
диям
еже-
годно
Не требуется
Всего:   - 15 641 300,0
2008 год - 4 000 000,0
2009 год - 8 497 352,0
2010 год - 3 143 948,0
Примечание:
* будут уточняться в рамках республиканского бюджета на соответствующий год
МИТ           - Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан
МСХ           - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
АО            - акционерное общество
ХАССП (НАССР) - Анализ рисков и критических контрольных точек