112        16 жасқа дейінгі мүгедек балалар
113        "Алтын алқа", "Күміс алқа" белгілерiмен
марапатталған немесе бұрын "Батыр-ана"
атағын алған және "Ана даңқы" орденімен
марапатталған көп балалы аналар
114        Төрт немесе одан да көп бірге тұратын
кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы
отбасылар
115        Мүгедектігі бар немесе зейнеткер болып
табылатын жаппай саяси қуғын-сүргін
құрбандары
116        Қазақстан Республикасы алдында ерекше еңбек
сіңіргені үшін зейнетақы тағайындалған
тұлғалар
016            Заңды тұлғаның қызметі тоқтатылған
жағдайда, сот мемлекетке жүктеген, адам
өмірі мен денсаулығына келтірілген зиянды
өтеу
017            Мемлекеттік арнайы жәрдемақылар
018            Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы
қалаларының бюджеттеріне жаңадан пайдалануға
берілетін әлеуметтік қамсыздандыру
объектілерін ұстауға берілетін ағымдағы
нысаналы трансферттер
019            Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы
қалаларының бюджеттiк әлеуметтiк
қамсыздандыру объектілерiн салуға және
реконструкциялауға берілетiн нысаналы даму
трансферттерi
256                Облыстың жұмыспен қамтылу мен әлеуметтік
бағдарламаларды үйлестiру департаментi
(басқармасы)
002            Жалпы үлгiдегі мүгедектер мен қарттарды
әлеуметтiк қамтамасыз ету
100        Ақыл-есі кеміс балаларға арналған интернат
үйлерi
101        Қарттар мен мүгедектерге арналған жалпы
үлгiдегі интернат үйлерi
102        Психоневрологиялық интернаттар
103        Мүгедек балаларды сауықтыру және бейiмдеу
орталықтары
104        Мүгедектердi сауықтыруды жүзеге асыратын
мекемелер
261                Облыстың бiлiм беру департаментi
(басқармасы)
015            Жетім балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды әлеуметтік қамсыздандыру
100        Балалар үйлерi
101        Жетiм балаларды және ата-аналарының
қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі
балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы
балаларды мемлекеттiк қолдау
102        Кәмелетке толмаған балалар үшін баспана
103        Отбасы түрiндегi балалар ауылдары
104        Патронат тәрбиешiлерге берiлген баланы
(балаларды) асырап бағу
271                Облыстың құрылыс департаментi
(басқармасы)
008            Әлеуметтiк қамтамасыз ету объектілерiн
дамыту
011        Республикалық бюджеттен
берiлетiн трансферттер есебiнен
015        Жергіліктi бюджет қаражаты есебiнен
355                Республикалық маңызы бар қаланың,
астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік
бағдарламалар департаментi (басқармасы)
002            Жалпы үлгідегі мүгедектер мен қарттарды
әлеуметтік қамтамасыз ету
100        Ақыл-есі кеміс балаларға арналған интернат
үйлерi
101        Қарттар мен мүгедектерге арналған жалпы
үлгiдегі интернат үйлерi
102        Психоневрологиялық интернаттар
103        Мүгедек балаларды сауықтыру және бейiмдеу
орталықтары
104        Мүгедектердi сауықтыруды жүзеге асыратын
мекемелер
360                Республикалық маңызы бар қаланың,
астананың бiлiм беру департаменті
(басқармасы)
016            Жетім балаларды, ата-анасының қамқорлығынсыз
қалған балаларды әлеуметтiк қамсыздандыру
100        Балалар үйлерi
101        Жетiм балаларды және ата-аналарының
қамқорынсыз қалған, отбасылық үлгідегі
балалар үйлері мен асыраушы отбасыларындағы
балаларды мемлекеттiк қолдау
102        Кәмелетке толмаған балалар үшін баспана
103        Отбасы түрiндегi балалар ауылдары
104        Патронат тәрбиешiлерге берiлген баланы
(балаларды) асырап бағу
373                Республикалық маңызы бар қаланың,
астананың Құрылыс департаментi
(басқармасы)
010            Әлеуметтiк қамтамасыз ету объектілерiн
дамыту
011        Республикалық бюджеттен
берiлетiн трансферттер есебiнен
015        Жергіліктi бюджет қаражаты есебiнен
02                    Әлеуметтік көмек
123                Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар
қала, кент, ауыл (село), ауылдық
(селолық) округ әкiмiнің аппараты
003            Мұқтаж азаматтарға үйiнде әлеуметтік көмек
