Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының арнайы сауда алаңына жіберілген қаржы құралдары эмитенттерінің аудитіне жұмсалған шығындарды өтеудің кейбір мәселелері туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 30 мамырдағы N 523 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2012 жылғы 6 желтоқсандағы № 1553 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2012.12.06 № 1553 Қаулысымен.
"Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 5 маусымдағы Заңының 6-бабының 8) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының арнайы сауда алаңына жіберілген қаржы құралдары эмитенттерінің аудитіне жұмсалған шығындарды өтеу ережесі бекітілсін.
2. Аудитке жұмсалған шығындарды өтеу Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу жөніндегі уәкілетті органға тиісті қаржы жылына бөлінген бюджет қаражаты шеңберінде жүзеге асырылады деп белгіленсін.
3. Бір эмитенттің аудитке жұмсалған шығындарын өтеу мөлшері 12000 (он екі мың) айлық есептік көрсеткішке баламалы сомадан аспайды.
4. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                  К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 30 мамырдағы
N 523 қаулысымен
бекітілген
Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының арнайы сауда алаңына жіберілген қаржы құралдары эмитенттерінің аудитіне жұмсалған шығындарды өтеу ережесі 1. Жалпы ережелер
1. Осы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының арнайы сауда алаңына жіберілген қаржы құралдары эмитенттерінің аудитіне жұмсалған шығындарын өтеу ережесі (бұдан әрі - Ереже) "Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығы туралы" Қазақстан Республикасының 2006 жылғы 5 маусымдағы Заңының 6-бабының 8) тармақшасына сәйкес әзірленді және Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының (бұдан әрі - қаржы орталығы) арнайы сауда алаңына жіберілген қаржы құралдары эмитенттерінің аудитіне жұмсалған шығындарды өтеу тәртібін айқындайды.
2. Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының арнайы сауда алаңына жіберілген қаржы құралдары эмитенттерінің аудитіне жұмсалған шығындарды өтеу тәртібі
2. Халықаралық қаржылық есептілік стандарттары бойынша қаржы есептілігі аудитін бұдан бұрын өткізбеген, қаржы орталығының арнайы сауда алаңында қаржы құралдарын орналастыруды жүзеге асырған эмитент осы Ережеге 2-қосымшада көрсетілген тізбеге сәйкес құжаттарды қоса бере отырып, осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша аудитке жұмсалған шығындарды өтеуге арналған өтінішті қаржы орталығының қызметін реттеу жөніндегі уәкілетті органға (бұдан әрі - уәкілетті орган) ұсынады.

О некоторых вопросах возмещения затрат на аудит эмитентов финансовых инструментов, допущенных на специальную торговую площадку регионального финансового центра города Алматы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 мая 2008 года N 523. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 декабря 2012 года № 1553
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 06.12.2012 № 1553.
В соответствии с подпунктом 8) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 5 июня 2006 года "О региональном финансовом центре города Алматы" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила возмещения затрат на аудит эмитентов финансовых инструментов, допущенных на специальную торговую площадку регионального финансового центра города Алматы.
2. Установить, что возмещение затрат на аудит осуществляется в рамках бюджетных средств, выделенных уполномоченному органу по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы на соответствующий финансовый год.
3. Размер возмещения затрат на аудит одному эмитенту не может превышать суммы эквивалентной 12000 (двенадцать тысяч) месячных расчетных показателей.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 30 мая 2008 года N 523
Правила
возмещения затрат на аудит эмитентов финансовых инструментов,
допущенных на специальную торговую площадку регионального
финансового центра города Алматы
1. Общие положения
1. Настоящие Правила возмещения затрат на аудит эмитентов финансовых инструментов, допущенных на специальную торговую площадку регионального финансового центра города Алматы (далее - Правила), разработаны в соответствии с подпунктом 8) статьи 6 Закона Республики Казахстан от 5 июня 2006 года "О региональном финансовом центре города Алматы" и определяют порядок возмещения затрат на аудит эмитентов финансовых инструментов, допущенных на специальную торговую площадку регионального финансового центра города Алматы (далее - финансовый центр).
2. Порядок возмещения затрат на аудит эмитентов финансовых
инструментов, допущенных на специальную торговую площадку
регионального финансового центра города Алматы
2. Эмитент, ранее не проводивший аудит финансовой отчетности по международным стандартам финансовой отчетности, осуществивший размещение финансовых инструментов на специальной торговой площадке финансового центра, представляет в уполномоченный орган по регулированию деятельности финансового центра (далее - уполномоченный орган) заявление на возмещение затрат на аудит по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам с приложением документов согласно перечню, указанному в приложении 2 к настоящим Правилам.

3. Осы Ережеге 2-қосымшада санамаланған бірнеше парақтан тұратын құжаттардың көшірмелері нөмірленген, тігілген және лауазымды адамдардың қолдарымен және соңғы парағының артқы жағында тігілген парақтар санын көрсете отырып, тігіс түйініне жапсырылған құлақшаның үстінен жартылай эмитенттің мөрімен куәландырылған күйде ұсынылады.
4. Эмитенттерге аудитке жұмсалған шығындарын өтеуге арналған өтініштер ағымдағы жылдың бірінші мамырына дейін қабылданады.
5. Эмитенттің аудитке жұмсалған шығындарын өтеу үшін ол ұсынған құжаттарды уәкілетті органның қарау мерзімі осы Ережеге 2-қосымшада көрсетілген тізбеге сәйкес құжаттардың толық пакетін ұсыну сәтінен бастап он жұмыс күнін құрайды.
6. Құжаттарды қарау нәтижелері бойынша уәкілетті орган ұсынылған құжаттардың Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес келетіні не сәйкес келмейтіні туралы шешім қабылдайды, бұл туралы үш жұмыс күні ішінде жазбаша түрде эмитентке хабарлайды.
7. Ұсынылған құжаттардың Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкестігі жағдайында уәкілетті орган өзі белгілеген соманы келесі қаржы жылына арналған бюджеттік өтінімге енгізеді.
8. Эмитенттерге аудитке жұмсалған шығындарын өтеу аудитке жұмсалған шығындарды өтеуге өтініш берілген жылдан кейінгі жылдың бірінші ақпанынан бастап жүзеге асырылады.
9. Аудитке жұмсалған шығындар эмитентке бір рет өтеледі.
3. Қорытынды ережелер
10. Осы Ережеде реттелмеген өзге мәселелер Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шешіледі.
Алматы қаласының өңірлік
қаржы орталығының арнайы
сауда алаңына жіберілген
қаржы құралдары
эмитенттерінің аудитіне
жұмсалған шығындарды өтеу
ережесіне
1-қосымша
Алматы қаласының
өңірлік қаржы орталығының
қызметін реттеу жөніндегі
уәкілетті орган
басшысы
_______________
Аудитке жұмсалған шығындарды
өтеуге өтініш
Алматы қ.                               200__ж. "___"________N_____
___________________________________________________________________
(эмиттенттің толық атауы)
____________________________________________________________атынан
(аты-жөні, лауазымы)
Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының
қызметін реттеу агенттігінен (200_ ж. "___"________ - 200_ ж."___"
______________ мынадай аудиторлық ұйым
________________________________________________________________
________________________________________________________________
(заңды мекен-жайын көрсете отырып, аудиторлық ұйымның толық атауы)
жүзеге асырған аудитке жұмсалған шығындарды өтеуін сұрайды.
Бұл ретте _________________________________________________
(эмиттенттің толық атауы)

