"Қазына" орнықты даму қоры" акционерлік қоғамының кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 12 қазандағы N 937 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Астана қаласының коммуналдық меншігіндегі "Астана-Қаржы" акционерлік қоғамы акцияларының мемлекеттік пакеті акцияларының жалпы санының 26,46 пайызы мөлшерінде заңнамада белгіленген тәртіппен республикалық меншікке қабылдансын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитеті:
1) Астана қаласының әкімдігімен бірлесіп, осы қаулының 1-тармағынан туындайтын шараларды қабылдасын;
2) "Астана-Қаржы" акционерлік қоғамының 26,46 пайыз мөлшеріндегі және "ҚазАвиаЛизинг" акционерлік қоғамының 100 пайыз мөлшеріндегі акцияларының мемлекеттік пакеттерін бағалау жүргізуді заңнамада белгіленген тәртіппен қамтамасыз етсін.
3. Алынып тасталды - ҚР Үкіметінің 2009.07.27. N 1148   Қаулысымен.
4. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) "Акциялардың мемлекеттік пакеттеріне мемлекеттік меншіктің түрлері және ұйымдарға қатысудың мемлекеттік үлестері туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 12 сәуірдегі N 405 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 1999 ж., N 13, 124-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
акцияларының мемлекеттік пакеттері мен үлестері республикалық меншікке жатқызылған акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
акцияларының мемлекеттік пакеттері мен үлестері коммуналдық меншікке жатқызылған акционерлік қоғамдар мен шаруашылық серіктестіктердің тізбесінде:
реттік нөмірі 21-28»"ҚазАвиаЛизинг" ЖАҚ деген жол алынып тасталсын;
2) "Республикалық меншіктегі ұйымдар акцияларының мемлекеттік пакеттері мен мемлекеттік үлестеріне иелік ету және пайдалану жөніндегі құқықтарды беру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 27 мамырдағы N 659 қаулысында :
көрсетілген қаулыға қосымшада:
"Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігіне" деген бөлімдегі реттік нөмірі 160-13-жол алынып тасталсын.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

О некоторых вопросах акционерного общества "Фонд устойчивого развития "Қазына"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 12 октября 2007 года N 937
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Принять в установленном законодательством порядке в республиканскую собственность государственный пакет акций акционерного общества "Астана-Финанс", находящегося в коммунальной собственности города Астана, в размере 26,46 процентов от общего количества акций.
2. Комитету государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан:
1) совместно с акиматом города Астаны принять меры, вытекающие из пункта 1 настоящего постановления;
2) в установленном законодательством порядке обеспечить проведение оценки государственных пакетов акций акционерного общества "Астана-Финанс" в размере 26,46 процентов и акционерного общества "КазАвиаЛизинг" в размере 100 процентов.
3. Исключен постановлением Правительства РК от 27.07.2009 N 1148 .
4. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 12 апреля 1999 года N 405 "О видах государственной собственности на государственные пакеты акций и государственные доли участия в организациях" (САПП Республики Казахстан, 1999 г., N 13, ст. 124) следующие изменения:
в перечне акционерных обществ и хозяйствующих товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к республиканской собственности:
в перечне акционерных обществ и хозяйственных товариществ, государственные пакеты акций и доли которых отнесены к коммунальной собственности:
строку, порядковый номер 21-28 ЗАО "КазАвиаЛизинг", исключить;
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 27 мая 1999 года N 659 "О передаче прав по владению и пользованию государственными пакетами акций и государственными долями в организациях, находящихся в республиканской собственности":
в приложении к указанному постановлению:
в разделе "Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан" строку, порядковый номер 160-13, исключить.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан