2008 жылғы Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Дарын" мемлекеттік жастар сыйлығын беру туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 1200 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналарға ғылыми жұмысы, шығармашылық және қоғамдық жемісті қызметі үшін 2008 жылғы Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Дарын" мемлекеттік жастар сыйлығы берілсін:
"Театр және кино" номинациясы бойынша
Әбдыхалықов            - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
Сәбит Әбдімүтәліұлы      министрлігі "Т. Жүргенов атындағы Қазақ
ұлттық өнер академиясы" мемлекеттік
мекемесінің оқытушысы
Есдәулетов             - "Шығыс Қазақстан облыстық Жамбыл          Рүстем Оразбайұлы        атындағы драма театры" коммуналдық
мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының директоры
"Журналистика" номинациясы бойынша
Төлепбергенов          - "Қазақстан" телерадиокешені "Шалқар"
Болатбек Көрпебайұлы     радиосының бас редакторы
"Әдебиет" номинациясы бойынша
Аязбекова              - "әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық
Жәмилә Скандарбекқызы    университеті" республикалық мемлекеттік
кәсіпорны филология факультетінің 1-курс
студенті
Қыдыралиев             - Қазақстан Республикасы Президенті
Дархан Қуандықұлы        Әкімшілігінің сарапшысы
"Ғылым" номинациясы бойынша
Малдыбаева            - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
Раушан Сабыржанқызы     министрлігі "Қазақ ұлттық музыка академиясы"
мемлекеттік мекемесінің кафедра меңгерушісі
Өтеғұлов              - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
Арман Болатбекұлы       министрлігі "С. Торайғыров атындағы
Павлодар мемлекеттік университеті"
республикалық мемлекеттік қазыналық
кәсіпорнының электроэнергетика кафедрасының
доценті, техника ғылымдарының кандидаты
"Қоғамдық қызмет" номинациясы бойынша
Өтешев                - "Нұр Отан" Халықтық-демократиялық партиясы
Нұрлан Сүлейменұлы      "Жас Отан" жастар қанатының хатшысы
Бегентаев             - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
Мейрам                  министрлігі "С. Торайғыров атындағы Павлодар
Мұхаметрахымұлы         мемлекеттік университеті" республикалық
мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының тәрбие
жұмыстары жөніндегі проректоры
"Эстрада" номинациясы бойынша
Таңатаров             - Қазақстан Республикасының Республикалық ұланы
Досымжан Қарпықұлы      Президент оркестрінің әншісі
"Классикалық музыка" номинациясы бойынша
Әбдінұров             - Астана қаласы Мемлекеттік филармониясы
Әліби Құттымбетұлы      симфониялық оркестрінің дирижеры
"Халық шығармашылығы" номинациясы бойынша
Тұрсынбаева           - "әл-Фараби атындағы Қазақ ұлттық
Айнұр Жұмабекқызы       университеті" республикалық мемлекеттік
кәсіпорнының оқытушысы, ақын, айтыскер
Шойбеков              - Қ.А. Яссауи атындағы Халықаралық Қазақ-Түрік
Бекарыс Ақсақалұлы      университеті Түркология ғылыми-зерттеу
институтының қызметкері
"Дизайн және бейнелеу өнері" номинациясы бойынша
Жамхан                - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
Айдар Жамханұлы         министрлігі "Т. Жүргенов атындағы Қазақ
ұлттық өнер академиясы" мемлекеттік
мекемесінің оқытушысы
Мұқанов               - Қазақстан Республикасы Білім және ғылым
Мәлік Флоберұлы         министрлігі "Т. Жүргенов атындағы Қазақ
ұлттық өнер академиясы" мемлекеттік
мекемесінің оқытушысы
Шәкерхан              - "Жан" аrt-studioсының директоры
Жанар Тастемірқызы
"Спорт" номинациясы бойынша
Сәрсекбаев            - Пекин қаласындағы XXIX жазғы Олимпиада
Бақыт                   ойындарының чемпионы, Қазақстан
Республикасының бокстан ұлттық құрамасының
мүшесі

О присуждении Государственной молодежной премии "Дарын" Правительства Республики Казахстан в 2008 году
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 1200
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. За плодотворную научную работу, творческую и общественную деятельность присудить Государственную молодежную премию "Дарын" Правительства Республики Казахстан в 2008 году:
по номинации "Театр и кино"
Абдихалыкову               - преподавателю государственного
Сабиту Абдимуталиулы         учреждения "Казахская национальная
академия искусств им. Т. Жургенова"
Министерства образования и науки
Республики Казахстан
Есдаулетову                - директору коммунального
Рустему Оразбаевичу          государственного казенного предприятия
"Восточно-Казахстанский областной
театр драмы им. Жамбыла"
по номинации "Журналистика"
Тулепбергенову             - главному редактору радио "Шалкар"
Болатбеку Курпебайулы        телерадиокомплекса "Казахстан"
по номинации "Литература"
Аязбековой                 - студентке 1 курса филологического
Джамиле Скандарбековне       факультета республиканского
государственного предприятия "Казахский
национальный университет им. аль-Фараби"
Кыдыралиеву                - эксперту Администрации Президента
Дархану Куандыкулы           Республики Казахстан
по номинации "Наука"
Малдыбаевой                - заведующему кафедрой государственного
Раушан Сабиржановне          учреждения "Казахская национальная
академия музыки" Министерства
образования и науки Республики Казахстан
Утегулову                  - кандидату технических наук, доценту
Арману Болатбековичу         кафедры электроэнергетики
республиканского государственного
казенного предприятия "Павлодарский
государственный университет
им. С. Торайгырова" Министерства
образования и науки Республики Казахстан
по номинации "Общественная деятельность"
Утешеву                    - секретарю молодежного крыла "Жас Отан"
Нурлану Сулейменовичу        Народно-демократической партии
"Hуp Отан"
Бегентаеву                 - проректору по воспитательной работе
Мейраму                      республиканского государственного
Мухаметрахимовичу            казенного предприятия "Павлодарский
государственный университет
им. С. Торайгырова" Министерства
образования и науки Республики Казахстан
по номинации "Эстрада"
Танатарову                 - певцу Президентского оркестра
Досымжану Карпыковичу        Республиканской гвардии Республики
Казахстан
по номинации "Классическая музыка"
Абдинурову                 - дирижеру Симфонического оркестра
Алиби Куттымбетулы           государственной филармонии города Астаны
по номинации "Народное творчество"
Турсынбаевой               - преподавателю республиканского
Айнуре Жумабековне           государственного предприятия "Казахский
национальный университет им. аль-Фараби"
акын, айтыскер
Шойбекову                  - сотруднику научно-исследовательского
Бекарысу Аксакалулы          института Тюркологии Международного
Казахско-Турецкого университета
им. Х.А. Яссави
по номинации "Дизайн и изобразительное искусство"
Жамхану                    - преподавателю государственного
Айдару Жамханулы             учреждения "Казахская национальная
академия искусств им. Т. Жургенова"
Министерства образования и науки
Республики Казахстан
Муканову                   - преподавателю государственного
Малику Флоберовичу           учреждения "Казахская национальная
академия искусств им. Т. Жургенова"
Министерства образования и науки
Республики Казахстан
Шакерхан                   - директору art-studio "Жан"
Жанаре Тастемировне
по номинации "Спорт"
Сарсекбаеву                - чемпиону XXIX летних Олимпийских игр
Бакыту                       в Пекине, члену Национальной сборной
Республики Казахстан по боксу

2. Қазақстан Республикасы Үкіметінің "Дарын" мемлекеттік жастар сыйлығының 2008 жылға арналған мөлшері әр номинация бойынша 200000 (екі жүз мың) теңге сомасында белгіленсін.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                               К. Мәсімов

2. Установить размер Государственной молодежной премии "Дарын" Правительства Республики Казахстан на 2008 год по каждой номинации в сумме 200000 (двести тысяч) тенге.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов