Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің жекелеген ведомстволық бағыныстағы ұйымдарын қайта ұйымдастыру және қайта атау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 19 ақпандағы N 188 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Семей мемлекеттік медицина академиясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "Семей қаласының мемлекеттік медицина университеті" республикалық мемлекеттік кәсіпорны;
2) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "С.Ж.Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университеті" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің шаруашылық жүргізу құқығындағы "С.Ж.Асфендияров атындағы Қазақ ұлттық медицина университеті" республикалық мемлекеттік кәсіпорны етіп қайта құру жолымен қайта ұйымдастырылсын.
Денсаулық сақтау және медициналық білім саласындағы өндірістік-шаруашылық қызметті жүзеге асыру олардың қызметінің негізгі мәні болып белгіленсін.
2. Мыналар:
1) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Марат Оспанов атындағы Батыс Қазақстан мемлекеттік медицина академиясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Марат Оспанов атындағы Батыс Қазақстан мемлекеттік медицина университеті" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны болып;
2) Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Қарағанды мемлекеттік медицина академиясы" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің "Қарағанды мемлекеттік медицина университеті" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны болып қайта аталсын.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі бір ай мерзімде Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік мүлік және жекешелендіру комитетіне осы қаулының 1-тармағында көрсетілген кәсіпорындардың жарғыларын және 2-тармағында көрсетілген кәсіпорындардың жарғыларына тиісті өзгерістерді бекітуге енгізсін және олардың әділет органдарында мемлекеттік қайта тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
4. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар бекітілсін.

О реорганизации и переименовании отдельных подведомственных организаций Министерства здравоохранения Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 19 февраля 2009 года № 188
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Реорганизовать путем преобразования:
1) республиканское государственное казенное предприятие "Семипалатинская государственная медицинская академия" Министерства здравоохранения Республики Казахстан в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Государственный медицинский университет города Семей" Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
2) республиканское государственное казенное предприятие "Казахский национальный медицинский университет имени С.Д. Асфендиярова" Министерства здравоохранения Республики Казахстан в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Казахский национальный медицинский университет имени С.Д. Асфендиярова" Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
Определить основным предметом их деятельности осуществление производственно-хозяйственной деятельности в области здравоохранения и медицинского образования.
2. Переименовать:
1) Республиканское государственное казенное предприятие "Западно-Казахстанская государственная медицинская академия имени Марата Оспанова" Министерства здравоохранения Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Западно-Казахстанский государственный медицинский университет имени Марата Оспанова" Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
2) Республиканское государственное казенное предприятие "Карагандинская государственная медицинская академия" Министерства здравоохранения Республики Казахстан в республиканское государственное казенное предприятие "Карагандинский государственный медицинский университет" Министерства здравоохранения Республики Казахстан.
3. Министерству здравоохранения Республики Казахстан в месячный срок в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
1) внести на утверждение в Комитет государственного имущества и приватизации Министерства финансов Республики Казахстан уставы предприятий, указанных в пункте 1, и соответствующие изменения в уставы предприятий, указанных в пункте 2 настоящего постановления, и обеспечить их государственную перерегистрацию в органах юстиции;
2) принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
4. Утвердить прилагаемые изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения Правительства Республики Казахстан.

5. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 19 ақпандағы
N 188 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар
1. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 05.08.2013 № 796 қаулысымен.
2. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2010.03.02 № 157 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-т. қараңыз) Қаулысымен.
3. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 23.09.2014 № 1005 қаулысымен.
4. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 28.08.2015 № 683 қаулысымен.

5. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Утверждены
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 19 февраля 2009 года № 188
Изменения и дополнения, которые вносятся в некоторые решения
Правительства Республики Казахстан
1. Утратил силу постановлением Правительства РК от 05.08.2013 № 796.
2. Утратил силу постановлением Правительства РК от 02.03.2010   № 157 (порядок введения в действие см. п. 4).
3. Утратил силу постановлением Правительства РК от 23.09.2014 № 1005.
4. Утратил силу постановлением Правительства РК от 28.08.2015 № 683.