Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарын қосымша әлеуметтік қолдау жөніндегі 2008 - 2011 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 31 мамырдағы N 530 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарын қосымша әлеуметтік қолдау жөніндегі 2008 - 2011 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары (бұдан әрі - Жоспар) бекітілсін.
2. Орталық және жергілікті атқарушы органдар, өзге де мемлекеттік органдар мен ұйымдар Жоспарда көзделген шаралардың уақтылы орындалуын қамтамасыз етсін және жылына екі рет 15 қаңтарға және 10 шілдеге Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігіне Жоспардың іске асырылу барысы туралы ақпарат берсін.
3. Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрлігі жарты жылдықтың қорытындылары бойынша жылына екі рет 30 қаңтарға және 25 шілдеге Қазақстан Республикасының Үкіметіне Жоспардың іске асырылу барысы туралы жиынтық ақпарат берсін.
4. Орталық атқарушы органдар 2009 - 2011 жылдарға арналған стратегиялық жоспарларды әзірлеу кезінде Жоспарды іске асыруға бағытталған шаралар кешенін көздесін.
5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 31 мамырдағы
N 530 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы азаматтарының жекелеген санаттарын
қосымша әлеуметтік қолдау жөніндегі
2008-2011 жылдарға арналған іс-шаралар жоспары
Р/с
N №
Іс-шараларды ң
атауы
Аяқтау
нысаны
Орын-
даушы-
лар
Орын-
дау
мерзі-
мі
Қаржылық
шығындар
млн.
те ң ге
Қаржы-
ланды-
ру көз-
дері
1 2 3 4 5 6 7
1.
2008 жылғы 1
шілдеден бастап
ең төменгі
күнкөріс дең-
гейінің 10 515
теңгеден 12 025
теңгеге дейін
ұлғаюына бай-
ланысты базалық
зейнетақы тө-
лемінің және
мүгедектігі
бойынша, асы-
раушысынан
айрылуына бай-
ланысты және
жасы бойынша
төленетін мем-
лекеттік әлеу-
меттік жәрдем-
ақылардың мөл-
шерін арттыру
"2008
жылға
арналған
республика-
лық бюджет
туралы"
Қазақстан
Республика-
сының
Заңына
өзгерістер
мен
толықтыру-
лар енгізу
туралы"
Заң жобасы
ЭБЖМ
(жинақ-
тау),
Еңбек-
мині
2008
жылғы
маусым
2008 жыл
- 23 010,0
Респуб-
ликалық
бюджет
2.
2009 жылғы 1
қаңтардан бас-
тап зейнетақы
төлемдерінің
мөлшерін артты-
ру тетігін
әзірлеу
Қазақстан Республика-
сының
Үкіметіне
ұсыныстар
Еңбек-
мині
2008
жылғы
маусым
Еңбекмині
002 бюд-
жеттік
бағдарла-
масы
шеңберін-
де тиісті
қаржы жылына
арналған
республи-
калық
бюджетте
көзделген
қаражат
шегінде
Респуб-
ликалық
бюджет
3.
Негізгі азық-
түлік тағамда-
рына бағаның
өсуіне байла-
нысты халықтың
әлеуметтік қор-
ғалатын топта-
рына өтемақы
төлемдерін бе-
рудің бірыңғай
тәртібін енгізу
жөніндегі мәсе-
лелерді
пысықтау
Қазақстан Республика-
сының
Үкіметіне
ұсыныстар
Еңбек-
мині
(жинақ-
тау),
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімде-
рі
2008
жылғы
шілде
Талап
етілмейді
4.
Халықтың әлеу-
меттік қорға-
латын топтарын
негізгі азық-
түлік тағамда-
рымен қамтама-
сыз ету мәсе-
лесін пысықтау
Қазақстан Республика-
сының
Үкіметіне
ұсыныстар
Еңбек-
мині
(жинақ-
тау),
"ҰСО" АҚ (ке-
лісім
бойын-
ша),
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімде-
рі
2008
жылғы
шілде
Талап
етілмейді
5.
Халықтың әлеу-
меттік қорғала-
тын топтарына
жалпы пайдала-
натын автомо-
биль көлігінде
(таксиден
басқа) жол жүру
жөнінде жеңіл-
діктер берудің
бірыңғай тәрті-
бі мәселесін
пысықтау
Қазақстан Республика-
сының
Үкіметіне
ұсыныстар
Еңбек-
мині
(жинақ-
тау),
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімде-
рі
2008
жылғы
шілде
Талап
етілмейді
6.
Мынадай шара-
ларды қолдану
есебінен жастар
арасындағы
жұмыссыздарды
жұмысқа орна-
ластыру жөнін-
дегі жұмысты
күшейту:
кәсіптік даяр-
лауды және
қайта даярлауды
ұйымдастыру;
"Жастар прак-
тикасын" ұйым-
дастыру;
әлеуметтік
жұмыс орындарын
құру;
бос орындар
жәрмеңкелерін
ұйымдастыру
және өткізу
ЭБЖМ-ге ақпарат
Еңбек-
мині
(жинақ-
тау),
(қаржы-
лық
қамта-
масыз
ету бө-
лігінде
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімде-
рімен
келісім
бойын-
ша),
БҒМ
Жыл сайын
355
"Респуб-
ликалық
маңызы
бар
қаланың
Жұмыспен
қамту
және
әлеумет-
тік бағ-
дарлама-
лар де-
партамен-
ті (бас-
қарма-
сы)", 451
"Аудандық
(облыстық
маңызы
бар
қаланың)
жұмыспен
қамту
және
әлеумет-
тік бағ-
дарлама-
лар
бөлімі"
әкімшіле-
рі бойын-
ша 003
және 002
бюджеттік
бағдарла-
малар
шеңберін-
де тиісті
қаржы жылына
арналған
жергілік-
ті бюд-
жеттерде
көзделген
қаражат
шегінде
Жергі-
лікті
бюджет
7.
Білім беру
ұйымдарын біті-
рушілерді одан
әрі жұмысқа
орналастыра
отырып, жұмыс
берушілермен
өндірістік
практиканы
ұйымдастыруға
арналған шарт-
тар жасасу жө-
ніндегі жұмыс-
ты жандандыру
ЭБЖМ-ге ақпарат
БҒМ
(жинақ-
тау),
жұмыс
беруші-
лер,
Еңбек-
мині,
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімде-
рі
Жарты-
жылдық-
тың
қорыты-
ндылары
бойынша
Талап
етілмейді
-
8.
Бәсекеге қабі-
летті еңбек
нарығын қалып-
тастыруда Кадр-
ларды даярлау
және қайта
даярлау, халық-
аралық және
республикалық
тәжірибені
зерделеу мен
мемлекеттік-же-
ке меншік әріп-
тестікті енгізу
мәселелері жө-
нінде форум
өткізу
Форум
Еңбек-
мині
(жинақ-
тау),
мемле-
кеттік
орган-
дар,
жұмыс
беруші-
лер,
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімде-
рі
2008
жылғы
IV
тоқсан
Талап
етілмейді
-
9.
Көшіп келуші-
лердің мәрте-
бесін нақтылау
және "оралман-
дарды" әлеумет-
тік қолдауды
жетілдіру
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметі
жанындағы
Заң жобалау
қызметі
мәселелері
жөніндегі
ведомство-
аралық
комиссияның
қарауына
заң жобасын
енгізу
Еңбек-
мині
(жинақ-
тау),
ІІМ,
Әділет-
мині
2008
жылғы
IV
тоқсан
Талап етілмейді
-
10.
Өңірлік еңбек
нарығының еңбек
ресурстармен
қамтамасыз еті-
луін ескере
отырып, "орал-
мандарды" орна-
ластыру аумағы-
ның санатын
айқындау
Қазақстан Республика-
сының
Үкіметіне
ұсыныстар
Еңбек-
мині
(жинақ-
тау),
АШМ,
ЭБЖМ
2009 жылғы III тоқсан
Талап етілмейді
-
11.
Оралмандарға
мемлекеттік
кепілдіктер бе-
рудің саралан-
ған тәсілдер
және тұрғын үй
сатып алуды
қаржыландырудың
баламалы нысан-
дары бойынша
ұсыныстар
енгізу
Қазақстан Республика-
сының
Үкіметіне
ұсыныстар
Еңбек-
мині
(жинақ-
тау),
ЭБЖМ,
Әділет-
мині,
өзге де
мүдделі
мемле-
кеттік
орган-
дар
2008 жылғы IV тоқсан
Еңбекмині
027 бюд-
жеттік
бағдарла-
масы шең-
берінде
тиісті
қаржы
жылына
арналған
республи-
калық
бюджетте
көзделген
қаражат
шегінде
Респуб-
ликалық
бюджет
12.
"Оралмандарға"
жеке тұрғын үй
құрылысы үшін
жер учаскелерін
беру
ЭБЖМ-ге
ақпарат
ЖРА
(жинақ-
тау),
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімде-
рі, АШМ
Жарты-
жылдық-
тың
қоры-
тынды-
лары
бойынша
Талап етілмейді
-
13.
Көрсетілетін
қызметтердің
тізбесін кеңей-
те отырып, жұмыс істеп
тұрған Оралман-
дарды бейімдеу
және кіріктіру
орталықтарын
дамыту (Оңтүс-
тік Қазақстан
және Қарағанды
облыстарында)
және Маңғыстау,
Қостанай, ШҚО,
Ақмола облыс-
тарында орта-
лықтар құру
ЭБЖМ-ге
ақпарат
Еңбек-
мині
(жинақ-
тау),
Оңтүс-
тік
Қазақс-
тан,
Қара-
ғанды,
Маңғыс-
тау,
Қоста-
най,
Шығыс
Қазақс-
тан
және
Ақмола
облыс-
тарының
әкімде-
рі
2008-

Об утверждении Плана мероприятий по дополнительной социальной поддержке отдельных категорий граждан Республики Казахстан на 2008-2011 годы
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 мая 2008 года N 530
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый План мероприятий по дополнительной социальной поддержке отдельных категорий граждан Республики Казахстан на 2008-2011 годы (далее - План).
2. Центральным и местным исполнительным органам, иным государственным органам и организациям обеспечить своевременное выполнение мер, предусмотренных Планом, и представлять в Министерство экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан информацию о ходе реализации Плана два раза в год, к 15 января и 10 июля.
3. Министерству экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан представлять сводную информацию о ходе реализации Плана в Правительство Республики Казахстан два раза в год, к 30 января и 25 июля, по итогам полугодия.
4. Центральным исполнительным органам при разработке стратегических планов на 2009-2011 годы предусмотреть комплекс мер, направленных на реализацию Плана.
5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 мая 2008 года N 530
План
мероприятий по дополнительной социальной поддержке
отдельных категорий граждан Республики Казахстан
на 2008-2011 годы
N
п/п
Наименование
мероприятий
Форма
завершения
Исполни-
тели
Сроки
испол-
нения
Финан-
совые
затраты,
млн.
тенге
Источ-
ники
финанси-
рования
1
2
3
4
5
6
7
1.
Повысить разме-
ры базовой пен-
сионной выплаты
и государствен-
ных социальных
пособий по ин-
валидности, по
случаю потери
кормильца и по
возрасту в
связи с увели-
чением величины
прожиточного
минимума с 1
июля 2008 года
с 10515 тенге
до 12025 тенге
Проект
Закона "О
внесении
изменений и
дополнений
в Закон
Республики
Казахстан
"О респуб-
ликанском
бюджете на
2008 год"
МЭБП
(созыв),
МТСЗН
Июнь
2008
года
2008 год -
23 010,0
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
2.
Разработать
механизм повы-
шения размеров
пенсионных
выплат с 1
января 2009 года
Предложения
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТСЗН
Июнь
2008
года
В пределах
средств,
предусмот-
ренных в
республи-
канском
бюджете на
соответст-
вующий
финансовый
год в
рамках
бюджетной
программы
002 МТСЗН
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
3.
Проработать
вопрос по
введению едино-
го порядка ока-
зания компенса-
ционных выплат
социально-
защищаемым
слоям населения
в связи с
повышением цен
на основные
продукты питания
Предложения
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТСЗН
(созыв),
акимы
областей,
городов
Астаны
и Алматы
Июль
2008
года
Не
требуются
-
4.
Проработать
вопрос обеспе-
чения основными
продуктами
питания
социально-
защищаемых
слоев населения
Предложения
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТСЗН
(созыв),
АО "НАЦ"
(по
согласо-
ванию),
акимы
областей,
городов
Астаны
и Алматы
Июль
2008
года
Не
требуются
-
5.
Проработать
вопрос единого
порядка
предоставления
социально-
защищаемым
слоям населения
льгот по проез-
ду на автомо-
бильном транс-
порте общего
пользования
(кроме такси)
Предложения
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТСЗН
(созыв),
акимы
областей,
городов
Астаны
и Алматы
Июль
2008
года
Не
требуются
-
6.
Усилить работу
по трудоус-
тройству безра-
ботных из числа
молодежи
за счет
применения мер:
организации
профессиональ-
ной подготовки
и переподго-
товки;
организации
"Молодежной
практики";
создания
социальных
рабочих мест;
организации и
проведения
ярмарок
вакансий
Информация
в МЭБП
МТСЗН
(созыв),
(по
согласо-
ванию с
акимами
областей,
городов
Астаны
и Алматы
в части
финансо-
вого
обеспе-
чения),
МОН
Еже-
годно
В пределах
средств,
предусмот-
ренных в
местных
бюджетах на
соответст-
вующий
финансовый
год в
рамках
бюджетных
программ
003 и 002
по адми-
нистраторам
355 "Депар-
тамент
(Управле-
ние) заня-
тости и
социальных
программ
города
республи-
канского
значения,
столицы",
451 "Отдел
занятости и
социальных
программ
района
(города
областного
значения)"
Местный
бюджет
7.
Активизировать
работу по
заключению
договоров с
работодателями
на организацию
производствен-
ной практики с
дальнейшим
трудоустройст-
вом выпускников
организаций
образования
Информация
в МЭБП
МОН
(созыв),
работо-
датели,
МТСЗН,
акимы
областей,
городов
Астаны
и Алматы
По
итогам
полу-
годия
Не
требуются
-
8.
Провести Форум
по вопросам
подготовки и
переподготовки
кадров, изуче-
ния международ-
ного и респуб-
ликанского опы-
та и внедрения
государственно-
частного
партнерства в
формировании
конкурентоспо-
собного рынка
труда
Форум
МТСЗН
(созыв),
государ-
ственные
органы,
работо-
датели,
акимы
областей,
городов
Астаны
и Алматы
IV
квар-
тал
2008
года
Не
требуются
-
9.
Уточнить статус
иммигрантов и
совершенствова-
ние социальной
поддержки
"оралманов"
Внести
проект
закона на
рассмотре-
ние Межве-
домственной
комиссии по
вопросам
законо-
проектной
деятельнос-
ти при Пра-
вительстве
Республики
Казахстан
МТСЗН
(созыв),
МВД, МЮ
IV
квар-
тал
2008
года
Не
требуются
-
10.
Определить ка-
тегории терри-
торий расселе-
ния "оралманов"
с учетом обес-
печенности в
трудовых ресур-
сах региональ-
ных рынков труда
Предложения
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТСЗН
(созыв),
МСХ, МЭБП
III
квар-
тал
2009
года
Не
требуются
-
11.
Внести предло-
жения по диффе-
ренцированным
подходам
предоставления
государственных
гарантий
оралманам и по
альтернативным
формам финан-
сирования
приобретения
жилья
Предложения
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТСЗН
(созыв),
МЭБП, МЮ,
другие
заинтере-
сованные
государ-
ственные
органы
IV
квар-
тал
2008
года
В пределах
средств,
предусмот-
ренных в
республи-
канском
бюджете на
соответст-
вующий
финансовый
год в
рамках
бюджетной
программы
027 МТСЗН
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
12.
Предоставление
"оралманам"
земельных
участков для
строительства
индивидуального
жилья
Информация
в МЭБП
АУЗР
(созыв),
акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы,
МСХ
По
итогам
полу-
годия
Не
требуются
-
13.
Развитие
действующих
Центров адап-
тации и инте-
грации оралма-
нов (в Южно-
Казахстанской и
Карагандинской
областях) с
расширением
перечня
предоставляемых
услуг и созда-
ние центров в
Мангистауской,
Костанайской,
Восточно-
Казахстанской,
Акмолинской
областях
Информация
в МЭБП
МТСЗН
(созыв),
акимы
Южно-
Казах-
станской,
Караган-
динской,
Мангис-
тауской,
Костанай-
ской,
Восточно-
Казах-
станской
и Акмо-
линской
областей
2008-

2011
жылдар
Еңбекмині
019, 027 бюджеттік
бағдарла-
малары шеңберін-
де тиісті
қаржы
жылына
арналған
республи-
калық
бюджетте
көзделген
қаражат
шегінде
Респуб-
ликалық
бюджет
14.
Бекітілген штат
саны шегінде
Қазақстанның
Өзбекстандағы,
Түрікменстанда-
ғы және Ресей-
дегі елшілікте-
рінде (консул-
дықтарында)
көші-қон қызме-
тін құру мәсе-
лесін пысықтау
Қазақстан Республика-
сының
Үкіметіне
ұсыныстар
Еңбек-
мині
(жинақ-
тау),
СІМ
2008
жылғы
IV
тоқсан
Талап етілмейді
-
15.
Ауыл шаруашылы-
ғы құрылымдары-
ның (санаттар
бойынша - АҚ,
ЖШС, ӨК және
т.б.) жарғылық
капиталдарында
шартты жер
үлесінің болу-
ына талдау
жасау және
шартты жер үле-
сін ауыл шаруа-
шылығы құрылым-
дарының жарғы-
лық капиталына
бергені үшін
сыйақылар (ди-
видендтер)
төлеу
Қазақстан Республика-
сының
Үкіметіне
ұсыныстар
ЖРА
(жинақ-
тау),
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімде-
рі
2008 жылғы тамыз
Талап етілмейді
-
16.
Мүдделі мемле-
кеттік және
жергілікті ат-
қарушы орган-
дармен бірле-
сіп, есірткі
мен психотропты
заттарды жоғары
және техника-
лық, кәсіптік
оқу орындарында
өткізуді анық-
тау және жолын
кесу бөлігінде
студент жастар
арасындағы құ-
қық бұзушылық-
тың алдын-алу
бойынша жедел
іс-шаралар
өткізу
ЭБЖМ-ге
ақпарат
ІІМ
(жинақ-
тау),
ДСМ, БҒМ,
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімде-
рі
Жарты-
жылдық-
тың
қоры-
тынды-
лары
бойынша
ІІМ 001, БҒМ 104 бюджеттік
бағдарла-
малары шеңберін-
де тиісті
қаржы
жылына
арналған
республи-
калық
бюджетте
көзделген
қаражат
шегінде
Респуб-
ликалық
және жергі-
лікті
бюджет-
тер
17.
Студент жастар
арасында ақпа-
раттық-насихат-
тау бағытында
іс-шаралар
(кездесулер,
дәрістер,
экскурсиялар,
семинарлар,
дөңгелек үстел-
дер, пікірта-
ластар және
т.б.) өткізу
ЭБЖМ-ге
ақпарат
БҒМ (жинақ-
тау),
МАМ,
ІІМ
Жарты-
жылдық-
тың
қоры-
тынды-
лары
бойынша
БҒМ 040 бюджеттік
бағдарла-
малары шеңберін-
де тиісті
қаржы
жылына
арналған
республи-
калық
бюджетте
көзделген
қаражат
шегінде
Респуб-
ликалық
бюджет
18.
Мынадай бағыт-
тар бойынша
БАҚ-та ақпарат-
тық-насихаттау
жұмысын ұйым-
дастыру:
студенттік ор-
тада құқық
бұзушылықтың
профилактикасы
және алдын алу;
мемлекеттің
жастардың өмірі
үшін қолайлы
жағдай жасау
жөніндегі қыз-
меті туралы;
жастар ортасы
өкілдерінің
азаматтық бі-
різділігін
нығайту (пат-
риоттықты на-
сихаттау)
жөнінде
ЭБЖМ-ге
ақпарат
Ақпараттық
жұмыстардың
жоспары
МАМ
(жинақ-
тау),
ІІМ, БҒМ,
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімде-
рі
Жарты-
жылдық-
тың
қоры-
тынды-
лары
бойынша
Талап етілмейді
-
19.
Қазақстан Рес-
публикасының
үкіметтік емес
ұйымдарының
әлеуметтік ма-
ңызы бар жоба-
ларды орындау,
жастар саясаты-
ның, патриоттық
тәрбие берудің,
ұлтаралық келі-
сімнің көкейте-
сті мәселелері
жөніндегі лот-
тар бойынша
қызметтерді
мемлекеттік са-
тып алу жөнін-
дегі ашық кон-
курс шеңберінде
қарастыру
Әлеуметтік
маңызды
жобалар
конкурсы
МАМ, БҒМ

2011
годы
В пределах
средств,
предусмот-
ренных в
республи-
канском
бюджете на
соответст-
вующий
финансовый
год в
рамках
бюджетных
программ
019, 027
МТСЗН
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
14.
Проработать
вопрос создания
миграционной
службы в
посольствах
(консульствах)
Казахстана в
Узбекистане,
Туркменистане
и России в пре-
делах утверж-
денной штатной
численности
Предложения
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МТСЗН
(созыв),
МИД
IV
квар-
тал
2008
года
Не
требуются
-
15.
Провести анализ
наличия услов-
ных земельных
долей в устав-
ных капиталах
сельскохозяйст-
венных формиро-
ваний (по кате-
гориям - АО,
ТОО, ПК и т.д.)
и выплаты воз-
награждений
(дивидендов) за
переданные в
уставные капи-
талы сельскохо-
зяйственных
формирований
условные
земельные доли
Предложения
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
АУЗР
(созыв),
акимы
областей,
городов
Астаны
и Алматы
Август
2008
года
Не
требуются
-
16.
Совместно с
заинтересован-
ными государ-
ственными и
местными испол-
нительными
органами прово-
дить оператив-
ные мероприятия
по профилактике
правонарушений
среди студен-
ческой молодежи
в части выявле-
ния и пресече-
ния фактов реа-
лизации нарко-
тических и
психотропных
веществ в
высших и
технических и
профессиональ-
ных учебных
заведениях
Информация
в МЭБП
МВД
(созыв),
МЗ, МОН,
акимы
областей,
городов
Астаны
и Алматы
По
итогам
полу-
годия
В пределах
средств,
предусмот-
ренных в
республи-
канском
бюджете на
соответст-
вующий
финансовый
год в
рамках
бюджетных
программ
001 МВД,
104 МОН
Респуб-
ликан-
ский и
местный
бюджеты
17.
Проводить
мероприятия
информационно-
пропагандисткой
направленности
(встречи,
лекции, экскур-
сии, семинары,
круглые столы,
диспуты и т.д.)
среди
студенческой
молодежи
Информация
в МЭБП
МОН
(созыв),
МКИ, МВД
По
итогам
полу-
годия
В пределах
средств,
предусмот-
ренных в
республи-
канском
бюджете на
соответст-
вующий
финансовый
год в
рамках
бюджетной
программы
040 МОН
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
18.
Организовать
информационно-
пропагандист-
скую работу в
СМИ по следую-
щим направле-
ниям:
профилактика
и предупрежде-
ние правонару-
шений в студен-
ческой среде;
о деятельнос-
ти государства
по созданию
комфортных
условий для
жизни молодежи;
по укреплению
гражданской
идентичности
представителей
молодежной сре-
ды (пропаганда
патриотизма)
Информация
в МЭБП
План
информа-
ционных
работ
МКИ
(созыв),
МВД, МОН,
акимы
областей,
городов
Астаны
и Алматы
По
итогам
полу-
годия
Не
требуются
-
19.
Предусмотреть в
рамках открыто-
го конкурса по
государственным
закупкам услуг
по выполнению
социально-
значимых проек-
тов неправи-
тельственными
организациями
Республики
Казахстан лотов
по актуальным
вопросам моло-
дежной полити-
ки, патриоти-
ческого воспи-
тания, межна-
ционального
согласия
Конкурс
социально-
значимых
проектов
МКИ, МОН
В те-
чение

2009
жыл
бойы
БҒМ 040,
МАМ 018
бюджеттік
бағдарла-
малары
шеңберін-
де рес-
публика-
лық бюд-
жетте
әлеумет-
тік тап-
сырыс
көзделген
қаражаты
шегінде
Респуб-
ликалық
бюджет
20.
Біртұтас жастар
саясатын қалып-
тастыру және
2008 жылғы 14
мамырда "Жас
Отан" жастар
қанатының 1
съезінде қойыл-
ған міндеттерді
іске асыру
бойынша ұсыныс-
тар әзірлеу
мақсатында
мүдделі мемле-
кеттік орган-
дардың, "Жас
Отан" және ҮЕҰ
өкілдерінің қа-
тысуымен жұмыс
тобын құру
Бұйрық,
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметіне
ұсыныстар
БҒМ
(жинақ-
тау),
Еңбек-
мині,
ДСМ,
МАМ,
ІІМ,
"Атаме-
кен"
Одағы"
ЗТБ,
әлеуме-
ттік-
кәсіп-
керлік
корпо-
рация-
лар
(келі-
сім
бойын-
ша)
2008 жылғы шілде
Талап етілмейді
-
21.
Халықаралық
тәжірибені
ескере отырып,
жоғары және
техникалық әрі
кәсіптік білім
беретін оқу
орындарын, оның
ішінде мемле-
кеттік тапсырыс
шеңберінде
бітірушілерді
жұмысқа орна-
ластыру тетігін
әзірлеу
Қазақстан
Республика-
сының
Үкіметіне
ұсыныстар
БҒМ (жинақ-
тау),
ЭБЖМ,
Еңбек-
мині,
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімде-
рі
2008 жылғы қазан
Талап етілмейді
-
22.
Мемлекеттік бі-
лім беру тапсы-
рысы бойынша
жоғары оқу
орындарында
оқитын студент-
терге мемлекет-
тік стипендия-
ның мөлшерін
6434 теңгеден
7500 теңгеге
дейін және тех-
никалық және
кәсіптік, орта
білімнен кейін-
гі білім бере-
тін оқу орында-
рында оқитын
студенттерге
5147 теңгеден
6000 теңгеге
дейін (жоғары
оқу орындарының
студенттері
стипендиясының
80 %) ұлғайту.
Одан кейінгі
жылдары стипен-
дияны кезең-ке-
зеңімен артты-
руды жалғастыру
Заң жобасы
Заң жобасы
БҒМ
(жинақ-
тау),
ДСМ,
ТСМ
Облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімде-
рі
2008 жылғы маусым
2008-
2010 жылдар тамыз
2008 жыл
- 457,5
2008 жыл
- 225,2
БҒМ 059,
017, 020,
077; ДСМ
003, 043,
063; СТМ
010 бюд-
жеттік
бағдарла-
малары
бойынша
тиісті
қаржы жы-
лына ар-
налған
республи-
калық
бюджетте
көзделген
қаражат
шегінде
Респуб-
ликалық
бюджет
Жергі-
лікті бюджет
Респуб-
ликалық
бюджет
23.
1. "Қамқоршылық
кеңес қызметі-
нің және оны
сайлау тәрті-
бінің үлгілік
ережелерін бе-
кіту туралы" ҚР
Білім және
ғылым министрі
міндетін атқа-
рушының 2007
жылғы 22
қазандағы N 501
бұйрығына өзге-
ріс пен толық-
тыру енгізу
2. Жоғары,
техникалық және
кәсіптік білім
беретін оқу
орындарында
қамқоршы кеңес-
тер құру
ЭБЖМ-ге ақпарат
ЭБЖМ-ге ақпарат
БҒМ
(жинақ-
тау),
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімде-
рі, оқу
орында-
рының
басшы-
лары
Жарты-
жылдық-
тың
қоры-
тынды-
лары
бойынша
Жыл сайын
Талап етілмейді
Талап етілмейді
-
-
24.
Мемлекеттік жо-
ғары оку орын-
дарының балан-
сындағы ғима-
раттарға күр-
делі жөндеу
жүргізу
ЭБЖМ-ге ақпарат
БҒМ
(жинақ-
тау),
АШМ,
ДСМ,
ІІМ,
оқу
орында-
рының
басшы-
лары
Жыл сайын
2008 жыл
- 1 256,6
2009-2011
жылдары -
БҒМ 020,
ДСМ 003,
ІІМ 012
бюджеттік
бағдарла-
малары
шеңберін-
де тиісті
қаржы
жылына
арналған
республи-
калық
бюджетте
көзделген
қаражат
шегінде
Респуб-
ликалық
бюджет
25.
Мемлекеттік
жоғары оқу
орындарының
жатақханаларын
салу және қайта
жаңарту
ЭБЖМ-ге ақпарат
БҒМ
(жинақ-
тау),
ДСМ

2009
года
В пределах
средств
социального
заказа,
предусмот-
ренных в
республи-
канском
бюджете в
рамках
бюджетных
программ
040 МОН,
018 МКИ
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
20.
Создать рабочую
группу с учас-
тием представи-
телей заинтере-
сованных госу-
дарственных
органов, "Жас
Отан" и НПО в
целях подготов-
ки предложений
по формированию
целостной моло-
дежной политики
и реализации
задач, постав-
ленных на 1
съезде Молодеж-
ного крыла
"Жас Отан" 14
мая 2008 года
Приказ,
предложения
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МОН
(созыв),
МТСЗН,
МЗ, МКИ,
МВД, ОЮЛ
"Союз
"Атамекен",
социально-
предпри-
ниматель-
ские кор-
порации
(по
согласо-
ванию)
Июль
2008
года
Не
требуются
-
21.
Разработать
механизм трудо-
устройства
выпускников
вузов и учебных
заведений тех-
нического и
профессиональ-
го образования,
в т.ч. в рамках
государственно-
го заказа, с
учетом междуна-
родного опыта
Предложения
в Прави-
тельство
Республики
Казахстан
МОН
(созыв),
МЭБП,
МТСЗН,
акимы
областей,
городов
Астаны
и Алматы
Октябрь
2008
года
Не
требуются
-
22.
Увеличить
размер госу-
дарственной
стипендии
студентам,
обучающимся по
государственно-
му образова-
тельному заказу
в высших учеб-
ных заведениях
с 6434 тенге до
7500 тенге и
обучающимся в
организациях
технического и
профессиональ-
ного, после-
среднего обра-
зования с 5147
тенге до 6000
тенге (80 %
от стипендии
студентов
ВУЗов)
В последующие
годы продолжить
поэтапное
повышение
стипендии
Проект
закона
Проект
закона
МОН
(созыв),
МЗ, МТС,
акимы
областей,
городов
Астаны
и Алматы
Июнь
2008
года
Август
2008-
2010
годов
2008 год -
457,5
2008 год -
225,2
В пределах
средств,
предусмот-
ренных в
республи-
канском
бюджете на
соответст-
вующий
финансовый
год по
бюджетным
программам
МОН - 059,
017, 020,
077;
МЗ - 003,
043, 063;
МТС - 010
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
Местный
бюджет
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
23.
1. Внести
изменения и
дополнения в
приказ испол-
няющего обязан-
ности Министра
образования и
науки РК от 22
октября 2007
года N 501 "Об
утверждении
Типовых правил
деятельности
попечительского
совета и
порядок его
избрания"
2. Создать
попечительские
советы в учеб-
ных заведениях
высшего, техни-
ческого и про-
фессионального
образования
Информация
в МЭБП
Информация
в МЭБП
МОН
(созыв),
акимы
областей,
городов
Астаны и
Алматы,
руково-
дители
учебных
заведений
По
итогам
полу-
годия
Еже-
годно
Не
требуются
Не
требуются
-
-
24.
Провести
капитальный
ремонт зданий,
находящихся
на балансе
государственных
высших учебных
заведений
Информация
в МЭБП
МОН
(созыв),
МСХ, МЗ,
МВД,
руково-
дители
учебных
заведений
Еже-
годно
2008 год -
1 256,6
2009-2011
годы - в
пределах
средств
предусмот-
ренных в
республи-
канском
бюджете на
соответст-
вующий
финансовый
год в
рамках
бюджетных
программ
020 МОН,
003 МЗ,
012 МВД
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
25.
Строительство и
реконструкция
общежитий
государственных
высших учебных
заведений
Информация
в МЭБП
МОН
(созыв),
МЗ

2009-
2011
жылдар
БҒМ 011,
ДСМ 026
бюджеттік
бағдарла-
малары
шеңберін-
де тиісті
қаржы
жылына
арналған
республи-
калық
бюджетте
көзделген
қаражат
шегінде
Респуб-
ликалық
бюджет
26.
Жоғары, техни-
калық және
кәсіптік білім
беретін оқу
орындарында
оқитындардың
қатысуымен жа-
тақханалардағы
орындарды бөлу
жөнінде комис-
сия құру
Оқу орындарының
жатақханалары-
нан бөтен адам-
дарды шығару
жөнінде шаралар
қолдану
Бұйрықтар
ЭБЖМ-ге ақпарат
БҒМ
(жинақ-
тау),
АШМ,
ДСМ,
ТСМ,
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімде-
рі
2008
жылғы
қыр-
күйек
Жыл сайын
Талап етілмейді
Талап етілмейді
-
-
27.
1. Жоғары оқу
орындарында
Студенттер
альянсымен бір-
ге "Сессия
операциясы" ак-
циясын өткізу
және "жедел
Интернет желі-
сі" жүйесін
құру
2. БҒМ сайтына
және БАҚ-қа
білім беру
ұйымдарындағы
сыбайлас жем-
қорлық факті-
лері (бопсалау,
пара, сатып алу
және т.б.)
туралы ақпарат
орналастыру
3. Білім беру
ұйымдарының
қызметін баға-
лау өлшемдері
жүйесіне олар-
дың сыбайлас
жемқорлық көр-
сеткішін енгізу
ЭБЖМ-ге ақпарат
Қорытынды-
ларды
БАҚ-та
жариялау
Бұйрық
БҒМ
(жинақ-
тау),
ДСМ,
АШМ,
ІІМ
және
өзге де
мүдделі
мемле-
кеттік
орган-
дар ке-
лесім
бойынша
Жыл сайын
Тұрақты
2008 жылғы
шілде
Талап етілмейді
Талап етілмейді
Талап етілмейді
-
-
-
28.
Жоғары оқу ор-
нына түсуге
ниет білдірген
ауыл жастары
мен мерзімді
әскери қызмет
қатарынан боса-
тылған адамдар
үшін даярлық
курстарын ашу
жөніндегі мәсе-
лені пысықтау
ЭБЖМ-ге ақпарат
БҒМ
(жинақ-
тау),
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімде-
рі
2008 жылғы қазан
Талап етілмейді
-
29.
Ұзақтығы 1
айдан 6 айға
дейінгі қайта
оқыту курстарын
ұйымдастыру
жөнінде оқу
жоспарлары мен
бағдарламаларын
әзірлеу және
бекіту
ЭБЖМ-ге ақпарат,
бұйрық,
оқу жоспар-
лары және
бағдарлама-
лары
БҒМ
жұмыс
беруші-
лердің
қатысу-
ымен,
Еңбек-
мині,
облыс-
тардың,
Астана
және
Алматы
қалала-
рының
әкімде-
рі
2008 жылғы қазан
Талап етілмейді
-
30.
"Ұлт денсаулы-
ғы. Жастар
салауатты өмір
салтын таңдай-
ды" республи-
калық акциясын
ұйымдастыру
жөнінде Респуб-
ликалық бюджет
комиссиясының
қарауына ұсы-
ныстар енгізу
ЭБЖМ-ге ақпарат
БҒМ (жинақ-
тау),
ДСМ
2008 жылғы тамыз
Талап етілмейді
-
31.
"Қазақстан
патриоттары"
фестивалін
ұйымдастыру жө-
нінде Республи-
калық бюджет
комиссиясының
қарауына ұсы-
ныстар енгізу
ЭБЖМ-ге ақпарат
БҒМ
2008 жылғы тамыз
Талап етілмейді
-
32.
Діни экстремиз-
мнің алдын алу
саласында мем-
лекет пен аза-
маттық қоғам
институттарының
өзара іс-қимылы
мәселелері жө-
нінде өңірлік
семинар-кеңес
өткізу
(Қарағанды)
ЭБЖМ-ге
ақпарат,
облыстық
әділет
департамен-
ттеріне
ұсынымдар
Әділет-
мині
2008
жылғы
желтоқ-
сан
Әділетми-
ні 001
бюджеттік
бағдарла-
масы
бойынша
республи-
калық
бюджетте
көзделген
қаражат
шегінде
Респуб-
ликалық
бюджет
33.
Конфессияаралық
келісім және
Қазақстан өңір-
лерінде олардың
қызметін ұйым-
дастыру мәселе-
лері бойынша
ақпараттық-на-
сихаттау топ-
тарын құру
ЭБЖМ-ге ақпарат
Әділет-
мині
2008
жылғы
шілде
Әділетми-
ні 001
бюджеттік
бағдарла-
масы
бойынша
республи-
калық
бюджетте
көзделген
қаражат
шегінде
Респуб-
ликалық
бюджет
Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы:
ІІМ                 - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі
ДСМ                 - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау
министрлігі
СІМ                 - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер
министрлігі
МАМ                 - Қазақстан Республикасы Мәдениет және ақпарат
министрлігі
БҒМ                 - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
министрлігі
АШМ                 - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігі
ТСМ                 - Қазақстан Республикасы Туризм және спорт
министрлігі
Еңбекмині           - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты
әлеуметтік қорғау министрлігі
ЭБЖМ                - Қазақстан Республикасы Экономика және
бюджеттік жоспарлау министрлігі
Әділетмині          - Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі
"ҰСО" АҚ            - "Ұлттық сараптама орталығы" акционерлік қоғамы
ЖРА                 - Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын
басқару агенттігі
"Атамекен" Одағы" ЗТБ - "Атамекен" Одағы" Қазақстан ұлттық
экономикалық палатасы" заңды тұлғалар
бірлестігі
ҮЕҰ                 - үкіметтік емес ұйымдар

2009-
2011
годы
В пределах
средств,
предусмот-
ренных в
республи-
канском
бюджете на
соответст-
вующий
финансовый
год в
рамках
бюджетных
программ
011 МОН,
026 МЗ
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
26.
Создать комис-
сии с участием
обучающихся в
учебных заведе-
ниях высшего,
технического и
профессиональ-
ного образова-
ния по распре-
делению мест в
общежитиях
Принять меры по
выселению из
общежитий учеб-
ных заведений
посторонних лиц
Приказы
Информация
в МЭБП
МОН
(созыв),
МСХ, МЗ,
МТС,
акимы
областей,
городов
Астаны
и Алматы
Сен-
тябрь
2008
года
Еже-
годно
Не
требуются
Не
требуются
-
-
27.
1. Провести
акцию "Операция
- Сессия" с
Альянсом
студентов и
создать систему
"горячей
Интернет-линии"
в вузах
2. Разместить
информацию о
фактах корруп-
ции (вымога-
тельства,
взятки, подкупа
и т.д.) в
организациях
образования на
сайте МОН и в
СМИ
3. Включить
показатель кор-
румпированности
организаций
образования в
систему крите-
риев оценки их
деятельности
Информация
в МЭБП
Публикации
итогов в
СМИ
Приказ
МОН
(созыв),
МЗ, МСХ,
МВД и
другие
заинтере-
сованные
госорганы
по согла-
сованию
Еже-
годно
Пос-
тоянно
Июль
2008
года
Не
требуются
Не
требуются
Не
требуются
-
-
-
28.
Проработать
вопрос по
открытию подго-
товительных
курсов для
сельской моло-
дежи и лиц де-
мобилизованных
из рядов воен-
нослужащих
срочной службы,
желающих посту-
пить в ВУЗы
Информация
в МЭБП
МОН
(созыв),
акимы
областей
городов
Астаны,
Алматы
Октябрь
2008
года
Не
требуются
-
29.
Разработать и
утвердить учеб-
ные планы и
программы по
организации
курсов переобу-
чения продолжи-
тельностью от
1 до 6 месяцев
Информация
в МЭБП,
приказ,
учебные
планы и
программы
МОН с
участием
работо-
дателей,
МТСЗН,
акимы
областей
городов
Астаны
и Алматы
Октябрь
2008
года
Не
требуются
-
30.
Внести на
рассмотрение
Республиканской
бюджетной ко-
миссии предло-
жения по орга-
низации респуб-
ликанской акции
"Здоровье
нации. Молодежь
выбирает здоро-
вый образ
жизни"
Информация
в МЭБП
МОН
(созыв),
МЗ
Август
2008
года
Не
требуются
-
31.
Внести на
рассмотрение
Республиканской
бюджетной ко-
миссии предло-
жения по орга-
низации Фести-
валя "Патриоты
Казахстана"
Информация
в МЭБП
МОН
Август
2008
года
Не
требуются
-
32.
Проведение
регионального
семинара-
совещания по
вопросам
взаимодействия
государства и
институтов
гражданского
общества в сфе-
ре профилактики
религиозного
экстремизма
(Караганда)
Информация
в МЭБП, ре-
комендации
областным
департамен-
там юстиции
МЮ
Декабрь
2008
года
В пределах
средств,
предусмот-
ренных в
республи-
канском
бюджете в
рамках
бюджетной
программы
001 МЮ
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
33.
Формирование
информационно-
пропагандист-
ских групп по
вопросам
межконфессио-
нального согла-
сия и организа-
ция их деятель-
ности в регио-
нах Казахстана
Информация
в МЭБП
МЮ
Июль
2008
года
В пределах
средств,
предусмот-
ренных в
республи-
канском
бюджете
в рамках
бюджетной
программы
001 МЮ
Респуб-
ликан-
ский
бюджет
Примечание: расшифровка аббревиатур:
МВД       - Министерство внутренних дел Республики Казахстан
МЗ        - Министерство здравоохранения Республики Казахстан
МИД       - Министерство иностранных дел Республики Казахстан
МКИ       - Министерство культуры и информации Республики Казахстан
МОН       - Министерство образования и науки Республики Казахстан
МСХ       - Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан
МТС       - Министерство туризма и спорта Республики Казахстан
МТСЗН     - Министерство труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
МЭБП      - Министерство экономики и бюджетного планирования
Республики Казахстан
МЮ        - Министерство юстиции Республики Казахстан
АО "НАЦ"  - акционерное общество "Национальный аналитический центр"
АУЗР      - Агентство Республики Казахстан по управлению земельными
ресурсами
ОЮЛ "Союз - Объединение юридических лиц "Национальная экономическая
"Атамекен"  палата Казахстана "Союз "Атамекен"
НПО       - неправительственные организации