Тұрғын үй нарығындағы ахуалды тұрақтандыру жөніндегі кейбір шаралар туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 16 сәуірдегі N 348 Қаулысы
" Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының тұрақтылығын қамтамасыз ету жөніндегі бірінші кезектегі іс-қимылдар жоспарын бекіту туралы " Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 6 қарашадағы N 1039 қаулысына сәйкес, тұрғын үй нарығындағы экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігіне Астана қаласының әкіміне пәтерлер сатып алуға аудару үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шұғыл шығындарға арналған резервінен нысаналы трансферттер түрінде "41000000000 (қырық бір миллиард) теңге, 2008 жылы - 21500000000 (жиырма бір миллиард бес жүз миллион) теңге сомасында қаражат бөлінсін, 2009 жылы 19500000000 (он тоғыз миллиард бес жүз миллион) теңге сомасында қаражат бөлу көзделсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.12.23 N 1206 Қаулысымен.
2. Астана қаласының әкімі қолданыстағы заңнамаға сәйкес Астана қаласының құрылыс объектілеріндегі құрылыс салушылардан бір шаршы метр үшін құны 115000 (бір жүз он бес мың) теңгеден аспайтын пәтерлерді сатып алсын.
3. "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры", "ҚазАгро" ұлттық басқарушы холдингі" акционерлік қоғамдарына және олардың еншілес ұйымдарына заңнамада белгіленген тәртіппен Астана қаласының құрылыс объектілеріндегі пәтерлерді сатып алу ұсынылсын.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Үкіметінің 2008.11.12. N 1048 , 2009.07.20. N 1101 Қаулыларымен.
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі бөлінген қаражаттың мақсатты пайдалануын бақылауды қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К.Мәсімов

О некоторых мерах по стабилизации ситуации на рынке жилья
Постановление Правительства Республики Казахстан от 16 апреля 2008 года N 348
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 2007 года N 1039 " Об утверждении Плана первоочередных действий по обеспечению стабильности социально-экономического развития Республики Казахстан ", в целях обеспечения экономической стабильности на рынке жилья Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Выделить Министерству индустрии и торговли Республики Казахстан из резерва Правительства Республики Казахстан на неотложные затраты средства в сумме 41000000000 (сорок один миллиард) тенге в виде целевых трансфертов для перечисления акиму города Астаны на приобретение квартир, в 2008 году - 21500000000 (двадцать один миллиард пятьсот миллионов) тенге, в 2009 году предусмотреть выделение средств в сумме 19500000000 (девятнадцать миллиардов пятьсот миллионов) тенге.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правительства РК от 23.12.2008 N 1206 .
2. Акиму города Астаны в соответствии с действующим законодательством приобрести квартиры стоимостью не более 115000 (сто пятнадцать тысяч) тенге за один квадратный метр у застройщиков на объектах строительства города Астаны.
3. Рекомендовать акционерным обществам "Фонд национального благосостояния "Самрук-Қазына", "Национальный управляющий холдинг "КазАгро" и их дочерним организациям в установленном законодательством порядке приобрести квартиры на объектах строительства города Астаны.
Сноска. Пункт 3 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 12.11.2008 N 1048 ; от 20.07.2009 N 1101 .
4. Министерству финансов Республики Казахстан обеспечить контроль за целевым использованием выделенных средств.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан             К. Масимов