Интернат үйлерінде, оңалту орталықтарында, мүгедек балаларға арналған оқу орындарында, аумақтық әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік бейімдеу орталықтарында қызмет көрсетілетін адамдар үшін заттай тамақтану нормаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 31 желтоқсандағы N 1354 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 11 наурыздағы № 135 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 11.03.2016 № 135 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
ҚР мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату мәселелері бойынша 2014 жылғы 29 қыркүйектегі № 239-V ҚРЗ Заңына сәйкес ҚР Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2015 жылғы 27 қарашадағы № 896 бұйрығын қараңыз.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 69-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған интернат үйлерінде, оңалту орталықтарында, мүгедек балаларға арналған оқу орындарында, аумақтық әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік бейімдеу орталықтарында қызмет көрсетілетін адамдар үшін заттай тамақтану нормалары бекітілсін.

Об утверждении натуральных норм питания для лиц, обслуживающихся в домах-интернатах, реабилитационных центрах, учебных заведениях для детей-инвалидов, территориальных центрах социального обслуживания, центрах социальной адаптации
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 декабря 2008 года № 1354. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 марта 2016 года № 135
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 11.03.2016 № 135 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В соответствии с Законом РК от 29.09.2014 г. № 239-V ЗРК по вопросам разграничения полномочий между уровнями государственного управления см. приказ и.о. Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 ноября 2015 года № 896.
В соответствии со статьей 69 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые натуральные нормы питания для лиц, обслуживающихся в домах-интернатах, реабилитационных центрах, учебных заведениях для детей-инвалидов, территориальных центрах социального обслуживания, центрах социальной адаптации.

2. Осы қаулы 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2008 жылғы 31 желтоқсандағы
N 1354 қаулысымен
бекітілген
Интернат үйлерінде, оңалту орталықтарында, мүгедек балаларға
арналған оқу орындарында, аумақтық әлеуметтік қызметтер
көрсету орталықтарында, әлеуметтік бейімдеу орталықтарында
қызмет көрсетілетін адамдар үшін заттай тамақтану нормалары
1.Жалпы үлгідегі интернат үйлерінде қызмет көрсетілетін
қарттар мен мүгедектер үшін заттай тамақтану нормалары
Р/сN
Азық-түліктің атауы
1 адамға тәулігіне
грамм
1
2
3
1
Нан өнімдері (ұн, нан және ұнға есептелген макарондар, жармалар, бұршақтар), барлығы

2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2009 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 31 декабря 2008 года № 1354
Натуральные нормы питания для лиц, обслуживающихся в
домах-интернатах, реабилитационных центрах, учебных
заведениях для детей-инвалидов, территориальных центрах
социального обслуживания, центрах социальной адаптации
1. Натуральные нормы питания
для престарелых и инвалидов, обслуживающихся в
домах-интернатах общего типа
п/п
Наименование продуктов
Грамм на 1
человека в
сутки
1
2
3
1
Хлебопродукты (мука, хлеб и макароны в
пересчете на муку, крупы, бобы), всего

Сироп не таблетка түріндегі дәрумендер мен микроэлементтер - 1 наурыз — 30 мамыр кезеңіне
Күніне 15 мл немесе күніне 1 таблетка
Ескертпе
Мерекелік және демалыс күндері тамақтануға жұмсалатын белгіленген тәуліктік ақша шығыстарын 10 %-ға арттыру есебінен менюге қосымша қызыл балық, уылдырық (қара және қызыл), шұжықтың жеңсік сорттарын, шоколад конфеттерін, торттар мен тәтті нандарды қосуға рұқсат беріледі.
Қайта есептеу үшін коэффициенттер:
ұнға - бидайдан пісірілген нан (: 1,4), қара нан (: 1,6) және макарон өнімдері (х 0,98);

в таблетках — на период с 1 марта по 30 мая
по 15 мл/день
или 1
табл./день
Примечание
Разрешается в праздничные и выходные дни дополнительно включать в меню красную рыбу, икру (черную и красную), деликатесные сорта колбас, конфеты шоколадные, торты и пирожные за счет увеличения на 10 % установленные суточные денежные расходы на питание.
Коэффициенты для пересчета:
в муку - хлеб пшеничный (: 1,4), хлеб ржаной (: 1,6) и макаронные изделия (х 0,98);

томатқа - томат пастасы (х 1,5);
жаңа піскен жемістерге - кептірілген жемістерді (х 5);
қантқа - карамельдер (: 2), тосап пен джем (: 1,4) және бал (: 1,6);
сүтке - қаймақ (х 5), сүзбе (х 3,7), ірімшік (х 8,5) және сары май (х 20).
Мүгедектер үшін мынадай полидәруменді препараттар анағұрлым қолайлы:
"Юникап", таблеткалар
"Астимин", сироп.
Азық-түлік жиынтығының химиялық құрамы мен тағамдық тығыздығы Психоневрологиялық интернат үйлерінде қызмет көрсетілетін мүгедектер үшін заттай тамақтану нормаларына 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген. Осы психоневрологиялық интернат үйлерінде қызмет көрсетілетін мүгедектер үшін заттай тамақтану нормаларына 3-қосымшаға сәйкес психоневрологиялық интернат үйлерінде қызмет көрсетілетін қарттар мен мүгедектерге арналған азық-түлік жиынтығындағы азық-түліктің бірін екіншісіне ауыстыруға рұқсат етіледі.
Психоневрологиялық интернат үйлерінде
қызмет көрсетілетін мүгедектер үшін
заттай тамақтану нормаларына
1-қосымша
Психоневрологиялық интернат үйлерінде қызмет көрсетілетін
мүгедектер үшін азық-түлік жиынтығының химиялық құрамы
Р/сN
Тағамдық заттар
Азық-түлік өнімдерін тұтыну
нормаларындағы тағамдық заттардың құрамы
1
2
3
1
Энергия, ккал

в томаты - томатная паста (х 1,5);
в свежие фрукты - сухофрукты (х 5);
в сахар - карамели (: 2), варенье и джем (: 1,4) и мед (: 1,6);
в молоко - сметана (х 5), творог (х 3,7), сыр (х 8,5) и масло сливочное (х 20).
Для инвалидов наиболее приемлемы следующие поливитаминные препараты:
"Юникап", таблетки
"Астимин", сироп.
Химический состав и пищевая плотность набора продуктов приведены в приложениях 1 и 2 к настоящим натуральным нормам питания для инвалидов, обслуживающихся в психоневрологических домах-интернатах.
Допускается замена одних продуктов другими в продуктовом наборе для инвалидов, обслуживающихся в психоневрологических домах-интернатах согласно приложению 3 к настоящим натуральным нормам питания для инвалидов, обслуживающихся в психоневрологических домах-интернатах.
Приложение 1
к натуральным нормам питания
для инвалидов, обслуживающихся
в психоневрологических домах-интернатах
Химический состав набора продуктов для инвалидов,
обслуживающихся в психоневрологических домах-интернатах
п/п
Пищевые вещества
Содержание пищевых веществ в нормах
потребления продуктов питания
1
2
3
1
Энергия, ккал

Жазғы сауықтыру кезеңінде (90 күнге дейін), жексенбі, мерекелік және демалыс күндері тамақтануға жұмсалатын шығыстар нормасы әрбір тәрбиеленушіге бір күнге белгіленген ақша шығыстарынан 10 % есебінен арттырылады.
Мерекелік және демалыс күндері менюге қызыл балық, қара және қызыл уылдырық, шұжықтың жеңсік сорттарын, шоколад конфеттерін, ұннан жасалған кондитерлік өнімдерді қосуға рұқсат беріледі.
Негізгі тағамға қайта есептеу үшін коэффициенттер:
ұнға - бидайдан пісірілген нан (: 1.4), қара нан (: 1.6), және макарон өнімдері (: 0.98);
томатқа - томат пастасы (х 1,5);
жаңа піскен жемістерге - кептірілген жемістерді (х 5);

В летний оздоровительный период (до 90 дней), воскресные, праздничные и каникулярные дни норма расходов на питание увеличивается из расчета на 10 % от установленной денежной нормы расходов в день на каждого воспитанника.
В праздничные и выходные дни разрешается включать в меню красную рыбу, черную и красную икру, деликатесные сорта колбас, конфеты шоколадные и мучные кондитерские.
Коэффициенты для перерасчета в основной продукт:
в муку - хлеб пшеничный (: 1.4), хлеб ржаной (: 1.6), макаронные изделия (: 0.98);
в томаты - томатная паста (х 1,5);
в свежие фрукты - сухофрукты (х 5);

қантқа - карамельдер (: 2), тосап пен джем (: 1.4), бал (: 1.6);
сүтке - қаймақ (х 5), сүзбе (х 3.7), ірімшік (х 8.5) және сары май (х 20).
10 жасқа дейінгі балалар үшін мынадай полидәруменді препараттар анағұрлым қолайлы:
"Витрум-циркус", сироп немесе конфеттер,
"Пикавит", сироп.
Азық-түлік жиынтығының химиялық құрамы мен тағамдық тығыздығы тірек-қозғалыс аппараты функциялары бұзылған балаларға арналған интернат үйлерінде және балалар психоневрологиялық интернат үйлерінде қызмет көрсетілетін 10 жасқа дейінгі балалар үшін заттай тамақтану нормаларына 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген.

в сахар - карамели (: 2), варенье и джем (: 1.4), мед (: 1.6);
в молоко - сметаны (х 5), творога (х 3.7), сыра (х 8.5) и масла сливочного (х 20).
Для детей в возрасте до 10 лет наиболее приемлемы следующие поливитаминные препараты:
"Витрум-циркус", сироп или конфеты,
"Пикавит", сироп.
Химический состав и пищевая плотность набора продуктов приведены в приложениях 1 и 2 к настоящим натуральным нормам питания для детей до 10-летнего возраста, обслуживающихся в домах-интернатах для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата и в детских психоневрологических домах-интернатах.

Осы тірек-қозғалыс аппараты функциялары бұзылған балаларға арналған интернат үйлерінде және балалар психоневрологиялық интернат үйлерінде қызмет көрсетілетін 10 жасқа дейінгі балалар үшін заттай тамақтану нормаларына 3-қосымшаға сәйкес тірек-қозғалыс аппараты функциялары бұзылған балаларға арналған интернат үйлерінде және балалар психоневрологиялық интернат үйлерінде қызмет көрсетілетін 10 жасқа дейінгі балаларға арналған азық-түлік жиынтығындағы азық-түліктің бірін екіншісімен ауыстыруға рұқсат етіледі.
Тірек-қозғалыс аппараты функциялары
бұзылған балаларға арналған интернат
үйлерінде және балалар психоневрологиялық
интернат үйлерінде қызмет көрсетілетін
10 жасқа дейінгі балалар үшін заттай
тамақтану нормаларына 1-қосымша
Тірек-қозғалыс аппараты функциялары бұзылған балаларға арналған интернат үйлерінде және балалар психоневрологиялық интернат үйлерінде қызмет көрсетілетін 10 жасқа дейінгі балалар         үшін азық-түлік жиынтығының химиялық құрамы
Р/сN
Тағамдық заттар
Азық-түлік өнімдерін тұтыну нормаларындағы тағамдық заттар
1
Энергия, ккал

