Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Батыс Алтай мемлекеттік табиғи қорығы" мемлекеттік мекемесіне тұрақты жер пайдалануға жер учаскелерін беру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 7 қарашадағы N 1054 Қаулысы
Ерекше қорғауды талап ететін Қазақстанның бірегей табиғи объектілері ретінде Шығыс Қазақстан облысының флорасы мен фаунасының бағалы түрлерін, экологиялық жүйелерін сақтау мақсатында және "Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 7 шілдедегі  Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Жалпы алаңы 30044 гектар жер учаскелері Риддер және Зырян мемлекеттік орман шаруашылығы мекемелерінің мемлекеттік орман қоры жерінің санатынан алынып, олар осы қаулыға қосымшаға сәйкес тұрақты жер пайдалануға Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің "Батыс Алтай мемлекеттік табиғи қорығы" мемлекеттік мекемесіне (бұдан әрі - мекеме) берілсін.
2. Осы қаулының 1-тармағында көрсетілген жер учаскелері мемлекеттік орман қоры жерлерінен ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жерінің санатына көшірілсін, ал осы аумақта бар ормандар "мемлекеттік табиғи қорықтар ормандары" қорғаныштық санатына жатқызылсын.
3. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Орман және аңшылық шаруашылығы комитетімен бірлесіп, заңнамада белгіленген тәртіппен жергілікті жердегі мекеме жерінің шекарасын белгілесін.
4. Шығыс Қазақстан облысының әкімі мекеме жерінің төңірегінде күзет аймағын белгілеп, осы аймақ шегінде осы аумақтың экологиялық жүйесінің жай-күйіне және оны қалпына келтіруге және онда орналасқан мемлекеттік табиғи-қорық қорының объектілеріне теріс әсер ететін кез келген қызметке тыйым салсын.
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 04.09.2015 № 745 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
6. Осы қаулы 2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 7 қарашадағы
N 1054 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі
Орман және аңшылық шаруашылығы комитетінің
"Батыс Алтай мемлекеттік табиғи қорығы" мемлекеттік
мекемесіне тұрақты жер пайдалануға Шығыс
Қазақстан облысының Риддер қаласы мен Зырян ауданының
аумағында берілетін жерлердің экспликациясы
Р/с
N
Жер-
дің
ата-
уы
Жалпы
көле-
мі,
га
Оның ішінде
Мем-
ле-
кет-
тік
орман
қоры-
ның
жер-
лері
оның
ор-
ман-
ды
жер-
лер
орманды емес жерлер
бар-
лығы
оның ішінде
ша-
бын-
дық-
тар
жайы-
лым-
дар
сулар басқа
жер-
лер
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10
1.
Риддер
мемле-
кеттік
орман
шаруа-
шылығы
меке-
месінің
Қара
Үлбі
орман-
шылығы
20662
20662

О предоставлении земельных участков в постоянное землепользование государственному учреждению "Западно-Алтайский государственный природный заповедник" Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 7 ноября 2007 года N 1054
В целях сохранения ценных видов флоры и фауны, экологических систем Восточно-Казахстанской области, как уникальных природных объектов Казахстана, требующих особой охраны, и в соответствии с  Законом Республики Казахстан от 7 июля 2006 года "Об особо охраняемых природных территориях" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Изъять из категории земель государственного лесного фонда Риддерского и Зыряновского государственных учреждений лесного хозяйства земельные участки общей площадью 30044 гектаров и предоставить их государственному учреждению "Западно-Алтайский государственный природный заповедник" Комитета лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - учреждение) в постоянное землепользование согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Перевести земельные участки, указанные в пункте 1 настоящего постановления из земель государственного лесного фонда в категорию земель особо охраняемых природных территорий, а имеющиеся на этой территории леса отнести к категории защитности "леса государственных природных заповедников".
3. Агентству Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами совместно с Комитетом лесного и охотничьего хозяйства Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке установить на местности границы земель учреждения.
4. Акиму Восточно-Казахстанской области установить охранную зону вокруг земель учреждения с запрещением в пределах этой зоны любой деятельности, отрицательно влияющей на состояние и восстановление экологической системы этой территории, и находящихся на ней объектов государственного природно-заповедного фонда.
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 04.09.2015 № 745 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
6. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2008 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 7 ноября 2007 года N 1054
Экспликация земель,
предоставляемых в постоянное землепользование государственному
учреждению "Западно-Алтайский государственный природный
заповедник" Комитета лесного и охотничьего хозяйства
Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, на
территории города Риддера и Зыряновского района
Восточно-Казахстанской области
N
п/п
Наименование
земель
Общая
пло-
щадь,
га
В том числе
Земли
госу-
дарствен-
ного
лесного
фонда
из них
лесные
угодья
всего
нелесные угодья
в том числе
сено-
косы
паст-
бища
воды
прочие
угодья
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
1.
Черно-Убинское
лесничество
Риддерского
государственного
учреждения лесного
хозяйства
20662
20662