көрсету
213                Қазақстан Республикасы Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау министрлiгi
005            Жерлеуге берiлетін жәрдемақы
100        Зейнеткерлердi, ҰOC қатысушылары мен
мүгедектерiн жерлеуге берiлетін жәрдемақы
102        Мемлекеттік әлеуметтік жәрдемақылар және
мемлекеттік арнайы жәрдемақылар алушыларды
жерлеуге берілетін жәрдемақы
007            Балалы отбасыларға берілетін мемлекеттік
жәрдемақылар
100        Бала тууға байланысты біржолғы мемлекеттік
жәрдемақылар
101        Бір жасқа дейінгі баланы күту үшін
төленетін мемлекеттік
008            Семей ядролық полигонында ядролық
сынақтардың салдарынан зардап шеккендерге
төленетін біржолғы мемлекеттiк ақшалай
өтемақылар
100        Зейнеткерлер және әлеуметтік мемлекеттік
жәрдемақылар алушылар
101        1949-1990 жылдар аралығында радиациялық
қауіпті аймақтарда және жеңілдікті
әлеуметтік-экономикалық мәртебесі бар
аумақта тұратын және тұрған жұмыс істейтін
және жұмыс істемейтін халық
010            Ақталған азаматтарға-жаппай саяси
қуғын-сүргін құрбандарына бiржолғы ақшалай
өтемақы
020            Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы
қалаларының бюджеттеріне ең төменгі
күнкөрістің мөлшері өскеніне байланысты
мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін
және 18 жасқа дейінгі балаларға айсайынғы
мемлекеттік жәрдемақыға берілетін ағымдағы
нысаналы трансферттер
100            Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы
қалаларының бюджеттерiне атаулы әлеуметтік
мемлекеттік көмек көрсетуді төлеуге
ағымдағы нысаналы трансферттер
101            Облыстық бюжеттерге, Астана және Алматы
қалаларының бюджеттеріне табысы аз
отбасылардағы 18 жасқа дейінгі балаларға
мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге ағымдағы
нысаналы трансферттер
256                Облыстың жұмыспен қамтылу мен әлеуметтік
бағдарламаларды үйлестiру департаменті
(басқармасы)
003            Мүгедектерге әлеуметтік қолдау көрсету
101        Мұқтаж мүгедектерге әлеуметтік көмектің
қосымша түрлері
102        Санаторлық-курорттық емделуге жеңілдіктер
103        Техникалық және өзге де құралдармен
қамтамасыз ету
105        Мүгедектер мен ардагерлердi оңалту
106        Протездеу жөнiнде медициналық қызметтер
көрсету және протездік-ортопедиялық
бұйымдарымен қамтамасыз ету
020            Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың)
бюджеттеріне ең төменгі күнкөрістің мөлшері
өскеніне байланысты мемлекеттік атаулы
әлеуметтік көмегін және 18 жасқа дейінгі
балаларға айсайынғы мемлекеттік
жәрдемақыға берілетін ағымдағы нысаналы
трансферттер
100        Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың)
бюджеттерге атаулы әлеуметтік мемлекеттік
көмек көрсетуді төлеуге ағымдағы
нысаналы трансферттер
101        Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың)
бюджеттерге табысы аз отбасылардағы 18
жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік
жәрдемақылар төлеуге ағымдағы нысаналы
трансферттер
355                Республикалық маңызы бар қаланың,
астананың жұмыспен қамту және әлеуметтiк
бағдарламалар департаменті (басқармасы)
003            Еңбекпен қамту бағдарламасы
100        Қоғамдық жұмыстар
101        Жұмыссыздарды кәсiптік даярлау және қайта
даярлау
102        Халықты жұмыспен қамту саласында
азаматтарды әлеуметтiк қорғау жөніндегi
қосымша шаралар
004            Қайтыс болған Совет Одағының Батырларын,
"Халық қаһармандарын", Социалистік Еңбек
ерлерін, Даңқ Орденiнiң үш дәрежесiмен және
"Отан" орденiмен марапатталған соғыс
ардагерлерi мен мүгедектерiн жерлеу
рәсiмдерi бойынша қызмет көрсету
005            Ауылдық жерлерде тұратын денсаулық сақтау,
білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру,
мәдениет мамандарына отын сатып алу бойынша
әлеуметтік көмек көрсету
006            Мемлекеттiк атаулы әлеуметтік көмек
011        Республикалық бюджеттен берiлетiн
трансферттер есебiнен
015        Жергiлiктi бюджет қаражаты есебiнен
007            Тұрғын үй көмегі
