2008 жылғы аса көрнекті әдебиет қайраткерлерінің мерейтойларын дайындау және өткізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 31 наурыздағы N 311 Қаулысы
"Мерейтойлар мен атаулы күндерді мерекелеу туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 28 қыркүйектегі N 1465  қаулысына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Мәшһүр-Жүсіп Көпеевтің туғанына 150 жыл толу мерейтойын, Шәкәрім Құдайбердіұлының туғанына 150 жыл толу мерейтойын, Халел Досмұхамедовтің туғанына 125 жыл толу мерейтойын, Тайыр Жароковтың туғанына 100 жыл толу мерейтойын және Хамза Есенжановтың туғанына 100 жыл толу мерейтойын дайындау және өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспарлары бекітілсін.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 31 наурыздағы
N 311 қаулысымен
бекітілген
Мәшһүр-Жүсіп Көпеевтің туғанына 150 жыл толу мерейтойын
дайындау және еткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/с
N
Іс-шараның атауы Орын-
далу-
ына
жауап-
тылар
Орын-
далу
мер-
зімі
Қаржылан-
дыру көзі
Бол-
жамды
шығыс-
тар
(мың
теңге)
1 2 3 4 5 6
1.
Мәшһүр-Жүсіп Көпеевтің
туғанына 150 жыл толуына
арналған кітаптар шығару
Мәшһүр-Жүсіп Көпеевтің
жиырма томдық таңдамалы
шығармаларын шығару
Мәшһүр-Жүсіп Көпеев
туралы энциклопедия
шығару
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Мәде-
ниет
және
ақпарат
минис-
трлігі
Павло-
дар
облысы-
ның
әкімі
2008
жыл
бойы
2008
жылғы
мамыр
2008
жылғы
маусым
017 "Әде-
биеттің
әлеуметтік
маңызды
түрлерін
басып
шығару"
атты
республи-
калық
бюджеттік
бағдарла-
масы
Жергілікті бюджет
Жергілікті
бюджет
5000,0
20000,0
5000,0
2.
Мәшһур-Жүсіп Көпеевтің
өмірі мен қызметін
бұқаралық ақпарат
құралдарында жария ету
Мәшһүр-Жүсіп Көпеевтің туғанына 150 жыл толуына веб-сайт ашу
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Мәде-
ниет
және
ақпарат
минис-
трлігі
Павло-
дар
облысы-
ның
әкімі
2008
жыл
бойы
2008
жылғы
маусым
025 "Мем-
лекеттік
ақпараттық
саясатты
жүргізу"
атты
республи-
калық
бюджеттік
бағдарла-
масы
Жергілікті
бюджет
250,0
1000,0
3.
Мәшһүр-Жүсіп Кепеевтің
150 жылдығына арналған
мерейтойлық кеш өткізу
Павло-
дар
облысы-
ның
әкімі
2008
жыл
бойы
Жергілікті
бюджет
5500,0
4.
"Дархан даланың данышпан
ұлы" атты кітап көрмесін
ұйымдастыру және өткізу
Павло-
дар
облысы-
ның
әкімі
2008
жылғы
наурыз
Талап
етіл-
мейді
5.
Мәшһүр-Жүсіп Көпеевтің
150 жылдығына арналған
жас ақындар конкурсын
өткізу
Павло-
дар
облысы-
ның
әкімі
2008
жылғы
наурыз
Жергілікті
бюджет
500,0
6.
"Мәшһүр-Жүсіп ізімен"
халықаралық
этнографиялық және
фольклорлық экспедиция
ұйымдастыру
Павло-
дар
облысы-
ның
әкімі
2008
жылғы
мамыр
Талап
етіл-
мейді
7.
Мәшһүр-Жүсіп Көпеевтің
150 жылдығына арналған
облыстық ақындар айтысын
өткізу
Павло-
дар
облысы-
ның
әкімі
2008
жылғы
маусым
Жергілікті
бюджет

О подготовке и проведении юбилеев выдающихся литературных деятелей в 2008 году
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2008 года N 311
В соответствии с  постановлением Правительства Республики Казахстан от 28 сентября 1999 года N 1465 "О праздновании юбилеев и памятных дат" Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые планы мероприятий по подготовке и проведению 150-летнего юбилея со дня рождения Машхур-Жусупа Копеева, 150-летнего юбилея со дня рождения Шакарима Кудайбердыулы, 125-летнего юбилея со дня рождения Халела Досмухамедова, 100-летнего юбилея со дня рождения Таира Жарокова и 100-летнего юбилея со дня рождения Хамзы Есенжанова.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                                      К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 марта 2008 года N 311
План мероприятий
по подготовке и проведению 150-летнего юбилея
со дня рождения Машхур-Жусупа Копеева
N
п/п
Наименование
мероприятия
Ответст-
венные за
исполнение
Срок
испол-
нения
Источник
финанси-
рования
Предпола-
гаемые
расходы
(тыс.
тенге)
1
2
3
4
5
6
1.
Издание книг,
посвященных
150-летию со дня
рождения Машхур-
Жусупа Копеева
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
В
течение
2008
года
Республи-
канская
бюджетная
программа
017
"Издание
социально
важных
видов
литературы"
5 000,0
Издание собрания
сочинений
Машхур-Жусупа
Копеева в
двадцати томах
Аким
Павлодарской
области
Май
2008
года
Местный
бюджет
20 000,0
Издание
энциклопедии о
Машхур-Жусупе
Копееве
Июнь
2008
года
Местный
бюджет
5 000,0
2.
Освещение в
средствах
массовой
информации жизни
и деятельности
Машхур-Жусупа
Копеева
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
В
течение
2008
года
Республи-
канская
бюджетная
программа
025
"Проведение
государст-
венной
информаци-
онной
политики"
250,0
Открытие
веб-сайта к
150-летию со дня
рождения
Машхур-Жусупа
Копеева
Аким
Павлодарской
области
Июнь
2008
года
Местный
бюджет
1 000,0
3.
Проведение
юбилейного вечера,
посвященного
150-летию
Машхур-Жусупа
Копеева
Аким
Павлодарской
области
В
течение
2008
года
Местный
бюджет
5 500,0
4.
Организация и
проведение книжной
выставки "Дархан
даланың данышпан
ұлы"
Аким
Павлодарской
области
Март
2008
года
Не
требуются
5.
Проведение
конкурса молодых
поэтов, посвящен-
ного 150-летию
Машхур-Жусупа
Копеева
Аким
Павлодарской
области
Март
2008
года
Местный
бюджет
500,0
6.
Организация
международной
этнографической и
фольклорной
экспедиции
"Мәшһүр-Жүсіп
iзiмeн"
Аким
Павлодарской
области
Май
2008
года
Не
требуются
7.
Проведение
областного
айтыса акынов,
посвященного
150-летию
Машхур-Жусупа
Копеева
Аким
Павлодарской
области
Июнь
2008
года
Местный
бюджет

3000,0
8.
Мәшһүр-Жүсіп Көпеевтің
150 жылдығына арналған
халықаралық ғылыми-прак-
тикалық конференция
өткізу
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Білім
және
ғылым
минис-
трлігі
2008
жылғы
маусым
Талап
етіл-
мейді
ЖИЫНЫ:
Республи-
калық
бюджет
Жергілік-
ті бюджет
5250,0
35000,0
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 31 наурыздағы
N 311 қаулысымен
бекітілген
Шәкәрім Құдайбердіұлының туғанына 150 жыл толу мерейтойын
дайындау және өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/с
N
Іс-шараның атауы Орын-
далу-
ына
жауап-
тылар
Орын-
далу
мер-
зімі
Қаржылан-
дыру көзі
Бол-
жамды
шығыс-
тар
(мың
теңге)
1 2 3 4 5 6
1.
Шәкәрім Құдайбердіұлының
туғанына 150 жыл толуына
арналған кітаптар шығару
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Мәде-
ниет
және
ақпарат
минис-
трлігі
2008
жыл
бойы
017 "Әде-
биеттің
әлеуметтік
маңызды
түрлерін
басып
шығару"
атты
республи-
калық
бюджеттік
бағдарла-
масы
10000,0
2.
Шәкәрім Құдайбердіұлының
өмірі мен қызметін
бұқаралық ақпарат
құралдарында жария ету
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Мәде-
ниет
және
ақпарат
минис-
трлігі
2008
жыл
бойы
025 "Мем-
лекеттік
ақпараттық
саясатты
жүргізу"
атты
республи-
калық
бюджеттік
бағдарла-
масы
250,0
3.
"Абай және Біржан"
спектаклін қою
Шығыс
Қазақ-
стан
облы-
сының
әкімі
2008
жыл
бойы
Жергілікті
бюджет
1200,0
4.
Шәкәрім Құдайбердіұлының
музыкалық мұрасын
насихаттау жөніндегі
конкурстар өткізу
Шығыс
Қазақ-
стан
облы-
сының
әкімі
2008
жылғы
сәуір-
мамыр
Жергілікті
бюджет
3750,0
5.
Шәкәрім Құдайбердіұлының
150 жылдық мерейтойын
мерекелеу шеңберінде
Парижде (Франция) көрме
ұйымдастыру
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Мәде-
ниет
және
ақпарат
минис-
трлігі
2008
жылғы
мамыр
011 "Әлеу-
меттік
маңызы бар
және
мәдени
іс-шаралар
өткізу"
атты
республи-
калық
бюджеттік
бағдарла-
масы
9043,0
6.
Шәкәрім Құдайбердіұлының
150 жылдығына арналған
республикалық ақындар
айтысын өткізу
Шығыс
Қазақ-
стан
облы-
сының
әкімі
2008
жылғы
шілде
Жергілікті
бюджет
2750,0
7.
Шәкәрім Құдайбердіұлының
150 жылдығына арналған
мерейтой кешін өткізу
Алматы
қаласы-
ның
әкімі
2008
жылғы
тамыз
Жергілікті
бюджет
1635,0
8.
Шәкәрім Құдайбердіұлының
150 жылдығына арналған
халықаралық конференция
өткізу
Шығыс
Қазақ-
стан
облы-
сының
әкімі
2008
жылғы
тамыз
Жергілікті
бюджет
2255,0
9.
Шәкәрім Құдайбердіұлының
150 жылдығына арналған
салтанатты жиналыс және
Қазақстан өнер шеберле-
рінің концертін өткізу
Шығыс
Қазақ-
стан
облы-
сының
әкімі
2008
жылғы
тамыз
Жергілікті
бюджет
1980,0
10.
Шәкәрім Құдайбердіұлының
150 жылдығына арналған
драматургтер мен
композиторлардың
республикалық форум-
семинарын өткізу
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Мәде-
ниет
және
ақпарат
минис-
трлігі
2008
жылғы
қыркүй-
ек
011 "Әлеу-
меттік
маңызы бар
және
мәдени
іс-шаралар
өткізу"
атты
республи-
калық
бюджеттік
бағдарла-
масы
2850,0
ЖИЫНЫ:
Республи-
калық
бюджет
Жергілік-
ті бюджет
22143,0
13570,0
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 31 наурыздағы
N 311 қаулысымен
бекітілген
Халел Досмұхамедовтің туғанына 125 жыл толу мерейтойын
дайындау және өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/с
N
Іс-шараның атауы Орын-
далу-
ына
жауап-
тылар
Орын-
далу
мер-
зімі
Қаржылан-
дыру көзі
Бол-
жамды
шығыс-
тар
(мың
теңге)
1 2 3 4 5 6
1.
Халел Досмұхамедовтің
туғанына 125 жыл толуына
арналған кітаптар шығару
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Мәде-
ниет
және
ақпарат
минис-
трлігі

3 000,0
8.
Проведение
Международной
научно-практичес-
кой конференции,
посвященной
150-летию
Машхур-Жусупа
Копеева
Министерство
образования
и науки
Республики
Казахстан
Июнь
2008
года
Не
требуются
ИТОГО :
Республи-
канский
бюджет
Местный
бюджет
5 250,0
35 000,0
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 марта 2008 года N 311
План мероприятий
по подготовке и проведению 150-летнего юбилея
со дня рождения Шакарима Кудайбердыулы
N
п/п
Наименование
мероприятия
Ответствен-
ные за
исполнение
Срок
испол-
нения
Источник
финансиро-
вания
Предпо-
лагаемые
расходы
(тыс.
тенге)
1
2
3
4
5
6
1.
Издание книг,
посвященных
150-летию со дня
рождения Шакарима
Кудайбердыулы
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
В
течение
2008
года
Республи-
канская
бюджетная
программа
017
"Издание
социально
важных
видов
литературы"
10 000,0
2.
Освещение в
средствах массовой
информации жизни
и деятельности
Шакарима
Кудайбердыулы
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
В
течение
2008
года
Республи-
канская
бюджетная
программа
025
"Проведение
государст-
венной
информаци-
онной
политики"
250,0
3.
Постановка
спектакля "Абай и
Биржан"
Аким
Восточно-
Казахстанской
области
В
течение
2008
года
Местный
бюджет
1 200,0
4.
Проведение
конкурсов по
пропаганде
музыкального
наследия Шакарима
Кудайбердыулы
Аким
Восточно-
Казахстанской
области
Апрель-
май
2008
года
Местный
бюджет
3 750,0
5.
Организация
выставки в рамках
празднования
150-летнего
юбилея Шакарима
Кудайбердыулы в
Париже (Франция)
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
Май
2008
года
Республи-
канская
бюджетная
программа
011
"Проведение
социально-
значимых и
культурных
мероприятий"
9 043,0
6.
Проведение
Республиканского
айтыса акынов,
посвященного
150-летию Шакарима
Кудайбердыулы
Аким
Восточно-
Казахстанской
области
Июль
2008
года
Местный
бюджет
2 750,0
7.
Проведение
юбилейного вечера,
посвященного
150-летию Шакарима
Кудайбердыулы
Аким города
Алматы
Август
2008
года
Местный
бюджет
1 635,0
8.
Проведение
международной
конференции,
посвященной
150-летию Шакарима
Кудайбердыулы
Аким
Восточно-
Казахстанской
области
Август
2008
года
Местный
бюджет
2 255,0
9.
Проведение
торжественного
собрания и
концерта мастеров
искусства
Казахстана,
посвященных
150-летию Шакарима
Кудайбердыулы
Аким
Восточно-
Казахстанской
области
Август
2008
года
Местный
бюджет
1 980,0
10.
Проведение
Республиканского
форума-семинара
драматургов и
композиторов,
посвященного
150-летию Шакарима
Кудайбердыулы
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
Сентябрь
2008
года
Республи-
канская
бюджетная
программа
011
"Проведение
социально-
значимых и
культурных
мероприятий"
2 850,0
ИТОГО :
Республи-
канский
бюджет
Местный
бюджет
22 143,0
13 570,0
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 марта 2008 года N 311
План мероприятий
по подготовке и проведению 125-летнего юбилея
со дня рождения Халела Досмухамедова
N
п/п
Наименование
мероприятия
Ответствен-
ные за
исполнение
Срок
испол-
нения
Источник
финансиро-
вания
Предпола-
гаемые
расходы
(тыс.
тенге)
1
2
3
4
5
6
1.
Издание книг,
посвященных
125-летию со дня
рождения Халела
Досмухамедова
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
В
течение

2008
жыл
бойы
017 "Әде-
биеттің
әлеуметтік
маңызды
түрлерін
басып
шығару"
атты
республи-
калық
бюджеттік
бағдарла-
масы
2500,0
2.
Халел Досмүхамедовтің
өмірі мен қызметін
бұқаралық ақпарат
құралдарында жария ету
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Мәде-
ниет
және
ақпарат
минис-
трлігі
2008
жыл
бойы
025 "Мем-
лекеттік
ақпараттық
саясатты
жүргізу"
атты
республи-
калық
бюджеттік
бағдарла-
масы
250,0
3.
"Алашорда" қозғалысы
және оның мүшесі Халел
Досмұхамедов туралы
материалдар жинау
Ақтөбе
облы-
сының
әкімі
2008
жыл
бойы
Жергілікті
бюджет
500,0
4.
Халел Домұхамедовтің
атына Ақтөбе облысының
Темір қаласында, Ойыл
ауылында көшелер беру
Ақтөбе
облы-
сының
әкімі
2008
жыл
бойы
Талап
етіл-
мейді
5.
Халел Домұхамедовтің
125 жылдығына арналған
жылжымалы көрмелер
ұйымдастыру
Ақтөбе
облы-
сының
әкімі
2008
жыл
бойы
Жергілікті
бюджет
200,0
6.
Ақтөбе облыстық, тарихи-
өлкетану мұражайында
Алаш қозғалысы қайрат-
керлеріне, оның ішінде,
Халел Досмұхамедовке
арналған экспозицияны
жаңарту
Ақтөбе
облы-
сының
әкімі
2008
жылғы
ақпан-
мамыр
Жергілікті
бюджет
3000,0
7.
"Алашорда" қозғалысы
және оның қайраткерлері"
атты халықаралық ғылыми-
практикалық конференция
өткізу
Ақтөбе
облы-
сының
әкімі
2008
жылғы
қыркүй-
ек
Жергілікті
бюджет
1500,0
8.
Халел Досмұхамедовтің
125 жылдығына арналған
мерейтой кешін өткізу
Алматы
облы-
сының
әкімі
2008
жылғы
қазан
Жергілікті
бюджет
1635,0
9.
Халел Досмұхамедов
басшылық жасаған Ақтөбе
облысының Ойыл аудандық
ауруханасының ғимаратына
ескерткіш-тақта орнату
Ақтөбе
облы-
сының
әкімі
2008
жылғы
қазан
Жергілікті
бюджет
150,0
ЖИЫНЫ:
Республи-
калық
бюджет
Жергілік-
ті бюджет
2750,0
6985,0
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 31 наурыздағы
N 311 қаулысымен
бекітілген
Тайыр Жароковтың туғанына 100 жыл толу мерейтойын
дайындау және өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/с
N
Іс-шараның атауы Орын-
далу-
ына
жауап-
тылар
Орын-
далу
мер-
зімі
Қаржылан-
дыру көзі
Бол-
жамды
шығыс-
тар
(мың
теңге)
1 2 3 4 5 6
1.
Тайыр Жароковтың
туғанына 100 жыл толуына
арналған кітаптар шығару
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Мәде-
ниет
және
ақпарат
минис-
трлігі
2008
жыл
бойы
017 "Әде-
биеттің
әлеуметтік
маңызды
түрлерін
басып
шығару"
атты
республи-
калық
бюджеттік
бағдарла-
масы
2500,0
2.
Тайыр Жароковтың өмірі
мен қызметін бұқаралық
ақпарат құралдарында
жария ету
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Мәде-
ниет
және
ақпарат
минис-
трлігі
2008
жыл
бойы
025 "Мем-
лекеттік
ақпараттық
саясатты
жүргізу"
атты
республи-
калық
бюджеттік
бағдарла-
масы
250,0
3.
Тайыр Жароковтың 100
жылдығына арналған
мерейтой кешін өткізу
Алматы
қаласы-
ның
әкімі
2008
жылғы
қыркүй-
ек
Жергілікті
бюджет
1635,0
4.
Тайыр Жароковтың 100
жылдығына арналған еске
алу кешін өткізу
Батыс
Қазақс-
тан
облысы-
ның
әкімі
2008
жылғы
қыркүй-
ек
Жергілікті
бюджет
1550,0
5.
"Жылдар бізбен жыр
жазысты" атты әдеби кеш
өткізу
Батыс
Қазақс-
тан
облысы-
ның
әкімі

2008
года
Республи-
канская
бюджетная
программа
017
"Издание
социально
важных
видов
литературы"
2 500,0
2.
Освещение в
средствах массовой
информации жизни
и деятельности
Халела
Досмухамедова
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
В
течение
2008
года
Республи-
канская
бюджетная
программа
025
"Проведение
государст-
венной
информа-
ционной
политики"
250,0
3.
Сбор материалов
о движении
"Алашорда" и его
члене Халеле
Досмухамедове
Аким
Актюбинской
области
В
течение
2008
года
Местный
бюджет
500,0
4.
Присвоение имени
Халела
Досмухамедова
улицам в городе
Темир, селе Уил
Актюбинской
области
Аким
Актюбинской
области
В
течение
2008
года
Не
требуются
5.
Организация
передвижной
выставки,
посвященной
125-летию Халела
Досмухамедова
Аким
Актюбинской
области
В
течение
2008
года
Местный
бюджет
200,0
6.
В Актюбинском
областном истори-
ко-краеведческом
музее обновить
экспозицию,
посвященную
деятелям движения
Алаш, в их
числе Халелу
Досмухамедову
Аким
Актюбинской
области
Февраль-
май
2008
года
Местный
бюджет
3 000,0
7.
Проведение
международной
научно-практичес-
кой конференции на
тему: "Движение
"Алашорда" и
его деятели"
Аким
Актюбинской
области
Сентябрь
2008
года
Местный
бюджет
1 500,0
8.
Проведение
юбилейного вечера,
посвященного
125-летию Халела
Досмухамедова
Аким
города
Алматы
Октябрь
2008
года
Местный
бюджет
1 635,0
9.
Установление
памятной доски на
здании Уилской
районной больницы
Актюбинской
области, которой
руководил Халел
Досмухамедов
Аким
Актюбинской
области
Октябрь
2008
года
Местный
бюджет
150,0
ИТОГО :
Республи-
канский
бюджет
Местный
бюджет
2 750,0
6 985,0
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 марта 2008 года N 311
План мероприятий
по подготовке и проведению 100-летнего юбилея
со дня рождения Таира Жарокова
N
п/п
Наименование
мероприятия
Ответствен-
ные за
исполнение
Срок
исполне-
ния
Источник
финанси-
рования
Предпола-
гаемые
расходы
(тыс.
тенге)
1
2
3
4
5
6
1.
Издание книг,
посвященных
100-летию со дня
рождения Таира
Жарокова
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
В
течение
2008
года
Республи-
канская
бюджетная
программа
017
"Издание
социально
важных
видов
литературы"
2 500,0
2.
Освещение в
средствах массовой
информации жизни
и деятельности
Таира Жарокова
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
В
течение
2008
года
Республи-
канская
бюджетная
программа
025
"Проведение
государ-
ственной
информа-
ционной
политики"
250,0
3.
Проведение
юбилейного вечера,
посвященного
100-летию Таира
Жарокова
Аким
города
Алматы
Сентябрь
2008
года
Местный
бюджет
1 635,0
4.
Проведение вечера
памяти, посвящен-
ного 100-летию
Таира Жарокова
Аким
Западно-
Казахстанской
области
Сентябрь
2008
года
Местный
бюджет
1 550,0
5.
Проведение
литературного
вечера "Жылдар
бізбен жыр
жазысты"
Аким
Западно-
Казахстанской
области
Сентябрь

2008
жылғы
қыркүй-
ек
Жергілікті
бюджет
146,0
6.
"Есімін жүректерде
жаттап қалдық" атты
әдеби кеш өткізу
Батыс
Қазақс-
тан
облысы-
ның
әкімі
2008
жылғы
қыркүй-
ек
Жергілікті
бюджет
5,0
7.
"Асқақ шабыттың ақыны"
кітап көрмесін ұйымдас-
тыру
Батыс
Қазақс-
тан
облысы-
ның
әкімі
2008
жылғы
қыркүй-
ек
Жергілікті
бюджет
5,0
8.
Облыстық тарихи-өлкетану
мұражайында Тайыр
Жароковтың 100 жылдығына
арналған "Ізім қалды
құмыңда" атты көрме
ұйымдастыру
Батыс
Қазақс-
тан
облысы-
ның
әкімі
2008
жылғы
қыркүй-
ек
Жергілікті
бюджет
130,0
9.
Тайыр Жароковтың 100
жылдығына арналған "Өтті
алуан отты жылдар" атты
мәдени-көпшілік іс-шара-
лар ұйымдастыру
Батыс
Қазақс-
тан
облысы-
ның
әкімі
2008
жылғы
қыркүй-
ек
Жергілікті
бюджет
40,0
ЖИЫНЫ:
Республи-
калық
бюджет
Жергілік-
ті бюджет
2750,0
3511,0
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 31 наурыздағы
N 311 қаулысымен
бекітілген
Хамза Есенжановтың туғанына 100 жыл толу мерейтойын
дайындау және өткізу жөніндегі іс-шаралар жоспары
Р/с
N
Іс-шараның атауы Орын-
далу-
ына
жауап-
тылар
Орын-
далу
мер-
зімі
Қаржылан-
дыру көзі
Бол-
жамды
шығыс-
тар
(мың
теңге)
1 2 3 4 5 6
1.
Хамза Есенжановтың
туғанына 100 жыл толуына
арналған кітаптар шығару
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Мәде-
ниет
және
ақпарат
минис-
трлігі
2008
жыл
бойы
017 "Әде-
биеттің
әлеуметтік
маңызды
түрлерін
басып
шығару"
атты
республи-
калық
бюджеттік
бағдарла-
масы
2500,0
2.
Хамза Есенжановтың өмірі
мен қызметін бұқаралық
ақпарат құралдарында
жария ету
Қазақ-
стан
Респуб-
ликасы
Мәде-
ниет
және
ақпарат
минис-
трлігі
2008
жыл
бойы
025 "Мем-
лекеттік
ақпараттық
саясатты
жүргізу"
атты
республи-
калық
бюджеттік
бағдарла-
масы
250,0
3.
Хамза Есенжановтың 100
жылдығына арналған
республикалық айтыс
өткізу
Батыс
Қазақс-
тан
облысы-
ның
әкімі
2008
жылғы
қазан
Жергілікті
бюджет
2049,0
4.
Хамза Есенжановтың 100
жылдығына арналған
салтанатты жиналыс және
театрландырылған концерт
өткізу
Батыс
Қазақс-
тан
облысы-
ның
әкімі
2008
жылғы
қазан
Жергілікті
бюджет
1647,0
5.
Хамза Есенжановтың 100
жылдығына арналған "Қилы
заман жаршысы" атты
оқырмандар конференция-
сын өткізу
Батыс
Қазақс-
тан
облысы-
ның
әкімі
2008
жылғы
қазан
Жергілікті
бюджет
25,0
6.
Хамза Есенжановтың 100
жылдығына арналған
"Тағдыр және тағылым"
атты кітап көрмесін
өткізу
Батыс
Қазақс-
тан
облысы-
ның
әкімі
2008
жылғы
қазан
Жергілікті
бюджет
25,0
7.
Батыс Қазақстан облыстық
өлкетану мұражайында
Хамза Есенжановтың жұмыс
кабинетін жабдықтау
Батыс
Қазақс-
тан
облысы-
ның
әкімі
2008
жылғы
қазан
Жергілікті
бюджет
1000,0
8.
Батыс Қазақстан облыстық
балалар мен жасөспірім-
дерге арналған кітапха-
наның жөндеу жұмыстарын
жүргізу
Батыс
Қазақс-
тан
облысы-
ның
әкімі
2008
жылғы
қазан
Жергілікті
бюджет

2008
года
Местный
бюджет
146,0
6.
Проведение
литературного
вечера "Есімін
жүректерде жаттап
қалдық"
Аким
Западно-
Казахстанской
области
Сентябрь
2008
года
Местный
бюджет
5,0
7.
Организация
книжной выставки
"Асқақ шабыттың
ақыны"
Аким
Западно-
Казахстанской
области
Сентябрь
2008
года
Местный
бюджет
5,0
8.
Организация в
областном
историко-краевед-
ческом музее
выставки "Ізім
қалды құмында",
посвященной
100-летию Таира
Жарокова
Аким
Западно-
Казахстанской
области
Сентябрь
2008
года
Местный
бюджет
130,0
9.
Организация
культурно-общест-
венных мероприя-
тий "Өттi алуан
отты жылдар",
посвященных
100-летию Таира
Жарокова
Аким
Западно-
Казахстанской
области
Сентябрь
2008
года
Местный
бюджет
40,0
ИТОГО :
Республи-
канский
бюджет
Местный
бюджет
2 750,0
3 511,0
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 марта 2008 года N 311
План мероприятий
по подготовке и проведению 100-летнего юбилея
со дня рождения Хамзы Есенжанова
N
п/п
Наименование
мероприятия
Ответст-
венные за
исполнение
Срок
испол-
нения
Источник
финансиро-
вания
Предпола-
гаемые
расходы
(тыс.
тенге)
1
2
3
4
5
6
1.
Издание книг,
посвященных
100-летию со дня
рождения Хамзы
Есенжанова
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
В
течение
2008
года
Республи-
канская
бюджетная
программа
017
"Издание
социально
важных
видов
литературы"
2 500,0
2.
Освещение в
средствах массовой
информации жизни
и деятельности
Хамзы Есенжанова
Министерство
культуры и
информации
Республики
Казахстан
В
течение
2008
года
Республи-
канская
бюджетная
программа
025
"Проведение
государст-
венной
информаци-
онной
политики"
250,0
3.
Проведение
республиканского
айтыса, посвящен-
ного 100-летию
Хамзы Есенжанова
Аким
Западно-
Казахстанской
области
Октябрь
2008
года
Местный
бюджет
2 049,0
4.
Проведение
торжественного
собрания и
театрализованного
концерта,
посвященного
100-летию Хамзы
Есенжанова
Аким
Западно-
Казахстанской
области
Октябрь
2008
года
Местный
бюджет
1 647,0
5.
Проведение
читательской
конференции "Қилы
заман жаршысы",
посвященной
100-летию Хамзы
Есенжанова
Аким
Западно-
Казахстанской
области
Октябрь
2008
года
Местный
бюджет
25,0
6.
Проведение
книжной выставки
"Тағдыр және
тағылым",
посвященной
100-летию Хамзы
Есенжанова
Аким
Западно-
Казахстанской
области
Октябрь
2008
года
Местный
бюджет
25,0
7.
Оборудование
рабочего кабинета
Хамзы Есенжанова в
Западно-Казахстан-
ском областном
краеведческом
музее
Аким
Западно-
Казахстанской
области
Октябрь
2008
года
Местный
бюджет
1 000,0
8.
Провести ремонтные
работы в Западно-
Казахстанской
библиотеке для
детей и юношества
Аким
Западно-
Казахстанской
области
Октябрь
2008
года
Местный
бюджет