Қазақстан Республикасының газ саласын дамытудың 2007-2010 жылдарға арналған (екінші кезең) бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 қазандағы N 1007 Қаулысы
"Қазақстан Республикасының газ саласын дамудың 2004-2010 жылдарға арналған бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 18 маусымдағы N 669 қаулысын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының газ саласын дамытудың 2007-2010 жылдарға арналған (екінші кезең) бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Іс-шаралар жоспары) бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасының орталық, жергілікті атқарушы органдары мен мүдделі ұйымдары (келісім бойынша) Іс-шаралар жоспарының орындалуын және орындалу барысы туралы ақпаратты Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігіне уақтылы беруді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлігі жыл сайын жарты жылдықтың және жыл қорытындысы бойынша Іс-шаралар жоспарының іске асырылу барысы туралы ақпаратты Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсынсын.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар министрі С.М.Мыңбаевқа жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы»29 қазандағы
N 1007 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының газ саласын дамытудың
2007-2010 жылдарға (екінші кезең) арналған
бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/с
N
Іс-шаралар Аяқтау
нысаны
Орын-
дал-
уына
жауап-
тылар
Орын-
далу
мер-
зімі
Бол-
жан-
атын
шы-
ғыс-
тар
(млн.
тең-
ге)
Қар-
жы-
лан-
дыру
көзі
1 2 3 4 5 6 7
1. Қазақстан Республикасының энергетикалық қауіпсіздігін
қамтамасыз ету, жергілікті газ ресурстарын пайдалану
жөніндегі жобаларды дамыту
1.
Орынбор газды қайта
өңдеу зауытының
базасында жылына
кемінде 15 млрд.текше
метр қазақстандық
газды қайта өңдеу
қуаты бар "Газпром"
ААҚ мен "ҚМГ" АҚ
арасында бірлескен
кәсіпорын құру
БК құру
ЭМРМ,
"Самұ-
рық"
АҚ,
"ҚМГ"
АҚ
2009
жылғы
қаң-
тар
2008 ж.
- 90000,0
"ҚМГ"
АҚ
2.
Амангелді газ кен
орындарының тобын
Анабай, Жарқұм және
Айрақты кен орындарын
әзірлеуде жете барлау
мен тартуға
бағытталған дайындық
іс-шараларын жүргізу
а) инвестициялық
жобаларды іске асыру
жөніндегі ұсыныстарды
РБК-ға енгізу
б) РБК-да қабылданған
параметрлер бойынша
кен орындарын әзірлеу
РБК
шешімі
Пайда-
лануға
беру
ЭМРМ,
ЭБЖМ,
"Самұ-
рық"
АҚ,
"ҚМГ"
АҚ
"ҚМГ"
АҚ,
"ЭМРМ,
"ҚТГ"
АҚ
Жыл
сайын
1
мау-
сымға
дейін

Об утверждении Плана мероприятий по реализации Программы развития газовой отрасли Республики Казахстан на 2007-2010 годы (второй этап)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 октября 2007 года N 1007
В целях реализации  постановления Правительства Республики Казахстан от 18 июня 2004 года N 669 "Об утверждении Программы развития газовой отрасли Республики Казахстан на 2004-2010 годы" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по реализации Программы развития газовой отрасли Республики Казахстан на 2007-2010 годы (второй этап) (далее - План мероприятий).
2. Центральным, местным исполнительным органам Республики Казахстан и заинтересованным организациям (по согласованию) обеспечить выполнение Плана мероприятий и своевременное представление информации о ходе исполнения в Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан.
3. Министерству энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан ежегодно по итогам полугодия и года представлять в Правительство Республики Казахстан информацию о ходе реализации Плана мероприятий.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан Мынбаева С.М.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 октября 2007 года N 1007
План мероприятий
по реализации Программы развития газовой отрасли Республики
Казахстан на 2007-2010 годы (второй этап)
N
п/п
Мероприятия
Форма
завершения
Ответ-
ственные
за испол-
нение
Срок
испол-
нения
Предпо-
лага-
емые
расходы
(млн.
тенге)
Источ-
ник
финан-
сиро-
вания
1
2
3
4
5
6
7
1. Обеспечение энергетической безопасности Республики
Казахстан, развитие проектов по использованию местных
ресурсов газа
1.
Создать совместное
предприятие на базе Оренбургского
газоперерабатываю-
щего завода между
ОАО "Газпром" и
АО "КМГ" с мощ-
ностью переработки
казахстанского
газа не менее 15
млрд.куб.м в год
Создание СП
МЭМР,
АО
"Самрук",
АО "КМГ"
Январь
2009
года
2008 г.
- 90000,0
АО "КМГ"
2.
Проведение подго-
товительных меро-
приятий, направ-
ленных на дораз-
ведку и вовлечение
в разработку мес-
торождений Анабай,
Жаркум и Айракты
Амангельдинской
группы месторожде-
ний газа
а) внесение пред-
ложений по реали-
зации инвестицион-
ного проекта на
РБК
Решение РБК
МЭМР,
МЭБП, АО
"Самрук",
АО "КМГ"
Еже-
годно
до 1
июня
Не тре-
буются
-
б) разработка
месторождений по
принятым на РБК
параметрам
Ввод в
эксплуатацию
АО "КМГ",
МЭМР,
АО "КМГ",
АО "КТГ"
Декабрь

2010
жылғы
жел-
тоқ-
сан
Талап
етіл-
мейді
Бюд-
жет-
тік
өті-
німге
сәй-
кес
РБК-
ның
ше-
шімі
бой-
ынша
-
РБ*
3.
Газ айдау көлемін 600
миллион текше метрге
дейін ұлғайту
мақсатында "Ақыртөбе"
жерасты газ қоймасы
құрылымының сыйымдылық
сипаттамасын зерттеуді
жүргізу
Қазақ-
стан
Респу-
бликасы
-ның
Үкіме-
тіне
ақпарат
ЭМРМ
(жинақ-
тау),
"ҚТГ"
АҚ,
"ИОА"
АҚ
2008
жылғы
шілде
2008 ж.
- 181
2009 ж.
- 600
2010 ж.
- 141
"ҚМГ"
АҚ,
"ҚТГ"
АҚ
4.
Алматы қаласының
ауданында кемінде 200
миллион текше метр
қуаты бар жерасты газ
қоймасын құруға
болатын геологиялық
құрылымды анықтау
жөнінде зерттеулер
жүргізу
Қазақ-
стан
Респу-
бликасы-ның
Үкіме-
тіне
ақпарат
ЭМРМ
(жинақ-
тау),
"ҚТГ"
АҚ,
"ИОА"
АҚ
2008
жылғы
қаң-
тар
2008 ж.
- 35
"ҚМГ"
АҚ,
"ҚТГ"
АҚ
5.
Қазақстан Республикасы
жер қойнауын
пайдаланушыларының
ілеспе газды кәдеге
жарату жөніндегі
бағдарламаны орындауын
бақылауды жүзеге асыру
Қазақ-
стан
Респу-
бликасы-ның
Үкіме-
тіне
ақпарат
ЭМРМ
(жинақ-
тау),
Қорша-
ғанор-
тамині,
ТЖМ
Жыл
са-
йын,
қаң-
тар,
шілде
Талап
етіл-
мейді
-
6.
2020 жылға дейін
газды өндіру және
тұтыну теңгерімін
әзірлеу
Бұйрық
ЭМРМ
облыс-
тардың,
Алматы
қаласы-
ның
әкім-
дік-
тері,
"ҚМГ"
АҚ,
"БДБ"
АҚ
2008
жылғы
қаң-
тар
Талап
етіл-
мейді
-
2. Газ тасымалдау инфрақұрылымын дамыту, жаңғырту және
қайта құру
7.
Іске асырылуы мемле-
кеттің қолдауымен
(республикалық бюд-
жеттен қаржыландырумен)
жүзеге асырылатын
басым бюджеттік
инвестициялық
бағдарламаларға қосу
үшін елді мекендерді
газдандару жөніндегі
инвестициялық жоба-
лардың тізбесін
дайындау
ЭБЖМ-ге
инвес-
тиция-
лық
ұсыныс-
тар
ЭМРМ,
ЭБЖМ,
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қала-
рының
әкім-
дік-
тері
Жыл
сайын
15
ма-
мырға
дейін
Талап
етіл-
мейді
8.
"Өзен-Жетібай"
учаскесінде ұзындығы
60 км және жылына газ
өткізу қабілеті 1,9
млрд. текше метр
болатын "Өзен-Ақтау"
магистральдық газ
құбырының резервтік
желісін салу
Объек-
тіні
пайда-
лануға
беру
Маң-
ғыстау
облы-
сының
әкім-
дігі,
ЭМРМ,
"ҚДБ"
АҚ,
"ҚТГА"
АО
2008
жылғы
шілде
2007 ж.
- 2927
"ҚДБ",
"ҚТГ"
АҚ
кепіл-
дігі-
мен
қарыз
алушы
"ҚТГА"
АҚ
9.
"Капиталмұнайгаз" ММ
теңгеріміне одан әрі
беру арқылы жылына 1
млрд. текше метрге
дейін өткізу қабілеті
бар ұзындығы 128,3 км
"Жаңажол-Ақтөбе"
магистральдық газ
құбырының учаскелерін
сатып алу туралы
ұсыныстар енгізу
Бюджет-
тік
өтінім
ЭМРМ,
ЭБЖМ,
"Самұ-
рық"
АҚ,
"Капи-
тал-
мұнай-
газ" ММ
2008
жылғы
мамыр
-
-
10.
Жұмыс істеп тұрған
газ тасымалдау
жүйесін қайта құру
және жаңғырту
Қазақ-
стан
Респу-
бликасы-ның
Үкіме-
тіне
ақпарат
ЭМРМ
(жинақ-
тау),
"ҚМГ"
АҚ,
"ҚТГ"
АҚ
Жыл
са-
йын,
10
ақпан
2008 ж.
- 18020
2009 ж.
- 15970
2010 ж.
- 16570
"ҚМГ"
АҚ,
"ҚТГ"
АҚ
3. Газды пайдалану кезінде техника қауіпсіздігін жетілдіру
11.
Тұрғын үйлер мен
коммуналдық-тұрмыстық
мақсаттағы объекті-
лерде газды қауіпсіз
пайдалануды бақылаудың
тиімді жүйесін құру
жөнінде ұсыныстар дайындау
Қазақ-
стан
Респу-
бликасы-ның
Үкіме-
тіне
ұсыныс
ТЖМ
(жинақ-
тау),
ЭМРМ,
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкім-
діктері

2010
года
По ре-
шению
РБК в
соот-
ветст-
вии с
бюджет-
ной
заявкой
РБ*
3.
Провести исследо-
вание емкостных
характеристик
структуры подзем-
ного хранилища
газа "Акыртобе" с
целью увеличения
объемов закачки
газа до 600
млн.куб.м
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
(созыв),
АО "КТГ",
АО "ИЦА"
Июль
2008
года
2008 г.
- 181
2009 г.
- 600
2010 г.
- 141
АО
"КМГ",
АО
"КТГ"
4.
Проведение иссле-
дования по выявле-
нию геологической
структуры, подхо-
дящей под создание
подземного храни-
лища газа в районе
города Алматы с
мощностью не менее
200 млн.куб.м
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
(созыв),
АО "КТГ",
АО "ИЦА"
Январь
2008
года
2008 г.
- 35
АО
"КМГ",
АО
"КТГ"
5.
Осуществлять кон-
троль за выполне-
нием недропользо-
вателями Республи-
ки Казахстан прог-
рамм по утилиза-
ции попутного газа
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
(созыв),
МООС,
МЧС
Еже-
годно,
январь,
июль
Не тре-
буются
-
6.
Разработка баланса
добычи и потребле-
ния газа до 2020
года
Приказ
МЭМР,
акиматы
областей,
г.
Алматы,
АО "КМГ",
АО "ГДУ"
Январь
2008
года
Не тре-
буются
-
2. Развитие, модернизация и реконструкция газотранспортной
инфраструктуры
7.
