Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 20 наурыздағы N 225 және 2007 жылғы 6 қарашадағы N 1039 қаулыларына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 16 сәуірдегі N 347 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
1) (Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.02.26. N 220 (2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен);
2) "Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының тұрақтылығын қамтамасыз ету жөніндегі бірінші кезектегі іс-қимылдар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 6 қарашадағы N 1039 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 42, 489-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының тұрақтылығын қамтамасыз ету жөніндегі бірінші кезектегі іс-қимылдар жоспарында:
"Мақсатқа қол жеткізу және қойылған міндеттерді іске асыру тетіктері" деген 2-бөлімде:
"Елдің ипотекалық нарығындағы тұрақтылықты, үлескерлердің құқықтарын қорғауды және құрылыс объектілерін аяқтауды қамтамасыз ету" деген 3-кіші бөлімде:
2-кезеңде: 2008 жыл:
"Бұл ретте, елдің ипотека нарығындағы тұрақтылығын қамтамасыз ету мақсатында жергілікті атқарушы органдар жағдайды реттеудің екі тетігін пайдаланатын болады." деген абзацтағы "екі тетігін" деген сөздер "мынадай тетіктерін" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы кіші бөліммен толықтырылсын:
"3-тетік.
Бұл тетік ұсынысты қысқарту және сұранысты арттыру жолымен тұрғын үй нарығының теңгерімділігіне қол жеткізу мақсатында қолданылады. Ол өзіне мынадай іс-әрекеттерді қамтиды:
1) Астана қаласы әкімінің құрылыс объектілерінде құрылыс салушылардан пәтерлер сатып алуы;
2) ұлттық холдингтердің, ұлттық басқарушы компанияның және олардың еншілес ұйымдарының қызметкерлер арасында одан әрі бөлуі үшін салынып жатқан үйлерде пәтерлер сатып алуы.";
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының тұрақтылығын қамтамасыз ету жөніндегі бірінші кезектегі іс-қимылдар жоспарын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарында:
реттік нөмірі 20-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"20.
Тұрғын үй
нарығындағы
ахуалды
тұрақтанды-
ру жөнінде
шаралар
қабылдау
Қазақ-
стан
Респу-
бликасы
Үкіме-
тінің
қаулысы
Қаржы-
мині,
ИСМ,
ЭБЖМ,
Әділет-
мині,
Астана
қаласы-
ның
әкімі
2008
жылғы
сәуір-
желтоқсан
41
млрд.
теңге
Респуб-
ликалық
бюджет
".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К.Мәсімов

О внесении дополнений и изменений в постановления Правительства Республики Казахстан от 20 марта 2007 года N 225 и 6 ноября 2007 года N 1039
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2008 года N 347
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения и изменения:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 26.02.2009 № 220 (вводится в действие с 01.01.2009).
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 2007 года N 1039 "Об утверждении Плана первоочередных действий по обеспечению стабильности социально-экономического развития Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., N 42, ст. 489):
в Плане первоочередных действий по обеспечению стабильности социально-экономического развития Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 2 "Механизмы достижения цели и реализации поставленных задач":
подразделе 3 "Обеспечение стабильности на ипотечном рынке страны, защиты прав дольщиков и завершение объектов строительства":
во 2 этапе:
2008 год:
в абзаце "При этом в целях обеспечения стабильности на ипотечном рынке страны местными исполнительными органами будут использованы два механизма урегулирования ситуации." слова "два механизма" заменить словами "следующие механизмы";
дополнить подразделом следующего содержания:
"Механизм 3.
Данный механизм применяется в целях достижения сбалансированности рынка жилья путем сокращения предложения и увеличения спроса. Он включает в себя следующие действия:
1) приобретение акимом города Астаны квартир у застройщиков на объектах строительства;
2) приобретение национальными холдингами, национальной управляющей компанией и их дочерними организациями квартир в строящихся домах для дальнейшего распределения среди сотрудников.";
в Плане мероприятий по реализации Плана первоочередных действий по обеспечению стабильности социально-экономического развития Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
строку, порядковый номер 20, изложить в следующей редакции:
"
20.
Принятие
мер по
стабилизации
ситуации на
рынке жилья
Постановление
Правительства
Республики
Казахстан
МФ,
МИТ,
МЭБП,
МЮ
Аким
г. Астаны
Апрель-
декабрь
2008
года
41
млрд.
тенге
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан             К. Масимов