"Қазақмыс корпорациясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі "Жезқазғантүстімет" өндірістік бірлестігі Оңтүстік Жезқазған руднигінің 65 шахтасында болған топтық жазатайым оқиғаның себептерін тексеру жөніндегі үкіметтік комиссия құру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 қазандағы N 953 Қаулысы
Қарағанды облысындағы "Қазақмыс корпорациясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі "Жезқазғантүстімет" өндірістік бірлестігі Оңтүстік Жезқазған руднигінің 65 шахтасында 2008 жылғы 12 қазанда адам шығынымен болған топтық жазатайым оқиғаны тексеру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қосымшаға сәйкес құрамда "Қазақмыс корпорациясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі "Жезқазғантүстімет" өндірістік бірлестігі Оңтүстік Жезқазған руднигінің 65 шахтасында болған топтық жазатайым оқиғаның себептерін тексеру жөніндегі үкіметтік комиссия (бұдан әрі - комиссия) құрылсын.
2. Комиссия жұмысқа тез арада кіріссін, топтық жазатайым оқиғаның себептерін жан-жақты тексеруді қамтамасыз етсін, қайтыс болғандардың отбасына бірінші кезекте көмек көрсету жөнінде шаралар қабылдасын.
3. Комиссия төрағасы В.В.Петров топтық жазатайым оқиғаны тексеру нәтижелері және қайтыс болғандардың отбасына бірінші кезекте көмек көрсету жөнінде қабылданған шаралар туралы баяндасын.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының                      К. Мәсімов
Премьер-Министрі
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 15 қазандағы
N 953 қаулысына
қосымша
"Қазақмыс корпорациясы" жауапкершілігі шектеулі серіктестігі "Жезқазғантүстімет" өндірістік бірлестігі Оңтүстік Жезқазған руднигінің 65 шахтасында болған топтық жазатайым оқиғаның себептерін тексеру жөніндегі үкіметтік комиссия
Петров                     - Қазақстан Республикасының
Валерий Викторович           Төтенше жағдайлар вице-министрі,
төраға
Дәрібаев                   - Қазақстан Республикасы
Мұрат Амангелдіұлы           Индустрия және сауда
министрлігі Өнеркәсіп
комитетінің төрағасы, төрағаның
орынбасары
Ибаділдин                  - Қарағанды облысы Азаматтық
Жұмамәди Ибаділдаұлы         қорғанысты жұмылдырып даярлау,
авариялық және дүлей апаттардың
алдын алуды және жоюды ұйымдастыру
басқармасының бастығы
Ахметов                    - Қазақстан Республикасы Төтенше
Серік Баужанұлы              жағдайлар министрлігі Төтенше
жағдайларды және өнеркәсіптік
қауіпсіздікті мемлекеттік бақылау
комитетінің төрағасы
Дүйсекенов                 - Қазақстан Республикасы Төтенше
Нұрсләм Рахымұлы             жағдайлар министрлігінің Төтенше
жағдайларды және өнеркәсіптік
қауіпсіздікті мемлекеттік бақылау
комитеті төрағасының орынбасары
Қараторғаев                - Қазақстан Республикасы Төтенше
Мақсұтбек Нәкімбекұлы        жағдайлар министрлігінің Төтенше
жағдайларды және өнеркәсіптік
қауіпсіздікті мемлекеттік
бақылау комитеті Тау-кен
металлургиялық өнеркәсібін
мемлекеттік бақылау басқармасының
бастығы
Әжібеков                   - Қазақстан Республикасы Төтенше
Серік Бибекұлы               жағдайлар министрлігі "Кәсіби
әскерилендірілген авариялық-
құтқару қызметінің орталық штабы"
республикалық мемлекеттік
қазыналық кәсіпорынның бастығы
Ысқақов                    - Қазақстан Республикасы Төтенше
Мейрам Қабденұлы             жағдайлар министрлігі Қарағанды
облысы Төтенше жағдайлар
департаментінің бастығы
Пфаргер                    - Қазақстан Республикасы Төтенше
Владимир Владимирович        жағдайлар министрлігінің Қарағанды
облысы Төтенше жағдайлар
департаменті бастығының
орынбасары
Бисақаев                   - Қазақстан Республикасы Еңбек және
Серікқали Ғұмарұлы           халықты әлеуметтік қорғау
министрлігінің Бақылау және
әлеуметтік қорғау комитеті
төрағасының орынбасары
Бадуанов                   - Қазақстан Республикасы Еңбек және
Мейрам Ескендірұлы           халықты әлеуметтік қорғау
министрлігінің Қарағанды облысы
бойынша бас мемлекеттік еңбек
инспекторы
Төлеубаев                  - Қазақстан Республикасы Энергетика
Елеусіз Ибрагимұлы           және минералдық ресурстар
министрлігі Электр энергетикасын
және көмір өнеркәсібін дамыту
департаментінің сарапшысы
Дүйсембеков                - Қазақстан Республикасы Ішкі істер
Қайрат Сыздықұлы             министрлігінің Қарағанды облысы
Ішкі істер департаменті тергеу
басқармасының бастығы
Нұрлыбай                   - Қазақстан Республикасы Денсаулық
Абылқас                      сақтау министрлігі медициналық
көмекті ұйымдастыру басқармасының
сарапшысы
Ақанов                     - "Қазақмыс корпорациясы"
Талғат Мұзарафұлы            жауапкершілігі шектеулі
серіктестігінің бас директоры
(келісім бойынша)
Нұралин                    - "Қазақмыс корпорациясы"
Асылбек Жамашұлы             жауапкершілігі шектеулі
серіктестігі кәсіподақ комитетінің
төрағасы (келісім бойынша)
Яценко                     - Қазақстан Республикасы Төтенше
Иван Савельевич              жағдайлар министрлігі Төтенше
жағдайларды және өнеркәсіптік
қауіпсіздікті мемлекеттік бақылау
комитеті "Өнеркәсіптік қауіпсіздік
проблемалары жөніндегі ұлттық
ғылыми-зерттеу орталығы"
республикалық мемлекеттік
кәсіпорнының "Қазақ тау-кен
өнеркәсібіндегі жұмыстардың
қауіпсіздігі жөніндегі
ғылыми-зерттеу институты" еншілес
мемлекеттік кәсіпорны жалпы
қауіпсіздік зертханасының
меңгерушісі

Об образовании правительственной комиссии по расследованию причин группового несчастного случая на шахте 65 Южно-Жезказганского рудника производственного объединения "Жезказганцветмет" товарищества с ограниченной ответственностью "Корпорация Казахмыс"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 15 октября 2008 года N 953
В целях расследования группового несчастного случая с человеческими жертвами на шахте 65 Южно-Жезказганского рудника производственного объединения "Жезказганцветмет" товарищества с ограниченной ответственностью "Корпорация Казахмыс" в Карагандинской области, произошедшего 12 октября 2008 года, Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Образовать правительственную комиссию по расследованию причин группового несчастного случая на шахте 65 Южно-Жезказганского рудника производственного объединения "Жезказганцветмет" товарищества с ограниченной ответственностью "Корпорация Казахмыс" (далее - комиссия) в составе согласно приложению.
2. Комиссии незамедлительно приступить к работе, обеспечить всестороннее расследование причин группового несчастного случая, принять меры по оказанию первоочередной помощи семьям погибших.
3. Председателю комиссии Петрову В.В. доложить о результатах расследования группового несчастного случая и принятых мерах по оказанию первоочередной помощи семьям погибших.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                         К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 15 октября 2008 года № 953
Правительственная комиссия
по расследованию причин группового несчастного случая
на шахте 65 Южно-Жезказганского рудника производственного
объединения "Жезказганцветмет" товарищества с ограниченной
ответственностью "Корпорация Казахмыс"
Петров                      - вице-министр по чрезвычайным ситуациям
Валерий Викторович            Республики Казахстан, председатель
Дарибаев                    - председатель Комитета промышленности
Мурат Амангельдиевич          Министерства индустрии и торговли
Республики Казахстан, заместитель
председателя
Ибадилдин                   - начальник управления по мобилизационной
Жумамади Ибадилдинович        подготовке Гражданской обороны,
организации предупреждения и ликвидации
аварийных и стихийных бедствий
Карагандинской области
Ахметов                     - председатель Комитета по
Серик Баужанович              государственному контролю за
чрезвычайными ситуациями и промышленной
безопасностью Министерства по
чрезвычайным ситуациям Республики
Казахстан
Дюсекенов                   - заместитель председателя Комитета по
Нурслям Рахимович             государственному контролю за
чрезвычайными ситуациями и промышленной
безопасностью Министерства по
чрезвычайным ситуациям Республики
Казахстан
Караторгаев                 - начальник управления по
Максутбек Накимбекович        государственному контролю в горно-
металлургической промышленности
Комитета по государственному контролю
за чрезвычайными ситуациями и
промышленной безопасностью Министерства
по чрезвычайным ситуациям Республики
Казахстан
Ажибеков                    - начальник Республиканского
Серик Бибекович               государственного казенного предприятия
"Центральный штаб профессиональных
военизированных аварийно-спасательных
служб" Министерства по чрезвычайным
ситуациям Республики Казахстан
Искаков                     - начальник Департамента по чрезвычайным
Мейрам Кабденович             ситуациям Карагандинской области
Министерства по чрезвычайным ситуациям
Республики Казахстан
Пфаргер                     - заместитель начальника Департамента по
Владимир Владимирович         чрезвычайным ситуациям Карагандинской
области Министерства по чрезвычайным
ситуациям Республики Казахстан
Бисакаев                    - заместитель председателя Комитета по
Сериккали Гумарович           контролю и социальной защите
Министерства труда и социальной защиты
населения Республики Казахстан
Бадуанов                    - главный государственный инспектор труда
Мейрам Ескандирович           по Карагандинской области Министерства
труда и социальной защиты населения
Республики Казахстан
Тулеубаев                   - эксперт Департамента развития
Илусиз Ибрагимович            электроэнергетики и угольной
промышленности Министерства энергетики
и минеральных ресурсов Республики
Казахстан
Дюсембеков                  - начальник следственного управления
Кайрат Сыздыкович             Департамента внутренних дел
Карагандинской области Министерства
внутренних дел Республики Казахстан
Нурлыбай                    - эксперт управления организации
Абылкас                       медицинской помощи Министерства
здравоохранения Республики Казахстан
Аханов                      - генеральный директор товарищества с
Талгат Музарафович            ограниченной ответственностью
"Корпорация Казахмыс" (по согласованию)
Нуралин                     - председатель профсоюзного комитета
Асылбек Жамашевич             товарищества с ограниченной
ответственностью "Корпорация Казахмыс"
(по согласованию)
Яценко                      - заведующий лабораторией общей
Иван Савельевич               безопасности дочернего государственного
предприятия "Казахский научно-
исследовательский институт по
безопасности работ в горной
промышленности" Республиканского
государственного предприятия
"Национальный научно-исследовательский
центр по проблемам промышленной
безопасности" Комитета по
государственному контролю за
чрезвычайными ситуациями и промышленной
безопасностью Министерства по
чрезвычайным ситуациям Республики
Казахстан