Допускается замена одних продуктов другими в продуктовом наборе для детей до 10-летнего возраста, обслуживающихся в домах-интернатах для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата и в детских психоневрологических домах-интернатах согласно приложению 3 к настоящим натуральным нормам питания для детей до 10-летнего возраста, обслуживающихся в домах-интернатах для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата и в детских психоневрологических домах-интернатах.
Приложение 1
к натуральным нормам питания
для детей до 10-летнего возраста,
обслуживающихся в домах-интернатах
для детей с нарушениями функций опорно-
двигательного аппарата и в детских
психоневрологических домах-интернатах
Химический состав набора продуктов для детей до 10-летнего
возраста, обслуживающихся в домах-интернатах для детей с
нарушениями функций опорно-двигательного аппарата и в
детских психоневрологических домах-интернатах
п/п
Наименование
Содержание пищевых веществ в
наборе продуктов
1
2
3
1
Энергия, ккал

Жасөспірімдер (10-18 жастағы) үшін "Юникап" полидәруменді препараты, таблеткалары қолайлы.
Азық-түлік жиынтығының химиялық құрамы мен тағамдық тығыздығы тірек-қозғалыс аппараты функциялары бұзылған балаларға арналған интернат үйлерінде және балалар психоневрологиялық интернат үйлерінде қызмет көрсетілетін жасөспірімдер (11-18 жастағы) үшін заттай тамақтану нормаларына 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген.
Осы тірек-қозғалыс аппараты функциялары бұзылған балаларға арналған интернат үйлерінде және балалар психоневрологиялық интернат үйлерінде қызмет көрсетілетін жасөспірімдер (11-18 жастағы) үшін заттай тамақтану нормаларына 3-қосымшаға сәйкес тірек-қозғалыс аппараты функциялары бұзылған балаларға арналған интернат үйлерінде және балалар психоневрологиялық интернат үйлерінде қызмет көрсетілетін жасөспірімдерге (11-18 жастағы) арналған азық-түлік жиынтығындағы азық-түліктің бірін екіншісімен ауыстыруға рұқсат етіледі.
Тірек-қозғалыс аппараты функциялары
бұзылған балаларға арналған интернат
үйлерінде және балалар психоневрологиялық
интернат үйлерінде қызмет көрсетілетін
жасөспірімдер (11-18 жастағы) үшін
заттай тамақтану нормаларына 1-қосымша
Тірек-қозғалыс аппараты функциялары бұзылған балаларға арналған
интернат үйлерінде және балалар психоневрологиялық интернат
үйлерінде қызмет көрсетілетін жасөспірімдер (11-18 жастағы)
үшін азық-түлік жиынтығының химиялық құрамы
Р/сN
Тағамдық заттар
Азық-түлік өнімдерін тұтыну
нормаларындағы тағамдық заттардың
құрамы
1
2
3
1
Энергия, ккал

Для подростков (10-18 лет) приемлем поливитаминный препарат "Юникап", таблетки.
Химический состав и пищевая плотность набора продуктов приведены в приложениях 1 и 2 к настоящим натуральным нормам питания для подростков (11-18 лет), обслуживающихся в домах-интернатах для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата и в детских психоневрологических домах-интернатах.
Допускается замена одних продуктов другими в продуктовом наборе для подростков (11-18 лет), обслуживающихся в домах-интернатах для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата и в детских психоневрологических домах-интернатах согласно приложению 3 к настоящим натуральным нормам питания для подростков (11-18 лет), обслуживающихся в домах-интернатах для детей с нарушениями функций опорно-двигательного аппарата и в детских психоневрологических домах-интернатах.
Приложение 1
к натуральным нормам питания
для подростков (11-18 лет), обслуживающихся
в домах-интернатах для детей с нарушениями
функций опорно-двигательного аппарата
и в детских психоневрологических
домах-интернатах
Химический состав набора продуктов для подростков (11-18 лет),
обслуживающихся в домах-интернатах для детей с нарушениями
функций опорно-двигательного аппарата и в детских
психоневрологических домах-интернатах
п/п
Наименование
Содержание пищевых веществ в
наборе продуктов
1
2
3
1
Энергия, ккал

ұнға - бидайдан пісірілген нан (: 1,4), қара нан (: 1,6) және макарон өнімдері (х 0,98);
томатқа - томат пастасы (х 1,5);
жаңа піскен жемістерге - кептірілген жемістерді (х 5);
қантқа - карамельдер (: 2), тосап пен джем (: 1,4), (: 1,6) және ұннан жасалған кондитерлік өнімдер (х 1,0);
сүтке - қаймақ (х 5), сүзбе (х 3,7), ірімшік (х 8,5) және сары май (х 20).
Азық-түлік жиынтығының химиялық құрамы мен тағамдық тығыздығы осы оңалту орталықтарында қызмет көрсетілетін қарттар мен мүгедектер үшін заттай тамақтанудың нормаларына 1 және 2-қосымшаларда көрсетілген.
Осы оңалту орталықтарында қызмет көрсетілетін қарттар мен мүтедектер үшін заттай тамақтану нормаларына 3-қосымшаға сәйкес оңалту орталықтарында қызмет көрсетілетін қарттар мен мүгедектерге арналған азық-түлік жиынтығындағы азық-түліктің бірін екіншісімен ауыстыруға рұқсат етіледі.
Оңалту орталықтарында қызмет
көрсетілетін қарттар мен мүгедектер
үшін заттай тамақтану нормаларына
1-қосымша
Оңалту орталықтарында қызмет көрсетілетін қарттар мен
мүгедектер үшін азық-түлік жиынтығының химиялық құрамы
Р/сN
Тағамдық заттар
Азық-түлік өнімдерін тұтыну
нормаларындағы тағамдық заттар
1
2
3
1
Энергия, ккал

в муку - хлеб пшеничный (: 1,4), хлеб ржаной (: 1,6) и макаронные изделия (х 0,98);
в томаты - томатная паста (х 1,5);
в свежие фрукты - сухофрукты (х 5);
в сахар - карамели (х 2), варенье и джем (х 1,4), мед (х 1,6) и мучные кондитерские (х 1,0);
в молоко - сметана (х 5), творог (х 3,7), сыр (х 8,5) и масло сливочное (х 20).
Химический состав и пищевая плотность набора продуктов приведены в приложениях 1 и 2 к настоящим натуральным нормам питания для престарелых и инвалидов, обслуживающихся в реабилитационных центрах.
Допускается замена одних продуктов другими в продуктовом наборе для престарелых и инвалидов, обслуживающихся в реабилитационных центрах согласно приложению 3 к настоящим натуральным нормам питания для престарелых и инвалидов, обслуживающихся в реабилитационных центрах.
Приложение 1
к натуральным нормам
питания для престарелых и
инвалидов, обслуживающихся
в реабилитационных центрах
Химический состав продуктового набора для престарелых и
инвалидов, обслуживающихся в реабилитационных центрах
п/п
Пищевые вещества
Потребление
пищевых веществ
1
2
3
1
Энергия, ккал

қантқа - карамельдер (х 2), тосап және джем (х 1,4) және бал (х 1,6);
сүтке - қаймақ (х 5), сүзбе (х 3,7), ірімшік (х 8,5) және сары май (х 20).
Азық-түлік жиынтығының химиялық құрамы мен тағамдық тығыздығы осы оңалту орталықтарында және оқу орындарында қызмет көрсетілетін 7-10 жастағы мүгедек балалар үшін заттай тамақтану нормаларына 1 және 2-қосымшаларда келтірілген.
Осы оңалту орталықтарында және оку орындарында қызмет көрсетілетін 7-10 жастағы мүгедек балалар үшін заттай тамақтану нормалары 3-қосымшаға сәйкес оңалту орталықтарында және оқу орындарында қызмет көрсетілетін 7-10 жастағы мүгедек балалар үшін азық-түлік жиынтыгындағы азық-түліктің бірін екіншісімен ауыстыруға рұқсат етіледі.
Оңалту орталықтарында және
оқу орындарында қызмет көрсетілетін
7-10 жастағы мүгедек балалар үшін
заттай тамақтану нормаларына
1-қосымша
Оңалту орталықтарында және оқу орындарында қызмет көрсетілетін
7-10 жастағы мүгедек балалар үшін азық-түлік жиынтығының
химиялық құрамы
Р/сN
Тағамдық заттар
Тағамдық заттарды тұтыну
1
2
3
1
Энергия, ккал

в сахар - карамели (: 2), варенье и джем (: 1,4) и мед (: 1,6);
в молоко - сметана (х 5), творог (х 3,7), сыр (х 8,5) и масло сливочное (х 20).
Химический состав и пищевая плотность набора продуктов приведены в приложениях 1 и 2 к настоящим натуральным нормам питания для детей-инвалидов 7-10 лет, обслуживающихся в реабилитационных центрах и в учебных заведениях.
Допускается замена одних продуктов другими в продуктовом наборе для детей-инвалидов 7-10 лет, обслуживающихся в реабилитационных центрах и в учебных заведениях согласно приложению 3 к настоящим натуральным нормам питания для детей-инвалидов 7-10 лет, обслуживающихся в реабилитационных центрах и в учебных заведениях.
Приложение 1
к натуральным нормам питания
для детей-инвалидов 7-10 лет,
обслуживающихся в реабилитационных
центрах и в учебных заведениях
Химический состав продуктового набора для детей-инвалидов
7-10 лет, обслуживающихся в реабилитационных центрах и
в учебных заведениях
п/п
Пищевые вещества
Потребление
пищевых веществ
1
2
3
1
Энергия, ккал

қантқа - карамельдер (х 2), тосап және джем (х 1,4) және бал (х 1,6);
сүтке - қаймақ (х 5), сүзбе (х 3,7), ірімшік (х 8,5) және сары май (х 20).
Азық-түлік жиынтығының химиялық құрамы мен тағамдық тығыздығы осы әлеуметтік бейімдеу орталықтарында қызмет көрсетілетін нақты тұратын жері жоқ адамдар үшін заттай тамақтану нормаларына 1 және 2-қосымшаларда келтірілген.
Осы әлеуметтік бейімдеу орталықтарында қызмет көрсетілетін нақты тұратын жері жоқ адамдар үшін заттай тамақтану нормалары 3-қосымшаға сәйкес әлеуметтік бейімдеу орталықтарында қызмет көрсетілетін белгілі тұрағы жоқ адамдарға арналған азық-түлік жиынтығындағы азық-түліктің бірін екіншісімен ауыстыруға рұқсат етіледі.
Әлеуметтік бейімдеу орталықтарында
қызмет көрсетілетін тұрақты тұратын жері
жоқ адамдар үшін заттай тамақтану
нормаларына 1-қосымша
Әлеуметтік бейімдеу орталықтарында қызмет көрсетілетін тұрақты
тұратын жері жоқ адамдар үшін азық-түлік жиынтығының
химиялық құрамы
Р/сN
Тағамдық заттар
Тағамдық заттарды тұтыну
1
2
3
1
Энергия, ккал

в сахар - карамели (: 2), варенье и джем (: 1,4) и мед (: 1,6);
в молоко - сметана (х 5), творог (х 3,7), сыр (х 8,5) и масло сливочное (х 20).
Химический состав и пищевая плотность набора продуктов приведены в приложениях 1 и 2 к настоящим натуральным нормам питания для лиц, не имеющих определенного местожительства, обслуживающихся в центрах социальной адаптации.
Допускается замена одних продуктов другими в продуктовом наборе для лиц, не имеющих определенного местожительства, обслуживающихся в центрах социальной адаптации согласно приложению 3 к настоящим натуральным нормам питания для лиц, не имеющих определенного местожительства, обслуживающихся в центрах социальной адаптации.
Приложение 1
к натуральным нормам питания
для лиц, не имеющих определенного
местожительства, обслуживающихся
в центрах социальной адаптации
Химический состав продуктового набора для лиц, не имеющих
определенного местожительства, обслуживающихся в центрах
социальной адаптации
п/п
Пищевые вещества
Потребление
пищевых веществ
1
2
3
1
Энергия, ккал