008            Жергілiктi өкiлдi органдардың шешімі
бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына
әлеуметтік көмек
009            Мүгедектердi әлеуметтік қолдау
101        Мұқтаж мүгедектерге әлеуметтік көмектің
қосымша түрлері
102        Санаторлық-курорттық емделуге жеңiлдiктер
103        Техникалық және өзге де құралдармен
қамтамасыз ету
104        Үйден тәрбиеленiп оқытылатын мүгедек
балаларды материалдық қамтамасыз ету
105        Мүгедектер мен ардагерлердi оңалту
106        Протездеу жөнiнде медициналық қызметтер
көрсету және протездік-ортопедиялық
бұйымдарымен қамтамасыз ету
010            Iшкi әскерлер мен мерзiмдi қызметтегі
әскери қызметшілердi әлеуметтік қолдау
100        Қалалық, қалааралық және жергілiктi
бағыттардағы қоғамдық көлiктiң барлық
түрлерiне (таксиден басқасына) жүруге
жеңiлдiктер
011            1999 жылдың 26 шілдесiнде "Отан", "Даңқ"
ордендерiмен марапатталған, "Халық
Қаһарманы" жоғары атағын және республиканың
құрметті атақтарын алған азаматтарды
әлеуметтік қолдау
100        Қалалық, қалааралық және жергілiктi
бағыттардағы қоғамдық көлiктiң барлық
түрлерiне (таксиден басқасына) жүруге
жеңiлдiктер
101        Тұрғын үй-коммуналдық шығындар бойынша
жеңiлдiктер

112          Дети-инвалиды до 16 лет
113          Многодетные матери, награжденные подвесками
"Алтын алка", "Кумис алка" или получившие
ранее звание "Мать-героиня" и награжденные
орденом "Материнская слава"
114          Многодетные семьи, имеющие четырех и более
совместно проживающих несовершеннолетних детей
115          Жертвы политических репрессий, имеющие
инвалидность или являющиеся пенсионерами
116          Лица, которым назначены пенсии за особые
заслуги перед Республикой Казахстан
016             Возмещение за вред, причиненный жизни
и здоровью, возложенное судом на государство,
в случае прекращения деятельности
юридического лица
017             Государственные специальные пособия
018             Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на содержание
вновь вводимых объектов социального обеспечения
019             Целевые трансферты на развитие областным
бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы
на строительство и реконструкцию объектов
социального обеспечения
256                 Департамент (Управление) координации
занятости и социальных программ области
002             Социальное обеспечение престарелых и инвалидов
общего типа
100          Дома-интернаты для умственно-отсталых детей
101          Дома-интернаты для престарелых и инвалидов
общего типа
102          Психоневрологические интернаты
103          Центр реабилитации и адаптации детей-инвалидов
104          Учреждения, осуществляющие реабилитацию
инвалидов
261                 Департамент (Управление) образования области
015             Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся
без попечения родителей
100          Детские дома
101          Государственная поддержка по содержанию
детей-сирот и детей, оставшихся без попечения
родителей, в детских домах семейного типа
и приемных семьях
102          Приют для несовершеннолетних детей
103          Детские деревни семейного типа
104          Содержание ребенка (детей), переданного
патронатным воспитателям
271                 Департамент (Управление) строительства
области
008             Развитие объектов социального обеспечения
011          За счет трансфертов из республиканского бюджета
015          За счет средств местного бюджета
355                 Департамент (Управление) занятости и
социальных программ города республиканского
значения, столицы
002             Социальное обеспечение престарелых и инвалидов
общего типа
100          Дома-интернаты для умственно-отсталых детей
101          Дома-интернаты для престарелых и инвалидов
общего типа
102          Психоневрологические интернаты
103          Центр реабилитации и адаптации детей-инвалидов
104          Учреждения, осуществляющие реабилитацию
инвалидов
360                 Департамент (Управление) образования города
республиканского значения, столицы
016             Социальное обеспечение сирот, детей, оставшихся
без попечения родителей
100          Детские дома
101          Государственная поддержка по содержанию
детей-сирот и детей, оставшихся без попечения
родителей, в детских домах семейного типа и
приемных семьях
102          Приют для несовершеннолетних детей
103          Детские деревни семейного типа
104          Содержание ребенка (детей), переданного
патронатным воспитателям
373                 Департамент (Управление) строительства
города республиканского значения, столицы
010              Развитие объектов социального обеспечения
011          За счет трансфертов из республиканского бюджета
015          За счет средств местного бюджета
02                     Социальная помощь
123                 Аппарат акима района в городе, города
районного значения, поселка, аула (села),
аульного (сельского) округа
003             Оказание социальной помощи нуждающимся
гражданам на дому
213                 Министерство труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
005             Пособие на погребение
100          Пособие на погребение пенсионеров, участников
и инвалидов ВОВ
102          Пособие на погребение получателей
государственных социальных пособий
и государственных специальных пособий
007             Государственные пособия семьям, имеющим детей
100          Единовременные государственные пособия
в связи с рождением ребенка
101          Государственные пособия по уходу за ребенком
до одного года
008             Единовременные государственные денежные
компенсации пострадавшим вследствие ядерных
испытаний на Семипалатинском испытательном
ядерном полигоне
100          Пенсионеры и получатели государственных
социальных пособий
101          Работающее и неработающее население,
проживающие и проживавшие в зонах
радиационных рисков и на территории с
льготным социально-экономическим статусом
с 1949 по 1990 годы
010             Единовременная денежная компенсация
реабилитированным гражданам-жертвам
массовых политических репрессий
020             Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на выплату
государственной адресной социальной помощи
и ежемесячного государственного пособия на
детей до 18 лет в связи с ростом размера
прожиточного минимума
100          Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на выплату
государственной адресной социальной помощи
101          Целевые текущие трансферты областным бюджетам,
бюджетам городов Астаны и Алматы на выплату
государственных пособий на детей до 18 лет
из малообеспеченных семей
256                 Департамент (Управление) координации
занятости и социальных программ области
003             Социальная поддержка инвалидов
101          Дополнительные виды социальной помощи
нуждающимся инвалидам
102          Льготы по санаторно-курортному лечению
103          Обеспечение техническими и иными средствами
105          Реабилитация инвалидов и ветеранов
106          Предоставление медицинских услуг
по протезированию и обеспечение протезно-
ортопедическими изделиями
020             Целевые текущие трансферты бюджетам районов
(городов областного значения) на выплату
государственной адресной социальной помощи
и ежемесячного государственного пособия на
детей до 18 лет в связи с ростом размера
прожиточного минимума
100          Целевые текущие трансферты бюджетам районов
(городов областного значения) на выплату
государственной адресной социальной помощи
101          Целевые текущие трансферты бюджетам районов
(городов областного значения) на выплату
государственных пособий на детей до 18 лет
из малообеспеченных семей
355                 Департамент (Управление) занятости и
социальных программ города республиканского
значения, столицы
003             Программа занятости
100          Общественные работы
101          Профессиональная подготовка и переподготовка
безработных
102          Дополнительные меры по социальной защите
граждан в сфере занятости населения
004             Оказание ритуальных услуг по захоронению
умерших Героев Советского Союза,
"Халық Қаhарманы", Героев Социалистического
труда, награжденных Орденом Славы трех
степеней и орденом "Отан" из числа участников
и инвалидов войны
005             Оказание социальной помощи специалистам
здравоохранения, образования, социального
обеспечения, культуры, проживающим в сельской
местности, по приобретению топлива
006             Государственная адресная социальная помощь
011          За счет трансфертов из республиканского бюджета
015          За счет средств местного бюджета
007             Жилищная помощь
008             Социальная помощь отдельным категориям
нуждающихся граждан по решениям местных
представительных органов
009             Социальная поддержка инвалидов
101          Дополнительные виды социальной помощи
нуждающимся инвалидам
102          Льготы по санаторно-курортному лечению
103          Обеспечение техническими и иными средствами
104          Материальное обеспечение детей-инвалидов,
воспитывающихся и обучающихся на дому
105          Реабилитация инвалидов и ветеранов
106          Предоставление медицинских услуг
по протезированию и обеспечение протезно-
ортопедическими изделиями
010             Социальная поддержка военнослужащих
внутренних войск и срочной службы
100          Льготы по проезду на всех видах общественного
транспорта - городского, пригородного и
местного сообщения (кроме такси)
011             Социальная поддержка граждан, награжденных
от 26 июля 1999 года орденами "Отан", "Данк",
удостоенных высокого звания "Халық Қаhарманы",
почетных званий республики
100          Льготы по проезду на всех видах общественного
транспорта - городского, пригородного и местных
сообщений (кроме такси)
101          Льготы по расходам на жилищно-коммунальные
услуги

3) Бюджеттік шығыстардың экономикалық сыныптамасы
___________________________________________________________________
Санаты
|Сыныбы
|  |Ішкі сыныбы
|  |  |Ерекшелігі
|  |  |   |Қолданылуы аяқталатын күн
|  |  |   |       |            Атауы
__|__|__|___|_______|______________________________________________
1                       Ағымдағы шығындар
1                    Тауарлар мен қызметтерге арналған шығындар
110                Жалақы
111            Жалақы
112            Қосымша ақшалай төлемдер
113            Өтемақы төлемдерi
114            Жинақтаушы зейнетақы қорларына судьялардың
қосымша белгіленген міндетті зейнетақы
жарналары және әскери қызметшілердiң,
iшкi iстер органдары, Қазақстан
Республикасы Қылмыстық атқару жүйесi
комитетi, қаржы полициясы органдары және
мемлекеттік өртке қарсы қызмет
қызметкерлерiнiң мiндетті зейнетақы
жарналары
115            Алқабилердің жалақысы
120                Жұмыс берушілердiң жарналары
121            Әлеуметтік салық
122            Әлеуметтік сақтандырудың мемлекеттiк қорына
әлеуметтік аударымдар
125            Көлiк құралдарының иелерiн азаматтық-құқық-
тық жауапкершілiкке мiндетті сақтандыруға
арналған жарналар
126            Мемлекеттік мекемелердiң қызметкерлерiнің
мемлекеттік мiндетті жеке сақтандыруға
жарналары
130                Тауарлар сатып алу
131            Азық-түлiк өнiмдерiн сатып алу
132            Дәрi-дәрмектер және медициналық мақсаттағы
өзге де құралдарды сатып алу
134            Заттық мүлiктерді, нысанды және арнаулы
киiм-кешектер сатып aлу, тігу және жөндеу
135            Ерекше жабдықтар мен материалдар сатып алу
139            Өзге де тауарлар сатып алу
140                Қызметтер мен жұмыстарды сатып алу
141            Коммуналдық қызметтерге ақы төлеу
142            Байланыс қызметтеріне ақы төлеу
143            Көлiктiк қызмет көрсетулерге ақы төлеу
144            Электр энергиясы үшiн ақы төлеу
145            Жылуға ақы төлеу
146            Ғимараттарды, үй-жайларды ұстау, оларға
қызмет көрсету, ағымдағы жөндеу, жабдықтар
мен басқа да негізгі құралдарды жөндеу
147            Үй-жайды жалға алу төлемдерi
148            Мемлекеттік әлеуметтік тапсырыс шеңберінде
қызметтерге ақы төлеу