Подготовка перечня
инвестиционных
проектов по гази-
фикации населенных
пунктов, для вклю-
чения в приоритет-
ные бюджетные
инвестиционные
программы, реали-
зация которых бу-
дет осуществляться
с государственной
поддержкой (финан-
сированием из
республиканского
бюджета)
Инвестицион-
ные предло-
жения в МЭБП
МЭМР,
МЭБП,
акиматы
областей,
гг.
Астаны и
Алматы
Еже-
годно,
до 15
мая
Не тре-
буются
-
8.
Строительство
резервной нитки
магистрального
газопровода
"Узень-Актау" на
участке "Узень-
Жетыбай" протяжен-
ностью 60 км и
пропускной способ-
ностью 1,9 млрд.
куб.м газа в год
Ввод объекта
в эксплуата-
цию
Акимат
Мангис-
тауской
области,
МЭМР,
АО "БРК",
АО "КТГА"
Июль
2008
года
2007 г.
- 2927
БРК под
гаран-
тию АО
"КТГ",
заем-
щик АО
"КТГА"
9.
Внесение предложе-
ний о приобрете-
нии участков
магистрального
газопровода
"Жанажол-Актобе"
протяженностью
128,3 км с
пропускной способ-
ностью до 1 млрд.
куб.м газа в год с
дальнейшей переда-
чей на баланс ГУ
"Капиталнефтегаз"
Бюджетная
заявка
МЭМР,
МЭБП,
АО
"Самрук",
ГУ "Капи-
талнефте-
газ"
Май
2008
года
-
-
10.
Реконструкция и
модернизация
действующей
газотранспортной
системы
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
(созыв),
АО "КМГ",
АО "КТГ"
Еже-
годно
10
февраля
2008 г.
- 18,020
2009 г.
- 15,970
2010 г.
- 16,570
АО
"КМГ",
АО
"КТГ"
3. Совершенствование техники безопасности при
использовании газа
11.
Подготовка предло-
жений по созданию
эффективной систе-
мы контроля за
безопасным исполь-
зованием газа в
жилых домах и
объектах комму-
нально-бытового
назначения
Предложения в
Правительство
Республики
Казахстан
МЧС
(созыв),
МЭМР,
акиматы
областей,
гг.
Астаны и
Алматы
Январь

2008
жылғы
қаң-
тар
Талап
етіл-
мейді
-
4. Баға саясаты
12.
Ішкі нарықта табиғи
газға бағаны реттеу
жөніндегі шараларды
жүзеге асыру
а) әлемдік баға
конъюнктурасын ескере
отырып, ішкі нарықтағы
газға босату бағасына
талдау жүргізу және
оның өзгерістері
б) табиғи газ бағасын
арттырудың әлеуметтік
-экономикалық
салдарларын бағалау:
өнеркәсіптің басқа
салаларына;
мемлекеттік бюджеттің
инфляциясына және
шығыстарына,
в) Экономикалық және
әлеуметтік саясаттың
негізгі бағыттары мен
тиісті жылға арналған
экономикалық көрсет-
кіштердің болжамы
туралы Қазақстан
Республикасының
Үкіметі мен Ұлттық
банктің жыл сайынғы
бірлескен мәлімдеме-
сінің құрамына оларды
қабылдау мақсатында
газды тұтынушыларға
тасымалдау және
жеткізуге арналған
бағаның болжамды
деңгейін әзірлеу
ЭБЖМ-ге
ақпарат
Қазақ-
стан
Респу-
бликасы-ның
Үкіме-
тіне
ұсыныс
ЭБЖМ-ге
ақпарат
ЭМРМ
(жинақ-
тау),
"ҚМГ"
АҚ
ЭМРМ
(жинақ-
тау),
ЭБЖМ,
ИСМ
ЭМРМ
(жинақ-
тау),
ИСМ,
ЭБЖМ
ЭБЖМ
(жинақ-
тау),
ИСМ,
ТМРА
әкім-
діктер
(келі-
сім
бойын-
ша)
ЭМРМ,
"Самұ-
рық"
АҚ,
"ҚМГ"
АҚ
2007
жылғы
қараша
2007
жылғы
қара-
ша
2007
жылғы
қара-
ша
2007
жылғы
қара-
ша
2007
жылғы
қараша
Талап
етіл-
мейді
Талап
етіл-
мейді
Талап
етіл-
мейді
Талап
етіл-
мейді
Талап
етіл-
мейді
-
-
-
-
-
Ескертпе:
*- "ҚазМұнайГаз" ҰК" АҚ жарғылық капиталының ұлғаюы есебінен
ЭБЖМ - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджетті
жоспарлау министрлігі
ЭМРМ - Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық
ресурстар министрлігі
Қоршағанортамині - Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны
қорғау министрлігі
ТЖМ - Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі
ИСМ - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі
ТМРА - Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу
агенттігі
"ҚМГ" АҚ - "ҚазМұнайГаз" ҰК акционерлік қоғамы
"ҚТГ" АҚ - "ҚазТрансГаз" акционерлік қоғамы
"ҚТГА" АҚ - "ҚазТрансГаз Аймақ" акционерлік қоғамы
"ИОА" АҚ - "Интергаз Орталық Азия" акционерлік қоғамы
"БДБ" АҚ - "Мұнай және газ өнеркәсібінің бас диспетчерлік
басқармасы" акционерлік қоғамы
"ҚДБ" АҚ - "Қазақстан Даму банкі" акционерлік қоғамы
"Газпром" ААҚ - "Газпром" акционерлік қоғамы
РБК - Республикалық бюджет комиссиясы
РБ - Республикалық бюджет

2008
года
Не тре-
буются
-
4. Ценовая политика
12.
Осуществление мер
по урегулированию
цен на природный
газ на внутреннем
рынке
а) проведение ана-
лиза и изменения
отпускных цен на
газ на внутреннем
рынке с учетом
конъюнктуры
мировых цен
Информация
в МЭБП
МЭМР
(созыв),
АО "КМГ"
Ноябрь
2007
года
Не тре-
буются
-
б) оценка
социально-
экономических
последствий
повышения цены
природного газа:
Предложения в
Правительство
Республики
Казахстан
МЭМР
(созыв),
МЭБП,
МИТ
Ноябрь
2007
года
Не тре-
буются
-
на другие отрасли
промышленности;
МЭМР
(созыв),
МЭБП,
МИТ
Ноябрь
2007
года
Не тре-
буются
_
на инфляцию и
расходы
государственного
бюджета
МЭБП
(созыв),
МИТ,
АРЕМ,
акиматы
по согла-
сованию
Ноябрь
2007
года
Не тре-
буются
-
в) разработка
прогнозных уровней
цен на транспорти-
ровку и поставку
газа потребителям
с целью принятия
их в составе еже-
годного совместно-
го заявления
Правительства
Республики
Казахстан и На-
ционального банка
об основных
направлениях
экономической и
социальной полити-
ки и прогнозе
экономических
показателей на со-
ответствующий год
Информация
в МЭБП
МЭМР,
АО
"Самрук",
АО
"КМГ"
Ноябрь
2007
года
Не тре-
буются
-
Примечания:
* За счет увеличения уставного капитала АО "НК "КазМунайГаз"
МЭБП          - Министерство экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан
МЭМР          - Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики Казахстан
МООС          - Министерство охраны окружающей среды Республики
Казахстан
МЧС           - Министерство по чрезвычайным ситуациям Республики
Казахстан
МИТ           - Министерство индустрии и торговли Республики
Казахстан
АРЕМ          - Агентство Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий
АО "КМГ"      - акционерное общество НК "КазМунайГаз"
АО "КТГ"      - акционерное общество "КазТрансГаз"
АО "КТГА"     - акционерное общество "КазТрансГаз Аймак"
АО "ИЦА"      - акционерное общество "Интергаз Центральная Азия"
АО "ГДУ"      - акционерное общество "Главное диспетчерское
управление нефтяной и газовой промышленности"
АО "БРК"      - акционерное общество "Банк развития Казахстана"
ОАО "Газпром" - открытое акционерное общество "Газпром"
РБК           - Республиканская бюджетная комиссия
РБ            - Республиканский бюджет