Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 қазандағы N 1036 қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 28 маусымдағы N 642 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 1108 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 29.12.2015 № 1108 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыру шартының үлгі нысанын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 31 қазандағы N 1036  қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2006 ж., N 40, 159-құжат) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыру шартының үлгі нысанында:
21-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"21. Сақтандыру төлемінің мөлшерін анықтау Заңға және осы Шартқа сәйкес жүргізіледі:
1) егін толық жойылған жағдайда зиян мөлшері өсімдік шаруашылығындағы міндетті сақтандыру шартын жасасқан сәтте белгіленген өсімдік шаруашылығы өнімінің түрін өсірудің бір гектарына арналған шығындар нормативінің қолайсыз табиғат құбылысы әсер ететін осы өнім түрін өсіру алаңына көбейтілген мөлшері ретінде анықталады;
толық жойылған жағдайда ЗМ = (ШН * S га);
S - қолайсыз табиғат құбылысының әсеріне ұшыраған алаң;
ЗМ - зиян мөлшері;
ШН - шығындар нормативі;
2) егін ішінара жойылған жағдайда қолайсыз табиғат құбылысының әсеріне ұшыраған алаңнан жиналған өнім көлемі астық жинау кезінде міндетті бағалауға жатады. Бұл ретте кіріс мынадай тәртіппен есептеледі:
өсімдік шаруашылығы өнімі түрінің барлық көлемі сатылғаннан кейін нақты кіріс бойынша;
өсімдік шаруашылығы өнімі түрінің барлық көлемі сатылғанға дейін бағалау кірісі бойынша;
егер алынған астық ішінара сатылса және астықтың сатылмаған бөлігі бар болса, онда осы Шарттың 21-тармағының 2) тармақшасының екінші және үшінші абзацтарына сәйкес;
ішінара жойылған кезде ЗМ = (ШН - қолайсыз табиғат құбылысының әсеріне ұшыраған алаңның 1 га-дан алынатын кіріс) * S га (қолайсыз табиғат құбылысының әсеріне ұшыраған алаң).".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов

О внесении изменения в постановление Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2006 года N 1036
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 июня 2008 года N 642. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 1108
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 29.12.2015 № 1108 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Правительство Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление Правительства Республики Казахстан от 31 октября 2006 года N 1036 "Об утверждении типовой формы договора обязательного страхования в растениеводстве" (САПП Республики Казахстан, 2006 г., N 40, ст. 159) следующее изменение:
в  типовой форме договора обязательного страхования в растениеводстве, утвержденной указанным постановлением:
пункт 21 изложить в следующей редакции:
"21. Определение размера страховой выплаты производится в соответствии с Законом и настоящим Договором:
1) в случае полной гибели посевов размер убытка определяется как размер норматива затрат на один гектар производства вида продукции растениеводства, установленного на момент заключения договора обязательного страхования в растениеводстве, умноженный на площадь производства данного вида продукции, на которую оказало воздействие неблагоприятное природное явление;
при полной гибели РУ = (НЗ * S га);
S - площадь, подвергшаяся влиянию неблагоприятного природного явления;
РУ - размер убытка;
НЗ - норматив затрат;
2) в случае частичной гибели посевов, объем продукции, собранный с площадей, подвергшихся воздействию неблагоприятного природного явления, подлежит обязательной оценке при уборке урожая. При этом доход рассчитывается в следующем порядке:
после реализации всего объема вида продукции растениеводства по фактическому доходу;
до реализации всего объема вида продукции растениеводства по оценочному доходу;
если полученный урожай был реализован частично, и имеется нереализованная часть урожая, то в соответствии с абзацами вторым и третьим подпункта 2) пункта 21 настоящего Договора;
при частичной гибели РУ = (НЗ - доход с 1 га площади, подвергшейся влиянию неблагоприятных природных явлений) * S га (площадь, подвергшаяся влиянию неблагоприятного природного явления).".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов