Облыстық бюджеттердің 2009 жылғы республикалық бюджеттен асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 17 ақпандағы N 167 Қаулысы
Қазақстан Республикасының " Асыл тұқымды мал шаруашылығы туралы " 1998 жылғы 9 шілдедегі және " 2009-2011 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы " 2008 жылғы 4 желтоқсандағы заңдарына сәйкес, асыл тұқымды өніммен (асыл тұқымды материалмен) қамтамасыз етуде отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерді қолдау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Облыстық бюджеттердің 2009 жылғы республикалық бюджеттен асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесі бекітілсін.
2. Осы қаулы 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                 К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 17 ақпандағы
N 167 қаулысымен
бекітілген
Облыстық бюджеттердің 2009 жылғы республикалық бюджеттен асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесі
1. Жалпы ережелер
1. Осы Облыстық бюджеттердің 2009 жылғы республикалық бюджеттен асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану ережесі (бұдан әрі - Ереже) аттестатталған асыл тұқымды мал зауыттарының, малды асылдандырушы шаруашылықтардың, малды асылдандырушы орталықтардың, отандық ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілердің (бұдан әрі - тауар өндірушілер) ағымдағы нысаналы трансферттерді (бұдан әрі - бюджеттік субсидиялар) асыл тұқымды мал шаруашылығын сақтау және дамыту мақсатында 2009 жылға арналған республикалық бюджетте 083 "Облыстық бюджеттерге, Астана және Алматы қалаларының бюджеттеріне асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер" бағдарламасы бойынша көзделген қаражат есебінен және шегінде пайдалану тәртібін айқындайды.
2. Бюджеттік субсидиялар:
1) тауар өндірушілер сатқан асыл тұқымды төлдің, бір тәуліктік балапандардың және асыл тұқымды жұмыртқалардың, сондай-ақ тауар өндірушілер сатып алған аталық бұқалар ұрықтарының құнын ішінара (50 %-ға дейін) арзандатуға;
2) мал шаруашылығындағы асылдандыру ісі жөніндегі республикалық малды асылдандырушы орталық (бұдан әрі - малды асылдандырушы орталық) және асылдандыру ісін дамыту үшін қостанай жылқы тұқымы бойынша асыл тұқымды зауыты сатып алатын арнайы технологиялық, зертханалық жабдықтарды (бұдан әрі - жабдықтар), сондай-ақ арнайы ауыл шаруашылығы техникасының және ұйымдастыру техникасының (бұдан әрі - техника) құнын толық өтеуге;

Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2009 года областными бюджетами на поддержку племенного животноводства
Постановление Правительства Республики Казахстан от 17 февраля 2009 года № 167
В соответствии с законами Республики Казахстан от 9 июля 1998 года " О племенном животноводстве " и от 4 декабря 2008 года " О республиканском бюджете на 2009-2011 годы ", в целях поддержки отечественных сельскохозяйственных товаропроизводителей в обеспечении племенной продукцией (племенным материалом) Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2009 года областными бюджетами на поддержку племенного животноводства.
2. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2009 года и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 17 февраля 2009 года № 167
Правила
использования целевых текущих трансфертов из республиканского
бюджета 2009 года областными бюджетами на поддержку племенного
животноводства
1. Общие положения
1. Настоящие Правила использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета 2009 года областными бюджетами на поддержку племенного животноводства (далее - Правила) определяют порядок использования целевых текущих трансфертов (далее - бюджетные субсидии) аттестованными племенными заводами, племенными хозяйствами, племенным центром, отечественными сельскохозяйственными товаропроизводителями (далее - товаропроизводители) с целью сохранения и развития племенного животноводства за счет и в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2009 год по программе 083 "Целевые текущие трансферты областным бюджетам, бюджетам городов Астаны и Алматы на поддержку племенного животноводства".
2. Бюджетные субсидии предназначаются на:
1) частичное удешевление (до 50 %) стоимости реализованных товаропроизводителям племенного молодняка, суточных цыплят и племенного яйца, а также приобретенного товаропроизводителями семени быков-производителей;
2) полное возмещение стоимости специального технологического, лабораторного оборудования (далее - оборудование), а также специальной сельскохозяйственной техники и организационной техники (далее - техника), приобретаемых республиканским племенным центром по племенному делу в животноводстве (далее - племенной центр) и племенным заводом по костанайской породе лошадей для развития племенного дела;

3) асылдандырушы орталыққа асыл тұқымды бұқаларды және аталық қошқарларды, шет елдік селекцияның ұрықтары мен эмбриондарын сатып алу, сондай-ақ асыл тұқымды бұқаларды және аталық қошқарларды күтіп-бағу, олардың ұрықтары мен эмбриондарын алу, сақтау, пайдалану жөніндегі шығындарды толық өтеуге;
4) етті бағыттағы құс шаруашылығы бойынша асылдандырушы шаруашылыққа (бұдан әрі - асылдандырушы шаруашылық) асыл тұқымды құстарды сатып алу және ұстау жөніндегі шығындарды толық өтеуге;
5) қостанай тұқымы бойынша асыл тұқымды жылқы зауытында асыл тұқымды жылқыларды өсіру, ұстау және жаттықтыру, асыл тұқымды айғырлардың ұрығын алу және сақтау жөніндегі шығындарды толық өтеуге арналады.
3. Бюджеттік субсидиялар:
1) асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъектілерге тауар өндірушілерге сатылған, белгіленген тәртіппен бағалаудан өткізілген өз төлінен өсірілген асыл тұқымды төл үшін;
2) асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъектілерге құс фабрикаларына - ата-тегі және (немесе) ата-енесі жағынан асыл тұқымды жұмыртқаны және тәуліктік балапандарды сатқаны үшін төленеді. Құс фабрикаларына жатпайтын кәсіпорындарға, сондай-ақ халыққа сатылған асыл тұқымды жұмыртқа, тәуліктік балапандар субсидиялауға жатпайды;
3) тауар өндірушілерге асыл тұқымды мал шаруашылығы субъектілерінен сатып алынған және пайдаланылған аталық бұқалардың ұрығы үшін төленеді.
4. Тауар өндірушілерге ақысыз берілген, айырбас бойынша, өзара есеп айырысу есебіне, сондай-ақ аффилиирленген тұлғаларға сатылған (ата-тегі жағынан асыл тұқымды жұмыртқаны қоспағанда) асыл тұқымды төл, асыл тұқымды жұмыртқа, тәуліктік балапандар (бұдан әрі - асыл тұқымды өнімдер), сондай-ақ аталық бұқалардың ұрықтары (бұдан әрі - асыл тұқымды материал) субсидиялауға жатпайды.
5. Осы Ереженің 3-тармағында көрсетілген бюджеттік субсидиялар асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъектілерге нақты сатылған асыл тұқымды өнім үшін, ал тауар өндірушілерге облыстардың жергілікті атқарушы органдары белгілеген квоталар шегінде асыл тұқымды мал шаруашылығы субъектілерінен нақты сатып алынған және пайдаланылған асыл тұқымды материал үшін төленеді.
6. Асыл тұқымды өнімнің (асыл тұқымды материалдың) әр түріне субсидиялар нормативі осы Ережеге 1-қосымшаға сәйкес белгіленеді.
7. Асыл тұқымды мал шаруашылығы субъектілері асыл тұқымды өнімді тауар өндірушілерге төленетін субсидиялар мөлшерін есепке алмай, Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) бекіткен бағадан жоғары емес баға бойынша дербес, ал асыл тұқымды материалды нарықтық баға бойынша (Министрлік бекіткен малды асылдандырушы орталықтың асыл тұқымды материалды сату бағасын қоспағанда) сатады.

3) полное возмещение затрат племенному центру по приобретению племенных быков и баранов-производителей, семени и эмбрионов зарубежной селекции, а также содержанию племенных быков и баранов-производителей, получению, хранению, использованию их семени и эмбрионов;
4) полное возмещение затрат по приобретению и содержанию племенной птицы в племенном хозяйстве по мясному птицеводству (далее - племенное хозяйство);
5) полное возмещение затрат по разведению, содержанию и тренингу племенных лошадей, получению и хранению семени жеребцов-производителей в племенном заводе по костанайской породе лошадей.
3. Бюджетные субсидии выплачиваются:
1) субъектам в области племенного животноводства за реализованный товаропроизводителям племенной молодняк собственного воспроизводства, прошедший бонитировку в установленном порядке ;
2) субъектам в области племенного животноводства за реализованные племенное яйцо и суточных цыплят - прародительских и (или) родительских линий птицефабрикам. Племенное яйцо, суточные цыплята, реализованные не птицефабрикам, а также населению, субсидированию не подлежат;
3) товаропроизводителям за приобретенное у субъектов племенного животноводства и использованное семя быков-производителей;
4. Племенной молодняк, племенное яйцо, суточные цыплята (далее - племенная продукция), а также семя быков-производителей (далее - племенной материал), переданные товаропроизводителям безвозмездно, реализованные по бартеру, в счет взаиморасчетов, а также аффилиированным лицам (за исключением племенного яйца прародительских линий), субсидированию не подлежат.
5. Бюджетные субсидии, указанные в пункте 3 настоящих Правил, выплачиваются субъектам в области племенного животноводства за фактически реализованную племенную продукцию, а товаропроизводителям за фактически приобретенный у субъектов племенного животноводства и использованный племенной материал в пределах, установленных местными исполнительными органами областей квот.
6. Норматив субсидий на каждый вид племенной продукции (племенного материала) устанавливается согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
7. Субъекты племенного животноводства реализуют племенную продукцию товаропроизводителям самостоятельно по ценам не выше, утвержденным Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан (далее - Министерство), без учета размера выплачиваемой субсидии, а племенной материал по рыночным ценам (за исключением цены реализации племенного материала племенным центром, которая утверждается Министерством).

8. Облыстар бөлінісінде қаражатты бөлу сметасын, аудан, облыс бойынша асыл тұқымды өнімді (асыл тұқымды материалды) сатып алу-сату шартының, сатылғаны туралы жиынтық актілерді, аналықтарды ұрықтандыру актісінің ұсынылатын нысандарын сондай-ақ Министрлікке ведомстволық бағынысты малды асылдандырушы орталықтың, малды асылдандырушы шаруашылықтың, қостанай тұқымы бойынша асыл тұқымды жылқы зауытының қаражатын бөлудің жылдық сметасын Министрлік бекітеді.
9. Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі ретінде Министрлік төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес, сондай-ақ облыс әкімі мен Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрі арасындағы ағымдағы нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы қол қойылған келісім шеңберінде облыстық бюджеттерге асыл тұқымды мал шаруашылығын қолдауға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді аударады.
2. Асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға арналған субсидияларды пайдалану тәртібі
10. Асыл тұқымды өнімді сатқаны, сондай-ақ сатып алынған және пайдаланылған асыл тұқымды материал үшін бюджеттік субсидиялар алу үшін:
1) асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы субъектілер, сондай-ақ тауар өндірушілер осы Ереженің ресми жарияланған күнінен бастап бір апта мерзімде аудан әкімдігінің ауыл шаруашылығы бөліміне (бұдан әрі - бөлім) асыл тұқымды өнім сатудың жоспарланған мөлшеріне, сондай-ақ сатып алынатын асыл тұқымды материалдың санына өтінімдер береді;
2) бөлім өтінімдерді алған сәттен бастап жиналған өтінімдерді үш жұмыс күні ішінде облыс әкімдігінің Ауыл шаруашалығы басқармасына (бұдан әрі -Басқарма) асыл тұқымды өнімді сатуға немесе асыл тұқымды материалды сатып алуға арналған квотаны қалыптастыруға және бекітуге ұсынады;
3) асыл тұқымды мал шаруашылығы субъектілері, сондай-ақ тауар өндірушілер мәмілелер жасасу шамасына қарай, бірақ 2009 жылғы 20 желтоқсаннан кешіктірмей бөлімге мынадай құжаттарды:
асыл тұқымды өнімді (асыл тұқымды материалды) сатып алу-сату шартын;
аталық бұқалардың ұрығын пайдаланған кезде аналықтарды ұрықтандыру актісін;
асыл тұқымды өнімнің (асыл тұқымды материалдың) сатылғанын (сатып алынғанын) растайтын төлем құжаттарының (кассалық кіріс ордерінің, банктің төлем тапсырмасы мен шот-фактураның) көшірмелерін ұсынады;
4) бөлім ай сайын құжаттардың түсуіне қарай екі жұмыс күні ішінде, бірақ 2009 жылғы 22 желтоқсаннан кешіктірмей ұсынылған кұжаттарды тексереді. Олар сәйкес болған жағдайда аудан бойынша асыл тұқымды өнімнің (асыл тұқымды материалдың) сатылғаны туралы жиынтық акт жасайды және бекітеді, жиналған құжаттарды (асыл тұқымды өнімді (асыл тұқымды материалды) сатып алу-сату шартының түпнұсқасын немесе нотариалды бекітілген көшірмесін, аналықты ұрықтандырудың төлем құжаттарының көшірмесі бар актісін) Басқармаға ұсынады. Ұсынылған құжаттар белгіленген талаптарға сәйкес келмеген жағдайда бөлім екі жұмыс күнінен кешіктірмей оларды асыл тұқымды мал шаруашылығы субъектілеріне, сондай-ақ тауар өндірушілерге құжаттардың белгіленген талаптарға сәйкес келмеу себептерін сипаттай отырып, пысықтауға қайтарады;

8. Смета распределения средств в разрезе областей, рекомендуемые формы договора купли-продажи, сводных актов о реализации племенной продукции (племенного материала) по району, области, акта осеменения маток, а также годовая смета распределения средств подведомственных Министерству племенного центра, племенного хозяйства, племенного завода по костанайской породе лошадей утверждаются Министерством .
9. Министерство, как администратор бюджетной программы, перечисляет целевые текущие трансферты областным бюджетам на поддержку племенного животноводства в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам, а также в рамках подписанного соглашения о результатах по целевым текущим трансфертам между акимом области и Министром сельского хозяйства Республики Казахстан.
2. Порядок использования субсидий на развитие
племенного животноводства
10. Для получения бюджетных субсидий за реализованную племенную продукцию, а также приобретенный и использованный племенной материал:
1) субъекты в области племенного животноводства, а также товаропроизводители в недельный срок со дня официального опубликования настоящих Правил представляют в отдел сельского хозяйства акимата района (далее - отдел) заявки на планируемые объемы реализации племенной продукции, а также количества приобретаемого племенного материала;
2) отдел в течение трех рабочих дней с момента получения заявок представляет собранные заявки в Управление сельского хозяйства акимата области (далее - Управление) для формирования и утверждения квот на реализацию племенной продукции или приобретение племенного материала;
3) по мере свершения сделок, но не позднее 20 декабря 2009 года субъекты племенного животноводства, а также товаропроизводители представляют в отдел следующие документы:
договор купли-продажи племенной продукции (племенного материала);
акт осеменения маток при использовании семени быков-производителей;
копии платежных документов (приходно-кассовый ордер, платежное поручение банка и счет-фактура), подтверждающих продажу (покупку) племенной продукции (племенного материала);
4) отдел ежемесячно по мере поступления документов в течение двух рабочих дней, но не позднее 22 декабря 2009 года, проверяет представленные документы. В случае их соответствия составляет и утверждает сводный акт о реализации племенной продукции (племенного материала) по району, представляет собранные документы (оригинал или нотариально заверенную копию договора купли-продажи племенной продукции (племенного материала), акт осеменения маток с копиями платежных документов) в Управление. В случае несоответствия представленных документов установленным требованиям, отдел не позднее двух рабочих дней возвращает их субъектам племенного животноводства, а также товаропроизводителям на доработку с описанием причин их несоответствия установленным требованиям;

5) Басқарма ұсынылған құжаттарды үш жұмыс күні ішінде, бірақ 2009 жылғы 25 желтоқсаннан кешіктірмей қарайды және олар сәйкес келген жағдайда облыс бойынша асыл тұқымды өнімнің (асыл тұқымды материалдың) сатылғаны туралы жиынтық акт жасайды және бекітеді, асыл тұқымды өнімнің (асыл тұқымды материалдың) оларда көрсетілген көлемі мен әрбір түріне субсидиялар нормативтері негізінде тиесілі бюджет ақшасының көлемін айқындайды және белгіленген квоталар шегінде осы Ережеге 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша біріктірілген жиынтық ведомості және төлеу шоттарын қалыптастырады. Асыл тұқымды мал шаруашылығы саласындағы, сондай-ақ Тауар өндірушілер тиісті субъектілердің ағымдағы шоттарына тиесілі субсидияларды аударуды Басқарма төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің аумақтық қазынашылық бөлімшелеріне (бұдан әрі - аумақтық қазынашылық бөлімшелері), 2 данада ақы төлеу шоттарының тізілімін және ақы төлеу шоттарын ұсыну жолымен жүзеге асырады.
Ұсынылған құжаттар белгіленген талаптарға сәйкес келмеген жағдайда, Басқарма үш жұмыс күнінен кешіктірмей оны белгіленген талаптарға сәйкес келмеу себебін сипаттай отырып бөлімге пысықтауға қайтарады.
11. Асыл тұқымды бұқалар мен тұқымдық қошқарларды, ұрық пен эмбриондарды, жабдықтар мен техниканы сатып алуға арналған шығындарды толық өтеу үшін:
1) малды асылдандырушы орталық мәмілелердің жасалуына қарай, бірақ 2009 жылғы 20 желтоқсаннан кешіктірмей Басқармаға Министрлікпен келісілген тізбе бойынша асыл тұқымды бұқалар мен тұқымдық қошқарларды, отандық немесе шетелдік селекцияның ұрығы мен эмбриондарын, жабдықтарды, техниканы сатып алуға арналған шарттарды бір данадан ұсынады;
2) Басқарма ұсынылған шарттарды он жұмыс күн ішінде тексереді, осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жиынтық ведомості, сондай-ақ төлемге шоттарды қалыптастырады және төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес бюджеттік субсидияларды асыл тұқымды бұқалар мен тұқымдық қошқарларды, ұрық пен эмбриондарды, жабдықтарды және техниканы сатып алу үшін малды асылдандырушы орталықтың ағымдағы шотына аударады.
Малды асылдандырушы орталық асыл тұқымды бұқалар мен тұқымдық қошқарларды, ұрық пен эмбриондарды, жабдықтарды, техниканы сатып алғаннан кейін келесі айдың ішінде Басқармаға төлем құжаттары мен жеткізу актілерінің көшірмелерін ұсынады.
12. Малды асылдандырушы орталықта асыл тұқымды бұқалар мен тұқымдық қошқарларды ұстауға, олардың ұрығы мен эмбриондарын алуға, сақтауға, пайдалануға арналған шығындарды толық өтеу үшін:

5) Управление в течение трех рабочих дней, но не позднее 25 декабря 2009 года, рассматривает представленные документы, и в случае их соответствия составляет и утверждает сводный акт о реализации племенной продукции (племенного материала) по области, на основе указанных в них объемов и нормативов субсидий на каждый вид племенной продукции (племенного материала) определяет объемы причитающихся бюджетных денег и в пределах установленных квот формирует объединенную сводную ведомость по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам, и счета к оплате. Перечисление причитающихся субсидий на текущие счета соответствующих субъектов в области племенного животноводства, а также товаропроизводителям осуществляется Управлением в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам, путем представления в территориальные подразделения казначейства Министерства финансов Республики Казахстан (далее - территориальные подразделения казначейства), реестра счетов к оплате и счета к оплате в 2-х экземплярах.
В случае несоответствия представленных документов установленным требованиям, Управление не позднее трех рабочих дней возвращает их в отдел на доработку с описанием причин их несоответствия установленным требованиям;
11. Для полного возмещения затрат на приобретение племенных быков и баранов-производителей, семени и эмбрионов, оборудования и техники:
1) племенной центр по мере свершения сделок, но не позднее 20 декабря 2009 года представляет в Управление по одному экземпляру договоров на приобретение племенных быков и баранов-производителей, семени и эмбрионов отечественной или зарубежной селекции, оборудования, техники по перечню, согласованному с Министерством;
2) Управление в течение десяти рабочих дней проверяет представленные договоры, формирует сводную ведомость по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, а также счета к оплате и в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам перечисляет бюджетные субсидий на текущий счет племенного центра для приобретения племенных быков и баранов-производителей, семени и эмбрионов, оборудования и техники.
После приобретения племенных быков и баранов-производителей, семени и эмбрионов, оборудования, техники, племенной центр представляет в течение последующего месяца в Управление копии платежных документов и актов поставок.
12. Для полного возмещения затрат на содержание племенных быков и баранов-производителей, получение, хранение, использование их семени и эмбрионов в племенном центре:

1) малды асылдандырушы орталық мәмілелердің жасалуына қарай, бірақ 2009 жылғы 20 желтоқсаннан кешіктірмей Басқармаға асыл тұқымды бұқалар мен тұқымдық қошқарларды ұстау, олардың ұрығы мен эмбриондарын алу, сақтау, пайдалану жөніндегі есептемелердің бір данасын, сондай-ақ асыл тұқымды бұқалар мен тұқымдық қошқарларды ұстау, олардың ұрығы мен эмбриондарын алу, пайдалану, сақтау жөніндегі нақты шығындарды растайтын құжаттарды ұсынады;
2) Басқарма ұсынылған құжаттарды он жұмыс күні ішінде тексереді, осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жиынтық ведомості, сондай-ақ төлемге шоттарды қалыптастырады және төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес бюджеттік субсидияларды асыл тұқымды бұқалар мен тұқымдық қошқарларды ұстауға, олардың ұрығы мен эмбриондарын алуға, сақтауға, пайдалануға малды асылдандырушы орталықтың ағымдағы шотына аударады.
13. Асыл тұқымды құстарды сатып алу жөніндегі шығындарды толық өтеу үшін:
1) малды асылдандырушы шаруашылық мәмілелердің жасалуына қарай, бірақ 2009 жылғы 20 желтоқсаннан кешіктірмей Басқармаға асыл тұқымды құстарды сатып алуға арналған шарттарды бір данадан ұсынады;
2) Басқарма ұсынылған шарттарды он жұмыс күні ішінде тексереді, осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жиынтық ведомості, сондай-ақ, төлемге шоттарды қалыптастырады және төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес бюджеттік субсидияларды асыл тұқымды құстарды сатып алу үшін малды асылдандырушы шаруашылықтың ағымдағы шотына аударады.
Малды асылдандырушы шаруашылық асыл тұқымды құстарды сатып алғаннан кейін келесі айдың ішінде Басқармаға төлем құжаттары мен жеткізу актілерінің көшірмелерін ұсынады.
14. Асыл тұқымды құстарды ұстауға арналған шығындарды толық өтеу үшін:
1) малды асылдандырушы шаруашылық, мәмілелердің жасалуына қарай, бірақ 2009 жылғы 20 желтоқсаннан кешіктірмей, Басқармаға асыл тұқымды құстарды ұстау жөніндегі нақты шығындарды растайтын құжаттарды ұсынады;
2) Басқарма ұсынылған құжаттарды он жұмыс күні ішінде тексереді, осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жиынтық ведомості, сондай-ақ төлемге шоттарды қалыптастырады және төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес бюджеттік субсидияларды асыл тұқымды құстарды ұстауға малды асылдандырушы шаруашылықтың ағымдағы шотына аударады.
15. Жабдықтар мен техниканы сатып алуға арналған шығындарды толық өтеу үшін:
1) қостанай жылқы тұқымы бойынша асыл тұқымды мал зауыты мәмілелердің жасалуына қарай, бірақ 2009 жылғы 20 желтоқсаннан кешіктірмей Басқармаға жабдықтар мен техниканы Министрлікпен келісілген тізбе бойынша сатып алуға арналған шарттарды бір данадан ұсынады;

1) племенной центр по мере свершения сделок, но не позднее 20 декабря 2009 года представляет в Управление один экземпляр расчетов по содержанию племенных быков и баранов-производителей, получению, хранению, использованию их семени и эмбрионов, а также документы, подтверждающие фактические затраты по содержанию племенных быков и баранов-производителей, получению, хранению, использованию их семени и эмбрионов;
2) Управление в течение десяти рабочих дней проверяет представленные документы, формирует сводную ведомость по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, а также счета к оплате и в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам перечисляет бюджетные субсидий на текущий счет племенного центра на содержание племенных быков и баранов-производителей, получение, хранение, использование их семени и эмбрионов.
13. Для полного возмещения затрат по приобретению племенной птицы:
1) племенное хозяйство по мере свершения сделок, но не позднее 20 декабря 2009 года представляет в Управление по одному экземпляру договоров на приобретение племенной птицы;
2) Управление в течение десяти рабочих дней проверяет представленные договоры, формирует сводную ведомость по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, а также счета к оплате и в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам перечисляет бюджетные субсидий на текущий счет племенного хозяйства для приобретения племенной птицы.
После приобретения племенной птицы племенное хозяйство представляет в течение последующего месяца в Управление копии платежных документов и актов поставок.
14. Для полного возмещения затрат на содержание племенной птицы:
1) племенное хозяйство по мере свершения сделок, но не позднее 20 декабря 2009 года представляет в Управление документы, подтверждающие фактические затраты по содержанию племенной птицы;
2) Управление в течение десяти рабочих дней проверяет представленные документы, формирует сводную ведомость по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, а также счета к оплате и в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам перечисляет бюджетные субсидий на текущий счет племенного хозяйства на содержание племенной птицы.
15. Для полного возмещения затрат на приобретение оборудования и техники:
1) племенной завод по костанайской породе лошадей по мере свершения сделок, но не позднее 20 декабря 2009 года представляет в Управление по одному экземпляру договоров на приобретение оборудования и техники по перечню, согласованному с Министерством;

2) Басқарма жасалған шарттарды он жұмыс күні ішінде тексереді, осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жиынтық ведомості, сондай-ақ төлемге шоттарды қалыптастырады және төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес бюджеттік субсидияларды жабдықтар мен техника сатып алу үшін қостанай жылқы тұқымы бойынша асыл тұқымды мал зауытының ағымдағы шотына аударады.
Қостанай жылқы тұқымы бойынша асыл тұқымды мал зауыты жабдықтар мен техниканы сатып алғаннан кейін келесі айдың ішінде Басқармаға төлем құжаттары мен жеткізу актілерінің көшірмелерін ұсынады.
16. Асыл тұқымды жылқыларды өсіруге, ұстауға, жаттықтыруға және айғырлардың ұрығын сақтауға арналған шығындарды толық өтеу үшін:
1) қостанай жылқы тұқымы бойынша асыл тұқымды мал зауыты мәмілелердің жасалуына қарай, бірақ 2009 жылғы 20 желтоқсаннан кешіктірмей, Басқармаға асыл тұқымды жылқыларды өсіру, ұстау, жаттықтыру және айғырлардың ұрығын сақтау жөніндегі есептемелердің бір данасын және асыл тұқымды жылқыларды өсіру, ұстау, жаттықтыру және айғырлардың ұрығын сақтау жөніндегі нақты шығындарды растайтын құжаттарды ұсынады;
2) Басқарма ұсынылған есептемелерді он жұмыс күні ішінде тексереді, осы Ережеге 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жиынтық ведомості, сондай-ақ төлемге шоттарды қалыптастырады және төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес бюджеттік субсидияларды асыл тұқымды жылқыларды өсіруге, ұстауға, жаттықтыруға және айғырлардың ұрығын сақтауға қостанай жылқы тұқымы бойынша асыл тұқымды мал зауытының ағымдағы шотына аударады.
17. Басқарма осы Ереженің 11, 12, 13, 14, 15, 16-тармақтарына сәйкес бюджеттік субсидияларды төлеу үшін аумақтық қазынашылық бөлімшелеріне 2 данадан төлемге шоттардың тізілімін және төлемге шоттарды ұсынады.
18. Бөлім осы Ереженің 10-тармағына сәйкес бюджеттік субсидияларды төлеу үшін ұсынылатын құжаттардың дұрыстығы үшін жауапты болады.
19. Басқарма осы Ереженің 11, 12, 13, 14, 15, 16-тармақтарына сәйкес бюджеттік субсидияларды төлеу үшін ұсынылатын құжаттардың дұрыстығы үшін жауапты болады.

2) Управление в течение десяти рабочих дней проверяет заключенные договоры, формирует сводную ведомость по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, а также счета к оплате и в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам перечисляет бюджетные субсидий на текущий счет племенного завода по костанайской породе лошадей для приобретения оборудования и техники.
После приобретения оборудования и техники племенной завод по костанайской породе лошадей представляет в течение последующего месяца в Управление копии платежных документов и актов поставок.
16. Для полного возмещения затрат на разведение, содержание, тренинг племенных лошадей и хранение семени жеребцов:
1) племенной завод по костанайской породе лошадей по мере свершения сделок, но не позднее 20 декабря 2009 года представляет в Управление один экземпляр расчетов по разведению, содержанию, тренингу племенных лошадей и хранению их семени и документы, подтверждающие фактические затраты по разведению, содержанию, тренингу племенных лошадей и хранению семени жеребцов;
2) Управление в течение десяти рабочих дней проверяет представленные расчеты, формирует сводную ведомость по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам, а также счета к оплате и в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам перечисляет бюджетные субсидий на текущий счет племенного завода по костанайской породе лошадей на разведение, содержание, тренинг племенных лошадей и хранение семени жеребцов.
17. Управление для выплаты бюджетных субсидий в соответствии с пунктами 11, 12, 13, 14, 15, 16 настоящих Правил представляет реестр счетов к оплате и счета к оплате в 2-х экземплярах в территориальные подразделения казначейства.
18. Отдел несет ответственность за достоверность документов, представляемых для выплаты бюджетных субсидий в соответствии с пунктом 10 настоящих Правил.
19. Управление несет ответственность за достоверность документов, представляемых для выплаты бюджетных субсидий в соответствии с пунктами 11, 12, 13, 14, 15, 16 настоящих Правил.

20. Қандай-да бір облыс бөлінген қаражатты толығымен игермеген жағдайда, Министрлік Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Үкіметіне республикалық бюджетте бюджеттік бағдарламаны іске асыруға көзделген қаражат шегінде облыстар бойынша бюджеттік субсидияларды төлеуге арналған қаражатты қайта бөлу туралы ұсыныс енгізеді.
21. Басқарма ай сайын келесі есепті айдың 5 күніне дейінгі мерзімде, бірақ 2009 жылғы 30 желтоқсаннан кешіктірмей Министрлікке орындалған жұмыстардың көлемі, құны мен тиімділігі, төленген бюджеттік субсидиялардың көлемі туралы есепті ұсынады.

20. В случае неполного освоения какой-либо областью выделенных средств, Министерство в установленном законодательством порядке Республики Казахстан вносит предложение в Правительство Республики Казахстан о перераспределении средств на выплату бюджетных субсидий по областям в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на реализацию бюджетной программы.
21. Управление ежемесячно, в срок до 5 числа, следующего за отчетным, но не позднее 30 декабря 2009 года представляет в Министерство отчет об объемах, стоимости и эффективности выполненных работ, объемах выплаченных бюджетных субсидий.

22. Облыс әкімдері Министрлікке жарты жылдықтың қорытындылары бойынша тікелей және түпкілікті нәтижелердің іс жүзіндегі жетістіктері туралы аралық есепті 30 шілдеден кешіктірмей, ал қорытынды есепті келесі қаржы жылының 1 ақпанынан кешіктірмей ұсынады.
23. Министрлік нәтижелер туралы жасалған келісімдер негізінде төлемдер бойынша жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес ағымдағы нысаналы трансферттерді төмен тұрған бюджеттерге уақтылы аудармағаны үшін жауапты болады.

22. Акимы областей представляют в Министерство промежуточный отчет о фактическом достижении прямых и конечных результатов по итогам полугодия, не позднее 30 июля, а итоговый отчет не позднее 1 февраля следующего финансового года.
23. Министерство несет ответственность за несвоевременное перечисление целевых текущих трансфертов нижестоящим бюджетам в соответствии с индивидуальным планом финансирования по платежам на основании заключенных соглашений о результатах.

24. Облыс әкімдері нысаналы трансферттерді нысаналы трансферттер бойынша нәтижелер туралы жасалған келісімдерге сәйкес пайдаланбағаны үшін, алынған нысаналы трансферттерді пайдалану есебінен қол жеткізілген тікелей және түпкілікті нәтижелер туралы есепті ұсынбағаны үшін жауапты болады.
25. Министрлік пен облыс әкімдері ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану кезінде тікелей және түпкілікті нәтижелерге қол жеткізбегені үшін жауапты болады.
Ережеге
1-қосымша
Субсидиялардың нормативтері

24. Акимы областей несут ответственность за использование целевых трансфертов не в соответствии с заключенным соглашением о результатах по целевым трансфертам, непредставление отчета о прямых и конечных результатах, достигнутых за счет использования полученных целевых трансфертов.
25. Министерство и акимы областей несут ответственность за недостижение прямых и конечных результатов при использовании целевых текущих трансфертов.
Приложение 1
к Правилам
Нормативы субсидий

2. Қолдан ұрықтандыруға арналған субсидиялар нормативтері
Р/с
N
Атау
1 бас сиыр мен қашарды қолдан ұрықтандыруға арналған субсидия нормативтері, теңге
1.
Ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілер
1000
3. Бір тәуліктік балапандарға субсидия нормативтері
Р/с
N
Асыл тұқымды өнімдердің түрлері
Сатылған 1 басқа субсидия нормативтері, теңге
1.
Тәуліктік балапан
322
4. Асыл тұқымды жұмыртқаның 1 данасына арналған
субсидиялар нормативтері, теңге
Р/с
N
Асыл тұқымды жұмыртқаның түрлері
Ата-текті табындары бар
Ата-енелі табындары бар
асыл тұқымды шаруашылықтарға
1.
Тауық (жұмыртқалағыш) жұмыртқасы
30
25
2.
Тауық (етті) жұмыртқасы
60
40
3.
Үйрек жұмыртқасы
35
30
Ережеге
2-қосымша
"Бекітемін"
_______________________ облысы
Ауыл шаруашылығы басқармасының
бастығы ______________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
2009 жылғы "__"_______________
_____________________ облысы бойынша 2009 жылдың _____ айындағы
__________________________________________________________________
(асыл тұкымды төл, тұкымдық бұқалар ұрығы, асыл тұқымды жұмыртқа - қажеттісі
қалдырылсын)
асыл тұқымды өнімді (асыл тұқымды материалды) сату
туралы және субсидиялар төлеу туралы
біріктірілген жиынтық ведомость*
Атауы
Жылдық квота
Сатылған асыл тұқымды өнімнің бір бірлігі (т/с кг, дана) үшін немесе 1 бас малды ұрықтандыру үшін субсидиялар нормативі, теңге
Асыл тұқымды өнімнің асылдандыру мақсатына нақты сатылғаны (кг т/с, дана) немесе қолдан ұрықтандырылған бас
Жыл басынан  бері тиесілі субсидия сомасы, теңге
Жыл басынан  бері төленгені, теңге
Субидияның  тиесіл  сомасының қалдығы, теңге
Төленуге тиісті, теңге
ауданның
асыл тұқымды өнімді сатушының немесе асыл  тұқымды материалды сатып алушының
(қолдан ұрықтандырылатын мал басы кг, дана)
теңге
жыл басынан
есептіай ішінде
* Сатылған асыл тұқымды өнімнің (асыл тұқымды материалдың) әрбір түріне жеке жасалады.
Мал шаруашылығы бөлімінің бастығы ______________ (Т.А.Ә., қолы)
Бас бухгалтер                     ______________ (Т.А.Ә., қолы)
Ережеге
3-қосымша
"Бекітемін"
_______________________ облысы
Ауыл шаруашылығы басқармасының
бастығы ______________________
(Т.А.Ә., қолы, мөрі)
2009 жылғы "__"_______________
Малды асылдандырушы орталыққа, малды асылдандырушы
шаруашылыққа, қостанай тұқымы бойынша асыл тұқымды жылқы зауытына
2009 жылдың _____ айы үшін тиесілі субсидиялар туралы
(ай)
жиынтық ведомость
Шығындардың баптары
Бюджет қаражатын бөлу сметасында көзделген сома, мың теңге
Сатып алынған тауарларды  (жануарлардың), орындалған қызметтер мен жұмыстардың нақты көлемі
Жыл басынан бері тиесілі сома, мың теңге
Жыл басынан бері төленгені, мың теңге
Тиесілі соманың қалдығы,  мың теңге
Төленуге тиісті, мың теңге
Жиыны
Мал шаруашылығы бөлімінің бастығы _________________ (Т.А.Ә., қолы)
Бас бухгалтер                     _________________ (Т.А.Ә., қолы)

2. Нормативы субсидий на искусственное осеменение
п/п
Наименование
Нормативы субсидий на
искусственное осеменение
1 головы коров и телок, тенге
1.
Сельхозтоваропроизводители
1000
3. Нормативы субсидий суточных цыплят
п/п
Вид племенной продукции
Нормативы субсидий на
реализацию 1 головы, тенге
1.
Суточный цыпленок
322
4. Нормативы субсидий на 1 штуку племенного яйца, тенге
п/п
Виды племенного яйца
Племенным хозяйствам, имеющим
прародительское
стадо
родительское
стадо
1.
Яйцо куриное (яичное)
30
25
2.
Яйцо куриное (мясное)
60
40
3.
Яйцо утиное
35
30
Приложение 2
к Правилам
"Утверждаю"
начальник Управления сельского
хозяйства ____________ области
__________ (Ф.И.О. подпись, печать)
"___"_________ 2009 года
Объединенная сводная ведомость*
о реализации племенной продукции
(племенного материала) и выплате субсидий
________________________________________________________________
(племенной молодняк, семя быков-производителей, племенное яйцо - нужное оставить)
за ________ 2009 года по ____________________ области
Наименование
Годовая
квота
Норматив
субсидий за
единицу (кг
ж/м, штуку),
реализованной
племпродук-
ции или за
осеменение
1 головы,
тенге
Фактически
реализовано
на племцели
племенной
продукции (кг
ж/м, штук)или
осеменено голов
Причи-
тающаяся
сумма
субсидии
с начала
года,
тенге
Опла-
чено с
начала
года,
тенге
Остаток
причи-
таю-
щейся
суммы
субси-
дии,
тенге
Подле-
жит к
оплате,
тенге
района
продавца
племенной
продукции
или
покупателя
племенного
материала
(кг,
штук,
осеме-
няемое
пого-
ловье,
голов)
тенге
с
начала
года
за
отчетный
месяц
* Составляется отдельно на каждый вид реализованной племенной
продукции (племенного материала)
Начальник отдела животноводства ____________ (Ф.И.О., подпись)
Главный бухгалтер               ____________ (Ф.И.О., подпись)
Приложение 3
к Правилам
"Утверждаю"
начальник Управления сельского
хозяйства ____________ области
__________ (Ф.И.О. подпись, печать)
"___"_________ 2009 года
Сводная ведомость
о причитающихся субсидиях за __________ 2009 года
(месяц)
племенному центру, племенному хозяйству, племенному
заводу по костанайской породе лошадей
Статьи
затрат
Сумма,
предусмотрен-
ная в смете
распределения
бюджетных
средств,
тыс. тенге
Фактические
объемы
приобретенных
товаров
(животных),
выполненных
услуг и работ
Причитаю-
щаяся
сумма с
начала
года,
тыс. тенге
Оплачено
с начала
года,
тыс.
тенге
Остаток
причи-
тающейся
суммы,
тыс.
тенге
Подле-
жит к
оплате,
тыс.
тенге
ИТОГО
Начальник отдела животноводства ____________ (Ф.И.О., подпись)
Главный бухгалтер               ____________ (Ф.И.О., подпись)