Тауарлардың жекелеген түрлерін әкелуге сандық шектеулер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 26 ақпандағы N 190 Қаулысы
"Сауда қызметін реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 12 сәуірдегі Заңының 18-бабына сәйкес ішкі нарықты қорғау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес көлемде әкелуге қатысты сандық шектеулер енгізілетін тауарлардың тізбесі бекітілсін.
2. Ақ қант импортына квота бөлінсін:
1) осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес ақ қантты қайта өңдеушілер болып табылатын заңды тұлғалар арасында;
2) Қазақстан Республикасы Төтенше жағдайлар министрлігі Мемлекеттік материалдық резервтер комитетімен сатып алуды жүзеге асыру барысында Қазақстан Республикасының мемлекеттік сатып алу туралы заңнамасына сәйкес анықталған заңды тұлғаға 15233,1 тоннадан аспайтын көлемде.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008.10.08 N 931 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан қараңыз) Қаулысымен.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті заңды тұлғалардың осы қаулыға 2-қосымшада көрсетілген көлемде ақ қантты әкелуін бақылауды қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі екі апта мерзімде Еуразиялық экономикалық қоғамдастық Интеграциялық комитетінің Хатшылығына Қазақстан Республикасының Үкіметі қабылдайтын сыртқы сауда қызметін реттеу шаралары туралы хабарласын.
5. Осы қаулы ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-МИнистрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 26 ақпандағы
N 190 қаулысына
1-қосымша
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Қазақстан Республикасы
Үкіметінің 2008.10.08 N 931 (қолданысқа енгізілу тәртібін 3-тармақтан
қараңыз) Қаулысымен.
Әкелуге қатысты сандық шектеулер енгізілетін
тауарлардың тізбесі
ҚР СЭҚ ТН
коды
Тауар
атауы
Көлемі
(тоннамен)
Қолданылу мерзімі

О введении количественных ограничений на ввоз отдельных видов товаров
Постановление Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2008 года N 190
В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 12 апреля 2004 года "О регулировании торговой деятельности" в целях защиты внутреннего рынка Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить перечень товаров, в отношении ввоза которых вводятся количественные ограничения в объемах согласно приложению 1 к настоящему постановлению.
2. Распределить квоту на импорт белого сахара:
1) между юридическими лицами, являющимися переработчиками белого сахара, согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
2) юридическому лицу, определенному в соответствии с законодательством Республики Казахстан о государственных закупках, при осуществлении закупа Комитетом по государственным материальным резервам Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан в объеме, не превышающем 15233,1 тонн.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 08.10.2008 N 931 (порядок введения в действие см. п.3 ).
3. Комитету таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан обеспечить контроль за ввозом белого сахара юридическими лицами в объемах, указанных в приложении 2 к настоящему постановлению.
4. Министерству иностранных дел Республики Казахстан в двухнедельный срок уведомить Секретариат Интеграционного Комитета Евразийского экономического сообщества о принимаемых Правительством Республики Казахстан мерах регулирования внешнеторговой деятельности.
5. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 26 февраля 2008 года N 190
Перечень товаров,
в отношении ввоза которых вводятся количественные ограничения
Сноска. Перечень с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 08.10.2008 N 931 (порядок введения в действие см. п.3 ).
Код
ТН ВЭД
РК
Наименование
товара
Объем
(в тоннах)
Срок действия