Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 ақпандағы N 156 қаулысына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 19 ақпандағы N 157 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. "Қазақстан Республикасында туризмді дамытудың 2007 - 2011 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2007 - 2009 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 28 ақпандағы N 156  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 6, 77-құжат) мынадай өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасында туризмді дамытудың 2007 - 2011 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыру жөніндегі 2007 - 2009 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарында:
реттік нөмірі 65-жолдың 2-бағанындағы "аралында" деген сөз алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 10-бөліммен толықтырылсын:
"10. Маңғыстау облысында туристік кластер құру және дамыту жөніндегі шаралар:
10. Маңғыстау облысында туристік кластер құру
және дамыту жөніндегі шаралар
69.
Кендірлі ку-
рорттық дема-
лыс аймағын
құру және да-
мыту серпінді
жобасын жыл
сайын халық-
аралық таныс-
тыру өткізу
жөнінде ұсы-
ныс енгізу
Қазақстан
Республика-
сының Үкі-
метіне
ұсыныс
Маңғыстау
облысының
әкімі,
ТСМ
Жыл
сайын
Талап
етілмей-
ді
Талап
етілмей-
ді
70.
Маңғыстау об-
лысы бойынша
14 бағытты
қамтамасыз ету үшін 17
"сервистік нүкте" құру
жөнінде ұсы-
ныс енгізу:
1) киелі жер-
лерге барумен
қоса, Қаратау
таулары;
2) Кендірлі курортына ба-
румен қоса,
Қаратау тау-
лары;
3) Қарақия
ойпаты мен
Үстірт мемле-
кеттік табиғи
қорығына бару
(қорғау айма-
ғы);
4) Темір баба
зираты, Кен-
дірлі - Қая-
сан мемлекет-
тік табиғи
қорық аймағы;
5) Шопан ата
мен Бекет ата;
6) Ақтау Сити;
7) Үстірт
мемлекеттік
табиғи қорығы
(қорғау айма-
ғы);
8) Қаясан
қыраты;
9) Ақтау Сити
бойынша тур;
10) Қаратау
таулары;
11) Қаратау-
дың солтүстік
таулары;
12) Каспий
теңізі, Маң-
ғыстау облы-
сының батыс
бөлігіндегі
зираттар мен
киелі жерлер;
13) Саура шатқалы;
14) Құлалы
аралы
Қазақстан
Республика-
сының Үкі-
метіне
ұсыныс
Маңғыстау
облысының
әкімі,
ТСМ,
мүдделі
мемлекет-
тік ор-
гандар
2008 - 2009 жылдар
Талап
етілмей-
ді
Талап
етілмей-
ді
71.
Маңғыстау об-
лысында ерек-
ше қорғалатын
табиғи аумақ-
тар құру жө-
нінде ұсыныс
енгізу
Қазақстан
Республика-
сының Үкі-
метіне
ұсыныс
Маңғыстау
облысының
әкімі,
ТСМ, АШМ,
мүдделі
мемлекет-
тік ор-
гандар
2008 - 2009 жылдар
Талап
етілмей-
ді
Талап
етілмей-
ді
72.
"Жасқала" ту-
ризм және де-
малыс халық-
аралық жастар
орталығының
инвестициялық
жобасын іске
асыру жөнін-
дегі шаралар-
ды қамтамасыз
ету
ТСМ-ге ақпарат
Маңғыстау
облысының
әкімі
Жыл сайын

О внесении изменения и дополнения в постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2007 года N 156
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2008 года N 157
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление Правительства Республики Казахстан от 28 февраля 2007 года N 156 "Об утверждении Плана мероприятий на 2007-2009 годы по реализации Государственной программы развития туризма в Республике Казахстан на 2007-2011 годы" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., N 6, ст. 77) следующие изменение и дополнение:
в Плане мероприятий на 2007-2009 годы по реализации Государственной программы развития туризма в Республике Казахстан на 2007-2011 годы, утвержденном указанным постановлением:
в графе 2, строки порядковый номер 65 слова "на острове" исключить;
дополнить разделом 10 следующего содержания:
"10. Меры по созданию и развитию туристского кластера в Мангистауской области
10. Меры по созданию   и развитию туристского   кластера в
Мангистауской области
69.
Внести предложе-
ние по проведению
ежегодных
международных
презентаций
прорывного
проекта создания
и развития
курортной зоны
отдыха Кендерли
Предло-
жение
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
Аким
Мангис-
тауской
области,
МТС
Еже-
годно
Не
требу-
ются
Не
требу-
ется
70.
Внести предложе-
ние по созданию
17 "сервисных
точек" для
обеспечения 14
маршрутов по
Мангистауской
области:
1) горы Каратау
с посещением
святых мест;
2) горы Каратау
с посещением
курорта Кендерли;
3) посещение
Карагийской
впадины и
Устюртского
государственного
природного
заповедника
(охранная зона);
4) некрополь
Темир-баба,
Кендерли -
Каясанская
государственная
природная
заповедная зона;
5) Шопан-ата и
Бекет-ата;
6) Актау-Сити;
7) Устюртский
государственный
природный
заповедник
(охранная зона);
8) плато Каясан;
9) тур по Актау-
Сити;
10) горы Каратау;
11) северные горы
Каратау;
12) Каспийское
море, некрополи и
святые места в
западной части
Мангистауской
области;
13) каньон Саура;
14) остров Кулалы
Предло-
жение в
Прави-
тельство
Республики
Казахстан
Аким
Мангис-
тауской
области,
МТС,
заинтере-
сованные
государст-
венные
органы
2008-
2009
годы
Не
требу-
ются
Не тре-
буется
71.
Внести предложе-
ние по созданию
особо охраняемых
природных
территорий в
Мангистауской
области
Предложе-
ние
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
Аким
Мангис-
тауской
области,
МТС, МСХ,
заинтере-
сованные
государст-
венные
органы
2008-
2009
годы
Не
требу-
ются
Не тре-
буется
72.
Обеспечить меры
по реализации
инвестиционного
проекта междуна-
родного молодеж-
ного центра
туризма и отдыха
"Жаскала"
Информация
в МТС
Аким
Мангис-
тауской
области
Еже-
годно

1500000,0
Жеке инвести-
циялар
73.
Менеджерлер-
ді, туризм
нұсқаушыла-
рын, қонақ үй
және мейрам-
хана бизнесі
мамандарын
даярлау жө-
ніндегі оқу
орталығын
ұйымдастыру
ТСМ-ге ақпарат
Маңғыстау
облысының
әкімі
2009 жыл
1300000,0
Жеке инвести-
циялар
74.
Қазақстан
Республикасы-
ның аумағында
алғашқы ха-
лықаралық
сүңгуір мек-
тебін құру
жөніндегі жо-
баны іске асыруға жәр-
демдесу
ТСМ-ге ақпарат
Маңғыстау
облысының
әкімі
2008 - 2009 жылдар
Талап
етілмей-
ді
Талап
етілмей-
ді
75.
Жобалау-сме-
талық құжат-
таманы әзір-
леу және Кен-
дірлі курорт-
тық демалыс
аймағында
инженерлік,
көліктік ин-
фрақұрылым
және туризм
объектілерін
салуды бас-
тауды қамта-
масыз ету жө-
нінде ұсыныс
енгізу
Қазақстан
Республика-
сының Үкі-
метіне
ұсыныс
Маңғыстау
облысының
әкімі,
ТСМ, ИСМ,
мүдделі
мемлекет-
тік ор-
гандар
2008 - 2009 жылдар
Талап
етілмей-
ді
Талап
етілмей-
ді
76.
Жаңаөзен қа-
ласынан 50 км
және Кендірлі
демалыс айма-
ғынан 20 км
жерде орна-
ласқан әуежай
салу мен пай-
далану кон-
цессия шарт-
тарының негі-
зінде жүзеге
асырылатын
объектілер
тізбесіне ен-
гізу туралы
ұсыныс енгізу
ЭБЖМ-ге ұсыныс
Маңғыстау
облысының
әкімі,
ККМ, ТСМ,
мүдделі
мемлекет-
тік ор-
гандар
2008 жыл
Талап
етілмей-
ді
Талап
етілмей-
ді
77.
Туристік инф-
рақұрылым объектілерін
салу үшін
инвесторлар
тарту жөнінде
жұмыс жүргізу
Қазақстан
Республика-
сының Үкі-
метіне ақпарат
Маңғыстау
облысының
әкімі,
ТСМ
Жыл сайын
Талап
етілмей-
ді
Талап
етілмей-
ді
".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі

1500000,0
Частные
инвес-
тиции
73.
Организовать
учебный центр по
подготовке менед-
жеров, инструкто-
ров туризма,
специалистов
гостиничного и
ресторанного
бизнеса
Информация
в МТС
Аким
Мангис-
тауской
области
2009
год
1300000,0
Частные
инвес-
тиции
74.
Оказать содейст-
вие в реализации
проекта по
созданию первой
международной
водолазной школы
на территории
Республики
Казахстан
Информация
в МТС
Аким
Мангис-
тауской
области
2008-
2009
годы
Не
требу-
ются
Не тре-
буется
75.
Внести предложе-
ние по разработке
проектно-сметной
документации и
обеспечению нача-
ла строительства
инженерной,
транспортной
инфраструктуры и
объектов туризма
в курортной зоне
отдыха Кендерли
Предло-
жение в
Прави-
тельство
Республики
Казахстан
Аким
Мангис-
тауской
области
МТС, МИТ,
заинтере-
сованные
государст-
венные
органы
2008-
2009
годы
Не
требу-
ются
Не тре-
буется
76.
Внести предложе-
ние о включении
аэропорта,
расположенного в
50 км от
г. Жанаозен и 20
км. от зоны
отдыха Кендерли,
в перечень
объектов,
строительство и
эксплуатация
которых будут
осуществлены на
основе договоров
концессии
Предло-
жение в
МЭБП
Аким
Мангис-
тауской
области,
МТК, МТС и
заинтере-
сованные
государст-
венные
органы
2008
год
Не
требу-
ются
Не тре-
буется
77.
Проводить работу
по привлечению
инвесторов для
строительства
объектов
туристской
инфраструктуры
Информация
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
Аким
Мангис-
тауской
области,
МТС
Еже-
годно
Не
требу-
ются
Не
требу-
ется
".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан