Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 30 қазандағы N 1631 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 қарашадағы N 1155 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2022 жылғы 20 сәуірдегі № 231 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 20.04.2022 № 231 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Туризм жөніндегі кеңес құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 30 қазандағы N 1631 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2000 ж., N 44-45, 534-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген қаулыға қосымшада:
Туризм жөніндегі кеңестің құрамына мыналар енгізілсін:
Орынбаев - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің
Ербол Тұрмаханұлы орынбасары, төраға
Досмұхамбетов - Қазақстан Республикасының Туризм және
Темірхан Мыңайдарұлы спорт министрі, төрағаның орынбасары
Қамзебаева - Қазақстан Республикасы Туризм және
Дариға Үсейінқызы спорт министрлігі Туризм және спортты
дамыту стратегиясы департаментінің
директоры, хатшы
Мусин - Қазақстан Республикасы Туризм және
Қобыланды Нұрғалиұлы спорт министрлігінің жауапты хатшысы
Айтжанов - Қазақстан Республикасының Ауыл
Дулат Нулиұлы шаруашылығы вице-министрі
Бектұров - Қазақстан Республикасының Көлік және
Азат Ғаббасұлы коммуникация вице-министрі
Қазыханов - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
Ержан Хозеұлы министрінің орынбасары
Құсайынов - Қазақстан Республикасының Экономика және
Марат Әпсеметұлы бюджеттік жоспарлау вице-министрі
Ердәулетов - Әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық
Станислав Рамазанұлы университеті туризм кафедрасының
меңгерушісі, география ғылымдарының
докторы, экономика ғылымдарының кандидаты,
Қазақстан туристік қауымдастығының мүшесі
(келісім бойынша)
Қалиев - Қазақстан ұлттық туристік ұйымдар
Жекен Қалиұлы конфедерациясының президенті, Қазақстан
Республикасындағы Біріккен Ұлттар Ұйымының
ықпал ету қауымдастығының төрағасы
(келісім бойынша)
Шаяхметов - Қазақстан Республикасы Балалар және жастар
Асхат Ғалиұлы туристік ұйымдары қауымдастығының
президенті (келісім бойынша)
"Никитинский Евгений Сергеевич - Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Сауда және туристік қызметті реттеу комитеті төрағасының орынбасары" деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"Никитинский Евгений Сергеевич - Қазақстан "АЛАРК" жеңіл авиация қауымдастығының президенті (келісім бойынша)";
көрсетілген құрамнан мыналар шығарылсын: Мыңбаев Сауат Мұхаметбайұлы, Исекешев Әсет Өрентайұлы, Өскенбаев Қайырбек Айтбайұлы, Қайсаров Уәлихан Әбішұлы, Зәкіриянов Қайрат Хайроллаұлы, Казанцев Павел Олегович, Уәлиев Қазбек Шәкімұлы, Қоңырбаев Уәлихан Сиянбекұлы, Исаев Батырхан Арысбекұлы;

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2000 года N 1631
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 ноября 2007 года N 1155. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 20 апреля 2022 года № 231.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 20.04.2022 № 231 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2000 года N 1631 "Об образовании Совета по туризму" (САПП Республики Казахстан, 2000 г., N 44-45, ст. 534) следующие изменения:
1) в приложении к указанному постановлению:
ввести в состав Совета по туризму:
Орынбаев - Заместителя Премьер-Министра
Ербол Турмаханович Республики Казахстан, председателем
Досмухамбетова - Министра туризма и спорта Республики
Темирхана Мынайдаровича Казахстан, заместителем председателя
Камзебаеву - директора Департамента стратегии
Даригу Усейновну развития туризма и спорта Министерства
туризма и спорта Республики Казахстан,
секретарем
Мусина - ответственного секретаря Министерства
Хобланды Нургалиевича туризма и спорта Республики Казахстан
Айтжанова - вице-министра сельского хозяйства
Дулата Нулиевича Республики Казахстан
Бектурова - вице-министра транспорта и
Азата Габбасовича коммуникаций Республики Казахстан
Казыханова - заместителя Министра иностранных дел
Ержана Хозеевича Республики Казахстан
Кусаинова - вице-министра экономики и бюджетного
Марата Апсеметовича планирования Республики Казахстан
Ердавлетова - заведующего кафедрой туризма
Станислава Рамазановича Казахского Национального Университета
имени Аль-Фараби, доктора
географических наук, кандидата
экономических наук, члена
Казахстанской туристской ассоциации
(по согласованию)
Кaлиева - президента Национальной конфедерации
Жекена Калиулы туристских организаций Казахстана,
председателя Ассоциации содействия
Организации Объединенных Наций в
Республике Казахстан (по согласованию)
Шаяхметова - президента Ассоциации детских и
Асхата Галиевича молодежных туристских организаций
Республики Казахстан (по согласованию)
строку "Никитинский Евгений Сергеевич - заместитель председателя
Комитета по регулированию торговой и туристской деятельности Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан" изложить в следующей редакции:
"Никитинский Евгений Сергеевич - президент Казахстанской ассоциации легкой авиации "АЛАРК" (по согласованию)";
вывести из указанного состава: Мынбаева Сауата Мухаметбаевича, Исекешева Асета Орентаевича, Ускенбаева Каирбека Айтбаевича, Кайсарова Уалихана Абишевича, Закирьянова Кайрата Хайруллиновича, Казанцева Павла Олеговича, Валиева Казбека Шакимовича, Конурбаева Валихана Сиянбековича, Исаева Батырхана Арысбековича;

2) көрсетілген қаулымен бекітілген Туризм жөніндегі кеңес туралы ережеде:
8-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Кеңес төрағасы оның қызметіне басшылық жасайды, Кеңес мәжілістерінде төрағалық етеді, оның жұмысын жоспарлайды, оның шешімдерінің іске асырылуын жалпы бақылауды жүзеге асырады және қолданыстағы заңнамаға сәйкес Кеңес жүзеге асыратын қызметке, сондай-ақ салааралық, ведомствоаралық үйлестіруге және Кеңес әзірлеген шешімдерге дербес жауап береді. Төраға болмаған уақытта оның функциясын орынбасары орындайды.";
19-тармақтағы "Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Сауда және туристік қызметті реттеу комитеті" деген сөздер "Туристік қызмет саласындағы уәкілетті орган" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

2) в Положении о Совете по туризму, утвержденном указанным постановлением:
пункт 8 изложить в следующей редакции:
"8. Председатель Совета руководит его деятельностью, председательствует на заседаниях Совета, планирует его работу, осуществляет общий контроль над реализацией его решений и несет в соответствии с действующим законодательством персональную ответственность за деятельность, осуществляемую Советом, а также межотраслевую, межведомственную координацию и за решения, вырабатываемые Советом. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель.";
в пункте 19 слова "Комитет по регулированию торговой и туристской деятельности Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан" заменить словами "уполномоченный орган в области туристской деятельности".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан