Қазақстан Республикасының Кедендік тарифі және Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 желтоқсандағы N 1317 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 7 маусымдағы № 520 Қаулысымен
Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.06.07 № 520 (қолданысқа енгізілу тәртібін 6-т. қараңыз) Қаулысымен.
Кедендік баж ставкаларын жүйелеу және олардың Дүниежүзілік сауда ұйымының қағидаттары мен ережелеріне сәйкестігін қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасының Кедендік тарифі және Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы бекітілсін.
2. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасының Кедендік тарифіне және Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасына  1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімдеріне сай уақытша негізде қолданылатын кедендік әкелу баждарының ставкалары;
2) Қазақстан Республикасының Кедендік тарифіне және Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасына  2-қосымшаға сәйкес тауарлардың атаулары негізінде қолданылатын кедендік әкелу баждарының ставкалары;
3) Қазақстан Республикасының Кедендік тарифіне және Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасына  3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімдеріне сай уақытша негізде қолданылатын кедендік әкету баждарының ставкалары белгіленсін.
3. Қоса беріліп отырған:
1) Қазақстан Республикасының ұлттық преференциялар жүйесін пайдаланатын дамушы мемлекеттердің  тізбесі ;
2) Қазақстан Республикасының ұлттық преференциялар жүйесін пайдаланатын мейлінше төмен дамыған мемлекеттердің  тізбесі
3) преференциялық режим қолданылатын, дамушы және мейлінше төмен дамыған мемлекеттерден шығарылатын және Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін тауарлардың  тізбесі бекітілсін.
4. Мыналар:
1) преференциялық режим қолданылатын, Қазақстан Республикасының ұлттық преференциялар жүйесін пайдаланатын дамушы мемлекеттерден шығарылатын және Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін тауарларға қатысты Қазақстан Республикасының Кедендік тарифінде және Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасында және Қазақстан Республикасының Кедендік тарифіне және Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасына қосымшаларда көрсетілгендердің 75 пайызы мөлшерінде кедендік баждардың ставкалары қолданылады деп;
2) преференциялық режим қолданылатын, Қазақстан Республикасының ұлттық преференциялар жүйесін пайдаланатын мейлінше төмен дамыған мемлекеттерден шығарылатын және Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін тауарлар кедендік баж салудан босатылады деп белгіленсін.

О Таможенном тарифе и Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 декабря 2007 года N 1317. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 7 июня 2010 года № 520.
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 07.06.2010 № 520 (вводится в действие с 10.07.2010).
В целях систематизации ставок таможенных пошлин и обеспечения их соответствия принципам и правилам Всемирной торговой организации Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемый Таможенный тариф и Товарную номенклатуру внешнеэкономической деятельности Республики Казахстан.
2. Установить:
1) ставки ввозных таможенных пошлин, применяемых на временной основе в соответствии с решениями Правительства Республики Казахстан, согласно приложению 1 к Таможенному тарифу и Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Республики Казахстан;
2) ставки ввозных таможенных пошлин, применяемых на основе наименования товаров, согласно приложению 2 к Таможенному тарифу и Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Республики Казахстан;
3) ставки вывозных таможенных пошлин, применяемых на временной основе в соответствии с решениями Правительства Республики Казахстан, согласно приложению 3 к Таможенному тарифу и Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Республики Казахстан;
3. Утвердить прилагаемые:
1) перечень развивающихся государств, пользующихся национальной системой преференций Республики Казахстан;
2) перечень наименее развитых государств, пользующихся национальной системой преференций Республики Казахстан;
3) перечень товаров, на которые распространяется преференциальный режим, происходящих и ввозимых на территорию Республики Казахстан из развивающихся и наименее развитых государств.
4. Установить:
1) что в отношении товаров, на которые распространяется преференциальный режим, происходящих и ввозимых на территорию Республики Казахстан из развивающихся государств - пользователей национальной системой преференций Республики Казахстан, применяются ставки таможенных пошлин в размере 75 процентов от указанных в Таможенном тарифе и Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Республики Казахстан и приложениях к Таможенному тарифу и Товарной номенклатуре внешнеэкономической Республики Казахстан;
2) что товары, на которые распространяется преференциальный режим, происходящие и ввозимые на территорию Республики Казахстан из наименее развитых государств - пользователей национальной системой преференций Республики Казахстан, освобождаются от обложения таможенными пошлинами.

5. Кедендік баждарды өзгерту және бекіту сыртқы сауда тиімділігінің көрсеткіштеріне, әлемдік нарықтың конъюнктурасына байланысты және Қазақстан Республикасы ратификациялаған халықаралық келісімдерге сәйкес жүргізіледі деп белгіленсін.
Кедендік баждардың ставкаларын қайта қарауға арналған өтінімдер осы қаулыға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес белгіленген нысандар бойынша Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігіне жіберіледі.
6. Қазақстан Республикасының кеден органдары осы қаулының 2-тармағында көзделген жағдайларда тауарларды әкелу және әкету кезінде кедендік ресімдеуді және кедендік баждар алуды Қазақстан Республикасының Кедендік тарифіне және Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасына қосымшаларға сәйкес кедендік баждардың ставкалары бойынша жүзеге асырсын.
7. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі екі апта мерзімде Еуразия экономикалық қоғамдастығы Интеграциялық Комитетінің Хатшылығын Қазақстан Республикасының Үкіметі қабылдайтын сыртқы сауда қызметін реттеу шаралары туралы хабардар етсін.
8. Осы қаулыға  3-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп танылсын.
9. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап отыз күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 28 желтоқсандағы
N 1317 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының Кедендік тарифі және Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасы Қазақстан Республикасы Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасын интерпретациялаудың негізгі ережелері
Қазақстан Республикасының Сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасында (бұдан әрі - ҚР СЭҚ ТН) тауарларды жіктеу мынадай ережелер бойынша жүзеге асырылады:
1. Бөлімдердің, топтар мен кіші топтардың атаулары ҚР СЭҚ ТН-ды пайдаланудың қолайлылығы үшін ғана келтіріледі; заңдық мақсаттар үшін ҚР СЭҚ ТН-де тауарларды жіктеу тауар позицияларының мәтіндерін және бөлімдерге немесе топтарға тиісті ескертпелерді негізге ала отырып, және егер осындай мәтіндерде өзгеше көзделмесе, мынадай ережелерге сәйкес жүзеге асырылады:
2. а) тауар позициясы атауындағы қандай да бір тауарға кез келген сілтеме, жинақталымды емес немесе аяқталмаған түрде ұсыныла отырып, бұл тауардың жинақталымды емес немесе аяқталған тауардың негізгі қасиеттеріне ие болуы шартымен жинақталымды емес немесе аяқталмаған түрдегі осындай тауарға сілтеме ретінде қарастырылуы тиіс, сондай-ақ жиналмаған немесе ажыратылған түрде ұсынылған жинақталымды немесе аяқталған тауарға (немесе қарастырылып отырған тауар позициясында осы Ережеге байланысты жинақталымды немесе аяқталған түрде жіктелетін) сілтеме ретінде қарастырылуы тиіс;
б) тауар позициясы атауындағы қандай да бір материалға немесе затқа кез келген сілтеме осы материалдың немесе заттардың басқа материалдармен немесе заттармен қоспасына немесе қосылыстарына сілтеме ретінде қарастырылуы тиіс. Белгілі бір материалдан немесе заттан жасалған тауарға кез келген сілтеме толық немесе ішінара осы материалдан немесе заттан тұратын тауарларға сілтеме ретінде қарастырылуы тиіс. Бірден астам материалдан немесе заттан тұратын тауарларды жіктеу 3-ереженің талаптарына сәйкес жүзеге асырылады.

5. Установить, что изменение и утверждение таможенных пошлин производятся в зависимости от показателей эффективности внешней торговли, конъюнктуры мирового рынка и в соответствии с международными соглашениями, ратифицированными Республикой Казахстан.
Заявки на пересмотр ставок таможенных пошлин направляются в Министерство индустрии и торговли Республики Казахстан по установленным формам согласно приложениям 1 и 2 к настоящему постановлению.
6. Таможенным органам Республики Казахстан в случаях, предусмотренных пунктом 2 настоящего постановления, осуществлять таможенное оформление и взимание таможенных пошлин при ввозе и вывозе товаров по ставкам таможенных пошлин согласно приложениям к Таможенному тарифу и Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Республики Казахстан.
7. Министерству иностранных дел Республики Казахстан в двухнедельный срок уведомить Секретариат Интеграционного Комитета Евразийского экономического сообщества о принимаемых Правительством Республики Казахстан мерах регулирования внешнеторговой деятельности.
8. Признать утратившими силу некоторые решения Правительства Республики Казахстан согласно приложению 3 к наcтоящему постановлению.
9. Настоящее постановление вводится в действие по истечении тридцати календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 декабря 2007 года N 1317
Таможенный тариф и Товарная номенклатура внешнеэкономической
деятельности Республики Казахстан
Основные правила интерпретации Товарной номенклатуры
внешнеэкономической деятельности Республики Казахстан
Классификация товаров в Товарной номенклатуре внешнеэкономической деятельности Республики Казахстан (далее - ТН ВЭД РК) осуществляется по следующим правилам:
1. Названия разделов, групп и подгрупп приводятся только для удобства использования ТН ВЭД РК; для юридических целей классификация товаров в ТН ВЭД РК осуществляется исходя из текстов товарных позиций и соответствующих примечаний к разделам или группам и, если такими текстами не предусмотрено иное, в соответствии со следующими положениями:
2. а) любая ссылка в наименовании товарной позиции на какой-либо товар должна рассматриваться и как ссылка на такой товар в некомплектном или незавершенном виде при условии, что, будучи представленным в некомплектном или незавершенном виде, этот товар обладает основным свойством комплектного или завершенного товара, а также должна рассматриваться как ссылка на комплектный или завершенный товар (или классифицируемый в рассматриваемой товарной позиции как комплектный или завершенный в силу данного Правила), представленный в несобранном или разобранном виде;
б) любая ссылка в наименовании товарной позиции на какой-либо материал или вещество должна рассматриваться и как ссылка на смеси или соединения этого материала или вещества с другими материалами или веществами. Любая ссылка на товар из определенного материала или вещества должна рассматриваться и как ссылка на товары, полностью или частично состоящие из этого материала или вещества. Классификация товаров, состоящих более чем из одного материала или вещества, осуществляется в соответствии с положениями Правила 3.

3. Егер 2 (б) Ережеге байланысты немесе қандай да бір басқа себептер бойынша prima facie, тауарларды екі немесе одан да көп тауар позициясына жатқызу мүмкіндігі болса, мұндай тауарларды жіктеу мынадай үлгіде жүзеге асырылады:
а) артықшылық, неғұрлым ортақ сипаттамасы бар тауар позициясымен салыстырғанда, неғұрлым нақты сипаттаманы қамтитын тауар позициясына беріледі. Алайда, екі немесе одан да көп тауар позициясының әрқайсысының қоспалардың немесе көп бөлікті бұйымдардың құрамына кіретін материалдардың немесе заттардың бөліктеріне ғана немесе бөлшек саудаға арналып ұсынылған тауарлардың бөлігіне ғана қатысы болса, онда осы тауар позициялары, тіпті олардың біреуі тауардың неғұрлым толық немесе дәл сипаттамасын берсе де, осы тауарға қатысы бойынша тең мәнді ретінде қарастырылуы тиіс;
б) әртүрлі материалдардан тұратын немесе әртүрлі бөліктерден дайындалатын қоспалар, көп бөлікті бұйымдар, және оларды жіктеу 3 (а) Ереженің талаптарына сәйкес жүзеге асырылуы мүмкін болмайтын бөлшек саудаға арналған жинақталымдарда ұсынылған тауарлар, осы өлшемнің қолданылуы шартымен, осы тауарларға негізгі қасиет беретін материал немесе құрамдас бөлік бойынша жіктелуі тиіс;
в) жіктелуі Ереженің 3 (а) немесе 3 (б) талаптарына сәйкес жүзеге асырылуы мүмкін болмайтын тауарлар осы тауарларды жіктеу кезінде қарау үшін тең дәрежеде қолайлы тауар позициялары арасында кодтардың өсу тәртібіндегі соңғы тауар позициясында жіктелуі тиіс.
4. Жоғарыда жазылған ережелердің талаптарына сәйкес жүзеге асырылуы мүмкін болмайтын тауарлар қарастырылып отырған тауарларға барынша ұқсас (жақын) тауарларға сәйкес келетін тауар позициясында жіктеледі.
5. Төменде аталған тауарларға қатысты жоғарыда аталған ережелерге толықтыру ретінде мынадай ережелер қолданылуы тиіс:
а) фотоаппараттарға, музыкалық аспаптарға, мылтықтарға, сызу керек-жарақтарына, алқаларға арналған тысқаптар мен футлярлар, сондай-ақ ұзақ пайдалану үшін жарамды және оның өзіне арналған бұйымдармен бірге ұсынылатын тиісті бұйымдарды немесе бұйымдар жинақталымын орналастыру үшін арнайы нысаны бар ұқсас ыдыс, егер ыдыстың осындай түрі әдетте сатуға арналған бұйымдармен бірге түссе, олар да қапталған бұйымдармен бірге жіктелуге тиіс. Алайда, осы Ереже оралған бұйыммен біртұтас бүтінді құрай отырып, соңғыға негізгі қасиет беретін ыдысқа қолданылмайды;
б) жоғарыда келтірілген Ереженің 5 (а) талабына сәйкес өзіндегі тауарлармен бірге ұсынылатын орама материалдар және ыдыстар, егер олар әдетте осы тауарлардың орамасы үшін пайдаланылатындай түрде болса, бірге жіктелуге тиіс. Алайда, егер осындай орама материалдар немесе ыдыстар қайта пайдалану үшін жарамды болса, бұл ереже міндетті болып табылмайды.

3. В случае, если в силу Правила 2 (б) или по каким-либо другим причинам имеется, prima facie, возможность отнесения товаров к двум или более товарным позициям, классификация таких товаров осуществляется следующим образом:
а) предпочтение отдается той товарной позиции, которая содержит наиболее конкретное описание товара, по сравнению с товарными позициями с более общим описанием. Однако, когда каждая из двух или более товарных позиций имеет отношение лишь к части материалов или веществ, входящих в состав смеси или многокомпонентного изделия, или только к части товаров, представленных в наборе для розничной продажи, то данные товарные позиции должны рассматриваться равнозначными по отношению к данному товару, даже если одна из них дает более полное или точное описание товара;
б) смеси, многокомпонентные изделия, состоящие из различных материалов или изготовленные из различных компонентов, и товары, представленные в наборах для розничной продажи, классификация которых не может быть осуществлена в соответствии с положениями Правила 3 (а), должны классифицироваться по тому материалу или составной части, которые придают данным товарам основное свойство, при условии, что этот критерий применим;
в) товары, классификация которых не может быть осуществлена в соответствии с положениями Правила 3 (а) или 3 (б), должны классифицироваться в товарной позиции, последней в порядке возрастания кодов среди товарных позиций, в равной степени приемлемых для рассмотрения при классификации данных товаров.
4. Товары, классификация которых не может быть осуществлена в соответствии с положениями вышеизложенных правил, классифицируются в товарной позиции, соответствующей товарам, наиболее сходным (близким) с рассматриваемыми товарами.
5. В дополнение к вышеупомянутым положениям в отношении нижепоименованных товаров должны применяться следующие правила:
а) чехлы и футляры для фотоаппаратов, музыкальных инструментов, ружей, чертежных принадлежностей, ожерелий, а также аналогичная тара, имеющая специальную форму или приспособленная для размещения соответствующего изделия или набора изделий, пригодная для длительного использования и представленная вместе с изделиями, для которых она предназначена, должны классифицироваться совместно с упакованными в них изделиями, если такого вида тара обычно поступает в продажу вместе с данными изделиями. Однако данное Правило не применяется к таре, которая, образуя с упакованным изделием единое целое, придает последнему основное свойство;
б) согласно положениям вышеприведенного Правила 5 (а), упаковочные материалы и тара, поставляемые вместе с находящимися в них товарами, должны классифицироваться совместно, если они такого вида, который обычно используется для упаковки данных товаров. Однако данное положение не является обязательным, если такие упаковочные материалы или тара со всей очевидностью пригодны для повторного использования.

6. Заңдық мақсаттар үшін тауар позициясының қосалқы позицияларындағы тауарларды жіктеу тек қосалқы позициялар бір деңгейде салыстырмалы болуы шартымен қосалқы позициялар мен ескертулердің қосалқы позицияларға қатысы бар атауларына, сондай-ақ mutatis mutandis, жоғарыда аталған ережелердің талаптарына сәйкес жүзеге асырылуы тиіс. Осы Ереженің мақсаттары үшін, егер мәтінде өзгеше келісілмесе, бөлімдер мен топтарға тиісті ескертпелер де қолданылуы мүмкін.
Өлшем бірліктері
Өлшем бірліктерінің атауы
Шартты белгілеу
Өлшем
бірліктерінің
коды
Негізгі бірлік
Килограмм
Кг

6. Для юридических целей классификация товаров в субпозициях товарной позиции должна осуществляться в соответствии с наименованиями субпозиций и примечаниями, имеющими отношение к субпозициям, а также, mutatis mutandis, положениями вышеупомянутых правил при условии, что лишь субпозиции на одном уровне являются сравнимыми. Для целей настоящего Правила также могут применяться соответствующие примечания к разделам и группам, если в контексте не оговорено иное.
Единицы измерения
Наименование единицы измерения
Условное
обозначение
Коды
единиц
измерения
Основная единица
Килограмм
Кг

Метрлік карат (1 карат =  2х10 -4 кг)
Кар
162
Жұп
Жұп
715
Жүз дана
100 дана
797
Мың дана
1000 дана
798
Дана
Дана
796
1000 киловатт-сағ
1000 кВт*с
246
1000 текше метp
1000 м 3
114
1000 литp
1000 л
130
Кедендік баждар ставкаларының ерекше және құрама түрлерін қолдану ерекшеліктері
Тауарлар массасының килограмы үшін евромен белгіленген ерекше ставкалары немесе тауар массасының килограмы үшін евродағы ерекше құрамасымен құрамдастырылған ставкалар бойынша алынатын кедендiк баждар сомаларын есептеу кезiнде eceптiк база ретiнде оны тұтынғанға дейiн тауардан ажырамайтын және онда тауар бөлшек сауда үшін ұсынылатын оның бастапқы орамасы ескеріле отырып, тауар массасы пайдаланылады.
Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін тауарларға кедендік баждардың ставкалары
I бөлім
Тірі жануарлар; жануарлардан алынатын өнімдер
Ескертулер :
1. Бұл бөлiмдегi жануарлардың нақты тегiне немесе түрiне арналған кез келген сiлтеме, егер өзгеше келiсiлмесе, осы тектiң немесе түрдiң төлдерiне де жатады.
2. Бүкіл Номенклатура бойынша "кептiрiлген" өнiмдер терминi, егер өзгеше келiсiлмесе, майсыздандыруға, буландыруға немесе сублимациялық кептiруге ұшыраған өнiмдердi де бiлдiредi.
01-топ
Тірі жануарлар
Ескерту :
1. Бұл топқа:
а) балықтарды, шаян тектестердi, ұлуларды және 0301, 0306 немесе 0307 тауар позициясының өзге де су омыртқасыздарын;
б) микроорганизмдер дақылдары мен 3002 тауар позициясының басқа да өнiмдерiн; және
в) 9508 тауар позициясының жануарларын қоспағанда, барлық жануарлар енгiзiледi.
СЭҚ ТН
коды
Позицияның атауы
Қос.
өлш.
бір.
Баж ставка-
лары
(кеден құны-
ның пайызымен
не евромен)

Метрический карат (1 карат = 2*10 -4 кг)
Кар
162
Пара
Пар
715
Сто штук
100 шт
797
Тысяча штук
1000 шт
798
Штука
Шт
796
1000 киловатт-час
1000 кВт . ч
246
1000 кубических метpов
1000 м 3
114
1000 литpов
1000 л
130
Особенности применения специфических
и комбинированных видов ставок таможенных пошлин
При исчислении сумм таможенных пошлин, взимаемых по специфическим ставкам, установленным в евро за килограмм массы товара, или комбинированным ставкам со специфической составляющей в евро за килограмм массы товара, в качестве расчетной базы используется масса товара с учетом его первичной упаковки, которая неотделима от товара до его потребления и в которой товар представляется для розничной продажи.
Ставки таможенных пошлин на товары,
ввозимые на территорию Республики Казахстан
Раздел I
Живые животные; продукты животного происхождения
Примечания:
1. Любая ссылка в этом разделе на конкретный род или вид животного, если не оговорено иное, относится также к молодняку этого рода или вида.
2. Во всей Номенклатуре термин "сушеные" продукты, если не оговорено иное, означает также продукты, подвергнутые обезвоживанию, выпариванию или сублимационной сушке.
Группа 01
Живые животные
Примечание:
1. В данную группу включаются все живые животные, кроме:
а) рыб, ракообразных, моллюсков и прочих водных беспозвоночных товарной позиции 0301, 0306 или 0307;
б) культур микроорганизмов и других продуктов товарной позиции 3002; и в) животных товарной позиции 9508.
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
процентах
от тамо-
женной
стоимости
либо в
евро)

в) жануарлардың тоң майлары, 0209 тауар позициясының өнiмдерiнен басқа (15-топ) енгізілмейді.
Қосымша ескертулер:
1А. Төмендегі терминдер мыналарды білдіреді:
а) 0201 10 және 0202 10 қосалқы позициялардағы "ірі қара малдың ұшасы" - сойылған малдың қаны ағызылып кейін, басымен немесе бассыз, аяқтарымен немесе аяқсыз, басқа да бөлінбеген қосымша ет өнімдерімен немесе оларсыз импортталатын тұтас ұшалары. Егер ұша бассыз импортталатын болса, онда соңғысы ұшадан сүйектің желке тұсынан ажыратылуға тиіс. Аяқтарсыз ұшаны импорттау кезінде соңғылары тілерсегінен немесе тілерсек алды буынға тиіс;»ұша» барлық сүйектерімен және кесінділерімен ұшаның алдыңғы бөлігін қамтуға тиіс, әрі жауырындық бөліктің мойын жағы мен қабырға қыртысында қабырғалардың 10-нан аса жұбы болуы тиіс;
б) 0201 10 және 0202 10 қосалқы позициялардағы "ірі қара малдың жартылай ұшасы" - тұтас ұшаны мойын, төс, арқа және бел омыртқалардың және төс пен құйымшақ бойынша ортасынан симметриялы шабу нәтижесінде алынған өнім; "жартылай ұша" барлық сүйектерімен және кесінділерімен жартылай ұшаның алдыңғы бөлігін қамтуы тиіс, әрі жауырындық бөліктің мойын жағы мен қабырға қыртысында қабырғалардың 10-нан аса жұбы болуы тиіс;
в) 0201 20 200 және 0202 20 100 кіші қосалқы позицияларындағы "еселенген ширектер" - ұшаның:
- не барлық сүйектерімен және кесінділерінен, желке бөлігімен және оныншы қабырғаның деңгейінде шабылған қабырғаның жауырын жақ шетімен және үшінші қабырға деңгейінде шабылған алдыңғы ширегінен және жамбас және сан етімен барлық сүйектері бар артқы бөлігінен;
- не барлық сүйектерімен және кесінділерінен, желке бөлігімен және бесінші қабырға деңгейінде шабылған және барлық кеудесі мен кеуделігі бар қабырғаның жауырын жақ шетімен алдыңғы ширегінен және сегізінші қабырға деңгейінде шабылған жамбас және сан етімен барлық сүйектері бар артқы ширектерінен тұратын ұшаның бөлігі.
"Еселенген ширектерді" құрайтын алдыңғы және артқы ширектер бір уақытта және бірдей санда импортталуға тиіс, әрі алдыңғы ширектердің жалпы массасы артқы ширектердің жалпы массасына тең болуға тиіс. Бұл ретте тауардың екі партия бөліктерінің массасында (алдыңғы және артқы ширектердің) партияның неғұрлым ауыр бөлігі массасының 5 %-дан аспайтын белгілі бір алшақтыққа жол беріледі;
г) 0201 20 300 және 0202 20 300 кіші қосалқы позицияларында "мүшеленбеген алдыңғы ширектер" - ұшаның барлық сүйектерімен және кесінділерімен, желке бөлігімен және ең азы төрт жұп, ең көбі он жұп (қабырғалардың бірінші төрт жұбы тұтас, қалғандары шабылған болуы мүмкін) болатын қабырғаның жауырын жақ шетімен алғы бөлігі;
д) 0201 20 300 және 0202 20 300 кіші қосалқы позицияларындағы "мүшеленген алдыңғы ширектер" - жартылай ұшаның барлық сүйектерімен және кесінділерімен, желке бөлігімен және ең азы төрт, ең көбі он (қабырғалардың бірінші төрт жұбы тұтас, қалғандары шабылған болуы мүмкін) болатын қабырғаның жауырын жақ шетімен түпкі бөліксіз алғы бөлігі;
е) 0201 20 500 және 0202 20 500 шағын қосалқы позицияларындағы "мүшеленбеген алдыңғы ширектер" - ұшаның барлық сүйектерімен, жамбасымен және сан етімен, ең азы тұтас үш жұп немесе шабылған үш жұп болатын жіліншікті немесе жіліншіксіз етті бөлігін қоса алғанда, түпкі бөліксіз артқы бөлігі;
ж) 0201 20 500 және 0202 20 500 кіші қосалқы позицияларындағы "мүшеленген артқы ширектер" - жартылай ұшаның барлық сүйектерімен, жамбасымен және сан етімен, тұтас үш жұп немесе шабылған үш жұп болатын жіліншікті немесе жіліншіксіз еттің бөлігін қоса алғанда, түпкі бөліксіз артқы бөлігі;

в) животный жир, кроме продуктов товарной позиции 0209 (группа 15).
Дополнительные примечания:
1А. Перечисленные ниже термины означают:
а) "туши крупного рогатого скота" в субпозициях 0201 10 и 0202 10 - целые туши забитых животных после обескровливания, нутровки и снятия шкуры, импортируемые с головой или без головы, с ногами или без ног, с другими неотделенными субпродуктами или без них. Если туши импортируются без головы, то последняя должна быть отделена от туши в области атлантозатылочного сустава. При импорте туш без ног последние должны быть отрублены в области запястно-пястного или заплюсне-плюсневого сустава; "туша" должна включать переднюю часть туши со всеми костями и зарезом, причем шейная часть и реберный край лопаточной части должны насчитывать более 10 пар ребер;
б) "полутуши крупного рогатого скота" в субпозициях 0201 10 и 0202 10 - продукт, получающийся в результате симметричного разруба целой туши по центру каждого шейного, грудного, поясничного и крестцового позвонков и по центру грудины и седалищно-лобкового сращения; "полутуша" должна включать переднюю часть полутуши со всеми костями и зарезом, причем шейная часть и реберный край лопаточной части должны насчитывать более 10 ребер;
в) "компенсированные четвертины" в подсубпозициях 0201 20 200 и 0202 20 100 - часть туши, состоящая:
- либо из передней четвертины со всеми костями и зарезом, с шейной частью и реберным краем лопаточной части, отрубленной на уровне десятого ребра, и задней четвертины со всеми костями, с бедром и оковалком, отрубленной на уровне третьего ребра;
- либо из передней четвертины со всеми костями и зарезом, с шейной частью и реберным краем лопаточной части, отрубленной на уровне пятого ребра со всей пашиной и грудинкой, и задней четвертины со всеми костями, с бедром и оковалком, отрубленной на уровне восьмого ребра.
Передние и задние четвертины, составляющие "компенсированные четвертины", должны поставляться на импорт одновременно и в равном количестве, причем общая масса передних четвертин должна быть равна общей массе задних четвертин. При этом допускается определенное расхождение в массе двух частей партии товара не более 5% от массы более тяжелой части партии (передних или задних четвертин);
г) "неразделенные передние четвертины" в подсубпозициях 0201 20 300 и 0202 20 300 - передняя часть туши со всеми костями и зарезом, с шейной частью и реберным краем лопаточной части, насчитывающая минимально четыре пары и максимально десять пар ребер (первые четыре пары ребер должны быть целыми, остальные могут быть разрубленными), с пашиной или без пашины;
д) "разделенные передние четвертины" в подсубпозициях 0201 20 300 и 0202 20 300 - передняя часть полутуши со всеми костями и зарезом, шейной частью и реберным краем лопаточной части, насчитывающая минимально четыре ребра и максимально десять ребер (первые четыре ребра должны быть целыми, остальные могут быть разрубленными), с пашиной или без пашины;
е) "неразделенные задние четвертины" в подсубпозициях 0201 20 500 и 0202 20 500 - задняя часть туши со всеми костями, с бедром и оковалком, включая филейную часть, насчитывающая минимально три пары целых или разрубленных ребер, с голяшкой или без голяшки, с пашиной или без пашины;
ж) "разделенные задние четвертины" в подсубпозициях 0201 20 500 и 0202 20 500 - задняя часть полутуши со всеми костями, с бедром и оковалком, включая филейную часть, насчитывающая минимально три целых или разрубленных ребра, с голяшкой или без голяшки, с пашиной или без пашины;

з) 1. 0202 30 500 кіші қосалқы позициясындағы "жауырын" шабылған еттері және "мойын-жауырын бөлігі" - төстің бірінші сүйегімен оныншы қабырғадағы көк еттің қайырмаланатын нүктесіне дейін мүшелену нүктесі арқылы туралап ұшаны шабу жолымен ең азы төрт және ең көбі он қабырғаның алдыңғы ширегінен алынатын жауырын бөлігінің жоталық шетінің жоғарғы бөлігін қамтитын алғы ширектің қабырғалық бөлігі;
2. 0202 30 500 кіші қосалқы позицияларындағы "төс" шабылған еттері - төстің артқы шетін және төстің алдыңғы шетін қамтитын алдыңғы ширектің төменгі бөлігі.
1Б. Аталған 1А (а-ж) қосымша ескертуде осы топқа омыртқамен және омыртқасыз өнімдерді жатқызуға болады.
1В. 1А-тармағына сәйкес тұтас немесе шабылған қабырғалардың санын анықтау кезінде омыртқадан ажыратылмаған қабырғалар ғана есепке алынады. Омыртқасы болмаған жағдайда, жоқ омыртқамен қосылған тек тұтас немесе шабылған қабырғаларын ескеру қажет.
2А. Төменде аталған терминдер мыналарды білдіреді:
а) 0203 11 100 және 0203 21 100 кіші қосалқы позицияларындағы "ұшалар немесе жартылай ұшалар" - қаны ағызылғаннан және іші тазартылып, жүні мен тұяқтары алынғаннан кейін үй шошқаларының ұшасы түріндегі сойылған шошқалар. Жартылай ұшалар тұтас ұшаны мойын, төс және сегізкөз омыртқаларымен және құйымшақ-шат сүйегінің бойымен тұтас ұшаны шабу жолымен алынады. Тұтас ұшалар немесе жартылай ұшалар баспен немесе бассыз, аяқтарымен, бүйрек майымен, көк етімен немесе онсыз болуы мүмкін. Жартылай ұшаларда жұлынның, бас мидың немесе тілінің алыну немесе алынбауы мүмкін. Мегежіндердің ұшаларында немесе жартылай ұшаларында емшегінің (сүт безінің) қалдырылуы немесе алынуы мүмкін;
б) 0203 12 110, 0203 22 110, 0210 11 110 0 және 0210 11 310 0 кіші қосалқы позицияларындағы "сан ет" (артқы сан ет) - аяқтарын немесе аяқтарынсыз, жіліншігімен, терісімен және тері астындағы майымен немесе оларсыз сүйектерін қоса алғанда жартылай ұшаның артқы (құйрық) бөлігі.
Сан ет (артқы сан ет) ұшалар немесе жартылай ұшалардың қалған бөлігінен соңғы сегізкөз омыртқасының ең үлкенін қамтитын желі бойынша бөлінеді;
в) 0203 19 110, 0203 29 110, 0210 19 300 0 және 0210 19 600 0 кіші қосалқы позицияларындағы "алдыңғы бөлік" - жартылай ұшаның бассыз аяқтары, еттері, терісі және тері астындағы майы бар және оларсыз сүйектерін қоса алғанда алдыңғы (бас) бөлігі.
Алдыңғы жиек жартылай ұшаның ең үлкен төс омыртқасын қамтитын жері бойынша бөлінеді.
Алдыңғы жиектің бекітілген бұлшық еттерімен жауырын сүйегін (мойын бөлігі жас түрінде немесе мойын бөлігі тұздалған түрінде бекондық жартылай) қамтитын немесе қамтымайтын жоғары (арқа) бөлігі, егер ол алдыңғы жиегінің төменгі (құрсақ) бөлігінен тікелей омыртқа жотасы бойынша өтетін ең үлкен жолақ бойынша шабу жолымен бөлінген болса, төстің шабылған еті болып есептеледі;

з) 1. отруба "лопатка" и "шейно-лопаточная часть" в подсубпозиции 0202 30 500 - спинная часть передней четвертины, включающая верхнюю часть хребтового края лопаточной части, получаемая из передней четвертины минимально с четырьмя и максимально с десятью ребрами путем разруба туши по прямой линии через точку сочленения первого ребра с первым сегментом грудины до точки отгиба диафрагмы на десятом ребре;
2. отруб "грудинка" в подсубпозиции 0202 30 500 - нижняя часть передней четвертины, включающая задний край грудинки и передний край грудинки.
1Б. Продукты, упомянутые в дополнительном примечании 1А (а - ж) к данной группе, могут быть представлены как с позвоночником, так и без него.
1В. При определении количества целых или разрубленных ребер в соответствии с пунктом 1А в расчет принимаются только те ребра, которые не отделены от позвоночника. В случае, когда позвоночник отсутствует, то следует учитывать только целые или разрубленные ребра, которые были соединены с отсутствующим позвоночником.
2А. Перечисленные ниже термины означают:
а) "туши или полутуши" в подсубпозициях 0203 11 100 и 0203 21 100 - забитые свиньи в виде туш домашних свиней после обескровливания и нутровки, удаления щетины и копыт. Полутуши получают путем разрубки целой туши по шейным, грудным, поясничным и крестцовым позвонкам и вдоль грудины и седалищно-лобкового сращения. Целые туши или полутуши могут быть с головой или без головы, с ножками, почечным жиром, почками, хвостом, диафрагмой или без них. В полутушах могут быть удалены или не удалены спинной мозг, головной мозг или язык. В целых тушах и полутушах свиноматок может быть оставлено или удалено вымя (молочные железы);
б) "окорок" (задний окорок) в подсубпозициях 0203 12 110, 0203 22 110, 0210 11 110 0 и 0210 11 310 0 - задняя (хвостовая) часть полутуши, включая кости, с ножкой или без ножки, с голяшкой, шкурой и подкожным жиром или без них.
Окорок (задний окорок) отделяется от остальной части полутуши по линии, захватывающей самое большее последний поясничный позвонок;
в) "передний край" в подсубпозициях 0203 19 110, 0203 29 110, 0210 19 300 0 и 0210 19 600 0 - передняя (головная) часть полутуши без головы, включая кости, с ножкой, рулькой, шкурой и подкожным жиром или без них.
Передний край отделяется от остальной части полутуши по линии, захватывающей самое большее пятый грудной позвонок.
Верхняя (спинная) часть переднего края, содержащая или не содержащая лопаточную кость с прикрепленными мышцами (шейная часть в свежем виде или шейная часть беконной половинки в соленом виде), считается отрубом корейки, если она отделяется от нижней (брюшной) части переднего края путем разруба самое большее по линии, проходящей непосредственно под позвоночником;

г) 0203 12 190, 0203 22 190, 0210 11 190 0 және 0210 11 390 0 кіші қосалқы позицияларындағы "жауырын" (алдыңғы сан ет) - алдыңғы жиегі, аяқтары, еттері, терісі, тері астындағы майы бар және оларсыз және сүйектерді қоса алғанда, бекітілген бұлшық еттері бар жауырын сүйегін қамтитын немесе қамтитын төменгі бөлігі.
Жеке импортталатын бекітілген бұлшық еттерімен жауырын бөлігі алдыңғы сан еттің бөлігі ретінде осы тауар позициясына жатады;
д) 0203 19 130, 0203 29 130, 0210 19 400 0 және 0210 19 700 0 кіші қосалқы позицияларындағы "төс ет" - кесілген еттері, жауырын сүйектері, тері астындағы майы, терісі бар немесе оларсыз сүйектерді қоса алғанда, бірінші мойын омыртқадан бастап құйрық омыртқасына дейінгі жартылай ұшаның жоғарғы бөлігі.
Төс ет жартылай ұшаның төменгі бөлігінен тікелей омыртқаның астынан өтетін желі бойынша шабу жолымен бөлінеді;
е) 0203 19 150, 0203 29 150, 0210 12 110 0 және 0210 12 190 0 кіші қосалқы позицияларындағы "омырау еті" - артқы сан ет пен алдыңғы сан ет арасында орналасқан, әдетте "алқаның" (беконды жартысының кеуде бөлігі) деген атаумен белгілі, сүйектерімен немесе сүйектерінсіз, бірақ терісімен және тері астын майымен жартылай ұшаның төменгі бөлігі;
ж) 0210 19 100 0 кіші қосалқы позицияларындағы "беконды жартысы" - бассыз, щековинасыз, баксыз, аяқтарынсыз, құйрықсыз, бүйрек майсыз, бүйрексіз, кесіндісіз, жауырын сүйегінсіз, омырау етінсіз, омыртқасыз, бөксе сүйегінсіз және көк еттерінсіз шошқаның жартылай ұшасы;
з) 0210 19 100 0 кіші қосалқы позицияларындағы "спенсер" - сан еттерінсіз, сүйегінен ажыратылған немесе ажыратылмаған беконды жартысы;
и) 0210 19 200 0 кіші қосалқы позицияларындағы "шошқа сүбесінің 3/4" - алдыңғы жиегі жоқ, сүйегінен ажыратылған немесе ажыратылмаған беконды жартысы;
к) 0210 19 200 0 кіші қосалқы позицияларындағы "шошқаның белдемесі" - сан еттері және алдыңғы жиегі жоқ, сүйегінен ажыратылған немесе ажыратылмаған беконды жартысы.
Бұл кіші қосалқы позициясы, төс және омыраудың олардың тұтастай табиғи белдемесі бөлігіне барабар шошқа белдемесінің шабылған еттерін де қамтиды.
2Б. 2А(е) тармағында көрсетілген шабылған еттердің бөліктері, егер олардың терісі мен тері асты майы болған жағдайда ғана, сол бір кіші қосалқы позицияларына жатады.
Егер, 0210 11 110 0 және 0210 11 190 0, сондай-ақ 0210 11 310 0, 0210 11 390 0, 0210 19 300 0 және 0210 19 600 0 кіші қосалқы позицияларына жататын шабылған еттер 2А(ж) тармағында аталған сүйектерінен енді ажыратылған беконды жартысынан алынған болса, онда бөлшектеу жолақтары 2А(б, в, г) тармағында көрсетілген тиісті желілері бойынша өтуге тиіс; кез келген жағдайда бұл шабылған еттердің немесе олардың бөліктерінің сүйектері болуға тиіс.

г) "лопатка" (передний окорок) в подсубпозициях 0203 12 190, 0203 22 190, 0210 11 190 0 и 0210 11 390 0 - нижняя часть переднего края, содержащая или не содержащая лопаточную кость с прикрепленными мышцами, включая кости, с рулькой, шкурой и подкожным жиром или без них.
Лопаточная кость с прикрепленными мышцами, импортируемая отдельно, относится к данной подсубпозиции как часть переднего окорока;
д) "корейка" в подсубпозициях 0203 19 130, 0203 29 130, 0210 19 400 0 и 0210 19 700 0 - верхняя часть полутуши от первого шейного позвонка до хвостовых позвонков, включая кости, с вырезкой, лопаточной костью, подкожным жиром, шкурой или без них.
Корейка отделяется от нижней части полутуши путем разруба по линии, проходящей непосредственно под позвоночником;
е) "грудинка" в подсубпозициях 0203 19 150, 0203 29 150, 0210 12 110 0 и 0210 12 190 0 - нижняя часть полутуши, расположенная между задним окороком и передним окороком, обычно известная под названием "стрики" (грудная часть беконной половинки), с костями или без костей, но со шкурой и подкожным жиром;
ж) "беконная половинка" в подсубпозиции 0210 19 100 0 - свиная полутуша без головы, щековины, баков, ножек, хвоста, почечного жира, почек, вырезки, лопаточной кости, грудины, позвоночника, тазовой кости и диафрагмы;
з) "спенсер" в подсубпозиции 0210 19 100 0 - беконная половинка без окорока, обваленная или необваленная;
и) "3/4 свиного бока" в подсубпозиции 0210 19 200 0 - беконная половинка без переднего края, обваленная или необваленная;
к) "свиная серединка" в подсубпозиции 0210 19 200 0 - беконная половинка без окорока и переднего края, обваленная или необваленная.
Данная подсубпозиция включает также отруба свиной серединки, содержащие ткани корейки и грудинки пропорционально их естественному содержанию в свиной серединке в целом.
2Б. Части отрубов, указанные в пункте 2А(е), попадают в одни и те же подсубпозиции только в том случае, если они содержат шкуру и подкожный жир.
Если отруба, попадающие в подсубпозиции 0210 11 110 0, 0210 11 190 0, 0210 11 310 0, 0210 11 390 0, 0210 19 300 0 и 0210 19 600 0, получены из беконной половинки, из которой уже удалены кости, названные в пункте 2А(ж), то линии разделки должны проходить соответственно по линиям, указанным в пункте 2А(б, в, г); в любом случае эти отруба или их части должны содержать кости.

2В. 0206 49 200 және 0210 99 490 0 кіші қосалқы позициялары, атап айтқанда, миы алынған немесе алынбаған, тұмсығы немесе тілі және олардың бөліктері бар үй шошқаларының бастары немесе бастарының жартысын қамтуға тиіс.
Бас жартылай ұшаның қалған бөлігінен мынадай жолмен:
- бас қаңқасына параллель тура кесу; немесе
- көз деңгейіне дейін бас қанқасына параллель және одан әрі жартылай ұшаға бекітілген щековинаны қалдыратындай жолмен алдыңғы бөлігіне еңіс кесу.
Тұмсығы, шошқаның талауы мен құлақтары, сондай-ақ басқа жанасатын, атап айтқанда, сыртқы жағының жұмсақ еті жақтарын қоса алғанда, бастың бөліктеріне жатады. (Алайда, бір кесумен берілген щековинаны, бакты немесе щековинаны және бакты қосатын) нақты жағдайларға байланысты 0203 19 550, 0203 29 550, 0210 19 500 0 немесе 0210 19 810 0 кіші қосалқы позициясына кіреді.
2Г. 0209 00 110 0 және 0209 00 190 0 кіші қосалқы позицияларындағы "Тері асты шошқа майы" оның алынған ұша бөліктері екеніне қарамастан, терінің астына жинақталатын мал және онымен байланысты май талшықтарын білдіреді; кез келген жағдайда май талшықтарының массасы терілердің массасынан асып түсуге тиіс.
Бұл  кіші қосалқы позициялар теріден ажыратылған тері асты шошқа майын да қамтиды.
2Д. 0210 11 310 0, 0210 11 390 0, 0210 12 190 0 және 0210 19 600 0 - 0210 19 890 0 кіші қосалқы позицияларында еттегі су/белок қатынасы 2,8-ге тең (белок = азоттың құрамы х 6,25) немесе одан кем болса, "құрғатылған немесе қақталған" болып есептеледі.
3А. 0204 тауар позициясында пайдаланылатын төмендегі терминдер мыналарды білдіреді:
а) 0204 10, 0204 21, 0204 30, 0204 41 кіші қосалқы позицияларына және 0204 50 110 0 және 0204 50 510 0 кіші қосалқы позицияларына енгізілген "ұшалар" - сойылған малдың тұтас ұшасы - сойылған жануардың қаны ағызылғаннан кейін, басымен немесе бассыз, аяқтарымен немесе аяқсыз, және басқа да бөлінбеген қосымша ет өнімдерін немесе оларсыз импортталатын тұтас ұшалары. Егер ұша бассыз импортталатын болса, онда соңғысы ұшадан сүйектің желке тұсынан ажыратылуға тиіс. Аяқтарсыз ұшаны импорттау кезінде соңғылары тілерсегінен немесе тілерсекалды буыннан шабылуы тиіс;
б) 0204 10, 0204 21, 0204 30, 0204 41 қосалқы позицияларындағы және 0204 50 110 0 және 0204 50 510 0 кіші қосалқы позицияларындағы "жартылай ұшалар" - тұтас ұшаны мойын, төс, арқа және бел омыртқалардың ортасынан және төс пен құйымшақ ортасынан симметриялы шабу нәтижесінде алынған өнім;
в) 0204 22 100 0, 0204 42 100 0, 0204 50 130 0 және 0204 50 530 0 кіші қосалқы позицияларындағы "қысқа шабылған алдыңғы ширектер" - омырау еттерімен немесе омырау еттерінсіз, барлық сүйектерімен және жауырындарымен, кесілген еттерін және мойын-арқа бөлігімен бірге омыртқаға қарай тік бұрышпен шабылған, ең азы бес және ең көбі жеті тұтас немесе шабылған қабырғаларды қамтитын жартылай ұшаның алдыңғы бөлігі;
г) 0204 22 100 0, 0204 42 100 0, 0204 50 130 0 және 0204 50 530 0 кіші қосалқы позицияларындағы "қысқа шабылған алдыңғы ширек" - омырау еттерімен немесе омырау еттерінсіз, барлық сүйектерімен және жауырындарымен, кесілген еттерін, жауырын сүйектерін, сан еттерін, сойылған және мойын-арқа бөлігімен бірге омыртқаға тік бұрышпен шабылған, ең азы бес және ең көбі жеті жұп тұтас немесе шабылған омыртқаларды қабырғаларын қамтитын бірінші омыртқадан бастап бел омыртқаға дейінгі жартылай ұшаның алдыңғы бөлігі;
д) 0204 22 300 0, 0204 42 300 0, 0204 50 150 0 және 0204 50 550 0 кіші қосалқы позицияларындағы "арқа бөлігінің жоталық жиектері және/немесе бүйрек бөліктері" - бөксе-жамбас бөліктері жіліншігімен және бүйрегімен немесе бүйрексіз қысқа ширектері алынғаннан кейінгі ұшаның қалған бөлігі; арқа бөлігінің жоталық жиегін бүйрек бөлігінен ажырату кезінде ең азы бес белдемелік омыртқалары болуға тиіс; бүйрек бөлігі жоталық жиегінен ажыратылғаннан кейін ең азы бес тұтас немесе шабылған қабырғалары болуға тиіс;
е) 0204 22 300 0, 0204 42 300 0, 0204 50 150 0 және 0204 50 550 0 кіші қосалқы позицияларындағы "арқа бөлігінің жоталық жиегі және/немесе бүйрек бөлігі" - бөксе-жамбас бөліктері жіліншігімен және бүйрегімен немесе бүйрексіз қысқа алдаңғы ширектері алынғаннан кейінгі ұшаның қалған бөлігі; арқа бөлігінің жоталық жиегін бүйрек бөлігінен ажырату кезінде ең азы бес белдемелік омыртқалары болуға тиіс; бүйрек бөлігі жоталық жиегінен ажыратылғаннан кейін ең азы бес тұтас немесе шабылған қабырғалары болуға тиіс;
ж) 0204 22 500 0, 0204 42 500 0, 0204 50 190 0 және 0204 50 590 0 кіші қосалқы позицияларындағы "бөксе-жамбас бөліктері жіліншігімен" - барлық сүйектерін және артқы жіліншіктерін қоса алғанда, тікелей жамбастың кемік басының астындағы алтыншы бел омыртқа деңгейінде немесе құйымшақ-шат сүйегі бағыты бойынша жамбастың кемік басы арқылы төртінші бел омыртқа деңгейінде омыртқаға тік бұрышпен шабылған ұшаның артқы бөлігі;
з) 0204 22 500 0, 0204 42 500 0, 0204 50 190 0 және 0204 50 590 0 кіші қосалқы позицияларындағы "бөксе-жамбас бөлігі жіліншігімен" - барлық сүйектерін және артқы жіліншіктерін қоса алғанда, тікелей жамбастың кемік басының астындағы алтыншы бел омыртқа деңгейінде немесе құйымшақ-шат сүйегі бағыты бойынша жамбастың кемік басы арқылы төртінші бел омыртқа деңгейінде омыртқаға тік бұрышпен шабылған ұшаның артқы бөлігі.

2В. Подсубпозиции 0206 49 200 и 0210 99 490 0 должны включать, в частности, головы или половины голов домашних свиней с удаленными или неудаленными мозгом, щековиной или языком и их части.
Голова отделяется от остальной части полутуши следующим образом:
- прямым отрубом параллельно черепу; или
- отрубом параллельно черепу до уровня глаз и далее наклонно к передней части таким образом, чтобы оставить щековину, прикрепленной к полутуше.
Щеки, свиные пятачки и уши, а также прилегающая к голове мякоть главным образом с тыльной стороны относятся к частям головы. Однако бескостное мясо переднего края, представленное одним отрубом (щековины, баки или щековины и баки вместе) попадает в подсубпозицию 0203 19 550, 0203 29 550, 0210 19 500 0 или 0210 19 810 0 в зависимости от конкретных условий.
2Г. "Подкожный свиной жир" в подсубпозициях 0209 00 110 0 и 0209 00 190 0 означает накапливающиеся под шкурой животного и связанные с ней жировые ткани, независимо от части туши, из которой он получен; в любом случае масса жировых тканей должна превышать массу шкуры.
Данные подсубпозиции включают также подкожный свиной жир, отделенный от шкуры.
2Д. В подсубпозициях 0210 11 310 0, 0210 11 390 0, 0210 12 190 0 и  0210 19 600 0 - 0210 19 890 0 продукты, у которых в мясе отношение вода/белок равно или менее 2,8 (белок = содержание азота х 6,25), считаются как "сушеные или копченые".
3А. Следующие термины, используемые в товарной позиции 0204, означают:
а) "туши", включенные в субпозиции 0204 10, 0204 21, 0204 30, 0204 41 и подсубпозиции 0204 50 110 0 и 0204 50 510 0 - целые туши забитых животных после обескровливания, нутровки и снятия шкуры, импортируемые с головой или без головы, с ногами или без ног, с другими неотделенными субпродуктами или без них. Если туши импортируются без головы, то последняя должна быть отделена от туши в области атлантозатылочного сустава. При импорте туш без ног последние должны быть отрублены в области запястно-пястного или предплюсне-плюсневого сустава;
б) "полутуши" в субпозициях 0204 10, 0204 21, 0204 30, 0204 41 и подсубпозициях 0204 50 110 0 и 0204 50 510 0 - продукт, получающийся в результате симметричного разруба целой туши по центру каждого шейного, грудного, поясничного и крестцового позвонков и по центру грудины и седалищно-лобкового сращения;
в) "передние четвертины короткого разруба" в подсубпозициях 0204 22 100 0, 0204 42 100 0, 0204 50 130 0 и 0204 50 530 0 - передняя часть туши, с грудинкой или без грудинки, со всеми костями и лопатками, вместе с рулькой, зарезом и шейно-спинной частью, отрубленная под прямым углом к позвоночнику и содержащая минимально пять и максимально семь пар целых или разрубленных ребер;
г) "передняя четвертина короткого разруба" в подсубпозициях 0204 22 100 0, 0204 42 100 0, 0204 50 130 0 и 0204 50 530 0 - передняя часть полутуши, с грудинкой или без грудинки, со всеми костями и лопаткой, вместе с рулькой, зарезом и шейно-спинной частью, отрубленная под прямым углом к позвоночнику и содержащая минимально пять и максимально семь целых или разрубленных ребер;
д) "хребтовые края спинной части и/или почечные части" в подсубпозициях 0204 22 300 0, 0204 42 300 0, 0204 50 150 0 и 0204 50 550 0 - оставшаяся часть туши после удаления тазобедренных частей с голяшкой и коротких передних четвертин с почками или без почек; при отделении от почечных частей хребтовые края спинной части должны иметь минимально пять поясничных позвонков; почечные части после отделения от хребтовых краев должны иметь минимально пять пар целых или разрубленных ребер;
е) "хребтовый край спинной части и/или почечная часть" в подсубпозициях 0204 22 300 0, 0204 42 300 0, 0204 50 150 0 и 0204 50 550 0 - оставшаяся часть полутуши после удаления тазобедренной части с голяшкой и коротких передних четвертин с почкой или без почки; при отделении от почечной части хребтовый край спинной части должен иметь минимально пять поясничных позвонков; почечная часть после отделения от хребтового края должна иметь минимально пять целых или разрубленных ребер;
ж) "тазобедренные части с голяшкой" в подсубпозициях 0204 22 500 0, 0204 42 500 0, 0204 50 190 0 и 0204 50 590 0 - задняя часть туши, включая все кости и задние голяшки, отрубленная под прямым углом к позвоночнику на уровне шестого поясничного позвонка непосредственно под подвздошной костью или на уровне четвертого крестцового позвонка через подвздошную кость по направлению к седалищно-лобковому сращению;
з) "тазобедренная часть с голяшкой" в подсубпозициях 0204 22 500 0, 0204 42 500 0, 0204 50 190 0 и 0204 50 590 0 - задняя часть полутуши, включая все кости и заднюю голяшку, отрубленная под прямым углом к позвоночнику на уровне шестого поясничного позвонка непосредственно под подвздошной костью или на уровне четвертого крестцового позвонка через подвздошную кость по направлению к седалищно-лобковому сращению.

3Б. 3А-тармағына сәйкес тұтас немесе шабылған қабырғалардың санын анықтау кезінде тек омыртқаға бекіген қабырғалар ғана есепке алынады.
4. Төменде келтірілген терминдер мыналарды білдіреді:
а) 0207 13 200 - 0207 13 600, 0207 14 200 - 0207 14 600, 0207 26 200 - 0207 26 700, 0207 27 200 - 0207 27 700, 0207 35 210 - 0207 35 630 және 0207 36 210 - 0207 36 630 кіші қосалқы позицияларындағы "сүйегінен ажыратылмаған ұшалардың бөліктері" - барлық сүйектерді енгізетін бөліктерді білдіреді.
(а) тармағында сипатталған ұшалардың, бірақ сүйектерінен ажыратылмаған бөліктері, 0207 13 700, 0207 14 700, 0207 26 800, 0207 35 790 немесе 0207 36 790 кіші қосалқы позицияларына енгізіледі;
б) 0207 13 200, 0207 14 200, 0207 26 200, 0207 27 200, 0207 35 210, 0207 35 230, 0207 35 250, 0207 36 210, 0207 36 230 және 0207 36 250 кіші қосалқы позицияларындағы "жарты еттер" - омырауының және арқа жамбасының бойымен кесу кезінде алынған үй құстары ұшаларының жартысы;
в) 0207 13 200, 0207 14 200, 0207 26 200, 0207 27 200, 0207 35 210, 0207 35 230, 0207 35 250, 0207 36 210, 0207 36 230 және 0207 36 250 кіші қосалқы позицияларындағы "ширектер" - жарты еттерін кесу кезінде алынған аяқ ширектері мен омырау ширектері;
г) 0207 13 300, 0207 14 300, 0207 26 300, 0207 27 300, 0207 35 310 және 0207 36 310 кіші қосалқы позицияларындағы "жұқа шеті бар немесе онсыз тұтас қанаттар" - жанасатын бұлшық еттерімен иық сүйегінен, білек сүйегінен және шынтақ сүйегінен тұратын ұшаның бөліктері. Білезік бөлігін құрайтын жұқа шеті алынуы мүмкін. Бұл шабылған ет ұшадан сүйектері бойынша ажыратылуға тиіс;
д) 0207 13 500, 0207 14 500, 0207 26 500, 0207 27 500, 0207 35 510, 0207 35 530, 0207 36 510 және 0207 36 530 кіші қосалқы позицияларындағы "төстіктер" - жанасатын бұлшық еттерімен бірге оның екі жағындағы төсі мен қабырғаларынан тұратын ұшаның бөліктері;
е) 0207 13 600, 0207 14 600, 0207 35 610, 0207 35 630, 0207 36 610 және 0207 36 630 кіші қосалқы позицияларындағы "аяқтар" - жанасатын бұлшық еттерімен бірге сан сүйектері және ұршықтан тұратын үй тауықтарының шабылған еттері. Бұл шабылған ет ұшадан сүйектері бойынша ажыратылуға тиіс;
ж) 0207 26 600 және 0207 27 600 кіші қосалқы позицияларындағы "күркетауықтардың жіліншіктері" - жанасатын бұлшық еттерімен бірге сан сүйектері және ұршықтан тұратын үй тауықтарының шабылған еттері. Бұл шабылған ет ұшадан сүйектері бойынша ажыратылуға тиіс;
з) 0207 26 700 және 0207 27 700 кіші қосалқы позицияларындағы "күркетауықтардың жіліншігінен басқа аяқтары" - жанасатын бұлшық еттерімен бірге сан сүйектері және ұршықтан тұратын үй тауықтарының шабылған еттері. Бұл шабылған ет ұшадан сүйектері бойынша ажыратылуға тиіс;

3Б. При определении количества целых или разрубленных ребер в соответствии с пунктом 3А в расчет принимаются лишь ребра, прикрепленные к позвоночнику.
4. Приведенные ниже термины означают:
а) "части тушек необваленные" в подсубпозициях 0207 13 200 - 0207 13 600, 0207 14 200 - 0207 14 600, 0207 26 200 - 0207 26 700, 0207 27 200 - 0207 27 700, 0207 35 210 - 0207 35 630 и 0207 36 210 - 0207 36 630 - части, включающие все кости.
Части тушек, описанные в пункте (а), но частично освобожденные от костей, включаются в подсубпозицию 0207 13 700, 0207 14 700, 0207 26 800, 0207 35 790 или 0207 36 790;
б) "половины" в подсубпозициях 0207 13 200, 0207 14 200, 0207 26 200, 0207 27 200, 0207 35 210, 0207 35 230, 0207 35 250, 0207 36 210, 0207 36 230 и 0207 36 250 - половины тушек домашней птицы, полученные при разрезании вдоль грудины и спинного хребта;
в) "четвертины" в подсубпозициях 0207 13 200, 0207 14 200, 0207 26 200, 0207 27 200, 0207 35 210, 0207 35 230, 0207 35 250, 0207 36 210, 0207 36 230 и 0207 36 250 - четвертины ножные или четвертины грудные, полученные при разрезании половин;
г) "крылья целые, с тонким концом или без него" в подсубпозициях 0207 13 300, 0207 14 300, 0207 26 300, 0207 27 300, 0207 35 310 и 0207 36 310 - части тушек, состоящие из плечевой кости, лучевой кости и локтевой кости вместе с прилегающими к ним мышцами. Тонкий конец, включающий кистевую кость, может быть удален. Данный отруб должен быть отделен от тушки по суставам;
д) "грудки" в подсубпозициях 0207 13 500, 0207 14 500, 0207 26 500, 0207 27 500, 0207 35 510, 0207 35 530, 0207 36 510 и 0207 36 530 - части тушек, состоящие из грудины и ребер с обеих ее сторон, вместе с прилегающими к ним мышцами;
е) "ножки" в подсубпозициях 0207 13 600, 0207 14 600, 0207 35 610, 0207 35 630, 0207 36 610 и 0207 36 630 - куски кур домашних, состоящие из бедренной, большеберцовой и малоберцовой костей вместе с прилегающими к ним мышцами. Данный отруб должен быть отделен от тушки по суставам;
ж) "голени индеек" в подсубпозициях 0207 26 600 и 0207 27 600 - куски индеек, состоящие из большеберцовой и малоберцовой костей вместе с прилегающими к ним мышцами. Данный отруб должен быть отделен от тушки по суставам;
з) "ножки индеек, кроме голени" в подсубпозициях 0207 26 700 и 0207 27 700 - куски индеек, состоящие из бедренной кости вместе с прилегающими к ней мышцами или из бедренной, большеберцовой и малоберцовой костей вместе с прилегающими к ним мышцами. Данный отруб должен быть отделен от тушки по суставам;

и) 0207 35 710 және 0207 36 710 кіші қосалқы позицияларындағы "қаз немесе үйрек палетоттары" - жүні жұлынған және ішек-қарыны алынған, бассыз және табан сүйектерінсіз, қаңқа сүйектері алынғаннан (төс сүйегі, қабырғалары, омыртқасы мен құйымшағы) кейінгі, бірақ жамбас және сан сүйектері сақталған қаздардың немесе үйректердің ұшалары.
5. Осы топтың қоспасы үшін алымның мөлшері былайша есептелуге тиіс:
а) кемінде 90 мас.%-ды құрайтын компоненттерден тұратын қоспалар үшін осы компонентке пайдаланылатын кеден бажының ставкасы қолданылады;
б) өзге де қоспалар үшін неғұрлым жоғары баж беретін сол компоненттің кеден бажының ставкасы қолданылады.
6а. Тұздықты ет жылу кулинарлық өңдеусіз 16-топқа қосылады. "Тұздықты ет" жылу кулинарлық өңдеуге ұшырамауы тиіс, әрі тұздық ішінде немесе бүкіл өнімнің бетінде болуы тиіс, және ол жай көзге көрініп тұруға немесе дәмі анық білінуге тиіс.
6б. 0210 тауар позициясының дайындау процесінде тұздықталған өнімдері тұздықтарды қосу олардың ерекшелік белгілерін өзгертпеген жағдайда осы тауар позициясына қосылады.
7. 0210 тауар позициясындағы "ет және тағамдық қосымша ет өнімдері, тұздалғандары, тұздықтағы" терминдері тұзды біркелкі сіңірген, кемінде 1,2 мас.%-дық тұзы бар етті және жеуге жарамды еттік қосымша ет өнімдерін білдіреді.
СЭҚ ТН
коды
Позицияның атауы
Қос.
өлш.
бір.
Баж ставкалары
(кеден құнының
пайызымен не
евромен)

и) "гусиные или утиные палетоты" в подсубпозициях 0207 35 710 и 0207 36 710 - тушки гусей или уток, ощипанные и полностью потрошеные, без головы и плюсен ног, после удаления скелетных костей (грудной кости, ребер, позвоночника и крестца), но с сохранением бедренной кости, берцовых костей и плечевой кости.
5. Величина пошлины для смесей данной группы должна рассчитываться следующим образом:
а) для смесей, в которых один из компонентов составляет не менее 90 мас.%, применяется ставка таможенной пошлины, используемая для этого компонента;
б) для прочих смесей применяется ставка таможенной пошлины того компонента, который дает наиболее высокую пошлину.
6а. Мясо с приправами без тепловой кулинарной обработки включается в группу 16. "Мясо с приправами" не должно подвергаться тепловой кулинарной обработке, причем приправа должна быть или внутри или на всей поверхности продукта, и она должна быть или видна невооруженным глазом или явно определяться на вкус.
6б. Продукты товарной позиции 0210, приправленные в процессе приготовления, включаются в данную товарную позицию при условии, что добавление приправ не изменило их отличительные признаки.
7. В товарной позиции 0210 термины "мясо и пищевые мясные субпродукты, соленые, в рассоле" означают мясо и съедобные мясные субпродукты, которые равномерно пропитаны солью, с общим содержанием соли 1,2 мас.% или более, при условии, что посол обеспечивает длительную сохранность.
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
Доп. ед. изм.
Ставка
пошлины (в
процентах от
таможенной
стоимости
либо в евро)

0206 90 910 0
- - - жылқылардың, есектер-
дiң, қашырлардың немесе
лошактардың
-
25, бірақ 1 кг
үшін 0,35
евродан кем емес
0206 90 990 0
- - - қойлар мен ешкілердің
-
25, бірақ 1 кг
үшін 0,35
евродан кем емес
0207
0105 тауар позициясында
көрсетiлген үй құсының еті
және тағамдық қосымша
өнімдері, жас тоңазытылған
немесе мұздатылған:
- үй құстары (Gallus
domesticus):
0207 11
- - бөлiктерге мүшеленбеген,
жас немесе тоңазытылған:
0207 11 100 0
- - - жүні жұлынған және
жартылай ішек-қарыны алынған,
бастары мен аяқ сүйектері
бар, "83%-дық балапандар"
ретінде ұсынылғандар
-
20, бірақ 1 кг
үшін 0,4 евродан
кем емес
0207 11 300 0
- - - жүні жұлынған және
ішек-қарыны алынған, басы
мен аяқ сүйектерінсіз, бірақ
мойыны, жүрегі, бауыры және
бұлшық етті асқазаны бар,
"70%-дық балапандар" ретінде
ұсынылғандар
-
20, бірақ 1 кг
үшін 0,4 евродан
кем емес
0207 11 900 0
- - - жүні жұлынған және
ішек-қарыны алынған, басы
мен аяқ сүйектерінсіз және
мойыны, жүрегі, бауыры мен
бұлшық етті асқазаны бар,
"65%-дық балапандар" ретінде
ұсынылғандар
-
20, бірақ 1 кг
үшін 0,4 евродан
кем емес
0207 12
- - бөлiктерге мүшеленбеген,
мұздатылған:
0207 12 100 0
- - - жүні жұлынған және
ішек-қарыны алынған, басы
мен аяқ сүйектерінсіз, бірақ
мойыны, жүрегі, бауыры және
бұлшық етті асқазаны бар,
"70%-дық балапандар" ретінде
ұсынылғандар
-
20, бірақ 1 кг
үшін 0,4 евродан
кем емес
0207 12 900 0
- - - жүні жұлынған және
ішек-қарыны алынған, басы
мен аяқ сүйектерінсіз және
мойыны, жүрегі, бауыры мен
бұлшық етті асқазаны жоқ,
"65%-дық балапандар" ретінде
немесе қандай да бір басқа
бөлімде ұсынылғандар
-
20, бірақ 1 кг
үшін 0,4 евродан
кем емес
0207 13
- - - жас немесе тоңазытылған
ұшаның бөлiктерi қосымша
өнімдері:
- - - ұшалардың бөліктері:

0206 90 910 0
- - - лошадей, ослов, мулов
и лошаков
-
25, но не
менее 0,35
евро за 1 кг
0206 90 990 0
- - - овец и коз
-
25, но не
менее 0,35
евро за 1 кг
0207
Мясо и пищевые субпродукты
домашней птицы, указанной в
товарной позиции 0105,
свежие, охлажденные
или замороженные:
- кур домашних (Gallus
domesticus):
0207 11
- - не разделенные на части,
свежие или охлажденные:
0207 11 100 0
- - - ощипанные и
полупотрошеные, с головой и
плюснами ног, представленные
как "83%-ные цыплята"
-
20, но не
менее 0,4
евро за 1 кг
0207 11 300 0
- - - ощипанные и
потрошеные, без головы и
плюсен ног, но с шейкой,
сердцем, печенью и
мускульным желудком,
представленные как "70%-ные
цыплята"
-
20, но не
менее 0,4
евро за 1 кг
0207 11 900 0
- - - ощипанные и
потрошеные, без головы и
плюсен ног и без шейки,
сердца, печени и мускульного
желудка, представленные как
"65%-ные цыплята", или
представленные в какой-либо
другой разделке
-
20, но не
менее 0,4
евро за 1 кг
0207 12
- - не разделенные на
части, замороженные:
0207 12 100 0
- - - ощипанные и
потрошеные, без головы и
плюсен ног, но с шейкой,
сердцем, печенью и
мускульным желудком,
представленные как "70%-ные
цыплята"
-
20, но не
менее 0,4
евро за 1 кг
0207 12 900 0
- - - ощипанные и
потрошеные, без головы и
плюсен ног и без шейки,
сердца, печени и мускульного
желудка, представленные как
"65%-ные цыплята", или
представленные в какой-либо
другой разделке
-
20, но не
менее 0,4
евро за 1 кг
0207 13
- - части тушек и
субпродукты, свежие или
охлажденные:
- - - части тушек:

0207 13 100 0
- - - - сүйегі сылынған
-
20, бірақ 1 кг
үшін 0,4 евродан
кем емес
- - - - сүйегі сылынбаған:
0207 13 200 0
- - - - - жартылары немесе ширектері
-
20, бірақ 1 кг
үшін 0,4 евродан
кем емес
0207 13 300 0
- - - - - тұтас қанаттары, жұқа шетімен немесе онсыз
-
20, бірақ 1 кг
үшін 0,4 евродан
кем емес
0207 13 400 0
- - - - - омыртқалары,
мойындары, - арқалығы
мойындарымен бірге, құйыршық
және қанаттарының жұқа
шеттері
-
20, бірақ 1 кг
үшін 0,4 евродан
кем емес
0207 13 500 0
- - - - - төстіктер және
олардың кесектері
-
20, бірақ 1 кг

0207 13 100 0
- - - - мясо обваленное
-
20, но не
менее 0,4
евро за 1 кг
- - - - необваленное:
0207 13 200 0
- - - - - половины или
четвертины
-
20, но не
менее 0,4
евро за 1 кг
0207 13 300 0
- - - - - крылья целые, с
тонким концом или без него
-
20, но не
менее 0,4
евро за 1 кг
0207 13 400 0
- - - - - спинки, шейки,
спинки вместе с шейкой,
гузки и тонкие концы крыльев
-
20, но не
менее 0,4
евро за 1 кг
0207 13 500 0
- - - - - грудки и куски из
них
-
20, но не

үшін 0,4 евродан
кем емес
0207 13 600 0
- - - - - аяқтары және
олардың кесектері
-
20, бірақ 1 кг
үшін 0,4 евродан
кем емес
0207 13 700 0
- - - - - өзгелерi
-
20, бірақ 1 кг
үшін 0,4 евродан
кем емес
- - - қосымша ет өнімдері:
0207 13 910 0
- - - - бауыры
-
20, бірақ 1 кг
үшін 0,4 евродан
кем емес
0207 13 990 0
- - - - өзгелерi
-
20, бірақ 1 кг
үшін 0,4 евродан
кем емес
0207 14
- - ұшаның бөлiктерi мен
қосымша ет өнімдері,
мұздатылған:
- - - ұшаның бөліктері:
0207 14 100 0
- - - - сүйегі сылынған
-
20, бірақ 1 кг
үшін 0,4 евродан
кем емес
- - - - сүйегі сылынбаған:
0207 14 200 0
- - - - - жартылары немесе
ширектері
-
20, бірақ 1 кг
үшін 0,4 евродан
кем емес
0207 14 300 0
- - - - - тұтас қанаттары,
жұқа шеттерімен немесе онсыз
-
20, бірақ 1 кг
үшін 0,4 евродан
кем емес
0207 14 400 0
- - - - - арқа, мойын,
мойынымен бірге арқалықтар,
құйыршықтар және қанаттарының
жұқа шеттері
-
20, бірақ 1 кг

менее 0,4
евро за 1 кг
0207 13 600 0
- - - - - ножки и куски из них
-
20, но не
менее 0,4
евро за 1 кг
0207 13 700 0
- - - - - прочие
-
20, но не
менее 0,4
евро за 1 кг
- - - субпродукты:
0207 13 910 0
- - - - печень
-
20, но не
менее 0,4
евро за 1 кг
0207 13 990 0
- - - - прочие
-
20, но не
менее 0,4
евро за 1 кг
0207 14
- - части тушек и
субпродукты, замороженные:
- - - части тушек:
0207 14 100 0
- - - - мясо обваленное
-
20, но не
менее 0,4
евро за 1 кг
- - - - необваленные:
0207 14 200 0
- - - - - половины или
четвертины
-
20, но не
менее 0,4
евро за 1 кг
0207 14 300 0
- - - - - крылья целые, с
тонким концом или без него
-
20, но не
менее 0,4
евро за 1 кг
0207 14 400 0
- - - - - спинки, шейки,
спинки вместе с шейкой,
гузки и тонкие концы крыльев
-
20, но не

0207 27 910 0
- - - - бауыры
-
20, бірақ 1 кг үшін 0,4 евродан кем емес
0207 27 990 0
- - - - өзгелерi
-
20, бірақ 1 кг үшін 0,4 евродан кем емес
- үйректердің, қаздардың
немесе цесаркалардың:
0207 32
- - бөлiктерге мүшеленбеген,
жас немесе тоңазытылған:
- - - үйректердің:
0207 32 110 0
- - - - жүні жұлынған, қаны
ағызылған, ішектерсіз, бірақ
ішек-қарыны алынбаған,
басымен және аяқ
сүйектерімен,
"85%-дық үйректер"
ретінде ұсынылғандар
-
20, бірақ 1 кг үшін 0,4 евродан кем емес
0207 32 150 0
- - - жүні жұлынған және
ішек-қарыны алынған, басы
мен аяқ сүйектерінсіз, бірақ
мойыны, жүрегі және бұлшық
етті асқазаны бар,
"70%-дық үйректер"
ретінде ұсынылғандар
-
20, бірақ 1 кг үшін 0,4 евродан кем емес
0207 32 190 0
- - - - жүні жұлынған және
ішек-қарыны алынған, басы
мен аяқ сүйектерінсіз,
мойыны, жүрегі, бауыры мен
бұлшық етті асқазаны жоқ,
"63%-дық үйректер" ретінде
ұсынылғандар немесе қандай
да бір басқа бөлімде
ұсынылғандар
-
20, бірақ 1 кг үшін 0,4 евродан кем емес
- - - қаздардың:
0207 32 510 0
- - - - жүні жұлынған, қаны
ағызылған, ішек-қарыны
алынған, басымен және аяқ
сүйектерімен "82%-дық үйректер"
ретінде ұсынылғандар
-
20, бірақ 1 кг үшін 0,4 евродан кем емес
0207 32 590 0
- - - - жүні жұлынған және
ішек-қарыны алынған, басы
мен аяқ сүйектерінсіз,
жүрегі, бауыры мен бұлшық
етті асқазаны бар "75%-дық
үйректер" ретінде ұсынылған
немесе қандай да бір басқа
бөлімде ұсынылғандар
-
20, бірақ 1 кг үшін 0,4 евродан кем емес
0207 32 900 0
- - - цесаркалардың
-
20, бірақ 1 кг үшін 0,4 евродан кем емес
0207 33
- - бөлшектерге мүшеленбеген,
мұздатылған:
- - - үйректердің:
0207 33 110 0
- - - - жүні жұлынған және
ішек-қарыны алынған, басы
мен аяқ сүйектерінсіз, бірақ
мойыны, жүрегі және бұлшық
етті асқазаны бар,
"70%-дық үйректер"
ретінде ұсынылғандар
-
20, бірақ 1 кг
үшін 0,4 евродан
кем емес
0207 33 190 0
- - - - жүні жұлынған және
ішек-қарыны алынған, басы
мен аяқ сүйектерінсіз,
мойыны, жүрегі, бауыры мен
бұлшық етті асқазаны жоқ,
"63%-дық үйректер" ретінде
ұсынылған немесе қандай да
бір басқа бөлімде
ұсынылғандар
-
20, бірақ 1 кг
үшін 0,4 евродан
кем емес
- - - қаздардың:
0207 33 510 0
- - - - жүні жұлынған, қаны
ағызылған, ішек-қарыны алын-
баған, басымен және аяқ
сүйектерімен, "82%-дық
үйректер" ретінде
ұсынылғандар
-
20, бірақ 1 кг
үшін 0,4 евродан
кем емес
0207 33 590 0
- - - - жүні жұлынған және
ішек-қарыны алынған, басы
мен аяқ сүйектерінсіз,
жүрегі, бауыры мен бұлшық
етті асқазаны бар, "75 %-дық
үйректер" ретінде ұсынылған
немесе қандай да бір басқа
бөлімде ұсынылғандар
-
20, бірақ 1 кг

0207 27 910 0
- - - - печень
-
20, но не
менее 0,4
евро за 1 кг
0207 27 990 0
- - - - прочие
-
20, но не
менее 0,4
евро за 1 кг
- уток, гусей или цесарок:
0207 32
- - не разделенные на части,
свежие или охлажденные:
- - - уток:
0207 32 110 0
- - - - ощипанные,
обескровленные, без кишок,
но не потрошеные, с головой
и плюснами ног,
представленные как "85%-ные
утки"
-
20, но не
менее 0,4
евро за 1 кг
0207 32 150 0
- - - - ощипанные и
потрошеные, без головы и
плюсен ног, но с шейкой,
сердцем, печенью и
мускульным желудком,
представленные как "70%-ные
утки"
-
20, но не
менее 0,4
евро за 1 кг
0207 32 190 0
- - - - ощипанные и
потрошеные, без головы и
плюсен ног, без шейки,
сердца, печени и мускульного
желудка, представленные как
"63%-ные утки", или
представленные в какой-либо
другой разделке
-
20, но не
менее 0,4
евро за 1 кг
- - - гусей:
0207 32 510 0
- - - - ощипанные,
обескровленные, непотрошеные,
с головой и плюснами ног,
представленные как "82%-ные
гуси"
-
20, но не
менее 0,4
евро за 1 кг
0207 32 590 0
- - - - ощипанные и
потрошеные, без головы и
плюсен ног, с сердцем и
мускульным желудком или без
них, представленные как
"75%-ные гуси", или
представленные в какой-либо
другой разделке
-
20, но не
менее 0,4
евро за 1 кг
0207 32 900 0
- - - цесарок
-
20, но не
менее 0,4
евро за 1 кг
0207 33
- - не разделенные на
части, замороженные:
- - - уток:
0207 33 110 0
- - - - ощипанные и
потрошеные, без головы и
плюсен ног, но с шейкой,
сердцем, печенью и
мускульным желудком,
представленные как "70%-ные
утки"
-
20, но не
менее 0,4
евро за 1 кг
0207 33 190 0
- - - - ощипанные и
потрошеные, без головы и
плюсен ног, без шейки,
сердца, печени и мускульного
желудка, представленные как
"63%-ные утки", или
представленные в какой-либо
другой разделке
-
20, но не
менее 0,4
евро за 1 кг
- - - гусей:
0207 33 510 0
- - - - ощипанные,
обескровленные, непотрошеные,
с головой и плюснами ног,
представленные как "82%-ные
гуси"
-
20, но не
менее 0,4
евро за 1 кг
0207 33 590 0
- - - - ощипанные и
потрошеные, без головы и
плюсен ног, c сердцем и
мускульным желудком или без
них, представленные как
"75%-ные гуси", или
представленные в какой-либо
другой разделке
-
20, но не

үшін 0,35
евродан кем емес
0208 90 700 0
- бақаның табандары
-
25, бірақ 1 кг
үшін 0,35
евродан кем емес
0208 90 950 0
- - өзгелерi
-
25, бірақ 1 кг
үшін 0,35
евродан кем емес
0209 00
Арық еттен сылынып алынған
шошқа тоң майы мен үй құсының
тоң майы, шыжғырылмаған
немесе басқа тәсiлмен
алынбаған, жас, тоңазытылған,
мұздатылған, тұздалған,
тұздық судағы, кептiрiлген
немесе ысталған:
- шошқаның тері астындағы тоң
майы:
0209 00 110 0
- - жас, тоңазытылған,
мұздатылған, тұздалған
немесе тұздық судағы
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,15
евродан кем емес
0209 00 190 0
- - кептірілген немесе
ысталған
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,15
евродан кем емес
0209 00 300 0
- 0209 00 110 0 немесе 0209
00 190 0 кіші қосалқы
позицияларында көрсетілгеннен
басқа шошқаның майы
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,15
евродан кем емес
0209 00 900 0
- үй құсының майы
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,15
евродан кем емес
0210
Тұздалған, тұздық судағы,
кептiрiлген немесе тұздалған
ет және тағамдық қосымша ет
өнімдері; еттен немесе
қосымша ет өнімдерінен
жасалған майда және ірі
тартылған тағамдық ұн:
- шошқа еті:
0210 11
- - сан еті, жауырындары
және олардың шабылған еті,
сүйегi сылынған еттерi:
- - - үй шошқаларының:
- - - - тұздалған немесе
тұздық судағы:
0210 11 110 0
- - - - - сан еттері және
олардың шабылған еті
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,4 евродан
кем емес

менее 0,35
евро за 1 кг
0208 90 700 0
- - лягушачьи лапки
-
25, но не
менее 0,35
евро за 1 кг
0208 90 950 0
- - прочие
-
25, но не
менее 0,35
евро за 1 кг
0209 00
Свиной жир, отделенный от
тощего мяса, и жир домашней
птицы, не вытопленные или не
извлеченные другим способом,
свежие, охлажденные,
замороженные, соленые, в
рассоле, сушеные или
копченые:
- подкожный свиной жир:
0209 00 110 0
- - свежий, охлажденный,
замороженный, соленый или в
рассоле
-
15, но не
менее
0,15 евро за
1 кг
0209 00 190 0
- - сушеный или копченый
-
15, но не
менее
0,15 евро за
1 кг
0209 00 300 0
- свиной жир, кроме
указанного в подсубпозиции
0209 00 110 0 или
0209 00 190 0
-
15, но не
менее
0,15 евро за
1 кг
0209 00 900 0
- жир домашней птицы
-
15, но не
менее
0,15 евро за
1 кг
0210
Мясо и пищевые мясные
субпродукты, соленые, в
рассоле, сушеные или
копченые; пищевая мука
тонкого и грубого помола из
мяса или мясных субпродуктов:
- свинина:
0210 11
- - окорока, лопатки и
отруба из них, необваленные:
- - - домашних свиней:
- - - - соленые или в
рассоле:
0210 11 110 0
- - - - - окорока и отруба
из них
-
15, но не
менее
0,4 евро за
1 кг

0210 11 190 0
- - - - - жауырындар және
олардың шабылған еті
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,4 евродан
кем емес
- - - - кептірілген немесе
ысталған:
0210 11 310 0
- - - - - сан еттері және
олардың шабылған еті
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,4 евродан
кем емес
0210 11 390 0
- - - - - жауырындар және
олардың шабылған еті
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,4 евродан
кем емес
0210 11 900 0
- - - өзгелерi
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,4 евродан
кем емес
0210 12
- - төстіктер (алқалар) және
олардың шабылған еті:
- - - үй шошқаларының:
0210 12 110 0
- - - - тұздалған немесе
тұздық судағы
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,4 евродан
кем емес

0210 11 190 0
- - - - - лопатки и отруба
из них
-
15, но не
менее
0,4 евро за
1 кг
- - - - сушеные или копченые:
0210 11 310 0
- - - - - окорока и отруба
из них
-
15, но не
менее
0,4 евро за
1 кг
0210 11 390 0
- - - - - лопатки и отруба
из них
-
15, но не
менее
0,4 евро за
1 кг
0210 11 900 0
- - - прочие
-
15, но не
менее
0,4 евро за
1 кг
0210 12
- - грудинки (стрики) и
отруба из них:
- - - домашних свиней:
0210 12 110 0
- - - - соленые или в рассоле
-
15, но не
менее
0,4 евро за
1 кг

үшін 0,4 евродан
кем емес
0210 99
- - өзгелерi:
- - - еті:
0210 99 100 0
- - - - тұздалған жылқының,
тұздық судағы немесе
кептірілген
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,4 евродан
кем емес
- - - - қойдың және ешкінің:
0210 99 210 0
- - - - - сүйегі сылынбаған
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,4 евродан
кем емес
0210 99 290 0
- - - - - сүйегі сылынған ет
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,4 евродан
кем емес
0210 99 310 0
- - - - солтүстік бұғылары
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,4 евродан
кем емес
0210 99 390 0
- - - - өзгелерi
-
15, бірақ 1 кг

0,4 евро за
1 кг
0210 99
- - прочие:
- - - мясо:
0210 99 100 0
- - - - лошадей соленое, в
рассоле или сушеное
-
15, но не
менее
0,4 евро за
1 кг
- - - - баранина и козлятина:
0210 99 210 0
- - - - - необваленная
-
15, но не
менее
0,4 евро за
1 кг
0210 99 290 0
- - - - - мясо обваленное
-
15, но не
менее
0,4 евро за
1 кг
0210 99 310 0
- - - - северных оленей
-
15, но не
менее
0,4 евро за
1 кг
0210 99 390 0
- - - - прочих
-
15, но не
менее

үшін 0,4 евродан
кем емес
- - - қосымша ет өнімдері
- - - - үй шошқаларының:
0210 99 410 0
- - - - - бауыры
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,4 евродан
кем емес
0210 99 490 0
- - - - - өзгелерi
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,4 евродан
кем емес
- - - - ірі қара малдың:
0210 99 510 0
- - - - - жуан көк ет және
жұқа көк ет
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,4 евродан
кем емес
0210 99 590 0
- - - - - өзгелерi
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,4 евродан
кем емес
0210 99 600 0
- - - - қойлар мен ешкілердің
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,4 евродан
кем емес
- - - - өзгелерi:
- - - - - үй құстарының
бауыры:
0210 99 710 0
- - - - - - қаздардың немесе
үйректердің семіз бауырлары,
тұздалған немесе тұздық
судағы
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,4 евродан
кем емес
0210 99 790 0
- - - - - - өзгелерi
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,4 евродан
кем емес
0210 99 800 0
- - - - - өзгелерi
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,4 евродан
кем емес
0210 99 900 0
- - - еттен немесе қосымша
ет өнімдерінен жасалған
майда және ірі тартылған
тағамдық ұн
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,4 евродан
кем емес
03-топ
Балық және шаянтектестер, ұлулар және басқа да су омыртқасыздары
Ескертулер:

0,4 евро за
1 кг
- - - субпродукты:
- - - - домашних свиней:
0210 99 410 0
- - - - - печень
-
15, но не
менее
0,4 евро за
1 кг
0210 99 490 0
- - - - - прочие
-
15, но не
менее
0,4 евро за
1 кг
- - - - крупного рогатого
скота:
0210 99 510 0
- - - - - толстая диафрагма
и тонкая диафрагма
-
15, но не
менее
0,4 евро за
1 кг
0210 99 590 0
- - - - - прочие
-
15, но не
менее
0,4 евро за
1 кг
0210 99 600 0
- - - - овец и коз
-
15, но не
менее
0,4 евро за
1 кг
- - - - прочие:
- - - - - печень домашней
птицы:
0210 99 710 0
- - - - - - жирная печень
гусей или уток, соленая или
в рассоле
-
15, но не
менее
0,4 евро за
1 кг
0210 99 790 0
- - - - - - прочая
-
15, но не
менее
0,4 евро за
1 кг
0210 99 800 0
- - - - - прочие
-
15, но не
менее
0,4 евро за
1 кг
0210 99 900 0
- - - пищевая мука тонкого и
грубого помола из мяса
или мясных субпродуктов
-
15, но не
менее
0,4 евро за
1 кг
Группа 03
Рыба и ракообразные, моллюски и другие водные беспозвоночные
Пpимечания:

1. Аталған топқа
а) 0106 тауар позициясының сүтқоректiлерi;
б) 0106 тауар позициясы сүтқоректiлерінiң етi (0208 немесе 0210 тауар позициясы);
в) өлген немесе өзiнiң табиғаты бойынша немесе өздерiнiң жай-күйiне байланысты тамаққа пайдалану үшiн жарамсыз (05 топ) балық немесе шаянтектестер, ұлулар немесе өзге де су омыртқасыздары; тамаққа пайдалануға жарамсыз майда және iрi тартылған балық ұны немесе балықтан немесе шаянтектестерден, ұлулардан немесе өзге де су омыртқасыздарынан алынған түйiршiктер (2301 тауар позициясы); немесе
г) бекiре уылдырықтары немесе оның балық уылдырықтарынан дайындалған алмастырғыштары (1604 тауар позициясы) енгiзілмейдi.

1. В данную группу не включаются:
а) млекопитающие товарной позиции 0106;
б) мясо млекопитающих товарной позиции 0106 (товарная позиция 0208 или 0210);
в) рыба (включая ее печень, икру и молоки) или ракообразные, моллюски или прочие водные беспозвоночные, мертвые или непригодные для употребления в пищу по своей природе или из-за их состояния (группа 05); pыбная мука тонкого и гpубого помола или гранулы из рыбы или ракообразных, моллюсков или прочих водных беспозвоночных, непригодные для употребления в пищу (товарная позиция 2301); или
г) икра осетровых или ее заменители, изготовленные из икринок рыбы (товарная позиция 1604).

1. "Сүт" терминi қаймағы алынбаған сүтті, сондай-ақ қаймағы iшiнара немесе толық алынған сүтті бiлдiредi.
2. 0405 тауар позициясында:
а) құрамында 80 мас.%-дан немесе одан да көп, бiрақ 95 мас.%-дан аспайтын құрамында сүт майы бар ең көп 2 мас.%-дан құрғақ (майсыздандырылған) сүт қалдығы және ең көп 16 мас.%-дан су бар сүттен ғана дайындалған табиғи кiлегейлi майды, сарысулы майды немесе рекомбинацияланған майды (консервленген майды қоса алғанда, жас, тұздалған немесе ашыған) бiлдiредi. Кiлегейлi майдың құрамында қосымша эмульгаторлар болмайды, бiрақ натрий хлоридi, тамақтық бояғыштар, бейтараптандырғыш тұздар мен сүт қышқылын түзетiн зиянсыз бактериялардың дақылдары болуы мүмкiн;
б) "сүт пасталары" терминi өнiмде 39 мас.%-дан немесе одан да көп, бiрақ 80 мac.%-дан мөлшерiндегi жалғыз тоң май ретiнде сүт майы бар майдағы су түрiнде жазылуға қабiлеттi эмульсияны бiлдiредi.
3. Сүт сарысуын концентрациялау кезiнде және сүттi немесе сүт тоң майын қоса отырып алынған өнiмдер, олардың мынадай үш сипаттамаға ие болуы шартымен 0406 тауар позициясына ірімшік ретiнде енгiзiледi:
а) құрғақ затқа қайта есептегенде, құрамында 5 мас.%-дан немесе одан да көп сүт майының болуы;
б) құрамында 70 мас.%-дан кем емес, бiрақ 85 мас.%-дан аспайтын құрғақ заттың болуы; және
в) олардың қалыптасуы немесе қалыптасуының мүмкiн болуы.
4. Аталған топқа:
а) құрғақ затқа қайта есептегенде құрамында сусыз лактоза ретiнде бiлiнетiн 95 мас.%-дан астам лактоза бар сүт сарысуынан алынған өнiмдер (1702 тауар позициясы); немесе

1. Термин "молоко" означает цельное молоко, а также частично или полностью обезжиренное молоко.
2. В товарной позиции 0405:
а) термин "сливочное масло" означает натуральное сливочное масло, сывороточное масло или рекомбинированное масло (свежее, соленое или прогорклое, включая консервированное масло), изготовленное исключительно из молока, с содержанием молочного жира 80 мас.% или более, но не более 95 мас.%, с максимальным содержанием сухого (обезжиренного) остатка молока 2 мас.% и максимальным содержанием воды 16 мас.%. Сливочное масло не содержит добавленных эмульгаторов, но может содержать хлорид натрия, пищевые красители, нейтрализующие соли и культуры безвредных бактерий, продуцирующих молочную кислоту;
б) термин "молочные пасты" означает способную намазываться эмульсию типа вода в масле, содержащую молочный жир в качестве единственного жира в продукте в количестве 39 мас.% или более, но менее 80 мас.%.
3. Продукты, полученные при концентрировании молочной сыворотки и с добавлением молока или молочного жира, включаются как сыры в товарную позицию 0406 при условии, что они обладают тремя следующими характеристиками:
а) содержание молочного жира, в пересчете на сухое вещество, 5 мас.% или более;
б) содержание сухого вещества не менее 70 мас.%, но не более 85 мас.%; и
в) они сформованы или могут формоваться.
4. В данную группу не включаются:
а) продукты, полученные из молочной сыворотки, содержащие более 95 мас.% лактозы, выраженной как безводная лактоза, в пересчете на сухое вещество (товарная позиция 1702); или

б) альбуминдер (құрғақ затқа қайта есептегенде құрамында 80 мас.%-дан астам сарысу белогы бар екi немесе одан да көп сарысу белоктарының концентраттарын (3502 тауар позициясы) қоса алғанда) немесе глобулиндер (3504 тауар позициясы).
Қосалқы позицияларға ескертулер:
1. 0404 10 қосалқы позициясында "түрi өзгерген сүт сарысуы" терминi сарысудың құрамдас бөліктерінен тұратын өнiмдердi, яғни лактоза, протеиндер немесе минералды заттар толық немесе iшiнара аластатылған сарысуды, оған сарысудың табиғи компоненттерi мен сарысудың табиғи құрамдас бөліктерінің араластыру жолымен алынған өнiмдердi бiлдiредi.

б) альбумины (включая концентраты двух или более сывороточных белков, содержащих более 80 мас.% сывороточного белка, в пересчете на сухое вещество) (товарная позиция 3502) или глобулины (товарная позиция 3504).
Примечания к субпозициям:
1. В субпозиции 0404 10 термин "видоизмененная молочная сыворотка" означает продукты, состоящие из компонентов сыворотки, то есть сыворотку, из которой полностью или частично удалены лактоза, протеины или минеральные вещества, сыворотку, к которой добавлены натуральные компоненты сыворотки, и продукты, полученные путем смешивания натуральных компонентов сыворотки.

2. 0405 10 қосалқы позициясында "кiлегейлi май" терминi сусызданған майды немесе қорытылған майды (0405 90 қосалқы позиция) бiлдiрмейдi.
Қосымша ескертулер:
1. 0401-0406 тауар позицияларында көрсетілген қоспалар үшін баж ставкалары мынадай үлгімен айқындалады:
а) компоненттерінің бірінің ең көп дегенде 90 мас.%-ды құрайтын қоспалар үшін баж ставкасы осы компонент үшін баж ставкасымен анықталады;
б) өзге де қоспалар үшін баж ставкасы ол үшін баж ставкасы неғұрлым жоғары болып табылатын компонентпен анықталады.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бір.
Баж ставкалары (кеден құнының пайызымен не евромен)

2. В субпозиции 0405 10 термин "сливочное масло" не означает дегидратированное масло или топленое масло (субпозиция 0405 90).
Дополнительное примечание:
1. Ставки пошлины для смесей, указанных в товарных позициях 0401 - 0406, определяются следующим образом:
а) для смесей, в которых один из компонентов составляет по крайней мере 90 мас.%, ставка пошлины определяется ставкой пошлины для этого компонента;
б) для прочих смесей ставка пошлины определяется тем компонентом, для которого ставка пошлины наибольшая.
Код ТН ВЭД
Наименование
позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
процентах
от тамо-
женной
стоимости
либо в
евро)

0403 10 110 0
- - - - 3 мас.%-дан аспайтын
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,18
евродан кем емес
0403 10 130 0
- - - - 3 мас.%-дан астам,
бірақ 6 мас.%-дан аспайтын
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,18
евродан кем емес
0403 10 190 0
- - - - 6 мас.%-дан астам
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,18
евродан кем емес
- - - майы бар өзгесі:
0403 10 310 0
- - - - 3 мас.%-дан аспайтын
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,18
евродан кем емес
0403 10 330 0
- - - - 3 мас.%-дан астам,
бірақ 6 мас.%-дан аспайтын
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,18
евродан кем емес

0403 10 110 0
- - - - не более 3 мас.%
-
15, но
не менее
0,18 евро
за 1 кг
0403 10 130 0
- - - - более 3 мас.%, но не
более 6 мас.%
-
15, но
не менее
0,18 евро
за 1 кг
0403 10 190 0
- - - - более 6 мас.%
-
15, но
не менее
0,18 евро
за 1 кг
- - - прочий, с содержанием
жира:
0403 10 310 0
- - - - не более 3 мас.%
-
15, но
не менее
0,18 евро
за 1 кг
0403 10 330 0
- - - - более 3 мас.%, но не
более 6 мас.%
-
15, но
не менее
0,18 евро
за 1 кг

0403 10 390 0
- - - - 6 мас.%-дан астам
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,18
евродан кем емес
- - дәмдiк-хош иiстi
қоспалармен немесе оларсыз,
жемiстер, жаңғақтар немесе
какао қосылған:
- - - құрамында сүті жоқ майы
бар ұнтақ, түйiршiктi немесе
басқа да қатты түрлердегi:
0403 10 510 0
- - - - 1,5 мас.%-дан аспайтын
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,18
евродан кем
емес
0403 10 530 0
- - - - 1,5 мас.%-дан астам,
бірақ 27 мас.%-дан аспайтын
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,18
евродан
кем емес
0403 10 590 0
- - - - 27 мас.%-дан астам
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,18
евродан
кем емес
- - - өзгесі, құрамында сүті
жоқ майы бар:
0403 10 910 0
- - - - 3 мас.%-дан аспайтын
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,18
евродан
кем емес
0403 10 930 0
- - - - 3 мас.%-дан астам,
бірақ 6 мас.%-дан аспайтын
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,18
евродан
кем емес
0403 10 990 0
- - - - 6 мас.%-дан астам
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,18
евродан
кем емес
0403 90
- өзгелерi:
- - дәмдi-хош иiстi
қоспалармен немесе оларсыз,
жемiстер, жаңғақтар немесе
какао қосылған:
- - - құрамында сүті жоқ майы
бар ұнтақ, түйiршiктi немесе
басқа да қатты түрлердегi:
- - - - қант немесе басқа да
тәттiлендіретін заттар
қосылмаған:
0403 90 110 0
- - - - - 1,5 мас.%-дан
аспайтын
-
15, бірақ 1 кг үшін 0,18 евродан
кем емес
0403 90 130 0
- - - - - 1,5 мас.%-дан
астам, бірақ 27 мас.%-дан
аспайтын
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,18
евродан
кем емес
0403 90 190 0
- - - - - 27 мас.%-дан астам
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,18
евродан
кем емес
- - - - өзгесі, майы бар:
0403 90 310 0
- - - - - 1,5 мас.%-дан
аспайтын
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,18
евродан
кем емес
0403 90 330 0
- - - - - 1,5 мас.%-дан
астам, бірақ 27 мас.%-дан
аспайтын
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,18
евродан
кем емес
0403 90 390 0
- - - - - 27 мас.%-дан астам
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,18
евродан
кем емес
- - - өзгелерi:
- - - - қант немесе басқа да
тәттiлендіретін заттар
қосылмаған:
0403 90 510 0
- - - - - 3 мас.%-дан асатын
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,18
евродан
кем емес
0403 90 530 0
- - - - - 3 мас.%-дан астам,
бірақ 6 мас.%-дан аспайтын
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,18
евродан
кем емес
0403 90 590 0
- - - - - 6 мас.%-дан астам
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,18
евродан
кем емес
- - - - өзгесі, майы бар:
0403 90 610 0
- - - - - 3 мас.%-дан астам
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,18
евродан кем
емес
0403 90 630 0
- - - - - 3 мас.%-дан астам
бірақ 6 мас.%-дан аспайтын
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,18
евродан
кем емес
0403 90 690 0
- - - - - 6 мас.%-дан астам
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,18
евродан
кем емес
- - дәмдi-хош иiстi
қоспалармен немесе оларсыз,
жемiстер, жаңғақтар немесе
какао қосылған:
- - - құрамында сүті жоқ майы
бар ұнтақ, түйiршiктi немесе
басқа да қатты түрлердегi:

0403 10 390 0
- - - - более 6 мас.%
-
15, но
не менее
0,18 евро
за 1 кг
- - с вкусо-ароматическими
добавками или с добавлением
фруктов, орехов или какао:
- - - в порошке, гранулах или
в других твердых видах, с
содержанием молочного жира:
0403 10 510 0
- - - - не более 1,5 мас.%
-
15, но
не менее
0,18 евро
за 1 кг
0403 10 530 0
- - - - более 1,5 мас.%, но
не более 27 мас.%
-
15, но
не менее
0,18 евро
за 1 кг
0403 10 590 0
- - - - более 27 мас.%
-
15, но
не менее
0,18 евро
за 1 кг
- - - прочий, с содержанием
молочного жира:
0403 10 910 0
- - - - не более 3 мас.%
-
15, но
не менее
0,18 евро
за 1 кг
0403 10 930 0
- - - - более 3 мас.%, но не
более 6 мас.%
-
15, но
не менее
0,18 евро
за 1 кг
0403 10 990 0
- - - - более 6 мас.%
-
15, но
не менее
0,18 евро
за 1 кг
0403 90
- прочие:
- - без вкусо-ароматических
добавок и без добавления
фруктов, орехов или какао:
- - - в порошке, гранулах или
в других твердых видах:
- - - - без добавления сахара
или других подслащивающих
веществ, с содержанием жира:
0403 90 110 0
- - - - - не более 1,5 мас.%
-
15, но
не менее
0,18 евро
за 1 кг
0403 90 130 0
- - - - - более 1,5 мас.%, но
не более 27 мас.%
-
15, но
не менее
0,18 евро
за 1 кг
0403 90 190 0
- - - - - более 27 мас.%
-
15, но
не менее
0,18 евро
за 1 кг
- - - - прочие, с содержанием
жира:
0403 90 310 0
- - - - - не более 1,5 мас.%
-
15, но
не менее
0,18 евро
за 1 кг
0403 90 330 0
- - - - - более 1,5 мас.%, но
не более 27 мас.%
-
15, но
не менее
0,18 евро
за 1 кг
0403 90 390 0
- - - - - более 27 мас.%
-
15, но
не менее
0,18 евро
за 1 кг
- - - прочие:
- - - - без добавления сахара
или других подслащивающих
веществ, с содержанием жира:
0403 90 510 0
- - - - - не более 3 мас.%
-
15, но
не менее
0,18 евро
за 1 кг
0403 90 530 0
- - - - - более 3 мас.%, но
не более 6 мас.%
-
15, но
не менее
0,18 евро
за 1 кг
0403 90 590 0
- - - - - более 6 мас.%
-
15, но
не менее
0,18 евро
за 1 кг
- - - - прочие, с содержанием
жира:
0403 90 610 0
- - - - - не более 3 мас.%
-
15, но
не менее
0,18 евро
за 1 кг
0403 90 630 0
- - - - - более 3 мас.%, но
не более 6 мас.%
-
15, но
не менее
0,18 евро
за 1 кг
0403 90 690 0
- - - - - более 6 мас.%
-
15, но
не менее
0,18 евро
за 1 кг
- - со вкусо-ароматическими
добавками или с добавлением
фруктов, орехов или какао:
- - - в порошке, гранулах или
в других твердых видах, с
содержанием молочного жира:

үшін 0,3
евродан
кем емес
- - өзгелері:
- - - оны құрғақ затта ұстау кезінде майы 36 мас.%-дан аспайтын:
0406 30 310 0
- - - - 48 мас.%-дан аспайтын
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,3
евродан
кем емес
0406 30 390 0
- - - - 48 мас.%-дан астам
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,3
евродан
кем емес
0406 30 900 0
- - - майы 36 мас.%-дан астам
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,3
евродан
кем емес
0406 40
- Penicillium roqueforti-ді пайдалана отырып алынған, құманды жолақтары бар көгілдір және өзге де ірімшіктер:

0,3 евро
за 1 кг
- - прочие:
- - - с содержанием жира не
более 36 мас.% при содержании
его в сухом веществе:
0406 30 310 0
- - - - не более 48 мас.%
-
15, но
не менее
0,3 евро
за 1 кг
0406 30 390 0
- - - - более 48 мас.%
-
15, но
не менее
0,3 евро
за 1 кг
0406 30 900 0
- - - с содержанием жира
более 36 мас.%
-
15, но
не менее
0,3 евро
за 1 кг
0406 40
- голубые и прочие сыры,
содержащие прожилки,
полученные использованием
Penicillium roqueforti:

0406 40 100 0
- - Рокфор
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,3
евродан
кем емес
0406 40 500 0
- - Горгонзола
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,3
евродан
кем емес
0406 40 900 0
- - өзгелерi
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,3
евродан
кем емес
0406 90
- өзге де ірімшіктер:
0406 90 010
- - балқытылған ірімшіктер өндіру үшін:
0406 90 010 1
- - - 1 кг таза салмағының құны франко-шекара елдеріне әкелу шартында 1,65 евродан аспайтын
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,3
евродан
кем емес
0406 90 010 2
- - - 1 кг таза салмағының құны франко-шекара елдеріне әкелу шартында 1,65 евродан астам, бірақ 2 евродан аспайтын
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,3
евродан
кем емес
0406 90 010 9
- - - өзгелерi
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,3
евродан
кем емес
- - өзгелерi:
0409 90 130
- - - Эмменталер:
0406 90 130 1
- - - - 1 кг таза салмағының құны франко-шекара елдеріне әкелу шартында 1,65 евродан аспайтын
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,3
евродан
кем емес
0406 90 130 2
- - - - 1 кг таза салмағының құны франко-шекара елдеріне әкелу шартында 1,65 евродан асатын, бірақ 2 евродан аспайтын
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,3
евродан
кем емес
0406 90 130 9
- - - - өзгелерi
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,3
евродан
кем емес
0406 90 150
- - - Грюйер, Сбринц:
0406 90 150 1
- - - - 1 кг таза салмағының құны франко-шекара елдеріне әкелу шартында 1,65 евродан аспайтын
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,3
евродан
кем емес
0406 90 150 2
- - - - 1 кг таза салмағының құны франко-шекара елдеріне әкелу шартында 1,65 евродан асатын, бірақ 2 евродан аспайтын
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,3
евродан
кем емес
0406 90 150 9
- - - - өзгелерi
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,3
евродан
кем емес
0406 90 170
- - - Бергказе, Аппенцеллер:
0406 90 170 1
- - - - 1 кг таза салмағының құны франко-шекара елдеріне әкелу шартында 1,65 евродан аспайтын
-
15, бірақ 1 кг

0406 40 100 0
- - Рокфор
-
15, но
не менее
0,3 евро
за 1 кг
0406 40 500 0
- - Горгонзола
-
15, но
не менее
0,3 евро
за 1 кг
0406 40 900 0
- - прочие
-
15, но
не менее
0,3 евро
за 1 кг
0406 90
- сыры прочие:
0406 90 010
- - для производства плавленых
сыров:
0406 90 010 1
- - - стоимостью на условиях
франко-границы страны ввоза не
более 1,65 евро за 1 кг
нетто-массы
-
15, но
не менее
0,3 евро
за 1 кг
0406 90 010 2
- - - стоимостью на условиях
франко-границы страны ввоза
более 1,65 евро, но не более
2 евро за 1 кг нетто-массы
-
15, но
не менее
0,3 евро
за 1 кг
0406 90 010 9
- - - прочие
-
15, но
не менее
0,3 евро
за 1 кг
- - прочие:
0406 90 130
- - - Эмменталер:
0406 90 130 1
- - - - стоимостью на условиях
франко-границы страны ввоза не
более 1,65 евро за 1 кг
нетто-массы
-
15, но
не менее
0,3 евро
за 1 кг
0406 90 130 2
- - - - стоимостью на условиях
франко-границы страны ввоза
более 1,65 евро, но не более
2 евро за 1 кг нетто-массы
-
15, но
не менее
0,3 евро
за 1 кг
0406 90 130 9
- - - - прочий
-
15, но
не менее
0,3 евро
за 1 кг
0406 90 150
- - - Грюйер, Сбринц:
0406 90 150 1
- - - - стоимостью на условиях
франко-границы страны ввоза не
более 1,65 евро за 1 кг
нетто-массы
-
15, но
не менее
0,3 евро
за 1 кг
0406 90 150 2
- - - - стоимостью на условиях
франко-границы стран ввоза
более 1,65 евро, но не более
2 евро за 1 кг нетто-массы
-
15, но
не менее
0,3 евро
за 1 кг
0406 90 150 9
- - - - прочие
-
15, но
не менее
0,3 евро
за 1 кг
0406 90 170
- - - Бергказе, Аппенцеллер:
0406 90 170 1
- - - - стоимостью на условиях
франко-границы страны ввоза не
более 1,65 евро за 1 кг
нетто-массы
-
15, но
не менее

0406 90 310
- - - - контейнерлерде, тұздық судағы, немесе қойдың немесе ешкінің местеріндегі
қой сүтінен немесе  буйволдардың сүтінен:
0406 90 310 1
- - - - - 1 кг таза салмағының құны франко-шекара елдеріне әкелу шартында 1,65 евродан аспайтын
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,3
евродан
кем емес
0406 90 310 2
- - - - - 1 кг таза салмағының құны франко-шекара
елдеріне әкелу шартында 1,65 евродан асатын, бірақ 2 евродан аспайтын
-
15, бірақ 1 кг

0406 90 310
- - - - из овечьего молока или
молока буйволиц в контейнерах,
содержащих рассол, или в
бурдюках из овечьей или козьей
шкуры:
0406 90 310 1
- - - - - стоимостью на
условиях франко-границы страны
ввоза не более 1,65 евро за
1 кг нетто-массы
-
15, но
не менее
0,3 евро
за 1 кг
0406 90 310 2
- - - - - стоимостью на
условиях франко-границы страны
ввоза более 1,65 евро, но не
более 2 евро за 1 кг
нетто-массы
-
15, но
не менее

- - - - 1 кг таза салмағының құны франко-шекара елдеріне әкелу шартында 1,65 евродан аспайтын
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,3
евродан
кем емес
0406 90 390 2
- - - - 1 кг таза салмағының құны франко-шекара елдеріне әкелу шартында 1,65 евродан асатын, бірақ 2 евродан аспайтын
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,3
евродан
кем емес
0406 90 390 9
- - - - өзгелерi
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,3
евродан
кем емес
- - - өзгелерi:
0406 90 500
- - - - контейнерлерде, тұздық судағы, немесе қойдың немесе ешкінің местеріндегі қой сүтінен немесе  буйволдардың сүтінен:
0406 90 500 1
- - - - - 1 кг таза салмағының құны франко-шекара
елдеріне әкелу шартында 1,65 евродан аспайтын
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,3
евродан
кем емес
0406 90 500 2
- - - - - 1 кг таза салмағының құны франко-шекара
елдеріне әкелу шартында 1,65 евродан асатын, бірақ 2 евродан аспайтын
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,3
евродан
кем емес
0406 90 500 9
- - - - - өзгелерi
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,3
евродан
кем емес
- - - - өзгелерi:
- - - - - майы 40 мас.%-дан аспайтын және
майсыздандырылған затқа есептегенде суы бар:
- - - - - - 47 мас.%-дан
аспайтын:
0406 90 610
- - - - - - - Грана Падано, Пармезан Реджано:
0406 90 610 1
- - - - - - - - 1 кг таза салмағының құны франко-шекара
елдеріне әкелу шартында 1,65 евродан аспайтын
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,3
евродан
кем емес
0406 90 610 2
- - - - - - - - 1 кг таза
салмағының құны франко-шекара
елдеріне әкелу шартында
1,65 евродан асатын, бірақ 2
евродан аспайтын
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,3
евродан
кем емес
0406 90 610 9
- - - - - - - - өзгелерi
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,3
евродан
кем емес
0406 90 630
- - - - - - - Фиоре Сардо, Пикорино:
0406 90 630 1
- - - - - - - - 1 кг таза
салмағының құны франко-шекара
елдеріне әкелу шартында 1,65 евродан аспайтын
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,3
евродан
кем емес
0406 90 630 2
- - - - - - - - 1 кг таза
салмағының құны франко-шекара
елдеріне әкелу шартында
1,65 евродан асатын, бірақ 2
евродан аспайтын
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,3
евродан
кем емес
0406 90 630 9
- - - - - - - - өзгелерi
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,3
евродан
кем емес
0406 90 690
- - - - - - - өзгелерi:
0406 90 690 1
- - - - - - - - 1 кг таза
салмағының құны франко-шекара
елдеріне әкелу шартында
1,65 евродан аспайтын
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,3
евродан
кем емес
0406 90 690 2
- - - - - - - - 1 кг таза
салмағының құны франко-шекара
елдеріне әкелу шартында 1,65 евродан асатын, бірақ 2 евродан аспайтын
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,3
евродан
кем емес
0406 90 690 9
- - - - - - - - өзгелерi
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,3
евродан
кем емес
- - - - - - 47 мас.%-дан астам, бірақ 72 мас.%-дан аспайтын:
0406 90 730
- - - - - - - Проволоне:
0406 90 730 1
- - - - - - - - 1 кг таза
салмағының құны франко-шекара

более 1,65 евро за 1 кг
нетто-массы
-
15, но
не менее
0,3 евро
за 1 кг
0406 90 390 2
- - - - стоимостью на условиях
франко-границы страны ввоза
более 1,65 евро, но не более
2 евро за 1 кг нетто-массы
-
15, но
не менее
0,3 евро
за 1 кг
0406 90 390 9
- - - - прочий
-
15, но
не менее
0,3 евро
за 1 кг
- - - прочие:
0406 90 500
- - - - сыры из овечьего
молока или молока буйволиц в
контейнерах, содержащих
рассол, или в бурдюках из
овечьей или козьей шкуры:
0406 90 500 1
- - - - - стоимостью на
условиях франко-границы страны
ввоза не более 1,65 евро за
1 кг нетто-массы
-
15, но
не менее
0,3 евро
за 1 кг
0406 90 500 2
- - - - - стоимостью на
условиях франко-границы страны
ввоза более 1,65 евро, но не
более 2 евро за 1 кг
нетто-массы
-
15, но
не менее
0,3 евро
за 1 кг
0406 90 500 9
- - - - - прочие
-
15, но
не менее
0,3 евро
за 1 кг
- - - - прочие:
- - - - - с содержанием жира
не более 40 мас.% и
содержанием влаги в
обезжиренном веществе:
- - - - - - не более 47 мас.%:
0406 90 610
- - - - - - - Грана Падано,
Пармиджано Реджано:
0406 90 610 1
- - - - - - - - стоимостью на
условиях франко-границы страны
ввоза не более 1,65 евро за
1 кг нетто-массы
-
15, но
не менее
0,3 евро
за 1 кг
0406 90 610 2
- - - - - - - - стоимостью на
условиях франко-границы страны
ввоза более 1,65 евро, но не
более 2 евро за 1 кг
нетто-массы
-
15, но
не менее
0,3 евро
за 1 кг
0406 90 610 9
- - - - - - - - прочие
-
15, но
не менее
0,3 евро
за 1 кг
0406 90 630
- - - - - - - Фиоре Сардо,
Пекорино:
0406 90 630 1
- - - - - - - - стоимостью на
условиях франко-границы страны
ввоза не более 1,65 евро за
1 кг нетто-массы
-
15, но
не менее
0,3 евро
за 1 кг
0406 90 630 2
- - - - - - - - стоимостью на
условиях франко-границы страны
ввоза более 1,65 евро, но не
более 2 евро за 1 кг
нетто-массы
-
15, но
не менее
0,3 евро
за 1 кг
0406 90 630 9
- - - - - - - - прочие
-
15, но
не менее
0,3 евро
за 1 кг
0406 90 690
- - - - - - - прочие:
0406 90 690 1
- - - - - - - - стоимостью на
условиях франко-границы страны
ввоза не более 1,65 евро за
1 кг нетто-массы
-
15, но
не менее
0,3 евро
за 1 кг
0406 90 690 2
- - - - - - - - стоимостью на
условиях франко-границы страны
ввоза более 1,65 евро, но не
более 2 евро за 1 кг
нетто-массы
-
15, но
не менее
0,3 евро
за 1 кг
0406 90 690 9
- - - - - - - - прочие
-
15, но
не менее
0,3 евро
за 1 кг
- - - - - - более 47 мас.%, но
не более 72 мас.%:
0406 90 730
- - - - - - - Проволоне:
0406 90 730 1
- - - - - - - - стоимостью на
условиях франко-границы страны

0410 00 000 0
Басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген малдан алынатын тамақ өнiмдерi
-
15
05-топ
Жануарлардан алынатын басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген өнімдер
Ескертулер:
1. Аталған топқа:
а) тамақ өнiмдерi (жануарлардың бүтін және бөлшектелген iшектерiнен, көпiршiктерiнен және асқазандарынан, сондай-ақ жануарлардың сұйық немесе құрғақ қандарынан басқа);
б) 0505 тауар позициясындағы тауарлардан, сондай-ақ 0511 тауар позициясындағы өңделмеген терiлердiң кесiндiлерi мен ұқсас қалдықтарынан басқа, терiлер немесе былғары (үлбiрдi қоса алғанда) (41 немесе 43-топ);
в) жылқының жалы мен оның қалдықтарынан басқа, жануарлардан алынатын тоқыма материалдары (ХI-бөлім); немесе
г) сыпырғыштар немесе шөтке бұйымдарын дайындау үшiн әзiрленген байламдар немесе түйiндер (9603 тауар позициясы).

0410 00 000 0
Пищевые продукты животного
происхождения, в другом месте
не поименованные или не
включенные
-
15
Группа 05
Продукты животного происхождения,
в другом месте не поименованные или не включенные
Примечания:
1. В данную группу не включаются:
а) пищевые продукты (кроме кишок, пузырей и желудков животных, целых и в кусках, а также крови животных, жидкой или сухой);
б) шкуры или кожа (включая мех), кроме товаров товарной позиции 0505, а также обрезков и аналогичных отходов необработанных шкур товарной позиции 0511, (группа 41 или 43);
в) текстильные материалы животного происхождения, кроме конского волоса и его отходов (раздел XI); или
г) узлы или пучки, подготовленные для изготовления метел или щеточных изделий (товарная позиция 9603).

2. 0501 тауар позициясындағы ұзындығы бойынша сұрыпталған шаш өңделмеген болып саналады (шаштың түбi мен оның шектерi тиiстi тәртiппен орналаспауы шартымен).
3. Бүкіл Номенклатура бойынша "пiл сүйегi" терминi пiлдiң, бегемоттың, морждың, сытқының және қабанның мүйiздерiн немесе азуларын, мүйiзтұмсықтың мүйiздерiн және барлық жануарлардың тiстерiн бiлдiредi.
4. Бүкіл Номенклатура бойынша "жылқының жалы" терминi жылқының немесе iрi қараның жалының немесе құйрығының қылдарын бiлдiредi.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бір.
Баж ставкалары (кеден құнының пайызымен не евромен)

2. В товарной позиции 0501 волос, сортированный по длине, считается необработанным (при условии, что основания волос и их концы не расположены в соответствующем порядке).
3. Во всей Номенклатуре термин "слоновая кость" означает бивни или клыки слона, бегемота, моржа, нарвала и кабана, рог носорога и зубы всех животных.
4. Во всей Номенклатуре термин "конский волос" означает волос гривы или хвоста лошадей или крупного рогатого скота.
Код ТН ВЭД
Наименование
позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
процентах
от тамо-
женной
стоимости
либо в
евро)

0511 99 809
- - - - өзгелерi:
0511 99 809 1
- - - - - балықтардың бекіре
түрлерінің личинкалары
-
5
0511 99 809 2
- - - - - Жылқының жалы және
оның қалдықтары, оның ішінде
қолтықтағы кесінді
түріндегісі немесе онысыз
-
5
0511 99 809 9
- - - - - өзгелерi
II бөлім
Өсімдіктен алынатын өнімдер
Ескерту. ІІ бөлімге өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.05.15. N 732 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулысымен.
Ескертулер :
1. Аталған бөлiмде "түйiршiктер" терминi не тiкелей тығыздау не 3 мас.%-дан аспайтын мөлшердегi байланыстырғыш затты қоса отырып бiріктiрiлген өнiмдi бiлдiредi.
06-топ
Тірі ағаштар және басқа да өсімдіктер; пияздар және өсімдіктердің өзге де ұқсас бөліктері, кесіп алынған гүлдер және сәндік өсімдіктер
Ескертулер :
1. 0601 тауар позициясындағы атаулардың 2-бөлiгiнде келiсiлген ерекшелiктердiң сақталуы шарттарымен аталған топқа әдетте отырғызу үшiн немесе сәндiк мақсаттар үшiн питомниктерден немесе оранжереялардан жеткiзiлетiн тiрi ағаштар мен өсiмдiктер ғана (көкөнiстiк дақылдардың көшеттерiн қоса алғанда) енгiзiледi; алайда, аталған топқа картоптың түйнектерi, пияз, шалотты пияз, сарымсақ немесе 7-топтың өзге де өнiмдерi кiрмейдi.

0511 99 809
- - - - прочие:
0511 99 809 1
- - - - - личинки осетровых
видов рыб
-
5
0511 99 809 2
- - - - - конский волос и его
отходы, в том числе в виде
полотна на подложке или без нее
-
5
0511 99 809 9
- - - - - прочие
-
5
Раздел II
Продукты растительного происхождения
Примечание:
В данном разделе термин "гранулы" означает продукты, агломерированные либо непосредственно прессованием, либо с добавлением связующего вещества в количестве, не превышающем 3 мас.%.
Группа 06
Живые деревья и другие растения; луковицы, корни и прочие
аналогичные части растений; срезанные цветы и декоративная зелень
Сноска. Группа 06 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 15.05.2009 № 732 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
Примечания:
1. При условии соблюдения исключений, оговоренных во второй части наименования товарной позиции 0601, в данную группу включаются только живые деревья и растения (включая рассаду овощных культур), обычно поставляемые из питомников или оранжерей для высадки или для декоративных целей; однако в данную группу не включаются клубни картофеля, лук репчатый, лук шалот, чеснок или прочие продукты группы 07.

2. 0603 немесе 0604 тауар позициясында көрсетiлген кез келген түрдегi тауарларға кез келген сiлтеменi гүлшоқтарға, гүлi бар себеттерге, басқа материалдардан жасалған аксессуарларды қоспағанда, осындай тектi тауарлардан толығымен немесе iшiнара орындалған гүл шоқтары мен ұқсас бұйымдарға сiлтеме ретiнде қарастыру қажет. Алайда, бұл тауар позициялары коллаждарды немесе 9701 тауар позициясының ұқсас әсемдiк бейнелерiн қамтымайды.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бір.
Баж ставкалары (кеден құнының пайызымен не евромен)

2. Любую ссылку, указанную в товарной позиции 0603 или 0604 на товары любого вида, следует рассматривать как ссылку на букеты, корзины с цветами, венки и аналогичные изделия, выполненные полностью или частично из товаров такого рода, за исключением аксессуаров из других материалов. Однако эти товарные позиции не включают коллажи или аналогичные декоративные изображения товарной позиции 9701.
Код ТН ВЭД
Наименование
позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
процентах
от тамо-
женной
стоимости
либо в
евро)

0604 99
- - өзгелерi:
0604 99 100 0
- - - кептірілген, одан әрі
өңделмеген
-
5
0604 99 900 0
- - - өзгелерi
-
5
07-топ
Көкөністер және кейбір жеуге жарайтын тамыр тұқымдары мен түйнек жемістер
Ескертулер:
Аталған топқа 1214 тауар позициясының азық өнiмдерi енгiзiлмейдi.
0709-0712 тауар позицияларындағы "көкөнiстер" терминi жеуге жарамды саңырауқұлақтарға, трюфельдерге, зәйтүндерге немесе зәйтүн жемісіне, каперсаларға, кәдiлерге, асқабақтарға, баклажандарға, қант жүгерiсiне (Zea mays var. saccharata), Capsicum тектi немесе Pimenta тектi ұрықтарға, фенхельге, ақжелкенге, купырге, экстрагонға, кресс салатына және бақшалық майоранға (Majorana hоrtеnsis немесе Оriganum majorana) да жатады.
3. 0712 тауар позициясына:
а) кептiрiлген, аршылған бұршаққап көкөнiстерiнен (0703 тауар позициясы);
б) 1102-1104 тауар позицияларында көрсетiлген түрдегi қант жүгерiсiнен;
в) майда және iрi тартылған картоп ұнынан, ұнтағынан, үлпектерiнен, түйiршiктерiнен (1105 тауар позициясы);
г) 0713 тауар позициясының майда және iрi тартылған ұнынан және кептiрiлген бұршаққап көкөнiстерiнiң ұнтағынан басқа (1106 тауар позициясы) 0701-0711 тауар позициясының барлық түрлерiнiң кептiрiлген көкөнiстерi енгiзiлген.
4. Аталған топқа Capsicum тектес немесе Pimenta тектес кептiрiлген, бөлшектелген немесе бастырылған ұрықтар (0904 тауар позициясы) енгiзiлмейдi.
Қосымша ескерту:
1. 0714 10 100 0 қосалқы кіші позициясында "iрi және майда тартылған ұн түйіршіктері" термині суда шашырату кезінде тесігінің көлемі 2 мм-ден тығыз металл сым елеуіш арқылы өтетін құрғақ затқа есептегенде 95 мас.%-дан түйіршіктерді білдіреді.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бір.
Баж ставкалары (кеден құнының пайызымен не евромен)

0604 99
- - прочие:
0604 99 100 0
- - - засушенные, без
дальнейшей обработки
-
5
0604 99 900 0
- - - прочие
-
5
Группа 07
Овощи и некоторые съедобные
корнеплоды и клубнеплоды
Примечания:
1. В данную группу не включаются кормовые продукты товарной позиции 1214.
2. В товарных позициях 0709 - 0712 термин "овощи" относится также к съедобным грибам, трюфелям, маслинам, или оливкам, каперсам, кабачкам, тыквам, баклажанам, сахарной кукурузе (Zea mays var. saccharata), плодам рода Caрsicum или рода Рimenta, фенхелю, петрушке, купырю, эстрагону, кресс-салату и майорану садовому (Majorana hortensis или Origanum majorana).
3. В товарную позицию 0712 включены сушеные овощи всех видов товарных позиций 0701-0711, кроме:
а) сушеных бобовых овощей, лущеных (товарная позиция 0713);
б) сахарной кукурузы в виде, указанном в товарных позициях 1102-1104;
в) картофельной муки тонкого и грубого помола, порошка, хлопьев, гранул (товарная позиция 1105);
г) муки тонкого и грубого помола и порошка из сушеных бобовых овощей товарной позиции 0713 (товарная позиция 1106).
4. В данную группу не включаются сушеные, дробленые или молотые плоды рода Caрsicum или рода Рimenta (товарная позиция 0904).
Дополнительное примечание:
1. В подсубпозиции 0714 10 100 0 термин "гранулы из муки грубого и тонкого помола" означает гранулы, 95 мас.% которых в пересчете на сухое вещество при диспергиpовании в воде проходит через плотное сито из металлической сетки с ячейками 2 мм.
Код ТН ВЭД
Наименование
позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
процентах
от тамо-
женной
стоимости
либо в
евро)

0714 90 190 0
- - - өзгелерi
-
15
0714 90 900 0
- - өзгелерi
-
15
08-топ
Жеуге жарайтын жемiстер мен жаңғақтар;
цитрустардың қабықшалары немесе қауындардың тамырлары
Ескертулер :
1. Аталған топқа жеуге жарамайтын жаңғақтар немесе жемiстер енгiзілмейдi.
2. Тоңазытылған жемiстер мен жаңғақтар тиiстi жаңа пiскен жемiстер мен жаңғақтар сияқты тауар позицияларына енгiзiлуi тиiс.
3. Аталған топтың кептiрiлген жемiстерi немесе жаңғақтары iшiнара қайталама регидратацияға немесе:
а) сақталуын немесе тұрақтылығын арттыру (мысалы, жай жылы өңдеу, сульфурирлеу, сорбин қышқылын немесе калий сорбатын қосу жолымен);
б) олардың бұл ретте кептiрiлген жемiстердiң немесе жаңғақтардың ерекшелiк қасиеттерiн сақтауы шартымен олардың сыртқы түрiн жақсарту немесе сақтау (мысалы, өсiмдiк майын немесе глюкоза шәрбетiнiң азғантай мөлшерiн қосу жолымен) мақсатында басқа да өңдеуге ұшырауы мүмкiн.
Қосымша ескертулер:
1. Осы топтың өнімдеріндегі сахарозаға (қантылыққа) есептегенде түрлі қанттардың қатынасы 20  о С температура кезінде 0,95 коэффициентіне көбейтілген рефрактометрдің көрсеткішіне сәйкес келеді.
2. 0811 90 110 0, 0811 90 310 0 және 0811 90 850 0 кіші қосалқы позицияларындағы "тропикалық жемістер" деп гуайява, манго, мангостан, немесе гаpциния, папайя, тамаринд, анакаpдия, немесе акажу, личи, джекфpут, немесе нан ағашы, саподилла, пассифлора, немесе страстоцвет, каpамбола және питайя жемістері түсініледі.
3. 0811 90 110 0, 0811 90 310 0, 0811 90 850 0, 0812 90 700 0 кіші және 0813 50 310 0 кіші қосалқы позицияларындағы "тропикалық жаңғақтар" деп кокостар, кешью жаңғақтары, бразилия жаңғақтары, аpеки (немесе бетель) жаңғақтары, кола жаңғақтары және макадамия жаңғақтары түсініледі.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бір.
Баж ставкасы (кедендік құнының пайызымен не евромен)

0714 90 190 0
- - - прочие
-
15
0714 90 900 0
- - прочие
-
15
Группа 08
Съедобные фрукты и орехи; кожура
цитрусовых плодов или корки дынь
Примечания:
1. В данную группу не включаются несъедобные орехи или фрукты.
2. Охлажденные фрукты и орехи должны включаться в те же товарные позиции, что и соответствующие свежие фрукты и орехи.
3. Сушеные фрукты или орехи данной группы могут быть подвергнуты частичной повторной регидратации или другой обработке с целью:
а) повышения сохраняемости или стабилизации (например, путем умеренной тепловой обработки, сульфурирования, добавления сорбиновой кислоты или сорбата калия);
б) улучшения или сохранения их внешнего вида (например, путем добавления растительного масла или небольших количеств глюкозного сиропа) при условии, что они при этом сохраняют отличительные свойства сушеных фруктов или орехов.
Дополнительные примечания:
1. Содержание различных сахаров в пересчете на сахарозу (сахаристость) в продуктах данной группы соответствует показанию рефрактометра при температуре 20 о С, умноженному на коэффициент 0,95.
2. В подсубпозициях 0811 90 110 0, 0811 90 310 0 и 0811 90 850 0 под "тропическими плодами" понимают плоды гуайявы, манго, мангостана, или гаpцинии, папайи, тамаринда, анакаpдии, или акажу, личи, джекфpута, или хлебного дерева, саподиллы, пассифлоры, или страстоцвета, каpамболы и питайи.
3. В подсубпозициях 0811 90 110 0, 0811 90 310 0, 0811 90 850 0, 0812 90 700 0 и 0813 50 310 0 под "тропическими орехами" понимают кокосы, орехи кешью, орехи бразильские, орехи аpеки (или бетеля), орехи колы и орехи макадамии.
Код ТН ВЭД
Наименование
позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
процентах
от тамо-
женной
стоимости
либо в
евро)

0904 - 0910 тауар позицияларының өнiмдерiне (немесе жоғарыда аталған (а) және (б) тармақтарындағы қоспаларға) басқа заттарды қосу алынған қоспалардың аталған тауарлар позицияларындағы тауарлардың негiзгi қасиеттерiн сақтауы шартымен оларды жiктеуге ықпал етпеуi тиiс. Ондай болмаған жағдайда мұндай қоспалар аталған топқа енгiзiлмейдi. Дәмдiк қосындылардың қоспаларын немесе дәмдеу қоспаларын бiлдiретін өнiмдер 2103 тауарлық позициясына енгiзiледi.

Добавление других веществ к продуктам товарных позиций 0904-0910 (или к смесям, упомянутым в пунктах (а) и (б) выше) не должно влиять на их классификацию при условии, что полученные смеси сохраняют основные свойства товаров данных товарных позиций. В противном случае подобные смеси не включаются в данную группу. Продукты, представляющие собой смеси вкусовых добавок или смеси приправ, включаются в товарную позицию 2103.

0910 99 910 0
- - - - бөлшектелмеген және
ұсақталмаған
-
5
0910 99 990 0
- - - - бөлшектелген немесе
ұcақталған
-
5
10-топ
Дақылдар
Ескертулер :
1а. Аталған топтың тауар позицияларына тек дәндер, оның iшiнде масақтарынан немесе сабақтарынан бөлiнбегендерi ғана енгiзілуi тиiс.
1б. Аталған топқа қабығы аршылмаған немесе кез келген басқа тәсiлмен өңделген дән енгiзiлмейдi. Алайда, қабығы аршылған, талқандалған, жылтылдатылған, жалтыратылған, буландырылған немесе уатылған күрiш 1006 тауар позициясына енгiзiледi.

0910 99 910 0
- - - - недробленые и немолотые
-
5
0910 99 990 0
- - - - дробленые или молотые
-
5
Группа 10
Злаки
Примечания:
1а. В товарные позиции данной группы должны включаться только зерна, в том числе не отделенные от колосьев или стеблей.
1б. В данную группу не включается зерно, шелушеное или обработанное любым другим способом. Однако рис шелушеный, обрушенный, полированный, глазированный, пропаренный или дробленый включается в товарную позицию 1006.

2. 1005 тауар позициясына қант жүгерiсi (7-топ) енгiзiлмейдi.
Қосалқы позицияларға ескертулер:
1. "Қатты бидай" терминi Triticum durum түрiндегi бидайды және Triticum durum осындай хромосомдар саны бар басқа да түрлермен түраралық будандастыру нәтижесiнде алынған будандарды бiлдiредi.
Қосымша ескертулер:
1. Көрсетілген кіші қосалқы позициялардағы терминдердің мынадай мағыналары бар:
а) "қысқа дәнді күріш" (1006 10 210 0, 1006 10 920 0, 1006 20 110 0, 1006 20 920 0, 1006 30 210 0, 1006 30 420 0, 1006 30 610 0 және 1006 30 920 0 кіші қосалқы позициялар) - дәндерінің мөлшері ұзындығы бойынша 5,2 мм-ден аспайтын және ұзындығының еніне қатынасы 2-ден кем күріш;

2. В товарную позицию 1005 не включается сахарная кукуруза (группа 07).
Примечание к субпозициям:
1. Термин "пшеница твердая" означает пшеницу вида Triticum durum и гибриды, полученные в результате межвидового скрещивания Triticum durum с другими видами, имеющими такое же число хромосом (28).
Дополнительные примечания:
1. Используемые в указанных подсубпозициях теpмины имеют следующие значения:
а) "короткозерный рис" (подсубпозиции 1006 10 210 0, 1006 10 920 0, 1006 20 110 0, 1006 20 920 0, 1006 30 210 0, 1006 30 420 0, 1006 30 610 0 и 1006 30 920 0) - рис с размером зерен по длине не более 5,2 мм и отношением длины к ширине менее 2;

б) "орташа дәнді күріш" (1006 10 230 0, 1006 10 940 0, 1006 20 130 0, 1006 20 940 0, 1006 30 230 0, 1006 30 440 0, 1006 30 630 0 және 1006 30 940 0 кіші қосалқы позициялар) - дәндерінің мөлшері ұзындығы бойынша 5,2 мм-ден астам, бірақ 6,0 мм-ден аспайтын және ұзындығының еніне қатынасы 3-тен кем күріш;
в) "ұзын дәнді күріш" (1006 10 250 0, 1006 10 270 0, 1006 10 960 0, 1006 10 980 0, 1006 20 150 0, 1006 20 170 0, 1006 20 960 0, 1006 20 980 0, 1006 30 250 0, 1006 30 270 0, 1006 30 460 0, 1006 30 480 0, 1006 30 650 0, 1006 30 670 0, 1006 30 960 0 және 1006 30 980 0 кіші қосалқы позициялар) - дәндерінің мөлшері ұзындығы бойынша 6,0 мм-ден астам күріш;

б) "среднезерный рис" (подсубпозиции 1006 10 230 0, 1006 10 940 0, 1006 20 130 0, 1006 20 940 0, 1006 30 230 0, 1006 30 440 0, 1006 30 630 0 и 1006 30 940 0) - рис с размером зерен по длине более 5,2 мм, но не более 6,0 мм и отношением длины к ширине менее 3;
в) "длиннозерный рис" (подсубпозиции 1006 10 250 0, 1006 10 270 0, 1006 10 960 0, 1006 10 980 0, 1006 20 150 0, 1006 20 170 0, 1006 20 960 0, 1006 20 980 0, 1006 30 250 0, 1006 30 270 0, 1006 30 460 0, 1006 30 480 0, 1006 30 650 0, 1006 30 670 0, 1006 30 960 0 и 1006 30 980 0) - рис с размером зерен по длине более 6,0 мм;

г) "қабығы аршылмаған күріш (шикізаттық күріш)" (1006 10 210 0, 1006 10 230 0, 1006 10 250 0, 1006 10 270 0, 1006 10 920 0, 1006 10 940 0, 1006 10 960 0 және 1006 10 980 0 кіші қосалқы позициялар) - бастырылғаннан кейін дәндік қабықшасын сақтап қалған күріш;
д) "қабығы аршылған күріш" (1006 20 110 0, 1006 20 130 0, 1006 20 150 0, 1006 20 170 0, 1006 20 920 0, 1006 20 940 0, 1006 20 960 0 және 1006 20 980 0 кіші қосалқы позициялар) - дәндік қабықшасы ғана алынған күріш. Күріштің бұл айқындамасына "жылтылдатылмаған күріш", "карго күріші", "лунзен" және "сбрамато күріші" секілді коммерциялық атаулары бар күріш мысал бола алады;

г) "нешелушеный рис (рис-сырец)" (подсубпозиции 1006 10 210 0, 1006 10 230 0, 1006 10 250 0, 1006 10 270 0, 1006 10 920 0, 1006 10 940 0, 1006 10 960 0 и 1006 10 980 0) - рис, сохранивший после обмолота зерновую пленку;
д) "шелушеный рис" (подсубпозиции 1006 20 110 0, 1006 20 130 0, 1006 20 150 0, 1006 20 170 0, 1006 20 920 0, 1006 20 940 0, 1006 20 960 0 и 1006 20 980 0) - рис, с которого была удалена лишь зерновая пленка. Примером подпадающего под данное определение риса может служить рис с такими коммерческими названиями как "неполированный рис", "рис карго", "лунзен" и "pис сбpамато";

е) "жартылай талқандатылған күрiш" (1006 30 210 0, 1006 30 230 0, 1006 30 250 0, 1006 30 270 0, 1006 30 420 0, 1006 30 440 0, 1006 30 460 0 және 1006 30 480 0 кіші қосалқы позициялар) - дәндік қабықшасы, ұрығының бір бөлігі, сондай-ақ перикарптың сыртқы қабығы толық немесе ішінара алынған, бірақ ішкі қабықтары қозғалмаған күріш;
ж) "толық талқандатылған күріш" (1006 30 610 0, 1006 30 630 0, 1006 30 650 0, 1006 30 670 0, 1006 30 920 0, 1006 30 940 0, 1006 30 960 0 және 1006 30 980 0 кіші қосалқы позициялар) - дәндік қабықшасы, жемісмаңы сыртқы және ішкі барлық қабықтары толық, бүкіл ұрығы (ұзын және жартылай дәнді күріште) алынатын немесе оның жоқ дегенде бір бөлігі (қысқа дәнді күріште) 10%-дан аспайтын дәндерде бойлай ақ іздер сақталуы мүмкін кезде алынатын күріш;

е) "полуобрушенный рис" (подсубпозиции 1006 30 210 0, 1006 30 230 0, 1006 30 250 0, 1006 30 270 0, 1006 30 420 0, 1006 30 440 0, 1006 30 460 0 и 1006 30 480 0) - рис, у которого удалены зерновая пленка, часть зародыша, а также полностью или частично внешние оболочки перикарпа, но оставлены нетронутыми внутренние оболочки;
ж) "полностью обрушенный рис" (подсубпозиции 1006 30 610 0, 1006 30 630 0, 1006 30 650 0, 1006 30 670 0, 1006 30 920 0, 1006 30 940 0, 1006 30 960 0 и 1006 30 980 0) - рис, у которого удалены зерновая пленка, полностью все внешние и внутренние оболочки околоплодника, весь зародыш (у риса с длинным и полудлинным зерном) или по крайней мере его часть (у риса с коротким зерном) при возможном сохранении продольных белых бороздок на не более чем 10% зерен;

1006 10
- қабығы аршылмаған күріш
(шикізаттық күріш):
1006 10 100 0
- - егіске арналған
-
20, бірақ 1 кг
үшін 0,07
евродан
кем емес
- - өзгелерi:
- - - буландырылған:
1006 10 210 0
- - - - қысқа дәнді
-
20, бірақ 1 кг
үшін 0,07
евродан
кем емес
1006 10 230 0
- - - - орташа дәнді
-
20, бірақ 1 кг
үшін 0,07
евродан
кем емес
- - - - ұзын дәнді:
1006 10 250 0
- - - - - ұзындығының еніне
қатынасы 2 астам, бірақ 3 кем
-
20, бірақ 1 кг
үшін 0,07
евродан
кем емес
1006 10 270 0
- - - - - ұзындығының еніне қатынасы 3 тең немесе одан астам
-
20, бірақ 1 кг
үшін 0,07
евродан
кем емес
- - - өзгелерi:
1006 10 920 0
- - - - қысқа дәнді
-
20, бірақ 1 кг
үшін 0,07
евродан
кем емес
1006 10 940 0
- - - - орташа дәнді
-
20, бірақ 1 кг
үшін 0,07
евродан
кем емес
- - - - ұзын дәнді:
1006 10 960 0
- - - - ұзындығының еніне
қатынасы 2 астам, бірақ 3 кем
-
20, бірақ 1 кг
үшін 0,07
евродан
кем емес
1006 10 980 0
- - - - - ұзындығының еніне
қатынасы 3 тең немесе одан
астам
-
20, бірақ 1 кг
үшін 0,07
евродан
кем емес
1006 20
- қабығы аршылған күріш
(жылтылдатылмаған):
- - буландырылған:
1006 20 110 0
- - - қысқа дәнді
-
20, бірақ 1 кг
үшін 0,07
евродан
кем емес
1006 20 130 0
- - - орташа дәнді
-
20, бірақ 1 кг
үшін 0,07
евродан
кем емес
- - - ұзын дәнді:
1006 20 150 0
- - - - ұзындығының еніне
қатынасы 2 астам, бірақ 3 кем
-
20, бірақ 1 кг
үшін 0,07
евродан
кем емес
1006 20 170 0
- - - - ұзындығының еніне
қатынасы 3 тең немесе одан
астам
-
20, бірақ 1 кг
үшін 0,07
евродан
кем емес
- - өзгелерi:
1006 20 920 0
- - - қысқа дәнді
-
20, бірақ 1 кг
үшін 0,07
евродан
кем емес
1006 20 940 0
- - - орташа дәнді
-
20, бірақ 1 кг
үшін 0,07
евродан
кем емес
- - - ұзын дәнді:
1006 20 960 0
- - - - ұзындығының еніне
қатынасы 2 астам, бірақ 3 кем
-
20, бірақ 1 кг
үшін 0,07
евродан
кем емес
1006 20 980 0
- - - - ұзындығының еніне
қатынасы 3 тең немесе одан
астам
-
20, бірақ 1 кг
үшін 0,07
евродан
кем емес
1006 30
- жартылай талқандатылған
немесе толық талқандатылған,
жылтылдатылған немесе
жылтылдатылмаған,
жалтыратылған немесе
жалтыратылмаған күрiш:
- - жартылай талқандатылған
күрiш:
- - - буландырылған:
1006 30 210 0
- - - - қысқа дәнді
-
20, бірақ 1 кг
үшін 0,07
евродан
кем емес
1006 30 230 0
- - - - орташа дәнді
-
20, бірақ 1 кг
үшін 0,07
евродан
кем емес
- - - - ұзын дәнді:
1006 30 250 0
- - - - - ұзындығының еніне
қатынасы 2 астам, бірақ 3 кем
-
20, бірақ 1 кг
үшін 0,07
евродан
кем емес
1006 30 270 0
- - - - - ұзындығының еніне
қатынасы 3 тең немесе одан
астам
-
20, бірақ 1 кг
үшін 0,07
евродан
кем емес
- - - өзгелерi:
1006 30 420 0
- - - - қысқа дәнді
-
20, бірақ 1 кг
үшін 0,07
евродан
кем емес
1006 30 440 0
- - - - орташа дәнді
-
20, бірақ 1 кг
үшін 0,07
евродан
кем емес
- - - - ұзын дәнді:

1006 10
- нешелушеный рис (рис-сырец):
1006 10 100 0
- - для посева
-
20, но
не менее
0,07
евро за
1 кг
- - прочий:
- - - пропаренный:
1006 10 210 0
- - - - короткозерный
-
20, но
не менее
0,07
евро за
1 кг
1006 10 230 0
- - - - среднезерный
-
20, но
не менее
0,07
евро за
1 кг
- - - - длиннозерный:
1006 10 250 0
- - - - - с отношением длины к
ширине более 2, но менее 3
-
20, но
не менее
0,07
евро за
1 кг
1006 10 270 0
- - - - - с отношением длины к
ширине, равным 3 или более
-
20, но
не менее
0,07
евро за
1 кг
- - - прочий:
1006 10 920 0
- - - - короткозерный
-
20, но
не менее
0,07
евро за
1 кг
1006 10 940 0
- - - - среднезерный
-
20, но
не менее
0,07
евро за
1 кг
- - - - длиннозерный:
1006 10 960 0
- - - - - с отношением длины к
ширине более 2, но менее 3
-
20, но
не менее
0,07
евро за
1 кг
1006 10 980 0
- - - - - с отношением длины к
ширине, равным 3 или более
-
20, но
не менее
0,07
евро за
1 кг
1006 20
- шелушеный рис (неполированный):
- - пропаренный:
1006 20 110 0
- - - короткозерный
-
20, но
не менее
0,07
евро за
1 кг
1006 20 130 0
- - - среднезерный
-
20, но
не менее
0,07
евро за
1 кг
- - - длиннозерный:
1006 20 150 0
- - - - с отношением длины к
ширине более 2, но менее 3
-
20, но
не менее
0,07
евро за
1 кг
1006 20 170 0
- - - - с отношением длины к
ширине, равным 3 или более
-
20, но
не менее
0,07
евро за
1 кг
- - прочий:
1006 20 920 0
- - - короткозерный
-
20, но
не менее
0,07
евро за
1 кг
1006 20 940 0
- - - среднезерный
-
20, но
не менее
0,07
евро за
1 кг
- - - длиннозерный:
1006 20 960 0
- - - - с отношением длины к
ширине более 2, но менее 3
-
20, но
не менее
0,07
евро за
1 кг
1006 20 980 0
- - - - с отношением длины к
ширине, равным 3 или более
-
20, но
не менее
0,07
евро за
1 кг
1006 30
- полуобрушенный или полностью
обрушенный рис, полированный
или неполированный,
глазированный или
неглазированный:
- - полуобрушенный рис:
- - - пропаренный:
1006 30 210 0
- - - - короткозерный
-
20, но
не менее
0,07
евро за
1 кг
1006 30 230 0
- - - - среднезерный
-
20, но
не менее
0,07
евро за
1 кг
- - - - длиннозерный:
1006 30 250 0
- - - - - с отношением длины к
ширине более 2, но менее 3
-
20, но
не менее
0,07
евро за
1 кг
1006 30 270 0
- - - - - с отношением длины к
ширине, равным 3 или более
-
20, но
не менее
0,07
евро за
1 кг
- - - прочий:
1006 30 420 0
- - - - короткозерный
-
20, но
не менее
0,07
евро за
1 кг
1006 30 440 0
- - - - среднезерный
-
20, но
не менее
0,07
евро за
1 кг
- - - - длиннозерный:

г) 2001, 2004 немесе 2005 тауар позициясының дайындалған немесе консервіленген көкөнiстерi;
д) фармацевтикалық өнiмдер (30-топ); немесе
e) парфюмерлiк, косметикалық немесе жуыну заттарының қасиеттерiн иеленетiн крахмалдар (33-топ) енгізілмейді.
2А. Егер құрғақ заттың массасы бойынша:
а) крахмалдың құрамы (Эверс әдiсiмен үйелектенудi өзгерту бойынша айқындалатын) 2-бағанда көрсетiлгеннен асса; және
б) күлдiлiгi (барлық қосылған минералдық заттарға түзетулер енгiзiлгеннен кейiн) 3-бағанда көрсетiлген деректерден аспаса, төмендегi кестеде айтылған ұн тарту өндiрiсiнiң өнiмдерi аталған топқа енгiзiлмейдi.

г) овощи, приготовленные или консервированные, товарной позиции 2001, 2004 или 2005;
д) фармацевтическая продукция (группа 30); или
е) крахмалы, обладающие свойствами парфюмерных, косметических или туалетных средств (группа 33).
2А. Продукты мукомольного производства, перечисленные в нижеследующей таблице, включаются в данную группу в том случае, если по массе сухого вещества:
а) содержание крахмала (определяемое по изменению поляризации методом Эверса) превышает указанное в графе 2; и
б) зольность (после внесения поправки на все добавленные минеральные вещества) не превышает данных, указанных в графе 3.

Бұлай болмаған жағдайда, олар 2302 тауар позициясына енгiзiледi. Алайда тұтас, жанышталған, үлпек түрiндегi немесе бастырылған астық тұқымдастар дәнiнiң ұрықтары әрқашан 1104 тауар позициясына енгiзiледi.
2Б. Аталған топқа жоғарыда көрсетiлген талаптарға сәйкес енгiзiлген өнiмдер, егер ұяшықтарының мөлшерi кестенiң 4 немесе 5-бағандарында келтiрiлген металл тордан жасалған електен өткiзу кезiнде өнiмнiң шығуы массасы бойынша тиiстi астық тұқымдас үшiн көзделетiннен кем болмайтын массаны құраса, 1101 немесе 1102 тауар позициясына енгiзiледi.

В противном случае они включаются в товарную позицию 2302. Однако зародыши зерна злаков, целые, плющеные, в виде хлопьев или молотые, всегда включаются в товарную позицию 1104.
2Б. Продукты, включенные в данную группу в соответствии с вышеуказанными требованиями, включаются в товарную позицию 1101 или 1102, если выход продукта при просеивании через сито из металлической сетки, размер ячеек которой приведен в графах 4 или 5 таблицы, составляет по массе не менее, чем это предусмотрено для соответствующего злака.

1108 20 000 0
- инулин
-
10
1109 00 000 0
құрғақ немесе дымқыл бидай
дәнiнiң маңызы
-
10
12-топ
Майлы тұқымдар мен жемістер; өзге де тұқымдар, жемістер және астық; дәрiлiк өсiмдiктер мен техникалық мақсаттарға арналған өсiмдiктер; сабан және жемшөп
Ескерту. 12-топқа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.04.14  N 338 (қолданысқа енгізілу тәртібін  3-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
Ескертулер:
1. 1207 тауар позициясына inter alia, пальма жаңғақтары және өзегi, мақтаның, кенедәннiң, құнжыттың, қышаның, мақсарының, көкнәрдiң тұқымдары және ши жаңғақтары (каритэ жаңғақтары) енгiзiледi. Аталған тауар позициясына 0801 немесе 0802 тауар позициясындағы өнiмдер немесе зәйтүндер, немесе зәйтүн жемісі енгiзiлмейдi (7 немесе 20-топ).

1108 20 000 0
- инулин
-
10
1109 00 000 0
Клейковина пшеничная, сухая
или сырая
-
10
Группа 12
Масличные семена и плоды; прочие семена, плоды и зерно;
лекарственные растения и растения для технических целей;
солома и фураж
Сноска. Группа 12 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 14.04.2008 N 338 (порядок введения в действие см. п.3 ).
Примечания:
1. В товарную позицию 1207 включаются, inter alia, пальмовые орехи и ядра, семена хлопчатника, клещевины, кунжута, горчицы, сафлора, мака и орехи ши (орехи каритэ). В данную товарную позицию не включаются продукты товарной позиции 0801 или 0802 или маслины, или оливки (группа 07 или 20).

2. 1208 тауар позициясына майсыздандырылған майда немесе iрi тартылған ұн ғана емес және жартылай майсыздандырылған майда немесе iрi тартылған ұн, сондай-ақ майсыздандырылған және бұрын алынған майды қысу жолымен одан кейiн толық және жартылай майда немесе iрi тартылған ұн енгізіледі. Аталған тауар позициясына 2304-2306 тауар позициясына енгiзiлген қалдықтар енгiзiлмейдi.
3. 1209 тауар позициясына қызылшаның, шөптердiң, бақшалық гүлдердiң, көкөнiстердiң, орман немесе жемiс ағаштардың, викидiң әртүрлерінің (Vicia faba түрiнен басқа) немесе егуге арналған бөрiбұршақтың ұрықтары енгiзiледi.
Алайда, 1211 тауар позициясына, егер олар тіптен егiске арналған болса да, мынадай өнiмдер:
а) бұршаққап көкөнiс дақылдары немесе қант жүгерiсi (7-топ);
б) дәмдеуіштер немесе өзге де 09-топтың өнiмдерi;
в) дақылдар (10-топ); немесе
г) 1201-1207 немесе 1211 тауар позициясындағы өнiмдер енгiзiлмейдi.
4. 1211 тауар позициясына inter alia, мына өсiмдiктер немесе олардың түрлерi енгiзiледi: насыбайгүл, қияр шөбi, алтынтамыр, сайсағыз, мия, жалбыздың барлық түрлерi, розмарин, рута, сәлбен және жусан.
1211 тауар позициясына:
а) 30-топтың дәрiлiк заттары;
б) 33-топтың парфюмериялық, косметикалық немесе жуыну заттары; немесе
в) жәндiк жойғы, фунгицидтер, гербицидтер, уытсыздандыратын заттар немece 3808 тауар позициясындағы ұқсас өнiмдер енгiзiлмейдi.
5. 1212 тауар позициясындағы "теңiз және өзге де балдырлар" терминiне:
а) 2102 тауар позициясындағы жансыз бiр жасушалы микроорганизмдер;
б) 3002 тауар позициясындағы микроорганизм дақылдары;
в) 3101 немесе 3105 тауар позициясындағы тыңайтқыштар енгiзiлмейдi.
Қосалқы позицияға ескертулер:

2. В товарную позицию 1208 включается не только необезжиренная мука тонкого и грубого помола, но и частично обезжиренная мука тонкого и грубого помола, а также мука тонкого и грубого помола, обезжиренная и затем подвергнутая полному и частичному восстановлению содержания жира путем добавления ранее удаленного масла. В данную товарную позицию не включаются отходы, включаемые в товарные позиции 2304-2306.
3. В товарную позицию 1209 включаются семена свеклы, трав, садовых цветов, овощей, лесных и плодовых деревьев, разных видов вики (кроме вида Vicia faba) или люпина, предназначенные для посева.
Однако в товарную позицию 1209 не включаются следующие продукты, даже если они предназначены для посева:
а) бобовые овощные культуры или сахарная кукуруза (группа 07);
б) пряности или другие продукты группы 09;
в) злаки (группа 10); или
г) продукты товарных позиций 1201-1207 или 1211.
4. В товарную позицию 1211 включаются, inter alia, следующие растения или их части: базилик, огуречная трава, женьшень, иссоп, солодка, все виды мяты, розмарин, рута, шалфей и полынь.
В товарную позицию 1211 не включаются:
а) лекарственные средства группы 30;
б) парфюмерные, косметические или туалетные средства группы 33; или
в) инсектициды, фунгициды, гербициды, дезинфицирующие средства или аналогичные продукты товарной позиции 3808.
5. В товарной позиции 1212 термин "морские и прочие водоросли" не относится к:
а) мертвым одноклеточным микроорганизмам товарной позиции 2102;
б) культурам микроорганизмов товарной позиции 3002; или
в) удобрениям товарной позиции 3101 или 3105.
Примечание к субпозиции:

1214 90
- өзгелерi:
1214 90 100 0
- - жапырақты қызылша
(мангольд), тарна және
өзге де жемдік
жемістамырлар
-
5
1214 90 900 0
- - - өзгелерi
-
5
13-топ
Табиғи тазаланбаған малшайыр; камедтер, шайырлар және өзге де өсiмдiк шырындары мен экстракттары
Ескертулер:
1. 1302 тауар позициясына inter аliа, мияның және пиретрумның, құлмақтың, алоэның және апиынның экстракттары енгiзiледi.
Аталған тауар позициясына:
а) мия экстратында 10 мас.%-дан кем емес қант мөлшерi немесе кондитерлiк бұйымдар түрiнде дайындалған (1704 тауар позициясы);
б) мия экстраты (1901 тауар позициясы);
в) кофе, шай немесе мате, немесе парагвай шайы (2101 тауар позициясы);
г) құрамында алкогольді сусындары бар өсiмдiк шырындары немесе экстракттар;

1214 90
- прочие:
1214 90 100 0
- - свекла листовая
(мангольд), брюква и прочие
корнеплоды кормовые
-
5
1214 90 900 0
- - - пpочие
-
5
Группа 13
Шеллак природный неочищенный; камеди, смолы и
прочие растительные соки и экстракты
Примечания:
1. В товарную позицию 1302 включаются, inter alia, экстракты солодки и пиретрума, хмеля, алоэ и опиума.
В данную товарную позицию не включаются:
а) экстракт солодки с содержанием сахарозы более 10 мас.% или приготовленный в виде кондитерских изделий (товарная позиция 1704);
б) экстракт солодовый (товарная позиция 1901);
в) экстракты кофе, чая или мате, или парагвайского чая (товарная позиция 2101);
г) растительные соки или экстракты, составляющие алкогольные напитки (группа 22);

д) 2914 немесе 2938 тауар позициясындағы камфора, глицирризин немесе өзге де өнiмдер;
e) құрамында 50 мас.%-дан алкалоидтар бар көкнәр сабаншасының концентраттары (2939 тауар позициясы);
ж) 3003 немесе 3004 тауар позициясындағы дәрiлiк заттар немесе қанның тобын анықтайтын реагенттер (3006 тауар позициясы);
з) илеуiш немесе бояғыш экстракттар (3201 немесе 3203 тауар позициясы);
и) хош иiстi заттарда негiзделген, сусындарды өндiру кезiнде пайдаланылатын (33-топ) эфир майлары, конкреттер, абсолюттар, резиноидтер, экстрагирлық эфир майлары, су дистилляттар немесе эфир майларының су ерiтiндiлерi немесе дайын өнiмдер; немесе
к) табиғи көксағыз, балата, гуттаперча, гваюла, чикл немесе ұқсас табиғи шайырлар (4001 тауар позициясы) енгізілмейді.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бір.
Баж ставкасы (кеден құнының пайызымен не евромен)

д) камфора, глицирризин или другие продукты товарной позиции 2914 или 2938;
е) концентраты из маковой соломки, содержащие не менее 50 мас.% алкалоидов (товарная позиция 2939);
ж) лекарственные средства товарной позиции 3003 или 3004 или реагенты для определения группы крови (товарная позиция 3006);
з) дубильные или красящие экстракты (товарная позиция 3201 или 3203);
и) эфирные масла, конкреты, абсолюты, резиноиды, экстрагированные эфирные масла, водные дистилляты или водные растворы эфирных масел или готовые продукты, основанные на душистых веществах, используемые при производстве напитков (группа 33); или
к) натуральный каучук, балата, гуттаперча, гваюла, чикл или аналогичные природные смолы (товарная позиция 4001).
Код ТН ВЭД
Наименование
позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
процентах
от тамо-
женной
стоимости
либо в
евро)

1. Аталған топқа:
а) шошқаның тоң майы немесе үй құстарының тоң майы (0209 тауар позициясы);
б) какао майы, какао өсiмдiк майы (1804 тауар позициясы);
в) 0405 тауар позициясындағы құрамында 15 мас.%-дан астам өнiмдерi бар дайын тамақ өнiмдерi (негiзiнде 21-топ);
г) шыжықтар (2301 тауар позициясы) немесе 2304-2306 тауар позициясында көрсетiлген қалдықтар;
д) VІ-бөлiмдегi майлы қышқылдар, дайын балауыздар, дәрiлiк заттар, бояулар, лактар, сабындар, парфюмериялық, косметикалық немесе жуыну заттары, сульфирленген майлар немесе өзге де тауарлар; немесе
e) майдан алынған фактис (4002 тауар позициясы) енгiзiлмейдi.
2. 1509 тауар позициясына зәйтүн жемісінен немесе зәйтүннен ерiткiштермен айырып алу жолымен алынған майлар енгiзiлмейдi (1510 тауар позициясы).
3. 1518 тауар позициясына ұқсас ұйып қалмаған тоң майларға, майларға және олардың фракцияларына сәйкес келетiн тауар позициясына енгiзiлуi тиiс жай тәсiлмен ғана ұйып қалған тоң майлар немесе майлар немесе олардың фракциялары енгiзiлмейдi.
4. 1522 тауар позициясына соапстоктар, майлы фуз және тоң майдың қалдықтары, стеаринды пек, глицириндi пек және шайырдың қалдықтары енгiзiледi.
Қосалқы позицияларға ескертулер:
1. 1514 11 және 1514 19 қосалқы позициядағы "құрамында эрук қышқылы төмен рапс майы (рапстан, немесе кользадан)" терминi құрамында эрук қышқылы 2 мас.%-дан кем ұшпа емес майды бiлдiредi.
Қосымша ескертулер:
1. 1507 10, 1508 10, 1510 00 100 0, 1511 10, 1512 11, 1512 21, 1513 11, 1513 21, 1514 11, 1514 91, 1515 11, 1515 21, 1515 50 110 0, 1515 50 190 0, 1515 90 210 0, 1515 90 290 0, 1515 90 400 0-1515 90 590 0 және 1518 00 310 0 кіші қосалқы позицияларда және шағын кіші позицияларда:
а) тығыздап алынған сұйық немесе қатты түрдегі ұшпа емес өсімдік майы, егер олар мынадай:
- қалыпты уақыт кезеңі шегінде декантациялаудан,
- майларды оларды қатты құрастырушыларынан ажырату үшін ауырлық күші, қысым күші немесе сыртқа тепкіш күш секілді механикалық күш қана қолданған жағдайда центрфугадан немесе сүзгіден өткізуден (адсорбциялық сүзгіден өткізудің кез келген процесін немесе басқа да кез келген физикалық немесе химиялық процесті қоспағанда) өзге ешқандай өңдеуде ұшырамаса, "шикі мұнай" ретінде қарастырылуы тиіс;
б) экстрагирлеу жолымен алынған сұйық немесе қатты түрдегі ұшпа емес сұйық майлар, егер оларды түсі бойынша да, иісі бойынша да танылған ерекше аналитикалық қасиеттері бойынша да қысымдап алынған өсімдік тоң майларынан айыру мүмкін болмаса, бұрынғышынша "шикі" деп есептеледі;
в) "шикі майлар" термині гидратациямен тазаланған қытайбұршақ майына және госсиполдан тазаланған мақта майына қолданылады.

1. В данную группу не включаются:
а) жир свиной или жир домашней птицы (товарная позиция 0209);
б) какао-масло, какао-жир (товарная позиция 1804);
в) готовые пищевые продукты, содержащие более 15 мас.% продуктов товарной позиции 0405 (в основном группа 21);
г) шкварки (товарная позиция 2301) или отходы, указанные в товарных позициях 2304-2306;
д) жирные кислоты, готовые воски, лекарственные средства, краски, лаки, мыло, парфюмерные, косметические или туалетные средства, сульфированные масла или другие товары раздела VI; или
е) фактис, полученный из масел (товарная позиция 4002).
2. В товарную позицию 1509 не включаются масла, полученные из маслин, или оливок, путем экстрагирования растворителем (товарная позиция 1510).
3. В товарную позицию 1518 не включаются жиры или масла или их фракции, денатурированные только обычным способом, подлежащие включению в товарные позиции, соответствующие аналогичным неденатурированным жирам, маслам и их фракциям.
4. Соапстоки, масличный фуз и жировые остатки, стеариновый пек, глицериновый пек и остатки жиропота включаются в товарную позицию 1522.
Примечание к субпозициям:
1. В субпозициях 1514 11 и 1514 19 термин "масло рапсовое (из рапса, или кользы) с низким содержанием эруковой кислоты" означает нелетучее масло, содержащее менее 2 мас.% эруковой кислоты.
Дополнительные примечания:
1. В субпозициях и подсубпозициях 1507 10, 1508 10, 1510 00 100 0, 1511 10, 1512 11, 1512 21, 1513 11, 1513 21, 1514 11, 1514 91, 1515 11, 1515 21, 1515 50 110 0, 1515 50 190 0, 1515 90 210 0, 1515 90 290 0, 1515 90 400 0-1515 90 590 0 и 1518 00 310 0:
а) нелетучие растительные масла в жидком или твердом виде, полученные прессованием, должны рассматриваться как "сырые", если они не подвергались никакой другой обработке, кроме следующей:
- декантации в пределах нормального периода времени,
- центрифугированию или фильтрации при условии, что для отделения масел от их твердых составляющих применялась только механическая сила, такая как сила тяжести, сила давления или центробежная сила (исключая любой процесс адсорбционной фильтрации или любой другой физический или химический процесс);
б) нелетучие растительные масла в жидком или твердом виде, полученные путем экстрагирования, должны по-прежнему считаться "сырыми", если их нельзя ни по цвету, ни по запаху, ни по вкусу, ни по признанным специальным аналитическим свойствам отличить от масел и жиров растительного происхождения, полученных под давлением;
в) термин "масла сырые" распространяется на соевое масло, рафинированное гидратацией, и хлопковое масло, очищенное от госсипола.

2А. 1509 және 1510 тауар позицияларына тек зәйтүн жемісін және зәйтүнді өңдеу нәтижесінде алынған майлар ғана енгізіледі, олардың майлықышқылды және стериндік құрамының талдау сипаттамасы мынадай:
І-кесте
Майлы қышқылдардың жалпы санына пайызбен есептегенде майлы
қышқылдың қатынасы
Майлы қышқыл
Пайыздық қатынасы
Миристиндік қышқыл
< 0,05
Пальминтиндік қышқыл
7,5 - 20,0
Пальмитолеиндік қышқыл
0,3 - 3,5
Маргариндік қышқыл
< 0,3
Гептадецендік қышқыл
< 0,3
Стеариндік қышқыл
0,5 - 5,0
Олеиндік қышқыл
55,0 - 83,0
Линолдік қышқыл
3,5 - 21,0
Линолендік қышқыл
< 0,9
Арахиндік қышқыл
< 0,6
Эйкосендік қышқыл
< 0,4
Бегендік қышқыл (1)
< 0,3
Лигноцериндік қышқыл
< 0,2
(1) < 0,2%-дан 1509 тауар позициясындағы майлар үшін.
II-кесте
Стериндердің жалпы санына пайызбен есептегенде стерин қатынасы
Стерин
Пайыздық қатынасы
Холестерин
< 0,5
Брассикастерин  (1)
< 0,1
Кампестерин
< 4,0
Стигмастерин  (2)
< кампестерина
b-ситостерин  (3)
> 93,0
d-7-стигмастерин
< 0,5
(1) < 0,2%-дан 1509 тауар позициясындағы майлар үшін.
(2)  Талаптар бірінші (салқын) тығыздаудан өткен тазартылған
майлар үшін (1509 10 100 0 шағын қосалқы позиция) және зәйтүн
қалдықтарынан алынған шикі май үшін (1510 00 100 0 шағын
қосалқы позиция) қолданылмайды.
(3)  d-5,23-стигмастадиенол+холестерин+b-ситостерин+ситостанол+
d-5-авенастерин+d-5,24-стигмастадиенол.
РҚАО-ның ескертуі. b - бета, d - гамма белгілері
1509 және 1510 тауар позицияларына химиялық тәсілмен өзгертілген зәйтүн майы (атап айтқанда қайта этериленген зәйтүн майы) және басқа майлармен зәйтүн майының қоспасы енгізілмейді.
2Б. 1509 10 қосалқы позициясына осы ескертудің І және ІІ тармақтарында айқындалған, тек механикалық немесе басқа да физикалық құралдарды немесе жағдайларды, және әсіресе термиялық жағдайларды пайдалана отырып алынған және жуып тазалауды, декантациялауды, центрфугадан өткізуді немесе сүзгіден өткізуді қоспағанда, басқа ешқандай өңдеуге ұшырамаған зәйтүн майы ғана енгізіледі. Еріткіштерді, химиялық немесе биологиялық реагенттерді немесе керіэтерификациялауды пайдаланумен алынған зәйтүн майлары, сондай-ақ басқа түрлердегі майлармен кез келген қоспалар осы қосалқы позициядан алып тасталады.
1509 10 100 0 кіші қосалқы позициясындағы "бірінші (салқындатылған) тығыздаудан өткен тазартылған зәйтүн майы" кез келген қышқылдықта мынадай сипаттамасы бар зәйтүн майын білдіреді:
а) қатынасы 350 мг/кг-нан аспайтын балауыз;
б) қатынасы 4,5%-дан аспайтын эритродиол мен уваол;
в) қатынасы екінші жағдайдағы триглицеридтерде 1,3 %-дан аспайтын қою майлы қышқылдар;
г) трансолеиндік изомерлердің жиынтық қатынасы 0,10 %-дан аспайды және транслинолдік + транслинолендік изомерлердің жиынтық қатынасы 0,10 %-дан аспайды;

2А. В товарные позиции 1509 и 1510 включаются только масла, полученные исключительно в результате обработки маслин, или оливок, аналитические характеристики жирнокислотного и стеринового состава которых следующие:
Таблица I
Содержание жирной кислоты в процентах к общему
количеству жирных кислот
Жирная кислота
Процентное содержание
Миристиновая кислота
< 0,05
Пальмитиновая кислота
7,5 - 20,0
Пальмитолеиновая кислота
0,3 - 3,5
Маргариновая кислота
< 0,3
Гептадеценовая кислота
< 0,3
Стеариновая кислота
0,5-5,0
Олеиновая кислота
55,0 - 83,0
Линолевая кислота
3,5 - 21,0
Линоленовая кислота
< 0,9
Арахиновая кислота
< 0,6
Эйкосеновая кислота
< 0,4
Бегеновая кислота (1)
< 0,3
Лигноцериновая кислота
< 0,2
(1) < 0,2% для масел товарной позиции 1509.
Таблица II
Содержание стерина в процентах к общему количеству стеринов
Стерин
Процентное содержание
Холестерин
< 0,5
Брассикастерин (1)
< 0,1
Кампестерин
< 4,0
Стигмастерин (2)
< кампестерина
b -ситостерин (3)
> 93,0
б -7-стигмастерин
< 0,5
(1) < 0,2% для масел товарной позиции 1510.
(2) Требование не действительно для очищенного масла первого
(холодного) прессования (подсубпозиция 1509 10 100 0) и для
масла сырого из остатков маслин (подсубпозиция 1510 00 100 0).
(3) б -5,23-стигмастадиенол+холестерин+ в -ситостерин+ситостанол+
б -5-авенастерин+ б -5,24-стигмастадиенол.
В товарные позиции 1509 и 1510 не включается оливковое масло, измененное химическим способом (в частности переэтерифицированное оливковое масло) и смеси оливкового масла с прочими маслами.
2Б. В субпозицию 1509 10 включают только оливковые масла, определенные ниже в пунктах 1 и 2 данного примечания, которые получают исключительно механическими или другими физическими средствами при условиях, не приводящих к модификации масла, и которые не подвергаются никакой другой обработке, кроме промывания, декантации, центрифугирования или фильтрации. Оливковые масла, полученные с использованием растворителей, химических или биохимических реагентов или переэтерификацией, так же, как и любые смеси с маслами других видов, исключаются из данной субпозиции.
1. В подсубпозиции 1509 10 100 0 "очищенное оливковое масло первого (холодного) прессования" при любой кислотности означает оливковое масло со следующими характеристиками:
а) с содержанием воска не более 300 мг/кг;
б) с содержанием эритродиола и уваола не более 4,5%;
в) с содержанием насыщенных жирных кислот во втором положении в триглицеридах не более 1,5%;
г) суммарное содержание трансолеиновых изомеров не более 0,10% и суммарное содержание транслинолевых + транслиноленовых изомеров не более 0,10%;

д) қатынасы 0,50 мг/кг-нан аспайтын стигмастадиен;
е) мынадай бір не одан көп сипаттамалардың болуы:
0,2 мг/кг-нан астам ұшпа галогендірілген ерітінділер немесе 0,1 мг/кг-нан астам кез келген ерітінділер үшін;
2) ақауларды анықтауға мүмкіндік беретін органолептикалық сипаттамалар.
2. 1509 10 900 0 кіші қосалқы позициясындағы термин "бірінші (салқын) тығыздаудан өткен май" термині мынадай сипаттамалары бар зәйтүн майын білдіреді:
а) қатынасы олеин қышқылына есептегенде 100 г-ға 3,3 г-нан аспайтын қышқыл;
б)  20 мэкв О 2 /кг-нан аспайтын пероксид саны;
в) қатынасы 250 мг/кг-нан аспайтын балауыз;
г) барлығы 0,2 мг/кг-нан аспайтын ұшпа галогендірілген ерітінділер немесе 0,1 мг/кг-дан аспайтын әр ерітінділер үшін;
д) экстинкция коэффициенті К 270 0,25-тен аспайды, ал нақ сол майды алюминийдің активтендірілген оксидімен өңдеген соң - 0,10-нан аспайды;
е) ( /\ К) 270 нм саласындағы экстинкция коэффициентінің өзгеруі 0,01-ден аспайды;
ж) ақауларды анықтауға мүмкіндік беретін органолептикалық сипаттамалар;
з) қатынасы 4,5%-дан аспайтын эритродиол мен уваол;
и) қатынасы екінші жағдайдағы триглицеридтерде 1,3%-дан аспайтын қою майлы қышқылдар;
к) трансолеиндік изомерлердің жиынтық қатынасы 0,05%-дан аспайды және транслинолдік + транслинолендік изомерлердің жиынтық қатынасы 0,05%-дан аспайды;
л) қатынасы 0,15 мг/кг-нан аспайтын стигмастадиен.
2В. 1509 90 қосалқы позициясына 1509 10 100 0 немесе 1509 10 900 0 кіші қосалқы позицияларына кіретін зәйтүн майларын өңдеу кезінде алынған, таза зәйтүн майымен араластырылған немесе араластырылмаған және мынадай сипаттамалары бар зәйтүн май енгізіледі:
а) қатынасы олеин қышқылына есептегенде 100 г-ға 1,5 г-нан аспайтын қышқыл;
б) қатынасы 350 мг/кг-нан аспайтын балауыз;
в) экстинкция коэффициенті К 270 1,0-ден аспайды;
г) ( /\ К) 270 нм саласындағы экстинкция коэффициентінің өзгеруі 0,13-тен аспайды;
д) қатынасы 4,5%-дан аспайтын эритродиол мен уваол;
е) қатынасы екінші жағдайдағы триглицеридтерде 1,5 %-дан аспайтын қою майлы қышқылдар;
ж) трансолеиндік изомерлердің жиынтық қатынасы 0,20 %-дан аспайды және транслинолдік + транслинолендік изомерлердің жиынтық қатынасы 0,30 %-дан аспайды.
2Г. 1510 00 100 0 кіші қосалқы позициясындағы "шикі майлар" термині мынадай сипаттамалары бар майларды, әсіресе зәйтүннің қалдық майларын білдіреді:
а) қатынасы 4,5 %-дан кем емес эритродиол мен уваол;
б) қатынасы екінші жағдайдағы триглицеридтерде 2,2 %-дан аспайтын қою майлы қышқылдар;
в) трансолеиндік изомерлердің жиынтық қатынасы 0,20 %-дан аспайды және транслинолдік + транслинолендік изомерлердің жиынтық қатынасы 0,10 %-дан аспайды.
2Д. 1510 00 900 0 шағын қосалқы позициясына 1510 00 100 0 кіші қосалқы позициясына енгізілген майларды өңдеу кезінде алынған, таза зәйтүн майымен араластырылған немесе араластырылмаған майларды және осы топқа 2Б, 2В және 2Г қосымша ескертулерінде көрсетілген майлардың сипаттамалары жоқ майлар енгізіледі. Осы шағын қосалқы позицияның майларында қатынасы екінші жағдайдағы триглицеридтерде 2,0 %-дан аспайтын қою майлы қышқылдар, трансолеиндық изомерлердің жиынтық қатынасы 0,4 %-дан аспайтын және транслинолдік + транслинолендік изомерлердің жиынтық қатынасы 0,35 %-дан аспайтын болуы керек.

д) с содержанием стигмастадиена не более 0,50 мг/кг; и
е) с наличием одной или более из следующих характеристик:
1) содержание летучих галогенированных растворителей не более 0,2 мг/кг всего и не более 0,1 мг/кг каждого из растворителей;
2) органолептические характеристики, которые позволяют выявлять дефекты.
2. В подсубпозиции 1509 10 900 0 термин "масло первого (холодного) прессования" означает оливковое масло, имеющее следующие характеристики:
а) содержание кислоты, в пересчете на олеиновую кислоту, не более 2,0 г на 100 г;
б) пероксидное число не более 20 мэкв О 2 /кг;
в) содержание воска не более 250 мг/кг;
г) содержание летучих галогенированных растворителей не более 0,2 мг/кг всего и не более 0,1 мг/кг каждого из растворителей;
д) коэффициент экстинкции К 270 не более 0,25;
е) изменение коэффициента экстинкции ( /\ К) в области 270 нм не более 0,01;
ж) органолептические характеристики, которые позволяют выявлять дефекты;
з) содержание эритродиола и уваола не более 4,5%;
и) содержание насыщенных жирных кислот во втором положении в триглицеридах не более 1,5%;
к) суммарное содержание трансолеиновых изомеров не более 0,05% и суммарное содержание транслинолевых + транслиноленовых изомеров не более 0,05%;
л) содержание стигмастадиенов не более 0,15 мг/кг.
2В. Субпозиция 1509 90 включает оливковое масло, полученное при обработке оливковых масел, включаемых в подсубпозицию 1509 10 100 0 и/или 1509 10 900 0, смешанное или не смешанное с чистым оливковым маслом, имеющее следующие характеристики:
а) содержание кислоты, в пересчете на олеиновую кислоту, не более 1,0 г на 100 г;
б) содержание воска не более 350 мг/кг;
в) коэффициент экстинкции К 270 не более 0,90;
г) изменение коэффициента экстинкции ( /\ К) в области 270 нм не более 0,15;
д) содержание эритродиола и уваола не более 4,5%;
е) содержание насыщенных жирных кислот во втором положении в триглицеридах не более 1,8%;
ж) суммарное содержание трансолеиновых изомеров не более 0,20% и суммарное содержание транслинолевых + транслиноленовых изомеров не более 0,30%.
2Г. В подсубпозиции 1510 00 100 0 термин "масла сырые" означает масла, особенно оливковые остаточные масла, со следующими характеристиками:
а) содержание эритродиола и уваола выше 4,5%;
б) содержание насыщенных жирных кислот во втором положении в триглицеридах не более 2,2%;
в) суммарное содержание трансолеиновых изомеров не более 0,20% и суммарное содержание транслинолевых + транслиноленовых изомеров не более 0,10%.
2Д. Подсубпозиция 1510 00 900 0 включает масла, полученные при обработке масел подсубпозиции 1510 00 100 0, смешанные или не смешанные с чистым оливковым маслом, и масла, не имеющие характеристик масел, указанных в дополнительных примечаниях 2Б, 2В и 2Г к данной группе. Масла данной подсубпозиции должны иметь содержание насыщенных жирных кислот во втором положении в триглицеридах не более 2,2%, суммарное содержание трансолеиновых изомеров менее 0,4%, суммарное содержание транслинолевых + транслиноленовых изомеров менее 0,35%.

3. 1522 00 310 0 және 1522 00 390 0 шағын қосалқы позицияларға:
а) құрамында 70-тен кем немесе 100-ден астам иод индексті май бар майлы заттарды өңдеу кезінде құралатын қалдықтар;
б) b-ситостерин ұстап тұратын көлемін білдіретін жоғары саласы стерин жоғары көлемінен 93,0 %-дан кем барлық алаңын құрайтын, құрамында 70-тен астам немесе 100-ден кем иод индексті май бар майлы заттарды өңдеу кезінде құралатын, қалдықтар енгізілмейді.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бір.
Баж ставкасы (кеден құнының пайызымен не евромен)

3. Подсубпозиции 1522 00 310 0 и 1522 00 390 0 не включают:
а) остатки, образующиеся при обработке жировых веществ, содержащих масло, имеющие йодный индекс менее 70 или более 100;
б) остатки, образующиеся при обработке жировых веществ, содержащих масло, имеющие йодный индекс более 70 или менее 100, пиковая область которого, представляющая удерживаемый объем b -ситостерина, составляет менее 93,0% всей площади пика стерина.
Код ТН ВЭД
Наименование
позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
процентах
от тамо-
женной
стоимости
либо в
евро)

1517 10
- сұйық маргаринды
қоспағанда, маргарин:
1517 10 100 0
- - құрамында сүт майларының
10 мас.%-дан астамы бар,
бірақ 15 мас.%-дан
аспайтындары
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,12
евродан кем емес
1517 10 900 0
- - өзгелері
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,12
евродан кем емес
1517 90
- өзгелері:
1517 90 100 0
- - құрамында сүт майларының
10 мас.%-дан астамы бар,
бірақ 15 мас.%-дан
аспайтындары
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,12
евродан кем емес
- - өзгелері:
1517 90 910 0
- - - ұшпалы емес сұйық
өсімдік майлары, аралас
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,12
евродан кем емес
1517 90 930 0
- - - тамаққа пайдалану үшін
жарамды қоспалар немесе
форма үшін майлау ретінде
пайдаланылатын дайын өнімдер
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,12
евродан кем емес
1517 90 990 0
- - - өзгелері
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,12
евродан кем емес
1518 00
1516 тауар позициясындағы
өнiмдерден басқа, пiскен,
тотықтандырылған,
сусыздандырылған,
сульфирленген, әуедегi өрлеу
мен тотықтандырылған,
вакуумда немесе инертсiз
газда қыздыру жолмен
полимеризделген немесе
басқа тәсiлмен химия
жағынан модификацияланған
жануарлардың немесе
өсiмдiктердiң тоң майлары
мен майлары және олардың
фракциялары; басқа жерде
аталмаған немесе
енгiзiлмеген жеуге
жарамайтын қоспалар және
жануарлардың немесе
өсiмдiктердiң тоң майлары
мен майларынан, немесе
фракциялардағы әртүрлі тоң
майлардан және аталған
топтың майларынан алынатын
дайын өнiмдер:
1518 00 100 0
- линоксин
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,12
евродан кем емес
- тамаққа қолдану үшін
пайдаланылатын өнімдер
өндірісінен басқа,
техникалық немесе
өнеркәсіптік қолдану үшін
ұшпалы емес сұйық,
аралас өсімдік майлары
1518 00 310 0
- - шикілері
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,12
евродан кем емес
1518 00 390 0
- - өзгелері
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,12
евродан кем емес
- өзгелері:
1518 00 910 0
- - жануардың немесе
өсімдіктің тоңмайлары мен
майлары және олардың
фракциялары, 1516 тауар
позициясындағы өнімдерден
басқа, пісірілгені,
ашытылғаны, дегидратталғаны,
сульфирирленгені, ауамен
үрлеп тазарту арқылы
ашытылғаны, вакуумде немесе
инертті газбен қыздыру
арқылы полимерленгені
немесе басқа да жолмен
химиялық модифицирленгені
-
15, бірақ 1 кг
үшін 0,12
евродан кем емес
- - өзгелері:
1518 00 950 0
- - - тамаққа пайдалану үшін
жарамсыз қоспалар немесе
жануарлардың немесе
жануарлардың немесе
өсімдіктің тоңмайлары мен
майларынан жасалған дайын
өнімдер және олардың
фракциялары
-
15, бірақ 1 кг

1517 10
- маргарин, за исключением
жидкого маргарина:
1517 10 100 0
- - содержащий более 10 мас.%,
но не более 15 мас.% молочных
жиров
-
15, но
не менее
0,12 евро
за 1 кг
1517 10 900 0
- - прочий
-
15, но
не менее
0,12 евро
за 1 кг
1517 90
- прочие:
1517 90 100 0
- - содержащие более 10 мас.%,
но не более 15 мас.% молочных
жиров
-
15, но
не менее
0,12 евро
за 1 кг
- - прочие:
1517 90 910 0
- - - нелетучие растительные
масла жидкие, смешанные
-
15, но
не менее
0,12 евро
за 1 кг
1517 90 930 0
- - - пригодные для
употребления в пищу смеси или
готовые продукты, используемые
в качестве смазки для форм
-
15, но
не менее
0,12 евро
за 1 кг
1517 90 990 0
- - - прочие
-
15, но
не менее
0,12 евро
за 1 кг
1518 00
Животные или растительные жиры
и масла и их фракции, вареные,
окисленные, дегидратированные,
сульфурированные, окисленные
воздушной продувкой,
полимеризованные путем
нагревания в вакууме или в
инертном газе или химически
модифицированные другим
способом, кроме продуктов
товарной позиции 1516; не
пригодные для употребления в
пищу смеси или готовые
продукты из животных или
растительных жиров или масел
или фракций различных жиров
или масел данной группы, в
другом месте не поименованные
или не включенные:
1518 00 100 0
- линоксин
-
15, но
не менее
0,12 евро
за 1 кг
- нелетучие растительные масла
жидкие, смешанные, для
технического или промышленного
применения, кроме производства
продуктов, используемых для
употребления в пищу:
1518 00 310 0
- - сырые
-
15, но
не менее
0,12 евро
за 1 кг
1518 00 390 0
- - прочие
-
15, но
не менее
0,12 евро
за 1 кг
- прочие:
1518 00 910 0
- - животные или растительные
жиры и масла и их фракции,
вареные, окисленные,
дегидратированные,
сульфурированные, окисленные
воздушной продувкой,
полимеризованные путем
нагревания в вакууме или в
инертном газе или химически
модифицированные другим
способом, кроме продуктов
товарной позиции 1516
-
15, но
не менее
0,12 евро
за 1 кг
- - прочие:
1518 00 950 0
- - - не пригодные для
употребления в пищу смеси или
готовые продукты из животных
или животных и растительных
жиров и масел и их фракций
-
15, но
не менее

1522 00 910 0
- - - майлы фуз және майдың
қалдықтары; соапстоктер
-
15
1522 00 990 0
- - - өзгелері
-
15
IV бөлім
Дайын тамақ өнімдері; алкогольді және алкогольсіз ішімдіктер және сірке суы; темекі және оның алмастырғыштары
Ескерту :
Бұл бөлімдегі "түйіршіктер" термині агломератталған не тікелей қысып тығыздалған не 3 мас.%-дан аспайтын мөлшерде байланыстырғыш заттар қосылған өнімдерді білдіреді.
16-топ
Еттен, балықтан немесе шаян тұқымдастардан, моллюскілерден немесе басқа да судағы омыртқасыздардан жасалған дайын өнімдер
Ескертулер :

1522 00 910 0
- - - масличный фуз и жировые
остатки; соапстоки
-
15
1522 00 990 0
- - - прочие
-
15
Раздел IV
Готовые пищевые продукты; алкогольные и безалкогольные
напитки и уксус; табак и его заменители
Примечание:
1. В данном разделе термин "гранулы" означает продукты, агломерированные либо непосредственно прессованием, либо с добавлением связующего вещества в количестве, не превышающем 3 мас.%.
Группа 16
Готовые продукты из мяса, рыбы или ракообразных,
моллюсков или прочих водных беспозвоночных
Примечания:

1. Бұл топқа 02 немесе 03 тобында немесе 0504 тауар позициясында көрсетілген жолдармен дайындалған немесе консервіленген ет, еттен жасалған қосымша өнімдер, шаян тұқымдастар, моллюскілер және басқа да судағы омыртқасыздар қосылмайды.
2. Бұл топқа дайын өнімдер құрамында 20 мас.%-ы бар шұжық, ет, еттен жасалған қосалқы өнімдер, қандар, балықтар немесе шаян тұқымдастар, моллюскілер немесе басқа да судағы омыртқасыздар немесе осы өнімдердің кез келген комбинациясы бар болған жағдайда қосылады. Егер дайын өнімдер құрамында жоғарыда көрсетілгендердің екі немесе одан да көп компоненттері бар болса, олар компоненттері немесе массасы жағынан басым тұратын компоненттері бойынша 16 тауар позициясы тобына қосылады. Бұл ережелер 1902 тауар позициясындағы ішіне дәм салынған өнімдерге немесе 2103 немесе 2104 тауар позицияларындағы дайын өнімдерге қатысты емес.
Қосалқы позицияларға ескертулер:
1. 1602 10 қосалқы позициясындағы "гомогенизделген дайын өнімдер" термині таза массасы 250 г-нан аспайтын орамадағы, балаларға арналған немесе диеталық тағам ретінде бөлшек сауда үшін ұсақталып, ыдысқа салынып шығарылған, еттен, қосымша ет өнімдерінен немесе қаннан әзірленген бұйымдарды білдіреді. Бұл ретте дәмдеуіш, консервант ретінде немесе басқа мақсаттар үшін дайын өнімдерге қосылған кез келген ингредиенттердің азғантай саны назарға алынбайды. Бұл дайын өнімдер құрамында еттің немесе қосымша ет өнімдерінің көзге көрінетіндей азғантай қиқымы болуы мүмкін. 1602 10 қосалқы позиция 1602 тауар позициясында бірінші дәрежеге ие.
2. 1604 немесе 1605 тауар позицияларындағы қосалқы позициялардағы балықтар немесе шаян тұқымдастар олардың әдеттегі атауына сай келтірілген және сол атаулармен 03 топта аталып өткен балық және шаян тұқымдастардың түрлері болып табылады.
Қосымша ескертулер:
1. 1602 31 110 0, 1602 32 110 0, 1602 39 210 0, 1602 50 100 0, 1602 90 610 0, 1602 90 720 0 және 1602 90 740 0 қосалқы позицияларындағы "шикі" деген терминді ешқандай қыздырып өңдеуге ұшырамаған немесе қыздырып өңдеуге ұшыраса да, барлық өнімде ет ақуыздарының ұйысуы үшін жеткіліксіз болған өнімдерге қолданған жөн, соған сәйкес 1602 50 100 0, 1602 90 610 0, 1602 90 720 0 және 1602 90 740 0 қосалқы позициялардағы жағдайда, өнімді оның ең қалың бөлігі арқылы өтетін сызықтың бойымен кескенде, кесілген жердің үстінен қызғылт сұйықтың іздері көрінеді.
2. 1602 41 100 0, 1602 42 100 0 және 1602 49 110 0 - 1602 49 150 0 кіші қосалқы позициялардағы "шабылған еті" деген термин дайын немесе консервіленген етке ғана қатысты, мұны мөлшерлері мен біріккен бұлшық ет тканьдерінің қасиеті бойынша үй шошқасының тұтас етін сан етімен, жауырын етімен, төс етімен немесе мойын етімен ұқсастыруға болады.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бір.
Баж ставкасы (кеден құнының пайызымен не евромен)

1. В данную группу не включаются мясо, мясные субпродукты, рыба, ракообразные, моллюски или прочие водные беспозвоночные, приготовленные или консервированные способами, указанными в группе 02 или 03 или товарной позиции 0504.
2. В данную группу включаются готовые продукты при условии, что они содержат более 20 мас.% колбасы, мяса, мясных субпродуктов, крови, рыбы или ракообразных, моллюсков или прочих водных беспозвоночных или любую комбинацию этих продуктов. Если готовые продукты содержат два или большее число компонентов, указанных выше, они включаются в товарные позиции группы 16 по компоненту или компонентам, преобладающим по массе. Эти положения не относятся к продуктам с начинкой товарной позиции 1902 или к готовым продуктам товарной позиции 2103 или 2104.
Примечания к субпозициям:
1. В субпозиции 1602 10 термин "гомогенизированные готовые продукты" означает приготовленные изделия из мяса, мясных субпродуктов или крови, тонко измельченные, расфасованные для розничной продажи в качестве детского или диетического питания в упаковках с нетто-массой не более 250 г. При этом не принимаются во внимание небольшие количества любых ингредиентов, добавленных в готовые продукты как приправа, консервант или для других целей. Эти готовые продукты могут содержать в небольших количествах видимые глазом кусочки мяса или мясных субпродуктов. Субпозиция 1602 10 имеет первостепенное значение в товарной позиции 1602.
2. Рыба и ракообразные в субпозициях товарной позиции 1604 или 1605 приведены только под их обычными названиями и являются теми же видами рыбы и ракообразных, что упомянуты в группе 03 под теми же названиями.
Дополнительные примечания:
1. В подсубпозициях 1602 31 110 0, 1602 32 110 0, 1602 39 210 0, 1602 50 100 0, 1602 90 610 0, 1602 90 720 0 и 1602 90 740 0 термин "сырые" следует применять к продуктам, которые не были подвергнуты никакой термической обработке или были подвергнуты термической обработке, не достаточной для свертывания белков мяса во всем продукте, и, следовательно, в случае подсубпозиций 1602 50 100 0, 1602 90 610 0, 1602 90 720 0 и 1602 90 740 0 обнаруживают на поверхности разреза следы розоватой жидкости, когда продукт разрезается вдоль линии, проходящей через его самую толстую часть.
2. В подсубпозициях 1602 41 100 0, 1602 42 100 0 и 1602 49 110 0 - 1602 49 150 0 термин "их отруба" относится только к готовому или консервированному мясу, которое по размерам и свойствам соединительной мышечной ткани можно идентифицировать как полученное из окороков, лопаточных, филейных или шейных частей туш домашних свиней.
Код ТН ВЭД
Наименование
позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
процентах
от тамо-
женной
стоимости
либо в
евро)

1601 00
Шұжықтар және еттен, қосымша
ет өнімдерінен немесе қаннан
жасалған соған ұқсас өнімдер;
солардың негізінде әзірленген
дайын тамақ өнімдері
1601 00 100 0
- бауырдан
-
25, бірақ
1 кг үшін
0,4 евродан
кем емес
- өзгелері:
1601 00 910 0
- - шұжықтар, құрғақ немесе
қамыр тектес, шикілері
-
25, бірақ
1 кг үшін
0,4 евродан
кем емес
1601 00 990 0
- - өзгелері
-
25, бірақ
1 кг үшін
0,4 евродан
кем емес
1602
Еттен, қосымша ет өнімдерінен
жасалған дайын немесе
консервіленген өнімдер немесе
басқа да қандар:

1601 00
Колбасы и аналогичные
продукты из мяса, мясных
субпродуктов или крови;
готовые пищевые продукты,
изготовленные на их основе:
1601 00 100 0
- из печени
-
25, но
не менее
0,4 евро
за 1 кг
- прочие:
1601 00 910 0
- - колбасы, сухие или
пастообразные, сырые
-
25, но
не менее
0,4 евро
за 1 кг
1601 00 990 0
- - прочие
-
25, но
не менее
0,4 евро
за 1 кг
1602
Готовые или консервированные
продукты из мяса, мясных
субпродуктов или крови
прочие:

1602 10 00
- гомогенизирленген дайын өнімдер:
1602 10 001 0
- - балалар тағамы үшін
-
1602 10 009 0
- - өзгелері
-
25, бірақ
1 кг үшін
0,4 евродан
кем емес
1602 20
- кез келген малдың бауырынан
жасалған:
- - қаздың және үйректің
бауырынан:
1602 20 110 0
- - - құрамында 75 мас.%
немесе одан да көп майлы
бауыр бар
-
25, бірақ
1 кг үшін
0,4 евродан
кем емес
1602 20 190 0
- - - өзгелері
-
25, бірақ
1 кг үшін
0,4 евродан
кем емес
1602 20 900 0
- - өзгелері
-
25, бірақ
1 кг үшін
0,4 евродан
кем емес
- 0105 тауар позициясындағы үй құстарынан жасалған:
1602 31
- - күрке тауықтан:
- - құрамында 57 мас.% немесе
одан да көп үй құстарынан
жасалған немесе қосалқы ет
өнімдері
1602 31 110 0
- - - - құрамында тек қана
күрке тауықтың шикі еті бар
-
25, бірақ
1 кг үшін
0,4 евродан
кем емес
1602 31 190 0
- - - - өзгелері
-
25, бірақ
1 кг үшін
0,4 евродан
кем емес
1602 31 300 0
- - - құрамында 25 мас.%
немесе одан да көп, бірақ үй
құстарынан жасалған немесе
қосалқы ет өнімдерінің кем
дегенде 57 мас.%-ы бар
-
25, бірақ
1 кг үшін
0,4 евродан
кем емес
1602 31 900 0
- - - өзгелері
-
25, бірақ
1 кг үшін
0,4 евродан
кем емес
1602 32
- - үй тауықтарынан жасалған
(Gallus domesticus):
- - - құрамында 57 мас.%
немесе одан да көп үй тауықтарының еті немесе
қосалқы өнімдері бар:
1602 32 110 0
- - - - шикісі
-
25, бірақ
1 кг үшін
0,4 евродан
кем емес
1602 32 190 0
- - - - өзгесі
-
25, бірақ
1 кг үшін
0,4 евродан
кем емес
1602 32 300 0
- - - құрамында 25 мас.%
немесе одан да көп, бірақ үй
құсының еті немесе қосалқы
өнімдері 57 мас.%-дан кем
болмайтын
-
25, бірақ
1 кг үшін
0,4 евродан
кем емес
1602 32 900 0
- - - өзгелері
-
25, бірақ
1 кг үшін
0,4 евродан
кем емес
1602 39
- - өзгелері:
- - - құрамында 57 мас.% немесе одан да көп үй
құсының еті немесе қосалқы
өнімдері бар:
1602 39 210 0
- - - - шикісі
-
25, бірақ
1 кг үшін
0,4 евродан
кем емес
1602 39 290 0
- - - - өзгесі
-
25, бірақ
1 кг үшін
0,4 евродан
кем емес
1602 39 400 0
- - - құрамында 25 мас.%
немесе одан да көп, бірақ үй
құсының еті немесе қосалқы
өнімдері 57 мас.%-дан кем
болмайтын
-
25, бірақ
1 кг үшін
0,4 евродан
кем емес

1602 10 00
- гомогенизированные готовые
продукты:
1602 10 001 0
- - для детского питания
-
0
1602 10 009 0
- - прочие
-
25, но
не менее
0,4 евро
за 1 кг
1602 20
- из печени любых животных:
- - гусиной и утиной печени:
1602 20 110 0
- - - содержащие 75 мас.%
или более жирной печени
-
25, но
не менее
0,4 евро
за 1 кг
1602 20 190 0
- - - прочие
-
25, но
не менее
0,4 евро
за 1 кг
1602 20 900 0
- - прочие
-
25, но
не менее
0,4 евро
за 1 кг
- из домашней птицы товарной
позиции 0105:
1602 31
- - из индейки:
- - - содержащие 57 мас.%
или более мяса домашней
птицы или субпродуктов:
1602 31 110 0
- - - - содержащие
исключительно сырое мясо
индейки
-
25, но
не менее
0,4 евро
за 1 кг
1602 31 190 0
- - - - прочие
-
25, но
не менее
0,4 евро
за 1 кг
1602 31 300 0
- - - содержащие 25 мас.%
или более, но менее 57 мас.%
мяса домашней птицы или
субпродуктов
-
25, но
не менее
0,4 евро
за 1 кг
1602 31 900 0
- - - прочие
-
25, но
не менее
0,4 евро
за 1 кг
1602 32
- - из кур домашних (Gallus
domesticus):
- - - содержащие 57 мас.%
или более мяса домашней
птицы или субпродуктов:
1602 32 110 0
- - - - сырого
-
25, но
не менее
0,4 евро
за 1 кг
1602 32 190 0
- - - - прочего
-
25, но
не менее
0,4 евро
за 1 кг
1602 32 300 0
- - - содержащие 25 мас.%
или более, но менее 57 мас.%
мяса домашней птицы или
субпродуктов
-
25, но
не менее
0,4 евро
за 1 кг
1602 32 900 0
- - - прочие
-
25, но
не менее
0,4 евро
за 1 кг
1602 39
- - прочие:
- - - содержащие 57 мас.%
или более мяса домашней
птицы или субпродуктов:
1602 39 210 0
- - - - сырого
-
25, но
не менее
0,4 евро
за 1 кг
1602 39 290 0
- - - - прочего
-
25, но
не менее
0,4 евро
за 1 кг
1602 39 400 0
- - - содержащие 25 мас.%
или более, но менее 57 мас.%
мяса домашней птицы или
субпродуктов
-
25, но
не менее
0,4 евро
за 1 кг

1602 39 800 0
- - - өзгелері
-
25, бірақ
1 кг үшін
0,4 евродан
кем емес
- шошқа етінен жасалғандар:
1602 41
- - сан еті және оның
шабылған еті:
1602 41 100 0
- - - үй шошқасынан:
-
25, бірақ
1 кг үшін
0,4 евродан
кем емес
1602 41 900 0
- - - өзгелері
-
25, бірақ
1 кг үшін
0,4 евродан
кем емес
1602 42
- - жауырын бөлігі және оның
шабылған еті:
1602 42 100 0
- - - үй шошқасынан
-
25, бірақ
1 кг үшін
0,4 евродан
кем емес
1602 42 900 0
- - - өзгелері
-
25, бірақ
1 кг үшін
0,4 евродан
кем емес
1602 49
- - қоспаларды қоса алғанда, өзгелері:
- - - үй шошқасынан:
- - - - кез келген түрдегі
немесе кез келген жеріндегі
майларды қоса алғанда,
құрамында 80 мас.% немесе
одан да көп кез келген ет
немесе  қосымша ет өнімдері
бар:
1602 49 110 0
- - - - - сүбесі (мойын
еттерін қоспағанда) және
олардың сүбелі бөлігін
немесе сан еттерін қоса
алғанда шабылған еті
-
25, бірақ
1 кг үшін
0,4 евродан
кем емес
1602 49 130 0
- - - - - мойын және жауырын
жағының қоспаларын қоса
алғанда, мойын еттері мен
шабылған еті
-
25, бірақ
1 кг үшін
0,4 евродан
кем емес
1602 49 150 0
- - - - - құрамында сан еттері, жауырын жағы,
сүбесінің бір бөлігі немесе
мойын еттері мен оның
шабылған еті бар өзге де
аралас қоспалар
-
25, бірақ
1 кг үшін
0,4 евродан
кем емес
1602 49 190 0
- - - - - өзгелер
-
25, бірақ
1 кг үшін
0,4 евродан
кем емес
1602 49 300 0
- - - - кез келген түрдегі
немесе кез келген жеріндегі
майларды қоса алғанда,
құрамында кез келген ет
немесе қосымша ет өнімдері
40 мас.% немесе одан да көп,
бірақ 80 мас.%-дан кем
болмайтын
-
25, бірақ
1 кг үшін
0,4 евродан
кем емес
1602 49 500 0
- - - - кез келген түрдегі
немесе кез келген жеріндегі
майларды қоса алғанда,
құрамында кез келген ет немесе қосымша ет өнімдері
40 мас. %-дан кем болмайтын
-
25, бірақ
1 кг үшін
0,4 евродан
кем емес
1602 49 900 0
- - - өзгелері
-
25, бірақ
1 кг үшін
0,4 евродан
кем емес
1602 50
- ірі қараның етінен жасалғандар:
1602 50 100 0
- - шикілері; шабылған етінің
немесе қосымша өнімдерінің
және шикі еті мен қосымша
өнімдерінің қоспалары
-
25, бірақ
1 кг үшін
0,4 евродан
кем емес
- - өзгелері:
- - - саңылаусыз контейнердегілер:

1602 39 800 0
- - - прочие
-
25, но
не менее
0,4 евро
за 1 кг
- из свинины:
1602 41
- - окорока и их отруба:
1602 41 100 0
- - - домашней свиньи
-
25, но
не менее
0,4 евро
за 1 кг
1602 41 900 0
- - - прочие
-
25, но
не менее
0,4 евро
за 1 кг
1602 42
- - лопаточная часть и ее
отруба:
1602 42 100 0
- - - домашней свиньи
-
25, но
не менее
0,4 евро
за 1 кг
1602 42 900 0
- - - прочие
-
25, но
не менее
0,4 евро
за 1 кг
1602 49
- - прочие, включая смеси:
- - - из домашней свиньи:
- - - - содержащие 80 мас.%
или более мяса или мясных
субпродуктов любого вида,
включая жиры любого вида или
происхождения:
1602 49 110 0
- - - - - филейные части
(исключая шейные части) и их
отруба, включая смеси
филейных частей или окороков
-
25, но
не менее
0,4 евро
за 1 кг
1602 49 130 0
- - - - - шейные части и их
отруба, включая смеси шейных
и лопаточных частей
-
25, но
не менее
0,4 евро
за 1 кг
1602 49 150 0
- - - - - прочие смеси,
содержащие окорока,
лопаточные части, филейные
части или шейные части и их
отруба
-
25, но
не менее
0,4 евро
за 1 кг
1602 49 190 0
- - - - - прочие
-
25, но
не менее
0,4 евро
за 1 кг
1602 49 300 0
- - - - содержащие 40 мас.%
или более, но менее 80 мас.%
мяса или мясных субпродуктов
любого вида, включая жиры
любого вида или происхождения
-
25, но
не менее
0,4 евро
за 1 кг
1602 49 500 0
- - - - содержащие менее 40
мас.% мяса или мясных
субпродуктов любого вида,
включая жиры любого вида или
происхождения
-
25, но
не менее
0,4 евро
за 1 кг
1602 49 900 0
- - - прочие
-
25, но
не менее
0,4 евро
за 1 кг
1602 50
- из мяса крупного рогатого
скота:
1602 50 100 0
- - сырые; смеси отварного
мяса или субпродуктов и
сырого мяса или субпродуктов
-
25, но
не менее
0,4 евро
за 1 кг
- - прочие:
- - - в герметичных
контейнерах:

1602 50 310 0
- - - - тұздалған ет
-
25, бірақ
1 кг үшін
0,4 евродан
кем емес
1602 50 390 0
- - - - өзгелері
-
25, бірақ
1 кг үшін
0,4 евродан
кем емес
1602 50 800 0
- - - өзгелері
-
25, бірақ
1 кг үшін
0,4 евродан
кем емес
1602 90
- кез келген малдың қанынан
жасалған дайын өнімдерді қоса
алғанда, өзгелері:
1602 90 100 0
- - кез келген малдың
қанынан жасалған өнімдер
-
25, бірақ
1 кг үшін
0,4 евродан
кем емес
- - өзгелері:
1602 90 310 0
- - - жабайы құстардан немесе
үй қоянынан
-
25, бірақ
1 кг үшін
0,4 евродан
кем емес
1602 90 410 0
- - - солтүстіктің бұғысынан
-
25, бірақ
1 кг үшін
0,4 евродан
кем емес
- - - өзгелері:
1602 90 510 0
- - - - құрамында үй шошқасының еті немесе
қосымша ет өнімдері бар
-
25, бірақ
1 кг үшін
0,4 евродан
кем емес
- - - - өзгелері:
- - - - - құрамында ірі қараның еті немесе
қосымша ет өнімдері бар:
1602 90 610 0
- - - - - - шикілері;
шабылған етінің немесе
қосымша өнімдерінің және
шикі етінің немесе қосымша
өнімдерінің қоспалары
-
25, бірақ
1 кг үшін
0,4 евродан
кем емес
1602 90 690 0
- - - - - - өзгелері
-
25, бірақ
1 кг үшін
0,4 евродан
кем емес
- - - - - өзгелері:
- - - - - - қой етінен немесе ешкі етінен:
- - - - - - - шикілері;
шабылған етінің немесе
қосымша өнімдерінің және
шикі етінің немесе қосымша
өнімдерінің қоспалары:

1602 50 310 0
- - - - солонина
-
25, но
не менее
0,4 евро
за 1 кг
1602 50 390 0
- - - - прочие
-
25, но
не менее
0,4 евро
за 1 кг
1602 50 800 0
- - - прочие
-
25, но
не менее
0,4 евро
за 1 кг
1602 90
- прочие, включая готовые
продукты из крови любых
животных:
1602 90 100 0
- - продукты из крови любых
животных
-
25, но
не менее
0,4 евро
за 1 кг
- - прочие:
1602 90 310 0
- - - из дичи или кролика
-
25, но
не менее
0,4 евро
за 1 кг
1602 90 410 0
- - - из северного оленя
-
25, но
не менее
0,4 евро
за 1 кг
- - - прочие:
1602 90 510 0
- - - - содержащие мясо или
мясные субпродукты из
домашней свиньи
-
25, но
не менее
0,4 евро
за 1 кг
- - - - прочие:
- - - - - содержащие мясо
крупного рогатого скота или
субпродукты:
1602 90 610 0
- - - - - - сырые; смеси
отварного мяса или
субпродуктов и сырого мяса
или субпродуктов
-
25, но
не менее
0,4 евро
за 1 кг
1602 90 690 0
- - - - - - прочие
-
25, но
не менее
0,4 евро
за 1 кг
- - - - - прочие:
- - - - - - из баранины или
козлятины:
- - - - - - - сырые; смеси
отварного мяса или
субпродуктов и сырого мяса
или субпродуктов:

1. 1701 11 және 1701 12 қосалқы позицияларындағы "шикі қант" термині құрғақ күйінде құрамындағы сахароза поляриметр көрсетулері бойынша кем дегенде 99,5 мас.%-ды құрайтын қантты білдіреді.
Қосымша ескертулер:
1. 1701 11 100, 1701 11 900, 1701 12 100 және 1701 12 900 кіші қосалқы позициялардағы "шикі қант" термині құрамында дәм беріп, иіс шығаратын немесе бояғыш немесе қандай да бір басқа қосымшасы жоқ қантты білдіреді, бұл қант құрамында құрғақ күйіндегі сахароза поляриметрлік әдіспен айқындаған кезде 99,5 мас.%-ды құрайды.
2. 1701 99 100 кіші қосалқы позициясындағы "ақ қант" термині құрамында дәм беріп, иіс шығаратын немесе бояғыш немесе қандай да бір басқа қосымшасы жоқ қантты білдіреді, бұл қант құрамында құрғақ күйіндегі сахароза поляриметрлік әдіспен айқындаған кезде 99,5 мас.%-ды құрайды.
3. 1702 30 100 0, 1702 40 100 0, 1702 60 100 0 және 1702 90 300 0 кіші қосалқы позициялардағы "изоглюкоза" теpмині глюкозадан немесе оның полимерлерінен алынған, құрғақ күйінде құрамында кем дегенде 10 мас.%-дық фруктозасы болатын өнімді білдіреді.
4. "Иулин шәрбаты" деген мынаны білдіреді:
а) 1702 60 800 0 кіші қосалқы позициясындағы инулин гидролизінің тікелей өнімі немесе олигофруктоз, еркін күйінде немесе сахароза түрінде құрғақ күйіндегі құрамында 50 мас.%-ды фруктоза болады;
б) 1702 90 800 0 кіші қосалқы позициядағы инулин гидролизінің тікелей өнімі немесе олигофруктоз, еркін күйінде немесе сахароза түрінде құрғақ күйіндегі құрамында 10 мас.%-дық, бірақ 50 мас.%-дан аспайтын фруктоза болады.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бір.
Баж ставкасы (кеден құнының пайызымен не евромен)

1. В субпозициях 1701 11 и 1701 12 термин "сахар-сырец" означает сахар, в котором содержание сахарозы в сухом состоянии составляет менее 99,5 мас.% по показаниям поляриметра.
Дополнительные примечания:
1. В подсубпозициях 1701 11 100, 1701 11 900, 1701 12 100 и 1701 12 900 теpмин "сахар-сырец" означает сахар без вкусо-ароматических или красящих, или каких-либо других добавок, в котором содержание сахарозы в сухом состоянии составляет менее 99,5 мас.% при определении поляриметрическим методом.
2. В подсубпозиции 1701 99 100 теpмин "сахар белый" означает сахар без вкусо-ароматических или красящих, или каких-либо других добавок, в котором содержание сахарозы в сухом состоянии составляет 99,5 мас.% или более при определении поляриметрическим методом.
3. В подсубпозициях 1702 30 100 0, 1702 40 100 0, 1702 60 100 0 и 1702 90 300 0 теpмин "изоглюкоза" означает продукт, полученный из глюкозы или ее полимеров и содержащий в сухом состоянии не менее 10 мас.% фруктозы.
4. "Сироп инулина" означает:
а) в подсубпозиции 1702 60 800 0 непосредственный продукт гидролиза инулина или олигофруктоз, содержащий в сухом состоянии более 50 мас.% фруктозы в свободном состоянии или в виде сахарозы;
б) в подсубпозиции 1702 90 800 0 непосредственный пpодукт гидpолиза инулина или олигофpуктоз, содеpжащий в сухом состоянии не менее 10 мас.%, но не более 50 мас.% фpуктозы в свободном состоянии или в виде сахаpозы.
Код ТН ВЭД
Наименование
позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
процентах
от тамо-
женной
стоимости
либо в
евро)

1701 91 000
- - құрамында дәм беріп, иіс
шығаратын немесе бояғыш
қосымшасы бар:
1701 91 000 1
- - - орташа айлық баға
кезінде Нью-Йорк тауар-шикізат
биржасында 1 т үшін 99,21 АҚШ
долларынан аспайтын
-
30, бірақ 1 кг үшін 0,12 евродан кем емес
1701 91 000 2
- - - орташа айлық баға кезінде
Нью-Йорк тауар-шикізат
биржасында 1 т үшін 99,22 АҚШ
долларынан кем емес, бірақ 1 т
үшін 112,44 АҚШ долларынан
аспайтын
-
30, бірақ
1 кг үшін
0,12
евродан
кем емес
1701 91 000 3
- - - орташа айлық баға кезінде
Нью-Йорк тауар-шикізат
биржасында 1 т үшін 112,45 АҚШ
долларынан кем емес, бірақ 1 т
үшін 125,66 АҚШ долларынан
аспайтын
-
30, бірақ 1 кг үшін 0,12 евродан кем емес
1701 91 000 4
- - - орташа айлық баға
кезінде Нью-Йорк тауар-шикізат
биржасында 1 т үшін 125,67 АҚШ
долларынан кем емес, бірақ 1 т
үшін 141,10 АҚШ долларынан
аспайтын
-
30, бірақ 1 кг үшін 0,12 евродан кем емес
1701 91 000 5
- - - орташа айлық баға
кезінде Нью-Йорк тауар-шикізат
биржасында 1 т үшін 141,11 АҚШ
долларынан кем емес, бірақ 1 т
үшін 154,32 АҚШ долларынан
аспайтын
-
30, бірақ 1 кг үшін 0,12 евродан кем емес
1701 91 000 6
- - - орташа айлық баға
кезінде Нью-Йорк тауар-шикізат
биржасында 1 т үшін 154,33 АҚШ
долларынан кем емес, бірақ 1 т
үшін 167,55 АҚШ долларынан
аспайтын
-
30, бірақ 1 кг үшін 0,12 евродан кем емес

1701 91 000
- - с вкусо-ароматическими или
красящими добавками:
1701 91 000 1
- - - при среднемесячной цене
не более 99,21 доллара США за
1 т на Нью-Йоркской
товарно-сырьевой бирже
-
30, но
не менее
0,12 евро
за 1 кг
1701 91 000 2
- - - при среднемесячной цене
не менее 99,22 доллара США за
1 т, но не более 112,44 доллара
США за 1 т на Нью-Йоркской
товарно-сырьевой бирже
-
30, но
не менее
0,12 евро
за 1 кг
1701 91 000 3
- - - при среднемесячной цене
не менее 112,45 доллара США за
1 т, но не более 125,66 доллара
США за 1 т на Нью-Йоркской
товарно-сырьевой бирже
-
30, но
не менее
0,12 евро
за 1 кг
1701 91 000 4
- - - при среднемесячной цене
не менее 125,67 доллара США за
1 т, но не более 141,10 доллара
США за 1 т на Нью-Йоркской
товарно-сырьевой бирже
-
30, но
не менее
0,12 евро
за 1 кг
1701 91 000 5
- - - при среднемесячной цене
не менее 141,11 доллара США за
1 т, но не более 154,32 доллара
США за 1 т на Нью-Йоркской
товарно-сырьевой бирже
-
30, но
не менее
0,12 евро
за 1 кг
1701 91 000 6
- - - при среднемесячной цене
не менее 154,33 доллара США за
1 т, но не более 167,55 доллара
США за 1 т на Нью-Йоркской
товарно-сырьевой бирже
-
30, но
не менее
0,12 евро
за 1 кг

1. Аталған топқа 0403, 1901, 1904, 1905, 2105, 2202, 2208, 3003 немесе 3004 тауар позициясындағы бұйымдар енгізілмейді.
2. 1806 тауар позициясына аталған топқа 1-ескертудегі ережелерінің сақталуы шартымен құрамында какао бар қанттан жасалатын кондитерлік өнімдер какао қосылған өзге де тамақ өнімдері енгізіледі.
Қосымша ескерту
1806 90 110 0 және 1806 90 190 0 кіші қосалқы позициялар тұтастай бір тұрпатты шоколадтан әзірленген шоколад конфеттерін қамтымайды.
СЭҚ ТН
коды
Позицияның атауы Қос.
өлш.
бір.
Баж
ставкасы
(кеден
құнының
пайызымен
не евромен)

1. В данную группу не включаются изделия товарной позиции 0403, 1901, 1904, 1905, 2105, 2202, 2208, 3003 или 3004.
2. В товарную позицию 1806 включаются кондитерские изделия из сахара, содержащие какао, и, при условии соблюдения положений примечания 1 к данной группе, прочие пищевые продукты с добавлением какао.
Дополнительное примечание:
1. Подсубпозиции 1806 90 110 0 и 1806 90 190 0 не включают шоколадные конфеты, изготовленные целиком из шоколада одного типа.
Код ТН ВЭД
Наименование
позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
процентах
от тамо-
женной
стоимости
либо в
евро)

1806 90 700 0
- - құрамында какао бар және
өндіріс үшін немесе ішімдіктер
дайындауға арналған дайын
өнімдері
-
20
1806 90 900 0
- - өзгелері
-
20
19-топ
Дәнді дақылдардың дәнінен, ұннан, крахмалдан немесе сүттен жасалған дайын өнімдер; ұннан жасалған кондитерлік өнімдер
Ескертулер:
1. Аталған топқа:
а) Құрамында 20 мас.%-дан астам шұжық, ет, еттен жасалған қосымша өнімдер, қан, балық, шаян тұқымдас, моллюскілер немесе өзге де судағы омыртқасыздар бар дайын тамақ өнімдері немесе 1902 тауар позициясындағы салмасы бар бұйымдарды қоспағанда аталған өнімдердің кез келген комбинациясы (16-топ);
б) жануарларға арналған ұн немесе крахмал негізінде жем ретінде арнайы дайындалған құрғақ печенье немесе өзге де өнімдер (2309 тауар позициясы); немесе
в) дәрілік заттар немесе 30 топтың өзге де өнімдері енгізілмейді.

1806 90 700 0
- - готовые изделия,
содержащие какао и
предназначенные для
производства или
приготовления напитков
-
20
1806 90 900 0
- - прочие
-
20
Группа 19
Готовые продукты из зерна злаков, муки, крахмала или молока;
мучные кондитерские изделия
Примечания:
1. В данную группу не включаются:
а) готовые пищевые продукты, содержащие более 20 мас.% колбасы, мяса, мясных субпродуктов, крови, рыбы или ракообразных, моллюсков или прочих водных беспозвоночных или любую комбинацию этих продуктов (группа 16), за исключением изделий с начинкой товарной позиции 1902;
б) сухое печенье или иные изделия на основе муки или крахмала, специально приготовленные как корм для животных (товарная позиция 2309); или
в) лекарственные средства или прочая продукция группы 30.

2. 1901 тауар позициясында:
а) "жарма" термині 11-топтың дәнді дақылдар дәнінен алынатын жарманы білдіреді;
б) "майда тартылған ұн" және "ірі тартылған ұн" терминдері:
1) 11-топтағы дәнді дақылдар дәнінен алынатын майда тартылған және ірі тартылған ұнды; және
2) майда тартылған және ірі тартылған ұннан немесе кептірілген көкөністердің ұнтағынан (0712 тауар позициясы), картоптан (1105 тауар позициясы) немесе кептірілген бұршақты көкөністерден (1106 тауар позициясы) басқа, кез келген топтағы өсімдіктен алынған майда тартылған және ірі тартылған ұнды білдіреді.
3. 1904 тауар позициясын қайта есептегенде толық майсыздандырылған немесе шоколадпен жылтырату негізінде 6 мас.%-дан астам какаоны қамтитын бұйымдар, немесе какаосы бар өзге де тамақ өнімдері (1806 тауар позициясы) енгізілмейді.
4. 1904 тауар позициясында "өзге де тәсілмен әзірленген" деген ұғым ерекше кулинарлық өңдеуге ұшыраған, ерекшеленіп аталған тауар позицияларындағы немесе 10 немесе 11-топтың ескертулеріндегі бұйымдарды білдіреді.
Қосымша ескертулер :
1. 1905 31 қосалқы позициясындағы "тәтті құрғақ печенье" деген термин құрамында 12 мас.%-дан аспайтын ылғал бар және 35 мас.%-дан аспайтын май бар (бұл көрсеткіштерді айқындау кезінде ішіне салынған дәм мен бетіне жағылғаны есепке алынбайды) өнімдерге ғана қатысты.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бір.
Баж ставкасы (кеден құнының пайызымен не евромен)
1901
Ашытқы сығындысы; майда
тартылған немесе ірі тартылған
ұннан, жармадан, крахмалдан
немесе құрамында какао немесе
толық майсыздандырылған
негізімен қайта есептегенде
кемінде 40 мас.%-дық какао бар
ашытқы сығындысынан жасалған,
басқа жерде аталмаған немесе
енгізілмеген дайын тамақ

2. В товарной позиции 1901:
а) термин "крупа" означает крупу из зерна злаков группы 11;
б) термины "мука тонкого помола" и "мука грубого помола" означают:
1) муку тонкого и грубого помола из зерна злаков группы 11; и
2) муку тонкого и грубого помола и порошок из растений любой группы, кроме муки тонкого и грубого помола или порошка сушеных овощей (товарная позиция 0712), картофеля (товарная позиция 1105) или сушеных бобовых овощей (товарная позиция 1106).
3. В товарную позицию 1904 не включаются изделия, содержащие более 6 мас.% какао в пересчете на полностью обезжиренную основу, или глазированные шоколадом или прочие готовые пищевые продукты, содержащие какао (товарная позиция 1806).
4. В товарной позиции 1904 выражение "приготовленные иным способом" означает изделия, подвергнутые особой кулинарной обработке, отличной от указанной в товарных позициях или примечаниях группы 10 или 11.
Дополнительные примечания:
1. Термин "сладкое сухое печенье" в субпозиции 1905 31 относится только к продуктам, содержащим не более 12 мас.% влаги и не более 35 мас.% жира (начинка и покрытие при определении этих показателей не учитываются).
Код ТН ВЭД
Наименование
позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
процентах
от тамо-
женной
стоимости
либо в
евро)
1901
Экстракт солодовый; готовые
пищевые продукты из муки
тонкого или грубого помола,
крупы, крахмала или солодового
экстракта, не содержащие какао
или содержащие менее 40 мас.%
какао в пересчете на полностью
обезжиренную основу, в другом
месте не поименованные или не
включенные; готовые пищевые
продукты из сырья товарных

1905 90 600 0
- - - - тәттілегіш қоспалары бар
-
15
1905 90 900 0
- - - - өзгелері
-
15
20-топ
Көкөністердің, жемістердің, жаңғақтардың немесе
өсімдіктердің өзге де бөліктерінен өңделген өнімдер
Ескерту. 20-топқа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.04.14  N 338 (қолданысқа енгізілу тәртібін  3-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
Ескертулер
1. Аталған топқа:
(а) 7, 8 немесе 11-топта көрсетiлген тәсiлдермен дайындалған немесе консервіленген көкөнiстер, жемiстер немесе жаңғақтар;

1905 90 600 0
- - - - с подслащивающими
добавками
-
15
1905 90 900 0
- - - - прочие
-
15
Группа 20
Продукты переработки овощей, фруктов, орехов или
прочих частей растений
Сноска. Группа 20 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 14.04.2008 N 338 (порядок введения в действие см. п.3 ).
Примечания:
1. В данную группу не включаются:
а) овощи, фрукты или орехи, приготовленные или консервированные способами, указанными в группе 07, 08 или 11;

(б) құрамында 20 мас.%-дан астам шұжық, ет, қосымша ет өнімдері, қан, балық немесе шаян тұқымдастар, моллюскілер және басқа да судағы омыртқасыздар бар дайын тамақ өнiмдерi немесе аталған өнiмдердiң (16-топ) кез келген комбинациясы; немесе
(в) 2104 тауар позициясындағы гомогендендiрiлген құрамды дайын тамақ өнiмдерi енгiзiлмейдi.
2. 2007 және 2008 тауар позицияларына жемiс тұнбасы, жемiс пасталары, қант бадамы немесе кондитерлiк өнімдер түрiндегi ұқсас өнiмдер (1704 тауар позициясы) немесе шоколадтан жасалған кондитерлiк өнімдер (1806 тауар позициясы) енгiзiлмейдi.
3. 2001, 2004 және 2005 тауар позицияларына 1а ескертуде ерекшеленiп көрсетiлген тәсiлдермен дайындалған немесе консервіленген, тек қана 7-топтың немесе 1105 немесе 1106 тауар позициясының өнiмдерi ғана (майда және iрi тартылған ұннан және 8-топтың ұнтақтан жасалған өнiмдерден басқа) енгізiледi.
4. 2002 тауар позициясына құрамында 7 мас. %-дан немесе астам құрғақ заттар құрайтын қызанақ шырыны енгiзiледi.
5. 2007 тауар позициясындағы "жылу өңдеу жолмен алынған" терминi су мөлшерi төмендеген немесе себептердің салдарынан жағдайда өнiмнiң тұтқырлығын көтеру үшiн атмосфералық қысым немесе төменгі қысым кезiнде термоөңдеу жолымен алынған өнiмдердi бiлдiредi.
6. 2009 тауар позициясындағы "ашымаған және құрамында спирт қоспасы жоқ шырындар" терминi спирт концентрациясы 0,5 к.%-дан аспайтын шырындарды бiлдiредi (22-топтағы екiншi ескертудi қараңыз).
Қосалқы позицияға ескертулер:
1. 2005 10 қосалқы позициясындағы "гомогендендiрiлген көкөнiстер" терминi бөлшектеп сату үшiн майда ұнтақталған және бөлшектеп өлшеп оралған балалар тағамы немесе емдәмдiк тағам ретiнде таза салмағы 250 г аспайтын қаптамадағы көкөнiстерден жасалатын дайын тамақ өнiмдерiн бiлдiредi. Бұл ретте осы өнiмдерге дәмдеуiш, консервант ретiнде немесе басқа да мақсаттар үшiн қосылған аз мөлшердегi кез келген құрам бөлшектерi назарға алынбайды. Аталған өнiмдер орташа мөлшерде көзге көрiнетiн көкөнiстердiң үлкен емес кесектерiн құрауы мүмкiн. 2005 10 қосалқы позициясының 2005 тауар позициясында бастапқы мәнi бар.
2. 2007 10 қосалқы позициясындағы "гомогендендiрiлген дайын өнiмдер" терминi бөлшектеп сату үшiн майда ұнтақталған және бөлшектеп өлшеп оралған балалар тағамы немесе емдәмдiк тағам ретiнде таза салмағы 250 г-нан аспайтын қаптамадағы жемiстерден жасалатын дайын өнiмдердi бiлдiредi. Бұл ретте осы өнiмдерге дәмдеуiш, консервант ретiнде немесе басқа да мақсаттар үшiн қосылған аз мөлшердегi кез келген құрам бөлшектерi назарға алынбайды. Аталған өнiмдер орташа мөлшерде көзге көрiнетiн көкөнiстердiң үлкен емес кесектерiн құрауы мүмкiн. 2007 10 қосалқы позициясының 2007 тауар позициясында бастапқы мәнi бар.

б) готовые пищевые продукты, содержащие более 20 мас.% колбасы, мяса, мясных субпродуктов, крови, рыбы или ракообразных, моллюсков или прочих водных беспозвоночных или любую комбинацию этих продуктов (группа 16);
в) хлебобулочные, мучные кондитерские изделия и прочие продукты товарной позиции 1905; или
г) гомогенизированные составные готовые пищевые продукты товарной позиции 2104.
2. В товарные позиции 2007 и 2008 не включаются фруктовое желе, фруктовые пасты, засахаренный миндаль или аналогичные продукты в виде кондитерских изделий (товарная позиция 1704) или шоколадные кондитерские изделия (товарная позиция 1806).
3. В товарные позиции 2001, 2004 и 2005 включаются только те продукты группы 07 или товарной позиции 1105 или 1106 (кроме муки тонкого и грубого помола и порошка из продуктов группы 08), которые были приготовлены или консервированы способами, отличными от указанных в примечании 1а.
4. Томатный сок, содержащий 7 мас.% или более сухого вещества, включается в товарную позицию 2002.
5. В товарной позиции 2007 термин "полученные путем тепловой обработки" означает продукты, полученные путем термообработки при атмосферном давлении или пониженном давлении для повышения вязкости продукта вследствие снижения содержания воды или иной причины.
6. В товарной позиции 2009 термин "соки несброженные и не содержащие добавок спирта" означает соки с концентрацией спирта не более 0,5 об.% (см. примечание 2 к группе 22).
Примечания к субпозициям:
1. В субпозиции 2005 10 термин "овощи гомогенизированные" означает готовые продукты из овощей, тонко измельченные и расфасованные для розничной продажи в качестве продуктов детского или диетического питания в упаковках с нетто-массой не более 250 г. При этом не принимаются во внимание небольшие количества любых ингредиентов, добавленных в эти продукты как приправа, консервант или для других целей. Эти продукты могут содержать в небольших количествах видимые глазом небольшие кусочки овощей. Субпозиция 2005 10 имеет первостепенное значение в товарной позиции 2005.
2. В субпозиции 2007 10 термин "гомогенизированные готовые продукты" означает готовые продукты из плодов, тонко измельченные и расфасованные для розничной продажи в качестве продуктов детского или диетического питания в упаковках с нетто-массой не более 250 г. При этом не принимаются во внимание небольшие количества любых ингредиентов, добавленных в эти продукты как приправа, консервант или для других целей. Эти продукты могут содержать в небольших количествах видимые глазом небольшие кусочки плодов. Субпозиция 2007 10 имеет первостепенное значение в товарной позиции 2007.

3. 2009 12, 2009 21, 2009 31, 2009 61 және 2009 71 қосалқы позицияларындағы "Брикс саны" терминi сахароза құрамы пайызда көрсетiлген, егер көрсеткiштер басқа температурада есептелсе, 20 о С температурасы немесе қайта есептегенде 20 о С температура кезiнде Брикс ареометрмен тiкелей есептелген ареометрикалық градустарының санын немесе рефрактометрден алынған жалтару көрсеткiшi тiкелей есептелгендігiн бiлдiредi.
Қосымша ескертулер:
1. 2001 тауар позициясындағы көкөністердің, жемістердің, жаңғақтардың және өсімдіктердің сірке суын немесе сірке қышқылын қосып әзірленген немесе консервіленген басқа да жеуге жарайтын бөліктерінің құрамындағы еркін ұшпалы қышқыл сірке қышқылына көшіргенде 0,5 мас.%-дан немесе одан астам болуға тиіс. Бұдан өзге, 2001 90 500 0 қосалқы позициясының саңырауқұлағындағы тұздың құрамы 2,5 мас.% аспайтынын құрауы тиіс.
2а. Осы топтағы өнімдер құрамында сахароза сияқты көрінетін (қанттың болуы) әртүрлі қанттардың болуы 20 о С температура кезіндегі рефрактометр көрсетуінің мына келесі коэффициенттерге көбейтілгендегі шамасына сәйкес болады:
- 2008 20 - 2008 80, 2008 92 және 2008 99-қосалқы позициялардағы өнімдер үшін 0,93 немесе
- басқа тауар позицияларындағы өнімдер үшін 0,95.
2б. 2009 тауар позициясының қосалқы позицияларында келтірілген "Брикс саны" 20 о С температура кезіндегі рефрактометрдің цифрлік көрсеткішіне сәйкес келеді.
3. 2008 20-2008 80, 2008 92 және 2008 99 қосалқы позициялардағы өнімдер, егер "құрамындағы қант" массасы жағынан төменде көрсетілген пайыздан асып түсетін болса, жемістің түріне немесе өсімдіктің тағамға пайдаланылатын бөлігіне байланысты олар құрамында қант қоспасы бар өнім ретінде қарастырылуға тиіс:
- ананас пен жүзім: 13%-дан,
- жемістер қоспаларын және өсімдіктің тағамға пайдаланылатын басқа да бөліктерін қоса, басқа да жемістер: 9%-дан.
4. 2008 30 110 0 - 2008 30 390 0, 2008 40 110 0 - 2008 40 390 0, 2008 50 110 0 - 2008 50 590 0, 2008 60 110 0 - 2008 60 390 0, 2008 70 110 0 -2008 70 590 0, 2008 80 110 0 - 2008 80 390 0, 2008 92 120 0 - 2008 92 380 0 және 2008 99 110 0 - 2008 99 400 0 қосалқы позициялардағы мына келесі терминдердің төменде көрсетілгендей мәні бар:
- "спирттің іс жүзінде шоғырлануы" - 100 кг өнім құрамындағы таза спирт килограмының саны,
- "мас.%-дан" - спирттің массасы жағынан шоғырлануы.
5а. 2009 тауар позициясы өнімдерінің құрамына қосылған қанттың бар болуы шырынның түріне байланысты "құрамындағы қанттан" төмендегі цифрды алып тастағанға сәйкес келеді:
- лимон немесе қызанақ шырыны: 3,
- жүзім шырыны: 15,
- шырындардың қоспасын қоса, басқа да жеміс және көкөніс шырындары: 13.

3. В субпозициях 2009 12, 2009 21, 2009 31, 2009 41, 2009 61 и 2009 71 термин "число Брикса" означает непосредственно считанное с ареометра Брикса число ареометрических градусов или полученный на рефрактометре показатель преломления, выраженный в процентах содержания сахарозы, при температуре 20 о С или в пересчете на 20 о С, если показания считаны при другой температуре.
Дополнительные примечания:
1. В товарной позиции 2001 овощи, фрукты, орехи и другие съедобные части растений, приготовленные или консервированные с добавлением уксуса или уксусной кислоты, должны содержать 0,5 мас.% или более свободной летучей кислоты в пересчете на уксусную кислоту. Кроме того, в грибах подсубпозиции 2001 90 500 0 содержание соли должно составлять не более 2,5 мас.%.
2а. Содержание различных сахаров, выраженных как сахароза (содержание сахара) в продуктах данной группы, соответствует показанию рефрактометра при температуре 20 о С, умноженному на следующий коэффициент:
- 0,93 для продуктов субпозиций 2008 20 - 2008 80, 2008 92 и 2008 99, или
- 0,95 для продуктов других товарных позиций.
2б. "Число Брикса", приведенное в субпозициях товарной позиции 2009, соответствует цифровому показанию рефрактометра при температуре 20 о С.
3. Продукты субпозиций 2008 20 - 2008 80, 2008 92 и 2008 99 должны рассматриваться как содержащие добавки сахара, если "содержание сахара" в них превышает по массе процент, указанный ниже, в зависимости от вида плода или употребляемой в пищу части растения:
- ананасы и виноград: 13%,
- прочие плоды, включая смеси плодов, и прочие употребляемые в пищу части растений: 9%.
4. В подсубпозициях 2008 30 110 0 - 2008 30 390 0, 2008 40 110 0 - 2008 40 390 0, 2008 50 110 0 - 2008 50 590 0, 2008 60 110 0 - 2008 60 390 0, 2008 70 110 0 - 2008 70 590 0, 2008 80 110 0 - 2008 80 390 0, 2008 92 120 0 - 2008 92 380 0 и 2008 99 110 0 - 2008 99 400 0 следующие термины имеют указанные ниже значения:
- "фактическая концентрация спирта по массе" - число килограммов чистого спирта, содержащихся в 100 кг продукта,
- "мас.%" - концентрация спирта по массе.
5а. Содержание добавленного сахара в продуктах товарной позиции 2009 соответствует "содержанию сахара" минус указанная ниже цифра, в зависимости от вида сока:
- лимонный или томатный сок: 3,
- виноградный сок: 15,
- прочие фруктовые или овощные соки, включая смеси соков: 13.

5б. Көкөністерден немесе концентрацияланған шырынды араластыру жолымен алынған, олардың табиғи жай-күйіндегі жеміс шырындарының 67 аспайтын және кемінде 50 мас.% тұратын "Брикс саны" бар қантты қосумен жеміс шырындары 2009 тауар позициясының жеміс шырындары өзінің бастапқы ерекшелігін жоғалтады.
6. 2009 69 510 және 2009 69 710 0 қосалқы позициялардағы "концентрацияланған жүзім шырыны (жүзім ашытқысын қоса)" деген термин 20 о С температура кезінде рефрактометрдің көрсетуі 50,9 %-дан кем болмайтын жүзім шырынын (жүзім ашытқысын қоса) білдіреді.
7. 2001 90 910 0, 2006 00 350 0, 2006 00 910 0, 2007 10 91, 2007 99 930 0, 2008 19 110 0, 2008 19 590 0, 2008 92 120 0, 2008 92 160 0, 2008 92 320 0, 2008 92 360 0, 2008 92 510 0, 2008 92 720 0, 2008 92 760 0, 2008 92 920 0, 2008 92 940 0, 2008 92 970 0, 2008 99 360 0, 2008 99 380 0, 2009 80 360, 2009 80 730, 2009 80 880 0, 2009 80 970 0, 2009 90 920 0, 2009 90 950 0 және 2009 90 970 0 қосалқы позициялардағы "тропикалық жемістер" гуайява, манго, мангостан немесе гарциния, папайа, тамаринд, анакардия немесе акажа, лича, джекфрут немесе ағаш наны, саподилла, пассифлора немесе страстоцвет, карамбола және питайа жемістерін қамтиды.

5б. Фруктовые соки с добавленным сахаром, имеющие число Брикса не более 67 и содержащие менее 50 мас.% фруктовых соков в их природном состоянии, полученных из фруктов или путем разбавления концентрированного сока, утрачивают свое первоначальное свойство фруктовых соков товарной позиции 2009.
6. В подсубпозициях 2009 69 510 и 2009 69 710 0 термин "концентрированный виноградный сок (включая виноградное сусло)" означает виноградный сок (включая виноградное сусло), для которого показание рефрактометра при температуре 20 0 С составляет не менее 50,9 %.
7. В подсубпозициях 2001 90 910 0, 2006 00 350 0, 2006 00 910 0, 2007 10 91, 2007 99 930 0, 2008 19 110 0, 2008 19 910 0, 2008 92 120 0, 2008 92 160 0, 2008 92 320 0, 2008 92 360 0, 2008 92 510 0, 2008 92 720 0, 2008 92 760 0, 2008 92 920 0, 2008 92 940 0, 2008 92 970 0, 2008 99 240 0, 2008 99 310 0, 2008 99 360 0, 2008 99 380 0, 2009 80 340 0, 2009 80 360, 2009 80 730, 2009 80 850 0, 2009 80 880 0, 2009 80 970 0, 2009 90 920 0, 2009 90 950 0 и 2009 90 970 0 "тропические плоды" включают плоды гуайявы, манго, мангостана, или гарцинии, папайи, тамаринда, анакардии, или акажу, личи, джекфрута, или хлебного дерева, саподиллы, пассифлоры, или страстоцвета, карамболы и питайи.

8. 2001 90 910 0, 2006 00 350 0, 2006 00 910 0, 2007 99 930 0, 2008 19 110 0, 2008 19 510 0, 2008 19 590 0, 2008 92 120 0, 2008 92 160 0, 2008 92 320 0, 2008 92 360 0, 2008 92 510 0, 2008 92 720 0, 2008 92 760 0, 2008 92 920 0, 2008 92 940 0 және 2008 92 970 0 қосалқы позициялардағы "тропикалық жаңғақтар" кокос жаңғағын, кешь жаңғағын, бразилия жаңғағын, арека (немесе бетель) жаңғақтарын, кола жаңғағын және макадамия жаңғақтарын қамтиды.
СЭҚ ТН
коды
Позицияның атауы Қос
өлш.
бір.
Баж
ставкасы
(кеден
құнынаң
пайызымен
не евромен)

8. В подсубпозициях 2001 90 910 0, 2006 00 350 0, 2006 00 910 0, 2007 99 930 0, 2008 19 110 0, 2008 19 910 0, 2008 92 120 0, 2008 92 160 0, 2008 92 320 0, 2008 92 360 0, 2008 92 510 0, 2008 92 720 0, 2008 92 760 0, 2008 92 920 0, 2008 92 940 0 и 2008 92 970 0 "тропические орехи" включают кокосовые орехи, орехи кешью, бразильские орехи, орехи ареки (или бетеля), орехи колы и орехи макадамии.
Код ТН ВЭД
Наименование
позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
процентах
от тамо-
женной
стоимости
либо в
евро)

2009 90 970 0
- - - - - - - тропикалық
жемістерден жасалған
шырындардың қоспалары
-
15, бірақ
1 л үшін
0,07
евродан
кем емес
2009 90 980 0
- - - - - - -  өзгелері
-
15, бірақ
1 л үшін
0,07
евродан
кем емес
21-топ
Әртүрлі тағам өнімдері
Ескертулер :
1. Бұл топқа:
а) 0712 тауар позициясындағы көкөніс қоспалары;
б) құрамында кез келген пропорциядағы кофе бар қуырылған кофе алмастырғыштар (0901 тауар позициясы);
в) дәмді-хош иісті қосындылары бар шай (0902 тауар позициясы);
г) 0904-0910 тауар позициясындағы дәмдеуіштер немесе өзге де өнімдер;
д) 2103 немесе 2104 тауар позицияларындағы өнiмдерден басқа, құрамында 20 мас.%-дан астам шұжық, ет, қосымша ет өнімдері, қан, балық немесе шаян тұқымдастар, моллюскілер немесе судағы өзге де омыртқасыздар болатын дайын тамақ өнімдері немесе аталған өнiмдердiң кез келген комбинациялары (16-топ);
е) дәрiлiк заттар ретiнде пайдаланылатын ашытқылар немесе 3003 немесе 3004 тауар позицияларындағы өзге де өнiмдер; немесе
ж) 3507 тауар позициясындағы ферментті препараттар енгізіледі.
2. 1б ескертпесінде көрсетiлген табиғи кофенiң қуырылған алмастырғыштарының сығындылары 2101 тауар позициясына енгізілмейді.
3. 2104 тауар позициясында "гомогендендірілген құрамды дайын тамақ өнiмдерi" терминi ет, балық, көкөнiс сияқты негiзгi компоненттердiң екi немесе одан да көп жiңiшке ұсақталған қоспаларынан тұратын дайын тамақ өнiмдерiн немесе таза салмағы 250 г. аспайтын орамадағы балалар немесе диеталық тағам ретiндегi бөлшек саудаға арналған бөлшектеп өлшеп оралған жемiстердi бiлдiредi. Бұл ретте аталған өнiмдерге дәмдеуiш, консервант сияқты немесе басқа мақсаттар үшiн қосылған шағын мөлшерде кез келген ингредиенттер назарға алынбайды. Бұл өнiмдер шағын мөлшерде көзге көрiнетiн негiзгi компоненттердiң кесектерiнен тұруы мүмкін.
Қосымша ескертулер:
1. 2106 10 200 0 және 2106 90 920 кіші қосалқы позициялардағы "крахмал" термині крахмалдың опырылған өнімдерін де білдіреді.
2. 2106 90 100 0 кіші қосалқы позициядағы "балқытылған ірімшік" термині құрамында 12 мас.%-дан немесе одан көп, бірақ 18 мас.%-дан кем емес сүт майлары бар және ақ шарап, шие шарабы, крахмал және дәмдеуіштер қосып балқытылған ірімшіктен әзірленген (айрықша Эмменталер және Грюйер) таза массасы 1 кг немесе одан аз бастапқы орамада буып-түйілген дайын өнімдерді білдіреді.
3. 2106 90 200 0 кіші қосалқы позициядағы "ішімдіктер өндірісі кезінде пайдаланылатын хош иісті заттар негізіндегі өнімдерден басқа, құрамдас спирттік жартылай фабрикаттар" құрамындағы спирттің шоғырлануы 0,5 об.%-дан астам құрамдас спирттік жартылай фабрикаттарды білдіреді.

2009 90 970 0
- - - - - - - смеси соков из
тропических плодов
-
15, но не менее 0,07 евро за 1 л
2009 90 980 0
- - - - - - - прочие
-
15, но не менее 0,07 евро за 1 л
Группа 21
Разные пищевые продукты
Примечания:
1. В данную группу не включаются:
а) овощные смеси товарной позиции 0712;
б) обжаренные заменители кофе, содержащие кофе в любой пропорции (товарная позиция 0901);
в) чай с вкусо-ароматическими добавками (товарная позиция 0902);
г) пряности или прочие продукты товарных позиций 0904-0910;
д) готовые пищевые продукты, кроме продуктов товарной позиции 2103 или 2104, содержащие более 20 мас.% колбасы, мяса, мясных субпродуктов, крови, рыбы или ракообразных, моллюсков или прочих водных беспозвоночных или любую комбинацию этих продуктов (группа 16);
е) дрожжи, используемые в качестве лекарственных средств, или прочие продукты товарной позиции 3003 или 3004; или
ж) ферментные препараты товарной позиции 3507.
2. Экстракты обжаренных заменителей натурального кофе, упомянутых в примечании 1б, включаются в товарную позицию 2101.
3. В товарной позиции 2104 термин "гомогенизированные составные готовые пищевые продукты" означает готовые пищевые продукты, состоящие из тонко измельченной смеси двух или большего числа основных компонентов, таких как мясо, рыба, овощи или плоды, расфасованные для розничной продажи в качестве детского или диетического питания в упаковках с нетто-массой не более 250 г. При этом не принимаются во внимание небольшие количества любых ингредиентов, добавленных в эти продукты как приправа, консервант или для других целей. Эти продукты могут содержать в небольших количествах видимые глазом кусочки основных компонентов.
Дополнительные примечания:
1. В подсубпозициях 2106 10 200 0 и 2106 90 920 0 термин "крахмал" означает также продукты распада крахмала.
2. В подсубпозиции 2106 90 100 0 термин "сыры плавленые" означает готовые продукты, содержащие 12 мас.% или более, но менее 18 мас.% молочных жиров и изготовленные из плавленого сыра (исключительно Эмменталер и Грюйер) с добавлением белого вина, вишневки, крахмала и специй и расфасованные в первичные упаковки нетто-массой 1 кг или менее.
3. В подсубпозиции 2106 90 200 0 "составные спиртовые полуфабрикаты, кроме продуктов на основе душистых веществ, используемые при производстве напитков" означают составные спиртовые полуфабрикаты с концентрацией спирта более 0,5 об.%.

2106 90 980 9
- - - - өзгелері
-
10
22-топ
Алкогольді және алкогольсіз сусындар мен сірке қышқылы
Ескертулер:
1. Аталған топқа:
а) кулинарлық мақсаттар үшiн дайындалған және онымен сусындар ретiнде пайдалану үшiн жарамсыз аталған топтың өнiмдерi (негізінен 2103 тауар позициясы) (2209-тауар позициясындағы өнiмдерден басқа);
б) теңiз суы (2501 тауар позициясы);
в) тазартылған немесе кондуктометриялық су немесе ұқсас таза суы (2853 тауар позициясы);
г) концентраты 10 мас.%-дан астам сiрке қышқылы (2915-тауар позициясы);
д) 3003 немесе 3004 тауар позициясындағы дәрiлiк заттар; немесе
e) парфюмерлiк немесе жуыну заттары (33-топ) енгiзiлмейдi.
2. Аталған топта, сондай-ақ 20 және 21-топтарда спирттiң көлемi бойынша концентраты 20 о С температурасымен анықталады.
3. 2202-тауар позициясындағы "алкогольсыз сусындар" терминi спирттiң концентраты 0,5 көл.%-дан аспайтын сусындарды бiлдiредi. Алкогольді сусындар 2203-2206 тауар позициясына немесе 2208 тауар позициясына енгiзiледi.
Қосалқы позицияға ескерту:
1. 2204 10 қосалқы позициясындағы "көпiршiктi шарап" терминi 20  о С температура кезiнде шамадан тыс қысымы болатын, жабық сыйымды ыдыстағы шараптарды бiлдiредi.
Қосымша ескертулер :
1. 2202 10 000 0 кіші қосалқы позициясына, оның ішінде минералды және газды, олар сусындар ретінде тікелей қолданылған жағдайда қант немесе басқа да тәтті немесе дәмі хош иісті заттар қосыла отырып енгізіледі.
2. 2204 және 2205 тауар позицияларында және 2206 00 100 0 кіші қосалқы позициясында:
а) "спирттің көлемі бойынша нақты концентрациясы" 20 о С температура кезіндегі таза спирт көлемінің санын осы температура кезіндегі өнімнің 100 көлемінде білдіреді;
б) "спирттің көлемі бойынша әлеуетті концентрациясы" 20 о С температура кезіндегі таза спирт көлемінің санын білдіреді, оларды осы температура кезіндегі өнімнің 100 көлемінде бар қант толық ашыған кезде алуға болады;
в) "спирттің көлемі бойынша жалпы концентрациясы" спирттің концентрациясының нақты және әлеуеттік көлемінің жиынтығын білдіреді;
г) "спирттің көлемі бойынша натуралды концентрациясы" спирттің оның қандай бір өнімде байытылуына дейінгі толық көлемдегі концентрациясын білдіреді;
д) "көл.%-дан" спирттің көлемі бойынша концентрациясын білдіреді.
3. 2204 30 100 0 кішіқосалқы позициясында "ашу процесіндегі жүзім шырыны" жүзім шырынын ашыту арқылы алынған, 1 көл.%-дан асатын және спирттің жалпы концентрациясының бестен үшінен кем нақты концентрациясына ие болатын көлемді білдіреді.
4. 2204 21-2204 29 кіші қосалқы позицияларында:
А. "Жалпы құрғақ экстракт" барлық заттардағы осы физикалық жағдайдап ұшып кетпейтін литрмен өнімдегі граммдар құрамын білдіреді. Жалпы құрғақ экстракт 20 о С температура кезінде денсиметрмен айқындалуға тиіс.

2106 90 980 9
- - - - прочие
-
10
Группа 22
Алкогольные и безалкогольные напитки и уксус
Примечания:
1. В данную группу не включаются:
а) продукты этой группы (кроме продуктов товарной позиции 2209), приготовленные для кулинарных целей и тем самым непригодные для употребления в качестве напитков (в основном товарная позиция 2103);
б) морская вода (товарная позиция 2501);
в) дистиллированная или кондуктометрическая вода или вода аналогичной чистоты (товарная позиция 2853);
г) уксусная кислота с концентрацией более 10 мас.% (товарная позиция 2915);
д) лекарственные средства товарной позиции 3003 или 3004; или
е) парфюмерные или туалетные средства (группа 33).
2. В данной группе, а также в группах 20 и 21, концентрация спирта по объему определяется при температуре 20 о С.
В товарной позиции 2202 термин "безалкогольные напитки" означает напитки с концентрацией спирта не более 0,5 об.%. Алкогольные напитки включаются в товарные позиции 2203-2206 или товарную позицию 2208.
Примечание к субпозиции:
В субпозиции 2204 10 термин "вина игристые" означает вина в закрытых резервуарах, имеющие избыточное давление не ниже 3 бар при температуре 20 о С.
Дополнительные примечания:
1. В подсубпозицию 2202 10 000 0 включаются воды, в том числе минеральные и газированные, содержащие добавки сахара или других подслащивающих или вкусо-ароматических веществ, при условии их прямого употребления в качестве напитков.
2. В товарных позициях 2204 и 2205 и подсубпозиции 2206 00 100 0:
а) "фактическая концентрация спирта по объему" означает число объемов чистого спирта при температуре 20 о С в 100 объемах продукта при этой температуре;
б) "потенциальная концентрация спирта по объему" означает число объемов чистого спирта при температуре 20 о С, которые можно получить при полном сбраживании сахаров, содержащихся в 100 объемах продукта при этой температуре;
в) "общая концентрация спирта по объему" означает сумму фактической и потенциальной объемной концентрации спирта;
г) "натуральная концентрация спирта по объему" означает полную объемную концентрацию спирта в продукте до какого-либо его обогащения;
д) "об.%" означает концентрацию спирта по объему.
3. В подсубпозиции 2204 30 100 0 "сусло виноградное в процессе брожения" означает продукт, полученный путем сбраживания виноградного сусла, обладающий фактической концентрацией спирта более 1 об.% и менее трех пятых общей объемной концентрации спирта.
4. В субпозициях 2204 21-2204 29:
А. "Общий сухой экстракт" означает содержание в продукте в граммах на литр всех веществ, которые при данных физических условиях не улетучиваются. Общий сухой экстракт должен определяться денсиметром при температуре 20 о С.

Б(а). 2204 21 110 0-2204 21 990 0 және 2204 29 120 0-2204 29 990 0 кіші қосалқы позицияларында өнімдерде I, II, III және IV тармақтарда аталған жалпы құрғақ экстракт нақты санының болуы:
I) 13 көл.%-дан аспайтын: 90 г немесе аспайтын жалпы құрғақ экстракт 1 л кем спирттің нақты концентрациясы бар өнімдерге;
II) 13 көл.%-дан асатын, бірақ 15 көл.%-дан аспайтын: 130 г немесе аспайтын жалпы құрғақ экстракт 1 л кем спирттің нақты концентрациясы бар өнімдерге;
IIІ) 15 көл.%-дан асатын, бірақ 18 көл.%-дан аспайтын: 130 г немесе аспайтын жалпы құрғақ экстракт 1 л кем спирттің нақты концентрациясы бар өнімдерге;
IV) 18 көл.%-дан асатын, бірақ 22 көл.%-дан аспайтын: 330 г немесе аспайтын жалпы құрғақ экстракт 1 л кем спирттің нақты концентрациясы бар өнімдерге оларды сыныптауға әсер етпейді.
Әрбір санат үшін максималдық мәннен асып түсетін, әрбір санат үшін жоғарыда аталған жалпы экстракты бар өнімдер, жалпы құрғақ экстракт 330 г/л-ден асып түсетін жағдайды қоспағанда, келесі санатқа жатқызылуға тиіс; бұл жағдайда өнімдер 2204 21 990 0 және 2204 29 990 0 кіші қосалқы позицияларға енгізілуге тиіс.
Б(б). Жоғарыда аталған ереже 2204 21 230 0, 2204 21 810 0, 2204 29 110 0 және 2204 29 770 0 кіші қосалқы позициялардағы өнімдерге қолданылмайды.
5. 2204 21 110 0-2204 21 990 0 және 2204 29 120 0-2204 29 990 0 кіші қосалқы позицияларына:
а) ашуы спирт қосу арқылы тоқтатылған жүзім шырыны, яғни:
- спирттің нақты концентрациясы 12 көл.%-дан кем емес, бірақ 18 көл.%-дан кем емес өнім, және
- спирттің натуралдық концентрациясы 8,5 көл.%-дан кем емес жүзім шарабына қосу арқылы алынған, шарапты тазарту арқылы алынған өнім;
б) айдау үшін күшейтілген шарап, яғни:
- спирттің нақты концентрациясы 18 көл.%-дан кем, бірақ 24 көл.%-дан кем емес;
- құрамында қалдық қант, тазартылмаған өнім жоқ, тек шарапқа қосу арқылы алынған, шарапты айдау арқылы алынған және спирттің максималдық нақты концентрациясы 86 көл.%-дан болатын, және
- сірке қышқылына есептегенде ұшпалы қышқылдардың максималдық құрамы 1,5 г/л болатын өнім;
в) ликер шарабына, яғни:
- спирттің жалпы концентрациясы 17,5 көл.%-дан кем емес және спирттің нақты концентрациясы 15 көл.%-дан кем емес, бірақ 22 көл.%-дан кем емес және
- жүзім шарабынан немесе жүзім сұрыптары шарабынан алынған, ликер шараптарын өндіру үшін үшінші елде мақұлданған және спирттің натуралдық көлемдік концентрациясы кемінде 12 көл.% болатын өнім,
- тоңазыту арқылы немесе
- ашыту процесінде немесе ашытқаннан кейін қосу арқылы;
- шарапты айдау арқылы алынған өнім немесе
- концентрацияланған жүзім шырыны немесе мұндай практика концентрацияланған тікелей жылу жүзім шырыны үшін кейбір жоғары сапалы ликер шараптары дәстүрлі болып табылатын жағдайда, ол бұл операциялардан басқа, концентрацияланған жүзім шырыны анықтамасына сәйкес келгенде немесе
- осы өнімдердің қоспасы енгізіледі.
Алайда кейбір жоғары сапалы ликерлі шараптар жас жүзім шырынынан алынуы мүмкін, оның 12 көл.%-ға тең спирттің ең төменгі натуралдық концентрациясы болуы міндетті емес.

Б(а). Hаличие в продуктах подсубпозиций 2204 21 110 0-2204 21 990 0 и 2204 29 120 0-2204 29 990 0 конкретных количеств общего сухого экстракта на литр, указанных в пунктах I, II, III и IV, не влияет на их классификацию:
I) продукты с фактической концентрацией спирта не более 13 об.%: 90 г или менее общего сухого экстракта на 1 л;
II) продукты с фактической концентрацией спирта более 13 об.%, но не более 15 об.%: 130 г или менее общего сухого экстракта на 1 л;
III) продукты с фактической концентрацией спирта более 15 об.%, но не более 18 об.%: 130 г или менее общего сухого экстракта на 1 л;
IV) продукты с фактической концентрацией спирта более 18 об.%, но не более 22 об.%: 330 г или менее общего сухого экстракта на 1 л.
Продукты с общим сухим экстрактом, превышающим максимальное значение, указанное выше для каждой категории, должны быть отнесены к следующей категории, за исключением случая, когда общий сухой экстракт превышает 330 г/л; в этом случае продукты должны включаться в подсубпозиции 2204 21 990 0 и 2204 29 990 0.
Б(б). Указанные выше правила не распространяются на продукты, включенные в подсубпозиции 2204 21 230 0, 2204 21 810 0, 2204 29 110 0 и 2204 29 770 0.
5. В подсубпозиции 2204 21 110 0-2204 21 990 0 и 2204 29 120 0-2204 29 990 0 включаются:
а) виноградное сусло, брожение которого приостановлено путем добавления спирта, то есть продукт, который:
- имеет фактическую концентрацию спирта не менее 12 об.%, но менее 15 об.%, и
- получен путем добавления к виноградному суслу, имеющему натуральную концентрацию спирта не менее 8,5 об.%, продукта, полученного путем дистилляции вина;
б) вино крепленое для перегонки, то есть продукт, который:
- имеет фактическую концентрацию спирта не менее 18 об.%, но не более 24 об.%,
- получен исключительно путем добавления к вину, не содержащему остаточного сахара, неректификованного продукта, полученного путем перегонки вина и обладающего максимальной фактической концентрацией спирта 86 об.%, и
- обладает максимальным содержанием летучих кислот 1,5 г/л в пересчете на уксусную кислоту;
в) ликерное вино, то есть продукт, который:
- имеет общую концентрацию спирта не менее 17,5 об.% и фактическую концентрацию спирта не менее 15 об.%, но не более 22 об.%, и
- получен из виноградного сусла или вина из сортов винограда, одобренных в третьей стране для производства ликерных вин, и обладает натуральной объемной концентрацией спирта не менее 12 об.%,
- путем замораживания, или
- путем добавления в процессе брожения или после сбраживания:
- продукта, полученного путем перегонки вина, или
- концентрированного виноградного сусла или, в случае некоторых высококачественных ликерных вин, для которых такая практика является традиционной, виноградного сусла, сконцентрированного прямым теплом, которое, помимо этой операции, соответствует определению концентрированного виноградного сусла, или
- смеси этих продуктов.
Однако некоторые высококачественные ликерные вина могут быть получены из свежего виноградного сусла, которое не обязательно должно иметь минимальную натуральную концентрацию спирта, равную 12 об.%.

6. 2204 30 920 0 және 2204 30 960 0 кіші қосалқы позицияларда "концентрацияланған жүзім шырыны" 20 о С температура кезінде рефрактометр көрсеткіші үшін кемінде 50,9 %-дық жүзім шырынын білдіреді.
7. Өсімдіктермен немесе қош иісті заттармен үстемеленген, құрамында спирттің нақты концентрациясы кемінде 7 көл.% болатын вермут немесе өзге де шарап 2205 тауар позициясына енгізіледі
8. 2206 00 100 0 қосалқы позицияларда"пикет" термині суға малынған өңделмеген жүзім сығымдарының ашытуынан немесе жүзім сығымдарының суда ашытылған экстракциясынан алынған өнімді білдіреді.
9. 2206 00 310 0 және 2206 00 390 0 қосалқы позицияларда "көпіршікті" болып мына сусындар:
- байлауыштармен және немесе бекіткіштермен ұсталған "саңырауқұлақ тәрізді" тығындары бар бөтелкелерде ашытылған,
- 20 о С температура кезінде кемінде 1,5 бар артық қысымы бар басқа ыдыста ашытылған сусындар есептеледі.
10. 2209 00 110 0 және 2209 00 190 0 кіші қосалқы позицияларда "шарап сірке суы" термині шарапты ашытуды тек қана сірке қышқылының ашытуымен алған және сірке қышқылына есептегенде жалпы қышқылдығы кемінде 60 г/л болатын сірке суын білдіреді.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бір.
Баж ставкасы (кеден құнының пайызымен не евромен)
2201
Сулар, табиғи немесе жасанды
минералды, газды, қант немесе
басқа да тәттiлендiретін
немесе дәмдi хош иiстi заттар
қосылған суларды қоса алғанда;
мұз бен қар:
2201 10
- минералды және газдалған сулар:
- - табиғи минералды сулар:
2201 10 110 0
- - - газдалмаған
л
15, бірақ
1 кг үшін
0,07
евродан
кем емес
2201 10 190 0
- - - өзгелері
л
15, бірақ
1 кг үшін
0,07
евродан
кем емес
2201 10 900 0
- - өзгелері
л
15, бірақ
1 кг үшін
0,07
евродан
кем емес
2201 90 000 0
- өзгелері
л
15, бірақ
1 кг үшін
0,07
евродан
кем емес
2202
Минералды және газды,
қант немесе басқа да
тәттілендiрiлген заттар
қосылған суларды немесе дәмдi
хош иiстi заттарды қоса
алғанда, сулар 2009 тауар
позициясындағы жидек немесе
көкөнiс шырындарынан басқа,
өзге де алкогольсiз сусындар:
2202 10 000 0
- минералды және газды, қант
немесе басқа да тәттiлендiрiл-
ген заттар қосылған суларды
немесе дәмдi хош иiстi
заттарды қоса алғанда, сулар
л
15, бірақ
1 кг үшін
0,07
евродан
кем емес
2202 90
- өзгелері:
2202 90 100
- - 0401-0404 тауар позицияла-
рынан алынған 0401-0404 тауар
позицияларындағы азық-түліктер
немесе майлар жоқ:
2202 90 100 1
- - - алкогольсіз сыра
л
1 л үшін
0,6 евро
2202 90 100 9
- - - өзгелері
л
15, бірақ
1 кг үшін
0,07
евродан
кем емес
- - 0401-0404-тауар позициялары өнімдерінен
алынған құрамында өзге де май
барлар:
2202 90 910 0
- - - 0,2 мас.%-дан кем
л
15, бірақ
1 кг үшін
0,07
евродан
кем емес

6. В подсубпозициях 2204 30 920 0 и 2204 30 960 0 "концентрированное виноградное сусло" означает виноградное сусло, для которого показания рефрактометра при температуре 20 о С не менее 50,9%.
7. Только вермут и прочие вина из свежего винограда, приправленные растениями или ароматическими веществами, содержащие фактическую концентрацию спирта не менее 7 об.%, включаются в товарную позицию 2205.
8. В подсубпозиции 2206 00 100 0 термин "пикет" означает продукты, полученные сбраживанием необработанных виноградных выжимок, вымоченных в воде, или экстракцией сброженных виноградных выжимок водой.
9. В подсубпозициях 2206 00 310 0 и 2206 00 390 0 "игристыми" считаются следующие напитки:
- сброженные напитки в бутылках с "грибовидными" пробками, удерживаемыми завязками или креплениями,
- сброженные напитки в другой таре с избыточным давлением не менее 1,5 бар, измеренным при температуре 20 о С.
10. В подсубпозициях 2209 00 110 0 и 2209 00 190 0 термин "уксус винный" означает уксус, полученный исключительно уксуснокислым брожением вина и имеющий общую кислотность не менее 60 г/л в пересчете на уксусную кислоту.
Код ТН ВЭД
Наименование
позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
процентах
от тамо-
женной
стоимости
либо в
евро)
2201
Воды, включая природные или
искусственные минеральные,
газированные, без добавления
сахара или других
подслащивающих или вкусо-
ароматических веществ; лед и
снег:
2201 10
- воды минеральные и
газированные:
- - природные минеральные воды:
2201 10 110 0
- - - негазированные
л
15, но
не менее
0,07 евро
за 1 л
2201 10 190 0
- - - прочие
л
15, но
не менее
0,07 евро
за 1 л
2201 10 900 0
- - прочие
л
15, но
не менее
0,07 евро
за 1 л
2201 90 000 0
- прочие
л
15, но
не менее
0,07 евро
за 1 л
2202
Воды, включая минеральные и
газированные, содержащие
добавки сахара или других
подслащивающих или вкусо-
ароматических веществ, и
прочие безалкогольные напитки,
за исключением фруктовых или
овощных соков товарной позиции
2009:
2202 10 000 0
- воды, включая минеральные и
газированные, содержащие
добавки сахара или других
подслащивающих или
вкусо-ароматических веществ
л
15, но
не менее
0,07 евро
за 1 л
2202 90
- прочие:
2202 90 100
- - не содержащие продуктов
товарных позиций 0401-0404 или
жиров, полученных из продуктов
товарных позиций 0401-0404:
2202 90 100 1
- - - пиво безалкогольное
л
0,6 евро
за 1 л
2202 90 100 9
- - - прочие
л
15, но
не менее
0,07 евро
за 1 л
- - прочие, содержащие жир,
полученный из продуктов
товарных позиций 0401-0404:
2202 90 910 0
- - - менее 0,2 мас.%
л
15, но
не менее
0,07 евро
за 1 л

2202 90 950 0
- - - 0,2 мас.% немесе одан да
асатын, бірақ 2 мас.%-дан кем
л
15, бірақ
1 кг үшін
0,07
евродан
кем емес
2202 90 990 0
- - - 2 мас.% немесе одан да асатын
л
15, бірақ
1 кг үшін
0,07
евродан
кем емес
2203 00
Ашытылған сыра:
- сыйымдылығы 10 л немесе
одан да кем ыдыстардағы:
2203 00 010 0
- - бөтелкелердегі
л
1 л үшін
0,6 евро
2203 00 090 0
- - өзгелері
л
1 л үшін
0,6 евро
2203 00 100 0
- сыйымдылығы 10 л-ден асатын ыдыстардағы
л
1 л үшін
0,6 евро
2204
Табиғи жүзiм шарабы,
күшейтiлгендi қоса алғанда;
2090 тауар позициясында
көрсетiлгеннен басқа сығынды
жүзiм шырыны:
2204 10
- көбікті шараптар:
- - спирттің нақты концен-
трациясы кемінде 8,5 көл.%:
2204 10 110 0
- - - шампан
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 10 190 0
- - - өзгелері
л
1 л үшін
0,5 евро
- - өзгелері:
2204 10 910 0
- - - Асти спуманте
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 10 990 0
- - - өзгелері
л
1 л үшін
0,5 евро
- өзге де шараптар; ашытуы
тоқтатылған немесе спирт қосу
жолмен тоқтатылған сығынды
жүзiм шырындары:
2204 21
- - сыйымдылығы 2 литр немес
аспайтын ыдыстардағы:
2204 21 100 0
- - - 2204 10 қосалқы позицияда
көрсетілгенді қоспағанда,
байлауыштармен немесе бекіткіш-
термен ұсталатын "саңырауқұлақ
тәрізді" тығындары бар бөтелке-
лердегі шарап; 20 о С температура
кезінде 1-ден кем емес, бірақ
3 бардан кем көміртегі диоксиді
себепші болатын сусындағы
артық қысымы бар басқа ыдыстағы
шарап
л
1 л үшін
0,5 евро
- - - өзгелері:
- - - - спирттің нақты концен-
трациясы 13 көл.%-дан аспайтын:
- - - - - белгілі бір өңірлерде
өндірілген жоғары сапалы шарап:
- - - - - - ақ:
2204 21 110 0
- - - - - - - Эльзас
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 21 120 0
- - - - - - - Бордо
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 21 130 0
- - - - - - - Бургундия
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 21 170 0
- - - - - - - Валь де Луар (Луар аңғары)
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 21 180 0
- - - - - - - Мозель-Саар-Рувер
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 21 190 0
- - - - - - - Пфальц
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 21 220 0
- - - - - - - Рейнхессен
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 21 220 0
- - - - - - - Токай
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 21 240 0
- - - - - - - Лацио
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 21 260 0
- - - - - - - Тоскана
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 21 270 0
- - - - - - - Трентино, Альто-Адидже және Фриули
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 21 280 0
- - - - - - - Венето
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 21 320 0
- - - - - - - Виньо Верде
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 21 340 0
- - - - - - - Пенедес
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 21 360 0
- - - - - - - Риойя
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 21 370 0
- - - - - - - Валенсия
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 21 380 0
- - - - - - - өзгелері
л
1 л үшін
0,5 евро
- - - - - - өзгелері:
2204 21 420 0
- - - - - - - Бордо
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 21 430 0
- - - - - - - Бургундия
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 21 440 0
- - - - - - - Божоле
л
1 л үшін

2202 90 950 0
- - - 0,2 мас.% или более, но
менее 2 мас.%
л
15, но
не менее
0,07 евро
за 1 л
2202 90 990 0
- - - 2 мас.% или более
л
15, но
не менее
0,07 евро
за 1 л
2203 00
Пиво солодовое:
- в сосудах емкостью 10 л или
менее:
2203 00 010 0
- - в бутылках
л
0,6 евро
за 1 л
2203 00 090 0
- - прочее
л
0,6 евро
за 1 л
2203 00 100 0
- в сосудах емкостью более 10 л
л
0,6 евро
за 1 л
2204
Вина виноградные натуральные,
включая крепленые; сусло
виноградное, кроме указанного
в товарной позиции 2009:
2204 10
- вина игристые:
- - с фактической концентрацией
спирта не менее 8,5 об.%:
2204 10 110 0
- - - шампанское
л
0,5 евро
за 1 л
2204 10 190 0
- - - прочие
л
0,5 евро
за 1 л
- - прочие:
2204 10 910 0
- - - Асти спуманте
л
0,5 евро
за 1 л
2204 10 990 0
- - - прочие
л
0,5 евро
за 1 л
- вина прочие; виноградное
сусло, брожение которого было
предотвращено или
приостановлено путем
добавления спирта:
2204 21
- - в сосудах емкостью 2 л или
менее:
2204 21 100 0
- - - вино, за исключением
указанного в субпозиции 2204
10, в бутылках с "грибовидными"
пробками, удерживаемыми
завязками или креплениями; вино
в другой таре с избыточным
давлением, обусловленным
диоксидом углерода в напитке,
не менее 1 бар, но менее 3 бар
при температуре 20 о С
л
0,5 евро
за 1 л
- - - прочие:
- - - - с фактической
концентрацией спирта не более
13 об.%:
- - - - - высококачественные
вина, произведенные в
определенных регионах:
- - - - - - белые:
2204 21 110 0
- - - - - - - Эльзас
л
0,5 евро
за 1 л
2204 21 120 0
- - - - - - - Бордо
л
0,5 евро
за 1 л
2204 21 130 0
- - - - - - - Бургундия
л
0,5 евро
за 1 л
2204 21 170 0
- - - - - - - Валь де Луар
(Долина Луары)
л
0,5 евро
за 1 л
2204 21 180 0
- - - - - - - Мозель-Саар-Рувер
л
0,5 евро
за 1 л
2204 21 190 0
- - - - - - - Пфальц
л
0,5 евро
за 1 л
2204 21 220 0
- - - - - - - Рейнхессен
л
0,5 евро
за 1 л
2204 21 230 0
- - - - - - - Токай
л
0,5 евро
за 1 л
2204 21 240 0
- - - - - - - Лацио
л
0,5 евро
за 1 л
2204 21 260 0
- - - - - - - Тоскана
л
0,5 евро
за 1 л
2204 21 270 0
- - - - - - - Трентино,
Альто-Адидже и Фриули
л
0,5 евро
за 1 л
2204 21 280 0
- - - - - - - Венето
л
0,5 евро
за 1 л
2204 21 320 0
- - - - - - - Виньо Верде
л
0,5 евро
за 1 л
2204 21 340 0
- - - - - - - Пенедес
л
0,5 евро
за 1 л
2204 21 360 0
- - - - - - - Риойя
л
0,5 евро
за 1 л
2204 21 370 0
- - - - - - - Валенсия
л
0,5 евро
за 1 л
2204 21 380 0
- - - - - - - прочие
л
0,5 евро
за 1 л
- - - - - - прочие:
2204 21 420 0
- - - - - - - Бордо
л
0,5 евро
за 1 л
2204 21 430 0
- - - - - - - Бургундия
л
0,5 евро
за 1 л
2204 21 440 0
- - - - - - - Божоле
л

0,5 евро
2204 21 460 0
- - - - - - - Кот-дю-Рон
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 21 470 0
- - - - - - - Лангедок-Руссильон
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 21 480 0
- - - - - - - Валь де Луар (Луар аңғыры)
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 21 620 0
- - - - - - - Пьемонт
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 21 660 0
- - - - - - - Тоскана
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 21 670 0
- - - - - - - Трентино және Альто-Адидже
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 21 680 0
- - - - - - - Венето
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 21 690 0
- - - - - - - Дао, Беррада және Дуро
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 21 710 0
- - - - - - - Hаварра
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 21 740 0
- - - - - - - Пенедес
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 21 760 0
- - - - - - - Риойя
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 21 770 0
- - - - - - - Вальдепениас
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 21 780 0
- - - - - - - өзгелері
л
1 л үшін
0,5 евро
- - - - - өзгелері:
2204 21 790 0
- - - - - - ақ
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 21 800 0
- - - - - - өзгелері
л
1 л үшін
0,5 евро
- - - - спирттің нақты
концентрациясы 13 көл.%-дан
астам, бірақ 15 көл.%-дан
аспайтын:
- - - - - белгілі бір өңірлерде
өндірілген жоғары сапалы шарап:
- - - - - - ақ:
2204 21 810 0
- - - - - - - Токай
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 21 820 0
- - - - - - - өзгелері
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 21 830 0
- - - - - - өзгелері
л
1 л үшін
0,5 евро
- - - - - өзгелері:
2204 21 840 0
- - - - - - ақ
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 21 850 0
- - - - - - өзгелері
л
1 л үшін
0,5 евро
- - - - спирттің нақты
концентрациясы 15 көл.%-дан
астам, бірақ 18 көл.%-дан
аспайтын:
2204 21 870 0
- - - - - марсала
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 21 880 0
- - - - - Самос (Samos) және
Мускат де Лемнос (Muscat de Lemnos)
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 21 890 0
- - - - - портвейн
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 21 910 0
- - - - - мадера және Мускатель
сетюбал (Setubal muscatel)
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 21 920 0
- - - - - херес
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 21 930 0
- - - - - токайлық (Токай ассу
(Aszu) және Токай аса бағалысы
Szamorodni)
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 21 940 0
- - - - - өзгелері
л
1 л үшін
0,5 евро
- - - - спирттің нақты
концентрациясы 18 көл.%-дан
астам, бірақ 22 көл.%-дан
аспайтын:
2204 21 950 0
- - - - - портвейн
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 21 960 0
- - - - - мадера, херес және
Мускатель сетюбал (Setubal
muscatel)
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 21 980 0
- - - - - өзгелері
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 21 990 0
- - - - спирттің нақты концен-
трациясы 22 көл.%-дан астам
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 29
- - өзгелері:
2204 29 100 0
- - - 2204 10 қосалқы позицияда
көрсетілгенді қоспағанда,
байлауыштармен немесе
бекіткіштермен ұсталатын
"саңырауқұлақ тәрізді"
тығындары бар бөтелкелердегі
шарап; 20 о С температура кезінде
1-ден кем емес, бірақ 3 бардан
кем көміртегі диоксиді себепші
болатын сусындағы артық қысымы
бар басқа ыдыстағы шарап
л
1 л үшін

0,5 евро
за 1 л
2204 21 460 0
- - - - - - - Кот-дю-Рон
л
0,5 евро
за 1 л
2204 21 470 0
- - - - - - - Лангедок-
Руссильон
л
0,5 евро
за 1 л
2204 21 480 0
- - - - - - - Валь де Луар
(Долина Луары)
л
0,5 евро
за 1 л
2204 21 620 0
- - - - - - - Пьемонт
л
0,5 евро
за 1 л
2204 21 660 0
- - - - - - - Тоскана
л
0,5 евро
за 1 л
2204 21 670 0
- - - - - - - Трентино и
Альто-Адидже
л
0,5 евро
за 1 л
2204 21 680 0
- - - - - - - Венето
л
0,5 евро
за 1 л
2204 21 690 0
- - - - - - - Дао, Беррада и
Дуро
л
0,5 евро
за 1 л
2204 21 710 0
- - - - - - - Hаварра
л
0,5 евро
за 1 л
2204 21 740 0
- - - - - - - Пенедес
л
0,5 евро
за 1 л
2204 21 760 0
- - - - - - - Риойя
л
0,5 евро
за 1 л
2204 21 770 0
- - - - - - - Вальдепениас
л
0,5 евро
за 1 л
2204 21 780 0
- - - - - - - прочие
л
0,5 евро
за 1 л
- - - - - прочие:
2204 21 790 0
- - - - - - белые
л
0,5 евро
за 1 л
2204 21 800 0
- - - - - - прочие
л
0,5 евро
за 1 л
- - - - с фактической
концентрацией спирта более 13
об.%, но не более 15 об.%:
- - - - - высококачественные
вина, произведенные в
определенных регионах:
- - - - - - белые:
2204 21 810 0
- - - - - - - Токай
л
0,5 евро
за 1 л
2204 21 820 0
- - - - - - - прочие
л
0,5 евро
за 1 л
2204 21 830 0
- - - - - - прочие
л
0,5 евро
за 1 л
- - - - - прочие:
2204 21 840 0
- - - - - - белые
л
0,5 евро
за 1 л
2204 21 850 0
- - - - - - прочие
л
0,5 евро
за 1 л
- - - - с фактической
концентрацией спирта более 15
об.%, но не более 18 об.%:
2204 21 870 0
- - - - - марсала
л
0,5 евро
за 1 л
2204 21 880 0
- - - - - Самос (Samos) и
Мускат де Лемнос (Muscat de
Lemnos)
л
0,5 евро
за 1 л
2204 21 890 0
- - - - - портвейн
л
0,5 евро
за 1 л
2204 21 910 0
- - - - - мадера и Мускатель
сетюбал (Setubal muscatel)
л
0,5 евро
за 1 л
2204 21 920 0
- - - - - херес
л
0,5 евро
за 1 л
2204 21 940 0
- - - - - прочие
л
0,5 евро
за 1 л
- - - - с фактической
концентрацией спирта более 18
об.%, но не более 22 об.%:
2204 21 950 0
- - - - - портвейн
л
0,5 евро
за 1 л
2204 21 960 0
- - - - - мадера, херес и
Мускатель сетюбал (Setubal
muscatel)
л
0,5 евро
за 1 л
2204 21 980 0
- - - - - прочие
л
0,5 евро
за 1 л
2204 21 990 0
- - - - с фактической
концентрацией спирта более 22
об.%
л
0,5 евро
за 1 л
2204 29
- - прочие:
2204 29 100 0
- - - вино, за исключением
указанного в субпозиции 2204
10, в бутылках с "грибовидными"
пробками, удерживаемыми
завязками или креплениями; вино
в другой таре с избыточным
давлением, обусловленным
диоксидом углерода в напитке,
не менее 1 бар, но менее 3 бар
при температуре 20 о С
л

2204 29 990 0
- - - - спирттің нақты концен-
трациясы 22 көл.%-дан астам
л
1 л үшін
0,5 евро
2204 30
- өзге де жүзім шырындары:
2204 30 100 0
- - спирт қосу жолымен ерекше-
ленетін әдіспен тоқтатылған
ашу процесі бар немесе ашыған
л
5
- - өзгелері:
- - - тығыздығы 1,33 г/см 3
немесе 20 о С температура кезінде
одан да кем және спирттің нақты
концентрациясы 1 көл.%-дан
аспайтын:
2204 30 920 0
- - - - концентрацияланған
л
5
2204 30 940 0
- - - - өзгелері
л
5
- - - өзгелері:

2204 29 990 0
- - - - с фактической
концентрацией спирта более 22
об.%
л
0,5 евро
за 1 л
2204 30
- прочие сусла виноградные:
2204 30 100 0
- - в процессе брожения или с
брожением, приостановленным
способом, отличным от
добавления спирта
л
5
- - прочие:
- - - плотностью 1,33 г/см 3 или
менее при температуре 20 о С и
с фактической концентрацией
спирта не более 1 об.%:
2204 30 920 0
- - - - концентрированные
л
5
2204 30 940 0
- - - - прочие
л
5
- - - прочие:

2204 30 960 0
- - - - концентрацияланған
л
5
2204 30 980 0
- - - - өзгелері
л
5
2205
Өсімдіктер немесе қош иісті
заттар қосылған вермуттар және
өзге де натуралды жүзім шараптары:
2205 10
- сыйымдылығы 2 л немесе одан
аспайтын ыдыстардағы:
2205 10 100 0
- - спирттің нақты
концентрациясы 18 көл.%-дан
немесе одан аспайтын
л
1 л үшін
0,5 евро
2205 10 900 0
- - спирттің нақты концен-
трациясы 18 көл.%-дан астам
л
1 л үшін
0,5 евро
2205 90
- өзгелері:
2205 90 100 0
- - спирттің нақты
концентрациясы 18 көл.%-дан
немесе одан аспайтын
л
1 л үшін
0,5 евро
2205 90 900 0
- - спирттің нақты концен-
трациясы 18 көл.%-дан астам
л
1 л үшін
0,5 евро
2206 00
Ашытылған өзге де көбiктi
сусындар (мысалы, сидр, перри,
немесе алмұрт сидiрi, бал
сусыны); ашыған сусындардан
жасалған қоспалар және басқа
жерде аталмаған немесе енгiзiл-
меген ашыған сусындардан және
алкогольсiз сусындардан
жасалған қоспалар:
2206 00 100 0
- пикет
л
1 л үшін
0,5 евро
- өзгелері:
- көбікті:
2206 00 310 0
- - - сидр және перри
л
1 л үшін
0,5 евро
2206 00 390 0
- - - өзгелері
л
1 л үшін
0,5 евро
- - көбікті емес, сыйымдылық
ыдыстарындағы:
- - - 2 л немесе одан аспайтын:
2206 00 510 0
- - - - сидр және перри
л
1 л үшін
0,5 евро
2206 00 590 0
- - - - өзгелері
л
1 л үшін
0,5 евро
- - - 2 л астам:
2206 00 810 0
- - - - сидр және перри
л
1 л үшін
0,5 евро
2206 00 890 0
- - - - өзгелері
л
1 л үшін
0,5 евро
2207
Құрамында кемiнде 80 көл. %-дан
спирт бар денатураландырылмаған
этил спиртi; денатураландырыл-
ған, кез келген концентрация-
дағы этил спиртi және өзге де
спирт тұнбалары:
2207 10 000 0
- құрамында 80 көл.% немесе
одан астам спирт бар дена-
тураландырылмаған этил спиртi
л
1 л үшін
2,0 евро
2207 20 000 0
- кез келген концентрациядағы
денатураландырылған этил спиртi
және өзге де спирт тұнбалары
л
1 л үшін
2,0 евро
2208
Көлемдi 80 көл.%-дан кем спирт
концентрациясы бар денатура-
ландырылмаған этил спиртi;
спирт тұнбалары, ликерлар және
басқа да спирттiк iшiмдiктер:
2208 20
- жүзiм шарабын тазалау немесе
жүзiмдi сығу нәтижесiнде
алынған спирттiк тұнбалар:
- - сыйымдылығы 2 л немесе
одан аспайтын ыдыстардағы:
2208 20 120 0
- - - коньяк
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
2208 20 140 0
- - - арманьяк
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
2208 20 260 0
- - - граппа
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
2208 20 270 0
- - - бренди (Brandy de Jerez)
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
2208 20 290 0
- - - өзгелері
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
- - сыйымдылығы 2 литрден астам ыдыстардағы:
2208 20 400 0
- - - өңделмеген дистилляттар
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
- - - өзгелері:
2208 20 620 0
- - - - коньяк
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
2208 20 640 0
- - - - арманьяк
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін

2204 30 960 0
- - - - концентрированные
л
5
2204 30 980 0
- - - - прочие
л
5
2205
Вермуты и виноградные
натуральные вина прочие с
добавлением растительных или
ароматических веществ:
2205 10
- в сосудах емкостью 2 л или
менее:
2205 10 100 0
- - с фактической концентрацией
спирта 18 об.% или менее
л
0,5 евро
за 1 л
2205 10 900 0
- - с фактической концентрацией
спирта более 18 об.%
л
0,5 евро
за 1 л
2205 90
- прочие:
2205 90 100 0
- - с фактической концентрацией
спирта 18 об.% или менее
л
0,5 евро
за 1 л
2205 90 900 0
- - с фактической концентрацией
спирта более 18 об.%
л
0,5 евро
за 1 л
2206 00
Hапитки прочие сброженные
(например, сидр, перри, или
сидр грушевый, напиток
медовый); смеси из сброженных
напитков и смеси сброженных
напитков и безалкогольных
напитков, в другом месте не
поименованные или не
включенные:
2206 00 100 0
- пикет
л
0,5 евро
за 1 л
- прочие:
- - игристые:
2206 00 310 0
- - - сидр и перри
л
0,5 евро
за 1 л
2206 00 390 0
- - - прочие
л
0,5 евро
за 1 л
- - неигристые, в сосудах
емкостью:
- - - 2 л или менее:
2206 00 510 0
- - - - сидр и перри
л
0,5 евро
за 1 л
2206 00 590 0
- - - - прочие
л
0,5 евро
за 1 л
- - - более 2 л:
2206 00 810 0
- - - - сидр и перри
л
0,5 евро
за 1 л
2206 00 890 0
- - - - прочие
л
0,5 евро
за 1 л
2207
Спирт этиловый
неденатурированный с
концентрацией спирта 80 об.%
или более; этиловый спирт и
прочие спиртовые настойки,
денатурированные, любой
концентрации:
2207 10 000 0
- спирт этиловый
неденатурированный с
концентрацией спирта 80 об.%
или более
л
2,0 евро
за 1 л
2207 20 000 0
- спирт этиловый и прочие
спиртовые настойки,
денатурированные, любой
концентрации
л
2,0 евро
за 1 л
2208
Спирт этиловый
неденатурированный с
концентрацией спирта менее 80
об.%; спиртовые настойки,
ликеры и прочие спиртные
напитки:
2208 20
- спиртовые настойки,
полученные в результате
дистилляции виноградного вина
или выжимок винограда:
- - в сосудах емкостью 2 л или
менее:
2208 20 120 0
- - - коньяк
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
2208 20 140 0
- - - арманьяк
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
2208 20 260 0
- - - граппа
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
2208 20 270 0
- - - бренди (Brandy de Jerez)
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
2208 20 290 0
- - - прочие
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
- - в сосудах емкостью более
2 л:
2208 20 400 0
- - - дистилляты необработанные
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
- - - прочие:
2208 20 620 0
- - - - коньяк
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
2208 20 640 0
- - - - арманьяк
л
100%
спирта

2,0 евро
2208 20 860 0
- - - - граппа
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
2208 20 870 0
- - - - бренди (Brandy de Jerez)
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
2208 20 890 0
- - - - өзгелері
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
2208 30
- виски:
- - сыйымдылық ыдыстарындағы "Бурбон" вискиі:
2208 30 110 0
- - - 2 л немесе одан аспайтын
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
2208 30 190 0
- - - 2 литрден астам
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
- - шотланд вискиі:
- - - сыйымдылық ыдыстарындағы ашытылған виски:
2208 30 320 0
- - - - 2 л немесе одан аспайтын
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
2208 30 380 0
- - - - 2 литрден астам
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
- - - сыйымдылық ыдыстарындағы
купажды виски:
2208 30 520 0
- - - - 2 литрден немесе одан аспайтын
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
2208 30 580 0
- - - - 2 литрден астам
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
- - - сыйымдылық ыдыстарындағы өзгелері:
2208 30 720 0
- - - - 2 л немесе одан да кем
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
2208 30 780 0
- - - - 2 литрден астам
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
- - сыйымдылық ыдыстарындағы өзгелері:
2208 30 820 0
- - - 2 л немесе одан аспайтын
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
2208 30 880 0
- - - 2 литрден астам
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
2208 40
- қант құрағынан алынған өнімдерді будандастыру нәтижесінде алынғаг ром және басқа да спирттік тұнбалар:
- - 2 л немесе одан аспайтын сыйымдылық ыдыстарындағы:
2208 40 110 0
- - - 1 гектолитр таза спиртке
225 г немесе одан да астам
келетін этил және метил
спиртінен басқа, құрамында
ұшпалы заттар бар ром (10 %-дық
жол берілетін ауытқуы)
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
- - - өзгелері:
2208 40 310 0
- - - - 1 литр таза спирт үшін құны 7,9 евродан астам
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
2208 40 390 0
- - - - өзгелері
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
- - 2 литрден астам сыйымдылық ыдыстарындағы:
2208 40 510 0
- - - 1 гектолитр таза спиртке
225 г немесе одан астам келетін
этил және метил спиртінен
басқа, құрамында ұшпалы заттар
бар ром (10 %-дық жол берілетін
ауытқуы)
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
- - - өзгелері:
2208 40 910 0
- - - - 1 л таза спирт үшін бағасы 2 евродан астам
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
2208 40 990 0
- - - - өзгелері
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
2208 50
- джин және арша тұнбасы:
- - сыйымдылық ыдыстарындағы джин:
2208 50 110 0
- - - 2 л немесе одан аспайтын
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
2208 50 190 0
- - - 2 литрден астам
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
- - сыйымдылық ыдыстарындағы арша тұнбасы:
2208 50 910 0
- - - 2 литрден немесе одан аспайтын
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
2208 50 990 0
- - - 2 литрден астам
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
2208 60
- арақ:
- - сыйымдылық ыдыстарындағы
спирттің  концентрациясы

2,0 евро
за 1 л
2208 20 860 0
- - - - граппа
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
2208 20 870 0
- - - - бренди (Brandy de
Jerez)
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
2208 20 890 0
- - - - прочие
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
2208 30
- виски:
- - виски "Бурбон", в сосудах
емкостью:
2208 30 110 0
- - - 2 л или менее
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
2208 30 190 0
- - - более 2 л
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
- - виски шотландское:
- - - виски солодовое, в
сосудах емкостью:
2208 30 320 0
- - - - 2 л или менее
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
2208 30 380 0
- - - - более 2 л
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
- - - виски купажированное,
в сосудах емкостью:
2208 30 520 0
- - - - 2 л или менее
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
2208 30 580 0
- - - - более 2 л
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
- - - прочие, в сосудах
емкостью:
2208 30 720 0
- - - - 2 л или менее
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
2208 30 780 0
- - - - более 2 л
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
- - прочие, в сосудах емкостью:
2208 30 820 0
- - - 2 л или менее
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
2208 30 880 0
- - - более 2 л
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
2208 40
- ром и прочие спиртовые
настойки, полученные в
результате дистилляции
сброженных продуктов из
сахарного тростника:
- - в сосудах емкостью 2 л или
менее:
2208 40 110 0
- - - ром с содержанием
летучих веществ, кроме
этилового и метилового
спиртов, 225 г или более на 1
гектолитр чистого спирта (с
допустимым отклонением 10%)
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
- - - прочие:
2208 40 310 0
- - - - стоимостью более 7,9
евро за 1 л чистого спирта
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
2208 40 390 0
- - - - прочие
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
- - в сосудах емкостью более
2 л:
2208 40 510 0
- - - ром с содержанием
летучих веществ, кроме
этилового и метилового
спиртов, 225 г или более на 1
гектолитр чистого спирта (с
допустимым отклонением 10%)
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
- - - прочие:
2208 40 910 0
- - - - стоимостью более 2
евро за 1 л чистого спирта
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
2208 40 990 0
- - - - прочие
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
2208 50
- джин и можжевеловая настойка:
- - джин, в сосудах емкостью:
2208 50 110 0
- - - 2 л или менее
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
2208 50 190 0
- - - более 2 л
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
- - можжевеловая настойка, в
сосудах емкостью:
2208 50 910 0
- - - 2 л или менее
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
2208 50 990 0
- - - более 2 л
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
2208 60
- водка:
- - с концентрацией спирта

45,4 об.%-дан асатын:
2208 60 110 0
- - - 2 л немесе одан аспайтын
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
2208 60 190 0
- - - 2 литрден астам
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
- - сыйымдылық ыдыстарындағы
спирттің концентрациясы
45,4 об.%-дан асатын:
2208 60 910 0
- - - 2 л немесе одан аспайтын
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
2208 60 990 0
- - - 2 литрден астам
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
2208 70
- ликерлер:
2208 70 100 0
- - 2 л немесе одан аспайтын
сыйымдылық ыдыстарындағы
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
2208 70 900 0
- - 2 литрден астам сыйымдылық ыдыстарындағы
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
2208 90
- өзгелері:
- - сыйымдылық ыдыстарындағы аррак:
2208 90 110 0
- - - 2 л немесе одан аспайтын
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
2208 90 190 0
- - - 2 литрден астам
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
- - сыйымдылық ыдыстарындағы
өрік, алмұрт немесе шие спирт
тұнбасы (ликерді қоспағанда):
2208 90 330 0
- - - 2 л немесе одан аспайтын
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
2208 90 380 0
- - - 2 литрден астам
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
- - сыйымдылық ыдыстарындағы
өзге де спирт тұнбалары және
өзге де спирт ішімдіктері:
- - - 2 л немесе одан аспайтын:
2208 90 410 0
- - - - узо
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
- - - - өзгелері:
- - - - - спирт тұнбалары (ликерді қоспағанда):
- - - - - - жемістерден айдалған:
2208 90 450 0
- - - - - - - кальвадос
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
2208 90 480 0
- - - - - - - өзгелері
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
- - - - - - өзгелері:

45,4 об.% или менее, в сосудах
емкостью:
2208 60 110 0
- - - 2 л или менее
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
2208 60 190 0
- - - более 2 л
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
- - с концентрацией спирта
более 45,4 об.%, в сосудах
емкостью:
2208 60 910 0
- - - 2 л или менее
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
2208 60 990 0
- - - более 2 л
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
2208 70
- ликеры:
2208 70 100 0
- - в сосудах емкостью 2 л или
менее
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
2208 70 900 0
- - в сосудах емкостью более
2 л
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
2208 90
- прочие:
- - аррак, в сосудах емкостью:
2208 90 110 0
- - - 2 л или менее
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
2208 90 190 0
- - - более 2 л
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
- - сливовая, грушевая или
вишневая спиртовая настойка
(исключая ликеры), в сосудах
емкостью:
2208 90 330 0
- - - 2 л или менее
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
2208 90 380 0
- - - более 2 л
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
- - спиртовые настойки прочие
и спиртные напитки прочие, в
сосудах емкостью:
- - - 2 л или менее:
2208 90 410 0
- - - - узо
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
- - - - прочие:
- - - - - спиртовые настойки
(исключая ликеры):
- - - - - - перегнанные из
фруктов:
2208 90 450 0
- - - - - - - кальвадос
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
2208 90 480 0
- - - - - - - прочие
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
- - - - - - прочие:

2208 90 520 0
- - - - - - - корн
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
2208 90 540 0
- - - - - - - текила
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
2208 90 560
- - - - - - - өзгелері:
2208 90 560 1
- - - - - - - - мескаль
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
2208 90 560 9
- - - - - - - - өзгелері
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
2208 90 690 0
- - - - - өзге де спирт ішімдіктері
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
- - - 2 л астам:
- - - - спирт тұнбалары (ликерді қоспағанда):
2208 90 710 0
- - - - - жемістерден айдалған
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро

2208 90 520 0
- - - - - - - корн
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
2208 90 540 0
- - - - - - - текила
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
2208 90 560
- - - - - - - прочие:
2208 90 560 1
- - - - - - - - мескаль
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
2208 90 560 9
- - - - - - - - прочие
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
2208 90 690 0
- - - - - спиртные напитки
прочие
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
- - - более 2 л:
- - - - спиртовые настойки
(исключая ликеры):
2208 90 710 0
- - - - - перегнанные из
фруктов
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л

2208 90 750 0
- - - - - текила
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
2208 90 770
- - - - - өзгелері:
2208 90 770 1
- - - - - - мескаль
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
2208 90 770 9
- - - - - - өзгелері
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
2208 90 780 0
- - - - өзге де спирт ішімдіктері
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
- - сыйымдылық ыдыстарындағы
құрамында 80 көл.%-дан аспайтын
спирт бар денатураландырылмаған
этил спиртi:
2208 90 910 0
- - - 2 л немесе одан кем
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро

2208 90 750 0
- - - - - текила
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
2208 90 770
- - - - - прочие:
2208 90 770 1
- - - - - - мескаль
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
2208 90 770 9
- - - - - - прочие
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
2208 90 780 0
- - - - спиртные напитки прочие
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
- - спирт этиловый
неденатурированный с
концентрацией спирта менее
80 об.%, в сосудах емкостью:
2208 90 910 0
- - - 2 л или менее
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л

2208 90 990 0
- - - 2 л астам
л
100
%-дық
спирт
1 л үшін
2,0 евро
2209 00
Сірке қышқылынан алынған сірке
және оның ауыстырғыштары:
- сыйымдылық ыдыстарындағы
шарап сіркесі:
2209 00 110 0
- - 2 литрден немесе одан аспайтын
л
15
2209 00 190 0
- - 2 литрден астам
л
15
- сыйымдылық ыдыстарындағы өзгелері:
2209 00 910 0
- - 2 литрден немесе одан аспайтын
л
15
2209 00 990 0
- - 2 литрден астам
л
15
23-топ
Тамақ өнеркәсібінің қалдықтары мен тастандылары;
малға арналған дайын жемшөп
Ескертулер :
1. 2309 тауар позициясына өсімдiк қалдықтарынан, өсiмдiктiң қалдықтарынан және осындай өңдеудегi жанама өнiмдерден басқа, басқа жерде аталмаған немесе енгiзiлмеген, сондай дәрежеге дейiн өсiмдiк немесе жануарлар шикiзаттарын олар бастапқы материалдық негiзгi қасиеттерiн жоғалтқанға дейiнгi дәрежеде өңдеу нәтижесiнде алынған жануарларды азықтандыру үшiн пайдаланылатын өнiмдер енгiзiледi.
Қосалқы позицияға ескертулер:
2306 41 қосалқы позициясындағы "эрук қышқылының төменгi мөлшерiн қамтитын рапстың, немесе кользаның тұқымдары" терминi 12-топтың қосалқы позициясына 1-қосымшада көрсетiлгендей эрук қышқылының төменгi мөлшерiн қамтитын рапстың, немесе кользаның тұқымдарын бiлдiредi.
Қосымша ескертулер:
1. 2303 10 110 0 және 2303 10 190 0 кіші қосалқы позициялар тек қана жүгеріден крахмал өндіруден қалдықтарды қамтиды және басқа өсімдіктерден алынған өнімдермен, немесе, ылғалды процесс жолымен крахмал алудан басқа, басқа әдіспен жүгеріден алынған өнімдермен осы қалдықтардың қоспаларын қамтымайды.
Крахмалдың болуы құрғақ өнімге шаққанда 28 мас.%-дан аспауға тиіс және олардағы майдың құрамы құрғақ өнімге шаққанда 4,5 мас.%-дан аспауға тиіс.
2. 2306 70 000 0 кіші қосалқы позиция жүгері дәнінің өскіндерінен май шығару кезінде алынатын қалдықтарды ғана қамтиды, оларда құрғақ өнімге шаққанда белгілі бір деңгейде мынадай компоненттер болады:
а) құрамындағы май 3 мас.%-дан кем емес:
- крахмал 45 мас.%-дан кем емес,
- белок ( азот xx 6,25) 11,5 мас.%-дан астам өнімдер;
б) құрамындағы май 3 мас.%-дан аспайтын, 8 мас.%-дан астам:
- крахмал 45 мас.%-дан астам,
- белок (азот xx 6,25) 13 мас.%-дан астам.
Одан өзге, бұл қалдықтар жүгері дәндерінен алынбайтын компоненттерді қамтымайтын болады.
Өңдеу процесінен кейін қосылған және май шығару процесіне ұшырамаған жүгері дәндерінің бөліктерін құрайтын компоненттері бар өнімдер қосылмайды.
3. 2307 00 110 0, 2307 00 190 0, 2308 00 110 0 және 2308 00 190 0 кіші қосалқы позицияларда мына терминдер мыналарды білдіреді:
- "массасы бойынша спиртті нақты шоғырландыру" - 100 кг өнімдегі таза спирт килограмдарының саны,
- "массасы бойынша спиртті әлеуетті шоғырландыру" - қанттар толық ашыған кезде 100 кг өнім алуға мүмкін таза спирт килограмдарының саны,
- "массасы бойынша спиртті жалпы шоғырландыру" - спиртті массасы бойынша нақты және әлеуетті шоғырландыру сомасы,
- "мас.%-дан" - спиртті массасы бойынша шоғырландыру.

2208 90 990 0
- - - более 2 л
л
100%
спирта
2,0 евро
за 1 л
2209 00
Уксус и его заменители,
полученные из уксусной кислоты:
- уксус винный, в сосудах
емкостью:
2209 00 110 0
- - 2 л или менее
л
15
2209 00 190 0
- - более 2 л
л
15
- прочие, в сосудах емкостью:
2209 00 910 0
- - 2 л или менее
л
15
2209 00 990 0
- - более 2 л
л
15
Группа 23
Остатки и отходы пищевой промышленности;
готовые корма для животных
Примечание:
1. В товарную позицию 2309 включаются продукты, используемые для кормления животных, в другом месте не поименованные или не включенные, полученные в результате переработки растительного или животного сырья до такой степени, что они утратили основные свойства исходного материала, кроме растительных отходов, растительных остатков и побочных продуктов такой переработки.
Примечание к субпозиции:
1. В субпозиции 2306 41 термин "семена рапса, или кользы, с низким содержанием эруковой кислоты" означает семена рапса, или кользы, с низким содержанием эруковой кислоты как указано в примечании 1 к субпозиции группы 12.
Дополнительные примечания:
1. Подсубпозиции 2303 10 110 0 и 2303 10 190 0 включают только остатки от производства крахмала из кукурузы и не включают смеси этих остатков с продуктами, полученными из других растений, или с продуктами, полученными из кукурузы другим способом, кроме получения крахмала путем влажного процесса.
Содержание крахмала не должно превышать 28 мас.% в пересчете на сухой продукт и содержание в них жира не должно превышать 4,5 мас.% в пересчете на сухой продукт.
2. Подсубпозиция 2306 90 050 0 включает только остатки, получаемые при извлечении масла из зародышей зерен кукурузы, содержащие следующие компоненты в определенных количествах в пересчете на сухой продукт:
а) продукты с содержанием масла менее 3 мас.%:
- содержание крахмала менее 45 мас.%,
- содержание белка (содержание азота x 6,25) не менее 11,5 мас.%;
б) продукты с содержанием масла не менее 3 мас.% и не более 8 мас.%:
- содержание крахмала менее 45 мас.%,
- содержание белка (содержание азота x 6,25) не менее 13 мас.%.
Сверх того, эти остатки не будут содержать компоненты, которые не извлекаются из кукурузных зерен.
Продукты, содержащие компоненты частей зерен кукурузы, которые были добавлены после процесса переработки и не были подвергнуты процессу извлечения масла, не включаются.
3. В подсубпозициях 2307 00 110 0, 2307 00 190 0, 2308 00 110 0 и 2308 00 190 0 следующие термины означают:
- "фактическая концентрация спирта по массе" - число килограммов чистого спирта, содержащегося в 100 кг продукта,
- "потенциальная концентрация спирта по массе" - число килограммов чистого спирта, которое можно получить при полном сбраживании сахаров, содержащихся в 100 кг продукта,
- "общая концентрация спирта по массе" - сумма фактической и потенциальной концентраций спирта по массе,
- "мас.%" - концентрация спирта по массе.

4. 2309 10 110 0 - 2309 10 700 0 және 2309 90 310 0 - 2309 90 700 0 кіші қосалқы позицияларында"сүт өнімдері" термині 0401, 0402, 0404, 0405, 0406 тауар позицияларына және 0403 10 110 0 - 0403 10 390 0, 0403 90 110 0 - 0403 90 690 0, 1702 11 000 0, 1702 19 000 0 және 2106 90 510 0 кіші қосалқы позицияларына қосылатын өнімдерді білдіреді.
5. 2309 90 200 0 кіші қосалқы позициясы тек қана жүгеріден крахмал өндіруден қалдықтарды қамтиды:
- жуып шығару кезінде 15 мас.%-дан аспайтын арақатынаста пайдаланылатын жүгері ұрықтарының және/немесе
- спирт немесе өзге де өнімдерді өндіру үшін пайдаланылатын, крахмалдан алынатын малуға пайдаланылатын су қалдықтарын қоса алғанда, жуып шығару кезінде жүгеріні малынатын су қалдықтарын және басқа өсімдіктерден алынған өнімдермен, немесе, ылғалды процесс жолымен крахмал алудан басқа, басқа әдіспен жүгеріден алынған өнімдермен осы қалдықтардың қоспаларын қамтымайды.
Бұл өнімдер сондай-ақ ылғалды ұнтақтау кезінде жүгері дәндерінің өскіндерінен май шығару кезінде алынатын қалдықтарды қамтуы мүмкін.
Крахмалдың оларды ықтимал болуы құрғақ өнімге шаққанда 28 мас.%-дан аспайды, майдың болуы құрғақ өнімге шаққанда 4,5 мас.%-дан аспайды, белок құрғақ өнімге шаққанда 40 мас.%-дан аспайды.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бір.
Баж ставкасы (кеден құнының пайызымен не евромен)
2301
Майда және iрi тартылған ұн
және тамаққа пайдалану үшiн
жарамайтын, еттен немесе
iшек-қарын, өкпе-бауырлардан,
балықтан немесе шаян
тектестерден, ұлулардан немесе
өзге де су омыртқасыздардан
жасалған түйірлер; шұжықтар:

4. В подсубпозициях 2309 10 110 0 - 2309 10 700 0 и 2309 90 310 0 - 2309 90 700 0 термин "молочные продукты" означает продукты, включаемые в товарные позиции 0401, 0402, 0404, 0405, 0406 и в подсубпозиции 0403 10 110 0 - 0403 10 390 0, 0403 90 110 0 - 0403 90 690 0, 1702 11 000 0, 1702 19 000 0 и 2106 90 510 0.
5. Подсубпозиция 2309 90 200 0 включает только остатки от производства крахмала из кукурузы и не включает смеси этих остатков с продуктами, полученными из других растений, или продуктами, полученными из кукурузы другим способом, кроме получения крахмала путем влажного процесса, содержащие:
- высевки кукурузы, используемые в процессе вымывания в соотношении, не превышающем 15 мас.%, и/или
- остатки воды для замачивания кукурузы процесса вымывания, включая остатки воды для замачивания, используемые для производства спирта или прочих продуктов, получаемых из крахмала.
Эти продукты также могут содержать остатки, получаемые при извлечении масла из зародышей зерен кукурузы при процессе влажного измельчения.
Возможное содержание крахмала в них не превышает 28 мас.% в пересчете на сухой продукт, содержание жира не превышает 4,5 мас.% в пересчете на сухой продукт и содержание белка не превышает 40 мас.% в пересчете на сухой продукт.
Код ТН ВЭД
Наименование
позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
процентах
от тамо-
женной
стоимости
либо в
евро)
2301
Мука тонкого и грубого помола
и гранулы из мяса или мясных
субпродуктов, рыбы или
ракообразных, моллюсков или
прочих водных беспозвоночных,
непригодные для употребления
в пищу; шкварки:

2403 99 900
- - - өзгесі:
2403 99 900 1
- - - - "кеңейтілген" темекі өзегі
-
20
2403 99 900 9
- - - - өзгелері
-
20
V бөлім
Минералды өнімдер
25-топ
Тұз; күкірт; топырақ пен тас; сылау материалдары, әк тастары пен цемент
Ескертулер :
1. Егер мәтiнде немесе аталған топқа 4-ескертуде өзгеше келiсiлмесе, онда аталған топқа шикi немесе жуылған (соның iшiнде қоспаларды өнiмнiң құрылымын өзгертпестен кетiретiн химиялық заттарды қолдана отырып), бастырылған, тартылған, ұнтаққа айналған, еленген, флотация, магниттiк айыру жолымен немесе басқа да механикалық немесе физикалық процестер (крсталдандыруды қоспағанда) пайдалану жолымен байытылған өнiмдер ғана енгiзiледi. Күйдiруге, кальцийлеуге ұшыраған, араластырумен немесе әрбiр тауар позициясында көрсетiлмеген тәсiлдермен өңделген өнiмдер аталған топқа енгiзілмейдi.
Аталған топтың өнiмдерi оны өнiмдi дағдылы қолдануға қарағанда бейiндiк қолдану үшiн жарамды ете отырып оның қасиеттерiн өзгертпеуi шартымен шаңдақты басу агентінiң қоспаларын қамтуы мүмкiн.

2403 99 900
- - - прочий:
2403 99 900 1
- - - - табачная
"расширенная" жилка
-
20
2403 99 900 9
- - - - прочий
-
20
Раздел V
Минеральные продукты
Группа 25
Соль; сера; земли и камень; штукатурные материалы,
известь и цемент
Примечания:
1. Если в контексте или в примечании 4 к данной группе не оговорено иное, то в данную группу включаются только продукты сырые или промытые (в том числе с применением химических веществ, удаляющих примеси без изменения структуры продукта), раздробленные, размолотые, превращенные в порошок, просеянные, обогащенные путем флотации, магнитной сепарации или с использованием других механических или физических процессов (за исключением кристаллизации). Продукты, подвергнутые обжигу, кальцинированию, полученные смешиванием или обработанные способами, не указанными в каждой товарной позиции, в данную группу не включаются.
Продукты данной группы могут содержать добавки пылеподавляющего агента при условии, что это не изменяет свойств продукта, делая его пригодным скорее для специфического, чем для обычного применения.

2. Аталған топқа:
а) сублимацияланған, тұндырылған немесе коллоидттелген күкірт (2802 тауар позициясы);
б) Fe 2 О 3 қайта есептегенде 70 мас.%-дан немесе одан көп химиялық жағынан байланыстағы темiрi бар минералдық бояғыштар (2821 тауар позициясы):
в) дәрiлiк заттар немесе 30-топтың өзге де өнiмдерi;
г) парфюмерлiк, косметикалық немесе иіс заттары (33-топ);
д) төсемтас, төсеуге арналған жиектастық тастар немесе тақталар (6801 тауар позициясы) таскесте үшiн текшелер немесе ұқсас бұйымдар (6802 тауар позициясы); жабын үшiн тақтатас, қаптама немесе гидр оқшаулағыш (6803 тауар позициясы);
е) асыл немесе жартылай асыл тастар (7102 немесе 7103 тауар позициясы);
ж) қолдан өсiрiлген (оптикалық элементтерден басқа) әрқайсысының массасы 2,5 г-нан кем емес (3824 тауар позициясы) натрий хлоридының немесе магний оксидiнiң кристалдары; натрий хлоридынан немесе магний оксидiнен алынған оптикалық элементтер (9001 тауар позициясы);
з) бильярдқа арналған борлар (9504 тауар позициясы); немесе
и) жазуға немесе сурет салуға арналған борлар, тiгiншiлерге арналған борлар (9609 тауар позициясы) енгiзiлмейдi.
3. 2517 тауар позициясына да сондай-ақ аталған топтың басқа да тауар позицияларына енгiзiлуi мүмкiн болатын кез келген өнiмдер 2517 тауар позициясына енгiзiлуi тиiс.
4. 2530 тaуap позициясына inter alia: көбiктелмеген вермикулит, перлит және хлоридтер; кальцийлендірілген немесе кальцийлендірілмеген, араласқан немесе араласпаған табиғи пигменттер; табиғи слюдалық темiр оксидi; сепиолит (жалтыратылған немесе жалтыратылмаған түрдегi кесектер); янтарь; табақ, шыбықша, таяқ немесе ұқсас түрлердегi оливтелгеннен кейiн өңделмеген, агломерацияланған сепиолит және агломерацияланған янтарь; гагат (қара янтарь); стронций оксидінен басқа, стронцианит (кальцийлендірілген немесе кальцийлендірілмеген); қыштың, кiрпiштiң немесе бетонның сынықтары енгiзiледi.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бір.
Баж ставкалары (кеден құнының пайызымен  не евромен)
2501 00
Суда ерiтiлген немесе ерiтiлме-
ген немесе құрамында жабысуына
кедергi жасайтын немесе
сусымалылығын қамтамасыз ететiн
агенттiң қоспалары болатын
немесе болмайтын тұз (асханалық
және денатураландырылған тұзды
қоса алғанда) бен таза натрий
хлоридi; теңiз суы:
2501 00 100 0
- теңiз суы мен тұз ерітінділері
-
5
- суда ерiтiлген немесе
ерiтiлмеген немесе құрамында
жабысуына кедергi жасайтын
немесе сусымалылығын қамтамасыз
ететiн агенттiң қоспалары
болатын немесе болмайтын асқа
салатын тұз (асханалық және
денатураландырылған тұзды қоса
алғанда) бен таза натрий
хлоридi:

2. В данную группу не включаются:
а) сера сублимированная, осажденная или коллоидная (товарная позиция 2802);
б) красители минеральные, содержащие 70 мас.% или более химически связанного железа в пересчете на Fe 2 O 3 (товарная позиция 2821);
в) лекарственные средства или прочая продукция группы 30;
г) парфюмерные, косметические или туалетные средства (группа 33);
д) брусчатка, бордюрные камни или плиты для мощения (товарная позиция 6801); кубики для мозаики или аналогичные изделия (товарная позиция 6802); сланец для кровли, облицовки или гидроизоляции (товарная позиция 6803);
е) камни драгоценные или полудрагоценные (товарная позиция 7102 или 7103);
ж) кристаллы хлорида натрия или оксида магния, искусственно выращенные (кроме оптических элементов) с массой каждого не менее 2,5 г (товарная позиция 3824); оптические элементы из хлорида натрия или оксида магния (товарная позиция 9001);
з) мелки для бильярда (товарная позиция 9504); или
и) мелки для письма или рисования, мелки для портных (товарная позиция 9609).
3. Любые продукты, которые могут включаться как в товарную позицию 2517, так и в любую другую товарную позицию данной группы, должны включаться в товарную позицию 2517.
4. В товарную позицию 2530 включаются, inter alia: вермикулит, перлит и хлориты невспененные; природные пигменты, кальцинированные или некальцинированные, смешанные или несмешанные; природный слюдяной оксид железа; сепиолит (в виде полированных или неполированных кусков); янтарь; сепиолит агломерированный и янтарь агломерированный, в пластинках, прутках, палочках или в аналогичных формах, не обработанные после отливки; гагат (черный янтарь); стронцианит (кальцинированный или некальцинированный), кроме оксида стронция; бой керамики, кирпича или бетона.
Код ТН ВЭД
Наименование
позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
процентах
от тамо-
женной
стоимости
либо в
евро)
2501 00
Соль (включая соль столовую и
денатурированную) и хлорид
натрия чистый, растворенные или
не растворенные в воде, или
содержащие или не содержащие
добавки агентов, препятствующих
слипанию или обеспечивающих
сыпучесть; вода морская:
2501 00 100 0
- вода морская и солевые
растворы
-
5
- поваренная соль (включая соль
столовую и денатурированную) и
хлорид натрия чистый,
растворенные или не
растворенные в воде, или
содержащие или не содержащие
добавки агентов, препятствующих
слипанию или обеспечивающих
сыпучесть:

2530 90
- өзгелері:
2530 90 200 0
- - сепиолит
-
5
2530 90 980 0
- - өзгелері
-
5
26-топ
Кендер, қож және күлдер
Ескертулер:
1. Аталған топқа:
а) макадама түрiндегi шлактар қож ұқсас өнеркәсiптік қалдықтар (2517 тауар позициясы);
б) кальцийлендірілген немесе кальцийлендірілмеген табиғи магний карбонаты (магнезит) (2519 тауар позициясы);
в) негiзiнен осы мұнай өнiмдерiнен тұратын, мұнай өнiмдерiнiң бак-қоймаларынан алынған қойыртпақ, (2710 тауар позициясы);
г) 31-топтың негiзгi шлагы;
д) қож мақтасы, минералды силикат мақтасы немесе ұқсас минералды мақта (6806 тауар позициясы);
е) қалдықтар немесе қымбат бағалы металдардың сынықтары немесе қымбат бағалы металдар жалатылған металдар; құрамында қымбат бағалы металл немесе қымбат бағалы металдардың бiрiктiргiшi бар, негiзiнен қымбат бағалы металдарды шығарып алу үшiн пайдаланылатын өзге де қалдықтар немесе сынықтар (7112 тауар позициясы); немесе
ж) кез келген балқыту тәсiлiмен алынатын мыс, никель немесе кобальт штейнi (Х бөлім) енгiзiлмейдi.
2. 2601-2617 тауар позициясындағы "кендер" терминi егер олар металлургия мақсаттарына арналмаса да, әдетте, металлургия өнеркәсiбiнде 2844 тауар позициясындағы сынапты, металдарды немесе XІV немесе ХV бөлiмдегi металдарды шығарып алу үшiн пайдаланылатын минералдарды бiлдiредi. Алайда, 2601-2617 тауар позицияларына қайта өңдеуге ұшыраған, металлургия өнеркәсiбi үшiн сипатталмаған минералдар енгiзiлмейдi.
3. 2620 тауар позициясына:
а) қала шаруашылығының қалдықтарын жағудан қалған күлдi және қалдықтарды қоспағанда, өнеркәсiпте металдарды шығарып алу үшiн, не металдардың химиялық қоспаларын өндiру үшiн негiз ретінде пайдаланылатын қож, күлдер және қалдықтар (2621 тауар позициясы); және
б) күшәндi немесе металдарды шығарып алу үшiн, не олардың химиялық қоспаларын өндiру үшiн пайдаланылатын құрамында күшән және металдар болатын немесе металдар болмайтын қож, күлдер мен қалдықтар ғана енгiзiледi.
Қосалқы позицияларға ескертулер:

2530 90
- прочие:
2530 90 200 0
- - сепиолит
-
5
2530 90 980 0
- - пpочие
-
5
Группа 26
Руды, шлак и зола
Примечания:
1. В данную группу не включаются:
а) шлаки или аналогичные промышленные отходы в виде макадама (товарная позиция 2517);
б) природный карбонат магния (магнезит), кальцинированный или некальцинированный (товарная позиция 2519);
в) шлам из баков-хранилищ нефтепродуктов, состоящий преимущественно из этих нефтепродуктов (товарная позиция 2710);
г) основной шлак группы 31;
д) шлаковата, минеральная силикатная вата или аналогичные минеральные ваты (товарная позиция 6806);
е) отходы или лом драгоценных металлов или металлов, плакированных драгоценными металлами; прочие отходы или лом, содержащие драгоценный металл или соединения драгоценных металлов, используемые главным образом для извлечения драгоценных металлов (товарная позиция 7112); или
ж) медный, никелевый или кобальтовый штейн, получаемый любым способом плавки (раздел XV).
2. В товарных позициях 2601-2617 термин "руды" означает минералы, обычно используемые в металлургической промышленности для извлечения ртути, металлов товарной позиции 2844 или металлов раздела XIV или XV, даже если они предназначены для неметаллургических целей. Однако в товарные позиции 2601-2617 не включаются минералы, которые подверглись обработке, не свойственной для металлургической промышленности.
3. В товарную позицию 2620 включаются только:
а) шлак, зола и остатки, используемые в промышленности либо для извлечения металлов, либо как основа для производства химических соединений металлов, не включая золу и остатки от сжигания отходов городского хозяйства (товарная позиция 2621); и
б) шлак, зола и остатки, содержащие мышьяк и содержащие или не содержащие металлы, используемые либо для извлечения мышьяка или металлов, либо для производства их химических соединений.
Примечания к субпозициям:

1. 2620 21 қосалқы позициясындағы»этилделген бензиннiң қоқырлары және этилделген антидетонатталған қоспаның қоқырлары» деген термин этилделген бензиннiң және этилделген антидетонатталған қоспаның (мысалы, тетраэтил қорғасынның) бак-қоймаларынан алынған және қорғасыннан, қорғасынның қосылыстары мен темiр оксидiнен тұратын қоқырларды бiлдiредi.
2. Құрамында күшән, сынап, таллий немесе олардың қоспалары бар, күшәндi немесе осы металдарды шығарып алу үшiн, немесе олардың химиялық қосылыстарын өндiру үшiн пайдаланылатын қож, күлдер және қалдықтар 2620 60 қосалқы позициясында жiктеледi.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бір.
Баж ставкалары (кеден құнының пайызымен не евромен)

1. В субпозиции 2620 21 термин "шламы этилированного бензина и шламы этилированной антидетонационной смеси" означает шламы, полученные из баков-хранилищ этилированного бензина и этилированной антидетонационной смеси (например, тетраэтилсвинца) и состоящие по существу из свинца, соединений свинца и оксида железа.
2. Шлак, зола и остатки, содержащие мышьяк, ртуть, таллий или их смеси, используемые для извлечения мышьяка или этих металлов, или для производства их химических соединений, классифицируются в субпозиции 2620 60.
Код ТН ВЭД
Наименование
позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
процентах
от тамо-
женной
стоимости
либо в
евро)

б) 3003 немесе 3004 тауар позициясындағы дәрiлiк заттар; немесе
в) 3301, 3302 немесе 3805 тауар позициясындағы араласқан қанықпаған көмiрсутектер еңгiзiлмейдi.
2. 2710 тауар позициясындағы "битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi" терминi битуминозды жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерiн ғана емес, сонымен бiрге хош иiстi емес құрамдас бөлiктерiнiң массасы хош иiстi массадан асуы шартымен, негiзiнен араласқан қанықпаған көмiрсутектерден тұратын, кез келген тәсiлмен алынған мұнай және мұнай өнiмдерiн де бiлдiредi.
Алайда осыған оның 60 көл.%-дан кем 300  о С температурада және 1013 м бар қысымда төмен қысыммен дистилляция әдiсiмен айдалатын сұйық синтетикалық полиолефиндер енгiзiлмейдi (39-топ).
3. 2710 тауар позициясындағы "жұмсалған мұнай өнiмдерi" терминi битуминозды жыныстардан алынған (аталған топтың 2-қосымшасында көрсетiлген), сумен араласқан немесе араласпаған, құрамында мұнай немесе мұнай өнiмдерi бар қалдықтарды бiлдiредi. Бұған:
а) бастапқы өнiмдер ретiнде одан кейiн пайдалануға жарамайтын мұнай өнiмдерi (мысалы, жұмсалған майланатын майлар, жұмсалған гидравликалық және трансформаторлық майлар);
б) құрамында негiзiнен осы мұнай өнiмдерi мен жоғарғы концентрациядағы қондырғы (мысалы, химиялық заттар) бар, бастапқы өнiмдер өндiрiсiнде пайдаланылатын, мұнай өнiмдерiнiң бак-қоймаларынан алынатын қойыртпақ түрiндегi мұнай өнiмдерi; және
в) мысалы, мұнай өнiмдерiнiң ағуы нәтижесiнде, мұнай өнiмдерiнiң бак қоймаларын жуу кезiнде құралатын су эмульсиясы немесе су қосылған қоспалар түрiндегi немесе механикалық өңдеуде қолданылатын пайдаланылған майлау-суыту сұйықтары енгiзiледi.
Қосалқы позицияларға ескертулер:
1. 2701 11 қосалқы позициясындағы "антрацит" терминi ұшқыш заттардың шектi шығуы (құрғақ минералсыз негiзге қайта есептегенде) 14 %-дан аспайтын көмiрдi бiлдiредi.
2. 270112 қосалқы позициясындағы "битуминозды көмiр" терминi ұшқыш заттардың шектi шығуы (құрғақ минералсыз негiзге қайта есептегенде) 14 %-дан астам және шектi жану жылылығы (ылғалды минералсыз негiзге қайта есептегенде) 5,833 ккал/кг кем емес көмiрдi бiлдiредi.

б) лекарственные средства товарной позиции 3003 или 3004; или
в) смешанные ненасыщенные углеводороды товарной позиции 3301, 3302 или 3805.
2. В товарной позиции 2710 термин "нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород", означает не только нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород, но и нефть и нефтепродукты, состоящие главным образом из смешанных ненасыщенных углеводородов, полученных любым способом, при условии, что масса неароматических составных частей превышает массу ароматических.
Однако сюда не включаются жидкие синтетические полиолефины, менее 60 об.% которых перегоняется при температуре 300 о С и давлении 1013 мбар методом дистилляции под низким давлением (группа 39).
3. В товарной позиции 2710 термин "отработанные нефтепродукты" означает отходы, содержащие преимущественно нефть или нефтепродукты, полученные из битуминозных пород (описанные в примечании 2 к данной группе), смешанные или не смешанные с водой. Сюда включаются:
а) нефтепродукты, не пригодные для дальнейшего использования в качестве первичных продуктов (например, отработанные смазочные масла, отработанные гидравлические и трансформаторные масла);
б) нефтепродукты в виде шлама из баков-хранилищ нефтепродуктов, содержащие преимущественно эти нефтепродукты и присадки высокой концентрации (например, химические вещества), используемые в производстве первичных продуктов; и
в) нефтепродукты в виде водных эмульсий или смесей с водой, образующихся, например, в результате утечки нефтепродуктов, в процессе промывки бака-хранилища нефтепродуктов, или использованные смазочно-охлаждающие жидкости, применяемые при механической обработке.
Примечания к субпозициям:
1. В субпозиции 2701 11 термин "антрацит" означает уголь с предельным выходом летучих веществ (в пересчете на сухую безминеральную основу) не более 14%.
2. В субпозиции 2701 12 термин "уголь битуминозный" означает уголь с предельным выходом летучих веществ (в пересчете на сухую безминеральную основу) более 14% и с предельной теплотой сгорания (в пересчете на влажную безминеральную основу) не менее 5,833 ккал/кг.

1. 2707 99 800 0 қосалқы позициясындағы "фенолдар" термині құрамында 50 сал.%-дан астам фенолы бар өнімдерді білдіреді.
2. 2710 тауар позициясында:
а) "арнайы бензиндер" термині (2710 11 210 0 және 2710 11 250 0 кіші қосалқы позициялар) қандай да бір детонацияға қарсы тұнбасыз және жоғарыдағы қосалқы позицияларға 4-ескертулерде айқындалған жеңіл 60  о C градустан аспайтын, 5 көл.%-дан және 90 көл.%-дан (шығындарды қоса алғанда) кезінде айдалатын, температуралық айырмашылықтары бар дистилляттар мен өнімдерді білдіреді; және

1. В субпозиции 2707 99 800 0 термин "фенолы" означает продукты, которые содержат более 50 мас.% фенолов.
2. В товарной позиции 2710:
а) термин "специальные бензины" (подсубпозиции 2710 11 210 0 и 2710 11 250 0) означает легкие дистилляты и продукты, определенные выше в примечании 4 к субпозициям, без каких-либо антидетонационных присадок и с разницей температур, при которых перегоняется 5 об.% и 90 об.% (включая потери), не превышающей 60 о C;

б) "уайт-спирит" термині (2710 11 210 0 кіші қосалқы позициялар) жоғарыда (а) тармағында айқындалған, Абель-Пенск әдісі бойынша жарқылының температурасы 21 о C болатын арнайы бензиндерді білдіреді;
в) "орташа дистилляттар" термині (2710 19 110 0 - 2710 19 290 0 кіші қосалқы позициялар) 90 көл. %-дан кем (шығындарды қоса алғанда) 210  о С немесе 65 көл.%-дан немесе одан астам (шығындарды қоса алғанда) 250 о C (АSТМ D 86 әдiсi бойынша) температура кезiнде айдалатын мұнай фракцияларын және басқа да мұнай өнiмдерiн бiлдiредi;

б) термин "уайт-спирит" (подсубпозиция 2710 11 210 0) означает специальные бензины, определенные выше в пункте (а), с температурой вспышки более 21 о C по методу Абеля-Пенске;
в) термин "средние дистилляты" (подсубпозиции 2710 19 110 0 -  2710 19 290 0) означает нефтяные фракции и другие нефтепродукты, у которых менее 90 об.% (включая потери) перегоняется при 210 о C и 65 об.% или более (включая потери) перегоняется при 250 о C (по методу ASTM D 86);

г) "ауыр дистилляттар" термині (2710 19 310 0 - 2710 19 990 0 кіші қосалқы позициялар) 65 көл.%-дан кем (шығындарды қоса алғанда) АSТМ D 86 әдiсi бойынша 250  о C айдалатын мұнай фракцияларын және басқа да мұнай өнiмдерiн, немесе 250  о C кезінде айдалу проценті аталған әдіспен айқындалмайтын фракцияларды білдіреді;
д) "газойли" термині (2710 19 310 0 - 2710 19 490 0 кіші қосалқы позициялар) жоғарыда (г) тармағында айқындалған, 85 көл.%-дан немесе (шығындарды қоса алғанда) 350  о C (АSТМ D 86 әдiсi бойынша) артық айдалатын ауыр дистилляттарды білдіреді;

г) термин "тяжелые дистилляты" (подсубпозиции 2710 19 310 0 - 2710 19 990 0) означает нефтяные фракции и другие нефтепродукты, менее 65 об.% которых (включая потери) перегоняется при 250 о C по методу ASTM D 86, или фракции, процент перегонки которых при 250 о C не может быть определен данным методом;
д) термин "газойли" (подсубпозиции 2710 19 310 0 - 2710 19 490 0) означает тяжелые дистилляты, определенные выше в пункте (г), 85 об.% которых (включая потери) или более перегоняется при 350 о C (по методу ASTM D 86);

е) "сұйық отындар" термині  (2710 19 510 0 - 2710 19 690 0 кіші қосалқы позициялар) газойлейлерден басқа, жоғарыда (г) тармағында айқындалған К ерітіндісінде тиісті колориметрикалық сипаттар жағдайында:
- төмендегі кестенің ASTM D 874 әдісі бойынша сульфат күлі 1 %-дан кем құрамды болғанда І жолында көрсетілгеннен аспайтын және индексіндегі сабындануы ASTM D 939-54 әдісі бойынша 4-еуі кем болған;
- ASTM D 97 әдісі бойынша ағымдылық температурасы кезінде 10 о C кем емес, ІІ жолда көрсетілгеннен асатын;

е) термин "топлива жидкие" (подсубпозиции 2710 19 510 0 - 2710 19 690 0) означает тяжелые дистилляты, определенные выше в пункте (г), кроме газойлей, определенных выше в пункте (д), которые при соответствующих колориметрических характеристиках в растворе К имеют вязкость В:
- не более, чем показано в строке I нижеследующей таблицы, при содержании сульфатной золы менее 1% по методу ASTM D 874 и индексе омыления менее 4 по методу ASTM D 939-54;
- более, чем показано в строке II, при температуре текучести не менее 10 0 C по методу ASTM D 97;

Т тұтқырлығы" термині ASTM D 445 әдісі бойынша 0,000001 м 2 /с өлшенетін, 50 о C кезіндегі кинематикалық тұтқырлығын білдіреді.
К ерітіндісіндегі колориметрикалық сипаты" термині өнімнің бір бөлігін төртхлорлы көміртегінің 100 бөлігімен (көлемі бойынша) араластырғаннан кейінгі ASTM D 1500 әдісі бойынша айқындалған өнім түсін білдіреді. Түсті ерітінді түзілген бойдан дереу айқындау қажет.
2710 19 510 0 - 2710 19 690 0 кіші қосалқы позицияларға тек табиғи түсімен сұйық отындар ғана енгізіледі.
Бұл кіші қосалқы позицияларға жоғарыда (г) тармағында айқындалған:
- ASTM D 86 әдісі бойынша 250 о C кезінде айдалған өнім санының проценттік құрамын (нөлдік шығысты нөлдік процент ретінде қарау керек);
- ASTM D 445 әдісі бойынша 50 о C кезіндегі кинематикалық тұтқырлығын; немесе
- ASTM D 1500 әдісі бойынша К колориметрикалық сипатын білу мүмкіндігі болмайтын ауыр дистилляттар енгізілмейді.
Мұндай өнімдер 2710 19 710 0 - 2710 19 990 0 кіші қосалқы позицияларға енгізіледі.
2. 2712 тауар позициясындағы "шикі мұнай вазелині" термині (2712 10 100 0 кіші қосалқы позициялар) ASTM D 1500 әдісі бойынша табиғи түсі 4,5 астам колориметрикалық сипатты мұнай вазелинін білдіреді.
3. 2712 90 310 0 - 2712 90 390 0 кіші қосалқы позициялардағы "шикі" термині:
а) егер олардың тұтқырлығы ASTM D 445 әдісі бойынша 100 о C кезінде 0,000009 м 2 /с кем болса, ASTM D 721 әдісі бойынша құрамында 3,5 немесе одан да көп мұнай фракциялары бар; немесе
б) егер олардың тұтқырлығы ASTM D 445 әдісі бойынша 100 о C кезінде 0,000009 м 2 /с тең немесе астам болса, ASTM D 1500 әдісі бойынша табиғи түсі 3-тен астамы үшін колориметрикалық сипатты өнімдерге қолданылады.
4. 2710, 2711 және 2712 тауар позициясындағы "ерекше процесс" термині мынадай процестерге қолданылады:
а) ауасыз дистилляция;
б) мұқият фракцияландырылған екінші рет айдау процесі;
в) крекинг;
г) риформинг;
д) сұрыпталған ерітінділі экстракция;
е) мынадай барлық операцияларды қамтитын: күйдірілген күкірт қышқылымен, олеуммен немесе күкіртті ангидридпен өңдеу; сілтілі агенттермен бейтараптандыру; табиғи белсенді топырақпен, активтендірілген көмірмен немесе бокситпен өңсіздендіру (ағарту) және тазарту;
ж) полимерлеу;
з) алкилирлеу;
и) изомерлеу;
к) өңделетін өнімдердің құрамында ең аз дегенде 85%-дан болатын күкіртті қалпына келтіретін сутегін қолданып (ASTM D 1266-59 Т әдісі) (тек 2710 19 310 0 - 2710 19 990 0 кіші қосалқы позициялардағы өнімдерге ғана қатысты) күкіртсіздендіру;
л) сүзгілеу процесінен үздік кез келген процеспен парафинсіздендіру (тек 2710 кіші қосалқы позициядағы өнімдерге ғана қатысты);

Термин "вязкость В" означает кинематическую вязкость при 50 о C, измеряемую в 0,000001 м 2 /с по методу ASTM D 445.
Термин "колориметрическая характеристика в растворе К" означает цвет продукта, определенный по методу ASTM D 1500, после того, как одну часть (по объему) продукта смешивают с 100 частями (по объему) четыреххлористого углерода. Цвет следует определять немедленно после образования раствора.
Подсубпозиции 2710 19 510 0 - 2710 19 690 0 включают только жидкие топлива естественной окраски.
Эти подсубпозиции не включают тяжелые дистилляты, определенные выше в пункте (г), для которых невозможно определить:
- процентное содержание количества отогнанного продукта при 250 о C по методу ASTM D 86 (нулевой выход следует рассматривать как нулевой процент);
- кинематическую вязкость при 50 о C по методу ASTM D 445; или
- колориметрическую характеристику К по методу ASTM D 1500.
Такие продукты включаются в подсубпозиции 2710 19 710 0 - 2710 19 990 0.
2. В товарной позиции 2712 термин "сырой нефтяной вазелин" (подсубпозиция 2712 10 100 0) означает нефтяной вазелин с колориметрическими характеристиками для естественной окраски более 4,5 по методу ASTM D 1500.
3. В подсубпозициях 2712 90 310 0 - 2712 90 390 0 термин "сырой" применяется к продуктам:
а) с содержанием нефтяных фракций 3,5 или более по методу ASTM D 721, если их вязкость при 100 о C менее 0,000009 м 2 /с по методу ASTM D 445; или
б) с колориметрическими характеристиками для естественной окраски более 3 по методу ASTM D 1500, если их вязкость при 100 о C равна 0,000009 м 2 /с или более по методу ASTM D 445.
4. В товарных позициях 2710, 2711 и 2712 термин "специфический процесс" применяется к следующим процессам:
а) вакуумная дистилляция;
б) процесс вторичной перегонки с тщательным фракционированием;
в) крекинг;
г) риформинг;
д) экстракция селективными растворителями;
е) процесс, включающий все следующие операции: обработка концентрированной серной кислотой, олеумом или серным ангидридом; нейтрализация щелочными агентами; обесцвечивание (отбеливание) и очистка природными активными землями, активированным углем или бокситом;
ж) полимеризация;
з) алкилирование;
и) изомеризация;
к) обессеривание с применением водорода, приводящее к восстановлению по меньшей мере 85% серы, содержащейся в обрабатываемых продуктах (метод ASTM D 1266-59 Т) (только в отношении продуктов подсубпозиций 2710 19 310 0 - 2710 19 990 0);
л) депарафинизация любым процессом, отличным от процесса фильтрации (только в отношении продуктов товарной позиции 2710);

м) егер сутегі химиялық реакциялардың белсендісі ретінде әсер ететін болса, катализатор (күкіртсіздендіру катализаторларынан басқа) қолданып 2000 кПа астам қысыммен және 250 о C астам температурада сутегімен өңдеу (тек 2710 19 310 0 - 2710 19 990 0 кіші қосалқы позициялардағы өнімдерге ғана қатысты). Дәлірек айтқанда, түсін немесе тұрақтылығын жақсарту үшін 2710 19 710 0 - 2710 19 990 0 кіші қосалқы позициялардағы майлау майларының сутегімен одан әрі өңдеу (мысалы, сумен тазалау немесе өңсіздендіру) ерекше процестерге жатпайды;

м) обработка водородом при давлении более 2000 кПа и температуре более 250 о C с использованием катализатора (кроме катализаторов обессеривания) (только в отношении продуктов подсубпозиций 2710 19 310 0 - 2710 19 990 0), если водород действует как активный участник химических реакций. Дальнейшая обработка водородом смазочных масел из подсубпозиций 2710 19 710 0 - 2710 19 990 0 (например, гидроочистка или обесцвечивание), в частности, для улучшения цвета или стабильности, не относится к специфическим процессам;

н) 30 көл.%-дан кем бұл өнімдер ASTM D 86 әдісі бойынша (тек 2710 19 510 0-2710 19 690 0 кіші қосалқы позициялардағы өнімдерге ғана қатысты) 300 о C кезінде айдалу шартымен атмосфералық қысым кезінде айдау. Егер 30 көл.%-дан немесе астам кезінде, шығындарды қоса алғанда, ASTM D 86 әдісі бойынша 300 о C кезінде айдалса, онда атмосфералық қысым кезінде алуға болатын және 2710 11 110 0 - 2710 11 900 0 немесе 2710 19 110 0 - 2710 19 290 0 кіші қосалқы позициялардағы қатысты өнімдерге 2710 19 610 0 - 2710 19 690 0 кіші қосалқы позициялардағы тауарлар үшін көзделген кедендік баж салынуға тиіс;

н) перегонка при атмосферном давлении при условии, что менее 30 об.% этих продуктов (включая потери) перегоняется при 300 о C по методу ASTM D 86 (только для продуктов подсубпозиций 2710 19 510 0 - 2710 19 690 0). Если 30 об.% или более, включая потери, перегоняется при 300 о C по методу ASTM D 86, то продукты, которые могут быть получены перегонкой при атмосферном давлении и которые относятся к подсубпозициям 2710 11 110 0 - 2710 11 900 0 или 2710 19 110 0 - 2710 19 290 0, должны облагаться таможенными пошлинами, предусмотренными для товаров подсубпозиций 2710 19 610 0 - 2710 19 690 0;

Б. 2843, 2846 немесе 2852-тауар позицияларына сәйкес келетiн тауарлар, 1А ескертуiндегi ережелердiң шарттары сақталған жағдайда осы бөлiмнiң қандай да бiр басқа тауар позицияларына емес, осы тауар позицияларына енгiзiлуi тиiс.
2. Өлшеп салынған немесе бөлшек сауда үшiн жеткiзiлген 3004, 3005, 3006, 3212, 3303, 3304, 3305, 3306, 3307, 3506, 3707 немесе 3808-тауар позицияларына жататын тауарлар 1-ескерту ережелерінiң шарттары сақталған жағдайда Номенклатураның қандай да бiр басқа тауар позицияларына емес, осы тауар позицияларына енгiзiлуі тиiс.
3. Екi немесе одан көп жеке құрамдас бөлiктерден тұратын олардың кейбiреулерi немесе барлығы аталған бөлiмге енгiзiлетiн және VI немесе VII бөлiмдерге жататын өнiмдi алу мақсатында араластыруға арналатын жиынтықтағы тауарлар аталған құрамдас бөлiктердiң:
а) оларды орау тәсiлдерi ескерiле отырып, алдын ала қайтадан орау немесе қайта өлшеусiз бiрлесiп пайдалануға анық арналуы;
б) бiрге жеткiзiлуі; және
в) не табиғаты бойынша, не өздерi бiрiн-бiрi толықтыратын құрамдас бөліктер ретiнде ұсынылған салыстырмалы пропорциялар бойынша сәйкестендірілуі шартымен осы өнiм үшiн тиiстi тауар позициясына енгiзiледi.
28-топ
Органикалық емес химия өнімдері; органикалық емес немесе органикалық қымбат бағалы металдардың, жерде сирек кездесетін металдардың, радиоактивтік элементтердің немесе изотоптардың
қосылыстары
Ескерту. 28-топқа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.04.14  N 338 (қолданысқа енгізілу тәртібін  3-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
Ескертулер
1. Eгep мәтiнде өзгеше келiсiлмесе, осы топтың тауар позициясына:
а) жеке химиялық элементтер және қоспасы бар немесе қоспасы жоқ белгiлі бір химиялық құрамының жеке қосылыстары;
б) жоғарыдағы (а) тармағында көрсетiлген суда ерітiлген өнiмдер;
в) еру аталған өнiмдердiң оларды дәстүрлi мақсаттардан ерекшеленетiн өзгеше пайдалануға жол бермейтiн қасиеттерiн сақтай отырып оларды сақтаудың немесе тасымалдаудың әдеттегi және қажеттi шарты болып табылуы шартымен, жоғарыда (а) тармағында көрсетiлген, басқа ерiткiштерде ерiген өнiмдер;
г) олардың сақталуы немесе тасымалдануы үшiн қажеттi тұрақтандыратын заттардың (қадағалауға қарсы агенттi қоса алғанда) қосылуымен жоғарыдағы (а), (б) немесе (в) тармақтарында көрсетiлген өнiмдер;
д) оларды бiрдейлендiрудi жеңiлдету үшiн немесе қауiпсiздiк мақсатында шаңға қарсы заттар немесе бояғыш заттар қосыла отырып, аталған өнiмдердiң оларды дәстүрлi мақсаттардан ерекшеленетiн өзгеше пайдалануға жол бермейтiн қасиеттерi сақтала отырып, жоғарыдағы (а), (б), (в) немесе (г) тармақтарында көрсетiлген өнiмдер енгiзiледi.

Б. При условии соблюдения положений примечания 1А выше товары, соответствующие описанию в товарной позиции 2843, 2846 или 2852, должны включаться в эти товарные позиции и ни в какие другие товарные позиции данного раздела.
2. При условии соблюдения положений примечания 1 выше товары, относящиеся к товарной позиции 3004, 3005, 3006, 3212, 3303, 3304, 3305, 3306, 3307, 3506, 3707 или 3808, поставляемые в определенной расфасовке или для розничной продажи, должны включаться в эти товарные позиции и ни в какие другие товарные позиции Номенклатуры.
3. Товары в наборах, состоящих из двух или более отдельных компонентов, некоторые из которых или все включаются в данный раздел и предназначены для смешивания с целью получения продукта, относящегося к разделу VI или VII, должны включаться в соответствующую для этого продукта товарную позицию при условии, что данные компоненты:
а) с учетом способа их упаковки явно предназначены для совместного использования без предварительной переупаковки или перефасовки;
б) поставляются совместно; и
в) идентифицируются либо по их природе, либо по относительным пропорциям, в которых они представлены как компоненты, дополняющие друг друга.
Группа 28
Продукты неорганической химии; соединения неорганические или
органические драгоценных металлов, редкоземельных металлов,
радиоактивных элементов или изотопов
Сноска. Группа 28 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 14.04.2008 N 338 (порядок введения в действие см. п.3 ).
Примечания:
1. Если в контексте не оговорено иное, в товарные позиции этой группы включаются:
а) отдельные химические элементы и отдельные соединения определенного химического состава, содержащие или не содержащие примеси;
б) продукты, указанные выше в пункте (а), растворенные в воде;
в) продукты, указанные выше в пункте (а), растворенные в других растворителях, при условии, что растворение является обычным и необходимым условием для их сохранения или транспортировки, с сохранением свойств данных продуктов, что не допускает их использования в иных целях, отличных от традиционных;
г) продукты, указанные выше в пункте (а), (б) или (в), с добавлением стабилизирующего вещества (включая агент против слеживания), необходимого для их сохранения или транспортировки;
д) продукты, указанные выше в пункте (а), (б), (в) или (г), с добавлением противопылевого средства или красящего вещества для облегчения их идентификации или в целях безопасности с сохранением свойств данных продуктов, что не допускает их использования в иных целях, отличных от традиционных.

2. Органикалық заттармен тұрақтандырылған дитиониттер мен сульфоксилаттардан (2831 тауар позициясы), карбонаттар мен органикалық емес негiздегi пероксокарбонаттардан (2836 тауар позициясы), цианидтер, оксид цианидтер және органикалық емес негіздегі кешендiк цианидтерден (2837 тауар позициясы), фульминаттар, цианаттар және органикалық емес негiздегi тиоцианаттар (2838 тауар позициясы), 2843-2846 ж»не 2852-тауар позицияларына енгiзiлген органикалық өнiмдерден басқа, сонымен қатар карбидтерден басқа (2849 тауар позициясы) осы топқа көмiртектiң тек мынадай қосылыстары енгiзiледi:
а) көмiртек оксидi, сутек цианидi, изоциандық, тиоциандық және басқа қарапайым немесе кешендiк циан қышқылдары (2811 тауар позициясы);
б) көмiртектiң галогенид оксидi (2812 тауар позициясы);
в) көмiртектiң дисульфидi (2813 тауар позициясы);
г) тиокарбонаттар, селенокарбонаттар, теллурокарбонаттар, селеноцианаттар, тетратиоцианатодиамминохроматтар (рейнекаттар) және басқа кешендiк органикалық емес негiздегi цианаттар (2842 тауар позициясы);
д) несептермен қатырылған сутектесң пероксидi (2847 тауар позициясы), көмiртектесң оксисульфидi, тиокарбонилгенидтер, циан, циангалогенидтер, цианамид және оның метақұрушылары (2851 тауар позициясы), таза түрде де, қоспа түрде де кальцийлі цианамидтен басқа (31 тобы).
3. VІ-бөлімге 1-ескертудiң ережелерi сақталған жағдайда осы топқа кiрмейтiндер:
а) натрий хлоридi немесе магний оксидi, таза немесе қоспасы, сонымен қатар V бөлімнің басқа өнiмдерi;
б) органикалық-органикалық емес қосылыстар, осы топқа жататын 2-ескертуде көрсетiлгендерден басқа;
в) 2, 3, 4-ескертулерде көрсетiлген немесе 31-топқа жататын өнiмдер;
г) 3206 тауар позициясындағы люминофорлар түрiнде қолданылатын органикалық емес өнiмдер; 3207 тауар позициясындағы шыны тәрiздес фритта және ұнтақтағы, түйiрдегi және қауыздағы шыны;
д) жасанды графит (3801 тауар позициясы); өрт сөндiргiштердегi зарядтар үшiн қолданылатын немесе өрт сөндiру үшiн гранаталар құрамына кіретін өнiмдер (3813 тауар позициясы); сия дақтарын кетiруге арналған құрамдар, бөлшек сауда үшiн буылған (3824 тауар позициясы); 3824 тауар позициясының әрқайсысының массасы 2,5 г. кем емес сiлтiлiк галогенидтердiң немесе сiлтiлiк-жер металдардың жасанды өсiрiлген кристалдары (оптикалық элементтерден бacқa);
e) қымбат немесе жартылай қымбат тастар (табиғи, жасанды немесе қайта жасалған), сонымен қатар сол тастардың үгiндiлерi мен ұнтақтары (7102-7105 тауар позициялары), немесе қымбат металдар, немесе 71-тобындағы қымбат металдардың қорытпалары;
ж) металдар, таза немесе қоспасы бар, олардың қорытпалары немесе металл қышы, металдардың күйежентектелген карбидтерiн қoca алғанда, ХI бөлiмдегi немесе
з) оптикалық элементтер, мысалы сiлтiлiк немесе сiлтiлiк-жер металдарының галогенидтерi (9001 тауар позициясы);

2. Помимо дитионитов и сульфоксилатов, стабилизированных органическими веществами (товарная позиция 2831), карбонатов и пероксокарбонатов неорганических оснований (товарная позиция 2836), цианидов, цианид оксидов и комплексных цианидов неорганических оснований (товарная позиция 2837), фульминатов, цианатов и тиоцианатов неорганических оснований (товарная позиция 2842), органических продуктов, включенных в товарные позиции 2843 - 2846 и 2852, а также карбидов (товарная позиция 2849), в данную группу включаются только следующие соединения углерода:
а) оксиды углерода, цианид водорода, гремучая, изоциановая, тиоциановая и другие простые или комплексные циановые кислоты (товарная позиция 2811);
б) галогенид оксиды углерода (товарная позиция 2812);
в) дисульфид углерода (товарная позиция 2813);
г) тиокарбонаты, селенокарбонаты, теллурокарбонаты, селеноцианаты, теллуроцианаты, тетратиоцианатодиамминохроматы (рейнекаты) и другие комплексные цианаты неорганических оснований (товарная позиция 2842);
д) пероксид водорода, отвержденный мочевиной (товарная позиция 2847), оксисульфид углерода, тиокарбонилгалогениды, циан, циангалогениды, цианамид и его металлопроизводные (товарная позиция 2853), кроме цианамида кальция как в чистом виде, так и с примесями (группа 31).
3. При условии соблюдения положений примечания 1 к разделу VI в эту группу не включаются:
а) хлорид натрия или оксид магния, чистые или с примесями, а также другие продукты раздела V;
б) органо-неорганические соединения, кроме указанных выше в примечании 2 к данной группе;
в) продукты, указанные в примечании 2, 3, 4 или 5 к группе 31;
г) неорганические продукты, используемые в качестве люминофоров товарной позиции 3206; фритта стекловидная и стекло прочее в порошке, гранулах или хлопьях товарной позиции 3207;
д) искусственный графит (товарная позиция 3801); продукты, используемые для зарядов в огнетушителях или входящие в состав гранат для тушения пожаров товарной позиции 3813; составы для удаления чернильных пятен, упакованные для розничной продажи, товарной позиции 3824; искусственно выращенные кристаллы (кроме оптических элементов) галогенидов щелочных или щелочно-земельных металлов, каждый массой не менее 2,5 г товарной позиции 3824;
е) драгоценные или полудрагоценные камни (природные, искусственные или реконструированные), а также крошка или порошок этих камней (товарные позиции 7102 - 7105), или драгоценные металлы, или сплавы драгоценных металлов группы 71;
ж) металлы, чистые или с примесями, их сплавы или металлокерамика, включая спеченные карбиды металлов (карбиды металлов, спеченные с металлом), раздела XV; или
з) оптические элементы, например, галогениды щелочных или щелочно-земельных металлов (товарная позиция 9001).

4. II кіші тобындағы металл еместерде құралған, қышқылдан тұратын белгiленген химиялық құрамның кешендi қышқылдары, және IV кіші тобы металымен құралған 2811 тaуap позициясына енгiзiлетiн қышқылдар.
5. 2826-2842 тауар позицияларына тек металдардың тұздары немесе аммоний немесе пероксотұздар енгiзiледi.
Егер мәтiнде өзгеше келiсiлмесе, қосарлы немесе кешендi тұздар 2842-тауар позициясына енгiзiледi.
6. 2844-тауар позициясына тек мыналар:
а) технеций (peттiк нөмiрi 43), прометий (реттiк нөмiрi 61), полоний (реттiк нөмiрi 84), және реттiк нөмiрлерi 84-тен жоғары барлық элементтер;
б) табиғи немесе жасанды радиоактивтi изотоптар (XIV және XV бөлімдерінде көрсетiлген қымбат бағалы немесе қымбат бағалы емес металдардың изотоптарын қoca) қоспа немесе жеке түрiнде;
в) осы элементтер мен изотоптардың органикалық немесе органикалық емес, белгiленген немесе белгiленбеген химиялық құрамының қоспа немесе жеке түрдегi қосылыстары;
г) қорытпалар, дисперсиялар (металл қышты қoca алғанда), осы элементтер мен изотоптарды құрайтын қыш өнiмдерi, сонымен қатар аталған элементтер мен изотоптардың үлестiк радиоактивтiлiгі 0,002 мкКи/г (74 Бк/г) аспайтын органикалық емес және органикалық қосылыстар;
д) ядролық реакторлардың iстен шыққан (сәулелендiрiлген) жылу шығарушы элементтерi (твэлдер);
e) пайдалануға жарамды немесе жарамсыз радиоактивтiк қалдықтар енгізiледi.
Осы ескертулерде және 2844 және 2845 тауар позицияларындағы изотоп терминi мынаны бiлдiредi:
- жеке нуклидтер, табиғатта бар моноизотоптық жағдайдағы нуклидтердi қоспағанда;
- бiр элемент изотоптарының қоспасы, жоғарыда көрсетiлген бiр немесе бiрнеше изотоптармен қорландырылған, яғни жасанды өзгертiлген табиғи изотоптық құрамдар.

4. Комплексные кислоты определенного химического состава, состоящие из кислоты, образованной неметаллом подгруппы II, и кислоты, образованной металлом подгруппы IV, включаются в товарную позицию 2811.
5. В товарные позиции 2826 - 2842 включаются только соли металлов или аммония или пероксосоли.
Двойные или комплексные соли включаются в товарную позицию 2842, если в контексте не оговорено иное.
6. В товарную позицию 2844 включаются только:
а) технеций (порядковый номер 43), прометий (порядковый номер 61), полоний (порядковый номер 84) и все элементы с порядковыми номерами выше 84;
б) природные или искусственные радиоактивные изотопы (включая изотопы драгоценных или недрагоценных металлов, указанных, соответственно, в разделах ХIV и ХV) в смеси или отдельно;
в) соединения этих элементов и изотопов, органические или неорганические, определенного или неопределенного химического состава, в смеси или отдельно;
г) сплавы, дисперсии (включая металлокерамику), керамические продукты и смеси, содержащие эти элементы или их изотопы, а также неорганические и органические соединения названных элементов и изотопов с удельной радиоактивностью более 0,002 мкКи/г (74 Бк/г);
д) отработанные (облученные) тепловыделяющие элементы (твэлы) ядерных реакторов;
е) радиоактивные остатки, пригодные или не пригодные к использованию.
В данных примечаниях и названиях товарных позиций 2844 и 2845 термин "изотопы" означает следующее:
- индивидуальные нуклиды, за исключением нуклидов, существующих в природе в моноизотопном состоянии;
- смеси изотопов одного элемента, обогащенные одним или несколькими изотопами, указанными выше, то есть элементы с искусственно измененным природным изотопным составом.

7. 2848 тауар позициясына фосфордың 15 %-дан массасын құрайтын мыстың фосфидi енгiзiледi.
8. Электроникада қолданылатын химиялық элементтер (мысалы, кремний мен селен) одан әрi өңдеусiз керiлген қалыпта немесе цилиндр, немесе стержень қалыпта берiлсе осы топқа енгiзiледi. Егер олар диск, пластина немесе осыған ұқсас түрде берiлсе, онда 3818 тауар позициясына енгiзiледi.
Қосымша ескерту:
1. Егер өзгеше келісілмесе, қосалқы позицияларда көрсетілген тұздар қышқыл тұздар мен негізгі тұздарды қамтиды.
СЭҚ ТН
коды
Позицияның атаулары Қос.
өлш.
бір.
Баж
ставкалары
(кеден
құнының
пайызымен
не евромен)
I. Химиялық элементтер

7. В товарную позицию 2848 включается фосфид меди, содержащий более 15 мас.% фосфора.
8. Химические элементы (например, кремний и селен), используемые в электронике, включаются в данную группу при условии, что они представлены в вытянутой форме без дальнейшей обработки или в форме цилиндров, или стержней. Если они имеют форму дисков, пластин или аналогичные формы, то включаются в товарную позицию 3818.
Дополнительное примечание:
1. Если не оговорено иное, соли, указанные в субпозициях, включают кислые соли и основные соли.
Код ТН ВЭД
Наименование
позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
процентах
от тамо-
женной
стоимости
либо в
евро)
I. Химические элементы

1. Егер мәтiнде өзгеше келiсiлмесе, осы топтың тауар позициясына тек:
а) құрамында қоспалары бар немесе жоқ белгiленген химиялық құрамның жеке органикалық қосылыстары;
б) қаныққан немесе қанықпаған (27-топ) ацикликалық көмiрсутек изомерлерiнiң (бiрақ стереоизомерлер емес) қоспаларын қоспағанда, бiр органикалық қосындының екi немесе одан көп изомерлерiнiң қоспалары;
в) 2936-2939 тауар позицияларының өнiмдерi немесе қанттың қарапайым эфирлерi, қанттардың ацеталилары, қанттардың күрделi эфирлерi, және 2940 тауар позициясындағы олардың тұздары, немесе 2941 тауар позициясының белгiленген немесе белгiленбеген химиялық құрамның өнiмдерi;
г) жоғарыда (а), (б) немесе (в) тармақтарында көрсетiлген, суда ерітiлген өнiмдер;
д) еруі аталған өнiмдердiң оларды дәстүрлi мақсаттардан ерекшеленетiн өзгеше пайдалануға жол бермейтiн қасиеттерiн сақтай отырып, оларды сақтаудың немесе тасымалдаудың әдеттегi және қажеттi шарты болып табылуы шартымен, жоғарыда (а), (б) және (в) тармақтарында көрсетiлген, басқа ерiтiндiлерде ерiтiлген өнiмдер;
е) оларды сақтау және тасымалдау үшiн қажеттi тұрақтандыратын заттар қосыла отырып, жоғарыда (а), (б), (в), (г) немесе д) тармақтарында көрсетiлген өнiмдер, (жабысқыштыққа қарсы агенттi қоса алғанда);
ж) аталған өнiмдердiң оларды дәстүрлi мақсаттардан ерекшеленетiн өзгеше пайдалануға жол бермейтiн қасиеттерiн сақтай отырып, олардың бiріздендiрiлуiн жеңiлдету үшiн немесе қауiпсiздiк мақсатында шаңға қарсы құралдар мен бояғыш заттар қосылған жоғарыда (а), (б), (в), (г), (д) немесе (е) тармақтарында көрсетiлген өнiмдер;
з) азобояғыштарды өндiру үшiн, стандартты концентрацияға дейiн араластырылған мына өнiмдер: диазоний тұзы, осы тұздармен реакцияға түсетiн заттар, диазотталатын аминдер және олардың тұздары ғана енгiзiледi.
2. Аталған топқа:
а) 1504 тауар позициясының тауарлары немесе 1520 тауар позициясының шикi глицеринi;
б) этил спиртi (2207 немесе 2208 тауар позициясы);
в) метан немесе пропан (2711 тауар позициясы);
г) 28-топқа 2-ескертуде көрсетiлген, көмiртектiң қосылыстары;
д) несепнәр (3102 немесе 3105 тауар позициясы)
e) өсiмдiктен немесе жануардан алынатын бояғыш заттар (3203-тауар позициясы), синтетикалық органикалық бояғыш заттар, оптикалық ағартушы немесе люминофоров ретiнде қолданылатын синтетикалық органикалық өнiмдер (3204 тауар позициясы), немесе қалыптарға өлшеп салынған немесе бөлшек сауда үшiн оралған бояғыштар немесе басқа бояғыш заттар (3212 тауар позициясы);
ж) ферменттер (3507 тауар позициясы);
з) метальдегид, гексаметилен немесе нысандарға өлшеніп салынған (мысалы, таблеткалар, таяқшалар немесе ұқсас нысандар), отын ретiнде пайдалануға арналған ұқсас заттар, немесе сұйық, немесе темекiлiк немесе оған ұқсас оттықтарды толтыру үшiн, немесе қайта толтыру үшiн пайдаланылатын сыйымдылығы 300см 3 -ден аспайтын контейнерлердегi сұйытылған газ тәрiздi отын (3606-тауар позициясы);

1. Если в контексте не оговорено иное, в товарные позиции этой группы включаются только:
а) отдельные органические соединения определенного химического состава, содержащие или не содержащие примеси;
б) смеси двух или более изомеров одного и того же органического соединения (содержащего или не содержащего примеси), за исключением смесей изомеров ациклических углеводородов (но не стереоизомеров), насыщенных или ненасыщенных (группа 27);
в) продукты товарных позиций 2936-2939 или простые эфиры сахаров, ацетали сахаров, сложные эфиры сахаров, и их соли, товарной позиции 2940, или продукты товарной позиции 2941, определенного или неопределенного химического состава;
г) продукты, указанные выше в пунктах (а), (б) или (в), растворенные в воде;
д) продукты, указанные выше в пунктах (а), (б) или (в), растворенные в других растворителях, при условии, что растворение является обычным и необходимым условием для их сохранения или транспортировки, с сохранением свойств данных продуктов, что не допускает их использования в иных целях, отличных от традиционных;
е) продукты, указанные выше в пунктах (а), (б), (в), (г) или (д), с добавлением стабилизирующего вещества (включая агент против слеживания), необходимого для их сохранения или транспортировки;
ж) продукты, указанные выше в пунктах (а), (б), (в), (г), (д) или (е), с добавлением противопылевого средства или красящего или душистого вещества для облегчения их идентификации или в целях безопасности, с сохранением свойств данных продуктов, что не допускает их использования в иных целях, отличных от традиционных;
з) следующие продукты, разбавленные до стандартной концентрации, для производства азокрасителей: соли диазония, вещества, вступающие в реакцию сочетания с этими солями, диазотирующиеся амины и их соли.
2. В данную группу не включаются:
а) товары товарной позиции 1504 или сырой глицерин товарной позиции 1520;
б) этиловый спирт (товарная позиция 2207 или 2208);
в) метан или пропан (товарная позиция 2711);
г) соединения углерода, указанные в примечании 2 к группе 28;
д) мочевина (товарная позиция 3102 или 3105);
е) красящие вещества растительного или животного происхождения (товарная позиция 3203), синтетические органические красящие вещества, синтетические органические продукты, используемые в качестве оптических отбеливателей или люминофоров (товарная позиция 3204), или красители или другие красящие вещества, расфасованные в формы или упаковки для розничной продажи (товарная позиция 3212);
ж) ферменты (товарная позиция 3507);
з) метальдегид, гексаметилентетрамин или аналогичные вещества, расфасованные в формы (например, таблетки, палочки или аналогичные формы), предназначенные для использования в качестве топлива, или жидкое, или сжиженное газообразное топливо в контейнерах емкостью не более 300 см 3 , используемое для заполнения или повторной заправки сигаретных или аналогичных зажигалок (товарная позиция 3606);

и) 3813 тауар позициясындағы өртсөндiргiштер үшiн немесе өрт сөндiретiн гранаталардың заряды ретiнде жеткiзiлетiн өнiмдер; 3824 тауар позициясындағы бөлшек сауда үшiн оралған, сия дақтарын кетiру үшiн құрамдар; немесе
к) оптикалық элементтер, мысалы, этилендиаминтартратадан жасалған (9001 тауар позициясы) енгiзiлмейдi.
3. Аталған топтың екi немесе одан көп тауар позицияларына енгiзiлуi мүмкiн тауарлар, Номенклатураның осы тобының кодтарының өсу тәртiбiмен соңғы тауар позициясына енгiзiледi.
4. 2904-2906, 2908-2911 және 2913-2920-тауар позицияларындағы галогендендiрiлген, сульфилендiрiлген, нитроленген немесе нитрозиленген туындыларға кез келген сiлтеме сульфагалогендендiрiлген, нитрогалогендiрiлген, нитросульфилендiрiлген немесе нитросульфогалогендендiрiлген аралас туындыларға да қатысты болады.
2929 тауар позицияларындағы нитро-немесе нитрозотоптар азотқұрайтын функционалдық топтар ретiнде қарастырылмайды.
2911, 2912, 2914, 2918 және 2922-тауар позицияларындағы "оттек құраушы функционалдық топ" терминi тек 2905-2920 тауар позицияларында көрсетiлген сол функционалдық топтарға қатысты (мiнездемелiк органикалық оттек құраушы топтар).
5а. I-VІІ кіші топтардың қышқылдық функционалдық топтарымен, осы кіші топтардың органикалық қосылыстарымен қосылған органикалық қосылыстардың күрделi эфирлерi Номенклатураның осы топшаларындағы кодтардың өсу тәртібі бойынша соңғы тауар позициясына енгізілуі тиіс.
5б. І-VІІ кіші топтардың қышқылды функционалды топтарымен органикалық қосылыстағы этил спиртінің күрделі эфирлері қышқылды функционалды топтары бар тиісті органикалық қосылыстар сияқты тауар позицияларына енгізілуі тиіс.
5в. VІ бөлімге 1-ескертудің және 28-топқа 2-ескертудің ережелері сақталған жағдайда:
1) органикалық қосылыстардың органикалық емес тұздары қышқылдық, фенолдық немесе енолдық функционалдық қосылыстары секiлдi, немесе І-Х топшаларына немесе 2942 тауар позициясына енгiзiлетiн органикалық негiздемелер органикалық қосылыстарға арналған тауар позицияларына енгiзiлуi тиiс;
2) I-X кіші топтарға немесе 2942 тауар позициясына енетiн органикалық қосылыстардың арасындағы химиялық реакциялардың нәтижесiнде алынған тұздар негiздеме үшiн немесе қышқылдарға арналған тауар позицияларына енгiзiлуi тиiс (фенолдық немесе енолдық функционалдық топтардың қосылыстарын қоса алғанда) топтағы кодтардың өсу тәртiбiнде соңғы тауар позициясына енгiзiледi;
3) ХІ кіші тобына немесе 2941 тауар позициясына жататын заттардан басқа үйлестірмелі немесе кешенді, қосылыстар металл-көмірқышқылы байланыстарынан басқа металдардың барлық байланыстарының "ажырауымен" түзілген фрагменттер үшін қолайлылардың ішінде 29-таптағы кодтардың өсу тәртібінде соңғы тауар позициясына енгізіледі.

и) продукты, поставляемые в качестве зарядов для огнетушителей или гранат для тушения пожаров товарной позиции 3813; составы для удаления чернильных пятен, упакованные для розничной продажи, товарной позиции 3824; или
к) оптические элементы, например, из этилендиаминтартрата (товарная позиция 9001).
3. Товары, которые могут быть включены в две или более товарные позиции данной группы, включаются в товарную позицию, последнюю в порядке возрастания кодов в данной группе Номенклатуры.
4. В товарных позициях 2904-2906, 2908-2911 и 2913-2920 любая ссылка на галогенированные, сульфированные, нитрованные или нитрозированные производные относится и к смешанным производным, таким как сульфогалогенированные, нитрогалогенированные, нитросульфированные или нитросульфогалогенированные.
В товарной позиции 2929 нитро- или нитрозогруппы не рассматриваются в качестве азотсодержащих функциональных групп.
В товарных позициях 2911, 2912, 2914, 2918 и 2922 термин "кислородсодержащая функциональная группа" относится лишь к тем функциональным группам (характеристические органические кислородсодержащие группы), которые указаны в товарных позициях 2905-2920.
5а. Сложные эфиры органических соединений с кислотными функциональными группами подгрупп I-VII с органическими соединениями этих же подгрупп должны включаться с тем из них, которое включается в товарную позицию, последнюю в порядке возрастания кодов в этих подгруппах Номенклатуры.
5б. Сложные эфиры этилового спирта с органическими соединениями с кислотными функциональными группами подгрупп I-VII должны включаться в те же товарные позиции, что и соответствующие органические соединения c кислотными функциональными группами.
5в. При условии соблюдения положений примечания 1 к разделу VI и примечания 2 к группе 28:
1) неорганические соли органических соединений, таких как соединения с кислотными, фенольными или енольными функциональными группами, или органические основания, включаемые в подгруппы I-Х или в товарную позицию 2942, должны включаться в товарные позиции, предназначенные для органических соединений; и
2) соли, полученные в результате химических реакций между органическими соединениями, включаемыми в подгруппы I-Х или в товарную позицию 2942, должны включаться в товарную позицию, предназначенную для основания или кислоты (включая соединения с фенольными или енольными функциональными группами), из которых эти соли образуются, последнюю в порядке возрастания кодов в группе.
3) координационные, или комплексные, соединения, кроме веществ, относящихся к подгруппе ХI или товарной позиции 2941, включаются в товарную позицию, последнюю в порядке возрастания кодов в группе 29, среди подходящих для фрагментов, образованных "расщеплением" всех связей металла, кроме металл-углеродных связей.

5г. Металдардың алкоголяттары этанолдан басқа (2905 тауар позициясы) тиiстi спирттер секiлдi сол тауар позициясына енгiзiлуi тиiс.
5д. Карбон қышқылдарының галогенангидридтерi тиiстi спирттер секiлдi сол тауар позициясына енгiзiлуi тиiс.
6. 2930 және 2931 тауар позицияларында қарастырылған қосылыстар органикалық қосылыстар болып табылады, олардың молекулалары сутек, оттек және азоттың атомдарынан басқа, көмiртектiң атомдарымен тiкелей байланысты басқа металл еместердiң және металдардың атомын құрайды (күкірт, мышьяк, сынап немесе қорғасын сияқтылардың).
2930 (күкiрттi органикалық қосылыстар) және 2931 (басқа органикалық-неорганикалық қосылыстар) тауар позицияларына оларға сульфирленген немесе галогенделген құраушының қасиеттерiн беретiн сутек, оттек және азоттан басқа тек көмiртекпен тiкелей байланысты күкiрттiң немесе галогеннiң атомы бар, сульфирленген немесе галогенденген туындылар (оның iшiнде күрделi туындылар) енгiзiлмейдi.
7. 2932-2934 тауар позицияларына үш мүшелiк сақиналы эпоксидтер, кетондардың пероксидi, альдегидтер немесе тиоальдегидтердiң циклидтық полимерлерi, көп негiздi карбон қышқылының ангидридтерi, полиспирттердiң немесе көп негіздi қышқылдары бар фенолдардың циклдық күрделi эфирлерi немесе көп негiздi қышқылдардың имидтерi енгiзiлмейдi.
Осы ережелер егер гетероатомдар циклдерi тек циклизация реакциясының немесе жоғарыда көрсетiлген рекациялардың нәтижесiнде құралса ғана қолданылуы тиiс.
8. 2937 тауар позициясында:
а) "гормондар" терминi рилизинг-гормондарға немесе гормондардың секрециясын ынталандыратын факторларға, гормондар тежегiштерiне және гормон антогонистерiне (антигормондар) қолданылады;
б) "негiзiнен гормон ретiнде қолданылатын" терминi гормоналдық әсер ету үшiн қолданылатын гормон туындылары мен олардың құрылымдық ұқсастарында ғана емес, сонымен қатар негiзiнде осы тауар позициясының синтездегi аралық өнiмi ретiнде қолданылатын құраушы және құрылымдық ұқсастарында да қолданылады.
Қосалқы позицияларға ескерту:
1. Осы топтың кез келген тауар позициясындағы химиялық қосылыстардың туындылары (немесе химиялық қосылыстардың топтары), олар ешбiр басқа қосалқы позицияға енбейтiн жағдайда және қарастырылатын субпозициялар арасында "Өзгелерi" деген атаудағы қалдық қосалқы позиция болмаса, қосындының өзi енетiн қосалқы позицияға енгiзiлуi тиiс.

5г. Алкоголяты металлов должны включаться в ту же товарную позицию, что и соответствующие спирты, за исключением этанола (товарная позиция 2905).
5д. Галогенангидриды карбоновых кислот должны включаться в ту же товарную позицию, что и соответствующие кислоты.
Соединения, рассмотренные в товарных позициях 2930 и 2931, являются органическими соединениями, молекулы которых, помимо атомов водорода, кислорода или азота, содержат атомы других неметаллов или металлов (таких как, серы, мышьяка, ртути или свинца), непосредственно связанные с атомами углерода.
В товарные позиции 2930 (сероорганические соединения) и 2931 (прочие органо-неорганические соединения) не включаются сульфированные или галогенированные производные (в том числе сложные производные), которые кроме водорода, кислорода и азота имеют только непосредственно связанные с углеродом атомы серы или галогена, придающие им свойства сульфированных или галогенированных производных (или сложных производных).
В товарные позиции 2932-2934 не включаются эпоксиды с трехчленным кольцом, пероксиды кетонов, циклические полимеры альдегидов или тиоальдегидов, ангидриды многоосновных карбоновых кислот, циклические сложные эфиры полиспиртов или фенолов с многоосновными кислотами или имиды многоосновных кислот.
Эти положения применимы лишь в том случае, если циклы с гетероатомами образовались только в результате реакции циклизации или в результате реакций, указанных выше.
В товарной позиции 2937:
а) термин "гормоны" распространяется на рилизинг-гормоны или факторы, стимулирующие секрецию гормонов, ингибиторы гормонов и антагонисты гормонов (антигормоны);
б) термин "используемые в основном в качестве гормонов" применяется не только к производным гормонов и их структурным аналогам, используемым главным образом для гормонального воздействия, но и к таким производным и структурным аналогам, которые применяются главным образом как промежуточные продукты в синтезе веществ данной товарной позиции.
Примечание к субпозициям:
В любой товарной позиции данной группы производные химического соединения (или группы химических соединений) должны включаться в ту же субпозицию, что и само соединение (или группа соединений), при условии, что они специально не включаются ни в какую другую субпозицию и что не существует остаточной субпозиции с наименованием "Прочие" среди рассматриваемых субпозиций.

2941 90 000 9
- - өзгелері
-
0
2942 00 000 0
Өзге де органикалық қосылыстар
-
5
30-топ
Фармацевтикалық өнiм
Ескертулер :
1. Аталған топқа:
а) тамыр iшiне егiлетiн препараттардан басқа (ІV бөлім), тамақ өнiмдерi және сусындар (мысалы, диеталық диабеттiк немесе қоректi қосымшалармен қорландырылған тамақ өнiмдерi, тамақ қосымшалары, әлдендiретiн сусындар мен минералды сулар);
б) стоматологияда қолдану үшiн арнайы кальцинирленген немесе майда ұсақталған гипстер (2520 тауар позициясы);
в) медициналық мақсаттарға арналған эфир майларының су дистиляттары немесе су ерiтiндiлерi (3301 тауар позициясы);

2941 90 000 9
- - пpочие
-
0
2942 00 000 0
Соединения органические прочие
-
5
Группа 30
Фармацевтическая продукция
Примечания:
В данную группу не включаются:
а) пищевые продукты или напитки (например, диетические, диабетические или обогащенные питательными добавками пищевые продукты, пищевые добавки, тонизирующие напитки и минеральные воды), кроме питательных препаратов для внутривенного введения (раздел IV);
б) специально кальцинированные или мелко измельченные гипсы для использования в стоматологии (товарная позиция 2520);
в) водные дистилляты или водные растворы эфирных масел, предназначенные для медицинских целей (товарная позиция 3301);

г) 3303-3307 тауар позициясының препараттары, оның iшiнде терапевтiк немесе алдын алу қасиеттерi бар препараттар;
д) медикаментозды қосымшалары бар 3401 тауар позициясындағы сабын және басқа өнiмдер;
e) стоматологияда қолдану үшiн гипс негiзiндегi дәрiлер (3407 тауар позициясы); немесе
ж) тepaпевтік немесе алдын алу мақсаттары үшiн дайындалмаған қан альбуминi (3502 тауар позициясы) енгiзiлмейдi.
2. 3002 тауар позициясының тұжырымындағы "модифицирленген иммунологиялық өнiмдер" терминi тек моноклональдi қарсы денелерге (МАВS), денеге қарсы фрагменттерiне, денеге қарсы коньюгаттарына және денелерге қарсы фрагментiнiң конъюгаттарына қатысты.
3. 3003 және 3004 тауар позицияларында, 4 г ескертуде осы топтағылар былай:
а) араласпаған өнiмдер ретінде:
1) суда ерiтiлген араласпаған өнiмдер;
2) 28 немесе 29 топтарға енетiн барлық тауарлар; және
3) 1302 тауар позициясына енгiзiлген, бiрақ кез келген ерiтiндiде стандартталған немесе ерiтiлген қарапайым өсiмдiктер экстракттары;
б) араласқан өнiмдер ретінде:
1) коллоидтi ерiтiндiлер және суспензиялар (коллоидтi күкiрттен басқа);
2) өсiмдiк шикiзатының қоспаларымен өңдеуден алынған, өсiмдiк экстракттары; және
3) табиғи минералды суларды булаудан алынған, тұздар мен концентраттар түсiнiлуi қажет.
4. 3006 тауар позициясына Номенклатураның ешбiр басқа тауар позициясына емес, осыған енгiзiлетiн мынадай өнiмдер енгiзiледi:
а) стерильдiк хирургиялық кетгут, жiк салуға арналған соған ұқсас стерильдiк материалдар (стерилді бірігіп кететін хирургиялық немесе стоматологиялық жіптер) және жараларды хирургиялық жабуға арналған стерильдiк адгезивтiк маталар;
б) стерильдiк ламинария және ламинариден жасалған стерильдiк тампондар;
в) стерильдiк хирургиялық сорғыш немесе стоматалогиялы қан тоқтатқыш құралдар (гемостатиктер); стерильдік немесе стоматологиялық адгезиондық кедергілер, бірігетін немесе бірікпейтін;
г) рентгенографикалық зерттеулерге арналған контрасты препараттар және ауруларға егуге арналған диагностикалық реагенттер, атап айтқанда өлшенген дозалардағы немесе екi не одан көп құрамдас бөлiктерден құралған араласпаған заттар;
д) қан тобын анықтауға арналған реагенттер;
e) тiстердi пломбылауға арналған тiс цементтерi және басқа материалдар; сүйектi қалпына келтiретiн цементтер
ж) санитарлық сөмкелер және алғашқы көмек көрсетуге арналған жиынтықтар; және
з) 2937 тауар позициясындағы гормон, басқа қосылыстар немесе спермицидтер негiзiнде жасалған химиялық контрацептивтiк дәрiлер;
и) хирургиялық операция немесе физикалық зерттеулер процесiнде дене бөлiктерi үшiн майлаушы ретiнде медицинада немесе ветеринарияда қолдануға арналған немесе дене мен медициналық жабдық арасындағы байланыстырғыш агент ретiнде қолданылатын гель түрiндегi препарат; және
к) жарамсыз фармацевтикалық құралдар, яғни, алғашқы қолдануға жарамсыз фармацевтикалық өнiмдер, мысалы, жарамдылық мерзiмi өтiп кету салдарынан; және
л) стомикалық пайдалану үшін құрылғы ретінде сәйкестендірілетін құрылғы, яғни нысан бойынша кесілген колостомдық, илеостомдық және уростомдық қапшықтар және олардың жабысқақ пластиналары немесе бет бөлігі.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бір.
Баж ставкалары (кеден құнының пайызымен  не евромен)

г) препараты товарных позиций 3303-3307, в том числе обладающие терапевтическими или профилактическими свойствами;
д) мыло или другие продукты товарной позиции 3401, содержащие медикаментозные добавки;
е) средства на основе гипса для использования в стоматологии (товарная позиция 3407); или
ж) альбумин крови, не подготовленный для терапевтических или профилактических целей (товарная позиция 3502).
2. В формулировке товарной позиции 3002 термин "модифицированные иммунологические продукты" относится только к моноклональным антителам (MABs), фрагментам антител, конъюгатам антител и конъюгатам фрагментов антител.
3. В товарных позициях 3003 и 3004 и примечании 4г к данной группе следует понимать:
а) под несмешанными продуктами:
1) несмешанные продукты, растворенные в воде;
2) все товары, включаемые в группу 28 или 29; и
3) простые растительные экстракты товарной позиции 1302, только стандартизованные или растворенные в любом растворителе;
б) под смешанными продуктами:
1) коллоидные растворы и суспензии (кроме коллоидной серы);
2) растительные экстракты, полученные обработкой смесей растительного сырья; и
3) соли и концентраты, полученные выпариванием природных минеральных вод.
4. В товарную позицию 3006 включаются лишь следующие продукты, которые должны включаться в эту и ни в какую другую товарную позицию Номенклатуры:
а) стерильный хирургический кетгут, аналогичные стерильные материалы для наложения швов (включая стерильные рассасывающиеся хирургические или стоматологические нити) и стерильные адгезивные ткани для хирургического закрытия ран;
б) стерильная ламинария и стерильные тампоны из ламинарии;
в) стерильные рассасывающиеся хирургические или стоматологические кровоостанавливающие средства (гемостатики); стерильные хирургические или стоматологические адгезионные барьеры, рассасывающиеся или нерассасывающиеся;
г) контрастные препараты для рентгенографических обследований и диагностические реагенты, предназначенные для введения больным, а именно несмешанные вещества в дозированных формах или вещества, состоящие из двух или более компонентов, смешанных для подобного использования;
д) реагенты для определения группы крови;
е) зубные цементы и прочие материалы для пломбирования зубов; цементы, реконструирующие кость;
ж) санитарные сумки и наборы для оказания первой помощи;
з) химические контрацептивные средства на основе гормонов, прочих соединений товарной позиции 2937 или спермицидов;
и) препараты в виде геля, предназначенные для использования в медицине или ветеринарии в качестве смазки для частей тела в процессе хирургических операций или физических исследований или в качестве связующего агента между телом и медицинскими инструментами; и
к) непригодные фармацевтические средства, то есть фармацевтические продукты, которые не пригодны для использования по первоначальному назначению, например, вследствие истечения их срока годности; и
л) приспособления, идентифицируемые как приспособления для стомического использования, то есть колостомные, илеостомные и уростомные мешки, разрезанные по форме, и их липкие пластины или лицевые части.
Код ТН ВЭД
Наименование
позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
процентах
от тамо-
женной
стоимости
либо в
евро)

3004 90 110 0
- - - йодты немесе йод
қосылыстарының құрамында бар
-
0
3004 90 190
- - - өзгелері:
3004 90 190 1
- - - - негізгі әрекет жасаушы
зат ретінде құрамында бар
аденозинтрифосфор қышқылының
натрий тұзы (АТФ) немесе
ацетилсалицил қышқылы (әрекет
жасаушы зат ретінде ацетилсали-
цил қышқылы бар, энтеросолюбиль
қабықшасымен жабылған таблетка-
лар түріндегі дәрілік заттардан
басқа) немесе бензокаинд,
немесе бискалцитрат (висмуттың
коллоидтық субцитраты), немесе
верапамилд немесе гамма-амино-
май қышқылы, немесе дибазолд,
немесе натрий диклофенаг,
немесе димедролд, немесе
ибупрофенд, немесе корвалолд,
валидолд немесе, изосорбид
динитрат, немесе инозинд
(рибоксин) немесе каптоприлд
немесе кетаминд, немесе
кетотифенд, немесе клозапинд,
немесе кломифен цитрат, немесе
лидокаинд, немесе липое қыш-
қылы, немесе литий карбонаты,
немесе метазид, немесе метами-
золд (анальгинді) немесе мете-
наминд немесе метилурацилд,
немесе метионинд, немесе
метронидазолд, немесе натрий
хлориды, немесе нафазолинд,
немесе нитроксолинд, немесе
нифедипинд (жартылай өткізгіш
мембраналық лазер перфорациясы
бар, полимер қабатымен және
әрекет жасаушы белсенді заттың
қабатымен жабдықталған қосқа-
батты таблеткалар түріндегі
дәрілік зат - осмотикалық жағ-
дайдағы  нифедипинд қоспаған-
да), немесе ницетамидт, немесе
панкреатинд, немесе парацета-
молд, немесе пентаэритритил
тетранитрат, немесе пиперазин,
немесе пирацетамд, немесе пире-
ноксинд, немесе пирикарбат,
немесе пироксикамд, немесе
полиаминд, немесе поливинилпир-
ролидонд,  немесе примидонд,
немесе пробуколд, немесе прока-
инд (новокаин), немесе пропра-
нололд, немесе ранитидинд, немесе сальбутамолд, немесе
суксаметонийд, немесе сульфади-
метоксинд, немесе сульфаленд,
немесе тауринд, немесе фенобар-
биталд, немесе фталилсульфа-
тиазолд, немесе фуросемидт,
немесе хлорхинальдолд, немесе
церебролизат, немесе циннари-
зинд, немесе ципрофлоксацинд
(әрекет жасаушы зат ретінде
ципрофлоксацині бар көк тамырға
құюға арналған инфузиондық
еріткі түріндегі дәрілік
заттардан басқа), немесе
цитрапард, П-цитрамонд, немесе
этамзилат
-
0

3004 90 110 0
- - - содержащие йод или
соединения йода
-
0
3004 90 190
- - - прочие:
3004 90 190 1
- - - - содержащие в качестве
основного действующего вещества
только: натриевая соль
аденозинтрифосфорной кислоты
(АТФ) или ацетилсалициловая
кислота (кроме лекарственных
средств в виде таблеток,
покрытых энтеросолюбильной
оболочкой, содержащих в
качестве действующего вещества
ацетилсалициловую кислоту), или
бензокаин, или бискалцитрат
(коллоидный субцитрат висмута),
или верапамил, или гамма-
аминомасляная кислота, или
дибазол, или диклофенак натрия,
или димедрол, или ибупрофен,
или корвалол, или валидол, или
изосорбид динитрат, или инозин
(рибоксин), каптоприл, или
кетамин, или кетотифен, или
клозапин, или кломифен цитрат,
или лидокаин, или липоевая
кислота, или лития карбонат,
или метазид, или метамизол
(анальгин), или метенамин или
метилурацил, или метионин, или
метронидазол, или натрия
хлорид, или нафазолин, или
нитроксолин, или нифедипин
(кроме лекарственных средств в
форме двуслойных таблеток, с
лазерной перфорацией
полупроницаемой мембраны,
полимерным слоем и слоем
действующего активного
вещества - нифедипина в
осмотическом состоянии), или
ницетамид, или панкреатин, или
парацетамол, или пентаэритритил
тетранитрат, или пиперазин, или
пирацетам, или пиреноксин, или
пирикарбат, или пироксикам,
или полиамин, или
поливинилпирролидон, или
примидон, или пробукол, или
прокаин (новокаин), или
пропранолол, или ранитидин, или
сальбутамол, или суксаметоний,
или сульфадиметоксин, или
сульфален, или таурин, или
фенобарбитал, или
фталилсульфатиазол, или
фуросемид, или хлорхинальдол,
или церебролизат, или
циннаризин, или ципрофлоксацин
(кроме лекарственных средств в
форме инфузионного раствора
для внутривенного введения,
содержащих в качестве
действующего вещества
ципрофлоксацин), или цитрапар,
или цитрамон-П, или этамзилат
-
0

3006 91 000 0
- - стоматологиялық қолдануға
арналған құрал-жабдықтар
тәрізді сәйкестіргіш
құражабдықтар
-
0
3006 92 000 0
- - жарамсыз фармацевтикалық
құралдар
-
0
31-топ
Тыңайтқыштар
Ескертулер :
1.  Аталған топқа:
а) жануарлардың қаны (0511 тауар позициясы);
б) белгiленген химиялық құрамның жеке қосылыстары (2А, 3А, А, немесе 5 ескертулерiнде көрсетiлгендерден басқа); немесе
в) 3824 тауар позициясына енетiн, әрқайсысынан массасы 2,5 г кем емес, жасанды өсiрiлген калий хлоридiнiң кристаллдары (оптикалық элементтерден басқа); калий хлоридiнiң оптикалық элементi (9001) тауар позициясы) енгізілмейді.

3006 91 000 0
- - приспособления,
идентифицируемые как
приспособления для
стомического использования
-
0
3006 92 000 0
- - непригодные
фармацевтические средства
-
0
Группа 31
Удобрения
Примечания:
1. В данную группу не включаются:
а) кровь животных (товарная позиция 0511);
б) отдельные соединения определенного химического состава (кроме указанных в примечаниях 2А, 3А, 4А или 5); или
в) искусственно выращенные кристаллы хлорида калия (кроме оптических элементов) каждый массой не менее 2,5 г, включаемые в товарную позицию 3824; оптические элементы хлорида калия (товарная позиция 9001).

2. 3105 тауар позициясында көзделгендей, нысандарға немесе орамдарға өлшенiп салынбаған жағдайда, 3102 тауap позициясына тек мынадай тауарлар енгiзiледi:
А. Төменде келтiрiлген қандай да бiр сипаттамаға сәйкес келетiн тауарлар:
i) қоспамен немесе қоспасыз натрий нитраты;
iі) қоспамен немесе қоспасыз аммоний нитраты;
iii) қоспамен немесе қоспасыз аммоний сульфатының және аммоний нитратының қос тұздары;
іv) қоспамен немесе қоспасыз аммоний сульфаты;
v) қоспамен немесе қоспасыз қос тұздар, кальций және аммоннй нитраттарының қоспалары;
vi) қоспамен немесе қоспасыз қос тұздар, кальций және магний нитраттарының қоспалары;
(vii) қоспамен немесе қоспасыз немесе маймен өңделген немесе өңделмеген кальций цианамидi;
viii) қоспамен немесе қоспасыз несепнәр;
Б. 2А ескертуінде көрсетілген кез келген заттардың қоспаларынан тұратын тыңайтқыштар.
В. 2А немесе 2Б ескертуінде көрсетiлген, тыңайтқыштар болып табылмайтын бормен, гипспен немесе басқа органикалық емес заттармен араласқан, аммоний хлоридiнен немесе кез келген заттан құралған тыңайтқыштар.
Г. 2А(іі) немесе 2А(viii) ескертуінде айтылған тауарлардан құралған сұйық тыңайтқыштар немесе осы тауарлардың су не аммиак ерiтiндiсiндегi қоспалары.
3. 3105 тауар позициясында көзделгендей, нысандарға немесе орамдарға өлшенiп салынбаған жағдайда, 3103 тауар позициясына тек мынадай тауарлар енгiзiледi:
А. Төменде келтiрiлген қандай да бiр сипаттамаға сәйкес келетiн тауарлар:
i) негiзгi шлак;
іі) қоспаларды аластау үшiн қажеттiден көбiрек температурада кальциленген өңделген, 2510 тауар позициясына енетiн табиғи фосфаттар;
iіі) суперфосфат (қарапайым, қос немесе үштiк);
iv) сусыз құрғақ өнiмге шаққанда 0,2 мас.%-дан кем емес фторды құрайтын кальций сутекфосфаты;
Б. 3А ескертуде көрсетiлген, фтор құрамын шектеу есебiнсiз кез келген тауарлардың қоспасынан құралған тыңайтқыштар;
В. 3А немесе 3Б ескертуде көрсетiлген, фтор құрамын шектеу есебiнсiз, тыңайтқыш болып табылмайтын мелмен, гипспен немесе басқа органикалық емес заттармен араласқан кез келген тауарларды құрайтын тыңайтқыштар.
4. 3104 тауар позициясына, 3105 тауар позициясында көзделгендей, нысандарға немесе орамдарға өлшенiп салынбаған жағдайда, тек мына тауарлар енгiзiледi:
А. Төменде келтiрілген, осы немесе өзге сипаттамаға сәйкес келетiн тауарлар:
i) өңделмеген калий тұздары (мысалы, карналлит, каинит және сильвит);
ii) жоғарыда айтылған, 1в ескертудегiнi қоспағанда, қоспасы бар немесе қоспасыз калий хлоридi;
ііi) қоспасы бар немесе қоспасыз калий сульфаты;
iv) қоспасы бар немесе қоспасыз калий-магний сульфаты.
Б. Минералдар 4A ескертуде көрсетiлген кез келген заттардың қоспаларынан тұратын тыңайтқыштар.

2. В товарную позицию 3102 включаются лишь следующие товары при условии, что они не расфасованы в формы или упаковки, как предусмотрено в товарной позиции 3105:
А. Товары, которые соответствуют тому или иному описанию, приведенному ниже:
i) нитрат натрия с примесями или без примесей;
ii) нитрат аммония с примесями или без примесей;
iii) двойные соли сульфата аммония и нитрата аммония с примесями или без примесей;
iv) сульфат аммония с примесями или без примесей;
v) двойные соли с примесями или без примесей, смеси нитратов кальция и аммония;
vi) двойные соли с примесями или без примесей, смеси нитратов кальция и магния;
vii) цианамид кальция, с примесями или без примесей, обработанный или не обработанный маслом;
viii) мочевина с примесями или без примесей.
Б. Удобрения, состоящие из смесей любых веществ, указанных в примечании 2А.
В. Удобрения, состоящие из хлорида аммония или любого другого вещества, указанного в примечании 2А или 2Б, смешанного с мелом, гипсом или другими неорганическими веществами, не являющимися удобрениями.
Г. Жидкие удобрения, состоящие из товаров, отмеченных в примечании 2А(ii) или 2А(viii), или смеси этих товаров в водном или аммиачном растворе.
3. В товарную позицию 3103 включаются лишь следующие товары при условии, что они не расфасованы в формы или упаковки, как предусмотрено в товарной позиции 3105:
А. Товары, которые соответствуют тому или иному описанию, приведенному ниже:
i) основной шлак;
ii) природные фосфаты, включаемые в товарную позицию 2510, кальцинированные или обработанные при температуре, большей, чем необходимо для удаления примесей;
iii) суперфосфат (простой, двойной или тройной);
iv) водородфосфат кальция, содержащий не менее 0,2 мас.% фтора в пересчете на сухой безводный продукт.
Б. Удобрения, состоящие из смесей любых товаров, и указанных в примечании 3А, без учета предельного содержания фтора.
В. Удобрения, состоящие из любых товаров, указанных в примечании 3А или 3Б, без учета предельного содержания фтора, смешанных с мелом, гипсом или другими неорганическими веществами, не являющимися удобрениями.
4. В товарную позицию 3104 включаются лишь следующие товары при условии, что они не расфасованы в формы или упаковки, как предусмотрено в товарной позиции 3105:
А. Товары, которые соответствуют тому или иному описанию, приведенному ниже:
i) необработанные калийные соли (например, карналлит, каинит и сильвит);
ii) хлорид калия с примесями или без примесей, за исключением упомянутого выше в примечании 1в;
iii) сульфат калия с примесями или без примесей;
iv) сульфат калия-магния с примесями или без примесей.
Б. Удобрения, состоящие из смеси любых веществ, указанных выше в примечании 4А.

5. Минерал бар немесе қоспасыз аммоний дисутекфосфаты (моноаммоний фосфаты) және диамонний сутекфосфаты, сонымен қатар осы заттардың қоспалары 3105 тауар позициясына енгiзiлуi тиiс.
6. 3105 тауар позициясындағы "басқа тыңайтқыштар" деген терминге, тыңайтқыш ретiнде қолданылатын және негiзгi құрамдас бөлiк ретiнде мына қоректiк элементтерден: азоттан, фосфордан немесе калийден тұратын тауарлар алынады.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бірл.
Баж ставкалары (кеден құнының пайызымен не евромен)

5. Диводородфосфат аммония (фосфат моноаммония) и водородфосфат диаммония (фосфат диаммония), с примесями или без примесей, а также смеси этих веществ должны включаться в товарную позицию 3105.
6. В товарной позиции 3105 под термином "удобрения прочие" понимаются только товары, используемые как удобрения и содержащие в качестве основного компонента, по крайней мере, один из следующих питательных элементов: азот, фосфор или калий.
Код ТН ВЭД
Наименование
позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
процентах
от тамо-
женной
стоимости
либо в
евро)

құрамында 16,3 мас.%-дан
аспайтын азот бар
-
0
- - өзгелері:
3105 90 910 0
- - - құрғақ сусыз өнімге
шаққанда құрамында 10 мас.%-дан
астам азот бар
-
0
3105 90 990 0
- - - өзгелері
-
0
32-топ
Илеу және бояу экстракттары; таниндер және олардың
туындылары; бояғыштар,пигменттер және өзге де бояу
заттары; сырлар мен лактар; тығыздағыштар мен
өзге де мастикалар; полиграфиялық сыр, сия, тушь
Ескертулер:
1. Аталған топқа:
а) белгiленген химиялық құрамның (3203 немесе 3204 тауар позициясына енгiзiлген өнiмдердi, люминофорлар ретiнде қолданылатын органикалық емес өнiмдердi қоспағанда (3206 тауар позициясы), 3207 тауар позициясында көрсетiлген балқытылған кварцтан немесе нысандағы басқа балқытылған кремнеземдерден алынған шынылардың, сондай-ақ бөлшек сауда үшiн нысандарға немесе орамдарға өлшенiп салынған бояулар мен басқа бояғыш заттардың (3212 тауар позициясы) жеке элементтерi және қосылыстары;
б) 2936-2939, 2941 немесе 3501-3504 тауар позициялары өнiмдерiнiң таннаттары немесе танин туындылары; немесе
в) асфальттық мастикалар немесе басқа битумдық мастикалар (2715 тауар позициясы) енгiзiлмейдi.
2. 3204 тауар позициясына диазонийдiң тұрақтандырылған тұздарының қоспалары мен азобояғыштар алуға арналған құрамдас бөліктері енгiзiледi.
3. 3203-3206 тауар позицияларына кез келген материалды бояу үшiн немесе бояғыш заттарды өндiретiн компоненттер ретiнде қолданылатын бояғыш заттардың негiзiнде (3206 тауар позициясын қоса алғанда, 2530 тауар позициясының немесе 28-топтың бояғыш пигменттерi, металл үлпектерi немесе металл ұнтақтары) дайындалған өнiмдер енгiзiледi. Бiрақ бұл тауар позициясына, бояу, эмаль өндiруде қолданылатын (3212 тауар позициясы) сулы емес орталарда майдаланған, сұйық және паста секiлдi пигменттер немесе 3207-3210, 3212, 3213 және 3215 тауар позицияларының өнiмдерi енгiзiлмейдi.

более 16,3 мас.% в пересчете
на сухой безводный продукт
-
0
- - прочие:
3105 90 910 0
- - - с содержанием азота
более 10 мас.% в пересчете
на сухой безводный продукт
-
0
3105 90 990 0
- - - прочие
-
0
Группа 32
Экстракты дубильные или красильные; танины и их
производные; красители, пигменты и прочие красящие вещества;
краски и лаки; шпатлевки и прочие мастики; полиграфическая
краска, чернила, тушь
Примечания:
1. В данную группу не включаются:
а) отдельные элементы или соединения определенного химического состава (за исключением продуктов, включенных в товарную позицию 3203 или 3204, неорганических продуктов, используемых в качестве люминофоров (товарная позиция 3206), стекла, полученного из плавленого кварца или других плавленых кремнеземов в формах, указанных в товарной позиции 3207, а также красителей и прочих красящих веществ, расфасованных в формы или упаковки для розничной продажи товарной позиции 3212);
б) таннаты или прочие таннинные производные продуктов товарных позиций 2936-2939, 2941 или 3501-3504; или
в) мастики асфальтовые или другие битумные мастики (товарная позиция 2715).
2. В товарную позицию 3204 включаются смеси стабилизированных солей диазония и компоненты для получения азокрасителей.
3. В товарные позиции 3203-3206 включаются продукты, изготовленные на основе красящих веществ (включая в случае товарной позиции 3206 красящие пигменты товарной позиции 2530 или группы 28, металлические хлопья или металлические порошки), используемые для крашения любого материала или в качестве компонентов при производстве красящих средств. В эти товарные позиции не включаются, однако, пигменты, диспергированные в неводных средах, жидкие или пастообразные, используемые при производстве красок, включая эмали (товарная позиция 3212) или иные продукты товарных позиций 3207-3210, 3212, 3213 и 3215.

4. 3208 тауар позициясына 3901-3913 тауар позицияларының кез келген өнiмiнен тұратын, егер ерiтiндiнiң құрамы ерiткiштiң массасынан 50%-дан асса, (коллоидтен басқа) ұшқыш органикалық ерiткiштегi ерітiндiлер енгiзiледi.
5. "Бояғыш зат" терминi осы топ шегiнде, желiмдiк бояуларға жарамды немесе жарамсыздығына қарамастан, майлы бояулардың толтырушысы ретiнде қолданылатын өнiмдерге қатысты емес.
6. 3212 тауар позициясындағы "баспа-таңбалау фольгасы" терминi, мысалы, кiтаптардың бетiне немесе қалпақтың лентасына таңба салу үшiн қолданылатын:
а) желiммен, желатинмен немесе өзге байланыстырғыш затпен кесектендiрiлген метал ұнтағынан немесе пигментiнен; немесе
б) кез келген материалдан жасалған беттiк табандықтарға жағылған металдан (қымбат металды қоса алғанда) немесе пигменттен тұратын тек жұқа табақтық материалдарды бiлдiредi.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бір.
Баж ставкалары (кеден құнының пайызымен не евромен)

4. В товарную позицию 3208 включаются растворы (кроме коллодиев), состоящие из любых продуктов товарных позиций 3901-3913 в летучих органических растворителях, если содержание растворителя превышает 50% массы раствора.
5. Термин "красящее вещество" в пределах данной группы не относится к продуктам, используемым в качестве наполнителей масляных красок независимо от того, пригодны они или не пригодны для клеевых красок.
6. Термин "фольга для тиснения" в товарной позиции 3212 означает только тонкие листовые материалы, используемые для нанесения оттисков, например, на обложках книг или шляпных лентах, и состоящие из:
а) металлического порошка (включая порошок драгоценного металла) или пигмента, агломерированного клеем, желатином или иным связующим веществом; или
б) металла (включая драгоценный металл) или пигмента, нанесенного на листовую подложку из любого материала.
Код ТН ВЭД
Наименование
позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
процентах
от тамо-
женной
стоимости
либо в
евро)

2. 3202 тауар позициясындағы "хош иiстi заттар" терминi тек 3301 тауар позициясындағы заттарға, сол заттардан бөлiнетiн хош иiстi құрамдас бөлiктерге, немесе синтетикалық ароматты заттарға қатысты болады.
3. 3303-3307 тауар позицияларына inter alia, осы тауар позицияларының тауарлары ретiнде пайдалануға жарамды, араластырылған немесе араластырылмаған (су дистилляттары мен эфир майларының су еріткілерінен басқа) және бөлшек сауда арқылы сату үшін өлшенiп салынған өнiмдер енгiзiледi.
4. 3307 тауар позициясындағы "парфюмерлiк, косметикалық және туалеттік заттар" терминi, inter alia, мынадай өнiмдердi: иiстi заттары бар пакетшелердi; жанған кезде иiс тарататын жағымды иiстердi; ароматтандырылған салфеткаларды және косметикалық құрам сіңірiлген қағаздарды; линзалар мен көз протездерiн сақтауға арналған ерітiндiлердi; парфюмерлiк немесе косметикалық заттармен жабылған мақта, киiз немесе фетр және тоқымалық емес материалдарды; жануарларға арналған иіс заттарды бiлдiредi.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бір.
Баж ставкалары (кеден құнының пайызымен не евромен)

2. Термин "душистые вещества" в товарной позиции 3302 относится только к веществам товарной позиции 3301, душистым компонентам, выделенным из этих веществ, или синтетическим ароматическим веществам.
3. В товарные позиции 3303-3307 включаются, inter alia, смешанные или несмешанные продукты (кроме водных дистиллятов и водных растворов эфирных масел), пригодные для использования в качестве товаров этих товарных позиций и расфасованные обычным для таких целей образом для розничной продажи.
4. Термин "парфюмерные, косметические или туалетные средства" в товарной позиции 3307 означает, inter alia, следующие продукты: пакетики с пахучими веществами; благовония, распространяющие запах при горении; ароматизированные бумагу и бумагу, пропитанную или покрытую косметическим составом; растворы для хранения контактных линз или глазных протезов; вату, войлок или фетр и нетканые материалы, пропитанные, покрытые парфюмерными или косметическими средствами; туалетные средства для животных.
Код ТН ВЭД
Наименование
позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
процентах
от тамо-
женной
стоимости
либо в
евро)

1. Аталған топқа:
а) нысандарды майлау үшiн қолданылатын жануарлардың немесе өсiмдiктердiң тоңмайлары мен майларының негiзiнде алынған тамаққа пайдалануға жарамды қоспалар немесе дайын өнiмдер (1517 тауар позициясы);
б) белгiленген химиялық құрамның жекелеген қосылыстары; немесе
в) сабын және басқа үстіңгі органикалық беттік белсендi заттардан құралған шампуньдер, тiс тазалауға арналған құралдар, қырынуға арналған кремдер мен кiлегейлер және ванна қабылдауға арналған құрамдар (3305, 3306 немесе 3307 тауар позициялары) енгiзiлмейдi.
2. 3401 тауар позициясындағы "сабын" терминi суда ерiтiлетiн сабын ретiнде түсiнiледi. Сабын және 3401 тауар позициясындағы басқа өнiмдерде қоспалар болуы мүмкiн (мысалы, жұқпасыздандыратын құралдар, қыратын ұнтақтар (абразивтiк), толтырғыштар немесе дәрiлiк заттар). Қыратын ұнтақтардан тұратын өнiмдер 3401 тауар позициясына кесек, немесе нысандалған бұйым түрiнде енгiзiледi. Басқа нысандардағы осы өнiмдер 3405 тауар позициясына "тазалағыш ұнтақтар және ұқсас құралдар" ретiнде енгiзiледi.
3. 3402 тауар позициясындағы"үстіңгі органикалық заттар" 20 о С температурада концентрациясы 0,5 %-дан сумен араласқанда және осы температурада 1 сағат ұсталатын өнiмдер:
а) ерiтiлмейтiн заттардың түсiп қалуынсыз мөлдiр немесе жартылай мөлдiр сұйықтықты немесе тұрақты эмульсияны бередi; және
б) су бетiнiң керiлуiн 4,5 x 10 -2 Н/м (45 дин/см)-ге дейiн немесе одан кем төмендетедi.
4. 3403 тауар позициясында "битуминоздық жыныстардан алынған мұнай және мұнай өнiмдерi" терминi 27-топқа 2-ескертуде көрсетiлген өнiмдердi бiлдiредi.
5. 3404 тауар позициясында, төменде келтiрiлген ерекшеліктерді ескере отырып, "жасанды балауыздар мен дайын балауыздар" терминi тек:
А) химиялық жолмен алынған, суда еритін немесе ерiмейтiн балауыз тектес сипаттағы органикалық өнiмдердi;
Б) балауыздың әр алуан түрлерiн араластырудан алынған өнiмдердi;
В) балауыздың бiр немесе бiрнеше түрiнiң негiзiндегi және тоңмай, шайыр, минералдық заттар және басқа материалдардан тұратын балауыз тектес сипаттағы өнiмдердi бiлдiредi.
Аталған тауар позициясына:
а) егер олар балауыз тектес сипатта бола тұрса да, 1516, 3402 немесе 3823 тауар позицияларының өнiмдерi;
б) жануарлардан немесе өсiмдiктерден алынған аралас, тазартылған немесе тазартылмаған, боялған немесе боялмаған, 1521 тауар позициясының балауыздар;
в) араласқан немесе араласпаған, немесе жай боялған не боялмаған, минералдық балауыздар немесе 2712 тауар позициясының ұқсас өнiмдерi; немесе
г) сұйық ортамен араластырылған, майдаланған немесе онда ерiтiлген балауыздар (3405, 3809 және т.б. тауар позициялары) енгiзiлмейдi.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бір.
Баж ставкалары (кеден құнының пайызымен не евромен)

1. В данную группу не включаются:
а) пригодные для употребления в пищу смеси или готовые продукты, полученные на основе животных или растительных жиров или масел, используемые для смазки форм (товарная позиция 1517);
б) отдельные соединения определенного химического состава; или
в) шампуни, средства для чистки зубов, кремы и пены для бритья или составы для принятия ванн, содержащие мыло или другие органические поверхностно-активные вещества (товарная позиция 3305, 3306 или 3307).
2. В товарной позиции 3401 под термином "мыло" понимается только растворимое в воде мыло. Мыло и другие продукты товарной позиции 3401 могут иметь добавки (например, дезинфицирующие средства, абразивные порошки, наполнители или лекарственные средства). Продукты, содержащие абразивные порошки, включаются в товарную позицию 3401 только в форме брусков, кусков или в виде формованных изделий. Эти же продукты в других формах включаются в товарную позицию 3405 как "чистящие порошки и аналогичные средства".
3. В товарной позиции 3402 "поверхностно-активные органические вещества" означают продукты, которые при смешивании с водой при концентрации 0,5% при температуре 20 о С и выдерживании в течение 1 часа при той же температуре:
а) дают прозрачную или полупрозрачную жидкость или стабильную эмульсию без выпадения нерастворимого вещества; и
б) снижают поверхностное натяжение воды до 4,5 x 10 -2 Н/м (45 дин/см) или менее.
4. В товарной позиции 3403 термин "нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород" означает продукты, которые указаны в примечании 2 к группе 27.
5. В товарной позиции 3404, учитывая исключения, указанные ниже, термин "воски искусственные и готовые воски" означает только:
А) органические продукты воскообразного характера, полученные химическим путем, растворимые или не растворимые в воде;
Б) продукты, полученные при смешивании различных видов воска;
В) продукты воскообразного характера на основе одного или нескольких видов воска, и содержащие жиры, смолы, минеральные вещества или другие материалы.
В данную товарную позицию не включаются:
а) продукты товарной позиции 1516, 3402 или 3823, даже если они имеют воскообразный характер;
б) несмешанные животные или растительные воски, рафинированные или нерафинированные, окрашенные или неокрашенные, товарной позиции 1521;
в) минеральные воски или аналогичные продукты товарной позиции 2712, смешанные или несмешанные или просто окрашенные или неокрашенные; или
г) воски, смешанные с жидкой средой, диспергированные или растворенные в ней (товарные позиции 3405, 3809 и т.д.).
Код ТН ВЭД
Наименование
позиции
Доп.
ед.
Изм.
Ставка
пошлины
процентах
от тамо-
женной
стоимости
либо в
евро)

3406 00 900 0
- өзгелері
-
5
3407 00 000 0
Балаларға арналған пластилиндi
қоса алғанда, жабыстыру
пасталары; "тiс дәрiгерлiк
балауыз" немесе орамдарға,
жиынтықтарға өлшенiп салынған,
тiстiң көшiрме бедерiн алуға
арналған құрамдар, плитка
түрiнде, таға нысанында,
кесектердегi немесе ұқсас
нысандардағы; гипс
(кальциленген гипс не кальций
сульфаты) негiзiндегi өзге де
тiс дәрiгерлiк мақсаттарға
арналған құрамдар
-
5
35-топ
Белоктық заттар; өзгертiлген крахмалдар; желiмдер; ферменттер
Ескертулер :
1. Аталған топқа:
а) ашытқылар (2102 тауар позициясы):
б) қан фракциялары (қан сарысуынан бөлiнген, терапевтикалық немесе алдын алу мақсаттарына арналмаған альбуминнен басқа), дәрiлiк заттар және 30-топтың басқа да өнiмдерi;
в) алдын-ала илеуге арналған ферменттiк препараттар (3202 тауар позициясы);
г) сулауға немесе жууға арналған ферменттiк препараттар немесе 34-топтың басқа да өнiмдерi;
д) қатырылған протеиндер (3913 тауар позициясы) немесе;
e) баспахана өнеркәсiбiне арналған желатиннен алынатын өнiмдер (49-топ) енгiзiлмейдi.

3406 00 900 0
- прочие
-
5
3407 00 000 0
Пасты для лепки, включая
пластилин для детской лепки;
"зубоврачебный воск" или
составы для получения слепков
зубов, расфасованные в наборы,
в упаковки для розничной
продажи или в виде плиток, в
форме подков, в брусках или
аналогичных формах; составы для
зубоврачебных целей прочие на
основе гипса (кальцинированного
гипса или сульфата кальция)
-
5
Группа 35
Белковые вещества; модифицированные крахмалы; клеи; ферменты
Примечания:
1. В данную группу не включаются:
а) дрожжи (товарная позиция 2102);
б) фракции крови (кроме альбумина, выделенного из сыворотки крови, не предназначенного для терапевтических или профилактических целей), лекарственные средства или другая продукция группы 30;
в) ферментные препараты для предварительного дубления (товарная позиция 3202);
г) ферментные препараты для отмачивания или промывки и другие продукты группы 34;
д) отвержденные протеины (товарная позиция 3913); или
е) продукты из желатина для полиграфической промышленности (группа 49).

2. 3505 тауар позициясындағы "декстриндер" терминi құрғақ затта 10%-дан аспайтын, жойғыш декстроза қанты бар, крахмалды ыдырату өнiмдерiне қатысты болады.
Құрамында 10%-дан астам жойғыш декстроза қанты бар мұндай өнiмдер 1702 тауар позициясына енгiзiледi.
Қосымша ескерту:
1. 3504 тауар позициясына құрамында құрғақ өнімге қайта есептегенде 85 мас.%-дан астам белогы бар қойылтылған сүт белоктары енгізіледі.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бірл.
Баж ставкалары (кеден құнының пайызымен не евромен)

2. В товарной позиции 3505 термин "декстрины" относится к продуктам расщепления крахмала с содержанием редуцирующего сахара декстрозы в сухом веществе не более 10%.
Такие продукты с содержанием редуцирующего сахара более 10% включаются в товарную позицию 1702.
Дополнительное примечание:
1. В товарную позицию 3504 включают концентрированные молочные белки с содержанием белка более 85 мас.% в пересчете на сухой продукт.
Код ТН ВЭД
Наименование
позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
процентах
от тамо-
женной
стоимости
либо в
евро)

1. Екі лентамен импортталатын (бір лента тек бейнелерден тұрады, екінші лента - дыбыстық) дыбыстық фильмдер жағдайында ленталардың әрқайсысы тиісті тауар позициясына енгізілуге тиіс.
2. "Хроникалдық филімдер" (3706 90 510 0 кіші қосалқы позиция) ұзындығы 300 метрден кем және ағымдағы саяси, спорт, әскери, әдеби, фольклорлық, туристік, қоғамдық және басқа да оқиғаларды көрсететін киноленталарды білдіреді.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бірл.
Баж ставкалары (кеден құнының пайызымен не евромен)

1. В случае звуковых фильмов, импортируемых в двух лентах (одна лента содержит только изображение, вторая лента звуковая), каждая лента должна быть включена в соответствующую товарную позицию.
2. Термин "хроникальные фильмы" (подсубпозиция 3706 90 510 0) означает киноленты длиной менее 330 м и отражающие текущие политические, спортивные, военные, научные, литературные, фольклорные, туристические, общественные и другие события.
Код ТН ВЭД
Наименование
позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
процентах
от тамо-
женной
стоимости
либо в
евро)

3701
Фотопластинкалар және қағаз,
картон немесе тоқымадан басқа,
кез келген материалдардан
жасалған жазық, сезгiштiгi
арттырылған, жарықтатылмаған
(экспонирленбеген) фотопленка-
лар; орамадағы немесе орамасыз,
сезгiштiгi арттырылған,
жарықтатылмаған, мезеттiк
фотографияларға арналған жазық
пленкалар:
3701 10
- рентгендік:
3701 10 100 0
- - медициналық, стоматология-
лық немесе ветеринариялық
мақсаттарға арналған
м 2
0
3701 10 900 0
- - өзгелері
м 2
0
3701 20 000 0
- мезеттiк фотографияларға
арналған
дана
5

3701
Фотопластинки и фотопленки
плоские, сенсибилизированные,
неэкспонированные, из любых
материалов, кроме бумаги,
картона или текстильных;
пленки плоские для
моментальной фотографии,
сенсибилизированные,
неэкспонированные, в упаковке
или без упаковки:
3701 10
- рентгеновские:
3701 10 100 0
- - для медицинских,
стоматологических или
ветеринарных целей
м 2
0
3701 10 900 0
- - прочие
м 2
0
3701 20 000 0
- для моментальной фотографии
шт
5

3707 90 300 0
- - - өзгелері
-
5
3707 90 900 0
- - өзгелері
-
5
38-топ
Өзге де химиялық өнiмдер
Ескертулер :
1. Аталған топқа төмендегілер енгізілмейді:
а) жекелеген элементтер немесе белгілі бір химиялық құрамдағы қосылыстар, бірақ оларға мыналар жатпайды:
1) жасанды графит (3801 тауар позициясы);
2) 3808 тауар позициясында сипатталғандай өлшенiп салынған инсектицидтер, родетицидтер, фунгицидтер, гербицидтep, өскiнге қарсы құралдар мен өсiмдiктердiң өсуiн реттеушiлер, зарарсыздандыратын құралдар мен ұқсас өнiмдер;

3707 90 300 0
- - - прочие
-
5
3707 90 900 0
- - прочие
-
5
Группа 38
Прочие химические продукты
Примечания:
1. В данную группу не включаются:
а) отдельные элементы или соединения определенного химического состава за исключением следующих:
1) искусственного графита (товарная позиция 3801);
2) инсектицидов, родентицидов, фунгицидов, гербицидов, противовсходовых средств и регуляторов роста растений, дезинфицирующих средств и аналогичных продуктов, расфасованных как описано в товарной позиции 3808;

3) өрт сөндiргiштердiң зарядтары немесе өрт сөндiру үшiн зарядталған гранаталар ретiнде қолданылатын құрамдар (3813 тауар позициясы);
4) аталған топтың 2-ескертуінде көрсетiлген, сертификатталған эталондық материалдар;
5) аталған топқа 3а немесе 3в-ескертулерде көрсетiлген тауарлар;
б) тамақ өнiмдерiн әзiрлеу процесiнде қолданылатын, қоректiк құндылығы бар, химиялық заттардың тамақ өнiмдерiмен немесе басқа заттармен қоспалары (негiзiнен 3106 тауар позициясы);
в) 26-топтың 3а немесе 3б-ескертулеріндегi талаптарды қанағаттандыратын металл, мышьяк немесе олардың қоспалары бар күл және қалдықтар (шламды қоса алғанда, ағынды сулардың шламынан басқа) (2620 тауар позициясы);
г) дәрiлiк заттар (3003 немесе 3004 тауар позициясы); немесе
д) қымбат бағалы емес металдарды алу үшiн немесе қымбат бағалы емес металдардың химиялық қосылыстарын өндiру үшiн қолданылатын, iстен шыққан катализаторлар (3620 тауар позициясы); негiзiнен қымбат бағалы металдарды алу үшiн қолданылатын, iстен шыққан катализаторлар (7112 тауар позициясы) немесе металдардан не болмаса ұсақталған ұнтақтан немесе қаңқалы катализаторлар түрiндегi металдар қорытпаларынан тұратын катализаторлар (XIV немесе XV тарау).
2А. 3822 тауар позициясындағы "сертификатталған эталондық материалдар" терминi, сертификатталған материалдардың қасиеттерiнiң көрсеткiштерi келтiрiлген, сертификатпен жабдықталған эталондық материалдарды, осы көрсеткiштердi, әрбiр шаманы өлшеу қателігін анықтау үшiн, және талдамалық, калибрлiк немесе эталондық мақсаттар үшiн жарамды әдiстердi бiлдiредi.
2Б. Эталондық материалдарды жiктеу кезiнде 28 немесе 29-топтарының тауарларын қоспағанда, 3822 тауар позициясының Номенклатураның кез келген тауар позициясынан артықшылығы болады.
3. 3824 тауар позициясына, Номенклатураның басқа тауар позицияларының бiр де бiреуiне кірмейтiн мына тауарлар енгiзiледi:
а) кристалдарының әрқайсысының массасы 2,5 граммнан кем емес, магний оксидiнiң немесе сiлтiлiк галогенидтердiң не болмаса сiлтiлiк-жерлiк металдардың жасанды өсiрiлген кристалдары;
б) бозғы майы; сүйек қарамайының майы;
в) бөлшек сауда үшiн орамдарға өлшенiп салынған, сия дақтарын кетiруге арналған құрамдар;
г) бөлшек сауда үшiн орамдарға өлшенiп салынған баспа мәтiндерiн түзетуге арналған құрамдар және басқа да түзету сұйықтары; және
д) қыштық, балқығыш пироэлементтер (мысалы, Зегep конусы).
4. Бүкіл Номенклатура бойынша "қала шаруашылығының қалдықтары" терминi үйлерден, қонақ үйлердің, мейрамханалардан, ауруханалардан, дүкендерден, кеңселерден және т.б. жиналатын қалдықтар, жолдағы және тротуардағы күл-қоқыс, сонымен қатар құрылыстан және ғимаратты бұзудан қалған қалдықтарды бiлдiредi. Әдетте, қала шаруашылығының қалдықтары әртүрлi, пластмасса, резеңке, ағаш, қағаз, мата, шыны, тамақ қалдықтары, сынған жиhаз және басқа да бүлiнген немесе қажеттiлiгi болмағаннан шығарып тасталған заттардан тұрады. Бiрақ, "қала шаруашылығының қалдықтары" терминi:
а) қалдықтардан бөлiнген пластмасса, резеңке, ағаш, қағаз, мата, шыны немесе металдар, iстен шыққан батареялар сияқты Номенклатураның тиiстi тауар позициясына жататын жеке материалдарға немесе заттарға;
б) өнеркәсiп қалдықтарына;
в) 30-топқа 2-ескертуде сипатталған, жарамсыз фармацевтикалық құралдарға; немесе
г) осы топқа 6а-ескертуде сипатталған клиникалық қалдықтарға таратылмайды.

3) cоставов, используемых в качестве зарядов огнетушителей или заряженных гранат для тушения пожаров (товарная позиция 3813);
4) сертифицированных эталонных материалов, указанных в примечании 2 к данной группе;
5) товаров, указанных в примечании 3а или 3в к данной группе;
б) смеси химических веществ с пищевыми продуктами или другими веществами, имеющими пищевую ценность, которые используются в процессе приготовления пищевых продуктов (главным образом товарная позиция 2106);
в) шлак, зола и остатки (включая шлам, кроме шлама сточных вод), содержащие металлы, мышьяк или их смеси и удовлетворяющие требованиям примечания 3а или 3б к группе 26 (товарная позиция 2620);
г) лекарственные средства (товарная позиция 3003 или 3004); или
д) отработанные катализаторы, используемые для извлечения недрагоценных металлов или для производства химических соединений недрагоценных металлов (товарная позиция 2620), отработанные катализаторы, используемые главным образом для извлечения драгоценных металлов (товарная позиция 7112), или катализаторы, состоящие из металлов или сплавов металлов в виде, например, тонко измельченного порошка или скелетных катализаторов (раздел XIV или XV).
2А. В товарной позиции 3822 термин "сертифицированные эталонные материалы" означает эталонные материалы, снабженные сертификатом, в котором приведены показатели свойств сертифицированных материалов, методы, используемые для определения этих показателей, погрешности измерений каждой величины, и пригодные для аналитических, калибровочных или эталонных целей.
2Б. За исключением товаров группы 28 или 29 при классификации сертифицированных эталонных материалов товарная позиция 3822 имеет преимущество перед любой другой товарной позицией Номенклатуры.
3. В товарную позицию 3824 включаются следующие товары, которые не включаются ни в одну из других товарных позиций Номенклатуры:
а) искусственно выращенные кристаллы (кроме оптических элементов) оксида магния или галогенидов щелочных или щелочно-земельных металлов с массой каждого кристалла не менее 2,5 г;
б) сивушное масло; масло костяного дегтя;
в) составы для удаления чернильных пятен, расфасованные в упаковки для розничной продажи;
г) составы для исправления печатных текстов и прочие корректурные жидкости, расфасованные в упаковки для розничной продажи; и
д) керамические пироэлементы, плавкие (например, конусы Зегера).
4. Во всей Номенклатуре термин "отходы городского хозяйства" означает отходы типа собираемых из домов, гостиниц, ресторанов, больниц, магазинов, офисов и т.д., дорожный и тротуарный мусор, а также отходы от строительства и сноса зданий. Обычно отходы городского хозяйства содержат разнообразные материалы, такие как пластмасса, резина, дерево, бумага, ткани, стекло, металлы, пищевые отходы, сломанную мебель и прочие поврежденные или выброшенные за ненадобностью предметы. Однако термин "отходы городского хозяйства" не распространяется на:
а) отдельные материалы или предметы, выделенные из отходов, такие как отходы пластмассы, резины, дерева, бумаги, тканей, стекла или металлов и отработавшие батареи, которые попадают в соответствующие им товарные позиции Номенклатуры;
б) промышленные отходы;
в) непригодные фармацевтические средства, описанные в примечании 4к к группе 30; или
г) клинические отходы, описанные в примечании 6а к данной группе.

5. 3825 тауар позициясындағы "ағынды сулардың шламы" терминi қалалық кәсiпорындарда ағынды суларды қайта өңдеуден пайда болатын шламды бiлдiредi және алдын ала iстен шыққан қалдықтарды, шайынды суларды және тұрақтандырылмаған шламды бiлдiредi. Егер тұрақтандырылған шлам тыңайтқыш ретiнде қолдануға жарамды болған жағдайда, алып тасталады (31-топ).
6. 3825 тауар позициясында "өзге де қалдықтар" терминi:
а) патогендiк және фармацевтикалық заттардан тұратын, зарарсыздандыру бойынша арнайы рәсiмдердi талап ететiн медицина саласында, диагностикалық, емдiк немесе өзге де медициналық, хирургиялық, стоматологиялық немесе ветеринариялық рәсiмдердiң нәтижесiнде пайда болған клиникалық қалдықтарды, яғни ластанған қалдықтарды (мысалы, ластанған киiм, пайдалануда болған перчаткалар мен шприцтер);
б) iстен шыққан органикалық ерiткiштердi;
в) металдарды улауға пайдаланылған ерiтiндiлердi, гидравликалық сұйықтықтарды, тежегiш сұйықтары мен антифриздердi; және
г) химиялық және онымен аралас өнеркәсiп салаларының өзге де қалдықтарын бiлдiредi.
Бiрақ "өзге де қалдықтар" терминi битуминоздық жыныстардан алынған, құрамында негізінен мұнай және мұнай өнiмдерi бар қалдықтарға таратылмайды (2710 тауар позициясы).
Қосалқы позицияларға ескерту:

5. В товарной позиции 3825 термин "шлам сточных вод" означает шлам, образующийся на городских предприятиях по переработке сточных вод, и включает отходы предварительной обработки, промывные воды и нестабилизированный шлам. Стабилизированный шлам в случае, если он пригоден для использования в качестве удобрений, исключается (группа 31).
6. В товарной позиции 3825 термин "отходы прочие" означает:
а) клинические отходы, то есть загрязненные отходы, образующиеся в результате научных исследований в области медицины, диагностических, лечебных или других медицинских, хирургических, стоматологических или ветеринарных процедур, которые часто содержат патогены и фармацевтические вещества и требуют специальных процедур по обезвреживанию (например, загрязненная одежда, использованные перчатки и шприцы);
б) отработанные органические растворители;
в) отработанные растворы для травления металлов, гидравлические жидкости, тормозные жидкости и антифризы; и
г) прочие отходы химической или смежных с ней отраслей промышленности.
Однако термин "отходы прочие" не распространяется на отходы, содержащие преимущественно нефть и нефтепродукты, полученные из битуминозных пород (товарная позиция 2710).
Примечание к субпозициям:

1. 3808 50 қосалқы позициясына мына бір немесе бірнеше заттар бар тек 3808 тауар позициясының тауарлары енгізіледі: альдрин (ISO); бинапакрил (ISO); камфехлор (ISO) (токсафен); каптафол (ISO); хлордан (ISO); хлордимеформ (ISO); хлорбензилат (ISO); ДДT (ISO) (клофенотан (INN), 1,1,1-трихлор-2,2-бис(п-хлорфенил)этан); диэлдрин (ISO, INN); диносеб (ISO), оның тұздары мен күрделі эфирлері; этилендибромид (ISO) (1,2-дибромэтан); этилендихлорид (ISO) (1,2-дихлорэтан); фторацетамид (ISO); гептахлор (ISO); гексахлорбензол (ISO); линданды (ISO, INN) қоса алғанда 1,2,3,4,5,6-гексахлорциклогексан (ГХГ (ISO)); сынап қосылысы; метамидофос (ISO); монокротофос (ISO); оксиран (этиленоксид); паратион (ISO); паратионметил (ISO) (метилпаратион); пентахлорфенол (ISO); фосфамидон (ISO); 2,4,5-T (ISO) (2,4,5-үш хлорфенокси сіркесу қышқылы), оның тұздары немесе күрделі эфирлері.

1. В субпозицию 3808 50 включаются только товары товарной позиции 3808, содержащие одно или несколько следующих веществ: альдрин (ISO); бинапакрил (ISO); камфехлор (ISO) (токсафен); каптафол (ISO); хлордан (ISO); хлордимеформ (ISO); хлорбензилат (ISO); ДДT (ISO) (клофенотан (INN), 1,1,1-трихлор-2,2-бис(п-хлорфенил)этан); диэлдрин (ISO, INN); диносеб (ISO), его соли или сложные эфиры; этилендибромид (ISO) (1,2-дибромэтан); этилендихлорид (ISO) (1,2-дихлорэтан); фторацетамид (ISO); гептахлор (ISO); гексахлорбензол (ISO); 1,2,3,4,5,6-гексахлорциклогексан (ГХГ (ISO)), включая линдан (ISO, INN); соединения ртути; метамидофос (ISO); монокротофос (ISO); оксиран (этиленоксид); паратион (ISO); паратионметил (ISO) (метилпаратион); пентахлорфенол (ISO); фосфамидон (ISO); 2,4,5-T (ISO) (2,4,5-трихлорфеноксиуксусная кислота), ее соли или сложные эфиры.

2. 3825 41 және 3825 49 қосалқы позицияларындағы "iстен шыққан органикалық ерiткiштер" терминi, ерiткiштердi қалпына келтiруге арналғандығына немесе арналмағандығына қарамастан, алғашқы өнiмдер ретiнде осы түрде одан әрi қолдануға жарамсыз, органикалық ерiткiштерi бар қалдықтар дегендi бiлдiредi.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. Бір.
Баж ставкалары (кеден құнының пайызымен не евромен)
3801
Жасанды графит; коллоидті неме-
се жартылай коллоидтi графит;
пасталар, блоктар, пластиналар
немесе басқа шала фабрикаттар
түрiнде графиттiң немесе өзге
көмiртегінің негiзiнде алынған
өнiмдер:

2. В субпозициях 3825 41 и 3825 49 термин "отработанные органические растворители" означает отходы, содержащие преимущественно органические растворители, непригодные в существующем виде для дальнейшего использования в качестве первичных продуктов независимо от того, предназначены ли они для регенерации растворителей или не предназначены.
Код ТН ВЭД
Наименование
позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
процентах
от тамо-
женной
стоимости
либо в
евро)
3801
Графит искусственный; графит
коллоидный или полуколлоидный;
продукты, полученные на основе
графита или прочего углерода,
в виде паст, блоков, пластин
или прочих полуфабрикатов:

3825 90 900 0
- - өзгелері
-
5
VІІ бөлім Пластмассалар және олардан жасалған бұйымдар; көксағыз, резеңке және олардан жасалған бұйымдар
Ескертулер :
1.  Жиынтықтарда ұсынылған, екi немесе одан көп құрамдас бөлiктерден тұратын, осы бөлiмге енгiзiлетiн VI немесе VII бөлiмдерге енгiзiлетiн өнiм алу мақсатымен араластырылуға арналған кейбiр немесе барлық тауарлар, бұл құрамдас бөлiктердiң:
а) оларды орау тәсiлi ескерiле отырып, қайта ораусыз бiрге пайдалануға арналуы;
б) бiрге жеткiзiлуi; және
в) табиғаты бойынша немесе бiрiн бiрi толықтырушы ретiндегi қатынастары бойынша айқындалуы шартымен осы өнiмге сәйкес келетiн тауар позициясына енгiзiлуі тиiс.

3825 90 900 0
- - прочие
-
5
Раздел VII
Пластмассы и изделия из них; каучук, резина и изделия из них
Примечания:
1. Товары, представленные в комплектах, состоящих из двух или более отдельных компонентов, некоторые или все из которых включаются в данный раздел и предназначены для смешивания с целью получения продукта, включаемого в раздел VI или VII, должны включаться в товарную позицию, соответствующую этому продукту, при условии, что эти компоненты:
а) с учетом способа их упаковки явно предназначены для использования совместно без переупаковки;
б) поставляются совместно; и
в) определяются по их природе или по их соотношениям как дополняющие друг друга.

2. 3918 немесе 3919 тауар позицияларын қоспағанда, олардың негiзгi мақсаты үшiн арнайы басылған өрнектерi, суреттерi немесе бейнелерi бар пластмассалар, каучук және олардан жасалған бұйымдар 49-топқа енгiзiледi.
39-топ
Пластмассалар және олардан жасалған бұйымдар
Ескертулер:
1. Бүкiл Номенклатура бойынша "пластмассалар" терминi полимеризациялану немесе қандай да бiр кейiнгі сатыда сырттай әсер етуден (әдетте температура мен қысым, қажет болса ерiткiшті немесе пластификаторды қолдану арқылы) және сығу, құю, экструдирлеу, каландрлеу секiлдi сыртқы әсерлердi жойғаннан кейiн берiлген нысандарды қабылдай алатын 3901 тауар позициясындағы материалдарды бiлдiредi.
Бүкіл Номенклатура бойынша "пластмассалар" терминi сонымен қатар вулкандалған талшықты бiлдiредi, бiрақ XI бөлiмдегi тоқымашылық ретiнде қарастырылатын материалдарға қолданылмайды.
2. Аталған топқа мыналар енгізілмейді:
а) 2710 немесе 3403 тауар позициясының жақпа материалдары;
б) 2712 немесе 3404 тауар позициясының балауыздары;
в) белгiленген химиялық құрамның жеке органикалық қосылыстары (29-топ);
г) гепарин және оның тұздары (3001 тауар позициясы);
д) ерiткiштiң массасы ерiтiндi массасының 50 %-дан аспауы шартымен (3208 тауар позициясы), 3901-3913 тауар позицияларының ұшатын органикалық ерiткiштердегi кез келген өнiмдерi бар ерiтiндiлер (коллоидтерден басқа); 3212 тауар позициясындағы баспа таңбасын салуға арналған фольга;
е) органикалық беттiк-белсендi заттар немесе 3402 тауар позициясының құралдары;
ж) қайта балқытылған шайырлар және күрделi эфирлi шайырлар (3806 тауар позициясы);
з) мұнай өнімдеріне (бензинді қоса алғанда) немесе мұнай өнімдері сияқты мақсаттарда пайдаланылатын басқа сұйықтарға (3811 тауар позициясы) дайын құрылғылар;
и) 39-топтың полигликолдері, силикондар немесе басқа да полимерлері негізіндегі гидравликалық дайын сұйықтар (3819 тауар позициясы);
к) диагностикалық немесе пластмассадан жасалған төсенiшке орналасқан зертханалық реагенттер (3822 тауар позициясы);
л) 40-топтағы синтетикалық каучук немесе одан жасалған бұйымдар;
м) сайыс өру бұйымдары және ер-тұрман (4201 тауар позициясы) немесе чемодандар, саквояждар, әйел сөмкелерi және 4202 тауар позициясының өзге де бұйымдары;
н) тоқылған, кәрзеңке бұйымдары және 46-топтың өзге де бұйымдары;
о) 4818 тауар позициясының қабырғаға iлетiн жабындары;
п) XI бөлiмнiң тауарлары (тоқымалық материалдар мен тоқымалық бұйымдар);
р) XII бөлiмнiң бұйымдары (мысалы, аяқ киiм, бас киiмдер, қолшатырлар, күннен қорғайтын қолшатырлар, таяқтар, қамшылар, өрiм талдар немесе олардың бөліктері);
с) 7117 тауар позициясының бижутериясы;
т) ХVI бөлiмнiң тауарлары (машиналар және механикалық немесе электр жабдықтары);
у) XVII бөлiмнiң ұшатын аппараттарының немесе көлiк құралдарының бөлiктерi;
ф) 90-топтың бұйымдары (мысалы, оптикалық элементтер көзiлдiрiкке арналған жиектеме, сызбалық аспаптар);
х) 91-топтың бұйымдары (мысалы, сағаттардың барлық түрлерiнiң корпустары);
ц) 92-топтың бұйымдары (мысалы, музыкалық аспаптар немесе олардың бөлiктepi);
ч) 94-топтың бұйымдары (мысалы, жиhаз, шам және жарықтандырушы жабдық, маңдайшадағы жарықпен жазылатын жазулар, жинақтаулы құрылыс конструкциялары);
ш) 95-топтың бұйымдары (мысалы, ойыншықтар, ойындар, спорт жабдықтары); немесе
щ) 96-топтың бұйымдары (мысалы, щеткалар, түймелер, сыдырма таққыштар, тарақтар, мүштiктер немесе трубкаларға арналған чубуктар немесе ұқсас бұйымдар, термостарға арналған бөлiктер немесе ұқсас бұйымдар, салынбалы грифелi бар қаламсаптар, қарындаштар).

2. За исключением товаров товарной позиции 3918 или 3919, пластмассы, каучук и изделия из них с напечатанными узорами, рисунками или изображениями, специально на них нанесенными для их основного назначения, включаются в группу 49.
Группа 39
Пластмассы и изделия из них
Примечания:
1. Во всей Hоменклатуре термин "пластмассы" означает материалы товарных позиций 3901-3914, которые способны при полимеризации или на какой-либо последующей стадии принимать заданную форму под влиянием внешнего воздействия (обычно температуры и давления, а при необходимости и с использованием растворителя или пластификатора) и сохранять ее после устранения внешнего воздействия, такого как прессование, литье, экструдирование, каландрирование или другого.
Во всей Hоменклатуре термин "пластмассы" означает также вулканизованное волокно, однако не применяется к материалам, рассматриваемым как текстильные в разделе XI.
2. В данную группу не включаются:
а) материалы смазочные товарной позиции 2710 или 3403;
б) воски товарной позиции 2712 или 3404;
в) отдельные органические соединения определенного химического состава (группа 29);
г) гепарин или его соли (товарная позиция 3001);
д) растворы (кроме коллодиев), состоящие из любых продуктов товарных позиций 3901-3913 в летучих органических растворителях, при условии, что масса растворителя превышает 50% от массы раствора (товарная позиция 3208); фольга для тиснения товарной позиции 3212;
е) органические поверхностно-активные вещества или средства товарной позиции 3402;
ж) переплавленные смолы или смолы сложноэфирные (товарная позиция 3806);
з) присадки готовые к нефтепродуктам (включая бензин) или другим жидкостям, используемым в тех же целях, что и нефтепродукты (товарная позиция 3811);
и) жидкости готовые гидравлические на основе полигликолей, силиконов или других полимеров группы 39 (товарная позиция 3819);
к) реагенты диагностические или лабораторные на подложке из пластмасс (товарная позиция 3822);
л) синтетический каучук группы 40 или изделия из него;
м) шорно-седельные изделия или упряжь (товарная позиция 4201) или чемоданы, саквояжи, дамские сумки и прочие изделия товарной позиции 4202;
н) плетеные, корзиночные изделия или прочие изделия группы 46;
о) настенные покрытия товарной позиции 4814;
п) товары раздела XI (текстильные материалы и текстильные изделия);
р) изделия раздела XII (например, обувь, головные уборы, зонты, солнцезащитные зонты, трости, кнуты, хлысты или их части);
с) бижутерия товарной позиции 7117;
т) товары раздела XVI (машины и механические или электрические устройства);
у) части летательных аппаратов или транспортных средств раздела XVII;
ф) изделия группы 90 (например, оптические элементы, оправы для очков, чертежные инструменты);
х) изделия группы 91 (например, корпуса часов всех видов);
ц) изделия группы 92 (например, музыкальные инструменты или их части);
ч) изделия группы 94 (например, мебель, лампы и осветительное оборудование, световые вывески, сборные строительные конструкции);
ш) изделия группы 95 (например, игрушки, игры, спортивный инвентарь); или
щ) изделия группы 96 (например, щетки, пуговицы, застежки "молнии", гребенки, мундштуки или чубуки для трубок или аналогичные изделия, части для термосов или аналогичные изделия, ручки, карандаши со вставным грифелем).

3. 3901-3911 тауар позицияларына химиялық синтездiң мынадай өнiмдерi ғана енгізіледi:
а) айдауды төменгi қысымда қолданған жағдайда 300 о С және 1013 мбар қысым кезiнде айналымы 60%-ға жетпейтiн бөлiгi айдалатын сұйық синтетикалық полиофиндер (3901 және 3902 тауар позициялары);
б) кумаронды-индендiк түрдегi полимеризацияның төменгi дәрежелi шайырлар (3911 тауар позициясы);
в) орта есеппен кемiнде 5 мономерлiк тiзбектi қамтитын басқа да синтетикалық полимерлер;
г) силикондар (3910 тауар позициясы);
д) резолдар (3909 тауар позициясы) және басқа форполимерлер.
4. "Полимерлестер" терминi полимердiң жалпы құрамының немесе ешбір полимерлiк буынның массасы 95%-дан құрамайтын барлық полимерлердi бiлдiредi.
Аталған топқа, егер мәтiнде өзгеше келiсiлмесе, полимерлестер және полимерлердiң қоспалары, массасы бойынша артық кез келген жеке мономерлес буынның полимерлерi сияқты сол тауар позициясына енгiзiледi (сополиконденсаттарды, бiрдейлестiру полимеризациялау өнiмдерiн, блокполимерлестердi және ұластырылған полимерлестердi қоса алғанда). Осы ескертуде сол тауар позициясына енгізіліп полимерлер құрайтын мономерлес буындар бiрге қарастырылуы тиiс.
Егер мономерлес буынның ешбірі басым болмаса, онда полимерлестер немесе полимерлiк қоспалар, нақты жағдайға байланысты, топтағы кодтардың өсу тәртiбiнде қарастырылатын бiрдей тауар позицияларының соңғысына енгiзiледi.
5. Құрамында басты полимерлік тізбектің тек бүйiр тiзбектерi химиялық әсер етуге ұшыраған химиялық өзгертiлген полимерлер өзгертiлмеген полимерге тиісті тауар позициясына енгiзiледi. Бұл шарт ұластырылған полимерлерге қатысты болмайды.
6. 3901-3914 тауар позицияларындағы "бастапқы нысандар" терминi тек мына нысандарды:
а) дисперсиялар мен ерітінділерді қоса алғанда, сұйықтар мен пасталарды (эмульсиялар, суспензиялар);
б) бұрыс нысандағы блоктарды, кесiктердi, ұнтақтарды (пресс-ұнтақтарды қоса алғанда), түйiршiктерді, үлпектерді және ұқсас сеппелi нысандарды бiлдiредi.
7. 3915 тaуap позициясына бастапқы материалға қайта өңделген, құрамы бойынша бiртектес термопластикалық материалдың қалдықтары, кесiндiлерi және сынықтары (3901-3914 тауар позициялары) енгiзiлмейдi.
8. 3917 тауар позициясындағы "құбырлар, түтіктep және құбыршектер" терминi әдетте газдар мен сұйықтықтарды тасымалдау, беру немесе тарату үшiн қолданылатын шала бұйымдарды немесе жартылай фабрикаттарды, немесе дайын бұйымдарды бiлдiредi (мысалы, кедiр-бұдырланған бақшалық құбыршек, перфорирленген құбырлар). Бұл термин сонымен қатар, жалпақ нысанды қабылдайтын шұжық өнiмдерi мен басқа құбырларды бiлдiредi. Бiрақ, соңғыларды қоспағанда, шеңбер, сопақ, тiк бұрыш немесе дұрыс көпбұрыш (ұзындығы енiнен 1,5 еседен аспаса) нысандарынан өзге, iшкi көлденең қимасы бар бұйымдар, құбырлар, түтіктер және құбыршектер ретінде емес, фасондық профильдер ретiнде қарастырылады.

3. В товарные позиции 3901-3911 включаются только следующие продукты химического синтеза:
а) жидкие синтетические полиолефины, менее 60 об.% которых перегоняется при 300 о С и давлении 1013 мбар в случае применения перегонки при пониженном давлении (товарные позиции 3901 и 3902);
б) смолы с низкой степенью полимеризации кумароно-инденового типа (товарная позиция 3911);
в) другие синтетические полимеры, содержащие в среднем по крайней мере 5 мономерных звеньев;
г) силиконы (товарная позиция 3910);
д) резолы (товарная позиция 3909) и другие форполимеры.
4. Термин "сополимеры" означает все полимеры, в которых ни одно мономерное звено не составляет 95 мас.% или более от общего содержания полимера.
В данной группе, если в контексте не оговорено иное, сополимеры (включая сополиконденсаты, продукты аддитивной сополимеризации, блоксополимеры и привитые сополимеры) и смеси полимеров включаются в ту же товарную позицию, что и полимеры сомономерного звена, преобладающего по массе над любым другим индивидуальным сомономерным звеном. В данном примечании сомономерные звенья, образующие полимеры, попадающие в ту же товарную позицию, должны рассматриваться вместе.
Если не преобладает ни одно сомономерное звено, то сополимеры или полимерные смеси, в зависимости от конкретного случая, должны включаться в товарную позицию, последнюю в порядке возрастания кодов среди рассматриваемых равнозначных товарных позиций.
5. Химически модифицированные полимеры, в которых только боковые цепи главной полимерной цепи изменены химическим воздействием, включаются в товарную позицию, соответствующую немодифицированному полимеру. Это условие не относится к привитым сополимерам.
6. В товарных позициях 3901-3914 термин "первичные формы" означает только следующие формы:
а) жидкости и пасты, включая дисперсии (эмульсии, суспензии) и растворы;
б) блоки неправильной формы, куски, порошки (включая пресс-порошки), гранулы, хлопья и аналогичные насыпные формы.
7. В товарную позицию 3915 не включаются отходы, обрезки и скрап однородного по составу термопластичного материала, переработанного в исходный материал (товарные позиции 3901-3914).
8. В товарной позиции 3917 термин "трубы, трубки и шланги" означает полые изделия или полуфабрикаты, или готовые изделия, обычно используемые для транспортировки, подачи или распределения газов или жидкостей (например, рифленый садовый шланг, перфорированные трубы). Этот термин также означает оболочки для колбасных изделий и другие трубы, принимающие плоскую форму. Однако, за исключением последних, изделия, имеющие внутреннее поперечное сечение иной формы, чем круг, овал, прямоугольник (в котором длина не более чем в 1,5 раза превышает ширину) или правильный многоугольник, рассматриваются не как трубы, трубки и шланги, а как фасонные профили.

9. 3918 тауар позициясындағы "қабырғалар мен төбелерге арналған пластмассадан жасалған жабын" терминi қабырғаларды немесе төбелердi әсемдеу үшiн қолданылатын енi 45 см-ден кем емес пластмассадан жасалған, қағаздан басқа кез келген материалдағы астарға бекiтiлген рулондағы бұйымдарды бiлдiредi; сондағы пластмасса қабаты (беткi жағы) әдетте өрнектеу кедiр-бұдырлау, бояу, баспа суретін басу жолымен немесе өзге әдiстермен әсемделген.
10. 3920 және 3921 тауар позицияларындағы "тақталар, табақтар, пленкалар және белдiктер немесе ленталар" терминi тек тақтайларды, табақтарды, пленкаларды және белдiктердi немесе ленталарды (54-топқа енгiзiлетiндерден басқа), сонымен қатар дұрыс геометриялық нысанды суреті бар немесе суретсiз, немесе беткi жағы басқа әдiспен өңделген, тiк бұрыштарға кесiлген немесе кесiлмеген, бiрақ одан арғы өңдеусiз бұрыштарды бiлдiредi (осындай операциялардың нәтижесiнде олар дайын өнiм болса да).
11. 3925 тауар позициясына осы топтың II кіші тобының алдыңғы тауар позицияларына енгiзiлетiн өнiмi болып табылмайтын тек мына бұйымдар енгiзiледi:
а) резервуарлар, бактар (септик-бактарды қоса алғанда), бөшкелер және сыйымдылығы 300 литрден асатын ұқсас сыйымсауыттар;
б) құрылыс элементтерi, мысалы, едендерге, қабырғаларға немесе қалқандарға, төбелер мен шатырларға пайдаланылатын;
в) суағар және оның фитингтерi;
г) есiктер, терезелер мен рамалар және есiктердiң табалдырықтары;
д) балкондар, балюстрадалар, дуалдар, калиткалар және ұқсас қоршаулар;
е) қойғыштар, перделер (венециандық жалюзаларды қоса алғанда) және ұқсас бұйымдар мен олардың бөлiктерi, олардың құрал-жабдықтары;
ж) жинақтау және тұрақты орнату үшiн стеллаждардың iрi габариттi конструкциялық элементтерi, мысалы, дүкендердегi, шеберханалардағы, қоймалардағы;
з) декоративтiк сәулет детальдары, мысалы, канелюрлар, күмбездер, кептерханалар; және
и) есiктерге, терезелерге, сатыларға, қабырғаларға немесе ғимараттың басқа бөлiктерiне, мысалы кнопкаларға, тұтқаларға, iлмектерге, қапсырмаларға, сүлгiлерге арналған iлгiштерге, сөндiргiштерге арналған платаларға және басқа қорғаныш платаларына стационарлық қондырғыларға арналған арматура мен фурнитура.
Қосалқы позицияларға ескертулер:
1. Аталған топтың кез келген тауар позициясына полимерлер (полимерлестердi қоса алғанда) және химиялық жағынан өзгертiлген полимерлер мына ережелерге сәйкес енгiзiлуi тиiс:
а) сол деңгейдегi "өзгелерi" қосалқы позициясы болған жағдайда:
1) "полимерлер" қосалқы позициясында "поли" префиксiнiң болуы (мысалы, полиэтилен және полиамид-6,6) аталған полимердiң бiрге алынған негiзгi мономерлi буыны немесе мономерлi буындары полимердiң жалпы массасының мөлшер 95 %-дан немесе одан астамын құрауы тиiс дегендi бiлдiредi;

9. В товарной позиции 3918 термин "покрытия для стен или потолков из пластмасс" означает изделия в рулонах шириной не менее 45 см, применяемые для декорирования стен или потолков, состоящие из пластмасс, закрепленных на подложке из любого материала, кроме бумаги; при этом слой пластмассы (на лицевой поверхности) обычно декорирован путем тиснения, рифления, окрашивания, нанесения печатного рисунка или иным способом.
10. В товарных позициях 3920 и 3921 термин "плиты, листы, пленка и полосы или ленты" означает только плиты, листы, пленку и полосы или ленты (кроме включаемых в группу 54), а также блоки правильной геометрической формы с рисунком или без рисунка, или с поверхностью, обработанной другим способом, нарезанные или не нарезанные на прямоугольники (включая квадраты), но без дальнейшей обработки (даже если в результате подобных операций они становятся готовой продукцией).
11. В товарную позицию 3925 включаются только следующие изделия, не являющиеся продукцией, включаемой в предыдущие товарные позиции подгруппы II данной группы:
а) резервуары, баки (включая септик-баки), бочки и аналогичные емкости объемом более 300 л;
б) строительные элементы, используемые, например, для полов, стен или перегородок, потолков или крыш;
в) водостоки и фитинги к ним;
г) двери, окна и рамы к ним и пороги для дверей;
д) балконы, балюстрады, заборы, калитки и аналогичные ограждения;
е) ставни, шторы (включая венецианские жалюзи) и аналогичные изделия и части и приспособления к ним;
ж) крупногабаритные конструкционные элементы стеллажей для сборки и постоянной установки, например, в магазинах, мастерских, складах;
з) декоративные архитектурные детали, например, канелюры, купола, голубятни; и
и) арматура и фурнитура, предназначенные для стационарной установки в/или на дверях, окнах, лестницах, стенах или других частях зданий, например, кнопки, ручки, крюки, скобы, крючки для полотенец, платы для выключателей и другие защитные платы.
Примечания к субпозициям:
1. В любую товарную позицию данной группы полимеры (включая сополимеры) и химически модифицированные полимеры должны включаться в соответствии со следующими положениями:
а) в случае наличия субпозиции "прочие" на том же уровне:
1) в субпозиции "полимеры" наличие префикса "поли" (например, полиэтилен и полиамид-6,6) означает, что основное мономерное звено или мономерные звенья названного полимера, взятые вместе, должны составлять 95 мас.% или более от общего содержания полимера;

2) 3901 30, 3903 20, 3903 30 және 3904 30 қосалқы позицияларының полимерлерi, жоғарыда аталған полимерлестердiң мономерлес буындары полимердiң жалпы массасының мөлшерi 95 %-дан немесе одан астамын құраған жағдайда енгiзiледi;
3) егер химиялық жағынан өзгертiлген полимерлер басқа, анағұрлым ерекшелікті қосалқы позицияға енгiзiлмеген жағдайда, химиялық жағынан өзгертілген полимерлер "өзгелерi" қосалқы позициясына енгiзілуi тиiс;
4) жоғарыда 1, 2 және 3-тармақтарда келтiрiлмеген полимерлер, массасы бойынша барлық басқа жеке мономерлес буындардан артық, мономерлiк буынның полимерлерiн енгiзетiн сол деңгейдегi, қалған қосалқы позициялар сандарының iшiндегi сол қосымша позицияға енгiзiлуi тиiс. Сол мақсатта, бiр позицияға тиiп, полимер құрайтын, полимерлердiң негiзгi мономерлiк буындары бiрге қарастырылуы тиiс. Тек бiр деңгейдегi қосалқы позицияның құрамындағы полимерге кiретiн мономерлес буындар ғана салыстырылуы тиiс;
б) сол деңгейде "өзгелерi" қосалқы позициясы болмаған жағдайда:

2) сополимеры субпозиций 3901 30, 3903 20, 3903 30 и 3904 30 должны включаться в те же субпозиции при условии, что сомономерные звенья вышеназванных сополимеров составляют 95 мас.% или более от общего содержания полимера;
3) химически модифицированные полимеры должны включаться в субпозицию "прочие" в случае, если химически модифицированные полимеры не включаются в другую, более специфическую, субпозицию;
4) полимеры, не приведенные выше в пункте 1, 2 или 3, должны включаться в ту субпозицию из числа оставшихся субпозиций того же уровня, которая включает полимеры мономерного звена, преобладающего по массе над всеми другими индивидуальными сомономерными звеньями. С этой целью основные мономерные звенья полимеров, образующие полимеры, попадающие в одну и ту же субпозицию, должны рассматриваться вместе. Сравниваться должны только те входящие в полимер сомономерные звенья, которые входят в субпозиции одного уровня;
б) в случае отсутствия субпозиции "прочие" на том же уровне:

1) полимерлер, массасы бойынша барлық басқа жеке мономерлес буындардан артықшылығы бар, сол мономерлiк буынның полимерлерiн қоса алғанда, қосалқы позицияға енгiзiлуi тиiс. Сол мақсатта, бiр позицияға тиiп, полимер құрайтын, полимерлердiң негiзгi мономерлiк буындары бiрге қарастырылуы тиiс. Тек бiр деңгейдегi қосалқы позицияның құрамындағы полимерге кiретiн мономерлес буындар ғана салыстырылуы тиiс;

1) полимеры должны включаться в субпозицию, включающую полимеры того мономерного звена, которое преобладает по массе над всеми другими индивидуальными сомономерными звеньями. С этой целью основные мономерные звенья полимеров, попадающие в одну и ту же субпозицию, должны рассматриваться вместе. Сравниваться должны только те входящие в полимер сомономерные звенья, которые входят в субпозиции одного уровня;

2) химиялық жағынан өзгертілген полимерлер, өзгертілмеген полимерге сәйкес қосалқы позицияға енгiзiлуi тиiс.
Полимерлiк қоспалар, мономерлiк буындардың полимерлерi секілдi, сол пропорцияларда, осы қосалқы позицияға енгiзілуi тиiс.
2. 3920 43 субпозициясындағы "пластификаторлар" терминi екiншiлiк пластификаторлар дегендi бiлдiредi.
Қосымша ескерту:
1. Маталық немесе машинамен немесе қолмен тоқылған тоқыма материалдары, киіз немесе фетр немесе мата емес материалдар кеуек пластмасса сіңірілген немесе жабылған жиектеу, биялай, қолғап немесе митенка мақсатында ұсынылған жағдайда, олар тіптен:
- маталық немесе машинамен немесе қолмен тоқылған тоқыма материалдардан (5903 тауар позициясына жататындардан басқа), киізден немесе фетрден немесе кеуек пластмасса сіңірілген немесе жабылған маталық емес материалдардан дайындалса да;
- маталық немесе машинамен немесе қолмен тоқылған сіңірілген немесе жабылған тоқыма материалдардан, киізден немесе фетрден немесе маталық емес материалдардан және кейіннен кеуек пластмасса сіңіріліп немесе жабылып дайындалса да 39-тобына жатады.

2) химически модифицированные полимеры должны включаться в субпозицию, соответствующую немодифицированному полимеру.
Полимерные смеси должны включаться в ту же субпозицию, что и полимеры тех же мономерных звеньев в тех же пропорциях.
2. В субпозиции 3920 43 термин "пластификаторы" означает вторичные пластификаторы.
Дополнительное примечание:
1. В случае, когда текстильные материалы, тканые или машинного или ручного вязания, войлок или фетр, или нетканые материалы представлены просто в целях армирования, рукавицы, перчатки или митенки, пропитанные или покрытые пористой пластмассой, относятся к группе 39, даже если они:
- изготовлены из текстильных материалов, тканых или машинного или ручного вязания (кроме относящихся к товарной позиции 5903), войлока или фетра, или нетканых материалов, пропитанных или покрытых пористой пластмассой, или
- изготовлены из непропитанных или непокрытых текстильных материалов, тканых или машинного или ручного вязания, войлока или фетра, или нетканых материалов и впоследствии пропитаны или покрыты пористой пластмассой.

3926 90 980 2
- - - - азаматтық авиация үшін
техникалық мақсатқа арналған
-
10
3926 90 980 8
- - - - өзгелері
-
10
40-топ
Көксағыз, резеңке және олардан жасалған бұйымдар
Ескертулер :
1. Егер мәтiнде өзгеше келiсiлмесе, онда тұтас Номенклатурада "каучук және резеңке" терминi мынадай вулкандалған немесе вулкандалмаған, қатты немесе қатты емес өнiмдердi бiлдiредi: табиғи көксағыз, балата, гуттаперча, гваюла, чикл және ұқсас табиғи шайырлар, синтетикалық каучук, майлардан алынған фактис және жаңғыртылған түрдегi осы материалдар.

3926 90 980 2
- - - - для технических
целей, для гражданской
авиации
-
10
3926 90 980 9
- - - - прочие
-
10
Группа 40
Каучук, резина и изделия из них
Примечания:
1. Если в контексте не оговорено иное, то во всей Hоменклатуре термин "каучук и резина" означает следующие продукты, вулканизованные или невулканизованные, твердые или нетвердые: натуральный каучук, балату, гуттаперчу, гваюлу, чикл и аналогичные природные смолы, синтетический каучук, фактис, полученный из масел, и эти же материалы в регенерированном виде.

2. Осы топқа мыналар енгізілмейді:
а) XI бөлiмнiң тауарлары (тоқыма материалдары және тоқыма бұйымдары);
б) 64-топтағы аяқ киiм және оның бөлiктерi;
в) 65-топтағы бас киiмдер және олардың бөлiктерi (шомылу телпектерiн қоса алғанда);
г) қатты резеңкеден немесе эбониттен алынған механикалық немесе электрлiк жабдықтар немесе олардың бөлiктерi XVI бөлiм (электр тауарларының бәрiн қоса алғанда);
д) 90, 92, 94 немесе 96-топтардың бұйымдары; немесе
e) 95-топтың бұйымдары (спорттық биялай, қолғап, митенкiден басқа және 4011-4013 тауар позициясының тауарларынан басқа);
3. 4001-4003 және 4005 тауар позициясындағы "бастапқы нысандар" терминi мына нысандарды:
а) сұйықтар мен пасталарды (вулкандалған немесе вулкандалмаған латексті және өзге дисперсиялар мен ерiтiндiлердi қоса алғанда);
б) бұрыс нысандағы блоктарды, кесiктерді, ұнтақтарды, түйiршiктерді, үгiндiлерді және ұқсас сеппелi нысандарды бiлдiредi.
4. Осы топқа 1-ескертудегi және 4002 тауар позициясындағы "синтетикалық каучук" терминi мынаны бiлдiредi:
а) күкiртпен вулканизациялау кезiнде термопластикалық заттарға тұрақты айналып, 18-29 о С температурасында өзiнiң бастапқы қалпынан 3 есе созғанда үзiлмейтiн, ал 5 минут iшiнде 2 есе созғанда бастапқы ұзындығынан бiр жарым еседен аспайтын ұзындыққа қайта оралатын қорландырылған синтетикалық заттар. Осы көрсетiлген сынақ кезiнде көлденең байланыстарды құрау үшiн қажеттi заттарды, атап айтқанда активаторларды немесе вулкандауды тездетушілер. Сонымен қатар 5б (іі және ііi) ескертулерiнде көрсетiлген заттардың болуы мүмкiн. Бiрақ, жанама байланыстарды құрауға арналмаған сұйылтқыш, пластификаторлар немесе толтырғыштар секiлдi заттардың болуы мүмкiн емес;
б) тиопластар (ТМ); және
в) ұластыру немесе пластмассалармен араластыру жолымен модифицирленген табиғи каучук, полимерсiзденген табиғи каучук, қорландырылмаған синтетикалық заттардың қорландырылған синтетикалық жоғары молекулярлық полимерлермен қоспалары, жоғарыда аталған өнiмдер вулкандау, созу және өлшемдерiн қалыпқа келтiруге қатысты осы ескертудiң 4а-тармағындағы талаптарына сай келген жағдайда.
5а. Көксағыз немесе көксағыздардың қоспалары, егер олар iрiлендiруден бұрын немесе одан кейiн мыналармен apaлаcқан болса, 4001 және 4002 тауар позицияларына енгiзiлмейдi:
i) вулканизациялайтын агенттермен, тездеткiштермен, баяулатқыштармен немесе активаторлармен (вулкандалған каучуктік латексті дайындау үшiн қосылған заттардан басқа);
іі) пигменттермен немесе басқа бояғыш заттармен, сәйкестендiру үшiн қолданылатындардан басқа;
ііі) пластификаторлармен немесе толтырғыштармен (минералдық майды қоспағанда), күшейткiш агенттермен, органикалық ерiткiштермен немесе 5б-тармақта көрсетiлген өзгелердi қоспағанда, басқа кез келген заттармен;
5б. Каучукте немесе көксағыздар қоспаларында:
i) эмульгаторлар мен антиадгезидтердiң;
іі) эмульгаторлардың ыдырау өнiмдерiнiң шамалы мөлшерлерiнiң;
iii) жылы сезгiш агенттердiң өте шамалы мөлшерлерiнiң (негiзiнен термосезгiш көксағыздық латекстердi алу үшiн), катиондық беттік-белсендi заттардың (әдетте оң электрлiк каучуктік латекстердi алу үшiн), антитотықтырғыштардың, iрiлендiргiлердiң, каучукті үгiндiлерге айналуына ықпал ететiн агенттердiң, суыққа төзiмдiлiктi қамтамасыз ететiн агенттердiң, пептизаторлардың, антиiрiлендiргiлердiң, тұрақтандырғыштардың, тұтқырлықты реттейтiн агенттердiң, немесе арнайы мақсаттағы ұқсас қоспалардың болуы олардың 4001 немесе 4002 тауар позицияларына жатуына, мұндай каучук немесе каучуктердің қоспалары өздерiнiң негiзгi шикiзат материалдары қасиеттерiн сақтаған жағдайда әсер етпейдi.

2. В данную группу не включаются:
а) товары раздела XI (текстильные материалы и текстильные изделия);
б) обувь или ее части группы 64;
в) головные уборы или их части (включая купальные шапочки) группы 65;
г) механические или электрические устройства или их части раздела XVI (включая электротовары всех видов), из твердой резины, или эбонита;
д) изделия группы 90, 92, 94 или 96; или
е) изделия группы 95 (кроме спортивных перчаток, рукавиц, митенок и изделий товарных позиций 4011-4013).
3. В товарных позициях 4001-4003 и 4005 термин "первичные формы" означает следующие формы:
а) жидкости и пасты (включая латекс подвулканизованный или неподвулканизованный и другие дисперсии и растворы);
б) блоки неправильной формы, куски, кипы, порошки, гранулы, крошку и аналогичные насыпные формы.
4. В примечании 1 к данной группе и в товарной позиции 4002 термин "каучук синтетический" означает:
а) ненасыщенные синтетические вещества, необратимо преобразующиеся при вулканизации серой в нетермопластические вещества, которые при температуре 18-29 о С при растяжении в 3 раза от своей первоначальной длины не разрываются, а при растяжении в 2 раза в течение 5 минут возвращаются к длине, превышающей первоначальную длину не более чем в полтора раза. При указанном испытании допускается добавление веществ, необходимых для образования поперечных связей, в частности, активаторов или ускорителей вулканизации. Допускается также наличие веществ, указанных в примечании 5б (ii и iii). Однако не допускается наличие любых веществ, не предназначенных для образования поперечных связей, таких как разбавители, пластификаторы и наполнители;
б) тиопласты (ТМ); и
в) натуральный каучук, модифицированный прививанием или путем смешения с пластмассами, деполимеризованный натуральный каучук, смеси ненасыщенных синтетических веществ с насыщенными синтетическими высокомолекулярными полимерами при условии, что все вышеперечисленные продукты соответствуют требованиям, указанным выше в пункте 4а данного примечания, относительно вулканизации, удлинения и восстановления размеров.
5а. В товарные позиции 4001 и 4002 не включаются каучук или смеси каучуков, если до или после коагуляции они были смешаны с:
i) вулканизующими агентами, ускорителями, замедлителями или активаторами (кроме тех, которые были добавлены для приготовления подвулканизованного каучукового латекса);
ii) пигментами или другими красящими веществами, кроме тех, которые используются только в целях идентификации;
iii) пластификаторами или наполнителями (за исключением минерального масла в случае маслонаполненного каучука), усиливающими агентами, органическими растворителями или любыми другими веществами за исключением тех, которые упомянуты в пункте 5б.
5б. Hаличие следующих веществ в каучуке или смеси каучуков не будет влиять на их отнесение к товарной позиции 4001 или 4002 при условии, что такой каучук или смесь каучуков сохраняют свои основные свойства сырьевого материала:
i) эмульгаторов или антиадгезивов;
ii) небольших количеств продуктов распада эмульгаторов;
iii) очень небольших количеств теплочувствительных агентов (в основном для получения термочувствительных каучуковых латексов), катионных поверхностно-активных веществ (обычно для получения электроположительных каучуковых латексов), антиокислителей, коагулянтов, агентов, способствующих превращению каучука в крошку, агентов, обеспечивающих морозостойкость, пептизаторов, антикоагулянтов, стабилизаторов, агентов, регулирующих вязкость, или аналогичных добавок специального назначения.

6. 4004 тауар позициясындағы "қалдықтар, кесiндiлер және сынықтар" терминi резеңке және одан алынған бұйымдарды әзiрлеу және өңдеуден пайда болатын, кесілу, тозу немесе басқа себептер үшiн қолдануға мүлдем жарамсыз болып қалған қалдықтарды, кесiндiлердi және сынықтарды бiлдiредi.
7. Тұтастай вулкандалған резеңкеден тұратын, көлденең қимасы 5 мм-ден шамасындағы жiптер 4008 тауар позициясына белдiктер немесе таспалар, шыбықтар немесе фасондық профильдер ретiнде енгiзіледi.
8. 4010 тауар позициясына, резеңкемен жабылған немесе иленген немесе тоқымалық иiрiмжiптен немесе кордтан әзiрленген, резеңкемен жабылған конвейерлiк таспалар, жетекшi белдiк немесе матадан алынған бельтинг енгiзiледi.
9. 4001, 4002, 4003, 4005 және 4008 тауар позицияларында "пластиналар", "табақтар" және "белдiктер мен таспалар" терминi дұрыс геометриялық нысандағы, тiкбұрыш нысандарға (квадратты қоса алғанда) кесiлген немесе кесiлмеген, беткi жағы өрнектелген немесе өрнектелмеген немесе өзге әдiспен өңделген дайын бұйым болып табылатын немесе табылмайтын пластиналарды, табақтарды және белдiктердi немесе ленталар мен блоктарды бiлдiредi, өзге нысанды кесiктерге кесiлген немесе одан әрi өңдеуге тартылған материалдардан басқа.
4008 тауар позициясында "шыбықтар" және "фасондық профилдер" терминi одан әрi өңдеусiз, ұзындығы бойынша кесiлген немece кесiлмеген немесе беткi жағы қайта өңделген немесе өңделмеген бұйымдарды бiлдiредi.
Қосымша ескертулер:
1. Егер, олар тіптен:
- тоқыма, тігін немесе машиналық немесе қолдан тоқу материалдарынан (5906 тауар позициясына жататындардан басқа), теріден немесе фетрден не кеуекті резеңке сіңдірілген немесе жабылған тоқылмаған материалдардан дайындалса, немесе
- тоқыма материалдары сіңдірілмеген немесе жабылмаған, тоқыма немесе машина не қолмен тоқу материалдарынан, теріден немесе фетрден не тоқылмаған материалдар және кейіннен кеуекті резеңке сіңдірілген немесе жабылған тоқылмаған материалдардан дайындалған тоқыма материалдары, тігін немесе машиналық не қолдану тоқу материалдары, тері немесе фетр не тоқылмаған материалдар армирлеу мақсатында ғана берілгенде кеуекті резеңке сіңдірілген немесе жабылған баялайлар, қолғаптар немесе митенкілер 40-топқа жатады.

6. В товарной позиции 4004 термин "отходы, обрезки и скрап" означает отходы, обрезки и скрап, образующиеся при изготовлении или обработке резины и изделий из нее, абсолютно непригодные для использования как таковые из-за порезов, износа или по другим причинам.
7. Нити, целиком состоящие из вулканизованной резины, с размером поперечного сечения более 5 мм включаются как полосы или ленты, прутки или профили фасонные в товарную позицию 4008.
8. В товарную позицию 4010 включаются конвейерные ленты, приводные ремни или бельтинг из ткани, пропитанной, с покрытием или дублированной резиной, или из ткани, которая изготовлена из текстильной пряжи или корда, пропитанных или покрытых резиной.
9. В товарных позициях 4001, 4002, 4003, 4005 и 4008 термины "пластины", "листы" и "полосы или ленты" означают только пластины, листы и полосы или ленты и блоки правильной геометрической формы, неразрезанные или нарезанные на прямоугольные (включая квадратную) формы, являющиеся или не являющиеся готовыми изделиями с тисненой или нетисненой или иным способом обработанной поверхностью, кроме материалов, нарезанных на куски другой формы или подвергнутых дальнейшей обработке.
В товарной позиции 4008 термины "прутки" и "профили фасонные" означают только изделия, разрезанные или не разрезанные по длине с обработанной или необработанной поверхностью, но без дальнейшей обработки.
Дополнительное примечание:
1. В случае, когда текстильные материалы, тканые или машинного или ручного вязания, войлок или фетр, или нетканые материалы представлены просто в целях армирования, рукавицы, перчатки или митенки, пропитанные или покрытые пористой резиной, относятся к группе 40, даже если они:
- изготовлены из текстильных материалов, тканых или машинного или ручного вязания (кроме относящихся к товарной позиции 5906), войлока или фетра, или нетканых материалов, пропитанных или покрытых пористой резиной, или
- изготовлены из непропитанных или непокрытых текстильных материалов, тканых или машинного или ручного вязания, войлока или фетра, или нетканых материалов и впоследствии пропитаны или покрыты пористой резиной.

4011 61 000 0
- - ауыл және орман шаруашылы-
ғында қолданылатын көлiк құрал-
дары мен машиналарға арналған
дана
5
4011 62 000 0
- - құрылыста немесе өнеркәсiп-
те қолданылатын және отырғызу
диаметрi 61 см-ден аспайтын
көлiк құралдары мен
машиналарына арналған
дана
5
4011 63 000 0
- - құрылыста немесе өнеркәсiп-
те қолданылатын және отырғызу
диаметрi 61 см-ден асатын
көлiк құралдары мен
машиналарына арналған
дана
5
4011 69 000 0
- - өзгелері
дана
5
- өзгелері:

4011 61 000 0
- - для сельскохозяйственных
или лесохозяйственных
транспортных средств и машин
шт
5
4011 62 000 0
- - для транспортных средств и
машин, используемых в
строительстве или
промышленности и имеющих
посадочный диаметр не более
61 см
шт
5
4011 63 000 0
- - для транспортных средств и
машин, используемых в
строительстве или
промышленности и имеющих
посадочный диаметр более 61 см
шт
5
4011 69 000 0
- - прочие
шт
5
- прочие:

4017 00 900 0
- қатты резеңкеден жасалған
бұйымдар
-
10
VIII Бөлім
Өңделмеген терілер, өңделген былғары, табиғи үлбір және олардан жасалған бұйымдар; қайыс-ер бұйымдары және әбзелдер; жол керек-жарақтары, әйелдер сөмкелері және ұқсас тауарлар; жануарлардың ішектерінен жасалған бұйымдар (жібек көбелегі фиброиннан алынатын талшықтан басқа)
41-топ
Өңделмеген терiлер (табиғи үлбiрден басқа) және иленген былғары
Ескертулер :
1.  Осы топқа мыналар енгiзiлмейді:
а) өңделмеген терiлердiң қиығы немесе ұқсас қалдықтары (0511 тауар позициясы);
б) 0505 немесе 6701 тауар позициясындағы құстардың терiлерi мен олардың бөлiктерi, қауырсындарымен немесе түбiтiмен; немесе
в) иленген түгi немесе жүнi бар, өңделмеген, иленген терiлер (43-топ); алайда iрi қара малдың (буйволды қоса алғанда), жылқылардың, қойлардың немесе қозылардың (астрахандық, құйрықтық, қаракөлдiк, парсылық немесе ұқсас тұқымдардан басқа, сонымен қатар үндi, қытай, монғол немесе тибет тұқымдарынан басқа), ешкiлер мен лақтардың (йемен, монғол немесе тибет тұқымдарынан басқа), шошқалардың (америкалық жабайы пеккари шошқаларын қоса алғанда), таукиiктердiң, газельдердiң, солтүстiк маралдарының, бұғылардың, кербұғылардың, еңлiктердiң немесе иттердiң түктерi немесе жүнi бар өңделмеген терiлерi 41-топқа енгiзілуi тиiс.
2А. 4104-4106 тауар позицияларына қайта иленуге түскен терілер енгізілмейді (алдын-ала илеуді қоса алғанда) (4101-4103 тауар позициялары нақты жағдайға байланысты).
2Б. 4104-4106 тауар позицияларындағы»краст» терминi кептірер алдында илеуге, бояуға немесе майлануға (майды сiңiру) түскен терiлердi бiлдiредi.
3. "Бүкіл Номенклатура бойынша "композициялық былғары" терминi тек  4115-тауар позициясындағы былғарыны бiлдiредi.
СЭҚ ТН коды
Позиция атауы
Қос. өлш. бірл.
Баж ставкалары
(кеден құнының пайызымен не евромен)
4101
Ipi қара малдың
(буйволдарды қоса алғанда)
немесе жылқы тұқымдас (өзге
әдiспен буланған немесе
тұздалған, кептiрiлген,
пикелденген немесе
консервiленген, бiрақ
пергаментке келтiрiлiп
иленбеген немесе одан әрi
өңдеуге түспеген) жануар-
лардың түгi бар немесе
түксiз, бүлiнген немесе
бүлiнбеген, өңделмеген
терiлерi:

4017 00 900 0
- изделия из твердой резины
-
10
Раздел VIII
Необработанные шкуры, выделанная кожа, натуральный мех и
изделия из них; шорно-седельные изделия и упряжь; дорожные
принадлежности, дамские сумки и аналогичные им товары;
изделия из кишок животных
(кроме волокна из фиброина шелкопряда)
Группа 41
Hеобработанные шкуры (кроме натурального меха) и
выделанная кожа
Примечания:
1. В данную группу не включаются:
а) обрезь или аналогичные отходы необработанных шкур (товарная позиция 0511);
б) птичьи шкурки или их части, с перьями или пухом, товарной позиции 0505 или 6701; или
в) шкуры с волосяным или шерстным покровом, необработанные, дубленые или выделанные (группа 43); однако необработанные шкуры с волосяным или шерстным покровом крупного рогатого скота (включая буйволов), лошадей, овец или ягнят (кроме ягнят астраханской, курдючной, каракульской, персидской или аналогичных пород, а также индийской, китайской, монгольской или тибетской пород), коз или козлят (кроме йеменских, монгольских или тибетских пород), свиней (включая американских диких свиней пеккари), серны, газели, северных оленей, лосей, ланей, косуль или собак, должны включаться в группу 41.
2А. В товарные позиции 4104-4106 не включаются шкуры, подвергнутые обратимому дублению (включая предварительное дубление) (товарные позиции 4101-4103 в зависимости от конкретного случая).
2Б. В товарных позициях 4104-4106 термин "краст" означает шкуры, подвергнутые перед сушкой додубливанию, крашению или жированию (пропитке жирами).
3. Во всей Номенклатуре термин "кожа композиционная" означает только кожу товарной позиции 4115.
Код ТН ВЭД
Наименование
позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
процентах
от тамо-
женной
стоимости
либо в
евро)
4101
Необработанные шкуры крупного
рогатого скота (включая
буйволов) или животных
семейства лошадиных (парные
или соленые, сушеные, золеные,
пикелеванные или
консервированные другим
способом, но не дубленые, не
выделанные под пергамент или
не подвергнутые дальнейшей
обработке), с волосяным
покровом или без волосяного
покрова, двоеные или недвоеные:

нетто-массасы 4,5 кг-ден
аспайтын, басы мен аяқтары
жоқ, немесе басы мен аяқтары
бар үнді зебуі бұзауларының
тұтас терілерінен
дана
5
4104 41 190 0
- - - - өзгелері
дана
5
- - - өзгелері:
- - - - ipi қара малдардың
(буйволдарды қоса алғанда):
4104 41 510 0
- - - - - беткі жағының
аумағы 2,6 м 2 (28 шаршы фут)
аспайтын тұтас терілерден
дана
5
4104 41 590 0
- - - - - өзгесі
дана
5
4104 41 900 0
- - - - өзгелері
дана
5
4104 49
- - өзгелері:
- - - беткі жағының аумағы
2,6 м 2 (28 шаршы фут)
аспайтын ipi қара малдардың
(буйволдарды қоса алғанда)
тұтас терілерінен:
4104 49 110 0
- - - - өсімдікпен иленген,
одан әрі өңделмеген немесе
белгілі бір өңдеу жасалған,
бірақ былғары өндірісіне
тікелей пайдалануға тіптен
жарамсыз, әрқайсысының

4,5 кг, растительного дубления,
без дальнейшей обработки или
подвергнутая определенной
обработке, но явно непригодная
к непосредственному
использованию для производства
кожевенных изделий
шт
5
4104 41 190 0
- - - - прочие
шт
5
- - - прочие:
- - - - крупного рогатого
скота (включая буйволов):
4104 41 510 0
- - - - - из целых шкур,
площадь поверхности которой
превышает 2,6 м 2 (28 квадратных
футов)
шт
5
4104 41 590 0
- - - - - прочие
шт
5
4104 41 900 0
- - - - прочие
шт
5
4104 49
- - прочие:
- - - из целых шкур крупного
рогатого скота (включая
буйволов), площадь поверхности
которой не превышает 2,6 м 2
(28 квадратных футов):
4104 49 110 0
- - - - из целых шкур телят
индийского зебу, без головы и
ног, или с головой и ногами,
каждая нетто-массой не более

4114 20 000 0
- сырланған былғары және
сырланған ламинацияланған
былғары, металдандырылған
былғары
м 2
5
4115
Табиғи былғарының немесе
былғарылық талшықтардың
негiзiндегi пластиналарда
табақтар мен белдiктерде,
немесе ленталарда, рулондағы
немесе рулонсыз композициялық
былғары; былғарыдан жасалған
бұйымдарды өндiру үшiн
жарамсыз, табиғи немесе
композициялық былғарының
қиықтары және басқа
қалдықтары; былғарылық шаң,
ұнтақ және ұн:
4115 10 000 0
- табиғи былғарының немесе
былғарылы талшықтардың
негiзiндегi пластиналарда,
табақтар мен белдiктерде,
немесе ленталарда, рулондағы
немесе рулонсыз
композициялық былғары
-
5
4115 20 000 0
- былғарыдан жасалған
бұйымдарды өндiру үшiн
жарамсыз, табиғи немесе
композициялық былғарының
қиықтары және басқа
қалдықтары; былғарылық шаң,
ұнтақ және ұн
-
5
42-Топ
Былғарыдан жасалған бұйымдар; ер-тұрман бұйымдары және әбзел; жол керек-жарақтары, әйел сөмкілері және ұқсас тауарлар; жануарлардың ішектерінен жасалған бұйымдар (жібек көбелегі фибрионынан алынған талшықтан басқа)
Ескертулер :
1. Осы топқа енгiзiлмейтiндер:
а) жiк салуға арналған хирургиялық стерильдiк кетгут немесе ұқсас стерильдiк материалдар (3006 тауар позициясы);
б) табиғи немесе жасанды үлбiр астары бар немесе табиғи немесе жасанды үлбiрлерi сыртына бекiтiлген киiмдер немесе киiмге керек-жарақтар (биялайлардан, қолғаптардан және митенкiлерден басқа), үлбiр тек сыртқы әрлеу болып табылатын жағдайлардан басқа (4303 немесе 4304 тауар позициясы);
в) тордан жасалған дайын бұйымдар (5608 тауар позициясы);
г) 64-топтың бұйымдары;
д) 65-топтағы бас киiмдер және олардың бөлiктерi;
е) қамшылар, өрiм талдар немесе 6602 тауар позициясының басқа бұйымдары;
ж) жеңiлгектер, бiлезiктер немесе өзге бижутерия (7117 тауар позициясы);
з) әбзелдің үзеңгiлер, ауыздық, металдық фурнитура және ат-тұрман айылбастары секiлдi жеке ұсынылған детальдары мен әрлеулерi (негiзiнен XV бөлім);
и) шектер, барабандарға арналған былғары және музыка аспаптарының ұқсас бұйымдары мен өзге бөлiктерi (9209 тауар позициясы);
к) 94-топтың бұйымдары (мысалы, жиhаз, шамдар және жарықтандыру жабдықтары);
л) 95-топтың бұйымдары (мысалы, ойыншықтар, ойындар, спорттық мүкәммәл); немесе
м) түймелер, түймешiктер, iлгек-iлмектер, түймелерге арналған нысандар және осы бұйымдардың өзге бөлiктерi, 9606 тауар позициясының түймелерi үшiн дайындалған нәрселер.
2А. 1 ескерту ережелерiне қосымша ретiнде, 4202 тауар позициясына енгiзiлмейтiндер:
а) пластмасса табақтарынан жасалған, таңбаланып басылған бейнесi бар немесе бейнесiз, ұстайтын сабы бар, ұзақ қолдануға арналмаған сөмкелер (3923 тауар позициясы);
б) тоқуға арналған материалдардан жасалған бұйымдар (4602 тауар позициясы).

4114 20 000 0
- кожа лаковая и кожа лаковая
ламинированная; кожа
металлизированная
м 2
5
4115
Кожа композиционная на основе
натуральной кожи или кожевенных
волокон в пластинах, листах или
полосах, или лентах, в рулонах
или не в рулонах; обрезь и
прочие отходы натуральной или
композиционной кожи,
непригодные для производства
изделий из кожи; кожевенные
пыль, порошок и мука:
4115 10 000 0
- кожа композиционная на основе
натуральной кожи или кожевенных
волокон в пластинах, листах
или полосах, или лентах, в
рулонах или не в рулонах
-
5
4115 20 000 0
- обрезь и прочие отходы
натуральной или композиционной
кожи, непригодные для
производства изделий из кожи;
кожевенные пыль, порошок и мука
-
5
Группа 42
Изделия из кожи; шорно-седельные изделия и упряжь; дорожные
принадлежности, дамские сумки и аналогичные им товары;
изделия из кишок животных (кроме волокна из фиброина шелкопряда)
Примечания:
1. В данную группу не включаются:
а) кетгут хирургический стерильный или аналогичные стерильные материалы для наложения швов (товарная позиция 3006);
б) предметы одежды или принадлежности к одежде (кроме перчаток, рукавиц и митенок) с подкладкой из натурального или искусственного меха или у которых натуральный или искусственный мех прикреплен с наружной стороны, кроме случаев, когда мех является только отделкой (товарная позиция 4303 или 4304);
в) готовые изделия из сетки (товарная позиция 5608);
г) изделия группы 64;
д) головные уборы или их части группы 65;
е) кнуты, хлысты или другие изделия товарной позиции 6602;
ж) запонки, браслеты или прочая бижутерия (товарная позиция 7117);
з) детали или отделка упряжи, такие как стремена, удила, металлическая фурнитура и пряжки для конской сбруи, представленные отдельно (в основном раздел XV);
и) струны, кожа для барабанов или аналогичные изделия или прочие части музыкальных инструментов (товарная позиция 9209);
к) изделия группы 94 (например, мебель, лампы и осветительное оборудование);
л) изделия группы 95 (например, игрушки, игры, спортивный инвентарь); или
м) пуговицы, кнопки, застежки-защелки, формы для пуговиц или прочие части этих изделий, заготовки для пуговиц товарной позиции 9606.
2А. В дополнение к положениям примечания 1, в товарную позицию 4202 не включаются:
а) сумки, изготовленные из листов пластмассы, с напечатанными изображениями или без них, с ручками, не предназначенные для длительного использования (товарная позиция 3923);
б) изделия из материалов для плетения (товарная позиция 4602).

2Б. Қымбат металмен жалатылған, қымбат металдың немесе металдың бөлiктерi бар, табиғи немесе өсiрiлген iнжудiң, қымбат немесе жартылай қымбат тастардың бөлiктерi бар 4202 және 4203 тауар позициясының бұйымдары, бұндай бөлiктер өздiгiнен аз-маз әрлеу детальдары немесе шағын әшекей болып табылғанның өзiнде, бұйымның негiзгi сипатын өзгертпеген жағдайда осы тауар позицияларына енгiзiледi. Олай болмаған жағдайда көрсетiлген бұйымдар 71-топқа енгiзiледi.
3. 4203 тауар позициясында»киiм заттары және киiм керек-жарақтары» терминi inter alia, сағатқа арналған белдiкшелерден басқа (9113 тауар позициясы) биялайлар, қолғаптар және митенкiлер (спорттық немесе қорғаныс заттарды қоса алғанда), алжапқыштар және басқа да қорғаныс киiмдерiн, қатайтқыштарды, белбеулердi, оқшантай белдiктердi және напульсниктердi бiлдiредi.
Қосымша ескерту:
1. "4202 тауар позициясының қосалқы позициясында»үстіңгі жақ беті" терминін егер, бұл материал бұйымның көзге түсетін материалынан тұратын материалдардың комбинациясының үстіңгі жақ беті болып табылса, жай қарағанның өзінде көрінетін бұйымның үстіңгі жақ бетіндегі материалға жатқызу қажет.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бірл.
Баж ставкасы (кеден құнының пайызымен не евромен)
4201 00 000 0
Кез келген материалдардан
жасалған, кез келген
жануapлap үшiн ер-тұрман
бұйымдары мен әбзел
(жанқайыстарды, тiзгiндердi,
тiзеқаптарды, тұмылдырықтар-
ды, аттардың жапқыштарын,
артпалы қапшықтарды,
иттердiң жапқыштарын және
ұқсас бұйымдарды қоса
алғанда)
-
5, бірақ 1 кг
үшін кемінде
1 евро
4202
Жол сандықтар, шабадандар,
әйелдердiң шағын сөмке-
шабадандары, iс қағаздарына
арналған кейстер, портфель-
дер, арқаға асатын мектеп
сөмкелері, көзiлдiрiктерге,
дүрбiлерге, фотоаппарат-
тарға, музыкалық аспаптарға,
мылтықтарға арналған
футлярлар, кобура және ұқсас
қаптар; жол сөмкелерi,
азық-түлiктерге немесе
сусындарға арналған термос-
сөмкелер, косметикаға
арналған сөмкелер, рюкзак-
тар, әйел сөмкелері,
шаруашылыққа арналған
сөмкелер, портмоне, әмияндар, географиялық
карталарға арналған
футлярлар, портсигарлар,
кисеттер, жұмысшы аспапта-
рына арналған сөмкелер,
спорттық сөмкелер, шишаларға
арналған футлярлар, зергер-
лiк бұйымдарға арналған
қобдишалар, опа салғыштар,
кескiш заттарға арналған
футлярлар және табиғи
немесе композициялық
былғарыдан, пластмасса
табақтарынан, тоқымалық
материалдардан, вулканиза-
цияланған талшықтардан
немесе картоннан жасалған,
не болмаса тұтастай немесе
жартылай сондай материал-
дармен немесе қағазбен
жабылған ұқсас бұйымдар:
- жол сандықтар, шабадандар, әйелдердiң шағын
сөмке-шабадандары, iс
қағаздарына арналған
кейстер, портфельдер,
арқаға асатын мектеп
сөмкелерi және ұқсас бұйымдар:

2Б. Изделия товарных позиций 4202 и 4203, имеющие части из драгоценного металла или металла, плакированного драгоценным металлом, из природного или культивированного жемчуга, драгоценных или полудрагоценных камней (природных, искусственных или реконструированных), включаются в данные товарные позиции, даже если такие части представляют собой более чем незначительные отделочные детали или небольшие украшения, при условии, что это не изменяет основного характера изделия. В противном случае указанные изделия включаются в группу 71.
3. В товарной позиции 4203 термин "предметы одежды и принадлежности к одежде" означает, inter alia, перчатки, рукавицы и митенки (включая спортивные или защитные), фартуки и другую защитную одежду, подтяжки, пояса, патронташи и напульсники, кроме ремешков для часов (товарная позиция 9113).
Дополнительное примечание:
1. В субпозициях товарной позиции 4202 термин "лицевая поверхность" следует относить к материалу лицевой поверхности изделия, видимому невооруженным глазом, даже если этот материал является лицевым слоем комбинации материалов, из которых состоит наружный материал изделия.
Код ТН ВЭД
Наименование
позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
процентах
от тамо-
женной
стоимости
либо в
евро)
4201 00 000 0
Изделия шорно-седельные и
упряжь для любых животных
(включая постромки, поводья,
наколенники, намордники,
попоны, переметные сумы,
собачьи попоны и аналогичные
изделия), изготовленные из
любого материала
-
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
4202
Саквояжи, чемоданы, дамские
сумки-чемоданчики, кейсы для
деловых бумаг, портфели,
школьные ранцы, футляры для
очков, биноклей,
фотоаппаратов, музыкальных
инструментов, ружей, кобура и
аналогичные чехлы; сумки
дорожные, сумки-термосы для
пищевых продуктов или
напитков, сумочки для
косметики, рюкзаки, дамские
сумки, сумки хозяйственные,
портмоне, кошельки, футляры
для географических карт,
портсигары, кисеты, сумки для
рабочего инструмента, сумки
спортивные, футляры для
бутылок, шкатулки для
ювелирных изделий, пудреницы,
футляры для режущих предметов
и аналогичные изделия из
натуральной или композиционной
кожи, из листов пластмассы,
текстильных материалов,
вулканизованных волокон или
картона или полностью или
преимущественно покрытые
такими материалами или
бумагой:
- саквояжи, чемоданы, дамские
сумки-чемоданчики, кейсы для
деловых бумаг, портфели,
школьные ранцы и аналогичные
изделия:

4202 11
- - беткi жағы табиғи
былғарыдан, композициялық
былғарыдан немесе сырланған
былғарыдан жасалған:
4202 11 100 0
- - - іс қағаздарына
арналған кейстер, портфель-
дер, арқаға асатын мектеп
сөмкелерi және ұқсас
бұйымдар
дана
5, бірақ 1 кг
үшін кемінде 1
евро
4202 11 900 0
- - - өзгелері
дана
5, бірақ 1 кг
үшін кемінде 1
евро
4202 12
- - беткi жағы пластмасса-
дан немесе тоқыма материал-
дарынан жасалған:
- - - пластмасса
табақтарынан:
4202 12 110 0
- - - - іс қағаздарына
арналған кейстер, портфель-
дер, арқаға асатын мектеп
сөмкелерi және ұқсас
бұйымдар
дана
5, бірақ 1 кг
үшін кемінде 1
евро
4202 12 190 0
- - - - өзгелері
дана
5, бірақ 1 кг
үшін кемінде 1
евро
4202 12 500 0
- - - қалыпталған
пластмассадан
дана
5, бірақ 1 кг
үшін кемінде 1
евро
- - - вулканизацияланған
талшықты қоса алғанда өзге
материалдардан:
4202 12 910 0
- - - - іс қағаздарына
арналған кейстер,
портфельдер, арқаға асатын
мектеп сөмкелерi және ұқсас
бұйымдар
дана
5, бірақ 1 кг
үшін кемінде 1
евро
4202 12 990 0
- - - - өзгелері
дана
5, бірақ 1 кг
үшін кемінде 1
евро
4202 19
- - өзгелері:
4202 19 100 0
- - - алюминийден жасалған
дана
5, бірақ 1 кг
үшін кемінде 1
евро
4202 19 900 0
- - - өзге материалдардан
жасалған
дана
5, бірақ 1 кг
үшін кемінде 1
евро
- ұстайтын тұтқасы жоқ
сөмкелерді қоса алғанда
иыққа iлетiн белдiгi бар
немесе иыққа iлетiн
белдiксiз әйел сөмкелері:
дана
4202 21 000 0
- - беткi жағы табиғи
былғарыдан, композициялық
былғарыдан немесе сырланған
былғарыдан жасалған
дана
5, бірақ 1 кг
үшін кемінде 1
евро
4202 22
- - беткi жағы пластмасса
табақтарынан немесе тоқыма
материалдарынан жасалған:
4202 22 100 0
- - - пластмасса
табақтарынан жасалған
дана
5, бірақ 1 кг
үшін кемінде 1
евро
4202 22 900 0
- - - тоқыма
материалдарынан жасалған
дана
5, бірақ 1 кг
үшін кемінде 1
евро
4202 29 000 0
- - өзгелері
дана
5, бірақ 1 кг
үшін кемінде 1
евро
-  әдетте қалтада немесе
әйел сөмкесiне салып
жүретiн бұйымдар:

4202 11
- - с лицевой поверхностью из
натуральной кожи,
композиционной кожи или из
лаковой кожи:
4202 11 100 0
- - - кейсы для деловых бумаг,
портфели, школьные ранцы и
аналогичные изделия
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
4202 11 900 0
- - - прочие
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
4202 12
- - с лицевой поверхностью из
пластмассы или текстильных
материалов:
- - - из листов пластмассы:
4202 12 110 0
- - - - кейсы для деловых
бумаг, портфели, школьные
ранцы и аналогичные изделия
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
4202 12 190 0
- - - - прочие
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
4202 12 500 0
- - - из формованных пластмасс
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
- - - из прочих материалов,
включая вулканизованное
волокно:
4202 12 910 0
- - - - кейсы для деловых
бумаг, портфели, школьные
ранцы и аналогичные изделия
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
4202 12 990 0
- - - - прочие
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
4202 19
- - прочие:
4202 19 100 0
- - - из алюминия
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
4202 19 900 0
- - - из прочих материалов
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
- сумки дамские с плечевым
ремнем или без плечевого
ремня, включая сумки без
ручек:
4202 21 000 0
- - с лицевой поверхностью из
натуральной кожи,
композиционной кожи или из
лаковой кожи
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
4202 22
- - с лицевой поверхностью из
листов пластмассы или
текстильных материалов:
4202 22 100 0
- - - из листов пластмассы
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
4202 22 900 0
- - - из текстильных
материалов
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
4202 29 000 0
- - прочие
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
- изделия, обычно носимые в
кармане или в дамской сумке:

4202 31 000 0
- - беткi жағы табиғи
былғарыдан, композициялық
былғарыдан немесе сырланған
былғарыдан жасалған
-
5,  бірақ 1 кг  үшін
кемінде 1 евро
4202 32
- - беткi жағы пластмасса
табақтарынан немесе тоқыма
материалдарынан жасалған:
4202 32 100 0
- - - пластмасса
табақтарынан жасалған
-
5, бірақ 1 кг
үшін кемінде 1
евро
4202 32 900 0
- - - тоқыма материалдарынан жасалған
-
5, бірақ 1 кг
үшін кемінде 1
евро
4202 39 000 0
- - өзгелері
-
5, бірақ 1 кг
үшін кемінде 1
евро
- өзгелері:
4202 91
- - беткi жағы табиғи
былғарыдан, композициялық
былғарыдан немесе сырланған
былғарыдан жасалған:
4202 91 100 0
- - - жол сөмкелері,
косметикаға арналған
сөмкелер, рюкзактар және
спорттық сөмкелер
дана
5, бірақ 1 кг
үшін кемінде 1
евро
4202 91 800 0
- - - өзгелері
дана
5, бірақ 1 кг
үшін кемінде 1 евро
4202 92
- - беткі жағы пластмасса
табақтарынан немесе тоқыма
материалдарынан жасалған:
- - - пластмасса
табақтарынан жасалған:
4202 92 110 0
- - - - жол сөмкелері,
косметикаға арналған
сөмкелер, рюкзактар және
спорттық сөмкелер
дана
5, бірақ 1 кг
үшін кемінде 1
евро
4202 92 150 0
- - - - музыкалық аспаптар-
ға арналған футлярлар
дана
5, бірақ 1 кг
үшін кемінде 1
евро
4202 92 190 0
- - - - өзгелері
дана
5, бірақ 1 кг
үшін кемінде 1
евро
- - - тоқыма материалда-
рынан жасалған:
4202 92 910 0
- - - - жол сөмкелері,
косметикаға арналған
сөмкелер, рюкзактар және
спорттық сөмкелер
дана
5, бірақ 1 кг
үшін кемінде 1
евро
4202 92 980 0
- - - - өзгелері
дана
5, бірақ 1 кг үшін кемінде
1 евро
4202 99 000 0
- - өзгелері
дана
5, бірақ 1 кг үшін кемінде
1 евро
4203
Табиғи былғарыдан немесе
композициялық былғарыдан
жасалған киiм заттары және
киім керек-жарақтары:
4203 10 000
- киiм заттары:
4203 10 000 1
- - табиғи былғарыдан
жасалған
-
5, бірақ 1 кг
үшін
кемінде 1 евро
4203 10 000 9
- - өзгелері
-
5, бірақ 1 кг
үшін
кемінде 1 евро
- биялайлар, қолғаптар және
митенкiлер:
4203 21 000 0
- - спорттық мақсаттарға
арнайы арналған
пар
5, бірақ 1 кг
үшін кемінде 1
евро
4203 29
- - өзгелері:
4203 29 100 0
- - - барлық мамандықтар
үшін қорғаныс құралы
ретінде арналған
пар
5, бірақ 1 кг
үшін кемінде 1
евро
- - - өзгелері:
4203 29 910 0
- - - - ер адамдар мен
балаларға арналған
пар
5, бірақ 1 кг
үшін кемінде 1
евро
4203 29 990 0
- - - - өзгелері
пар
5, бірақ 1 кг
үшін кемінде 1
евро
4203 30 000 0
- белбеулер, белдiктер,
портупеялар және оқшантай
белдiктер
-
5, бірақ 1 кг
үшін кемінде 1
евро

4202 31 000 0
- - с лицевой поверхностью из
натуральной кожи,
композиционной кожи или из
лаковой кожи
-
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
4202 32
- - с лицевой поверхностью из
листов пластмассы или
текстильных материалов:
4202 32 100 0
- - - из листов пластмассы
-
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
4202 32 900 0
- - - из текстильных
материалов
-
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
4202 39 000 0
- - прочие
-
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
- прочие:
4202 91
- - с лицевой поверхностью из
натуральной кожи,
композиционной кожи или из
лаковой кожи:
4202 91 100 0
- - - сумки дорожные, сумочки
для косметики, рюкзаки и
спортивные сумки
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
4202 91 800 0
- - - прочие
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
4202 92
- - с лицевой поверхностью из
листов пластмассы или
текстильных материалов:
- - - из листов пластмассы:
4202 92 110 0
- - - - сумки дорожные,
сумочки для косметики,
рюкзаки и спортивные сумки
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
4202 92 150 0
- - - - футляры для
музыкальных инструментов
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
4202 92 190 0
- - - - прочие
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
- - - из текстильных материалов:
4202 92 910 0
- - - - сумки дорожные,
сумочки для косметики,
рюкзаки и спортивные сумки
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
4202 92 980 0
- - - - прочие
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
4202 99 000 0
- - прочие
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
4203
Предметы одежды и
принадлежности к одежде, из
натуральной кожи или
композиционной кожи:
4203 10 000
- предметы одежды:
4203 10 000 1
- - из натуральной кожи
-
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
4203 10 000 9
- - прочие
-
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
- перчатки, рукавицы и
митенки:
4203 21 000 0
- - специально предназначенные
для спортивных целей
пар
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
4203 29
- - прочие:
4203 29 100 0
- - - защитные для всех
профессий
пар
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
- - - прочие:
4203 29 910 0
- - - - мужские и для
мальчиков
пар
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
4203 29 990 0
- - - - прочие
пар
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
4203 30 000 0
- пояса, ремни, портупеи и
патронташи
-
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг

4203 40 000 0
- киiмге арналған өзге
керек-жарақтар
-
5, бірақ 1 кг үшін кемінде 1 евро
[4204 00]
4205 00
Табиғи былғары немесе
композициялық былғарыдан
жасалған басқа бұйымдар:
- машиналарда немесе
механикалық құрылғыларда
пайдаланылатын немесе өзге
де техникалық мақсаттар
үшін:
4205 00 110 0
- - конвейерлік таспалар
немесе жетек белдігі немесе
бельтинг
0
4205 00 190 0
- - өзгелері
5,  бірақ 1 кг үшін кемінде 1 евро
4205 00 900 0
- өзгелері
-
5,  бірақ 1 кг үшін кемінде 1
евро
4206 00 000 0
Iшектерден, (жiбек иiрiм
фиброиндерiнен алынған
талшықтардан басқа)
көкбауырлардан, қуықтардан
немесе сiңiрлерден жасалған
бұйымдар
-
5,  бірақ 1 кг
үшін кемінде 1
евро
43-топ
Табиғи және жасанды үлбiр; одан жасалған бұйымдар
Ескертулер :
1. Бүкіл Номенклатура бойынша "табиғи үлбiр" терминi 4301 тауар позициясындағы тері-үлбір шикізатынан басқа, барлық жануарлардың жүнi бар немесе жүнi жоқ иленген терiлерiне қолданылады.
2.  Осы топқа мыналар:
а) құстардың терiлерi мен олардың бөлiктерi, қауырсындарымен нeмece түбiтiмен; (0505 немесе 6701 тауар позициясы);
б) 41-топтың түгi немесе жүнi бар өңделмеген терiлер (осы топтың 1в-ескертуiн қараңыз);
в) былғарыдан жасалған табиғи немесе жасанды үлбiрегi бар биялайлар, қолғаптар және митенкiлер (4203 тауар позициясы);
г) 64-топтың бұйымдары;
д) 65-топтың бас киiмдерi немесе олардың бөлiктерi;
е) 95-топтың бұйымдары (мысалы, ойыншықтар, ойындар, спорттық мүкәммәл) енігізілмейді.
3. 4303 тауар позициясына басқа материалдармен бiрiктiрiлген иленген үлбiрлiк терiлер және олардың бөлiктерi, киiм түрiнде немесе оның бөлiгi немесе керек-жарағы ретiнде онымен бiрге тiгiлген, басқа бұйым түрiнде тiгiлген, иленген үлбiрлiк терiлер және олардың бөлiктерi енгізілмейді.
4. Табиғи немесе жасанды үлбiр астары бар, немесе табиғи не жасанды үлбiрлерi сырт жағына бекiтiлген киiм заттары және киімге арналған керек-жарақтар (жоғарыда 2-ескертуде айтылғандардан басқа), үлбiр тек әрлеу  болып табылатын жағдайлардан басқа, нақты жағдайға байланысты 4303 немесе 4304 тауар позицияларына енгiзiледi.
5. Бүкіл Номенклатура бойынша "жасанды үлбiр" терминi табиғи үлбiрдiң мата немесе тоқыма имитацияларынан басқа (негiзiнен 5801 немесе 6001 тауар позициясы), былғарыға, матаға немесе басқа материалдарға жапсырылып, жүннен, түктен немесе өзге талшықтардан табиғи үлбiрдiң кез келген имитациясын бiлдiредi.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бірл.
Баж ставкасы (кеден құнының пайызымен не евромен)
4301
Терi-үлбiрлiк шикiзаты
(үлбiрлiк бұйымдарды
дайындауға жарамды бастарды,
құйрықтарды, аяқтарды және
басқа бөлiктер немесе
қиықтарды қоса алғанда),

4203 40 000 0
- прочие принадлежности к
одежде
-
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
[4204]
4205 00
Прочие изделия из натуральной
кожи или композиционной кожи:
- используемые в машинах или
механических устройствах или
для прочих технических целей:
4205 00 110 0
- - ленты конвейерные или
ремни приводные, или бельтинг
-
0
4205 00 190 0
- - прочие
-
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
4205 00 900 0
- прочие
-
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
4206 00 000 0
Изделия из кишок (кроме
волокна из фиброина
шелкопряда), синюги, пузырей
или сухожилий
-
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
Группа 43
Натуральный и искусственный мех; изделия из него
Примечания:
1. Во всей Номенклатуре термин "натуральный мех", кроме пушно-мехового сырья товарной позиции 4301, применяется к дубленым или выделанным шкурам всех животных с волосяным или шерстным покровом.
2. В данную группу не включаются:
а) шкурки птичьи или их части, с перьями или пухом (товарная позиция 0505 или 6701);
б) необработанные шкуры с волосяным или шерстным покровом группы 41 (см. примечание 1в к указанной группе);
в) перчатки, рукавицы и митенки, кожаные с натуральным или искусственным мехом (товарная позиция 4203);
г) изделия группы 64;
д) головные уборы или их части группы 65; или
е) изделия группы 95 (например, игрушки, игры, спортивный инвентарь).
3. В товарную позицию 4303 включаются выделанные меховые шкурки и их части, соединенные с другими материалами, и выделанные меховые шкурки и их части, сшитые вместе в виде одежды или ее частей или принадлежностей, или в виде других изделий.
4. Предметы одежды и принадлежности к одежде (за исключением упомянутых выше в примечании 2), имеющие подкладку из натурального или искусственного меха, или у которых натуральный или искусственный мех прикреплен с наружной стороны, кроме случаев, когда мех является только отделкой, включаются в товарную позицию 4303 или 4304, в зависимости от конкретного случая.
5. Во всей Номенклатуре термин "искусственный мех" означает любую имитацию натурального меха из шерсти, волоса или других волокон, наклеенных или нашитых на кожу, ткань или другие материалы, кроме тканых или вязаных имитаций натурального меха (в основном, товарная позиция 5801 или 6001).
Код ТН ВЭД
Наименование
позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
процентах
от тамо-
женной
стоимости
либо в
евро)
4301
Сырье пушно-меховое (включая
головы, хвосты, лапы и прочие
части или обрезки, пригодные
для изготовления меховых
изделий), кроме
необработанных шкур товарной

1.  Осы топқа:
а) сүректiк жоңқа, сүректiк жаңқа, негiзiнен парфюмерияда, фармацияда немесе инсектицид, фунгицид ретiнде не болмаса ұқсас мақсаттарда қолданылатын сүректiк масса немесе ұнтақ түрiнде ұсатылған сүрек (1211 тауар позициясы);
б) бамбук немесе негiзiнен өру үшiн қолданылатын, өңделмеген, ыдыраған немесе ыдырамаған, ен бойына араланған немесе араланбанған немесе ұзынынан араланған немесе араланбанған өзге сүректiк материалдар (1401 тауар позициясы);
в) сүректiк жоңқа, сүректiк жаңқа, негiзiнен бояу немесе илеу үшiн қолданылатын сүректiк масса немесе ұнтақ түрiндегi сүрек (1404 тауар позициясы);
г) активтендiрiлген сүректiк көмiр (3802 тауар позициясы);
д) 4202 тауар позициясының бұйымдары;
е) 46-топтың тауарлары;
ж) 64-топтағы аяқ киiм немесе оның бөлiктерi;
з) 66-топтың тауарлары (мысалы, қолшатырлар, таяқтар және олардың бөлiктерi);
и) 6808 тауар позициясының тауарлары;
к) 7117 тауар позициясының бижутериясы;
л) ХVI немесе ХVII бөлiмдердiң тауарлары (мысалы, машиналардың бөлiктерi, машиналардың және аппараттардың қаптамалары, қақпақтары, корпустары және күйме жасаушы шеберлердің бұйымдары);
м) XVIII бөлiмнiң тауарлары (мысалы, сағаттардың корпустары мен музыкалық аспаптар және олардың бөлiктерi);
н) оқпен атылатын қару-жарақтың бөлiктерi (9305 тауар позициясы);
о) 94-топтың бұйымдары (мысалы, жиhаз, шамдар және жарықтандыру жабдықтары жинақталған құрылыс конструкциялары);
п) 95-топтың бұйымдары (мысалы, ойыншықтар, ойындар, спорттық мүкәммәл);
р) 96-топтың бұйымдары (мысалы, тартатын трубкалар және олардың бөлiктерi, түймелер, қарындаштар), 9603 тауар позициясындағы ағаш корпустар мен қаламдардан басқа; немесе
с) 97-топтың бұйымдары (мысалы, өнер туындылары) eнгiзiлмейді.
2. Бұл топта "сығымдалған сүрек" термині сүректің қосылысқан жіктеріне қосымша берік байланыс беріп тұратын химиялық немесе физикалық өңдеуге ұшыраған сүректі білдіреді, осының нәтижесінде ол механикалық беріктігінің немесе химиялық немесе электрлік әсерлерге қарсыласуының жақсаруы нәтижесінде жоғары тығыздыққа немесе қаттылыққа ие болады.
3. 4414-4421 тауар позицияларына ағаш жоңқалары немесе осыған ұқсас тақташалар, ағаш талшығы тақташалары, қабатты немесе сүректердің осыған ұқсас бұйымдарынан сығымдалған сүрек бұйымдары енгізіледі.
4. 4410, 4411 немесе 4412 тауар позицияларына 4409 тауар позициясы бұйымдарына тән пішін берілуі мүмкін, олар майысқан, гофрирленген, тесілген, кесілген немесе шаршы немесе тік бұрыштан ерекшеленетін нысан бойынша қалыптанған немесе бұл оларға басқа тауар позицияларының қасиеттерін бермейтін жағдайда басқа да кез келген өңдеуге ұшырауы мүмкін.

1. В данную группу не включаются:
а) древесная щепа, древесная стружка, древесина измельченная или в виде древесной массы или порошка, используемые главным образом в парфюмерии, фармации или в качестве инсектицида, фунгицида или для аналогичных целей (товарная позиция 1211);
б) бамбук или прочие материалы древесной природы, используемые главным образом для плетения, необработанные, расщепленные или нерасщепленные, распиленные или не распиленные вдоль или разрезанные или не разрезанные по длине (товарная позиция 1401);
в) древесная щепа, древесная стружка, древесина в виде древесной массы или порошка, используемые главным образом для крашения или дубления (товарная позиция 1404);
г) активированный древесный уголь (товарная позиция 3802);
д) изделия товарной позиции 4202;
е) товары группы 46;
ж) обувь или ее части группы 64;
з) товары группы 66 (например, зонты и трости и их части);
и) товары товарной позиции 6808;
к) бижутерия товарной позиции 7117;
л) товары раздела XVI или XVII (например, части машин, кожухи, крышки, корпуса машин и аппаратуры и изделия мастеров-каретников);
м) товары раздела ХVIII (например, корпуса часов и музыкальные инструменты и их части);
н) части огнестрельного оружия (товарная позиция 9305);
о) изделия группы 94 (например, мебель, лампы и осветительное оборудование, сборные строительные конструкции);
п) изделия группы 95 (например, игрушки, игры, спортивный инвентарь);
р) изделия группы 96 (например, курительные трубки и их части, пуговицы, карандаши), за исключением деревянных корпусов и ручек для изделий товарной позиции 9603; или
с) изделия группы 97 (например, произведения искусства).
2. В данной группе термин "прессованная древесина" означает древесину, подвергнутую химической или физической обработке, придающей уже соединенным слоям древесины дополнительную прочность связи, в результате чего она приобретает повышенную плотность или твердость вместе с улучшением механической прочности или сопротивления к химическому или электрическому воздействию.
3. В товарные позиции 4414 - 4421 включаются изделия соответствующего описания из древесностружечных или аналогичных плит, древесноволокнистых плит, слоистой или прессованной древесины аналогично изделиям из древесины.
4. Изделиям товарной позиции 4410, 4411 или 4412 может быть придан профиль, характерный для изделий товарной позиции 4409, они могут быть изогнуты, гофрированы, перфорированы, разрезаны или сформированы по форме, отличной от квадратной или прямоугольной, или подвергнуты любой другой обработке при условии, что это не придает им свойств изделий других товарных позиций.

5. 4417 тауар позициясына жүзі, жұмыстық жиегі, жұмыстық беткейі немесе басқа да жұмыстық бөлігі 82-топқа 1-ескертуде аталған материалдардан орындалған аспаптар енгізілмейді.
6. Жоғарыдағы 1-ескертудегі ережелер сақталған жағдайда және егер мәтінде өзгеше талап етілмесе, осы топтағы тауар позицияларындағы "сүрек" термині бамбукке де және сүрек табиғаты бар басқа да материалдарға да қатысты.
Қосалқы позицияларға ескерту:
4403 41 - 4403 49, 4407 24 - 4407 29, 4408 31 - 4408 39 және 4412 31 қосалқы позицияларда "тропикалық тұқымдастар сүрегі" деген термин мынадай сүректі білдіреді: прилистникті митрагина, кайя иворензис, афрормозия (түрлері), брахистегия (түрлері), жұпар иісті фрагрэа, гвиандық карапа немесе шаян тәрізді ағаш, aningrйй, африкалық туррэантус, қанатты лофира, balau, бальза, ақшыл-қызғылты сүректі исі аңқыған гварея, ақшыл-қоңыр сүректі исі аңқыған гварея, приория копаифера, цедрела (түрлері), африкалық пиптадения, шорея (түрлері), ловоа (түрлері),  афзелия, иворендік терминалия, Гоэлд кордиясы, ірімшік ағаш, fuma, ағаш тәрізді кратоксилон, иломба немесе анголездік пикнантус, кеуекті феба, паратекома, биік хлорофора немесе африкалық тик ағашы, бразилиялық копал, жұқа қабырғалы диера, кариниана легалис, jongkong, хош иісті дриабаланопс немесе камфор ағашы, коомпассия, қос қанатты жеміс (түрлері), Кандолль энтандрофрагмасы, көкнәр түсті цистантера, koto, ақшыл-қызыл сүрегі бар шорея, сәнді терминалия, кордия (түрлері), плантимисциум  (түрлері),  махогониелік немесе Геккель қызыл мимузопсы, квалеа (түрлердің бірі), биік мансония, тарриетия (түрлері), шорея бакау, хопея (түрлері), Бейкер интсиясы, merрauh, анизоптера (түрлері),  moabi, пайдалы тарриетия, қатты қарамайлы триплохитон, Клайн аукумеясы, onzabili, orey, ovengkol, озиго немесе бутнер пахилобусы, гибондық птерокарпус, драконтомелум дао, Гватемала палисандры, Пара палисандры, Рио палисандры, бразилиялық қызғылт ағаш, эуксилофора парэнзис, pau marfim, альстония конгензис, жалаңашталған тетрамериста, гондурастік вохизия, Варбург гонистилюсы, цилиндрлі энтандрофрагма, бомбакопсис, батпақты псевдосиндора, пайдалы энтандрофрагма, sucuрira, suren, тик, немесе джат ағашы, tauari, анголдық энтандрофрагма, бальзамды госсвейлеродендрон, суринамдық вирола, шореялардың әр алуан түрлерінің сүрегі, парашорея және пентакме,  шореялардың барлық түрлерінің шел қабықты сүрегі, парашорея, фагуцин шореясы.
Қосымша ескертулер:
1. 4405 тауар позицияда "сүрек ұны" термині 0,63 мм. мөлшерінде саңылаулары бар електе ұсталатын 8 мас.%-дан аспайтын сүрек ұнтағын білдіреді.

5. В товарную позицию 4417 не включаются инструменты, у которых лезвие, рабочая кромка, рабочая поверхность или другая рабочая часть выполнены из материалов, перечисленных в примечании 1 к группе 82.
6. При условии соблюдения положений примечания 1 выше и если контекст не требует иного, термин "древесина" в товарных позициях данной группы относится также к бамбуку и другим материалам древесной природы.
Примечание к субпозициям:
1. В субпозициях 4403 41 - 4403 49, 4407 24 - 4407 29, 4408 31 - 4408 39 и 4412 31 термин «древесина тропических пород» означает древесину следующих пород: митрагина прилистниковая, кайя иворензис, афрормозия (виды), брахистегия (виды), фрагрэа душистая, карапа гвианская, или крабовое дерево, aningrйй, туррэантус африканский, лофира крылатая, balau, бальза, гварея пахучая с бледно-розовой древесиной, гварея пахучая с розовато-коричневой древесиной, приория копаифера, цедрела (виды), пиптадения африканская, шорея (виды), ловоа (виды), афзелия, терминалия иворенская, кордия Гоэлда, сырное дерево, fuma, кратоксилон древовидный, иломба, или пикнантус анголезский, феба пористая, паратекома, хлорофора высокая, или африканское тиковое дерево, бразильский копал, диера тонкоребристая, кариниана легалис, jongkong, дриабаланопс ароматный, или камфорное дерево, коомпассия, двукрылоплодник (виды), энтандрофрагма Кандолля, цистантера макоцветная, koto, шорея с бледно-красной древесиной, терминалия пышная, кордия (виды), плантимисциум (виды), махогониевое, или красное дерево, мимузопс Геккеля, квалеа (один из видов), мансония высокая, тарриетия (виды), шорея бакау, хопея (виды), интсия Бейкера, merрauh, анизоптера (виды), moabi, тарриетия полезная, триплохитон твердосмольный, аукумея Клайна, onzabili, orey, ovengkol, озиго, или пахилобус бутнеров, птерокарпус гибонский, драконтомелум дао, палисандр Гватемала, палисандр Пара, палисандр Рио, бразильское розовое дерево, эуксилофора парэнзис, pau marfim, альстония конгензис, тетрамериста оголенная, вохизия гондурасская, гонистилюс Варбурга, энтандрофрагма цилиндрическая, бомбакопсис, псевдосиндора болотная, энтандрофрагма полезная, sucuрira, suren, тик, или джатовое дерево, tauari, энтандрофрагма ангольская, госсвейлеродендрон бальзамный, вирола суринамская, древесина различных видов шореи, парашореи и пентакме, заболонная древесина шореи всех видов, парашорея, шорея фагуцина.
Дополнительные примечания:
1. В товарной позиции 4405 термин "мука древесная" означает древесный порошок, не более 8 мас.% которого удерживается на сите с отверстиями размером 0,63 мм.

2. 4414 00 100 0, 4418 10 100 0, 4418 20 100 0, 4419 00 100 0, 4420 10 110 0 және 4420 90 910 0 кіші қосалқы позияцияларда "тропикалық тұқымдас сүрек" термині мынадай тұқымдастарды білдіреді: Клайн аукумеясы, қатты қарамайлы триплохитон, цилиндрлік энтандрофрагма, пайдалы энтандрофрагма, кайя иворензис, Геккельмимузопсы, биік хлорофорасы немесе африкалық тик ағашы, анголдық энтандрофрагма, биік мансония, иломба немесе анголездік пикнантус, ловоа (түрлері), сәнді терминалия, қанатты лофира, күңгірт-қызыл сүрегі бар шорея, ақшыл-қызыл сүрегі бар шорея,   шорея бакау, шореялардың әр алуан түрлерінің сүрегі, парашорея, пентакме, шореялардың әр алуан түрлерінің шел қабықты сүрегі, парашорея, фагуцин шореясы және шореялардың басқа да түрлері, хош иісті фрагрэа, қос қанатты жеміс, Варбург гонистилюсы, жұпар иісті дриабаланопс немесе камфорлық ағаш, тик немесе джат ағашы, jongkong, Бейкер интсиясы, жұқа қабырғалы диера, коомпассия, суринамдық вирола, махогониелік немесе қызыл ағаш (Swietenia sрр.), кеуекті феба, бальза, Рио палисандры, Пара палисандры және бразилиялық қызғылт ағаш.
СЭҚ ТН
коды
Позицияның атауы Қос.
өлш.
бірл.
Баж ставксы
(кеден құнының
пайызымен не
евромен)

2. В подсубпозициях 4414 00 100 0, 4418 10 100 0, 4418 20 100 0, 4419 00 100 0, 4420 10 110 0 и 4420 90 910 0 термин "древесина тропических пород" означает древесину следующих пород: аукумея Клайна, триплохитон твердосмольный, энтандрофрагма цилиндрическая, энтандрофрагма полезная, кайя иворензис, мимузопс Геккеля, хлорофора высокая, или африканское тиковое дерево, энтандрофрагма ангольская, мансония высокая, иломба, или пикнантус анголезский, ловоа (виды), терминалия пышная, лофира крылатая, шорея с темно-красной древесиной, шорея с бледно-красной древесиной, шорея бакау, древесина различных видов шореи, парашореи, пентакме, заболонная древесина шореи всех видов, парашорея, шорея фагуцина и другие виды шореи, фрагрэа душистая, двукрылоплодник, гонистилюс Варбурга, дриабаланопс ароматный, или камфорное дерево, тик, или джатовое дерево, jongkong, интсия Бейкера, диера тонкоребристая, коомпассия, вирола суринамская, махогониевое, или красное дерево (Swietenia sрр.), феба пористая, бальза, палисандр Рио, палисандр Пара и бразильское розовое дерево.
Код ТН ВЭД
Наименование
позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
процентах
от тамо-
женной
стоимости
либо в
евро)

4504 90
-  өзгелері:
4504 90 200 0
- - тығындар мен бітеуіштер
-
5
4504 90 800 0
- - өзгелері
-
5
46-топ
Сабаннан жасалған бұйымдар, альфалар немесе тоқу үшін өзге де материалдар; себет бұйымдар және тоқылатын  бұйымдар
Ескертулер :
1. Бұл топтағы "тоқу үшін материалдар" термині тоқу, қайта тоқу немесе осыған ұқсас процесстер үшін жарамды болатын түрдегі немесе жағдайдағы материалдарды білдіреді; бұл материалдарға сабандар, тал шыбықтары, бамбук, құрақ, қамыс, сүрек жолақшалары, өзге де өсімдік материалдарының жолақтары (мысалы, қабық жолақтары, жіңішке жапырақтар мен рафия немесе жалпақ жапырақтардан кесілген жолақтар), иіруге ұшырамаған табиғи тігу талшықтары, моножіп және жолақтар немесе таспа және пластмассадан жасалған ұқсас нысандар және қағаздан жасалған жолақтар немесе таспалар, табиғи теріден немесе композициялық теріден жасалған жолақтар немесе таспалар емес, киіз немесе фетр немесе тігілмеген материалдар, адамның шашы, жылқының қылы, тоқыған немесе иірілген қатар немесе моножіп және 54-топтың жалпақ жібі мен ұқсас жіптерін білдіреді.

4504 90
- прочие:
4504 90 200 0
- - пробки и заглушки
-
5
4504 90 800 0
- - прочие
-
5
Группа 46
Изделия из соломы, альфы или прочих материалов для плетения;
корзиночные изделия и плетеные изделия
Примечания:
1. В данной группе термин "материалы для плетения" означает материалы, находящиеся в виде или состоянии, пригодном для плетения, переплетения или аналогичных процессов; к этим материалам относятся солома, ива, бамбук, ротанг, тростник, камыш, полоски древесины, полосы прочих растительных материалов (например, полосы коры, узкие листья и рафия или полосы, вырезанные из широких листьев), натуральные текстильные волокна, не подвергнутые прядению, мононить и полоса или лента и аналогичные формы из пластмасс и полосы или ленты из бумаги, но не полосы или ленты из натуральной кожи или композиционной кожи, войлока, или фетра, или нетканых материалов, человеческий волос, конский волос, текстильная ровница или пряжа, или мононить и плоская нить и аналогичные нити группы 54.

2. Бұл топқа мыналар енгізілмейді:
а) 4814 тауар позициясының үстел үсті жамылғылары;
б) өрілген немесе өрілмеген (5607 тауар позициясы) жіңішке арқандар, арқандар, жуан арқандар немесе тростар;
в) аяқ киім немесе бас киімдер немесе 64 және 65-топтағы олардың бөліктері;
г) көлік құралдары немесе тоқу үшін жасалған материалдардан көлік құралдары үшін шанақ (87-топ); немесе
д)  94-топ бұйымдары (мысалы, жиһаз, шамдар және жарық беретін жабдықтар).
3. 4601 тауар позициясындағы "тоқу үшін материалдар, қатар иіруге байланысты тоқу үшін материалдардан жасалған тоқылған және ұқсас бұйымдар" термині тоқу үшін жасалған, тоқылған материалдарды және тоқу үшін материалдардан жасалған, қатар орналасқан және байланыста бірлескен, оларды қосу үшін иіруге ұшырайтын тоқу материалдары пайдаланылатынына немесе пайдаланбайтынына қарамастан, жапырақтар нысанындағы ұқсас бұйымдарды білдіреді.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бір.
Баж ставкасы (кеден құнының пайызымен не евромен)

2. В данную группу не включаются:
а) настенные покрытия товарной позиции 4814;
б) бечевки, веревки, канаты или тросы, плетеные или неплетеные (товарная позиция 5607);
в) обувь или головные уборы или их части группы 64 или 65;
г) транспортные средства или кузова для транспортных средств из материалов для плетения (группа 87); или
д) изделия группы 94 (например, мебель, лампы и осветительное оборудование).
3. В товарной позиции 4601 термин "материалы для плетения, плетеные и аналогичные изделия из материалов для плетения, связанные в параллельные пряди" означает материалы для плетения, плетеные и аналогичные изделия из материалов для плетения, расположенные рядами и связанные вместе, в форме листов, независимо от того, используются или нет для их соединения текстильные материалы, подвергнутые прядению.
Код ТН ВЭД
Наименование
позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
процентах
от тамо-
женной
стоимости
либо в
евро)

г) сiңдiрiлген немесе сабынмен немесе жуу құралдарымен (3401 тауар позициясы) немесе жылтырату заттарымен, кремдермен немесе ұқсас заттармен (3405 тауар позициясы) қапталған қағаз немесе целлюлозды мақта;
д) 3701-3704 тауар позицияларындағы жарықсезгiш қағаз немесе картон;
e) диагностикалық немесе зертханалық реагент (3822-тауар позициясы) сiңген қағаз;
ж) қағазбен толтырылған қабатты парақ пластмасса немесе бiр қабаты қағаз немесе картон пластмасса қабатымен жабылған, 4814 (39-тобы) тауар позициясындағы қабырға жабатындарды қоспағанда, егер соңғысы материалдың барлық қалыңдығының жартысынан көбiн құраса, мұндай материалдардан жасалған бұйымдар:
з) 4202 тауар позициясының (мысалы, жол жабдықтары) бұйымдары;
и) 46-топ бұйымдары (тоқуға арналған материалдардан жасалған бұйымдар);
к) қағаз жiп немесе олардан жасалған тоқыма бұйымдары (ХI бөлім);
л) 64 немесе 65-топтарының бұйымдары;
м) түрпiленген қағаз немесе картон (6805 тауар позициясы) немесе қағаз немесе картон негiзiндегi слюда (қабатас) (6814 тауар позициясы) (алайда, слюдалық ұнтақпен жабылған қағаз және картон осы топқа кiредi);
н) қағаз немесе картон негiзiндегi металл фольга (ХҮ бөлім);
о) 9209 тауар позициясының бұйымдары; немесе
п) 95-топтың (мысалы, ойыншықтар, ойындар, спорттық заттар) немесе 96-топтарындағы (мысалы, түймелер) бұйымдары енгiзiлмейдi.
3. Аталған топқа 7-ескертудiң ережелерi сақталған жағдайда, 4801-4805-тауар позициясына сулану белгiсiмен немесе бетiнен желім жағылып жылтыратылған немесе ұқсас өңдеумен кәмшаттауға, асыра кәмшаттауға ұшыраған қағаз және картон, сондай-ақ кез келген тәсiлмен барлық масса бойынша мәрмәрға ұқсастырылып боялған немесе өңделген целлюлоза талшықтарынан жасалған жайма және целлюлоза мақтасы, қағаз, картон кiредi. 4803 тауар позициясында ерекше келiсiлгендердi қоспағанда, бұл тауар позициясына өзге де өңдеуден өткен қағаз, картон, целлюлоза мақтасы немесе целлюлоза талшығынан жасалған жайма кiрмейдi.
4. Осы топта "газет қағазы" терминi, құрамында механикалық немесе химиялық-механикалық тәсiлмен алынған, желiмделген немесе өте аз желiмделген, әрбiр парағының беткi жағы бұдырлы болып келген, Parker Print Surf (1 МПа) аппаратында өлшенген, 2,5 мкм (микрон) асатын, массасы 40 г. кем емес 1 м 2 бiрақ 65 г. аспайтын талшықтың жалпы массасынан 50% кем емес сүргiлiк талшығы бар баспагазетi үшiн пайдаланылатын борланбаған қағазды бiлдiредi.
5. 4802 тауар позициясындағы "хат, баспа немесе басқа графикалық мақсат үшiн пайдаланылатын қағаз және картон" және "перфорацияланбаған карталар және перфорацияланған қағаз таспалар" терминi механикалық немесе химиялық-механикалық тәсiлмен алынған ағартылған масса немесе массадан басты негiзде жасалған және мынадай өлшемдердiң кез келгенiн қанағаттандыратын қағазды және картонды бiлдiредi:

г) бумага или целлюлозная вата, пропитанные или с покрытием мылом или моющими средствами (товарная позиция 3401) или полирующими веществами, кремами или аналогичными средствами (товарная позиция 3405);
д) сенсибилизированная бумага или картон товарных позиций 3701-3704;
е) бумага, пропитанная диагностическими или лабораторными реагентами (товарная позиция 3822);
ж) листовая слоистая пластмасса с бумажным наполнением, или один слой бумаги или картона, покрытый слоем пластмассы, если последний составляет более половины всей толщины материала, или изделия из таких материалов, исключая настенные покрытия товарной позиции 4814 (группа 39);
з) изделия товарной позиции 4202 (например, дорожные принадлежности);
и) изделия группы 46 (изделия из материалов для плетения);
к) бумажная пряжа или текстильные изделия из нее (раздел XI);
л) изделия группы 64 или 65;
м) абразивная бумага или картон (товарная позиция 6805) или слюда на бумажной или картонной основе (товарная позиция 6814) (однако бумага и картон, покрытые слюдяным порошком, входят в данную группу);
н) металлическая фольга на бумажной или картонной основе (раздел XV);
о) изделия товарной позиции 9209; или
п) изделия группы 95 (например, игрушки, игры, спортивный инвентарь) или группы 96 (например, пуговицы).
3. При условии соблюдения положений примечания 7 к данной группе, в товарные позиции 4801-4805 включаются бумага и картон, подвергнутые каландрированию, суперкаландрированию, лощению или аналогичной отделке, с нанесенными водяными знаками или поверхностной проклейкой, а также бумага, картон, целлюлозная вата и полотно из целлюлозных волокон, окрашенные или отделанные под мрамор по всей массе любыми способами. За исключением особо оговоренных в товарной позиции 4803 случаев, в эти товарные позиции не включают бумагу, картон, целлюлозную вату или полотно из целлюлозных волокон, прошедшие иную обработку.
4. В данной группе термин "газетная бумага" означает бумагу немелованную, используемую для печатания газет, с содержанием от общей массы волокна не менее 50% древесных волокон, полученных механическим или химико-механическим способом, не проклеенную или очень слабо проклеенную, имеющую шероховатость поверхности по каждой стороне, измеренную аппаратом Рarker Рrint Surf (1МПа), превышающую 2,5 мкм (микрона), с массой 1 м 2 не менее 40 г, но не более 65 г.
5. В товарной позиции 4802 термины "бумага и картон, используемые для письма, печати или других графических целей" и "неперфорированные карты и неперфорированные бумажные ленты" означают бумагу и картон, изготовленные главным образом из беленой массы или массы, полученной механическим или химико-механическим способом, и удовлетворяющие любому из следующих критериев:

Массасы 150 г. аспайтын 1 м 2 қағаз немесе картон үшiн:
а) механикалық немесе химикалық-механикалық тәсiлмен алынған талшық құрамы 10% немесе одан да көп, және
1) массасы 80 г аспайтын 1 м 2 , немесе
2) боялған массада; немесе
б) күлдiк 8% артық, және
1) массасы 80 г аспайтын 1 м 2 , немесе
2) боялған массада; немесе
в) күлдiк 3 % астам және ағартқыш 60 % немесе артық; немесе
г) күлдiк 3 % астам бiрақ 8% аспайтын, ағартқыш кемiнде 60% және таптау индексi кемiнде немесе 2,5 кПа м 2 /г тең; немесе
д) күлдiк 3% немесе аз, ағартқыш 60% немесе көп және таптау индексi кемiнде немесе 2,5 кПа м 2 /г тең;
Массасы 150 г. 1 м 2 көп қағаз немесе картон үшiн:
а) боялған массада; немесе
б) ағартылуы 60 % немесе одан да көп, және
1) қалыңдығы 225 мкм (микрон) немесе аз, немесе
2) қалыңдығы 225 мкм (микрон), бiрақ 508 мкм (микрон) көп емес және күлi 3% көп; немесе
в) ағартылуы 60% аз, қалыңдығы 254 мкм (микрон) немесе аз және күлi 8 % көп.
Алайда, 4802-тауар позициясына жабын картондарына арналған қағаз-негiздегi немесе картон-негiздегi сүзгiш қағаз немесе картон (шай шығару үшiн пакеттерге арналған қағаздарды қоса) енгiзiлмейдi.
6. Аталған топта "крафт-қағаз және краф-картон" терминi химиялық сульфат немесе натрон тәсiлiмен алынған, талшықтың жалпы массасының 80 % кем емес талшықты құрайтын қағазды және картонды бiлдiредi.

Для бумаги или картона с массой 1 м 2 не более 150 г:
а) содержание волокон, полученных механическим или химико-механическим способом, 10% или более, и
1) масса 1 м 2 не более 80 г, или
2) окрашенные в массе; или
б) зольность более 8%, и
1) масса 1 м 2 не более 80 г, или
2) окрашенные в массе; или
в) зольность более 3% и белизна 60% или более; или
г) зольность более 3%, но не более 8%, белизна менее 60% и индекс продавливания менее или равен 2,5 кПа . м 2 /г; или
д) зольность 3% или менее, белизна 60% или более и индекс продавливания менее или равен 2,5 кПа·м 2 /г.
Для бумаги или картона с массой 1 м 2 более 150 г:
а) окрашенные в массе; или
б) белизна 60% или более, и
1) толщина 225 мкм (микрон) или менее, или
2) толщина более 225 мкм (микрон), но не более 508 мкм (микрон) и зольность более 3%; или
в) белизна менее 60%, толщина 254 мкм (микрон) или менее и зольность более 8%.
В товарную позицию 4802, однако, не включаются фильтровальные бумага или картон (включая бумагу для пакетиков для заваривания чая) или бумага-основа или картон-основа для кровельного картона.
6. В данной группе термин "крафт-бумага и крафт-картон" означает бумагу и картон с содержанием от общей массы волокна не менее 80% волокон, полученных химическим сульфатным или натронным способом.

7. Тауар позицияларында ерекше келiсiлгендердi қоспағанда, 4801-ден 4811-ге дейiнгi екi немесе одан да көп тауар позицияларына енгiзiлуi мүмкiн болатын қағаз, картон, целюллоза мақтасы және целюллоза талшығынан жасалған жайма аталған тауар позицияларының iшiнде кодтардың өсу тәртiбiндегi соңғы тауар позициясына енгiзiледi.
8. 4801 және 4803-4809-тауар позицияларына тек қағаз, картон, целлюлоз мақтасы және мынадай целюллоза талшығынан жасалған жайма енгiзiледi:
а) жолақтарда немесе таспаларда немесе енi 36 см көп орамдардағы; немесе

7. За исключением особо оговоренных в товарных позициях случаев, бумага, картон, целлюлозная вата и полотно из целлюлозных волокон, которые могут включаться в две или более товарные позиции с 4801 по 4811, включаются в товарную позицию, последнюю в порядке возрастания кодов среди названных товарных позиций.
8. В товарные позиции 4801 и 4803-4809 включаются только бумага, картон, целлюлозная вата и полотно из целлюлозных волокон:
а) в полосах или лентах, или рулонах шириной более 36 см; или

б) бiр жақ бетi 36 см көп, ал екiншi жағы - жазылған күйде 15 см көп төрт бұрышты (квадраттарды қоса) парақтардағы.
9. 4814-тауар позициясындағы»"тұсқағаз және ұқсас қабырға жабындылары" терминi тек:
а) қабырғаларды немесе төбенi сәндеуге арналған енi 45 см кем емес және 160 см артық болмайтын:
i) түйiршiктi өрнектелген, бедерлi суретпен, үстiңгi бетi боялған, баспа суретiмен немесе үстiңгi бетi өзге тәсiлдермен сәндендiрiлген (мысалы, тоқыма түктерiмен), қорғаныс қабаты мөлдiр пластмассамен жабылған немесе жабылмаған;
іі) сүректiк, сабанның және т.б. бөлшектерiнiң қатысуымен пайда болған үстiңгi бeтi бұдырлы;
ііі) оң жақ бетi пластмассамен жабылған, әрі бұл қабаттың түйiршiктi өрнегі, бедерлi суреті, бояуы баспа суретi болады; немесе
iv) оң жақ бетi тоқуға, параллель тоқуда бiрiктiрiлген немесе бiрiктiрiлмеген немесе мата немесе мата емес материалдармен жабылған орамдағы қағазды;
б) қабырға немесе төбелердi сәндеуге арналған орамдардағы немесе орамдардағы емес жоғарыда көрсетiлген тәсiлдермен өңделген қағаздан жасалған ернеулер мен әшекей бедерлердi;
в) бiрнеше панелден дайындалған рулондардағы немесе парақтардағы қағаздан жасалған, пейзаждың орнына қабырғада суретті немесе оюды құрайтын қабырғалық жабындыларды ғана бiлдiредi.
Қабырға жабындылары және, сондай-ақ еденге, арналған жабынды ретiнде де пайдалану үшiн жарамды қағаз немесе кapтон негiзiнде жасалған бұйымдар 4823 тауар позициясына кiредi.

б) в прямоугольных (включая квадратные) листах, у которых одна сторона более 36 см, а другая - более 15 см в развернутом виде.
9. В товарной позиции 4814 термин "обои и аналогичные настенные покрытия" означает только:
а) бумагу в рулонах шириной не менее 45 см и не более 160 см, предназначенную для декорирования стен или потолков:
i) с зернистым тиснением, с рельефным рисунком, с окрашенной поверхностью, печатным рисунком или с поверхностью, декорированной иным способом (например, с текстильным ворсом), покрытую или не покрытую прозрачным защитным слоем пластмассы;
ii) с шероховатой поверхностью, образуемой присутствием частиц древесины, соломы и т.д.;
iii) с покрытием с лицевой стороны пластмассой, причем этот слой имеет зернистое тиснение, рельефный рисунок, окрашен, с печатным рисунком или декорирован иначе; или
iv) покрытую с лицевой стороны материалом для плетения, соединенным или не соединенным в параллельные пряди, или тканым или нетканым;
б) бордюры и фризы из бумаги, обработанные вышеуказанными способами, в рулонах или не в рулонах, пригодные для декорирования стен или потолков;
в) настенные покрытия из бумаги, изготовленные из нескольких панелей, в рулонах или листах, с печатными изображениями, образующими вместе пейзаж, картину или узор на стене.
Изделия на основе из бумаги или картона, пригодные для использования в качестве как покрытий для пола, так и настенных покрытий, включаются в товарную позицию 4823.

10. 4820 тауар позициясына басылған немесе басылмаған, өрнектелген немесе өрнектелмеген, перфорацияланған немесе перфорацияланбаған, мөлшері бойынша кесiлген жеке парақтар немесе карталар кiрмейдi.
11. 4823 тауар позициясына жаккардолық немесе ұқсас машиналарға арналған перфорацияланған қағаз немесе картонды перфокарттар және қағаз шілтер inter alia кіреді.
12. 4814 немесе 4821 тауар позициясына кiретiн бұйымдарды қоспағанда, бұйымның негiзгi тағайындалуына сәйкес келетiн басылған оюлары, суреттерi және бейнелерi бар қағаз, картон, целлюлоза мақтасы және олардан жасалған бұйымдар 49-топқа енгiзiледi.
Қосалқы позицияларға ескерту:

10. В товарную позицию 4820 не включаются отдельные листы или карты, нарезанные по размеру, напечатанные или ненапечатанные, тисненые или нетисненые, перфорированные или неперфорированные.
11. В товарную позицию 4823 включаются, inter alia, перфорированная бумага или картонные перфокарты для жаккардовых или аналогичных машин и бумажные кружева.
12. За исключением изделий, включаемых в товарную позицию 4814 или 4821, бумага, картон, целлюлозная вата и изделия из них с напечатанными узорами, рисунками или изображениями, которые соответствуют основному назначению изделий, включаются в группу 49.
Примечания к субпозициям:

1. 4804 11 және 4804 19 қосалқы позицияларындағы "крафт-лайнер" терминi рулондарда берiлетiн, талшықтың жалпы массасының кемiнде 80 %-ы химиялық сульфат немесе натрон тәсiлiмен алынған сүрек талшықтары құрайтын машина тәсiлiмен әрленген немесе жылтыратылған қағазды және картонды бiлдiредi. Мұндай бұйымдардың 1 м 2 массасы 115 г асады және Мюллен бойынша басылудың ең аз кедергiсi төмендегi кестенiң мәндерiне сәйкес келедi. 1 м 2 массаның өзге мәндерiнде басу кедергiсi желiлiк интерполяция немесе экстраполяция жолымен анықталады.
Масса,
г/ м 2
Мюллен бойынша басылудың ең аз кедергiсi, кПа

1. В субпозициях 4804 11 и 4804 19 термин "крафт-лайнер" означает отделанные или лощенные машинным способом бумагу и картон, представленные в рулонах, с содержанием от общей массы волокна не менее 80% древесных волокон, полученных химическим сульфатным или натронным способом. Масса 1 м 2 таких изделий превышает 115 г и минимальное сопротивление продавливанию по Мюллену соответствует значениям нижеследующей таблицы. При иных значениях массы 1 м 2 сопротивление продавливанию определяется путем линейной интерполяции или экстраполяции.
Масса,
г/ м 2
Минимальное сопротивление
продавливанию по Мюллену, кПа

1425
3060
115
1425
3. 4805 11 қосалқы позициясындағы "жартылай целлюлозадан жасалған гофрирлауға арналған қағаз" терминi талшықтың жалпы массасының 65%-нан кем емес мөлшерiн жартылай химиялық тәсiлмен алынған жапырақты сүректiң ағартылмаған талшығы құрайтын орамдардағы қағазды бiлдiредi, бұл қағаздың СТМ 30 (30 минуттық ұстау кездегі Corrugated Medium Test) әдiсi бойынша өлшенген басылу кедергiсi 50% тиiстi ылғалдылық пен 23 о С температура кезiнде 1,8 Н м/г асады.

1425
3060
4,4
12,3
3. В субпозиции 4805 11 термин "бумага для гофрирования из полуцеллюлозы" означает бумагу в рулонах, в которой не менее 65% от общей массы волокна составляют небеленые волокна лиственной древесины, полученные полухимическим способом, сопротивление раздавливанию этой бумаги, измеренное по методу CМТ 30 (Corrugated Medium Test при 30-минутной выдержке), превышает 1,8 Н . м 2 /г при относительной влажности 50% и температуре 23 о С.

4. 4805 12 қосалқы позициясына жартылай химиялық тәсiлмен алынған 1 м 2 -ның массасы 130 г немесе одан астам болатын, негiзiнен сабанды целлюлозадан дайындалған орамдардағы қағаз енгiзiледi, бұл қағаздың СТМ 30 (30 минуттық ұстау кездегi Corrugated Medium Test) әдiсi бойынша өлшенген басылу кедергiсi 50% тиiстi ылғалдылық пен 23 о С температура кезiнде 1,4 Н м 2 /г асады.
5. 4805 24 және 4805 25 қосалқы позициялары толығымен немесе негiзiнен қайта өңделген қағаздар мен картоннан (макулатура мен қалдықтардан) алынған қағаз бен картонды қамтиды. Тест-лайнердiң сол сияқты боялған қағаздан немесе ағартылған немесе ағартылмаған қайта өңдеу массасынан алынған үстiңгi қабатының болуы мүмкiн.
Мұндай бұйымдардың кемiнде 2 кПа м 2 /г Мюллен бойынша басу индексi болады.
6. 4805 30 қосалқы позициясындағы "сульфитты орам қағазы" терминi талшықтың жалпы массасының 40%-дан астатын құрамында 8%-дан аспайтын күлi және кемiнде 1,47 кПа м 2 /г Мюллен бойынша қысу индексi бар химиялық сульфит тәсiлiмен алынған сүректi талшық құрайтын машиналық тәсiлмен жылтыратылған қағазды бiлдiредi.
7. 4810 22 қосалқы позициясындағы "жеңiл салмақты борланған қағаз" терминi 1 м 2 -ның жалпы массасы 72 г аспайтын, әрi әрбiр үстiңгi бетiндегi жабу қабатының 1 м 2 -ның жалпы массасы 15 г аспауы тиiс болатын және талшықтың жалпы массасының кем дегенде 50 % механикалық тәсiлмен алынған сүрек талшығы құрайтын екi жағынан да борланған қағазды бiлдiредi.
СЭҚ ТН  коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бір.
Баж ставкасы (кеден құнының пайызымен не евромен)
4801 00 000 0
Орамдағы немесе парақтардағы
газеттiк қағаз
-
5
4802
Хат, баспа немесе басқа
графикалық мақсаттар үшiн
пайдаланылатын борланбаған
қағаз және картон, және
орамдағы немесе кез келген
мөлшердегi төртбұрышты
(шаршыны қоса алғанда)
парақтардағы перфорациялан-
баған карталар және
перфорацияланбаған қағаз
таспалар, 4801 немесе
4803-тауар позициясындағы
қағаздардан басқа; қолдан
құйылған қағаз және картон:

4. В субпозицию 4805 12 включается бумага в рулонах, изготовленная главным образом из соломенной целлюлозы, полученной полухимическим способом, с массой 1 м 2 130 г или более, сопротивление раздавливанию этой бумаги, измеренное по методу CМТ 30 (Corrugated Medium Test при 30-минутной выдержке), превышает 1,4 Н . м 2 /г при относительной влажности 50% и температуре 23 о С.
5. Субпозиции 4805 24 и 4805 25 включают бумагу и картон, полученные полностью или преимущественно из массы, полученной из регенерируемых бумаги или картона (макулатуры и отходов). Тест-лайнер может также иметь поверхностный слой из окрашенной бумаги или бумаги, полученной из беленой или небеленой нерегенерированной массы. Такие изделия имеют индекс продавливания по Мюллену не менее 2 кПа . м 2 /г.
6. В субпозиции 4805 30 термин "бумага оберточная сульфитная" означает лощенную машинным способом бумагу, с содержанием от общей массы волокна более 40% древесных волокон, полученных химическим сульфитным способом, с содержанием золы не более 8% и индексом продавливания по Мюллену не менее 1,47 кП . м 2 /г.
7. В субпозиции 4810 22 термин "бумага мелованная легковесная" означает бумагу, мелованную с двух сторон, общая масса 1 м 2 которой не превышает 72 г, причем масса 1 м 2 покрывного слоя на каждой поверхности не должна превышать 15 г, и не менее 50% от общей массы волокна составляют древесные волокна, полученные механическим способом.
Код ТН ВЭД
Наименование
позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
процентах
от тамо-
женной
стоимости
либо в
евро)
4801 00 000 0
Бумага газетная в рулонах
или листах
-
5
4802
Бумага и картон немелованные,
используемые для письма,
печати или других графических
целей, и неперфорированные
карты и неперфорированные
бумажные ленты, в рулонах или
прямоугольных (включая
квадратные) листах любого
размера, кроме бумаги товарной
позиции 4801 или 4803; бумага
и картон ручного отлива:

үшін 0,4 евро
4814 90 800 0
- - өзгелері
-
15, бірақ
кемінде 1 кг
үшін 0,4 евро
[4815]
4816
Қораптар салынған немесе
салынбаған көшіру, өздігінен
көшіру және өзге де көшіру
қағазы немесе аудару қағазы
(4809 тауар позициясындағы
қағаздардан басқа), көшіру
аппараттарына арналған
трафареттер және қағаздан
жасалған офсеттік пластиналар:
4816 20 000 0
- өздігінен көшіру қағаздары
-
5
4816 90 000 0
- өзгелері
-
5
4817
Қағаздан немесе картоннан
жасалған конверттер, хатқа
арналған кәртішкелер, суретсіз почталық
открыткалар мен хат жазысуға
арналған кәртішкелер;
қағаздан немесе картоннан
жасалған қағаз, кеңсе
керек-жарақтарының жиынтығын
құрайтын қораптар, сөмкелер,
футлярлар мен компендиумдар:

0,4 евро
за 1 кг
4814 90 800 0
- - прочие
-
15, но
не менее
0,4 евро
за 1 кг
[4815]
4816
Бумага копировальная,
самокопировальная и прочая
копировальная или переводная
бумага (кроме бумаги товарной
позиции 4809), трафареты для
копировальных аппаратов и
офсетные пластины из бумаги,
упакованные или не
упакованные в коробки:
4816 20 000 0
- бумага самокопировальная
-
5
4816 90 000 0
- прочие
-
5
4817
Конверты, карточки для писем,
почтовые открытки без рисунков
и карточки для переписки, из
бумаги или картона; коробки,
сумки, футляры и компендиумы,
из бумаги или картона,
содержащие наборы бумажных
канцелярских принадлежностей:

4823 90 909 2
- - - - жаккард және ұқсас
машиналарға арналған перфора-
цияланған қағаз және картон
-
10
4823 90 909 9
- - - - өзгелері
-
10
49-топ
Баспа кітаптары, газеттер, репродукциялар және полиграфия өнеркәсібінің басқа да бұйымдары; қолжазбалар, машинкамен басылған мәтіндер және жоспарлар
Ескертулер :
1. Аталған топқа:
а) мөлдір негіздегі фотографиялық негативтер немесе позитивтер (37-топ);
б) басылған немесе басылмаған рельефтік географиялық карталар, жоспарлар немесе глобустар, (9023 тауар позициясы);
в) ойын карталары немесе 95-топтың басқа да тауарлары; немесе

4823 90 909 2
- - - - перфорированные бумага
и картон для жаккардовых и
аналогичных машин
-
10
4823 90 909 9
- - - - прочие
-
10
Группа 49
Печатные книги, газеты, репродукции и другие изделия
полиграфической промышленности; рукописи, машинописные тексты и планы
Примечания:
1. В данную группу не включаются:
а) фотографические негативы или позитивы на прозрачной основе (группа 37);
б) рельефные географические карты, планы или глобусы, отпечатанные или неотпечатанные (товарная позиция 9023);
в) игральные карты или прочие товары группы 95; или

г) гравюралардың, эстамптардың немесе литографиялардың түпнұсқалары (9702 тауар позициясы), почталық маркалар немесе мембаждардың маркалары, төлеудің бірінші құнын қоса алғанда, почталық төлем белгілері, почталық кеңселік керек-жарақтар немесе 9704 тауар позициясының ұқсас заттары, 100 жылдан аса жастағы антиквариат немесе 97-топтың басқа да бұйымдары енгізілмейді.
2. 49-топтағы "баспа" термині есептеу машиналарының көмегімен алынған көбейту машиналарына, сондай-ақ өнерлеу, фотоға түсіру, фотокөшіру, термокөшіру немесе машинамен жазу жолымен жасалған материалдарға да қолданылады.
3. Қағазбен түптелгендерді қоспағанда, түптелген газеттер, журналдар мен мерзімді басылымдар және бір мұқабаға бірден астам саны біріктірілген газеттердің, журналдардың немесе басқа да мерзімдік басылымдардың тігінділері оларда жарнамалық материалдардың бар-жоқтығына қарамастан 4901 тауар позициясына енгізіледі.
4. 4901 тауар позициясына сондай-ақ:
а) репродукцияның басылым жинақтары, мысалы, түсіндірме мәтіні бар, бір немесе бірнеше томдарға мұқабалау үшін ыңғайлы нысанда нөмірленген беттерімен өнер шығармалары немесе суреттер:
б) мұқабаланған томдарға ілесіп жүретін және оларды толықтыратын безендірілген қосымшалар; және
в) бүкіл шығарманы немесе оның бөлігін құрайтын және түптеу үшін арналған іріктелген немесе жеке парақтар немесе сигнатур түріндегі және кітаптардың немесе брошюралардың баспалық бөліктері де енгізіледі.
Алайда, түсіндірме мәтіні жоқ сигнатура немесе бөлек парақтар нысанындағы суреттердің немесе иллюстрациялардың репродукциялары 4911 тауар позициясына енгізіледі.

г) подлинники гравюр, эстампов или литографий (товарная позиция 9702), марки почтовые или марки госпошлин, знаки почтовой оплаты, включая первого дня гашения, почтовые канцелярские принадлежности или аналогичные предметы товарной позиции 9704, антиквариат возрастом более 100 лет или прочие изделия группы 97.
2. В группе 49 термин "печатный" распространяется также на материалы, воспроизведенные на множительных машинах, полученные с помощью вычислительной машины, а также путем тиснения, фотографирования, фотокопирования, термокопирования или машинописи.
3. Газеты, журналы и другие периодические издания в переплетах, за исключением бумажных, и подшивки газет, журналов или других периодических изданий количеством более одного экземпляра под одной обложкой включаются в товарную позицию 4901, независимо от наличия в них рекламного материала.
4. В товарную позицию 4901 также включаются:
а) сборники печатных репродукций, например, произведений искусства или рисунков с пояснительным текстом, с пронумерованными страницами в форме, удобной для брошюровки в один или несколько томов;
б) иллюстрированные приложения, сопровождающие и дополняющие переплетенные тома; и
в) печатные части книг или брошюр в виде подобранных или отдельных листов или сигнатур, составляющих все произведение или его часть и предназначенных для переплета.
Однако репродукции картин или иллюстрации без пояснительного текста в форме сигнатур или отдельных листов включаются в товарную позицию 4911.

5. Аталған топқа 3-ескертудің  ережелері сақталған жағдайда 4901 тауар позициясына мәні бойынша жарнамаға арналған (мысалы, брошюралар, проспектілер, үндеухаттар, сауда каталогтары, жылнамалар, сауда қауымдастықтары басқан, туристік проспектілер) жариялымдар енгізілмейді. Осыған ұқсас жариялымдар 4911 тауар позициясына енгізіледі.
6. 4903 тауар позициясындағы "балалар кітаптары-суреттері" термині негізгі мүддесін суреттер білдіретін, мәтіні қосалқы болып табылатын балаларға арналған кітаптарды білдіреді.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бір.
Баж ставкасы (кеден құнының пайызымен не евромен)

5. При условии соблюдения положений примечания 3 к данной группе, в товарную позицию 4901 не включаются публикации, которые, по существу, посвящены рекламе (например, брошюры, проспекты, листовки, торговые каталоги, ежегодники, публикуемые торговыми ассоциациями, туристические проспекты). Подобные публикации включаются в товарную позицию 4911.
6. В товарной позиции 4903 термин "книги-картинки детские" означает книги для детей, в которых основной интерес представляют картинки, а текст является вспомогательным.
Код ТН ВЭД
Наименование
позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
процентах
от тамо-
женной
стоимости
либо в
евро)

4911 91 000 0
- - репродукциялар, сызбалар
және фотографиялар
-
5
4911 99 000 0
- - өзгелері
-
5
XI бөлім
Тоқыма материалдары мен тоқыма бұйымдары
Ескертулер :
1. Аталған бөлімге:
а) шөткелерді жасауға арналған қылшықтар немесе жануарлардың қылы (0502-тауар позициясы); жылқының жалы немесе оның қалдықтары (0511-тауар позициясы);
б) әдетте май сығу үшін немесе оған ұқсас мақсаттар үшін (5911 тауар позициясы) престерде пайдаланылатын фильтрленген маталардан басқа адам шашы немесе олардан жасалған бұйымдар (0501, 6703 немесе 6704 тауар позициясы);
в) мақта линті немесе 14-топтағы өсімдіктер тегінің басқа да материалдары;

4911 91 000 0
- - репродукции, чертежи и
фотографии
-
5
4911 99 000 0
- - прочие
-
5
Раздел XI
Текстильные материалы и текстильные изделия
Примечания:
1. В данный раздел не включаются:
а) щетина или волос животных для изготовления щеток (товарная позиция 0502); конский волос или его отходы (товарная позиция 0511);
б) человеческий волос или изделия из него (товарная позиция 0501, 6703 или 6704), кроме фильтровальной ткани, обычно используемой в прессах для отжима масла или для аналогичных целей (товарная позиция 5911);
в) хлопковый линт или другие материалы растительного происхождения группы 14;

г) 2524 тауар позициясындағы асбест немесе олардан немесе 6812 немесе 6813 тауар позициясындағы басқа да материалдардан жасалған бұйымдар;
д) 3005 немесе 3006 тауар позициясындағы бұйымдар; 3306 тауар позициясының бөлшек сауда үшін жеке орамдағы тіс аралық қуыстарды тазалауға арналған жіптер (тіс жібегі);
е) 3701-3704 тауар позициясындағы сенсибилизорлық тоқыма материалдары;
ж)мөлшері 1 мм-ден асатын көлденең кесетін дара жіптер немесе жалпақ жіптер немесе ені 5 мм-ден асатын пластмассадан жасалған оған ұқсас нысандар (мысалы, жасанды сабан) (39-топ) немесе өрме бұйымдар, немесе маталар, немесе басқа да кәрзеңке немесе дара жіптерден немесе жалпақ жіптерден жасалған өрме бұйымдар (46-топ);
з) маталар, машинамен немесе қолмен іліп тоқылған тоқыма жаймалар, киіз немесе фетр немесе пластмассамен қатырмаланған немесе жабылған, өңделген мата емес материалдар немесе олардан жасалған 39-топтың бұйымдары;
и) маталар, машинамен немесе қолмен іліп тоқылған тоқыма жаймалар, киіз немесе фетр немесе резинадан қатырмаланған немесе жабылған, өңделген мата емес материалдар, немесе олардан жасалған 39-топтың бұйымдары;
к) қылды немесе жүнді терілер (41 немесе 43-топ) немесе табиғи үлбірден жасалған бұйымдар, жасанды үлбір немесе 4303 немесе 4304 тауар позициясындағы олардан жасалған бұйымдар;
л) 4201 немесе 4202 тауар позициясындағы тоқыма материалдарынан жасалған бұйымдар;
м) 48 топтың тауарлары немесе бұйымдары (мысалы, целлюлоза мақтасы);
н) аяқ киім немесе оның бөліктері, гетрлер немесе гамаштар немесе 64-топтың оларға ұқсас бұйымдары;
о) шашқа арналған торлар немесе бас киімдер немесе олардың 65-топтағы бөліктері;
п) 67-топтың тауарлары;
р) абразивті жабындысы бар тоқыма материалдары (6805 тауар позициясы), сондай-ақ көмірқышқыл талшықтары немесе 6815 тауар позициясындағы олардан жасалған бұйымдар;
с) шынылы талшықтар немесе көрнекті фонмен қоса шынылы жіптен жасалған кестелерден басқа, олардан жасалған бұйымдар (70-топ);
т) 94-топтың бұйымдары (мысалы, жиһаз, төсек жабдықтары, шамдар және жарық құралдары);
у) 95-топтың бұйымдары (мысалы, ойыншықтар, ойындар, спорт мүкәммалы және торлар);
ф) 96-топтың бұйымдары (мысалы, шөткілер, тігу үшін жол жиынтығы, сыдырма-түймелеу және басатын машинкаларға арналған таспалар); немесе
х) 97-топтың тауарлары енгізілмейді.
2А. 50-55-топтарға немесе 5809 немесе 5902 тауар позициясына енгізілген және екі немесе одан да көп тоқыма материалдардың қоспасынан тұратын тауарлар, осы тауардағы кез келген басқа тоқыма материалымен салыстырғанда массасы басым сол тоқыма материалдар бойынша жіктелуі мүмкін.
Егер де тоқыма материалдардың бір де біреуі массасы жағынан басым болмаса, онда осындай тауарлар қарастырылатын тауарлар позицияларының арасында кодтардың өсуі тәртібінде тауар позициясына соңғы болып енгізілетін тоқыма материалы бойынша жіктелуі мүмкін.
2Б. Жоғарыда келтірілген ережелерді қолдану кезінде:

г) асбест товарной позиции 2524 или изделия из него или других материалов товарной позиции 6812 или 6813;
д) изделия товарной позиции 3005 или 3006; нити для чистки межзубных промежутков (зубной шелк) в индивидуальной упаковке для розничной продажи товарной позиции 3306;
е) сенсибилизированные текстильные материалы товарных позиций 3701-3704;
ж) мононити с поперечным сечением размером более 1 мм или плоские нити или аналогичные формы (например, искусственная соломка) шириной более 5 мм из пластмассы (группа 39), или плетеные изделия, или ткани, или другие корзиночные или плетеные изделия из мононитей или плоских нитей (группа 46);
з) ткани, трикотажные полотна машинного или ручного вязания, войлок или фетр или нетканые материалы, пропитанные, с покрытием или дублированные пластмассой, или изделия из них группы 39;
и) ткани, трикотажные полотна машинного или ручного вязания, войлок или фетр или нетканые материалы, пропитанные, с покрытием или дублированные резиной, или изделия из них группы 40;
к) шкуры с волосяным или шерстным покровом (группа 41 или 43) или изделия из натурального меха, искусственный мех или изделия из него товарной позиции 4303 или 4304;
л) изделия из текстильных материалов товарной позиции 4201 или 4202;
м) товары или изделия группы 48 (например, целлюлозная вата);
н) обувь или ее детали, гетры или гамаши или аналогичные изделия группы 64;
о) сетки для волос или головные уборы или их части группы 65;
п) товары группы 67;
р) текстильные материалы с абразивным покрытием (товарная позиция 6805), а также углеродные волокна или изделия из них товарной позиции 6815;
с) стекловолокно или изделия из него, кроме вышивок стеклянной нитью с видимым фоном (группа 70);
т) изделия группы 94 (например, мебель, постельные принадлежности, лампы и осветительное оборудование);
у) изделия группы 95 (например, игрушки, игры, спортинвентарь и сетки);
ф) изделия группы 96 (например, щетки, дорожные наборы для шитья, застежки-молнии и ленты для пишущих машинок); или
х) изделия группы 97.
2А. Товары, включенные в группы 50-55 или в товарную позицию 5809 или 5902 и состоящие из смеси двух или более текстильных материалов, должны классифицироваться по тому текстильному материалу, который преобладает по массе по сравнению с любым другим текстильным материалом в данном товаре.
Если ни один из текстильных материалов не преобладает по массе, то такие товары должны классифицироваться по тому текстильному материалу, который включается в товарную позицию, последнюю в порядке возрастания кодов среди рассматриваемых товарных позиций.
2Б. При применении вышеприведенного правила:

а) жылқының жалынан жасалған зер жібі (5110 тауар позициясы) және металданған жіп (5605 тауар позициясы) оның массасы, оның бөліктері массаларының сомасы ретінде қабылданатын бірыңғай тоқыма материалы ретінде қарастырылуы керек; маталарды жіктеу кезінде металданған жіп тоқыма материалы ретінде қаралуы керек;
б) жақын тауар позициясын таңдау кезінде біріншіден тобы анықталады, содан кейін аталған топқа қосылмайтын материалдарды назарға алынбастан осы топтың ішіндегі тиісті тауар позициясы анықталады;
в) екі, 54 және 55 топтың топтары кез келген басқа топпен байланысты болған жағдайларда олар бірыңғай топ ретінде қаралуы керек;
г) топқа немесе тауар позициясына әртүрлі тоқыма материалдарынан тауарлар енген жағдайда осындай материалдар бірыңғай тоқыма материалы ретінде қаралуы керек.
2В. Жоғарыда, 2А және 2Б ескертулерінде берілген ережелер төменде 3 (А, Б), 4 (А, Б), 5 және 6-ескертуінде айтылған иірімжіптерді жіктеу кезінде қолданылады.
3А. Осы бөлім шегінде төменде, 3Б ескертуінде айтылған ерекшеліктерді сақтау шартында одан әрі сипатталған:
а) 20 000 дтекстен асатын сызықтық тығыздықтағы жібек жіптер мен жібек қалдықтарынан;
б) 10 000 дтекстен асатын сызықтық тығыздықтағы химиялық жіптерден (54-топтың екі немесе одан да көп дара жіптерден жасалған жіптерді қоса алғанда);
в) мынадай:
i) 1429 дтекс немесе одан да көп сызықтық тығыздықта жылтыратылған; немесе
ii) 20 000 дтекстен асатын сызықтық тығыздықтағы жылтыратылмаған пенка және зығыр талшықтарынан;
г) үш немесе одан да көп кокос жаңғағының қосындысынан жасалған талшықтардан;
д) 20 000 дтекстен асатын сызықтық тығыздықтағы басқа да өсімдік талшықтарынан;
е) металданған жіппен жіптелген жасалған (жалаң, көп есілген (есілген), немесе бір рет есілген) жіптерді "қамшы, арқан, трос" ретінде қарастыру керек.
3Б.  Ерекшелік:
а) жүннен жасалған немесе басқа жануардың қылшықтарынан жасалған иірімжіптер және металданған жіппен жіптелген иірімжіптерден басқа, қағаз иірімжібі;
б) 55-топтағы химиялық жіптің ширақжібі және иірілмеген немесе 54-топтың 5 кр/м-ден кем емес иірілген жиынтық жіп;
в) 5006 тауар позициясындағы жібек құртының фиброинынан жасалған талшық немесе 54-топтың даражіптері;
г) 5605 тауар позициясындағы металданған жіптер; металданған жіппен жіптелген иірімжіп жоғарыда келтірілген 3А (е) ескертуіне сәйкес енгізіледі; және
д) 5606 тауар позициясындағы синель иірімжібі, зер жібі және фасонды ілмектегіш иірімжіп.
4А. 50, 51, 52, 54 және 55-топтарында төменде, 4Б ескертуінде айтылған ерекшелікті сақтау шартымен "бөлшек сауда үшін өлшеніп салынған" термині:
а) картон, пластина орауыштарындағы, патрондардағы немесе
i) жібек жіптер, жібек қалдықтар немесе химиялық жіптер үшін - 85 г; немесе
ii) өзге де иірімжіптер үшін - 125 г аспайтын салмақта ұқсас тасымаушыларда (тасымалдаушының салмағын қоса алғанда);

а) позументная нить из конского волоса (товарная позиция 5110) и металлизированная нить (товарная позиция 5605) должны рассматриваться как единый текстильный материал, масса которого принимается как сумма масс его компонентов; при классификации тканей металлическая нить должна рассматриваться как текстильный материал;
б) при выборе подходящей товарной позиции сначала определяется группа, а затем соответствующая товарная позиция внутри этой группы, не принимая во внимание материалы, которые в данную группу не включаются;
в) в тех случаях, когда обе группы, 54 и 55, связаны с любой другой группой, они должны рассматриваться как единая группа;
г) когда в группу или товарную позицию входят товары из различных текстильных материалов, такие материалы должны рассматриваться как единый текстильный материал.
2В. Положения, содержащиеся выше, в примечаниях 2А и 2Б, применяются также при классификации пряжи, упоминаемой ниже в примечании 3 (А, Б), 4 (А, Б), 5 или 6.
3А. В пределах этого раздела при условии соблюдения исключений, оговоренных ниже, в примечании 3Б, нити (одиночные, многокруточные (крученые) или однокруточные), описанные далее, следует рассматривать как "бечевки, веревки, канаты и тросы":
а) из шелковых нитей или шелковых отходов, линейной плотности более 20 000 дтекс;
б) из химических нитей (включая нити из двух или более мононитей группы 54) линейной плотности более 10 000 дтекс;
в) из пеньковых или льняных волокон:
i) лощеные, линейной плотности 1429 дтекс или более; или
ii) нелощеные, линейной плотности более 20 000 дтекс;
г) из волокон кокосового ореха в три или более сложений;
д) из других растительных волокон линейной плотности более 20 000 дтекс; или
е) армированные металлической нитью.
3Б. Исключения:
а) пряжа из шерсти или другого волоса животных и бумажная пряжа, кроме пряжи, армированной металлической нитью;
б) жгут химических нитей группы 55 и комплексная нить без крутки или с круткой менее 5 кр/м группы 54;
в) волокно из фиброина шелкопряда товарной позиции 5006 и мононити группы 54;
г) металлизированные нити товарной позиции 5605; пряжа, армированная металлической нитью, включается в соответствии с примечанием 3 А (е), приведенным выше; и
д) пряжа синель, позументная нить и фасонная петлистая пряжа товарной позиции 5606.
4А. В группах 50, 51, 52, 54 и 55 при условии соблюдения исключений, оговоренных ниже, в примечании 4Б, термин "расфасованная для розничной продажи" означает пряжу (однониточную, многокруточную (крученую) или однокруточную):
а) на картонных пластинах, катушках, патронах или на аналогичных носителях, массой не более (включая массу носителя):
i) 85 г - для шелковых нитей, шелковых отходов или химических нитей; или
ii) 125 г - для прочей пряжи;
б) в клубках, пасмах или мотках, массой не более:

i) 3000 дтекстен кем сызықтық тығыздықтағы химиялық жіптер, жібек жіптер немесе жібек қалдықтар үшін 85 г;
ii) 2000 дтекстен кем сызықтық тығыздықтағы өзге де иірімжіптер үшін -125 г; немесе
iii) өзге де иірімжіптер үшін 500 г-нан аспайтын салмақтағы шүйкелерде, келептерде немесе жөргемдерде;
в) бірнеше келептерді немесе жөргемдерді қосатын, жіптермен бөлінген, оларды бір-бірінен тәуелсіз ететін әрі осы кіші келептердің немесе жөргемдердің әрқайсысының массасы:
i) жібек жіптер, жібек қалдықтары немесе химиялық жіптер үшін - 85 г;
ii) өзге де жіптер үшін 125 г.
4Б.  Ерекшелік ретінде
а) мыналардан басқа, кез келген тоқыма материалының біржіпті иірімжібі:
i) жүннен немесе жануардың жұқа қылынан жасалған біржіпті ағартылмаған иірімжіптерден; және
ii) 5000 дтекстен астам сызықтық тығыздықтағы ағартылған, боялған немесе басылған жануардың жүнінен немесе жұқа қылынан жасалған біржіпті;
б) көп есілген (есілген) немесе бір рет есілген, ағартылмаған иірімжіп;
i) жібек жіптерден немесе жібек қалдықтарынан жасалған, өлшеніп салынған; немесе
ii) келептерде немесе жөргемдерде жануардың жүнінен немесе жұқа қылынан жасалған иірімжіптерден басқа, басқа да тоқыма материалдарынан жасалған көп есілген (есілген) немесе бір рет есілген, ағартылмаған иірімжіп;
в) 133 дтекстегі сызықтық тығыздықтағы ағартылған, боялған немесе басылған жібек жіптерден немесе жібек қалдықтарынан жасалған көп есілген (есілген) немесе бір рет есілген иірімжіп;
г) кез келген тоқыма материалдарынан жасалған көп есілген (есілген) немесе бір рет есілген біржіпті:
i) келептерде немесе жөргемдерде айқұш-ұйқыш оралған; немесе
ii) тасымаушыларда оралған немесе оның тоқыма өнеркәсібінде пайдаланылғандығын көрсететін басқа да әдіспен оралған (мысалы, собықта, дөңгеленетін шөлмектер мен патрондарда, жылқы иіршіктерінде немесе ұршықтарда немесе кестелеу машинасы үшін піллә нысанында) кез келген тоқыма материалдарынан жасалған көп ширатылған (ширатылған) немесе бір рет ширатылған иірімжіп.
5. 5204, 5401 және 5508 тауар позицияларындағы»тігін жіптері термині:
а) массасы 1000 г аспайтын (тасымалдаушыны қоса алғанда) тасымалдауға бөлшектенген (мысалы, шөлмектер, патрондар);
б) тігін жіптері ретінде пайдалану үшін аппреттелген;
в) соңғы оңқай ширатымдағы көп ширатылған (ширатылған) немесе бір рет ширатылған иірімжіпті білдіреді.
6. Осы бөлімде "жоғары беріктік иірімжібі" термині үзу жүктемесін Н/тексте (тексте сантиньютонда) өлшенетін:
- нейлоннан немесе басқа да полиамидтерден немесе полиэфирден жасалған біржіпті иірімжіптер - 60сН/текстен;
- нейлоннан немесе басқа да полиамидтерден немесе полиэфирден жасалған көп ширатылған (ширатылған) немесе бiр рет ширатылған жiп - 53 сН/текстен;
- вискоза талшығынан жасалған бiржiптi, көп ширатылған (ширатылған) немесе бiр рет ширатылған иiрiмжiп - 27 сН/текстен асатын иiрiмжiптi бiлдiредi.

i) 85 г - для химических нитей линейной плотности менее 3000 дтекс, шелковых нитей или шелковых отходов;
ii) 125 г - для прочей пряжи линейной плотности менее 2000 дтекс; или
iii) 500 г - для прочей пряжи;
в) в пасмах или мотках, включающих несколько меньших пасм или мотков, разделенных нитями, которые делают их независимыми друг от друга, причем каждая из этих меньших пасм или мотков массой не более:
i) 85 г - для шелковых нитей, шелковых отходов или химических нитей; или
ii) 125 г - для прочей пряжи.
4Б. Исключения:
а) однониточная пряжа из любого текстильного материала, кроме:
i) однониточной неотбеленной пряжи из шерсти или тонкого волоса животных; и
ii) однониточной пряжи из шерсти или тонкого волоса животных, отбеленной, окрашенной или напечатанной, линейной плотности более 5000 дтекс;
б) многокруточная (крученая) или однокруточная пряжа, неотбеленная:
i) из шелковых нитей или шелковых отходов, расфасованная; или
ii) из другого текстильного материала, кроме пряжи из шерсти или тонкого волоса животных, в пасмах или мотках;
в) многокруточная (крученая) или однокруточная пряжа из шелковых нитей или шелковых отходов, отбеленная, окрашенная или напечатанная, линейной плотности 133 дтекс или менее; и
г) однониточная, многокруточная (крученая) или однокруточная пряжа из любого текстильного материала:
i) в пасмах или мотках крестовой намотки; или
ii) намотанная на носителях или другим способом, указывающим на ее использование в текстильной промышленности (например, в початках, на крутильных патронах и шпулях, в конических бобинах или на веретенах или в форме коконов для вышивальных машин).
5. В товарных позициях 5204, 5401 и 5508 термин "нитки швейные" означает многокруточную (крученую) или однокруточную пряжу:
а) расфасованную на носители (например, шпули, патроны) массой (включая массу носителя) не более 1000 г;
б) аппретированную для использования в качестве швейных ниток; и
в) с конечной правой круткой.
6. В данном разделе термин "пряжа высокой прочности" означает пряжу с относительной разрывной нагрузкой, измеряемой в сН/текс (сантиньютонах на текс), превышающей:
- однониточная пряжа из нейлона или других полиамидов или полиэфиров - 60 сН/текс;
- многокруточная (крученая) или однокруточная нить из нейлона или других полиамидов или полиэфиров - 53 сН/текс;
- однониточная, многокруточная (крученая) или однокруточная пряжа из вискозного волокна - 27 сН/текс.

7. Осы бөлімде "дайын" терминi:
а) кесiлген, бiрақ квадрат немесе төртбұрыш түрiнде емес;
б) аяқталған түрiнде ұсынылған, пайдалану үшiн жарамды (немесе айыру жiптерiн кесу жолымен тек айыруды талап ететiн) және тiгудi немесе басқа да өңдеудi талап етпейтiн (мысалы, майлықтар, орамалдар, дастархандар, шарфтар, көрпелер);
в) тегiстелген немесе бүгiлген кенерелердi немесе кез келген шектерiнiң түйiндi шашақтарды, бiрақ материалды бұйымдардан басқасы шеттерi шет торлауының сетiнуiнен сақталған;
г) тапсырылған өлшем бойынша кесiлгендi және жiптердi жұлу жолымен өңдеуге бүктелген шеттердi;
д) тiгiлген, желiмделген немесе басқа да әдiспен құрастырылған (бiртектi материалдардың екi немесе одан да көп жаймаларынан жасалған, шет шетiне келтiрiлiп тiгiлген дара бұйымдардан және жұмсақ қабаты бар немесе жоқ қабаттармен бiрiктiрiлген екi немесе тоқыма материалдарынан тұратын дара бұйымдардан бacқa);
е) жеке бұйымдар немесе бiрнеше бiрiккен бұйымдар түрiнде ұсынылған нысан бойынша машина немесе қол әдiсiмен тоқылғанын бiлдiредi.
8. 50-60- топтарда:
а) 50-55 және 60-топтарға және, егер де мәтінде өзгеше айтылмаса, 56-59-топтарға жоғарыда келтiрiлген 7-ескертуге сәйкес дайын болып табылатын тауарлар енгiзiлмейдi; және
б) 50-55 және 60-топтарға 56-59-топтардың тауарлары енгiзiлмейдi.
9. 50-55-топтардың маталарына өткiр және тiке бұрыштарда бiр бiрiнiң үстiнде орналасқан, параллель тоқыма жiптерiнiң қабатынан тұратын маталар енедi. Осы қабаттар айқаспа жiптердiң орнында желiмдiргiш заттармен және термоқосумен бекiтiлген.
10. Резина жiптерiн қосылған тоқыма материалдардан тұратын эластика бұйымдары осы бөлімге енгізіледі.
11. Осы бөлімде "өңделген" терминi сондай-ақ батыру әдiсiмен өңдеудi бiлдiредi.
12. Аталған бөлімде "полимидтер" терминi "арамидтерге" де таратылады.
13. Осы бөлімде және қолданылуы тиiс жерлерде, төменде келтiрiлген терминде барлық Номенклатурада "эластомер жiптерi" синтетикалық тоқыма материалынан жасалған даражiптi қоса алғанда, жиынтық жiп, оның бастапқы ұзындығымен салыстырғанда 3 есе созу кезiнде және бастапқы ұзындықпен салыстырғанда 2 есе созу кезiнде үзiлмейтiн, 5 минут iшiнде оның бастапқы ұзындығынан 1,5 есе аспайтын ұзындыққа қайта оралатын текстурланған жiптен өзге жiпті бiлдiредi.
14. Егер де мәтінде өзгеше айтылмаса, әртүрлi тауар позицияларына жататын тоқыма материалдарынан жасалған киiм заттары, бөлшек сауда үшiн жиынтықта ұсынылса да тиiстi тауар позицияларына енгiзiлуi керек. Осы ескертудегi"тоқыма материалдарынан тiгiлген киiм заттары" терминi 6101-6114 және 6201-6211 тауар позициясында аталған киiм заттарын бiлдiредi.
Қосалқы позицияларға ескертулер :

7. В данном разделе термин "готовые" означает:
а) разрезанные, но не в форме квадратов или прямоугольников;
б) представленные в завершенном виде, пригодные для использования (или требующие только разделения путем разрезания разделяющих нитей) и не требующие сшивания или другой обработки (например, салфетки, полотенца, скатерти, шарфы, одеяла);
в) подрубленные или с подогнутыми кромками или с узелковой бахромой по любому из краев, но исключая материалы, у которых резаные края предохранены от осыпания обметкой или другим простым способом;
г) разрезанные по заданному размеру и подвергнутые обработке края путем выдергивания нитей;
д) сшитые, склеенные или соединенные другим способом (кроме штучных изделий, состоящих из двух или более полотнищ идентичного материала, сшитых край в край, и штучных изделий, состоящих из двух или более текстильных материалов, соединенных слоями, с мягким слоем или без него);
е) вязанные машинным или ручным способом по форме, представленные в виде отдельных изделий или в виде нескольких соединенных изделий.
8. В группы 50-60:
а) в группы 50-55 и 60 и, если в контексте не оговорено иное, в группы 56-59 не включаются товары, являющиеся готовыми согласно вышеприведенному примечанию 7; и
б) в группы 50-55 и 60 не включаются товары групп 56-59.
9. Ткани групп 50-55 включают ткани, состоящие из слоев параллельных текстильных нитей, расположенных один над другим под острыми или прямыми углами. Эти слои скреплены в местах пересечения нитей клеящим веществом или термосоединением.
10. Эластичные изделия, состоящие из текстильных материалов в сочетании с резиновыми нитями, включаются в данный раздел.
11. В этом разделе термин "пропитанный" означает также обработку методом погружения.
12. В данном разделе термин "полиамиды" распространяется и на "арамиды".
13. В данном разделе и, где применимо, во всей Номенклатуре термин "эластомерная нить" означает комплексную нить, включая мононить, из синтетического текстильного материала, иную, чем текстурированная нить, которая не разрывается при растяжении в три раза по сравнению с ее первоначальной длиной и которая при растяжении в два раза по сравнению с первоначальной длиной за период в пять минут возвращается до длины, не более чем в полтора раза превышающей ее первоначальную длину.
14. Если в контексте не оговорено иное, предметы одежды из текстильных материалов, относящиеся к различным товарным позициям, должны включаться в соответствующие товарные позиции, даже если они представлены в наборах для розничной продажи. В настоящем примечании термин "предметы одежды из текстильных материалов" означает предметы одежды, поименованные в товарных позициях 6101-6114 и 6201-6211.
Примечания к субпозициям:

1. Осы бөлімде және қолданылуы тиiс жерлерде, төменде келтiрiлген терминде барлық Номенклатурада төмендегiлердi бiлдiредi:
а. Ағартылмаған иірімжіп:
i) оның талшығын құрайтын табиғи түсi бар және ағартуға, бояуға (салмақта немесе салмақта емес) немесе басуға жатпаған; немесе
іі) жұлынған шикiзаттан әзiрленген, белгiсiз түсi бар
("сұрыптық иiрiмжiп").
Осындай иiрiмжiп түссiз аппретпен немесе (сабынмен жәй жуудан кейiн кететiн) тұрақсыз бояғышпен өңделуi мүмкiн, химиялық талшықтар кезiнде - массада түстейтiн затпен өңделедi (мысалы, титан диоксидi).
б. Ағартылған иірімжіп:
i) ағарту процесiнен өткен, ағартылған талшықтардан жасалған немесе, егер мәтінде өзгеше айтылмаса ақ түске боялған (массада немесе массада емес) немесе ақ аппретпен өңделген;
ii) ағартылмаған немесе ағартылған талшықтардың қоспасынан тұратын;
iii) ағартылмаған және ағартылған иiрiмжiптерден тұратын көп ширатылған (ширатылған) немесе бiр рет ширатылған иiрiмжiптен тұратын.
в. Түрлі-түстi (боялған немесе басылған) иiрiмжiп:
i) ақ немесе тұрақсыз түстен басқа түске боялған (массада немесе массада емес), немесе басылған немесе боялған немесе басылған талшықтардан жасалған;
ii) әртүрлi түске боялған талшықтардан немесе ағартылмаған немесе боялған талшықтармен (екiтүстi созбадан жасалған иiрiмжiп немесе меланжды иiрiмжiп) бiрге ағартылған талшықтардың қоспасынан тұратын немесе әсер нүктелерiн құруға арналған аралықтар арқылы бiр немесе бiрнеше түске басылған иiрiмжiптен;
iii) басылған таспадан немесе созбадан алынған; немесе
iv) ағартылмаған немесе ағартылған иiрiмжiптен және боялған иiрiмжiптен тұратын көп ширатылған (ширатылған) немесе бiр рет ширатылған иiрiмжiптен тұратын.
Жоғарыда көрсетiлген анықтамалар, сондай-ақ 54-топтың дара жiптерiне және жалпақ немесе ұқсас жiптерiне қатысты тиiстi өзгертулердi енгiзу кезiнде қолданылады.
г. Ағартылмаған маталар:
ағартылмаған иiрiмжiптерден жасалған және ағартуға, бояуға немесе басуға жатпаған. Осындай маталар түссiз аппреттелуi немесе тұрақсыз бояғышпен боялуы мүмкiн.
д. Ағартылған маталар:
i) ағартылған немесе басқасы мәтінде айтылмаса ақ түске боялған немесе ақ аппретке өңделген;
ii) ағартылған иiрiмжiптен жасалған; немесе
ііi) ағартылмаған немесе ағартылған иiрiмжiптен жасалған.
е. Боялған маталар:
i) ақ түске боялғаннан (eгep де басқасы контексте айтылмаса) басқа бiртегiс боялған маталар немесе ақ түстен басқа түстi аппреттеуге жатқан (eгep де басқасы контексте айтылмаса); немесе       ii) бiр өңдi боялған иiрiмжiптен жасалған.
ж. Түрлi-түстi иiрiмжiптерден әзiрленген маталар (басылған маталардан басқа):
i) түрлi түстi иiрiмжіптен немесе бiр түстi әртүрлi реңктегi иiрiмжiптен (оның талшықтарын құратын табиғи түстен басқа);
іі) ағартылмаған немесе ағартылған иiрiмжiптен және боялған иiрiмжiптен жасалған; немесе
ііi) екі түстi немесе меланжды иiрiмжiптен жасалған.
(Барлық жағдайларда жаймалардың жиектерiн немесе ұштарын құратын жiптер назарға алынбайды).
з. Басылған маталар:
олар түрлi-түстi иiрiмжiптен жасалған жасалмағанына қарамастан кесектеп басылған маталар.
(Басылған маталарға, сондай-ақ мысалы, трафареттiң көмегiмен, флокирлеу немесе батик әдiсiмен қылқаламмен немесе пульверизатормен салынған суреттерi бар маталар жатады).
Мерсерлеу жоғарыда керсетiлген анықтамаларға сәйкес иiрiмжiптердi немесе маталарды жiктеуге әсер етпейдi.

1. В данном разделе и, где применимо, во всей Номенклатуре нижеприведенные термины означают:
а. Hеотбеленная пряжа:
i) имеющая натуральный цвет образующих ее волокон и не подвергнутая отбеливанию, крашению (в массе или не в массе) или печатанию; или
ii) имеющая неопределенный цвет ("суровая пряжа"), изготовленная из расщипанного сырья.
Такая пряжа может быть обработана бесцветным аппретом или нестойким красителем (исчезающим после простой промывки с мылом), а в случае химических волокон - обработана в массе матирующим средством (например, диоксидом титана).
б. Отбеленная пряжа:
i) прошедшая процесс отбеливания, изготовленная из отбеленных волокон или, если в контексте не оговорено иное, окрашенная в белый цвет (в массе или не в массе) или обработанная белым аппретом;
ii) состоящая из смеси неотбеленных и отбеленных волокон; или
iii) многокруточная (крученая) или однокруточная пряжа, состоящая из неотбеленных и отбеленных нитей.
в. Цветная (окрашенная или напечатанная) пряжа:
i) окрашенная (в массе или не в массе) в цвет, кроме белого или нестойкого цвета, или напечатанная или изготовленная из окрашенных или напечатанных волокон;
ii) состоящая из смеси окрашенных волокон различных цветов или из смеси неотбеленных или отбеленных волокон с окрашенными волокнами (пряжа из двухцветной ровницы или меланжевая пряжа) или напечатанная пряжа в один или несколько цветов через промежутки для создания впечатления точек;
iii) полученная из напечатанных ленты или ровницы; или
iv) многокруточная (крученая) или однокруточная пряжа, состоящая из неотбеленной или отбеленной пряжи и окрашенной пряжи.
Вышеуказанные определения применимы также, при внесении соответствующих изменений, по отношению к мононитям и плоским или аналогичным нитям группы 54.
г. Ткани неотбеленные:
изготовленные из неотбеленной пряжи и не подвергнутые отбеливанию, крашению или печатанию. Такие ткани могут быть подвергнуты бесцветному аппретированию или крашению нестойкими красителями.
д. Ткани отбеленные:
i) отбеленные или, если в контексте не оговорено иное, окрашенные в белый цвет или обработанные белым аппретом, в куске;
ii) изготовленные из отбеленной пряжи; или
iii) изготовленные из неотбеленной и отбеленной пряжи.
е. Ткани окрашенные:
i) ткани гладкокрашеные, кроме окрашенных в белый цвет (если в контексте не оговорено иное), или подвергнутые цветному аппретированию, кроме белого цвета (если в контексте не оговорено иное), в куске; или
ii) изготовленные из однотонной окрашенной пряжи.
ж. Ткани из пряжи различных цветов (кроме напечатанных тканей):
i) изготовленные из пряжи различных цветов или пряжи различных оттенков одного цвета (кроме натурального цвета составляющих ее волокон);
ii) изготовленные из неотбеленной или отбеленной пряжи и окрашенной пряжи; или
iii) изготовленные из двухцветной или меланжевой пряжи.
(Во всех случаях нити, образующие кромку или конец полотна, не принимаются во внимание).
з. Ткани напечатанные:
ткани, напечатанные в куске, независимо от того, изготовлены они из пряжи различных цветов или нет.
(К напечатанным тканям относятся также ткани с рисунком, нанесенным, например, кистью или пульверизатором, при помощи трафарета, методом флокирования или методом батик).
Мерсеризация не влияет на классификацию пряжи или тканей в соответствии с вышеуказанными определениями.

Жоғарыда, 1г-1з қосалқы позицияларында берiлген ескертулерде айтылған анықтамалар, тиiстi өзгертулердi енгiзу кезiнде машинамен немесе қолмен тоқылған тоқыма жаймаларына қатысты қолданылады.
и. Жаймалы өрiмдер маталары:
құрылымында әрбiр арқаулық жiп кезекпен немесе негiздiң бiрiздiлiк жiптерiмен өтетiн және әрбiр жiп кезекпен және бiрiздi арқаулық жiптермен өтетiн құрылымындағы маталар.
2А. Екi немесе бiрнеше тоқыма материалдарынан тұратын 56-63 топтардың бұйымдары, осы бөлімнің 2-ескертуiне сәйкес сол тоқыма материалдарынан тұратын бұйымдарды 50-55-топтарына немесе 5809 тауар позициясына апару үшiн таңдалуы мүмкiн сол тоқыма материалынан тұтас тұратын бұйымдар ретiнде қарастырылады.
2Б. Жоғарыда келтiрiлген ережелердi пайдалану кезiнде:
а) қолданылатын жерде, 3-ші Негiзгi ережелерiне интерпретациясына сәйкес жiктеудi анықтайтын бөлiгi ғана есепке алынады;
б) егер де тоқыма бұйымы фондық матадан тұратын және түктi немесе өлмелi бетi бар болса фон матасы назарға алынбайды;
в) 5810 тауар позициясының кестелерi кезiнде және олардан жасалған бұйымдар кезiнде назарға тек фондық мата алынады. Бiрақ, кестелеу көрнекi фонсыз және олардан жасалған бұйымдар тек кестелеу жiптерi бойынша жiктелуi керек.
50-топ
Жібек
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бір.
Баж ставкасы (кеден құнының  пайызымен не евромен)

Определения, изложенные выше в примечаниях к субпозициям 1г-1з, при внесении соответствующих изменений, применимы по отношению к трикотажным полотнам машинного или ручного вязания.
и. Ткани полотняного переплетения:
ткани, в структуре которых каждая уточная нить проходит поочередно над и под последовательными нитями основы и каждая нить основы проходит поочередно над и под последовательными уточными нитями.
2А. Изделия групп 56-63, содержащие два или более текстильных материала, рассматриваются как изделия, состоящие целиком из того текстильного материала, который согласно примечанию 2 к настоящему разделу должен быть выбран для отнесения изделия, состоящего из тех же текстильных материалов, к группам 50-55 или товарной позиции 5809.
2Б. При использовании вышеприведенного правила:
а) где применимо, принимается в расчет лишь часть, определяющая классификацию в соответствии с Основным правилом интерпретации 3;
б) во внимание не принимается фоновая ткань, если текстильное изделие состоит из фоновой ткани и имеет ворсовую или петельную поверхность;
в) в случае вышивок товарной позиции 5810 и изделий из них во внимание принимается только фоновая ткань. Однако вышивка без видимого фона и изделия из нее должны классифицироваться только по вышивальным нитям.
Группа 50
Шелк
Код ТН ВЭД
Наименование
позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
процентах
от тамо-
женной
стоимости
либо в
евро)

5007 90 300 0
- - боялған
м 2
5
5007 90 500 0
- -  әртүрлі түстер иірімінен
м 2
5
5007 90 900 0
- - басылған
м 2
5
51-топ
Жүн, жануарлардың жіңішке немесе жуан қылдары; иірімжіп және жылқының жалынан жасалатын мата
Ескерту :
1. Бүкіл Hоменклатурада:
а) "жүн" терминi қойдың немесе қозының жүнiн білдіреді;
б) "жануарлардың биязы қылы" терминi альпактың, ламаның, викуньның, түйенiң (аруананы қоса алғанда), қодастың, ангор, тибет, кашмир немесе осыларға ұқсас ешкiлердiң (жай ешкiлердi қоспағанда), үй қоянының (ангорды қоса алғанда), қоянның, камшаттың, сазқұндыздың немесе ондатраның қылын бiлдiредi;
в) "жануарлардың қылшықты қылы" терминi шөткелерді (0502-тауар позициясы) немесе жылқы қылын (0511-тауар позициясы) өндiру үшiн пайдаланатын қылдар мен қылшықтарды қоспағанда, жоғарыда аталмаған жануарлардың қылын бiлдiредi.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бір.
Баж ставкасы (кеден құнының пайызымен не евромен)

5007 90 300 0
- - окрашенные
м 2
5
5007 90 500 0
- - из пряжи различных цветов
м 2
5
5007 90 900 0
- - напечатанные
м 2
5
Группа 51
Шерсть, тонкий или грубый волос животных;
пряжа и ткань из конского волоса
Примечание:
1. Во всей Hоменклатуре:
а) термин "шерсть" означает шерсть овец или ягнят;
б) термин "тонкий волос животных" означает волос альпаки, ламы, викуньи, верблюда (включая дромадера), яка, ангорских, тибетских, кашмирских или аналогичных коз (за исключением обычных коз), кролика (включая ангорского), зайца, бобра, нутрии или ондатры;
в) термин "грубый волос животных" означает волос животных, не упомянутых выше, за исключением волоса и щетины, используемых для производства щеток (товарная позиция 0502), и конского волоса (товарная позиция 0511).
Код ТН ВЭД
Наименование
позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
процентах
от тамо-
женной
стоимости
либо в
евро)

5212 24 900 0
- - - араласқан өзгелері
м 2
10
5212 25
- - басылған:
5212 25 100 0
- - - негізінен немесе
тек қана зығыр талшықтарымен
араласқан
м 2
10
5212 25 900 0
- - - араласқан өзгелері
м 2
10
53-топ
Өзге де өсімдік тоқыма талшықтары; қағаз иірімжібі және қағаз иірімжібінен жасалған маталар
Қосымша ескерту:
1А. Төменде 1Б ескертуінде көрсетілген ерекшеліктерді ескере отырып,  5306 10 900 0, 5306 20 900 0 және 5308 20 900 0 кіші қосалқы позицияларындағы "бөлшек сауда үшін өлшеніп салынған" термині иірімжіпке қатысты алғанда (біржіпті, көп ширатылған (ширалған) немесе бір ширатылған) өлшеп салынған мына иірімжіптерді:
а) түйіншектер мен картон пластиналардағы, катушкалардағы, патрондардағы немесе ұқсас тасығыштардағы  200 г-нан аспайтын массаны;
б) келеп немесе жөргемдердегі 125 г-нан аспайтын массаны;
в) келеп немесе жөргемдердегі, жіптерге бөлінген, оларды бір-біріне байланыссыз етіп тұратын бірнеше шағын келеп немесе жөргемдерді қамтитын әрі осы шағын келеп немесе жөргемдердің әрқайсысы 125 г-нан аспайтын массаны білдіреді.
1Б. Ерекшеліктер:
а) көп ширатылған (ширалған) немесе бір ширатылған, ағартылмаған, келептердегі немесе жөргемдердегі;
б) өлшеп салынған, көп ширатылған (ширалған) немесе бір ширатылған жіп;
айқыш-ұйқыш оралған келеп немесе жөргемдер; немесе:
тасығыштарда оралған немесе оны тоқыма өнеркәсібінде пайдалануды басқа да әдістермен көрсететін (мысалы, собықтарда, бұрауыш патрондарда немесе шпульдерде, конус бобиндарда немесе ұршықтарда немесе тігін машиналары үшін жібек құрттары нысандарында).
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бірл.
Баж ставкалары (кеден құнының пайызымен не евромен)

5212 24 900 0
- - - смешанные прочие
м 2
10
5212 25
- - напечатанные:
5212 25 100 0
- - - смешанные в основном
или исключительно с льняными
волокнами
м 2
10
5212 25 900 0
- - - смешанные прочие
м 2
10
Группа 53
Прочие растительные текстильные волокна;
бумажная пряжа и ткани из бумажной пряжи
Дополнительное примечание:
1А. С учетом исключений, указанных ниже в примечании 1Б, в подсубпозициях 5306 10 900 0, 5306 20 900 0 и 5308 20 900 0 термин "расфасованная для розничной продажи" по отношению к пряже (однониточной, многокруточной (крученой) или однокруточной) означает пряжу, расфасованную:
а) в клубках или на картонных пластинах, катушках, патронах или аналогичных носителях массой (включая массу носителя) не более 200 г;
б) в пасмах или мотках массой не более 125 г;
в) в пасмах или мотках, включающих несколько меньших пасм или мотков, разделенных нитями, которые делают их независимыми друг от друга, причем каждая из этих меньших пасм или мотков массой не более 125 г.
1Б. Исключения:
а) многокруточная (крученая) или однокруточная пряжа, неотбеленная, в пасмах или мотках;
б) многокруточная (крученая) или однокруточная пряжа, расфасованная:
i) в пасмах или мотках крестовой намотки; или
ii) намотанная на носителях или другим способом, указывающим на ее использование в текстильной промышленности (например, в початках, на крутильных патронах и шпулях, в конических бобинах или на веретенах, или в форме коконов для вышивальных машин).
Код ТН ВЭД
Наименование
позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
процентах
от тамо-
женной
стоимости
либо в
евро)

Ескерту. 54-топқа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.05.15. N 732 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулысымен.
Ескертулер :
1. Барлық Номенклатурада "химиялық талшықтар" терминi екi өнеркәсiп әдiсiнiң бiрiмен:
а) полиамидтер, полиэфирлер, полиуретандар немесе полиулитадар,  немесе түрленген химиялық полимерлер өндіру үшін сияқты органикалық мономерлердi полимеризациялау, осы процесс әсерінен  өндірілген (мысалы, поливинициттық гидролиздеу арқылы поливинилды спирт алу); немесе
б) мыс-аммиактық немесе вискозалық талшықтарды, немесе табиғи органикалық түрленген химиялық полимерлер (мысалы, целлюлоза, казеин және басқа протеин  немесе алгинат қышқылы) алу үшін, ацетат целюлозасы немес альгинат  тәрізді полимерлерді  алу үшін табиғи органикалық полимерлерді (мысалы, целлюлоза) еріту немесе химиялық өңдеу арқылы органикалық полимерлерден  жасалған  талшықтар және жіптерді білдіреді.
Талшықтарға қатысты қолданылатын "синтетикалық" және "жасанды" терминдерi (а) тармақшасында көрсетiлген синтетикалық талшықтарды; (б) тармағында көрсетiлген жасанды талшықтарды бiлдiредi. 5404 немесе 5405 тауар позициясының жалпақ және оған ұқсас жіптері химиялық талшықтарға жатпайды.
"Химиялық", "синтетикалық" және "жасанды" терминдерi "тоқыма материалдарына" қолданылатын сол мағыналарды бiлдiредi.

Сноска. Группа 54 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 15.05.2009 № 732 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
Примечания:
1. Во всей Номенклатуре термин "химические волокна" означает волокна и нити из органических полимеров, полученные одним из двух промышленных способов:
а) полимеризацией органических мономеров для производства полимеров, таких как полиамиды, полиэфиры, полиолефины или полиуретаны, или химической модификацией полимеров, произведенных посредством этого процесса (например,поливиниловый спирт, полученный гидролизом поливинилацетата); или
б) растворением или химичечской обработкой природных органичечких поимеров (например, целлюлозы) для получения полимеров, таких как медноаммиачное или вискозное волокно, или химической модификацией природных органических полимеров (например, целлюлозы, казеина и других протеинов или альгиновой кислоты), для получения полимеров, таких как ацетат целлюлозы или альгинаты.
Термины "синтетические" и "искусственные", применяемые по отношению к волокнам, означают: синтетические - волокна, указанные в пункте (а); искусственные - волокна, указанные в пункте (б). Плоские и аналогичные нити товарной позиции 5404 или 5405 не считаются химическими волокнами.
Термины "химические", "синтетические" и "искусственные" имеют те же значения применительно к "текстильным материалам".

5516 91 000 0
- - ағартылмаған немесе
ағартылған
м 2
5
5516 92 000 0
- - боялған
м 2
5
5516 93 000 0
- - түрлi-түстi
иiрiмжіптерден жасалғандар
м 2
5
5516 94 000 0
- - басылған
м 2
5
56-топ
Мақта, киіз немесе фетр  және мата емес материалдар; арнайы иірімжіп; жіңішке жіптер, жіптер, арқандар және тростар мен олардан жасалған бұйымдар
Ескертулер:
1. Аталған топқа:
а) сiңiрiлген немесе үстi заттармен немесе препараттармен (мысалы, 33-топтың парфюмерлiк немесе косметикалық заттарымен, 3401-тауар позициясының сабын немесе жуғыш құралдарымен, 3405-тауар позициясының жылтыратқыш құралдарымен, кремдер немесе ұқсас құралдарымен 3809-тауар позициясының мата жұмсартқыштарымен) жабылған мақта, киiз немесе фетр және тоқыма емес материалдар, мұнда тоқыма материалы жай негiз болып табылады;
б) 5811-тауар позициясының тоқыма бұйымдары;
в) киiз немесе фетр немесе тоқыма емес материал негiзiндегi табиғи немесе жасанды абразивтi ұнтақ немесе түйiршiк (6805-тауар позициясы);
г) киiз немесе фетр және тоқыма емес материал негiзiндегi кесектендiрiлген немесе қалпына келтiрiлген слюда (6814-тауар позициясы) немесе
д) киiз немесе фетр және тоқыма емес материалдар негiзiндегi металл фольга (ХІҮ немесе ХY бөлiм) енгiзiлмейдi.
2. "Киiз немесе фетр" терминi, оның ішінде ине өтетiн киiздi немесе фетр және олардың арасындағы iлiктiру жайғақ талшықтарын пайдалана отырып инемен тесумен күшейетiн тоқыма талшықтарының жайғақтарынан тұратын материалдарды да бiлдiредi.
3. 5602 және 5603-тауар позицияларына тиiсiнше сiңiрiлген, үстi жабылған немесе олардың құрылымына қарамастан (тығыз немесе кеуектi) пластмассамен немесе резеңкемен қатырмаланған киiз немесе фетр және тоқыма емес материалдар енгiзiледi.
5603-тауар позициясына пластмасса немесе резеңке байланыстыратын аттарды құрайтын тоқыма емес материалдар да кiредi.
Алайда, 5602 және 5603-тауар позицияларына мыналар енгiзiлмейдi:
а) сiңiрiлген, үстi жабылған немесе 50 мас.%-дан аспайтын тоқыма материалын құрайтын пластмассамен немесе резеңкемен қатырмаланған киiз немесе фетр немесе толығымен пластмассаның немесе резеңкенiң iшiне бекiтiлген киiз немесе фетр (39 немесе 40-топ);
б) толығымен пластмассаның немесе резеңкенiң iшiне бекiтiлген немесе қандай да бiр осындай өзгерiске байланысты түсiнiң өзгергендiгiне көңiл аудармастан, мұндай жабындылар немесе қабықтар жай көзге әртүрлi болып көрiнуi мүмкiн болған жағдайда толығымен екi жағынан да мұндай материалдармен жабылған тоқыма емес материалдар (39 немесе 40-топ); немесе
в) киiзбен немесе фетрмен немесе тоқыма емес материалдармен бiрiктiрiлген, кеуектi пластмассадан немесе кеуектi резеңкеден жасалған тақталар, табақтар немесе жолақтар немесе таспалар, мұнда тоқыма материл арматуралау үшiн қосылған (39 немесе 40-топ).

5516 91 000 0
- - неотбеленные или
отбеленные
м 2
5
5516 92 000 0
- - окрашенные
м 2
5
5516 93 000 0
- - из пряжи различных
цветов
м 2
5
5516 94 000 0
- - напечатанные
м 2
5
Группа 56
Вата, войлок или фетр и нетканые материалы; специальная пряжа;
бечевки, веревки, канаты и тросы и изделия из них
Примечания:
1. В данную группу не включаются:
а) вата, войлок или фетр или нетканые материалы, пропитанные или с покрытием веществами или препаратами (например, парфюмерными или косметическими средствами группы 33, мылом или моющими средствами товарной позиции 3401, полирующими средствами, кремами или аналогичными средствами товарной позиции 3405, мягчителями тканей товарной позиции 3809), где текстильный материал является просто основой;
б) текстильные изделия товарной позиции 5811;
в) природный или искусственный абразивный порошок или зерно на основе из войлока или фетра или нетканого материала (товарная позиция 6805);
г) агломерированная или регенерированная слюда на основе из войлока или фетра или нетканого материала (товарная позиция 6814); или
д) металлическая фольга на основе из войлока или фетра или нетканых материалов (раздел XIV или XV).
2. Термин "войлок или фетр" означает иглопробивной войлок или фетр и материалы, состоящие из холста текстильных волокон, сцепление между которыми усиливается пробивкой иглами с использованием волокон холста.
3. В товарные позиции 5602 и 5603 включаются, соответственно, войлок или фетр и нетканые материалы, пропитанные, с покрытием или дублированные пластмассой или резиной, независимо от структуры последних (плотной или пористой).
В товарную позицию 5603 также входят нетканые материалы, в которых пластмасса или резина образуют связующее вещество.
В товарные позиции 5602 и 5603 однако не включаются:
а) войлок или фетр, пропитанный, с покрытием или дублированный пластмассой или резиной, содержащий не более 50 мас.% текстильного материала, или войлок или фетр, полностью заделанный внутрь пластмассы или резины (группа 39 или 40);
б) нетканые материалы, полностью заделанные внутрь пластмассы или резины или полностью покрытые такими материалами с двух сторон при условии, что такое покрытие или оболочка могут быть различимы невооруженным глазом, не принимая во внимание какое-либо связанное с этим изменение цвета (группа 39 или 40); или
в) плиты, листы или полосы или ленты из пористой пластмассы или пористой резины, соединенные с войлоком или фетром или неткаными материалами, где текстильный материал добавлен для армирования (группа 39 или 40).

4. 5604-тауар позициясына тоқыма иiрiмжiптерi немесе жалпақ жiптер немесе сiңiру немесе жабынды жай көзге көрiнбеуi мүмкiн 5404 немесе 5405-тауар позициясының ұқсас жiптерi енгізілмейді (әдетте 50-55-топтар); бұл ретте кейiннен болатын түр-түсінiң қандай да бiр өзгеруi назарға алынбайды.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бірл
Баж ставкалары (кеден құнының пайызымен не евромен)
5601
Тоқыма материалдардан
жасалған мақта және одан
жасалған бұйымдар; ұзындығы
бойынша 5 мм-ден аспайтын
тоқыма талшықтары (түбiт),
тоқыма шаңы және түйiндер:

4. В товарную позицию 5604 не включаются текстильная пряжа или плоские нити или аналогичные нити товарной позиции 5404 или 5405, в которых пропитка или покрытие не могут быть видны невооруженным глазом (обычно группы 50-55); при этом не принимается во внимание какое-либо связанное с этим изменение цвета.
Код ТН ВЭД
Наименование
позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
процентах
от тамо-
женной
стоимости
либо в
евро)
5601
Вата из текстильных материалов
и изделия из нее; текстильные
волокна, не превышающие по
длине 5 мм (пух), текстильная
пыль и узелки:

5608 90 000 0
- өзгелері
-
5
5609 00 000 0
Жiптерден немесе
иiрiмжiптерден, 5405 немесе
5405-тауар позициясының
жалпақ немесе ұқсас жiптерiнен, жетек
арқандардан, жiптерден,
арқандардан немесе тростардан
жасалған, басқа жерде
аталмаған немесе енгiзiлмеген
бұйымдар
-
5
57-топ
Кілемдер және еденге төселетін өзге де тоқыма бұйымдар
Ескертулер:
1. Аталған топта "кiлемдер және еденге төселетiн өзге де тоқыма бұйымдар" терминi пайдалану процесiнде тоқыма материалдары бұйымның беткi жағында болатын еденге төселетiн бұйымдарды бiлдiредi және тоқыма еденге төселетiндердiң сипаты бар, бірақ басқа мақсаттарға пайдалану үшiн арналған бұйымдар енгiзiледi.

5608 90 000 0
- прочие
-
5
5609 00 000 0
Изделия из нитей или пряжи,
плоских или аналогичных нитей
товарной позиции 5404 или
5405, бечевок, веревок,
канатов или тросов, в другом
месте не поименованные или не
включенные
-
5
Группа 57
Ковры и прочие текстильные напольные покрытия
Примечания:
1. В данной группе термин "ковры и прочие текстильные напольные покрытия" означает напольные покрытия, в которых текстильные материалы служат лицевой поверхностью изделия в процессе его эксплуатации, и включает изделия, имеющие характеристики текстильных напольных покрытий, но предназначенные для использования в других целях.

2. Аталған топқа еден төсенiштерiнiң қаңқалық тағандары енгiзiлмейдi.
Қосымша ескертулер:
1. 5701 10 900 0 кіші қосалқы позицияларда кілемдердің, кілем жолдары мен кілемшелердің есебін алған кезде жиектер мен шашақтар есепке алынбайды.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бірл.
Баж ставкалары (кеден құнының пайызымен не евромен)
5701
Дайын және дайын емес
түйiншектi кiлемдер және
өзге де еденге төселетiн
тоқыма бұйымдар:
5701 10
- жүннен немесе жануарлардың
жұқа қылынан жасалғандар:
5701 10 100 0
- - тарайтын қыл-қыбырды
қоспағанда, құрамында
10 мас.%-дан аспайтын жібек
жіптері немесе жібек
қалдықтарынан жіпиірімдері
бар
м 2
15, бірақ 1 ш.м
үшін 1 евродан
кем емес
5701 10 900 0
- - өзгелері
м2
15, бірақ 1 ш.м
үшін 1 евродан
кем емес
5701 90
- өзге тоқыма материалдардан жасалғандар:
5701 90 100 0
- - тарайтын қыл-қыбырды
қоспағанда, жібек жіптерінен,
жібек қалдықтарынан,
синтетикалық жіптерден,
5605-тауар позициясының
жіпиірімдерінен немесе
металл жібі бар тоқыма
материалдарының жіпиірімде-
рінен жасалған
м 2
15, бірақ 1 ш.м
үшін 1 евродан
кем емес
5701 90 900 0
- - өзге тоқыма
материалдардан жасалғандар
м 2
15, бірақ 1 ш.м
үшін 1 евродан
кем емес
5702
"Кілем", "сумах", "кермани"
және осы сияқты қол жұмысының
кiлемдерiн қоса алғанда
тафтинктік емес немесе
флокирленбеген, дайын немесе
дайын емес тоқылған кiлемдер
және өзге де еденге
төселетiн тоқыма бұйымдар:
5702 10 000 0
- "кілем", "сумах", "кермани"
және осы сияқты қол
жұмысының кiлемдерi
м 2
15, бірақ 1 ш.м
үшін 1 евродан
кем емес
5702 20 000 0
- кокoc жаңғағының
талшықтарынан жасалған еден
төсенiштерi
м 2
15, бірақ 1 ш.м
үшін 1 евродан
кем емес
- өзге дайын емес түктiлер:
5702 31
- - жүннен немесе жануарлар-
дың жұқа қылынан жасалғандар:
5702 31 100 0
- - - аксминстерлік кілемдер
м 2
15, бірақ 1 ш.м
үшін 1 евродан
кем емес
5702 31 800 0
- - - өзгелері
м 2
15, бірақ 1 ш.м
үшін 1 евродан
кем емес
5702 32
- - химиялық тоқыма
материалдардан жасалғандар:
5702 32 100 0
- - - аксминстерлік кілемдер
м 2
15, бірақ 1 ш.м
үшін 1 евродан
кем емес
5702 32 900 0
- - - өзгелері
м 2
15, бірақ 1 ш.м
үшін 1 евродан
кем емес
5702 39 000 0
- - өзге де тоқыма
материалдардан жасалғандар
м 2
15, бірақ 1 ш.м
үшін 1 евродан
кем емес
- өзге де дайын түктiлер:
5702 41 000 0
- - жүннен немесе жануарлар-
дың жұқа қылынан жасалғандар
м 2
15, бірақ 1 ш.м
үшін 1 евродан
кем емес
5702 42 000 0
- - химиялық тоқыма
материалдардан жасалғандар
м 2
15, бірақ 1 ш.м
үшін 1 евродан
кем емес
5702 49 000 0
- - өзге тоқыма материалдардан жасалғандар
м 2
15, бірақ 1 ш.м
үшін 1 евродан
кем емес
5702 50
- өзге дайын емес түктi емес:
- - химиялық тоқыма
материалдардан жасалғандар:
5702 50 100 0
- - - полипропиленнен
жасалған
м 2
15, бірақ 1 ш.м
үшін 1 евродан
кем емес

2. В данную группу не включаются каркасные подложки напольных покрытий.
Дополнительное примечание:
1. В подсубпозициях 5701 10 900 0 при расчете площади ковров, ковровых дорожек и ковриков кромка и бахрома не учитываются.
Код ТН ВЭД
Наименование
позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
процентах
от тамо-
женной
стоимости
либо в
евро)
5701
Узелковые ковры и прочие
текстильные напольные покрытия,
готовые или неготовые:
5701 10
- из шерсти или тонкого волоса
животных:
5701 10 100 0
- - содержащие более 10 мас.%
шелковых нитей или пряжи из
шелковых отходов, исключая
гребенные очесы
м 2
15, но
не менее
1 евро за
1 кв.м
5701 10 900 0
- - прочие
м2
15, но
не менее
1 евро за
1 кв.м
5701 90
- из прочих текстильных
материалов:
5701 90 100 0
- - из шелковых нитей, пряжи
из шелковых отходов, кроме
гребенных очесов, из
синтетических нитей, из пряжи
товарной позиции 5605 или из
текстильных материалов,
содержащих металлические нити
м 2
15, но
не менее
1 евро за
1 кв.м
5701 90 900 0
- - из прочих текстильных
материалов
м 2
15, но
не менее
1 евро за
1 кв.м
5702
Тканые ковры и прочие
текстильные напольные
покрытия, нетафтинговые или
нефлокированные, готовые или
неготовые, включая "килим",
"сумах", "кермани" и
аналогичные ковры ручной
работы:
5702 10 000 0
- ковры "килим", "сумах",
"кермани" и аналогичные ковры
ручной работы
м 2
15, но
не менее
1 евро за
1 кв.м
5702 20 000 0
- напольные покрытия из
волокон кокосового ореха
м 2
15, но
не менее
1 евро за
1 кв.м
- прочие ворсовые, неготовые:
5702 31
- - из шерсти или тонкого
волоса животных:
5702 31 100 0
- - - аксминстерские ковры
м 2
15, но
не менее
1 евро за
1 кв.м
5702 31 800 0
- - - прочие
м 2
15, но
не менее
1 евро за
1 кв.м
5702 32
- - из химических текстильных
материалов:
5702 32 100 0
- - - аксминстерские ковры
м 2
15, но
не менее
1 евро за
1 кв.м
5702 32 900 0
- - - прочие
м 2
15, но
не менее
1 евро за
1 кв.м
5702 39 000 0
- - из прочих текстильных
материалов
м 2
15, но
не менее
1 евро за
1 кв.м
- прочие ворсовые, готовые:
5702 41 000 0
- - из шерсти или тонкого
волоса животных
м 2
15, но
не менее
1 евро за
1 кв.м
5702 42 000 0
- - из химических текстильных
материалов
м 2
15, но
не менее
1 евро за
1 кв.м
5702 49 000 0
- - из прочих текстильных
материалов
м 2
15, но
не менее
1 евро за
1 кв.м
5702 50
- прочие безворсовые, неготовые:
- - из химических текстильных
материалов:
5702 50 100 0
- - - из полипропилена
м 2
15, но
не менее
1 евро за
1 кв.м

5702 50 200 0
- - - өзгелері
м 2
15, бірақ 1 ш.м
үшін 1 евродан
кем емес
5702 50 900 0
- - өзге тоқыма
материалдардан жасалғандар
м 2
15, бірақ 1 ш.м
үшін 1 евродан
кем емес
- өзге дайын түктi емес:
5702 91 000 0
- - жүннен немесе
жануарлардың жұқа қылынан
жасалғандар
м 2
15, бірақ 1 ш.м
үшін 1 евродан
кем емес
5702 92
- - химиялық тоқыма
материалдардан жасалғандар:
5702 92 100 0
- - - полипропиленнен жасалған
м 2
15, бірақ 1 ш.м
үшін 1 евродан
кем емес
5702 92 900 0
- - - өзгелері
м 2
15, бірақ 1 ш.м
үшін 1 евродан
кем емес
5702 99 000 0
- - өзге тоқыма
материалдардан жасалған
м 2
15, бірақ 1 ш.м
үшін 1 евродан
кем емес
5703
Дайын және дайын емес
кiлемдер және тафтинктік
өзге де еден төсенiштерi:
5703 10 000 0
- жүннен немесе жануарлардың
жұқа қылынан жасалғандар
м 2
15, бірақ 1 ш.м
үшін 1 евродан
кем емес
5703 20
- нейлоннан және өзге
полиамидтардан жасалғандар:
- - басылған тафтингтік:
5703 20 110 0
- - - ең көп көлемi 0,3 м 2
пластиналар түрiндегi
м 2
15, бірақ 1 ш.м
үшін 1 евродан
кем емес
5703 20 190 0
- - - өзгелері
м 2
15, бірақ 1 ш.м
үшін 1 евродан
кем емес
- - өзгелері:
5703 20 910 0
- - - ең көп көлемi 0,3 м 2 пластиналар түрiндегi
м 2
15, бірақ 1 ш.м
үшін 1 евродан
кем емес
5703 20 990 0
- - - өзгелері
м 2
15, бірақ 1 ш.м
үшін 1 евродан
кем емес
5703 30
- өзге химиялық тоқыма
материалдардан жасалғандар:
- - полипропиленнен
жасалғандар:
5703 30 110 0
- - - ең көп көлемi 0,3 м 2
пластиналар түрiндегi
м 2
15, бірақ 1 ш.м
үшін 1 евродан
кем емес
5703 30 190 0
- - - өзгелері
м 2
15, бірақ 1 ш.м
үшін 1 евродан
кем емес
- - өзгелері:
5703 30 810 0
- - - ең көп көлемi 0,3 м 2
пластиналар түрiндегi
м 2
15, бірақ 1 ш.м
үшін 1 евродан
кем емес
5703 30 890 0
- - - өзгелері
м 2
15, бірақ 1 ш.м
үшін 1 евродан
кем емес
5703 90
- өзге тоқыма материалдардан
жасалған:
5703 90 100 0
- - ең көп көлемi 0,3 м 2
пластиналар түрiндегi
м 2
15, бірақ 1 ш.м
үшін 1 евродан
кем емес
5703 90 900 0
- - өзгелері
м 2
15, бірақ 1 ш.м
үшін 1 евродан
кем емес
5704
Тафтингтік немесе тафтингтік
емес, дайын немесе дайын
емес кілемдер және еден
төсеніштері:
5704 10 000 0
- ең көп көлемі 0,3 м 2
пластиналар түрінде
м 2
15, бірақ 1 ш.м
үшін 1 евродан
кем емес
5704 90 000 0
- өзгелері
м 2
15, бірақ 1 ш.м
үшін 1 евродан
кем емес
5705 00
Өзге де, дайын немесе дайын
емес кiлемдер және еденге
төселетiн тоқыма бұйымдар:
5705 00 100 0
- жүннен немесе жануарлар-
дың жұқа қылынан жасалғандар
м 2
15, бірақ 1 ш.м
үшін 1 евродан
кем емес
5705 00 300 0
- химиялық тоқыма
материалдардан жасалғандар
м 2
15, бірақ 1 ш.м
үшін 1 евродан
кем емес
5705 00 900 0
- өзге тоқыма материалдардан
жасалғандар
м 2
15, бірақ 1 ш.м
үшін 1 евродан
кем емес
58-топ
Арнайы маталар; тафтинктік тоқыма материалдары; шілтерлер, гобелендер; әрлеу материалдары; кестелер
Ескертулер:

5702 50 200 0
- - - прочие
м 2
15, но
не менее
1 евро за
1 кв.м
5702 50 900 0
- - из прочих текстильных
материалов
м 2
15, но
не менее
1 евро за
1 кв.м
- прочие безворсовые, готовые:
5702 91 000 0
- - из шерсти или тонкого
волоса животных
м 2
15, но
не менее
1 евро за
1 кв.м
5702 92
- - из химических текстильных
материалов:
5702 92 100 0
- - - из полипропилена
м 2
15, но
не менее
1 евро за
1 кв.м
5702 92 900 0
- - - прочие
м 2
15, но
не менее
1 евро за
1 кв.м
5702 99 000 0
- - из прочих текстильных
материалов
м 2
15, но
не менее
1 евро за
1 кв.м
5703
Ковры и прочие текстильные
напольные покрытия тафтинговые,
готовые или неготовые:
5703 10 000 0
- из шерсти или тонкого волоса
животных
м 2
15, но
не менее
1 евро за
1 кв.м
5703 20
- из нейлона или прочих
полиамидов:
- - напечатанные тафтинговые:
5703 20 110 0
- - - в виде пластин
максимальной площадью 0,3 м 2
м 2
15, но
не менее
1 евро за
1 кв.м
5703 20 190 0
- - - прочие
м 2
15, но
не менее
1 евро за
1 кв.м
- - прочие:
5703 20 910 0
- - - в виде пластин
максимальной площадью 0,3 м 2
м 2
15, но
не менее
1 евро за
1 кв.м
5703 20 990 0
- - - прочие
м 2
15, но
не менее
1 евро за
1 кв.м
5703 30
- из прочих химических
текстильных материалов:
- - из полипропилена:
5703 30 110 0
- - - в виде пластин
максимальной площадью 0,3 м 2
м 2
15, но
не менее
1 евро за
1 кв.м
5703 30 190 0
- - - прочие
м 2
15, но
не менее
1 евро за
1 кв.м
- - прочие:
5703 30 810 0
- - - в виде пластин
максимальной площадью 0,3 м 2
м 2
15, но
не менее
1 евро за
1 кв.м
5703 30 890 0
- - - прочие
м 2
15, но
не менее
1 евро за
1 кв.м
5703 90
- из прочих текстильных
материалов:
5703 90 100 0
- - в виде пластин
максимальной площадью 0,3 м 2
м 2
15, но
не менее
1 евро за
1 кв.м
5703 90 900 0
- - прочие
м 2
15, но
не менее
1 евро за
1 кв.м
5704
Ковры и прочие текстильные
напольные покрытия из войлока,
нетафтинговые или
нефлокированные, готовые или
неготовые:
5704 10 000 0
- в виде пластин максимальной
площадью 0,3 м 2
м 2
15, но
не менее
1 евро за
1 кв.м
5704 90 000 0
- прочие
м 2
15, но
не менее
1 евро за
1 кв.м
5705 00
Ковры и текстильные напольные
покрытия прочие, готовые или
неготовые:
5705 00 100 0
- из шерсти или тонкого волоса
животных
м 2
15, но
не менее
1 евро за
1 кв.м
5705 00 300 0
- из химических текстильных
материалов
м 2
15, но
не менее
1 евро за
1 кв.м
5705 00 900 0
- из прочих текстильных
материалов
м 2
15, но
не менее
1 евро за
1 кв.м
Группа 58
Специальные ткани; тафтинговые тексильные материалы; кружева;
гобелены; отделочные материалы; вышивки
Примечания:

1. Аталған топқа 59-топқа арналған 1-ескертуде көрсетiлген сiңiрiлген, жабындысы бар немесе иленген тоқыма материалдары немесе 59-топтың басқа бұйымдары енгiзiлмейдi.
2. 5801 тауар позициясына түк құрайтын жiптерi әлi кесiлмеген және осы кезеңде әлi тұрыңқы түктерi жоқ арқаулық түгi бар маталар да енгiзiледi.
3. 5803 тауар позициясының бұйымдары үшiн "шырмалы өрiм матасы" терминi толығымен немесе iшiнара тұрыңқы немесе фон жiптерден және жарты бұрылыс, толық немесе олар арқылы арқаулық жiптер өтетiн iлмектер жасау үшін одан да көп бұрылыс жасай отырып, тұрыңкы немесе фон жiптерге айқастам айқаспа немесе шырмалы жiптерден тұратын негiзi бар матаны бiлдiредi.
4. 5804-тауар позициясына 5608-тауар позициясының жетек арқандардардан, жiптерден немесе арқандардан тоқылған тор жаймалары енгiзілмейдi.
5.  5806 тауар позициясында "енсiз маталар" терминiнде:
а) енi 30 см аспайтын, екi тоқылған немесе неғұрлым ендi жаймалардан кесiлген, екi шетiнен де кенерелерi (тоқылған, желiмделген немесе басқа тәсiлдермен жасалған) бар маталар;
б) жалпақтығының енi 30 см аспайтын түтiктi маталар; және
в) енi жазылған түрiнде 30 см аспайтын шетi қайырылған қисық бейкалар түсініледі.
Тоқылған шашағы бар енсiз маталар 5808 тауар позициясына енгiзiледi.
6. 5810 тауар позициясында"кесте" терминi inter аliа, көрiнетiн тоқыма негiзде металл немесе шыны жiптермен кестеленген кестелердi және жылтырақтардан, майда моншақтардан тiгiлген жапсырмаларды немесе тоқыма немесе басқа материалдардан жасалған сәндiк әшекейлердi бiлдiредi. Аталған тауар позициясына инемен тiгiлген гобелендер (5805 тауар позициясы) енгiзiлмейдi.
7. Аталған топқа 5809 тауар позициясының бұйымдарына қосымша металл жiптерден дайындалған және киiмдердi әшекейлеу үшiн, жиhаздық маталар ретiнде немесе ұқсас мақсаттар үшiн пайдаланылатын бұйымдар да енгiзiледi.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бірл.
Баж ставкалары (кеден құнының пайызымен не евромен)

1. В данную группу не включаются текстильные материалы, указанные в примечании 1 к группе 59, пропитанные, с покрытием или дублированные, или другие изделия группы 59.
2. В товарную позицию 5801 включаются также ткани с уточным ворсом, у которых ворсообразующие нити еще не обрезаны и на этой стадии у них нет еще стоячего ворса.
3. Для изделий товарной позиции 5803 термин "ткань перевивочного переплетения" означает ткань с основой, полностью или частично состоящей из стоячих или фоновых нитей и из пересекающих или перевивочных нитей, которые пересекают стоячие или фоновые нити, делая пол-оборота, полный оборот или более для образования петель, через которые проходят уточные нити.
4. Товарная позиция 5804 не включает сетчатые полотна, плетеные из бечевок, веревок или канатов товарной позиции 5608.
5. В товарной позиции 5806 под термином "узкие ткани" понимаются:
а) ткани шириной не более 30 см, сотканные или отрезанные от более широких полотен, с кромками (ткаными, приклеенными или полученными другими способами) на обоих краях;
б) ткани трубчатые с шириной плоскости не более 30 см; и
в) косые бейки с подвернутыми краями шириной в развернутом виде не более 30 см.
Узкие ткани с тканой бахромой включаются в товарную позицию 5808.
6. В товарной позиции 5810 под термином "вышивка" понимаются, inter alia, вышивки металлической или стеклянной нитью на видимой текстильной основе и вышитые аппликации из блесток, бисера или декоративные украшения из текстильных или других материалов. В данную товарную позицию не включаются вышитые иглой гобелены (товарная позиция 5805).
7. В дополнение к изделиям товарной позиции 5809 в данную группу включаются также изделия, изготовленные из металлических нитей и используемые для украшения одежды, в качестве мебельных тканей или для аналогичных целей.
Код ТН ВЭД
Наименование
позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
процентах
от тамо-
женной
стоимости
либо в
евро)

1.  Егер мәтінде өзгеше айтылмаса, аталған топта "тоқыма материалдары" терминi 50-55-топтардың және 5803 және 5806-тауар позициясының маталарына, 5808 тауар позициясының тоқылған ызбасына және бөлiктердегi әрлеу материалдарына және 6002-6006 тауар позициясының машина және қолмен тоқылған тоқыма жаймасына ғана қатысты.
2. 5903-тауар позициясына мыналар енгiзiледi:
а) Мыналардан:
1) сiңiрiлгенi немесе жабындысы жай көзбен көрiнбейтiн материалдардан (әдетте 50-55 немесе 60-топтар) бұл ретте кейiннен болатын түр-түстiң қандай-да бiр өзгеруi назарға алынбайды;
2) 15-300 о С температурада 7 мм-ден диаметрге қолмен цилиндрдi айналдырып сындырмай майыстыруға болмайтын бұйымдардан (әдетте 39-топ);
3) тоқыма материалы толығымен пластмассаның iшiне салынған немесе мұндай жабынды жай көзбен көрiнетiн болатын шартпен толығымен екi жағынан да пластмассамен жабылған болатын бұйымдар; бұл peттe кейiннен болатын түр-түстiң қандай да бiр өзгеруi назарға алынбайды (39-топ);
4) жартылай пластмассамен жабылған және осындай өңдеудiң нәтижесiнде алынған суретi бар материалдардан (әдетте 50-55, 58 немесе 60-топтар);
5) тоқыма материалмен үйлескен кеуектi пластмассалардан жасалған, және де тоқыма материалы тек бекемдеуге ғана арналған тақталардан, табақтардан немесе жолақтардан немесе таспалардан (39-топ); немесе
6) 5811 тауар позициясының тоқыма бұйымдарынан басқа сiңiрiлген, жабындысы бар немесе кез келген беттiк тығыздықтағы пластмассалармен және пластмассалардың кез келген түрiмен (тығыз немесе кеуектi) қатырмаланған тоқыма материалдар;
б) тегiс жiптерден немесе 5604-тауар позициясының ұқсас сiңдiрiлген, жабындысы бар немесе пластмасс қабығы бар жiптерден дайындалған материалдар.
3. 5905-тауар позициясында "тоқыма материалдарынан жасалған қабырға жабындылары" терминi қабырғаларды немесе төбелердi әрлеуге арналған тоқыма материалдардан тұратын енi 45 см аспайтын тағанға бекiтiлген немесе терiс жағынан өңделген (сіңдiрiлген немесе жабыстыру үшiн жағылған қабаты бар) орамдардағы бұйымдарды бiлдiредi.
Алайда, аталған тауар позициясына тоқыма түбiттен немесе тiкелей қағаз (4814 тауар позициясы) немесе тоқыма (әдетте 5907-тауар позициясы) негізге бекiтiлген шаңнан тұратын қабырға жабындылары енгiзiлмейдi.
4. 5906 тауар позициясында "резеңкеленген тоқыма материалдары" терминi:
а) сiңдiрiлген, жабындысы бар немесе резеңкемен қатырмаланған:
i) беткi тығыздығы 1500 г/ м 2 аспайтын; немесе
ii) беткi тығыздығы 1500 г/ м 2 астам және 50 мас.%-дан артық тоқыма материалдарын құрайтын тоқыма материалдарды;
б) тегiс жiптерден немесе 5604-тауар позициясының ұқсас сiңдiрiлген, жабындысы бар немесе резеңке қабығы бар жiптерден дайындалған материалдарды; және
в) олардың беткi тығыздығына қарамастан қатарлас тоқыма жiптерден, агломерленген резеңкеден жасалған материалдарды бiлдiредi.

1. Если в контексте не оговорено иное, то в данной группе термин "текстильные материалы" относится только к тканям групп 50-55 и товарных позиций 5803 и 5806, плетеной тесьме и отделочным материалам в куске товарной позиции 5808 и полотну трикотажному машинного или ручного вязания товарных позиций 6002-6006.
2. В товарную позицию 5903 включаются:
а) текстильные материалы, пропитанные, с покрытием или дублированные пластмассами, любой поверхностной плотности и любой природы пластмасс (плотной или пористой), кроме:
1) материалов, у которых пропитка или покрытие не видны невооруженным глазом (обычно группы 50-55, 58 или 60); при этом не принимается во внимание какое-либо последующее изменение в цвете;
2) изделий, которые нельзя без излома согнуть вручную вокруг цилиндра диаметром 7 мм при температуре 15-30 о С (обычно группа 39);
3) изделий, в которых текстильный материал полностью заделан внутрь пластмассы или полностью покрыт пластмассой с двух сторон, при условии, что такое покрытие видно невооруженным глазом; при этом не принимается во внимание какое-либо последующее изменение в цвете (группа 39);
4) материалов, частично покрытых пластмассами, и с рисунками, полученными в результате такой обработки (обычно группы 50-55, 58 или 60);
5) плит, листов или полос или лент из пористой пластмассы в сочетании с текстильным материалом, причем текстильный материал служит только для армирования (группа 39); или
6) текстильных изделий товарной позиции 5811;
б) материалы, изготовленные из нитей, плоских или аналогичных нитей, пропитанных, с покрытием или с оболочкой из пластмасс товарной позиции 5604.
3. В товарной позиции 5905 под термином "настенные покрытия из текстильных материалов" понимаются изделия в рулонах, шириной не менее 45 см, предназначенные для отделки стен или потолка и состоящие из текстильного материала, закрепленного на подложке, или обработанного с изнаночной стороны (пропитанного или с нанесенным слоем для приклеивания).
В данную товарную позицию, однако, не включаются настенные покрытия, состоящие из текстильного пуха или пыли, закрепленных непосредственно на бумажной (товарная позиция 4814) или текстильной (обычно товарная позиция 5907) основе.
4. В товарной позиции 5906 термин "текстильные материалы прорезиненные" означает:
а) текстильные материалы, пропитанные, с покрытием или дублированные резиной:
i) с поверхностной плотностью не более 1500 г/м 2 ; или
ii) с поверхностной плотностью более 1500 г/м 2 и содержащие более 50 мас.% текстильного материала;
б) материалы из нитей, плоских или аналогичных нитей, пропитанных, с покрытием или с оболочкой из резины товарной позиции 5604; и
в) материалы из параллельных текстильных нитей, агломерированных резиной, независимо от их поверхностной плотности.

Алайда, аталған тауар позициясына тоқыма материалы тек бекемдеуге ғана арналған тоқыма материалдармен үйлескен кеуекті резеңке тақталар, табақтар немесе жолақтар немесе таспалар (40-топ) немесе 5811-топтың тоқыма материалдары енгiзiлмейдi.
5.  5907-тауар позициясына мыналар енгiзiледi:
а) сiңiрiлгенi немесе жабындысы жай көзбен көрiнбейтiн материалдар (әдетте 50-55 немесе 60-топтар) бұл ретте кейiннен болатын түр-түстiң қандай-да бiр өзгеруi назарға алынбайды:
б) өрнектерi бар суреттеп әшекейленген материалдар (театрлық сәндемелер, көркем сурет студиялары немесе ұқсастар үшiн түп қалқа болып табылатын безелген кенептерден басқа);
в) iшiнара мамықпен, шаңмен, ұнтақ тәрiздi тозбен жабындықталған немесе ұқсас және осындай өңдеу кезiнде алынған суреттерi бар материалдар; алайда түк имитациясы бар материалдар аталған тауар позициясына енгiзiледi;
г) крахмалдың немесе ұқсас заттардың негiзiнде құрамдармен өңделген материалдар;
д) тоқыма материалдардан жасалған тағанды шере тақтайланған сүрек (4408-тауар позициясы);
е) тоқыма материалдардан жасалған тағанды табиғи немесе жасанды абразивтi ұнтақ немесе дән (6806-тауар позициясы);
ж) тоқыма материалдардан жасалған тағанды агломерленген немесе регенерацияланған слюда (6814-тауар позициясы); немесе
з) тоқыма материалдардан жасалған тағанды металл фольга (ХV немесе XIV бөлiм).
6. 5910-тауар позициясына мыналар енгiзiлмейдi:
а) 3 мм-ден кем емес қалыңдықтағы тоқыма материалдардан жасалған қозғалтқыш және конвейерлiк бельтинг; немесе
б) сiңiрiлген, жабындысы бар немесе резеңкемен қатырмаланған тоқыма материалдан не сiңiрiлген, жабындысы бар немесе резеңке қабығы бар тоқыма иiрiмжiптен немесе кордтан жасалған конвейерлiк таспалар және қозғалтатын ременьдер, немесе бельтингтер (4010-тауар позициясы).
7. 5911-тауар позициясына ХI бөлiмнiң басқа ешқандай тауар позицияларына енгiзiлмейтiн мынадай тауарлар енгiзiледi:
а) 5908-5910-тауар позициясының бұйымдарынан басқа, қажет ұзындыққа дейiн кесiлген немесе квадраттарды қоса алғанда жәй тiкбұрыштар түрінде кесiлген бөлiктердегi тоқыма бұйымдар, атап айтсақ:
i) әдетте инелi таспаларға қолданылатын жабындысы бар немесе резеңкемен, былғарымен немесе басқа материалмен қатырмаланған тоқыма материалдар, киiз немесе фетр және киiз астарлы маталар және тоқыма ұршықтарды жабындылауға арналған резеңкемен сiңiрiлген енсiз шибарқыт маталарды қоса алғанда басқа да техникалық мақсаттарда қолданылатын ұқсас материалдар:
іі) елекмата;
iii) тоқыма материалдан немесе адам шаштарынан жасалған май сығуға немесе ұқсас мақсаттарға арналған сыққыштарда пайдаланылатын сүзгiш маталар;
iv) машина жасауда немесе басқа техникалық мақсаттарда пайдаланылатын басылған немесе басылмаған, сiңiрiлген немесе сiңiрiлмеген немесе жабындысы бар немесе жабындысы жоқ, көптеген негiзгi немесе арқаулық жiптерi бар жазық маталар;
v) техникалық мақсаттарда пайдаланылатын металмен арматураланған тоқыма материалдар;
vi) өндiрiсте орамдық немесе астарлық материалдар ретiнде пайдаланылатын жабындысы бар немесе жабындысы жоқ, сiңiрiлген немесе сiңiрiлмеген немесе металлмен арматураланған немесе арматураланбаған баулар, өрімді ызбалар және ұқсас бұйымдар;
б) техникалық мақсаттарда пайдаланылатын тоқыма бұйымдар (5908-5910-тауар позициясының бұйымдарынан басқа) (мысалы, шексiз немесе бiрiктiргiш құралдары бap қағаз жасайтын немесе ұқсас машиналарда (мысалы целлюлоза немесе асбестцементке арналған) қолданылатын тоқыма материалдар және киiз немесе фетр, қымтағыш төселгiштер, жылтыратқыш дискілер және машинаның басқа да бөлiктерi).
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бірл.
Баж ставкалары (кеден құнының пайызымен не евромен)

Данная товарная позиция, однако, не включает плиты, листы или полосы или ленты пористой резины в сочетании с текстильными материалами, в которых текстильный материал служит только для армирования (группа 40), или текстильные изделия товарной позиции 5811.
5. В товарную позицию 5907 не включаются:
а) материалы, в которых пропитка или покрытие не видны невооруженным глазом (обычно группы 50-55, 58 или 60); при этом не принимается во внимание какое-либо последующее изменение цвета;
б) разрисованные материалы с узорами (кроме расписанных холстов, являющихся театральными декорациями, задниками для художественных студий или аналогичных);
в) материалы, частично покрытые пухом, пылью, порошкообразной пробкой или аналогичные, и с рисунками, полученными при такой обработке; однако материалы с имитацией ворса включаются в данную товарную позицию;
г) материалы, обработанные составами на основе крахмала или аналогичных веществ;
д) фанерованная древесина на подложке из текстильных материалов (товарная позиция 4408);
е) природный или искусственный абразивный порошок или зерно на подложке из текстильных материалов (товарная позиция 6805);
ж) агломерированная или регенерированная слюда на подложке из текстильных материалов (товарная позиция 6814); или
з) металлическая фольга на подложке из текстильных материалов (раздел XV или XIV ).
6. В товарную позицию 5910 не включаются:
а) приводной и конвейерный бельтинг из текстильного материала толщиной менее 3 мм; или
б) ленты конвейерные или ремни приводные, или бельтинг из текстильного материала, пропитанного, с покрытием или дублированного резиной, либо из текстильных пряжи или корда, пропитанных, с покрытием или с оболочкой из резины (товарная позиция 4010).
7. В товарную позицию 5911 включаются следующие товары, которые не включаются ни в какие другие товарные позиции раздела XI:
а) текстильные изделия в куске, разрезанные до нужной длины или просто нарезанные в виде прямоугольников, включая квадраты, кроме изделий товарных позиций 5908-5910, а именно:
i) текстильные материалы, войлок или фетр и ткани с войлочной подкладкой, с покрытием или дублированные резиной, кожей или другим материалом, обычно применяемые для игольчатых лент, и аналогичные материалы, используемые для прочих технических целей, включая узкие вельветовые ткани, пропитанные резиной, для покрытия ткацких навоев;
ii) cитоткань;
iii) ткани фильтровальные, используемые в прессах для отжима масла или для аналогичных целей, из текстильного материала или человеческого волоса;
iv) плоские ткани с многочисленными основными или уточными нитями, валяные или неваляные, пропитанные или непропитанные, или с покрытием или без покрытия, используемые в машиностроении или для других технических целей;
v) текстильные материалы, армированные металлом, используемые для технических целей;
vi) шнуры, тесьма плетеная и аналогичные изделия с покрытием или без покрытия, пропитанные или непропитанные или армированные или не армированные металлом, используемые в промышленности как упаковочные или прокладочные материалы;
б) текстильные изделия (кроме изделий товарных позиций 5908-5910), используемые для технических целей (например, текстильные материалы и войлок или фетр, бесконечные или с соединительными приспособлениями, применяемые в бумагоделательных или аналогичных машинах (например, для целлюлозы или асбестоцемента), прокладки, уплотнения, полировальные диски и другие части машин).
Код ТН ВЭД
Наименование
позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
процентах
от тамо-
женной
стоимости
либо в
евро)

5911 90 900 0
- - өзгелері
-
5
60-топ
Машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж жаймалар
Ескepтулер:
1. Аталған топқа:
а) 5804-тауар позициясының қолмен тоқылған шiлтерлерi:
б) 5807-тауар позициясының машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж жапсырмалары, эмблемалары және ұқсас бұйымдары; немесе
в) 59-топтың машинамен немесе қолмен тоқылған сiңiрiлген, жабындысы бар немесе қатырмаланған трикотаж жаймалары енгізілмейді. Бiрақ, машинамен немесе қолмен тоқылған сiңiрiлген жабындысы бар немесе қатырмаланған түктi трикотаж жаймалар 6001-тауар позициясына енгiзiледi.

5911 90 900 0
- - прочие
-
5
Группа 60
Трикотажные полотна машинного или ручного вязания
Примечания:
1. В данную группу не включаются:
а) кружева ручного вязания товарной позиции 5804;
б) ярлыки, эмблемы или аналогичные изделия, трикотажные машинного или ручного вязания товарной позиции 5807; или
в) трикотажные полотна машинного или ручного вязания, пропитанные, с покрытием или дублированные группы 59. Однако трикотажные ворсовые полотна машинного или ручного вязания, пропитанные, с покрытием или дублированные, включаются в товарную позицию 6001.

2. Аталған топқа металл жiптерден дайындалған және киiмдерде жиhаздық маталар ретiнде немесе ұқсас мақсаттар үшiн пайдаланылатын жаймалар да енгiзiледi.
3. Номенклатураның барлық жерiнде "трикотаж" бұйымдарға жасалған кез келген сiлтемеге тiзбек инешаншымдары тоқыма жiптен құралған тоқыма-тiгу бұйымдарына сiлтеме енедi.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бірл.
Баж ставкалары (кеден құнының пайызымен не евромен)

2. В данную группу включаются также полотна, изготовленные из металлической нити и используемые в одежде, как мебельные ткани или для аналогичных целей.
3. Во всей Номенклатуре любая ссылка на "трикотажные" изделия включает ссылку на вязально-прошивные изделия, в которых цепные стежки образованы текстильной нитью.
Код ТН ВЭД
Наименование
позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
процентах
от тамо-
женной
стоимости
либо в
евро)

6006 44 000 0
- - басылған
-
5
6006 90 000 0
- өзгелері
-
5
61-топ
Машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж киімдер және киімдердің керек-жарақтары
Ескертулер:
1. Аталған топқа тек дайын машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж бұйымдар ғана енгiзiледi.
2. Бұл топқа мыналар енгiзiлмейдi:
а) 6212-тауар позициясының бұйымдары;
б) пайдаланылуда болған киiмдер немесе 6309-тауар позициясының пайдаланылуда болған өзге бұйымдары; немесе
в) ортопедиялық керек-жарақтар, хирургиялық белдіктер, тартпалар немесе ұқсас бұйымдар (9021-тауар позициясы).

6006 44 000 0
- - напечатанные
-
5
6006 90 000 0
- прочие
-
5
Группа 61
Предметы одежды и принадлежности к одежде трикотажные
машинного или ручного вязания
Примечания:
1. В данную группу включаются только готовые трикотажные изделия машинного или ручного вязания.
2. В эту группу не включаются:
а) изделия товарной позиции 6212;
б) одежда, бывшая в употреблении, или прочие изделия, бывшие в употреблении, товарной позиции 6309; или
в) ортопедические приспособления, хирургические ремни, бандажи или аналогичные изделия (товарная позиция 9021).

3. 6103 және 6104-тауар позицияларында:
а. "Костюм" терминi беткi жағы ұқсас жаймалардан жасалған екi немесе үш заттан құралатын және мыналарды енгiзетiн киiмнiң жинағын бiлдiредi:
- жеңдерiн қоспағанда беткi жақтары дененiң жоғары бөлiгiне арналған төрт немесе одан да көп детальдардан тұратын, толықтыру ретiнде алдыңғы бойы жинақтың басқа құрам бөлiктерiнiң беткi жағы тiгiлген материалдан жасалған, ал арқасы пиджак немесе жакеттің астары тігілген материалдан тiгiлген келiстi көкiрекшесi болуы мүмкiн бiр пиджак немесе жакет; және
- дененiң төменгi бөлiгiне арналған және шалбар, бриджи немесе шорты (сулық денежабымдардан басқа), юбка немесе баусыз немесе көкiрекшесiз юбка-шалбар түрiндегi киiмнiң бiр заты.
"Костюмнiң" барлық құрам бөлiктерi өрiмi, түсi және құрамы бiрдей жаймалардан тiгiлген болуы керек; олар, сондай-aқ бiр фасондағы және сәйкес немесе бiрдей мөлшерде болулары керек. Алайда бұл құрамбөлiктердiң шеттiктерi (материалдың тiгiсiне қондырып тiгiлген жолағы) басқа материалдан жасалуы мүмкін.
Егер киiмнен дененiң төменгi бөлiгiне арналған бiрнеше жеке заттары (мысалы, шалбардың екi пары немесе шалбар мен шорты немесе юбка немесе юбка-шалбар және шалбар) бiрге берiлсе, онда костюмнiң дененiң төменгi бөлiгiне арналған құрамбөлiгi шалбарлардың бiр пары немесе әйелдер немесе қыздарға арналған костюмдер жағдайында юбка немесе юбка-шалбар болуы қажет, киiмнiң өзге заттары жеке жiктеледi.
"Ер адамдар костюмы" терминi олар жоғарыда көрсетiлген барлық талаптарға сай, сай емесiне қарамастан киiмнiң мынадай заттарының жинағын бiлдiредi:
- төменгi жағы дөңгелектенген етектi бiр реңдi пиджактан және жолақты шалбардан тұратын таңғы костюм;
- басқалармен салыстырғанда пиджагiнiң алдыңғы жағы қысқа, түймеленбейтiн және тар етектi, алдыңғы жағынан санға дейiн қысқартылған және артқы жағынан фалда түрiнде салбырап тұратын әдетте қара материалдан тiгiлген кешкi костюм (фрак);
- смокинг-пиджагы қарапайым пиджактар сияқты фасондағы (бұл ретте жеңде алдыңғы жағынан барынша ашық қалдырылады), бірақ жылтырақ табиғи немесе жасанды жiбектен жасалған лацкандары бар костюм.
б. "Жиынтық" терминi ұқсас жаймалардан дайындалған бiрнеше заттардан тұратын, бөлшек саудаға арналған және мыналар енгiзiлетiн киiмнiң жинағын (6107, 6108 немесе 6109-тауар позициясының костюмдерi мен бұйымдарынан басқа) бiлдiредi:
- бұлар да дененiң жоғарғы жағына арналған екiншi зат бола алатын екi заттың жиынтық жағдайларында дененiң жоғарғы жағына арналған екiншi зат болатын полуверлердi және көкiрекшенi қоспағанда киiмнен дененiң жоғары жағына арналған бір заты; және
- киiмнiң шалбар, көкiрекшесi және бауы бap шалбар, бриджи, шорты (сулық денежабымдардан басқа), юбка немесе юбка-шалбар түрiндегi дененiң төменгi жағына арналған бiр немесе екi әртүрлі заты.
Жиынтықтың барлық құрамбөлiктерi өрiмi, түсi және құрамы бірдей жаймалардан тiгiлген болуы керек; олар сондай-ақ сәйкес немесе бiрдей мөлшерде болулары керек. "Жиынтық" терминiнiң 6112-тауар позициясының спорт немесе шаңғы костюмдеріне қатысы жоқ.       4. 6106 және 6106-тауар позицияларына белден төмен қалталары бар, киiмнiң төменгі бөлігінде созылмалы белдiктерi немесе тартып байлаудың басқа құралдары бар киiмдер немесе орташа алғанда 10 см х 10 см кем болмайтын көлемдi аумаққа есептелген әрбiр бағытта 1 сызбалық сантиметрге 10 iлмектен кем болмайтын тоқу тығыздығы бар киiмдер. 6105-тауар позициясына жеңi жоқ киiмдер енгiзiлмейді.

3. В товарных позициях 6103 и 6104:
а. Термин "костюм" означает набор одежды, составленный из двух или трех предметов, изготовленных с лицевой стороны из идентичного полотна, и включающий:
- один пиджак или жакет, лицевая сторона которых, за исключением рукавов, состоит из четырех или более деталей, предназначенные для верхней части тела, возможно со строгим жилетом в качестве дополнения, полочки которого выполнены из того же материала, что и лицевая сторона других компонентов набора, а спинка выполнена из того же материала, что и подкладка пиджака или жакета; и
- один предмет одежды, предназначенный для нижней части тела и представляющий собой брюки, бриджи или шорты (кроме купальных), юбку или юбку-брюки без лямок или нагрудников.
Все компоненты "костюма" должны быть выполнены из полотна одинаковых переплетения, цвета и состава; они также должны быть единого фасона и соответствующего или совместимого размера. Однако эти компоненты могут иметь кант (полоску материала, втачанную в шов) из другого материала.
Если несколько отдельных предметов одежды, предназначенных для нижней части тела (например, две пары брюк или брюки и шорты, или юбка или юбка-брюки и брюки), представлены вместе, то компонентом костюма, предназначенным для нижней части тела, должна быть одна пара брюк или, в случае костюмов женских или для девочек, - юбка или юбка-брюки, прочие предметы одежды классифицируются отдельно.
Термин "костюм мужской" означает следующие наборы предметов одежды независимо от того, удовлетворяют они или нет всем вышеуказанным условиям:
- утренний костюм, состоящий из однотонного пиджака (визитки) с закругленными внизу полами и полосатых брюк;
- вечерний костюм (фрак) обычно из черного материала, у которого пиджак относительно короткий спереди, не застегивается и имеет узкие полы, укороченные спереди до бедер, и свисающие сзади фалдами;
- костюм, в котором смокинг - пиджак того же фасона, что и обычные пиджаки (при этом сорочка, возможно, остается более открытой спереди), но имеющий лацканы из блестящего натурального или искусственного шелка.
б. Термин "комплект" означает набор одежды (кроме костюмов и изделий товарной позиции 6107, 6108 или 6109), состоящий из нескольких предметов, изготовленных из идентичного полотна, предназначенный для розничной продажи и включающий:
- один предмет одежды, предназначенный для верхней части тела, за исключением пуловеров, которые могут быть вторым предметом одежды для верхней части тела в случае комплектов-двоек, и жилетов, которые также могут быть вторым предметом одежды для верхней части тела, и
- один или два различных предмета одежды, предназначенные для нижней части тела и представляющие собой брюки, комбинезоны с нагрудниками и лямками, бриджи, шорты (кроме купальных), юбку или юбку-брюки.
Все компоненты комплекта должны быть из полотна одинаковых переплетения, вида, цвета и состава; они также должны быть соответствующего или совместимого размера. Термин "комплект" не относится к спортивным или лыжным костюмам товарной позиции 6112.
4. В товарные позиции 6105 и 6106 не включается одежда с карманами ниже талии, с эластичным поясом или другими средствами затягивания на нижней части одежды или одежда, имеющая плотность вязки в среднем менее 10 петель на 1 линейный сантиметр в каждом направлении, рассчитанную на площади размером не менее 10 см х 10 см. В товарную позицию 6105 не включается одежда без рукавов.

5. 6109-тауар позициясына тартылатын баулы, киiмнiң төменгi бөлiгiнде созылмалы белдiктерi немесе тартып байлаудың басқа құралдары бар киiмдер енгiзiлмейді.
6. 6111-тауар позициясында:
а) "балалар киiмi және балалар киiмiнiң керек-жарақтары" терминi бойы 86 см-ден аспайтын балаларға арналған бұйымдарды бiлдiредi; ол балалар жаялықтарына да таратылады:
б) бiр қарағанда аталған топтың 6111-тауар позициясына да басқа тауар позицияларына да енгiзiлуi мүмкiн бұйымдар 6111-тауар позициясына енгiзiлуi тиіс.
7. 6112-тауар позициясында "шаңғы костюмдері" терминi сыртқы түрi мен материалының фактурасы бойынша басты түрде шаңғымен (жүгiру немесе тау) сырғанау үшiн арналған киiм ретiнде үйлестiруге болатын киiмдi немесе киiм заттарының жиынтығын бiлдiредi. Олар мыналардан тұрады:
а) "шаңғылық комбинезоннан", яғни дененiң жоғарғы және төменгi бөлiктерiне арналған киiмнiң бiр затынан; жеңдерi мен жағасына қосымша шаңғылық комбинезонның қалталары немесе балақбаулары болуы мүмкiн; немесе
б) "шаңғы жиынтығынан", яғни киiмнiң екi немесе үш затынан тұратын, бөлшек саудаға арналған және мыналар енгiзiлетiн киiм жиынтығынан:
- "сыдырма" түймелiгi бар, қосымша жеңсiз киiмi болуы мүмкiн капюшоны бар күртеше, жұқа күрте, қалың күрте немесе ұқсас бұйымдар сияқты киiмнiң бiр заты, және
- белден жоғары немесе жоғары емес болатын шалбардың бiр пары, бриджидiң бiр пары немесе көкiрекшесi мен баулары бap комбинезон.
"Шаңғы жиынтығының" барлық құрамдас бөлiктерi өрiмi, түрi және құрамы бiрдей, бiр немесе әр түстi жаймалардан тiгiлген болуы тиіс; олар сондай-ақ бiр фасондағы және сәйкес немесе бiрдей мөлшерде болуы тиіс.
8. 6111-тауар позициясын қоспағанда бiр қарағанда осы топтың 6113-тауар позициясына да басқа тауар позицияларына да енгiзiлуi мүмкiн киiм заттары 6113-тауар позициясына енгiзiледi.
9. Осы топтың алдыңғы жағынан солдан оңға қарай түймелеуге арналған киiм заттары ер адамдар немесе ұл балаларға арналған киiм ретiнде қаралуы, ал алдыңғы жағынан оңнан солға қарай түймелеуге арналған киiм заттары әйел адамдар немесе қыз балаларға арналған киiм ретiнде қаралуы тиiс. Егер киiмнің пiшiмiнен бiр немесе басқа жынысқа арналғандығы көрiнiп тұрса бұл ереже қолданылмайды.
Ер адамдар немесе ұл балаларға арналған киiмдерге немесе әйел адамдар немесе қыз балаларға арналған киiмдерге тiкелей жатқызылмайтын киiм заттары әйел адамдар немесе қыз балаларға арналған киiмдер енетiн тауар позициясына жатқызылуы тиiс.

5. Товарная позиция 6109 не включает одежду с продернутым шнуром, эластичным поясом или с другими средствами затягивания на нижней части одежды.
6. В товарной позиции 6111:
а) термин "детская одежда и принадлежности к детской одежде" означает изделия для детей ростом не более 86 см; он также распространяется на детские пеленки;
б) изделия, которые на первый взгляд могут быть включены как в товарную позицию 6111, так и в другие товарные позиции данной группы, должны включаться в товарную позицию 6111.
7. В товарной позиции 6112 термин "лыжные костюмы" означает одежду или наборы предметов одежды, которые по внешнему виду и фактуре материала можно идентифицировать как предназначенные главным образом для катания на лыжах (беговых или горных). Они состоят из:
а) "лыжного комбинезона", то есть из одного предмета одежды, предназначенного для верхней и нижней частей тела; в дополнение к рукавам и воротнику лыжный комбинезон может иметь карманы или штрипки; или
б) "лыжного комплекта", то есть набора одежды, составленного из двух или трех предметов одежды, предназначенного для розничной продажи и включающего:
- один предмет одежды, такой как куртка с капюшоном, ветровка, штормовка или аналогичное изделие с застежкой "молнией", возможно с дополнительной безрукавкой, и
- одну пару брюк, которые могут быть выше или не выше талии, одну пару бриджей или один комбинезон с нагрудником и лямками.
"Лыжный комплект" может также состоять из комбинезона, аналогичного тому, который упомянут выше в пункте (а), и стеганой безрукавки, надеваемой на комбинезон.
Все компоненты "лыжного комплекта" должны быть выполнены из полотна одинаковых переплетения, вида и состава, одного или разных цветов; они также должны быть соответствующего или совместимого размера.
8. Предметы одежды, которые на первый взгляд могут быть включены как в товарную позицию 6113, так и в другие товарные позиции этой группы, за исключением товарной позиции 6111, включаются в товарную позицию 6113.
9. Предметы одежды этой группы, предназначенные для застегивания спереди слева направо, должны рассматриваться как одежда мужская или для мальчиков, а предметы одежды, предназначенные для застегивания спереди справа налево, - как одежда женская или для девочек. Эти правила не применяются, если покрой одежды однозначно указывает, что она предназначена для одного или другого пола.
Предметы одежды, которые не могут быть однозначно отнесены к одежде мужской или для мальчиков или к одежде женской или для девочек, должны относиться к товарным позициям, включающим одежду женскую или для девочек.

10. Аталған топтың бұйымдары металл жiптерден дайындалуы мүмкiн.
Қосымша ескертулер:
1. Осы топқа 3б ескертуді пайдалану үшін жиынтықтың құрамдас бөлiктерi аталған ескертуде келтірілген басқа талаптарға сәйкес келген жағдайда толық бір материалдан дайындалуы тиіс.
Бұл мақсаттар үшін:
- пайдаланылатын жайма ағартылмаған, ағартылған, боялған, әртүрлі түстер жіпиірімдерінен жасалған немесе басылған болуы тиіс;
- пуловерді немесе резеңкесі бар жакетті резеңке тігілмеген, тікелей тоқу процесінде алынған жағдайда, егер дененің төменгі бөлігіне арналған киім затында резеңке болған жағдайда жиынтықтың құрамдас бөлiгі деп санаған жөн.
Киім заттарының жиындары, егер олардың құрамдас бөлiктерi, тіпті егер айырмашылықтар олардың түсінде ғана болса да, жиынтықтар ретінде қаралмауы тиіс.
Жиынтықтың барлық құрамдас бөлiктерi бөлшек сауда үшін біртұтас бұйым ретінде ұсынылуы тиіс. Осындай бұйымның әрбір жиынтығын жеке өлшеп салу немесе бөлек этикеткалау оны жиынтық ретінде қарауға ықпал етпейді.
2. 6109-тауар позициясындағы "майка" және "өзге де ішкі фуфайкалар" терминдері көкірекшелері бар бұйымдарды қоса алғанда, жағасыз, жеңсіз, жеңдері бар немесе жеңдері жоқ тіпті фасонды пішілген ішкиімді қамтиды.
Дененің жоғары бөлігі үшін арналған киім заттары жеңі бар фуфайкаға немесе майкалардың дәстүрлі түрлері мен 6109-тауар позициясындағы өзге де ішкі фуфайкаларға ұқсас.
3. 6111-тауар позициясындағы және 6116 10 200 0 және 6116 10 800 0-қосалқа позицияларға биялайлар, жеңдер және митенкалар, сіңірілген немесе пластмассамен немесе резеңкемен қапталған, тіпті олар:
- 5903 немесе 5906-тауар позициясындағы машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж жаймасынан, сіңірілген немесе пластмассамен немесе резеңкемен қапталған;
- сіңірілмеген немесе машинамен немесе қолмен тоқылған және кейіннен пластмассамен немесе резеңкемен қапталған қапталмаған трикотаж жаймасынан болса да енгізіледі.
Машинамен немесе қолмен тоқылған трикотаж жаймасы кеуекті пластмасса немесе кеуекті резеңке сіңірілмеген немесе сіңірілген немесе қапталған биялайларды, жеңдерді және митенкаларды армирлеу үшін ғана қызмет кеткен жағдайда, тіпті егер олар сіңірілмеген немесе машинамен немесе қолмен тоқылған және кейіннен кеуекті пластмассамен немесе кеуекті резеңкемен сіңірілген немесе қапталған қапталмаған трикотаж жаймасынан дайындалған болса да (2а (5) ескерту және -ескерту, 59-топтағы, соңғы абзац).
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бірл.
Баж ставкалары (кеден құнының пайызымен не евромен)

10. Изделия данной группы могут быть изготовлены из металлической нити.
Дополнительные примечания:
1. Для использования примечания 3б к этой группе компоненты комплекта должны быть изготовлены полностью из одного же материала при условии соответствия другим требованиям, приведенным в указанном примечании.
Для этой цели:
- используемое полотно может быть неотбеленным, отбеленным, окрашенным, из пряжи различных цветов или напечатанным;
- пуловер или жакет с резинкой при условии, что резинка не нашита, а получена непосредственно в процессе вязания, следует считать компонентом комплекта, даже если на предмете одежды, предназначенном для нижней части тела, резинки нет.
Hаборы предметов одежды не должны рассматриваться как комплекты, если их компоненты изготовлены из различных материалов, даже если различия заключаются только в их цвете.
Все компоненты комплекта должны быть представлены вместе для розничной торговли как единое изделие. Индивидуальная упаковка или раздельная этикетировка каждого компонента такого единого изделия не влияет на его рассмотрение как комплекта.
2. В товарной позиции 6109 термины "майка" и "прочие нательные фуфайки" включают нательное белье даже фасонного покроя, без воротника, с рукавами или без рукавов, включая изделия с лямками.
Предметы одежды, которые предназначены для верхней части тела, часто похожи на фуфайки с рукавами или на более традиционные виды маек и прочие нательные фуфайки товарной позиции 6109.
3. В товарную позицию 6111 и подсубпозиции 6116 10 200 0 и 6116 10 800 0 включаются перчатки, рукавицы и митенки, пропитанные или покрытые пластмассой или резиной, даже если они:
- изготовлены из трикотажного полотна машинного или ручного вязания, пропитанного или покрытого пластмассой или резиной, товарной позиции 5903 или 5906;
- изготовлены из непропитанного или непокрытого трикотажного полотна машинного или ручного вязания и впоследствии пропитаны или покрыты пластмассой или резиной.
В случае, когда трикотажное полотно машинного или ручного вязания служит только для армирования, перчатки, рукавицы или митенки, пропитанные или покрытые пористой пластмассой или пористой резиной, относятся к группе 39 или 40, даже если они изготовлены из непропитанного или непокрытого трикотажного полотна машинного или ручного вязания и впоследствии пропитаны или покрыты пористой пластмассой или пористой резиной (примечание 2а(5) и примечание 4, последний абзац, к группе 59).
Код ТН ВЭД
Наименование
позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
процентах
от тамо-
женной
стоимости
либо в
евро)

6101
6103-тауар позициясы
бұйымдарынан басқа машинамен немесе қолмен
тоқылған трикотаж, ер
адамдар немесе ұл балаларға
арналған пальто, қысқа
пальто, желбейлер,
жадағайлар, күртешелер
(шаңғылықтарды қоса
алғанда), жұқа күртелер,
қалың күртелер және ұқсас
бұйымдар:
6101 20
- мақта иiрiмжiптерден
жасалған:
6101 20 100 0
- - пальто, қысқа пальто,
желбейлер, жадағайлар
және ұқсас бұйымдар
дана
5, бірақ 1кг үшін
1 евродан кем емес
6101 20 900 0
- - күртешелер (шаңғылықтарды қоса
алғанда), жұқа күртелер,
қалың күртелер және ұқсас
бұйымдар
дана
5, бірақ 1кг үшін
1 евродан кем
емес
6101 30
- химиялық жіптерден
жасалған:
5, бірақ 1кг үшін 1 евродан
кем емес
6101 30 100 0
- - пальто, қысқа пальто, желбейлер, жадағайлар және ұқсас бұйымдар
дана
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
6101 30 900 0
- - күртешелер
(шаңғылықтарды қоса
алғанда), жұқа күртелер,
қалың күртелер және ұқсас
бұйымдар
дана
5, бірақ 1кг үшін
1 евродан кем
емес
6101 90
- өзге де тоқыма
материалдардан жасалғандар:
6101 90 200 0
- - пальто, қысқа пальто,
желбейлер, жадағайлар
және ұқсас бұйымдар
дана
5, бірақ 1кг үшін
1 евродан кем
емес
6101 90 800 0
- - күртешелер
(шаңғылықтарды қоса
алғанда), жұқа күртелер,
қалың күртелер және ұқсас
бұйымдар
дана
5, бірақ 1кг үшін 1 евродан
кем емес
6102
6104-тауар позициясы
бұйымдарынан басқа
машинамен немесе қолмен
тоқылған трикотаж, әйел
адамдар немесе қыз балалар-
ға арналған пальто, қысқа
пальто, желбейлер,
жадағайлар, күртешелер
(шаңғылықтарды қоса
алғанда), жұқа күртелер,
қалың күртелер және ұқсас
бұйымдар:
6102 10
- жүндік иiрiмжiптен
немесе жануарлардың жұқа
қылынан жасалған
иірімжіптен жасалғандар:
6102 10 100 0
- - пальто, қысқа пальто,
желбейлер, жадағайлар
және ұқсас бұйымдар
дана
5, бірақ 1кг үшін 1 евродан
кем емес
6102 10 900 0
- - күртешелер
(шаңғылықтарды қоса
алғанда), жұқа күртелер,
қалың күртелер және ұқсас
бұйымдар
дана
5, бірақ 1кг үшін
1 евродан кем
емес
6102 20
- мақта иiрiмжiптерден
жасалғандар:
6102 20 100 0
- - пальто, қысқа пальто,
желбейлер, жадағайлар
және ұқсас бұйымдар
дана
5, бірақ 1кг үшін 1 евродан
кем емес
6102 20 900 0
- - күртешелер (шаңғылықтарды қоса алғанда), жұқа күртелер, қалың күртелер және ұқсас бұйымдар
дана
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
6102 30
- химиялық жіптерден жасалғандар:
6102 30 100 0
- - пальто, қысқа пальто,
желбейлер, жадағайлар
және ұқсас бұйымдар
дана
5, бірақ 1кг үшін
1 евродан кем
емес
6102 30 900 0
- - күртешелер
(шаңғылықтарды қоса
алғанда), жұқа күртелер,
қалың күртелер және ұқсас
бұйымдар
дана
5, бірақ 1кг үшін
1 евродан кем
емес
6102 90
- өзге де тоқыма
материалдардан:
6102 90 100 0
- - пальто, қысқа пальто,
желбейлер, жадағайлар
және ұқсас бұйымдар
дана
5, бірақ 1кг үшін 1 евродан
кем емес

6101
Пальто, полупальто, накидки,
плащи, куртки (включая лыжные),
ветровки, штормовки и
аналогичные изделия трикотажные
машинного или ручного вязания,
мужские или для мальчиков,
кроме изделий товарной позиции
6103:
6101 20
- из хлопчатобумажной пряжи:
6101 20 100 0
- - пальто, полупальто,
накидки, плащи и аналогичные
изделия
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6101 20 900 0
- - куртки (включая лыжные),
ветровки, штормовки и
аналогичные изделия
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6101 30
- из химических нитей:
6101 30 100 0
- - пальто, полупальто,
накидки, плащи и аналогичные
изделия
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6101 30 900 0
- - куртки (включая лыжные),
ветровки, штормовки и
аналогичные изделия
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6101 90
- из прочих текстильных
материалов:
6101 90 200 0
- - пальто, полупальто,
накидки, плащи и аналогичные
изделия
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6101 90 800 0
- - куртки (включая лыжные),
ветровки, штормовки и
аналогичные изделия
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6102
Пальто, полупальто, накидки,
плащи, куртки (включая лыжные),
ветровки, штормовки и
аналогичные изделия трикотажные
машинного или ручного вязания,
женские или для девочек, кроме
изделий товарной позиции 6104:
6102 10
- из шерстяной пряжи или пряжи
из тонкого волоса животных:
6102 10 100 0
- - пальто, полупальто,
накидки, плащи и аналогичные
изделия
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6102 10 900 0
- - куртки (включая лыжные),
ветровки, штормовки и
аналогичные изделия
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6102 20
- из хлопчатобумажной пряжи:
6102 20 100 0
- - пальто, полупальто,
накидки, плащи и аналогичные
изделия
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6102 20 900 0
- - куртки (включая лыжные),
ветровки, штормовки и
аналогичные изделия
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6102 30
- из химических нитей:
6102 30 100 0
- - пальто, полупальто,
накидки, плащи и аналогичные
изделия
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6102 30 900 0
- - куртки (включая лыжные),
ветровки, штормовки и
аналогичные изделия
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6102 90
- из прочих текстильных
материалов:
6102 90 100 0
- - пальто, полупальто,
накидки, плащи и аналогичные
изделия
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг

6102 90 900 0
- - күртешелер
(шаңғылықтарды қоса
алғанда), жұқа күртелер,
қалың күртелер және ұқсас
бұйымдар
дана
5, бірақ 1кг үшін 1 евродан
кем емес
6103
Машинамен немесе қолмен
тоқылған трикотаж, ер
адамдар немесе ұл балаларға
арналған костюмдер,
жиынтықтар, пиджактар,
блайзерлер, шалбарлар,
көкірекшесі және бауы бар
шалбарлар, бриджилер және
шортылар (сулық
денежабымдардан басқа):
6103 10 000 0
- костюмдер:
дана
5, бірақ 1кг үшін
1 евродан кем
емес
- жиынтықтар:
6103 22 000 0
- - мақта иiрiмжiптерден жасалғандар
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6103 23 000 0
- - синтетикалық жіптерден
жасалғандар
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6103 29 000 0
- - өзге де тоқыма материалдардан жасалғандар:
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
- пиджактар мен блайзерлер:
6103 31 000 0
- - жүн иiрiмжiптен немесе
жануарлардың жұқа қылынан
жасалған иірімжіптен
жасалғандар
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6103 32 000 0
- - мақта иiрiмжiптерден
жасалғандар
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6103 33 000 0
- - синтетикалық жіптерден жасалғандар
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6103 39 000 0
- - өзге де тоқыма
материалдардан жасалғандар
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
- шалбарлаp, көкiрекшесi
және бауы бар шалбарлар,
бриджилер және шортылар:
6103 41 000 0
- - жүндік иiрiмжiптен
немесе жануарлардың жұқа
қылынан жасалған
иірімжіптен жасалғандар:
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6103 42 000 0
- - мақта иiрiмжiптерден
жасалғадар
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6103 43 000 0
- - синтетикалық жіптерден жасалғандар
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6103 49 000 0
- - өзге де тоқыма
материалдардан жасалғандар
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6104
Машинамен немесе қолмен
тоқылған трикотаж, әйел
адамдарға немесе қыз
балаларға арналған
костюмдер, жиынтықтар,
жакеттер, блайзерлер,
көйлектер, юбкалар,
юбка-шалбарлар, шалбарлар,
көкiрекшесi және бауы бар
шалбарлар, бриджилер және
шортылар (сулық
денежабындардан басқа):
- костюмдер:
6104 13 000 0
- - синтетикалық жіптерден
жасалғандар
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6104 19 000 0
- - өзге де тоқыма материалдардан жасалғандар
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
- жиынтықтар:
6104 22 000 0
- - мақта иiрiмжiптерден
жасалғандар
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6104 23 000 0
- - синтетикалық жіптерден жасалғандар
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6104 29 000 0
- - өзге де тоқыма
материалдардан жасалғандар
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
- жакеттер мен блайзерлер:
6104 31 000 0
- - жүндік иiрiмжiптен
немесе жануарлардың жұқа
қылынан жасалған
иірімжіптен жасалғандар
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес

6102 90 900 0
- - куртки (включая лыжные),
ветровки, штормовки и
аналогичные изделия
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6103
Костюмы, комплекты, пиджаки,
блайзеры, брюки, комбинезоны с
нагрудниками и лямками, бриджи
и шорты (кроме купальных)
трикотажные машинного или
ручного вязания, мужские или
для мальчиков:
6103 10 000 0
- костюмы
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
- комплекты:
6103 22 000 0
- - из хлопчатобумажной пряжи
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6103 23 000 0
- - из синтетических нитей
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6103 29 000 0
- - из прочих текстильных
материалов
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
- пиджаки и блайзеры:
6103 31 000 0
- - из шерстяной пряжи или
пряжи из тонкого волоса
животных
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6103 32 000 0
- - из хлопчатобумажной пряжи
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6103 33 000 0
- - из синтетических нитей
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6103 39 000 0
- - из прочих текстильных
материалов
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
- брюки, комбинезоны с
нагрудниками и лямками, бриджи
и шорты:
6103 41 000 0
- - из шерстяной пряжи или
пряжи из тонкого волоса
животных
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6103 42 000 0
- - из хлопчатобумажной пряжи
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6103 43 000 0
- - из синтетических нитей
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6103 49 000 0
- - из прочих текстильных
материалов
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6104
Костюмы, комплекты, жакеты,
блайзеры, платья, юбки,
юбки-брюки, брюки, комбинезоны
с нагрудниками и лямками,
бриджи и шорты (кроме
купальных) трикотажные
машинного или ручного вязания,
женские или для девочек:
- костюмы:
6104 13 000 0
- - из синтетических нитей
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6104 19 000 0
- - из прочих текстильных
материалов
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
- комплекты:
6104 22 000 0
- - из хлопчатобумажной пряжи
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6104 23 000 0
- - из синтетических нитей
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6104 29 000 0
- - из прочих текстильных
материалов
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
- жакеты и блайзеры:
6104 31 000 0
- - из шерстяной пряжи или
пряжи из тонкого волоса
животных
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг

6108 32 000 0
- - химиялық жіптерден жасалғандар
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6108 39 000 0
- - өзге де тоқыма
материалдардан жасалғандар
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
- өзгелері:
6108 91 000 0
- - мақта иiрiмжiптерден
жасалғандар
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6108 92 000 0
- - химиялық жіптерден
жасалғандар
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6108 99 000 0
- - өзге де тоқыма
материалдардан жасалғандар
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6109
Машинамен немесе қолмен
тоқылған трикотаж майкiлер,
жеңi бар фуфайкiлер және
өзге де iштен киетiн
фуфайкiлер:
6109 10 000 0
- мақта иiрiмжiптерден
жасалғандар
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6109 90
- - өзге де тоқыма
материалдардан жасалғандар:
6109 90 100 0
- - жүндік иiрiмжiптен
немесе жануарлардың жұқа
қылынан жасалған
иірімжіптен жасалғандар
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6109 90 300 0
- - химиялық жіптерден
жасалғандар
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6109 90 900 0
- - өзгелері
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6110
Машинамен немесе қолдан
тоқылған трикотаж
свитерлер, пуловерлер,
кардигандар, көкірекшелер
мен ұқсас  бұйымдар:
- жүндік иiрiмжiптен
немесе жануарлардың жұқа
қылынан жасалған
иірімжіптен жасалғандар:
6110 11
- - жүндік иірімжіптен
жасалғандар:
6110 11 100 0
- - - бір бұйымға жүн
массасының кемінде 50 %-ын
құрайтын және массасы 600 г
немесе одан астам
свитерлер мен полуверлер
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
- - - өзгелері:
6110 11 300 0
- - - - ер адамдар немесе
кішкентай ер балалар үшін
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6110 11 900 0
- - - - әйел адамдар немесе кішкентай қыз балалар үшін
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6110 12
- - кашмир ешкісінің биязы
жүнінен жасалған иірімжіптен жасалғандар:
6110 12 100 0
- - -  ер адамдар немесе
кішкентай ер балалар үшін
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6110 12 900 0
- - - әйелдер немесе
кішкентай қыз балалар үшін
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6110 19
- - өзгелері:
6110 19 100 0
- - - ер адамдар немесе
кішкентай ер балалар үшін
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6110 19 900 0
- - - әйел адамдар немесе
кішкентай қыз балалар үшін
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6110 20
- мақта иірімжіптерден
жасалғандар:
6110 20 100 0
- - іліп тоқылған
"ашық өңірлі" жағалы
немесе биік бір немесе екі
жағалы жеңіл жұқа
жемпірлер мен пуловерлер
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
- - өзгелері:
6110 20 910 0
- - - ер адамдар немесе
кішкентай ер балалар үшін
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6110 20 990 0
- - - әйел адамдар немесе
кішкентай қыз балалар үшін
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес

6108 32 000 0
- - из химических нитей
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6108 39 000 0
- - из прочих текстильных
материалов
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
- прочие:
6108 91 000 0
- - из хлопчатобумажной пряжи
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6108 92 000 0
- - из химических нитей
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6108 99 000 0
- - из прочих текстильных
материалов
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6109
Майки, фуфайки с рукавами и
прочие нательные фуфайки
трикотажные машинного или
ручного вязания:
6109 10 000 0
- из хлопчатобумажной пряжи
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6109 90
- из прочих текстильных
материалов:
6109 90 100 0
- - из шерстяной пряжи или
пряжи из тонкого волоса
животных
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6109 90 300 0
- - из химических нитей
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6109 90 900 0
- - прочие
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6110
Свитеры, пуловеры, кардиганы,
жилеты и аналогичные изделия
трикотажные машинного или
ручного вязания:
- из шерстяной пряжи или пряжи
из тонкого волоса животных:
6110 11
- - из шерстяной пряжи:
6110 11 100 0
- - - свитеры и пуловеры,
содержащие не менее 50 мас.%
шерсти, и массой 600 г или
более на одно изделие
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
- - - прочие:
6110 11 300 0
- - - - для мужчин или
мальчиков
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6110 11 900 0
- - - - для женщин или девочек
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6110 12
- - из пряжи из тонкого волоса
кашмирской козы:
6110 12 100 0
- - - для мужчин или мальчиков
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6110 12 900 0
- - - для женщин или девочек
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6110 19
- - прочие:
6110 19 100 0
- - - для мужчин или мальчиков
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6110 19 900 0
- - - для женщин или девочек
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6110 20
- из хлопчатобумажной пряжи:
6110 20 100 0
- - легкие тонкие джемперы и
пуловеры трикотажной вязки с
воротом "поло" или высоким
одинарным или двойным воротом
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
- - прочие:
6110 20 910 0
- - - для мужчин или мальчиков
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6110 20 990 0
- - - для женщин или девочек
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг

6110 30
- химиялық жіптерден
жасалғандар:
6110 30 100 0
- - іліп тоқылған "ашық өңірлі" жағалы
немесе биік бір немесе екі
жағалы жеңіл жұқа
жемпірлер мен пуловерлер
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
- - өзгелері:
6110 30 910 0
- - - ер адамдар немесе
кішкентай ер балалар үшін
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6110 30 990 0
- - - әйел адамдар немесе
кішкентай қыз балалар үшін
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6110 90
- өзге де тоқыма
материалдардан жасалғандар:
6110 90 100 0
- - зығыр талшығынан немесе
рама талшығынан жасалғандар
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6110 90 900 0
- - өзгелері
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6111
Машинамен немесе қолдан
тоқылған трикотаж балалар
киімі және балалар
киімінің керек-жарақтары:
6111 20
- мақта иірімжіптерден
жасалғандар:
6111 20 100 0
- - биялайлар, жүн
қолғаптар мен митенкалар
жұп
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6111 20 900 0
- - өзгелері
-
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6111 30
- синтетикалық жіптерден:
6111 30 100 0
- - биялайлар, жүн
қолғаптар мен митенкалар
жұп
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6111 30 900 0
- - өзгелері
-
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6111 90
- өзге де тоқыма материалдардан жасалғандар:
6111 90 100 0
- - жүннен немесе
жануарлардың жұқа қылынан
жасалған биялайлар, жүн
қолғаптар мен митенкалар
жұп
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6111 90 900 0
- - өзгелері
-
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6112
Машинамен немесе қолдан
тоқылған трикотаж спорт,
шаңғы және сулық денежабым
костюмдері:
- спорттық костюмдер:
6112 11 000 0
- - өзге де мақта
иірімжіптерден жасалғандар
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6112 12 000 0
- - синтетикалық жіптерден жасалғандар
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6112 19 000 0
- - өзге де тоқыма
материалдардан жасалғандар
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6112 20 000 0
- шаңғылық  костюмдер
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
- ерлер немесе кішкентай
ер балалар үшін сулық
денежабым костюмдері:
6112 31
- - синтетикалық жіптерден
жасалғандар:
6112 31 100 0
- - - массасының 5 %-ын
немесе одан да артығын
құрайтын резеңкелік жіптер
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6112 31 900 0
- - - өзгелері
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6112 39
- - өзге де тоқыма
материалдардан жасалғандар:
6112 39 100 0
- - - массасының 5%-ын
немесе одан да артығын
құрайтын резеңкелік жіптер
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6112 39 900 0
- - - өзгелері
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
- әйелдер немесе кішкентай
қыз балалар үшін сулық
денежабым костюмдері:
6112 41
- - синтетикалық жіптерден
жасалғандар:
6112 41 100 0
- - - массасының 5%-ын
немесе одан да артығын
құрайтын резеңкелік жіптер
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес

6110 30
- из химических нитей:
6110 30 100 0
- - легкие тонкие джемперы и
пуловеры трикотажной вязки с
воротом "поло" или высоким
одинарным или двойным воротом
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
- - прочие:
6110 30 910 0
- - - для мужчин или мальчиков
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6110 30 990 0
- - - для женщин или девочек
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6110 90
- из прочих текстильных
материалов:
6110 90 100 0
- - из льняных волокон или
волокна рами
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6110 90 900 0
- - прочие
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6111
Детская одежда и принадлежности
к детской одежде трикотажные
машинного или ручного вязания:
6111 20
- из хлопчатобумажной пряжи:
6111 20 100 0
- - перчатки, варежки и митенки
пар
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6111 20 900 0
- - прочие
-
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6111 30
- из синтетических нитей:
6111 30 100 0
- - перчатки, варежки и митенки
пар
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6111 30 900 0
- - прочие
-
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6111 90
- из прочих текстильных
материалов:
6111 90 100 0
- - перчатки, варежки и
митенки, из шерсти или тонкого
волоса животных
пар
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6111 90 900 0
- - прочие
-
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6112
Костюмы спортивные, лыжные и
купальные трикотажные
машинного или ручного вязания:
- костюмы спортивные:
6112 11 000 0
- - из хлопчатобумажной пряжи
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6112 12 000 0
- - из синтетических нитей
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6112 19 000 0
- - из прочих текстильных
материалов
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6112 20 000 0
- лыжные костюмы
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
- купальные костюмы мужские
или для мальчиков:
6112 31
- - из синтетических нитей:
6112 31 100 0
- - - содержащие 5 мас.% или
более резиновой нити
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6112 31 900 0
- - - прочие
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6112 39
- - из прочих текстильных
материалов:
6112 39 100 0
- - - содержащие 5 мас.% или
более резиновой нити
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6112 39 900 0
- - - прочие
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
- купальные костюмы женские
или для девочек:
6112 41
- - из синтетических нитей:
6112 41 100 0
- - - содержащие 5 мас.% или
более резиновой нити
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг

6112 41 900 0
- - - өзгелері
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6112 49
- - өзге де тоқыма
материалдардан жасалғандар:
6112 49 100 0
- - - массасының 5%-ын
немесе одан да артығын
құрайтын резеңкелік жіптер
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6112 49 900 0
- - - өзгелері
дана
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6113 00
5903, 5906 немесе 5907
тауар позициясының
машинамен немесе қолдан
тоқылған трикотаждық
жаймадан жасалған киім
заттары:
6113 00 100 0
- 5906 тауар позициясының
машинамен немесе қолмен
іліп тоқылған трикотаждық
жаймадан жасалғандар
-
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес

6112 41 900 0
- - - прочие
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6112 49
- - из прочих текстильных
материалов:
6112 49 100 0
- - - содержащие 5 мас.% или
более резиновой нити
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6112 49 900 0
- - - прочие
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6113 00
Предметы одежды из трикотажного
полотна машинного или ручного
вязания товарной позиции 5903,
5906 или 5907:
6113 00 100 0
- из трикотажного полотна
машинного или ручного вязания
товарной позиции 5906
-
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг

6113 00 900 0
- өзгелері
-
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6114
Машинамен немесе қолдан
тоқылған трикотаждық
жаймадан жасалған өзге де
киім заттары:
6114 20 000 0
- мақта иірімжіптерден
жасалғандар
-
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6114 30 000 0
- химиялық жіптерден жасалғандар
-
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6114 90 000 0
- өзге де тоқыма
материалдардан жасалғандар
-
5, бірақ 1 кг
үшін 1 евродан
кем емес
6115
Машинамен немесе қолдан
тоқылған трикотаж колготкалар, шұлықтар,
қысқа шұлықтар, ұйықтар
және өзге де аяқ басына
киетіндер, қысымды
тарататын компрессиялық
аяқ басына киетіндерді
(мысалы, күре тамыры
ұлғаюмен ауыратындарға
арналған шұлықтар) қоса
алғанда, және ұлтансыз
аяқ-киім:
6115 10
- қысымды тарататын
компрессиялық аяқ басына
киетіндер (мысалы, күре
тамыры ұлғаюмен ауыратын-
дарға арналған шұлықтар):
6115 10 100 0
- - синтетикалық жіптерден
жасалған күре тамыры
ұлғаюдан зардап шегушілерге
арналған шұлықтар
жұп
5
6115 10 900
- - өзгелері:
6115 10 900 1
- - - жалаң жіптің сызықтық
тығыздығы 6,7 текстен кем
болатын  синтетикалық
жіптерден жасалған күре
тамыры ұлғаюдан зардап
шегушілерге арналған
колготкалар
дана
5
6115 10 900 2
- - - жалаң жіптің сызықтық
тығыздығы 6,7 текстен кем
немесе одан астам болатын
синтетикалық жіптерден
жасалған күре тамыры
ұлғаюдан зардап шегушілерге
арналған колготкалар
жұп
5
6115 10 900 9
- - - өзгелері
жұп
5
- өзге де колготкалар:
6115 21 000 0
- - жалаң жіптің сызықтық
тығыздығы 6,7 текстен кем
болатын синтетикалық
жіптерден жасалғандар
дана
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
6115 22 000 0
- - жалаң жіптің сызықтық
тығыздығы 6,7 текстен кем
немесе одан астам болатын
синтетикалық жіптерден
жасалғандар
дана
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
6115 29 000 0
- - өзге де тоқыма
материалдардан жасалғандар
дана
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
6115 30
- өзге де жалаң жіптің
кемінде 6,7 текс болатын
сызықтық тығыздықтағы
жіптерден жасалған әйел
шұлықтары немесе қысқа
шұлықтар:
- - синтетикалық жіптерден
жасалғандар:
6115 30 110 0
- - - қысқа шұлықтар
жұп
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
6115 30 190 0
- - - өзгелері
жұп
5, бірақ 1кг үшін 1 евродан
кем емес
6115 30 900 0
- - өзге де тоқыма
материалдар
жұп
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан кем емес
- өзгелері:
6115 94 000 0
- - жүндік иiрiмжiптен
немесе жануарлардың
жұқа қылынан жасалған
иірімжіптен жасалғандар
жұп
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
6115 95 000 0
- - мақта иірімжіптерден
жасалғандар
жұп
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
6115 96
- - синтетикалық жіптерден
жасалғандар:
6115 96 300 0
- - - қысқа шұлықтар
жұп
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
- - - өзгелері:
6115 96 910 0
- - - - әйел шұлықтары
жұп
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес

6113 00 900 0
- прочие
-
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6114
Предметы одежды прочие
трикотажные машинного или
ручного вязания:
6114 20 000 0
- из хлопчатобумажной пряжи
-
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6114 30 000 0
- из химических нитей
-
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6114 90 000 0
- из прочих текстильных
материалов
-
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6115
Колготы, чулки, гольфы, носки
и подследники и прочие
чулочно-носочные изделия,
включая компрессионные
чулочно-носочные изделия с
распределенным давлением
(например, чулки для страдающих
варикозным расширением вен) и
обувь без подошв, трикотажные
машинного или ручного вязания:
6115 10
- компрессионные
чулочно-носочные изделия с
распределенным давлением
(например, чулки для страдающих
варикозным расширением вен):
6115 10 100 0
- - чулки для страдающих
варикозным расширением вен из
синтетических нитей
пар
5
6115 10 900
- - прочие:
6115 10 900 1
- - - колготы для страдающих
варикозным расширением вен из
синтетических нитей линейной
плотности одиночной нити
67 дтекс или более
шт
5
6115 10 900 2
- - - гольфы для страдающих
варикозным расширением вен из
синтетических нитей линейной
плотности одиночной нити
67 дтекс или более
пар
5
6115 10 900 9
- - - прочие
пар
5
- колготы прочие:
6115 21 000 0
- - из синтетических нитей
линейной плотности одиночной
нити менее 67 дтекс
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6115 22 000 0
- - из синтетических нитей
линейной плотности одиночной
нити 67 дтекс или более
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6115 29 000 0
- - из прочих текстильных
материалов
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6115 30
- чулки или гольфы женские из
нитей линейной плотности
одиночной нити менее 67 дтекс,
прочие:
- - из синтетических нитей:
6115 30 110 0
- - - гольфы
пар
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6115 30 190 0
- - - прочие
пар
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6115 30 900 0
- - из прочих текстильных
материалов
пар
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
- прочие:
6115 94 000 0
- - из шерстяной пряжи или
пряжи из тонкого волоса
животных
пар
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6115 95 000 0
- - из хлопчатобумажной пряжи
пар
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6115 96
- - из синтетических нитей:
6115 96 300 0
- - - гольфы
пар
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
- - - прочие:
6115 96 910 0
- - - - женские чулки
пар
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг

6115 96 990 0
- - - - өзгелері
жұп
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
6115 99 000 0
- - өзге де тоқыма
материалдардан жасалғандар
жұп
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
6116
Машинамен немесе қолдан
тоқылған трикотаж
биялайлар, қолғаптар мен
митенкалар:
6116 10
- пластмасса немесе резеңке
сіңірілген немесе
пластмассамен немесе
резеңкемен қапталған:
6116 10 200 0
- - резеңке сіңірілген
немесе резеңкемен
қапталған биялайлар
жұп
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
6116 10 800 0
- - өзгелері
жұп
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
- өзгелері:
6116 91 000 0
- - жүндік иiрiмжiптен
немесе жануарлардың
жұқа қылынан жасалған
иірімжіптен жасалғандар
жұп
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
6116 92 000 0
- - мақта иірімжіптерден жасалғандар
жұп
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
6116 93 000 0
- - синтетикалық жіптерден жасалғандар
жұп
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
6116 99 000 0
- - өзге де тоқыма
материалдардан жасалғандар
жұп
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
6117
Машинамен немесе қолдан
тоқылған өзге де дайын
трикотаж киім керек-жарақтары; машинамен
немесе қолдан тоқылған
трикотаж киім бөліктері
немесе киім керек-жарақтары:
6117 10 000 0
- шәлілер, шарфтар,
кашнелер, жамылғылар,
бетперделер және ұқсас
бұйымдар
дана
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес

6115 96 990 0
- - - - прочие
пар
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6115 99 000 0
- - из прочих текстильных
материалов
пар
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6116
Перчатки, рукавицы и митенки
трикотажные машинного или
ручного вязания:
6116 10
- пропитанные или покрытые
пластмассой или резиной:
6116 10 200 0
- - перчатки, пропитанные или
с покрытием резиной
пар
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6116 10 800 0
- - прочие
пар
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
- прочие:
6116 91 000 0
- - из шерстяной пряжи или
пряжи из тонкого волоса
животных
пар
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6116 92 000 0
- - из хлопчатобумажной пряжи
пар
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6116 93 000 0
- - из синтетических нитей
пар
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6116 99 000 0
- - из прочих текстильных
материалов
пар
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6117
Принадлежности к одежде
трикотажные машинного или
ручного вязания готовые
прочие; части одежды или
принадлежностей к одежде
трикотажные машинного или
ручного вязания:
6117 10 000 0
- шали, шарфы, кашне, мантильи,
вуали и аналогичные изделия
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг

6117 80
- өзге де керек-жарақтар:
6117 80 100
- - машинамен немесе
қолдан тоқылған созылмалы
немесе резеңкеленген
рикотаждар:
6117 80 100 1
- - - қолдарының лимфа-
көктамыры ауыратын
ауруларға арналған жеңдер
дана
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
6117 80 100 9
- - - өзгелері
-
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
6117 80 800 0
- - өзгелері
-
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
6117 90 000 0
- бөліктері
-
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
62-топ
Машинамен немесе қолдан тоқылған трикотаж киімінен басқа киім заттары және киімдердің керек-жарақтары
Ескертулер:
1. Аталған топқа, мақтадан басқа, машинамен немесе қолдан тоқылған трикотаж бұйымдарды қоспағанда (6212 тауар позициясына қатыстылардан басқа) кез келген тоқыма бұйымдар ғана енгізіледі.
2. Аталған топқа мыналар енгізілмейді:
а) пайдаланылуда болған киiмдер немесе 6309-тауар позициясының пайдаланылуда болған өзге бұйымдары; немесе
б) ортопедиялық керек-жарақтар, хирургиялық белдіктер, тартпалар немесе ұқсас бұйымдар (9021-тауар позициясы).
3. 6103 және 6104-тауар позицияларында:
а. "Костюм" терминi беткi жағы ұқсас жаймалардан жасалған екi немесе үш заттан құралатын және мыналарды енгiзетiн киiмнiң жинағын бiлдiредi:
- жеңдерiн қоспағанда беткi жақтары дененiң жоғары бөлiгiне арналған төрт немесе одан да көп детальдардан тұратын, толықтыру ретiнде алдыңғы бойы жинақтың басқа құрам бөлiктерiнiң беткi жағы тiгiлген материалдан жасалған, ал арқасы пиджак немесе жакеттің астары тігілген материалдан тiгiлген келiстi көкiрекшесi болуы мүмкiн бiр пиджак немесе жакет; және
- дененiң төменгi бөлiгiне арналған және шалбар, бриджи немесе шорты (сулық денежабымдардан басқа), юбка немесе баусыз немесе көкiрекшесiз юбка-шалбар түрiндегi киiмнiң бiр заты.
"Костюмнiң" барлық құрам бөлiктерi өрiмi, түсi және құрамы бiрдей жаймалардан тiгiлген болуы керек; олар, сондай-aқ бiр фасондағы және сәйкес немесе бiрдей мөлшерде болулары керек. Алайда бұл құрамбөлiктердiң шеттiктерi (материалдың тiгiсiне қондырып тiгiлген жолағы) басқа материалдан жасалуы мүмкін.
Егер киiмнен дененiң төменгi бөлiгiне арналған бiрнеше жеке заттары (мысалы, шалбардың екi пары немесе шалбар мен шорты немесе юбка немесе юбка-шалбар және шалбар) бiрге берiлсе, онда костюмнiң дененiң төменгi бөлiгiне арналған құрамбөлiгi шалбарлардың бiр пары немесе әйелдер немесе қыздарға арналған костюмдер жағдайында юбка немесе юбка-шалбар болуы қажет, киiмнiң өзге заттары жеке жiктеледi.
"Ер адамдар костюмы" терминi олар жоғарыда көрсетiлген барлық талаптарға сай, сай емесiне қарамастан киiмнiң мынадай заттарының жинағын бiлдiредi:
- төменгi жағы дөңгелектенген етектi бiр реңдi пиджактан (салтанатқа киетін) және жолақты шалбардан тұратын таңғы костюм;
- басқалармен салыстырғанда пиджагiнiң алдыңғы жағы қысқа, түймеленбейтiн және тар етектi, алдыңғы жағынан санға дейiн қысқартылған және артқы жағынан фалда түрiнде салбырап тұратын әдетте қара материалдан тiгiлген кешкi костюм (фрак);
- смокинг-пиджагы қарапайым пиджактар сияқты фасондағы (бұл ретте жеңде алдыңғы жағынан барынша ашық қалдырылады), бірақ жылтырақ табиғи немесе жасанды жiбектен жасалған лацкандары бар костюм.
б. "Жиынтық" терминi ұқсас жаймалардан дайындалған бiрнеше заттардан тұратын, бөлшек саудаға арналған және мыналар енгiзiлетiн киiмнiң жинағын (6107 немесе 6108-тауар позициясының костюмдерi мен бұйымдарынан басқа) бiлдiредi:
- бұлар да дененiң жоғарғы жағына арналған екiншi зат бола алатын екi заттың жиынтық жағдайларында дененiң жоғарғы жағына арналған екiншi зат болатын жилеттерді қоспағанда киiмнің дененiң жоғары жағына арналған бір заты; және
- киiмнiң шалбар, көкiрекшесi және бауы бap шалбар, бриджи, шорты (сулық денежабымдардан басқа), юбка немесе юбка-шалбар түрiндегi дененiң төменгi жағына арналған бiр немесе екi әртүрлі заты.
Жиынтықтың барлық құрамбөлiктерi өрiмi, түсi және құрамы бірдей жаймалардан тiгiлген болуы керек; олар сондай-ақ сәйкес немесе бiрдей мөлшерде болулары керек. "Жиынтық" терминiнiң 6112-тауар позициясының спорт немесе шаңғы костюмдірыне қатысы жоқ.

6117 80
- принадлежности прочие:
6117 80 100
- - трикотажные машинного или
ручного вязания, эластичные
или прорезиненные:
6117 80 100 1
- - - рукава для больных с
лимфо-венозной недостаточностью
верхних конечностей
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6117 80 100 9
- - - прочие
-
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6117 80 800 0
- - прочие
-
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6117 90 000 0
- части
-
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
Группа 62
Предметы одежды и принадлежности к одежде, кроме трикотажных
машинного или ручного вязания
Примечания:
1. В данную группу включаются только готовые изделия из любого текстильного материала, кроме ваты, исключая изделия трикотажные машинного или ручного вязания (кроме относящихся к товарной позиции 6212).
2. В данную группу не включаются:
а) одежда, бывшая в употреблении, или прочие изделия, бывшие в употреблении товарной позиции 6309; или
б) ортопедические приспособления, хирургические ремни, бандажи или аналогичные изделия (товарная позиция 9021).
3. В товарных позициях 6203 и 6204:
а. Термин "костюм" означает набор одежды, составленный из двух или трех предметов, изготовленных с лицевой стороны из идентичного материала и включающий:
- один пиджак или жакет, лицевая сторона которых, за исключением рукавов, состоит из четырех или более деталей, предназначенные для верхней части тела, возможно со строгим жилетом в качестве дополнения, полочки которого выполнены из того же материала, что и лицевая сторона других компонентов набора, а спинка выполнена из того же материала, что и подкладка пиджака или жакета; и
- один предмет одежды, предназначенный для нижней части тела и представляющий собой брюки, бриджи или шорты (кроме купальных), юбку или юбку-брюки без лямок или нагрудников.
Все компоненты "костюма" должны быть выполнены из материала одинаковых переплетения, цвета и состава; они также должны быть единого фасона и соответствующего или совместимого размера. Однако эти компоненты могут иметь кант (полоску материала, втачанную в шов) из другого материала.
Если несколько отдельных предметов одежды, предназначенных для нижней части тела (например, две пары брюк или брюки и шорты, или юбка или юбка-брюки и брюки), представлены вместе, то компонентом костюма, предназначенным для нижней части тела, должна быть одна пара брюк или, в случае костюмов женских или для девочек, - юбка или юбка-брюки, прочие предметы одежды классифицируются отдельно.
Термин "костюм мужской" означает следующие наборы предметов одежды независимо от того, удовлетворяют они или нет всем вышеуказанным условиям:
- утренний костюм, состоящий из однотонного пиджака (визитки) с закругленными внизу полами и полосатых брюк;
- вечерний костюм (фрак) обычно из черного материала, у которого пиджак относительно короткий спереди, не застегивается и имеет узкие полы, укороченные спереди до бедер, и свисающие сзади фалдами;
- костюм, в котором смокинг - пиджак того же фасона, что и обычные пиджаки (при этом сорочка, возможно, остается более открытой спереди), но имеющий лацканы из блестящего натурального или искусственного шелка.
б. Термин "комплект" означает набор одежды (кроме костюмов и изделий товарной позиции 6207 или 6208), состоящий из нескольких предметов, изготовленных из идентичного материала, предназначенный для розничной продажи и включающий:
- один предмет одежды, предназначенный для верхней части тела, за исключением жилетов, которые также могут быть вторым предметом одежды для верхней части тела; и
- один или два различных предмета одежды, предназначенных для нижней части тела и представляющих собой брюки, комбинезоны с нагрудниками и лямками, бриджи, шорты (кроме купальных), юбку или юбку-брюки.
Все компоненты комплекта должны быть из материала одинаковых переплетения, вида, цвета и состава; они также должны быть соответствующего или совместимого размера. Термин "комплект" не относится к спортивным или лыжным костюмам товарной позиции 6211.

4. 6209 тауар позициясында:
а) "балалар киiмi және балалар киiмiнiң керек-жарақтары" терминi бойы 86 см-ден аспайтын балаларға арналған бұйымдарды бiлдiредi; ол балалар жаялықтарына да таратылады:
б) бiр қарағанда аталған топтың 6209-тауар позициясына да басқа тауар позицияларына да енгiзiлуi мүмкiн бұйымдар 6209-тауар позициясына енгiзiлуi керек.
5. 6209-тауар позициясын қоспағанда бiр қарағанда осы топтың 6210-тауар позициясына да басқа тауар позицияларына да енгiзiлуi мүмкiн киiм заттары 6210-тауар позициясына енгiзiлуі тиіс.
6. 6211-тауар позициясында"шаңғы костюмдері" терминi сыртқы түрi мен материалының фактурасы бойынша басты түрде шаңғымен (жүгiру немесе тау) сырғанау үшiн арналған киiм ретiнде үйлестiруге болатын киiмдi немесе киiм заттарының жиынтығын бiлдiредi. Олар мыналардан тұрады:
а) "шаңғылық комбинезоннан", яғни дененiң жоғарғы және төменгi бөлiктерiне арналған киiмнiң бiр затынан; жеңдерi мен жағасына қосымша шаңғылық комбинезонның қалталары немесе балақбаулары болуы мүмкiн; немесе
б)" шаңғы жиынтығынан", яғни киiмнiң екi немесе үш затынан тұратын, бөлшек саудаға арналған және мыналар енгiзiлетiн киiм жиынтығынан:
- "сыдырма" түймелiгi бар, қосымша жеңсiз киiмi болуы мүмкiн капюшоны бар күртеше, жұқа күрте, қалың күрте немесе ұқсас бұйымдар сияқты киiмнiң бiр заты, және
- белден жоғары немесе жоғары емес болатын шалбардың бiр пары, бриджидiң бiр пары немесе көкiрекшесi мен баулары бap комбинезон "Шаңғы жиынтығының" барлық құрамдас бөлiктерi өрiмi, түрi және құрамы бiрдей, бiр немесе әр түстi жаймалардан тiгiлген болуы керек; олар сондай-ақ бiр фасондағы және сәйкес немесе бiрдей мөлшерде болулары керек.
7. Шаршы немесе шаршыға жақын қай жағы болмасын 60 см-ден артық ұзындықта болмайтын мойын орамалдар мен мойын орамалдарға ұқсас бұйымдар орамалдар ретiнде жiктелуi тиiс (6213 тауар позициясы). Жақтарының кез келгенi 60 см-ден артық орамалдар 6214 тауар позициясына енгiзiлуi тиiс.
8. Осы топтың алдыңғы жағынан солдан оңға қарай түймелеуге арналған киiм заттары ер адамдар немесе ұл балаларға арналған киiм ретiнде қаралуы, ал алдыңғы жағынан оңнан солға қарай түймелеуге арналған киiм заттары әйел адамдар немесе қыз балаларға арналған киiм ретiнде қаралуы тиiс. Егер киiмнің пiшiмiнен бiр немесе басқа жынысқа арналғандығы көрiнiп тұрса бұл ереже қолданылмайды.
Ер адамдар немесе ұл балаларға арналған киiмдерге немесе әйел адамдар немесе қыз балаларға арналған киiмдерге тiкелей жатқызылмайтын киiм заттары әйел адамдар немесе қыз балаларға арналған киiмдер енетiн тауар позициясына жатқызылуы тиiс.

4. В товарной позиции 6209:
а) термин "детская одежда и принадлежности к детской одежде" означает изделия для детей ростом не более 86 см; он также распространяется на детские пеленки;
б) изделия, которые на первый взгляд могут быть включены как в товарную позицию 6209, так и в другие товарные позиции данной группы, должны включаться в товарную позицию 6209.
5. Предметы одежды, которые на первый взгляд могут быть включены как в товарную позицию 6210, так и в другие товарные позиции данной группы, кроме товарной позиции 6209, должны включаться в товарную позицию 6210.
6. В товарной позиции 6211 термин "лыжные костюмы" означает одежду или наборы предметов одежды, которые по внешнему виду и фактуре материала можно идентифицировать как предназначенные главным образом для катания на лыжах (беговых или горных). Они состоят из:
а) "лыжного комбинезона", то есть из одного предмета одежды, предназначенного для верхней и нижней частей тела; в дополнение к рукавам и воротнику лыжный комбинезон может иметь карманы или штрипки; или
б) "лыжного комплекта", то есть набора одежды, составленного из двух или трех предметов, предназначенного для розничной продажи и включающего:
- один предмет одежды, такой как куртка с капюшоном, ветровка, штормовка или аналогичное изделие с застежкой "молнией", возможно, с дополнительной безрукавкой, и
- одну пару брюк, которые могут быть выше или не выше талии, одну пару бриджей или один комбинезон с нагрудником и лямками.
"Лыжный комплект" может также состоять из комбинезона, аналогичного тому, который упомянут выше в пункте (а), и стеганой безрукавки, надеваемой на комбинезон.
Все компоненты "лыжного комплекта" должны быть выполнены из материала одинаковых переплетения, вида и состава, одного или разных цветов; они также должны быть соответствующего или совместимого размера.
7. Шарфы и изделия, аналогичные шарфам, квадратные или приблизительно квадратные, у которых ни одна из сторон не имеет длину более 60 см, должны быть классифицированы как платки (товарная позиция 6213). Платки, у которых длина любой из сторон более 60 см, должны включаться в товарную позицию 6214.
8. Предметы одежды данной группы, предназначенные для застегивания спереди слева направо, должны рассматриваться как одежда мужская или для мальчиков, а предметы одежды, предназначенные для застегивания спереди справа налево, - как одежда женская или для девочек. Эти правила не применяются, если покрой одежды однозначно указывает, что она предназначена для одного или другого пола.
Предметы одежды, которые не могут быть однозначно отнесены к одежде мужской или для мальчиков или к одежде женской или для девочек, должны относиться к товарным позициям, включающим одежду женскую или для девочек.

9. Аталған топтың бұйымдары металл жiптерден дайындалуы мүмкiн.
Қосымша ескертулер:
1. Осы топқа 3б ескертуді пайдалану үшін жиынтықтың құрамдас бөлiктерi аталған ескертуде келтірілген басқа талаптарға сәйкес келген жағдайда толық бір материалдан дайындалуға тиіс.
Бұл мақсаттар үшін пайдаланылатын жайма ағартылмаған, ағартылған, боялған, әртүрлі түстер иірімжіптерден жасалған немесе басылған болуға тиіс.
Киім заттарының жиындары, егер олардың құрамдас бөлiктерi, тіпті егер айырмашылықтар олардың түсінде ғана болса да, жиынтықтар ретінде қаралмауға тиіс.
Жиынтықтың барлық құрамдас бөлiктерi бөлшек сауда үшін біртұтас бұйым ретінде ұсынылуға тиіс. Осындай бұйымның әрбір жиынтығын жеке өлшеп салу немесе бөлек этикеткалау оны жиынтық ретінде қарауға ықпал етпейді.
2. 6209 және 6216-тауар позицияларындағы биялайлар, жеңдер және митенкалар, сіңірілген немесе пластмассамен немесе резеңкемен қапталған, тіпті олар:
- 5903 немесе 5906-тауар позициясындағы (машинамен немесе қолмен тоқылған жақсы трикотаж жаймасынан) тоқыма материалдардан жасалғандар сіңірілген немесе жабылмаған тоқыма пластмассамен немесе резеңкемен қапталған;
- сіңірілмеген немесе жабылмаған тоқыма материалдардан жасалғандар (машинамен немесе қолмен тоқылған жақсы трикотаж жаймасынан) кейіннен  пластмассамен немесе резеңкемен қапталған немесе қапталмаған трикотаж жаймасынан  болса да енгізіледі.
Тоқыма материалдардан жасалғандар (машинамен немесе қолмен тоқылған жақсы трикотаж жаймасынан) кеуекті пластмасса немесе кеуекті резеңке сіңірілмеген немесе сіңірілген немесе қапталған биялайларды, жеңдерді және митенкаларды армирлеу үшін ғана қызмет еткен жағдайда, тіпті егер олар сіңірілмеген немесе жабылмаған тоқыма материалдардан жасалғандар (машинамен немесе қолмен тоқылған жақсы трикотаж жаймасынан) кеуекті пластмассамен немесе кеуекті резеңкемен сіңірілген немесе қапталған қапталмаған трикотаж жаймасынан дайындалған  болса да (59-топқа, соңғы абзац, 2а (5) ескерту және 4-ескерту).
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бірл.
Баж ставкалары (кеден құнының пайызымен не евромен)
6201
6203 тауар позициясының
бұйымдарынан басқа, ер
адамдар немесе кішкентай ер
балаларға арналған пальто,
қысқа пальто, желбегейлер,
плащтар, күртешелер
(шаңғылықты қоса алғанда),
жұқа күртешелер, қалың
күртешелер және ұқсас бұйымдар:
- пальто, қысқа пальто,
желбегейлер, плащтар мен
ұқсас бұйымдар:
6201 11 000 0
- - жүндік иiрiмжiптен
немесе жануарлардың жұқа
қылынан жасалған иірімжіптен
жасалғандар
дана
5, бірақ 1кг үшін 1 евродан
кем емес
6201 12
- - мақта-мата иірімжіптерден жасалғандар:

9. Изделия данной группы могут быть изготовлены из металлической нити.
Дополнительные примечания:
1. Для использования примечания 3б к этой группе компоненты комплекта должны быть изготовлены полностью из одного и того же материала при условии соответствия другим требованиям, приведенным в указанном примечании.
Для этих целей используемый материал может быть неотбеленным, беленым, окрашенным, из пряжи различных цветов или напечатанным.
Hаборы предметов одежды не должны рассматриваться как комплекты, если их компоненты изготовлены из различных материалов, даже если различия заключаются только в их цвете.
Все компоненты комплекта должны быть представлены вместе для розничной торговли как единое изделие. Индивидуальная упаковка или раздельная этикетировка каждого компонента такого единого изделия не влияет на его рассмотрение как комплекта.
2. В товарные позиции 6209 и 6216 включаются перчатки, рукавицы и митенки, пропитанные или покрытые пластмассой или резиной, даже если они:
- изготовлены из текстильных материалов (отличных от трикотажного полотна машинного или ручного вязания), пропитанных или покрытых пластмассой или резиной, товарной позиции 5903 или 5906;
- изготовлены из непропитанных или непокрытых текстильных материалов (отличных от трикотажного полотна машинного или ручного вязания) и впоследствии пропитаны или покрыты пластмассой или резиной.
В случае, когда текстильные материалы (отличный от трикотажного полотна машинного или ручного вязания) служат только для армирования, перчатки, рукавицы или митенки, пропитанные или покрытые пористой пластмассой или пористой резиной, относятся к группе 39 или 40, даже если они изготовлены из непропитанных или непокрытых текстильных материалов (отличных от трикотажного полотна машинного или ручного вязания) и впоследствии пропитаны или покрыты пористой пластмассой или пористой резиной (примечание 2а(5) и примечание 4, последний абзац, к группе 59).
Код ТН ВЭД
Наименование
позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
процентах
от тамо-
женной
стоимости
либо в
евро)
6201
Пальто, полупальто, накидки,
плащи, куртки (включая
лыжные), ветровки, штормовки
и аналогичные изделия мужские
или для мальчиков, кроме
изделий товарной позиции 6203:
- пальто, полупальто, накидки,
плащи и аналогичные изделия:
6201 11 000 0
- - из шерстяной пряжи или
пряжи из тонкого волоса
животных
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6201 12
- - из хлопчатобумажной пряжи:

6209
Балалар киімдері мен балалар
киімдеріне керек-жарақтар:
6209 20 000 0
- мақта иірімжіптерден
жасалғандар
-
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
6209 30 000 0
- синтетикалық жіптерден
жасалғандар
-
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
6209 90 000 0
- өзге де тоқыма материалдардан жасалғандар
-
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
6210
5602, 5603, 5903, 5906 немесе
5907 тауар позицияларының
материалдарынан дайындалған
киім заттары:
6210 10
- 5602 немесе 5603 тауар
позицияларының материалдары-
нан жасалғандар:
6210 10 100 0
- - 5602 тауар позицияларының
материалдарынан жасалғандар
-
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
6210 10 900 0
- - 5603 тауар позицияларының
материалдарынан жасалғандар
-
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
6210 20 000 0
- 6201 11- 6201 19 қосалқы
позицияларда көрсетілген
үлгідегі өзге де киім заттары
дана
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
6210 30 000 0
- 6202 11-6202 19 қосалқы позицияларда көрсетілген үлгідегі өзге де  киім заттары
дана
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
6210 40 000 0
- ерлерге немесе кішкентай
ер балаларға арналған өзге
де киім заттары
-
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
6210 50 000 0
- әйелдерге немесе кішкентай
қыз балаларға арналған өзге
де киім заттары
-
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
6211
Спорттық, шаңғылық және суға
түсетін костюмдер; өзге де
киім заттары:
- суға түсетін костюмдер:
6211 11 000 0
- - ерлер немесе кішкентай
ер балаларға арналған
дана
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
6211 12 000 0
- - әйелдер немесе кішкентай қыз балаларға арналған
дана
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
6211 20 000 0
- шаңғылық костюмдер
дана
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
- ерлер немесе кішкентай ер
балаларға арналған өзге де
киім заттары:
6211 32
- - мақта иірімжіптен
жасалғандар:
6211 32 100 0
- - - өндірістік және
кәсіптік  киімдер
-
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
- - - астарлы спорттық костюмдер:
6211 32 310 0
- - - - алдыңғы жағы бірдей
материалдан жасалған
дана
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
- - - - өзгелері:
6211 32 410 0
- - - - - жоғарғы бөлігі
дана
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
6211 32 420 0
- - - - - төменгі бөлігі
дана
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
6211 32 900 0
- - - өзгелері
-
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
6211 33
- - химиялық жіптерден
жасалғандар:
6211 33 100 0
- - - өндірістік және
кәсіптік  киімдер
-
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
- - - астарлы спорттық костюмдер:
6211 33 310 0
- - - - алдыңғы жағы бірдей
материалдан жасалған
дана
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
- - - - өзгелері:
6211 33 410 0
- - - - - жоғарғы бөлігі
дана
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
6211 33 420 0
- - - - - төменгі бөлігі
дана
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес

6209
Детская одежда и
принадлежности к детской
одежде:
6209 20 000 0
- из хлопчатобумажной пряжи
-
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6209 30 000 0
- из синтетических нитей
-
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6209 90 000 0
- из прочих текстильных
материалов
-
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6210
Предметы одежды, изготовленные
из материалов товарной позиции
5602, 5603, 5903, 5906 или
5907:
6210 10
- из материалов товарной
позиции 5602 или 5603:
6210 10 100 0
- - из материалов товарной
позиции 5602
-
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6210 10 900 0
- - из материалов товарной
позиции 5603
-
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6210 20 000 0
- предметы одежды прочие, типа
указанных в субпозициях
6201 11-6201 19
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6210 30 000 0
- предметы одежды прочие,
типа указанных в субпозициях
6202 11-6202 19
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6210 40 000 0
- предметы одежды прочие
мужские или для мальчиков
-
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6210 50 000 0
- предметы одежды прочие
женские или для девочек
-
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6211
Костюмы спортивные, лыжные и
купальные; предметы одежды
прочие:
- купальные костюмы:
6211 11 000 0
- - мужские или для мальчиков
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6211 12 000 0
- - женские или для девочек
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6211 20 000 0
- лыжные костюмы
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
- предметы одежды прочие
мужские или для мальчиков:
6211 32
- - из хлопчатобумажной пряжи:
6211 32 100 0
- - - производственная и
профессиональная одежда
-
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
- - - спортивные костюмы с
подкладкой:
6211 32 310 0
- - - - с лицевой стороной из
одного и того же материала
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
- - - - прочие:
6211 32 410 0
- - - - - верхние части
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6211 32 420 0
- - - - - нижние части
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6211 32 900 0
- - - прочая
-
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6211 33
- - из химических нитей:
6211 33 100 0
- - - производственная и
профессиональная одежда
-
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
- - - спортивные костюмы с
подкладкой:
6211 33 310 0
- - - - с лицевой стороной из
одного и того же материала
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
- - - - прочие:
6211 33 410 0
- - - - - верхние части
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6211 33 420 0
- - - - - нижние части
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг

6214 20 000 0
- жүндік иірімжіптен немесе
жануарлардың жұқа қылынан
жасалған иірімжіптен
жасалғандар
дана
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
6214 30 000 0
- синтетикалық жіптерден жасалғандар
дана
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
6214 40 000 0
- жасанды жіптерден жасалғандар
дана
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
6214 90 000 0
- өзге де тоқыма
материалдардан жасалғандар:
дана
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
6215
Галстуктер, көбелек
пішінді галстуктер және
мойын орамалдар:
6215 10 000 0
- жібек жіптерден немесе
жібек қалдықтарынан жасалған
иірімжіптен жасалғандар
дана
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
6215 20 000 0
- химиялық жіптерден жасалғандар
дана
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
6215 90 000 0
- өзге де  тоқыма материалдардан жасалғандар
дана
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
6216 00 000 0
Биялайлар, қолғаптар мен
митенкалар
-
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
6217
Дайын өзге де киім
керек-жарақтары; 6212 тауар
позициясына енгізілгендерді
қоспағанда, киімнің
бөліктері немесе киім
керек-жарақтары:
6217 10 000 0
- керек-жарақтар
-
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
6217 90 000 0
- бөліктер
-
5, бірақ 1кг
үшін 1 евродан
кем емес
63-топ
Басқа да дайын тоқыма бұйымдары; жиынтықтар; бұрын тұтынылған киімдер мен тоқыма бұйымдары; ескі-құсқылар
Ескертулер:
1. І кіші топқа кез келген тоқыма материалдан жасалған тек қана дайын бұйымдар енгізіледі.
2. І кіші топқа мыналар:
а) 56-62 топ тауарлары; немесе
б) 6309 тауар позициясындағы бұрын тұтынылған киімдер, немесе бұрын тұтынылған өзге де бұйымдар енгізілмейді.
3. 6309 тауар позициясына тек мынадай тауарлар:
а) тоқыма материалдан жасалған бұйымдар:
і) киімдер мен киімдерге керек-жарақтар және олардың бөліктері;
іі) жол көрпелері мен жамылғылары;
ііі) төсектік, асханалық, дәретханалық және ас үйлік жаймалар;
іv) 5701-5705 тауар позициясының кілемдері мен 5805 тауар позициясының қолдан тоқылған гобелендерін қоспағанда, сәндік бұйымдар;
б) асбесттен басқа, кез келген материалдан жасалған аяқ киімдер мен бас киімдер ғана енгізіледі.
Жоғарыда көрсетілген бұйымдарды осы тауар позициясына енгізу үшін мынадай екі талапқа сай болуы тиіс:
i) елеулі тозғандықтың белгілері болуға тиіс, және
ii) ақтарылған немесе теңделген түрде, қаптарда немесе соған ұқсас бумаларда болуға тиіс.
СЭҚ ТН
коды
Позицияның атауы
Қос. бірл. өлш.
Баж ставкалары (кеден құнының пайызымен не евромен)
I. Өзге де дайын тоқыма
бұйымдары

6214 20 000 0
- из шерстяной пряжи или пряжи
из тонкого волоса животных
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6214 30 000 0
- из синтетических нитей
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6214 40 000 0
- из искусственных нитей
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6214 90 000 0
- из прочих текстильных
материалов
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6215
Галстуки, галстуки-бабочки и
шейные платки:
6215 10 000 0
- из шелковых нитей или пряжи
из шелковых отходов
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6215 20 000 0
- из химических нитей
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6215 90 000 0
- из прочих текстильных
материалов
шт
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6216 00 000 0
Перчатки, рукавицы и митенки
-
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6217
Принадлежности к одежде
готовые прочие; части одежды
или принадлежностей к одежде,
кроме включенных в товарную
позицию 6212:
6217 10 000 0
- принадлежности
-
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
6217 90 000 0
- части
-
5, но не
менее
1 евро
за 1 кг
Группа 63
Прочие готовые текстильные изделия; наборы; одежда и текстильные
изделия, бывшие в употреблении; тряпье
Примечания :
1. В подгруппу I включаются только готовые изделия из любого текстильного материала.
2. В подгруппу I не включаются:
а) товары групп 56-62; или
б) одежда, бывшая в употреблении, или прочие изделия, бывшие в употреблении, товарной позиции 6309.
3. В товарную позицию 6309 включаются только следующие товары:
а) изделия из текстильных материалов:
i) одежда и принадлежности к одежде и их части;
ii) одеяла и пледы дорожные;
iii) белье постельное, столовое, туалетное и кухонное;
iv) декоративные изделия, исключая ковры товарных позиций 5701-5705 и тканые вручную гобелены товарной позиции 5805;
б) обувь и головные уборы из любого материала, кроме асбеста.
Для включения в данную товарную позицию изделия, упомянутые выше, должны отвечать двум следующим требованиям:
i) должны иметь признаки значительного износа, и
ii) должны поставляться навалом или в тюках, в мешках или аналогичной упаковке.
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
(в про-
центах от
таможенной
стоимости
либо
в евро)
I. Готовые текстильные изделия
прочие

1. Аталған топқа мыналар:
а) аяқ табандарына арналған біржолғы сыртқаптар немесе ұлтан жапсырылмаған ұзаққа төзбейтін материалдардан (мысалға, қағаздар, пластмассадан жасалған қабыршық) жасалған аяқ киімдер. Бұл тауарлар оларды құрайтын материалдарға сәйкес жіктеледі;
б) сыртқы ұлтансыз, аяқ киімнің қонышына басқа әдіспен желімделген, жапсырып тігілген немесе бекітілген тоқыма материалдан жасалған аяқ киімдер (ХІ тарау);
в) 6309 тауар позициясының бұрын тұтынылған аяқ киімдері;
г) асбесттен жасалған бұйымдар (6812 тауар позициясы);
д) ортопедиялық аяқ киімдер немесе басқа да ортопедиялық  жабдықтар, немесе олардың бөліктері (9021 тауар позициясы); немесе
е) ойыншық аяқ киімдер немесе мұз немесе роликті конькилер бекітілген бәтеңкелер; тізеге арналған қорғаныш қалқаншалар немесе осыған ұқсас спорттық қорғаныш құралдарына (95 топ) таратылмайды.
2. 6406 тауар позициясындағы "бөліктер" атауы шегелерді, қорғаныштарды, тұзақтарды, ілмектерді, тоғаларды, әшекейлерді, таспаларды, бауларды, домалақ шашақтарды немесе басқа да (тиісті тауар позицияларына енетін) өңделген бөлшектерді немесе түймелерді немесе 9606 тауар позициясының басқа да тауарларын қамтымайды.
3. Аталған топта:
а) "резеңке" мен "пластмасса" атауы жай көзге көрінетін сыртқы резеңке немесе пластмасса қабаты бар маталарды немесе басқа тоқыма материалдарын да білдіреді, бұл ретте қандай да бір кейіннен түсінің өзгеруі назарға алынбайды; және
б) "тері" атауы 4107, 4112-4114 тауар позицияларының бұйымдарына қатысты.
4. Осы топқа 3-ескертудегі ережені сақтау шарты жағдайында:
а) аяқ киімнің қонышына арналған материал деп, штафиркалар, кәсектер, сәндік бөлшектер, тоғалар, тұзақтар, блочкалар немесе осыған ұқсас жабдықтар сияқты аксесуарларды немесе күшейткіш бөлшектерді есепке алмағанда, сыртқы бетінде неғұрлым үлкен орын бар материалдар есептеледі;
б) аяқ киімнің ұлтаны дайындалған негізгі материал деп, тікенектер, құрсаулар, шегелер, қорғаныштар немесе осыған ұқсас элементтер сияқты аксессуарларды немесе күшейткіш бөлшектерді есепке алмағанда, жермен жанасатын сыртқы бетінде неғұрлым үлкен орын бар материалдар есептеледі;
Қосалқы позицияларға ескертулер:
1. 6402 12, 6402 19, 6403 12, 6403 19 және 6404 11 қосалқы позициялардағы"спорттық аяқ киімдер" атауы тек қана мыналарды білдіреді:
а) спортпен айналысуға арналған және тікенектері, штифтері, стопорлары, қысқыштары, құсаулар мен соған ұқсас жабдықтары бар немесе тікенектерді, штифтерді, стопорларды, қысқыштарды, құрсауларды және осыған ұқсас жабдықтарды бекітуге арналған құралдары бар аяқ киімдер;
б) конькилерге арналған бәтеңкелер, шаңғы бәтеңкелері мен жарыс шаңғы аяқ киімі, сноубордқа арналған бәтеңкелер, спорттық күреске, бокс пен велоспортқа арналған аяқ киімдер.
Қосымша ескертулер:

1. В данную группу не включаются:
а) одноразовые чехлы для ступней ног или обуви из недолговечного материала (например, бумаги, пленки из пластмасс) без прикрепляемых подошв. Эти товары классифицируются в соответствии с составляющим их материалом;
б) обувь из текстильного материала, без внешней подошвы, приклеенной, пришитой или прикрепленной к верху обуви другим способом (раздел XI);
в) обувь, бывшая в употреблении, товарной позиции 6309;
г) изделия из асбеста (товарная позиция 6812);
д) ортопедическая обувь или другие ортопедические приспособления, или их части (товарная позиция 9021); или
е) игрушечная обувь или ботинки с прикрепленными к ним ледовыми или роликовыми коньками; защитные щитки для голени или аналогичные спортивные защитные принадлежности (группа 95).
2. В товарной позиции 6406 термин "детали" не распространяется на нагели, протекторы, петли, крючки, пряжки, украшения, тесьму, шнурки, помпоны или прочие отделочные детали (которые входят в соответствующие товарные позиции) или пуговицы или другие товары товарной позиции 9606.
3. В данной группе:
а) термины "резина" и "пластмасса" означают также ткани или другие текстильные материалы с наружным слоем резины или пластмассы, видимым невооруженным глазом; при этом не принимается во внимание какое-либо последующее изменение в цвете; и
б) термин "кожа" относится к изделиям товарных позиций 4107, 4112-4114.
4. При условии соблюдения положений примечания 3 к данной группе:
а) материалом для верха обуви считается материал, имеющий наибольшую площадь наружной поверхности, без учета аксессуаров или усилительных деталей, таких как штафирки, окантовка, декоративные детали, пряжки, петли, блочки или аналогичные приспособления;
б) основным материалом, из которого изготовлена подошва обуви, считается материал, имеющий наибольшую площадь поверхности, контактирующей с грунтом, без учета аксессуаров или усилительных деталей, таких как шипы, обводки, гвозди, протекторы или аналогичные элементы.
Примечание к субпозициям:
1. В субпозициях 6402 12, 6402 19, 6403 12, 6403 19 и 6404 11 термин "спортивная обувь" означает только:
а) обувь, предназначенную для занятия спортом и имеющую шипы, штифты, стопоры, зажимы, обводки и аналогичные приспособления или имеющую приспособления для крепления шипов, штифтов, стопоров, зажимов, обводок или аналогичных приспособлений;
б) ботинки для коньков, лыжные ботинки и беговую лыжную обувь, ботинки для сноуборда, обувь для спортивной борьбы, бокса и велоспорта.
Дополнительные примечания :

1. 4а ескертудегі "күшейткіш бөлшектер" атауы төзімділік беру үшін жоғарғы жақтың сыртқы бетіне бекітілген, ұлтанға жалғастырылған немесе жалғастырылмаған материалдардың барлық кесектерін (мысалға, пластмассалар немесе терілер) білдіреді. Күшейткіш бөлектері алынып тасталғаннан кейін көрінетін материал, астардың емес, қоныштың сипаттамасына ие болуға тиіс.
Қоныш туралы шешім қабылдаған кезде аксесуарлармен немесе күшейткіш бөлшектермен жабылған секцияларға есеп жүргізілуге тиіс.
4б ескертуді қолдану кезінде жіктеу мақсатында ұлтан ретінде пайдалану үшін әдеттегі талап етілетін (мысалға, беріктігі, ұзаққа төзімділігі және т.б.) қасиеттері жоқ тоқыма материалының бір немесе одан да көп қабаттары назарға алынбайды.
СЭҚ ТН
коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бір.
Баж ставкалары (кеден құнының пайызымен не евромен)
6401
Ұлтанды және жіппен де,
түйреуішпен де, шегемен де,
бұрандамен де, бекіткішпен
де, қандай да болмасын басқа
да ұқсас тәсілдермен ұлтанға
бекітілмейтін және онымен
бірікпейтін резеңке немесе
пластмассадан жасалған үсті
бар су өткізбейтін аяқ киім:
6401 10
- тұмсығында метал қорғағышы
бар аяқ киім:
6401 10 100 0
- - резеңкеден қонышы бар
жұп
10, бірақ 1 жұп
үшін 1 евродан
кем емес
6401 10 900 0
- - пластмассадан қонышы бар
жұп
10, бірақ 1 жұп
үшін 1 евродан
кем емес
- өзге де аяқ киім:
6401 92
- - балтырды жауып тұратын,
бірақ тізені жаппайтын:
6401 92 100 0
- - - резеңкеден қонышы бар
жұп
10, бірақ 1 жұп
үшін 1 евродан
кем емес
6401 92 900 0
- - - пластмассадан қонышы бар
жұп
10, бірақ 1 жұп
үшін 1 евродан
кем емес
6401 99 000 0
- - өзгелері:
жұп
10, бірақ 1 жұп
үшін 1 евродан
кем емес
6402
Резеңкеден немесе пластмассадан қонышы бар
ұлтанды өзге де аяқ киім:
- спорттық аяқ киім:
6402 12
- - шаңғылық бәтеңкелер,
шаңғылық жарыс аяқ киімі
және сноубордқа арналған
бәтеңкелер:
6402 12 100 0
- - - шаңғылық бәтеңкелер
және шаңғылық жарыс аяқ киімі
жұп
10, бірақ 1 жұп
үшін 1 евродан
кем емес
6402 12 900 0
- - - сноубордқа арналған
бәтеңкелер
жұп
10, бірақ 1 жұп
үшін 1 евродан
кем емес
6402 19 000 0
- - өзгелері
жұп
10, бірақ 1 жұп
үшін 1 евродан
кем емес
6402 20 000 0
- ұлтанға бастырмалармен
бекітілген баулармен немесе
белдеушелер жасалған қонышты
аяқ киім
жұп
10, бірақ 1 жұп
үшін 1 евродан
кем емес
- өзге де аяқ киім:
6402 91
- - балтырды жауып тұратын:
6402 91 100 0
- - - тұмсығында металл
қорғағышы бар
жұп
10, бірақ 1 жұп
үшін 1 евродан
кем емес
6402 91 900 0
- - - өзгелері
жұп
10, бірақ 1 жұп
үшін 1 евродан
кем емес
6402 99
- - өзгелері:
6402 99 050 0
- - - тұмсығында металл
қорғағышы бар
жұп
10, бірақ 1 жұп
үшін 1 евродан
кем емес
- - - өзгелері:
6402 99 100 0
- - - - резеңкеден қонышы бар
жұп
10, бірақ 1 жұп
үшін 1 евродан
кем емес
- - - - пластмассадан қонышы бар:
- - - - - баулардан жасалған
бір немесе бірнеше тесіктері
бар жұлықты аяқ киім:

1. В примечании 4а термин "усилительные детали" означает все куски материала (например, пластмассы или кожи), прикрепленные к внешней поверхности верха для придания прочности, присоединенные или не присоединенные к подошве. После удаления усилительных деталей видимый материал должен обладать характеристиками верха, а не подкладки.
Должен быть произведен подсчет секций, покрытых аксессуарами или усилительными деталями, когда принимается решение о конструкции верха.
2. При применении примечания 4б в целях классификации не принимается во внимание один или более слоев текстильного материала, которые не обладают свойствами, обычно требуемыми для использования в качестве подошв (например, прочностью, долговечностью и т.д.).
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины (в
процентах
от
таможенной
стоимости
либо в евро)
6401
Водонепроницаемая обувь на
подошве и с верхом из
резины или пластмассы, верх
которой не крепится к
подошве и не соединяется с
ней ни ниточным, ни
шпилечным, ни гвоздевым, ни
винтовым, ни заклепочным,
ни каким-либо другим
аналогичным способом:
6401 10
- обувь с защитным
металлическим подноском:
6401 10 100 0
- - с верхом из резины
пар
10, но не
менее
1 евро за
1 пару
6401 10 900 0
- - с верхом из пластмассы
пар
10, но не
менее
1 евро за
1 пару
- прочая обувь:
6401 92
- - закрывающая лодыжку,
но не закрывающая колено:
6401 92 100 0
- - - с верхом из резины
пар
10, но не
менее
1 евро за
1 пару
6401 92 900 0
- - - с верхом из
пластмассы
пар
10, но не
менее
1 евро за
1 пару
6401 99 000 0
- - прочая
пар
10, но не
менее
1 евро за
1 пару
6402
Прочая обувь на подошве и
с верхом из резины или
пластмассы:
- спортивная обувь:
6402 12
- - лыжные ботинки,
беговая лыжная обувь и
ботинки для сноуборда:
6402 12 100 0
- - - лыжные ботинки и
беговая лыжная обувь
пар
10, но не
менее
1 евро за
1 пару
6402 12 900 0
- - - ботинки для
сноуборда
пар
10, но не
менее
1 евро за
1 пару
6402 19 000 0
- - прочая
пар
10, но не
менее
1 евро за
1 пару
6402 20 000 0
- обувь с верхом из
ремешков или полосок,
прикрепленных к подошве
заклепками
пар
10, но не
менее
1 евро за
1 пару
- обувь прочая:
6402 91
- - закрывающая лодыжку:
6402 91 100 0
- - - с защитным
металлическим подноском
пар
10, но не
менее
1 евро за
1 пару
6402 91 900 0
- - - прочая
пар
10, но не
менее
1 евро за
1 пару
6402 99
- - прочая:
6402 99 050 0
- - - с защитным
металлическим подноском
пар
10, но не
менее
1 евро за
1 пару
- - - прочая:
6402 99 100 0
- - - -с верхом из резины
пар
10, но не
менее
1 евро за
1 пару
- - - - с верхом из
пластмассы:
- - - - - обувь с союзкой
из ремешков или имеющая
одну или несколько
перфораций:

6402 99 310 0
- - - - - - ұлтанды және
биіктігі 3 см-ден асатын
өкшесі бар
жұп
10, бірақ 1 жұп
үшін 1 евродан
кем емес
6402 99 390 0
- - - - - - өзгелері
жұп
10, бірақ 1 жұп
үшін 1 евродан
кем емес
6402 99 500 0
- - - - - бөлме кебісі мен
басқа да үйде киетін аяқ киім
жұп
10, бірақ 1 жұп
үшін 1 евродан
кем емес
- - - - - өзге де,
ұлтарағының ұзындығы:
6402 99 910 0
- - - - - - 24 см-ден кем
жұп
10, бірақ 1 жұп
үшін 1 евродан
кем емес
- - - - - - 24 см немесе
одан асатын:
6402 99 930 0
- - - - - - - әйелдерге
арналған немесе ерлерге
арналған аяқ киім болып
саралана алмайтын аяқ киім
жұп
10, бірақ 1 жұп
үшін 1 евродан
кем емес
- - - - - - - өзгелері:
6402 99 960 0
- - - - - - - - ерлер үшін
жұп
10, бірақ 1 жұп
үшін 1 евродан
кем емес
6402 99 980 0
- - - - - - - - әйелдер үшін
жұп
10, бірақ 1 жұп
үшін 1 евродан
кем емес
6403
Резеңкеден, пластмассадан,
табиғи немесе құрақ теріден
жасалған ұлтанды және қонышы
табиғи былғарыдан жасалған
аяқ киім:
- спорттық аяқ киім:
6403 12 000 0
- - шаңғы бәтеңкелер,
шаңғымен жүгіруге арналған
аяқ киімдер және сноубордқа
арналған бәтеңкелер
6403 12 000 1
- - - әкелінетін елдің
франко-шекарасының
шарттарында құны 1 жұп үшін
15 евродан аспайтын
жұп
10, бірақ 1 жұп
үшін 1 евродан
кем емес
6403 12 000 9
- - - өзгелері
жұп
10, бірақ 1 жұп
үшін 1 евродан
кем емес
6403 19 000 0
- - өзгелері:
6403 19 000 1
- - - әкелінетін елдің
франко-шекарасының
шарттарында құны 1 жұп үшін
15 евродан аспайтын
жұп
10, бірақ 1 жұп
үшін 1 евродан
кем емес
6403 19 000 9
- - - өзгелері
жұп
10, бірақ 1 жұп
үшін 1 евродан
кем емес
6403 20 000
- табиғи былғарыдан жасалған
ұлтанды және қонышы аяқ
алқымы арқылы өтіп, табанның
үлкен башпайын қамтитын
табиғи былғары баулардан
жасалған аяқ киім:
6403 20 000 1
- - әкелінетін елдің
франко-шекарасының
шарттарында құны 1 жұп үшін
15 евродан аспайтын
жұп
10, бірақ 1 жұп
үшін 1 евродан
кем емес
6403 20 000 9
- - өзгелері
жұп
10, бірақ 1 жұп
үшін 1 евродан
кем емес
6403 40 000
- тұмсығында металл
қорғағышы бар өзге де аяқ
киім:
6403 40 000 1
- - - әкелінетін елдің
франко-шекарасының
шарттарында құны 1 жұп үшін
15 евродан аспайтын
жұп
10, бірақ 1 жұп
үшін 1 евродан
кем емес
6403 40 000 9
- - өзгелері
жұп
10, бірақ 1 жұп
үшін 1 евродан
кем емес
- өзге табиғи былғары
ұлтанды аяқ киім:
6403 51
- - балтырды жауып тұратын:
6403 51 050
- - - ішкі ұлтарағынсыз,
ағаштан жасалған негізгі
қабаттан немесе платформасы
бар:
6403 51 050 1
- - - - әкелінетін елдің
франко-шекарасының
шарттарында құны 1 жұп үшін
15 евродан аспайтын
жұп
10, бірақ 1 жұп
үшін 1 евродан
кем емес
6403 51 050 9
- - - - өзгелері
жұп
10, бірақ 1 жұп
үшін 1 евродан
кем емес
- - - өзгелері:
- - - - балтырды жауып
тұратын, бірақ балтырдың бір
бөлігін жаппайтын,
ұлтарағының ұзындығы:

6402 99 310 0
- - - - - - с подошвой и
каблуком высотой более 3
см
пар
10, но не
менее
1 евро за
1 пару
6402 99 390 0
- - - - - - прочая
пар
10, но не
менее
1 евро за
1 пару
6402 99 500 0
- - - - - комнатные туфли
и прочая домашняя обувь
пар
10, но не
менее
1 евро за
1 пару
- - - - - прочая, с длиной
стельки:
6402 99 910 0
- - - - - - менее 24 см
пар
10, но не
менее
1 евро за
1 пару
- - - - - - 24 см или
более:
6402 99 930 0
- - - - - - - обувь,
которая не может быть
идентифицирована как
мужская или женская обувь
пар
10, но не
менее
1 евро за
1 пару
- - - - - - - прочая:
6402 99 960 0
- - - - - - - - мужская
пар
10, но не
менее
1 евро за
1 пару
6402 99 980 0
- - - - - - - - женская
пар
10, но не
менее
1 евро за
1 пару
6403
Обувь на подошве из
резины, пластмассы,
натуральной или
композиционной кожи и с
верхом из натуральной
кожи:
- спортивная обувь:
6403 12 000
- - лыжные ботинки,
беговая лыжная обувь и
ботинки для сноуборда:
6403 12 000 1
- - - стоимостью на
условиях франко-границы
страны ввоза, не
превышающей 15 евро за
1 пару
пар
10, но не
менее
1 евро за
1 пару
6403 12 000 9
- - - прочая
пар
10, но не
менее
1 евро за
1 пару
6403 19 000
- - прочая:
6403 19 000 1
- - - стоимостью на
условиях франко-границы
страны ввоза, не
превышающей 15 евро за
1 пару
пар
10, но не
менее
1 евро за
1 пару
6403 19 000 9
- - - прочая
пар
10, но не
менее
1 евро за
1 пару
6403 20 000
- обувь на подошве из
натуральной кожи и верхом
из ремешков из натуральной
кожи, проходящих через
подъем и охватывающих
большой палец стопы:
6403 20 000 1
- - стоимостью на условиях
франко-границы страны
ввоза, не превышающей
15 евро за 1 пару
пар
10, но не
менее
1 евро за
1 пару
6403 20 000 9
- - прочая
пар
10, но не
менее
1 евро за
1 пару
6403 40 000
- обувь с защитным
металлическим подноском
прочая:
6403 40 000 1
- - стоимостью на
условиях франко-границы
страны ввоза, не
превышающей 15 евро за
1 пару
пар
10, но не
менее
1 евро за
1 пару
6403 40 000 9
- - прочая
пар
10, но не
менее
1 евро за
1 пару
- обувь на подошве из натуральной кожи прочая:
6403 51
- - закрывающая лодыжку:
6403 51 050
- - - с основанием или
платформой из дерева,
без внутренней стельки:
6403 51 050 1
- - - - стоимостью на
условиях франко-границы
страны ввоза, не
превышающей 15 евро за
1 пару
пар
10, но не
менее
1 евро за
1 пару
6403 51 050 9
- - - - прочая
пар
10, но не
менее
1 евро за
1 пару
- - - прочая:
- - - - закрывающая
лодыжку, но не часть
икры, с длиной стельки:

6403 99 980
- - - - - - - әйелдер үшін:
6403 99 980 1
- - - - - - - - әкелінетін
елдің франко-шекарасының
шарттарында құны 1 жұп үшін
15 евродан аспайтын
жұп
10, бірақ 1 жұп үшін 1 евродан кем емес
6403 99 980 9
- - - - - - - - өзгелері
жұп
10, бірақ 1 жұп үшін 1 евродан кем емес
6404
Резеңкеден, пластмассадан,
табиғи немесе құрақ
былғарыдан жасалған ұлтанды
және қонышы тоқыма
материалдардан жасалған
аяқ киім:
- резеңкеден, пластмассадан
жасалған ұлтанды аяқ киім:
6404 11 000 0
- - спорттық аяқ киім;
тенниске, баскетболға,
гимнастикаға, жаттығуға
арналған аяқ киім және ұқсас
аяқ киім
жұп
10, бірақ 1 жұп үшін 1 евродан кем емес
6404 19
- - өзгелері:
6404 19 100 0
- - - бөлме кебісі мен басқа
да үйде киетін аяқ киім
жұп
10, бірақ 1 жұп үшін 1 евродан кем емес
6404 19 900 0
- - - өзгелері
жұп
10, бірақ 1 жұп үшін 1 евродан кем емес
6404 20
-  табиғи немесе құрақ
былғарыдан жасалған ұлтанды
аяқ киім:
6404 20 100 0
- - бөлме кебісі мен өзге
де үйде киетін аяқ киім
жұп
10, бірақ 1 жұп үшін 1 евродан кем емес
6404 20 900 0
- - өзгелері
жұп
10, бірақ 1 жұп үшін 1 евродан кем емес
6405
Басқа да аяқ киім:
6405 10 000 0
- табиғи немесе құрақ
былғарыдан жасалған қонышты
жұп
10, бірақ 1 жұп үшін 1 евродан кем емес
6405 20
- тоқыма материалдардан
жасалған қонышты:
6405 20 100 0
- - ағаштан немесе ағаш
қабығынан жасалған ұлтанды
жұп
10, бірақ 1 жұп үшін 1 евродан кем емес
- - өзге де материалдардан
жасалған ұлтанды:
6405 20 910 0
- - - бөлме кебісі мен басқа
да үйде киетін аяқ киім
жұп
10, бірақ 1 жұп үшін 1 евродан кем емес
6405 20 990 0
- - - өзгелері
жұп
10, бірақ 1 жұп үшін 1 евродан кем емес
6405 90
- өзгелері:
6405 90 100 0
- - резеңкеден,
пластмассадан, табиғи
немесе құрақ былғарыдан
жасалған ұлтанды
жұп
10, бірақ 1 жұп үшін 1 евродан кем емес
6405 90 900 0
- - өзге де материалдардан
жасалған ұлтанды
жұп
10, бірақ 1 жұп үшін 1 евродан кем емес

6403 99 980
- - - - - - - женская:
6403 99 980 1
- - - - - - - - стои-
мостью на условиях
франко-границы страны
ввоза, не превышающей
15 евро за 1 пару
пар
10, но не
менее
1 евро за
1 пару
6403 99 980 9
- - - - - - - - прочая
пар
10, но не
менее
1 евро за
1 пару
6404
Обувь на подошве из
резины, пластмассы,
натуральной или
композиционной кожи и с
верхом из текстильных
материалов:
- обувь на подошве из
резины или пластмассы:
6404 11 000 0
- - спортивная обувь;
обувь для тенниса,
баскетбола, гимнастики,
тренировочная и
аналогичная обувь
пар
10, но не
менее
1 евро за
1 пару
6404 19
- - прочая:
6404 19 100 0
- - - комнатные туфли и
прочая домашняя обувь
пар
10, но не
менее
1 евро за
1 пару
6404 19 900 0
- - - прочая
пар
10, но не
менее
1 евро за
1 пару
6404 20
- обувь на подошве из
натуральной или
композиционной кожи:
6404 20 100 0
- - комнатные туфли и
прочая домашняя обувь
пар
10, но не
менее
1 евро за
1 пару
6404 20 900 0
- - прочая
пар
10, но не
менее
1 евро за
1 пару
6405
Обувь прочая:
6405 10 000 0
- с верхом из натуральной
или композиционной кожи
пар
10, но не
менее
1 евро за
1 пару
6405 20
- с верхом из текстильных
материалов:
6405 20 100 0
- - с подошвой из дерева
или пробки
пар
10, но не
менее
1 евро за
1 пару
- - с подошвой из других
материалов:
6405 20 910 0
- - - комнатные туфли и
прочая домашняя обувь
пар
10, но не
менее
1 евро за
1 пару
6405 20 990 0
- - - прочая
пар
10, но не
менее
1 евро за
1 пару
6405 90
- прочая:
6405 90 100 0
- - с подошвой из резины,
пластмассы, натуральной
или композиционной кожи
пар
10, но не
менее
1 евро за
1 пару
6405 90 900 0
- - с подошвой из прочих
материалов
пар
10, но не
менее
1 евро за
1 пару

6406 99 600 0
- - - табиғи немесе құрақ
былғарыдан жасалған
сыртқы ұлтандар
-
5
6406 99 800 0
- - - өзгелері
-
5
65-топ
Бас киімдер мен олардың бөліктері
Ескертулер:
1. Аталған топқа мыналар:
а) 6309 тауар позициясының бұрын тұтынылған бас киімдері;
б) асбесттен жасалған бас киімдер (6812 тауар позициясы); немесе
в) 95-топтың қуыршақтарға арналған қалпақтары, басқа да қуыршақ бас киімдер немесе карнавалдық бұйымдар енгізілмейді.
2. 6502 тауар позициясына, шиыршық бойынша жолақ қайып тігілген қалпақтық жартылай шикізаттардан басқа, тігілген қалпақтық жартылай шикізаттар енгізілмейді.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бір.
Баж ставкалары (кеден құнының пайызымен не евромен)
6501 00 000 0
Фетрден тігілген, қалыпсыз,
жиексіз қалпақ қалыптары,
қалпақ дайындамалары және
қалпақтар; фетрден жасалған
тегіс және цилиндрлі
дайындамалар (ұзынан
тілінгендері қоса)
дана
5
6502 00 000 0
Өрілген немесе кез келген
материалдың жолақтарын қосу
жолымен дайындалған,
қалыптанбаған, жиексіз,
астарсыз және өңделмеген
қалпақтық жартылай шикізаттар
дана
5
[6503]
6504 00 000 0
Өрілген немесе кез келген
материалдың жолақтардың қосу
жолымен дайындалған, астарлы
немесе астарсыз, өңделген
немесе өңделмеген қалпақтар
мен өзге де бас киімдер
дана
5
6505
Машинамен немесе қолдан
тоқылған тракотаждық немесе
шілтердің, фетрдің немесе
өзге де тоқыма материалда-
рының тұтас (бірақ жолақтар-
дан жасалған емес) құрақ-
тарынан дайындалған, астарлы
немесе астарсыз немесе
өңделген немесе өңделмеген,
кез келген материалдан
жасалған шашқа арналған
торлар, өңделген немесе
өңделмеген қалпақтар мен
өзге де бас киімдер, астарлы
немесе астарсыз немесе
өңделген немесе өңделмеген:

6406 99 600 0
- - - подошвы из кожи
или композиционной кожи
-
5
6406 99 800 0
- - - прочие
-
5
Группа 65
Головные уборы и их части
Примечания :
1. В данную группу не включаются:
а) головные уборы, бывшие в употреблении, товарной позиции 6309;
б) головные уборы из асбеста (товарная позиция 6812); или
в) шляпы для кукол, другие игрушечные головные уборы или карнавальные изделия группы 95.
2. В товарную позицию 6502 не включаются шитые шляпные полуфабрикаты, кроме шляпных полуфабрикатов, выполненных стачиванием полос по спирали.
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
(в про-
центах от
таможенной
стоимости
либо
в евро)
6501 00 000 0
Шляпные формы, шляпные
заготовки и колпаки из
фетра, неформованные, без
полей; плоские и
цилиндрические заготовки
(включая с продольным
разрезом) из фетра
шт
5
6502 00 000 0
Шляпные полуфабрикаты,
плетеные или изготовленные
путем соединения полос из
любого материала,
неформованные, без полей,
без подкладки и без
отделки
шт
5
[6503]
6504 00 000 0
Шляпы и прочие головные
уборы, плетеные или
изготовленные путем
соединения полос из любого
материала, с подкладкой
или без подкладки, с
отделкой или без отделки
шт
5
6505
Шляпы и прочие головные
уборы трикотажные
машинного или ручного
вязания, или изготовленные
из цельного куска (но не
из полос) кружева, фетра
или прочего текстильного
материала, с подкладкой
или без подкладки или с
отделкой или без отделки,
сетки для волос из любого
материала, с подкладкой
или без подкладки или с
отделкой или без отделки:

2. 6603 тауар позициясына тоқыма материалдардың бөліктері, жекелеген бөлшектері немесе керек-жарақтары, сондай-ақ кез келген материалдардан жасалған сыртқаптар, бояу жаққыштар, белдіктер, қолшатырларға арналған қаптамалар енгізілмейді. Мұндай 6601 немесе 6602 тауар позициясының бұйымдарымен бірге ұсынылған, бірақ оларға бекітілмеген тауарлар жеке жіктеледі және осы бұйымдардың құрамдық бөлігі ретінде қаралмайды.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бір.
Баж ставкалары (кеден құнының пайызымен не евромен)

2. В товарную позицию 6603 не включаются части, отделочные детали или принадлежности из текстильных материалов, а также чехлы, кисточки, ремни, футляры для зонтов или аналогичные предметы из любых материалов. Такие товары, представленные вместе с изделиями товарной позиции 6601 или 6602, но не прикрепленные к ним, классифицируются отдельно и не рассматриваются как составные части этих изделий.
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
(в про-
центах
от тамо-
женной
стоимости
либо
в евро)

6603 90 100 0
- - саптар мен тұтқалар
-
10
6603 90 900 0
- - өзгелері
-
10
67-топ
Өңделген қауырсындар мен мамық және қауырсындардан немесе мамықтан жасалған бұйымдар; жасанды гүлдер; адамның шашынан жасалған бұйымдар
Ескертулер:
1. Аталған топға мыналар:
а) адам шашынан жасалған сүзгiш маталар (5911 тауар позициясы);
б) әсемдiк ою-өрнегi бар шiлтерлер, кестелер немесе өзге де тоқыма материалдары (XІ бөлiм);
в) аяқ киiмдер (64-топ);
г) бас киiмдер немесе шашқа арналған торлар (65-топ);
д) ойыншықтар, импорттық құралдар немесе карнавалдық бұйымдар (95-топ); немесе
е) қауырсыннан жасалған сыпырғыштар, опалауға арналған мамықтар немесе шаш сүзгiлер (96-топ) енгізілмейді.

6603 90 100 0
6603 90 900 0
- прочие:
- - ручки и набалдашники
- - прочие
-
-
10
10
Группа 67
Обработанные перья и пух и изделия из перьев или пуха;
искусственные цветы; изделия из человеческого волоса
Примечания :
1. В данную группу не включаются:
а) фильтровальные ткани из человеческого волоса (товарная позиция 5911);
б) кружева, вышивки или другие текстильные материалы с растительным орнаментом (раздел XI);
в) обувь (группа 64);
г) головные уборы или сетки для волос (группа 65);
д) игрушки, спортивный инвентарь или карнавальные изделия (группа 95); или
е) метелки из перьев, пуховки для пудры или сита волосяные (группа 96).

2. 6701 тауар позициясына мыналар:
а) қауырсындар немесе мамықтар тек толтырғыш ретiнде ғана пайдаланылатын бұйымдар немесе айшықтау материалдары (мысалы, 9404 тауар позициясының төсектiк керек-жарақтары);
б) қауырсындар немесе мамықтар тек өңдеу немесе баспасуреттеу үшiн ғана пайдаланылатын киiм заттары немесе киiмдердiң керек-жарақтары; немесе
в) жасанды гүлдер немесе жапырақтар немесе олардың бөлшектерi немесе 6702 тауар позициясының дайын бұйымдары енгізілмейді.
3. 6702 тауар позициясына мыналар:
а) шыныдан жасалған бұйымдар (70-топ); немесе
б) қыштан, тастан, металдан, ағаштан немесе басқа материалдардан құю, соғу, бұрғылау, қалыптау немесе өзге жолымен алынған тұтас бұйымдар түрiндегi немесе қайталап өруден, желiмдеуден, жинақтаудан немесе ұқсас тәсiлдерден басқа кез келген тәсiлмен жабыстырылған бөлшектерден тұратын жасанды гүлдер, жапырақтар немесе жемiстер енгізілмейді.
СЭҚ ТН
коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бір.
Баж ставкалары (кеден құнының пайызымен не евромен)

2. В товарную позицию 6701 не включаются:
а) изделия, в которых перья или пух используются только как наполнители или набивочные материалы (например, постельные принадлежности товарной позиции 9404);
б) предметы одежды или принадлежности к одежде, в которых перья или пух используются только для отделки или набивки; или
в) цветы или листья искусственные или их части или готовые изделия товарной позиции 6702.
3. В товарную позицию 6702 не включаются:
а) изделия из стекла (группа 70); или
б) цветы, листья или плоды искусственные из керамики, камня, металла, дерева или других материалов в виде цельного изделия, полученного путем отливки, ковки, резьбы, штамповки или другим способом, или состоящие из частей, скрепленных любым способом, кроме переплетения, склеивания, сборки или аналогичных способов.
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
(в про-
центах от
таможенной
стоимости
либо
в евро)

1. Аталған топқа:
а) 25-топтың тауарлары;
б) 4810 немесе 4811 тауар позициясының сiңiрiндiсi бар немесе жағындысы бар қағаз немесе кapтон (мысалы, слюда немесе графит ұнтағы жағылған, битумдалған немесе асфальтталған қағаз бен картон);
в) 56 немесе 59 топтарының сiңiрiндiсi бар немесе жағындысы бар тоқыма маталар (мысалы, слюда ұнтағы жағылған, битумдалған немесе асфальтталған мата);
г) 71-топтың бұйымдары;
д) 82-топтың аспаптары немесе олардың бөлiктерi;
е) 8442 тауар позициясының литографиялық тастары;
ж) электр оқшаулағыштары (8546 тауар позициясы) немесе 8547 тауар позициясының оқшаулағыш материалдардан жасалған арматурасы;
з) тiс боры (9018 тауар позициясы);
и) 91-топтың бұйымдары (мысалы, өзiмен немесе тағып алып жүруге арналмаған сағаттар және олардың корпустары);
к) 94-топтың бұйымдары (мысалы, жиhаз, шамдар және жарықтандырғыш құралдар, құрама құрылыс конструкциялары);
л) 95-топтың бұйымдары (мысалы, ойыншықтар, ойындар және спорт мүкәммалы);
м) 96-топтың 2б ескертуiнде көрсетiлген материалдардан дайындалған бұйымдар немесе 9606 (мысалы, түймелер), 9609 (мысалы, қарындаштардың грифельдерi) немесе 9610 (мысалы, грифель тақтайлар) тауар позицияларының бұйымдары; немесе
н) 97-топтың бұйымдары (мысалы, өнер шығармалары) енгізілмейді.
2. 6802 тауар позициясындағы "ескерткiштер" немесе "құрылыс үшiн өңделген тас" терминi 2515 немесе 2516 тауар позицияларындағы әртүрлі тастарды ғана емес, сланецтi қоспағанда, ұқсас үлгiде өңделген табиғи тастың барлық басқа түрлерiн (мысалы, кварцит, кремень, доломит және стеатит) бiлдiредi.
СЭҚ ТН
коды
Позицияның атауы Қос. өлш. бір. Баж ставкалары
(кеден құнының
пайызымен не
евромен)
6801 00 000 0
Табиғи тастан (сланецтен
басқа) төсеніш төсеуге
арналған төсемтас,
жиектастар мен плиталар
-
10
6802
Ескерткіштер немесе құрылыс
үшін өңделген тас
(сланецтен басқа), және
6801 тауар позициясының
тауарларынан басқа, одан
жасалған бұйымдар; табиғи
тастан (сланецті қоса
алғанда) жасалған мозайка-
ларға арналған кубиктер
немесе ұқсас бұйымдар;
табиғи тастан (сланецті қоса
алғанда) жасалған, жасанды
сырланған түйіршіктер,
үгінділер және ұнтақ :

1. В данную группу не включаются:
а) товары группы 25;
б) бумага и картон с пропиткой или с покрытием товарной позиции 4810 или 4811 (например, бумага и картон, покрытые порошком слюды или графита, битумизированные или асфальтированные);
в) текстильные ткани с пропиткой или с покрытием групп 56 или 59 (например, ткань, покрытая порошком слюды, битумизированная или асфальтированная);
г) изделия группы 71;
д) инструменты или их части группы 82;
е) камни литографские товарной позиции 8442;
ж) изоляторы электрические (товарная позиция 8546) или арматура из изоляционных материалов товарной позиции 8547;
з) боры зубные (товарная позиция 9018);
и) изделия группы 91 (например, часы, не предназначенные для ношения с собой или на себе, и корпуса для них);
к) изделия группы 94 (например, мебель, лампы и осветительное оборудование, сборные строительные конструкции);
л) изделия группы 95 (например, игрушки, игры и спортивный инвентарь);
м) изделия товарной позиции 9602, изготовленные из материалов, указанных в примечании 2б к группе 96, или изделия товарных позиций 9606 (например, пуговицы), 9609 (например, грифели карандашей) или 9610 (например, грифельные доски); или
н) изделия группы 97 (например, произведения искусства).
2. В товарной позиции 6802 термин "камень, обработанный для памятников или строительства" означает не только камень различных видов товарных позиций 2515 или 2516, но и все другие виды природного камня (например, кварцит, кремень, доломит и стеатит), обработанные аналогичным образом, за исключением сланца.
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
(в про-
центах от
таможенной
стоимости
либо в
евро)
6801 00 000 0
Брусчатка, бордюрные камни
и плиты для мощения из
природного камня (кроме
сланца)
-
10
6802
Камень, обработанный (кроме
сланца) для памятников или
строительства, и изделия из
него, кроме товаров
товарной позиции 6801;
кубики для мозаики и
аналогичные изделия из
природного камня (включая
сланец) на основе или без
основы; гранулы, крошка и
порошок из природного камня
(включая сланец),
искусственно окрашенные:

6815 99 900 0
- - - өзгелері
-
10
69-топ
Қыш бұйымдар
Ескертулер:
1. Аталған топқа тек пiшiнделгеннен кейiн күйдiруге ұшыраған қыш бұйымдар ғана енгiзiледi. 6904-6914 тауар позицияларына тек 6901-6903 тауар позицияларына енгiзiлмейтiн бұйымдар ғана кiредi.
2. Аталған топқа:
а) 2844 тауар позициясының тауарлары;
б) 6804 тауар позициясынын бұйымдары;
в) 71-топтың бұйымдары (мысалы, бижутерия);
г) 8113 тауар позициясының металл қышы;
д) 82-топтың бұйымдары;
e) электр оқшаулағыштары (8546 тауар позициясы) немесе 8547 тауар позициясының оқшаулағыш материалдарынан жасалған арматура;
ж) жасанды тiстер (9021) тауар позициясы;
з) 91-топтың бұйымдары (мысалы, өзiмен немесе тағып алып жүруге арналмаған сағаттар және олардың корпустары);
и) 94-топтың бұйымдары (мысалы, жиhаз, шамдар және жарықтандырғыш құралдар, құрама, құрылыс конструкциялары);
к) 95-топтың бұйымдары (мысалы, ойыншықтар, ойындар және спорт мүкәммалы);
л) 9606 (мысалы, түймелер) немесе 9614 (мысалы, темекi шегу түтiкшелерi) тауар позицияларының бұйымдары; немесе
м) 97-топтың бұйымдары (мысалы, өнер шығармалары) енгізілмейді.
СЭҚ ТН
коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бір.
Баж ставкалары (кеден құнының пайызымен не евромен)
I. Кремнеземдік тас ұнынан
немесе ұқсас кремнеземдік
жыныстардан жасалған
бұйымдар және отқа төзімді
бұйымдар
6901 00 000 0
Кремнеземдiк тас ұнынан
(мысалы, кизельгурдан,
триполиттен немесе
диатомиттен) жасалған
немесе ұқсас кремнеземдiк
жыныстардан жасалған
кiрпiштер, блоктар,
тақташалар және басқа да
қыш бұйымдары
-
15
6902
Кремнеземдiк тас ұнынан
немесе ұқсас кремнеземдiк
жыныстардан жасалған
бұйымдардан басқа отқа
төзiмдi кiрпiштер, блоктар,
тақташалар және ұқсас отқа
төзiмдi қыш құрылыс
материалдары:

6815 99 900 0
- - - прочие
-
10
Группа 69
Керамические изделия
Примечания:
1. В данную группу включаются только керамические изделия, подвергнутые обжигу после формовки. В товарные позиции 6904-6914 включаются только те изделия, которые не включаются в товарные позиции 6901-6903.
2. В данную группу не включаются:
а) товары товарной позиции 2844;
б) изделия товарной позиции 6804;
в) изделия группы 71 (например, бижутерия);
г) металлокерамика товарной позиции 8113;
д) изделия группы 82;
е) изоляторы электрические (товарная позиция 8546) или арматура из изоляционных материалов товарной позиции 8547;
ж) зубы искусственные (товарная позиция 9021);
з) изделия группы 91 (например, часы, не предназначенные для ношения с собой или на себе, и корпуса для них);
и) изделия группы 94 (например, мебель, лампы и осветительное оборудование, сборные строительные конструкции);
к) изделия группы 95 (например, игрушки, игры и спортивный инвентарь);
л) изделия товарных позиций 9606 (например, пуговицы) или 9614 (например, курительные трубки); или
м) изделия группы 97 (например, произведения искусства).
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
(в про-
центах от
таможенной
стоимости
либо
в евро)
I. Изделия из кремнеземистой
каменной муки или из
аналогичных кремнеземистых
пород и огнеупорные изделия
6901 00 000 0
Кирпичи, блоки, плитки и
другие керамические изделия
из кремнеземистой каменной
муки (например, из
кизельгура, триполита или
диатомита) или из
аналогичных кремнеземистых
пород
-
15
6902
Кирпичи огнеупорные, блоки,
плитки и аналогичные
огнеупорные керамические
строительные материалы,
кроме изделий из
кремнеземистой каменной муки
или аналогичных
кремнеземистых пород:

в) 8544 тауар позициясының талшық-оптикалық кабелдерi, электр оқшаулағыштары (8546 тауар позициясы) немесе 8547 тауар позициясының оқшаулағыш материалдарынан жасалған арматура;
г) оптикалық талшықтар, оптикалық өңделген оптикалық элементтер, терi асты инъекцияларына арналған шприцтер, жасанды көздер, термометрлер, барометрлер, гидрометрлер немесе 90-топтың басқа дa бұйымдары;
д) шамдар немесе жарықтандырғыш жабдықтар, жарықтық маңдайша жазулары, аты немесе атауы немесе мекен-жайы жазылған жарықтық табличкалар немесе кiрiктiрiлген жарық көзi немесе олардың бөлiктерi бар 9405 тауар позициясының ұқсас бұйымдары;
е) ойыншықтар, ойындар, спорт мүкәммалы, жаңа жылдық шырша әшекейлерi немесе 95-топтың басқа да тауарлары (қуыршақтарға арналған тетiктерсiз шыны көздердi немесе 95-топтың өзге де бұйымдарын қоспағанда); немесе
ж) түймелер, құрастырылған түрдегi вакуум ыдыстары, тозаңдатқыштар немесе ұқсас бүрiккiштер немесе 96-топтың өзге де бұйымдары енгізілмейді.
2. 7003, 7004 және 7005 тауар позицияларында:
а) оның жасатуға дейiн қандай процеске ұшырағандығына қарамастан, шыны "өңделген" болып саналмайды;
б) шыны кесiндiсi нысаны бойынша өзiнiң беттiк шыны ретiндегi жiктелуiн өзгертпейдi;
в) "жұтқыш, шағылыстырғыш немесе шағылыстырмайтын қабат" терминi мысалы, инфрақызыл сәуленi жұтатын немесе бұл орайда оның жылтырлық немесе өткiзгiштiк дәрежесiн сақтай отырып шынының шағылысу қабiлетiн жақсартатын; немесе шыны бетiнен жарықтың шағылысуына кедергi келтiретін металмен немесе химиялық қосылыспен (мысалы, металл оксидiмен) микроскопиялық жұқа қаптауды бiлдiредi.
3. 7006 тауар позициясына енгiзiлетiн бұйымдар оған олардың дайын бұйымдар сипаты болған кезде енгізiледi.
4. 7019 тауар позициясындағы "шынымақта" терминi:

в) кабели волоконно-оптические товарной позиции 8544, изоляторы электрические (товарная позиция 8546) или арматура из изоляционных материалов товарной позиции 8547;
г) волокна оптические, оптически обработанные оптические элементы, шприцы для подкожных инъекций, искусственные глаза, термометры, барометры, гидрометры или другие изделия группы 90;
д) лампы или осветительное оборудование, световые вывески, световые таблички с именем или названием, или адресом или аналогичные изделия, имеющие встроенный источник света, или их части товарной позиции 9405;
е) игрушки, игры, спортивный инвентарь, новогодние елочные украшения или другие товары группы 95 (за исключением стеклянных глаз без механизмов для кукол или прочих изделий группы 95); или
ж) пуговицы, вакуумные сосуды в собранном виде, распылители или аналогичные пульверизаторы или другие изделия группы 96.
2. В товарных позициях 7003, 7004 и 7005:
а) стекло не считается "обработанным", каким бы процессам оно ни подвергалось до отжига;
б) обрезка стекла по форме не меняет его классификации как листового стекла;
в) термин "поглощающий, отражающий или неотражающий слой" означает микроскопически тонкое покрытие металлом или химическим соединением (например, оксидом металла), которое поглощает, например, инфракрасное излучение или улучшает способность стекла к отражению, при этом сохраняя степень его прозрачности или пропускания; или которое препятствует отражению света от поверхности стекла.
3. Изделия, включаемые в товарную позицию 7006, включаются в нее и тогда, когда они имеют характер готовых изделий.
4. В товарной позиции 7019 термин "стекловата" означает:

а) құрамында 60 мас.%-дан кем емес кремний оксидi (SiO 2 ) бар минералды мақтаны;
б) құрамында 60 мас.%-дан кем емес кремний оксидi (SiO 2 ), 5 мас.%-дан астам сiлтiлiк металл оксидi (K 2 O немесе N 2 О) немесе 2 мас.%-дан астам бор оксидi бар минералды мақтаны бiлдiредi.
Минералды мақтаның басқа түрлерi 6806 тауар позициясына енгiзiледi.
5. Бүкіл Номенклатурада "шыны" терминi қорытылған кварц пен басқа да қорытылған кремнеземдi бiлдiредi.
Қосалқы позицияларға ескертулер:

а) вату минеральную с содержанием оксида кремния (SiO 2 ) не менее 60 мас.%;
б) вату минеральную с содержанием оксида кремния (SiO 2 ) менее 60 мас.%, оксида щелочного металла (K 2 O или Na 2 O) более 5 мас.% или оксида бора (В 2 О 3 ) более 2 мас.%.
Другие виды минеральной ваты включаются в товарную позицию 6806.
5. Во всей Номенклатуре термин "стекло" означает плавленый кварц и другие плавленые кремнеземы.
Примечание к субпозициям:

7020 00 300 0
- - 0 0 С до 300 С температура
аралығында К-ға  5 х 10 -6  аспайтын сызықтық кеңею
коэффициенті бар шынылар
-
5
7020 00 800 0
- - өзгелері
-
5
ХІҮ бөлім
Табиғи немес қопсытылған інжу, қымбат бағалы немесе жартылай қымбат бағалы тастар,  қымбат бағалы металдар, қымбат бағалы металл жалатылған металдар және олардан жасалған бұйымдар; бижутерия; тиындар
71-топ
Табиғи немес қопсытылған інжу, қымбат бағалы немесе жартылай қымбат бағалы тастар,  қымбат бағалы металдар, қымбат бағалы металл жалатылған металдар және олардан жасалған бұйымдар; бижутерия; тиындар
Ескертулер:

7020 00 300 0
- - из стекла, имеющего
коэффициент линейного
расширения не более
5 х 10 -6 на К в интервале
температур от 0 о С
до 300 о С
-
5
7020 00 800 0
- - прочие
-
5
Раздел ХIV
Жемчуг природный или культивированные, драгоценные или полудрагоценные
камни, драгоценные металлы, металлы, плакированные драгоценными
металлами, и изделия из них; бижутерия; монеты
Группа 71
Жемчуг природный или культивированный, драгоценные или полудрагоценные
камни, драгоценные металлы, металлы, плакированные драгоценными
металлами, и изделия из них; бижутерия; монеты
Примечания :

1. Аталған топқа YІ бөлiмге 1-қосымшаның ережелерi және төменде көрсетiлген ерекшелiктер сақталған жағдайда аталған топқа толығымен немесе iшiнара:
а) табиғи немесе қопсытылған iнжуден жасалған немесе қымбат бағалы немесе жартылай қымбат бағалы тастардан жасалған (табиғи, жасанды немесе өзгертiлген); немесе
б) қымбат бағалы металдар жалатылған, қымбат бағалы металдардан немесе металдардан жасалған барлық бұйымдар енгiзiледi.
2а. 7113, 7114 және 7115 тауар позицияларына қымбат бағалы металл немесе қымбат бағалы металл жалатылған металл ұсақ фурнитура немесе екiншi дәрежедегi әрлеу сияқты (мысалы, монограммалар, тоғыншалар және шеттiктеулер) тек екiншi дәрежелi құрамдастар ретiнде ғана қатысатын бұйымдар енгiзiлмейдi, және 1-қосымшаның (б) бөлiмiндегi ережелер осы бұйымдарға таратылмайды.
2б. 7116 тауар позициясына қымбат бағалы металдардан немесе қымбат бағалы металдар жалатылған металдардан тұратын бұйымдар енгiзiлмейдi (ұсақ құрамды бөлiктерден басқа).
3. Аталған топға:
а) қымбат бағалы металдардың амальгамдары немесе коллоидтық күйдегi қымбат бағалы металдар (2843 тауар позициясы);
б) хирургиялық тiгiстер салуға арналған стерильдiк материалдар, тiстердi пломбалау үшiн арналған материалдар немесе 30-топтың басқа да тауарлары;
в) 32-топтың тауарлары (мысалы, жалтырақтар);
г) тасымалдаушылардағы катализаторлар (3815 тауар позициясы);
д) 4202 немесе 4203 тауар позициясындағы бұйымдар (42-топтың 2Б-қосымшасын қараңыз);
е) 4303 немесе 4304 тауар позициясындағы бұйымдар;
ж) XІ бөлiмдегi тауарлар (тоқыма материалдар мен тоқыма бұйымдар);
з) аяқ-киiм, бас киiм немесе 64 немесе 65-топтың өзге де бұйымдары;
и) қол шатырлары, таяқтар немесе 66-топтың өзге де бұйымдары;
к) 6804 немесе 6805 тауарлық позициясындағы құрамында қымбат бағалы немесе жартылай қымбат бағалы тастардың түйiрлерi немесе ұнтақтары бар жемiрлiк материалдар (табиғи немесе жасанды); жұмыс бөлiгі қымбат бағалы немесе жартылай қымбат бағалы тастардан (табиғи, жасанды немесе өзгертiлген) тұратын 82-топқа енгізiлген бұйымдар; XYI бөлiмнiң тетіктері, механикалық құрылғылары, электр тауарлары, немесе олардың бөлiктерi. Алайда аталған топға дыбыс түсiру инелерiне арналған үшiн өңделген жақұтпен және алмаспен бекiтiлгендердi (8522 тауар позициясы) қоспағанда, толығымен қымбат бағалы немесе жартылай қымбат бағалы тастардан (табиғи, жасанды немесе өзгертілген) тұратын бұйымдар мен олардың бөлiктерi аталған топқа енгiзiледi;
л) 90 91 немесе 92-топтың бұйымдары (ғылыми жабдықтар, барлық түрдегі сағаттар, музыка аспаптары);
м) қару-жарақтар немесе оның бөлiктерi (93-топ);

1. При условии соблюдения положений примечания 1а к разделу VI и указанных ниже исключений в данную группу включаются все изделия, состоящие полностью или частично:
а) из природного или культивированного жемчуга или из драгоценных или полудрагоценных камней (природных, искусственных или реконструированных); или
б) из драгоценных металлов или металлов, плакированных драгоценными металлами.
2а. В товарные позиции 7113, 7114 и 7115 не включаются изделия, в которых драгоценный металл или металл, плакированный драгоценным металлом, присутствует только в качестве второстепенных составляющих, таких как мелкая фурнитура или второстепенная отделка (например, монограммы, ободки и окантовки), и положения пункта (б) примечания 1 не распространяются на эти изделия.
2б. В товарную позицию 7116 не включаются изделия, содержащие драгоценные металлы или металлы, плакированные драгоценными металлами (кроме мелких составных частей).
3. В данную группу не включаются:
а) амальгамы драгоценных металлов или драгоценные металлы в коллоидном состоянии (товарная позиция 2843);
б) стерильные материалы для наложения хирургических швов, материалы для пломбирования зубов или другие товары группы 30;
в) товары группы 32 (например, глянцы);
г) катализаторы на носителях (товарная позиция 3815);
д) изделия товарной позиции 4202 или 4203 (см. примечание 2Б к группе 42);
е) изделия товарной позиции 4303 или 4304;
ж) товары раздела ХI (текстильные материалы и текстильные изделия);
з) обувь, головные уборы или прочие изделия группы 64 или 65;
и) зонты, трости или прочие изделия группы 66;
к) абразивные материалы товарной позиции 6804 или 6805 или группы 82, содержащие крошку или порошок драгоценных или полудрагоценных камней (природных или искусственных); изделия, включаемые в группу 82, с рабочей частью из драгоценных или полудрагоценных камней (природных, искусственных или реконструированных); механизмы, механические устройства, электротовары, или их части, раздела XVI. Однако изделия и их части, состоящие полностью из драгоценных или полудрагоценных камней (природных, искусственных или реконструированных), включаются в данную группу, за исключением незакрепленных обработанных сапфиров и алмазов для игл звукоснимателей (товарная позиция 8522);
л) изделия группы 90, 91 или 92 (научные приборы, часы всех видов, музыкальные инструменты);
м) оружие или его части (группа 93);

н) 95-топқа 2-ескертуде көрсетiлген бұйымдары;
о) 96-топқа 4-ескертуге сәйкес жасалған, 96-топтың бұйымдары; немесе;
п) табиғи немесе қопсытылған iнжуден немесе қымбат бағалы немесе жартылай қымбат бағалы тастардан басқа мүсiндердiң немесе мүсiншелердiң түпнұсқалары (9703 тауар позициясы), коллекциялау заттары (9705 тауар позициясы) немесе жас шамасы жүз жылдан асатын антиквариат (9706 тауар позициясы) енгізiлмейдi.
4. (а)»қымбат бағалы металл» терминi күмiс, алтын және платинаны бiлдiредi.
б) "Платина" терминi платинаны, иридийдi, осмийдi, палладийдi, родийдi және рутенийдi бiлдiредi.
н) "қымбат бағалы немесе жартылай қымбат бағалы тастар" терминi 96-топқа 2б-ескертуде көрсетiлгeн материалдарға таратылмайды.
5. Аталған топта қымбат бағалы металдан тұратын кез келген қорытпаны (агломерияцияланған қоспаны немесе интерметалды қосылысты қоса алғанда), егер оның қорытпадағы үлесi 2 мас.%-дан кем болмаса, қымбат бағалы металдың қорытпасы деп санау қажет. Қымбат бағалы металдардың қорытпаларын мына ережелер бойынша:
а) құрамында 2 мас.% немесе одан да көп платинасы бар қорытпаларды - платина қорытпасы ретінде;
б) құрамында 2 мас.% немесе одан да көп алтыны бар, бiрақ платинасыз нeмece құрамында 2 мас.% аз платинасы бар қорытпаны - алтынның қорытпасы ретiнде;
в) құрамында 2 мас.% немесе одан да көп күмiсi бар өзге де қорытпаларды - күмiс қорытпалары ретiнде жiктеу қажет.
6. Егер мәтiнде өзгеше келiсiлмесе, жоғарыда 5-ескертуде көрсетiлген ережелерге сәйкес Номенклатурадағы кез келген қымбат бағалы металдарға немесе кез келген нақты қымбат бағалы металға сiлтеме қымбат бағалы металдардың қорытпаларына немесе нақты металға сiлтеменi қамтиды. Алайда бұл қымбат бағалы металл жалатылған металдарға, қымбат бағалы емес металдарға немесе қымбат бағалы металл гальвандау тәсiлiмен жалатылған метал еместерге жатпайды.
7. Бүкіл Номенклатурада "қымбат бағалы металл жалатылған металл" терминi бiр немесе одан астам бетiне дәнекерлеу, пiсiру, ыстық илектеу жолдарымен немесе ұқсас механикалық тәсiлдермен қымбат бағалы металдардан жабынды жағылған металдың негiзiнде дайындалған материалды бiлдiредi. Егер мәтiнде өзгеше келiсiлмесе, бұл термин қымбат бағалы металмен безендiрiлген қымбат бағалы емес металды да бiлдiредi.
8. VI бөлiмге 1a-ескертуiнiң ережелерi сақталған жағдайда, 7112 тауар позициясының сипаттамасына сәйкес тауарлар Номенклатураның ешқандай басқа тауар позициясына емес, осы тауар позициясына енгiзiледi.
9. 7113 тауар позициясындағы "зергерлiк бұйымдар" терминi:
а) жеке әшекейлердiң кез келген ұсақ заттары (қымбат бағалы тастармен немесе оларсыз) (мысалы, сақиналар, бiлезiктер, алқалар, таналар, сырғалар, сағатқа арналған шынжырлар, брелоктар, кулондар, галстукке арналған iлгектер, запонкалар, дiни немесе басқа да медальдар мен белгілер); және
б) әдетте қалтада, әйелдер сөмкесiнде немесе денеде (мысалы, портсигарлар, табакеркалар,опа салғыштар, шынжырлы әмияндар немесе тасбиыхтар, таблеткаларға арналған қорапшалар) алып жүретін жеке пайдалануға арналған бұйымдарды бiлдiредi.
Бұл бұйымдар біріктірілуі немесе сәндендірілуі мүмкін, мысалы, табиғи немесе қопсытылған інжуден, қымбат бағалы немесе жартылай қымбат бағалы тастармен, қолдан жасалған немесе жаңғыртылған қымбат бағалы немесе жартылай қымбат бағалы тастармен, тасбақаның сауытынан жасалған бұйымдармен, перламутормен, піл сүйегімен, табиғи немесе жаңғыртылған янтарьмен, гагатпен немесе кораллмен.

н) изделия, указанные в примечании 2 к группе 95;
о) изделия группы 96, в соответствии с примечанием 4 к группе 96; или
п) подлинники скульптур или статуэток (товарная позиция 9703), предметы коллекционирования (товарная позиция 9705) или антиквариат возрастом более ста лет (товарная позиция 9706), кроме природного или культивированного жемчуга или драгоценных или полудрагоценных камней.
4а. Термин "драгоценный металл" означает серебро, золото и платину.
4б. Термин "платина" означает платину, иридий, осмий, палладий, родий и рутений.
4в. Термин "драгоценные или полудрагоценные камни" не распространяется на материалы, указанные в примечании 2б к группе 96.
5. В данной группе любой сплав (включая агломерированную смесь и интерметаллическое соединение), содержащий драгоценный металл, следует считать сплавом драгоценного металла, если его доля в сплаве составляет не менее 2 мас.%. Сплавы драгоценных металлов следует классифицировать согласно следующим правилам:
а) сплав, содержащий 2 мас.% или более платины, - как сплав платины;
б) сплав, содержащий 2 мас.% или более золота, но без платины или содержащий ее менее 2 мас.%, - как сплав золота;
в) прочие сплавы, содержащие 2 мас.% или более серебра, - как сплавы серебра.
6. Если в контексте не оговорено иное, всякая ссылка в Hоменклатуре на драгоценные металлы или на любой конкретный драгоценный металл включает в себя ссылку на сплавы драгоценных металлов или конкретного металла в соответствии с правилами, указанными выше в примечании 5. Однако это не относится к металлам, плакированным драгоценными металлами, недрагоценным металлам или неметаллам, покрытым драгоценными металлами гальваническим способом.
7. Во всей Hоменклатуре термин "металл, плакированный драгоценным металлом" означает материал, изготовленный на основе металла, на одну или более поверхностей которого путем напайки, сварки, горячей прокатки или аналогичным механическим способом нанесено покрытие из драгоценного металла. Если в контексте не оговорено иное, этот термин означает также недрагоценный металл, инкрустированный драгоценным металлом.
8. При условии соблюдения положений примечания 1а к разделу VI товары, соответствующие описанию товарной позиции 7112, должны включаться в эту товарную позицию и ни в какую другую товарную позицию Hоменклатуры.
9. В товарной позиции 7113 термин "ювелирные изделия" означает:
а) любые мелкие предметы личного украшения (с драгоценными камнями или без них) (например, кольца, браслеты, ожерелья, брошки, серьги, цепочки для часов, брелоки, кулоны, булавки для галстука, запонки, религиозные или другие медали и знаки); и
б) изделия для личного пользования, обычно носимые в карманах, дамской сумочке или на теле (например, портсигары, табакерки, пудреницы, кошельки с цепочкой или четки, коробочки для таблеток).
Эти изделия могут быть объединены с или украшены, например, природным или культивированным жемчугом, драгоценным или полудрагоценными камнями, искусственными или реконструированными драгоценными или полудрагоценными камнями, изделиями из панциря черепахи, перламутром, слоновой костью, натуральным или реконструированным янтарем, гагатом или кораллом.

10. 7114 тауар позициясындағы "шеберлердiң алтын немесе күмiс iстерi бұйымдары" терминi әшекейлердi, ыдысты, жуыну құралдарын, темекi шегу керек-жарақтарын және үй тiршiлiгiне, мекемелерге арналған басқа да бұйымдарды немесе дiни мақсаттағы заттарды бiлдiрдi.
11. 7117 тауар позициясындағы "бижутерия" терминi осы топқа 9a-ескертуiнде (9606 тауар позициясындағы түймелерден немесе басқа да бұйымдардан немесе 9615 тауар позициясындағы тарақтардан, шашқа қыстыратын түйреуіштерден және бiзөкшелерден басқа) анықтамасы жоғарыда берiлген, табиғи немесе қопсытылған iнжусiз, қымбат бағалы немесе жартылай қымбат бағалы тастарсыз (табиғи, жасанды немесе өзгертілген), қымбат бағалы металдарсыз немесе қымбат бағалы металдар жалатылған металдарсыз (гальванды қаптағыштарды немесе қымбат бағалы металдардан немесе қымбат бағалы металдар жалатылған металдардан жасалатын екiншi дәрежедегi бөлшектердi санамағанда) зергерлiк бұйымдарды бiлдiреді.
Қосалқы позицияларға ескертулер:
1. 7106 10, 7108 11, 7110 11, 7110 21, 7110 31 және 7110 41 қосалқы позициялардағы"ұнтақ" терминi және "ұнтақ түрiндегі" деген ұғым массасының 90 мас.% немесе одан да көбi ұяшығының мөлшерi 0,5 мм елеуiш арқылы еленетiн өнiмдердi бiлдiредi.
2. Аталған топқа 4б-ескертудiң ережелерiне қарамастан, 7110 11 және 7110 19 қосалқы позициялардағы "платина" терминi иридийдi, осмийдi, родийдi немесе рутенийдi бiлдiрмейдi.
3. 7110 тауар позициясындағы әрбір қорытпа платина, палладий, родий, иридий, осмий немесе рутений болсын, қорытпадағы массасы көп металл бойынша жіктеледі.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бір.
Баж ставкалары (кеден құнының пайызымен не евромен)
1. Табиғи немесе қопсытылған
інжу және қымбат бағалы
немесе жартылай қымбат бағалы
тастар

10. В товарной позиции 7114 термин "изделия золотых или серебряных дел мастеров" означает украшения, посуду, туалетные приборы, курительные принадлежности и другие изделия для домашнего обихода, учреждений или предметы религиозного назначения.
11. В товарной позиции 7117 термин "бижутерия" означает ювелирные изделия, определение которых дано выше, в примечании 9а к данной группе (кроме пуговиц или других изделий товарной позиции 9606 или гребней, заколок и шпилек для волос товарной позиции 9615), без природного или культивированного жемчуга, драгоценных или полудрагоценных камней (природных, искусственных или реконструированных), без драгоценных металлов или металлов, плакированных драгоценными металлами (не считая гальванических покрытий или второстепенных деталей из драгоценных металлов или из металлов, плакированных драгоценными металлами).
Примечания к субпозициям:
1. В субпозициях 7106 10, 7108 11, 7110 11, 7110 21, 7110 31 и 7110 41 термин "порошок" и выражение "в виде порошка" означают продукты, 90 мас.% которых или более просеивается через сито с размером ячейки 0,5 мм.
2. Несмотря на положения примечания 4б к данной группе в субпозициях 7110 11 и 7110 19 термин "платина" не означает иридий, осмий, палладий, родий или рутений.
3. В товарной позиции 7110 каждый сплав классифицируется по тому металлу, который преобладает по массе, будь то платина, палладий, родий, иридий, осмий или рутений.
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
(в про-
центах от
таможенной
стоимости
либо
в евро)
I. Жемчуг природный или
культивированный и
драгоценные или
полудрагоценные камни

7101
Өңделген немесе өңделмеген
сортталған немесе
сортталмаған бiрақ
өткiзiлмеген, түзетiлмеген
және бекiтiлмеген табиғи
немесе қопсытылған iнжу;
тасымалдау қолайлығы үшiн
уақытша тiзбектелген табиғи
немесе қопсытылған iнжу:
7101 10 000 0
- табиғи iнжу
г
5
- қопсытылған iнжу:
7101 21 000 0
- - өңделмеген
г
5
7101 22 000 0
- - өңделген
г
5
7102
Өңделмеген немесе өңделген,
бiрақ түзетiлмеген немесе
бекiтiлмеген  алмастар:
7102 10 000 0
- сортталмаған
кар
5
- - өнеркәсiптiк:
7102 21 000 0
- - өңделмеген немесе жай
араланған, уатылған немесе
алғашқы өңдеуге ұшыраған
кар
5

7101
Жемчуг природный или
культивированный,
обработанный или
необработанный,
сортированный или
несортированный, но
ненанизанный,
неоправленный и
незакрепленный; природный
или культивированный
жемчуг, временно
нанизанный для удобства
транспортировки:
7101 10 000 0
- жемчуг природный
г
5
- жемчуг
культивированный:
7101 21 000 0
- - необработанный
г
5
7101 22 000 0
- - обработанный
г
5
7102
Алмазы обработанные или
необработанные, но
неоправленные или
незакрепленные:
7102 10 000 0
- несортированные
кар
5
- промышленные:
7102 21 000 0
- - необработанные или
просто распиленные,
расколотые или
подвергнутые черновой
обработке
кар
5

7102 29 000 0
- - өзгелерi
кар
5
- - өнеркәсiптiк емес:
7102 31 000 0
- - өңделмеген немесе жай
араланған, уатылған немесе
алғашқы өңдеуге ұшыраған
кар
5
7102 39 000 0
- - өзгелерi
кар
5
7103
Өңделген немесе өңделмеген,
сортталған немесе
сортталмаған бiрақ
өткiзiлмеген, түзетiлмеген
және бекітілмеген қымбат
бағалы (алмастардан бacқa)
және жартылай қымбат бағалы
тастар; сортталмаған қымбат
бағалы (алмастардан басқа)
тастар және тасымалдау
қолайлығы үшiн уақытша
тiзбектелген жартылай қымбат
бағалы тастар:
7103 10 000 0
- өңделмеген немесе жай
араланған немесе алғашқы
өңдеуге ұшыраған
-
5
- басқа да тәсiлдермен
өңделген:
7103 91 000 0
- - лағылдар, жақұттар және
зүміреттер
кар
5
7103 99 000 0
- - өзгелерi
кар
5

7102 29 000 0
- - прочие
кар
5
- непромышленные:
7102 31 000 0
- - необработанные или
просто распиленные,
расколотые или
подвергнутые черновой
обработке
кар
5
7102 39 000 0
- - прочие
кар
5
7103
Драгоценные (кроме
алмазов) и
полудрагоценные камни,
обработанные или
необработанные,
сортированные или
несортированные, но
ненанизанные,
неоправленные и
незакрепленные;
несортированные
драгоценные камни (кроме
алмазов) и
полудрагоценные камни,
временно нанизанные для
удобства транспортировки
7103 10 000 0
- необработанные или
просто распиленные или
подвергнутые черновой
обработке
-
5
- обработанные другими
способами:
7103 91 000 0
- - рубины, сапфиры и
изумруды
кар
5
7103 99 000 0
- - прочие
кар
5

7112 91 000 0
- - алтын жалатылған металды
қоса алғанда, бiрақ басқа да
қымбат бағалы металдарды
құрайтын қалдықтарды
қоспағанда, алтындар
-
5
7112 92 000 0
- - платинамен жалатылған
металды қоса алғанда,  бірақ
басқа да қымбат бағалы
металдардың қалдықтарын
қоспағанда, платиналар
-
5
7112 99 000 0
- - өзгелерi:
-
5
III. Зергерлік бұйымдар,
шеберлердің алтын және күміс
іскерлік бұйымдары және басқа
да бұйымдар
7113
Зергерлiк бұйымдар және
қымбат бағалы металдардан
немесе қымбат бағалы металдар
жалатылған металдардан
жасалған олардың бөліктерi:
- гальванды қаптамалары бар
немесе жоқ, қымбат бағалы
металдар жалатылған немесе
жалатылмаған, қымбат бағалы
металдардан жасалған:

7112 91 000 0
- - золота, включая
металл, плакированный
золотом, но исключая
отходы, содержащие другие
драгоценные металлы
-
5
7112 92 000 0
- - платины, включая
металл, плакированный
платиной, но исключая
отходы, содержащие другие
драгоценные металлы
-
5
7112 99 000 0
- - прочие
-
5
III. Ювелирные изделия,
изделия золотых и
серебраных дел мастеров
и другие изделия
7113
Ювелирные изделия и их
части из драгоценных
металлов или металлов,
плакированных
драгоценными металлами:
- из драгоценных
металлов, имеющих или не
имеющих гальванического
покрытия, плакированных
или не плакированных
драгоценными металлами:

в) 6506 немесе 6507 тауар позициясындағы бас киiмдер немесе олардың бөлiктерi;
г) 6603 тауар позициясындағы қолшатырлардың арқауы немесе басқа да бұйымдар;
д) 71-топтың тауарлары (мысалы қымбат бағалы металдардың қорытпалары қымбат бағалы металдар жалатылған қымбат бағалы емес металдар, бижутерия);
е) ХVI бөлiмнің бұйымдары (машиналар, жабдықтар, механикалық құрылғылар және электр тауарлары);
ж) темiр жол немесе трамвай жолдарының жинақтық бөлшектерi (8608 тауар позициясы) немесе ХVII бөлiмнiң басқа да бұйымдары (көлiк құралдары, кемелер және қайықтар, ұшу аппараттары);
з) ХVIII бөлiмнің құралдары немесе аппаратурасы, соның ішінде сағаттардың барлық түрлерiне арналған серiппелер;
и) оқ-дәрiлерге арналған қорғасын бытыралары (9306 тауар позициясы) немесе XIX бөлiмнiң басқа да бұйымдары;
к) 94-топтың бұйымдары (мысалы, жиhаз, матрацтық негiздер, шамдар мен жарықтандыру жабдықтары жарықтық маңдайша жазулары, жиналмалы құрылыс конструкциялары);
л) 95-топтың бұйымдары (мысалы, ойыншықтар, ойындар, спорт мүкәммалы);
м) 96-топтың қол елеуіштерi, түймелер, жазуға арналған қаламдар, қаламсаптарға арналған ұстауыштар, қаламдарға арналған қауырсындар немесе 96-топтың өзге де бұйымдары (әртүрлi дайын бұйымдар); немесе
н) 97-топтың бұйымдары (мысалы, өнер шығармалары) енгiзiлмейдi.
2. Бүкiл Номенклатурадағы "жалпы мақсаттардағы бөлiктер" терминi:
а) 7307, 7312, 7315, 7317 немесе 7318 тауар позициясындағы бұйымдарды және өзге де қымбат бағалы емес металдардан жасалған ұқсас бұйымдарды;
б) сағаттардың барлық түрлерiне арналған серiппелерден басқа, қымбат бағалы емес металдардан жасалған серiппелердi, рессорлар мен оларға арналған табақтарды (9114 тауар позициясы); және
в) 8301, 8302, 8308, 8310 тауар позициясындағы бұйымдарды, сондай-ақ 8306 тауар позициясындағы қымбат бағалы металдардан жасалған жақтаулар мен айналарды бiлдiредi.
73-76 және 78-82-топтардағы (7315 тауар позициясындағы тауарлардан басқа) тауарлардың бөлiктерiне сiлтемелер жоғарыда айқындалған жалпы мақсаттағы бөлiктерге сiлтемелердi қамтымайды.
Алдыңғы абзацтың және 83-топға 1-ескертудің ережелерi сақталған жағдайда, 82 немесе 83-топқа енгiзiлген бұйымдар, 72-76 және 78-81-топтарынан шығарылады.
3. Бүкіл Номенклатурадағы "қымбат бағалы емес материалдар" терминi қара металдарды (темiр, шойын және болат), мыс, никель, алюминий, қорғасын, мырыш, қалайы, вольфрам, молибден, тантал, магний, кобальт, висмут, кадмий, титан, цирконий, сүрме, марганец, бериллий, хром, германий, ванадий, галлий, гафний, индий, ниобий (колумбий), рений және талий металдарын бiлдiредi.

в) головные уборы или их части товарной позиции 6506 или 6507;
г) каркасы зонтов или другие изделия товарной позиции 6603;
д) товары группы 71 (например, сплавы драгоценных металлов, недрагоценные металлы, плакированные драгоценными металлами, бижутерия);
е) изделия раздела XVI (машины, оборудование, механические устройства и электротовары);
ж) собранные звенья железнодорожных или трамвайных путей (товарная позиция 8608) или другие изделия раздела XVII (транспортные средства, суда и лодки, летательные аппараты);
з) инструменты или аппаратура раздела XVIII, в том числе пружины для всех видов часов;
и) свинцовая дробь для боеприпасов (товарная позиция 9306) или другие изделия раздела XIX (оружие и боеприпасы);
к) изделия группы 94 (например, мебель, основы матрацные, лампы и осветительное оборудование, световые вывески, сборные строительные конструкции);
л) изделия группы 95 (например, игрушки, игры, спортивный инвентарь);
м) ручные сита, пуговицы, ручки для письма, держатели для карандашей, перья для авторучек или прочие изделия группы 96 (разные готовые изделия); или
н) изделия группы 97 (например, произведения искусства).
2. Во всей Номенклатуре термин "части общего назначения" означает:
а) изделия товарной позиции 7307, 7312, 7315, 7317 или 7318 и аналогичные изделия из прочих недрагоценных металлов;
б) пружины, рессоры и листы для них из недрагоценных металлов, кроме пружин для часов всех видов (товарная позиция 9114); и
в) изделия товарных позиций 8301, 8302, 8308, 8310, а также рамы и зеркала из недрагоценных металлов товарной позиции 8306.
В группах 73-76 и 78-82 (за исключением товарной позиции 7315) ссылки на части товаров не включают в себя ссылки на части общего назначения, определенные выше.
При условии соблюдения положений предыдущего абзаца и примечания 1 к группе 83 изделия, включаемые в группу 82 или 83, исключаются из групп 72-76 и 78-81.
3. Во всей Номенклатуре термин "недрагоценные металлы" означает: черные металлы (железо, чугун и сталь), медь, никель, алюминий, свинец, цинк, олово, вольфрам, молибден, тантал, магний, кобальт, висмут, кадмий, титан, цирконий, сурьма, марганец, бериллий, хром, германий, ванадий, галлий, гафний, индий, ниобий (колумбий), рений и таллий.

4. Бүкiл Номенклатурадағы "қыш металы" терминi микроскопиялық металл және қыш құрамдас бөлiктерiнiң геторогендiк қоспасынан тұратын материалдарды бiлдiредi. Бұл термин сондай-ақ пiскен карбид металдарына да жатады (металмен пiскен карбид металдары).
5. Қорытпалардың жiктелуi (72 және 74-топтарда көрсетiлген ферроқорытпалардан және лигатурдан басқа):
а) қымбат бағалы емес металдардың қорытпасы салмағы бойынша мөлшерi кез келген басқа металдың мөлшерiнен асып түсетiн металдардың қорытпалары сияқты жiктеледi;
б) аталған бөлiмге енгiзiлген қымбат бағалы емес металдардың және аталған бөлiмге енгізілмейтін элементтердiң қорытпалары, егер тиiстi металдардың массасы осы қорытпадағы басқа элементтердiң жалпы массасына тең болса немесе асып түссе, онда аталған бөлiмнiң қымбат бағалы емес металдарының қорытпалары сияқты жiктеледi;
в) аталған бөлiмдегi "қорытпалар" терминi ерiту (қыш металдардан басқа), және интерметалдық қосылыстар жолдарымен алынған металл ұнтақтарының пiскен қорытпаларына, геторогендiк бiртектiлi қорытпаларына және интерметалдық қосылыстарға жатады.
6. Егер мәтiнде өзгеше келiсiлмесе, Номенклатурадағы қандай да бiр қымбат бағалы емес металға кез келген сiлтеме жоғарыда көрсетiлген 5-ескертуге сәйкес осы металдың қорытпасы ретiнде жiктелуге тиiс болатын қорытпаларға сiлтемелердi қамтиды.
7. Композициялық бұйымдардың жiктелуi:
екi немесе одан да көп металды қамтитын қымбат бағалы емес металдардан жасалған бұйымдар (оның iшiнде Номенклатураны интерпретациялаудың негiзгi ережелерiне сәйкес қымбат бағалы емес металдан жасалған бұйымдар ретiнде жiктелетiн аралас металдардан жасалған), арнайы келiсiм болатын жағдайларды қоспағанда, массасы бойынша басым қымбат бағалы емес металдан жасалған бұйымдар ретiнде жiктеледi.
Аталған ескертулердiң мақсаттары үшiн:
а) әртүрлi қара металдарды нақ сол металл ретiнде қарастыру қажет;
б) қорытпа, аталған бөлiмнiң 5-ескертуiне сәйкес бiр металл бойынша жiктеледi;
в) 8113 тауар позициясына енгiзiлетiн қыш металы, бiрыңғай қымбат бағалы емес металл ретiнде жiктеледi.
8. Аталған бөлiмдегi мына терминдер:
а) "қалдықтар мен сынықтар" - өндiрiс немесе металдарды механикалық өңдеу процесiнде алынған металдың қалдықтары мен сынықтары, сондай-ақ сыну, кесілу, тозу немесе басқа да себептерінің салдарынан өздерiнiң тиiстiлi сапасында пайдалану үшiн мүлдем жарамсыз металл бұйымдарын;
б) "ұнтақтар"- бұйымдардың 90 мас.% немесе одан да көп ұяшықтары 1 мм мөлшерiндегi елеуiш арқылы еленетiн бұйымдарды білдiреді.
72-топ
Қара металдар
Ескертулер:
1. Аталған топта, ал 1г, 1д, және 1е-ескертулерi жағдайында - бүкіл Номенклатура бойынша төменде келтiрiлген терминдер мыналарды бiлдiредi:
а) "қолданбалы шойын" - соққылауға жарамайтын, құрамында 2 мас.%-дан астам көмiртегi бар және мынадай шектердегi бiр немесе одан да көп басқа элементтердi қамтуы мүмкiн темiрдiң көмiртегiмен қорытпасы:
- 10 мас. %-дан аспайтын хром,
- 6 мас. %-дан аспайтын марганец,
- 3 мас. %-дан аспайтын фосфор,
- 8 мас. %-дан аспайтын кремний,
- тұтастай алғанда 10 мас. % аспайтын басқа да элементтер;

4. Во всей Номенклатуре термин "металлокерамика" означает материалы, состоящие из гетерогенной смеси микроскопических металлических и керамических компонентов. Этот термин также относится к спеченным карбидам металлов (карбиды металлов, спеченные с металлом).
5. Классификация сплавов (кроме ферросплавов и лигатур, указанных в группах 72 и 74):
а) сплав недрагоценных металлов классифицируется как сплав того металла, содержание которого по массе превосходит содержание любого другого металла;
б) сплав недрагоценных металлов, включаемых в данный раздел, и элементов, не входящих в данный раздел, классифицируется как сплав недрагоценных металлов данного раздела, если масса соответствующих металлов равняется или превосходит общую массу других элементов в этом сплаве;
в) в данном разделе термин "сплавы" относится к спеченным смесям металлических порошков, гетерогенным однородным смесям, полученным сплавлением (кроме металлокерамики), и интерметаллическим соединениям.
6. Если в контексте не оговорено иное, любая ссылка в Номенклатуре на тот или иной недрагоценный металл включает ссылку на сплавы, которые в соответствии с вышеуказанным примечанием 5 должны классифицироваться как сплавы этого металла.
7. Классификация композиционных изделий:
изделия из недрагоценного металла (в том числе из смешанных материалов, рассматриваемых, согласно Основным правилам интерпретации Номенклатуры, как изделия из недрагоценного металла), содержащие два или более металла, классифицируются как изделия из того недрагоценного металла, который преобладает по массе, за исключением тех случаев, когда есть специальная оговорка.
Для целей данного примечания:
а) черные металлы разных видов следует рассматривать как один и тот же металл;
б) согласно примечанию 5 к данному разделу, сплав классифицируется по одному металлу;
в) металлокерамика, включаемая в товарную позицию 8113, классифицируется как единый недрагоценный металл.
8. В данном разделе следующие термины означают:
а) "отходы и лом" - металлические отходы и лом, полученные в процессе производства или механической обработки металлов, а также металлические изделия, окончательно не пригодные для использования в том качестве, для которого они предназначены, вследствие поломки, разрезов, износа или других причин;
б) "порошки" - изделия, 90 мас.% которых или более просеивается через сито с размером ячейки 1 мм.
Группа 72
Черные металлы
Примечания :
1. В данной группе, а в случае примечаний 1г, 1д и 1е - во всей Номенклатуре нижеприведенные термины означают:
а) "передельный чугун" - сплав железа с углеродом, не пригодный для ковки, содержащий более 2 мас.% углерода и который может содержать один или более других элементов в следующих пределах:
- хрома не более 10 мас.%,
- марганца не более 6 мас.%,
- фосфора не более 3 мас.%,
- кремния не более 8 мас.%,
- других элементов в целом не более 10 мас.%;

б) "жалтыр шойын (шпигель)" - құрамында 6 мас. %-дан астам, бiрақ 30 мас.%-дан аспайтын марганец бар, ал басқа компоненттер бойынша жоғарыда аталған ескертудiң (а) тармағындағы шарттарға сәйкес келетiн темiр мен көміртегiнiң қорытпасы;
в) "ферроқорытпалар" - үздiксiз құю нәтижесiнде алынған, құйымдар, дөңбектер, кесектер немесе басқа да бастапқы нысандар, сондай-ақ агломерацияланған немесе агломерацияланбаған, әдетте басқа қорытпаларды өңдеу кезiнде қоспа ретiнде немесе тотықтырғыштар, дисульфаторлар ретінде немесе қара металлургияда басқа да ұқсас мақсаттар үшін пайдаланылатын және әдетте соққылауға жарамсыз құрамында 4 мас.% немесе одан да көп темiр мен мынадай қатынастардағы төменде келтірiлген элементтердiң бiрi немесе одан да көбi бар түйiршiктер немесе ұнтақтар нысанындағы қорытпалар:
- 10 мас.% астам хром,
- 6 мас.% астам марганец,
- 3 мас.% астам фосфор,
- 8 мас.% астам кремний,
- 10 мас.%-дан аспайтын мыс мөлшерiнiң болуы шартымен көмiртегiн қоспағанда, 10 мас.%-дан аспайтын сомадағы басқа да элементтер;
г) "болат" - соғылғыштық қасиетi бар және құрамында 2 мас.% немесе одан аз көмiртегi бар, 7203 тауар позициясында аталғандардан басқа темiр негiзiндегi қорытпалар, (құймалар нысанында дайындалатын, жекелеген түрлерiн қоспағанда). Алайда хромды болаттардың құрамында көмiртегiнiң жоғарырақ пайызы болуы мүмкiн;
д) "тот басуға төзiмді болат" - құрамында 12 мас.% немесе одан да аз көмiртегi және басқа элементтер болған жағдайда немесе оларсыз 10,5 мас.% немесе одан да көп хромы бар легирленген болат;
e) "легирленген болаттың басқа да түрлері" - коррозияға төзiмдi болат айқындамасына жатпайтын және құрамында төменде келтiрiлген мынадай қатынастардағы элементтерi бар болаттар:
- 0,3 мас.% немесе одан да көп алюминий,
- 0,0008 мас.% немесе одан да көп хром,
- 0,3 мас.% немесе одан да көп кобальт,
- 0,4 мас.% немесе одан да көп мыс,
- 0,4 мас.% немесе одан да көп қорғасын,
- 1,65 мас.% немесе одан да көп марганец,
- 0,08 мас.% немесе одан да көп молибден,
- 0,3 мас.% немесе одан да көп никель,
- 0,06 мас.% немесе одан да көп ниобиян,
- 0,6 мас.% немece астам кремнийдiң,
- 0,05 мас.% немесе одан да көп титанның,
- 0,3 мас.% немесе одан да көп вольфрам,
- 0,1 мас.% немесе одан да көп ванадий,
- 0,05 мас.% немесе одан да көп цирконий,
- жеке алынған, 0,1 мас.% немесе одан да көп басқа да элементтер (күкiрттен, фосфордан, көмiртегiнен және азоттан басқа);
ж) "қайта қорытуға арналған қара металдардың құймалары (шикiқұрамды құймалар)" - құю пайдасынсыз құймалар немесе литниктер нысанында немесе құйымдар нысанында тұрпайы құйылған, айқын көрiнетiн беттiк ақаулары бар және химиялық құрамы бойынша қолданбалы шойыннан, жалтырақ шойыннан немесе ферроқорытпалардан ерекшеленетiн бұйымдар;

б) "зеркальный чугун (шпигель)" - сплав железа с углеродом, содержащий более 6 мас.%, но не более 30 мас.% марганца, а по другим компонентам - соответствующий условиям, указанным выше, в пункте (а) данного примечания;
в) "ферросплавы" - сплавы в виде чушек, болванок, кусков или других первичных форм, полученных в результате непрерывного литья, а также в форме гранул или порошков, агломерированных или неагломерированных, обычно применяемые как добавки при производстве других сплавов или в качестве раскислителей, десульфураторов или для других аналогичных целей в черной металлургии и обычно не пригодные для ковки, содержащие 4 мас.% или более железа и один или более из приведенных ниже элементов в следующих соотношениях:
- хрома более 10 мас.%,
- марганца более 30 мас.%,
- фосфора более 3 мас.%,
- кремния более 8 мас.%,
- других элементов в сумме более 10 мас.%, исключая углерод, при условии содержания меди не более 10 мас.%;
г) "сталь" - сплавы на основе железа, кроме упомянутых в товарной позиции 7203, которые (за исключением определенных видов, изготовляемых в форме отливок) обладают ковкостью и содержат 2 мас.% или менее углерода. Хромистые стали, однако, могут содержать более высокий процент углерода;
д) "коррозионностойкая сталь" - легированная сталь, содержащая 1,2 мас.% или менее углерода и 10,5 мас.% или более хрома при наличии других элементов или без них;
е) "другие виды легированных сталей" - стали, не подпадающие под определение коррозионностойкой стали и содержащие один или более из приведенных ниже элементов в следующих соотношениях:
- алюминия 0,3 мас.% или более,
- бора 0,0008 мас.% или более,
- хрома 0,3 мас.% или более,
- кобальта 0,3 мас.% или более,
- меди 0,4 мас.% или более,
- свинца 0,4 мас.% или более,
- марганца 1,65 мас.% или более,
- молибдена 0,08 мас.% или более,
- никеля 0,3 мас.% или более,
- ниобия 0,06 мас.% или более,
- кремния 0,6 мас.% или более,
- титана 0,05 мас.% или более,
- вольфрама 0,3 мас.% или более,
- ванадия 0,1 мас.% или более,
- циркония 0,05 мас.% или более,
- других элементов (кроме серы, фосфора, углерода и азота), взятых отдельно, 0,1 мас.% или более;
ж) "слитки черных металлов для переплавки (шихтовые слитки)" - изделия, грубо отлитые в форме слитков без литейной прибыли или литников или в форме чушек, имеющие явные поверхностные дефекты и отличающиеся по химическому составу от передельного чугуна, зеркального чугуна или ферросплавов;

з) "түйіршiктер" - ұяшығының мөлшерi 1 мм елек арқылы өткiзiлетiн 90 мас.%-дан кем және ұяшығының мөлшерi 5 мм елек арқылы өткiзiлетiн 90 мас.%-дан асатын бұйымдар;
и) "жартылай фабрикаттар" - үздiксiз құю нәтижесiнде алынған, алғашқы ыстықтай илектеуге ұшырамаған немесе ұшыраған тұтас қималы бұйымдар; және бұрыштықтарға арналған дайындамаларды, фасондық немесе арнайы профильдердi қоса алғанда, бастапқы ыстықтай басылғаннан немесе соғу жолмен тұрпайы пiшiндеуден басқа өзгедей өңдеуге ұшырамаған тұтас қимадағы өзге де бұйымдар.
Бұл бұйымдар рулондармен жеткiзiлмейдi;
к) "тегiс илек" - жоғарыда көрсетiлген (и) тармағының айқындамасына жатпайтын және мынадай:
- жүйелi оралған қабаттардағы рулондар, немесе
- қалыңдығы 4,75 мм кезiнде аз дегенде қалыңдығынан 10 есе асатын енi бар, ал қалыңдығы 4,75 мм немесе одан астам кезiнде 150 мм асатын және кем дегенде екi қалыңдықтан тұратын енi бар беттер түрiнде шығарылатын тұтас тік бұрышты (шаршыдан басқа) жаншылған бұйымдар.
Тегіс илекке илектеу нәтижесiнде алынған рельефті бетi бар (мысалы, атыздары, шығыңқылары, клеткалары, ромбтары бар) бұйымдар немесе олардың бұл жағдайда басқа тауар позицияларына енгiзiлетiн бұйымдардың қасиеттерiн қабылдамауы шартымен перфорирленген, гофрирленген немесе жалтыратылған бұйымдар енгiзіледi.
Кез келген мөлшердегi тiк бұрыш немесе шаршыдан ерекшеленетiн нысаны бар тегiс илек, бұл жағдайда оның басқа тауар позициялар бұйымдарының қасиеттерiн иеленбеуi шартымен, енi 600 мм немесе одан да астам енi бар бұйым ретінде жiктеледi;
л) "еркiн оралған орамдардағы ыстық жаншылған шыбықтар" - шеңберлер, сопақшалар, тік бұрыштар (шаршыны қоса алғанда), теңқабырғалы үшбұрыштар немесе басқа да дөңес көп бұрыштар (олардың екi қарама-қарсы жақтары дөңес доғаларды, ал қалған екеуi ұзындығы бойынша тең тiк сызықты және параллель "қабыстырылған шеңберлердi" және"түрi өзгертілген тiкбұрыштарды" қоса алғанда) түрiндегі тұрақты тұтас көлденең қимасы бар еркiн оралған орамдардағы ыстық жаншылған бұйымдар. Бұл бұйымдарда илектеу процесiнде алынған ойыстар, шығыңқылар, атыздар немесе басқа да деформациялар (арматуралық өзектер) болуы мүмкiн;
м) "өзге де шыбықтар" - жоғарыда келтiрiлген (и), (к) және (л) тармақтарындағы айқындамалардың бiр де бiреуiне жатпайтын немесе бүкіл ұзындығы бойынша шеңберлер, шеңберлiк сегменттер, сопақшалар, тiк бұрыштар (шаршыны қоса алғанда), теңқабырғалы үшбұрыштар немесе басқа да дөңес көп бұрыштар (олардың екi қарама-қарсы жақтары дөңес доғаларды, ал қалған eкeуi ұзындығы бойынша тең тiк сызықты және параллель "қабыстырылған шеңберлердi" және "түрi өзгертiлген тiкбұрыштарды" қоса алғанда) түрiндегi бiрдей тұтас көлденең қимасы бар сымдардың айқындамасына жатпайтын бұйымдар.
Бұл бұйымдарда:
- илектеу процесiнде алынған ойыстар, шығыңқылар, атыздар немесе басқа да деформациялар (арматуралық өзектер) болуы;
- илектегеннен кейiн бұратылуы мүмкiн;
н) "бұрыштықтар, пiшiндiк және арнайы профильдер" - бүкiл ұзындығы бойынша бiрдей тұтас қимасы бар, (и), (к), (л) және (м) тармақтарындағы айқындамалардың бiр де бiреуiне немесе сым айқындамасына жатпайтын бұйымдар.

з) "гранулы" - изделия, менее 90 мас.% которых просеивается через сито с размером ячейки 1 мм и 90 мас.% которых или более просеивается через сито с размером ячейки 5 мм;
и) "полуфабрикаты" - изделия сплошного сечения, полученные в результате непрерывной разливки, не подвергнутые или подвергнутые первичной горячей прокатке; и прочие изделия сплошного сечения, которые не подвергались иной обработке, кроме первичной горячей прокатки или грубой формовки путем ковки, включая заготовки для уголков, фасонных или специальных профилей.
Эти изделия в рулонах не поставляются;
к) "плоский прокат" - катаные изделия сплошного прямоугольного (кроме квадратного) сечения, которые не подпадают под определение вышеуказанного пункта (и) и выпускаются в следующем виде:
- рулоны с последовательно намотанными слоями, или
- листы, которые при толщине менее 4,75 мм имеют ширину, по крайней мере в 10 раз превышающую толщину, а при толщине 4,75 мм или более имеют ширину, которая превышает 150 мм и составляет по крайней мере две толщины.
В плоский прокат включаются изделия с рельефной поверхностью, полученной в результате прокатки (например, имеющие борозды, выступы, клетки, ромбы), или изделия перфорированные, гофрированные или полированные, при условии, что при этом они не приобрели свойств изделий, включаемых в другие товарные позиции.
Плоский прокат, имеющий форму, отличную от прямоугольной или квадратной, любого размера, классифицируется как изделие с шириной 600 мм или более при условии, что при этом оно не имеет свойств изделий других товарных позиций;
л) "прутки горячекатаные в бухтах свободной мотки" - горячекатаные изделия в свободно смотанных бухтах, имеющие сплошное поперечное сечение в форме кругов, круговых сегментов, овалов, прямоугольников (включая квадраты), треугольников или других выпуклых многоугольников (включая "сплющенные круги" и "видоизмененные прямоугольники", у которых две противоположные стороны представляют собой выпуклые дуги, а две другие -прямолинейные, равные по длине и параллельные). Эти изделия могут иметь выемки, выступы, борозды или другие деформации, полученные в процессе прокатки (арматурные стержни);
м) "прочие прутки" - изделия, которые не подпадают ни под одно из выше приведенных определений в пунктах (и), (к) или (л) или под определение проволоки, имеющие одинаковое сплошное поперечное сечение по всей длине в форме кругов, круговых сегментов, овалов, прямоугольников (включая квадраты), треугольников или других выпуклых многоугольников (включая "сплющенные круги" и "видоизмененные прямоугольники", у которых две противоположные стороны представляют собой выпуклые дуги, а две другие - прямолинейные, равные по длине и параллельные).
Эти изделия могут:
- иметь выемки, выступы, борозды или другие деформации, полученные в процессе прокатки (арматурные стержни);
- быть скрученными после прокатки;
н) "уголки, фасонные и специальные профили" - изделия, имеющие одинаковое сплошное поперечное сечение по всей длине, которые не подпадают ни под одно из определений в пунктах (и), (к), (л) или (м) или под определение проволоки.

Аталған топқа 7301 немесе 7302 тауар позициясының бұйымдары енгiзiлмейдi.
о) "сым" - тегiс илек айқындамасына жатпайтын, бүкiл ұзындығы бойынша кез келген бiрдей тұтас қимасы бар, суық деформацияланған орамдардағы бұйымдар;
п) "бұрғылау жұмыстарына арналған бос денелi шыбықтар" - көлденең қимасының ең үлкен сыртқы мөлшерi 15 мм-ден астам, бiрақ 52 мм-ден аспайтын, ал ең үлкен iшкi мөлшерi ең үлкен сыртқы мөлшерiнiң 1/2-нен аспайтын бұрғылау жұмыстары үшiн жарамды кез келген көлденең қимадағы бос денелi шыбықтар. Бұл айқындамаға сәйкес келмейтiн қара металдардан жасалған бос шыбықтар 7304 тауар позициясына енгiзiледi.
2. Басқа қара металмен қапталған қара металдар массасы басым қара металдан жасалған бұйым ретiнде жiктеледi.
3. Электролиттiк тұндыру қысыммен немесе күйежентектеумен құю әдiсiмен алынатын қара металдардан жасалған бұйымдар аталған топтың ұқсас ыстық жаншылған бұйымдары үшiн көзделген тауар позицияларында олардың нысаны, құрамы және сыртқы түрi бойынша жiктеледi.
Қосалқы позицияларға ескертулер:
1. Аталған топта төменде келтiрiлген терминдер мыналарды бiлдiредi:
а) "легирленген қолданбалы шойын" - құрамында төменде келтiрiлген элементтердiң бiр немесе одан да астамы бар мынадай қатынастардағы шойын:
- 0,2 мас.%-дан астам хром,
- 0,3 мас.%-дан астам мыс,
- 0,3 мас.%-дан астам никель,
- кез келген мынадай элементтердiң 0,1 мас.%-дан астамы: алюминий, молибден, титан, вольфрам, ванадий;
б) "легирленбеген автоматты болат" - құрамында төменде келтiрiлген элементтердiң бiр немесе одан да астамы бар мынадай қатынастардағы легирленбеген болат:
- 0,08 мас.% немесе одан да көп күкiрт,
- 0,1 мас.% немесе одан да көп қорғасын,
- 0,05 мас.% астам селен,
- 0,01 мас.% астам теллур,
- 0,05 мас.% астам висмут;
в) "кремнийлi электр-техникалық болат" - құрамында 0,6 мас.%-дан кем емес, бiрақ 6 мас. %-дан аспайтын кремний және 0,08 мас.%-дан аспайтын көмiртегi бар легирленген болаттар. Сондай-ақ олардың құрамында 1 мас.%-дан аспайтын алюминийдiң болуы, бiрақ аталған болатқа легирленген болаттың басқа түрiнiң қасиеттерiн бере алатын қатынастардағы қандай да бiр басқа элемент болмауы тиiс;
г) "жылдам кескiш болат" - құрамында 0,6 мас.% немесе одан да көп көмiртегi және 3-тен 6-ға дейiн мас.% хромы бар олардың жалпы мөлшерi 7 мас.% немесе одан да көп мынадай элементтердің - молибденнiң, вольфрамның және ванадийдiң ең болмағанда үштен екiсiнен тұратын басқа да элементтердi құрайтын немесе құрамайтын легирленген болаттар;
д) "кремнийлi марганецтi болат" - құрамында:
- 0,7 мас.% аспайтын көмiртегi,

В данную группу не включаются изделия товарной позиции 7301 или 7302;
о) "проволока" - холоднодеформированные изделия в бухтах, имеющие любое одинаковое по всей длине сплошное поперечное сечение, которые не подпадают под определение плоского проката;
п) "прутки пустотелые для буровых работ" - пустотелые прутки любого поперечного сечения, пригодные для буровых работ, максимальный внешний размер поперечного сечения которых более 15 мм, но не более 52 мм, а максимальный внутренний размер не превышает 1/2 максимального внешнего размера. Полые прутки из черных металлов, не соответствующие этому определению, включаются в товарную позицию 7304.
2. Черные металлы, плакированные другим черным металлом, классифицируются как изделия из того черного металла, масса которого преобладает.
3. Изделия из черных металлов, полученные методом электролитического осаждения, литья под давлением или спеканием, классифицируются по их форме, составу и внешнему виду в товарных позициях данной группы, предусмотренных для аналогичных горячекатаных изделий.
Примечания к субпозициям:
1. В данной группе нижеприведенные термины означают:
а) "легированный передельный чугун" - чугун, содержащий один или более из приведенных ниже элементов в следующих соотношениях:
- хрома более 0,2 мас.%,
- меди более 0,3 мас.%,
- никеля более 0,3 мас.%,
- любого из следующих элементов более 0,1 мас.%: алюминия, молибдена, титана, вольфрама, ванадия;
б) "нелегированная автоматная сталь" - нелегированная сталь, содержащая один или более из приведенных ниже элементов в следующих соотношениях:
- серы 0,08 мас.% или более,
- свинца 0,1 мас.% или более,
- селена более 0,05 мас.%,
- теллура более 0,01 мас.%,
- висмута более 0,05 мас.%;
в) "кремнистая электротехническая сталь" - легированные стали, содержащие не менее 0,6 мас.%, но не более 6 мас.% кремния и не более 0,08 мас.% углерода. Они могут также содержать не более 1 мас.% алюминия, но не должны содержать какой-либо другой элемент в соотношениях, которые могли бы придать данной стали свойства другого вида легированной стали;
г) "быстрорежущая сталь" - легированные стали, содержащие по крайней мере два из трех следующих элементов - молибден, вольфрам и ванадий - с их общим содержанием 7 мас.% или более, с содержанием углерода 0,6 мас.% или более и хрома - от 3 до 6 мас.%, содержащие или не содержащие другие элементы;
д) "кремнемарганцовистая сталь" - легированные стали, содержащие:
- не более 0,7 мас.% углерода,

- 0,5 мас.% немесе одан да көп, бiрақ 1,9 мас.% аспайтын марганец, және
- 0,6 мас.% немесе одан да көп, бiрақ 2,3 мас.% аспайтын кремний бар, бiрақ аталған болатқа легирленген болаттың басқа түрiнiң қасиеттерiн бере алатын қатынастардағы басқа элементтер болмайтын легирленген болаттар;
2. Ферроқорытпаларды 7202 тауар позициясының субпозициясына енгiзген жағдайда, мынадай ереженi сақтау қажет:
егер қорытпаның тек бiр легирлеушi элементi аталған топқа 1в ескертуде белгiленген ең аз пайыздық құрамнан асатын болса, ферроқорытпа қосарлы қорытпа ретінде қарастырылады және тиiстi субпозицияға (егер ондай болса) енгiзiледi; егер тиiсiнше қорытпаның екi немесе үш легирленген элементi олар үшiн белгiленген ең аз пайыздық құрамнан асса, ол ұқсас үлгiде үшiншi немесе төртiншi болып саналады. Бұл epeжe аталған топқа 1в ескертуде аталған санамаланбаған"басқа элементтерге" қатысы бойынша қолданылған жағдайда, кез келген элементтiң мөлшерi 10 мас.%-дан асуы тиiс.
Қосымша ескертулер:
1. Төмендегі терминдер мыналарды білдіреді:
- "Электротехникалық болат" (кіші қосалқы позициялар 7209 16 100 0, 7209 17 100 0, 7209 18 100 0, 7209 26 100 0, 7209 27 100 0, 7209 28 100 0 және 7211 23 200 0) - жалпақ прокат, Энштейн әдісі бойынша есептегенде, 1 Т магниттік ағыста және 50 Гц жиілікте ток ауыстырылған жағдайда килограмм салмақты күшін жоғалтады:
- егер қалыңдығы 0,20 мм болған жағдайда, 2,1 Вт-тан кем, - егер қалыңдығы 0,20 мм-ден астам, бірақ 0,60 мм-ден аспаған жағдайда, 3,6 Вт-тан кем, - егер қалыңдығы 0,60 мм-ден астам, бірақ 1,50 мм-ден аспаған жағдайда, 6 Вт-тан кем.
- "Ақ қаңылтыр" (кіші қосалқы позициялар 7210 12 200 0, 7210 70 100 0, 7212 10 100 0-ден және 7212 40 200 0) - жалпақ прокат (қалыңдығы 0,5 мм-ден кем ), 97 мас.% немесе одан көп металл қабығымен қапталған құрамында оловасы бар.
- "Инструментальдық болат" (кіші қосалқы позициялар 7224 10 100 0, 7224 90 20 0, 7225 30 100 0, 7225 40 120 0, 7226 91 200 0, 7228 30 200 0, 7228 40 100 0, 7228 50 200 0 және 7228 60 200 0) - легирленген болаттар, болатты тез кесуші немесе коррозияға керемет қарсы тұратын болаттар, келесі композициялардан тұратын басқа элементтермен немесе оларсыз:
- 0,6 мас.%-дан кем көміртегі бар және
0,7 мас.% немесе астам кремниясы бар және 0,05 мас.% немесе астам ванадиясы бар
немесе 4 мас.% немесе вольфрамнан астам;
- 0,8 мас.% немесе астам көміртегі бар
және 0,05 мас.% немесе астам ванадиясы бар;
- 1,2 мас.% астам көміртегі бар
және 11 мас.%-дан кем емес, бірақ 15 мас.%-дан астам хромы бар;
- 0,16 мас.% немесе астам, бірақ 0,5 мас.%-дан астам көміртегі бар

- 0,5 мас.% или более, но не более 1,9 мас.% марганца, и
- 0,6 мас.% или более, но не более 2,3 мас.% кремния, но не содержащая других элементов в соотношениях, которые могли бы придать стали свойства другого вида легированной стали.
2. При включении ферросплавов в субпозиции товарной позиции 7202 следует соблюдать следующее правило:
ферросплав рассматривается как двойной сплав и включается в соответствующую субпозицию (если такая имеется), если только один из легирующих элементов сплава превышает минимальное процентное содержание, установленное в примечании 1в к данной группе; аналогичным образом, он считается тройным или четвертным, если, соответственно, два или три легирующих элемента сплава превышают установленное для них минимальное процентное содержание.
В случае применения этого правила по отношению к неперечисленным "другим элементам", упомянутым в примечании 1в к данной группе, содержание каждого элемента должно превышать 10 мас.%.
Дополнительное примечание :
1. Нижеприведенные термины означают:
- "Электротехническая сталь" (подсубпозиции 7209 16 100 0, 7209 17 100 0, 7209 18 100 0, 7209 26 100 0, 7209 27 100 0, 7209 28 100 0 и 7211 23 200 0) - прокат плоский, который при переменном токе с частотой 50 Гц и магнитном потоке 1 Т имеет потерю мощности на килограмм массы, подсчитанную по методу Эпштейна:
- 2,1 Вт или менее в случае, если его толщина менее 0,20 мм,
- 3,6 Вт или менее в случае, если его толщина составляет не менее 0,20, но менее 0,60 мм,
- 6 Вт или менее в случае, если его толщина составляет не менее 0,60, но не более 1,50 мм.
- "Белая жесть" (подсубпозиции 7210 12 200 0, из 7210 70 100 0, 7212 10 100 0 и 7212 40 200 0) - прокат плоский (толщиной менее 0,5 мм), покрытый слоем металла с содержанием олова 97 мас.% или более.
- "Инструментальная сталь" (подсубпозиции 7224 10 100 0, 7224 90 20 0, 7225 30 100 0, 7225 40 120 0,7226 91 200 0, 7228 30 200 0, 7228 40 100 0, 72228 50 200 0 и 7228 60 200 0) - легированные стали, отличные от коррозионностойкой или быстрорежущей стали, содержащие одну из следующих композиций с другими элементами или без них:
- менее 0,6 мас.% углерода
и 0,7 мас.% или более кремния и 0,05 мас.% или более ванадия
или 4 мас.% или более вольфрама;
- 0,8 мас.% или более углерода
и 0,05 мас.% или более ванадия;
- более 1,2 мас.% углерода
и не менее 11 мас.%, но не более 15 мас.% хрома;
- 0,16 мас.% или более, но не более 0,5 мас.% углерода

және 3,8 мас.% немесе астам, бірақ 4,3 мас.%-дан астам никельі бар
және 1,1 мас.% немесе астам, бірақ 1,5 мас.% хромнан аспайтын
және 0,15 мас.% немесе астам, бірақ 0,5 мас.% молибденнен аспайтын;
- 0,3 мас.% немесе астам, бірақ 0,5 мас.% көміртегінен аспайтын
және 1,4 мас.% немесе астам, бірақ 2,1 мас.% хромнан аспайтын
және 0,15 мас.% немесе астам, бірақ 0,5 мас.% молибденнен аспайтын
және 1,2 мас.% никельден кем;
- 0,3 мас.% немесе көміртегіден астам
және 5,2 мас.% хромнан аз
және 0,65 мас.% немесе молибденнен астам немесе 0,4 мас.% немесе вольфрамнан астам;
- 0,5 мас.% немесе астам, бірақ 0,6 мас.% көміртегіден аспайтын
және 1,25 мас.% немесе астам, бірақ 1,8 мас.% никельден аспайтын
және 0,5 мас.% немесе астам, бірақ 1,2 мас.% хромнан аспайтын

и 3,8 мас.% или более, но не более 4,3 мас.% никеля
и 1,1 мас.% или более, но не более 1,5 мас.% хрома
и 0,15 мас.% или более, но не более 0,5 мас.% молибдена;
- 0,3 мас.% или более, но не более 0,5 мас.% углерода
и 1,4 мас.% или более, но не более 2,1 мас.% хрома
и 0,15 мас.% или более, но не более 0,5 мас.% молибдена
и менее 1,2 мас.% никеля;
- 0,3 мас.% или более углерода
и менее 5,2 мас.% хрома
и 0,65 мас.% или более молибдена или 0,4 мас.% или более вольфрама;
- 0,5 мас.% или более, но не более 0,6 мас.% углерода
и 1,25 мас.% или более, но не более 1,8 мас.% никеля
и 0,5 мас.% или более, но не более 1,2 мас.% хрома

1. Аталған топта қолданылатын терминдер мыналарды бiлдiредi:
а) Тазартылған мыс - кез келген басқа элементтердiң салмағы бойынша құрамы мына кестеде көрсетiлген шектеулерден аспаған жағдайда, құрамында 99,85 мac.%-дан аспайтын мысы бар металл немесе құрамында 97,5 мас.%-дан кем емес мысы бар металл:
Басқа да элементтер
Элемент
мас.%-дан шектеулi   құрамы
Ag
күмiс
0,25
As
күшән
0,5
Cd
кадмий
1,3
Cr
хром
1,4
Mg
магний
0,8
Рb
қорғасын
1,5
S
күкірт
0,7
Sn
қалайы
0,8
Te
теллур
0,8
Zn
мырыш
1,0
Zr
цирконий
0,3
Өзге де элементтер* (олардың  әрқайсысына арналған)
0,3
* Мысалы Al, Be, Co, Fe, Мn, Ni, Si өзге де элементтерге жатады
б) Мыс қорытпалары - тазаланбаған мыстан басқа, металл қорытпалары, мыс массасы бойынша кез келген басқа да элементтен мынадай жағдайда асады, егер:
i) салмағы бойынша құрамы, ең аз дегенде, басқа элементтердің бірі жоғарыда келтірілген кесетеде көрсетілген шектен асса; немесе
ii) басқа да элементтердiң жалпы құрамы 2,5 мас.%-дан асады.
в) Лигатурлар - суықтай күйiнде деформациялауға жарамсыз және негiзiнде басқа да қорытпаларды өндiру кезінде қоспалар ретiнде немесе қышқылдандырғыштар, сульфураттаушылар ретiнде немесе түсті металдар металлургиясында басқа да ұқсас мақсаттар үшiн пайдаланылатын, басқа да элементтердің iшiнде 10 мас.%-дан астам мысы бар қорытпалар.
Алайда, 15 мас.%-дан астам фосфоры бар мыс фосфиды (фосфорлы мыс) 2848 тауар позициясына енгiзiледi.
г) Шыбықтар - орамдарға бүктелмеген, бүкiл ұзындығы бойынша шеңберлер, сопақшалар, тiк бұрыштар (шаршыны қоса алғанда), тең қабырғалы үш бұрыштар немесе дұрыс дөңес көп бұрыштар (олардың eкі қарама-қарсы жақтары дөңес доғаларды, ал қалған екеуi ұзындығы бойынша тең тiк сызықты және параллель»қабыстырылған шеңберлердi» және»түрi өзгертiлген тiкбұрыштарды» қоса алғанда) түрiндегi тұрақты тұтас көлденең қимасы бар тартылған, престелген, тартылған немесе соғылған бұйымдар. Тiк бұрышты (шаршыны қоса алғанда), үш бұрышты немесе көп бұрышты көлденең қимасы бар бұйымның бүкiл ұзындығы бойынша дөңгелектелген бұрыштары болуы мүмкiн. Тiк бұрышты ("түрі өзгертiлген тiк бұрыштыларды"қoca алғанда) көлденең қимасы бар мұндай бұйымдардың қалыңдығы олардың енiнен 0,1 асады. Бұл термин олардың бұл орайда басқа тауар позицияларының бұйымдарына тән ерекшелiк белгiлерiн қабылдамауы шартымен, дайындалғаннан кейiн (шеттерiн жай кесуден немесе қабыршақтарын алғаннан басқа) өңдеуге ұшыраған сондай нысандар мен мөлшерлердегi құйылған немесе бiрiктiрiлген бұйымдарға да жатады.
Кейіннен өңдеу үшін, мысалға, сымдарды айналдыру үшін (сымдарға арналған дайындамалар) немесе құбырлар өндіру үшін оларды агрегатқа енгізуді жеңілдету үшін ұштары конустандырылған немесе қандай да бір өзгеше тәсілмен өңделген сымдар мен прокаткалар өндіруге арналған дайындамалар алайда, 7403 тауар позициясына енгізілген өңделмеген мысқа жатқызылады.
д) Профильдер - орамдарға бүктелген немесе бүктелмеген және бүкiл ұзындығы бойынша тұрақты түрдегi тұтас көлденең қимасы бар және шыбықтардың, сымдардың, плиталардың, табақтардың, жолақтардың немесе таспалардың, фольганың және кұбырлардың немесе түтiкшелердiң айқындамаларына сәйкес келмейтiн тартылған, престелген, тартылған, құйылған немесе пiшiнделген бұйымдар. Бұл термин олардың бұл орайда басқа тауар позицияларының бұйымдарына тән ерекшелiк белгiлерiн қабылдамауы шартымен, дайындалғаннан кейiн (шеттерiн жай кесуден және қабыршақтарын алғаннан басқа) өңдеуге ұшыраған сондай нысандағы соғылған немесе бiрiктiрiлген бұйымдарға да жатады.
е) Сым - бүкiл ұзындығы бойынша шеңберлер, сопақшалар, тiк бұрыштар (шаршыны қоса алғанда), тең қабырғалы үш бұрыштар немесе дұрыс дөңес көп бұрыштар (олардың екi қарама-қарсы жақтары дөңес доғаларды, ал қалған екеуi ұзындығы бойынша тең тiк сызықты және параллель "қабыстырылған шеңберлердi" және "түрi өзгертiлген тiкбұрыштарды" қоса алғанда) түрiндегi тұрақты тұтас көлденең қимасы бар тартылған, престелген, немесе орамдарға тартылған бұйымдар. Тiк бұрышты (шаршыны қоса алғанда), үш бұрышты немесе көпбұрышты көлденең қимасы бар бұйымдарда бұйымның бүкіл ұзындығы бойынша дөңгелектелген бұрыштары болуы мүмкiн. Тiк бұрышты (түрi өзгертiлген тiк бұрыштыларды» қoca алғанда) көлденең қимасы бap мұндай бұйымдардың қалыңдығы олардың енiнен 0,1 асады.
ж)  Плиталар, табақтар, жолақтар немесе таспалар мен фольга-орамдарға бүктелген немесе бүктелмеген және дөңгелектенген немесе дөңгелектелмеген бұрыштары бар (олардың екi қарама-қарсы жақтары дөңес доғаларды, ал қалғaн екеуi ұзындығы бойынша тең тiк сызықты және параллель "түрi өзгертілген тік бұрыштарды" қоса алғанда) тұтас тiк бұрышты (шаршыдан басқа) көлденең қималы.
- енiнiң қалыңдығы 0,1 аспайтын тiк бұрышты (шаршыны қоса алғанда) нысаны;
- олардың бұл орайда басқа тауар позицияларының бұйымдарына тән ерекшелiк белгiлерiн қабылдамауы шартымен кез келген мөлшердегi тік бұрышты немесе шаршыдан ерекшеленетiн нысаны бар тұрақты қалыңдықтағы жұқа бұйымдар (7403 тауар позициясының өңделмеген бұйымдарынан басқа).

1. Употребляемые в данной группе термины означают:
а) Медь рафинированная - металл, содержащий не менее 99,85 мас. % меди, или металл, содержащий не менее 97,5 мас. % меди, при условии, что содержание по массе любого из других элементов не превышает пределов, указанных в следующей таблице:
Другие элементы
Элемент
Предельное
содержание,
мас. %
Ag
серебро
0,25
As
мышьяк
0,5
Cd
кадмий
1,3
Cr
Хром
1,4
Mg
магний
0,8
Рb
свинец
1,5
S
Сера
0,7
Sn
олово
0,8
Te
теллур
0,8
Zn
Цинк
1,0
Zr
цирконий
0,3
Прочие элементы*
(для каждого из
них)
0,3
*К прочим элементам
относятся, например,
Al, Be, Co, Fe, Mn, Ni, Si
б) Медные сплавы - металлические сплавы, кроме нерафинированной меди, в которых медь превосходит по массе любой другой элемент при условии, что:
i) содержание по массе, по крайней мере, одного из других элементов превосходит предел, указанный в вышеприведенной таблице; или
ii) общее содержание других элементов превышает 2,5 мас. %.
в) Лигатуры - сплавы, содержащие среди других элементов более 10 мас. % меди, не пригодные для деформирования в холодном состоянии и используемые, в основном, в качестве добавок при производстве других сплавов или в качестве раскислителей, десульфураторов или для других аналогичных целей в металлургии цветных металлов.
Однако фосфид меди (фосфористая медь), содержащий более 15 мас. % фосфора, включается в товарную позицию 2848.
г) Прутки - катаные, прессованные, тянутые или кованые изделия, не свернутые в бухты и имеющие постоянное по всей длине сплошное поперечное сечение в форме кругов, овалов, прямоугольников (включая квадраты), равносторонних треугольников или правильных выпуклых многоугольников (включая "сплющенные круги" и "видоизмененные прямоугольники", две противоположные стороны которых представляют собой выпуклые дуги, а две другие - прямолинейные, равные по длине и параллельные). Изделия с прямоугольным (включая квадратное), треугольным или многоугольным поперечным сечением могут иметь углы, скругленные по всей длине изделия. Толщина таких изделий, имеющих прямоугольное (включая "видоизмененное прямоугольное") поперечное сечение, превышает 0,1 их ширины. Данный термин также относится к литым или спеченным изделиям тех же форм и размеров, подвергнутым обработке после изготовления (кроме просто обрезки кромок или удаления окалины), при условии, что они при этом не приобрели отличительных признаков, характерных для изделий других товарных позиций.
Заготовки для производства проволоки и прокатки, концы которых сведены на конус или обработаны каким-либо иным способом для облегчения их ввода в агрегат для дальнейшей обработки, например, для волочения проволоки (заготовка для проволоки) или для производства труб, относятся, однако, к необработанной меди, включаемой в товарную позицию 7403.
д) Профили - катаные, прессованные, тянутые, кованые или формованные изделия, свернутые или не свернутые в бухты и имеющие постоянное по всей длине сплошное поперечное сечение и не соответствующие определениям прутков, проволоки, плит, листов, полос или лент, фольги, труб или трубок. Данный термин также относится к литым или спеченным изделиям той же формы, подвергнутым обработке после изготовления (кроме просто обрезки кромок или удаления окалины), при условии, что они при этом не приобрели отличительных признаков, характерных для изделий других товарных позиций.
е) Проволока - катаные, прессованные или тянутые изделия в бухтах и имеющие постоянное по всей длине сплошное поперечное сечение в форме кругов, овалов, прямоугольников (включая квадраты), равносторонних треугольников или правильных выпуклых многоугольников (включая "сплющенные круги" и "видоизмененные прямоугольники", две противоположные стороны которых представляют собой выпуклые дуги, а две другие стороны - прямолинейные, равные по длине и параллельные). Изделия с прямоугольным (включая квадратное), треугольным или многоугольным поперечным сечением могут иметь углы, скругленные по всей длине изделия. Толщина таких изделий, имеющих прямоугольное (включая "видоизмененное прямоугольное") поперечное сечение, превышает 0,1 их ширины.
ж) Плиты, листы, полосы или ленты и фольга - плоские изделия (кроме необработанных изделий, включаемых в товарную позицию 7403), свернутые или не свернутые в рулоны и имеющие сплошное прямоугольное (кроме квадратного) поперечное сечение, со скругленными или нескругленными углами (включая "видоизмененные прямоугольники", две противоположные стороны которых представляют собой выпуклые дуги, а две другие - прямолинейные, равные по длине и параллельные), с постоянной толщиной, имеющие:
- прямоугольную (включая квадратную) форму с толщиной, не превышающей 0,1 ширины;
- форму, отличную от прямоугольной или квадратной, любого размера при условии, что они при этом не приобрели отличительных признаков, характерных для изделий, включаемых в другие товарные позиции.

7409 және 7410 тауар позициясына бедерлі бетi бар (мысалы, атыздар, шығынғылар, төрт бұрыштар, ромбтар) inter alia, плиталар, табақтар, жолақтар немесе таспалар, сондай-ақ олардың бұл орайда басқа тауар позицияларының бұйымдарына тән ерекшелiк белгiлерiн қабылдамауы шартымен перфорирленген, гофрирленген, жалтыратылған немесе қаптамасы бар бұйымдар енгiзiледi.
з)  Түтіктер мен түтiкшелер - орамдарға бүктелген немесе бүктелмеген және бұйымның бүкiл ұзындығы бойынша бiр тұйық қуысы ғана бар шеңберлер, сопақша, тiк бұрыштар (шаршыны қоса алғанда), тең қабырғалы үшбұрыштар немесе дұрыс дөңес көп бұрыштар нысанындағы және қабырғасының тұрақты қалыңдығы бар бос бұйымдар. Бұйымның бүкiл ұзындығы бойынша шеңберленген бұрыштары болуы мүмкiн және егер олардың iшкi және сыртқы көлденең қималары бiрiктiрiлсе және бiрдей нысаны мен бағдары болса түтіктep мен түтiкшелерге жатқызылуы тиiс тік бұрыштар (шаршыны қoca алғанда), тең қабырғалы үш бұрыштар немесе дұрыс дөңес көп бұрыштар нысанындағы көлденең қималы бұйымдар. Жоғарыда көрсетiлген көлденең қималары бар түтiктер мен түтiкшелердiң жалтыратылуы, жабындысының болуы, иiлген болуы, бұрандамен жабдықталуы, тесiлуi, жiңiшкеленуi, конусқа бiрiктiрiлуi немесе шеттерiнде фланецтер, манжеттер немесе сақиналар болуы мүмкiн.
Қосалқы позицияларға ескертулер:
1. Аталған топта қолданылатын терминдердің мағыналары мынадай:
а) Мыс және мырыш (латунь) негізiндегi қорытпалар - басқа да элементтер құрайтын немесе құрамайтын мыс және мырыш қорытпалары. Егер басқа да элементтер бар болса, онда:
- мырыш салмағы бойынша кез келген аталған басқа да элементтерден асуға тиiс;
- никель болған жағдайда, оның құрамы 5 мас.%-дан аспауы тиiс (мыс-никель-мырыш қорытпаларын (нейзильберлер) қараңыз); және
- қалайы болған жағдайда, оның құрамы 3 мас. %-дан аспауы тиiс (мыс-қалайы қорытпаларын (қола) қараңыз).
б) Мыс және қалайы (қола) негізiндегi қорытпалар - басқа да элементтердi құрайтын немесе құрамайтын мыс және қалайы қорытпалары.

В товарные позиции 7409 и 7410 включаются, inter alia, плиты, листы, полосы или ленты и фольга, имеющие рельефную поверхность (например, борозды, выступы, клетки, ромбы), а также изделия, перфорированные, гофрированные, полированные или имеющие покрытие, при условии, что при этом они не приобрели отличительных признаков, характерных для изделий других товарных позиций.
з) Трубы и трубки - полые изделия, свернутые или не свернутые в бухты и имеющие постоянное поперечное сечение только с одной замкнутой полостью по всей длине изделия в форме кругов, овалов, прямоугольников (включая квадраты), равносторонних треугольников или правильных выпуклых многоугольников и имеющие постоянную толщину стенки. Изделия с поперечным сечением в форме прямоугольника (включая квадрат), равностороннего треугольника или правильного выпуклого многоугольника со скругленными углами по всей их длине также должны относиться к трубам и трубкам при условии, что их внутреннее и наружное поперечные сечения концентричны и имеют одну и ту же форму и ориентацию. Трубы и трубки, имеющие вышеуказанные поперечные сечения, могут быть полированы, иметь покрытие, изогнуты, снабжены резьбой, просверлены, сужены, расширены, сведены на конус или иметь на концах фланцы, манжеты или кольца.
Примечание к субпозициям:
1. Употребляемые в данной группе термины имеют следующие значения:
a) Сплавы на основе меди и цинка (латуни) - сплавы меди и цинка, содержащие или не содержащие другие элементы. Если другие элементы присутствуют, то:
- цинк по массе должен превышать каждый из этих других элементов;
- при наличии никеля его содержание не должно превышать 5 мас. % (см. медно-никелево-цинковые сплавы (нейзильберы)); и
- при наличии олова его содержание не должно превышать 3 мас. % (см. медно-оловянные сплавы (бронзы)).

Құрамында 3 мас.%-дан қалайы бар немесе салмағы бойынша одан да көп, бірақ ол 10 мас.%-дан. аспайтын мырыш болған жағдайларды қоспағанда, басқа да элементтердің әрбірінің салмағы бойынша қалайыдан салмағы бойынша астам құрамдағы басқа да элементтер болған кезде.
в) Мыс, никель және мырыш (нейзильберлер) негiзiндегi қорытпалар - басқа да элементтердi құрайтын немесе құрамайтын мыс, никель және мырыш қорытпалары. Бұл ретте никельдiң құрамы 5 мас.%-дан немесе одан да көп (мыспен мырыштың қорытпаларын (латуньдер) қараңыз).
г) Мыс және никель негiзiндегi қорытпалар - басқа да элементтердi құрайтын немесе құрамайтын, бiрақ әр кезде 1 мас.%-дан кем емес мырышты құрайтын мыс және никель қорытпалары. Басқа да элементтердiң әрқайсысының болуы кезiнде, никельдiң салмағы бойынша құрамы бұл элементтердiң салмағы бойынша құрамынан асады.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бір.
Баж ставкалары (кеден құнының пайзымен не евромен)

б) Сплавы на основе меди и олова (бронзы) - сплавы меди и олова, содержащие или не содержащие другие элементы. При наличии других элементов содержание по массе олова превосходит содержание по массе каждого из этих элементов, за исключением того случая, когда при содержании олова 3 мас. % или более содержание по массе цинка может превосходить содержание по массе олова, но оно должно составлять менее 10 мас. %.
в) Сплавы на основе меди, никеля и цинка (нейзильберы) - сплавы меди, никеля и цинка, содержащие или не содержащие другие элементы. Содержание никеля при этом составляет 5 мас. % или более (см. медно-цинковые сплавы (латуни)).
г) Сплавы на основе меди и никеля - сплавы меди и никеля, содержащие или не содержащие другие элементы, но в любом случае с содержанием не более 1 мас. % цинка. При наличии других элементов содержание по массе никеля превосходит содержание по массе каждого из этих элементов.
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
(в про-
центах от
таможенной
стоимости
либо
в евро)

7419 99 300 0
- - - мыс серіппе
-
5
7419 99 900 0
- - - өзгелері
-
5
75-топ
Никель және одан жасалған бұйымдар
Ескертулер:
1. Аталған топта қолданылатын терминдер мыналарды білдіреді:
а) Шыбықтар - орамдарға бүктелмеген, бүкіл ұзындығы бойынша тұрақты тұтас көлденең қимасы бар шеңберлер, сопақшалар, тік бұрыштар (шаршыны қоса алғанда), тең қабырғалы үшбұрыштар немесе дұрыс дөңес көп бұрыштар (олардың екі қарама-қарсы жақтары дөңес доғаларды, ал қалған екеуі ұзындығы бойынша тең тік сызықты және параллель "қабыстырылған шеңберлерді" және "түрі өзгертілген тік бұрыштарды" қоса алғанда) түрiндегi басылған, престелген, тартылған немесе соғылған бұйымдар. Тік бұрышты (шаршыны қоса алғанда), үш бұрышты немесе көпбұрышты көлденең қимасы бар бұйымдарда бұйымның бүкіл ұзындығы бойынша дөңгелектелген бұрыштары болуы мүмкін. Тік бұрышты ("түрі өзгертілген тік бұрыштыларды" қоса алғанда) көлденең қимасы бар мұндай бұйымдардың қалыңдығы олардың енінен 0,1 асады. Бұл термин олардың бұл орайда басқа тауар позицияларының бұйымдарына тән ерекшелік белгiлерiн қабылдамауы шартымен, дайындалғаннан кейін (шеттерін жай кесуден және қабыршақтары алынғаннан басқа) өңдеуге ұшыраған сондай нысандар мен мөлшерлердегі құйылған немесе пісiрiлген бұйымдарға да жатады.
б) Профильдер - орамдарға бүктелген немесе бүктелмеген және бүкіл ұзындығы бойынша тұрақты түрдегі тұтас көлденең қимасы бар және шыбықтардың, сымдардың, плиталардың, табақтардың, жолақтардың немесе таспалардың, фольганың және құбырлардың немесе түтiкшелердiң айқындамаларына сәйкес келмейтін басылған, престелген, тартылған, соғылған немесе пiшiнделген бұйымдар. Бұл термин олардың бұл орайда басқа тауар позицияларының бұйымдарына тән ерекшелiк белгiлерiн қабылдамауы шартымен, дайындағаннан кейiн (шеттерiн жай кесуден және қабыршақтары алынғаннан басқа) өңдеуге ұшыраған сондай нысандағы құйылған немесе пісiрiлген бұйымдарға да жатады.
в) Сым - орамдардағы және бүкiл тұрақты тұтас көлденең қимасы бар ұзындығы бойынша шеңберлер, сопақшалар, тiк бұрыштар (шаршыны қоса алғанда), тең қабырғалы үш бұрыштар немесе дұрыс дөңес көп бұрыштар (олардың екi қарама-қарсы жақтары дөңес доғаларды, ал қалған екеуi ұзындығы бойынша тең тiк сызықты және параллель "қабыстырылған шеңберлердi" және "түрi өзгертiлген тiк бұрыштарды" қоса алғанда) түрiндегi басылған, престелген, немесе тартылған бұйымдар. Тiк бұрышты (шаршыны қоса алғанда), үш бұрышты немесе көп бұрышты көлденең қимасы бар бұйымдарда бұйымның бүкіл ұзындығы бойынша дөңгелектелген бұрыштары болуы мүмкiн. Тік бұрышты (түрi өзгертiлген тiк бұрыштыларды» қоса алғанда) көлденең қимасы бар мұндай бұйымдардың қалыңдығы олардың енiнен 0,1 асады.
г) Плиталар, табақтар, жолақтар немесе таспалар мен фольга - орамдарға бүктелген немесе бүктелмеген және дөңгелектенген немесе дөңгелектелмеген бұрыштары бар (олардың екi қарама-қарсы жақтары дөңес доғаларды, ал қалған екеуi ұзындығы бойынша тең тiк сызықты және параллель»түрi өзгертiлген тiкбұрыштарды» қоса алғанда) тұтас тiк бұрышты (шаршыдан басқа) көлденең қималы:
- енiнiң 0,1 аспайтын қалыңдықтағы тiк бұрышты (шаршыны қоса алғанда) нысаны;
- олардың бұл орайда басқа тауар позицияларының бұйымдарына тән ерекшелiк белгiлерiн қабылдамауы шартымен кез келген мөлшердегi тiк бұрышты немесе шаршыдан ерекшеленетiн нысаны бap тұрақты калыңдықтағы жұқа бұйымдар (7502 тауар позициясының өңделмеген бұйымдарынан басқа).
7506 тауар позициясына рельефтiк бетi бар (мысалы, атыздар, шығыңқылар, төрт бұрыштар, ромбтар) inter alia, плиталар, табақтар, жолақтар немесе таспалар, сондай-ақ олардың бұл орайда басқа тауар позицияларының бұйымдарына тән ерекшелiк белгiлерiн қабылдамауы шартымен перфорирленген, гофрирленген, жалтыратылған немесе қаптамасы бар бұйымдар енгiзiледi.
д) Түтiктер мен түтiкшелер - орамдарға бүктелген немесе бүктелмеген және бұйымның бүкiл ұзындығы бойынша бiр тұйық қуысы ғана бар шеңберлер, сопақша, тiкбұрыштар (шаршыны қoca алғанда), тең қабырғалы үш бұрыштар немесе дұрыс дөңес көп бұрыштар нысанындағы және қабырғасының тұрақты қалыңдығы бар бос бұйымдар. Бұйымның бүкiл ұзындығы бойынша шеңберленген бұрыштары бар және егер олардың iшкi және сыртқы көлденең қималары бiрiктiрiлсе және бiрдей нысаны мен бағдары болса, түтiктер мен түтiкшелерге жатқызылуы тиiс тiкбұрыштар (шаршыны қоса алғанда), тең қабырғалы үш бұрыштар немесе дұрыс дөңес көп бұрыштар нысанындағы көлденең қималы бұйымдар. Жоғарыда көрсетiлгендей көлденең қималары бар түтiктер мен түтікшелердiң жалтыратылуы, жабындысының болуы, иiлген болуы, бұрандамен жабдықталуы, тесiлуi, жiңiшкеленуi, конусқа бiрiктiрiлуi немесе шеттерiнде фланецтер, манжеттер немесе сақиналар болуы мүмкiн.
Қосалқы позицияларға ескертулер:

7419 99 300 0
- - - пружины медные
-
5
7419 99 900 0
- - - прочие
-
5
Группа 75
Никель и изделия из него
Примечание:
1. Употребляемые в данной группе термины означают:
а) Прутки - катаные, прессованные, тянутые или кованые изделия, не свернутые в бухты и имеющие постоянное по всей длине сплошное поперечное сечение в форме кругов, овалов, прямоугольников (включая квадраты), равносторонних треугольников или правильных выпуклых многоугольников (включая "сплющенные круги" и "видоизмененные прямоугольники", две противоположные стороны которых представляют собой выпуклые дуги, а две другие - прямолинейные, равные по длине и параллельные). Изделия с прямоугольным (включая квадратное), треугольным или многоугольным поперечным сечением могут иметь углы, скругленные по всей длине изделия. Толщина таких изделий, имеющих прямоугольное (включая "видоизмененное прямоугольное") поперечное сечение, превышает 0,1 их ширины. Данный термин также относится к литым или спеченным изделиям тех же форм и размеров, подвергнутым обработке после изготовления (кроме просто обрезки кромок или удаления окалины), при условии, что они при этом не приобрели отличительных признаков, характерных для изделий других товарных позиций.
б) Профили - катаные, прессованные, тянутые, кованые или формованные изделия, свернутые или не свернутые в бухты и имеющие постоянное по всей длине сплошное поперечное сечение и не соответствующие определениям прутков, проволоки, плит, листов, полос или лент, фольги, труб или трубок. Данный термин также относится к литым или спеченным изделиям той же формы, подвергнутым обработке после изготовления (кроме просто обрезки кромок или удаления окалины), при условии, что они при этом не приобрели отличительных признаков, характерных для изделий других товарных позиций.
в) Проволока - катаные, прессованные или тянутые изделия в бухтах и имеющие постоянное по всей длине сплошное поперечное сечение в форме кругов, овалов, прямоугольников (включая квадраты), равносторонних треугольников или правильных выпуклых многоугольников (включая "сплющенные круги" и "видоизмененные прямоугольники", две противоположные стороны которых представляют собой выпуклые дуги, а две другие - прямолинейные, равные по длине и параллельные). Изделия с прямоугольным (включая квадратное), треугольным или многоугольным поперечным сечением могут иметь углы, скругленные по всей длине изделия. Толщина таких изделий, имеющих прямоугольное (включая "видоизмененное прямоугольное") поперечное сечение, превышает 0,1 их ширины.
г) Плиты, листы, полосы или ленты и фольга - плоские изделия (кроме необработанных изделий товарной позиции 7502), свернутые или не свернутые в рулоны и имеющие сплошное прямоугольное (кроме квадратного) поперечное сечение, со скругленными или нескругленными углами (включая "видоизмененные прямоугольники", две противоположные стороны которых представляют собой выпуклые дуги, а две другие стороны - прямолинейные, равные по длине и параллельные), с постоянной толщиной, имеющие:
- прямоугольную (включая квадратную) форму с толщиной, не превышающей 0,1 ширины;
- форму, отличную от прямоугольной или квадратной, любого размера при условии, что они при этом не приобрели отличительных признаков, характерных для изделий других товарных позиций.
В товарную позицию 7506 включаются, inter alia, плиты, листы, полосы или ленты и фольга, имеющие рельефную поверхность (например, борозды, выступы, клетки, ромбы), а также изделия, перфорированные, гофрированные, полированные или имеющие покрытие, при условии, что они при этом не приобрели отличительных признаков, характерных для изделий других товарных позиций.
д) Трубы и трубки - полые изделия, свернутые или не свернутые в бухты и имеющие постоянное поперечное сечение только с одной замкнутой полостью по всей длине изделия в форме кругов, овалов, прямоугольников (включая квадраты), равносторонних треугольников или правильных выпуклых многоугольников и имеющие постоянную толщину стенки. Изделия с поперечным сечением в форме прямоугольника (включая квадрат), равностороннего треугольника или правильного выпуклого многоугольника, со скругленными углами по всей их длине также должны быть отнесены к трубам и трубкам при условии, что их внутреннее и наружное поперечные сечения концентричны и имеют одну и ту же форму и ориентацию. Трубы и трубки, имеющие вышеуказанные поперечные сечения, могут быть полированы, иметь покрытие, изогнуты, снабжены резьбой, просверлены, сужены, расширены, сведены на конус или иметь на концах фланцы, манжеты или кольца.
Примечания к субпозициям:

1. Аталған топта пайдаланылатын терминдер мынаны бiлдiредi:
а) легирленбеген никель;
i) кобальттың мөлшерi 1,5 мас. %-дан аспайтын; және
ii) кез келген басқа элементтердiң болуы мына кестеде көрсетiлген шектерден аспауы шартымен никель мен кобальттың 99 мас.%-дан кем емес мөлшерiнен тұратын металл:
Басқа элементтер
Элемент
Шектi мөлшері. мас.%-дан
Fe
темiр
0,5
О
оттегi
0,4
Өзге де элементтер
(әрқайсысы үшiн)
0,3
б) Никель қорытпалары -
і) кобальттың мөлшерi 1,5 мас.%-дан аспайтын;
ii) ең азы элементтердiң бiрiнiң салмағы бойынша мөлшерi кестеде көрсетiлген шектi мәннен артық болуы; немесе
iii) никель мен кобальттан басқа элементтердiң жалпы мөлшерi 1 мас.%-дан астам болуы шартымен, оларда никельдiң салмағы бойынша мөлшерi кез келген басқа элементтердiң салмағы бойынша мөлшерiнен асатын металл қорытпалары.

1. Употребляемые в данной группе термины означают:
а) Никель нелегированный - металл, содержащий суммарно не менее 99 мас. % никеля с кобальтом, при условии, что:
i) cодержание кобальта не более 1,5 мас. %; и
ii) содержание любых других элементов не превышает пределов, указанных в следующей таблице:
Другие элементы
Элемент
Предельное
содержание,
мас. %
Fe
железо
0,5
O
кислород
0,4
Прочие элементы
(для каждого из
них)
0,3
б) Никелевые сплавы - металлические сплавы, в которых содержание по массе никеля превышает содержание по массе любого из других элементов, при условии, что:
i) содержание кобальта составляет более 1,5 мас. %;
ii) содержание по массе, по крайней мере, одного из других элементов должно быть больше, чем предельное значение, указанное в таблице; или
iii) общее содержание элементов, кроме никеля и кобальта, составляет более 1 мас. %.

7508
Өзге де никельден жасалған
бұйымдар:
7508 10 000 0
- никельді сымнан жасалған
мата, кергеторлар және торлар
-
5
7508 90 000 0
- өзгелері
-
5
76-топ
Алюминий және одан жасалған бұйымдар
Ескерту. 76-топқа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.05.15. N 732 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулысымен.
Ескертулер:
1. Аталған топта қолданылатын терминдер мыналарды бiлдiредi:
а) Шыбықтар - орамдарға бүктелмеген, бүкiл ұзындығы бойынша тұрақты тұтас көлденең қимасы бар шеңберлер, сопақшалар, тік бұрыштар (шаршыны қоса алғанда), тең қабырғалы үш бұрыштар немесе дұрыс дөңес көп бұрыштар (олардың екi қарама-қарсы жақтары дөңес доғаларды, ал қалған eкeyi ұзындығы бойынша тең тiк сызықты және параллель "қабыстырылған шеңберлердi" және "түpi өзгертілген тiкбұрыштарды" қоса алғанда) түрiндегi басылған, престелген, тартылған немесе соғылған бұйымдар. Тiк бұрышты (шаршыны қоса алғанда),  үш бұрышты немесе көп бұрышты көлденең қимасы бар бұйымдарда бұйымның бүкiл ұзындығы бойынша дөңгелектелген бұрыштары болуы мүмкiн. Тiк бұрышты ("түрi өзгертiлген тiкбұрыштыларды" қоса алғанда) көлденең қимасы бар мұндай бұйымдардың қалыңдығы олардың енiнен 0,1 асады. Бұл термин олардың бұл орайда басқа тауар позицияларының бұйымдарына тән ерекшелiк белгiлерiн қабылдамауы шартымен, дайындалғаннан кейiн (шеттерiн жай кесуден және қабыршақтары алынғанан басқа) өңдеуге ұшыраған сондай нысандар мен мөлшерлердегi құйылған немесе пісiрiлген бұйымдарға да жатады.
б) Профильдер - орамдарға бүктелген немесе бүктелмеген және бүкіл ұзындығы бойынша тұрақты түрдегi тұтас көлденең қимасы бар және шыбықтардың, сымдардың, плиталардың, табақтардың, жолақтардың немесе таспалардың, фольганың және құбырлардың немесе түтікшелердiң айқындамаларына сәйкес келмейтiн басылған, престелген, тартылған, соғылған немесе пiшiнделген бұйымдар. Бұл термин олардың бұл орайда басқа тауар позицияларының бұйымдарына тән ерекшелiк белгiлерiн қабылдамауы шартымен, дайындалғаннан кейiн (шеттерiн жай кесуден және қабыршақтары алынғаннан басқа) өңдеуге ұшыраған сондай нысандағы құйылған немесе пісірілген бұйымдарға да жатады.
в) Сым - орамдарға және тұрақты тұтас көлденең қимасы бар бүкiл ұзындығы бойынша шеңберлер, сопақшалар, тiк бұрыштар (шаршыны қoca алғанда), теңқабырғалы үшбұрыштар немесе дұрыс дөңес көп бұрыштар (олардың екi қарама-қарсы жақтары дөңес доғаларды, ал қалған екеуi ұзындығы бойынша тең тiк сызықты және параллель "қабыстырылған шеңберлердi" және "түрi өзгертiлген тiкбұрыштарды" қоса алғанда) түрiндегі соғылған, престелген, немесе орамдарға тартылған бұйымдар. Тiк бұрышты (шаршыны қоса алғанда), үш бұрышты немесе көпбұрышты көлденең қимасы бар бұйымдарда бұйымның бүкiл ұзындығы бойынша дөңгелектелген бұрыштары болуы мүмкiн. Тiк бұрышты ("түрi өзгертiлген тiк бұрыштыларды" қоса алғанда) көлденең қимасы бар мұндай бұйымдардың қалыңдығы олардың енiнен 0,1 асады.
г) Плиталар, табақтар, жолақтар немесе таспалар мен фольга - орамдарға бүктелген немесе бүктелмеген және дөңгелектелген немесе дөнгелектелмеген бұрыштары бар (олардың екi қарама-қарсы жақтары дөңес доғаларды, ал қалған екеуi ұзындығы бойынша тең тiк сызықты және параллель "түрi өзгертiлген тiк бұрыштарды" қоса алғанда) тұтас тiк бұрышты (шаршыдан басқа) көлденең қималы:
- енiнiң 0,1 аспайтын қалыңдықтағы тiк бұрышты (шаршыны қоса алғанда) нысаны;
- олардың бұл орайда басқа тауар позицияларының бұйымдарына тән ерекшелiк белгiлерiн қабылдамауы шартымен кез келген мөлшердегi тiк бұрышты немесе шаршыдан ерекшеленетiн нысаны бар тұрақты қалыңдықтағы жұқа бұйымдар (7601 тауар позициясының өңделмеген бұйымдарынан басқа).

7508
Изделия из никеля прочие:
7508 10 000 0
- ткань, решетки и сетки
из никелевой проволоки
-
5
7508 90 000 0
- прочие
-
5
Группа 76
Алюминий и изделия из него
Сноска. Группа 76 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 15.05.2009 № 732 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
Примечание :
1. Употребляемые в данной группе термины означают:
а) Прутки - катаные, прессованные, тянутые или кованые изделия, не свернутые в бухты и имеющие постоянное по всей длине сплошное поперечное сечение в форме кругов, овалов, прямоугольников (включая квадраты), равносторонних треугольников или правильных выпуклых многоугольников (включая "сплющенные круги" и "видоизмененные прямоугольники", две противоположные стороны которых представляют собой выпуклые дуги, а две другие - прямолинейные, равные по длине и параллельные). Изделия с прямоугольным (включая квадратное), треугольным или многоугольным поперечным сечением могут иметь углы, скругленные по всей длине изделия. Толщина таких изделий, имеющих прямоугольное (включая "видоизмененное прямоугольное") поперечное сечение, превышает 0,1 их ширины. Данный термин также относится к литым или спеченным изделиям тех же форм и размеров, подвергнутым обработке после изготовления (кроме просто обрезки кромок или удаления окалины), при условии, что они при этом не приобрели отличительных признаков, характерных для изделий других товарных позиций.
б) Профили - катаные, прессованные, тянутые, кованые или формованные изделия, свернутые или не свернутые в бухты и имеющие постоянное по всей длине сплошное поперечное сечение и не соответствующие определениям прутков, проволоки, плит, листов, полос или лент, фольги, труб или трубок. Данный термин также относится к литым или спеченным изделиям той же формы, подвергнутым обработке после изготовления (кроме просто обрезки кромок или удаления окалины), при условии, что при этом они не приобрели отличительных признаков, характерных для изделий других товарных позиций.
в) Проволока - катаные, прессованные или тянутые изделия в бухтах и имеющие постоянное по всей длине сплошное поперечное сечение в форме кругов, овалов, прямоугольников (включая квадраты), равносторонних треугольников или правильных выпуклых многоугольников (включая "сплющенные круги" и "видоизмененные прямоугольники", две противоположные стороны которых представляют собой выпуклые дуги, а две другие - прямолинейные, равные по длине и параллельные). Изделия с прямоугольным (включая квадратное), треугольным или многоугольным поперечным сечением могут иметь углы, скругленные по всей длине изделия. Толщина таких изделий, имеющих прямоугольное (включая "видоизмененное прямоугольное") поперечное сечение, превышает 0,1 их ширины.
г) Плиты, листы, полосы или ленты и фольга - плоские изделия (кроме необработанных изделий товарной позиции 7601), свернутые или не свернутые в рулоны и имеющие сплошное прямоугольное (кроме квадратного) поперечное сечение, со скругленными или нескругленными углами (включая "видоизмененные прямоугольники", две противоположные стороны которых представляют собой выпуклые дуги, а две другие - прямолинейные, равные по длине и параллельные), с постоянной толщиной, имеющие:
- прямоугольную (включая квадратную) форму с толщиной, не превышающей 0,1 ширины;
- форму, отличную от прямоугольной или квадратной, любого размера, при условии, что они при этом не приобрели отличительных признаков, характерных для изделий других товарных позиций.

7606 және 7607 тауар позициясына рельефтiк бетi бар (мысалы, атыздар, шығыңқылар, төрт бұрыштар, ромбтар) inter аliа, плиталар, табақтар, жолақтар немесе таспалар, сондай-ақ олардың бұл орайда басқа тауар позицияларының бұйымдарына тән ерекшелiк белгiлерiн қабылдамауы шартымен перфорирленген, гофрирленген, жалтыратылған немесе қаптамасы бар бұйымдар енгiзiледi.
д) Түтiктер мен түтiкшелер - орамдарға бүктелген немесе бүктелмеген және бұйымның бүкiл ұзындығы бойынша бiр тұйық қуысы ғана бар шеңберлер, сопақша, тiкбұрыштар (шаршыны қoca алғанда), тең қабырғалы үшбұрыштар немесе дұрыс дөңес көп бұрыштар нысанындағы және қабырғасының тұрақты қалыңдығы бар бос бұйымдар. Бұйымның бүкiл ұзындығы бойынша шеңберленген бұрыштары бар және егер олардың iшкi және сыртқы көлденең қималары бiрiктiрiлсе және бiрдей нысаны мен бағдары болса, түтiктер мен түтiкшелерге жатқызылуы тиiс тiк бұрыштар (шаршыны қоса алғанда), тең қабырғалы үш бұрыштар немесе дұрыс дөңес көп бұрыштар нысанындағы көлденең қималы бұйымдар. Жоғарыда көрсетiлгендей көлденең қималары бар түтiктер мен түтiкшелердiң жалтыратылуы, жабындысының болуы, иiлген болуы, бұрандамен жабдықталуы, тесiлуi, жiңiшкеленуi, конусқа бiрiктiрiлуi немесе шеттерiнде фланецтер, манжеттер немесе сақиналар болуы мүмкiн.
Қосалқы позицияларға ескертулер:
1. Аталған топта пайдаланылатын терминдер мынаны бiлдiредi:
а) Легирленбеген алюминий - кез келген басқа элементтердiң массасы бойынша құрамы мына кестеде көрсетiлген шектерден аспауы шартымен, құрамында алюминийдiң кемiнде 99 мас.%-дан мөлшерi бар металл.
Басқа элементтер
Элемент
Шектi мөлшері
мас.%-дан
Fe+SI
(темір қосу
кремний)
1,0
Өзге де элементтер 1
(әрқайсысы үшiн)

В товарные позиции 7606 и 7607 включаются, inter alia, плиты, листы, полосы или ленты и фольга, имеющие рельефную поверхность (например, борозды, выступы, клетки, ромбы), а также изделия, перфорированные, гофрированные, полированные или имеющие покрытие, при условии, что они при этом не приобрели отличительных признаков, характерных для изделий других товарных позиций.
д) Трубы и трубки - полые изделия, свернутые или не свернутые в бухты и имеющие постоянное поперечное сечение только с одной замкнутой полостью по всей длине изделия в форме кругов, овалов, прямоугольников (включая квадраты), равносторонних треугольников или правильных выпуклых многоугольников и имеющие постоянную толщину стенки. Изделия с поперечным сечением в форме прямоугольника (включая квадрат), равностороннего треугольника или правильного выпуклого многоугольника, со скругленными углами по всей их длине также должны быть отнесены к трубам и трубкам при условии, что их внутреннее и наружное поперечные сечения концентричны и имеют ту же форму и ориентацию. Трубы и трубки, имеющие вышеуказанные поперечные сечения, могут быть полированы, иметь покрытие, изогнуты, снабжены резьбой, просверлены, сужены, расширены, сведены на конус или иметь на концах фланцы, манжеты или кольца.
Примечания к субпозициям:
1. Употребляемые в данной группе термины означают:
а) Алюминий нелегированный - металл, содержащий не менее 99 мас. % алюминия, при условии, что содержание по массе любого из других элементов не превышает пределов, указанных в следующей таблице:
Другие элементы
Элемент
Предельное
содержание, мас. %
Fe+Si
(железо
плюс
кремний)
1,0
Прочие элементы 1
(для каждого из них)

0,1 2
1 Өзге элементтерге, мысалы, хром, мыс, магний,
марганец, никель және мырыш (Cr, Cu, Mg, Mn, Ni,
Zn) жатады
Мыстың мөлшері, бұл ретте хромның  немесе
марганец мөлшерінің 0,05 мас.%-дан аспайтын
шартымен 0,1 бірақ 0,2 мас.%-дан аспайтын
мөлшерде бола алады
б) Алюминий қорытпалары:
i) ең азы элементтердің бiрiнiң немесе бiрге алғанда кремнийлi темiрдiң салмағы бойынша мөлшерi кестеде көрсетiлген шектi мөлшерден артық болуы шартымен; немесе
ii) жалпы мөлшері басқа элементтердiң мөлшерi 1 мас.%-дан астамды құрауы шартымен, оларда алюминийдiң салмағы бойынша мөлшерi кез келген басқа элементтердiң салмағы бойынша мөлшерiнен асатын металл қорытпалары.

0,1 2
1 К прочим элементам относятся, например,
хром, медь, магний, марганец, никель и цинк
(Cr, Cu, Mg, Mn, Ni, Zn)
2 Содержание меди допускается в количествах
более 0,1, но не более 0,2 мас. % при
условии, что содержание хрома или марганца
при этом не более 0,05 мас. %
б) Алюминиевые сплавы - металлические сплавы, в которых содержание по массе алюминия превышает содержание по массе любого из других элементов, содержащихся в сплаве, при условии, что:
i) содержание по массе, по крайней мере, одного из других элементов или железа с кремнием, взятых вместе, будет превышать предельное содержание по массе, указанное в таблице; или
ii) общее содержание других элементов составляет более 1 мас. %.

7616 99
- - өзгелері:
7616 99 100 0
- - - құйылған
-
5
7616 99 900 0
- - - өзгелері
-
5
78-топ
Қорғасын және одан жасалатын бұйымдар
Ескертулер :
1. Аталған топта қолданылатын терминдер мыналарды бiлдiредi:
а) шыбықтар - орамдарға бүктелмеген бүкiл ұзындығы бойынша тұрақты тұтас көлденең қимасы бар шеңберлер, сопақшалар, тiк бұрыштар (шаршыны қоса алғанда), тең қабырғалы үшбұрыштар немесе дұрыс дөңес көп бұрыштар (олардың екi қарама-қарсы жақтары дөңес доғаларды, ал қалған екеуi ұзындығы бойынша тең тік сызықты және параллель" қабыстырылған шеңберлердi" және "түрi өзгертiлген тiкбұрыштарды" қоса алғанда) түрiндегi басылған, престелген, тартылған немесе соғылған бұйымдар. Тiк бұрышты (шаршыны қоса алғанда), үш бұрышты немесе көп бұрышты көлденең қимасы бар бұйымдарда бұйымның бүкiл ұзындығы бойынша дөңгелектелген бұрыштары болуы мүмкiн. Тiк бұрышты ("түрi өзгертiлген тiк бұрыштыларды" қoca алғанда) көлденең қимасы бар мұндай бұйымдардың қалыңдығы олардың енiнен 0,1 асады. Бұл термин олардың бұл орайда басқа тауар позициялардың бұйымдарына тән ерекшелiк белгiлерiн қабылдамауы шартымен, дайындалғаннан кейін (шеттерiн жай кесуден және қабыршақтары алынғаннан басқа) өңдеуге ұшыраған сондай нысандар мен мөлшерлердегi құйылған немесе пісiрiлген бұйымдарға да жатады.
б) Профильдер - орамдарға бүктелген немесе бүктелмеген және бүкiл ұзындығы бойынша тұрақты түрдегi тұтас көлденең қимасы бар және шыбықтардың, сымдардың, плиталардың, табақтардық, жолақтардың немесе таспалардың, фольганың және құбырлардың немесе түтiкшелердiң айқындамаларына сәйкес келмейтiн басылған, престелген, тартылған, құйылған немесе пішiнделген бұйымдар. Бұл термин олардың бұл орайда басқа тауар позициялардың бұйымдарына тән ерекшелiк белгiлерiн қабылдамауы шартымен, дайындалғаннан кейiн (шеттерiн жай кесуден және қабыршақтары алынғаннан басқа) өңдеуге ұшыраған сондай нысандағы құйылған немесе пісiрiлген бұйымдарға да жатады.
в) Сым - орамдардағы және тұрақты тұтас көлденең қимасы бар бүкiл ұзындығы бойынша шеңберлер, сопақшалар, тiк бұрыштар (шаршыны қоса алғанда), тең қабырғалы үш бұрыштар немесе дұрыс дөңес көп бұрыштар (олардың екi қарама-қарсы жақтары дөңес доғаларды, ал қалған eкeyi ұзындығы бойынша тең тiк сызықты және параллель "қабыстырылған шеңберлердi" және "түрi өзгертiлген тiкбұрыштарды" қоса алғанда) түрiндегi басылған, престелген, немесе орамдарға тартылған бұйымдар. Тiк бұрышты (шаршыны қоса алғанда), үш бұрышты немесе көп бұрышты көлденең қимасы бар бұйымдарда бұйымның бүкiл ұзындығы бойынша дөңгелектелген бұрыштары болуы мүмкiн. Тiк бұрышты ("түрi өзгертiлген тiк бұрыштыларды" қоса алғанда) көлденең қимасы бар мұндай бұйымдардың қалыңдығы олардың енiнен 0,1 асады.
г) Плиталар, табақтар, жолақтар немесе таспалар мен фольга-орамдарға бүктелген немесе бүктелмеген және дөңгелектелген немесе дөңгелектелмеген бұрыштары бар (олардың екi қарама-қарсы жақтары дөңес доғаларды, ал қалған екеуi ұзындығы бойынша тең тiк сызықты және параллель "түрi өзгертiлген тiкбұрыштарды" қоса алғанда) тұтас тік бұрышты (шаршыдан басқа) көлденең қималы:
- енiнiң 0,1 аспайтын қалыңдықтағы тiк бұрышты (шаршыны қоса алғанда) нысаны:
- олардың бұл орайда бacқa тауар позициялардың бұйымдарына тән ерекшелiк белгiлерiн қабылдамауы шартымен кез келген мөлшердегi тiк бұрышты немесе шаршыдан ерекшеленетiн нысаны бар тұрақты қалыңдықтағы жұқа бұйымдар (7801 тауар позициясының өңделмеген бұйымдарынан басқа).
7804 тауар позициясына рельефтік бетi бар (мысалы, атыздар, шығыңқылар, төрт бұрыштар, ромбтар) inter alia, плиталар, табақтар, жолақтар немесе таспалар, сондай-ақ олардың бұл орайда бacқa тауар позициялардың бұйымдарына тән ерекшелiк белгiлерiн қабылдамауы шартымен перфорирленген, гофрирленген, жалтыратылған немесе қаптамасы бар бұйымдар енгiзiледi.
д) Түтiктер мен түтiкшелер - орамдарға бүктелген немесе бүктелмеген және бұйымның бүкiл ұзындығы бойынша бiр тұйық қуысы ғана бар бос шеңберлер, сопақша, тiкбұрыштар (шаршыны қoca алғанда), тең қабырғалы үшбұрыштар немесе дұрыс дөңес көп бұрыштар нысанындағы және қабырғасының тұрақты қалыңдығы бар бұйымдар. Бұйымның бүкіл ұзындығы бойынша шеңберленген бұрыштары бар және егер олардың iшкi және сыртқы көлденең қималары бiрiктiрiлсе және бiрдей нысаны мен бағдары болса, түтіктер мен түтiкшелерге жатқызылуы тиiс тiкбұрыштар (шаршыны қоса алғанда), тең қабырғалы үш бұрыштар немесе дұрыс дөңес көп бұрыштар нысанындағы көлденең қималы бұйымдар. Жоғарыда көрсетiлгендей көлденең қималары бар түтiктер мен түтікшелердiң жалтыратылуы, жабындысының болуы, иiлген болуы, бұрандамен жабдықталуы, тесiлуi, жiңiшкеленуi, конусқа бiрiктiрiлуi немесе шеттерiнде фланецтер, манжеттер немесе сақиналар болуы мүмкiн.
Қосалқы позицияларға ескерту:

7616 99
- - прочие:
7616 99 100 0
- - - литые
-
5
7616 99 900 0
- - - прочие
-
5
Группа 78
Свинец и изделия из него
Примечание :
1. Употребляемые в данной группе термины означают:
а) Прутки - катаные, прессованные, тянутые или кованые изделия, не свернутые в бухты и имеющие постоянное по всей длине сплошное поперечное сечение в форме кругов, овалов, прямоугольников (включая квадраты), равносторонних треугольников или правильных выпуклых многоугольников (включая "сплющенные круги" и "видоизмененные прямоугольники", две противоположные стороны которых представляют собой выпуклые дуги, а две другие - прямолинейные, равные по длине и параллельные). Изделия с прямоугольным (включая квадратное), треугольным или многоугольным поперечным сечением могут иметь углы, скругленные по всей длине изделия. Толщина таких изделий, имеющих прямоугольное (включая "видоизмененное прямоугольное") поперечное сечение, превышает 0,1 их ширины. Данный термин также относится к литым или спеченным изделиям тех же форм и размеров, подвергнутым обработке после изготовления (кроме просто обрезки кромок или удаления окалины), при условии, что они при этом не приобрели отличительных признаков, характерных для изделий других товарных позиций.
б) Профили - катаные, прессованные, тянутые, кованые или формованные изделия, свернутые или не свернутые в бухты и имеющие постоянное по всей длине сплошное поперечное сечение и не соответствующие определениям прутков, проволоки, плит, листов, полос или лент, фольги и труб или трубок. Данный термин также относится к литым или спеченным изделиям той же формы, подвергнутым обработке после изготовления (кроме просто обрезки кромок или удаления окалины), при условии, что они при этом не приобрели отличительных признаков, характерных для изделий других товарных позиций.
в) Проволока - катаные, прессованные или тянутые изделия в бухтах и имеющие постоянное по всей длине сплошное поперечное сечение в форме кругов, овалов, прямоугольников (включая квадраты), равносторонних треугольников или правильных выпуклых многоугольников (включая "сплющенные круги" и "видоизмененные прямоугольники", две противоположные cтороны которых представляют собой выпуклые дуги, а две другие - прямолинейные, равные по длине и параллельные). Изделия с прямоугольным (включая квадратное), треугольным или многоугольным поперечным сечением могут иметь углы, скругленные по всей длине изделия. Толщина таких изделий, имеющих прямоугольное (включая "видоизмененное прямоугольное") поперечное сечение, превышает 0,1 их ширины.
г) Плиты, листы, полосы или ленты и фольга - плоские изделия (кроме необработанных изделий товарной позиции 7801), свернутые или не свернутые в рулоны и имеющие сплошное прямоугольное (кроме квадратного) поперечное сечение, со скругленными или нескругленными углами (включая "видоизмененные прямоугольники", две противоположные стороны которых представляют собой выпуклые дуги, а две другие - прямолинейные, равные по длине и параллельные), с постоянной толщиной, имеющие:
- прямоугольную (включая квадратную) форму с толщиной, не превышающей 0,1 ширины;
- форму, отличную от прямоугольной или квадратной, любого размера при условии, что они при этом не приобрели отличительных признаков, характерных для изделий других товарных позиций.
В товарную позицию 7804 включаются, inter alia, плиты, листы, полосы или ленты и фольга, имеющие рельефную поверхность (например, борозды, выступы, клетки, ромбы), а также изделия, перфорированные, гофрированные, полированные или имеющие покрытие, при условии, что они при этом не приобрели отличительных признаков, характерных для изделий других товарных позиций.
д) Трубы и трубки - полые изделия, свернутые или не свернутые в бухты и имеющие постоянное поперечное сечение только с одной замкнутой полостью по всей длине изделия в форме кругов, овалов, прямоугольников (включая квадраты), равносторонних треугольников или правильных выпуклых многоугольников и имеющие постоянную толщину стенки. Изделия с поперечным сечением в форме прямоугольника (включая квадрат), равностороннего треугольника или правильного выпуклого многоугольника, которые могут иметь углы, скругленные по всей длине изделия, также должны быть отнесены к трубам и трубкам, если их внутреннее и наружное поперечные сечения концентричны и имеют одну и ту же форму и ориентацию. Трубы и трубки, имеющие вышеуказанные поперечные сечения, могут быть полированы, иметь покрытие, изогнуты, снабжены резьбой, просверлены, сужены, расширены, сведены на конус или иметь на концах фланцы, манжеты или кольца.
Примечание к субпозициям:

7806 00
Қорғасыннан жасалған өзге де
бұйымдар:
7806 00 100 0
- радиактивті материалдарды
тасымалдауға немесе сақтауға
арналған радиацияға қарсы
қорғасын жабындымен жабылған
контейнерлер
-
5
7806 00 800 0
- өзгелері
-
5
79-топ
Мырыш және одан жасалатын бұйымдар
Ескертулер:
1. Аталған топта қолданылатын терминдер мыналарды бiлдiредi:
а) Шыбықтар - орамдарға бүктелмеген, бүкiл ұзындығы бойынша тұрақты тұтас көлденең қимасы бар шеңберлер, сопақшалар, тік бұрыштар (шаршыны қоса алғанда), тең қабырғалы, үш бұрыштар немесе дұрыс дөңес көпбұрыштар (олардың екi қарама-қарсы жақтары дөңес доғаларды, ал қалған екеуi ұзындығы бойынша тең тiк сызықты, және параллель "қабыстырылған шеңберлердi" және "түрi өзгертiлген тiк бұрыштарды" қоса алғанда) түрiндегi басылған, престелген, тартылған немесе соғылған бұйымдар. Тік бұрышты (шаршыны қoca алғанда), үш бұрышты немесе көп бұрышты көлденең қимасы бар бұйымдарда бұйымның бүкiл ұзындығы бойынша дөңгелектелген бұрыштары болуы мүмкiн. Тiк бұрышты ("түрi өзгертiлген тiк бұрыштыларды" қоса алғанда) көлденең қимасы бар мұндай бұйымдардың калыңдығы олардың енiнен 0,1 асады. Бұл термин олардың бұл орайда басқа тауар позициялардың бұйымдарына тән ерекшелiк белгiлерiн қабылдамауы шартымен, дайындалғаннан кейiн (шеттерiн жай кесуден және қабыршақтары алынғаннан басқа) өңдеуге ұшыраған сондай нысандар мен мөлшерлердегi құйылған немесе пісірілген бұйымдарға да жатады.
б) Профильдер - орамдарға бүктелген немесе бүктелмеген және бүкiл ұзындығы бойынша тұрақты түрдегi тұтас көлденең қимасы бар және шыбықтардың, сымдардың, плиталардың, табақтардың, жолақтардың немесе таспалардың, фольганың және құбырлардың немесе түтiкшелердiң айқындамаларына сәйкес келмейтiн созылған, престелген, тартылған, құйылған немесе пiшiнделген бұйымдар. Аталған термин олардың бұл орайда басқа тауар позициялардың бұйымдарына тән ерекшелiк белгiлерiн қабылдамауы шартымен, дайындалғаннан кейiн (шеттерiн жай кесуден және қабыршақтары алынғаннан басқа) өңдеуге ұшыраған сондай нысандағы құйылған немесе пістiрiлген бұйымдарға да жатады.
в) Сым - орамдардағы және тұрақты тұтас көлденең қимасы бар бүкiл ұзындығы бойынша шеңберлер, сопақшалар, тiк бұрыштар (шаршыны қоса алғанда), тең қабырғалы үш бұрыштар немесе дұрыс дөңес көпбұрыштар (олардың екi қарама-қарсы жақтары дөңес доғаларды, ал қалған екеуi ұзындығы бойынша тең тік сызықты және параллель" қабыстырылған шеңберлердi"және "түрi өзгертiлген тiкбұрыштарды" қоса алғанда) түрiндегi басылған, престелген, немесе орамдарға тартылған бұйымдар. Тiк бұрышты (шаршыны қoca алғанда), үш бұрышты немесе көпбұрышты көлденең қимасы бар бұйымдарда бұйымның бүкiл ұзындығы бойынша дөңгелектелген бұрыштары болуы мүмкiн. Тiк бұрышты ("түpi өзгертiлген тiк бұрыштыларды" қоса алғанда) көлденең қимасы бар мұндай бұйымдардың қалыңдығы олардың енiнен 0,1 асады.
г) Плиталар, табақтар, жолақтар немесе таспалар мен фольга - орамдарға бүктелген немесе бүктелмеген және дөнгелектенген немесе дөңгелектелмеген бұрыштары бар (олардың екi қарама-қарсы жақтары дөңес доғаларды, ал қалған екеуi ұзындығы бойынша тең тiк сызықты және параллель "түрi өзгертiлген тiк бұрыштарды" қoca алғанда) тұтac тiк бұрышты (шаршыдан басқа) көлденең қималы:
- енiнiң 0.1 аспайтын қалыңдықтағы тiк бұрышты (шаршыны қоса алғанда) нысаны;
- олардың бұл орайда басқа тауар позициялардың бұйымдарына тән ерекшелiк белгiлерiн қабылдамауы шартымен кез келген мөлшердегi тiк бұрышты немесе шаршыдан ерекшеленетiн нысаны бар тұрақты калыңдықтағы жұқа бұйымдар (7901 тауар позициясының өңделмеген бұйымдарынан бacқa).
7905 тауар позициясына рельефтiк бетi бар (мысалы, атыздар, шығыңқылар, төрт бұрыштар, ромбтар) inter а1iа, плиталар, табақтар, жолақтар немесе таспалар, сондай-ақ олардың бұл орайда басқа тауар позициялардың бұйымдарына тән ерекшелiк белгiлерiн қабылдамауы шартымен перфорирленген, гофрирленген, жалтыратылған немесе қаптамасы бар бұйымдар енгiзiледi.
д) Түтiктер мен түтiкшелер - орамдарға бүктелген немесе бүктелмеген және бұйымның бүкіл ұзындығы бойынша бiр тұйық қуысы ғана бар шеңберлер, сопақша, тiк бұрыштар (шаршыны қоса алғанда), тең қабырғалы үш  бұрыштар немесе дұрыс дөңес көп бұрыштар нысанындағы және қабырғасын тұрақты қалыңдығы бар бос бұйымдар. Бұйымның бүкiл ұзындығы бойынша шеңберленген бұрыштары бар, және егер олардың iшкi және сыртқы көлденең қималары бiрiктiрiлсе және бiрдей нысаны мен бағдары болса, түтiктер мен түтiкшелерге жатқызылуы тиiс тiкбұрыштар (шаршыны қоса алғанда), тең қабырғалы үш бұрыштар немесе дұрыс дөңес көп бұрыштар нысанындағы көлденең қималы бұйымдар. Жоғарыда көрсетiлгендей көлденең қималары бар түтiктер мен түтiкшелердiң жалтыратылуы, жабындысының болуы, иiлген болуы, бұрандамен жабдықталуы, тесiлуi, жiңiшкеленуi, конусқа бiрiктiрiлуi немесе шеттерiнде фланецтер, манжеттер немесе сақиналар болуы мүмкiн.
Қосалқы позицияларға ескертулер:

7806 00
Прочие изделия из
свинца:
7806 00 100 0
- контейнеры с
антирадиационным
свинцовым покрытием для
транспортировки или
хранения радиоактивных
материалов
-
5
7806 00 800 0
- прочие
-
5
Группа 79
Цинк и изделия из него
Примечание :
1. Употребляемые в данной группе термины означают:
а) Прутки - катаные, прессованные, тянутые или кованые изделия, не свернутые в бухты и имеющие постоянное по всей длине сплошное поперечное сечение в форме кругов, овалов, прямоугольников (включая квадраты), равносторонних треугольников или правильных выпуклых многоугольников (включая "сплющенные круги" и "видоизмененные прямоугольники", две противоположные стороны которых представляют собой выпуклые дуги, а две другие - прямолинейные, равные по длине и параллельные). Изделия с прямоугольным (включая квадратное), треугольным или многоугольным поперечным сечением могут иметь углы, скругленные по всей длине изделия. Толщина таких изделий, имеющих прямоугольное (включая "видоизмененное прямоугольное") поперечное сечение, превышает 0,1 их ширины. Данный термин также относится к литым или спеченным изделиям тех же форм и размеров, подвергнутым обработке после изготовления (кроме просто обрезки кромок или удаления окалины), при условии, что они при этом не приобрели отличительных признаков, характерных для изделий других товарных позиций.
б) Профили - катаные, прессованные, тянутые, кованые или формованные изделия, свернутые или не свернутые в бухты и имеющие постоянное по всей длине поперечное сечение и не соответствующие определениям прутков, проволоки, плит, листов, полос или лент, фольги, труб или трубок. Данный термин также относится к литым или спеченным изделиям той же формы, подвергнутым обработке после изготовления (кроме просто обрезки кромок или удаления окалины), при условии, что они при этом не приобрели отличительных признаков, характерных для изделий других товарных позиций.
в) Проволока - катаные, прессованные или тянутые изделия в бухтах и имеющие постоянное по всей длине сплошное поперечное сечение в форме кругов, овалов, прямоугольников (включая квадраты), равносторонних треугольников или правильных выпуклых многоугольников (включая "сплющенные круги" и "видоизмененные прямоугольники", две противоположные стороны которых представляют собой выпуклые дуги, а две другие - прямолинейные, равные по длине и параллельные). Изделия с прямоугольным (включая квадратное), треугольным или многоугольным поперечным сечением могут иметь углы, скругленные по всей длине изделия. Толщина таких изделий, имеющих прямоугольное (включая "видоизмененное прямоугольное") поперечное сечение, превышает 0,1 их ширины.
г) Плиты, листы, полосы или ленты и фольга - плоские изделия (кроме необработанных изделий товарной позиции 7901), свернутые или не свернутые в рулоны и имеющие сплошное прямоугольное (кроме квадратного) поперечное сечение со скругленными или нескругленными углами (включая "видоизмененные прямоугольники", две противоположные стороны которых представляют собой выпуклые дуги, а две другие - прямолинейные, равные по длине и параллельные), с постоянной толщиной, имеющие:
- прямоугольную (включая квадратную) форму с толщиной, не превышающей 0,1 ширины;
- форму, отличную от прямоугольной или квадратной, любого размера при условии, что они при этом не приобрели отличительных признаков, характерных для изделий других товарных позиций.
В товарную позицию 7905 включаются, inter alia, плиты, листы, полосы или ленты и фольга, имеющие рельефную поверхность (например, борозды, выступы, клетки, ромбы), а также изделия, перфорированные, гофрированные, полированные или имеющие покрытие, при условии, что они при этом не приобрели отличительных признаков, характерных для изделий других товарных позиций.
д) Трубы и трубки - полые изделия, свернутые или не свернутые в бухты и имеющие постоянное поперечное сечение только с одной замкнутой полостью по всей длине изделия в форме кругов, овалов, прямоугольников (включая квадраты), равносторонних треугольников или правильных выпуклых многоугольников и имеющие постоянную толщину стенки. Изделия с поперечным сечением в форме прямоугольника (включая квадрат), равностороннего треугольника или правильного выпуклого многоугольника, которые могут иметь углы, скругленные по всей длине изделия, также должны быть отнесены к трубам и трубкам, если их внутреннее и наружное поперечные сечения концентричны и имеют одну и ту же форму и ориентацию. Трубы и трубки, имеющие вышеуказанные поперечные сечения, могут быть полированы, иметь покрытие, изогнуты, снабжены резьбой, просверлены, сужены, расширены, сведены на конус или иметь на концах фланцы, манжеты или кольца.
Примечание к субпозициям:

1. Аталған топта қолданылатын терминдер мынаны бiлдiреді:
а) Легирленбеген мырыш - құрамында кемiнде 97,5 мас.%-дан мырыш бар металл.
б) Мырыш қорытпалары - ондағы мырыштың салмағы бойынша мөлшерi қорытпадағы кез келген элементтiң салмағы бойынша мөлшерiнен асатын, бiрақ бұл peтте барлық басқа элементтердiң мөлшерi 2,5 мас.%-дан астамды құрайтын металл қорытпалары.
в) Мырыш тозаңы - мырыш буының конденсациясымен алынатын және мырыш ұнтақтарының бөлшектерiмен салыстырғанда аз мөлшердегi сфералық бөлшектерден тұратын тозаң. Мырыш тозаңының 80 мас.%-дан кем емес бөлшектерi 63 мкм (микрона) ұяшықтары бар електен өтедi. Мырыш тозаңының құрамында металл мырышының кемiнде 85 мас.%-дан болуы тиiс.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бір.
Баж ставкалары (кеден құнының пайызымен не евромен)

1. Употребляемые в данной группе термины означают:
а) Цинк нелегированный - металл, содержащий не менее 97,5 мас. % цинка.
б) Цинковые сплавы - металлические сплавы, в которых содержание по массе цинка превышает содержание по массе любого другого элемента, содержащегося в сплаве, но при этом общее содержание всех других элементов составляет более 2,5 мас. %.
в) Цинковая пыль - пыль, получаемая конденсацией паров цинка и состоящая из сферических частиц меньшего размера, чем частицы цинковых порошков. Hе менее 80 мас. % частиц цинковой пыли проходят через сито с ячейками 63 мкм (микрона). Цинковая пыль должна содержать не менее 85 мас. % металлического цинка.
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
(в про-
центах от
таможенной
стоимости
либо
в евро)

7905 00 000 0
Мырыш плиталар, табақтар,
жолақтар немесе таспалар
және фольга
-
5
[7906]
7907 00 000 0
Мырыштан жасалған өзге де
бұйымдар
-
5
80-топ
Қалайы және одан жасалатын бұйымдар
Ескертулер:
1. Аталған топта қолданылатын терминдер мыналарды бiлдiредi:
а) Шыбықтар - орамдарға бүктелмеген, бүкiл ұзындығы бойынша тұрақты тұтас көлденең қимасы бар шеңберлер, сопақшалар, тiк бұрыштар (шаршыны қоса алғанда), тең қабырғалы үшбұрыштар немесе дұрыс дөңес көпбұрыштар (олардың екi қарама-қарсы жақтары дөңес доғаларды, ал қалған екеуi ұзындығы бойынша тең тiк сызықты және параллель "қабыстырылған шеңберлердi" және "түрi өзгертiлген тiк бұрыштарды" қоса алғанда) түрiндегi басылған, престелген, тартылған немесе соғылған бұйымдар. Тiк бұрышты (шаршыны қоса алғанда), үш бұрышты немесе көп бұрышты көлденең қимасы бар бұйымдарда бұйымның бүкiл ұзындығы бойынша дөңгелектелген бұрыштары болуы мүмкiн. Тiк бұрышты ("түрi өзгертiлген тiкбұрыштыларды" қоса алғанда) көлденең қимасы бар мұндай бұйымдардың қалыңдығы олардың енiнен 0,1 асады. Бұл термин олардың бұл орайда бacқa тауар позициялардың бұйымдарына тән ерекшелiк белгiлерiн қабылдамауы шартымен, дайындалғаннан кейiн (шеттерiн жай кесуден және қабыршақтары алынғаннан басқа) өңдеуге ұшыраған сондай нысандар мен мөлшерлердегi құйылған немесе пісiрiлген бұйымдарға да жатады.
б) Профильдер - орамдарға бүктелген немесе бүктелмеген және бүкiл ұзындығы бойынша тұрақты түрдегi тұтас көлденең қимасы бар және шыбықтардың, сымдардың, плиталардың, табақтардың, жолақтардың немесе таспалардың, фольганың және құбырлардың немесе түтiкшелердiң айқындамаларына сәйкес келмейтiн басылған, престелген, тартылған, соғылған немесе пiшiнделген бұйымдар. Аталған термин олардың бұл орайда бacқa тауар позициялардың бұйымдарына тән ерекшелiк белгiлерiн қабылдамауы шартымен, дайындалғаннан кейiн (шеттерiн жай кесуден және қабыршақтары алынғанан басқа) өңдеуге ұшыраған сондай нысандағы құйылған немесе пісiрiлген бұйымдарға да жатады.
в) Сым - ороамдардағы және тұрақты тұтас көлденең қимасы бар бүкiл ұзындығы бойынша шеңберлер, сопақшалар, тiк бұрыштар (шаршыны қоса алғанда), тең қабырғалы үш бұрыштар немесе дұрыс дөңес көп бұрыштар (олардың екi қарама-қарсы жақтары дөңес доғаларды, ал қалған екеуi ұзындығы бойынша тең тiк сызықты және параллель "қабыстырылған шеңберлердi" және "түрi өзгертілген тiкбұрыштарды" қоса алғанда) түрiндегi басылған, престелген, немесе тартылған бұйымдар, тікбұрышты (шаршыны қоса алғанда), үш бұрышты немесе көп бұрышты көлденең қимасы бар бұйымдарда бұйымның бүкiл ұзындығы бойынша дөңгелектелген бұрыштары болуы мүмкiн. Тiкбұрышты ("түрi өзгертiлген тiк бұрыштыларды" қоса алғанда) көлденең қимасы бар мұндай бұйымдардың қалыңдығы олардың енiнен 0,1 асады.
г) Плиталар, табақтар, жолақтар немесе таспалар мен фольга - орамдарға бүктелген немесе бүктелмеген және дөңгелектенген немесе дөңгелектелмеген бұрыштары бар (олардың екi қарама-қарсы жақтары дөңес доғаларды, ал қалған екеуi ұзындығы бойынша тең тiк сызықты және параллель "түрi өзгертiлген тiк бұрыштарды" қоса алғанда) тұтас тiк бұрышты (шаршыдан басқа) көлденең қималы:
- енiнiң 0,1 аспайтын қалыңдықтағы тік бұрышты (шаршыны қоса алғанда) нысаны:
- олардың бұл орайда басқа тауар позициялардың бұйымдарына тән ерекшелiк белгiлерiн қабылдамауы шартымен кез келген мөлшердегi тікбұрышты немесе шаршыдан ерекшеленетiн нысаны бар тұрақты қалыңдықтағы жұқа бұйымдар.
д) Түтiктер мен түтiкшелер - орамдарға бүктелген немесе бүктелмеген және бұйымның бүкiл ұзындығы бойынша бiр тұйық қуысы ғана бар шеңберлер, сопақша тiк бұрыштар (шаршыны қоса алғанда), тең қабырғалы үшбұрыштар немесе дұрыс дөңес көп бұрыштар нысанындағы және қабырғасының тұрақты қалыңдығы бар бос бұйымдар. Бұйымның бүкiл ұзындығы бойынша шеңберленген бұрыштары бар және егер олардан iшкi және сыртқы көлденең қималары бiрiктiрiлсе және бiрдей нысаны мен бағдары болса, түтiктер мен түтiкшелерге жатқызылуы тиiс тiк бұрыштар (шаршыны қоса алғанда), тең қабырғалы үш бұрыштар немесе дұрыс дөңес көп бұрыштар нысанындағы көлденең қималы бұйымдар. Жоғарыда көрсетiлгендей көлденең қималары бар түтiктер мен түтiкшелердiң жалтыратылуы жабындысының болуы, иiлген болуы, бұрандамен жабдықталуы, тесiлуi, жiңiшкеленуi, конусқа бiрiктiрiлуi немесе шеттерiнде фланецтер, манжеттер немесе сақиналар болуы мүмкiн.
Қосалқы позицияларға ескертулер:

7905 00 000 0
Плиты, листы, полосы или
ленты и фольга цинковые
-
5
[7906]
7907 00 000 0
Прочие изделия из цинка
-
5
Группа 80
Олово и изделия из него
Примечание :
1. Употребляемые в данной группе термины означают:
а) Прутки - катаные, прессованные, тянутые или кованые изделия, не свернутые в бухты и имеющие постоянное по всей длине сплошное поперечное сечение в форме кругов, овалов, прямоугольников (включая квадраты), равносторонних треугольников или правильных выпуклых многоугольников (включая "сплющенные круги" и "видоизмененные прямоугольники", две противоположные стороны которых представляют собой выпуклые дуги, а две другие - прямолинейные, равные по длине и параллельные). Изделия с прямоугольным (включая квадратное), треугольным или многоугольным поперечным сечением могут иметь углы, скругленные по всей длине изделия. Толщина таких изделий, имеющих прямоугольное (включая "видоизмененное прямоугольное") поперечное сечение, превышает 0,1 их ширины. Данный термин также относится к литым или спеченным изделиям тех же форм и размеров, подвергнутым обработке после изготовления (кроме просто обрезки кромок или удаления окалины), при условии, что они при этом не приобрели отличительных признаков, характерных для изделий других товарных позиций.
б) Профили - катаные, прессованные, тянутые, кованые или формованные изделия, свернутые или не свернутые в бухты и имеющие постоянное по всей длине сплошное поперечное сечение и не соответствующие определениям прутков, проволоки, плит, листов, полос или лент, фольги, труб или трубок. Данный термин также относится к литым или спеченным изделиям той же формы, подвергнутым обработке после изготовления (кроме просто обрезки кромок или удаления окалины), при условии, что они при этом не приобрели отличительных признаков, характерных для изделий других товарных позиций.
в) Проволока - катаные, прессованные или тянутые изделия в бухтах и имеющие постоянное по всей длине сплошное поперечное сечение в форме кругов, овалов, прямоугольников (включая квадраты), равносторонних треугольников или правильных выпуклых многоугольников (включая "сплющенные круги" и "видоизмененные прямоугольники", две противоположные стороны которых представляют собой выпуклые дуги, а две другие - прямолинейные, равные по длине и параллельные). Изделия с прямоугольным (включая квадратное), треугольным или многоугольным поперечным сечением могут иметь углы, скругленные по всей длине изделия. Толщина таких изделий, имеющих прямоугольное (включая "видоизмененное прямоугольное") поперечное сечение, превышает 0,1 их ширины.
г) Плиты, листы, полосы или ленты и фольга - плоские изделия (кроме необработанных изделий товарной позиции 8001), свернутые или не свернутые в рулоны и имеющие сплошное прямоугольное (кроме квадратного) поперечное сечение, со скругленными или нескругленными углами (включая "видоизмененные прямоугольники", две противоположные стороны которых представляют собой выпуклые дуги, а две другие - прямолинейные, равные по длине и параллельные), с постоянной толщиной, имеющие:
- прямоугольную (включая квадратную) форму с толщиной, не превышающей 0,1 ширины;
- форму, отличную от прямоугольной или квадратной, любого размера, но при условии, что они при этом не приобрели отличительных признаков, характерных для изделий других товарных позиций.
д) Трубы и трубки - полые изделия, свернутые или не свернутые в бухты и имеющие постоянное поперечное сечение только с одной замкнутой полостью по всей длине изделия в форме кругов, овалов, прямоугольников (включая квадраты), равносторонних треугольников или правильных выпуклых многоугольников и имеющие постоянную толщину стенки. Изделия с поперечным сечением в форме прямоугольника (включая квадраты), равностороннего треугольника или правильного выпуклого многоугольника, со скругленными углами по всей длине также должны быть отнесены к трубам и трубкам при условии, что их внутренние и внешние поперечные сечения концентричны и имеют ту же форму и ориентацию. Трубы и трубки, имеющие вышеуказанные поперечные сечения, могут быть полированы, иметь покрытие, изогнуты, снабжены резьбой, просверлены, сужены, расширены, сведены на конус или иметь на концах фланцы, манжеты или кольца.
Примечание к субпозициям:

8113 00 400 0
- қалдықтар мен сынықтар
-
15
8113 00 900 0
- өзгелері
-
15
82-топ
Қымбат бағалы емес металдардан жасалған құрал-жабдықтар, керек-жарақтар, пышақ бұйымдары, қасықтар және шанышқылар; олардың қымбат бағалы емес металдардан жасалған бөлiктерi
Ескертулер :
1. 8209 тауар позициясына енгiзiлетiн тiреу конструкциялары бар дәнекерлеу лампаларынан, көшпелi горндардан, тегiстеу шеңберлерiнен, маникюр және педикюр жиынтықтары мен бұйымдарынан басқа, аталған топқа:
а) қымбат бағалы емес металдардан;
б) металдардың немесе металл қышының карбидтерiнен;
в) қымбат бағалы емес металдан, металдың немесе металл қышының карбидiнен жасалған тағандағы қымбат бағалы немесе жартылай қымбат бағалы (табиғи, жасанды немесе қайта жаңартылған) тастардан; немесе
г) бұйымдардың өз қасиеттерi мен функцияларын абразивтік материалдар жаққаннан кейiн сақтайтын қымбат бағалы емес металдан жасалған кеспелi тiстерiнiң, ойыстарының, атыздарының және ұқсас жұмыс бөлiктерiнiң болуы шартымен, қымбат бағалы емес металдан жасалған тағандағы абразивтiк материалдардан жасалған ұстарасы, кеспелi шетi бар, жұмыстық бетi немесе басқа да жұмыстық бөлiгi бар бұйымдар ғана енгiзiледi.

8113 00 400 0
- отходы и лом
-
15
8113 00 900 0
- прочая
-
15
Группа 82
Инструменты, приспособления, ножевые изделия, ложки и вилки
из недрагоценных металлов; их части из недрагоценных металлов
Примечания :
1. Помимо паяльных ламп, переносных горнов, шлифовальных кругов с опорными конструкциями, маникюрных и педикюрных наборов и изделий, включаемых в товарную позицию 8209, в данную группу включаются только изделия с лезвием, режущей кромкой, с рабочей поверхностью или другой рабочей частью из:
а) недрагоценных металлов;
б) карбидов металлов или металлокерамики;
в) драгоценных или полудрагоценных камней (природных, искусственных или реконструированных), на подложке из недрагоценного металла, карбида металла или металлокерамики; или
г) абразивных материалов на подложке из недрагоценного металла при условии, что изделия имеют режущие зубья, канавки, борозды и аналогичные рабочие части из недрагоценного металла, которые сохраняют свои свойства и функции после нанесения абразивного материала.

2. Ерекше аталған бөлiктердi, сондай-ақ қол аспаптарына арналған жұмыс аспаптарын бекiтуге арналған құрылғыларды (8466 тауар позициясы) қоспағанда, аталған топ бұйымдарының қымбат бағалы  емес металдардан дайындалған бөлiктерi өздерi жатқызылатын бұйымдармен бiрге енгiзiледi. Алайда, ХV бөлiмнiң 2-ескертуiнде көрсетiлгендей жалпы мақсаттағы бөлiктер аталған топқа енгiзiлмейдi.
Электр ұстаралары мен шаш қиюға арналған электр машинкаларының бастиектepі, ұстаралары және кесетiн пластиналары 8510 тауар позициясына енгiзiледi.
3. 8211 тауар позициясына енгiзiлетiн бiр немесе одан да көп пышақтардан және ең кемі 8215 тауар позициясының басқа бұйымдарының тең санынан тұратын жиынтықтар 8215 тауар позициясына енгiзiледi.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атаулары
Қос. өлш. бір.
Баж ставкалары (кеден құнының пайызымен не евромен)

2. Изготовленные из недрагоценных металлов части изделий данной группы включаются вместе с изделиями, к которым они относятся, за исключением особо поименованных частей, а также приспособлений для крепления рабочих инструментов для ручных инструментов (товарная позиция 8466). Однако части общего назначения, как указано в примечании 2 к разделу XV, в данную группу не включаются.
Головки, лезвия и режущие пластины электробритв и электрических машинок для стрижки волос включаются в товарную позицию 8510.
3. Наборы, состоящие из одного или более ножей, включаемых в товарную позицию 8211, и по крайней мере равного числа других изделий товарной позиции 8215, включаются в товарную позицию 8215.
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
(в про-
центах от
таможенной
стоимости
либо
в евро)

8215 99
- - өзгелері:
8215 99 100 0
- - - коррозияға төзімді
болаттан жасалған
-
5
8215 99 900 0
- - - өзгелері
-
5
83-топ
Қымбат бағалы емес металдардан жасалған өзге де бұйымдар
Ескерту :
1. Қымбат бағалы емес металдардан жасалған бұйымдар бөліктерінің бұл тобына құрамына олар кіретін бұйымдар сияқты тауар позициясы да енгізуі тиіс. Алайда, 7312, 7315, 7317, 7318 немесе 7320 тауар позицияларының қара металдардан жасалған бұйымдар немесе басқа да қымбат бағалы емес металдардан жасалған осыған ұқсас бұйымдар (74-76 және 78-81-топтар) осы топқа енгізілетін бұйымдардың бөліктері ретінде қарастырылмауы тиіс.

8215 99
- - прочие:
8215 99 100 0
- - - из
коррозионностойкой стали
-
5
8215 99 900 0
- - - прочие
-
5
Группа 83
Прочие изделия из недрагоценных металлов
Примечания :
1. В данной группе части изделий, изготовленные из недрагоценных металлов, должны включаться в те же товарные позиции, что и изделия, в состав которых они входят. Однако изделия из черных металлов товарных позиций 7312, 7315, 7317, 7318 или 7320 или аналогичные изделия из других недрагоценных металлов (группы 74-76 и 78-81) не должны рассматриваться в качестве частей изделий, включаемых в эту группу.

2. 8302 тауар позициясындағы "жиһаз дөңгелегі" термині дөңгелектің ені немесе оған кигізілген шинасы 30 мм-ден аз болған шарты кезінде,  диаметрі 75 мм-ден аспайтын (тиісті жағдайларда шинасын қоса алғанда) жиһаз дөңгелегін немесе шығыршықтарды немесе диаметрі 75 мм-ден астам (тиісті жағдайларда шинасын қоса алғанда) жиһаз дөңгелегін немесе шығыршықтарды білдіреді.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бір.
Баж ставкалары (кеден құнының пайызымен не евромен)

2. В товарной позиции 8302 термин "мебельные колеса" означает мебельные колеса или ролики диаметром (включая шину, в соответствующих случаях) не более 75 мм или те же колеса или ролики диаметром (включая шину, в соответствующих случаях) более 75 мм при условии, что ширина колеса или шины, насаженной на него, составляет менее 30 мм.
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
(в про-
центах от
таможенной
стоимости
либо
в евро)

8311 90 000 0
- өзгелері
-
10
ХVІ бөлiм
Машиналар, жабдықтар және тетіктер;
электротехникалық жабдықтар; олардың бөліктері;
дыбыс жазғыш және дыбыс шығарғыш аппараттар,
телевизиялық бейнені және дыбысты жазуға және шығаруға
арналған аппараттар, олардың бөліктері мен керек-жарақтары
Ескертулер :
1. Аталған топқа мыналар енгiзiлмейдi:
а) 39-топтағы пластмассалардан немесе вулкандалған резеңкеден (4010 тауар позициясы) жасалған конвейер таспалары немесе жеткізу ремендер немесе бельтинг; қатты резеңкеден (4016 тауар позициясы) басқа вулкандалған резеңкеден дайындалған машиналарда немесе механикалық немесе электр қондырғыларында немесе басқа да техникалық мақсаттар үшін пайдаланылатын қондырғылар немесе басқа да бұйымдар;
б) машиналарда немесе механикалық қондырғыларда немесе басқа да техникалық мақсаттар үшін пайдаланылатын табиғи былғарыдан немесе қиыстырылған былғарыдан (4204 тауар позициясы) немесе үлбiрден (4303 тауар позициясы) жасалған бұйымдар;
в) кез келген материалдардан (мысалы, 39, 40, 44 немесе 48-топ немесе XV бөлiм) жасалған бобиналар, катушкалар, шпулдер, конустар, өзектер, гильзалар немесе ұқсас тасығыштар;
г) жаккард немесе ұқсас машиналарға арналған перфокарталар (мысалы, 39 немесе 48-топ немесе ХV бөлiм);
д) тоқыма материалдардан жасалған контейнер таспалары немесе жеткiзу ремендерi (5910 тауар позициясы) немесе техникалық мақсаттарға арналған басқа да тоқыма бұйымдар (5911 тауар позициясы);
e) 7102-7104 тауар позицияларының қымбат бағалы немесе жартылай қымбат бағалы тастары (табиғи, жасанды немесе қайта жөнделген немесе дыбыс түсiргiштердiң инелерiне арналған бекiтiлмеген өңделген жақұттар мен алмастардан (8522 тауар позициясы) басқа, толығымен 7116 тауар позициясының жоғарыда аталған тастарынан орындалған бұйымдар;
ж) ХV бөлiмнiң 2-ескертуiнде сипатталған қымбат бағалы емес металдан (ХV бөлiм) жасалған жалпы мақсаттағы бөлiктер немесе пластмассадан жасалған ұқсас тауарлар (39-топ);
з) бұрғылау түтiктерi (7304 тауар позициясы);
и) металл сымнан жасалған шексiз таспалар немесе жолақтар (ХV бөлiм);
к) 82 немесе 83-топтың бұйымдары;
л) ХVІІ бөлiмнiң бұйымдары;
м) 90-топтың бұйымдары;
н) барлық түрдегi сағаттар немесе 91-топтың басқа да бұйымдары;
о) 8207 тауар позициясының ауысымдық жұмыс аспаптары немесе машиналардың (9603 тауар позициясы) бөлiктерi болып табылатын щеткалар; олардың жұмыс бөлiгi дайындалатын материалға сәйкес жiктелетiн ұқсас ауысымдық аспаптар (мысалы, 40, 42, 43, 45 немесе 59-топтағы немесе 6804 немесе 6909 тауар позициясындағы);
п) 95-топтың бұйымдары; немесе
р) жазу машинкаларына арналған таспалар немесе катушкалардағы немесе кассеталардағы немесе оларсыз таспалар (өздерi дайындалған материалға немесе егер олар таңба алу үшiн сия сiңiрiлген немесе өзге де тәсiлмен өңделген болса, 9612 тауар позициясына сәйкес жiктеледi).

8311 90 000 0
- прочие
-
15
Раздел XVI
Машины, оборудование и механизмы; электротехническое оборудование;
их части; звукозаписывающая и звуковоспроизводящая аппаратура,
аппаратура для записи и воспроизведения телевизионного
изображения и звука, их части и принадлежности
Примечания:
1. В данный раздел не включаются:
а) конвейерные ленты или приводные ремни, или бельтинг из пластмасс группы 39 или из вулканизованной резины (товарная позиция 4010); устройства или другие изделия, используемые в машинах или механических или электрических устройствах или для других технических целей, изготовленные из вулканизованной резины, кроме твердой резины (товарная позиция 4016);
б) изделия из натуральной кожи или композиционной кожи (товарная позиция 4204) или из меха (товарная позиция 4303), используемые в машинах или механических устройствах или для технических целей;
в) бобины, катушки, шпули, конусы, сердечники, гильзы или аналогичные носители из любых материалов (например, группа 39, 40, 44 или 48 или раздел XV);
г) перфокарты для жаккардовых или аналогичных машин (например, группа 39 или 48 или раздел XV);
д) конвейерные ленты или приводные ремни из текстильных материалов (товарная позиция 5910) или другие текстильные изделия для технических целей (товарная позиция 5911);
е) драгоценные или полудрагоценные камни (природные, искусственные или реконструированные) товарных позиций 7102-7104 или изделия, полностью выполненные из вышеупомянутых камней товарной позиции 7116, кроме незакрепленных обработанных сапфиров и алмазов для игл звукоснимателей (товарная позиция 8522);
ж) части общего назначения, описанные в примечании 2 к разделу XV, из недрагоценного металла (раздел XV) или аналогичные товары из пластмасс (группа 39);
з) трубы бурильные (товарная позиция 7304);
и) бесконечные ленты из металлической проволоки или полосы (раздел XV);
к) изделия группы 82 или 83;
л) изделия раздела XVII;
м) изделия группы 90;
н) часы всех видов или другие изделия группы 91;
о) сменные рабочие инструменты товарной позиции 8207 или щетки, являющиеся частями машин (товарная позиция 9603); аналогичные сменные инструменты, классифицируемые в соответствии с материалом, из которого изготовлена их рабочая часть (например, в группе 40, 42, 43, 45 или 59 или в товарной позиции 6804 или 6909);
п) изделия группы 95; или
р) ленты для пишущих машинок или аналогичные ленты в катушках или в кассетах или без них (классифицируются в соответствии с материалом, из которого они изготовлены, или в товарной позиции 9612, если они пропитаны чернилами или обработаны иным способом для получения отпечатков).

2. Аталған бөлiмге 1-ескертудiң, 84-топға 1-ескертудiң және 85-топға 1-ескертудiң ережелерi сақталған жағдайда, машиналардың бөлiктерi (8484, 8544, 8545, 8546 немесе 8547 тауар позициясы бұйымдарының бөлiктерiнен басға) мына ережелерге сәйкес жiктелуi тиiс:
а) 84 және 85 тауар позицияларының қандай да бiрiне енгiзiлген тауарлар болып табылатын бөлiктер (8409, 8431, 8448, 8466, 8473, 8485, 8503, 8522, 8529, 8538 және 8548 тауар позицияларынан басқа) барлық жағдайларда олар үшiн көзделетiн тауар позицияларда жiктелуi тиіс.
б) тек қана немесе негiзiнен машинаның бiр түрiмен немесе сол тауар позициясының машиналарымен (8479 немесе 8543 тауар позициясының машиналарын қоса алғанда) қатар пайдалану үшiн арналған басқа бөлiктер осы машиналармен немесе тиiсiнше 8409, 8431, 8448, 8466, 8473, 8503, 8522, 8529 немесе 8538 тауар позициясының машиналарымен бiрге жiктелуi тиiс. Алайда, негiзiнен 8517 және 8525-8528 тауар позицияларының тауарларымен пайдалану үшiн бiрдей жарамды бөлiктер 8517 тауар позициясында жiктеледі.
в) басқа өзге де бөлiктер тиiсiнше 8409, 8431, 8448, 8466, 8473, 8503, 8522, 8529 немесе 8538 тауар позицияларында немесе бұдан басқа 8485 немесе 8548 тауар позициясында жiктеледi.
3. Біріңғай бүтiн құру үшiн бiрге бiрiктiрiлген екi немесе одан да көп машиналардан тұратын, екi немесе одан да көп өзара толықтыратын немесе бiр-бiрiмен байланысы жоқ функцияларды орындауға арналған қиыстырылған машиналар сол құрамдас бөлiктен ғана тұратын немесе егер мәтiнде өзгедей келiсiлмесе, негiзгi функцияны атқаратын машина болып табылатын машина ретінде жiктелуi тиіс.
4. Егер машина (машиналардың комбинациясын қоса алғанда) 84 немесе 85-топтың тауар позицияларының бiрiмен қамтылған анық айқындалған функцияларды бiрлесiп орындауға арналған жекелеген құрамдас бөлiктерден (олардың жеке орналасқанына немесе құбыр желiлерiмен, трансмиссиялық құрылғылармен, электр кабельдерiмен немесе бacқa құрылғылармен біріктірілгендігіне қарамастан) тұрса, онда ол осы белгiлi бiр функцияға сәйкес келетiн тауар позициясында жiктеледi.
5. Аталған ескертулердегi "машина" терминi 84 немесе 85-топтың тауар позицияларына кiретiн кез келген машинаны, жабдықты, тетiктi, агрегатты, қондырғыны, аппаратты немесе құрылғыны бiлдiредi.
XVI бөлімге қосымша ережелер:
1. Машиналарды жинау немесе оларға қызмет көрсету үшін қажетті аспаптар, егер олармен бірге импортталатын болса, осы машиналармен бірге жіктелетін болады. Машиналармен бірге ипортталатын ауыспалы аспаптар, егер аспаптар машиналардың қарапайым жабдығының бір бөлігін құраса және әдетте олармен бірге сатылса, олармен бірге жіктелуі де тиіс.

2. При условии соблюдения положений примечания 1 к данному разделу, примечания 1 к группе 84 и примечания 1 к группе 85, части машин (кроме частей изделий товарной позиции 8484, 8544, 8545, 8546 или 8547) должны классифицироваться согласно следующим правилам:
а. Части, которые являются товарами, включенными в какую-либо из товарных позиций групп 84 и 85 (кроме товарных позиций 8409, 8431, 8448, 8466, 8473, 8485, 8503, 8522, 8529, 8538 и 8548), во всех случаях должны классифицироваться в предусмотренных для них товарных позициях.
б. Другие части, предназначенные для использования исключительно или главным образом с одним типом машин или с рядом машин той же товарной позиции (включая машины товарной позиции 8479 или 8543), должны классифицироваться вместе с этими машинами или в товарной позиции 8409, 8431, 8448, 8466, 8473, 8503, 8522, 8529 или 8538 соответственно. Однако части, которые равно пригодны для использования главным образом с товарами товарных позиций 8517 и 8525-8528, классифицируются в товарной позиции 8517.
в. Все прочие части классифицируются в товарной позиции 8409, 8431, 8448, 8466, 8473, 8503, 8522, 8529 или 8538 соответственно или, помимо этого, в товарной позиции 8485 или 8548.
3. Комбинированные машины, состоящие из двух или более машин, соединенных вместе для образования единого целого, и другие машины, предназначенные для выполнения двух или более взаимодополняющих или не связанных между собой функций, должны классифицироваться как состоящие только из того компонента или являющиеся той машиной, которая выполняет основную функцию, если в контексте не оговорено иное.
4. Если машина (включая комбинацию машин) состоит из отдельных компонентов (независимо от того, расположены они отдельно или соединены трубопроводами, трансмиссионными устройствами, электрическими кабелями или другими устройствами), предназначенных для совместного выполнения четко определенной функции, охваченной одной из товарных позиций группы 84 или 85, то она классифицируется в товарной позиции, соответствующей этой определенной функции.
5. В данных примечаниях термин "машина" означает любую машину, оборудование, механизм, агрегат, установку, аппарат или устройство, входящее в товарные позиции группы 84 или 85.
Дополнительные примечания к разделу XVI :
1. Инструменты, необходимые для сборки или обслуживания машин, должны классифицироваться вместе с этими машинами, если импортируются вместе с ними. Сменные инструменты, импортируемые с машинами, также должны классифицироваться вместе с ними, если инструменты составляют часть обычного оборудования машин и обычно продаются вместе с ними.

2. Кеден органдарының талап етуі бойынша декларант декларацияда мәлімделген мәліметтерді растау үшін машинаның сипаттамасын, оның мақсатын және негізгі сипаттамаларын қамтитын иллюстрацияланған құжатты (мысалы, нұсқаулықтар, проспектілер, каталогтан парақ, фотосурет), ал жиналған немесе құрастырылмаған машина болған жағдайда, жинау схемасы мен әртүрлі жүк орындарын қамтитын тізбені ұсынуы тиіс.
3. Декларанттың өтініші бойынша және құзыретті органдар белгілеген шарттар сақталған кезде Номенклатураның 2а интерпретацияның Негізгі ережесінің қағидалары жекелеген партиялармен әкелінетін машиналарға да қолданылады.
84-топ
Ядролық реакторлар, қазандар, жабдықтар мен
механикалық құрылғылар; олардың бөлiктерi
Ескерту. 84-топқа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.04.14  N 338 (қолданысқа енгізілу тәртібін  3-тармақтан қараңыз), 2009.05.15. N 732 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулыларымен.
Ескертулер:
1. Аталған топқа мыналар енгiзiлмейдi:
а) диiрмен тастар, қайрақ тастар немесе 68-топтың басқа да бұйымдары;
б) қыш материалдардан жасалған жабдықтар немесе құрылғылар (мысалы сорғылар) және машиналардың қыш бөлiктерi немесе кез келген материалдан жасалған құрылғылар (69-топ);
в) зертханалық шыны ыдыс (7017 тауар позициясы); техникалық мақсаттарға арналған жабдықтар, құрылғылар немесе басқа да бұйымдар немесе олардың шыныдан жасалған бөлiктерi (7019 немесе 7020 тауар позициясы);
г) 7321 немесе 7322 тауар позициясына енгiзiлетiн бұйымдар немесе басқа да қымбат бағалы емес металдардан жасалған ұқсас бұйымдар (74-76 немесе 78-81-топтар);
д) 8509 тауар позициясының электромеханикалық тұрмыстық заттары; 8525 тауар позициясының цифрлік камералары; немесе
е) еден жинауға арналған қозғалтқышсыз механикалық қол щеткалары (9603 тауар позициясы).
2. ХVI бөлiмге 3-ескертудiң ережелерi сақталған жағдайда, 8401-8424 тауар позицияларының бiрiндегi немесе одан да көбiндегi сипаттамаға және сонымен бiр мезгiлде 8425-8480 тауар позицияларының бiрiндегi немесе одан да көбiндегi сипаттамаға жауап беретiн машиналар немесе құрылғылар тауар позициялардың екiншi емес, бiрiншi аталған топтың тиiстi тауар позицияларына енгiзiледi.
Алайда, 8419 тауар позициясына мыналар енгiзiлмейдi:
а) дәндердi өсiруге арналған жабдықтар, инкубаторлар немесе брудерлер (8436 тауар позициясы);
б) астықты ылғалдатуға арналған машина (8437 тауар позициясы);
в) қант құрамды шырынды ұсатуға арналған диффузиялық аппараттар (8438 тауар позициясы);
г) тоқыма иiрiмжiптердi, маталарды немесе дайын тоқыма бұйымдарын термоөңдеуге арналған жабдықтар (8451 тауар позициясы); немесе
д) оның кезiнде тiптi ол қажет болған жағдайдың өзiнде температураның өзгеруi қосалқы процесс болып табылатын механикалық өңдеуге арналған жабдықтар немесе агрегаттар.
8422 тауар позициясына мыналар енгiзiлмейдi:
а) қапшықтарды немесе ұқсас ыдыстарды тiгуге арналған тiгiн машиналары (8452 тауар позициясы); немесе
б) 8472 тауар позициясының кеңсе жабдықтары.
8424 тауар позициясына мыналар енгiзiлмейдi:
бояу ағынды баспа машиналары (8443).

2. По требованию таможенных органов декларант должен представить для подтверждения сведений, заявленных в декларации, иллюстрированный документ (например, инструкции, проспекты, лист из каталога, фотографию), содержащий описание машины, ее назначение и основные характеристики, а в случае не собранной или разобранной машины схему сборки и перечень содержимого различных грузовых мест.
3. По заявлению декларанта и при соблюдении условий, установленных компетентными органами, положения Основного правила интерпретации 2а Номенклатуры также применимы к машинам, ввозимым отдельными партиями.
Группа 84
Реакторы ядерные, котлы, оборудование и механические устройства; их части
Сноска. Группа 84 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 14.04.2008 N 338 (порядок введения в действие см. п. 3 ); от 15.05.2009 № 732 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
Примечания :
1. В данную группу не включаются:
а) жернова, точильные камни или другие изделия группы 68;
б) оборудование или устройства (например, насосы) из керамических материалов и керамические части машин или устройств из любого материала (группа 69);
в) лабораторная стеклянная посуда (товарная позиция 7017); оборудование, устройства или другие изделия для технических целей или их части из стекла (товарная позиция 7019 или 7020);
г) изделия, включаемые в товарную позицию 7321 или 7322, или аналогичные изделия из других недрагоценных металлов (группы 74-76 или 78-81);
д) электромеханические бытовые машины товарной позиции 8509; цифровые камеры товарной позиции 8525; или
е) щетки ручные механические для уборки полов, без двигателя (товарная позиция 9603).
2. При условии соблюдения положений примечания 3 к разделу XVI машины или устройства, которые отвечают описанию в одной или более товарных позициях 8401-8424 и в то же самое время описанию в одной или более товарных позициях 8425-8480, включаются в соответствующие товарные позиции первой упомянутой группы товарных позиций, а не второй.
Однако в товарную позицию 8419 не включаются:
а) оборудование для проращивания семян, инкубаторы или брудеры (товарная позиция 8436);
б) машины для увлажнения зерна (товарная позиция 8437);
в) диффузионные аппараты для извлечения сахаросодержащего сока (товарная позиция 8438);
г) оборудование для термообработки текстильной пряжи, тканей или готовых текстильных изделий (товарная позиция 8451); или
д) оборудование или агрегаты для механической обработки, при которой изменение температуры, даже если оно необходимо, является вспомогательным процессом.
В товарную позицию 8422 не включаются:
а) швейные машины для зашивания мешков или аналогичной тары (товарная позиция 8452); или
б) конторское оборудование товарной позиции 8472.
В товарную позицию 8424 не включаются: краскоструйные печатные машины (товарная позиция 8443).

3. 8456 тауар позициясының сипаттамасына және бiр мезгiлде 8457-8461, 8464 немесе 8465 тауар позициясының сипаттамасына жауап беретiн кез келген материалды өңдеуге арналған станок 8456 тауар позициясына енгiзiледi.
4. 8457 тауар позициясына:
а) аспап дүкенiнен алынған аспапты немесе ұқсас құрылғыны өңдеу бағдарламасына (өңдеу орталықтары) сәйкес автоматты түрде ауыстыру;
б) жылжымайтын дайындама (бiр позициялы агрегаттық станоктар) жағдайында жұмыс iстейтiн әртүрлi өңдеушi бастиектердi бiр мезгiлде немесе жүйелi автоматты түрде қолдану; немесе
в) дайындамаларды әртүрлi өңдеушi бастиектерге (бip позициялы агрегаттық станоктар) автоматты түрде ауыстыру жолымен өңдеу операцияларының әр түрiн орындай алатын токарь станоктарынан (көп мақсатты токарь станоктарын қоса алғанда) өзге металл өңдеуші станоктар ғана енгiзiледi.
5. А 8471 тауар позициясындағы "есептеу машиналары" терминi мыналарға:
i) бағдарламаны немесе өңдеу бағдарламаларын және кем дегенде бағдарламаны орындау үшiн қажеттi ақпараттарды сақтауға;
ii) пайдаланушының талаптарына сәйкес еркiн қайта бағдарламаланатын болып табылуға;
iii) пайдаланушы айқындайтын арифметикалық есептердi орындауға; және
iv) адамның араласуынсыз есептеу машинасынан өңдеу процесiнде логикалық шешiмдер қабылдау жолымен әрекеттердi өзгертудi талап ететiн өңдеу бағдарламасын орындауға қабiлеттi машиналарды бiлдiредi.
Б. Есептеу машиналары әртүрлi жекелеген блоктардан тұратын жүйелер түрiнде орындалуы мүмкiн.
В. Блок төменде (Г) және (Д) ескертуде жазылған ережелер ескерiле отырып, егер ол мынадай шарттарды қанағаттандырса, аяқталған жүйенiң бөлiгi ретiнде қарастырылуы тиiс:
i) тек қана немесе негiзiнен есептеу жүйесiнде пайдаланылады;
ii) деректердi өңдеудiң орталық блогына немесе тiкелей немесе бiреуден кейiн немесе бiрнеше блоктарға қосылу мүмкiндiгiне ие болады; және
iii) жүйе пайдалана алатындай нысанда (кодтар немесе сигналдар) ақпарат қабылдауға немесе беруге қабiлеттi.
В. Есептеу машиналарының жеке ұсынылған блоктары 8471 тауар позициясына енгiзiледi.
Алайда жоғарыда (В) (ii) және (В) (iii) ескертулерде жазылған шарттарды қанағаттандыратын клавиатура, X - Y координаттық енгiзу құрылғылары мен деректердi дискiлерде сақтау блоктары барлық жағдайларда 8471 тауар позициясының блоктары ретiнде қарастырылуы тиiс.
Г. 8471 тауар позициясына тіпті егер олар жоғарыда айтылған 5 (В) ескертулерінің барлық шарттарына сәйкес келетін болса, жеке ұсынылған мынадай қондырғылар:
i) принтерлер, көшіру аппараттары, біріктірілген немесе біріктірілмеген факсимильдік аппараттар;
ii) сым немесе сымсыз (мысалы, локальдық немесе жаһандық желілердегі) байланыс желісіндегі коммуникацияларды қамтамасыз етуге арналған аппаратураларды қоса алғанда дауысты, бейнені немесе басқа да деректерді қабылдау немесе беруге арналған аппаратуралар;
iii) дауыс зорайтқыштар мен микрофондар;
iv) теледидарлық камералар, цифрлық камералар және жазғыш бейнекамералар;
v) теледидарлық қабылдау аппаратурасымен бірге орнатылмаған мониторлар мен проекторлар қосылмайды.
Д. Ақпараттар өңдеуден ерекшеленетiн бейiндiк функцияларды атқаратын және өз құрамында есептеу машиналарын қамтитын немесе олармен бiрлесiп жұмыс iстейтiн машиналар өздерiнiң бейiндік функцияларына сәйкес тауар позицияларға немесе ол мүмкiн болмайтын жағдайда - қалдық тауар позицияларына ("Өзгелерi") енгізiледi.

3. Станок для обработки любого материала, который отвечает описанию товарной позиции 8456 и одновременно описанию товарной позиции 8457 8461, 8464 или 8465, включается в товарную позицию 8456.
4. В товарную позицию 8457 включаются только металлообрабатывающие станки, иные, чем токарные (включая станки токарные многоцелевые), которые могут выполнять различные типы операций обработки путем или:
а) автоматической замены инструмента из инструментального магазина или подобного устройства в соответствии с программой обработки (обрабатывающие центры);
б) автоматического применения одновременно или последовательно различных обрабатывающих головок, работающих при неподвижной заготовке (агрегатные станки однопозиционные); или
в) автоматического перемещения заготовки к различным обрабатывающим головкам (станки многопозиционные агрегатные).
5А. В товарной позиции 8471 термин "вычислительные машины" означает машины, способные:
i) хранить программу или программы обработки и по меньшей мере информацию, необходимую для выполнения программы;
ii) являться свободно перепрограммируемыми в соответствии с требованиями пользователя;
iii) выполнять арифметические вычисления, определяемые пользователем; и
iv) выполнять без вмешательства человека программу обработки, требующую от вычислительной машины изменения действий путем принятия логических решений в процессе обработки.
Б. Вычислительные машины могут быть выполнены в виде систем, состоящих из различного числа отдельных блоков.
В. В соответствии с примечаниями (Г) и (Д), изложенными ниже, блок должен рассматриваться как часть вычислительной системы, если он удовлетворяет всем следующим условиям:
i) исключительно или главным образом используется в вычислительной системе;
ii) обладает возможностью подключения к центральному блоку обработки данных или непосредственно, или через один или несколько других блоков; и
iii) способен принимать или представлять информацию в такой форме (коды или сигналы), которая может быть использована системой.
Отдельно представленные блоки вычислительных машин включаются в товарную позицию 8471.
Однако, клавиатура, X - Y координатные устройства ввода и блоки хранения данных на дисках, которые удовлетворяют условиям, изложенным выше в примечаниях (В) (ii) и (В) (iii), во всех случаях должны рассматриваться как блоки товарной позиции 8471.
Г. В товарную позицию 8471 не включаются следующие устройства, представленные отдельно, даже если они соответствуют всем условиям примечания 5 (В), изложенным выше:
i) принтеры, копировальные аппараты, факсимильные аппараты, объединенные или нет;
ii) аппаратура для приема или передачи голоса, изображений или других данных, включая аппаратуру для обеспечения коммуникаций в сети проводной или беспроводной связи (например, в локальной или глобальной сети);
iii) громкоговорители и микрофоны;
iv) телевизионные камеры, цифровые камеры и записывающие видеокамеры;
v) мониторы и проекторы, не совмещенные с телевизионной приемной аппаратурой.
Д. Машины, выполняющие специфические функции, отличные от обработки информации, и содержащие в своем составе или работающие совместно с вычислительными машинами, включаются в товарные позиции в соответствии с их специфическими функциями или при невозможности этого - в остаточные товарные позиции ("Прочие").

6. 8482, inter alia тауар позициясына қайсысының кiшi болатындығына қарай ең үлкен және ең кiшi диаметрi номиналдық диаметрден 1%-дан астам немесе 0,05 мм-ден астам ерекшеленетiн жалтыратылған болат шариктер енгiзiледi. Басқа болат шариктер 7326 тауар позициясына енгiзiледі.
7. Бiрден астам мақсаттарға пайдаланылатын машина жiктеу кезiнде, егер оның негiзгi тағайындалуы жалғыз болатындай қарастырылуы тиiс.
Аталған топқа 2-ескертудiң және ХVІ бөлiмге 3-ескертудiң ережелерi сақталған жағдайда, негiзгi тағайындалуы бiр де бiр тауар позицияда сипатталмаған машина немесе оның тағайындалуларының бiр де бiрi негiзгi болып табылмайтын машина, егер мәтiнде өзгедей келiсiлмесе, 8479 тауар позициясында жiктеледi. 8479 тауар позициясына металл сымнан, тоқыма иiрiмжiптен немесе басқа да материалдардан немесе осындай материалдардың қиысуларынан жiптер немесе тростар дайындауға арналған машиналар да (мысалы, иiруге арналған машиналар) енгiзiледi.
8. 8470 тауар позициясындағы "қалталық" терминi мөлшерлерi 170 х 100 х 45 мм-ден аспайтын құрылғыларға ғана қолданылады.
9А. 85 топқа 8а және 8б ескертулері тиісінше осы ескертуде және 8486 тауар позициясында пайдаланылатын "жартылай өткізгіш құралдары" және  "электронды интегралды кестелер" терминдеріне де қолданылады. Алайда осы ескертулер мен 8486 тауар позициясында қолданылатын "жартылай өткізгіш құралдары" термині сурет сезгіш жартылай өткізгіш құралдары мен жарық тарату диодтарына да қолданылады.
Б. Осы ескертулер мен 8486 тауар позициясында қолданылатын "тегіс дисплей панелдерін өндіру" термині төсеніштерден тегіс панелдерді дайындауға қолданылады. Ол шыны немесе баспа плиталарды немесе тегіс панелдерде басқа да электронды бөлшектерді өндіруге қолданылмайды. "Тегіс дисплейлі панель" термині электронды-жарық тарату құбырларына қолданылмайды.
В. 8486 позицияға сондай-ақ айрықша немесе негізінен мыналар:
i) өндіріс немесе маскалар мен шаблондарда ақауларды жою;
ii) жартылай өткізгіш құралдарын жинау немесе электрондық интегральдық кестелерді жинау; және;
iii) булаларды, пластиналарды, жартылай өткізгіш құралдарды, электрондық интегралдық сызбалар мен тегіс дисплейлік панелдерді көтеру, айлы шарғы жасау, тиеу немесе тиеп түсіру үшін пайдаланылатын машиналар мен аппаратуралар қосылмайды.
Г. XVI бөліміне 1 ескертулерге сәйкес және 8486 тауар позициясының сипаттамасына жауап беретін 84 топқа 1-ескертудің машиналар мен аппаратураларыосы тауар позициясына және Номенклатураның қандай да бір басқа тауар позициясына қосылады.
Қосалқы позицияларға ескертулер:

6. В товарную позицию 8482, inter alia, включаются полированные стальные шарики, максимальный и минимальный диаметр которых не отличается от номинального диаметра более чем на 1 % или более чем на 0,05 мм, в зависимости от того, что является меньшим. Другие стальные шарики включаются в товарную позицию 7326.
7. Машина, которая используется более чем для одной цели, при классификации должна рассматриваться так, как если бы ее основное назначение являлось единственным.
При условии соблюдения положений примечания 2 к данной группе и примечания 3 к разделу XVI машина, основное назначение которой не описано ни в одной товарной позиции, или машина, в которой ни одно из ее назначений не является основным, классифицируется в товарной позиции 8479, если в контексте не оговорено иное. В товарную позицию 8479 включают также машины для изготовления веревок или тросов (например, машины для свивания) из металлической проволоки, текстильной пряжи или из других материалов или из комбинации таких материалов.
8. В товарной позиции 8470 термин "карманные" применяется лишь к устройствам, размеры которых не превышают 170 х 100 х 45 мм.
9A. Примечания 8a и 8б к группе 85 также применимы к терминам "полупроводниковые приборы" и "электронные интегральные схемы", соответственно, как используемым в данном примечании и в товарной позиции 8486. Однако в данном примечании и в товарной позиции 8486 термин "полупроводниковые приборы" также распространяется на фоточувствительные полупроводниковые приборы и светоизлучающие диоды.
Б. В данном примечании и в товарной позиции 8486 термин "производство плоских дисплейных панелей" распространяется на изготовление плоской панели из подложек. Он не распространяется на производство стекла или на монтаж печатных плат или других электронных компонентов на плоских панелях. Термин "плоская дисплейная панель" не распространяется на технологию электронно-лучевых трубок.
В. В товарную позицию 8486 также включаются машины и аппаратура, исключительно или в основном используемые для:
i) производства или устранения дефектов в масках и шаблонах;
ii) сборки полупроводниковых приборов или электронных интегральных схем; и
iii) поднятия, манипулирования, загрузки или выгрузки булей, пластин, полупроводниковых приборов, электронных интегральных схем и плоских дисплейных панелей.
Г. В соответствии с примечанием 1 к разделу XVI и примечанием 1 к группе 84 машины и аппаратура, отвечающие описанию в товарной позиции 8486, включаются в данную товарную позицию и ни в какую другую товарную позицию Номенклатуры.
Примечания к субпозициям:

1. 8471 49 қосалқы позициясындағы "жүйелер" терминi блоктары 84-топқа 5 В ескертуде жазылған талаптарды қанағаттандыратын және кем дегенде деректер өңдеудiң орталық блогын, бiр енгiзу блогын (мысалы, клавиатура немесе сканер) және бiр шығару блогын (мысалы, дисплей немесе принтер) қамтитын есептеу машиналарын бiлдiредi.
2. 8482 40 қосалқы позициясына диаметрi 5 мм-ден аспайтын, ал олардың ұзындығы кем дегенде үш диаметрдi құрайтын цилиндр  роликтерi бар подшипниктер ғана енгiзiледi. Роликтердiң шеттерi дөңгелектелген болуы мүмкін.
Қосымша ескертулер:
1. 8407 10 және 8409 10 қосалқы позициясындағы "авиациялық қозғалтқыштар" термині тек ауалық немесе алып жүрілетін винттерін құрастыруға арналған қозғалтқыштарына ғана қолданылады.

1. В субпозиции 8471 49 термин "системы" означает вычислительные машины, чьи блоки удовлетворяют требованиям, изложенным в примечании 5В к группе 84, и которые включают в себя по меньшей мере центральный блок обработки данных, один блок ввода (например, клавиатура или сканер) и один блок вывода (например, дисплей или принтер).
2. В субпозицию 8482 40 включаются только подшипники с цилиндрическими роликами, диаметр которых не превышает 5 мм, а их длина составляет по меньшей мере три диаметра. Концы роликов могут быть скруглены.
Дополнительные примечания :
1. В субпозициях 8407 10 и 8409 10 термин "авиационные двигатели" должен применяться только к двигателям, предназначенным для сборки с воздушным или несущим винтом.

2. 8471 70 300 0 кіші қосалқы позицияларына дауыс реттеуші немесе жіберу/тоқтату түймешесі бар, аудиокомпакт-дискілері және фотокомпакт-дисклері көлемінде қамсыздандырылған құлақ жапқыштарға арналған, CD-ROM дабылдар шығарғыштарға арналған есте сақтайтын құрылғылар болып табылатын нақтылауыш машиналар, сонымен қатар компакт-дисктерді санауыш құрылғылар кіреді.
Қосымша ескертулер:
1. 84.82 10900 1 кіші қосалқы позициясында "брутто-масса" термині. Сақтау және тасымалдау процесінде оның сақталуын қамтамасыз ететін орау материалдары мен орау контейнерлерінің бар түрлерімен бірге тауардың жалпы салмағын білдіреді. Жалпы тауар салмағына қайта қолдануға барлық негізде жарамды, орам материалдары немесе таралар қосылмайды.

2. В подсубпозицию 8471 70 300 0 также включаются устройства считывания компакт-дисков, являющиеся запоминающими устройствами вычислительных машин, которые предназначены для считывания сигналов с CD-ROM, аудиокомпакт-дисков и фотокомпакт-дисков и снабжены разъемом для наушников, регулятором громкости или кнопкой пуск/стоп.
Дополнительное примечание :
1. В подсубпозиции 8482 10 900 1 термин "брутто-масса" означает общую массу товара со всеми видами упаковочных материалов и упаковочных контейнеров, обеспечивающих его сохранность в процессе хранения и транспортировки. В общую массу товара не включается масса упаковочных материалов или тары, со всей очевидностью пригодных для повторного использования.

2. 8415 81 001 0 қосалқы позициясындағы "арнайы өндірістік үй-жайлары термині температурасы мен ылғалдығы нақты мәндерін қолдау онда орнатылған станоктар, есептеуіш машиналар, коммутаторлық жабдықтар, хирургиялық операцияларды немесе олар орындайтын операцияларды жүргізу үшін және с.с.жабдықтардың пайдаланушылық талаптарына шартталған үй-жайларды білдіреді.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атаулары
Қос. өлш. бір.
Баж ставкалары (кеден құнының пайызымен  не евромен)

2. В подсубпозиции 8415 81 001 0 термин "специальные производственные помещения" означает помещения, в которых поддержание точных значений температуры и влажности обусловлено эксплуатационными требованиями установленного в нем оборудования, такого как станки, вычислительные машины, коммутационное оборудование, оборудование для проведения хирургических операций и т.п., или выполняемыми им операциями.
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
(в про-
центах от
таможенной
стоимости
либо
в евро)

8407 32 900 0
- - - қозғалтқыш цилиндрлерінің
жұмыс көлемі 125 см 3 -ден астам,
бірақ 250 см 3 -ден аспайтын
дана
0
8407 33
- - қозғалтқыш цилиндрлерінің
жұмыс көлемі 250 см 3 -ден астам,
бірақ 1000 см 3 -ден аспайтын:
8407 33 100 0
- - - мыналарды өнеркәсіптік
жинау үшін: 8701 10 000 0 кіші
қосалқы позицияның жүргізуші
басқаратын тракторларды;
8703-8705 тауар позицияларының
моторлы көлік құралдарын
дана
0
8407 33 900 0
- - - өзгелері
дана
0
8407 34
- - қозғалтқыш цилиндрлерінің

8407 32 900 0
- - - с рабочим объемом
цилиндров двигателя более
125 см 3 , но не более
250 см 3
шт
0
8407 33
- - с рабочим объемом
цилиндров двигателя более
250 см 3 , но не более
1000 см 3 :
8407 33 100 0
- - - для промышленной
сборки: тракторов,
управляемых рядом идущим
водителем, подсубпозиции
8701 10 000 0; моторных
транспортных средств
товарных позиций 8703-8705
шт
0
8407 33 900 0
- - - прочие
шт
0
8407 34
- - с рабочим объемом
цилиндров двигателя более

8407 90 800 0
- - - - қуаттылығы 10 кВт-тан
аспайтын
дана
0
8407 90 900 0
- - - - қуаттылығы 10 кВт-тан
астам
дана
0
8408
Қысымнан жалын шығаратын
поршендi iштен жану
қозғалтқыштары (дизельдер
немесe жартылай дизельдер):
8408 10
- күш кеме қондырғыларына
арналған қозғалтқыштар:
- - бұрын пайдаланылғандар:
8408 10 110 0
- - - 8901-8906 тауар пози-
цияларындағы теңіз кемелері,
8904 00 100 0 кіші қосалқы
позициядағы буксирлер мен
8906 10 000 0 қосалқы позиция-
дағы әскери корабльдер үшін
дана
0
8408 10 190 0
- - - өзгелері
дана
0
- - жаңа, қуаттылығы:
- - - 15 кВт  аспайтын:

8407 90 800 0
- - - - мощностью не более
10 кВт
шт
0
8407 90 900 0
- - - - мощностью более
10 кВт
шт
0
8408
Двигатели внутреннего
сгорания поршневые с
воспламенением от сжатия
(дизели или полудизели):
8408 10
- двигатели для силовых
судовых установок:
- - бывшие в употреблении:
8408 10 110 0
- - - для морских судов
товарных позиций
8901- 8906, буксиров
подсубпозиции 8904 00 100 0
и военных кораблей
подсубпозиции 8906 10 000 0
шт
0
8408 10 190 0
- - - прочие
шт
0
- - новые, мощностью:
- - - не более 15 кВт:

8408 10 220 0
- - - - 8901-8906 тауар пози-
цияларындағы теңіз кемелері,
8904 00 100 0 кіші қосалқы
позициядағы буксирлер мен
8906 10 000 0 қосалқы позиция-
дағы әскери корабльдер үшін
дана
0
8408 10 240 0
- - - - өзгелері
дана
0
- - - 15 кВт-тан астам,
бірақ 50 кВт-тан аспайтын:
8408 10 260 0
- - - - 8901-8906 тауар пози-
цияларындағы теңіз кемелері,
8904 00 100 0 кіші қосалқы
позициядағы буксирлер мен
8906 10 000 0 қосалқы позиция-
дағы әскери корабльдер үшін
дана
0
8408 10 280 0
- - - - өзгелері
дана
0
- - - 50 кВт-тан астам, бірақ 100 кВт-тан  аспайтын:
8408 10 310 0

8408 10 220 0
- - - - для морских судов
товарных позиций
8901- 8906, буксиров
подсубпозиции 8904 00 100 0
и военных кораблей
подсубпозиции 8906 10 000 0
шт
0
8408 10 240 0
- - - - прочие
шт
0
- - - более 15 кВт, но не
более 50 кВт:
8408 10 260 0
- - - - для морских судов
товарных позиций
8901- 8906, буксиров
подсубпозиции 8904 00 100 0
и военных кораблей
подсубпозиции 8906 10 000 0
шт
0
8408 10 280 0
- - - - прочие
шт
0
- - - более 50 кВт, но не
более 100 кВт:
8408 10 310 0
- - - - для морских судов
товарных позиций

8422 11 000 0
- - тұрмыстық
дана
0
8422 19 000 0
- - өзгелері
дана
0
8422 20 000
- бөтелкелердi немесе басқа
ыдыстарды жууға немесе
кептiруге арналған жабдықтар:
8422 20 000 1
- - медициналық өнеркәсіпке
арналған 5)
дана
0
8422 20 000 9
- - өзгелері
дана
0
8422 30 000
- бөтелкелердi, шыны сауыттарды
толтыруға, тығындауға, жәшiк-
тердi, қаптарды немесе басқа
ыдыстарды жабуға, оларға сүргi
салуға немесе жапсырма желiм-
деуге арналған жабдықтар;
бөтелкелердi, шыны сауыттарды,
тубтарды және осыған ұқсас
ыдыстарды қалпақшалармен немесе
қақпақпен бiтеп тығындауға
арналған жабдықтар; сусындарға
газ араластыруға арналған
жабдықтар:
8422 30 000 1
- - медициналық өнеркәсіпке
арналған 5)
дана
0
- - өзгелері:
8422 30 000 3
- - - сусындардың қысымы артық
болған кезде бөтелкелерге, шыны
сауыттарға толтыруға, өнімділі-
гі сағатына кемінде 30 000
бөтелке немесе банка
бөтелкелерді, банкаларды
тығындауға, оларға сүргi
салуға арналған жабдықтар
дана
0
8422 30 000 8
- - - өзгелері
дана
0
8422 40 000
- буып-түюге немесе орауға
арналған өзге де жабдықтар
(жылу ұстағыш материалдармен
тауар орайтын жабдықтарды қоса
алғанда):
8422 40 000 1
- - медициналық өнеркәсіпке
арналған 5)
дана
0
- - өзгелері:
8422 40 000 3
- - - өнімділігі сағатына
кемінде 70 поддондағы тауарды
полимерлі пленкамен орауға
арналған жабдық
дана
0

8422 11 000 0
- - бытовые
шт
0
8422 19 000 0
- - прочие
шт
0
8422 20 000
- оборудование для мойки
или сушки бутылок или
других емкостей:
8422 20 000 1
- - для медицинской
промышленности
шт
0
8422 20 000 9
- - прочее
шт
0
8422 30 000
- оборудование для
заполнения, закупорки
бутылок, банок, закрывания
ящиков, мешков или других
емкостей, для опечатывания
их или этикетирования;
оборудование для
герметичной укупорки
колпачками или крышками
бутылок, банок, туб и
аналогичных емкостей;
оборудование для
газирования напитков:
8422 30 000 1
- - для медицинской
промышленности
шт
0
- - прочее:
8422 30 000 3
- - - оборудование для
фасования напитков в
бутылки, банки при
избыточном давлении,
закупорки, этикетирования
бутылок, банок
производительностью не
менее 30 000 бутылок или
банок в час
шт
0
8422 30 000 8
- - - прочее
шт
0
8422 40 000
- оборудование для упаковки
или обертки (включая
оборудование, обертывающее
товар с термоусадкой
упаковочного материала)
прочее:
8422 40 000 1
- - для медицинской
промышленности
шт
0
- - прочее:
8422 40 000 3
- - - оборудование для
обертки товара на поддонах
полимерной пленкой
производительностью не
менее 70 поддонов в час
шт
0

1. Аталған топқа:
а) электрмен жылытылатын көрпелер, матрацтар, жастықтар, аяққа арналған грелкалар немесе ұқсас бұйымдар; адам пайдаланатын электрмен жылытылатын киiмдер, аяқ киiмдер немесе құлаққаптар немесе басқа да заттар;
б) 7011 тауар позициясының шыны бұйымдары;
в) 8486 тауар позициясының машиналары мен аппаратуралары;
г) медициналық, хирургиялық, стамотологиялық немесе ветеринарлық (90-топ) мақсаттар үшін пайдаланылатын вакуумды аппараттар; немесе
д) 94-топтың электрмен жылытылатын жиhаздары енгiзiлмейдi.
2. 8501-8504 тауар позицияларына 8511, 8512, 8540, 8541 немесе 8542 тауар позицияларының тауарлары енгiзiлмейдi.
Алайда, металл резервуарлары бар сынаптық-доғалық түзеткiштер 8504 тауар позициясына енгізіледі.
3. 8509 тауар позициясына әдетте, үй тұрмысында пайдаланылатын электромеханикалық машиналардың тек мынадай түрлерi ғана енгiзiледi:
а) полотерлер, кез келген салмақтағы азық-түлiктi ұсатқыштар, ет кескiштер, жидектер және көкөнiстерге арналған шырын сыққыштар;
б) салмағы 20 кг-нан аспайтын өзге де машиналар.
Алайда, аталған тауар позициясы желдеткiштi, сүзгiлi немесе сүзгiсiз желдеткiштердi немесе желдеткіштік немесе қайта айналдырғышты сору шкафтарын (8414 тауар позициясы), кiрге арналған ортадан тепкiш кетпіргiштердi (8421 тауар позициясы), тұрмыстық кiр жуу машиналарын (8450 тауар позициясы), ыдыс жуатын машиналарды (8422 тауар позициясы), бiлiкті немесе басқа да үтіктеу машиналарын (8420 немесе 8451 тауарлар позициялары), тігін машиналарын (8452 тауар позициясы), электр қайшыларын (8467 тауар позициясы) немесе электр жылыту құрылғыларын (8516 тауар позициясы) қамтымайды.
4. 8523 тауар позициясында:
а) "қатты энергияға тәулсіз деректерді сақтау қондырғысы" (мысалы "флэш-жады карталары" немесе "электронды флэш-жадының карталары" деген баспа платасында орнатылған интегралды схемалар түрінде бір корпуста флэш-жадының бір немесе бірнеше қондырғысынан (мысалы, "флэш-ЭС ППЗУ") тұратын электр тізбегін біріктіргіш құрылымы бар деректерді сақтау құрылғысын білдіреді. Олар өз құрамына интегралды схемалар мен конденсатор мен резистор сияқты дискретті пассив бөлшектері түріндегі бақылауды қамтуы мүмкін;
б) "зияткерлік карточкалары" термині кристалл түріндегі бір немесе бірнеше электронды интеграциялық схемаларға (микропроцессор, еркін таңдауы бар есте сақтау құрылғысы (ЗУПВ) немесе тұрақты есте сақтау құрылғысы (ПЗУ) ие карточкаларды білдіреді. Осы карточкаларда байланыстар, магнитті жолақ немесе тік антенна болуы мүмкін, бірақ олар басқа ешқандай белсенді немесе пассив элементтерден тұрмайды.

1. В данную группу не включаются:
а) одеяла, матрацы, подушки, грелки для ног, с электроподогревом или аналогичные изделия; одежда, обувь или наушники или другие предметы с электроподогревом, используемые человеком;
б) стеклянные изделия товарной позиции 7011;
в) машины и аппаратура товарной позиции 8486;
г) вакуумные аппараты, используемые для медицинских, хирургических, стоматологических или ветеринарных целей (группа 90); или
д) мебель с электроподогревом группы 94.
2. В товарные позиции 8501-8504 не включаются товары товарной позиции 8511, 8512, 8540, 8541 или 8542.
Однако ртутно-дуговые выпрямители с металлическими резервуарами включаются в товарную позицию 8504.
3. В товарную позицию 8509 включаются только следующие виды электромеханических машин, обычно используемых в домашнем обиходе:
а) полотеры, измельчители продуктов, миксеры, соковыжималки для фруктов и овощей, имеющие любую массу;
б) другие машины массой не более 20 кг.
Однако данная товарная позиция не включает вентиляторы или вентиляционные или рециркуляционные вытяжные шкафы с вентилятором, с фильтрами или без фильтров (товарная позиция 8414), центробежные сушилки для белья (товарная позиция 8421), посудомоечные машины (товарная позиция 8422), бытовые стиральные машины (товарная позиция 8450), валковые или другие гладильные машины (товарная позиция 8420 или 8451), швейные машины (товарная позиция 8452), электрические ножницы (товарная позиция 8467) или электронагревательные приборы (товарная позиция 8516).
4. В товарной позиции 8523:
a) "твердотельные энергонезависимые устройства хранения данных" (например, "карты флэш-памяти" или "карты электронной флэш-памяти") означают устройства хранения данных с соединительным разъемом, содержащие в одном корпусе одно или несколько устройств флэш-памяти (например, "флэш-ЭС ППЗУ") в виде интегральных схем, установленных на печатной плате. Они могут включать в свой состав контроллер в виде интегральной схемы и дискретные пассивные компоненты, такие как конденсаторы и резисторы;
б) термин "интеллектуальные карточки" означает карточки, которые имеют одну или несколько электронных интегральных схем (микропроцессор, запоминающее устройство с произвольной выборкой (ЗУПВ) или постоянное запоминающее устройство (ПЗУ)) в виде кристаллов. Данные карточки могут иметь контакты, магнитную полоску или встроенную антенну, но они не содержат никаких других активных или пассивных элементов.

5. 8534 тауар позициясындағы "баспалық сызбалар" терминi кез келген баспа процесiнiң (мысалы, гальвандау, зарарсыздандыру) көмегiмен немесе электр сигналдарын жасауға, түзетуге, модульдеуге немесе күшейтуге қабiлеттi элементтердi (мысалы, жартылай өткiзгiш элементтерiн) қоспағанда, өткiзгiштердің, байланыстардың немесе жеке немесе белгiлi бiр тәртіппен бiрiктiрiлген басқа да баспа элементтерiнiң "пленкалы" технологиясының (мысалы, индукциялық, кедергілер, ыдыстар) көмегiмен оқшауланған тағанда қалыптастыру жолымен орындалған сызбаларды бiлдiредi.
"Баспалық сызбалары" терминi басу процесiнде алынғандардан ерекшелiнетiн элементтермен бiрiктiрiлген сызбаларды, сондай-ақ жекелеген дискреттi резисторларды, конденсаторларды немесе индуктивтiлiктi қамтымайды. Алайда, баспалық сызбалар баспа технологиясынан өзгеше технология бойынша дайындалған бiрiктiру элементтерiмен жабдықталуы мүмкiн.
Сол технологиялық процестiң барысында алынған пассивтiк және белсендi элементтер пайдаланылатын жұқа немесе қалың пленкалы сызбалар 8542 тауар позициясына енгізiледi.
6. 8536 тауар позициясындағы "оптикалық талшық, талшық-оптикалық бұраулар немесе кәбілдерге арналған біріктіргіштер" термині байланыстың цифрлық желісіндегі опиткалық талшықтардың ұшын қарапайым механикалық біріктіретін біріктіргіштерді білдіреді. Олар күшейту, қалпына келтіру немесе сигналды өзгерту сияқты ешқандай да басқа функцияларды орындамайды.
7. 8537 тауар позиясына теледидарлық қабылдағыштар немесе басқа да электр жабдықтарымен (8543 тауар позициясы) қашықтықтан басқаруға арналған өткізгішсіз инфрақызыл қондырғысы қосылмайды.
8. 8541 және 8542 тауар позицияларында:
А "Диодтар, транзисторлар және ұқсас жартылай өткiзгiш приборлар" жұмысы электр алаңының әсерiмен олардың кедергiсiнiң өзгеруiне негізделетiн жартылай өткiзгiштi приборларды бiлдiредi.
Б "Электронды интегральды сызбалар және микрожиынтықтар":
i) онда схема элементтері (диодтар, транзисторлар, резисторлар, конденсаторлар, индукциялы және т.б.), негізiнен жартылай өткiзгiштi материалдың (мысалы, легирленген кремнийдiң, галий арсениадасының, силикогерманияның, Индия фосфидасының) көлемiнде және бетiнде орындалатын және өзара ажырамайтын байланыста болатын монолиттi интегралды сызбалар;
ii) онда жұқа немесе қалың пленкалы технология процестерiнiң көмегiмен орындалған пассивтi элементтер (кедергілер, конденсаторлар, индукциялы және т.б.) мен жартылай өткiзгiштi технология процестерiнiң көмегiмен алынған белсендi элементтер (диодтар, транзисторлар, монолитті интегралды сызбалар және т.б.) бiр оқшауланған тағанда (шыныда, керамикада және т.б.) элементарлық біріктірулердің немесе біріктіруші кәбілдер арқылы бiр ажырамайтын бүтiнге қосылатын гибридтi интегралдық сызбалар. Мұндай сызбалар дискреттi бөлiктердi де қамтуы мүмкiн;
iii) екі немесе одан да көп өзара монолитті интегралдық схемалардан тұратын, бір немесе бірнеше оқшауланған тағанда, шығару рамалары бар немесе жоқ, бірақ ешқандай да басқа белсендi және пассивтiк бөлiктерден тұрмайтын көп кристалды интеграциялық схемалар.
Осы ескертуде аталған бұйымдарды жiктеу кезiнде 8541 және 8542 тауар позицияларының өздерiнiң функциясына сәйкес осы бұйымдарды қамтуы мүмкiн Номенклатураның кез келген тауар позициясының алдында басымдығы болады.

5. В товарной позиции 8534 термин "схемы печатные" означает схемы, выполненные путем формирования на изолирующей подложке при помощи любого процесса печати (например, гальванизацией, травлением) или при помощи "пленочной" технологии проводников, контактов или других печатных элементов (например, индуктивностей, резисторов, емкостей), отдельных или соединенных в определенном порядке, за исключением элементов, которые способны создавать, выпрямлять, модулировать или усиливать электрический сигнал (например, полупроводниковых элементов).
Термин "схемы печатные" не включает в себя схемы, объединенные с элементами, отличными от тех, которые получены в процессе печатания, а также отдельные дискретные резисторы, конденсаторы или индуктивности. Однако печатные схемы могут быть оборудованы соединительными элементами, изготовленными по иной, чем печатная, технологии.
Тонко- или толстопленочные схемы, в которых использованы пассивные и активные элементы, полученные в ходе того же технологического процесса, включаются в товарную позицию 8542.
6. В товарной позиции 8536 термин "соединители для волокон оптических, волоконно-оптических жгутов или кабелей" означает соединители, которые просто механически соединяют концы оптических волокон в системе цифровой линии связи. Они не выполняют никаких других функций, таких как усиление, восстановление или изменение сигнала.
7. В товарную позицию 8537 не включаются беспроводные инфракрасные устройства для дистанционного управления телевизионными приемниками или другим электрооборудованием (товарная позиция 8543).
8. В товарных позициях 8541 и 8542:
А. "Диоды, транзисторы и аналогичные полупроводниковые приборы" означают полупроводниковые приборы, работа которых основана на изменении их сопротивления под действием электрического поля.
Б. "Схемы электронные интегральные":
i) монолитные интегральные схемы, в которых элементы схемы (диоды, транзисторы, резисторы, конденсаторы, индуктивности и т.д.) выполняются в массе (главным образом) и на поверхности полупроводника или сложного полупроводникового материала (например, легированного кремния, арсенида галлия, силикогермания, фосфида индия) и неотделимо связаны;
ii) гибридные интегральные схемы, в которых пассивные элементы (резисторы, конденсаторы, индуктивности и т.д.), выполненные с помощью процессов тонко- или толстопленочной технологии, и активные элементы (диоды, транзисторы, монолитные интегральные схемы и т.д.), полученные с помощью процессов полупроводниковой технологии, соединяются в единое неразрывное целое посредством межэлементных соединений или соединительных кабелей на одной изолирующей подложке (стекле, керамике и т.д.). Такие схемы могут также включать дискретные компоненты;
iii) многокристальные интегральные схемы, состоящие из двух или более соединенных между собой монолитных интегральных схем, неразделимо объединенных в единое целое, расположенных или не расположенных на одной или нескольких изолирующих подложках, имеющие или не имеющие рамки с выводами, но не содержащие никаких других активных или пассивных элементов.
При классификации изделий, поименованных в данном примечании, товарные позиции 8541 и 8542 имеют преимущество перед любой другой товарной позицией Номенклатуры, которая может включать эти изделия в соответствии, в частности, с их функцией, за исключением товарной позиции 8523.

9. 8548 тауар позициясындағы "тозған бастапқы элементтер, тозған бастапқы батереялар және тозған электр аккумуляторлары" қайта зарядтау мүмкін болмайтын сияқты бүлiнудiң, тозудың салдарынан немесе басқа да себептер бойынша өз тиiстiлiгiне жарамсыз қондырғыларды қамтиды.
Қосалқы позицияларға ескертулер:
1. 8527 12 қосалқы позициясына көлемi 170 х 100 х 45 мм-ден аспайтын сыртқы электр беру көздерінсiз жұмыс iстеуге қабiлеттi дауыс ұлғайтқыш орнатылмаған, күшейткiш құрылғылары бар кассеталы плейерлер ғана енгiзiледi.
Қосымша ескертулер:
1. 8519 20 100 0, 8519 30 000 0 және 8519 89 110 0 кіші қосалқы позициялары лазерлік есептеу жүйелері мен дыбыс шығаратын аппаратты қамтымайды.
2. Қосалқы позицияларға 1-ескерту тиісті өзгерістер мен 8519 81 200 0 және 8519 81 530 0 кіші қосалқы позицияларға да қолданылады.
СЭҚ ТН коды Позицияның атауы Қос.
өлш.
бір.
Баж
ставкалары
(кеден
құнының
пайызымен
не евромен)

9. В товарной позиции 8548 "отработавшие первичные элементы, отработавшие первичные батареи и отработавшие электрические аккумуляторы" включают устройства как непригодные к своему назначению вследствие повреждений, изношенности или по другим причинам, так и те, которые невозможно перезарядить.
Примечание к субпозиции:
1. Субпозиция 8527 12 включает только кассетные плейеры со встроенным усилителем, без встроенного громкоговорителя, способные работать без внешнего источника электропитания, с размерами, не превышающими 170 x 100 x 45 мм.
Дополнительные примечания :
1. Подсубпозиции 8519 20 100 0, 8519 30 000 0 и 8519 89 110 0 не включают звуковоспроизводящую аппаратуру с лазерной считывающей системой.
2. Примечание 1 к субпозициям применимо при внесении соответствующих изменений к подсубпозициям 8519 81 200 0 и 8519 81 530.
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
(в про-
центах от
таможенной
стоимости
либо
в евро)

8528 69
- - өзгелері:
8528 69 050 0
- - - есептегіш машинадан алын-
ған цифрлы ақпаратты көрсете
алатын жазық дисплейдің
көмегімен жұмыс істейтіндері
(мысалы, сұйық кристаллдағы
құрылғылар)
дана
10
- - - өзгелері:
8528 69 200 0
- - - - ақ-қара түсті немесе
басқа да монохромды бейнелі
дана
10
8528 69 800 0
- - - - түрлі-түсті
дана
10
- радиохабар қабылдағышы немесе
дыбыс бейне жазып алатын немесе
шығаратын аппаратурасын
енгізетін немесе енгізбейтін,
теледидар байланысына арналған
қабылдағыш аппаратура:
8528 71
- - өз құрамына видеодисплей
немесе экран енгізуге
арналмаған
- - - бейнетюнерлер:
8528 71 200 0
- - - - есептеу машыналарын
орнатуға арналған электрондық
модульдер
дана
10, бірақ
1 дан.
арналғандары
20 евродан
кем емес
8528 71 300 0
- - - - телевизиялық сигналдар-
ды қабылдай алатын, Интернетке
қол жетімділік модемі және
интерактивті ақпарат алмасу
функциясы бар микропроцессор
негізіндегі приборлары бар
аппараттар (коммуникативті
функциясы бар телевизиялық
қабылдағыштар)
дана
10, бірақ
1 дан.
арналғандары
20 евродан
кем емес
8528 71 500 0
- - - - өзгелері
дана
10, бірақ
1 дан.
арналғандары
20 евродан
кем емес
8528 71 990 0
- - - өзгесі
дана
10, бірақ
1 дан.
арналғандары
20 евродан
кем емес
8528 72
- - өзгесі, түрлі-түсті бейнені:
8528 72 100 0
- - - телевизиялық проекторлық жабдық
дана
10, бірақ
1 дан.
арналғандары
20 евродан
кем емес
8528 72 200
- - - өз құрамына бейнежазғыш
немесе бейнекөрсеткіш аппара-
турасын енгізетін аппаратура:
8528 72 200 1
- - - - сұйық кристалды немесе
плазмалы экраны бары
дана
10, бірақ
1 дан.
арналғандары
20 евродан
кем емес
8528 72 200 9
- - - - өзгесі
дана
10, бірақ
1 дан.
арналғандары
20 евродан
кем емес
- - - өзгесі:
- - - - орнатылған түтікшесі бары:
- - - - - экран жиектері
ұзындықтарының 1,5-тен кем
ені/биіктігі арақатынасы бар,
экран диагоналының өлшемі
мынадай:
8528 72 520 0
- - - - - - 42 см-ден аспайтын
дана
10, бірақ
1 дан.
арналғандары
20 евродан
кем емес
8528 72 540 0
- - - - - - 42 см-ден асатын, бірақ 52 см-ден аспайтын
дана
10, бірақ
1 дан.
арналғандары
20 евродан
кем емес
8528 72 560 0
- - - - - -52 см-ден асатын, бірақ 72 см-ден аспайтын
дана
10, бірақ
1 дан.
арналғандары
40 евродан
кем емес
8528 72 580 0
- - - - - - 72 см-ден асатын
дана
10, бірақ
1 дан.
арналғандары
40 евродан
кем емес
- - - - - өзгесі:
- - - - - - иірім параметрлері
625 сызықтан аспайтын, экран
диагоналының өлшемі мынадай:
8528 72 620
- - - - - - - 75 см-ден
аспайтын:
8528 72 620 1
- - - - - - - - 42 см-ден
аспайтын
дана
10, бірақ
1 дан.
арналғандары
20 евродан
кем емес
8528 72 620 2
- - - - - - - - 42 см-ден
асатын, бірақ 52 см-ден
аспайтын
дана
10, бірақ
1 дан.
арналғандары
20 евродан
кем емес
8528 72 620 3
- - - - - - - - 52 см-ден
асатын, бірақ 72 см-ден
аспайтын
дана
10, бірақ
1 дан.
арналғандары
20 евродан
кем емес

8528 69
- - прочие:
8528 69 050 0
- - - работающие с помощью
плоской дисплейной панели
(например, устройства на
жидких кристаллах),
способной отображать
цифровую информацию,
полученную от
вычислительной машины
шт
10
- - - прочие:
8528 69 200 0
- - - - черно-белого или
другого монохромного
изображения
шт
10
8528 69 800 0
- - - - цветные
шт
10
- аппаратура приемная для
телевизионной связи,
включающая или не
включающая в свой состав
широковещательный
радиоприемник или
аппаратуру, записывающую
или воспроизводящую звук
или изображение:
8528 71
- - не предназначенная для
включения в свой состав
видеодисплея или экрана:
- - - видеотюнеры:
8528 71 200 0
- - - - электронные модули
для встраивания в
вычислительные машины
шт
10, но не
менее
20 евро
за 1 шт
8528 71 300 0
- - - - аппараты с
приборами на основе
микропроцессора,
содержащие модем, для
получения доступа в
Интернет и имеющие функцию
интерактивного
информационного обмена,
способные принимать
телевизионные сигналы
(телевизионные приемники
с коммуникационной
функцией)
шт
10, но не
менее
20 евро
за 1 шт
8528 71 500 0
- - - - прочие
шт
10, но не
менее
20 евро
за 1 шт
8528 71 990 0
- - - прочая
шт
10, но не
менее
20 евро
за 1 шт
8528 72
- - прочая, цветного
изображения:
8528 72 100 0
- - - телевизионное
проекционное оборудование
шт
10, но не
менее
20 евро
за 1 шт
8528 72 200
- - - аппаратура,
включающая в свой состав
видеозаписывающую или
видеовоспроизводящую
аппаратуру:
8528 72 200 1
- - - - с
жидкокристаллическим или
плазменным экраном
шт
10, но не
менее
20 евро
за 1 шт
8528 72 200 9
- - - - прочая
шт
10, но не
менее
20 евро
за 1 шт
- - - прочая:
- - - - со встроенной
трубкой:
- - - - - с соотношением
ширина/высота экрана менее
1,5, с размером диагонали
экрана:
8528 72 520 0
- - - - - - не более 42 см
шт
10, но не
менее
20 евро
за 1 шт
8528 72 540 0
- - - - - - более 42 см,
но не более 52 см
шт
10, но не
менее
20 евро
за 1 шт
8528 72 560 0
- - - - - - более 52 см,
но не более 72 см
шт
10, но не
менее
40 евро
за 1 шт
8528 72 580 0
- - - - - - более 72 см
шт
10, но не
менее
40 евро
за 1 шт
- - - - - прочая:
- - - - - - с параметрами
развертки не более
625 линий, с размером
диагонали экрана:
8528 72 620
- - - - - - - не более
75 см:
8528 72 620 1
- - - - - - - - не более
42 см
шт
10, но не
менее
20 евро
за 1 шт
8528 72 620 2
- - - - - - - - более
42 см, но не более 52 см
шт
10, но не
менее
20 евро
за 1 шт
8528 72 620 3
- - - - - - - - более
52 см, но не более 72 см
шт
10, но не
менее
20 евро
за 1 шт

8528 72 620 9
- - - - - - - - өзгесі
дана
10, бірақ
1 дан.
арналғандары
20 евродан
кем емес
8528 72 660 0
- - - - - - - 75 см-ден асатын
дана
10, бірақ
1 дан.
арналғандары
20 евродан
кем емес
8528 72 700
- - - - - - иірім параметрлері
625 сызықтан асатын:
8528 72 700 1
- - - - - - - экран диагоналы-
ның өлшемі 42 см-ден аспайтын
дана
10, бірақ
1 дан.
арналғандары
20 евродан
кем емес
8528 72 700 2
- - - - - - - экран диагоналы-
ның өлшемі 42 см-ден асатын,
бірақ 52 см-ден аспайтын
дана
10, бірақ
1 дан.
арналғандары
20 евродан
кем емес
8528 72 700 3
- - - - - - - экран диагоналы-
ның өлшемі 52 см-ден асатын,
бірақ 72 см-ден аспайтын
дана
10, бірақ
1 дан.
арналғандары
20 евродан
кем емес
8528 72 700 9
- - - - - - - өзгесі
дана
10, бірақ
1 дан.
арналғандары
20 евродан
кем емес
- - - - өзгесі:
8528 72 810 0
- - - - - экран 1,5-тен аспай-
тын ені/биіктігі арақатынасы
бар
дана
10, бірақ
1 дан.
арналғандары
20 евродан
кем емес
8528 72 890 0
- - - - - өзгесі
дана
10, бірақ
1 дан.
арналғандары
20 евродан
кем емес
8528 73 000 0
- - өзгелері де ақ-қара түсті
немесе басқа да монохромды
бейнелі
дана
10, бірақ
1 дан.
арналғандары
20 евродан
кем емес

8528 72 620 9
- - - - - - - - прочая
шт
10, но не
менее
20 евро
за 1 шт
8528 72 660 0
- - - - - - - более 75 см
шт
10, но не
менее
20 евро
за 1 шт
8528 72 700
- - - - - - с параметрами
развертки более 625 линий:
8528 72 700 1
- - - - - - - с размером
диагонали экрана не более
42 см
шт
10, но не
менее
20 евро
за 1 шт
8528 72 700 2
- - - - - - - с размером
диагонали экрана более
42 см, но не более 52 см
шт
10, но не
менее
20 евро
за 1 шт
8528 72 700 3
- - - - - - - с размером
диагонали экрана более
52 см, но не более 72 см
шт
10, но не
менее
20 евро
за 1 шт
8528 72 700 9
- - - - - - - прочая
шт
10, но не
менее
20 евро
за 1 шт
- - - - прочая:
8528 72 810 0
- - - - - с соотношением
ширина/высота экрана
менее 1,5
шт
10, но не
менее
20 евро
за 1 шт
8528 72 890 0
- - - - - прочая
шт
10, но не
менее
20 евро
за 1 шт
8528 73 000 0
- - прочая, черно-белого
или другого монохромного
изображения
шт
10, но не
менее
20 евро
за 1 шт

8548 90 900 0
- -- - өзгелері
-
0
ХVII бөлім
жермен жүретін көлік құралдары, ұшу аппараттары, жүзетін құралдар және көлікке қатысты құрылғылар мен жабдықтар
Ескертулер :
1. Аталған бөлiмге 9503 немесе 9508 тауар позициясының бұйымдары, сондай-ақ бобслей-шаналар, тобоггандар немесе 9506 тауар позициясының ұқсас бұйымдары енгiзiлмейдi.
2. "Бөлiктер" және "бөлiктер мен керек-жарақтар" терминдерi олардың аталған бөлiмнiң тауарлары үшiн арналғаны ретiнде бiрдейлендiрiлуінiң мүмкiн болатындығына-болмайтындығына қарамастан, мынадай бұйымдарға қатысты қолданылмайды:

8548 90 900 0
- - прочие
-
0
Раздел XVII
Средства наземного транспорта, летательные аппараты,
плавучие средства и относящиеся к транспорту устройства и оборудование
Примечания :
1. В данный раздел не включаются изделия товарной позиции 9503 или 9508, а также сани-бобслей, тобогганы или аналогичные изделия товарной позиции 9506.
2. Термины "части" и "части и принадлежности" не применяются в отношении следующих изделий независимо от того, могут ли они быть идентифицированы как предназначенные для товаров данного раздела:

а) қосылыстар, шайбалар, төсегiштер және кез келген материалдардан немесе қатты резеңкеден басқа (4016 тауар позициясы), вулканизацияланған резеңкеден жасалған басқа бұйымдардан жасалған ұқсас бұйымдар (жасалған материалдармен сәйкес жiктелетiн, немесе 8484 тауар позициясындағы);
б) ХV бөлiмнiң 2-ескертуiне сәйкес, қымбат бағалы емес металдардан жасалған жалпы қолданылатын бөлшектер немесе пластмассадан жасалған ұқсас тауарлар (39-топ);
в) 82-топтың бұйымдары (аспаптар);
г) 8306 тауар позициясының бұйымдары;
д) 8401-8479 тауар позицияларының машиналары мен жабдықтары; егер олар 8483 тауар позициясы бұйымдарының, қозғалтқышының немесе қуатты қондырғысының құрама бөлшектерi болып табылса, 8481 немесе 8482 тауар позициясының бұйымдары немесе;
е) электр машиналары мен жабдықтары (85-топ);
ж) 90-топтың бұйымдары;
з) 91-топтың бұйымдары;
и) қарулар (93-топ);
к) 9405 тауар позициясының шамдары немесе жарықтандыру жабдықтары; немесе
л) көлiк құралдарында бөлiк ретiнде пайдаланылатын шөткелер (9603 тауар позициясы).
3. 86-88-топтардағы "бөлiктер" және "керек-жарақтар" терминдерi тек қана немесе негiзiнен осы топтың бұйымдарымен пайдаланылмайтын бөлiктерге немесе керек-жарақтарға қолданылмайды. Осы топтың екi немесе бiрнеше тауар позицияларына жатқызуға болатын бөлiктер мен керек-жарақтар ocы бөлiктер мен керек-жарақтардың негiзгi пайдаланылуына сәйкес келетiн тауар позициясына eнгізілуі тиiс.
4. Аталған бөлiмде:
а) жолдармен де, рельспен де жүруге арналып арнайы құрастырылған көлiк құралдары 87-топтың тиiстi тауар позициясына енгiзiледi;
б) амфибия-автомобильдер 87-топтың тиiстi тауар позициясына енгiзiледi;
в) жол-көлік құралдары ретiнде қолданылатындай үлгіде арнайы құрастырылған ұшу аппаpаттары 88-топтың тиісті тауар позициясына енгізіледі.
5. Ауа тағанындағы көлік құралдары аталған бөлiмде өздері көбірек сәйкес келетін көлік құралдарына, атап айтқанда:
а) егер олар бағыттаушы жол бойынша жүруге арналса, 86-топқа;
б) егер олар тек құрғақта немесе құрғақта және суда жүруге арналса, 87-топқа;
в) егер олар өздерiнің жағаға қонатындығына немeсе қайраңға тоқтайтындығына, сондай-ақ мұзбен жүре алатындығына қаpамастан, суда жүруге арналса, 89-топқа енгізілуі тиіс.
Ауа тағанындағы көлік құралдарының бөлiктері мен керек-жарақтары жоғарыда жазылған ескеpтулерге сәйкес аталған ауа тағанындағы көлік құралдары енгізілетін тауар позициясының бөліктері мен керек-жарақтары сияқты үлгіде жіктелуі тиіс.
Ауа тағанындағы поездаpға арналған жол жабдықтары мен оның қондырғылары темір жол желісінің жабдықтары мен қондырғылары сияқты, ал осындай жүйелердегі дабыл беру жабдығы, қозғалыстың қауіпсіздігін қамтамасыз ету мен басқаруға арналған қондырғылар - темір жолдардағы дабыл беру жабдығы, қозғалыстың қауіпсіздігін қамтамасыз ету мен басқаруға арналған қондырғылар сияқты жіктелуі тиіс.
Қосымша ескертулер

а) соединений, шайб, прокладок и аналогичных изделий из любого материала (классифицируемых в соответствии с материалом, из которого они изготовлены, или в товарной позиции 8484) или других изделий из вулканизованной резины, кроме твердой резины (товарная позиция 4016);
б) частей общего назначения из недрагоценных металлов (раздел XV) в соответствии с примечанием 2 к разделу XV или аналогичных товаров из пластмасс (группа 39);
в) изделий группы 82 (инструменты);
г) изделий товарной позиции 8306;
д) машин и оборудования товарных позиций 8401-8479 или их частей; изделий товарной позиции 8481 или 8482 или, если они являются составными частями двигателей или силовых установок, изделий товарной позиции 8483;
е) электрических машин или оборудования (группа 85);
ж) изделий группы 90;
з) изделий группы 91;
и) оружия (группа 93);
к) ламп или осветительного оборудования товарной позиции 9405; или
л) щеток, используемых как части в транспортных средствах (товарная позиция 9603).
3. В группах 86-88 термины "части" и "принадлежности" не применяются к частям или принадлежностям, которые не используются исключительно или в основном с изделиями этих групп. Части и принадлежности, которые можно отнести к двум или нескольким товарным позициям этих групп, должны включаться в ту товарную позицию, которая соответствует основному использованию этих частей или принадлежностей.
4. В данном разделе:
а) транспортные средства, специально сконструированные для передвижения как по дорогам, так и по рельсам, включаются в соответствующую товарную позицию группы 87;
б) автомобили-амфибии включаются в соответствующую товарную позицию группы 87;
в) летательные аппараты, специально сконструированные таким образом, что они могут применяться в качестве дорожных транспортных средств, включаются в соответствующую товарную позицию группы 88.
5. Транспортные средства на воздушной подушке должны включаться в данном разделе в те группы, транспортным средствам которых они больше соответствуют, а именно:
а) в группу 86, если они предназначены для движения по направляющему пути (поезда на воздушной подушке);
б) в группу 87, если они предназначены для движения только по суше или по суше и по воде;
в) в группу 89, если они предназначены для движения по воде, независимо от того, могут ли они приземляться на берегу или приставать к причалу, а также передвигаться по льду.
Части и принадлежности к транспортным средствам на воздушной подушке должны классифицироваться таким же образом, как и части и принадлежности транспортных средств товарной позиции, в которую включаются данные транспортные средства на воздушной подушке в соответствии с вышеизложенными примечаниями.
Путевое оборудование и его устройства для поездов на воздушной подушке должны классифицироваться как оборудование и устройства железнодорожной сети, а сигнальное оборудование, устройства для обеспечения безопасности и управления движением на таких системах - как сигнальное оборудование, устройства для обеспечения безопасности или управления движением на железных дорогах.
Дополнительные примечания :

1. 89-топ 3-қосымша ескерту шартындағы ережелер сақталған жағдайда жермен жүретін көлік құралдары, ұшу аппараттары немесе жүзетін құралдарға қызмет көрсетуге немесе жөндеуге қажетті  аспаптар мен бұйымдар егер олар осылармен бірге көрсетілсе осы жермен жүретін көлік құралдары, ұшу аппараттары немесе жүзетін құралдармен бірге сыныпталуы керек. Басқа керек-жарақтар жермен жүретін көлік құралдары, ұшу аппараттары немесе жүзетін құралдармен бірге көрсетілсе егер олар жалпы жиынтықтың бөлігі болса және жалпы олармен бірге сатылса оларда бірге сыныпталады.
2. Декларанттың өтініші және шарттар сақталған жағдайларда, құзыретті органдар бекіткен Негізгі ереженің 2а интрепретациясының номенклатурасы ержелері шарттары сақталынғанда бөлек партиямен әкелінетін 8608, 8805, 8905 және 8907 тауар позицияларының өнімдеріне де қолданылады.
86-топ
Темір жол локомотивтері немесе трамвайдың моторлы вагондары, жылжымалы құрам және олардың бөліктері; жол жабдықтары мен темір жолдарға немесе трамвай жолдарына арналған құрылғылар және олардың бөліктері; барлық түрдегі механикалық (электромеханикалықты қоса алғанда) белгі беру жабдықтары
Ескертулер :
1. Аталған топқа:
а) ағаштан немесе бетоннан жасалған темiр жол немесе трамвай шпалдары немесе ауа тағанындағы поездарға арналған жолдарды бағыттайтын бетондық секциялар (4406 немесе 6810 тауар позициялары);
б) 7302 тауар позициясының темiр жол немесе трамвай жолдары үшiн пайдаланылатын, қара металдардан жасалған бұйымдар; немесе
в) 8530 тауар позициясының сигнал берудiң электр құрылғылары, қауiпсiздiктi қамтамасыз ету немесе қозғалысты басқаруға арналған құpылғылаp енгізілмейдi.
2. 8607 тауар позициясына, inter alia:
а) осьтар, дөңгелектер, қос доңғалақтар (жүрiс бөлшегi), металды доңғалақтар бандаждары, құрсаулар және күпшектер және доңғалақтың басқа да бөлшектерi;
б) рамалар, подрамниктер, арбашықтар және қозғалғыш теңгеру арбашықтары;
в) осьті букстар; тежегiш тетіктер;
г) жылжымалы құрамға арналған буферлер; iлмектер және басқа да арнайы құрылғылар, сондай-ақ вагондарды қосқыштар;
д) шанақтар енгізiледi.
3. 1-ескертудегi ережелер сақталған жағдайда 8608 тауар позициясына, inter а1iа:
а) жиналған жол төсемi, бұрылыс айналымдар, тұйық тiреулер, габариттiк қақпалар;
б) семафорлар, механикалық  сигнал  беру  дискілерi, өтпелердегi қозғалысты басқаратын механикалық құрылғылар, сигналдар мен стрелкаларды басқаруға арналған тетіктер және өзге де механикалық (электр механикалықты қоса алғанда) сигнал беретін жабдықтар, олардың электр жарығымен жабдықталғандығына немесе жабдықталмағандығына қарамастан, темiр жолдарға, трамвай жолдарына, жолдарға, iшкi су жолдарына, көлiк тұрақтарына, кемежайларға немесе аэроалаңдарға арналған қауiпсiздiктi қамтамасыз етуге немесе қозғалысты басқаруға арналған құрылғылар енгiзiледi.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бір.
Баж ставкасы (кеден құнының пайызымен не евромен)

1. При условии соблюдения положений дополнительного примечания 3 к группе 89, инструменты и изделия, необходимые для обслуживания или ремонта средств наземного транспорта, летательных аппаратов или плавучих средств, должны классифицироваться с этими средствами наземного транспорта, летательными аппаратами или плавучими средствами в случае, если они представляются вместе с ними. Другие принадлежности, представляемые вместе со средствами наземного транспорта, летательными аппаратами или плавучими средствами, также должны классифицироваться вместе с ними, если являются частью их обычной комплектации и обычно продаются вместе с ними.
2. По заявлению декларанта и при соблюдении условий, установленных компетентными органами, положения Основного правила интерпретации 2а Номенклатуры также применимы к изделиям товарных позиций 8608, 8805, 8905 и 8907, ввозимым отдельными партиями.
Группа 86
Железнодорожные локомотивы или моторные вагоны трамвая,
подвижной состав и их части; путевое оборудование и устройства
для железных дорог или трамвайных путей и их части; механическое
(включая электромеханическое) сигнальное оборудование всех видов
Примечания :
1. В данную группу не включаются:
а) железнодорожные или трамвайные шпалы из дерева или бетона или бетонные секции направляющего пути для поездов на воздушной подушке (товарная позиция 4406 или 6810);
б) изделия из черных металлов, используемые для железнодорожных или трамвайных путей товарной позиции 7302; или
в) электрические устройства сигнализации, устройства для обеспечения безопасности или управления движением товарной позиции 8530.
2. В товарную позицию 8607, inter alia, включаются:
а) оси, колеса, колесные пары (ходовая часть), металлические колесные бандажи, обода и ступицы и другие детали колес;
б) рамы, подрамники, тележки и ходовые балансирные тележки;
в) осевые буксы; тормозные механизмы;
г) буфера для подвижного состава; крюки и другие сцепные устройства, а также межвагонные соединения;
д) кузова.
3. При условии соблюдения положений примечания 1 в товарную позицию 8608, inter alia, включаются:
а) собранное путевое полотно, поворотные круги, тупиковые упоры, габаритные ворота;
б) семафоры, механические сигнальные диски, механические устройства управления движением на переездах, механизмы для управления сигналами и стрелками и прочее механическое (включая электромеханическое) сигнальное оборудование, устройства для обеспечения безопасности или управления движением независимо от того, оснащены они электрическим освещением или нет, для железных дорог, трамвайных путей, дорог, внутренних водных путей, парковочных сооружений, портов или аэродромов.
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
(в про-
центах от
таможенной
стоимости
либо
в евро)

8609 00 900 1
- - ішкі көлемі 42м 3 -тен
43м 3 контейнерлер
дана
0
8609 00 900 9
- - өзгелерi:
дана
0
87-топ
Теміржол немесе трамвай жылжымалы құрамынан басқа, жермен жүретін көлік құралдары және олардың бөліктері мен керек-жарақтары
Ескертулер:
1. Аталған топқа тек рельспен жүруге арналған темiр жол немесе трамвай жылжымалы құрамы енгiзiлмейдi.
2. Аталған топтағы "тракторлар" терминi оларда трактордың негiзгi тағайындалуымен үйлесетiн қосымша құрылғыларының бар-жоқтығына қарамастан, негiзiнен басқа көлiк құралдарын сүйретуге немесе итеруге, аспаптарды, тұқымдарды, тыңайтқыштарды немесе басқа жүктердi тасымалдауға арналған көлiк құралдарын бiлдiредi.
8701 тауар позициясының тракторларына ауыстыру жабдығы ретiнде орнату үшiн құрастырылған тетіктер мен жұмыс аспаптары, тiптен егер олардың тракторларға орнатылғандығына қарамастан, тракторлармен бiрге ұсынылса, тиiстi тауар позицияларына жатқызылады.
3. Кабинасы бар автомобиль шассиi 8706 тауар позициясына емес, 8702-8704 тауар позициясына енгiзiледi.
4. 8712 тауар позициясына барлық қос доңғалақты балалар велосипедi енгiзiледi. Балалардың өзге велосипедтерi 9503 тауар позициясына енгiзiледi.
Қосымша ескертулер:
1. 8701, 8702, 8703, 8704 және 8716 тауар позицияларында "бұрын қолданыста" термині автокөлік құралдарының қанша жүргендігіне қарамастан шығарылған уақытынан 3 жыл өтсе немесе онан жоғары болған көлiк құралдарына қолданылады. Құжаттамалық негіздемелер болмаған жағдайларда көлiк құралдарының шығарылған уақыты көлiк құралдарының бірегейлендіру номерінде көрсетілген коды бойынша анықталады, бұл ретте толық шығарылған жылы дайындалған жылдың 1 шілдесінен бастап есептеледі.
2. 8702 және 8703 тауар позицияларында "медициналық мақсаттағы арнаулы даярланған автомобилдер" термині арнаулы белгілері бар, дыбыстық және жарықтық белгілермен жабдықталған, науқасты тасымалдағышпен алып жүруге жарақталған, науқасты тасымалдау мезгілінде тасымалдағышты бекіту үшін бейімделген және науқасты белгіленген тасымалдағышпен тасымалдауды қамтамасыз ететін автомобилді білдіреді.
3. 8704 тауар позициясында термин "көлiк құралдарының толық массасы" термині көлiк құралдарының өзіндік массасы, жүктің жоғарғы массасы, жүргізушінің массасы мен жанар май ыдысының толық массаларының жиынтығына тең, өндіруші көрсеткен көлiк құралдарының жоғарғы жобалық массасы, жолдық массаны білдіреді.
4. 8716 39 300 1, 8716 39 590 1 және 8716 39 800 1 кіші қосалқы позицияларында "толық масса" термині өндіруші көрсеткен жартылай тіркемелердің немесе  тіркемелердің  жоғарғы жобалық массасы, жартылай тіркеменің жеке массасы немесе тіркеменің және жүктің жоғарғы массасының қосындысына тең жолдық массаны білдіреді.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бір.
Баж ставкасы (кеден құнының пайызымен не евромен)

8609 00 900 1
- - контейнеpы с внутpенним
объемом от 42 м 3 до 43 м 3
шт
0
8609 00 900 9
- - пpочие
шт
0
Группа 87
Средства наземного транспорта, кроме железнодорожного или
трамвайного подвижного состава, и их части и принадлежности
Примечания :
1. В данную группу не включается железнодорожный или трамвайный подвижной состав, предназначенный для передвижения только по рельсам.
2. В данной группе термин "тракторы" означает транспортные средства, предназначенные в основном для буксировки или толкания других транспортных средств, устройств или грузов, независимо от того, имеют они или нет дополнительные приспособления, в сочетании с основным назначением трактора, для перевозки инструментов, семян, удобрений или других грузов.
Механизмы и рабочие инструменты, сконструированные для установки на тракторах товарной позиции 8701 в качестве сменного оборудования, относятся к соответствующим товарным позициям, даже если они представляются вместе с тракторами, независимо от того, установлены они на тракторах или нет.
3. Автомобильные шасси с кабиной включаются в товарные позиции 8702-8704, а не в товарную позицию 8706.
4. В товарную позицию 8712 включаются все двухколесные детские велосипеды. Прочие детские велосипеды включаются в товарную позицию 9503.
Дополнительные примечания :
1. В товарных позициях 8701, 8702, 8703, 8704 и 8716 термин "бывшие в эксплуатации" применяется к транспортным средствам, с момента выпуска которых прошло 3 года или более, независимо от величины пробега автотранспортного средства.
При отсутствии документального подтверждения даты изготовления транспортного средства год выпуска определяется по коду изготовления, указанному в идентификационном номере транспортного средства, при этом полный год выпуска исчисляется с 1 июля года изготовления.
2. В товарных позициях 8702 и 8703 термин "автомобили, специально предназначенные для медицинских целей" означает автомобили, имеющие специальные опознавательные знаки, оборудование звуковой и световой сигнализации, оснащенные носилками для транспортировки больного, приспособлениями для фиксации носилок в процессе перевозки и обеспечивающие транспортировку больного на установленных в них носилках.
3. В товарной позиции 8704 термин "полная масса транспортного средства" означает дорожную массу, указанную производителем как максимальная проектная масса транспортного средства, равную сумме собственной массы транспортного средства, максимальной массы груза, массы водителя и массы полного топливного бака.
4. В подсубпозициях 8716 39 300 1, 8716 39 590 1 и 8716 39 800 1 термин "полная масса" означает дорожную массу, указанную производителем как максимальная проектная масса полуприцепа или прицепа, равную сумме собственной массы полуприцепа или прицепа и максимальной массы груза.
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
(в про-
центах от
таможенной
стоимости
либо
в евро)

8703 21 909 1
- - - - - медициналық
мақсатқа арнайы дайындалған
автомобилдер
дана
қозғалтқышының көлемі 10, куб.см
0,1 евродан
аспайтын
8703 21 909 9
- - - - - өзгелері
дана
қозғалтқышының көлемі 10, куб.см
0,1 евродан аспайтын
8703 22
- - қозғалтқыш
цилиндрлерiнiң жұмыс көлемi
1000 см 3 астам, бiрақ 1500
см аспайтын:
8703 22 10
- - - жаңа:
8703 22 101 0
- - - - медициналық
мақсатқа арнайы дайындалған
автомобилдер
дана
0
8703 22 109
- - - - өзгелері:
8703 22 109 1
- - - - - тұруға арналып
жабдықталған моторлы көлік
құралдары
дана
қозғалтқышының көлемі 10, куб.см
0,1 евродан
аспайтын
8703 22 109 9
- - - - - өзгелері
дана
қозғалтқышының көлемі 10, куб.см
0,1 евродан аспайтын
8703 22 90
- - - бұрын пайдаланылған:
8703 22 901 0
- - - - медициналық мақсатқа арнайы дайындалған автомобилдер (2,3)
дана
0
8703 22 909
- - - - өзгелері:
8703 22 909 1
- - - - - шығарылған
уақытынан бастап 7 жылдан
астам уақыт өткен
дана
қозғалтқышының көлемі 10, куб.см
0,1 евродан
аспайтын
8703 22 909 9
- - - - - өзгелері
дана
қозғалтқышының көлемі 10, куб.см
0,1 евродан аспайтын
8703 23
- қозғалтқыш
цилиндрлерiнiң жұмыс көлемi
1500 см 3 астам, бiрақ 3000
см 3 аспайтын:
- - - жаңа:
8703 23 110 0
- - - - тұруға арналып
жабдықталған моторлы көлік
құралдары
дана
қозғалтқышының
көлемі 10,
куб.см
0,1 евродан
аспайтын
8703 23 19
- - - - өзгелері:
8703 23 191 0
- - - - - - қозғалтқыш
цилиндрінің жұмыс көлемі
1500 см 3 артық, 1800 см 3
аспайтын
дана
қозғалтқышының
көлемі 10,
куб.см
0,1 евродан
аспайтын
8703 23 192
- - - - - қозғалтқыш
цилиндрінің жұмыс көлемі
1800 см 3 артық, 3000 см 3
аспайтын:
8703 23 192 1
- - - - - - қозғалтқыш
цилиндрінің жұмыс көлемі
1800 см артық, 2300 см 3
аспайтын
дана
қозғалтқышының көлемі 10, куб.см
0,1 евродан
аспайтын
8703 23 192 2
- - - - - - өзгелері
дана
қозғалтқышының көлемі 10, куб.см
0,1 евродан
аспайтын
8703 23 199 0
- - - - - медициналық
мақсатқа арнайы дайындалған
автомобилдер (2,3)
дана
0
8703 23 90
- - - бұрын пайдаланылған:
8703 23 901
- - - - қозғалтқыш
цилиндрінің жұмыс көлемі
1500 см 3 артық, 1800 см 3
аспайтын:
8703 23 901 1
- - - - - шығарылған
уақытынан бастап 7 жылдан
астам уақыт өткен
дана
қозғалтқышының
көлемі 10,
куб.см
0,1 евродан
аспайтын
8703 23 901 9
- - - - - өзгелері
дана
қозғалтқышының көлемі 10, куб.см
0,1 евродан аспайтын
8703 23 902
- - - - қозғалтқыш
цилиндрінің жұмыс көлемі
1800 см 3 артық, 3000 см 3
аспайтын:
- - - - - қозғалтқыш
цилиндрінің жұмысшы көлемі
1800 см 3 артық, 2300 см 3
артпайды
8703 23 902 2
- - - - - - шығарылған
уақытынан бастап 7 жылдан
астам уақыт өткен
дана
қозғалтқышының көлемі 10, куб.см
0,1 евродан
аспайтын
8703 23 902 3
- - - - - - өзгелері
дана
қозғалтқышының көлемі 10,
куб.см

8703 21 909 1
- - - - - автомобили, с
момента выпуска которых
прошло более 7 лет
шт
10, но не
менее
0,1 евро
за куб.см
объема
двигателя
8703 21 909 9
- - - - - прочие
шт
10, но не
менее
0,1 евро
за куб.см
объема
двигателя
8703 22
- - с рабочим объемом
цилиндров двигателя более
1000 см3, но не более
1500 см 3 :
8703 22 10
- - - новые:
8703 22 101 0
- - - - автомобили,
специально предназначенные
для медицинских целей
(2, 3)
шт
0
8703 22 109
- - - - прочие:
8703 22 109 1
- - - - - моторные
транспортные средства,
оборудованные для
проживания
шт
10, но не
менее
0,1 евро
за куб.см
объема
двигателя
8703 22 109 9
- - - - - прочие
шт
10, но не
менее
0,1 евро
за куб.см
объема
двигателя
8703 22 90
- - - бывшие в
эксплуатации:
8703 22 901 0
- - - - автомобили,
специально предназначенные
для медицинских целей
(2, 3)
шт
0
8703 22 909
- - - - прочие:
8703 22 909 1
- - - - - автомобили, с
момента выпуска которых
прошло более 7 лет
шт
10, но не
менее
0,1 евро
за куб.см
объема
двигателя
8703 22 909 9
- - - - - прочие
шт
10, но не
менее
0,1 евро
за куб.см
объема
двигателя
8703 23
- - с рабочим объемом
цилиндров двигателя более
1500 см 3 , но не более
3000 см 3 :
- - - новые:
8703 23 110 0
- - - - моторные
транспортные средства,
оборудованные для
проживания
шт
10, но не
менее
0,1 евро
за куб.см
объема
двигателя
8703 23 19
- - - - прочие:
8703 23 191 0
- - - - - с рабочим объемом
цилиндров двигателя более
1500 см 3 , но не более
1800 см 3
шт
10, но не
менее
0,1 евро
за куб.см
объема
двигателя
8703 23 192
- - - - - с рабочим объемом
цилиндров двигателя более
1800 см 3 , но не более
3000 см 3 :
8703 23 192 1
- - - - - - с рабочим
объемом цилиндров двигателя
более 1800 см 3 , но не более
2300 см 3
шт
10, но не
менее
0,1 евро
за куб.см
объема
двигателя
8703 23 192 2
- - - - - - прочие
шт
10, но не
менее
0,1 евро
за куб.см
объема
двигателя
8703 23 199 0
- - - - - автомобили,
специально предназначенные
для медицинских целей
(2, 3)
шт
0
8703 23 90
- - - бывшие в
эксплуатации:
8703 23 901
- - - - с рабочим объемом
цилиндров двигателя более
1500 см 3 , но не более
1800 см 3 :
8703 23 901 1
- - - - - автомобили, с
момента выпуска которых
прошло более 7 лет
шт
10, но не
менее
0,1 евро
за куб.см
объема
двигателя
8703 23 901 9
- - - - - прочие
шт
10, но не
менее
0,1 евро
за куб.см
объема
двигателя
8703 23 902
- - - - с рабочим объемом
цилиндров двигателя более
1800 см 3 , но не более
3000 см 3 :
- - - - - с рабочим объемом
цилиндров двигателя более
1800 см 3 , но не более
2300 см 3
8703 23 902 2
- - - - - - автомобили, с
момента выпуска которых
прошло более 7 лет
шт
10, но не
менее
0,1 евро
за куб.см
объема
двигателя
8703 23 902 3
- - - - - - прочие
шт
10, но не
менее

8704 22 990 3
- - - - - - шығарылған
уақытынан бастап 5 жылдан
астам уақыт өткен
дана
0
8704 22 990 7
- - - - - - өзгелері
дана
0
8704 23
- - көлік құралдарының
толық массасы 20 т. асатын
8704 23 100 0
- - - жоғары радиоактивті
материалдарды арнаулы
тасымалдауға арналған
дана
0
- - - өзгелері:
8704 23 910
- - - - жаңа:
8704 23 910 1
- - - - - батпақты немесе
қарлы аудандардан ұзындығы
24 м. асатын үлкен аумақты
жүктерді тасуға арналған
екі жетекші тіркеме-арбасы
бар шынжыр табанды машина
дана
0

8704 22 990 3
- - - - - - с момента
выпуска которых прошло
более 5 лет
шт
0
8704 22 990 7
- - - - - - прочие
шт
0
8704 23
- - с полной массой
транспортного средства
более 20 т:
8704 23 100 0
- - - специально
предназначенные для
перевозки
высокорадиоактивных
материалов
шт
0
- - - прочие:
8704 23 910
- - - - новые:
8704 23 910 1
- - - - - 4-гусеничные
машины с двумя ведущими
тележками, предназначенные
для перевозки
крупногабаритных грузов
длиной свыше 24 м в
заболоченных или снежных
районах
шт
0

жұмыс көлемі 2500 см 3
аспайтын поршеньді
қозғалтқыш немесе ұшқын
арқылы іштен жанатын және
цилиндрінің жұмыс көлемі
2800 см 3 аспайтын поршеньді
қозғалтқышы; 8705 тауар
позициясындағы арнайы
мақсаттағы көлік құралдары
дана
0
8707 90 900
- - өзгелері:
8707 90 900 1
- - - жалпы массасы 20
тоннадан асатын жүк
автомобилін жинауға
арналған кабиналар
дана
0
8707 90 900 9
- - - өзгелері
дана
0
8708
8701-8705 тауар позициясының
моторлы көлiк құралдарының
бөлiктері жәнe керек-жарақтары:
8708 10
- бамперлер және олардың
бөлiктерi:
8708 10 100 0
- - өндірістік құрастыру
үшін: 8703 тауар позиция-
сындағы көлік құралдары;
8704 тауар позициясындағы
көлік құралдары, қысыммен
ұшқын арқылы іштен жанатын
(дизелмен немесе жартылай
дизелді) және цилиндрінің
жұмыс көлемі 2500 см 3
аспайтын поршеньді
қозғалтқышы немесе ұшқын
арқылы іштен жанатын және
цилиндрінің жұмыс көлемі
2800 см 3 аспайтын поршеньді
қозғалтқышы; 8705 тауар
позициясындағы көлік
құралдары
дана
0
8708 10 900 0
- - өзгелері
-
0
- шанақтардың (кабиналарды
қоса алғанда) бөлiктері
және өзге де керек-жарақтары:
8708 21
- - қауiпсiздiк белдiгi:
8708 21 100 0
- - - өндірістік құрастыру
үшін: 8703 тауар позициясын-
дағы көлік құралдары; 8704
тауар позициясындағы көлік
құралдары, қысыммен ұшқын
арқылы іштен жанатын
(дизелмен немесе жартылай
дизелді) және цилиндрінің
жұмыс көлемі 2500 см 3 аспайтын поршеньді
қозғалтқышы немесе ұшқын
арқылы іштен жанатын және
цилиндрінің жұмыс көлемі
2800 см 3 аспайтын
поршеньді қозғалтқышы; 8705
тауар позициясындағы көлік
құралдары
дана
0
8708 21 900 0
- - - өзгелері
дана
0
8708 29
- - өзгелері:
8708 29 100 0
- - - өндірістік құрастыру
үшін: қасында басқаратын
жүргізушісі бар және 8701
10 000 0 қосалқы позиция-
ларында көрсетілген
тракторлар; 8703 тауар
позициясындағы көлік
құралдары; 8704 тауар
позициясындағы көлік
құралдары, қысыммен ұшқын
арқылы іштен жанатын
(дизелмен немесе жартылай
дизелді) және цилиндрінің
жұмыс көлемі 2500 см 3
аспайтын поршенді
қозғалтқышы немесе ұшқын
арқылы іштен жанатын және
цилиндрінің жұмыс көлемі
2800 см 3 аспайтын поршенді
қозғалтқышы; 8705 тауар
позициясындағы көлік құралдары
-
0
8708 29 900 0
- - - өзгелері
-
0
8708 30
- тежегiштер, сервокүшейткiшi бар
тежегiштер, олардың
бөлiктерi:
8708 30 100 0
- - өндірістік құрастыру
үшін: қасында басқаратын
жүргізушісі бар және 8701
10 000 0 қосалқы
позицияларында көрсетілген
тракторлар; 8703 тауар
позициясындағы көлік
құралдары; 8704 тауар
позициясындағы көлік
құралдары, қысыммен ұшқын
арқылы іштен жанатын
(дизелмен немесе жартылай
дизелді) және цилиндрінің

двигателя не более 2500 см 3
или с поршневым двигателем
внутреннего сгорания с
искровым зажиганием и
рабочим объемом цилиндров
двигателя не более 2800 см 3
моторных транспортных
средств специального
назначения товарной позиции
8705
шт
0
8707 90 900
- - прочие:
8707 90 900 1
- - - кабины для сборки
грузовых автомобилей общей
массой более 20 тонн
шт
0
8707 90 900 9
- - - прочие
шт
0
8708
Части и принадлежности
моторных транспортных
средств товарных позиций
8701-8705:
8708 10
- бамперы и их части:
8708 10 100 0
- - для промышленной
сборки: транспортных
средств товарной позиции
8703; транспортных средств
товарной позиции 8704 с
поршневым двигателем
внутреннего сгорания с
воспламенением от сжатия
(дизелем или полудизелем)
и рабочим объемом цилиндров
двигателя не более 2500 см 3
или с поршневым двигателем
внутреннего сгорания с
искровым зажиганием и
рабочим объемом цилиндров
двигателя не более 2800 см 3
транспортных средств
товарной позиции 8705
шт
0
8708 10 900 0
- - прочие
-
0
- части и принадлежности
кузовов (включая кабины)
прочие:
8708 21
- - ремни безопасности:
8708 21 100 0
- - - для промышленной
сборки: транспортных
средств товарной позиции
8703; транспортных средств
товарной позиции 8704 с
поршневым двигателем
внутреннего сгорания с
воспламенением от сжатия
(дизелем или полудизелем) и
рабочим объемом цилиндров
двигателя не более 2500 см 3
или с поршневым двигателем
внутреннего сгорания с
искровым зажиганием и
рабочим объемом цилиндров
двигателя не более 2800 см 3
транспортных средств
товарной позиции 8705
шт
0
8708 21 900 0
- - - прочие
шт
0
8708 29
- - прочие:
8708 29 100 0
- - - для промышленной
сборки: тракторов,
управляемых рядом идущим
водителем и указанных в
подсубпозиции
8701 10 000 0; транспортных
средств товарной позиции
8703; транспортных средств
товарной позиции 8704 с
поршневым двигателем
внутреннего сгорания с
воспламенением от сжатия
(дизелем или полудизелем) и
рабочим объемом цилиндров
двигателя не более 2500 см 3
или с поршневым двигателем
внутреннего сгорания с
искровым зажиганием и
рабочим объемом цилиндров
двигателя не более 2800 см 3
транспортных средств
товарной позиции 8705
-
0
8708 29 900 0
- - - прочие
-
0
8708 30
- тормоза, тормоза с
сервоусилителем, их части:
8708 30 100 0
- - для промышленной
сборки: тракторов,
управляемых рядом идущим
водителем и указанных в
подсубпозиции
8701 10 000 0; транспортных
средств товарной позиции
8703; транспортных средств
товарной позиции 8704 с
поршневым двигателем
внутреннего сгорания с
воспламенением от сжатия
(дизелем или полудизелем) и
рабочим объемом цилиндров

8805 21 000 0
- - әуе ұрысының ұқсатқыштары және
олардың бөлiктерi
-
0
8805 29 000 0
- - өзгелері
-
0
89-топ
Кемелер, қайықтар және жүзгіш конструкциялар
Ескерту:
1. Жүзу құралдарының корпустары, салынып бiтпеген немесе жиынтықталмаған, жиналған, жиналмаған немесе бөлшектелген жүзу құралдары, сондай-ақ жиынтықталған, бiрақ жиналмағандар, егер олар нақты түрдегi жүзу құралдарының негiзгi сипаттамалары болмаса, онда бөлшектелгендерi 8906 тауар позициясына енгiзiледi.
Қосымша ескертулер:

8805 21 000 0
- - имитаторы воздушного
боя и их части
-
0
8805 29 000 0
- - прочие
-
0
Группа 89
Суда, лодки и плавучие конструкции
Примечание :
1. Корпуса плавучих средств, плавучие средства недостроенные или неукомлектованные, собранные, несобранные или разобранные, а также плавучие средства укомплектованные, но несобранные или разобранные включаются в товарную позицию 8906, если они не имеют основных характеристик плавучих средств конкретного типа.
Дополнительные примечания :

1. 8901 10 100 0, 8901 20 100 0, 8901 30 100 0, 8901 90 100 0, 8902 00 120 0, 8902 00 180 0, 8903 91 100 0, 8903 92 100 0, 8904 00 910 0 және 8906 90 100 0 кіші қосалқы позицияларында теңізде пайдалануға арналған және ұзындығы 12 м-ден кем емес (алдыңғы бөлігін қоспағанда) ең үлкен корпусы бар тек жүзу құралдары енгізілуі керек. Алайда, теңізде пайдаланылуға арналған, балық аулайтын және құтқарушы кемелер олардың ұзындығына байланысты қаралмауы тиіс.
2. 8905 10 100 0 және 8905 90 100 0 кіші қосалқы қосалқы позицияларында тек теңізде пайдалануға арналған жүзу құралдары және жүзбелi доктар енгізілуі керек.
3. 8908 тауар позициясында "Кемелер және бұзуға арналған өзге де жүзу құралдары" сөзі өзіне мына жағдайларда келесі өнімдерді  қосады, олар қарапайым құрал жабдықтардың бөліктері болып:
- артық бөліктер (мысалға, бұрандалы ескектер) бұрын пайдаланылған немесе жаңа;
- ашылмалы өнімдер (жиһаз, камбузды жабдықтар, ыдыс аяқ және т.б.) бұрын пайдаланғандығы жайлы анық ізі бар.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бір.
Баж ставкасы (кеден құнының пайызымен не евромен)

1. В подсубпозиции 8901 10 100 0, 8901 20 100 0, 8901 30 100 0, 8901 90 100 0, 8902 00 120 0, 8902 00 180 0, 8903 91 100 0, 8903 92 100 0, 8904 00 910 0 и 8906 90 100 0 должны включаться только плавучие средства, предназначенные для морской эксплуатации и имеющие наибольшую длину корпуса (исключая выступающие части) не менее 12 м. Однако рыболовные и спасательные суда, предназначенные для морской эксплуатации, следует рассматривать как таковые независимо от их длины.
2. В подсубпозиции 8905 10 100 0 и 8905 90 100 0 должны включаться только плавучие средства и плавучие доки, предназначенные для морской эксплуатации.
3. В товарной позиции 8908 выражение "суда и прочие плавучие конструкции, предназначенные на слом" включает в себя следующие изделия при условии, что они являлись частями их обычного оборудования:
- запасные части (например, винты гребные) бывшие в употреблении или новые;
- съемные изделия (мебель, камбузное оборудование, посуда и т.д.) с явными следами их использования ранее.
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
(в про-
центах от
таможенной
стоимости
либо
в евро)

Ескерту. 90-топқа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.04.14  N 338 (қолданысқа енгізілу тәртібін  3-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
Ескертулер:
1. Аталған топқа:
а) қатты резеңкеден (4016 тауар позициясы), табиғи немесе композициялық былғарыдан (4205 тауар позициясы) немесе тоқыма материалынан (5911 тауар позициясы) басқа, вулканизацияланған резеңкеден дайындалған, машиналарда, құралдарда немесе басқа да техникалық мақсаттарда пайдаланылатын бұйымдар;
б) олардың ұстаушы бекiтушi органға мақсатты әсерi тек олардың иiлгiштiгі есебiнен ғана жүзеге асырылатын тоқыма материалдарынан жасалған ұстаушы белдiктер немесе өзге де ұстаушы бұйымдар (мысалы, жүктi әйелдерге арналған бандаждар, кеуде бандаждары, қарындарға арналған бандаждар, буындардың немесе бұлшық еттердiң бекiткiштерi) (XI бөлiм);
в) 6903 тауар позициясының отқа төзiмдi бұйымдары; зертханалық, химиялық немесе басқа да техникалық мақсаттарға арналған 6909 тауар позициясының қыш бұйымдары;
г) 7009 тауар позициясының оптикалық өңделмеген шыны айналары немесе оптикалық элементтер болып табылмайтын қымбат бағалы емес немесе қымбат бағалы материалдардан жасалған айналар (8306 тауар позициясы немесе 71-топ);
д) 7007, 7008, 7011, 7014, 7015 немесе 7017 тауар позицияларының тауарлары;
е) ХV бөлiмге 2-ескертуде көрсетiлген қымбат бағалы материалдардан жасалған жалпы мақсаттағы бөлiктер (ХV бөлiм) немесе пластмассадан жасалған ұқсас тауарлар (39-топ);
ж) 8413 тауар позициясының өлшеу құралдары бар сорғыштары; өлшенетiн жүктiң ауырлық күшін iске қосатын есептеу немесе бақылау жабдықтары немесе таразыларға арналған жеке жеткiзiлетiн теңдестiргiштер (8423 тауар позициясы); көтерушi немесе тиеп-түсiргiш жабдықтары (8425-8428 тауар позициялары); қағаз бен картонды кесуге арналған машиналардың барлық түрлерi (8441 тауар позициясы); құралдардың көрсет-кiштерiн есептеуге арналған оптикалық элементтерi бар құрылғыларды қоса алғанда (мысалы,"оптикалық" бөлгiш бастиектер), бiрақ өз бетiмен оптикалық құралдар ғана болып табылатын қондырғыларды (мысалы, юстирлық телескоптар) қоспағанда, 8486 позициясының машиналары және аппаратуралары (сенсибилизацияланған жартылай-өткiзгiш проекциялау немесе түсiруге арналған аппаратураны қоса алғанда);
з) велосипедтерде немесе моторлы көлiк құралдарында (8512 тауар позициясы) пайдаланылатын прожекторлар мен шамдар; 8513 тауар позициясының шағын электршамдары; жазуға, дыбысты шығаруға немесе қайта жазуға арналған кинемотографикалық аппараттар (8519 тауар позициялары); дыбыстық бастиектер (8522 тауар позициясы); кадрлық бейнелеу бейнекамералары, өзге де жазғыш камералар және цифрлық камералар (8525 тауар позициясы); кадрлық бейнелеу бейнекамералары, өзге де жазғыш камералар және цифрлық камералар (8525 тауар позициясы); радиолакациялық аппаратура, радионавигациялық аппаратура немесе алыстан басқарылатын радиоаппаратура (8526 тауар позициясы); талшықты-оптикалық, талшықты-оптикалық бұраулар немесе кәбілдерге арналған қосқыштар (8536 тауар позициясы); 8537 тауар позициясының цифрлық басқару аппараттары 8539 тауар позициясының бағытты сәулелiк герметикалық шамдары: 8544 тауар позициясының талшықтық-оптикалық кәбілдері;
и) 9405 тауар позициясының прожекторлары немесе шамдары;
к) 95-топтың бұйымдары;
л) олар дайындалатын материал бойынша жiктелетiн көлемдi өлшеуге арналған ыдыстар; немесе
м) орауыштар, иіршіктер немесе ұқсас тасығыштар (өздерi дайындалған материал бойынша жiктелуi тиiс болатын, мысалы, 3923 тауар позициясында немесе ХV бөлiмде) енгізiлмейдi.

Сноска. Группа 90 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 14.04.2008 N 338 (порядок введения в действие см. п.3 ).
Примечания :
1. В данную группу не включаются:
а) изделия, используемые в машинах, приспособлениях или для других технических целей, изготовленные из вулканизованной резины, кроме твердой резины (товарная позиция 4016), натуральной или композиционной кожи (товарная позиция 4205) или текстильного материала (товарная позиция 5911);
б) поддерживающие ремни или иные поддерживающие изделия из текстильных материалов, целенаправленное воздействие которых на поддерживаемый или фиксируемый орган осуществляется только за счет их эластичности (например, бандажи для беременных женщин, грудные бандажи, бандажи для живота, фиксаторы суставов или мускулов) (раздел XI);
в) огнеупорные изделия товарной позиции 6903; изделия керамические для лабораторных, химических или других технических целей товарной позиции 6909;
г) оптически необработанные стеклянные зеркала товарной позиции 7009 или зеркала из недрагоценных или драгоценных металлов, не являющиеся оптическими элементами (товарная позиция 8306 или группа 71);
д) товары товарной позиции 7007, 7008, 7011, 7014, 7015 или 7017;
е) части общего назначения, указанные в примечании 2 к разделу XV, из недрагоценных металлов (раздел XV) или аналогичные товары из пластмасс (группа 39);
ж) насосы с измерительными приборами товарной позиции 8413; счетное или контрольное оборудование, приводимое в действие силой тяжести взвешиваемого груза, или поставляемые отдельно разновесы для весов (товарная позиция 8423); подъемное или погрузочно-разгрузочное оборудование (товарные позиции 8425 - 8428); машины всех видов для резки бумаги и картона (товарная позиция 8441); приспособления для регулирования положения обрабатываемых деталей или инструмента на станках товарной позиции 8466, включая приспособления с оптическими элементами для считывания показаний приборов (например, "оптические" делительные головки), но за исключением тех устройств, которые сами по себе являются исключительно оптическими приборами (например, юстировочные телескопы); счетные машины (товарная позиция 8470); клапаны и другая арматура (товарная позиция 8481); машины и аппаратура (включая аппаратуру для проецирования или нанесения рисунка маски на сенсибилизированные полупроводниковые материалы) товарной позиции 8486;
з) прожекторы или фары, используемые на велосипедах или моторных транспортных средствах (товарная позиция 8512); портативные электрические фонари товарной позиции 8513; кинематографические аппараты для записи, воспроизведения или повторной записи звука (товарная позиция 8519); звуковые головки (товарная позиция 8522); телевизионные камеры, цифровые камеры и записывающие видеокамеры (товарная позиция 8525); радиолокационная аппаратура, радионавигационная аппаратура или радиоаппаратура дистанционного управления (товаpная позиция 8526); соединители для волокон оптических, волоконно-оптических жгутов и кабелей (товарная позиция 8536); цифровые аппараты управления товарной позиции 8537; лампы герметичные направленного света товаpной позиции 8539; волоконно-оптические кабели товарной позиции 8544;
и) прожекторы или фары товарной позиции 9405;
к) изделия группы 95;
л) емкости для измерения объема, классифицируемые по материалу, из которого они изготовлены; или
м) катушки, бобины или аналогичные носители (которые должны классифицироваться по материалу, из которого они изготовлены, например, в товарной позиции 3923 или в разделе XV).

2. 1-ескертудiң ережелерiн сақтаған жағдайда, аталған топқа енгiзiлген машиналардың, аппараттардың, аспаптардың немесе бұйымдардың бөлiктерi мен керек-жарақтары мына ережелерге сәйкес жiктелуi тиiс:
а) аталған топтың немесе 84, 85 немесе 91-топтардың тауар позицияларының бiрiне (8487, 8548 немесе 9033 тауар позицияларынан басқа) енгiзiлген тауарлар болып табылатын бөлiктер мен керек-жарақтар барлық жағдайларда тиiстi тауар позицияларына енгiзiледi;
б) тек қана немесе негiзiнен машиналардың, аспаптардың немесе аппараттардың белгiлi бiр түрiнде немесе бiр тауар позициясына енгiзiлетiн бiрнеше машиналарда, аспаптарда немесе аппараттарда пайдалануға арналған өзге де бөлiктер мен керек-жарақтар (оның iшiнде 9010, 9013 немесе 9031 тауар позицияларының машиналары, аспаптары немесе аппараттары) осы машиналармен, аспаптармен немесе аппараттармен бiрге енгiзiледi;
в) өзге де барлық бөліктер мен керек-жарақтар 9033 тауар позициясына енгiзiледi.
3. ХVI бөлiмге 3 және 4-ескертулердiң ережелерi де аталған топқа қолданылады.
4. 9005 тауар позициясына қару-жарақты орнатуға арналған телескопиялық нысаналар, сүңгуiр қайықтарға немесе танктерге арналған телескопиялық перископтар немесе аталған топқа немесе ХVI бөлiмге енгiзілетiн машиналарға, қондырғыларға, аспаптарға немесе аппараттарға орнатылатын көру түтіктері.
5. Егер аталған ескертудi 9013 тауар позициясына да, 9031 тауар позициясына да енгiзу мүмкiн болса, өлшеулiк немесе бақылаулық оптикалық құралдар, қондырғылар немесе машиналар 9031 тауар позициясына енгiзiледі.
6. 9021 тауар позициясының "ортопедиялық құралдар" терминi:
- дене деформацияларының алдын алуға немесе түзетуге; немесе
- науқастан, операциядан немесе зақымданудан кейiн дене бөлiктерiн ұстауға немесе бекiтуге арналған құралдарды бiлдiредi.
Ортопедиялық құралдарға, олардың немесе (1) тапсырысқа арналған өлшемдерi бойынша дайындалуы немесе (2) жаппай өндiруге арналып, қос-қостап емес, бiр затпен берiлуi және кез келген аяққа бiрдей келетiндей болып әзiрленуi шартымен, ортопедиялық жай-күйлердi түзету үшiн дайындалатын аяқ-киiмдер мен арнайы ұлтарақтар жатады.
7. 9082 тауар позициясына тек:
а) сұйықтар мен газдардың шығыстарын, деңгейiн, қысымын немесе басқа да ауыспалы параметрлерiн автоматты түрде реттеуге арналған немесе олардың әрекетi бұл параметрдi талап ететiн өлшемге келтiру және оның өзгерiстерiн тұрақтандыра отырып, шын мәнiндегi шамасын тұрақты түрде немесе кезең-кезеңiмен өлшей отырып ұстау үшiн құрастырылатын реттеуге жататын параметрге сәйкес өзгерiп тұратын электр құбылыстарына негiзделiнетiндігiне немесе негiзделмейтiндiгiне қарамастан, температураны автоматты түрде реттеуге арналған құралдар мен қондырғылар; және
б) олардың әрекетi бұл параметрдi талап етiлетiн өлшемге келтiру және оны өзгерiстерiн тұрақтандыра отырып, шын мәнiндегi шамасын тұрақты түрде немесе кезең-кезеңiмен өлшей отырып ұстау үшін құрастырылатын реттеуге жататын параметрге қарай өзгерiп тұратын электр құбылысына негiзделетiн электрлiк емес шамаларды автоматты түрде реттеуге арналған электр шамалардың автоматты реттегiштерi мен құралдары немесе қондырғылары ғана енгiзiледi.
Қосымша ескертулер:

2. При условии соблюдения положений примечания 1 части и принадлежности к машинам, аппаратам, инструментам или изделиям, включаемым в данную группу, должны классифицироваться согласно следующим правилам:
а) части и принадлежности, являющиеся товарами, включаемыми в одну из товарных позиций данной группы или группы 84, 85 или 91 (кроме товарной позиции 8487, 8548 или 9033), во всех случаях включаются в соответствующие товарные позиции;
б) прочие части и принадлежности, предназначенные для использования исключительно или в основном в определенном виде машин, инструментов или аппаратов или в нескольких машинах, инструментах или аппаратах, включаемых в одну товарную позицию (в том числе машины, инструменты или аппараты товарной позиции 9010, 9013 или 9031), включаются вместе с этими машинами, инструментами или аппаратами;
в) все прочие части и принадлежности включаются в товарную позицию 9033.
3. Положения примечаний 3 и 4 к разделу ХVI применимы также к данной группе.
4. В товарную позицию 9005 не включаются телескопические прицелы для установки на оружии, телескопические перископы для подводных лодок или танков или зрительные трубы, устанавливаемые на машинах, устройствах, приборах или аппаратах, включаемых в данную группу или раздел XVI; такие телескопические прицелы и зрительные трубы включаются в товарную позицию 9013.
5. Измерительные или контрольные оптические приборы, устройства или машины, которые, если бы не данное примечание, можно было бы включать как в товарную позицию 9013, так и в товарную позицию 9031, включаются в товарную позицию 9031.
6. В товарной позиции 9021 термин "приспособления ортопедические" означает приспособления для:
- предотвращения или коррекции телесных деформаций; или
- поддержки или фиксации частей тела после болезни, операции или повреждения.
К ортопедическим приспособлениям относятся обувь и специальные стельки, изготовленные для коррекции ортопедических состояний, при условии, что они или (1) изготовлены по меркам на заказ, или (2) массового производства, представленные одним предметом, а не парами и разработаны так, чтобы одинаково подходить для любой ноги.
7. В товарную позицию 9032 включаются только:
а) приборы и устройства для автоматического регулирования расхода, уровня, давления или других переменных параметров жидкостей или газов или для автоматического регулирования температуры, независимо от того, основано или нет их действие на электрическом явлении, изменяющемся в соответствии с параметром, подлежащим регулированию, которые сконструированы для того, чтобы приводить этот параметр к требуемой величине и удерживать его, стабилизируя от возмущений, постоянно или периодически измеряя действительную величину; и
б) автоматические регуляторы электрических величин и приборы или устройства для автоматического регулирования неэлектрических величин, действие которых основано на электрическом явлении, изменяющемся в зависимости от параметра, подлежащего регулированию, которые сконструированы для того, чтобы приводить этот параметр к требуемой величине и удерживать его, стабилизируя от возмущений, постоянно или периодически измеряя действительную величину.
Дополнительное примечание :

1. "Электронды" термині 9015 10 100 0, 9015 20 100 0, 9015 30 100, 9015 40 100 0, 9015 80 110 0, 9015 80 190 0, 9024 10 100 0, 9024 80 100 0, 9025 19 200 0, 9025 80 400 0, 9026 10 210, 9026 10 290, 9026 20 200, 9026 80 200 0, 9027 10 100 0, 9027 80 110 0, 9027 80 130 0, 9027 80 170 0, 9030 20 500 0, 9030 33 300, 9030 89 300 0, 9031 80 320 0, 9031 80 340 0, 9031 80 380 0 және 9032 10 200 0 кіші қосалқы позицияларында 8540, 8541 және 8542 тауар позицияларында бір не бірнеше бұйымдарды қосатын аспаптар мен аппаратты білдіреді. Алайда, бұл 8540, 8541 және 8542 тауар позицияларындағы бұйымдарға жатпауға тиіс, олардың функциясы тек токты реттеп тұру не аспаптар мен аппараттардың жабдықтау блогінің құрамына кіреді.
СЭҚ ТН
коды
Позицияның атауы Қос. өлш. бір. Баж ставкасы
(кеден құнының
пайызымен не
евромен)
9001
Оптикалық талшықтар мен
талшықты оптикалық  бұраулар;
8544 тауар позициясында
көрсетiлгендерден басқа,
талшықты оптикалық  кәбілдер;
поляризацияланған
материалдардан жасалған
табақтар мен пластиналар;
линзалар (контактiлі
линзаларды қоса алғанда),
призмалар, шынылар және кез
келген материалдардан
жасалған, оптикалық жағынан
өңделмеген шыныдан жасалған
элементтерден басқа,
қасекiленбеген өзге де
оптикалық элементтер:

1. Термин "электронные" в подсубпозициях 9015 10 100 0, 9015 20 100 0, 9015 30 100, 9015 40 100 0, 9015 80 110 0, 9015 80 190 0, 9024 10 100 0, 9024 80 100 0, 9025 19 200 0, 9025 80 400 0, 9026 10 210, 9026 10 290, 9026 20 200, 9026 80 200 0, 9027 10 100 0, 9027 80 110 0, 9027 80 130 0, 9027 80 170 0, 9030 20 500 0, 9030 33 300, 9030 89 300 0, 9031 80 320 0, 9031 80 340 0, 9031 80 380 0 и 9032 10 200 0 означает приборы и аппараты, которые включают в себя одно или несколько изделий товарной позиции 8540, 8541 или 8542. Однако это не должно относиться к изделиям товарной позиции 8540, 8541 или 8542, функцией которых является исключительно выпрямление тока или которые входят в состав блока питания приборов или аппаратов.
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
(в про-
центах от
таможенной
стоимости
либо
в евро)
9001
Волокна оптические и жгуты
волоконно-оптические; кабели
волоконно-оптические, кроме
указанных в товарной позиции
8544; листы и пластины из
поляризационного материала;
линзы (включая контактные),
призмы, зеркала и прочие
оптические элементы, из
любого материала,
неоправленные, кроме таких
элементов из оптически не
обработанного стекла:

9021 90
- өзгелері:
9021 90 100 0
- - есту аппараттарына
бөлшектер мен керек-жарақтар
-
0
9021 90 900 0
- - өзгелері
-
0
9022
Рентгенографиялық немесе
радиотерапевтiк аппаратураны,
рентгендiк түтiктердi және
басқа да рентгендiк
сәулелену генераторларын,
кернеуi жоғары қысымды
генераторларды, басқару
қалқандары мен пульттерiн,
экрандарды тексеруге немесе
емдеуге арналан столдарды,
креслоларды және соған ұқсас
тексетуге немесе емделуге
арналғандарды қоса алғанда,
рентгендiк, альфа-, бета-
немесе гамма- сәулеленудi
пайдалануға негiзделген,
медициналық, хирургиялық,
стоматологиялық немесе
малдәрiгерлiк пайдалану үшiн
арналған немесе арналмаған
аппаратура:
- рентгенографиялық немесе
радиотерапевтiк аппаратураны
қоса алғанда, рентгендiк
сәулеленудi пайдалануға
негiзделген, медициналық,
хирургиялық, стоматологиялық
немесе малдәрiгерлiк
пайдалану үшiн арналған
немесе арналмаған аппаратура:
9022 12 000 0
- - компьютерлік томографтар
дана
0
9022 13 000 0
- - стоматологияда пайдалану
үшiн, өзгелері
дана
0
9022 14 000 0
- - медициналық, хирургиялық,
стоматологиялық немесе
ветеринарлық пайдалану үшiн
өзгесі
дана
0
9022 19 000 0
- - басқа да пайдалануға
арналған
дана
0
- рентгенографиялық немесе
радио-терапевтік аппаратураны
қоса алғанда, рентгендiк
альфа-,бета- немесе гамма-
сәулеленудi пайдалануға
негiзделген, медициналық,
хирургиялық, стоматологиялық
немесе малдәрiгерлiк
пайдалану үшiн арналған
немесе арналмаған аппаратура:

9021 90
- прочие:
9021 90 100 0
- - части и принадлежности
к слуховым аппаратам
-
0
9021 90 900 0
- - прочие
-
0
9022
Аппаратура, основанная на
использовании
рентгеновского, альфа-,
бета- или гамма-излучений,
предназначенная или не
предназначенная для
медицинского,
хирургического,
стоматологического или
ветеринарного использования,
включая аппаратуру
рентгенографическую или
радиотерапевтическую,
рентгеновские трубки и
прочие генераторы
рентгеновского излучения,
генераторы высокого
напряжения, щиты и пульты
управления, экраны, столы,
кресла и аналогичные изделия
для обследования или
лечения:
- аппаратура, основанная на
использовании рентгеновского
излучения, предназначенная
или не предназначенная для
медицинского,
хирургического,
стоматологического или
ветеринарного использования,
включая аппаратуру
рентгенографическую или
радиотерапевтическую:
9022 12 000 0
- - компьютерные томографы
шт
0
9022 13 000 0
- - для использования в
стоматологии, прочая
шт
0
9022 14 000 0
- - для медицинского,
хирургического или
ветеринарного использования,
прочая
шт
0
9022 19 000 0
- - для другого
использования
шт
0
- аппаратура, основанная на
использовании альфа-, бета-
или гамма-излучения,
предназначенная или не
предназначенная для
медицинского,
хирургического,
стоматологического или
ветеринарного использования,
включая аппаратуру
рентгенографическую или
радиотерапевтическую:

б) сағаттарға арналған шынжырлаp (нақты жағдайға қарай 7113 нeмесе 7117 тауар позициясы);
в) ХV бөлімнің 2-ескертуде көрсетілген, қымбат бағалы емес металдардан (XV бөлiм) жасалған жалпы мақсаттардағы бөлiктер немесе пластмассадан жасалған (39-топ) немесе қымбат бағалы металдардан немесе қымбат бағалы металдар жалатылған басқа да металдардан (әдетте 7115 тауар позициясы) жасалған ұқсас бұйымдар; алайда сағаттарға арналған серіппелер, барлық түрдегі сағаттардың бөлшектері ретінде жіктеледі (9114 тауар позициясы);
г) шарикті подшипниктерге арналған шариктеp (нақты жағдайға қарай 7326 немесе 8482 тауаp позициялары);
д) анкерлі тетіксіз жұмыс істеу үшін құрастырылған, 8412 тауар позициясының бұйымдары;
е) шарикті подшипниктер (8482 тауар позициясы); немесе
ж) бiрге немece басқа құрамдас бөлшектермен бірге сағат тетiктеріне әлi жиналмаған 85-топтың бұйымдары немесe тек қана немесе негізінен осындай тетіктердің бөлiктеpі (85-тoп) ретiнде пайдалануға арналған бұйымдар енгізілмейді.
2. 9101 тауар позициясына толығымен қымбат бағалы металдан немесе қымбат бағалы металл жалатылған металдан, немесе табиғи немесе 7101-7104 тауар позицияларындағы қопсытылған iнжумен, қымбат бағалы немесе жартылай қымбат бағалы тастармен (табиғи, жасанды немесе өзгертілген) үйлестірілген сол материалдардан дайындалған тағуға немесе өзімен бірге алып жүруге арналған сағаттар ғана енгізіледі. Қымбат бағалы металдармен әсемделген қымбат бағалы емес металдардан жасалған корпусы бар, тағуға немесе өзімен бірге алып жүруге арналған сағаттар 9102 тауаp позициясына енгізіледі.
3. Аталған топтағы "тағуға немесe өзiмен бiрге алып жүруге арналған, сағаттарға арналған сағат тетiктерi" термині жұмысы баланс-спираль жүйесiмен, кварцті осциллятормен немесе уақыт аралығын айқындайтын индикаторы немeсе оған механикалық индикатоp орнатылуы мүмкін жүйесi бар кез келген басқа жүйемен реттелетін құрылғыны білдіреді. Мұндай сағаттардың тетіктерiнің қалыңдығы 12 мм-ден аспауы, ал енi, ұзындығы немесе диаметрi 50 мм аспауы тиіс.
4. Сағат тетіктері мен кез келген түрдегі сағаттарда және өзге де бұйымдарда (мысалы, прецизионды аспаптарда) пайдалануға арналған басқа да бөлiктер 1-ескертуде көрсетілген жағдайлардан басқа, аталған топқа енгізіледі.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бір.
Баж ставкалары (кеден құнының пайызымен не евромен)
9101
Қымбат бағалы металдардан
немесе қымбат бағалы  металл
жалатылған металдардан
дайындалған корпусы бар секунд
өлшегіштердi қоса алғанда,
тағуға немесе өзiмен бipгe
алып жүруге арналған қол,
қалта немесе өзге де
сағаттар, мынадай электр
арқылы қозғалысқа келтiрiлетiн, орнатылған
секунд өлшегіші бар немесе
жоқ қол сағаттары:
- электр арқылы қозғалысқа
келтiрiлетiн, орнатылған
секунд өлшегіші бар немесе
жоқ қол сағаттары:

б) цепочки для часов (товарная позиция 7113 или 7117 в зависимости от конкретного случая);
в) части общего назначения, указанные в примечании 2 к разделу XV, из недрагоценных металлов (раздел XV) или аналогичные изделия из пластмасс (группа 39) или драгоценных металлов или других металлов, плакированных драгоценными металлами (как правило, товарная позиция 7115); однако пружины для часов классифицируются как части часов всех видов (товарная позиция 9114);
г) шарики для шарикоподшипников (товарная позиция 7326 или 8482 в зависимости от конкретного случая);
д) изделия товарной позиции 8412, сконструированные для работы без анкерного механизма;
е) подшипники шариковые (товарная позиция 8482); или
ж) изделия группы 85, еще не собранные вместе или с другими компонентами в часовые механизмы или в изделия, предназначенные для использования исключительно или главным образом как части таких механизмов (группа 85).
2. В товарную позицию 9101 включаются только часы для ношения на себе или с собой с корпусом, изготовленным полностью из драгоценного металла или металла, плакированного драгоценным металлом, или из тех же материалов в сочетании с природным или культивированным жемчугом, драгоценными или полудрагоценными камнями (природными, искусственными или реконструированными), товарных позиций 7101-7104. Часы, предназначенные для ношения на себе или с собой, с корпусами из недрагоценных металлов, инкрустированные драгоценными металлами, включаются в товарную позицию 9102.
3. В данной группе термин "часовые механизмы для часов, предназначенных для ношения на себе или с собой" означает устройства, работа которых регулируется системой баланс-спираль, кварцевым осциллятором или любой другой системой, определяющей интервалы времени, с индикатором или с системой, в которую может быть установлен механический индикатор. Толщина таких часовых механизмов должна быть не более 12 мм, а их ширина, длина или диаметр не более 50 мм.
4. Часовые механизмы и другие части, предназначенные для использования в часах любого вида и прочих изделиях (например, прецизионных инструментах), включаются в данную группу, кроме случаев, указанных в примечании 1.
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
(в про-
центах от
таможенной
стоимости
либо
в евро)
9101
Часы наручные, карманные
и прочие, предназначенные
для ношения на себе или с
собой, включая
секундомеры, с корпусом,
изготовленным из
драгоценного металла или
металла, плакированного
драгоценным металлом:
- часы наручные,
приводимые в действие
электричеством, имеющие
или не имеющие
встроенного секундомера:

9114 40 000 0
- платиналар мен көпiрлер
-
10
9114 90 000 0
- өзгелері
-
10
92-топ
Музыкалық аспаптар; олардың бөлшектері мен керек-жарақтары
Ескертулер:
1. Аталған топқа:
a) ХV бөлімнiң 2-ескертуде көрсетілген, қымбат бағалы емес металдардан жасалған жалпы мақсаттағы бөлшектеp (ХV бөлiм), немесе пластмассадан жасалған ұқсас тауарлар (39-топ);
б) аталған топқа енгізілген, аспаптармен бipге пайдалануға арналған, бiрақ олармен бiріктірiлмеген немесе осы аспаптармен бiр корпусқа орнатылмаған микрофондары, күшейткіштері, дыбысүдеткiштерi, бас телефондары, ажыратып-қосқыштары, стробос қаптары және өзге де қосалқы қондырғылар, аппаратура немесе 85 немесе 90-топтың жабдықтары;
в) ойыншық аспаптары мен құрылғылар (9503 тауар позициясы);
г) музыка аспаптарын тазалауға арналған щеткалар (9603 тауар позициясы); немесе
д) коллекциялауға (9705 немесе 9706 тауаp позициялары) немесе антиквариатқа  арналған заттаp енгізілмейді.
2. 9202 немесе 9206 тауаp позициясының музыка аспаптарында ойнау үшін пайдаланылатын, осы аспаптарымен бірге қажетті мөлшердегі ұсынылатын және олармен бірге пайдалануға арналған, ысқылар мен таяқтар және ұқсас керек-жарақтар тиісті аспаптар сияқты тауар позицияларына енгізіледі.
Музыка аспаптарымен бірге ұсынылатын 9209 тауаp позициясының карталары, дискілері және валиктері, көрсетілген аспаптардың құрамдас бөлшектері болып табылмайтын  дербес бұйымдар болып саналады.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бір.
Баж ставкалары (кеден құнының пайызымен не евромен)

9114 40 000 0
- платины и мосты
-
10
9114 90 000 0
- прочие
-
10
Группа 92
Инструменты музыкальные; их части и принадлежности
Примечания :
1. В данную группу не включаются:
а) части общего назначения из недрагоценных металлов (раздел XV), указанные в примечании 2 к разделу XV, или аналогичные товары из пластмасс (группа 39);
б) микрофоны, усилители, громкоговорители, головные телефоны, переключатели, стробоскопы и прочие вспомогательные устройства, аппаратура или оборудование группы 85 или 90, предназначенные для использования совместно с инструментами, включаемыми в данную группу, но не объединенные с ними или не установленные в одном корпусе с этими инструментами;
в) игрушечные инструменты и устройства (товарная позиция 9503);
г) щетки для чистки музыкальных инструментов (товарная позиция 9603); или
д) предметы для коллекционирования или антиквариат (товарная позиция 9705 или 9706).
2. Смычки и палочки и аналогичные приспособления, используемые для игры на музыкальных инструментах товарной позиции 9202 или 9206, представленные с такими инструментами в необходимом количестве и, очевидно, предназначенные для использования с ними, включаются в те же товарные позиции, что и соответствующие инструменты.
Карты, диски и валики товарной позиции 9209, представленные вместе с музыкальными инструментами, считаются самостоятельными изделиями, не являющимися составными частями указанных инструментов.
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
(в про-
центах от
таможенной
стоимости
либо
в евро)

9209 99 500 0
- - - - музыкалық
сандықшалардың тетіктері
-
5
9209 99 700 0
- - - - өзгелері
-
5
ХІХ бөлім
Қару-жарақтар мен оқ-дәрілер; олардың бөлшектері мен керек-жарақтары
93-топ
Қару-жарақтар мен оқ-дәрілер; олардың бөлшектері мен керек-жарақтары
Ескертулер :
1. Аталған топқа:
а) 36-топтың тауарлары (мысалы, соқпалы капсулдар, детонаторлар, белгі беру зымырандары);
б) XV бөлімде 2-ескертуде көрсетілген, қымбат бағалы емес металдардан жасалған жалпы мақсаттағы бөлшектер, немесе пластмассадан жасалған ұқсас бөлшектер (39-топ);
в) әскери өздігінен жүретін брондалған көлік құралдары (8710 тауар позициясы);
г) егер олар атыс қаруына орнатылмаса немесe олаp opнатылуы тиіс болатын атыс қаруымен ұсынылмаса, қарумен бiрге пайдалану үшiн жарамды телескопиялық нысаналар немесе өзге да оптикалық құрылғылар;
д) садақтар, жебелер, қылыштасуға арналған рапиралар немесе ойыншық қарулаp (95-топ); немеce

9209 99 500 0
- - - - механизмы
музыкальных шкатулок
-
5
9209 99 700 0
- - - - прочие
-
5
Раздел XIX
Оружие и боеприпасы; их части и принадлежности
Группа 93
Оружие и боеприпасы; их части и принадлежности
Примечания :
1. В данную группу не включаются:
а) товары группы 36 (например, ударные капсюли, детонаторы, сигнальные ракеты);
б) части общего назначения из недрагоценных металлов, указанные в примечании 2 к разделу XV, или аналогичные части из пластмасс (группа 39);
в) боевые самоходные бронированные транспортные средства (товарная позиция 8710);
г) телескопические прицелы или прочие оптические устройства, пригодные для использования с оружием, если они не установлены на огнестрельном оружии или не представлены с огнестрельным оружием, на котором они должны быть установлены (группа 90);
д) луки, стрелы, фехтовальные рапиры или игрушечное оружие (группа 95); или

e) коллекциялауға арналған заттар (9705 немесe 9706 тауар позициялары) немесe антиквариатқа енгізілмейді.
2. 9306 тауар позициясының "бөлшектеpгe" сілтеме 8526 тауар позициясының радио және радиолокациялық аппаратураға сілтеме таратылмайды.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бір.
Баж ставкалары (кеден құнының пайызымен не евромен)
9301
9307 тауар позициясының
револьверлерден, тапаншалардан
және қарулардан басқа, әскери
үлгідегі қарулар:
- мынадай артиллериялық қаруы
(мысалы, зеңбіректер,
гаубицалар және минометтер):

е) предметы для коллекционирования или антиквариат (товарная позиция 9705 или 9706).
2. В товарной позиции 9306 ссылка на "части" не распространяется на радио- и радиолокационную аппаратуру товарной позиции 8526.
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
(в про-
центах от
таможенной
стоимости
либо
в евро)
9301
Оружие военного образца,
кроме револьверов,
пистолетов и оружия
товарной позиции 9307:
- оружие артиллерийское
(например, пушки, гаубицы
и минометы):

9306 90 900 0
- - өзгелері
-
20
9307 00 000 0
Семсерлер, қылыштар, сапылаp,
найзалap, сүңгілер және ұқсас
қару-жарақтар, атап айтқанда
қару-жарақтардың бөлшектері,
олардың қынаптары мен қаптары
-
20
XX бөлім
Әртүрлі өнеркәсіп тауарлары
94-топ
Жиһаз; төсек керек-жарақтары, матрацтар, матрацтық
негіздері, диван жастықтары және ұқсас жиһаздық
керек-жарақтары; басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген
шамдар мен жарықтандыру жабдықтары; жарықтық маңдайша
жазулар, аты немесе атауы немесе мекен-жайы көрсетілген
жарықтық табличкалар және ұқсас бұйымдар;
жиналмалы құрылыс конструкциялары
Ескертулер:
1. Аталған топқа:
а) үрлеп немесе сумен толтырмалы матрацтар, 39, 40 немесе 63-топтардың жастықтары немесе диван жастықтары;
б) 7009 тауар позициясының еденге немесе жерге орнатуға арналған айналары, (мысалы, жылжымалы рамада орнатылған айналар (псише айналмалы айналар);
в) 71-топтың бұйымдары;
г) ХV бөлiмнiң 2-ескертуiнде көрсетiлген, қымбат бағалы емес металдардан жасалған (XV бөлiм) немесе пластмассадан жасалған ұқсас бұйымдар (39-топ) жалпы қолданыстағы бөлiктер, немесе 8303-тауар позициясының сейфтері;
д) 8418 тауар позициясының мұздатқыш немесе тоңазытқышы жабдықтың бөлiктерi ретiнде арнайы құрастырылған жиhаз; тiгiн машиналарға арналған арнайы құрастырылған жиhаз (8452 тауар позициясы);
e) 85-топтың шамдары мен жарықтандырғыш жабдықтары;
ж) 8518 тауар позициясының (8518 тауар позициясы), 8519-8521 тауар позицияларының (8522 тауар позициясы) немесе 8525-8528 тауар позицияларының (8529 тауар позициясы) аппаратурасының бөлiктерi ретінде арнайы құрастырылған жиhазы;
з) 8714 тауар позициясының бұйымдары;
и) 9018 тауар позициясының стоматологиялық жабдықтары немесе стоматологиялық түкiргіштер (9018 тауар позициясы) орнатылған стоматологиялық креслолар;
к) 91-топтың бұйымдары (мысалы, сағаттар мен сағаттардың корпустары); немесе
л) ойыншық жиhазы немесе ойыншық шамдары немесе ойыншық жарықтандырғыш жабдықтары (9503 тауар позициясы), бильярд үстелдерi немесе ойындарға әдейілеп арналған басқа да жиhаз (9504 тауар позициясы), қытай шамдары сияқты (9505 тауар позициясы), сиқырлар мен әшекейлер жасауға арналған бұйымдар (электр тiзбектерден басқа) енгiзiлмейдi.
2. 9401-9403 тауар позициясының бұйымдары (олардың бөлшектерiнен басқа) еденге немесе жерге арналған болса, олар сонда ғана аталған топқа енгiзiледi.) Алайда, төменде айтылған бұйымдар iлуге, қабырғаға шегелеп қоюға немесе бiрiнiң үстiне бiрiн бекiтуге арналған болса да, олар:
а) ыдыс-аяқ пен кiтап шкафтары, сөрелерi бар басқа да жиhаз және секциялық жиhаз;
б) отыруға арналған жиhаз және төсектер жоғарыда көрсетiлген тауар позицияларына енгiзiледi.
3. а) 9401-9403 тауар позицияларындағы тауарлар бөлiктерiне сiлтемелер, шишадан (айналарды қоса алғанда), мәрмәрдан немесе басқа да тастардан немесе 68 немесе 69-топта көрсетiлген өзге де материалдардан жасалған, беттерге және пластиналарға (нысан бойынша кесiлген немесе кесiлмеген, бiрақ басқа бөлiктермен бiрiктiрiлмеген) сiлтемелердi қамтымайды.
б) жеке ұсынылатын 9404 тауар позициясының бұйымдары, 9401, 9402 немесе 9403 тауар позицияларына тауарлардың бөлiктерi ретiнде енгiзiлмеуi тиiс.

9306 90 900 0
- - прочие
-
20
9307 00 000 0
Мечи, сабли, шпаги, палаши,
штыки, пики и аналогичное
оружие, части
перечисленного оружия,
ножны и чехлы к нему
-
20
Раздел XX
Разные промышленные товары
Группа 94
Мебель; постельные принадлежности, матрацы, основы матрацные,
диванные подушки и аналогичные набивные принадлежности мебели; лампы
и осветительное оборудование, в другом месте не поименованные или не
включенные; световые вывески, световые таблички с именем или
названием, или адресом и аналогичные изделия;
сборные строительные конструкции
Примечания :
1. В данную группу не включаются:
а) надувные или водяные матрацы, подушки или диванные подушки группы 39, 40 или 63;
б) зеркала, предназначенные для установки на пол или землю (например, зеркала на подвижной раме (псише - вращающиеся зеркала)) товарной позиции 7009;
в) изделия группы 71;
г) части общего назначения, указанные в примечании 2 к разделу XV, из недрагоценных металлов (раздел XV) или аналогичные изделия из пластмасс (группа 39), или сейфы товарной позиции 8303;
д) мебель, специально сконструированная как части холодильного или морозильного оборудования товарной позиции 8418; мебель, специально сконструированная для швейных машин (товарная позиция 8452);
е) лампы или осветительное оборудование группы 85;
ж) мебель, специально сконструированная как части аппаратуры товарной позиции 8518 (товарная позиция 8518), товарных позиций 8519 - 8521 (товарная позиция 8522) или товарных позиций 8525 - 8528 (товарная позиция 8529);
з) изделия товарной позиции 8714;
и) стоматологические кресла со встроенным стоматологическим оборудованием товарной позиции 9018 или стоматологическими плевательницами (товарная позиция 9018);
к) изделия группы 91 (например, часы и корпуса часов); или
л) игрушечная мебель или игрушечные лампы или игрушечное осветительное оборудование (товарная позиция 9503), бильярдные столы или другая мебель, специально предназначенная для игр (товарная позиция 9504), изделия для фокусов или украшений (кроме электрических гирлянд), таких как китайские фонарики (товарная позиция 9505).
2. Изделия (кроме их частей) товарных позиций 9401 - 9403 включаются в данные товарные позиции только в том случае, если они предназначены для установки на пол или на землю.
Однако нижеперечисленные изделия включаются в указанные выше товарные позиции даже в тех случаях, если они предназначены для подвешивания, закрепления на стене или установки одно на другое:
а) шкафы посудные и книжные, другая мебель с полками и секционная мебель;
б) мебель для сидения и кровати.
3а. В товарных позициях 9401 - 9403 ссылки на части товаров не включают в себя ссылки на листы или пластины (вырезанные или не вырезанные по форме, но не соединенные с другими частями) из стекла (включая зеркала), мрамора или других камней или из прочих материалов, указанных в группе 68 или 69.
3б. Изделия товарной позиции 9404, представленные отдельно, не должны включаться в товарную позицию 9401, 9402 или 9403 как части товаров.

4. 9406 тауар позициясының "жиналмалы құрылыс конструкциялар" терминi кәсiпорындарда толығымен дайындалған немесе бiрге берiлген, жергiлiктi жерде жиналған элементтердiң жиынтығы ретінде жеткiзiлетiн құрылысты бiлдiредi, мысалы: тұрғын үй немесе өндiрiстiк үй-жайлар, кеңселер, мектептер, дүкендер, жаппалар, гараждар немесе ұқсас құрылыстар.
5. 9403 50 000 1, 9403 60 100 1, 9403 60 900 1 кіші қосалқы позицияларында "брутто-масса" термині тауарды тасымалдау мен сақтау процесінде олардың сақталуын қамтамасыз ететін барлық буып-түю мен орамаларын қоса алғанда жалпы массасын білдіреді. Қайта пайдалануға жарамды барлық айқын жағдайларда тауардың жалпы массасына олардың орамалары материалдары немесе ыдыстарының салмағы кірмейді.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бір.
Баж ставкалары (кеден құнының пайызымен не евромен)

4. В товарной позиции 9406 термин "сборные строительные конструкции" означает строения, полностью изготовленные на предприятии или поставляемые как совокупность представленных вместе элементов, собираемых на месте, например: жилые или производственные помещения, конторы, школы, магазины, навесы, гаражи или аналогичные строения.
5. В подсубпозициях 9403 50 000 1, 9403 60 100 1, 9403 60 900 1 термин "брутто-масса" означает общую массу товара со всеми видами упаковочных материалов и тары, обеспечивающих его сохранность в процессе хранения и транспортировки. В общую массу товара не включается масса упаковочных материалов или тары, со всей очевидностью пригодных для повторного использования.
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
(в про-
центах от
таможенной
стоимости
либо
в евро)

9406 00 380 0
- - - өзгелері
-
15
9406 00 800 0
- - өзге материалдардан
жасалғандар
-
15
95-топ
Ойыншықтар, ойындар және спорт мүкәммәлі;
олардың бөлшектері мен керек-жарақтары
Ескертулер:
1. Аталған топқа:
а) балауыздар (3406 тауар позициясы);
б) фейерверктер немесе 3604 тауар позициясының өзге де пиротехникалық бұйымдар;
в) иiрiмжiп, дара жiптер, баулар немесе iшектер немесе бекiткен ұзындығы бар, бiрақ балық аулауға арналған қармақ жiбiнiң түрiнде дайындалмаған, 39-топқа, 4206 тауар позициясына немесе XI бөлiмге кiретiн, балық аулауға арналған ұқсас бұйымдар;

9406 00 380 0
- - - прочие
-
15
9406 00 800 0
- - из прочих материалов
-
15
Группа 95
Игрушки, игры и спортивный инвентарь; их части и принадлежности
Примечания :
1. В данную группу не включаются:
а) свечи (товарная позиция 3406);
б) фейерверки или прочие пиротехнические изделия товарной позиции 3604;
в) пряжа, мононити, шнуры или струны или аналогичные изделия для рыбной ловли, имеющие заданную длину, но не изготовленные в виде лески для рыбной ловли, входящие в группу 39, товарную позицию 4206 или раздел XI;

г) спорт дорбалары немесе 4202, 4303 немесе 4304 тауар позициясының басқа да бұйымдары;
д) 61 немесе 62-топтардың тоқыма материалдардан жасалған маскарад костюмдерi;
e) 63-топтың тоқыма жалаулар немесе флагдуктар, қайықтарға арналған желкендер, винсерфингке немесе құрлықтағы жолды көлiк құралдарына арналған тақтайлар;
ж) 64-топтың спорттық аяқ-киiмi (мұзды немесе роликтi конькилерi бекiтiлген коньки бәтеңкелерден басқа) немесе 65-топтың спорт бас киiмдерi;
з) атқа салт мiнiп жүруге арналған тросттар, шыбықтар, қамшылар немесе ұқсас бұйымдар (6602 тауар позициясы) немесе олардың бөлшектерi (6603 тауарлық позициясы);
и) қуыршақтарға немесе 7018 тауар позициясының өзге де ойыншықтарға арналған бекiтiлмеген шиша көздері;
к) XV бөлiмнiң 2-ескертуiнде көрсетiлген, қымбат бағалы емес металдардан жасалған (ХV бөлiм) жалпы қолданыстағы бөлiктер немесе пластмассадан жасалған ұқсас бұйымдар (39-топ);
л) қоңыраулар, гонгтар немесе 8306 тауар позициясының ұқсас бұйымдары;
м) сұйық насостар (8401 тауар позициясы), сұйықтықтар мен газдарды фильтрлеуге немесе тазалауға арналған жабдықтар (8421 тауар позициясы), электр двигательдерi (8501 тауар позициясы), электр трансформаторлары (8504 тауар позициясы) немесе қашықтан басқаратын радиоаппаратура (8526 тауар позициясы);
о) балалардың қос дөңгелектi велосипедтері (8712 тауар позициясы);
п) каноэ мен скифтер сияқты, спорт кемелерi (89-топ) немесе оларды іске қосатын құралдар (ағаштан жасалғандар 44-топқа жатады);
p) көзiлдiрiктер, қорғаушы көзiлдiрiктер немесе спортқа немесе ашық ауадағы ойындарға арналған ұқсас бұйымдар (9004 тауар позициясы);
c) манкiлер мен ысқырықтар (9208 тауар позициясы);
т) қару-жарақтар мен 93-топтың өзге де бұйымдары;
у) барлық түрдегi электр тiзбектерi (9405 тауар позициясы);
ф) paкеталарға арналған iшектер, палаткалар немесе кемпингке арналған басқа да құралдар немесе қолғаптар және митенкалер (дайындалған материалдар бойынша жіктелетiн) енгiзілмейдi; немесе
х) тәжірбиеде қолдануға арналған (олар дайындалған материалдарға сәйкес іріктеледі) ас және асханалық ыдыстар, ас құралдары және асханалық бұйымдар, әжетхана керек жарағы, кілемдер және өзге де тоқыма еден жабындылары, киімдер, төсек орындар, әжетхана, асхана және ұқсас бұйымдар.
2. Аталған топқа онда табиғи немесе қопсытылған iнжу, қымбат бағалы немесе жартылай қымбат бағалы тастар (табиғи, жасанды немесе өзгерген), қымбат бағалы металдар немесе қымбат бағалы металл жалатылған қымбат бағалы емес металдар тек елеусiз құрамдас бөлшектерi болып табылатын бұйымдар енгiзiледi.

г) спортивные сумки или другие изделия товарной позиции 4202, 4303 или 4304;
д) спортивная одежда или маскарадные костюмы из текстильных материалов группы 61 или 62;
е) текстильные флаги или флагдуки, или паруса для лодок, досок для виндсерфинга или для сухопутных транспортных средств, группы 63;
ж) спортивная обувь (кроме конькобежных ботинок с прикрепленными ледовыми или роликовыми коньками) группы 64 или спортивные головные уборы группы 65;
з) трости, хлысты, кнуты для верховой езды или аналогичные изделия (товарная позиция 6602) или их части (товарная позиция 6603);
и) неустановленные глаза стеклянные для кукол или прочих игрушек товарной позиции 7018;
к) части общего назначения, указанные в примечании 2 к разделу XV, из недрагоценных металлов (раздел XV) или аналогичные изделия из пластмассы (группа 39);
л) колокола, гонги или аналогичные изделия товарной позиции 8306;
м) насосы жидкостные (товарная позиция 8413), оборудование и устройства для фильтрования или очистки жидкостей или газов (товарная позиция 8421), электрические двигатели (товарная позиция 8501), электрические трансформаторы (товарная позиция 8504) или радиоаппаратура дистанционного управления (товарная позиция 8526);
н) спортивные транспортные средства (кроме саней для бобслея, тобогганов и аналогичных изделий) раздела XVII;
о) детские двухколесные велосипеды (товарная позиция 8712);
п) спортивные суда, такие как каноэ и скифы (группа 89) или средства для приведения их в движение (изготовленные из древесины относятся к группе 44);
р) очки, защитные очки или аналогичные изделия для спорта или игр на открытом воздухе (товарная позиция 9004);
с) манки или свистки (товарная позиция 9208);
т) оружие или прочие изделия группы 93;
у) электрогирлянды всех типов (товарная позиция 9405);
ф) струны для ракеток, палатки или другое снаряжение для кемпинга, или перчатки, рукавицы и митенки (классифицируемые по материалу, из которого они изготовлены); или
х) посуда столовая и кухонная, приборы столовые и кухонные принадлежности, туалетные принадлежности, ковры и прочие текстильные напольные покрытия, одежда, белье постельное, столовое, туалетное, кухонное и аналогичные изделия, предназначенные для практического использования (классифицируются в соответствии с материалом, из которого они изготовлены).
2. В данную группу включаются изделия, в которых природный или культивированный жемчуг, драгоценные или полудрагоценные камни (природные, искусственные или реконструированные), драгоценные металлы или недрагоценные металлы, плакированные драгоценными металлами, являются лишь незначительной составляющей.

3. Аталған топқа 1-ескертудiң ережелерi сақталған жағдайда, тек қана немесе негiзiнен аталған топтың тауарларымен бiрге пайдалануға арналған бөлiктер мен керек-жарақтар осы тауарлармен бiрге жiктелуi тиiс.
4. Жоғарыдағы 9503 тауар позициясының 1 ескерту ережелерін сақтау кезінде Негізгі ереженің 3 (б) түсіндірменің ережеге келісті жиынтықтар тәрізді қарастырылуы мүмкін емес бір немесе бірнеше бұйымдармен үйлескен осы тауар позициясының бұйымдары  inter alia  енгізіледі және болашақта жеке ұсынылатын бөлшектеп сатуға арналған бірге өлшеніп оралған бұйымдар және олардың ойыншықтарының негізгі қасиеттерімен үйлесетін жағдайда басқа тауар позициясында іріктелуі мүмкін.
5. 9503 тауар позициясына өздерiнiң тиiстiлігiне, нысанына немесе дайындалған материалына сәйкес тек жануарларға арналып бiрдейлендiрiлуі мүмкiн болатын тауарлар енгiзілмейдi, мысалы "үй жануарларына арналған ойыншықтар" (өздерiнiң тиiсті позицияларында жiктеледi).
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бір.
Баж ставкалары (кеден құнының пайызымен не евромен)
[9501]
[9502]
9503 00
Үш дөңгелектi велосипедтер,
самокаттар, педальдi автомо-
бильдер және дөңгелектері бар
ұқсас ойыншықтар; қуыршақтарға
арналған арбалар; қуыршақтар;
өзге де ойыншықтар; кiшiрейтiп
көрсететiн көлемдегi ("масштаб-
та") модельдер және iске қосыл-
ған немесе iске қосылмаған,
ойын-сауыққа арналған ұқсас
модельдер; барлық түрдегi бас
қатырғыштар:

3. При условии соблюдения положений примечания 1 к данной группе части и принадлежности, предназначенные исключительно или в основном для использования вместе с товарами данной группы, должны классифицироваться с этими товарами.
4. При условии соблюдения положений примечания 1 выше в товарную позицию 9503 включаются inter alia , изделия данной товарной позиции в сочетании с одним или несколькими предметами, которые не могут рассматриваться как наборы согласно положениям Основного правила интерпретации 3 (б) и которые, будучи представленными отдельно, могли бы классифицироваться в других товарных позициях, при условии, что изделия расфасованы вместе для розничной продажи, и их сочетание обладает основным свойством игрушек.
5. В товарную позицию 9503 не включаются товары, которые в соответствии с их назначением, формой или материалом, из которого они изготовлены, возможно идентифицировать как предназначенные исключительно для животных, например "игрушки для домашних животных" (классифицируются в их собственных соответствующих позициях).
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
(в про-
центах от
таможенной
стоимости
либо
в евро)
[9501]
[9502]
9503 00
Трехколесные велосипеды,
самокаты, педальные
автомобили и аналогичные
игрушки на колесах;
коляски для кукол; куклы;
прочие игрушки; модели в
уменьшенном размере ("в
масштабе") и аналогичные
модели для развлечений,
действующие или
недействующие;
головоломки всех видов:

г) ХV бөлiмнiң 2-ескертуiнде көрсетілген, қымбат бағалы емес металдардан жасалған (XV бөлiм) жалпы қолданыстағы бөлiктер немесе пластмассадан жасалған ұсас бұйымдар (39-топ);
д) 82-топтың, сабымен немесе оюланған немесе құйылған материалдардан жасалған басқа бөлiктерi бар пышақты немесе өзге де бұйымдар; алайда осы тауарлардың бөлек көрсетiлген саптары мен басқа да бөлiктерi, 9601 немесе 9602 тауар позициясына енгiзiледi;
e) 90-топтың бұйымдары (мысалы, көзiлдiрiктердiң жиектері (9003 тауар позициясы), стоматологияда пайдалану үшiн арналған немесе терапевтiк, хирургиялық немесе мал дәрiгерлiк мақсаттарға арналған (9018 тауар позициясы) рейсфедерлер (9017 тауар позициясы), щеткалар;
ж) 91-топтың бұйымдары (мысалы, барлық түрдегi сағаттарға арналған қаңқалар);
з) музыка аспаптары немесе бөлiктерi немесе олардың керек-жарақтары (92-топ);
и) 93-топтың бұйымдары (қару-жарақтар мен олардың бөлiктерi);
к) 94-топтың бұйымдары (мысалы, жиhаз, шамдар және жарықтандырғыш жабдықтар);
л) 95-топтың бұйымдары (ойыншықтар, ойындар, спорт мүкәммалы); немесе
м) өнер шығармалары, коллекциялық заттар немесе антиквариат (97-топ) енгiзiлмейдi.
2. 9602 тауар позициясының "оюлау үшiн жарамды, өсiмдiктерден немесе минералдардан алынатын материалдар" терминi мыналарды бiлдiредi:
а) қатты тұқымдар, дәндер, жаңғақтар, жаңғақтардың қабықтары және оюлау үшiн пайдаланылатын, өсiмдiктерден алынатын ұқсас материалдар (мысалы, "корозо" және "дум");
б) табиғи және агломерацияланған янтарь мен сепиолит, гагатқа ұқсас, гагат пен минералды заттар.

г) части общего назначения, указанные в примечании 2 к разделу XV, из недрагоценных металлов (раздел XV) или аналогичные изделия из пластмасс (группа 39);
д) ножевые или прочие изделия группы 82 с рукоятками или другими частями из резных или литых материалов; однако рукоятки или другие части этих товаров, представленные отдельно, включаются в товарную позицию 9601 или 9602;
е) изделия группы 90 (например, оправы для очков (товарная позиция 9003), рейсфедеры (товарная позиция 9017), щетки, предназначенные для использования в стоматологии или для терапевтических, хирургических или ветеринарных целей (товарная позиция 9018);
ж) изделия группы 91 (например, корпуса для часов всех видов);
з) музыкальные инструменты или части или их принадлежности (группа 92);
и) изделия группы 93 (оружие и его части);
к) изделия группы 94 (например, мебель, лампы и осветительное оборудование);
л) изделия группы 95 (игрушки, игры, спортивный инвентарь); или
м) произведения искусства, предметы коллекционирования или антиквариат (группа 97).
2. В товарной позиции 9602 термин "материалы растительного или минерального происхождения, пригодные для резьбы" означает:
а) твердые семена, зерна, орехи, скорлупу орехов и аналогичные материалы растительного происхождения, используемые для резьбы (например, "корозо" и "дум");
б) янтарь и сепиолит, природные и агломерированные, гагат и минеральные вещества, аналогичные гагату.

3. 9603 тауар позициясының "сыпырғыштарды немесе щетка бұйымдарын дайындауға арналған түйiндер мен будалар" терминi сыпырғыштарды немесе щеткаларды дайындауға қайта байлаусыз дайын болатын немесе белгiлi бiр нысан бойынша оларды жинауға дайындау үшiн үстiнен тегiстеу мен кесу сияқты аздаған өңдеудi талап ететiн жануарлардың жүнiнен, өсiмдiк талшықтарынан немесе өзге де материалдардан жасалған түзетілмеген түйiндер мен бумаларды бiлдiредi.
4. Аталған топқа олардың толығымен немесе iшiнара қымбат бағалы емес металдардан немесе қымбат бағалы металл жалатылған металдардан табиғи немесе қопсытылған iнжуден, қымбат бағалы немесе жартылай қымбат бағалы тастардан (табиғи, жасанды немесе өзгертiлген) тұратындығына қарамастан бөйымдар енгізiледi (9601-9606 немесе 9615 тауар позициясында көрсетiлгендерден басқа). Алайда, 9601-9606 және 9615 тауар позициялары табиғи немесе қопсытылған iнжу, қымбат бағалы немесе жартылай қымбат бағалы тастар (табиғи, жасанды немесе өзгертiлген), қымбат бағалы металдар немесе қымбат бағалы металл жалатылған металдар тек аз ғана құрамдас болып табылатын бұйымдарды қамтиды.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бір.
Баж ставкалары (кеден құнының пайызымен не евромен)

3. В товарной позиции 9603 термин "узлы и пучки, подготовленные для изготовления метел или щеточных изделий" означает неоправленные узлы и пучки из шерсти животных, растительных волокон или прочих материалов, готовые без переувязки к изготовлению метел или щеток или же требующие незначительной доработки, такой как подравнивание и подрезание по определенной форме сверху для подготовки их к сборке.
4. В данную группу включаются изделия (кроме указанных в товарных позициях 9601-9606 или 9615) независимо от того, состоят ли они полностью или частично из драгоценных металлов или металлов, плакированных драгоценными металлами, из природного или культивированного жемчуга, драгоценных или полудрагоценных камней (природных, искусственных или реконструированных). Однако товарные позиции 9601-9606 и 9615 включают изделия, в которых природный или культивированный жемчуг, драгоценные или полудрагоценные камни (природные, искусственные или реконструированные), драгоценные металлы или металлы, плакированные драгоценными металлами, являются только незначительной составляющей.
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
(в про-
центах от
таможенной
стоимости
либо
в евро)

9602 00 000 0
Кесу үшін жарамды, өсiмдiктен
немесе минералдан шыққан өңдел-
ген материалдар, және олардан
жасалған бұйымдар; балауыздан,
cтeapиннан, табиғи шайырлардан
немесе табиғи каучуктан немесе
модельдi пасталардан жасалған
қалыпқа келтiрiлген немесе
оюланған бұйымдар, және басқа
жерде аталмаған немесе
енгiзiлмеген, өзге де қалыпқа
келтiрiлген немесе оюланған;
өңделген, қатпаған желатин
(3503 тауар позициясының жела-
тиннен басқа) және қатпаған
желатиннен жасалған бұйымдар
-
5
9603
Сыпырғыштар, щеткалар (тетік-
тердің, аспаптардың немесе
көлiк құралдардың бөлiктерi
болып табылатын щеткаларды
қоса алғанда), едендi жинауға
арналған қозғалтқышсыз механи-
калық қол щеткалары, швабралар
және шаңды қағуға арналған қа-
уырсыннан жасалған сыпырғылар;
сыпырғыштарды немесе щетка бұ-
йымдарын жасау үшiн дайындалған
түйіндер мен будалар; сырлауға
арналған жастықшалар мен
бiлiкшелер; резеңкелi швабрлар
(ылғалды алуға арналған
резеңкелi бiлiкшелерден басқа):
9603 10 000 0
- шыбықтардан немесе басқа да
табиғи материалдардан жасалған,
бiрiктiрiп байланған, сабымен
немесе сабы жоқ сыпырғыштар
мен щеткалар
дана
5
- мынадай тіс щеткалары,
қырынуға арналған жаққыштар,
шашқа арналған щеткалар,
тырнаққа арналған щеткалар,
кiрпiкке арналған щеткалар
және оның iшiнде құралдардың
(аспаптардың) бөлшектерi болып
табылатын, жеке пайдаланыстағы
өзге де щеткалар:

9602 00 000 0
Обработанные материалы
растительного или
минерального происхождения,
пригодные для резьбы, и
изделия из них; изделия
формованные или резные из
воска, стеарина,
натуральных смол или
натурального каучука или
модельных паст, и прочие
формованные или резные
изделия, в другом месте не
поименованные или не
включенные; желатин
обработанный,
неотвержденный (кроме
желатина товарной позиции
3503) и изделия из
неотвержденного желатина
-
5
9603
Метлы, щетки (включая
щетки, являющиеся частями
механизмов, приборов или
транспортных средств),
щетки ручные механические
без двигателей для уборки
полов, швабры и метелки из
перьев для смахивания пыли;
узлы и пучки,
подготовленные для
изготовления метел или
щеточных изделий; подушечки
и валики малярные для
краски; резиновые швабры
(кроме резиновых валиков
для удаления влаги):
9603 10 000 0
- метлы и щетки, состоящие
из веток или других
растительных материалов,
связанных вместе, с
рукоятками или без рукояток
шт
5
- щетки зубные, помазки для
бритья, щетки для волос,
щеточки для ногтей, щеточки
для ресниц и прочие щеточки
индивидуального
пользования, в том числе
являющиеся частями
приспособлений (приборов):

б) театрлық сахна декорациялары, шығармашылық студияларға арналған сiрiлер немесе 9706 тауар позициясына енгiзілуге мүмкiн болғандардан басқа, безендiрiлген кенептен жасалған ұқсас заттар (5907 тауар позициясы); немесе
в) табиғи немесе қопсытылған iнжу, немесе қымбат бағалы немесе жартылай қымбат бағалы тастар (7101-7103 тауар позициясы) енгiзiлмейдi.
2. 9702 тауар позициясына "гравюрлардың, эстамптардың және литографиялардың түпнұсқалары" терминi автормен бiр немесе одан да көп тақтайларда қолмен жасалған, автормен пайдаланылатын техникаға немесе материалға байланысы жоқ, механикалық немесе фотомеханикалық тәсiлдерден басқа, қара-ақ немесе түрлi-түстi таңбаларды бiлдiреді.
3. 9703 тауар позициясына iрi сериялық өндiрiстiң көшiрмелерi немесе осы тауарлар суретшiмен салынған немесе шығарылған болса да, коммерциялық сипаттағы қолөнерлiк өндiрiстің бұйымдары енгізiлмейдi.
4а. Жоғарыда көрсетiлген 1-3-ескертулердiң ережелерi сақталған жағдайда, аталған топтың бұйымдары Номенклатураның қандай да бiр өзге тобына енгiзiлмей, тек қана аталған топқа енгiзiледi.
4б. 9706 тауар позициясына аталған топтың алғашқы тауар позицияларына енгiзiлген тауарлар енгiзiлмейдi.

б) театральные декорации, задники для художественных студий или аналогичные предметы из расписанного холста (товарная позиция 5907), за исключением тех, которые могут быть включены в товарную позицию 9706; или
в) жемчуг, природный или культивированный, или драгоценные или полудрагоценные камни (товарные позиции 7101-7103).
2. В товарной позиции 9702 термин "подлинники гравюр, эстампов и литографий" означает оттиски черно-белые или цветные, выполненные автором с одной или нескольких досок вручную, независимо от используемой автором техники или материала, за исключением механического или фотомеханического способа.
3. В товарную позицию 9703 не включаются репродукции крупносерийного производства или изделия ремесленного производства коммерческого характера, даже если эти товары нарисованы или созданы художниками.
4а. При условии соблюдения положений вышеуказанных примечаний 1-3 изделия данной группы включаются именно в данную группу, а не в какую-либо иную группу Номенклатуры.
4б. К товарной позиции 9706 не относятся товары, включаемые в предыдущие товарные позиции данной группы.

5. Егер рамалардың сипаты мен құны осы шығармаларға сәйкес болған жағдайда картиналарға, суреттерге, пастельдерге, коллаждарға немесе басқа да декоративтік бейнелеулерге, гравюрларға, эстамптарға немесе литографияларға арналған рамалар тиiстi позицияларға жатады. Аталған ескертулерде айтылған өнер шығармаларына сәйкес келмейтiн рамалар, сипаттар мен құндар, жеке жiктелуi тиiс.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос. өлш. бір.
Баж ставкалары (кеден құнының пайызымен не евромен)

5. Рамы для картин, рисунков, пастелей, коллажей или других декоративных изображений, гравюр, эстампов или литографий должны быть отнесены к тем же позициям, что и сами произведения искусства в том случае, если характер и стоимость рам соответствуют этим произведениям. Рамы, характер и стоимость которых не соответствуют произведениям искусства, перечисленным в данном примечании, должны классифицироваться отдельно.
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
(в про-
центах от
таможенной
стоимости
либо
в евро)

9705 00 000 0
Коллекциялар және зоология,
ботаника, минерология,
анатомия, тарих, археология,
палеонтология, этнография
немесе нумизматика жөнiндегi
коллекциялау заттары
-
0
9706 00 000 0
Көнелiгi 100 жылдан асатын
антиквариат
-
0
1. Белгiленген температураларда және күкiрттi сутегi (H 2 S) бар ортада жұмыс iстеу үшiн техникалық параметрлер мен белгiлеулер тиiстi жазумен: машиналар мен жабдықтар үшiн - паспортында, құбырлар үшiн зауыттық сынақтардың сертификатында расталуға тиiс.

9705 00 000 0
Коллекции и предметы
коллекционирования по
зоологии, ботанике,
минералогии, анатомии,
истории, археологии,
палеонтологии, этнографии
или нумизматике
-
0
9706 00 000 0
Антиквариат возрастом более
100 лет
-
0
1. Технические параметры и назначение для работы при установленных температурах и в среде, содержащей сероводород (H 2 S), должны быть подтверждены соответствующей записью: для машин и оборудования - в паспорте, для труб - в сертификате заводских испытаний.

2. Дайындалған сәтiнен бастап 10 жылдан асқан көлiк құралдарын әкелу кезiнде жүрiс шамасына қарамастан, көлiк құралының кеден құнының 15 пайызы мөлшерiнде кедендiк баж төленедi.
3. Медициналық мақсаттарға арнайы арналған автомобиль ауруды тасымалдау үшiн зембiлдермен, оны бекiтуге арналған тетiктермен жабдықталуға, арнайы тану таңбалары мен тиiстi дыбыс және жарық дабыл бергiштерi болуға, сондай-ақ ауруды онда орнатылатын медициналық зембiлдермен тасымалдау мүмкiндiгi болуға тиiс.
Қазақстан Республикасы аумағынан әкетілетін
тауарларға кеден баждарының ставкалары
Ескерту. Ставкаға өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2009.06.27.  N 987 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) Қаулысымен.
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос.
өлш.
бір.
Баж
ставкалары
(кеден
құнының
пайызымен
не евромен)
4101
Ipi қара малдың (буйволдарды
қоса алғанда) немесе жылқы
тұқымдас (өзге әдiспен буланған
немесе тұздалған, кептiрiлген,
пикелденген немесе консервiлен-
ген, бiрақ пергаментке келтiрi-
лiп иленбеген немесе одан әрi
өңдеуге түспеген) жануарлардың
түгi бар немесе түксiз, бүлiнген
немесе бүлiнбеген, өңделмеген
терiлерi:
4101 20
-  әрқайсысының салмағы құрғақ
түрде 8 кг-нан, кептiрiлiп тұз-
далған түрде 10 кг-нан, булан-
ған, дымқыл тұздалған күйде
немесе өзге консервiленген күйде
16 кг-нан аспайтын тұтас терiлер:
4101 20 100 0
- - буланған
дана
20, бірақ
1000 кг үшін
200 евродан
кем емес
4101 20 300 0
- - дымқыл тұздалған
дана
20, бірақ
1000 кг үшін
200 евродан
кем емес
4101 20 500 0
- - кептiрiлген немесе
кептiрiлiп тұздалған
дана
20, бірақ
1000 кг үшін
200 евродан
кем емес
4101 20 900 0
- - өзгелері
дана
20, бірақ
1000 кг үшін
200 евродан
кем емес
4101 50
- массасы 16 кг-нан асатын тұтас
терiлер:
4101 50 100 0
- - буланған
дана
20, бірақ
1000 кг үшін
200 евродан
кем емес
4101 50 300 0
- - дымқыл тұздалған
дана
20, бірақ
1000 кг үшін
200 евродан
кем емес
4101 50 500 0
- - кептiрiлген немесе
кептiрiлiп тұздалған
дана
20, бірақ
1000 кг үшін
200 евродан
кем емес
4101 50 900 0
- - өзгелері
дана
20, бірақ
1000 кг үшін
200 евродан
кем емес
4101 90 000 0
- өзгелері, тоқымдарын, жартылай
тоқымдарын және өңірлерін қоса
алғанда
-
20, бірақ
1000 кг үшін
200 евродан
кем емес
4102
Қойлардың немесе қозылардың өң-
делмеген терiлерi (өзге әдiспен
буланған немесе тұздалған,
кептiрiлген, пикелденген немесе
консервiленген, бiрақ пергамент-
ке келтiрiлiп иленбеген немесе
одан әрi өңдеуге түспеген) жүнi
бар немесе жүнсiз, бөлiнген не-
месе бөлiнбеген өңделмеген терi-
лерi, осы топтың 1в ескертуінде
алып тасталғандардан басқа:
4102 10
- жүні бар:
4102 10 100 0
- - қозылардың
дана
20, бірақ
1000 кг үшін
200 евродан
кем емес

2. При ввозе транспортных средств, с момента изготовления которых прошло более 10 лет, независимо от величины пробега, уплачивается таможенная пошлина в размере 15 процентов от таможенной стоимости транспортного средства.
3. Автомобиль, специально предназначенный для медицинских целей, должен быть оснащен носилками для транспортировки больного, приспособлениями для ее крепления, иметь специальные опознавательные знаки и соответствующую звуковую и световую сигнализацию, а также иметь возможность транспортировать больного на устанавливаемых в нем медицинских носилках.
Ставки таможенных пошлин на товары,
вывозимые с территории Республики Казахстан
Сноска. Ставки с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 27.06.2009 № 987 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
(в про-
центах от
таможенной
стоимости
либо
в евро)
4101
Необработанные шкуры
крупного рогатого скота
(включая буйволов) или
животных семейства лошадиных
(парные или соленые,
сушеные, золеные,
пикелеванные или
консервированные другим
способом, но не дубленые, не
выделанные под пергамент или
не подвергнутые дальнейшей
обработке), с волосяным
покровом или без волосяного
покрова, двоеные или
недвоеные:
4101 20
- целые шкуры, каждая массой
не более 8 кг в сухом
состоянии, 10 кг в
сухосоленом или 16 кг в
парном, мокросоленом или
ином консервированном виде:
4101 20 100 0
- - парные
шт
20, но не
менее
200 евро
за
1000 кг
4101 20 300 0
- - мокросоленые
шт
20, но не
менее
200 евро
за
1000 кг
4101 20 500 0
- - сушеные или сухосоленые
шт
20, но не
менее
200 евро
за
1000 кг
4101 20 900 0
- - прочие
шт
20, но не
менее
200 евро
за
1000 кг
4101 50
- целые шкуры массой более
16 кг:
4101 50 100 0
- - парные
шт
20, но не
менее
200 евро
за
1000 кг
4101 50 300 0
- - мокросоленые
шт
20, но не
менее
200 евро
за
1000 кг
4101 50 500 0
- - сушеные или сухосоленые
шт
20, но не
менее
200 евро
за
1000 кг
4101 50 900 0
- - прочие
шт
20, но не
менее
200 евро
за
1000 кг
4101 90 000 0
- прочие, включая чепраки,
получепраки и полы
-
20, но не
менее
200 евро
за
1000 кг
4102
Необработанные шкуры овец
или шкурки ягнят (парные или
соленые, сушеные, золеные,
пикелеванные или
консервированные другим
способом, но не дубленые, не
выделанные под пергамент или
не подвергнутые дальнейшей
обработке), с шерстным
покровом или без шерстного
покрова, двоеные или
недвоеные, кроме исключенных
примечанием 1в к данной
группе:
4102 10
- с шерстным покровом:
4102 10 100 0
- - ягнят
шт
20, но не
менее
200 евро
за
1000 кг

4102 10 900 0
- - өзгелері
дана
20, бірақ
1000 кг үшін
200 евродан
кем емес
- жүндері жоқ:
4102 21 000 0
- - пикелденген
дана
20, бірақ
1000 кг үшін
200 евродан
кем емес
4102 29 000 0
- - өзгелері
дана
20, бірақ
1000 кг үшін
200 евродан
кем емес
4103
Түктi немесе түксiз (өзге әдiс-
пен буланған немесе тұздалған,
кептiрiлген, пикелденген немесе
консервiленген, бiрақ пергамент-
ке келтiрiлiп иленбеген), бөлiн-
ген немесе бөлiнбеген өңделмеген
басқа терiлер, осы топтың 1б
немесе 1в-ескертулерінде алынып
тасталғандардан басқа:
4103 20 000 0
- рептилдер
-
20, бірақ
1000 кг үшін
200 евродан
кем емес
4103 30 000 0
- шошқалардың
дана
20, бірақ
1000 кг үшін
200 евродан
кем емес
4103 90
- өзгелері:
4103 90 100 0
- - ешкiлер мен лақтардың
дана
20, бірақ
1000 кг үшін
200 евродан
кем емес

4102 10 900 0
- - прочие
шт
20, но не
менее
200 евро
за
1000 кг
- без шерстного покрова:
4102 21 000 0
- - пикелеванные
шт
20, но не
менее
200 евро
за
1000 кг
4102 29 000 0
- - прочие
шт
20, но не
менее
200 евро
за
1000 кг
4103
Прочие необработанные шкуры
(парные или соленые,
сушеные, золеные,
пикелеванные или
консервированные другим
способом, но не дубленые, не
выделанные под пергамент или
не подвергнутые дальнейшей
обработке), с волосяным
покровом или без волосяного
покрова, двоеные или
недвоеные, кроме исключенных
примечанием 1б или 1в к
данной группе:
4103 20 000 0
- рептилий
-
20, но не
менее
200 евро
за
1000 кг
4103 30 000 0
- свиней
шт
20, но не
менее
200 евро
за
1000 кг
4103 90
- прочие:
4103 90 100 0
- - коз или козлят
шт
20, но не
менее
200 евро
за
1000 кг

4103 90 900 0
- - өзгелері
-
20, бірақ
1000 кг үшін
200 евродан
кем емес
5101
Кардтық немесе тарақпен тарауға
ұшырамаған жүн:
- - жабағыда жуылған жүндi қоса
алғанда:
5101 11 000 0
- -  қырқылған жүн
-
10, бірақ
1000 кг үшін
50 евродан
кем емес
5101 19 000 0
- - өзгесі
-
10, бірақ
1000 кг үшін
50 евродан
кем емес
- жуылған, карбондалмаған
5101 21 000 0
- - қырқылған жүн
-
10, бірақ
1000 кг үшін
50 евродан
кем емес
5101 29 000 0
- - өзгесі
-
10, бірақ
1000 кг үшін
50 евродан
кем емес
5101 30 000 0
- карбондалған
-
10, бірақ
1000 кг үшін
50 евродан
кем емес
5102
Кардтық немесе тарақпен тарауға
ұшырамаған, биязы немесе
қылшықты, жануарлардың қылы:
- жануарлардың биязы қылы:
5102 11 000 0
- - кашмир ешкілерінің
-
10, бірақ
1000 кг үшін
50 евродан
кем емес
5102 19
- - өзгесі:
10, бірақ
1000 кг үшін
50 евродан
кем емес
5102 19 100 0
- - - ангор үй қоянының
-
10, бірақ
1000 кг үшін
50 евродан
кем емес
5102 19 300 0
- - - альпактердің,
ламалардың немесе викуньннің
-
10, бірақ 1000 кг үшін 50 евродан
кем емес
5102 19 400 0
- - - түйенің немесе қодастың
немесе ангор ешкісінің, тибеттік
немесе басқа да тұқымдастардың
-
10, бірақ
1000 кг үшін
50 евродан
кем емес
5102 19 900 0
- - - үй қоянының (ангор үй
қоянынан басқа), қоянның,
құндыздың, суқұндыздың немесе
ондатраның
-
10, бірақ
1000 кг үшін
50 евродан
кем емес
5102 20 000 0
- жануарлардың қылшықты қылының
-
10, бірақ
1000 кг үшін
50 евродан
кем емес

4103 90 900 0
- - прочие
-
20, но не
менее
200 евро
за
1000 кг
5101
Шерсть, не подвергнутая
кардо- или гребнечесанию:
- немытая, включая шерсть,
мытую в руне:
5101 11 000 0
- - шерсть стриженая
-
10, но не
менее
50 евро за
1000 кг
5101 19 000 0
- - прочая
-
10, но не
менее
50 евро за
1000 кг
- мытая, некарбонизованная:
5101 21 000 0
- - шерсть стриженая
-
10, но не
менее
50 евро за
1000 кг
5101 29 000 0
- - прочая
-
10, но не
менее
50 евро за
1000 кг
5101 30 000 0
- карбонизованная
-
10, но не
менее
50 евро за
1000 кг
5102
Волос животных, тонкий или
грубый, не подвергнутый
кардо- или гребнечесанию:
- тонкий волос животных:
5102 11 000 0
- - кашмирских коз
-
10, но не
менее
50 евро за
1000 кг
5102 19
- - прочий:
5102 19 100 0
- - - ангорского кролика
-
10, но не
менее
50 евро за
1000 кг
5102 19 300 0
- - - альпаки, ламы или
викуньи
-
10, но не
менее
50 евро за
1000 кг
5102 19 400 0
- - - верблюда или яка, или
коз ангорской, тибетской
или подобных пород
-
10, но не
менее
50 евро за
1000 кг
5102 19 900 0
- - - кролика (кроме
ангорского кролика), зайца,
бобра, нутрии или ондатры
-
10, но не
менее
50 евро за
1000 кг
5102 20 000 0
- грубый волос животных
-
10, но не
менее
50 евро за
1000 кг

5103
Иіру қалдықтарын қоса алғанда,
бiрақ ыдыратылған шикiзатты
қоспағанда, жануарлардың жүнінің
немесе биязы немесе қылшықты
қылының қалдықтары:
5103 10
- жүннiң немесе жануарлардың
биязы қылының қыл-қыбыры:
5103 10 100 0
- - карбондалмаған
-
10, бірақ
1000 кг үшін
50 евродан
кем емес
5103 10 900 0
- - карбондалған
-
10, бірақ
1000 кг үшін
50 евродан
кем емес
5103 20
- жүннiң немесе жануарлардың
биязы қылының өзге де
қалдықтары:
5103 20 100 0
- - иірім жібінің қалдықтары
-
10, бірақ
1000 кг үшін
50 евродан
кем емес
- - өзгелері:
5103 20 910 0
- - - карбондалмаған
-
10, бірақ
1000 кг үшін
50 евродан
кем емес
5103 20 990 0
- - - карбондалған
-
10, бірақ
1000 кг үшін
50 евродан
кем емес
5103 30 000 0
- жануарлардың қылшықты қылының
қалдықтары
-
10, бірақ
1000 кг үшін
50 евродан
кем емес
5104 00 000 0
Жүннен немесе жануарлардың
биязы немесе қылшықты қылынан
ыдыратылған шикiзат
-
10, бірақ
1000 кг үшін
50 евродан
кем емес
7204 **
Қара металдардың қалдықтары мен
сынықтары; қайта балқытуға
арналған қара металдардың құйма
металдары (шикi құрамды құйма
металдар):

5103
Отходы шерсти или тонкого
или грубого волоса животных,
включая прядильные отходы,
но исключая расщипанное
сырье:
5103 10
- гребенные очесы шерсти
или тонкого волоса животных:
5103 10 100 0
- - некарбонизованные
-
10, но не
менее
50 евро за
1000 кг
5103 10 900 0
- - карбонизованные
-
10, но не
менее
50 евро за
1000 кг
5103 20
- отходы шерсти или тонкого
волоса животных прочие:
5103 20 100 0
- - отходы прядильные
-
10, но не
менее
50 евро за
1000 кг
- - прочие:
5103 20 910 0
- - - некарбонизованные
-
10, но не
менее
50 евро за
1000 кг
5103 20 990 0
- - - карбонизованные
-
10, но не
менее
50 евро за
1000 кг
5103 30 000 0
- отходы грубого волоса
животных
-
10, но не
менее
50 евро за
1000 кг
5104 00 000 0
Расщипанное сырье из шерсти
или тонкого или грубого
волоса животных
-
10, но не
менее
50 евро за
1000 кг
7204 * *
Отходы и лом черных
металлов; слитки черных
металлов для переплавки
(шихтовые слитки):

7204 10 000 0
- құйылған шойынның қалдықтары
мен сынықтары
-
15, бірақ
1000 кг үшін
20 евродан
кем емес
- легирленген болаттың
қалдықтары мен сынықтары
7204 21
- - тот басуға төзiмдi болаттар:
7204 21 100 0
- - - 8 мас.% немесе одан астам
никелі бар
-
15, бірақ
1000 кг үшін
20 евродан
кем емес
7204 21 900 0
- - - өзгелерi
-
15, бірақ
1000 кг үшін
20 евродан
кем емес
7204 29 000 0
- - өзгелерi
-
15, бірақ
1000 кг үшін
20 евродан
кем емес
7204 30 000 0
-  қалайы қабатымен жабылған
қара металдардың қалдықтары
мен сынықтары
-
15, бірақ
1000 кг үшін
20 евродан
кем емес
- - өзге де қалдықтар мен
сынықтар:
7204 41
- - дестеленген немесе
дестеленбеген токарь жоңқасы,
қиындылар, сынықтар, жонғылау
өндiрiстiң қалдықтары,
үгiндiлер, қиындылардың және
қалыптаудың қалдықтары:

7204 10 000 0
- отходы и лом литейного
чугуна
-
15, но не
менее
20 евро за
1000 кг
- отходы и лом легированной
стали:
7204 21
- - коррозионностойкой
стали:
7204 21 100 0
- - - содержащей 8 мас. %
или более никеля
-
15, но не
менее
20 евро за
1000 кг
7204 21 900 0
- - - прочей
-
15, но не
менее
20 евро за
1000 кг
7204 29 000 0
- - прочей
-
15, но не
менее
20 евро за
1000 кг
7204 30 000 0
- отходы и лом черных
металлов, покрытых слоем
олова
-
15, но не
менее
20 евро за
1000 кг
- отходы и лом прочие:
7204 41
- - токарная стружка,
обрезки, обломки, отходы
фрезерного производства,
опилки, отходы обрезки и
штамповки, пакетированные
или непакетированные:

7204 41 100 0
- - - токарь жоңқасы, қиындылар,
сынықтар, жоңғылау өндiрiсінiң
қалдықтары, үгінділері
-
15, бірақ
1000 кг үшін
20 евродан
кем емес
- - - қиындылардың және
қалыптаудың қалдықтары:
7204 41 910 0
- - - - пакеттелген
-
15, бірақ
1000 кг үшін
20 евродан
кем емес
7204 41 990 0
- - - -  өзгелерi
-
15, бірақ
1000 кг үшін
20 евродан
кем емес
7204 49
- -  өзгелерi:
7204 49 100 0
- - - ұсатылған (оймышталған)
-
15, бірақ
1000 кг үшін
20 евродан
кем емес
- - -  өзгелерi:
7204 49 300 0
- - - - пакеттелген
-
15, бірақ
1000 кг үшін
20 евродан
кем емес
7204 49 900 0
- - - - өзгелері
-
15, бірақ
1000 кг үшін
20 евродан
кем емес
7204 50 000 0
- қайта балқытуға арналған
құйма металдар (шикi құрамды
құйма металдар)
-
15, бірақ
1000 кг үшін
20 евродан
кем емес
7302
Темiр жол немесе трамвай жолдары
үшiн пайдаланылатын, қара
металдардан жасалған бұйымдар:
рельстердi бiріктiру немесе
бекiту үшiн арналған рельстер,
жанама рельстер және тiстi рель-
стер, ауыстырылатын рельстер,
қатаң қиылысу айқастырмалар,
ауыстырылатын штангалар және
өзге де көлденең қосылғыштар,
шпалдар, түйiспе жапсырмалар
және төсемдер, сыналар, тipeк
тақталар, iлмектi рельс бұранда-
малары, төсемдер мен кергiштер,
тұғырлар, жақтаулар және өзге де
бөлшектер:
7302 10
-  рельстер:
7302 10 100 0
- - түсті металдан бөлшектері
бар токжүргізгіштер
-
20, бірақ
1000 кг үшін
20 евродан
кем емес
- - өзгелері:
- - - жаңалары:
- - - - кең ұлтандық рельстер:
7302 10 210 0
- - - - - қума метрдің массасы
46 кг немесе одан астам
-
20, бірақ
1000 кг үшін
20 евродан
кем емес
7302 10 230 0
- - - - - қума метрдің массасы
27 кг немесе одан астам, бірақ
46 кг кем емес
-
20, бірақ
1000 кг үшін
20 евродан
кем емес

7204 41 100 0
- - - токарная стружка,
обрезки, обломки, отходы
фрезерного производства,
опилки
-
15, но не
менее
20 евро за
1000 кг
- - - отходы обрезки и
штамповки:
7204 41 910 0
- - - - пакетированные
-
15, но не
менее
20 евро за
1000 кг
7204 41 990 0
- - - - прочие
-
15, но не
менее
20 евро за
1000 кг
7204 49
- - прочие:
7204 49 100 0
- - - дробленые (резаные)
-
15, но не
менее
20 евро за
1000 кг
- - - прочие:
7204 49 300 0
- - - - пакетированные
-
15, но не
менее
20 евро за
1000 кг
7204 49 900 0
- - - - прочие
-
15, но не
менее
20 евро за
1000 кг
7204 50 000 0
- слитки для переплавки
(шихтовые слитки)
-
15, но не
менее
20 евро за
1000 кг
7302
Изделия из черных металлов,
используемые для
железнодорожных или
трамвайных путей: рельсы,
контррельсы и зубчатые
рельсы, переводные рельсы,
крестовины глухого
пересечения, переводные
штанги и прочие поперечные
соединения, шпалы, стыковые
накладки и подкладки,
клинья, опорные плиты,
крюковые рельсовые болты,
подушки и растяжки, станины,
поперечины и прочие детали,
предназначенные для
соединения или крепления
рельсов:
7302 10
- рельсы:
7302 10 100 0
- - токоведущие с деталями
из цветного металла
-
20, но не
менее
20 евро за
1000 кг
- - прочие:
- - - новые:
- - - - рельсы
широкоподошвенные:
7302 10 210 0
- - - - - массой погонного
метра 46 кг или более
-
20, но не
менее
20 евро за
1000 кг
7302 10 230 0
- - - - - массой погонного
метра 27 кг или более, но
менее 46 кг
-
20, но не
менее
20 евро за
1000 кг

7302 40 000 0
- түйiспе жапсырмалар және
тірек төсемдер
-
20, бірақ
1000 кг үшін
20 евродан
кем емес
7302 90 000 0
- өзгелері
-
20, бірақ
1000 кг үшін
20 евродан
кем емес
7404 00
қалдықтар және мыс сынықтары:
7404 00 100 0
- тазартылған мыс
-
30, бірақ
1000 кг үшін
330 евродан
кем емес
- мыс қорытпалары:
7404 00 910 0
- - мыс және қалайы (қола)
негiзiнде жасалғандар
-
30, бірақ
1000 кг үшін
330 евродан
кем емес
7404 00 990 0
- - өзгелерi
-
30, бірақ
1000 кг үшін
330 евродан
кем емес
7601
Өңделмеген алюминий

7302 40 000 0
- накладки стыковые и
подкладки опорные
-
20, но не
менее
20 евро за
1000 кг
7302 90 000 0
- прочие
-
20, но не
менее
20 евро за
1000 кг
7404 00
Отходы и лом медные:
7404 00 100 0
- рафинированной меди
-
30, но не
менее
330 евро
за
1000 кг
- сплавов медных:
7404 00 910 0
- - сплавов на основе меди
и цинка (латуни)
-
30, но не
менее
330 евро
за
1000 кг
7404 00 990 0
- - прочих
-
30, но не
менее
330 евро
за
1000 кг
7601
Алюминий необработанный:

7601 20
- алюминий қорытпалары:
7601 20 100 0
- - бастапқы
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
- - қайталама:
7601 20 910 0
- - - құйма немесе сұйық түрдегі
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7601 20 990 0
- - - өзгелері
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7602 00
Алюминий қалдықтары мен
сынықтары:
- қалдықтары:
7602 00 110 0
- - токарлық түтік, кесінділер,
сынықтар, фрезелік өндірістің
қалдықтары, кесуден қалған
үгінділер мен алдықтар;
қалыңдығы (негізін санамағанда)
0,2 мм-ден аспайтын боялған,
әртүрлі жабындылары бар немесе
бекітілген табақтардың және
фольгалардың қалдықтары
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес

7601 20
- сплавы алюминиевые:
7601 20 100 0
-- первичные
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
- - вторичные:
7601 20 910 0
- - - в слитках или в жидком
состоянии
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7601 20 990 0
- - - прочие
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7602 00
Отходы и лом алюминиевые:
- отходы:
7602 00 110 0
- - токарная стружка,
обрезки, обломки, отходы
фрезерного производства,
опилки и отходы от обрезки;
отходы окрашенных, с
различными покрытиями или
скрепленных листов и фольги,
толщиной (не считая основы)
не более 0,2 мм
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг

7602 00 190 0
- - өзгелері (бүлінгендер
қатарындағы бұйымдарды қоса
алғанда)
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7602 00 900 0
- сынық
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7603
Алюминий ұнтақтары мен
қабыршықтары:
7603 10 000 0
- қабатталмаған құрылымды ұнтақтар
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7603 20 000 0
- қабатталған құрылымдағы
ұнтақтар; қабыршықтар
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7604
Алюминий шыбықтары мен
профильдерi:
7604 10
- легирленген алюминийдан
жасалған:
7604 10 100 0
- - шыбықтар
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
- алюминий қорытпаларынан
жасалғандар:
7604 29
- - өзгелері:
7604 29 100 0
- - - шыбықтар
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7605
Алюминий сымы:
- легирленбеген алюминийдан
жасалғандар:
7605 11 000 0
- - көлденең қимасының ең көп
мөлшерi 7 мм астам
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7605 19 000 0
- - өзгелері
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
- алюминий қорытпаларынан
жасалғандар:
7605 21 000 0
- - көлденең қимасының ең көп
мөлшерi 7 мм-ден астам
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7605 29 000 0
- - өзгесі
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7606
Енi 0,2 мм-ден астам алюминийден
жасалған плиталар, табақтар,
жолақтар немесе таспалар:
- тiк бұрышты (төрт бұрыштыны
қоса алғанда):

7602 00 190 0
- - прочие (включая
отбракованные изделия)
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7602 00 900 0
- лом
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7603
Порошки и чешуйки
алюминиевые:
7603 10 000 0
- порошки неслоистой
структуры
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7603 20 000 0
- порошки слоистой
структуры; чешуйки
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7604
Прутки и профили
алюминиевые:
7604 10
- из алюминия
нелегированного:
7604 10 100 0
- - прутки
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
- из алюминиевых сплавов:
7604 29
- - прочие:
7604 29 100 0
- - - прутки
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7605
Проволока алюминиевая:
- из алюминия
нелегированного:
7605 11 000 0
- - с максимальным размером
поперечного сечения более
7 мм
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7605 19 000 0
- - прочая
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
- из алюминиевых сплавов:
7605 21 000 0
- - с максимальным размером
поперечного сечения более
7 мм
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7605 29 000 0
- - прочая
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7606
Плиты, листы, полосы или
ленты алюминиевые толщиной
более 0,2 мм:
- прямоугольные (включая
квадратные):

7606 11
- - легирленбеген алюминийдан
жасалғандар:
7606 11 100 0
- - - боялғандар, лак жағылған
немесе пластмассамен жабылғандар
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
- - - өзгелері, қалыңдығы:
7606 11 910 0
- - - - 3 мм-ден кем
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7606 11 930 0
- - - - 3 мм-ден кем емес,
бірақ 6 мм-ден кем
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7606 11 990 0
- - - - кемінде 6 мм
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7606 12
- - алюминий қорытпаларынан
жасалғандар:
7606 12 100 0
- - - жалюздерге арналған
жолақтар
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
- - - өзгелері:
7606 12 500 0
- - - - боялғандар, лак жағыл-
ғандар немесе пластмассамен
жабылғандар
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
- - - - өзгелері, қалыңдығы:
7606 12 910 0
- - - - - 3 мм-ден кем
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7606 12 930 0
- - - - - 3 мм-ден кем емес,
бірақ 6 мм-ден кем
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7606 12 990 0
- - - - - 6 мм-ден кем емес
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
- өзгелері:
7606 91 000 0
- - легирленбеген алюминийдан жасалғандар
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7606 92 000 0
- - алюминий қорытпаларынан жасалған
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7607
Енi (негiзiн есепке алмағанда)
0,2 мм алюминий жұқалтары
(қағаздан, картоннан, пластмас-
садан немесе ұқсас материалдар-
дан жасалған негiзсiз немесе
негiзiмен):
- негізсіз:

7606 11
- - из алюминия
нелегированного:
7606 11 100 0
- - - окрашенные,
лакированные или покрытые
пластмассой
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
- - - прочие, толщиной:
7606 11 910 0
- - - - менее 3 мм
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7606 11 930 0
- - - - не менее 3 мм, но
менее 6 мм
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7606 11 990 0
- - - - не менее 6 мм
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7606 12
- - из алюминиевых сплавов:
7606 12 100 0
- - - полосы для жалюзи
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
- - - прочие:
7606 12 500 0
- - - - окрашенные,
лакированные или покрытые
пластмассой
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
- - - - прочие, толщиной:
7606 12 910 0
- - - - - менее 3 мм
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7606 12 930 0
- - - - - не менее 3 мм, но
менее 6 мм
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7606 12 990 0
- - - - - не менее 6 мм
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
- прочие:
7606 91 000 0
- - из алюминия
нелегированного
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7606 92 000 0
- - из алюминиевых сплавов
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7607
Фольга алюминиевая (без
основы или на основе из
бумаги, картона, пластмассы
или аналогичных материалов)
толщиной (не считая основы)
не более 0,2 мм:
- без основы:

7607 11
- - тартылған, бiрақ соңғы
өңдеуге ұшырамаған:
7607 11 100 0
- - - қалыңдығы 0,021 мм-ден кем
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7607 11 900 0
- - - қалыңдығы 0,021 мм-ден кем
емес, бірақ 0,2 мм-ден аспайтын
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7607 19
- - өзгелері:
7607 19 100 0
- - - қалыңдығы 0,021 мм-ден кем
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
- - - қалыңдығы 0,021 мм-ден кем
емес, бірақ 0,2 мм-ден аспайтын:
7607 19 910 0
- - - - өздігінен желімделетін
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес

7607 11
- - катаная, но без дальнейшей обработки:
7607 11 100 0
- - - толщиной менее
0,021 мм
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7607 11 900 0
- - - толщиной не менее
0,021, но не более 0,2 мм
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7607 19
- - прочая:
7607 19 100 0
- - - толщиной менее
0,021 мм
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
- - - толщиной не менее
0,021, но не более 0,2 мм:
7607 19 910 0
- - - - самоклеящаяся
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг

7607 19 990 0
- - - - өзгесі
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7607 20
- негізімен:
7607 20 100 0
- - қалыңдығы (негізін есепке
алмағанда) 0,021 мм-ден кем
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
- - қалыңдығы (негізін есепке
алмағанда) 0,021 мм-ден кем
емес, бірақ 0,2 мм-ден аспайтын:
7607 20 910 0
- - - өздігінен желімделетін
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7607 20 990 0
- - - өзгесі
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7608
Алюминийдан жасалған түтiктер
мен түтiкшелер:
7608 10 000 0
- легирленбеген алюминийден
жасалғандар
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7608 20
- алюминий қорытпаларынан жасалған:
7608 20 200 0
- - пісірілген
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
- - өзгелері:
7608 20 810 0
- - - экструдияланғаннан кейін
одан әрі өңделмеген
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7608 20 890 0
- - - өзгелері
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7609 00 000 0
Алюминий түтіктерге немесе
түтiкшелерге арналған фитингтер
(мысалы, жалғастырғыштар,
иiндер, ернемектер)
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7610
Алюминий металл құрылымдары
(9406 тауар позициясындағы
құрастырылатын құрылыс металл
құрылымдарынан басқа) және
олардың бөлiктерi (мысалы, кө-
пiрлер және олардың бөлiктерi,
мұнаралар, керегеторлы дiңгек-
тер, шатырларға арналған аража-
бындар, құрылыс фермалар,
есiктер, терезелер және олардың
рамалары, есiктерге арналған
табалдырықтар, балюстрадалар,
тiректер және колонналар);
металл құрылымдарда пайдалануға
арналған алюминийдан жасалған
беттер, шыбықтар, профильдер,
түтіктер және ұқсас бұйымдар
7610 10 000 0
- есiктер, терезелер және
олардың рамалары, есiктерге
арналған табалдырықтар
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7610 90
- өзгелері:
7610 90 100 0
- - көпірлер мен олардың
секциялары, мұнаралар мен тор
мачталар
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7610 90 900 0
- - өзгелері
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7611 00 000 0
Әрбiр заттарға арналған (қысыл-
ған немесе сұйылтылған газдан
басқа), сыйымдылығы 300 л астам,
қаптамасымен немесе жылуоқшау-
лағышпен немесе оларсыз, бiрақ
механикалық немесе жылу техника-
лық жабдықтарсыз резервуарлар,
цистерналар, бактар және
алюминийдан жасалған ұқсас
сыйымдылықтар
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7612
Әрбiр заттарға арналған
(қысылған немесе сұйылтылған
газдан басқа), сыйымдылығы 300 л
астам қаптамасымен немесе жылу-
оқшаулағышпен  немесе оларсыз,
бiрақ механикалық немесе жылу
техникалық жабдықтарсыз күбiлер,
атанақтар, банкiлер, жәшiктер
және алюминийдан жасалған ұқсас
сыйымдылықтар (қатаңды немесе
деформацияланған түтiк
түрiндегi сыйымдылықтарды қоса
алғанда):

7607 19 990 0
- - - - прочая
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7607 20
- с основой:
7607 20 100 0
- - толщиной (не считая
основы) менее 0,021 мм
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
- - толщиной (не считая
основы) не менее 0,021, но
не более 0,2 мм:
7607 20 910 0
- - - самоклеящаяся
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7607 20 990 0
- - - прочая
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7608
Трубы и трубки алюминиевые:
7608 10 000 0
- из алюминия
нелегированного
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7608 20
- из алюминиевых сплавов:
7608 20 200 0
- - сварные
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
- - прочие:
7608 20 810 0
- - - без дальнейшей
обработки после
экструдирования
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7608 20 890 0
- - - прочие
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7609 00 000 0
Фитинги для труб или трубок
алюминиевые (например,
муфты, колена, фланцы)
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7610
Металлоконструкции
алюминиевые (кроме сборных
строительных
металлоконструкций товарной
позиции 9406) и их части
(например, мосты и их
секции, башни, решетчатые
мачты, перекрытия для крыш,
строительные фермы, двери,
окна и их рамы, пороги для
дверей, балюстрады, опоры и
колонны); листы, прутки,
профили, трубы и аналогичные
изделия алюминиевые,
предназначенные для
использования в
металлоконструкциях:
7610 10 000 0
- двери, окна и их рамы,
пороги для дверей
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7610 90
- прочие:
7610 90 100 0
- - мосты и их секции, башни
и решетчатые мачты
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7610 90 900 0
- - прочие
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7611 00 000 0
Резервуары, цистерны, баки и
аналогичные алюминиевые
емкости для любых веществ
(кроме сжатого или
сжиженного газа)
вместимостью более 300 л, с
облицовкой или с
термоизоляцией или без них,
но без механического или
теплотехнического
оборудования
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7612
Бочки, барабаны, банки,
ящики и аналогичные емкости
(включая жесткие или
деформируемые трубчатые
емкости) алюминиевые для
любых веществ (кроме сжатого
или сжиженного газа)
вместимостью не более
300 л, с облицовкой или с
термоизоляцией или без них,
но без механического или
теплотехнического
оборудования:

7612 10 000 0
- деформацияланған түтiк
түрiндегi сыйымдылықтар
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7612 90
- өзгелері:
7612 90 100
- - қатты цилиндр түріндегі
сыйымдылықтар:
7612 90 100 1
- - - сыйымдылығы 1 л-ден
аспайтын
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7612 90 100 9
- - - өзгелері
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7612 90 200 0
- - аэрозольдар үшін
пайдаланылатын сыйымдылықтар
дана
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
- - өзге де сыйымдылықтағы:
7612 90 910 0
- - - 50 л немесе одан астам
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7612 90 980 0
- - - 50 л-ден кем
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7613 00 000 0
Қысылған немесе сұйылтылған
газдарға арналған алюминийге
арналған ыдыстар
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7614
Электрлiк оқшаулаусыз
алюминийдан жасалған иiрiлген
сым, тростар, өрме баулар және
ұқсас бұйымдар:
7614 10 000 0
- болат өзегімен
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7614 90 000 0
- өзгелері
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7615
Алюминийдан жасалған асхана, ас
үй бұйымдары немесе тұрмыстық
жағдайларға арналған өзге де
бұйымдар және олардың бөлшекте-
рi; алюминийден жасалған, ac үй
ыдыстарын жууға арналған жөке,
тазалауға немесе жалтыратуға
арналған жөкешiктер, қолғаптар
және ұқсас бұйымдар; алюминийдан
жасалған санитарлық-техникалық
жабдық және оның бөлшектерi:
- асхана, ас үй бұйымдары
немесе тұрмыстық жағдайларға
арналған өзге де бұйымдар және
олардың бөлшектерi; ас үй
ыдыстарын жууға арналған жөке,
тазалауға немесе жалтыратуға
арналған жөкешiктер, қолғаптар
және ұқсас бұйымдар:

7612 10 000 0
- емкости деформируемые
трубчатые
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7612 90
- прочие:
7612 90 100
- - емкости жесткие
цилиндрические:
7612 90 100 1
- - - вместимостью не более
1 л
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7612 90 100 9
- - - прочие
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7612 90 200 0
- - емкости, используемые
для аэрозолей
шт
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
- - прочие вместимостью:
7612 90 910 0
- - - 50 л или более
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7612 90 980 0
- - - менее 50 л
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7613 00 000 0
Емкости для сжатого или
сжиженного газа алюминиевые
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7614
Скрученная проволока, тросы,
плетеные шнуры и аналогичные
изделия из алюминия без
электрической изоляции:
7614 10 000 0
- со стальным сердечником
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7614 90 000 0
- прочие
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7615
Изделия столовые, кухонные
или прочие изделия для
бытовых нужд и их части
изалюминия; мочалки для
чистки кухонной посуды,
подушечки для чистки или
полировки, перчатки и
аналогичные изделия из
алюминия; оборудование
санитарно-техническое и его
части из алюминия:
- изделия столовые, кухонные
или прочие изделия для
бытовых нужд и их части;
мочалки для чистки кухонной
посуды, подушечки для чистки
или полировки, перчатки и
аналогичные изделия:

7615 11 000 0
- - ас үй ыдыстарын жууға
арналған жөке, тазалауға немесе
жалтыратуға арналған жөкешiктер,
қолғаптар және ұқсас бұйымдар
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7615 19
- - өзгелері:
7615 19 100 0
- - - құйылған
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7615 19 900 0
- - - өзгелері
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7615 20 000 0
- санитарлық-техникалық жабдық
және оның бөлшектерi
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7616
Өзге де алюминийден жасалған
бұйымдар:
7616 10 000 0
- шегелер, кнопкалар, қапсырма
шегелер (8305 тауар позициясына
енгiзiлгендерден басқа) бұрама-
лар, бұрандамалар, сомындар,
ввepт iлмектер, тойтармалар,
кiлтектep, сiргелер, тығырықтар
және ұқсас бұйымдар
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
- өзгелері:
7616 91 000 0
- - алюминий сымнан жасалған
мата, керегеторлар, торлар және
қоршаулар
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7616 99
- - өзгелері:
7616 99 100 0
- - - құйылған
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
7616 99 900 0
- - - өзгелері
-
15, бірақ
1000 кг үшін
100 евродан
кем емес
8607
Темiр жол локомотивтерiнiң
немесе трамвайдың моторлы
вагондарының немесе жылжымалы
құрамның бөлiктерi:
- тіркеме арбашықтар, қозғалғыш
теңгеру арбашықтар, осьтap және
доңғалақтар, және олардың
бөлшектерi:
8607 11 000 0
- бастайтын тіркеме арбашықтар
және қозғалғыш теңгеру
арбашықтар
-
20, бірақ
1000 кг үшін
15 евродан
кем емес
8607 12 000 0
- өзге де тіркеме арбашықтар,
қозғалғыш теңгеру тіркеме
арбашықтар
-
20, бірақ
1000 кг үшін
15 евродан
кем емес

7615 11 000 0
- - мочалки для чистки
кухонной посуды, подушечки
для чистки или полировки,
перчатки и аналогичные
изделия
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7615 19
- - прочие:
7615 19 100 0
- - - литые
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7615 19 900 0
- - - прочие
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7615 20 000 0
- оборудование
санитарно-техническое и его
части
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7616
Прочие изделия из алюминия:
7616 10 000 0
- гвозди, кнопки, скобы
(кроме указанных в товарной
позиции 8305), винты, болты,
гайки, ввертные крюки,
заклепки, шпонки, шплинты,
шайбы и аналогичные изделия
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
- прочие:
7616 91 000 0
- - ткань, решетки, сетки и
ограждения из алюминиевой
проволоки
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7616 99
- - прочие:
7616 99 100 0
- - - литые
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
7616 99 900 0
- - - прочие
-
15, но не
менее
100 евро
за
1000 кг
8607
Части железнодорожных
локомотивов или моторных
вагонов трамвая или
подвижного состава:
- тележки, ходовые
балансирные тележки, оси и
колеса, и их части:
8607 11 000 0
- - тележки и ходовые
балансирные тележки, ведущие
-
20, но не
менее
15 евро за
1000 кг
8607 12 000 0
- - тележки и ходовые
балансирные тележки, прочие
-
20, но не
менее
15 евро за
1000 кг

8607 19
- бөлшектердi қоса алғанда,
өзгелерi:
- - - жиналған немесе жиналмаған
осьтap; доңғалақтар және
олардың бөлшектерi:
8607 19 010
- - - - шойын немесе болаттан
құйылған:
8607 19 010 1
- - - - - бұрын пайдаланылған
-
20, бірақ
1000 кг үшін
15 евродан
кем емес
8607 19 010 9
- - - - - өзгелерi
-
20, бірақ
1000 кг үшін
15 евродан
кем емес
8607 19 110
- - - - болаттан штампталған:
8607 19 110 1
- - - - - бұрын пайдаланылған
-
20, бірақ
1000 кг үшін
15 евродан
кем емес
8607 19 110 9
- - - - - өзгелерi
-
20, бірақ
1000 кг үшін
15 евродан
кем емес

8607 19
- - прочие, включая части:
- - - оси в собранном или
разобранном виде; колеса и
их части:
8607 19 010
- - - - чугунные или
стальные литые:
8607 19 010 1
- - - - - бывшие в
употреблении
-
20, но не
менее
15 евро за
1000 кг
8607 19 010 9
- - - - - прочие
-
20, но не
менее
15 евро за
1000 кг
8607 19 110
- - - - стальные
штампованные:
8607 19 110 1
- - - - - бывшие в
употреблении
-
20, но не
менее
15 евро за
1000 кг
8607 19 110 9
- - - - - прочие
-
20, но не
менее
15 евро за
1000 кг

8607 19 180
- - - - өзгелерi:
8607 19 180 1
- - - - - бұрын пайдаланылған
-
20, бірақ
1000 кг үшін
15 евродан
кем емес
8607 19 180 9
- - - - - өзгелерi
-
20, бірақ
1000 кг үшін
15 евродан
кем емес
- - - тіркеме арбашықтардың
бөлшектері, қозғалғыш теңгеру
арбашықтары және ұқсас
арбашықтары:
8607 19 910 0
- - - - шойын немесе болаттан құйылған
-
20, бірақ
1000 кг үшін
15 евродан
кем емес
8607 19 990 0
- - - - өзгелерi
-
20, бірақ
1000 кг үшін
15 евродан
кем емес
- тежегiш құрылғылар және
олардың бөлшектерi:

8607 19 180
- - - - прочие:
8607 19 180 1
- - - - - бывшие в
употреблении
-
20, но не
менее
15 евро за
1000 кг
8607 19 180 9
- - - - - прочие
-
20, но не
менее
15 евро за
1000 кг
- - - части тележек, ходовых
балансирных тележек и
аналогичных тележек:
8607 19 910 0
- - - - чугунные или
стальные литые
-
20, но не
менее
15 евро за
1000 кг
8607 19 990 0
- - - - прочие
-
20, но не
менее
15 евро за
1000 кг
- тормозные устройства и их
части:

8607 21
- пневматикалық тежегiштер және
олардың бөлшектерi:
8607 21 100 0
- - - шойын немесе болаттан
құйылған
-
20, бірақ
1000 кг үшін
15 евродан
кем емес
8607 21 900 0
- - - өзгелерi
-
20, бірақ
1000 кг үшін
15 евродан
кем емес
8607 29
- - өзгелерi:
8607 29 100 0
- - - шойын немесе болаттан
құйылған
-
20, бірақ
1000 кг үшін
15 евродан
кем емес
8607 29 900 0
- - - өзгелерi
-
20, бірақ
1000 кг үшін
15 евродан
кем емес
8607 30
- iлмектер және өзге де
тiркесетiн құрылғылар,
буферлар, олардың бөлшектерi:
8607 30 010 0
- - шойын немесе болаттан
құйылған
-
20, бірақ
1000 кг үшін
15 евродан
кем емес

8607 21
- - пневматические тормоза
и их части:
8607 21 100 0
- - - чугунные или стальные
литые
-
20, но не
менее
15 евро за
1000 кг
8607 21 900 0
- - - прочие
-
20, но не
менее
15 евро за
1000 кг
8607 29
- - прочие:
8607 29 100 0
- - - чугунные или стальные
литые
-
20, но не
менее
15 евро за
1000 кг
8607 29 900 0
- - - прочие
-
20, но не
менее
15 евро за
1000 кг
8607 30
- крюки и прочие сцепные
устройства, буфера, их
части:
8607 30 010 0
- - чугунные или стальные
литые
-
20, но не
менее
15 евро за
1000 кг

8607 30 990 0
- өзгелерi
-
20, бірақ
1000 кг үшін
15 евродан
кем емес
өзгелерi:
8607 91
- - локомотивтердiң:
8607 91 100 0
- - - букстар және олардың
бөлшектерi
-
20, бірақ
1000 кг үшін
15 евродан
кем емес
- - - өзгелерi:
8607 91 910 0
- - - - шойын немесе болаттан
құйылған
-
20, бірақ
1000 кг үшін
15 евродан
кем емес
8607 91 990 0
- - - - өзгелерi
-
20, бірақ
1000 кг үшін
15 евродан
кем емес
8607 99
- - өзгелерi:
8607 99 100 0
- - - осьтік букстар және
олардың бөлшектерi
-
20, бірақ
1000 кг үшін
15 евродан
кем емес
8607 99 300 0
- - - шанақтар және олардың
бөлшектерi
-
20, бірақ
1000 кг үшін
15 евродан
кем емес
8607 99 500 0
- - - шассилер және олардың
бөлшектерi
-
20, бірақ
1000 кг үшін
15 евродан
кем емес
8607 99 900 0
- - - өзгелерi
-
20, бірақ
1000 кг үшін
15 евродан
кем емес
Қазақстан Республикасының
Кедендік тарифіне және
Сыртқы экономикалық қызметінің
тауар номенклатурасына
1-қосымша

8607 30 990 0
- - прочие
-
20, но не
менее
15 евро за
1000 кг
- прочие:
8607 91
- - локомотивов:
8607 91 100 0
- - - буксы и их части
-
20, но не
менее
15 евро за
1000 кг
- - - прочие:
8607 91 910 0
- - - - чугунные или
стальные литые
-
20, но не
менее
15 евро за
1000 кг
8607 91 990 0
- - - - прочие
-
20, но не
менее
15 евро за
1000 кг
8607 99
- - прочие:
8607 99 100 0
- - - осевые буксы и их
части
-
20, но не
менее
15 евро за
1000 кг
8607 99 300 0
- - - кузова и их части
-
20, но не
менее
15 евро за
1000 кг
8607 99 500 0
- - - шасси и их части
-
20, но не
менее
15 евро за
1000 кг
8607 99 900 0
- - - прочие
-
20, но не
менее
15 евро за
1000 кг
__________________________________
** Ставки вывозных таможенных пошлин на указанные товары не применяются в отношении товаров, экспортируемых на таможенную территорию стран-членов Европейского Союза, являющихся в данном случае странами назначения.
Приложение 1
к Таможенному тарифу и
Товарной номенклатуре
внешнеэкономической деятельности
Республики Казахстан
Ставки ввозных таможенных пошлин,
применяемых на временной основе в соответствии с
решениями Правительства Республики Казахстан*

3808 92 600 0-ден**
Тридеморф, Фенпропиморф
-
0
2010 жылғы 1 наурызға дейін қолданылады
3808 92 800 0-ден**
Азоксистробин, Динокап, Ипродион, Карбоксин, Металаксил-М, Мефеноксам, Полихлорйодид, Спироксамин, Фенаримол, Флудиоксанил, Флутриафол, Хлороталонил
-
0
2010 жылғы 1 наурызға дейін қолданылады
3808 93 110 0-ден**
2-этилгекышқылды эфир, 2.4-Д қышқылы, Аминді тұзы, 2.4-Д, Диметиламинді тұз МСРА, Диметиламинді тұз, 2.4-Д МСРА натрий-калийлі тұз, каллийлі тұз түріндегі МЦПА қышқылдары, МЦПА қышқылдары
-
0
2010 жылғы 1 наурызға дейін қолданылады
3808 93 130 0-ден**
Метамитрон, Метрибузин, Прометрин
-
0
2010 жылғы 1 наурызға дейін қолданылады
3808 93 150 0-ден**
Ацетохлор, Диметенамид, Метолахлор, Пропизамид, Флорасулам, С-метолахлор
-
0
2010 жылғы 1 наурызға дейін қолданылады
3808 93 170 0-ден**
Бентиокарб, Десмедифам, Триаллат
-
0
2010 жылғы 1 наурызға дейін қолданылады
3808 93 210 0-ден**
Пендиметалин, Трифлуралин
-
0
2010 жылғы 1 наурызға дейін қолданылады
3808 93 230 0-ден**
Ленацил
-
0
2010 жылғы 1 наурызға дейін қолданылады
3808 93 270 0-ден**
Азимсульфурон, Амидосульфурон, Аминопиралид, Бенсульфурон-метил, Бентазон, Бромоксинил, Галоксифоп-Р-метил, Глифосат, Глифосат-тримезиум, Глифосинат, Дикамба, Дикват, Диметипин, Имазаметабенз, Имазапик, Имазапир, Имазетапир, Иодосульфурон-метил-натрия, Доксинилоктаноат, Калиевая соль пиклорама, Квинклорак, Клефоксидим, Клодинафоп-пропаргил, Клопиралид, Мезосульфурон, Метазахлор, Метсульфурон-метил, Оксим дикамбы, Оксифлуорфен, Теноксулам, Пиклорам, Пиразосульфурон, Пропаквизафоп, Просульфурон, Римсульфурон, Сетоксидим, Тепралоксидим, Тиаметурон-метил, Тидиазурон, Тифенсульфурон-метил, Тралкоксидим, Триасульфурон, Трибенурон-метил, Трикарбамидохлорат натрия, Трисульфурон, Фенклоразол-этил, Фенмедифам, Феноксапроп-п-этил, Флуазифоп-п-бутил, Флукарбазон, Флуроксипир, Флутразалон, Хизалофоп-п-тефурил, Хизалофоп-п-тил, Хизалофоп-этил, Хлоридазон, Хлорсульфоксим, Хлорсульфурон, Этофумезат, Циклосульфамурон
-
0
2010 жылғы 1 наурызға дейін қолданылады
3808 99 100 0-ден**
Бродифакум, Дазомет, Флокумафен
-
0
2010 жылғы 1 наурызға дейін қолданылады
3812 20
- көксағыз немесе пластмассаға арналған құрамдық пластификаторлар:
3812 20 900 0
- өзгелері
-
0
2010 жылғы 1 наурызға дейін қолданылады
3815
Басқа жерде аталмаған немесе енгізілмеген реакцияларды қоздырғыштар, реакцияларды және катализаторларды жеделдеткіштер:
3815 90 900 0
-- өзгелері
-
0
2010 жылғы 1 наурызға дейін қолданылады
- басқа нысандағы табиғи көксағыз:
4001 29 000 0
-- өзгесі
-
0
2010 жылғы 1 наурызға дейін қолданылады
4002 70 000 0
- түйіндес емес этиленпропилендиендік каучук (ЕРDМ)
-
0
2010 жылғы 1 наурызға дейін қолданылады

из 3808 92 600 0
**
Тридеморф, Фенпропиморф
-
0
действует
до 1 марта
2010 года
из 3808 92 800 0
**
Азоксистробин, Динокап, Ипродион,
Карбоксин, Металаксил-М, Мефеноксам,
Полихлорйодид, Спироксамин, Фенаримол,
Флудиоксанил, Флутриафол, Хлороталонил
-
0
действует
до 1 марта
2010 года
из 3808 93 110 0
**
2-этилгексиловый эфир, 2.4-Д кислоты,
Аминная соль, 2.4-Д, Диметиламинная
соль МСРА, Диметиламинная соль, 2.4-Д,
МСРА натрий-калийная соль, МЦПА кислоты
в виде калиевой соли, МЦПА кислоты
-
0
действует
до 1 марта
2010 года
из 3808 93 130 0
**
Метамитрон, Метрибузин, Прометрин
-
0
действует
до 1 марта
2010 года
из 3808 93 150 0
**
Ацетохлор, Диметенамид, Метолахлор,
Пропизамид, Флорасулам, С-метолахлор
-
0
действует
до 1 марта
2010 года
из 3808 93 170 0
**
Бентиокарб, Десмедифам, Триаллат
-
0
действует
до 1 марта
2010 года
из 3808 93 210 0
**
Пендиметалин, Трифлуралин
-
0
действует
до 1 марта
2010 года
из 3808 93 230 0
**
Ленацил
0
дейтвует
до 1 марта
2010 года
из 3808 93 270 0
**
Азимсульфурон, Амидосульфурон,
Аминопиралид, Бенсульфурон-метил,
Бентазон, Бромоксинил, Галоксифоп-Р-
метил, Глифосат, Глифосат-тримезиум,
Глифосинат, Дикамба, Дикват, Диметипин,
Имазаметабенз, Имазапик, Имазапир,
Имазетапир, Иодосульфурон-метил-натрия,
Иоксинилоктаноат, Калиевая соль
пиклорама, Квинклорак, Клефоксидим,
Клодинафоп-пропаргил, Клопиралид,
Мезосульфурон, Метазахлор,
Метсульфурон-метил, Оксим дикамбы,
Оксифлуорфен, Пеноксулам, Пиклорам ,
Пиразосульфурон, Пропаквизафоп,
Просульфурон, Римсульфурон, Сетоксидим,
Тепралоксидим, Тиаметурон-метил,
Тидиазурон, Тифенсульфурон-метил,
Тралкоксидим, Триасульфурон,
Трибенурон-метил, Трикарбамидохлорат
натрия, Трисульфурон, Фенклоразол-этил,
Фенмедифам, Феноксапроп-п-этил,
Флуазифоп-п-бутил, Флукарбазон,
Флуроксипир, Флутразалон, Хизалофоп-п-
тефурил, Хизалофоп-п-тил, Хизалофоп-
этил, Хлоридазон, Хлорсульфоксим,
Хлорсульфурон, Этофумезат,
Циклосульфамурон
-
0
действует
до 1 марта
2010 года
из 3808 99 100 0
**
Бродифакум, Дазомет, Флокумафен
-
0
действует
до 1 марта
2010 года
3812 20
- пластификаторы составные для каучука
или пластмасс:
3812 20 900 0
-- прочие
-
0
действует
до 1 марта
2010 года
3815
Инициаторы реакций, ускорители реакций
и катализаторы, в другом месте не
поименованные или не включенные:
3815 90 900 0
-- прочие
-
0
действует
до 1 марта
2010 года
- каучук натуральный в других формах:
4001 29 000 0
-- прочий
-
0
действует
до 1 марта
2010 года
4002 70 000 0
- каучук этиленпропилендиеновый
несопряженный (EPDM)
-
0
действует
до 1 марта
2010 года

9301 11 000 0
-- өздігінен жүретін
дана
0
2009 жылғы 1 қазанға дейін қолданылады
9301 19 000 0
-- өзгелері
дана
0
2009 жылғы 1 қазанға дейін қолданылады
9301 20 000 0
- зымырандық іске қосу қондырғылары; отты қарулар; гранатометтар; торпеда аппараттары және ұқсас іске қосу қондырғылары
дана
0
2009 жылғы 1 қазанға дейін қолданылады
9301 90 000 0
- өзгелері
дана
0
2009 жылғы 1 қазанға дейін қолданылады
* Тауарлар номенклатурасы кодпен де, тауарлар атауымен де айқындалады.
** Дайын препараттарды қоспағанда, пестицидтерді өндіруге (формуляциялау) арналған қолданыстағы заттар.
Қазақстан Республикасының
Кедендік тарифіне және
Сыртқы экономикалық қызметінің
тауар номенклатурасына
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымшаға өзгерту енгізілді - Қазақстан
Республикасы Үкіметінің 2008.04.14  N 338 (қолданысқа енгізілу
тәртібін  3-тармақтан қараңыз), 2009.05.15. N 732 (қолданысқа енгізілу тәртібін  3-тармақтан қараңыз) Қаулыларымен.
Тауарлар атаулары негізінде қолданылатын
әкелінетін кедендік баждардың ставкалары
СЭҚ ТН коды
Позицияның атауы
Қос.
өлш.
бір.
Баж ставкалары
(кеден құнының
пайызымен не
евромен)
1512 11 910-
нан
1 сәуiрден бастап 30
қыркүйектi қоса алғанда,
өнеркәсiптiк қайта өңдеу
үшiн құйылып жеткізiлетiндер
-
5, бірақ 1
кг үшін 0,03
евродан
кем емес
1512 11 910- нан
1 қазаннан бастaп 31
наурызды қоса алғанда,
өнеркәсіптік қайта өңдеу
үшін құйылып жеткiзiлетiндер
-
15, бірақ 1
кг үшін 0,09
евродан
кем емес
1512 19 900 - нан
1 сәуiрден бастап 30
қыркүйектi қоса алғанда,
өнеркәсiптiк қайта өңдеу
үшiн құйылып жеткiзiлетiндер
-
5, бірақ 1
кг үшін 0,03
евродан
кем емес
1512 19 900 - нан
1 қазаннан бастап 31 наурызды қоса алғанда, өнеркәсiптiк қайта өңдеу үшiн құйылып жеткiзiлетiндер
-
15, бірақ 1 кг үшін 0,09 евродан кем емес

9301 11 000 0
-- самоходное
шт
0
действует
до 1
октября
2009 года
9301 19 000 0
-- прочее
шт
0
действует
до 1
октября
2009 года
9301 20 000 0
- ракетные пусковые установки;
огнеметы; гранатометы; торпедные
аппараты и аналогичные пусковые
установки
шт
0
действует
до 1
октября
2009 года
9301 90 000 0
- прочее
шт
0
действует
до 1
октября
2009 года
* Номенклатура товаров определяется как кодом, так и наименованием товаров.
** Действующие вещества для производства (формуляции) пестицидов, за исключением готовых препаратов.
Приложение 2
к Таможенному тарифу и
Товарной номенклатуре
внешнеэкономической деятельности
Республики Казахстан
Сноска. Приложение 2 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 14.04.2008 N 338 (порядок введения в действие см. п. 3 ); от 15.05.2009 № 732 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
Ставки ввозных таможенных пошлин,
применяемых на основе наименования товаров
Код ТН ВЭД
Наименование позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
(в про-
центах от
таможенной
стоимости
либо
в евро)
из 1512 11 910
поставляемое наливом
для промышленной
переработки, с 1 апреля
по 30 сентября
-
5, но не
менее
0,03 евро
за 1 кг
из 1512 11 910
поставляемое наливом для
промышленной
переработки, с 1 октября
по 31 марта
-
15, но не
менее
0,09 евро
за 1 кг
из 1512 19 900
поставляемое наливом для
промышленной
переработки, с 1 апреля
по 30 сентября
-
5, но не
менее
0,03 евро
за 1 кг
из 1512 19 900
поставляемое наливом для
промышленной
переработки, с 1 октября
по 31 марта
-
15, но не
менее
0,09 евро
за 1 кг

сұйытылған газды реттегiштер (РДСГ - 1,2
үлгiсiндегi)
-
15
8481 10 990 0-
ден
сыйымдылығы 5 л, 12 л, 27 л
баллондарда бекiту құрылғысы
ретiнде қолданылатын клапандар (КБ-8,5
үлгiсiндегi)
-
15
8527-ден
радиохабарларды таратуға
арналған тұрмыстық
аппаратура
10
8702-ден
жүргiзушiнi қоса алғанда,
10 немесе одан да көп
адамды тасымалдауға арналған
жеңiл автомобильдер (2)
10, бiрақ 1
см 3
двигательдiң
көлемi үшiн
0,1 евродан
кем емес
Қазақстан Республикасының
Кедендік тарифіне және
Сыртқы экономикалық қызметінің
тауар номенклатурасына
3-қосымша
Ескерту. 3-қосымшаға өзгерту енгізілді - Қазақстан
Республикасы Үкіметінің 2008.04.14  N 338 (қолданысқа енгізілу
тәртібін  3-тармақтан қараңыз), 2008.12.02 N 1128 (қолданысқа
енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз), 2009.06.27. N 987 (қолданысқа енгізілу тәртібін  4-тармақтан қараңыз) Қаулыларымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешіміне сәйкес уақытша негізде қолданылатын әкетілетін кедендік баждарының ставкалары
СЭҚ ТН коды   Позицияның атауы Қос.
өлш.
бір.
Баж
ставкалары
(кеден
құнының
пайызымен
не евромен)
Уақытша
кеден
бажының
әрекет
ету
мерзімі
1205
Рапс, немесе кольза-
ның тұқымдары, ұса-
тылған немесе ұса-
тылмаған:
1205 10
- аз эрук қышқылы
бар рапс, немесе
кользаның тұқымдары:
1205 10 100 0
- - егіс үшін
-
15, бірақ
1000 кг үшін
40 евродан
кем емес
2009 жылғы
1 қаңтарға
дейін
қолданы-
лады
1205 10 900 0
- - өзгелері
-
15, бірақ
1000 кг үшін
40 евродан
кем емес
2009 жылғы
1 қаңтарға
дейін
қолданы-
лады
1205 90 000
- өзгелері:
1205 90 000 1
- - егіс үшін
-
15, бірақ
1000 кг үшін
40 евродан
кем емес
2009 жылғы
1 қаңтарға
дейін
қолданы-
лады
1205 90 000 9
- - өзгелері
-
15, бірақ
1000 кг үшін
40 евродан
кем емес
2009 жылғы
1қаңтарға
дейін
қолданы-
лады

газов (типа РДСГ - 1,2),
предназначенные для
автоматического
поддерживания в заданных
пределах давления паров
газов, отбираемых из
баллонов объемом 5 л,
12 л, 27 л
-
15
из 8481 10 990 0
клапаны (типа КБ - 8,5),
применяемые в качестве
запорного устройства на
баллонах вместимостью
5 л, 12 л, 27 л
-
15
из 8527
бытовая аппаратура для
радиовещения
10
из 8702
легковые автомобили,
предназначенные для
перевозки 10 человек или
более, включая водителя
(2)
10, но не
менее
0,1 евро
за 1 см 3
объема
двигателя
Приложение 3
к Таможенному тарифу и
Товарной номенклатуре
внешнеэкономической деятельности
Республики Казахстан
Сноска. Приложение 3 с изменениями, внесенными постановлениями Правительства РК от 14.04.2008 N 338 (порядок введения в действие см. п. 3 ); от 02.12.2008 N 1128 (порядок введения в действие см. п. 3 ); от 27.06.2009 N 987 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
Ставки вывозных таможенных пошлин,
применяемых на временной основе в соответствии
с решениями Правительства Республики Казахстан
Код ТН ВЭД
Наименование
позиции
Доп.
ед.
изм.
Ставка
пошлины
(в про-
центах
от тамо-
женной
стои-
мости
либо
в евро)
Срок
действия
временных
таможенных
пошлин
1205
Семена рапса, или
кользы, дробленые
или недробленые:
1205 10
- семена рапса, или
кользы, с низким
содержанием
эруковой кислоты:
1205 10 100 0
- - для посева
-
15, но
не менее
40 евро
за
1000 кг
действует
до
1 января
2009 года
1205 10 900 0
- - прочие
-
15, но
не менее
40 евро
за
1000 кг
действует
до
1 января
2009 года
1205 90 000
- прочие:
1205 90 000 1
-- для посева
-
15, но
не менее
40 евро
за
1000 кг
действует
до
1 января
2009 года
1205 90 000 9
- - прочие
-
15, но
не менее
40 евро
за
1000 кг
действует
до
1 января
2009 года

2710 19 410 0-
2710 19 490 0
Ауыр дистилляттар:
өзге де мақсаттар
үшін газойлдер
(дизель отыны)
-
1000 кг үшін
130 евро
жыл сайын
15 ақпан-
15 қазан
аралығында
2710 19 610 0-
2710 19 690 0
Ауыр дистилляттар:
өзге де мақсаттар
үшін сұйық отын
(мазут)
-
1000 кг үшін 15 евро
жыл сайын
15 сәуір-
15 тамыз
аралығында
7601 20 100 0
- - бастапқы
-
0
2009 жылғы
1 қазанға
дейін
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 28 желтоқсандағы
N 1317 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының ұлттық преференциялар жүйесін
пайдаланушы дамушы мемлекеттердің тізбесі
1. Албания
2. Алжир
3. Ангола
4. Антигуа және Барбуда
5. Ангилья
6. Аргентина
7. Аруба
8. Багам аралдары
9. Барбадос
10. Бахрейн
11. Белиз
12. Бермуд аралдары
13. Боливия
14. Бразилия
15. Британ Виргин аралдары
16. Бруней
17. Венесуэла
18. Вьетнам
19. Габон
20. Гайана
21. Гана
22. Гватемала
23. Гондурас
24. Гонконг
25. Гренада
26. Доминика
27. Доминикан Республикасы
28. Египет
29. Зимбабве
30. Үндістан
31. Индонезия
32. Иордания
33. Ирак
34. Иран
35. Кайман аралдары
36. Камерун
37. Катар
38. Кения
39. Кипр
40. Қытай*
41. ҚХДР
42. Колумбия
43. Конго
44. Корея
45. Коста-Рика
46. Кот-дивуар
47. Куба
48. Кувейт
49. Кук аралдары
50. Ливан
51. Ливия
52. Маврикий
53. Македония
54. Мальта
55. Малайзия
56. Марокко
57. Маршалл аралдары
58. Мексика
59. Микронезия
60. Монғолия
61. Монтсеррат
62. Намибия
63. Науру
64. Нигерия
65. Нидерланд Антиль аралдары
66. Никарагуа
67. Ниуэ
68. Біріккен Араб Әмірліктері
69. Оман
70. Әулие Елена аралдары
71. Теркс және Кайкос аралдары
72. Пәкістан
73. Панама
74. Папуа-Жаңа Гвинея
75. Парагвай
76. Перу
77. Румыния
78. Сальвадор
79. Сауд Арабиясы
80. Свазиленд
81. Сейшель аралдары
82. Сенегал
83. Сент-Винсент және Гренадины
84. Сент-Китс және Невис
85. Сент-Люсия
86. Сингапур
87. Сирия
88. Словения
89. Суринам
90. Таиланд
91. Токелау
92. Тонга
93. Тринидад және Тобаго
94. Тунис
95. Түркия
96. Уругвай
97. Фиджи
98. Филиппины
99. Хорватия
100. Чили
101. Шри-Ланка
102. Эквадор
103. Югославия
104. Ямайка
* Тайваньнан шығатын тауарларға Қазақстан Республикасына оларды
әкелу кезінде Қытайдан шығатын тауарларға қолданылатын ставкалар
бойынша кеден баждары салынады.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 28 желтоқсандағы
N 1317 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасының ұлттық преференциялар жүйесін
пайдаланушы мейлінше аз дамыған мемлекеттердің тізбесі
1. Ауғанстан
2. Бангладеш
3. Бенин
4. Буркина-Фасо
5. Бурунди
6. Ботсвана
7. Бутан
8. Вануату
9. Гаити
10. Гамбия
11. Гвинея
12. Гвинея-Бисау
13. Джибути
14. Заир
15. Замбия
16. Йемен
17. Кабо-Верде
18. Камбоджа
19. Кирибати
20. Комор аралдары
21. Лаос
22. Лесото

2710 19 410 0 -
2710 19 490 0
Тяжелые дистилляты:
газойли для прочих
целей
(дизельное топливо)
-
130 евро
за
1 000 кг
с 15
февраля по
15 октября
ежегодно
2710 19 610 0 -
2710 19 690 0
Тяжелые дистилляты:
топлива жидкие для
прочих целей
(мазут)
-
15 евро
за
1 000 кг
с 15
апреля по
15 августа
ежегодно
7601 20 100 0
- - первичные
-
0
действует
до
1 октября
2009 года
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 декабря 2007 года N 1317
Перечень
развивающихся государств, пользующихся национальной
системой преференций Республики Казахстан
1. Албания
2. Алжир
3. Ангола
4. Антигуа и Барбуда
5. Ангилья
6. Аргентина
7. Аруба
8. Багамские острова
9. Барбадос
10. Бахрейн
11. Белиз
12. Бермудские острова
13. Боливия
14. Бразилия
15. Британские Виргинские острова
16. Бруней
17. Венесуэла
18. Вьетнам
19. Габон
20. Гайана
21. Гана
22. Гватемала
23. Гондурас
24. Гонконг
25. Гренада
26. Доминика
27. Доминиканская Республика
28. Египет
29. Зимбабве
30. Индия
31. Индонезия
32. Иордания
33. Ирак
34. Иран
35. Каймановы острова
36. Камерун
37. Катар
38. Кения
39. Кипр
40. Китай*
41. КНДР
42. Колумбия
43. Конго
44. Корея
45. Коста-Рика
46. Кот-д"Ивуар
47. Куба
48. Кувейт
49. Кука острова
50. Ливан
51. Ливия
52. Маврикий
53. Македония
54. Мальта
55. Малайзия
56. Марокко
57. Маршалловы острова
58. Мексика
59. Микронезия
60. Монголия
61. Монтсеррат
62. Намибия
63. Науру
64. Нигерия
65. Нидерландские Антильские острова
66. Никарагуа
67. Ниуэ
68. Объединенные Арабские Эмираты
69. Оман
70. Острова Святой Елены
71. Острова Теркс и Кайкос
72. Пакистан
73. Панама
74. Папуа-Новая Гвинея
75. Парагвай
76. Перу
77. Румыния
78. Сальвадор
79. Саудовская Аравия
80. Свазиленд
81. Сейшельские Острова
82. Сенегал
83. Сент-Винсент и Гренадины
84. Сент-Китс и Невис
85. Сент-Люсия
86. Сингапур
87. Сирия
88. Словения
89. Суринам
90. Таиланд
91. Токелау
92. Тонга
93. Тринидад и Тобаго
94. Тунис
95. Турция
96. Уругвай
97. Фиджи
98. Филиппины
99. Хорватия
100. Чили
101. Шри-Ланка
102. Эквадор
103. Югославия
104. Ямайка
__________________________
* - товары, происходящие из Тайваня, при их ввозе в Республику Казахстан облагаются таможенными пошлинами по ставкам, применяемым к товарам, происходящим из Китая.
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 декабря 2007 года N 1317
Перечень наименее развитых государств, пользующихся
национальной системой преференций Республики Казахстан
1. Афганистан
2. Бангладеш
3. Бенин
4. Буркина-Фасо
5. Бурунди
6. Ботсвана
7. Бутан
8. Вануату
9. Гаити
10. Гамбия
11. Гвинея
12. Гвинея-Бисау
13. Джибути
14. Заир
15. Замбия
16. Йемен
17. Кабо-Верде
18. Камбоджа
19. Кирибати
20. Коморские острова
21. Лаос
22. Лесото

23. Либерия
24. Мавритания
26. Мадагаскар
27. Малави
28. Мальдивы
29. Мозамбик
30. Мьянма
31. Непал
32. Нигер
33. Руанда
34. Батыс Самоа
35. Сан-Томе және Принсипи
36. Соломон аралдары
37. Сомали
38. Судан
39. Сьерра-Леоне
40. Танзания
41. Того
42. Тувалу
43. Уганда
44. Орталық Африка Республикасы
45. Чад
46. Экваториалдық Гвинея
47. Эфиопия
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 28 желтоқсандағы
N 1317 қаулысымен
бекітілген
Дамушы және мейлінше аз дамыған мемлекеттерден шығатын және
Қазақстан Республикасының аумағына әкелінетін, преференциялық
режим таратылатын тауарлардың тізбесі
СЭҚ ТН коды
Тауардың қысқаша атауы
03 (0305-тен
басқа)
Балық және шаян тәрiздестер, моллюскалар және
басқа да судағы омыртқасыздар, бекiре және
албырт балықтардан басқа
05
Басқа жерде аты аталмаған немесе енгiзiлмеген
жануарлардан алынған өнiмдер
06
Өскiн ағаштар және басқа да өсiмдiктер;
өсiмдiктердiң пиязшықтары, тамырлары және өзге
де оған ұқсас бөлшектерi: кесiлген гүлдер мен
әсемдiк жасыл желек
07
(0701, 0703-тен
басқа)
Көкөнiстер мен кейбiр жеуге жарамды тамырлы
жемiстер және түйнектi жемiстер
08
Жеуге жарамды жемiстер мен жаңғақтар; цитрус
жемістерінің қабығы немесе қауындардың мен
қабықшалары
09
Кофе, шай, мате немесе парагвай шайы мен
татымдылықтар
12
Майлы тұқымдар мен жемiстер; өзге де тұқымдар,
жемiстер мен астық; дәрiлiк өсiмдiктер мен
техникалық мақсаттарға арналған өсiмдiктер;
сабан мен жемшөп
13
Тазартылмаған табиғи шеллак; камедьтер;
шайырлар мен өзге де өсiмдiк шырындары және
сығындылары
14
Өрiлген бұйымдар жасауға арналған өсiмдiк
материалдары; басқа жерде аталмаған немесе
енгiзiлмеген өсiмдiктерден алынған өзге де
өнiмдер
15 (1509,
1517-1522 00-
ден басқа)
Жануарлардан немесе өсiмдiктерден алынған тоң
майлар мен майлар және олардан ажыратып
алынған өнiмдер; дайын тағамдық тоң майлар;
жануарлардан немесе өсiмдiктерден алынған
балауыздар
16 (1601 00,
1602, 1604 30-
дан басқа)
Еттен, балықтан немесе шаян тәрiздестерден,
моллюскалардан немесе өзге де судағы
омыртқсыздардан жасалатын дайын өнiмдер
(бекiре және албырт балықтардың уылдырығынан,
бекiре және албырт балықтардан дайындалған
жеңсiк тағамдардан басқа)

23. Либерия
24. Мавритания
26. Мадагаскар
27. Малави
28. Мальдивы
29. Мозамбик
30. Мьянма
31. Непал
32. Нигер
33. Руанда
34. Западное Самоа
35. Сан-Томе и Принсипи
36. Соломоновы Острова
37. Сомали
38. Судан
39. Сьерра-Леоне
40. Танзания
41. Того
42. Тувалу
43. Уганда
44. Центрально-Африканская Республика
45. Чад
46. Экваториальная Гвинея
47. Эфиопия
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 28 декабря 2007 года N 1317
Перечень товаров*,
на которые распространяется преференциальный режим,
происходящих и ввозимых на территорию Республики
Казахстан из развивающихся и наименее
развитых государств
Код ТН ВЭД
Краткое наименование товара
03
(кроме 0305)
Рыба и ракообразные, моллюски и
другие водные беспозвоночные,
кроме осетровой и лососевой рыбы
05
Продукты животного происхождения,
в другом месте не
поименованные или не включенные
06
Живые деревья и другие растения;
луковицы, корни и прочие
аналогичные части растений:
срезанные цветы и декоративная
зелень
07
(кроме 0701, 0703)
Овощи и некоторые съедобные
корнеплоды и  клубнеплоды
08
Съедобные фрукты и орехи; кожура
цитрусовых плодов или корки дынь
09
Кофе, чай, мате, или
парагвайский чай, и пряности
12
Масличные семена и плоды; прочие
семена, плоды и зерно;
лекарственные растения и растения
для технических целей; солома и
фураж
13
Шелак природный неочищенный;
камеди; смолы и прочие
растительные соки и экстракты
14
Растительные материалы для
изготовления плетеных изделий;
прочие продукты растительного
происхождения, в другом месте не
поименованные или не включенные
15
(кроме 1509,
1517-1522 00)
Жиры и масла животного или
растительного происхождения и
продукты их расщепления; готовые
пищевые жиры; воски животного или
растительного происхождения
16
(кроме 1601 00,
1602, 1604 30)
Готовые продукты из мяса, рыбы
или ракообразных; моллюсков или
прочих водных беспозвоночных
(кроме икры осетровой и лососевой
рыбы, деликатесов, приготовленных
из осетровой и лососевой рыбы)

2529 21 000 0,
2529 22 000 0-
нан басқа)
Тұз; күкiрт; топырақ пен тас; сылақ
материалдары; әк пен цемент
26
Кен, қож және күл
3003
екi немесе одан көп қоспаның құрамдас
бөлiктерiнен тұратын, емдеу немесе алдын алу
мақсаттарында пайдалануға арналған, бiрақ
бөлшек сауда үшiн мөлшерленген дәрiлiк
нысандар түрiнде немесе орамдарға бөлшектеп
оралмаған дәрiлiк заттар (3002, 3005 немесе
3006 тауар позициясының тауарларынан бacқa)
32
Илеу немесе бояу экстракттары; танниндер мен
олардың туындылары; бояғыштар; пигменттер және
өзге де бояғыш заттар; бояулар мен лактар;
тығыздағыштар мен өзге де мастикалар;
типографиялық бояу, сия, тушь
3301, 3302
эфир майлары мен резиноидтар, парфюмерлiк,
косметикалық немесе жуыну заттары
3402
үстiңгi қабаты белсенді органикалық заттар
(сабыннан басқа); үстiңгi қабаты белсендi
заттар, жуғыш заттар (қосалқы жуғыш заттарды
қоса алғанда) және құрамында сабын бар немесе
жоқ тазалау заттары (3401 тауар позициясының
заттарынан басқа)
35
Белокты заттар; түрлендiрiлген крахмалдар;
желiмдер; ферменттер
3923
пластмассадан жасалған тауарларды тасымалдауға
немесе орауға арналған бұйымдар, пластмассадан
жасалған тығындар, қақпақтар, қалпақтар және
тығындауға арналған басқа да бұйымдар
4001
табиғи каучук, балата, гуттаперча, гваюла,
чикл және тiлiмдер, бастапқы нысандардағы
немесе пластиналар, табақтар немесе жолақтар
немесе ленталар түрiндегi оған ұқсас табиғи
шайырлар
4403 41 000 0,  4403 49
тропикалық тұқымдас ағаштардан жасалған өзге
де өңделмеген ағаш материалдары
4407 21-4407 29
ағаш материалдары, тропикалық тұқымдас ағаштан
жасалған ұзыннан арамен кесiлген немесе
сынған, сүргiленген немесе аршылған, жонылған
немесе жонылмаған, жылтыратылған немесе
жылтыратылмаған
4420
ағаштан жасалған мозайкалық және бедерленген
бұйымдар; зергерлiк немесе өткiр және соған
ұқсас бұйымдарға арналған ағаштан жасалған
қобдишалар мен қораптар, ағаштан жасалған
мүсiншелер мен өзге де сәндiк бұйымдар;
94-топта көрсетiлмеген жиһаздың ағаш бұйымдары

2529 21 000 0,
2529 22 000 0)
Соль; сера; земли и камень;
штукатурные материалы; известь
и цемент
26
Руды, шлак и зола
3003
лекарственные средства (кроме
товаров товарной позиции 3002,
3005 или 3006), состоящие из
смеси двух или более компонентов,
для использования в
терапевтических или
профилактических целях, но не
расфасованные в виде дозированных
лекарственных форм или в упаковки
для розничной продажи
32
Экстракты дубильные или
красильные; танины и их
производные; красители, пигменты
и прочие красящие вещества;
краски и лаки; шпатлевки и прочие
мастики; типографская краска,
чернила, тушь
3301, 3302
эфирные масла и резиноиды;
парфюмерные, косметические или
туалетные средства
3402
вещества поверхностно-активные
органические (кроме мыла);
поверхностно-активные средства,
моющие средства (включая
вспомогательные моющие средства)
и средства чистящие, содержащие
или не содержащие мыло (кроме
средств товарной позиции 3401)
35
Белковые вещества;
модифицированные крахмалы; клеи;
ферменты
3923
изделия для транспортировки или
упаковки товаров, из пластмасс,
пробки, крышки, колпаки и другие
укупорочные средства, из
пластмасс
4001
каучук натуральный, балата,
гуттаперча, гваюла, чикл и
аналогичные природные смолы в
первичных формах или в виде
пластин, листов или полос, или
лент
4403 41 000 0,
4403 49
лесоматериалы необработанные
прочие из древесины тропических
пород
4407 21-4407 29
лесоматериалы, распиленные вдоль
или расколотые,строганные или
лущеные, обтесанные или
необтесанные, шлифованные или
нешлифованные из древесины
тропических пород
4420
изделия деревянные мозаичные и
инкрустированные; шкатулки и
коробки для ювелирных или ножевых
и аналогичных изделий,
деревянные; статуэтки и прочие
декоративные изделия деревянные;
деревянные предметы мебели, не
указанные в группе 94

4421
өзге де ағаш бұйымдары
45
Тығын және одан жасалған бұйымдар
46
Сабаннан, альфадан және өзге де өруге арналған
материалдардан жасалған бұйымдар; себеттiк
бұйымдар және өрiлген бұйымдар
50
Жiбек
53
Өзге де өсiмдiктен жасалған тоқыма талшығы;
қағаздан жасалған иiрiмжiп және қағаздан
жасалған иiрiмжiптен тоқылған маталар
56
Мақта, киiз немесе фетр және маталық емес
материалдар; арнайы иiрiмжiп; жiңiшке
арқандар, қысқа жiптер, арқандар мен жуан
арқандар және олардан жасалған бұйымдар
5808
тоқылған қиық бау; машинамен немесе қолмен
тоқылған трикотаждан басқа, кестесiз қиық
өңдеу материалдары; шашақтар, бумашашақтар мен
оған ұқсас бұйымдар

4421
изделия деревянные прочие
45
Пробка и изделия из нее
46
Изделия из соломы, альфы и прочих
материалов для плетения;
корзиночные изделия и плетеные
изделия
50
Шелк
53
Прочие растительные текстильные
волокна; бумажная пряжа и ткани
из бумажной пряжи
56
Вата, войлок или фетр и нетканые
материалы; специальная пряжа;
бечевки, веревки, канаты и тросы
и изделия из них
5808
тесьма плетеная в куске;
отделочные материалы без вышивки
в куске, кроме трикотажных
машинного или ручного вязания;
кисточки, помпоны и аналогичные
изделия

6702 90 000 0
Жасанды гүлдер, жапырақтар мен жемiстер мен
олардың бөлшектерi; жасанды гүлдерден,
жапырақтардан немесе жемiстерден, өзге де
материалдан жасалған бұйымдар
6913
қыштан жасалған мүсiншелер мен өзге де сәндiк
бұйымдар
6914
өзге де қыш бұйымдар
7018 10
шыны моншақтар, маржан тәрiздi бұйымдар,
қымбат бағалы немесе жартылай қымбат бағалы
тастар және соған ұқсас шыныдан жасалған
кiшкене пiшiндер
7117
бижутерия
9401 51 000 0
қамыстан, шыбықтан, бамбуктен немесе оған
ұқсас материалдардан жасалған отыруға арналған
жиһаз
9403 81 000 0
қамысты, шыбықты, бамбуктi немесе оған ұқсас
материалдарды қоса алғанда, өзге де
материалдардан жасалған жиһаз
9403 90 900 0
өзге де материалдардан (ағаштан және металдан
басқа) жасалған жиһаздың бөлшектерi
9601
ою үшiн өңделген және жарамды пiл сүйегi,
сүйек, тасбақаның тас қабығы, мүйiз, бұғының
мүйiзi, iнжулер, перламутр, жануарлардан
алынатын өзге де материалдар және осы
материалдардан жасалған бұйымдар (қалыпқа салу
жолымен алынған бұйымдарды қоса алғанда)
9602 00 000 0
өсiмдiктен немесе минералдан алынған, ою үшiн
жарамды өңделген материалдар және олардан
жасалған бұйымдар; балауыздан, стеариннен,
табиғи шайырлардан немесе табиғи каучуктен
немесе модельдi пасталардан қалыпқа салынған
немесе ойып жасалған бұйымдар және басқа жерде
аталмаған немесе енгiзiлмеген өзге де қалыпқа
салынған немесе ойып жасалған бұйымдар;
өңделген, қатпаған желатин (3503 тауар
позициясының желатинiнен басқа) және қатпаған
желатиннен жасалған бұйымдар
9603
сыпырғыштар, шөткелер (тетiктердiң, құралдар-
дың немесе көлiк құралдарының бөлшектерi болып
табылатын шөткелердi қоса алғанда), едендердi
тазартуға арналған қозғалтқышсыз механикалық
қол шөткелерi, шаңды қағуға арналып
қауырсыннан жасалған еден жуатын таяқтар мен
сыпырғылар; сыпырғыштар мен шөтке бұйымдарын
жасауға дайындалған будалар мен байламдар;
бояуға арналған сылақ көпшiктер мен бiлiктер;
резеңке еден жуатын таяқтар (ылғалды сүртуге
арналған резеңке басқа)
9604 00 000 0
қол електер және елеуiштер
9606
түймелер, батырмалар, iлгек түймелер,
түймелерге арналған қалыптар және осы
бұйымдардың өзге де бөлшектерi; түймелерге
арналған дайындамалар
9609
жай қарындаштар (9608 тауар позициясында
көрсетiлгендерден басқа), түрлi-түстi
қарындаштар, қарындаштардың грифельдерi,
пастельдер, көмiр қарындаштар, жазуға немесе
сурет салуға арналған борлар және тiгiншiлерге
арналған борлар
9614
темекi трубкалары (табақша тәрiздi бөлшектердi
қоса алғанда), сигарларға немесе сигареттерге
арналған мундштуктер мен олардың бөлшектерi
9615 11 000 0
эбониттен немесе пластмассадан жасалған шашқа
арналған тарақтар, тарақшалар және соған ұқсас
заттар

6702 90 000 0
Цветы, листья и плоды
искусственные и их части; изделия
из искусственных цветов, листьев
или плодов, из прочих материалов
6913
статуэтки и прочие декоративные
изделия из керамики
6914
прочие керамические изделия
7018 10
бусины стеклянные, изделия,
имитирующие жемчуг, драгоценные
или полудрагоценные камни, и
аналогичные небольшие формы из
стекла
7117
бижутерия
9401 51 000 0
мебель для сидения из тростника,
ивы, бамбука или аналогичных
материалов
9403 81 000 0
мебель из прочих материалов,
включая тростник, иву, бамбук или
аналогичные материалы
9403 90 900 0
части мебели из прочих материалов
(кроме дерева и металла)
9601
обработанные и пригодные для
резьбы кость слоновая, кость,
панцирь черепахи, рог, рога
оленьи, кораллы, перламутр,
прочие материалы животного
происхождения  и изделия из этих
материалов (включая изделия,
полученные путем формовки)
9602 00 000 0
Обработанные материалы
растительного или минерального
происхождения, пригодные для
резьбы, и изделия из них; изделия
формованные или резные из воска,
стеарина, натуральных смол или
натурального каучука или
модельных паст, и прочие
формованные или резные изделия,
в другом месте не поименованные
или не включенные; желатин
обработанный, незатвердевший
(кроме желатина товарной позиции
3503) и изделия из
незатвердевшего желатина
9603
метлы, щетки (включая щетки,
являющиеся частями механизмов,
приборов или транспортных
средств), щетки ручные
механические без двигателей для
уборки полов, швабры и метелки из
перьев для смахивания пыли; узлы
и пучки, подготовленные для
изготовления метел или щеточных
изделий; подушечки и валики
малярные для краски; резиновые
швабры (кроме резиновых валиков
для удаления влаги)
9604 00 000 0
сита и решета ручные
9606
пуговицы, кнопки,
застежки-защелки, формы для
пуговиц и прочие части этих
изделий; заготовки для пуговиц
9609
карандаши простые (кроме
указанных в товарной позиции
9608), карандаши цветные,
грифели карандашей, пастели,
карандаши угольные, мелки для
письма или рисования и мелки для
портных
9614 00
трубки курительные (включая
чашеобразные части), мундштуки
для сигар или сигарет и их части
9615 11 000 0
расчески, гребни для волос и
аналогичные предметы, эбонитовые
или пластмассовые

9617 00
термостар мен өзге де жиналған күйiндегi
вакуумды ыдыстар; шыны колбалардан басқа,
олардың бөлшектерi
97
Өнер туындылары, коллекциялау мен антиквариат
заттары
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 28 желтоқсандағы
N 1317 қаулысымен
бекітілген
1-қосымша
Әкелінетін кеден баждарының ставкаларын
қайта қарауға өтінім
Өтінім беруші_____________________________________________________
Мекен-жайы________________________________________________________
Телефон, факс, E-mail ____________________________________________
Директор (басшы)__________________________________________________
Тіркеу күні ______________________________________________________
Тіркеу орны ______________________________________________________
Осы ақпарат мейлінше толық болып табылады және барлық қазіргі уақытта қол жетімді  деректерден әзірленді. Ол кез келген қол жетімді тәсілмен тексерілуі мүмкін.
Мен (біз) берілген деректердің дұрыстығын куәландырамын.
Кәсіпорынның басшы_____________    ___________
(ведомствоның)        қолы             күні             мөрі
Өтінімге мынадай ақпараттарды қоса беру қажет:
Тауардың атауы:____________________________________________________
ҚР СЭҚ ТН бойынша коды: ___________________________________________
Кеден бажының қолданыстағы ставкалары: ____________________________
Кеден бажының ұсынылған ставкалары: _______________________________
1. Алдағы үш жылға  жалпы сипаттағы мынадай деректереді көрсетіңіз:
1) табиғи және құндық мәнде (өлшем бірлігін көрсете отырып)
тауар өндірісінің көлемі;
2) табиғи және құндық мәндегі (өлшем бірлігін көрсете отырып),
оның ішінде экспортқа (елді көрсете отырып) тауарды өткізу көлемі;
3) өтініш беруші кәсіпорынның қуаттылықты іске қосу, %;
4) өтініш беруші кәсіпорынның  рентабельділігі, %;
5) өтініш беруші кәсіпорынның пайдасы/залалы, мың теңге;
6) өтініш беруші кәсіпорынның (саладағы) жұмыспен
қамтылғандар (еңбек етішілер) саны;
7) мемлекеттік бюджетке аударылған салықтар сомасы, оның
ішінде ҚҚС, корпаративтік  табыс салығы;
8) импорт пунктінен тұтынушыға дейінгі, ел ішіндегі өндіріс
пунктінен тұтынушыға дейінгі орташаландырылған көлік шығыстары;
9) қайта қараудың мақсаттылығына негізделген  қаралатын
проблемаға қатысы бар қосымша мәлімет.
2. Әкелінетін кеден бажының ставкасын төмендеткен жағдайда:
1) табиғи және құндық мәнде (өлшем бірлігін көрсете отырып)
тауар өндірісінің көлемі;
2) табиғи және құндық мәндегі (өлшем бірлігін көрсете отырып),
оның ішінде экспортқа (елді көрсете отырып) тауарды өткізу көлемі;

9617 00
термосы и вакуумные сосуды прочие
в собранном виде; их части,
кроме стеклянных колб
97
Произведения искусства, предметы
коллекционирования и антиквариат
_____________________________
* Номенклатура товаров определяется как кодом, так и наименованием товаров.
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 декабря 2007 года N 1317
Заявка
на пересмотр ставок ввозных таможенных пошлин
Заявитель ___________________________________________________
Адрес _______________________________________________________
Телефон, факс, E-mail _______________________________________
Директор (руководитель) _____________________________________
Место регистрации ___________________________________________
Настоящая информация является наиболее полной и подготовлена с
использованием всех доступных в настоящее время данных. Она может
быть проверена любыми доступными способами.
Я (мы) заверяю правильность представления данных
Руководитель предприятия ___________ _________
(ведомства)      подпись   дата
печать
Главный бухгалтер ___________ _________
подпись     дата
К заявке приложить следующую информацию:
Наименование товара: _______________________________________
Код по ТН ВЭД РК: __________________________________________
Действующая ставка таможенной пошлины: _____________________
Предлагаемая ставка таможенной пошлины: ____________________
Укажите следующие данные общего характера за предшествующие три года:
1. В случае повышения ставки ввозной таможенной пошлины:
1) объем производства товара (с указанием единицы измерения) в натуральном и стоимостном выражениях;
2) объем реализации товара (с указанием единицы измерения) в натуральном и стоимостном выражениях, в том числе на экспорт (с указанием страны);
3) загрузка мощностей предприятия-заявителя, %;
4) рентабельность производства предприятия-заявителя, %;
5) прибыль/убытки предприятия-заявителя, тыс. тенге;
6) число занятых (трудящихся) на предприятии-заявителе (отрасли);
7) сумма налогов, перечисленных в государственный бюджет предприятием-заявителем, в том числе НДС, корпоративный подоходный налог;
8) цена на аналогичные товары, импортируемые из других стран и цена данного товара на внутреннем рынке;
9) дополнительные сведения, имеющие отношение к рассматриваемой проблеме, обосновывающие целесообразность пересмотра.
2. В случае снижения ставки ввозной таможенной пошлины:
1) объем производства товара (с указанием единицы измерения) в натуральном и стоимостном выражениях;
2) объем реализации товара (с указанием единицы измерения) в натуральном и стоимостном выражениях, в том числе на экспорт (с указанием страны);

3) импортталған  шикізат құнының үлесін көрсете отырып дайын
өнімнің (дайын бұйымның) өзіндік құнының орташаландырылған құрылымы;
4) өтініш беруші кәсіпорынның қуаттылықты іске қосу, %;
5) өтініш беруші кәсіпорынның  рентабельділігі, %;
6) өтініш беруші кәсіпорынның пайдасы/залалы, мың теңге;
7) өтініш беруші кәсіпорынның (саладағы) жұмыспен
қамтылғандар (еңбек етішілер) саны;
8) мемлекеттік бюджетке аударылған салықтар сомасы, оның
ішінде ҚҚС, корпаративтік табыс салығы;
9) импорт кезіндегі шығындар: кеден құны, кеден бажы, кеден
алымы, акциздер, дайын өнімге және импортталатын шикізатқа ҚҚС;
10) орташаландырылған көлік шығыстары (импорт пунктінен
тұтынушыға дейін, ел ішіндегі өндіріс пунктінен тұтынушыға дейін);
11) өзге елдерден импортталатын соған ұқсас тауар (шикізат)
бағасы және ішкі рыноктағы осы тауар бағасы сондай-ақ импорт көлемі
мен импорттаушы елдер атауы;
12) қайта қараудың мақсаттылығына негізделген  қаралатын
проблемаға  қатыс
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 28 желтоқсандағы
N 1317 қаулысымен
бекітілген
2-қосымша
Әкетілетін кеден баждарының ставкаларын
қайта қарауға өтінім
Өтінім беруші______________________________________________________
Мекен-жайы_________________________________________________________
Телефон, факс, E-mail _____________________________________________
Директор (басшы)___________________________________________________
Тіркеу күні _______________________________________________________
Тіркеу орны _______________________________________________________
Осы ақпарат мейлінше толық болып табылады және барлық қазіргі
уақытта қол жетімді  деректерден әзірленді. Ол кез  келген қол
жетімді тәсілмен тексерілуі мүмкін.
Мен (біз) берілген деректердің дұрыстығын куәландырамын.
Кәсіпорынның басшы_____________    ___________
(ведомствоның)         қолы            күні              мөрі
Өтінімге мынадай ақпараттарды қоса беру қажет:
Тауардың атауы:___________________________________________________
ҚР СЭҚ ТН бойынша коды: __________________________________________
Кеден бажының қолданыстағы ставкалары: ___________________________
Кеден бажының ұсынылған ставкалары: ______________________________
Алдағы үш жылға  жалпы сипаттағы мынадай деректереді
көрсетіңіз:
1) табиғи және құндық мәнде (өлшем бірлігін көрсете отырып)
тауар өндірісінің көлемі;
2) табиғи және құндық мәндегі  (өлшем бірлігін көрсете
отырып), оның ішінде  экспортқа (елді көрсете отырып) тауарды
өткізу көлемі;
3) қуаттылықты іске қосу, %;
4) өндірістің рентабельділігі, %;

3) усредненная структура себестоимости готового продукта (готового изделия) с указанием доли стоимости импортируемого сырья;
4) загрузка мощностей предприятия-заявителя, %;
5) рентабельность производства предприятия-заявителя, %;
6) прибыль/убытки предприятия-заявителя, тыс. тенге;
7) число занятых (трудящихся) на предприятии-заявителе (в отрасли);
8) сумма налогов, перечисленных в государственный бюджет предприятием-заявителем, в том числе НДС, корпоративный подоходный налог;
9) затраты при импорте: таможенная стоимость, таможенная пошлина, таможенный сбор, акцизы, НДС на готовый продукт и на импортированное сырье;
10) усредненные транспортные расходы (от пункта импорта до потребителя, от пункта производства внутри страны до потребителя);
11) цена на аналогичные товары (сырье), импортируемые из других стран и цена данного товара на внутреннем рынке, а также объемы импорта и наименование страны-импортера;
12) дополнительные сведения, имеющие отношение к рассматриваемой проблеме, обосновывающие целесообразность пересмотра.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 декабря 2007 года N 1317
Заявка
на пересмотр ставок вывозных таможенных пошлин
Заявитель ___________________________________________________
Адрес _______________________________________________________
Телефон, факс, E-mail _______________________________________
Директор (руководитель) _____________________________________
Место регистрации ___________________________________________
Настоящая информация является наиболее полной и подготовлена с
использованием всех доступных в настоящее время данных. Она может
быть проверена любыми доступными способами.
Я (мы) заверяю правильность представления данных
Руководитель предприятия ___________ _________
(ведомства)      подпись   дата
печать
Главный бухгалтер ___________ _________
подпись     дата
К заявке приложить следующую информацию:
Наименование товара: _______________________________________
Код по ТН ВЭД РК: __________________________________________
Действующая ставка таможенной пошлины: _____________________
Предлагаемая ставка таможенной пошлины: ____________________
Укажите следующие данные общего характера за предшествующие три года:
1) объем производства товара (с указанием единицы измерения) в натуральном и стоимостном выражениях;
2) объем реализации товара (с указанием единицы измерения) в натуральном и стоимостном выражениях, в том числе на экспорт (с указанием страны);
3) загрузка мощностей предприятия-заявителя, %;
4) рентабельность производства предприятия-заявителя, %;

5) пайда/залал, мың теңге;
6) саладағы жұмыспен қамтылғандар саны;
7) мемлекеттік бюджетке аударылған салықтар сомасы, оның
ішінде ҚҚС, корпаративтік  табыс салығы;
8) қайта қараудың мақсаттылығына негізделген  қаралатын
проблемаға қатысы бар қосымша мәлімет.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің
2007 жылғы 28 желтоқсандағы
N 1317 қаулысымен
бекітілген
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Yкiметiнiң күші жойылған
кейбір шешімдер тізбесі
1. "Қазақстан Республикасының Кедендік тарифі туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 14 тамыздағы N 765  қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 30, 324-құжат).
2. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 15 қазандағы 1036 және 2006 жылғы 14 тамыздағы N 765 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 15 ақпандағы N 114  қаулысы 1-тармағының 2) тармақшасы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 4, 53-құжат).
3.«"Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 14 тамыздағы N 765 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 11 сәуірдегі N 287  қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 12, 136-құжат).
4. "Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 14 тамыздағы N 765 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 26 шілдедегі N 630  қаулысы (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 25, 297-құжат).
5. "Тауарлардың жекелеген түрлерінің экспортына уақытша тыйым салуды белгілеу және Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2006 жылғы 14 тамыздағы N 765 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 20 қазандағы N 976  қаулысы .

5) прибыль/убытки предприятия-заявителя, тыс. тенге;
6) число занятых (трудящихся) на предприятии-заявителе (в отрасли);
7) сумма налогов, перечисленных в государственный бюджет предприятием-заявителем, в том числе НДС, корпоративный подоходный налог;
8) дополнительные сведения, имеющие отношение к рассматриваемой проблеме, обосновывающие целесообразность пересмотра.
Приложение 3
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 28 декабря 2007 года N 1317
Перечень утративших силу некоторых решений
Правительства Республики Казахстан
1. Постановление Правительства Республики Казахстан от 14 августа 2006 года N 765 "О Таможенном тарифе Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., N 30, ст. 324).
2. подпункт 2) пункта 1 постановления Правительства Республики Казахстан от 15 февраля 2007 года N 114 "О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2005 года N 1036 и от 14 августа 2006 года N 765" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., N 4, ст. 53).
3. Постановление Правительства Республики Казахстан от 11 апреля 2007 года N 287 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 августа 2006 года N 765" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., N 12, ст. 136).
4. Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2007 года N 630 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 августа 2006 года N 765" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., N 25, ст. 297).
5. Постановление Правительства Республики Казахстан от 20 октября 2007 года N 976 "Об установлении временного запрета на экспорт отдельных видов товаров и внесении дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 14 августа 2006 года N 765".