3. Копии документов, перечисленных в приложении 2 к настоящим Правилам, состоящие из нескольких листов, представляются пронумерованными, прошитыми и заверенными подписями должностных лиц и печатью эмитента на обороте последнего листа, частично поверх ярлыка с указанием количества прошитых листов, наклеенного на узел прошивки.
4. Заявления на возмещение эмитентам затрат на аудит принимаются до первого мая текущего года.
5. Срок рассмотрения уполномоченным органом документов, представленных эмитентом для возмещения его затрат на аудит, составляет пятнадцать рабочих дней с момента представления полного пакета документов согласно перечню, указанному в приложении 2 к настоящим Правилам.
6. По результатам рассмотрения документов уполномоченный орган принимает решение о соответствии либо не соответствии представленных документов законодательству Республики Казахстан, о чем в течение трех рабочих дней в письменном виде уведомляет эмитента.
7. В случае соответствия представленных документов законодательству Республики Казахстан уполномоченный орган включает определенную им сумму в бюджетную заявку на следующий финансовый год.
8. Возмещение эмитентам затрат на аудит осуществляется с первого февраля года, следующего за годом подачи заявления на возмещение затрат на аудит.
9. Затраты на аудит возмещаются эмитенту однократно.
3. Заключительное положение
10. Иные вопросы, не урегулированные настоящими Правилами, разрешаются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Приложение 1
к Правилам возмещения затрат
на аудит эмитентов финансовых
инструментов, допущенных на
специальную торговую площадку
регионального финансового
центра города Алматы
Руководителю
уполномоченного органа
по регулированию деятельности
регионального финансового
центра города Алматы
____________________________
Заявление
на возмещение затрат на аудит
г. Алматы                   "___" __________ 200__ г. N _____
___________________________________________________________________
(полное наименование эмитента)
в лице ____________________________________________________________
(Ф.И.О., должность)
просит Агентство Республики Казахстан по регулированию
деятельности регионального финансового центра города Алматы
возместить затраты на аудит, осуществленный следующей аудиторской
организацией (с "___"_________ 200_ г. по "___"________ 200_ г.):
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(полное наименование аудиторской организации с указанием
юридического адреса)
При этом ____________________________________________________
(полное наименование эмитента)
подтверждает, что:

1) жоғарыда көрсетілген аудиторлық ұйыммен аудиторлық қызметтер
көрсетуге арналған шарттың 200 _ ж. "___"________N ____ жасалғанын;
2) аудитке жұмсалған шығындардың 200 _ ж. "___"_____________
төленгенін
_________________________________________________________________
(аудитке жұмсалған шығыстардың төленгенін растайтын құжат,
нөмірі және күні)
3) Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының арнайы сауда
алаңының ресми тізіміне енгізілген қаржы құралдары Алматы қаласының
өңірлік қаржы орталығының арнайы сауда алаңында ашық сауда-саттық
әдісімен 200 ж. "___"________________________________ мөлшерінде
орналастырылғанын;
4) аудиторлық ұйым біздің ұйыммен аффилиирленбегенін және
(Қазақстан Республикасының резиденттері үшін) Қазақстан
Республикасының аудиторлық қызмет туралы заңнамасына сәйкес аудит
жүргізуге құқықтары шектелмейтінін растайды.
_______________________________________________________ мынадай
(эмитенттің толық атауы)
деректемелер бойынша төлем жүргізуді сұрайды:
_________________________________________________________
(шот нөмірі және банктік деректемелері)
___________________
(аты-жөні)
___________________
(қолы)
М.О.
Алматы қаласының өңірлік
қаржы орталығының арнайы
сауда алаңына жіберілген
қаржы құралдары
эмитенттерінің аудитіне
жұмсалған шығындарын өтеу
ережесіне
2-қосымша
Эмитенттер аудитке жұмсалған шығындарын өтеуге ұсынатын құжаттардың тізбесі
Эмитенттер уәкілетті органға мынадай құжаттарды ұсынады:
1) қаржы есептілігі аудитін жүргізуге аудиторлық ұйыммен жасалған шарттың көшірмесі;
2) аудитке жұмсалған шығыстардың төленгендігі фактісін растайтын құжаттың түпнұсқасы мен көшірмесі (құжат көшірмесінің шынайылығы тексерілгеннен кейін түпнұсқа эмитентке қайтарылады);
3) аудиторлық ұйымның қаржы орталығының арнайы сауда алаңына қаржы құралдарын жіберу үшін уәкілетті орган белгілеген аудиторлық ұйымдарға қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігін растайтын құжаттар;
4) эмитенттің қаржы құралдары эмиссиясы проспектісінің көшірмесі, сондай-ақ олар болған кезде шығарылым проспектісіне өзгерістер мен толықтырулар;
5) аудиторлық ұйымның эмитентпен аффилиирленбегені туралы, бұдан басқа, Қазақстан Республикасының резиденті - аудиторлық ұйым үшін аудиторлық ұйымда Қазақстан Республикасының аудиторлық қызмет туралы заңнамасына сәйкес аудит жүргізуге құқықтарын шектеулердің жоқтығы туралы жазбаша растама;
6) халықаралық қаржылық есептілік стандарттарына сәйкес жасалған қаржы есептілігі аудиторлық есебінің нотариалды куәландырылған көшірмесі;

1) договор на оказание аудиторских услуг с вышеуказанной
аудиторской организацией был заключен "__"______ 200_ г.      N ___.
2) оплата затрат на аудит была произведена "__"_______ 200_ г.
___________________________________________________________________
(документ, подтверждающий оплату расходов на аудит, номер и дата)
3) финансовые инструменты, включенные в официальный список
специальной торговой площадки финансового центра города Алматы, были
размещены на специальной торговой площадке регионального финансового
центра города Алматы методом открытых торгов "___"________ 200_ г. в
размере ___________________________________________________________
4) аудиторская организация не имеет аффилиированности с нашей
организацией и (для резидентов Республики Казахстан) не имеет
ограничений в правах на проведение аудита в соответствии с
законодательством об аудиторской деятельности.
________________________________________ просит произвести оплату по
(полное наименование эмитента)
следующим реквизитам:
___________________________________________________________________
(номер счета и реквизиты банка)
____________________
(Ф.И.О.)
____________________
(подпись)
МП.
Приложение 2
к Правилам возмещения затрат на
аудит эмитентов финансовых
инструментов, допущенных на
специальную торговую площадку
финансового центра города Алматы
Перечень документов,
представляемых эмитентами для возмещения затрат на аудит
Эмитентами в уполномоченный орган представляются следующие документы:
1) копия договора с аудиторской организацией на проведение аудита финансовой отчетности;
2) оригинал и копия документа, подтверждающего факт оплаты расходов на аудит (после проверки достоверности копии документа оригинал возвращается эмитенту);
3) документы, подтверждающие соответствие аудиторской организации квалификационным требованиям, предъявляемым к аудиторским организациям, установленным уполномоченным органом для допуска финансовых инструментов на специальную торговую площадку финансового центра;
4) копия проспекта эмиссии финансовых инструментов эмитента, а также изменения и дополнения в проспект выпуска при их наличии;
5) письменное подтверждение аудиторской организации о ее неаффилиированности с эмитентом, кроме того, для аудиторской организации-резидента Республики Казахстан - об отсутствии у аудиторской организации ограничений прав на проведение аудита в соответствии с законодательством Республики Казахстан об аудиторской деятельности;
6) нотариально заверенная копия аудиторского отчета финансовой отчетности, составленной в соответствии с международными стандартами финансовой отчетности;

7) бағалы қағаздар шығаруды мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нотариалды куәландырылған көшірмесі;
8) биржалық куәліктердің көшірмесі;
9) орталық депозитарийдің жазбаша растамасы;
10) мөрмен куәландырылған, эмитент атынан құжаттарды ұсыну мен алу құқығына эмитенттің өкіліне заңды тұлғаның бірінші басшысының атынан берілген сенімхат.

7) нотариально заверенная копия свидетельства о государственной регистрации выпуска ценных бумаг;
8) копия биржевых свидетельств;
9) письменное подтверждение центрального депозитария;
10) доверенность от имени первого руководителя юридического лица, заверенная печатью, выданная представителю эмитента на право предоставления и получения документов от имени эмитента.