"Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 29 мамырдағы N 335 Жарлығына толықтыру мен өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 4 маусымдағы N 536 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
"Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 29 мамырдағы N 335 Жарлығына толықтыру мен өзгеріс енгізу туралы" Қазақстан Республикасының Президенті Жарлығының жобасы Қазақстан Республикасы Президентінің қарауына енгізілсін.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы Президентінің Жарлығы
Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы
29 мамырдағы N 335 Жарлығына толықтыру мен өзгеріс
енгізу туралы
ҚАУЛЫ ЕТЕМІН:
1. "Бір тараптан Қазақстан Республикасы және екінші тараптан Еуропалық Қоғамдастықтар мен оларға мүше мемлекеттер арасындағы Әріптестік пен ынтымақтастық туралы келісімге (ӘЫК) Болгария Республикасы мен Румынияның ӘЫК-ге қосылуы туралы хаттамаға қол қою туралы" Қазақстан Республикасы Президентінің 2007 жылғы 29 мамырдағы N 335  Жарлығына  (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 16, 176-құжат) мынадай толықтыру мен өзгеріс енгізілсін:
жоғарыда аталған Жарлықпен мақұлданған қоса беріліп отырған Бір тараптан Қазақстан Республикасы және екінші тараптан Еуропалық Қоғамдастықтар мен оларға мүше мемлекеттер арасындағы Әріптестік пен ынтымақтастық туралы келісімге (ӘЫК) Болгария Республикасы мен Румынияның ӘЫК-ге қосылуы туралы хаттаманың жобасында:
1-бап "Қорытынды Актіге және" деген сөздерден кейін "2006 жылғы 1 маусымда күшіне енген" деген сөздермен толықтырылсын;
4-бап мынадай редакцияда жазылсын:
"4-бап
1. Осы Хаттама соңғы мақұлдау құралы ұсынылған күннен кейінгі бірінші айдың бірінші күнінен бастап күшіне енеді.
2. Осы Хаттама 2007 жылғы 1 қаңтардан бастап өзі күшіне енетін күнге дейін уақытша қолданылатын болады.".
2. Осы Жарлық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Президенті                                         Н.Назарбаев
Бір тараптан Қазақстан Республикасы және екінші
тараптан Еуропалық Қоғамдастықтар мен оларға мүше
мемлекеттер арасындағы
ӘРІПТЕСТІК ПЕН ЫНТЫМАҚТАСТЫҚ ТУРАЛЫ КЕЛІСІМГЕ
(ӘЫК) Болгария Республикасы мен Румынияның ӘЫК-ге қосылуы
туралы
ХАТТАМА
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
бір тараптан,
Еуропалық Одақ Кеңесі ұсынған, бұдан әрі - "мүше-мемлекеттер":
БЕЛЬГИЯ КОРОЛЬДІГІ,
БОЛГАРИЯ РЕСПУБЛИКАСЫ,
ЧЕХ РЕСПУБЛИКАСЫ,
ДАНИЯ КОРОЛЬДІГІ,
ГЕРМАНИЯ ФЕДЕРАТИВТІК РЕСПУБЛИКАСЫ,
ЭСТОН РЕСПУБЛИКАСЫ,
ГРЕК РЕСПУБЛИКАСЫ,
ИСПАНИЯ КОРОЛЬДІГІ,
ФРАНЦУЗ РЕСПУБЛИКАСЫ,
ИРЛАНДИЯ,
ИТАЛИЯ РЕСПУБЛИКАСЫ,
КИПР РЕСПУБЛИКАСЫ,
ЛАТЫШ РЕСПУБЛИКАСЫ,
ЛИТВА РЕСПУБЛИКАСЫ,
ЛЮКСЕМБУРГ ҰЛЫ ГЕРЦОГТІГІ,
ВЕНГРИЯ РЕСПУБЛИКАСЫ,
МАЛЬТА РЕСПУБЛИКАСЫ,
НИДЕРЛАНД КОРОЛЬДІГІ,
АВСТРИЯ РЕСПУБЛИКАСЫ,
ПОЛЬША РЕСПУБЛИКАСЫ,
ПОРТУГАЛИЯ РЕСПУБЛИКАСЫ,
РУМЫНИЯ,
СЛОВЕНИЯ РЕСПУБЛИКАСЫ,
СЛОВАК РЕСПУБЛИКАСЫ,
ФИНЛЯНДИЯ РЕСПУБЛИКАСЫ,
ШВЕЦИЯ КОРОЛЬДІГІ,
ҰЛЫБРИТАНИЯ ЖӘНЕ СОЛТҮСТІК ИРЛАНДИЯ ҚҰРАМА КОРОЛЬДІГІ,
және
Еуропалық Одақ Кеңесі мен Еуропалық Комиссия ұсынған, бұдан әрі "Қоғамдастықтар":
ЕУРОПАЛЫҚ ЭКОНОМИКАЛЫҚ ҚОҒАМДАСТЫҚ ЖӘНЕ АТОМ ЭНЕРГИЯСЫ ЖӨНІНДЕГІ ЕУРОПАЛЫҚ ҚОҒАМДАСТЫҚ,
екінші тараптан,
бұдан әрі Хаттама мақсаттары үшін "Тараптар" деп аталады,

О проекте Указа Президента Республики Казахстан "О внесении дополнения и изменения в Указ Президента Республики Казахстан от 29 мая 2007 года N 335"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 4 июня 2008 года N 536
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
внести на рассмотрение Президента Республики Казахстан проект Указа Президента Республики Казахстан "О внесении дополнения и изменения в Указ Президента Республики Казахстан от 29 мая 2007 года N 335".
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Указ Президента Республики Казахстан
О внесении дополнения и изменения в Указ Президента
Республики Казахстан от 29 мая 2007 года N 335
ПОСТАНОВЛЯЮ:
1. Внести в  Указ  Президента Республики Казахстан от 29 мая 2007 года N 335 "О подписании протокола к Соглашению о партнерстве и сотрудничестве (СПС) между Республикой Казахстан, с одной стороны, и Европейскими сообществами и их государствами-членами, с другой стороны, о присоединении Республики Болгария и Румынии к СПС" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., N 16, ст. 176) следующие дополнение и изменение:
в прилагаемом проекте протокола к Соглашению о партнерстве и сотрудничестве (СПС) между Республикой Казахстан, с одной стороны, и Европейскими сообществами и их государствами-членами, с другой стороны, о присоединении Республики Болгария и Румынии к СПС, одобренном вышеназванным Указом:
статью 1 дополнить словами ", который вступил в силу 1 июня 2006 года";
статью 4 изложить в следующей редакции:
"Статья 4
1. Данный Протокол вступает в силу с первого дня первого месяца, следующего за датой представления последнего инструмента одобрения.
2. Данный протокол будет временно применяться с 1 января 2007 года до даты вступления его в силу.".
2. Настоящий Указ вводится в действие со дня подписания.
Президент
Республики Казахстан                       Н. Назарбаев
ПРОТОКОЛ
К СОГЛАШЕНИЮ О ПАРТНЕРСТВЕ И СОТРУДНИЧЕСТВЕ (СПС)
между Республикой Казахстан, с одной стороны, и Европейскими
Сообществами и их государствами-членами, с другой стороны,
о присоединении Республики Болгария и Румынии к СПС
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН,
с одной стороны,
КОРОЛЕВСТВО БЕЛЬГИЯ,
РЕСПУБЛИКА БОЛГАРИЯ,
ЧЕШСКАЯ РЕСПУБЛИКА,
КОРОЛЕВСТВО ДАНИЯ,
ФЕДЕРАТИВНАЯ РЕСПУБЛИКА ГЕРМАНИЯ,
ЭСТОНСКАЯ РЕСПУБЛИКА,
ГРЕЧЕСКАЯ РЕСПУБЛИКА,
КОРОЛЕВСТВО ИСПАНИЯ,
ФРАНЦУЗСКАЯ РЕСПУБЛИКА,
ИРЛАНДИЯ,
ИТАЛЬЯНСКАЯ РЕСПУБЛИКА,
РЕСПУБЛИКА КИПР,
ЛАТВИЙСКАЯ РЕСПУБЛИКА,
ЛИТОВСКАЯ РЕСПУБЛИКА,
ВЕЛИКОЕ ГЕРЦОГСТВО ЛЮКСЕМБУРГ,
ВЕНГЕРСКАЯ РЕСПУБЛИКА,
РЕСПУБЛИКА МАЛЬТА,
КОРОЛЕВСТВО НИДЕРЛАНДЫ,
АВСТРИЙСКАЯ РЕСПУБЛИКА,
РЕСПУБЛИКА ПОЛЬША,
ПОРТУГАЛЬСКАЯ РЕСПУБЛИКА,
РУМЫНИЯ,
РЕСПУБЛИКА СЛОВЕНИЯ,
СЛОВАЦКАЯ РЕСПУБЛИКА,
ФИНЛЯНДСКАЯ РЕСПУБЛИКА,
КОРОЛЕВСТВО ШВЕЦИЯ,
СОЕДИНЕННОЕ КОРОЛЕВСТВО ВЕЛИКОБРИТАНИИ И СЕВЕРНОЙ ИРЛАНДИИ,
далее "государства-члены", представленные Советом Европейского Союза, и
ЕВРОПЕЙСКОЕ ЭКОНОМИЧЕСКОЕ СООБЩЕСТВО И ЕВРОПЕЙСКОЕ СООБЩЕСТВО ПО АТОМНОЙ ЭНЕРГИИ,
далее "Сообщества", представленные Советом Европейского Союза и Европейской Комиссией,
с другой стороны,
далее "Стороны" для целей настоящего Протокола,

2005 жылғы 25 сәуірде Люксембургте қол қойылған және 2007 жылғы 1 қаңтарда күшіне енетін Бельгия Корольдігі, Чех Республикасы, Дания Корольдігі, Германия Федеративтік Республикасы, Эстон Республикасы, Грек Республикасы, Испания Корольдігі, Француз Республикасы, Ирландия, Италия Республикасы, Кипр Республикасы, Латыш Республикасы, Литва Республикасы, Люксембург Ұлы Герцогтігі, Венгрия Республикасы, Мальта Республикасы, Нидерланд Корольдігі, Австрия Республикасы, Польша Республикасы, Португалия Республикасы, Словения Республикасы, Словак Республикасы, Финляндия Республикасы, Швеция Корольдігі, сондай-ақ Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Құрама Корольдігі (Еуропалық Одаққа мүше мемлекеттер) және Болгария Республикасы мен Румыния арасындағы Болгария Республикасы мен Румынияның Еуропалық Одаққа кіруі туралы шарт талаптарын ескере отырып,
Еуропалық Одаққа екі жаңа мүше мемлекеттің кіруі нәтижесінде туындайтын, Қазақстан Республикасы мен Еуропалық Одақ арасындағы ынтымақтастық үшін жаңа мүмкіндіктер мен міндеттерді көздейтін Қазақстан Республикасы және Еуропалық Одақ арасындағы қатынастардың жаңа сипатын назарға ала отырып,
Тараптардың Әріптестік пен ынтымақтастық туралы келісімнің міндеттері мен принциптеріне қол жеткізуді және орындауды қамтамасыз етуге ынтасы болуына байланысты,
ТӨМЕНДЕГІЛЕР ТУРАЛЫ УАҒДАЛАСТЫ:
1-бап
Болгария Республикасы мен Румыния 1995 жылғы 23 қаңтарда Брюссельде қол қойылған және 1999 жылғы 1 шілдеде күшіне енген, бір тараптан Қазақстан Республикасы және екінші тараптан Еуропалық Қоғамдастықтар мен оларға мүше мемлекеттер арасындағы ынтымақтастық орнататын Әріптестік пен ынтымақтастық туралы келісімге (бұдан әрі - "Келісім") қосылады және сол күні қол қойылған Қорытынды Актіге және 2006 жылы 1 маусымда күшіне енген 2004 жылғы 30 сәуірдегі Келісімге Хаттамаға қоса берілетін Келісімнің, Бірлескен Мәлімдемелердің, Хат алмасулардың және Қазақстан Республикасы Декларациясының мазмұнын басқа да мүше мемлекеттер сияқты дәл осындай жолмен тиісті түрде бекітеді және назарға алады.
2-бап
Осы Хаттама Келісімнің ажырамас бөлігі болып табылады.
3-бап
1. Осы Хаттаманы Қазақстан Республикасы және мүше мемлекеттердің атынан Қоғамдастықтар, Еуропалық Одақ Кеңесі өздерінің ішкі рәсімдеріне сәйкес бекітуі тиіс.
2. Тараптар алдыңғы тармақта аталған тиісті рәсімдердің аяқталғаны туралы бір-бірін хабардар етуге міндеттенеді. Мақұлдаудың құралдары Еуропалық Одақ Кеңесінің Бас Хатшылығының жанында сақталатын болады.
4-бап
1. Осы Хаттама соңғы мақұлдау құралы өткізілген күннен бастап келесі бірінші айдың бірінші күнінен бастап күшіне енеді.

УЧИТЫВАЯ условия Договора между Королевством Бельгия, Чешской Республикой, Королевством Дания, Федеративной Республикой Германия, Эстонской Республикой, Греческой Республикой, Королевством Испания, Французской Республикой, Ирландией, Итальянской Республикой, Республикой Кипр, Латвийской Республикой, Литовской Республикой, Великим Герцогством Люксембург, Венгерской Республикой, Республикой Мальта, Королевством Нидерланды, Австрийской Республикой, Республикой Польша, Португальской Республикой, Республикой Словения, Словацкой Республикой, Финляндской Республикой, Королевством Швеция и Соединенным Королевством Великобритании и Северной Ирландии (государствами-членами Европейского Союза), и Республикой Болгария и Румынией о вступлении Республики Болгария и Румынии в Европейский Союз, который был подписан в Люксембурге 25 апреля 2005 года и вступает в силу с 1 января 2007 года,
ПРИНИМАЯ ВО ВНИМАНИЕ новый характер отношении между Республикой Казахстан и Европейским Союзом, возникающий в результате вступления в ЕС двух новых государств-членов, что предусматривает новые возможности и задачи для сотрудничества между Республикой Казахстан и Европейским Союзом,
ВВИДУ желания Сторон обеспечить достижение и исполнение задач и принципов Соглашения о Партнерстве и Сотрудничестве;
ДОГОВОРИЛИСЬ О НИЖЕСЛЕДУЮЩЕМ:
Статья 1
Республика Болгария и Румыния присоединятся к Соглашению о Партнерстве и Сотрудничестве, устанавливающему сотрудничество между Европейскими Сообществами и их государствами-членами, с одной стороны, и Республикой Казахстан, с другой стороны, подписанному в Брюсселе 23 января 1995 года и вступившего в силу 1 июля 1999 г. (далее "Соглашение") и соответственно утвердят и примут во внимание, так же как и другие государства-члены, содержание Соглашения, Совместных Заявлений, Переписки и Декларации Республики Казахстан, прилагаемые к Заключительному Акту, подписанному в тот же день и Протоколу к Соглашению от 30 апреля 2004 года, который вступил в силу 1 июня 2006 г.
Статья 2
Данный Протокол является неотъемлемой частью Соглашения.
Статья 3
1. Данный Протокол должен быть утвержден Сообществами, Советом Европейского Союза от имени государств-членов и Республикой Казахстан в соответствии с их внутренними процедурами.
2. Стороны обязуются уведомить друг друга о завершении соответствующих процедур, упомянутых в предыдущем пункте. Инструменты одобрения будут храниться при Генеральном Секретариате Совета Европейского Союза.
Статья 4
1. Данный Протокол вступает в силу с первого дня первого месяца, следующего за датой представления последнего инструмента одобрения.

2. Осы Хаттама 2007 жылдың 1 қаңтарынан бастап өз күшіне ену мерзіміне дейін уақытша қолданылады.
5-бап
Келісімнің, Қорытынды Актінің және оларға қоса беріліп отырған барлық құжаттардың мәтіндері, сондай-ақ 2004 жылғы 30 сәуірдегі Келісімге Хаттамалар болгар және румын тілдерінде жасалады.
Олар осы Хаттамаға қоса берілетін болады және басқа тілдерде жасалған Келісімнің, Қорытынды Актінің және оларға қоса беріліп отырған құжаттардың, сондай-ақ 2004 жылғы 30 сәуірдегі Келісімге Хаттамалардың мәтіндерімен бірдей күшке ие.
6-бап
Осы Хаттама қазақ және болгар, чех, дат, голланд, ағылшын, эстон, фин, француз, неміс, грек, венгр, итальян, латыш, литван, мальта, поляк, португал, румын, словян, словак, испан, швед тілдерінде екі дана болып жасалды, құжаттардың әрқайсысы тең түпнұсқа мәтіндер болып табылады.
.....қаласында 200_жылғы........жасалды.
МҮШЕ МЕМЛЕКЕТТЕР ҮШІН
ЕУРОПАЛЫҚ ҚОҒАМДАСТЫҚТАР ҮШІН
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ ҮШІН

2. Данный Протокол будет временно применяться с 1 января 2007 года до даты вступления его в силу.
Статья 5
1. Тексты Соглашения, Заключительного Акта и всех прилагаемых к ним документов, а также Протоколы к Соглашению от 30 апреля 2004 года составляются на болгарском и румынском языках.
2. Они приложены к данному Протоколу и имеют одинаковую силу с текстами Соглашения, Заключительного Акта и прилагаемых к ним документов, а также Протоколов к Соглашению от 30 апреля 2004 года, выполненными на других языках.
Статья 6
Данный Протокол составлен в двух экземплярах на болгарском, чешском, датском, голландском, английском, эстонском, финском, французском, немецком, греческом, венгерском, итальянском, латышском, литовском, мальтийском, польском, португальском, румынском, словенском, словацком, испанском, шведском и казахском языках, каждый из которых является равно аутентичным.
Совершено в..., ... 200_ года
ЗА ГОСУДАРСТВА-ЧЛЕНЫ
ЗА ЕВРОПЕЙСКИЕ СООБЩЕСТВА
ЗА РЕСПУБЛИКУ КАЗАХСТАН