Ауғанстан Ислам Республикасына ресми ізгілік көмек көрсету туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 27 наурыздағы N 292 Қаулысы
Ауғанстан Ислам Республикасында қалыптасқан ауыр экономикалық және әлеуметтік ахуалға байланысты Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне азық-түліктік бидайдың құнын және ізгілік жүгін сақтау, тасымалдау және Хайратон станциясына (Ауғанстан Ислам Республикасы) дейін жеткізу жөніндегі шығындарды өтеуге 2008 жылға арналған республикалық бюджетте көзделген Қазақстан Республикасы Үкіметінің төтенше резервінен Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі берілетін күнге белгілеген бағам бойынша 500000 (бес жүз мың) АҚШ долларына баламалы сомада қаражат бөлсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі Ауғанстан Ислам Республикасына ресми ізгілік көмек көрсету үшін мемлекеттік сатылатын астық ресурстарынан 1913 (бір мың тоғыз жүз он үш) тонна азық-түліктік бидайды тиеп жөнелтуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Ауғанстан Ислам Республикасына ізгілік жүгін тасымалдау және жеткізу үшін жылжымалы құрамды уақтылы беруді қамтамасыз етсін.
4. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі ізгілік көмекті алушыны белгілесін және көмек көрсету жөніндегі шараларды үйлестіруді жүзеге асырсын.
5. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі бөлінген қаражаттың мақсатты пайдаланылуын бақылауды белгіленген тәртіппен қамтамасыз етсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов

Об оказании официальной гуманитарной помощи Исламской Республике Афганистан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 27 марта 2008 года N 292
В связи с тяжелой экономической и социальной ситуацией, сложившейся в Исламской Республике Афганистан Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном законодательством порядке выделить Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан из чрезвычайного резерва Правительства Республики Казахстан, предусмотренного в республиканском бюджете на 2008 год, средства в сумме эквивалентной 500000 (пятьсот тысяч) долларам США по курсу, установленному Национальным банком Республики Казахстан на день выдачи, на возмещение стоимости продовольственного зерна и затрат по хранению, транспортировке и доставке гуманитарного груза до станции Хайратон (Исламской Республики Афганистан).
2. Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан для оказания официальной гуманитарной помощи Исламской Республике Афганистан обеспечить отгрузку 1913 (одна тысяча девятьсот тринадцать) тонн продовольственного зерна из государственных реализационных ресурсов зерна.
3. Министерству транспорта и коммуникаций Республики Казахстан обеспечить своевременную подачу подвижного состава для транспортировки и доставки гуманитарного груза в Исламскую Республику Афганистан.
4. Министерству иностранных дел Республики Казахстан определить получателя гуманитарной помощи и осуществлять координацию мер по ее оказанию.
5. Министерству финансов Республики Казахстан в установленном порядке обеспечить контроль за целевым использованием выделенных средств.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                                      К. Масимов