Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 8 қазандағы N 914 және 2007 жылғы 16 қазандағы N 958 қаулыларына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 қаңтардағы N 84 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 10 қыркүйектегі № 924 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.09.10 № 924 Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) "Су ресурстарын, жануарлар дүниесін сақтау және оңтайлы пайдалану және ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың желісін дамыту жөніндегі 2010 жылға дейінгі бағдарламаны бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 8 қазандағы N 914 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 37, 422-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Су ресурстарын, жануарлар дүниесін сақтау және оңтайлы пайдалану және ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың желісін дамыту жөніндегі 2010 жылға дейінгі бағдарламада:
"Бағдарламаның негізгі бағыттары және іске асыру тетігі" деген 5-бөлімде:
"Қазір жұмыс істеп тұрған ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды кеңейту" деген 5.3.1-кіші бөлімде:
бірінші абзацта "Алматы облысындағы" деген сөздер "Алматы және Шығыс Қазақстан облыстарындағы" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзацта "Ақмола облысындағы "Көкшетау" МҰТП кеңейту жөнінде" деген сөздер "Ақмола облысындағы "Бурабай" МҰТП алқаптарын кеңейту жөнінде, Ақмола және Солтүстік Қазақстан облыстарындағы "Көкшетау" МҰТП алқабын түзету жөнінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
"Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар құру" деген 5.3.2-кіші бөлімде:
бірінші абзацта "Алматы облысында Жоңғар Алатауы (Жетісу) МҰТП," деген сөздерден кейін "Жамбыл облысында "Мерке" МҰТП және "Жайсан" мемлекеттік табиғи қаумалын (кешенді)," деген сөздермен толықтырылсын;
алтыншы абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Далалық, сулы-батпақты және су маңындағы экожүйелерді сақтау мақсатында 2010 жылға дейін Атырау облысында "Ақжайық" МТР-ын құру, Қостанай облысында "Алтын дала" МТР-ын құрудың ЖҒ және ТЭН әзірлеу ұсынылып отыр.";
"Су ресурстарын, жануарлар дүниесін сақтау және оңтайлы пайдалану және ерекше қорғалатын табиғи аумақтардың желісін дамыту жөніндегі 2010 жылға дейінгі бағдарламаның іс-шаралар жоспары" деген 8-бөлімде:
мемлекеттік тілдегі мәтінінде "ҚОҚМ" деген аббревиатура "Қоршағанортамині" деген қысқарған сөзбен ауыстырылсын;
"Қазір жұмыс істеп тұрған ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды кеңейту" деген 9-кіші бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 9.7-жолмен толықтырылсын:
"
9.7
"Бурабай" МҰТП аумағын кеңейту жөнінде ұсыныс енгізу
Үкіметке ұсыныс
АШМ (жинақтау), Қоршағанортамині ЖРБА, ПІБ (келісім бойынша)
2009 жылдың 4-тоқсаны
Қажет емес
";
"Ерекше қорғалатын табиғи аумақтар құру" деген 10-кіші бөлімде:

О внесении изменений и дополнений в постановления Правительства Республики Казахстан от 8 октября 2007 года № 914 и от 16 октября 2007 года № 958
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 января 2009 года № 84. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 10 сентября 2010 года № 924
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 10.09.2010 N 924.
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие изменения и дополнения:
1) в постановление Правительства Республики Казахстан от 8 октября 2007 года № 914 "Об утверждении Программы по сохранению и рациональному использованию водных ресурсов, животного мира и развитию сети особо охраняемых природных территорий до 2010 года" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 37, ст. 422):
в Программе по сохранению и рациональному использованию водных ресурсов, животного мира и развитию сети особо охраняемых природных территорий до 2010 года, утвержденной указанным постановлением:
в разделе 5. "Основные направления и механизмы реализации Программы":
в подразделе 5.3.1. "Расширение существующих особо охраняемых природных территорий":
в абзаце первом слова "в Алматинской области" заменить словами "в Алматинской и Восточно-Казахстанской областях";
в абзаце втором слова "ГНПП "Кокшетау в Акмолинской области" заменить словами "ГНПП "Бурабай" в Акмолинской области, по корректировке площади ГНПП "Кокшетау" в Акмолинской и Северо-Казахстанской областях.";
в подразделе 5.3.2. "Создание особо охраняемых природных территорий":
в абзаце первом после слов "в Алматинской области," дополнить словами "ГНПП "Мерке" и государственного природного заказника (комплексного) "Жайсан" в Жамбылской области,";
абзац шестой изложить в следующей редакции:
"В целях сохранения степных, водно-болотных и околоводных экосистем предлагается до 2010 года создать ГПР "Акжайык" в Атырауской области, разработать проекты ЕН и ТЭО создания ГПР "Алтын Дала" в Костанайской области.";
в разделе 8. "План мероприятий программы по сохранению и рациональному использованию водных ресурсов, животного мира и развитию сети особо охраняемых природных территорий до 2010 года":
подраздел 9. "Расширение существующих особо охраняемых природных территорий" дополнить строкой, порядковый номер 9.7., следующего содержания:
"
9.7
Внести
предложе-
ние по
расширению
территории
ГНПП
"Бурабай"
Предло-
жение в
Прави-
тельство
МСХ
(созыв),
МООС,
АУЗР,
УДП (по
согла-
сова-
нию)
4
квартал
2009
года
Не требуется
";
в подразделе 10 "Создание особо охраняемых природных территорий":

реттік нөмірі 10.6-жол алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 10.12, 10.13 және 10.14-жолдармен толықтырылсын:
"
10.12
Астана қаласында республикалық маңызы бар мемлекеттік ботаникалық бақ құру жөнінде ұсыныс енгізу
Үкіметке ұсыныс
БҒМ (жинақтау), АШМ, Астана қ. әкімдігі
2010 жылдың 4-тоқсаны
Қажет емес
10.13
"Мерке" мемлекеттік ұлттық табиғи паркін құру жөнінде ұсыныс енгізу
Үкіметке ұсыныс
АШМ (жинақтау), Қоршағанортамині ЖРБА
2010 жылдың 4-тоқсаны
Қажет емес
10.14
"Жайсан" мемлекеттік табиғи қаумалын (кешенді) құру жөнінде ұсыныс енгізу
Үкіметке ұсыныс
АШМ (жинақтау), Қоршағанортамині ЖРБА
2010 жылдың 4-тоқсаны
Қажет емес
";
ескерту: мынадай мазмұндағы аббревиатурамен толықтырылсын:
"ПІБ - Қазақстан Республикасы Президентінің Іс басқармасы";
2) "2008 - 2010 жылдарға арналған "Жасыл ел" бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 16 қазандағы N 958 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 39, 450-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген "2008 - 2010 жылдарға арналған "Жасыл ел" бағдарламасында:
"Бағдарламаны іске асыру тетіктері және негізгі бағыттары" деген 5-бөлімнің "Елді мекендердің жасыл аймақтарын құру және оларды көгалдандыру" деген 5.2.4-кіші бөлімде:
он екінші абзацта "басталды" деген сөз "жоспарланып отыр" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                             К. Мәсімов

строку, порядковый номер 10.6., исключить;
дополнить строками, порядковые номера 10.12, 10.13 и 10.14, следующего содержания:
"
10.12
Внести
предложе-
ние по
созданию
государ-
ственного
ботаничес-
кого сада
республи-
канского
значения в
г. Астане
Предло-
жение в
Прави-
тельство
МОН
(созыв),
МСХ,
Акимат
г.Астаны
4
квартал
2010
года
Не требуется
10.13
Внести
предложе-
ние по
созданию
государ-
ственного
националь-
ного
природного
парка
"Мерке"
Предло-
жение в
Прави-
тельство
МСХ
(созыв),
МООС,
АУЗР
4
квартал
2010
года
Не требуется
10.14
Внести
предложе-
ние по
созданию
государ-
ственного
природного
заказника
"Жайсан"
(комплекс-
ного)
Предло-
жение в
Прави-
тельство
МСХ
(созыв),
МООС,
АУЗР
4
квартал
2010
года
Не требуется
";
примечание дополнить аббревиатурой следующего содержания:
"УДП - Управление делами Президента Республики Казахстан";
2) в постановление Правительства Республики Казахстан от 16 октября 2007 года № 958 "Об утверждении Программы "Жасыл ел" на 2008-2010 годы" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 39, ст. 450):
в Программе "Жасыл ел" на 2008-2010 годы, утвержденной указанным постановлением:
в подразделе 5.2.4. "Создание зеленых зон населенных пунктов и их озеленение" раздела 5. "Основные направления и механизмы реализации Программы":
в абзаце двенадцатом слово "начато" заменить словом "планируется".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов