Мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарына орналастырылатын мемлекеттік органдар туралы электрондық ақпараттық ресурстардың тізбесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 3 қазандағы N 891 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 10 тамыздағы № 624 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 10.08.2015 № 624 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 30 қаңтардағы № 89 бұйрығын қараңыз.
Ескерту. Атауға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.12.30 № 2305 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулысымен.
"Ақпараттандыру туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 11 қаңтардағы Заңының 5-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарына орналастырылатын мемлекеттік органдар туралы электрондық ақпараттық ресурстардың тізбесі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.12.30 № 2305 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз) Қаулысымен.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 3 қазандағы
N 891 қаулысымен
бекітілген
Мемлекеттік органдардың интернет-ресурстарына орналастырылатын
мемлекеттік органдар туралы электрондық ақпараттық
ресурстардың тізбесі*
Ескерту. Тізбеге өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.12.30 № 2305 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-т. қараңыз), 2012.05.29 № 698 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі), 29.12.2014 № 1386 қаулыларымен.
Р/с
Параметрі
Өлшемдері
1
2
3
1
Қазақстан Республикасының мемлекеттік рәміздері
Мемлекеттік Ту, Мемлекеттік Елтаңба
2
Мемлекеттік орган туралы жалпы ақпарат
1. Почталық мекен-жайы
2. Электрондық почтаның мекен-жайы
3. Анықтамалық қызметтердің телефондары
4. Өкілеттіктерінің сипаттамасы
5. Өкілеттіктерін, міндеттері мен функцияларын анықтайтын заңдардың, нормативтік актілердің тізбесі
6. Мемлекеттік органның символикасы (олар бар болған кезде)
7. Мемлекеттік органның құрылғаны туралы тарихи анықтама
3
Құрылымы
1. Міндеттері мен функциялары
2. Құрылымдық бөлімшелердің тізбесі
3. Кіші ведомстволық ұйымдардың тізбесі
4. Ведомстволық бағынысты ұйымдардың почталық мекен-жайы, электрондық почтаның мекен-жайы, анықтамалық қызмет телефондары (көрсетілген ұйымдар бар болған кезде)

Об утверждении перечня электронных информационных ресурсов о государственных органах, размещаемых на интернет-ресурсах государственных органов
Постановление Правительства Республики Казахстан от 3 октября 2007 года N 891. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 августа 2015 года № 624
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 10.08.2015 № 624 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления  см. приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 30 января 2015 года № 89.
Сноска. Заголовок с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 30.12.2009 № 2305 (порядок введения в действие см. п. 2).
В соответствии со  статьей 5 Закона Республики Казахстан от 11 января 2007 года "Об информатизации" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемый перечень электронных информационных ресурсов о государственных органах, размещаемых на интернет-ресурсах государственных органов.
Сноска. Пункт 1 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 30.12.2009 № 2305 (порядок введения в действие см. п. 2).
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 3 октября 2007 года N 891
Перечень
электронных информационных ресурсов о государственных
органах, размещаемых на интернет-ресурсах
государственных органов*
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 30.12.2009 № 2305 (порядок введения в действие см. п. 2); от 29.05.2012 № 698 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования); от 29.12.2014 № 1386.
N
п/п
Параметр
Критерий
1
2
3
1
Государственные
символы Республики
Казахстан
Государственный Флаг, Государственный Герб
2
Общая информация
о государственном
органе
1. Почтовый адрес
2. Адрес электронной почты
3. Телефоны справочных служб
4. Описание полномочий
5. Перечень законов, нормативных актов,
определяющих полномочия, задачи и
функции
6. Символика государственного органа
(при ее наличии)
7. Историческая справка о создании
государственного органа
3
Структура
1. Задачи и функции
2. Перечень структурных подразделений
3. Перечень подведомственных организаций
4. Почтовые адреса, адреса электронной
почты, телефоны справочных служб
подведомственных организаций (при
наличии указанных организаций)

5. Бірінші басшылар туралы мәліметтер
6. Құрылымдық бөлімшелердің басшылары туралы мәліметтер
7. Аумақтық органдардың тізбесі (олар бар болған кезде), аумақтық органдардың міндеттері мен функциялары, аумақтық органдардың почталық мекен-жайы, электрондық почтасының мекен-жайы, анықтамалық қызмет телефондары, аумақтық органдардың басшылары туралы мәліметтер
4
Ақпараттық қолдау
1. Мемлекеттік органның қарамағындағы жалпы пайдаланымдағы ақпараттық жүйелердің, деректер банкінің, тізілімдердің, тіркелімдердің тізбелері. Азаматтар мен ұйымдарға ұсынылатын ақпараттық ресурстар мен қызметтердің тізбесі.
2. Ақпараттық-коммуникациялық технологиялар жоспарларын іске асыру және ақпараттық жүйелерді әзірлеу туралы ақпарат.
5
Статистикалық ақпарат
Органның құзыретіне қатысты бөлігінде саланы дамытудың жай-күйі мен серпінін сипаттайтын статистикалық деректер мен көрсеткіштер
6
Талдамалық ақпарат
Мемлекеттік органның
қызметі туралы ақпараттық
сипаттағы талдамалық
баяндамалар мен шолулар
7
Мемлекеттік органның норма жасау қызметі
1. Мемлекеттік орган қабылдаған нормативтік құқықтық актілер
2. Заңнамалық және заңға тәуелді актілер жобаларының мәтіндері
3. Қазақстан Республикасының күшіне енген, сондай-ақ уақытша қолданылатын халықаралық шарттарының мәтіндері (тек Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі үшін)
8
Жұмыс тәртібі
1. Мемлекеттік органның рұқсат беру іс-әрекеттерін (лицензиялау, аккредиттеу, тіркеу және басқалары) жүзеге асыру тәртібі
2. Заңдар мен өзге де нормативтік құқықтық актілерге сәйкес орган қарауға қабылдайтын өтініш құжаттарының нысандары
9
Мемлекеттік органның қызметі
1. Мақсатты бағдарламалар мен тұжырымдамалардың жобалары туралы мәліметтер
2. Басшылар мен басшылар орынбасарларының ресми сөйлеген сөздері мен мәлімдемелерінің мәтіндері
10
Конкурстар, тендерлер және басқаларын өткізу
1. Ашық конкурстар,
аукциондар, тендерлер,
сараптамалар және басқа
да іс-шаралар туралы
мәліметтер және оларды
өткізу шарттары
2. Оларға заңды және
жеке тұлғалардың қатысу
тәртібі
11
Халықпен жұмыс
1. Мемлекеттік органның
азаматтарды қабылдау
және олардың өтінішін
қарау тәртібі
2. Құзыретіне азаматтарды
қабылдауды ұйымдастыру
және азаматтар мен
ұйымдардың өтінішін
қарауды қамтамасыз ету
кіретін бөлімше
басшысының немесе өзге
лауазымды адамның тегі,
аты және әкесінің аты
3. Мемлекеттік органның
қызметі туралы ауызша
нысанда ақпарат беретін
құрылымдық бөлімшелердің
атауы, лауазымды адамның
тегі, аты және әкесінің
аты
4. Азаматтарды қабылдау
және олардың өтініштерін
қарау мәселелері бойынша
азаматтарға ақпарат алуға
мүмкіндік беретін
байланыс телефондары,
азаматтарды қабылдау
жүргізілетін мекен-жай,
қабылдау уақыты,
сондай-ақ қабылдауға
жазылу тәртібі

5. Сведения о первых руководителях
6. Сведения о руководителях структурных
подразделений
7. Перечень территориальных органов
(при их наличии), задачи и функции
территориальных органов, почтовые
адреса, адреса электронной почты,
телефоны справочных служб
территориальных органов, сведения о
руководителях территориальных органов
4
Информационная
поддержка
1. Перечни информационных систем общего
пользования, банков данных, реестров,
регистров, находящихся в ведении
государственного органа. Перечни
информационных ресурсов и услуг,
предоставляемых гражданам и
организациям.
2. Информация о реализации планов
информационно-коммуникационных
технологий и разработке информационных
систем.
5
Статистическая
информация
Статистические данные и показатели,
характеризующие состояние и динамику
развития отрасли (сферы) в части,
относящейся к компетенции органа
6
Аналитическая
информация
Аналитические доклады и обзоры
информационного характера о деятельности
государственного органа
7
Нормотворческая
деятельность
государственного
органа
1. Нормативные правовые акты, принятые
государственным органом
2. Тексты проектов законодательных и
подзаконных актов
3. Тексты вступивших в силу, а также
временно применяемых международных
договоров Республики Казахстан (только
для Министерства иностранных дел
Республики Казахстан)
8
Порядок работы
1. Порядок осуществления государственным
органом  разрешительных действий
(лицензирование, аккредитация,
регистрация и другие)
2. Формы заявительных документов,
принимаемых органом к рассмотрению в
соответствии с законами и иными
нормативными правовыми актами
9
Деятельность
государственного
органа
1. Сведения о проектах целевых программ
и концепций
2. Тексты официальных выступлений и
заявлений руководителей и  заместителей
руководителя
10
Проведение
конкурсов,
тендеров и прочее
1. Сведения об открытых конкурсах,
аукционах, тендерах, экспертизах и
других мероприятиях и условия их
проведения
2. Порядок участия в них юридических и
физических лиц
11
Работа с
населением
1. Порядок приема граждан и рассмотрения
их обращений государственным органом
2. Фамилия, имя и отчество руководителя
подразделения или иного должностного
лица, в компетенцию которого входит
организация приема граждан и обеспечение
рассмотрения обращений граждан и
организаций
3. Наименования структурных
подразделений, фамилии, имена и отчества
должностных лиц, предоставляющих
информацию о деятельности государствен-
ного органа в устной форме
4. Контактные телефоны, посредством
которых гражданам предоставляется
возможность получить информацию по
вопросам приема граждан и рассмотрения
их обращений, адрес, по которому ведется
прием граждан, время приема, а также
порядок записи на прием

5. Азаматтар мен
ұйымдардың мемлекеттік
органға өтініштеріне
шолулар, мұндай
өтініштерді қарау
нәтижелері туралы және
қабылданған шаралар
туралы қорытылған ақпарат
12
Кадрлық  қамтамасыз ету
1. Азаматтардың мемлекет-
тік қызметке кіру
тәртібі, мемлекеттік
қызметтің бос лауазымдары
туралы мәліметтер
2. Мемлекеттік қызметтің
бос лауазымдарына
орналасуға кандидаттарға
қойылатын біліктілік
талаптары
3. Бос лауазымдарды
атқаруға қатысты ақпарат
алуға болатын
телефондардың нөмірі
13
Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2012.05.29 № 698 (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
14
Қоғамдық маңызды өлшемдер
1. Сұрақ-жауап сервисінің
болуы
2. Жаңалыққа жазылу
мүмкіншілігі
3. Мемлекеттік, орыс және
ағылшын тілдерінде
негізгі бөлімдердің болуы
4. Интерактивті сұрақтар
5. Жаңалықтар таспасы
6. Жаңалықтар мұрағаты
*Қол жетімділігі шектелген электрондық ақпараттық ресурстарды интернет-ресурстарда орналастыруға тыйым салынады

5. Обзоры обращений граждан и
организаций в государственный орган,
обобщенная информация о результатах
рассмотрения таких обращений и о
принятых мерах
12
Кадровое
обеспечение
1. Порядок поступления граждан на
государственную службу, сведения о
вакантных должностях государственной
службы
2. Квалификационные требования к
кандидатам на замещение вакантных
должностей государственной службы
3. Номера телефонов, по которым можно
получить информацию, касающуюся
замещения вакантных должностей
13
Исключена постановлением Правительства РК от 29.05.2012
№ 698 (вводится в действие по истечении десяти календарных
дней после первого официального опубликования)
14
Общественно-
значимые критерии
1. Наличие сервиса "Вопрос-ответ"
2. Возможность подписки на новости
3. Наличие основных разделов на
государственном, русском и английском
языках
4. Интерактивные опросы
5. Лента новостей
6. Архив новостей
* Запрещается размещение на интернет-ресурсах электронных информационных ресурсов ограниченного доступа