149            Өзге де қызметтер мен жұмыстар
150                Басқа да ағымдағы шығындар
151            Ел iшiндегі iссапарлар мен қызметтiк
сапарлар
152            Елден тыс жерлерге iссапарлар мен қызметтік
сапарлар
153            Жалпыға бiрдей мiндетті орта бiлiм қорының
шығындары
154            Алқабилердің ел ішіндегі іссапарлары
155            Орындау құжаттарының, соттар актілерінің
атқарылуы
157            Ерекше шығындар
159            Өзге де ағымдағы шығындар
2                    Сыйақылар (мүдделер) төлеу
210                Iшкi қарыздар бойынша сыйақы (мүдде)
төлемдерi
211            Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң iшкi
қарыздары бойынша сыйақыларды (мүдделердi)
төлеу
212            Республикалық бюджеттен жергілiктi атқарушы
органдар алған қарыздар бойынша сыйақылар
(мүдделер) төлемдерi
213            Тәуекелдерді басқару операциялары бойынша
сыйақыларды (мүдделерді) төлеу
220                Сыртқы заемдар бойынша сыйақылар (мүдделер)
төлеу
221            Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң сыртқы
қарыздары бойынша сыйақы (мүдде) төлемдерi
3                    Ағымдағы трансферттер
310                Заңды тұлғаларға берілетін ағымдағы
трансферттер
311            Шаруа (фермер) қожалықтарына және заңды
тұлғаларға берiлетiн субсидиялар
330                Жеке тұлғаларға берілетiн ағымдағы
трансферттер
332            Жеке тұлғаларға берілетiн трансферттер
333            Зейнетақылар
334            Стипендиялар
340                Мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлерiне
берілетiн ағымдағы трансферттер
341            Субвенциялар
342            Бюджеттік алып қоюлар
349            Мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлерiне
берiлетiн өзге де ағымдағы трансферттер
350                Шетелге берілетін ағымдағы трансферттер
351            Шетелдегі ұйымдарға ағымдағы трансферттер
360                Өзге де ағымдағы трансферттер
369            Әр түрлi өзге де ағымдағы трансферттер
2                       Күрделi шығындар
4                    Негізгі капиталды сатып алу
410                Негізгі капиталды сатып алу
411            Негізгі құралдарға жататын тауарларды сатып
алу
412            Үй-жайлар, ғимараттар мен құрылыстарды сатып
алу
420                Негізгі капиталды құру
421            Ғимараттар мен құрылыстар салу
422            Жолдар салу
423            Кеме құрылысы мен жеткізу
430                Күрделi жөндеу
431            Үй-жайларды, ғимараттарды, құрылыстарды
күрделi жөндеу
432            Жолдарды күрделi жөндеу
450                Жер және материалдық емес активтер сатып aлу
451            Жер сатып алу
452            Материалдық емес активтер сатып алу
460                Ел ішіндегі күрделi трансферттер
461            Заңды тұлғаларға берілетін күрделi
трансферттер
464            Мемлекеттік басқарудың басқа деңгейлерiне
күрделі трансферттер
470                Шетелге күрделi трансферттер
471            Халықаралық ұйымдарға және шетелдiк
мемлекеттерiнің үкіметтерiне күрделi
трансферттер
472            Шетелде стипендиаттарға оқу төлеу күрделi
трансферттер
3                       Бюджеттік кредиттеp
5                    Бюджеттiк кредиттер
510                Iшкi бюджеттiк кредиттер
511            Жергілiктi атқарушы органдарға берілетін
бюджеттiк кредиттер
512            Қарыз алушы банктерге берілетiн бюджеттік
кредиттер
514            Жеке тұлғаларға берілетін бюджеттік
кредиттер
519            Өзге де iшкi бюджеттiк кредиттер
520                Сыртқы бюджеттiк кредиттер
521            Шетелдiк мемлекеттерге берілетiн бюджеттiк
кредиттер
4                       Қаржы активтерін сатып алу
6                    Қаржы активтерiн сатып алу
610                Қаржы активтерiн сатып алу
611            Заңды тұлғалардың қатысу үлесiн, бағалы
қағаздарын сатып алу
612            Мемлекеттік кәсiпорындардың жарғылық
капиталын қалыптастыру және ұлғайту
620                Елден тысқары жерлерден қаржы активтерiн
сатып алу
621            Халықаралық ұйымдардың акцияларын сатып алу
5                       Қарыздарды өтеу
7                    Қарыздарды өтеу
710                Iшкi қарыздар бойынша негізгі борышты өтеу
711            Жоғары тұрған бюджеттiк алу алдында негізгі
борышты өтеу
712            Iшкi рынокта орналастырылған мемлекеттік
эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша негiзгi
борышты өтеу
713            Қарыздың iшкi келiсім-шарттары бойынша
негізгі борышты өтеу
720                Сыртқы қарыздар бойынша негізгі борышты өтеу
721            Сыртқы рынокта орналастырылған мемлекеттік
эмиссиялық бағалы қағаздар бойынша негізгі
борышты өтеу
722            Қарыздың сыртқы келiсiм-шарттары бойынша
негізгі борышты өтеу
____________________________________________________________________

3) Экономическая классификация расходов
__________________________________________________________________________
Категория                 |
Класс                   |         Наименование
Подкласс             |
Специфика        |
Дата оконча-|
ния действия|
|
__________________________________________________________________________
1                       Текущие затраты
1                        Затраты на товары и услуги
110                   Заработная плата
111               Заработная плата
112               Дополнительные денежные выплаты
113               Компенсационные выплаты
114               Дополнительно установленные обязательные
пенсионные взносы судей и обязательные
пенсионные взносы военнослужащих,
сотрудников органов внутренних дел, Комитета
уголовно-исполнительной системы Республики
Казахстан, органов финансовой полиции и
государственной противопожарной службы в
накопительные пенсионные фонды
115               Заработная плата присяжных заседателей
120                   Взносы работодателей
121               Социальный налог
122               Социальные отчисления в Государственный фонд
социального страхования
125               Взносы на обязательное страхование гражданско-
правовой ответственности владельцев
транспортных средств
126               Взносы на государственное обязательное личное
страхование работников государственных
учреждений
130                   Приобретение товаров
131               Приобретение продуктов питания
132               Приобретение медикаментов и прочих средств
медицинского назначения
134               Приобретение, пошив и ремонт предметов
вещевого имущества и другого форменного и
специального обмундирования
135               Приобретение особого оборудования и материалов
139               Приобретение прочих товаров
140                   Приобретение услуг и работ
141               Оплата коммунальных услуг
142               Оплата услуг связи
143               Оплата транспортных услуг
144               Оплата за электроэнергию
145               Оплата за отопление
146               Содержание, обслуживание, текущий ремонт
зданий, помещений, ремонт оборудования и
других основных средств
147               Оплата аренды за помещение
148               Оплата услуг в рамках государственного
социального заказа
149               Прочие услуги и работы
150                   Другие текущие затраты
151               Командировки и служебные разъезды внутри
страны
152               Командировки и служебные разъезды за пределы
страны
153               Затраты фонда всеобщего обязательного среднего
образования
154               Командировки присяжных заседателей
внутри страны
155               Исполнение исполнительных документов, судебных актов
157               Особые затраты
159               Прочие текущие затраты
2                        Выплата вознаграждений (интересов)
210                   Выплаты вознаграждений (интересов) по
внутренним займам
211               Выплаты вознаграждений (интересов) по
внутренним займам
212               Выплаты вознаграждений (интересов) по займам,
полученным из республиканского бюджета
местными исполнительными органами
213               Выплаты вознаграждений (интересов) по
операциям управления рисками
220                   Выплаты вознаграждений (интересов) по внешним
займам
221               Выплаты вознаграждений (интересов) по внешним
займам Правительства Республики Казахстан
3                        Текущие трансферты
310                   Текущие трансферты юридическим лицам
311               Субсидии крестьянским (фермерским)
хозяйствам и юридическим лицам
330                   Текущие трансферты физическим лицам
332               Трансферты физическим лицам
333               Пенсии
334               Стипендии
340                   Текущие трансферты другим уровням
государственного управления
341               Субвенции
342               Бюджетные изъятия
349               Прочие текущие трансферты другим уровням
государственного управления
350                   Текущие трансферты за границу
351               Текущие трансферты организациям за границу
360                   Прочие текущие трансферты
369               Различные прочие текущие трансферты
2                           Капитальные затраты
4                        Приобретение основного капитала
410                   Приобретение основного капитала
411               Приобретение товаров относящихся к основным
средствам
412               Приобретение помещений, зданий и сооружений
420                   Создание основного капитала
421               Строительство зданий и сооружений
422               Строительство дорог
423               Строительство и доставка судов
430                   Капитальный ремонт
431               Капитальный ремонт помещений, зданий,
сооружений
432               Капитальный ремонт дорог
450                   Приобретение земли и нематериальных активов
451               Приобретение земли
452               Приобретение нематериальных активов
460                   Капитальные трансферты внутри страны
461               Капитальные трансферты юридическим лицам
464               Капитальные трансферты другим уровням
государственного управления
470                   Капитальные трансферты за границу
471               Капитальные трансферты международным
организациям и правительствам иностранных
государств
472               Капитальные трансферты на оплату обучения
стипендиатов за рубежом
3                           Бюджетные кредиты
5                        Бюджетные кредиты
510                   Внутренние бюджетные кредиты
511               Бюджетные кредиты местным исполнительным
органам
512               Бюджетные кредиты банкам-заемщикам
514               Бюджетные кредиты физическим лицам
519               Прочие внутренние бюджетные кредиты
520                   Внешние бюджетные кредиты
521               Бюджетные кредиты иностранным государствам
4                           Приобретение финансовых активов
6                        Приобретение финансовых активов
610                   Приобретение финансовых активов
611               Приобретение долей участия, ценных бумаг
юридических лиц
612               Формирование и увеличение уставных капиталов
государственных предприятий
620                   Приобретение финансовых активов за пределами
страны
621               Приобретение акций международных организаций
5                           Погашение займов
7                        Погашение займов
710                   Погашение основного долга по внутренним
займам
711               Погашение основного долга перед вышестоящим
бюджетом
712               Погашение основного долга по государственным
эмиссионным ценным бумагам, размещенным на
внутреннем рынке
713               Погашение основного долга по внутренним
договорам займа
720                   Погашение основного долга по внешним займам
721               Погашение основного долга по государственным
эмиссионным ценным бумагам, размещенным на
внешнем рынке
722               Погашение основного долга по внешним договорам
займа
__________________________________________________________________________