Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 4 шілдедегі N 661 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 29 желтоқсандағы N 1397 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 2 қазандағы № 1042 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 02.10.2013 № 1042 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. "Жинақтаушы зейнетақы қорларынан міндетті зейнетақы жарналарының, ерікті кәсіптік зейнетақы жарналарының есебінен қалыптасқан зейнетақы жинақтарынан төленетін зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру ережесін және Кесте бойынша зейнетақы төлемдерінің мөлшерін есептеуді жүзеге асыру әдістемесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 4 шілдедегі N 661  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., N 28, 272-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) көрсетілген қаулымен бекітілген Жинақтаушы зейнетақы қорларынан міндетті зейнетақы жарналарының, ерікті кәсіптік зейнетақы жарналарының есебінен қалыптасқан зейнетақы жинақтарынан төленетін зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру ережесінде:
10-тармақтың 2) тармақшасының төртінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:
"мұрагерлік құқығы туралы куәліктің түпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшірмесі не мұра мүлікті бөлу туралы келісімнің түпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшірмесі, заңды күшіне енген сот шешімі ұсынылады.";
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы өтінішті почта байланысы құралдары арқылы жіберген кезде осы Ереженің 5, 6, 7, 8, 9 және 10-тармақтарында көрсетілген алушының жеке басын куәландыратын құжаттар, сондай-ақ зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы өтініштегі алушының қолы нотариалды куәландырылады (нотариалды куәландыру тұратын мемлекетте жүргізілген кезде).";
мынадай мазмұндағы 11-1-тармақпен толықтырылсын:
"11-1. Сенім білдірілген адам зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы өтініш берген жағдайда, сенім білдірілген адам осы Ереженің 5, 6, 7, 8, 9 және 10-тармақтарында көрсетілген құжаттармен қатар жинақтаушы зейнетақы қорына:
1) сенім білдірілген адамның жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін және шолу үшін оның түпнұсқасын;
2) сенімхаттың түпнұсқасын немесе оның нотариалды куәландырылған көшірмесін (егер сенімхатта сенім білдірушінің бір мезгілде бірнеше ұйымдардағы мүддесін білдіруі жөніндегі өкілеттіктер қамтылған болса) ұсынады.
Сенім білдірілген адамның салымшының зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы жинақтаушы зейнетақы қорына өтінішін беруі сенім білдірілген адам жеке өтініш жасаған кезде жүзеге асырылады.";
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 4 июля 2003 года N 661
Постановление Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2007 года № 1397. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 октября 2013 года № 1042
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 02.10.2013 № 1042 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление Правительства Республики Казахстан от 4 июля 2003 года N 661 "Об утверждении Правил осуществления пенсионных выплат из пенсионных накоплений, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, добровольных профессиональных пенсионных взносов из накопительных пенсионных фондов, и Методики осуществления расчета размера пенсионных выплат по графику" (САПП Республики Казахстан, 2003 г., N 28, ст. 272) следующие изменения и дополнения:
1) в  Правилах осуществления пенсионных выплат из пенсионных накоплений, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, добровольных профессиональных пенсионных взносов из накопительных пенсионных фондов, утвержденных указанным постановлением:
абзац четвертый подпункта 2) пункта 10 изложить в следующей редакции: "оригинал или нотариально засвидетельствованная копия свидетельства о праве на наследство, либо оригинал или нотариально засвидетельствованная копия соглашения о разделе наследуемого имущества, решение суда, вступившее в законную силу.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. При передаче заявления о назначении пенсионных выплат через средства почтовой связи документы, удостоверяющие личность получателя, указанные в пунктах 5, 6, 7, 8, 9 и 10 настоящих Правил, а также подпись получателя в заявлении о назначении пенсионных выплат нотариально свидетельствуются (при условии, что нотариальное свидетельствование производится в государстве проживания).
дополнить пунктом 11-1 следующего содержания:
"11-1. В случае обращения поверенного с заявлением о назначении пенсионных выплат поверенный, помимо документов, указанных в пунктах 5, 6, 7, 8, 9 и 10 настоящих Правил, представляет в накопительный пенсионный фонд:
1) копию документа, удостоверяющего личность поверенного, и его оригинал для обозрения;
2) оригинал доверенности или ее нотариально засвидетельствованную копию (если доверенность содержит полномочия по представлению интересов доверителя одновременно в нескольких организациях).
Подача поверенным заявления вкладчика о назначении пенсионных выплат в накопительный пенсионный фонд осуществляется при личном обращении поверенного лица.";
пункт 14 изложить в следующей редакции:

"14. Кесте бойынша зейнетақы жинақтарын алушы жинақтаушы зейнетақы қорына:
1) осы Ережеге қосымшаға сәйкес зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы өтінішті;
2) алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін және шолу үшін түпнұсқаны;
3) жинақтаушы зейнетақы қоры мен салымшы арасында жасалған зейнетақымен қамсыздандыру туралы шартты;
4) Зейнетақы төлеу жөніндегі мемлекеттік орталықтан (бұдан әрі - Орталық) төлемдер тағайындау негіздемесі көрсетілген зейнетақы мен жәрдемақы алушы куәлігінің көшірмесін және шолу үшін түпнұсқасын ұсынады.
Зейнетақы жинақтарын алушы 58 жасқа толған әйелдер мен 63 жасқа толған еркектер болып табылған жағдайда, Орталықтан зейнетақы куәлігі ұсынылмайды.
Жинақтаушы зейнетақы қорына зейнетақы төлемдерін почта байланысы құралдары немесе сенім білдірілген адам арқылы жүзеге асыруға өтініш берілген кезде алушының жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі нотариалды куәландырылады.
Алушы зейнетақы төлемдерін тағайындау туралы өтінішті сенім білдірілген адам арқылы жіберген жағдайда, сенім білдірілген адам сол сияқты жинақтаушы зейнетақы қорына сенімхаттың түпнұсқасын, өзінің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі мен шолу үшін соңғысының түпнұсқасын ұсынады.";
2) Жинақтаушы зейнетақы қорларынан міндетті зейнетақы жарналарының, ерікті кәсіптік зейнетақы жарналарының есебінен қалыптасқан зейнетақы жинақтарынан төленетін зейнетақы төлемдерін жүзеге асыру ережесіне қосымшада:
"Өтініш қабылдап алды_______ж. "__"_______" деген жолдағы "ТАӘ" деген аббревиатура "тегі, аты, болса - әкесінің аты" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) көрсетілген қаулымен бекітілген Кесте бойынша зейнетақы төлемдерінің мөлшерін есептеуді жүзеге асыру әдістемесінде:
2-тармақта:
1) тармақшадағы "он екі еселенген" деген сөздер "отыз еселенген" деген сөздермен ауыстырылсын;
2) тармақшадағы "жүз" деген сөз "екі жүз елу" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақта:
"жүз" және "он екі еселенген" деген сөздер тиісінше "екі жүз елу" және "отыз еселенген" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Егер төлемнен кейін жеке зейнетақы шотындағы зейнетақы жинақтарының қалдығы ең төменгі зейнетақының айлық мөлшерінен кем соманы құраған жағдайда, бұл қалдық төлем сомасымен бірге төленеді.";

"14. Получатель пенсионных накоплений по графику представляет в накопительный пенсионный фонд:
1) заявление о назначении пенсионных выплат согласно приложению к настоящим Правилам;
2) копию документа, удостоверяющего личность получателя и оригинал для обозрения;
3) договор о пенсионном обеспечении, заключенный между накопительным пенсионным фондом и вкладчиком;
4) копию удостоверения получателя пенсии и пособия с указанием основания назначения выплат из государственного Центра по выплате пенсий (далее - Центр) и оригинал для обозрения.
В случае, если получателем пенсионных накоплений являются женщины, достигшие 58 лет, и мужчины, достигшие 63 лет, пенсионное удостоверение из Центра не представляется.
При передаче в накопительный пенсионный фонд заявления на осуществление пенсионных выплат через средства почтовой связи или поверенное лицо копия документа, удостоверяющего личность получателя, нотариально свидетельствуется.
В случае передачи получателем заявления о назначении пенсионных выплат через поверенного, поверенный также представляет в накопительный пенсионный фонд оригинал доверенности, копию своего удостоверения личности и оригинал последнего для обозрения.";
2) в приложении к Правилам осуществления пенсионных выплат из пенсионных накоплений, сформированных за счет обязательных пенсионных взносов, добровольных профессиональных пенсионных взносов из накопительных пенсионных фондов:
в строках "Заявление принял: "__" __________ г." аббревиатуру "Ф.И.О." заменить словами "Фамилия, имя, при наличии - отчество";
3) в  Методике осуществления расчета размера пенсионных выплат по графику, утвержденной указанным постановлением:
в пункте 2:
в подпункте 1) слово "двенадцатикратного" заменить словом "тридцатикратного";
в подпункте 2) слово "ста" заменить словами "двухсот пятидесяти";
в пункте 4:
слова "ста" и "двенадцатикратного" заменить словами "двухсот пятидесяти" и "тридцатикратного" соответственно;
дополнить абзацем следующего содержания:
"В случае если остаток пенсионных накоплений на индивидуальном пенсионном счете после выплаты составляет сумму менее месячного размера минимальной пенсии, данный остаток выплачивается вместе с суммой выплаты.";

4) Кесте бойынша зейнетақы төлемдерінің мөлшерін есептеуді жүзеге асыру әдістемесіне қосымша осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы 2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2007 жылғы 29 желтоқсандағы
N 1397 қаулысына
қосымша
Кесте бойынша зейнетақы
төлемдерінің мөлшерін есептеуді
жүзеге асыру әдістемесіне
қосымша
Кесте бойынша зейнетақы төлемдерінің жылдық
мөлшерін есептеуге арналған кесте
Жасы
Алып қою
коэффициенті
18

4) приложение к Методике осуществления расчета размера пенсионных выплат по графику изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2008 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 29 декабря 2007 года N 1397
Приложение
к Методике осуществления
расчета размера пенсионных
выплат по графику
Таблица для расчета годового размера
пенсионных выплат по графику
Возраст
Коэффициенты изъятия
18