Сыртқы экономикалық қызметке катысушылардың (мәлімдеушілердің) фирмаішілік экспорттық бақылау жүйесіне қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 29 желтоқсандағы N 1375 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 24 қарашадағы № 941 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 24.11.2015 № 941 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Экспорттық бақылау туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 21 шілдедегі  Заңын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған сыртқы экономикалық қызметке қатысушылардың (мәлімдеушілердің) фирмаішілік экспорттық бақылау жүйесіне қойылатын біліктілік талаптары бекітілсін.
2. Осы қаулы 2008 жылғы 9 ақпаннан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1375 қаулысымен
бекітілген
Сыртқы экономикалық қызметке қатысушылардың (мәлімдеушілердің) фирмаішілік экспорттық бақылау жүйесіне қойылатын біліктілік талаптары
Сыртқы экономикалық қызметке қатысушылардың (мәлімдеушілердің) фирмаішілік экспорттық бақылау жүйесіне қойылатын біліктілік талаптары мыналардың болуын көздейді:
1) бұйрық (өтініш, меморандум) нысанында көрініс табатын экспорттық бақылау талаптарын сақтау жөніндегі сыртқы экономикалық қызметке қатысушылардың (мәлімдеушілердің) міндеттемелері;
2) фирмаішілік экспорттық бақылау жүйесін құру жөніндегі іс-шаралар жоспары;
3) басқа бөлімшелермен олардың өзара іс-қимылы тәртібін көрсете отырып, сыртқы экономикалық қызметке қатысушылардың (мәлімдеушілердің) экспорттық бақылауының ұйымдастырушылық құрылымының, сондай-ақ өнімді жеткізуге арналған тапсырыстарды өңдеудің схемасы;
4) сыртқы экономикалық қызметтің мәселелерімен айналысатын сыртқы экономикалық қызметке қатысушылардың (мәлімдеушілердің) персоналын оқыту жоспары;
5) сыртқы экономикалық қызметке қатысушылардың (мәлімдеушілердің) экспорттық бақылау жүйесінің мемлекеттік органдарымен өзара іс-қимыл жоспары;
6) экспорттық бақылауға жататын өніммен сыртқы экономикалық мәмілелерді есепке алу жүйесі.

Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к внутрифирменным системам экспортного контроля участников внешнеэкономической деятельности (заявителей)
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года N 1375. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 24 ноября 2015 года № 941
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 24.11.2015 № 941 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления  см. приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 28 мая 2015 года № 631.
В целях реализации  Закона Республики Казахстан от 21 июля 2007 года "Об экспортном контроле" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемые квалификационные требования, предъявляемые к внутрифирменным системам экспортного контроля участников внешнеэкономической деятельности (заявителей).
2. Настоящее постановление вводится в действие с 9 февраля 2008 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Миниcтр
Республики Казахстан
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2007 года N 1375
Квалификационные требования, предъявляемые
к внутрифирменным системам экспортного контроля участников
внешнеэкономической деятельности (заявителей)
Квалификационные требования, предъявляемые к внутрифирменным системам экспортного контроля участников внешнеэкономической деятельности (заявителей), предусматривают наличие:
1) обязательства участников внешнеэкономической деятельности (заявителей) по соблюдению требования экспортного контроля, выраженного в форме приказа (заявления, меморандума);
2) плана мероприятий по созданию внутрифирменной системы экспортного контроля;
3) схемы организационной структуры экспортного контроля участников внешнеэкономической деятельности (заявителей) с указанием порядка их взаимодействия с другими подразделениями, а также обработки заказов на поставку продукции на экспорт;
4) плана обучения персонала участников внешнеэкономической деятельности (заявителей), занимающегося вопросами внешнеэкономической деятельности;
5) плана взаимодействия участников внешнеэкономической деятельности (заявителей) с государственными органами системы экспортного контроля;
6) системы учета внешнеэкономических сделок с продукцией, подлежащей экспортному контролю.