Қазақстанды өз тыңайтқыштарымен толыққанды қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 19 қарашадағы N 1105 Қаулысы
Қазақстанды өз тыңайтқыштарымен толыққанды қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстанды өз тыңайтқыштарымен толыққанды қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Мүдделі мемлекеттік органдар, облыстар әкімдері және ұйымдар:
1) Жоспардың тиісінше және уақытылы орындалуын қамтамасыз етсін;
2) жарты жылда бір рет, есепті жарты жылдан кейінгі айдың 10-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне Жоспардың іске асырылу барысы туралы талдамалық ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі жарты жылда бір рет, есепті жарты жылдан кейінгі айдың 25-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспардың орындалуы туралы жиынтық ақпарат берсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне жүктелсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 19 қарашадағы
N 1105 қаулысымен
бекітілген
Ескерту. Жоспарға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.08.27  N 776 Қаулысымен.
Қазақстанды өз тыңайтқыштарымен толыққанды қамтамасыз ету
жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/с
N
Іс-шара Аяқтау нысаны Орындау-
ға жауап-
тылар
Орындау
мерзімі
Қаржылан
-дыру көздері
1 2 3 4 5 6
1
Балқаш қаласын-
дағы күкірт
қышқылы цехының
құрылысын аяқтау
АШМ-ге
ақпарат
ИСМ,
"Қазақмыс"
корпора-
циясы" АҚ
(келісім
бойынша)
2008
жылдың I
тоқсаны
Шаруашылық
жүргізуші
субъекті-
лердің
қаражаты
2
Минералдық
тыңайтқыштарды
өндіру үшін
күкірт қышқылын
тұрақты жеткізу
жөнінде:
"Қазмырыш" АҚ мен
"Қазфосфат" ЖШС;
"Қазақмыс"
корпорациясы" АҚ
мен "Қазфосфат"
ЖШС арасында
меморандум жасасу
АШМ-ге
ақпарат
ИСМ, ЭМРМ,
"Қазмырыш"
АҚ
(келісім
бойынша),»"Қазақмыс"
Корпора-
циясы" АҚ
(келісім
бойынша),
"Қазфос-
фат" ЖШС
(келісім
бойынша)
2007
жылдың IV
тоқсаны
Талап
етілмейді
3
Мыналардың:
1) Батыс Қазақс-
танда өндірілетін
мұнайдың күкірт-
сізденуі үдері-
сінде пайда
болатын қайталама
күкіртті шикізат
базасында
республика
аумағында күкірт
қышқылын қосымша
өндіруді
ұйымдастыру;
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы-
ның
Үкіме-
тіне
ұсыныс-
тар
БҒМ
(жинақтау)
, ИСМ
2008
жылдың I
тоқсаны
Талап
етілмейді
2) кейіннен
аммофос пен
аммофосфат алу
арқылы күкірт
қышқылын ішінара
(5-10 %) алмасты-
ру үшін Қаратау
фосфориттерін
экстракциялық
қайта өңдеу
үдерісінде мұнай
күкіртін пайдала-
ну мүмкіндігін
зерделеу
4
Мыналарды:

Об утверждении Плана мероприятий по полноценному обеспечению Казахстана собственными удобрениями
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 ноября 2007 года N 1105
В целях полноценного обеспечения Казахстана собственными удобрениями Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по полноценному обеспечению Казахстана собственными удобрениями (далее - План).
2. Заинтересованным государственным органам, акимам областей и организациям:
1) обеспечить надлежащее и своевременное исполнение Плана;
2) один раз в полугодие, не позднее 10-го числа месяца, следующего за отчетным полугодием, представлять в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан аналитическую информацию о ходе реализации Плана.
3. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан представлять в Правительство Республики Казахстан один раз в полугодие, не позднее 25-го числа месяца, следующего за отчетным полугодием, сводную информацию о выполнении Плана.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 ноября 2007 года N 1105
Сноска. План с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК   от 27.08.2008  N 776 .
План
мероприятий по полноценному обеспечению Казахстана
собственными удобрениями
N
п/п
Мероприятие
Форма
завершения
Ответ-
ствен-
ные за
испол-
нение
Срок
испол-
нения
Источ-
ники
финан-
сиро-
вания
1
2
3
4
5
6
1
Завершение строитель-
ства сернокислотного
цеха в городе Балхаше
Информация
в МСХ
МИТ, АО
"Корпорация
Казахмыс"
(по согла-
сованию)
I квар-
тал
2008
года
Средства
хозяйст-
вующих
субъек-
тов
2
Заключение меморанду-
ма между:
АО "Казцинк" и ТОО
"Казфосфат";
АО "Корпорация
Казахмыс" и ТОО
"Казфосфат" по ста-
бильным поставкам
серной кислоты для
производства мине-
ральных удобрений
Информация
в МСХ
МИТ, МЭМР,
АО
"Казцинк"
(по согла-
сованию),
АО
"Корпорация
Казахмыс"
(по согла-
сованию),
ТОО
"Казфосфат"
(по согла-
сованию)
IV
квар-
тал
2007
года
Не тре-
буются
3
Изучение возможности:
1) организации допол-
нительного производ-
ства серной кислоты
на территории респуб-
лики на базе вторич-
ного серосодержащего
сырья, образующегося
в процессе обессери-
вания нефти, добывае-
мой в Западном Казах-
стане;
2) использования неф-
тяной серы в процес-
сах экстракционной
переработки фосфори-
тов Каратау для час-
тичной (5-10%) замены
серной кислоты с
дальнейшим получением
аммофоса и
аммофосфата
Предложения в
Правительство
Республики
Казахстан
МОН
(созыв),
МИТ
I квар-
тал
2008
года
Не тре-
буются
4
Проработка вопросов:

1) шаруашылық
жүргізуші
субъектілердің
және даму
институттарының
қаражаты есебінен
күкірт қышқылын
тасымалдауға
арналған арнайы
цистерналар
иесі - көлік
компаниясын құру;
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы-
ның
Үкіме-
тіне
ұсыныс-
тар
ККМ (жинақ
-тау),
ЭБЖМ, "ҚТЖ
" ҰК АҚ
(келісім
бойынша),
"Қазмырыш"
АҚ
(келісім
бойынша),
"Қазақмыс"
корпора-
циясы" АҚ
(келісім
бойынша),
"Самұрық"
ҚХ" АҚ
(келісім
бойынша),
"Қазына"
ОДҚ" АҚ
(келісім
бойынша)
2008
жылдың I
тоқсаны
-
2) республикалық
бюджеттен осы
мақсатқа қаражат
бөлінуін ескере
отырып, сондай-ақ
даму институтта-
рының қаражатын
тарту арқылы
лизингтік негізде
күкірт қышқылын
тасымалдауға
арналған цистер-
налар сатып алу
мәселелерін
пысықтау
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы-
ның
Үкіме-
тіне
ұсыныс-
тар
ККМ (жинақ
-тау),
ЭБЖМ, "ҚТЖ
" ҰК АҚ
(келісім
бойынша),
"Қазмырыш"
АҚ
(келісім
бойынша),
"Қазақмыс"
корпора-
циясы" АҚ
(келісім
бойынша),
"Самұрық"
ҚХ" АҚ
(келісім
бойынша),
"Қазына"
ОДҚ" АҚ
(келісім
бойынша)
2008
жылдың I
тоқсаны
-
5
1) "ҚазАзот" ЖШС-
де карбамид пен
аммиак селитрасын
шығаруды арттыру
үшін 2009 жылдан
бастап жылына 1,5
млрд. м көлемін-
де газ жеткізу
мәселесін газ
жеткізушілермен
пысықтау;
Кен
пайда-
лану-
шылар,
тұтыну-
шылар
("Қаз-
Азот"
ЖШС,
Маңғыс-
тау
облы-
сының
әкімді-
гі және
басқа-
лары),
мемле-
кеттік
орган-
дар
арасын-
дағы
көп
жақты
меморан
-дум
немесе
келісім
ЭМРМ, ИСМ,
Маңғыстау
облысының
әкімдігі,
"ҚазАзот"
ЖШС
(келісім
бойынша)
2007
жылдың
IV
тоқсаны
Талап
етілмейді
2) газ жеткізу
жөніндегі мәселе
оңынан шешілген
жағдайда
Маңғыстау
облысында жаңа
аммиак-карбамид
кешенін салу
АШМ-ге
жаңа
аммиак-
карба-
мид
кешенін
салу
барысы
туралы
ақпарат
ИСМ,
Маңғыстау
облысының
әкімдігі
Жыл сайын
2008-2010
жылдардың
I тоқсаны
Шаруашылық
жүргізуші
субъекті-
лердің
қаражаты
6
Минералдық
тыңайтқыштар
өндірушілердің
үздіксіз жұмыс
істеуін қамтама-
сыз ету мақсатын-
да:
1) электр
энергиясын өндіру
-тұтыну тәуліктік
кестесіне сәйкес
Қазақстанның
солтүстік облыс-
тарының»"Солтүс-
тік-Оңтүстік"
электр станцияла-
рынан электр
энергиясын
келісім-шарттық
жеткізу;
Электр
энер-
гиясын
өндіру-
тұтыну
тәулік-
тік
кестесі
"КЕGОС" АҚ
(келісім
бойынша),»
"Қазфосфат
" ЖШС
(келісім
бойынша)
Жыл сайын
Талап
етілмейді
2) сулы-энергети-
калық ресурстарды
пайдалану туралы
үкіметаралық
хаттамаға және
"КЕGОС" АҚ мен
қырғыз тарапы
әзірлеген кестеге
сәйкес электр
энергиясын
жеткізу туралы;
Қазақс-
тан
Респуб-
лика-
сының
Үкіметі
мен
Қырғыз
Респуб-
лика-
сының
Үкіметі
арасын-
дағы
сулы-
энерге-
тикалық
ресурс-
тарды
пайда-
лану
туралы
хатта-
маның
жобасы
АШМ (жинақ
-тау), ЭМРМ, ИСМ,
"КЕGОС" АҚ
(келісім
бойынша)
Жыл сайын
Талап
етілмейді
3) "КЕGОС" АҚ-ның
желілері бойынша
электр энергиясын
беру қызметтері-
нің тарифтеріне
заңнамада белгі-
ленген тәртіппен
уақытша төмендету
коэффициенттерін
белгілеу мәселе-
лерін пысықтау
АШМ-ге
ақпарат
ТМРА,
ЭМРМ,
"КЕGОС" АҚ
(келісім
бойынша)
Жыл сайын
Талап
етілмейді
7
Қазақстан аумағы
бойынша күкірт
қышқылын, аммиак
және ұсақ тартыл-
ған фосфор шикі-
затын тасымалдау
кезінде магистра-
льдық темір жол
желісі қызметте-
рінің тарифтеріне
заңнамада белгі-
ленген тәртіппен
уақытша төмендету
коэффициенттерін
беру
АШМ-ге
ақпарат
ТМРА, ККМ,
ИСМ,
"Қазмырыш"
АҚ
(келісім
бойынша),
"Қазақмыс"
корпора-
циясы" АҚ
(келісім
бойынша),
"ҚТЖ" ҰК
АҚ
(келісім
бойынша),
"Қазфосфат
" ЖШС
(келісім
бойынша)
Жыл сайын
Талап
етілмейді
8
Натрий және калий
гуматтарын,
Қазақстанның сұр
тас көмірі мен
фосфориттерінен
органо-минералдық
тыңайтқыштар,
фосфогипс негізі-
нде, фосфориттер
мен мұнай күкір-
тінен күрделі
фосфорлы және N,
Р, S-компонентте-
рі бойынша
теңдестірілген
тыңайтқыштар
өндіру; коттрел
шаңы, Шымкент
қаласында фосфат
шламы мен сұр
тас көмірді
қайта өңдеудің
қоламта өнімі
негізінде
биопрепараттар,
тыңайтқыштар
өндіру, сондай-
ақ тыңайтқыштар-
дың жаңа түрлері-
нің шағын
тоннажды өндірі-
сін құру есебінен
отандық зауыттар
шығаратын
минералдық
тыңайтқыштар
ассортиментін
кеңейту мүмкінді-
гін қарастыру
ИСМ-ге
ұсыныс-
тар
ИСМ, БҒМ,
ЭМРМ, АШМ,
Алматы
облысы
және ОҚО
әкімдікте-
рі,
"Қазфосфат"
ЖШС
(келісім
бойынша),
"Қазына"
ОДҚ" АҚ
(келісім
бойынша),
"Ана Жер"
ҒӨБ ЖШС
(келісім
бойынша),
"Экобиошун
-гит" ҒӨО
ЖШС
(келісім
бойынша)

1) создания транс-
портной компании-
владельца специальных
цистерн для перевозки
серной кислоты за
счет средств хозяйст-
вующих субъектов и
институтов развития;
Предложения в
Правительство
Республики
Казахстан
МТК
(созыв),
МЭБП, АО
"НК "КТЖ"
(по согла-
сованию),
АО
"Казцинк"
(по согла-
сованию),
АО
"Корпорация
Казахмыс"
(по согла-
сованию),
АО "КХ
"Самрук"
(по согла-
сованию),
АО "ФУР
"Қазына"
(по согла-
сованию)
I квар-
тал
2008
года
-
2) приобретения спе-
циальных цистерн для
перевозки серной кис-
лоты на лизинговой
основе с учетом выде-
ления на эти цели
средств из республи-
канского бюджета, а
также с привлечением
средств институтов
развития.
Предложения в
Правительство
Республики
Казахстан
МТК
(созыв),
МЭБП, АО
"НК "КТЖ"
(по согла-
сованию),
АО
"Казцинк"
(по согла-
сованию),
АО
"Корпорация
Казахмыс"
(по согла-
сованию),
АО "КХ
"Самрук"
(по согла-
сованию),
АО "ФУР
"Қазына"
(по согла-
сованию)
I квар-
тал
2008
года
-
5
1) проработка с пос-
тавщиками газа вопро-
са по поставкам газа
для наращивания вы-
пуска карбамида и
аммиачной селитры в
ТОО "КазАзот", начи-
ная с 2009 года в
объеме 1,5 млрд.
куб.м. в год;
Многосторон-
ний меморан-
дум или со-
глашение меж-
ду недрополь-
зователями,
потребителями
(ТОО
"КазАзот",
акимат Ман-
гистауской
области и
другие), го-
сударственны-
ми органами
МЭМР,
МИТ, акимат
Мангистау-
ской облас-
ти, ТОО
"КазАзот"
(по согла-
сованию)
IV
квар-
тал
2007
года
Не тре-
буются
2) при положительном
решении вопроса по
поставкам газа -
строительство нового
аммиачно-карбамидного
комплекса в
Мангистауской области
Информация в
МСХ о ходе
строительства
нового
аммиачно-
карбамидного
комплекса
МИТ, акимат
Мангистау-
ской
области
Ежегод-
но I
квар-
тал
2008-
2010
годы
Средства
хозяйст-
вующих
субъек-
тов
6
В целях обеспечения
бесперебойного функ-
ционирования произво-
дителей минеральных
удобрений проработка
вопросов:
1) контрактных поста-
вок электроэнергии от
электростанций север-
ных областей Казах-
стана "Север-Юг"
согласно суточному
графику производства-
потребления электри-
ческой энергии;
Суточный
график
производства-
потребления
электрической
энергии
АО "KEGOC"
(по согла-
сованию),
ТОО
"Казфосфат"
(по согла-
сованию)
Еже-
годно
Не тре-
буются
2) о поставке
электроэнергии в
соответствии с меж-
правительственным
протоколом об исполь-
зовании водно-энерге-
тических ресурсов, и
графиком, разработан-
ным АО "KEGOC" и
кыргызской стороной;
Проект Прото-
кола между
Правитель-
ством
Республики
Казахстан и
Правитель-
ством
Кыргызской
Республики об
использовании
водно-энерге-
тических
ресурсов
МСХ
(созыв),
МЭМР, МИТ,
АО "KEGOC"
(по согла-
сованию)
Еже-
годно
Не тре-
буются
3) установления вре-
менных понижающих
коэффициентов к тари-
фам на услуги переда-
чи электрической
энергии по сетям АО
"KEGOC" в установлен-
ном законодательством
порядке
Информация
в МСХ
АРЕМ,
МЭМР, АО
"KEGOC" (по
согласо-
ванию)
Еже-
годно
Не тре-
буются
7
Предоставление произ-
водителям минеральных
удобрений временных
понижающих коэффи-
циентов к тарифам на
услуги магистральной
железнодорожной сети
при перевозке серной
кислоты, аммиака и
фоссырья тонкого
помола по территории
Казахстана в установ-
ленном законодатель-
ством порядке
Информация
в МСХ
АРЕМ, МТК,
МИТ, АО
"Казцинк"
(по согла-
сованию),
АО
"Корпорация
Казахмыс"
(по согла-
сованию),
АО НК
"КТЖ" (по
согласова-
нию), ТОО
"Казфосфат"
(по согла-
сованию)
Еже-
годно
Не тре-
буются
8
Рассмотрение возмож-
ности расширения
ассортимента выпус-
каемых удобрений оте-
чественными заводами
за счет: производства
гуматов натрия и
калия, органо-
минеральных удобрений
из бурых углей и фос-
форитов Казахстана,
удобрений на основе
фосфогипса, сложно-
фосфорных и сбаланси-
рованных по N, Р, S-
компонентам из фосфо-
ритов и нефтяной се-
ры; производства био-
препаратов, удобрений
на основе коттрельной
пыли, огарка-продукта
переработки фосфатно-
го шлама и бурых уг-
лей в городе Шымкен-
те, а также создания
малотоннажного произ-
водства новых видов
удобрений
Предложения
в МИТ
МИТ, МОН,
МЭМР, МСХ,
акиматы
Алматинской
области и
ЮКО, ТОО
"Казфосфат"
(по согла-
сованию),
АО "ФУР
"Қазына"
(по согла-
сованию),
ТОО "НПО
"Ана Жер"
(по согла-
сованию),
ТОО "НПЦ
Экобиошун-
гит" (по
согласова-
нию)
I квар-
тал

2008
жылдың I
тоқсаны
Талап
етілмейді
9
Ғылыми ұйымдармен
бірлесіп, ауыл
шаруашылығы тауа-
рын өндірушілер-
дің тыңайтқыштар-
дың әрбір түрі
бойынша ғылыми-
негізделген
қажеттілігін
айқындау
ИСМ-ге
ақпарат
АШМ, БҒМ,
облыстар
әкімдікте-
рі,
"АҚРҒӘО"
ММ
2007
жылдың
IV
тоқсаны
Талап
етілмейді
10
Мыналарды:
1) республикалық
бюджеттің қаража-
ты есебінен ауыл
шаруашылығы тауа-
рын өндірушілер-
дің тыңайтқыштар
сатып алуға
арналған шығында-
рын өтеу көлемін
ұлғайту;
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы-
ның
Үкіме-
тіне
ұсыныс-
тар
АШМ
(жинақтау)
, ЭБЖМ
2008
жылдың I
тоқсаны
2) ауыл шаруашы-
лығы тауарын
өндірушілердің
тыңайтқыштарды
сатып алуына
кредит беру
үшін»"Азық-түлік
келісім-шарт
корпорациясы"
ұлттық компания-
сы" АҚ-ның жарғы-
лық капиталын ұл-
ғайту жолымен
"Азық-түлік келі-
сім-шарт корпора-
циясы" ұлттық
компаниясы" АҚ
арқылы тыңайтқыш-
тар жеткізу мәсе-
лесін қарастыру
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы-
ның
Үкіме-
тіне
ұсыныс-
тар
АШМ
(жинақтау)
, ЭБЖМ,
"ҚазАгро"
ҰХ" АҚ
(келісім
бойынша),
"АКК" ҰК" АҚ
(келісім
бойынша)
2008
жылдың I
тоқсаны
-
11
Ауыл шаруашылығы
тауарын өндіруші-
лердің тыңайтқыш-
тар қолдану
жөніндегі ауыл
шаруашылығы
машиналарын
лизингтік негізде
сатып алу
мүмкіндігін
қарастыру
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы-
ның
Үкіме-
тіне
ақпарат
АШМ
(жинақтау)
,
"ҚазАгро"
ҰХ" АҚ
(келісім
бойынша)
2008
жылғы
25 қаңтар
Талап
етілмейді
12
Ауыл шаруашылығы
тауарын өндіруші-
лерге тыңайтқыш-
тар сатып алу
және сақтау
мәселесінде, оның
ішінде өңірлерде
минералдық
тыңайтқыштар
өндірушілердің
өкілдіктерін құру
және облыстық
деңгейде тыңайт-
қыштар жеткізу
жөніндегі опера-
торларды айқындау
жолымен жәрдемдесу
АШМ-ге
облыс-
тар
әкімде-
рі мен
ӘКК-нің
өңірлік
(аудан-
аралық)
қойма-
лар
салу
мәселе-
сі
жөнін-
дегі
ұсыныс-
тары
Облыстар
әкімдері,
АШМ, ӘКК
(келісім
бойынша),
"Қазфосфат" ЖШС
(келісім
бойынша),
"ҚазАзот"
ЖШС
(келісім
бойынша),
"Ана Жер"
ҒӨБ ЖШС
(келісім
бойынша),
"Экобиошун
-гит" ҒӨО
ЖШС
(келісім
бойынша)
2008
жылдың I
тоқсаны
Талап
етілмейді
13
1) "Тыңайтқыштар-
дың қауіпсізді-
гіне қойылатын
талаптар"»техни-
калық регламентін
әзірлеу
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы-
ның
Үкіметі
қаулы-
сының
жобасы
АШМ
(жинақтау)
, ДСМ,
Қоршаған-
ортамині,
ИСМ
2009
жылдың
IV
тоқсаны
РБ*
2) Қазақстан
Республикасында
тыңайтқыштарды
тіркеулік сынау
және мемлекеттік
тіркеу тәртібін
заңнамалық реттеу
мәселесін
пысықтау
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы-
ның
Үкіме-
тіне
ұсыныс-
тар
АШМ
(жинақтау)
, ДСМ,
Қоршаған-
ортамині,
ИСМ
2008
жылғы
шілде
Талап
етілмейді
14
Тыңайтқыштарға
арналған
мемлекеттік
стандарттарды
халықаралық
талаптарға
сәйкес келтіру
АШМ-ге
ақпарат
ИСМ
2009 жыл
РБ*
15
Минералдық
тыңайтқыштар
өндіретін
кәсіпорындарда
9000 және 14000
сериялы ИСО
халықаралық
стандарттарының
талаптарына
сәйкес сапа
менеджменті және
экологиялық
менеджмент
жүйелерін енгізу
АШМ-ге
ақпарат
ИСМ
2007-2009
жылдар
Шаруашылық
жүргізуші
субъекті-
лердің
қаражаты
16
Өнеркәсіптік
(химиялық)
мамандықтар үшін
еліміздің жоғары
оқу орындарында
гранттар санын
ұлғайту, оқыту,
өндірістік
практикадан өту,
кеңес беру және
т.б. салада
жоғары оқу
орындары мен
тыңайтқыштар
өндірушілер
арасындағы
ынтымақтастық
мәселесін қарау
Қазақс-
тан
Респуб-
ликасы-
ның
Үкіме-
тіне
ұсыныс-
тар
БҒМ (жина-
қтау),
ИСМ, АШМ,
"ҚазАзот"
ЖШС
(келісім
бойынша),
"Қазфосфат" ЖШС
(келісім
бойынша)
2007
жылғы
желтоқсан
Талап
етілмейді
Ескертпелер :
* - Қазақстанды өз тыңайтқыштарымен толыққанды қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралар жоспарында көзделген іс-шараларды қаржылай қамтамасыз ету көлемі тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджетті қалыптастыру кезінде белгіленетін болады.
Аббревиатуралардың толық жазылуы:
ДСМ                      - Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрлігі
ИСМ                      - Қазақстан Республикасы
Индустрия және сауда министрлігі
БҒМ                      - Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрлігі
Қоршағанортамині         - Қазақстан Республикасы
Қоршаған ортаны қорғау министрлігі
АШМ                     - Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы министрлігі
ККМ                      - Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрлігі
ЭБЖМ                     - Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрлігі
ЭМРМ                     - Қазақстан Республикасы
Энергетика және минералдық
ресурстар министрлігі
ТМРА                     - Қазақстан Республикасы
Табиғи монополияларды
реттеу агенттігі
РБ                       - республикалық бюджет
"Самұрық" ҚХ" АҚ         - "Самұрық" мемлекеттік
активтерді басқару
жөніндегі қазақстандық
холдингі" акционерлік қоғамы
"Қазына" ОДҚ"»АҚ         - "Қазына" орнықты даму қоры"
акционерлік қоғамы
"ҚТЖ" ҰК" АҚ             - "Қазақстан темір жолы"
Ұлттық компаниясы"
акционерлік қоғамы
"АКК" ҰК" АҚ             - "Азық-түлік келісім-шарт
корпорациясы" ұлттық компаниясы"
акционерлік қоғамы
ОҚО                      - Оңтүстік Қазақстан облысы
ӘКК                      - Әлеуметтік-кәсіпкерлік
корпорациялар
"Қазмырыш" АҚ            - "Қазмырыш" акционерлік қоғамы
"Қазақмыс" корпорациясы" -»"Қазақмыс" корпорациясы"
АҚ                         акционерлік қоғамы
"АҚРҒӘО" ММ              - Қазақстан Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрлігінің
»"Агрохимия қызметі республикалық
ғылыми-әдістемелік орталығы"
мемлекеттік мекемесі
"Қазфосфат" ЖШС          - "Қазфосфат" жауапкершілігі
шектеулі серіктестігі
"ҚазАзот" ЖШС            - "ҚазАзот" жауапкершілігі
шектеулі серіктестігі
"Ана Жер" ҒӨБ ЖШС        - "Ана Жер" ғылыми-өндірістік
бірлестігі" жауапкершілігі
шектеулі серіктестігі
"Экобиошунгит" ҒӨО"      - "Экобиошунгит"
ЖШС                        ғылыми-өндірістік орталығы"
жауапкершілігі
шектеулі серіктестігі
"ҚазАгро" ҰХ" АҚ         - "ҚазАгро" ұлттық холдингі"
акционерлік қоғамы

2008
года
Не тре-
буются
9
Определение совместно
с научными организа-
циями научно-обосно-
ванной потребности
сельхозтоваропроиз-
водителей в удобре-
ниях по каждому виду
Информация
в МИТ
МСХ, МОН,
акиматы
областей,
ГУ "РНМЦАС"
IV
квар-
тал
2007
года
Не тре-
буются
10
Рассмотрение вопроса:
1) увеличения за счет
средств республикан-
ского бюджета объема
возмещения затрат
сельхозтоваропроизво-
дителей на приобрете-
ние удобрений;
Предложения в
Правительство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
МЭБП
I квар-
тал
2008
года
-
2) поставок удобрений
через АО
"Национальная компания "Продкорпорация" путем увеличения уставного капитала АО "Национальная компания "Продкорпорация" для кредитования
приобретения сельхоз-
товаропроизводителями
удобрений
Предложения в
Правительство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
МЭБП, АО
"НХ
"КазАгро"
(по согла-
сованию),
АО "НК "ПКК"
(по согла-
сованию)
I квар-
тал
2008
года
-
11
Рассмотрение возмож-
ности приобретения
сельхозтоваропроизво-
дителями сельскохо-
зяйственных машин по
применению удобрений
на лизинговой основе
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
АО "НХ
"КазАгро"
(по сог-
ласованию)
25
января
2008
года
Не тре-
буются
12
Оказание содействия
сельхозтоваропроизво-
дителям в вопросе
приобретения и хране-
ния удобрений, в т.ч.
путем создания пред-
ставительств произво-
дителей минеральных
удобрений в регионах
и определения на
областном уровне
операторов по
поставкам удобрений
Предложения
акимов облас-
тей и СПК в
МСХ по вопро-
су строитель-
ства регио-
нальных (меж-
районных)
складов
Акимы
областей,
МСХ, СПК
(по согла-
сованию),
ТОО
"Казфосфат"
(по согла-
сованию),
ТОО
"КазАзот"
(по согла-
сованию),
ТОО "НПО
"Ана Жер"
(по согла-
сованию),
ТОО "НПЦ
"Экобиошун-
гит" (по
согла-
сованию)
I квар-
тал
2008
года
Не тре-
буются
13
1) Разработать техни-
ческий регламент
"Требования к безо-
пасности удобрений";
Проект
постановления
Правительство
Республики
Казахстан
МСХ (свод),
МЗ, МООС,
МИТ
IV
квар-
тал
2009
года
РБ*
2) проработка вопроса
законодательного уре-
гулирования порядка
регистрационных испы-
таний и государствен-
ной регистрации удоб-
рений в Республике
Казахстан
Предложения в
Правительство
Республики
Казахстан
МСХ
(созыв),
МЗ, МООС,
МИТ
Июль
2008
года
Не тре-
буются
14
Приведение государ-
ственных стандартов
на удобрения в соот-
ветствие с междуна-
родными требованиями
Информация
в МСХ
МИТ
2009
год
РБ*
15
Внедрение на пред-
приятиях, производя-
щих минеральные
удобрения, систем
менеджмента качества
и экологического
менеджмента на соот-
ветствие требованиям
международных стан-
дартов ИСО серии
9000 и 14000
Информация
в МСХ
МИТ
2007-
2009
годы
Средства
хозяйст-
вующих
субъек-
тов
16
Рассмотрение вопроса
по увеличению коли-
чества грантов для
промышленных (хими-
ческих) специальнос-
тей в высших учебных
заведениях страны,
сотрудничеству между
высшими учебными за-
ведениями и произво-
дителями удобрений в
сфере обучения, про-
хождения производ-
ственной практики,
консультирования и др.
Предложения в
Правительство
Республики
Казахстан
МОН
(созыв),
МИТ, МСХ,
ТОО
"КазАзот"
(по согла-
сованию),
ТОО
"Казфосфат"
(по согла-
сованию)
Декабрь
2007
года
Не тре-
буются
Примечания:
* объемы финансового обеспечения мероприятий предусмотренных, Планом мероприятий по полноценному обеспечению Казахстана собственными удобрениями, будут устанавливаться при формировании республиканского бюджета на соответствующий финансовый год;
Расшифровка аббревиатур :
МЗ               - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МИТ              - Министерство индустрии и торговли Республики
Казахстан
МОН              - Министерство образования и науки Республики
Казахстан
МООС             - Министерство охраны окружающей среды Республики
Казахстан
МСХ              - Министерство сельского хозяйства Республики
Казахстан
МТК              - Министерство транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
МЭБП             - Министерство экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан
МЭМР             - Министерство энергетики и минеральных ресурсов
Республики Казахстан
АРЕМ             - Агентство Республики Казахстан по регулированию
естественных монополий
РБ               - республиканский бюджет
АО "КХ "Самрук"  - акционерное общество "Казахстанский холдинг по
управлению государственными активами "Самрук"
АО "ФУР "Қазына" - акционерное общество "Фонд устойчивого развития
"Қазына"
АО "НК "КТЖ"     - акционерное общество "Национальная компания
"Қазақстан тeміp жолы"
"АО "НК "ПКК"    - акционерное общество "Национальная компания
"Продовольственная контрактная корпорация"
ЮКО              - Южно-Казахстанская область
СПК              - Социально-предпринимательская корпорация
АО "Казцинк"     - акционерное общество "Казцинк"
АО "Корпорация   - акционерное общество "Корпорация Казахмыс"
Казахмыс"
ГУ "РНМЦАС"      - ГУ "Республиканский научно-методический центр
агрохимической службы Министерства сельского
хозяйства Республики Казахстан"
ТОО "Казфосфат"  - товарищество с ограниченной ответственностью
"Казфосфат"
ТОО "КазАзот"    - товарищество с ограниченной ответственностью
"КазАзот"
ТОО НПО "Ана     - товарищество с ограниченной ответственностью
Жер"               "Научно-производственное объединение "Ана Жер"
ТОО "НПЦ         - товарищество с ограниченной ответственностью
"Экобиошунгит"     "Научно-производственный центр "Экобиошунгит"
АО "Нацхолдинг   - акционерное общество "Национальный холдинг
"КазАгро"          "КазАгро"

Ескерту. Ескертпелерге өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.08.27  N 776 Қаулысымен.

Сноска. Расшифровка с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК   от 27.08.2008  N 776 .