Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 31 қаңтардағы N 80 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 6 мамырдағы N 426 қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 29 желтоқсандағы № 1796 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.12.2012 N 1796 қаулысымен (ресми жарияланғанынан кейiн күнтізбелік жиырма бiр күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi).
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Заңды тұлғалардың түсті және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинауы (дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуі және өткізуі жөніндегі қызметті лицензиялау ережесін және оған қойылатын біліктілік талаптарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 31 қаңтардағы N 80  қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., N 3, 41-құжат):
1) көрсетілген қаулымен бекітілген Заңды тұлғалардың түсті және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинауы (дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуі және өткізуі жөніндегі қызметті лицензиялау ережесінде:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. Заңды тұлғалардың түсті және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, қайта өңдеу және өткізу жөніндегі қызметпен айналысуына бас лицензия беріледі.
Заңды тұлғаның немесе оның филиалының мамандандырылған өндірістік базасының бөлігі болып табылатын, түсті және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, қайта өңдеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғаның тіркелген жері бойынша аймақтың басқа жерінде аумақтық орналасқан филиалдар, сондай-ақ учаскелер және қабылдау пункттері лицензияға қосымшада көрсетіледі.";
2) көрсетілген қаулымен бекітілген заңды тұлғалардың түсті және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинауы (дайындауы), сақтауы, қайта өңдеуі және өткізуі жөніндегі қызметке қойылатын біліктілік талаптарында:
1-тармақта:
1) тармақшада "қабылдау пункттері бар" деген сөздер алынып тасталсын;
2) тармақшада "мен басқа да автокөлік" деген сөздер алынып тасталсын;
2-тармақта:
11) тармақшада "және радиометрлік" деген сөздер "және/немесе радиометрлік" деген сөздермен ауыстырылсын;
12) тармақша алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 3, 4, 5, 6, 7, 8 және 9-тармақтармен толықтырылсын:
"3. Түсті және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, қайта өңдеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын филиал үшін 1-тармақтың 6) тармақшасын қоспағанда, 1-тармақта көрсетілген талаптар қойылады.
4. Түсті және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, қайта өңдеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғаның немесе оның филиалының тіркелген жері бойынша өңірдің басқа жерінде аумақтық орналасқан заңды тұлғаның немесе оның филиалының мамандандырылған өндірістік базасының бөлігі болып табылатын учаске үшін 1-тармақтың 6) тармақшасын қоспағанда, 1-тармақта көрсетілген талаптар қойылады.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 января 2008 года N 80
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 мая 2008 года № 426. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2012 года № 1796
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.12.2012 № 1796 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление Правительства Республики Казахстан от 31 января 2008 года N 80 "Об утверждении Правил лицензирования и квалификационных требований, предъявляемых к деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., N 3, ст. 41):
1) в  Правилах лицензирования деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов, утвержденных указанным постановлением:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. На занятие деятельностью по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов выдается генеральная лицензия.
Филиалы, а также участки и приемные пункты, являющиеся частью специализированной производственной базы юридического лица или его филиала, территориально расположенные в ином месте региона по месту регистрации юридического лица, осуществляющего деятельность по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации лома и отходов цветных и черных металлов, указываются в приложении к лицензии.";
2) в  квалификационных требованиях , предъявляемых к деятельности по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации юридическими лицами лома и отходов цветных и черных металлов, утвержденных указанным постановлением:
в  пункте 1 :
в подпункте 1) слова "с приемными пунктами" исключить;
в подпункте 2) слова "и другой автотранспорт" исключить";
в  пункте 2 :
в подпункте 11) слова "и радиометрическое" заменить словами "и/или радиометрическое";
подпункт 12) исключить;
дополнить пунктами 3, 4, 5, 6, 7, 8 и 9 следующего содержания:
"3. Для филиала, осуществляющего деятельность по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации лома и отходов цветных и черных металлов, предъявляются требования, указанные в пункте 1, за исключением подпункта 6) пункта 1.
4. Для участка, являющегося частью специализированной производственной базы юридического лица или его филиала, территориально расположенного в ином месте региона по месту регистрации юридического лица или филиала, осуществляющего деятельность по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации лома и отходов цветных и черных металлов, предъявляются требования, указанные в пункте 1, за исключением подпункта 6) пункта 1.

5. Түсті және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, қайта өңдеу және өткізу жөніндегі қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғаның немесе филиалының тіркелген жері бойынша өңірдің басқа жерінде аумақтық орналасқан заңды тұлғаның немесе оның филиалының мамандандырылған өндірістік базасының бөлігі болып табылатын қабылдау пункті үшін мыналардың:
1) қолма-қол ақшамен жұмысқа ыңғайланған (сейф немесе арнайы жабдықталған касса, байланыс құралдары, фискальдық жады бар бақылау-кассалық аппарат) үй-жайдың;
2) салыстырып тексерілгені туралы қолданыстағы сертификаты бар өлшем бірліктерін қамтамасыз ету мемлекеттік жүйесінің тізіліміне енгізілген таразы шаруашылығының;
3) қабылдау пунктінің лицензиатқа тиесілілігін растайтын құжаттардың (лицензияның және оған қосымшаның нотариалды куәландырылған көшірмелері);
4) қабылдау пунктінің заңды тұлғаға тиесілілігі, лицензия нөмірі, жұмыс режимі көрсетілген маңдайшаның;
5) кемінде 200 ш.м алаңның болуы талап етіледі.
Пункт тұрғын үй және өндірістік объектілерден қауіпсіз қашықтықта орналасуы және өрт қауіпсіздігі мен санитарлық нормалар талаптарына сәйкес қоршалған, күзетілетін және оқшауланған болуы тиіс.
6. Лицензияның және оған қосымшаның нотариалды куәландырылған көшірмелері филиалдардың, учаскелердің, қабылдау пункттерінің лицензиатқа тиесілілігін растайтын құжат болып табылады.
7. Лицензиат түсті және қара металл сынықтары мен қалдықтарын заңды тұлғаның, оның лицензияға қосымшада көрсетілген филиалдарының және/немесе учаскелерінің мамандандырылған өндірістік базасының аумағынан ғана тиеп жөнелте алады.
8. Жеке тұлғалар шығу тегі электротехникалық, өнеркәсіптік, әскери және зымыран-ғарыштық сынықтан, байланыс желісінің кәбілдерінен, рельстерден, бұрын қолданыста болған темір жол төсемі мен жылжымалы құрам элементтерінен, кәріз люктерінің қақпақтарынан басқа, түсті және қара металл сынықтары мен қалдықтарын тапсыра алады.
9. Осы біліктілік талаптары заңды тұлғалардың өз өндірісі барысында және құрамында түсті және/немесе қара металл сынықтары және/немесе қалдықтары болған мүліктік кешенді сатып алу нәтижесінде пайда болған түсті және қара металл сынықтары мен қалдықтарын өткізу жөніндегі қызметке қолданылмайды.
Мұндай заңды тұлғалар түсті және қара металл сынықтары мен қалдықтарын Қазақстан Республикасында түсті және қара металл сынықтары мен қалдықтарын жинау (дайындау), сақтау, қайта өңдеу және өткізу жөніндегі қызметке лицензиясы бар заңды тұлғаларға ғана өткізе алады.".
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін жиырма бір күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К.Мәсімов

5. Для приемного пункта, являющегося частью специализированной производственной базы юридического лица или его филиала, территориально расположенного в ином месте региона по месту регистрации юридического лица или филиала, осуществляющего деятельность по сбору (заготовке), хранению, переработке и реализации лома и отходов цветных и черных металлов, требуется наличие:
1) помещения, приспособленного для работы с наличными деньгами (сейф или специально оборудованная касса, средства связи, контрольно-кассовый аппарат с фискальной памятью);
2) весового хозяйства, внесенного в реестр государственной системы обеспечения единства измерений, имеющего действующий сертификат о поверке;
3) документов, подтверждающих принадлежность приемного пункта лицензиату (копии лицензии и приложения к ней, нотариально засвидетельствованные);
4) вывески с указанием принадлежности приемного пункта юридическому лицу, номера лицензии, режима работы;
5) площади не менее 200 кв. м.
Пункт должен располагаться на безопасном расстоянии от жилых и производственных объектов и быть огороженным, охраняемым и изолированным согласно требованиям пожарной безопасности и санитарных норм.
6. Документом, подтверждающим принадлежность филиалов, участков, приемных пунктов юридическому лицу являются нотариально заверенные копии лицензии и приложения к ней.
7. Лицензиат осуществляет отгрузку лома и отходов цветных и черных металлов только с территории специализированной производственной базы юридического лица, его филиалов и/или участков, указанных в приложении к лицензии.
8. Физические лица могут сдавать лом и отходы цветных и черных металлов, кроме лома электротехнического, промышленного, военного и ракетно-космического происхождения, кабелей линий связи, рельсов, элементов железнодорожного полотна и подвижного состава, бывших в употреблении, крышек канализационных люков.
9. Настоящие квалификационные требования не распространяются на деятельность по реализации лома и отходов цветных и черных металлов, образовавшихся у юридических лиц в ходе собственного производства и в результате приобретения имущественного комплекса, в составе которого находились лом и/или отходы цветных и/или черных металлов.
Такие юридические лица реализуют лом и отходы цветных и черных металлов только юридическим лицам, имеющим лицензию на сбор, (заготовку), хранение, переработку и реализацию лома и отходов цветных и черных металлов в Республике Казахстан.".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов