Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 наурыздағы N 149 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 17 маусымдағы N 589 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 13 шілдедегі N 1060 Қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.07.13. N 1060 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешенін тұрақты дамытудың 2006 - 2010 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2006 - 2008 жылдарға арналған бірінші кезектегі шаралар бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 6 наурыздағы N 149 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 8, 69-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіптік кешенін тұрақты дамытудың 2006 - 2010 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2006 - 2008 жылдарға арналған бірінші кезектегі шаралар бағдарламасында:
"Бірінші кезектегі шараларды іске асырудың жолдары мен тетіктері" деген 5-бөлімде:
"Ғылыми-негізделген агротехнологияның сақталынуы негізінде егіншілікте өңірлік мамандану" деген $ 1.1-параграфта:
"Шаралар" деген кіші бөлімде:
"Қазагрэкс" АҚ қайта ұйымдастыру жолымен тұқым сапасын сараптау жөніндегі мемлекеттік мекеме құру" деген он бесінші абзац алынып тасталсын;
"Өсімдік шаруашылығының кластерлік басым бағыттары негізінде тігінен және көлденеңінен ықпалдасқан өндірісті құру" деген $ 1.6-параграфта:
"Оңтүстік Қазақстан облысындағы "Тоқыма өнеркәсібі" кластерінде":
"Шаралар" деген кіші бөлімде:
бесінші абзацта "Оңтүстік-Батыс ауыл шаруашылығының ғылыми-өндірістік орталығы" ЖШС" деген сөздер алынып тасталсын;
"Өсімдік шаруашылығы өнімін өндіру жөніндегі инновациялық жобалар" деген $ 1.8-параграфта:
"Міндеттер" деген кіші бөлімде:
бірінші абзацта:
"Астық және оның қайта өңдеу өнімдері ҒЗИ" ЖШС" деген сөздер "Тамақ өнеркәсібі және биоотын ҒӨО" ЖШС" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Өсімдік шаруашылығы өнімін өндіру мен қайта өңдеуді дамыту жөніндегі іс-шараларды қаржылық қамтамасыз ету" деген $ 1.9-параграфта:
"Қаржылық қамтамасыз ету*" деген 11-кестеде:
реттік нөмірі 16-жолда:
4-бағанда "142,7" деген сандар "39,3" деген сандармен ауыстырылсын;
5-бағанда "104,5" деген сандар алынып тасталсын;
реттік нөмірі 22-жолда:
2-бағанда:
"С. Сейфуллин атындағы Қазақ мемлекеттік агротехникалық университеті" ЖШС қатысуымен "Астық және оның қайта өңдеу өнімдері ҒЗИ" ЖШС" деген сөздер "С. Сейфуллин атындағы Қазақ агротехникалық университеті" АҚ-ның қатысуымен "Тамақ өнеркәсібі және биоотын ҒӨО" ЖШС" деген сөздермен ауыстырылсын;

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 марта 2006 года N 149
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 июня 2008 года N 589. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 13 июля 2009 года N 1060
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 13.07.2009 N 1060 .
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 6 марта 2006 года N 149 "Об утверждении Программы первоочередных мер на 2006-2008 годы по реализации Концепции устойчивого развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2006-2010 годы" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., N 8, ст. 69) следующие изменения и дополнения:
в Программе первоочередных мер на 2006-2008 годы по реализации Концепции устойчивого развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2006-2010 годы, утвержденной указанным постановлением:
в разделе 5. "Пути и механизмы реализации первоочередных мер":
в параграфе § 1.1. "Региональная специализация в земледелии на основе соблюдения научно-обоснованных агротехнологий":
в подразделе "Меры":
абзац пятнадцатый "создание государственного учреждения по экспертизе качества семян путем реорганизации АО "Казагрэкс" исключить;
в параграфе § 1.6. "Формирование вертикально и горизонтально интегрированных производств на основе кластерных приоритетов растениеводческой продукции":
в "Кластере "Текстильная промышленность" в Южно-Казахстанской области":
в подразделе "Меры":
в абзаце пятом слова "ТОО "Юго-Западный научно-производственный центр сельского хозяйства" исключить;
в параграфе § 1.8. "Инновационные проекты по развитию производства растениеводческой продукции":
в подразделе "Задачи":
в абзаце первом:
слова "ТОО "НИИ зерна и продуктов его переработки" заменить словами "ТОО "НПЦ пищевой промышленности и биотоплива";
в параграфе § 1.9. "Финансовое обеспечение мероприятий по развитию производства и переработки продукции растениеводства":
в таблице 11. "Финансовое обеспечение*":
в строке, порядковый номер 16:
в графе 4 цифры "142,7" заменить цифрами "39,3";
в графе 5 цифры "104,5" исключить;
в строке, порядковый номер 22:
в графе 2:
слова "НИИ зерна и продуктов его переработки" с участием ТОО "Казахский агротехнический университет им. С.Сейфуллина" заменить словами "ТОО "НПЦ пищевой промышленности и биотоплива" с участием "АО "Казахский агротехнический университет им. С.Сейфуллина";

3-баған "30,0" деген сандармен толықтырылсын;
4, 5-бағандарда "330,9", "186,1" деген сандар алынып тасталсын;
"Барлығы" деген жолдың 3, 4, 5-бағандарында "29682,1", "42390,2", "41206,3" деген сандар "29712,1", "43152,5", "39822,9" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қызмет көрсету инфрақұрылымдарын және өнімдердің қауіпсіздігі мен сапасын бағалау жүйелерін дамыту жөніндегі іс-шараларды қаржылық қамтамасыз ету" деген $ 4.7-параграфта:
"Қаржылық қамтамасыз ету*" деген 25-кестеде:
реттік нөмірі 28-жолдың 4, 5-бағандарында "2360,5", "5020,0" деген сандар "2660,4", "2704,6" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 30-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 31-жолдың 5-бағанында "220,0" деген сандар алынып тасталсын;
реттік нөмірі 32-жолдың 4, 5-бағандарында "550,5", "2824,6" деген сандар "0,349", "500,0" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 33-жолдың 5-бағанында "0,6" деген сандар "0,65" деген сандармен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 34, 35-жолдар алынып тасталсын;
реттік нөмірі 36-жолдың 4, 5-бағандарында "636,1", "680,0" деген сандар "274,7", "207,5" деген сандармен ауыстырылсын;
"Барлығы" деген жолдың 4, 5-бағандарында "50091,63", "66943,7" деген сандар "49232,78", "61065,05" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасының агроөнеркәсіп кешенін тұрақты дамытудың 2006 - 2010 жылдарға арналған тұжырымдамасын іске асыру жөніндегі 2006 - 2008 жылдарға арналған бірінші кезектегі шаралар бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 7-бөлімде:
"Ғылыми-негізделген агротехнологияның сақталынуы негізінде егіншілікте өңірлік мамандандыру" деген кіші бөлімде:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 1.1-1, 1.1-2 жолдармен толықтырылсын:
"
1.1-1
Мыналар:
1) шаруашылық
жүргізуші субъе-
ктілердің иелі-
гіндегі және
мемлекеттік жер
запасындағы тас-
танды және ты-
ңайған жерлердің
бар-жоғын түген-
деу, жерлердің
деректерін
картаға түсіру;
АШМ-ге
ақпарат
ЖРА,
облыс
әкім-
дері
2008
жыл-
ғы
ІІ
тоқ-
сан
-
-
-
Қаржы-
лық
шығын-
дарды
талап
етпейді
2) тастанды және
тыңайған жерлер-
дің жағдайын
ауыл шаруашылығы
дақылдарын өсі-
руге олардың
жарамдылығы
мәніне айқындау;
АШМ-ге
ақпарат
ЖРА,
"ҚАИ"
АҚ (ке-
лісім
бойын-
ша),
"АҚРҒӘО" ММ,
облыс
әкім-
дері
2008
жыл-
ғы
II
тоқ-
сан
-
-
-
Қаржы-
лық
шығын-
дарды
талап
етпейді
3) ауыл шаруашы-
лығы тауарын
өндірушілерді
тастанды және
тыңайған жерлер-
ді айналымға
енгізуге, сортаң
жерлерді мелио-
рациялау үшін
мелиорациялау
құралдарын, құ-
нарлылықты арт-
тыру үшін тыңай-
тқыштарды (орга-
никалықты қоспа-
ғанда) және
тастанды және
тыңайған жерлер-
ді өңдеу үшін
өсімдіктерді
қорғау құралда-
рын сатып алуға
ынталандыру жө-
нінде ұсыныстар
енгізу
ҚРҮ-не
ұсыныс-
тар
АШМ
(жинақ-
тау),
ЭБЖМ,
ҚМ

графу 3 дополнить цифрой "30,0";
в графах 4, 5 цифры "330,9", "186,1" исключить;
в графах 3, 4, 5 строки "Итого" цифры "29682,1", "42390,2", "41206,3" заменить цифрами "29712,1", "43152,5", "39822,9";
в параграфе § 4.7. "Финансовое обеспечение мероприятий по развитию обслуживающей инфраструктуры и систем оценки безопасности и качества продукции":
в таблице 25. "Финансовое обеспечение*":
в графах 4, 5 строки порядковый номер 28 цифры "2360,5", "5020,0" заменить цифрами "2660,4", "2704,6";
строку, порядковый номер 30, исключить;
в графе 5 строки, порядковый номер 31, цифры "220,0" исключить;
в графах 4, 5 строки, порядковый номер 32, цифры "550,5", "2824,6" заменить цифрами "0,349", "500,0";
в графе 5 строки, порядковый номер 33, цифры "0,6" заменить цифрами "0,65";
строки, порядковые номера 34, 35, исключить;
в графах 4, 5 строки, порядковый номер 36, цифры "636,1", "680,0" заменить цифрами "274,7, "207,5";
в графах 4, 5 строки "Итого" цифры "50091,63", "66943,7" заменить цифрами "49232,78", "61065,05";
в разделе 7. "План мероприятий по реализации Программы первоочередных мер на 2006-2008 годы по реализации Концепции устойчивого развития агропромышленного комплекса Республики Казахстан на 2006-2010 годы":
в подразделе "Региональная специализация в земледелии на основе соблюдения научно-обоснованных агротехнологий":
дополнить строками, порядковые номера 1.1-1, 1.1-2, следующего содержания:
"
1.1-1
Внесение
предложений
по:
1) проведе-
нию инвента-
ризации
наличия
бросовых и
залежных
земель,
находящихся
во владении
хозяйствую-
щих субъек-
тов и в
государ-
ственном
земельном
запасе,
картирования
данных
земель;
Инфор-
мация
в МСХ
АУЗР,
акимы
облас-
тей
II
квартал
2008
года
-
-
-
Не тре-
бует
финан-
совых
затрат
2) определе-
нию состоя-
ния бросовых
и залежных
земель на
предмет их
пригодности
для выращи-
вания
сельскохо-
зяйственных
культур;
Инфор-
мация
в МСХ
АУЗР
АО
"КАИ"
(по со-
гласо-
ванию),
ГУ
"РНМЦ
АС"
акимы
облас-
тей
II
квартал
2008
года
-
-
-
Не тре-
бует
финан-
совых
затрат
3) стимули-
рованию
сельхозтова-
ропроизводи-
телей по
вовлечению
в оборот
бросовых и
залежных
земель,
приобретению
мелиорирую-
щих средств
для мелиора-
ции солонцо-
вых земель,
удобрений
(за исключе-
нием органи-
ческих) для
повышения
плодородия
и средств
защиты
растений для
обработки
бросовых и
залежных
земель
Пред-
ложе-
ния в
Прави-
тель-
ство
Рес-
пуб-
лики
Казах-
стан
МСХ
(со-
зыв),
МЭБП,
МФ
II
квартал

2008
жыл-
ғы
II
тоқ-
сан
-
-
-
Қаржы-
лық
шығын-
дарды
талап
етпейді
1.1-2
Ауыл шаруашылығы
айналымына енгі-
зу жоспарланып
отырған тастанды
және тыңайған
жерлерді пайда-
ланудың ықтимал
бағыттары, сон-
дай-ақ техноло-
гияның компонен-
ттерін өндіріс-
тік жағдайларда
көрсету жөнінде
ауыл шаруашылығы
тауарын өндіру-
шілер арасында
түсіндіру жұмыс-
тарын жүргізу,
шетелдік тәжіри-
бемен танысу
АШМ-ге
ақпарат
"ҚАМ"
АҚ (ке-
лісім
бойын-
ша),
"ҚАИ"
АҚ (ке-
лісім
бойын-
ша),
облыс
әкім-
дері
2008
жыл
-
-
-
Қаржы-
лық
шығын-
дарды
талап
етпейді
";
реттік нөмірі 1.20-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 1.66-жолдың 2-бағаны мынадай редакцияда баяндалсын:
"С.Сейфуллин атындағы Қазақ агротехникалық университеті" АҚ-ның қатысуымен "Тамақ өнеркәсібі және биоотын ҒӨО" ЖШС базасында "Астана" ұлттық агротехнологиялық паркін құру";
"Қызмет көрсету құрылымын және өнімнің қауіпсіздігін және сапасын бағалау жүйесін дамыту" деген 4-бөлімде:
реттік нөмірі 4.16-жолдың 2, 3-бағандары мынадай редакцияда жазылсын:
"АШМ" Ауыл шаруашылығы дақылдарын сорттық сынау жөніндегі мемлекеттік комиссия" ММ-ны Астана қаласына көшіру мәселесін пысықтау", "ҚРҮ-не ақпарат";
5-бағанда "2007 жылдың" деген сөздер "2008 жылдың" деген сөздермен ауыстырылсын;
9-бағанда "РБ" аббревиатурасы "Қаржылық шығындарды талап етпейді" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 4.46, 4.48-жолдар алынып тасталсын;
реттік нөмірі 4.58-жолдың 2-бағанында "ҚазМАТУ" аббревиатурасы "ҚазАТУ" аббревиатурасымен ауыстырылсын;
"Ескерту" абзацында:
"ҚазМАТУ" "С. Сейфуллин атындағы Қазақ мемлекеттік агротехникалық университеті" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорын" деген сөздер "ҚазАТУ" "С.Сейфуллин атындағы Қазақ агротехникалық университеті" АҚ" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Ауыл шаруашылығының Оңтүстік-Батыс ғылыми-өндірістік орталығы" ЖШС" "Ауыл шаруашылығының Оңтүстік-Батыс ғылыми-өндірістік орталығы" жауапкершілігі шектелу серіктестігі" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"ҚАИ" АҚ - "ҚазАгроИнновация" акционерлік қоғамы";
"АҚРҒӘО" ММ - "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агрохимия қызметі республикалық ғылыми-әдістемелік орталығы" мемлекеттік мекемесі".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов

2008
года
-
-
-
Не тре-
бует
финан-
совых
затрат
1.1-2
Проведение
разъясни-
тельной
работы среди
сельхозтова-
ропроизводи-
телей по
возможным
направлениям
использова-
ния бросовых
и залежных
земель,
планируемых
для вовлече-
ния в
сельскохо-
зяйственный
оборот, а
также
демонстрации
компонентов
технологии в
производст-
венных
условиях,
ознакомление
с зарубежным
опытом
Инфор-
мация
в МСХ
АО
"КАМ"
(по со-
гласо-
ванию),
АО
"КАИ"
(по со-
гласо-
ванию),
акимы
облас-
тей
2008
год
-
-
-
Не тре-
бует
финан-
совых
затрат
";
строку, порядковый номер 1.20, исключить;
графу 2 строки, порядковый номер 1.66, изложить в следующей редакции:
"Создание Национального агротехнологического парка "Астана" на базе ТОО "НПЦ пищевой промышленности и биотоплива" с участием АО "Казахский агротехнический университет имени С. Сейфуллина";
в разделе 4. "Развитие обслуживающей инфраструктуры и систем оценки безопасности и качестве продукции":
графы 2, 3 строки, порядковый номер 4.16, изложить в следующей редакции:
"Проработка вопроса передислокации ГУ "Государственная комиссия по сортоиспытанию сельскохозяйственных культур" МСХ в г. Астану", "Информация в ПРК";
в графе 5 слова "2007 года" заменить словами "2008 года";
в графе 9 аббревиатуру "РБ" заменить словами "Не требует финансовых затрат";
строки, порядковые номера 4.46, 4.48, исключить;
в графе 2 строки, порядковый номер 4.58 аббревиатуру "КазГАТУ" заменить аббревиатурой "КазАТУ";
в абзаце " Примечание ":
слова "КазГАТУ" Республиканское государственное казенное предприятие "Казахский государственный агротехнический университет им. С. Сейфуллина" заменить словами "КазАТУ" АО "Казахский агротехнический университет им. С. Сейфуллина";
слова "ТОО "Юго-Западный научно-производственный центр сельского хозяйства товарищество с ограниченной ответственностью "Юго-Западный научно-производственный центр сельского хозяйства" исключить;
дополнить строками следующего содержания:
АО "КАИ" - акционерное общество "КазАгроИнновация";
"ГУ "РНМЦАС" - государственное учреждение "Республиканский научно-методический центр агрохимической службы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов