Шетелде тұратын отандастарды қолдау жөніндегі іс-шаралардың 2008 жылға арналған жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 18 қаңтардағы N 30 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қоса беріліп отырған Шетелде тұратын отандастарды қолдау жөніндегі іс-шаралардың 2008 жылға арналған жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Орталық атқарушы органдар, өзге де мемлекеттік органдар мен ұйымдар (келісім бойынша) Жоспарда көзделген іс-шаралардың іске асырылуын қамтамасыз етсін және Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігіне 15 маусымнан және 15 желтоқсаннан кешіктірмей Жоспар іс-шараларының орындалуы туралы ақпаратты ұсынсын.
3. Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат министрлігі жыл бойы, 25 маусымнан және 25 желтоқсаннан кешіктірмей, Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспар іс-шараларының орындалуы туралы жиынтық ақпарат ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 18 қаңтардағы
N 30 қаулысымен
бекітілген
Шетелде тұратын отандастарды қолдау жөніндегі іс-шаралардың
2008 жылға арналған жоспары
Р/с
N№
Іс-шаралар Аяқталу
нысаны
Орында-
луына
жауап-
тылар
Орындалу
мерзімі
Болжамды
шығыстар,
мың теңге
Қаржы-
лан-
дыру
көзі
1 2 3 4 5 6 7
1.
Шетелде тұратын
отандастарды
қолдаудың 2009-
2013 жылдарға
арналған мемле-
кеттік бағдар-
ламасын әзірлеу
Қазақстан
Республи-
касы
Президен-
тінің
Жарлығы
МАМ,
СІМ, БҒМ,
ЭБЖМ,
Еңбекми-
ні, ИСМ,
Әділет-
мині,
ДҚҚ (ке-
лісім
бойынша)
2008 жыл-
ғы IV
тоқсан
Талап
етілмейді
-
2.
"Қазақ диаспора-
сының зияткерлік
әлеуеті" деген
әлеуметтік зерт-
теулер жүргізу:
ТМД елдері;
Орта Азия елдері
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
МАМ,
СІМ,
БҒМ, ДҚҚ
(келісім
бойынша)
2008 жыл-
ғы 20
желтоқсан
2710
Респуб-
ликалық
бюджет
3.
Мемлекеттік ор-
гандардың Дүние-
жүзі қазақтары-
ның қауымдастығы
мен өзара іс-қи-
мыл стратегиясын
әзірлеу туралы
ұсыныс енгізу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
МАМ
2008 жыл-
ғы І жар-
ты жылдық
Талап
етілмейді
-
4.
Шетелде тұратын
отандастардың
істері жөніндегі
комиссияның
жұмысын қамтама-
сыз ету
Бұйрық
МАМ, ДҚҚ
(келісім
бойынша)
2008 жыл,
жыл бойы
820
Респуб-
ликалық
бюджет
5.
"Туған тіл" атты
мамандандырылған
альманағын шыға-
руды ұйымдастыру
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
МАМ, ДҚҚ
(келісім
бойынша)
2008 жыл,
жылына
екі рет
3371
Респуб-
ликалық
бюджет
6.
Қазақ диаспорасы
үшін қазақ тілін
қарқынды үйрету
жөніндегі сөздік
-терді, оқулық-
тарды, оқу-әдіс-
темелік құрал-
дарды әзірлеу
және шығару
Бұйрық
МАМ,
БҒМ, ДҚҚ
(келісім
бойынша)
2008 жыл,
жыл бойы

Об утверждении Плана мероприятий по поддержке соотечественников, проживающих за рубежом, на 2008 год
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 января 2008 года N 30
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по поддержке соотечественников, проживающих за рубежом, на 2008 год (далее - План).
2. Центральным исполнительным органам, иным государственным органам и организациям (по согласованию) обеспечить реализацию мероприятий, предусмотренных Планом, и представлять в Министерство культуры и информации Республики Казахстан, не позднее 15 июня и 15 декабря, информацию о выполнении мероприятий Плана.
3. Министерству культуры и информации Республики Казахстан обеспечить представление в Правительство Республики Казахстан в течение года, не позднее 25 июня и 25 декабря, сводной информации о выполнении мероприятий Плана.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 января 2008 года N 30
План мероприятий
по поддержке соотечественников, проживающих за рубежом,
на 2008 год
N
п/п
Мероприятия
Форма
завершения
Ответ-
ственные
за испол-
нение
Сроки
испол-
нения
Пред-
пола-
гаемые
расходы,
тыс. тг
Источник
финанси-
рования
1
2
3
4
5
6
7
1.
Разработать
Государствен-
ную программу
поддержки
соотечествен-
ников, прожи-
вающих за
рубежом, на
2009-2013
годы
Указ
Президента
Республики
Казахстан
МКИ, МИД,
МОН,
МЭБП,
МТСЗН,
МИТ, МЮ,
ВАК (по
согла-
сованию)
IV
квартал
2008 г.
Не тре-
буются
-
2.
Проведение
социологичес-
кого исследо-
вания
"Интеллек-
туальный
потенциал
казахской
диаспоры":
стран СНГ;
стран Сред-
ней Азии
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МКИ, МИД,
МОН, ВАК
(по
согла-
сованию)
2008 г.
20
декабря
2 710
Республи-
канский
бюджет
3.
Внести
предложения
о разработке
стратегии
взаимодей-
ствия госу-
дарственных
органов со
Всемирной
ассоциацией
казахов
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МКИ
2008 г.
1 полу-
годие
Не тре-
буются
-
4.
Обеспечение
работы
комиссии по
делам сооте-
чественников,
проживающих
за рубежом
Приказ
МКИ, ВАК
(по
согласо-
ванию)
2008
г., в
течение
года
820
Республи-
канский
бюджет
5.
Организация
выпуска
специализиро-
ванного
альманаха
"Туған тіл"
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МКИ, ВАК
(по
согласо-
ванию)
2008
г., два
раза в
год
3 371
Республи-
канский
бюджет
6.
Разработка и
выпуск
словарей,
учебников,
учебно-мето-
дических
пособий для
казахской
диаспоры по
интенсивному
обучению
казахскому
языку
Приказ
МКИ, МОН,
ВАК (по
согласо-
ванию)
2008
г., в
течение
года

3990
Респуб-
ликалық
бюджет
7.
Шетелде тұратын
отандастардың
халық шығармашы-
лығы фестивалін
өткізу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
МАМ,
СІМ, ДҚҚ
(келісім
бойынша)
2008 жыл-
ғы 20
желтоқсан
6643
Респуб-
ликалық
бюджет
8.
Қазақ диаспорасы
өкілдерінің қа-
тысуымен халықа-
ралық ақындар
мүшәйрасын
өткізу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
МАМ,
СІМ, ДҚҚ
(келісім
бойынша)
2008 жыл-
ғы 20
желтоқсан
4081
Респуб-
ликалық
бюджет
9.
"Мемлекеттік са-
тып алу туралы"
Қазақстан Рес-
публикасы Заңы-
ның талаптарына
сәйкес "Caspio-
net" спутниктік
арнасының хабар
таратуын қамта-
масыз ету (жақын
шетел аумағында,
отандастар тығыз
орналасқан жер-
лерде отандық
түрлі жанрлы
телерадиобағдар-
ламаларын,
фильмдерді және
өзге де өнімді
трансляциялау)
Бұйрық
МАМ
2008 жыл-
ғы І жар-
ты жылдық
372893
Респуб-
ликалық
бюджет
10.
Қазақ диаспорасы
өкілдеріне жоға-
ры оқу орындары-
на және олардың
даярлық бөлімде-
ріне түсу үшін
квота бөлу
МАМ-ға
ақпарат
БҒМ,
СІМ
2008 жыл-
ғы 15
маусым,
15 жел-
тоқсан
132257
Респуб-
ликалық
бюджет
11.
Жақын және алыс
шетелдердегі қа-
зақ мектептерін
оқулықтармен,
оқу-әдістемелік
құралдармен
қамтамасыз ету
МАМ-ға
ақпарат
БҒМ,
СІМ
2008 жыл-
ғы 15
маусым,
15 жел-
тоқсан
9123
Респуб-
ликалық
бюджет
12.
Қазақ диаспора-
сының мәселелері
бойынша Қазақс-
тан мен шет ел-
дерде республи-
калық(өңірлік)
конференциялар,
семинарлар,
кеңестер,
"дөңгелек
үстелдер" өткізу
Қазақстан
Республи-
касының
Үкіметіне
ақпарат
МАМ,
СІМ, Ең-
бекмині,
БҒМ, ДҚҚ
(келісім
бойынша)
2008 жыл,
жыл бойы
6596
Респуб-
ликалық
бюджет
ЖИЫНЫ:
542484
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы
МАМ        - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат
министрлігі
СІМ        - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
БҒМ        - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
министрлігі
ЭБЖМ       - Қазақстан Республикасы Экономика және
бюджеттік жоспарлау министрлігі
ИСМ        - Қазақстан Республикасы Индустрия және
сауда министрлігі
Еңбекмині  - Қазақстан Республикасы Еңбек және
халықты әлеуметтік қорғау министрлігі
ДҚҚ        - Дүниежүзі қазақтары қауымдастығы
Әділетмині - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
ВАК        - Ведомствоаралық комиссия

3 990
Республи-
канский
бюджет
7.
Проведение
фестиваля
народного
творчества
соотечествен-
ников,
проживающих
за рубежом
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МКИ, МИД,
ВАК (по
согласо-
ванию)
2008 г.
20
декабря
6 643
Республи-
канский
бюджет
8.
Проведение
международной
мушайры
поэтов с
участием
представите-
лей казахской
диаспоры
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МКИ, МИД,
ВАК (по
согласо-
ванию)
2008 г.
20
декабря
4 081
Республи-
канский
бюджет
9.
Обеспечение
вещания
спутникового
канала
"Caspionet"
(трансляция
отечественных
разножанровых
телепрограмм,
фильмов и
иной
продукции на
территории
ближнего
зарубежья, в
местах
компактного
проживания
соотечествен-
ников) в
соответствии
с требования-
ми Закона
Республики
Казахстан "О
государствен-
ных закупках"
Приказ
МКИ
2008 г.
1 полу-
годие
372 893
Республи-
канский
бюджет
10.
Выделение
квоты пред-
ставителям
казахской
диаспоры для
поступления
в вузы и их
подготови-
тельные
отделения
Информация
в МКИ
МОН,
МИД
15
июня,
15
декабря
2008 г.
132 257
Республи-
канский
бюджет
11.
Обеспечение
учебниками,
учебно-мето-
дическими
пособиями
казахских
школ ближнего
и дальнего
зарубежья
Информация
в МКИ
МОН,
МИД
15
июня,
15
декабря
2008 г.
9 123
Республи-
канский
бюджет
12.
Проведение
республикан-
ских (регио-
нальных)
конференций,
семинаров,
совещаний,
"круглых
столов" по
проблемам
казахской
диаспоры в
Казахстане и
за рубежом
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МКИ, МИД,
МТСЗН,
МОН, ВАК
(по
согласо-
ванию)
2008
г., в
течение
года
6 596
Республи-
канский
бюджет
ИТОГО:
542 484
Примечание: расшифровка аббревиатур
МЮ    - Министерство юстиции Республики Казахстан
МКИ   - Министерство культуры и информации Республики
Казахстан
МИД   - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МОН   - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МЭБП  - Министерство экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан
МИТ   - Министерство индустрии и торговли Республики
Казахстан
МТСЗН - Министерство труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
ВАК   - Всемирная ассоциация казахов
МВК   - Межведомственная комиссия