"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Мәдениеттер мен діндердің халықаралық орталығы" мемлекеттік мекемесін құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 28 тамыздағы N 785 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Мәдениеттер мен діндердің халықаралық орталығы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - мекеме) құрылсын.
2. Мекеме қызметінің негізгі мәні Қазақстан Республикасының конфессияаралық келісімді және Қазақстан халқының бірлігін халықаралық деңгейде нығайту жөніндегі бірегей тәжірибесін насихаттау, мәдениетаралық және конфессияаралық диалогтың халықаралық орталықтарының бірі ретінде Қазақстанның рөлін жаңа деңгейге ілгерілетуге жәрдемдесу, халықтың рухани жақындасуына бағытталған халықаралық ауқымдағы іс-шараларды ұйымдастыру және өткізу, мәдени және діни келісімді нығайту, мәдениет және дін саласындағы қатынастарды үйлестірудің халықаралық тәжірибесін зерделеу және қолдану, халықаралық мәдени және діни орталықтардың мемлекеттік органдармен және Қазақстанның азаматтық қоғам институттарымен тиімді өзара іс-қимылын қамтамасыз ету болып белгіленсін.
3. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) мекеменің жарғысын бекітсін және әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
4. Мекемені қаржыландыру тиісті қаржы жылына арналған республикалық бюджетте Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне көзделген қаражат есебінен және шегінде жүзеге асырылады деп белгіленсін.
5. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 1120 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 41, 532-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесі:
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 37-жолмен толықтырылсын:
"37. "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Мәдениеттер мен діндердің халықаралық орталығы" мемлекеттік мекемесі";
2) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 31.12.2015 № 1193 қаулысымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі);
3) "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі N 339 қаулысында :
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелеріндегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
11-бөлімде:

О создании государственного учреждения "Международный центр культур и религий Министерства юстиции Республики Казахстан"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 28 августа 2008 года N 785
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Создать Государственное учреждение "Международный центр культур и религий Министерства юстиции Республики Казахстан" (далее - учреждение).
2. Определить основным предметом деятельности учреждения пропаганду уникального опыта Республики Казахстан по укреплению межконфессионального согласия и единства народа Казахстана на международном уровне, содействие продвижению на новый уровень роли Казахстана как одного из международных центров межкультурного и межконфессионального диалога, организация и проведение мероприятий международного масштаба, направленных на духовное сближение народа Казахстана, укрепление культурного и религиозного согласия, изучение и применение международного опыта гармонизации отношений в области культуры и религии, обеспечение эффективного взаимодействия международных культурных и религиозных центров с государственными органами и институтами гражданского общества Казахстана.
3. Министерству юстиции Республики Казахстан в установленном законодательством порядке:
1) утвердить устав учреждения и обеспечить государственную регистрацию в органах юстиции;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Установить, что финансирование учреждения осуществляется за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете Министерству юстиции Республики Казахстан на соответствующий финансовый год.
5. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения и изменения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 1120 "Вопросы Министерства юстиции Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., N 41, ст. 532):
перечень организаций, находящихся в ведении Министерства юстиции Республики Казахстан, утвержденный указанным постановлением:
дополнить строкой, порядковый номер 37, следующего содержания:
"37. Государственное учреждение "Международный центр культур и религий Министерства юстиции Республики Казахстан";
2) утратил силу постановлением Правительства РК от 31.12.2015 № 1193 (вводится в действие с 01.01.2016);
3) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года N 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений":
в лимитах штатной численности министерств и иных, центральных исполнительных органов, с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в разделе 11:

"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі, оның аумақтық органдарын және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:" деген жолда 3-бағанда "30712" деген сандар "30762" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер, оның ішінде:" деген жолда 3-бағанда "26242" деген сандар "26292" деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің
Мәдениеттер мен діндердің халықаралық орталығы           50".
Ескерту. 5-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 31.12.2015 № 1193 қаулысымен (01.01.2016 бастап қолданысқа енгізіледі).
6. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов

в строке "Министерство юстиции Республики Казахстан с учетом его территориальных органов и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:" в графе 3 цифры "30712" заменить цифрами "30762";
в строке "Государственные учреждения, подведомственные Министерству юстиции Республики Казахстан, в том числе:" в графе 3 цифры "26242" заменить цифрами "26292";
дополнить строкой следующего содержания:
"Международный центр культур и религий
Министерства юстиции Республики Казахстан                50".
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными постановлением Правительства РК от 31.12.2015 № 1193 (вводится в действие с 01.01.2016).
6. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов