"Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының іске асырылуын бақылау жөніндегі мемлекеттік комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 қарашадағы N 1142 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының іске асырылуын бақылау жөніндегі мемлекеттік комиссия құру туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Президентінің
Жарлығы
Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 - 2010
жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының іске асырылуын
бақылау жөніндегі мемлекеттік комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 20 тамыздағы N 383  Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асырудың тұрақты мониторингін, тиімділігін бағалауды жүзеге асыру мақсатында  ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының іске асырылуын бақылау жөніндегі мемлекеттік комиссия (бұдан әрі - Мемлекеттік комиссия) құрылсын.
2. Қоса беріліп отырған:
1) Мемлекеттік комиссия туралы ереже;
2) Мемлекеттік комиссияның құрамы бекітілсін.
3. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2007 жылғы " "
N Жарлығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 - 2010
жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының іске асырылуын
бақылау жөніндегі мемлекеттік комиссия туралы
ереже 1. Жалпы ережелер
1. Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының іске асырылуын бақылау жөніндегі мемлекеттік комиссия (бұдан әрі - Мемлекеттік комиссия) "Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 20 тамыздағы N 383 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын (бұдан әрі - Мемлекеттік бағдарлама) іске асырудың тұрақты мониторингін және тиімділігін бағалауды жүзеге асыру мақсатында құрылды.

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "Об образовании Государственной комиссии по контролю за реализацией Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 ноября 2007 года N 1142
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "Об образовании Государственной комиссии по контролю за реализацией Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Об образовании Государственной комиссии по контролю за реализацией
Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан
на 2008-2010 годы
В целях осуществления постоянного мониторинга, оценки эффективности реализации Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы, утвержденной  Указом  Президента Республики Казахстан от 20 августа 2007 года N 383  ПОСТАНОВЛЯЮ :
1. Образовать Государственную комиссию по контролю за реализацией Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы (далее - Государственная комиссия).
2. Утвердить прилагаемые:
1) Положение о Государственной комиссии;
2) состав Государственной комиссии.
3. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан
Утверждено
Указом Президента
Республики Казахстан
от "__" ________ 2007 года N__
Положение
о Государственной комиссии по контролю за реализацией
Государственной программы жилищного строительства
в Республике Казахстан на 2008-2010 годы
1. Общие положения
1. Государственная комиссия по контролю за реализацией Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы (далее - Государственная комиссия) образована в целях осуществления постоянного мониторинга и оценки эффективности реализации Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 20 августа 2007 года N 383 "О Государственной программе жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы" (далее - Государственная программа).

2. Мемлекеттік комиссия өз қызметінде Қазақстан Республикасының Конституциясын, заңдарын, Мемлекет басшысы мен Қазақстан Республикасы Үкіметінің актілерін, өзге де нормативтік құқықтық актілерді, сондай-ақ осы Ережені басшылыққа алады.
2. Мемлекеттік комиссияның міндеттері,
функциялары мен өкілеттіктері
3. Мемлекеттік комиссияның міндеттері:
Мемлекеттік бағдарламаның іске асырылуын бақылауды жүзеге асыру;
Мемлекеттік бағдарламамен айқындалған нәтижелерге қол жеткізу болып табылады.
4. Мемлекеттік комиссия мынадай функцияларды жүзеге асырады:
1) Мемлекеттік бағдарламаны іске асыру мәселелері бойынша ұсыныстар әзірлеу және Мемлекет басшысына енгізу;
2) Мемлекеттік бағдарламаны іске асырудың мониторингін және тиімділігін бағалауды жүргізу;
3) Мемлекеттік бағдарламаны іске асыру мәселелері бойынша облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың), аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) жергілікті атқарушы органдары комиссияларының есептерін қарау.
5. Мемлекеттік комиссия өз құзыреті шегінде:
өзіне жүктелген міндеттерді орындауға қажетті ақпаратты, құжаттар мен материалдарды орталық мемлекеттік және облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдарынан сұратуға;
өз отырыстарында Мемлекеттік бағдарламаны іске асыру мәселелері бойынша облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдары комиссияларының есептерін тыңдауға;
Мемлекет басшысына Мемлекеттік бағдарламаны одан әрі іске асыру туралы ұсыныстар енгізуге;
өзінің құзыретіне кіретін мәселелер бойынша шешімдер қабылдауға құқылы.
3. Мемлекеттік комиссияның қызметін ұйымдастыру
6. Мемлекеттік комиссияның отырыстары қажеттілігіне қарай, бірақ тоқсанына кемінде бір рет өткізіледі.
7. Мемлекеттік комиссияның отырыстары Мемлекеттік комиссияның мүшелері жалпы санының үштен екісі қатысқан кезде заңды болады. Мемлекеттік комиссияның мүшелері оның отырыстарына ауысу құқығынсыз қатысады.
8. Мемлекеттік комиссияның шешімдері оның отырысқа қатысушы мүшелері жалпы санының көпшілік дауысымен қабылданады. Комиссия мүшелерінің дауыстары тең болған кезде төрағаның дауысы шешуші болып табылады.
9. Мемлекеттік комиссияның отырыстарына Мемлекеттік комиссияның мүшелері болып табылмайтын лауазымды тұлғалар, сондай-ақ бұқаралық ақпарат құралдарының өкілдері шақырылуы мүмкін.
10. Мемлекеттік комиссияның төрағасы:
1) Мемлекеттік комиссияның қызметіне басшылық жасайды және оның отырыстарында төрағалық етеді;
2) Қазақстан Республикасының Президентін Мемлекеттік комиссияның істеген жұмысы туралы кемінде жарты жылда бір рет хабардар етеді.

2. Государственная комиссия руководствуется в своей деятельности Конституцией, законами Республики Казахстан, актами Главы государства и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.
2. Задачи, функции и полномочия Государственной комиссии
3. Задачами Государственной комиссии являются:
осуществление контроля за реализацией Государственной программы;
достижение результатов, определенных Государственной программой.
4. Государственная комиссия осуществляет следующие функции:
1) выработку и внесение Главе государства предложений по вопросам реализации Госпрограммы;
2) проведение мониторинга и оценки эффективности реализации Госпрограммы;
3) рассмотрение отчетов комиссий местных исполнительных органов областей (городов республиканского значения, столицы), районов (городов областного значения) по вопросам реализации Государственной программы.
5. Государственная комиссия в пределах своей компетенции вправе:
запрашивать от центральных государственных и местных исполнительных органов областей (городов республиканского значения, столицы) информации, документы и материалы, необходимые для выполнения возложенных на нее задач;
заслушивать на своих заседаниях отчеты комиссий местных исполнительных органов областей (городов республиканского значения, столицы) по вопросам реализации Государственной программы;
вносить Главе государства предложения о дальнейшей реализации Государственной программы;
принимать решения по вопросам, входящим в ее компетенцию.
3. Организация деятельности Государственной комиссии
6. Заседания Государственной комиссии проводятся по мере необходимости, но не реже одного раза в квартал.
7. Заседания Государственной комиссии правомочны при наличии двух третей от общего числа членов Государственной комиссии. Члены Государственной комиссии участвуют в ее заседаниях без права замены.
8. Решения Государственной комиссии принимаются большинством голосов от общего числа ее членов, присутствующих на заседании. При равенстве голосов членов комиссии голос председателя является решающим.
9. На заседания Государственной комиссии могут приглашаться должностные лица, не являющиеся членами Государственной комиссии, а также представители средств массовой информации.
10. Председатель Государственной комиссии:
1) руководит деятельностью Государственной комиссии и председательствует на ее заседаниях;
2) информирует Президента Республики Казахстан не реже одного раза в полугодие о проделанной работе Государственной комиссии.

11. Төраға болмаған кезде оның міндеттерін төрағаның орынбасары атқарады.
12. Мемлекеттік комиссияның хатшысы:
1) Мемлекеттік комиссияның мүшелерін оның отырыстарының уақыты мен орны туралы хабардар етеді;
2) Мемлекеттік комиссияның отырыстарына материалдар дайындауды ұйымдастырады;
3) Мемлекеттік комиссия отырыстарының хаттамаларын жүргізеді;
4) Мемлекеттік комиссия қабылдаған шешімдердің уақтылы және сапалы орындалуын бағалай отырып, оның төрағасына істелген жұмыс туралы оның мүшелері дайындаған есепті береді;
5) Мемлекеттік комиссия төрағасының тапсырмасы бойынша өзге де функцияларды жүзеге асырады.
13. Орталық мемлекеттік және облыстардың (республикалық маңызы бар қалалардың, астананың) жергілікті атқарушы органдары Мемлекеттік комиссияға жүктелген міндеттерді орындауында оған жәрдем көрсетеді.
14. Мемлекеттік комиссияның жұмыс органы Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті болып табылады.
Қазақстан Республикасы
Президентінің
2007 жылғы " "
N Жарлығымен
бекітілген
Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 - 2010
жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасының іске асырылуын
бақылау жөніндегі мемлекеттік комиссиясының
құрамы
Мәсімов                 - Қазақстан Республикасының
Кәрім Қажымқанұлы         Премьер-Министрі, төраға
Оразбақов               - Қазақстан Республикасының
Ғалым Ізбасарұлы          Индустрия және сауда министрі,
төрағаның орынбасары
Омаров                  - Қазақстан Республикасының
Қайсар Оспанұлы           Индустрия және сауда министрлігі
Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық
шаруашылық істері комитетінің
төрағасы, хатшы
Мемлекеттік комиссияның мүшелері:
Жәмішев                 - Қазақстан Республикасының
Болат Бидахметұлы         Қаржы министрі
Сұлтанов                - Қазақстан Республикасының
Бақыт Тұрлыханұлы         Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрі
Имантаев                - Қазақстан Республикасы
Ермек Жетпісбайұлы        Президентінің Әкімшілігі
Мемлекеттік бақылау және
ұйымдастыру жұмысы бөлімінің
мемлекеттік инспекторы
Өксікбаев               - Республикалық бюджеттің
Омархан Нұртайұлы         атқарылуын бақылау жөніндегі
есеп комитетінің төрағасы
Мамытбеков              - Қазақстан Республикасы
Еділ Құламқадырұлы        Президентінің Әкімшілігі
Әлеуметтік-экономикалық талдау
бөлімінің меңгерушісі
Дәулеталин              - Қазақстан Республикасы
Сатыбалды Телағысұлы      Парламентінің Мәжілісі
ұйымдастыру-бақылау және кадр
жұмысы бөлімінің меңгерушісі

11. В отсутствие председателя его обязанности исполняет заместитель председателя.
12. Секретарь Государственной комиссии:
1) информирует членов Государственной комиссии о времени и месте ее заседаний;
2) организует подготовку материалов к заседаниям Государственной комиссии;
3) ведет протоколы заседаний Государственной комиссии;
4) представляет председателю Государственной комиссии подготовленный ее членами отчет о проделанной работе с оценкой своевременного и качественного исполнения принятых ею решений;
5) по поручению председателя Государственной комиссии осуществляет иные функции.
13. Центральные государственные и местные исполнительные органы областей (городов республиканского значения, столицы) оказывают содействие Государственной комиссии в выполнении возложенных на нее задач.
14. Рабочим органом Государственной комиссии является Комитет по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан.
Утвержден
Указом Президента
Республики Казахстан
от "__" ________ 2007 года N__
Состав
Государственной комиссии по контролю за реализацией
Государственной программы жилищного строительства
в Республике Казахстан на 2008-2010 годы
Масимов                   - Премьер-Министр Республики Казахстан,
Карим Кажимканович          председатель
Оразбаков                 - Министр индустрии и торговли Республики
Галым Избасарович           Казахстан, заместитель председателя
Омаров                    - председатель Комитета по делам
Кайсар Оспанович            строительства и жилищно-коммунального
хозяйства Министерства индустрии и
торговли Республики Казахстан, секретарь
члены Государственной комиссии:
Жамишев                   - Министр финансов Республики Казахстан
Болат Бидахметович
Султанов                  - Министр экономики и бюджетного
Бахыт Турлыханович          планирования Республики Казахстан
Имантаев                  - государственный инспектор отдела
Ермек Жетписбаевич          государственного контроля и
организационной работы Администрации
Президента Республики Казахстан
Оксикбаев                 - председатель Счетного комитета по
Омархан Нуртаевич           контролю за исполнением республиканского
бюджета
Мамытбеков                - заведующий Отделом социально-
Едил Куламкадырович         экономического анализа Администрации
Президента Республики Казахстан
Даулеталин                - заведующий Отделом организационно-
Сатыбалды Телагисович       контрольной и кадровой работы Мажилиса
Парламента Республики Казахстан