"2007 жылы мәдениет саласында мемлекеттік стипендиялар беру туралы" Қазақстан Республикасының Президенті өкімінің жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 13 қазандағы N 946 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"2007 жылы мәдениет саласында мемлекеттік стипендиялар беру туралы" Қазақстан Республикасының Президенті өкімінің жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы Президентінің Өкімі 2007 жылы мәдениет саласында мемлекеттік
стипендиялар беру туралы
1. Қосымшаға сәйкес 2007 жылы мәдениет саласында мемлекеттік стипендиялар берілсін.
2. Осы өкім бұқаралық ақпарат құралдарында жария етілсін.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2007 жылғы N өкіміне
қосымша
2007 жылы мәдениет саласында мемлекеттік
стипендиялар алуға ұсынылатын адамдардың дербес құрамы
Әдебиет қайраткерлері
Асқар Оразақын            - 1935 жылы туған, "Алаш" халықаралық
сыйлығының лауреаты
Ахметова Күләш            - 1946 жылы туған, ақын, Қазақстан Жастар
одағы сыйлығының лауреаты
Баянбаев Қастек           - 1936 жылы туған, ақын, Қазақстан
Жазушылар одағы сыйлығының лауреаты
Досанов Сәбит             - 1940 жылы туған, жазушы
Дүйсенбаев Есенбай        - 1940 жылы туған, ақын
Жұмағалиев Қайрат         - 1937 жылы туған, ақын
Жұмаділов Қабдеш          - 1936 жылы туған, халық жазушысы,
Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты
Иманасов Сәкен            - 1938 жылы туған, ақын, "Алаш"
халықаралық сыйлығының лауреаты
Исабаев Нұртас            - 1954 жылы туған, ақын
Қазыбеков Нұрқасым        - 1936 жылы туған, жазушы
Қаупынбаев Төлен          - 1938 жылы туған, жазушы
Кемелбаева Айгүл          - 1965 жылы туған, прозашы
Құмарова Шәрбану          - 1936 жылы туған, прозашы, "Алаш"
халықаралық сыйлығының лауреаты
Мамасейітов Тұрлыбек      - 1949 жылы туған, прозашы, "Алаш"
халықаралық сыйлығының лауреаты
Мұстафин Құрманғазы       - 1943 жылы туған, жазушы
Ниязбеков Рафаэль         - 1943 жылы туған, ақын
Нұрғалиев Өтежан          - 1938 жылы туған, ақын, "Алаш"
халықаралық сыйлығының лауреаты
Нұрмағамбетов Тынымбай    - 1945 жылы туған, прозашы, Қазақ ПЕН-
клубы сыйлығының лауреаты
Оразбаев Иранбек          - 1947 жылы туған, ақын, драматург
Рәш Мыңбай                - 1930 жылы туған, ақын
Ілиясов Қажытай           - 1939 жылы туған, ақын, сатирик
Сәмитұлы Жақсылық         - 1940 жылы туған, жазушы
Сәукетаев Тұрысбек        - 1950 жылы туған, жазушы
Сегізбаев Кәдірбек        - 1941 жылы туған, жазушы, Қазақстан
Жазушылар одағы сыйлығының лауреаты
Чернова Надежда           - 1947 жылы туған, ақын
Шаваев Шайым              - 1938 жылы туған, ақын
Шәкеев Нұрғазы            - 1929 жылы туған, жазушы
Өнер қайраткерлері
Әжиев Үке                 - 1924 жылы туған, суретші, Қазақстанның
еңбек сіңірген қайраткері
Әубәкіров                 - 1985 жылы туған, К. Байсейітова атындағы
Жандос Болатұлы             Ұлттық опера және балет театрының балет
солисі
Ахмедияров Қаршымбай      - 1946 жылы туған, Қазақстанның халық
әртісі, Мемлекеттік сыйлықтың лауреаты
Әшімова Бақыт             - 1937 жылы туған, Қазақ ССР-нің халық
әртісі
Баяхунов                  - 1927 жылы туған, композитор,
Бәкір Яхиянұлы              Қазақстанның халық әртісі
Бижанов                   - 1980 жылы туған, Орал қаласындағы
Бақыт Ақәділұлы             халықаралық скрипкашылар конкурсының
лауреаты
Бойченко                  - 1947 жылы туған, М. Лермонтов атындағы
Гавриил Моисеевич           Мемлекеттік академиялық орыс драма
театрының актері, Қазақстанның халық
әртісі
Ғалымжанова               - 1924 жылы туған, Қазақстанның еңбек
Ләйлә Ғалиқызы              сіңірген мәдениет қызметкері, мемлекет
және қоғам қайраткері
Дүйсекеев Кеңес           - 1946 жылы туған, Қазақстанның еңбек
сіңірген қайраткері, композитор
Жүнісбеков                - 1936 жылы туған, Қазақстанның еңбек
Ерғали Сыздықұлы            сіңірген әртісі, К.С. Станиславский
атындағы драма театрының актері
Имашева Баян              - 1941 жылы туған, Қазақстанның еңбек
сіңірген әртісі, М. Әуезов атындағы
Қазақ мемлекеттік академиялық драма
театрының актрисасы
Кәдірбек Демесін          - 1952 жылы туған, Қазақстанның еңбек
сіңірген әртісі, Ғ. Мүсірепов атындағы
Қазақ мемлекеттік академиялық балалар
мен жасөспірімдер театрының актері
Қадыров                   - 1935 жылы туған, Т. Жүргенов атындағы
Ахметжан Насырұлы           Қазақ ұлттық өнер академиясының
профессоры
Клушкин Юрий              - 1937 жылы туған, Қазақстанның халық
әртісі
Маңғытаев Мыңжасар        - 1937 жылы туған, Қазақстанның халық
әртісі, композитор
Мұсабаев Рәшит            - 1933 жылы туған, Қазақстанның халық
әртісі
Мышбаева Нүкетай          - 1938 жылы туған, Қазақстанның халық
әртісі, М. Әуезов атындағы Қазақ
мемлекеттік академиялық драма театрының
актрисасы
Ниязова                   - 1978 жылы туған, К. Байсейітова
Айгүл Қалимұллақызы         атындағы Ұлттық опера және балет
театрының опера солисі
Тасыбекова Торғын         - 1938 жылы туған, халық әртісі, М.
Әуезов атындағы Қазақ мемлекеттік
академиялық драма театрының актрисасы
Телғозиева Гүлмира        - 1970 жылы туған, кескіндемеші
Тұяқбаева                 - 1976 жылы туған, скрипкашы, Германияның
Меруерт Жанботақызы         Мюнхен симфониялық оркестрінің солисі
Хаджиев Жанат             - 1949 жылы туған, Қазақстанның еңбек
сіңірген қайраткері, Ғ. Мүсірепов
атындағы Қазақ мемлекеттік академиялық
балалар мен жасөспірімдер театрының
режиссері
Шәріпова                  - 1931 жылы туған, Қазақстанның халық
Зәмзәгүл Нүсіпбайқызы       әртісі, М. Әуезов атындағы Қазақ
мемлекеттік академиялық драма театрының
актрисасы

О проекте распоряжения Президента Республики Казахстан "О присуждении государственных стипендий в области культуры в 2007 году"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 13 октября 2007 года N 946
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект распоряжения Президента Республики Казахстан "О присуждении государственных стипендий в области культуры в 2007 году".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
О присуждении государственных стипендий
в области культуры в 2007 году
1. Присудить государственные стипендии в области культуры в 2007 году согласно приложению.
2. Настоящее распоряжение опубликовать в средствах массовой информации.
Президент
Республики Казахстан
Приложение
к распоряжению Президента
Республики Казахстан
от "__" ____ 2007 года N__
Персональный состав лиц, выдвигаемых на соискание
государственных стипендий в области культуры в 2007 году
Деятели литературы
Аскар Оразакын             - 1935 года рождения, лауреат
международной премии "Алаш"
Ахметова Куляш             - 1946 года рождения, поэтесса, лауреат
премии Союза молодежи Казахстана
Баянбаев Кастек            - 1936 года рождения, поэт, лауреат
премии Союза писателей Казахстана
Досанов Сабит              - 1940 года рождения, писатель
Дюсенбаев Есенбай          - 1940 года рождения, поэт
Жумагалиев Кайрат          - 1937 года рождения, поэт
Жумадилов Кабдеш           - 1936 года рождения, народный писатель,
лауреат Государственной премии
Иманасов Сакен             - 1938 года рождения, поэт, лауреат
международной премии "Алаш"
Исабаев Нуртас             - 1954 года рождения, поэт
Казыбеков Нуркасым         - 1936 года рождения, писатель
Каупынбаев Толен           - 1938 года рождения, писатель
Кемелбаева Айгуль          - 1965 года рождения, прозаик
Кумарова Шарбану           - 1936 года рождения, прозаик, лауреат
международной премии "Алаш"
Мамасеитов Турлыбек        - 1949 года рождения, прозаик, лауреат
международной премии "Алаш"
Мустафин Курмангазы        - 1943 года рождения, писатель
Ниязбеков Рафаэль          - 1943 года рождения, поэт
Нургалиев Утежан           - 1938 года рождения, поэт, лауреат
международной премии "Алаш"
Нурмагамбетов Тынымбай     - 1945 года рождения, прозаик, лауреат
премии Казахского ПЕН-клуба
Оразбаев Иранбек           - 1947 года рождения, поэт, драматург
Раш Мынбай                 - 1930 года рождения, поэт
Ильясов Кажытай            - 1939 года рождения, поэт, сатирик
Самитұлы Жаксылык          - 1940 года рождения, писатель
Саукетаев Турысбек         - 1950 года рождения, писатель
Сегизбаев Кадирбек         - 1941 года рождения, писатель,
лауреат премии Союза писателей
Казахстана
Чернова Надежда            - 1947 года рождения, поэтесса
Шаваев Шайм                - 1938 года рождения, поэт
Шакеев Нургазы             - 1929 года рождения, писатель
Деятели искусства
Ажиев Уке                  - 1924 года рождения, художник,
заслуженный деятель Казахстана
Аубакиров                  - 1985 года рождения, солист балета
Жандос Болатович             Национального театра оперы и балета
им. К. Байсеитовой
Ахмедьяров Каршымбай       - 1946 года рождения, народный артист
Казахстана, лауреат Государственной
премии
Ашимова Бакыт              - 1937 года рождения, народная артистка
Казахской ССР
Баяхунов                   - 1927 года рождения, композитор,
Бакир Яхиянович              народный артист Казахстана
Бижанов                    - 1980 года рождения, лауреат
Бакыт Акадилович             международного конкурса скрипачей в
городе Уральске
Бойченко                   - 1947 года рождения, актер
Гавриил Моисеевич            Государственного академического
русского театра драмы имени
М. Лермонтова, народный артист
Казахстана
Галымжанова                - 1924 года рождения, заслуженный
Лейла Галиевна               работник культуры Казахстана,
государственный и общественный деятель
Дюйсекеев Кенес            - 1946 года рождения, заслуженный
деятель Казахстана, композитор
Жунисбеков                 - 1936 года рождения, заслуженный артист
Ергали Сыздыкович            Казахстана, актер драматического
театра имени К.С. Станиславского
Имашева Баян               - 1941 года рождения, заслуженная
артистка Казахстана, актриса
Казахского государственного
академического театра драмы имени
М. Ауэзова
Кадирбек Демесин           - 1952 года рождения, заслуженный артист
Казахстана, актер Государственного
академического казахского театра для
детей и юношества им. Г. Мусрепова
Кадыров                    - 1935 года рождения, профессор
Ахметжан Насырович           Казахской национальной академии
искусств имени Т. Жургенова
Клушкин Юрий               - 1937 года рождения, народный артист
Казахстана
Мангитаев Мынжасар         - 1937 года рождения, народный артист
Казахстана, композитор
Мусабаев Рашид             - 1933 года рождения, народный артист
Казахстана
Мышбаева Нукетай           - 1938 года рождения, народная артистка
Казахстана, актриса Казахского
государственного академического театра
драмы имени М. Ауэзова
Ниязова                    - 1978 года рождения, солистка оперы
Айгуль Калимуллаевна         Национального театра оперы и балета
им. К. Байсеитовой
Тасыбекова Торгын          - 1938 года рождения, народная артистка,
актриса Казахского государственного
академического театра драмы
им. М. Ауэзова
Тельгозиева Гульмира       - 1970 года рождения, живописец
Туякбаева                  - 1976 года рождения, скрипачка,
Меруерт Жанботаевна          солистка Мюнхенского симфонического
оркестра Германии
Хаджиев Жанат              - 1949 года рождения, заслуженный деятель
Казахстана, режиссер Государственного
академического казахского театра для
детей и юношества им. Г. Мусрепова
Шарипова                   - 1931 года рождения, народная артистка
Замзагуль Нусипбаевна        Казахстана, актриса Казахского
государственного академического театра
драмы им. М. Ауэзова