Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің білім беруге 2009 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 6 ақпандағы N 118 Қаулысы
"2009 - 2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Заңының 12 ,  18 және 19 -баптарын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің білім беруге 2009 жылға арналған республикалық бюджеттен берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесі бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі:
1) Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне ағымдағы нысаналы трансферттердің бекітілген сомаларын аударуды;
2) облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану мониторингін қамтамасыз етсін.
3. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдері:
1) бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің уақтылы және мақсатты пайдаланылуын;
2) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіне 25 қаңтарға дейінгі мерзімде осы қаулымен бекітілген Ереженің 5-тармағында көзделген ақпаратты ұсынуды;
3) Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіне есептіден кейінгі айдың 5-күніне дейін бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттердің пайдаланылуы туралы есептер ұсынуды қамтамасыз етсін.
4. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                            К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 6 ақпандағы
N 118 қаулысымен
бекітілген
Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің білім беруге 2009 жылға арналған республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесі
1. Осы Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің білім беруге 2009 жылға арналған республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесі республикалық бюджеттен облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне бөлінетін ағымдағы нысаналы трансферттерді мынадай республикалық бюджеттік бағдарламалар бойынша пайдалану тәртібін айқындайды:
013 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне кәсіптік лицейлер үшін шетелдік ағылшын тілі оқытушыларын тартуға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
029 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне жаңадан пайдалануға берілетін білім беру объектілерін ұстауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
048 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
058 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер";
076 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне мемлекеттік білім беру жүйесінде оқытудың жаңа технологияларын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер".

Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2009 год областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на образование
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 февраля 2009 года № 118
В целях реализации статей 12, 18 и 19 Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года "О республиканском бюджете на 2009 - 2011 годы" Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемые Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2009 год областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на образование.
2. Министерству образования и науки Республики Казахстан обеспечить:
1) перечисление утвержденных сумм целевых текущих трансфертов областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы в установленном Правительством Республики Казахстан порядке;
2) мониторинг использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы.
3. Акимам областей, городов Астаны и Алматы обеспечить:
1) своевременное и целевое использование выделенных целевых текущих трансфертов;
2) представление в Министерство образования и науки Республики Казахстан в срок до 25 января информации, предусмотренной пунктом 5 Правил, утвержденных настоящим постановлением;
3) представление в Министерство образования и науки Республики Казахстан отчетов об использовании выделенных целевых текущих трансфертов до 5 числа месяца, следующего за отчетным.
4. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан
К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 6 февраля 2009 года № 118
Правила
использования целевых текущих трансфертов из республиканского
бюджета на 2009 год областными бюджетами, бюджетами городов
Астаны и Алматы на образование
1. Настоящие Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2009 год областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на образование определяют порядок использования целевых текущих трансфертов, выделяемых областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы, из республиканского бюджета по следующим республиканским бюджетным программам:
013 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на привлечение зарубежных преподавателей английского языка для профессиональных лицеев";
029 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на содержание вновь вводимых объектов образования";
048 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования";
058 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования";
076 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на внедрение новых технологий обучения в государственной системе образования".

2. Ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану Қазақстан Республикасының бюджет заңнамасына және мемлекеттік сатып алу туралы  заңнамасына   сәйкес жүзеге асырылады.
3. Лингафондық және мультимедиалық кабинеттерді, физика, химия, биология кабинеттерінің оқу жабдықтарын, 2008 жылы ішінара жарақтандырылған жалпы білім беретін мектептердің интерактивтік оқыту кабинеттерін мемлекеттік сатып алу бойынша конкурстарды бірыңғай ұйымдастырушы Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі болады.
4. Мемлекеттік білім беру жүйесінде оқытудың жаңа технологияларын енгізу жөніндегі іс-шаралар кешенін жүзеге асыруды Қазақстан Республикасының сатып алу туралы заңнамасына сәйкес қолда бар жабдықпен, жұмыспен және көрсетілетін қызметтермен үйлесімділігін қамтамасыз етуді ескере отырып білім беру саласындағы жергілікті атқарушы органдар жүзеге асырады.
5. Білім беру саласындағы жергілікті атқарушы органдар 25 қаңтарға дейінгі мерзімде лингафондық және мультимедиалық кабинеттерді, физика, химия, биология кабинеттерінің оқу жабдықтарын, жете жарақтандырылатын жалпы білім беретін мектептердің интерактивтік оқыту кабинеттері үшін жабдықтарды соңғы алушыларды айқындайды және оларды пайдалану мониторингін жүзеге асырады.
6. Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының білім беру саласындағы атқарушы органдары Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігіне тоқсан сайын, есептіден кейінгі айдың 5-күніне дейінгі мерзімде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі белгілеген нысан бойынша лингафондық және мультимедиалық кабинеттерді, физика, химия, биология кабинеттерінің оқу жабдықтарының, жете жарақтандырылатын жалпы білім беретін мектептердің интерактивтік оқыту кабинеттері үшін жабдықтарды мемлекеттік сатып алу туралы шарттардың жасалуы және орындалуы туралы есептерді ұсынады.
7. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Ағымдағы нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы келісімдерде келтірілген айлар бойынша ағымдағы нысаналы трансферттерді бөлуге сәйкес облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттерді айдың алғашқы 5 жұмыс күнінде (қаңтар айының 25-күнінен кешіктірмей) аударуды жүргізеді.
8. Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне:
1) мемлекеттік білім беру ұйымдарының материалдық-техникалық базасын нығайтуға, оның ішінде лингафондық және мультимедиалық кабинеттерді құруға, физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдықтарымен жарақтандыруға, білім беру саласындағы мемлекеттік жүйеге жаңа оқыту технологияларын енгізу жөніндегі тауарлар мен қызметтерді сатып алуға бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану мемлекеттік сатып алу туралы шарттардың негізінде жүзеге асырылады;

