Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіне ведомстволық бағынысты жекелеген ұйымдардың мәселелері
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 18 сәуірдегі N 365 Қаулысы.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Ы. Алтынсарин атындағы Қазақ білім академиясы" және "12 жылдық білім беру проблемалары республикалық ғылыми-практикалық орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорындары оларды Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Ы. Алтынсарин атындағы Ұлттық білім беру академиясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнына (бұдан әрі - кәсіпорын) қосу жолымен қайта ұйымдастырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Білім беру мен тестілеудің мемлекеттік стандарттарының ұлттық орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Ұлттық тестілеу орталығы" (бұдан әрі - орталық) республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны болып қайта аталсын.
3. Кәсіпорын қызметінің негізгі мәні:
1) білім және ғылым саласындағы өндірістік-шаруашылық қызметті жүзеге асыру;
2) білім саласында, оның ішінде 12 жылдық білім беруге көшу проблемалары бойынша іргелі және қолданбалы ғылыми зерттеулер жүргізу;
3) білім беру жүйесін, оның ішінде 12 жылдық білім беру мазмұнының теориясын реформалауды әдіснамалық және әдістемелік қамтамасыз ету;
4) білім берудің барлық деңгейлерінің мемлекеттік жалпыға міндетті стандарттарын әзірлеу, енгізу және жетілдіру болып белгілесін.
4. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетіне кәсіпорынның жарғысын және орталықтың жарғысына тиісті өзгерістерді бекітуге енгізсін;
2) әділет органдарында кәсіпорынның тіркелуін және орталықтың қайта тіркелуін қамтамасыз етсін;
3) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
5. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі
К.Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 18 сәуірдегі
N 365 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.

Вопросы отдельных организаций, подведомственных Министерству образования и науки Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 18 апреля 2008 года N 365.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать республиканские государственные казенные предприятия "Казахская академия образования имени И. Алтынсарина" и "Республиканский научно-практический центр проблем 12-летнего образования" Министерства образования и науки Республики Казахстан путем слияния их в Республиканское государственное казенное предприятие "Национальная академия образования имени И. Алтынсарина" Министерства образования и науки Республики Казахстан (далее - предприятие).
2. Переименовать республиканское государственное казенное предприятие "Национальный центр государственных стандартов образования и тестирования" Министерства образования и науки Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Национальный центр тестирования" Министерства образования и науки Республики Казахстан (далее - центр).
3. Определить основным предметом деятельности предприятия:
1) осуществление производственно-хозяйственной деятельности в области образования и науки;
2) проведение фундаментальных и прикладных научных исследований в области образования, в том числе по проблемам перехода на 12-летнее образование;
3) методологическое и методическое обеспечение реформирования системы образования, в том числе теории содержания 12-летнего образования;
4) разработка, внедрение и совершенствование государственных общеобязательных стандартов всех уровней образования.
4. Министерству образования и науки Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) внести на утверждение в Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан устав предприятия и соответствующие изменения в устав центра;
2) обеспечить регистрацию предприятия и перерегистрацию центра в органах юстиции;
3) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
5. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 18 апреля 2008 года N 365
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.

2. "Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің "Білім беру мен тестілеудің мемлекеттік стандарттарының ұлттық орталығы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорнын құру туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 1999 жылғы 3 желтоқсандағы N 1850 қаулысында :
тақырыбында және 1-тармағында "Білім беру мен тестілеудің мемлекеттік стандарттарының ұлттық орталығы" деген сөздер "Ұлттық тестілеу орталығы" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақтың үшінші абзацы алынып тасталсын.
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 19.08.2022 № 581 қаулысымен.
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.11.09 № 1177 Қаулысымен.
5. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683 қаулысымен.

2. В постановлении Правительства Республики Казахстан от 3 декабря 1999 года N 1850 "О создании Республиканского государственного казенного предприятия "Национальный центр государственных стандартов образования и тестирования" Министерства образования и науки Республики Казахстан":
в заголовке и пункте 1 слова "государственных стандартов образования и" исключить;
абзац третий пункта 2 исключить.
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 19.08.2022 № 581.
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 09.11.2010 N 1177.
5. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 683 (вводится в действие со дня его подписания и подлежит официальному опубликованию).