"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнаманы соттардың қолдануының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының 2004 жылғы 26 қарашадағы N 18 нормативтік қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының 2008 жылғы 22 желтоқсандағы N 24 Нормативтік қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының 2014 жылғы 24 желтоқсандағы № 3 нормативтік қаулысымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Жоғарғы Сотының 24.12.2014 N 3 Нормативтік қаулысымен (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының нормативтік қаулысын Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексіне сәйкестендіру мақсатында Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жалпы отырысы
қаулы етеді:
1. "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы заңнаманы соттардың қолдануының кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының 2004 жылғы 26 қарашадағы N 18 нормативтік қаулысына (2006 жылғы 16 қаңтардағы және 2007 жылғы 16 шілдедегі өзгерістері және толықтыруларымен бірге) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) 13-тармақтың бірінші абзацындағы "істің мән-жайларын қосымша анықтау қажет болған кезде" деген сөздерден кейін ", сондай-ақ салықтық міндеттемені орындаумен байланысты істер бойынша шағымдану мерзімі кезеңінде" деген сөздермен толықтырылсын;
2) 18-тармақтың бірінші абзацындағы "709" цифрынан кейін ", 709-1" цифрымен толықтырылсын;
3) 24-тармақтағы "27" цифры "15" цифрына ауыстырылсын;
4) 25-4-тармақтың бірінші абзацындағы "екі" сөзі "үш" сөзімен ауыстырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Конституциясының 4-бабына сәйкес, осы нормативтік қаулы қолданыстағы құқық құрамына қосылады, сондай-ақ жалпыға бірдей міндетті болып табылады және ресми жарияланған күннен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының Төрағасы
Қ. Мәми
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының судьясы,
жалпы отырыс хатшысы
Ж. Бәйішев

О внесении изменений и дополнений в нормативное постановление Верховного Суда Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года № 18 "О некоторых вопросах применения судами законодательства об административных правонарушениях"
Нормативное постановление Верховного Суда Республики Казахстан от 22 декабря 2008 года № 24. Утратило силу нормативным постановлением Верховного суда Республики Казахстан от 24 декабря 2014 года № 3
Сноска. Утратило силу нормативным постановлением Верховного суда РК от 24.12.2014 № 3 (вводится в действие со дня официального опубликования).
В целях  приведения нормативного постановления Верховного Суда Республики Казахстан в соответствие с Кодексом Республики Казахстан об административных правонарушениях пленарное заседание Верховного Суда Республики Казахстан
постановляет :
1. Внести в нормативное постановление Верховного Суда Республики Казахстан от 26 ноября 2004 года № 18 «О некоторых вопросах применения судами законодательства об административных правонарушениях» (с изменениями от 16 января 2006 года и от 16 июля 2007 года) следующие изменения и дополнения:
1) в абзаце первом пункта 13 после слов «при необходимости дополнительного выяснения обстоятельств дела» дополнить словами «, а также по делам, связанным с исполнением налогового обязательства, на период срока обжалования»;
2) в абзаце первом пункта 18 после цифры «709» дополнить цифрой  «, 709-1»;
3) в пункте 24 цифру «27» заменить цифрой «15»;
4) в абзаце первом пункта 25-4 слово «два» заменить словом «три».
2. Согласно статье 4 Конституции Республики Казахстан настоящее нормативное постановление включается в состав действующего права, а также является общеобязательным и вводится в действие со дня  официального опубликования.
Председатель Верховного Суда
Республики Казахстан                       К. Мами
Судья Верховного Суда
Республики Казахстан,
секретарь пленарного заседания             Ж. Баишев