2. Использование целевых текущих трансфертов осуществляется в соответствии с бюджетным законодательством и законодательством о государственных закупках Республики Казахстан.
3. Единым организатором конкурсов по государственным закупкам лингафонных и мультимедийных кабинетов, учебного оборудования кабинетов физики, химии, биологии, кабинетов интерактивного обучения общеобразовательных школ частично оснащенных в 2008 году выступает Министерство образования и науки Республики Казахстан.
4. Осуществление комплекса мероприятий по внедрению новых технологий обучения в государственной системе образования выполняется местными исполнительными органами в области образования с учетом обеспечения унификации с имеющимися оборудованием, работой и услугами в соответствии с законодательством о государственных закупках Республики Казахстан.
5. Местные исполнительные органы в области образования в срок до 25 января определяют конечных получателей лингафонных и мультимедийных кабинетов, учебного оборудования кабинетов физики, химии, биологии, оборудования для кабинетов интерактивного обучения дооснащаемых общеобразовательных школ и осуществляют мониторинг их использования.
6. Исполнительные органы областей, городов Астаны и Алматы в области образования представляют в Министерство образования и науки Республики Казахстан ежеквартально в срок до 5 числа месяца, следующего за отчетным, отчеты о заключении и исполнении договоров о государственных закупках лингафонных и мультимедийных кабинетов, учебного оборудования кабинетов физики, химии, биологии, оборудования для кабинетов интерактивного обучения дооснащаемых общеобразовательных школ по форме, установленной Министерством образования и науки Республики Казахстан.
7. Министерство образования и науки Республики Казахстан производит перечисление целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы в первые 5 рабочих дней месяца (январь не позднее 25 числа) согласно распределения целевых текущих трансфертов по месяцам, приведенных в Соглашениях о результатах по целевым текущим трансфертам.
8. Использование целевых текущих трансфертов, выделенных областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на:
1) укрепление материально-технической базы государственных организаций образования, в том числе на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов, оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии, приобретение товаров и услуг по внедрению новых технологий обучения в государственной системе образования осуществляется на основании договоров о государственных закупках услуг;

2) жаңадан пайдалануға берілетін білім беру объектілерін ұстау бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен мемлекеттік қабылдау комиссиясы бекіткен білім беру объектілерін пайдалануға беру актілері ұсынылған жағдайда жүзеге асырылады;
3) кәсіптік лицейлер үшін шетелдік ағылшын тілі оқытушыларын тартуға бөлінген ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану Қазақстан   Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен еңбек шарттары негізінде жүзеге асырылады.
Ағымдағы нысаналы трансферттер күрделі шығыстарды қоспағанда, жаңадан пайдалануға берілетін білім беру объектілерін ұстауға байланысты ағымдағы шығыстарға бөлінеді.
9. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен және мерзімде есептілікті Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне ұсынады.

2) содержание вновь вводимых объектов образования осуществляется при условии предоставления утвержденных актов ввода объектов образования в эксплуатацию государственной приемочной комиссией в установленном законодательством Республики Казахстан порядке;
3) привлечение зарубежных преподавателей английского языка для профессиональных лицеев осуществляется на основании трудовых договоров в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
Целевые текущие трансферты выделяются на текущие расходы, связанные с содержанием вновь вводимых объектов образования, за исключением капитальных расходов.
9. Министерство образования и науки Республики Казахстан представляет в Министерство финансов Республики Казахстан отчетность в порядке и сроки, установленные законодательством Республики Казахстан.