"Экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларындағы меншіктің мемлекеттік мониторингі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 4 наурыздағы N 215 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларындағы меншіктің мемлекеттік мониторингі туралы" Қазақстан Республикасының Заңына толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Заңының жобасы Қазақстан Республикасының Парламенті Мәжілісінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
Жоба
Қазақстан Республикасының Заңы
"Экономиканың стратегиялық маңызы бар
салаларындағы меншіктің мемлекеттік мониторингі туралы"
Қазақстан Республикасының Заңына толықтырулар енгізу туралы
1-бап.  "Экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларындағы меншіктің мемлекеттік мониторингі туралы" 2003 жылғы 4 қарашадағы Қазақстан Республикасының  Заңына  (Қазақстан Республикасы Парламентінің Жаршысы, 2003 ж., N 21-22, 150-құжат; 2007 ж., N 2, 14-құжат; 2007 ж., N 20, 153-құжат) мынадай толықтырулар енгізілсін:
1) мынадай мазмұндағы 5-1-баппен толықтырылсын:
"5-1-бап. Экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларының өздеріне қатысты меншіктің мемлекеттік мониторингі жүзеге асырылатын объектілерін анықтау өлшемдері.
Экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларының өздеріне қатысты меншіктің мемлекеттік мониторингі жүзеге асырылатын объектілерінің тізбесіне қосуға жататын объектілер мынадай өлшемдердің біріне сәйкес келуі тиіс:
өңірлер мен республика үшін маңызды әлеуметтік-экономикалық мәні бар болуы;
олардың меншігінде стратегиялық объектілердің болуы;
ұлттық холдингтерге және (немесе) ұлттық компанияларға тиесілі болуы.";
2) 13-бап мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
"1-1) үш жылда бір рет мүдделі орталық және жергілікті атқарушы органдардың ұсынымдары бойынша экономиканың стратегиялық маңызы бар салаларының өздеріне қатысты меншіктің мемлекеттік мониторингі жүзеге асырылатын объектілерінің тізбесін жаңарту жөнінде ұсыныстар енгізеді;".
2-бап.  Осы Заң ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті

О проекте Закона Республики Казахстан "О внесении дополнений в Закон Республики Казахстан "О государственном мониторинге собственности в отраслях экономики, имеющих стратегическое значение"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2008 года N 215
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
внести на рассмотрение Мажилиса Парламента Республики Казахстан проект Закона Республики Казахстан "О внесении дополнений в Закон Республики Казахстан "О государственном мониторинге собственности в отраслях экономики, имеющих стратегическое значение".
Премьер-Министр
Республики Казахстан
проект
Закон Республики Казахстан
О внесении дополнений в Закон Республики Казахстан
"О государственном мониторинге собственности в отраслях
экономики, имеющих стратегическое значение"
Статья 1.  Внести в  Закон  Республики Казахстан от 4 ноября 2003 г. "О государственном мониторинге собственности в отраслях экономики, имеющих стратегическое значение" (Ведомости Парламента Республики Казахстан, 2003 г., N 21-22, ст. 150; 2007 г., N 2, ст. 14; 2007 г., N 20, ст. 153) следующие дополнения:
1) дополнить статьей 5-1 следующего содержания:
"5-1. Критерии определения объектов отраслей экономики, имеющих стратегическое значение, в отношении которых осуществляется государственный мониторинг собственности.
Объекты, подлежащие включению в перечень объектов отраслей экономики, имеющих стратегическое значение, в отношении которых осуществляется государственный мониторинг собственности должны соответствовать одному из следующих критериев:
важное социально-экономическое значение для регионов и республики;
нахождение в их собственности стратегических объектов;
принадлежность к национальным холдингам и (или) национальным компаниям.";
2) статью 13 дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
"1-1) один раз в три года вносит предложения по обновлению перечня объектов отраслей экономики, имеющих стратегическое значение, в отношении которых осуществляется государственный мониторинг собственности, по рекомендациям заинтересованных центральных и местных исполнительных органов;".
Статья 2.  Настоящий Закон вводится в действие со дня официального опубликования.
Президент
Республики Казахстан