Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 26 шілдедегі N 632 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 31 наурыздағы N 448 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 қазандағы N 1729 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2009.10.30  N 1729(қолданысқа енгізілу тәртібін 3-т. қараңыз) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының Үкіметі Қ АУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Тегін медициналық көмектің кепілді көлемін көрсету үшін дәрілік заттарды сатып алуды ұйымдастыру мен өткізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 26 шілдедегі N 632 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2007 ж., N 25, 298-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілді көлемін көрсету үшін дәрілік заттар сатып алуды ұйымдастыру мен өткізу ережесінде:
2-тармақ мынадай мазмұндағы 13) және 14) тармақшалармен толықтырылсын:
"13) Тегін медициналық көмектің кепілді көлемі шеңберінде дәрілік заттарды сатып алу және қамтамасыз ету жөніндегі бірыңғай дистрибьютор (бұдан әрі - Бірыңғай дистрибьютор) - тегін медициналық көмектің кепілді көлемі шеңберінде дәрілік заттарды сатып алуды ұйымдастыруды және өткізуді, өнім берушілерді таңдауды және олармен дәрілік заттарды жеткізу шарттарын жасауды, Бірыңғай дистрибьютор мен Тапсырыс беруші арасындағы Дәрілік заттарды сатып алу шарты негізінде тапсырыс берушілерге дәрілік заттарды және сақтау мен жеткізу жөніндегі қызметтерді өткізуді жүзеге асыратын заңды тұлға;
14) Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынуға тиіс дәрілік заттардың тізімі - сатып алынатын дәрілік заттардың халықаралық патенттелмеген атаулары мен техникалық сипаттамалары бар тапсырыс берушілермен алдын ала келісілген, денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган жыл сайын әзірлейтін және бекітетін құжат.";
6-тармақ мынадай мазмұндағы 4) тармақшамен толықтырылсын:
"4) Бірыңғай дистрибьютордан Тізім бойынша дәрілік заттарды сатып алу.";
7-тармақтағы "Сатып алуға қатысу үшін" деген сөздердің алдынан "Осы Ереженің 6-тармағының 1) - 3) тармақшаларында көрсетілген тәсілмен дәрілік заттарды" деген сөздермен толықтырылсын;
10-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) жалпы жарамдылық мерзімі екі жылдан кем болатын дәрілік заттар үшін жеткізілген сәттегі қалған жарамдылық мерзімі жеткізілген сәттегі жалпы жарамдылық мерзімінің кемінде алпыс пайызын құрауы тиіс. Жарамдылық мерзімі екі жылдан астам дәрілік заттар үшін қалған жарамдылық мерзімі жеткізілген сәтте кемінде он төрт айды құрауы тиіс;";

О внесении дополнений и изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2007 года № 632
Постановление Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2009 года № 448. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 октября 2009 года № 1729
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 30.10.2009 N 1729 (порядок введения в действие см. п. 3).
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 26 июля 2007 года № 632 "Об утверждении Правил организации и проведения закупа лекарственных средств для оказания гарантированного объема бесплатной медицинской помощи" (САПП Республики Казахстан, 2007 г., № 25, ст. 298) следующие дополнения и изменения:
в Правилах организации и проведения закупа лекарственных средств для оказания гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, утвержденных указанным постановлением:
пункт 2 дополнить подпунктами 13) и 14) следующего содержания:
"13) Единый дистрибьютор по закупу и обеспечению лекарственными средствами в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее - Единый дистрибьютор) - юридическое лицо, осуществляющее в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи организацию и проведение закупок, выбор поставщиков и заключение с ними договоров поставки лекарственных средств, реализацию заказчикам лекарственных средств и услуг по хранению и доставке на основании Договора закупки лекарственных средств между Единым дистрибьютором и Заказчиком;
14) список лекарственных средств, подлежащих закупу у Единого дистрибьютора - ежегодно разрабатываемый и утверждаемый уполномоченным органом в области здравоохранения документ, предварительно согласованный с заказчиками, содержащий международные непатентованные наименования и технические характеристики закупаемых лекарственных средств";
пункт 6 дополнить подпунктом 4) следующего содержания:
"4) закуп лекарственных средств по списку у Единого дистрибьютора";
в пункте 7 после слов "Для участия в закупе" дополнить словами "лекарственных средств способами, указанными в подпунктах 1) - 3) пункта 6 настоящих Правил,";
подпункт 4) пункта 10 изложить в следующей редакции:
"4) остаточный срок годности на момент поставки для лекарственных средств, имеющих общий срок годности менее двух лет, должен составлять не менее шестидесяти процентов от общего срока годности на момент поставки. Для лекарственных средств со сроком годности более двух лет остаточный срок годности должен составлять не менее четырнадцати месяцев на момент поставки;";

10-тармақтың 6) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"6) медициналық иммунды-биологиялық препараттарда Қазақстан Республикасында және/немесе ТМД елдерінде кемінде бір жыл қолданылу тәжірибесі туралы деректер болуға тиіс (бұл талап тендерді ұйымдастырушының қалауы бойынша белгіленеді);";
72-тармақтың 4) тармақшасындағы "дәрілік заттар айналымы саласындағы мемлекеттік орган растаған" деген сөздер алынып тасталсын;
4-бөлім мынадай мазмұндағы 14-1-тараумен толықтырылсын:
"14-1-тарау. Дәрілік заттарды Бірыңғай дистрибьютордан сатып алу
74-1. Денсаулық сақтау саласындағы уәкілетті орган тапсырыс берушілерді дәрілік заттармен уақтылы қамтамасыз ету мақсатында тапсырыс берушілермен алдын ала келіскеннен кейін жыл сайын бірінші қыркүйектен кешіктірмей Бірыңғай дистрибьютордан келесі жылға сатып алынуға тиіс дәрілік заттардың тізімін (бұдан әрі - тізім) бекітеді.
74-2. Тапсырыс берушілер жыл сайын тізім бекітілген күннен бастап жиырма күнтізбелік күннен кешіктірмей Бірыңғай дистрибьюторға келесі жылға арналған алдын ала өтінімді ұсынады, онда мыналар қамтылуға тиіс:
1) дәрілік заттардың атауы (халықаралық патенттелмеген атауларымен);
2) өткен жылы пайдаланылған дәрілік заттардың нақты саны;
3) дәрілік заттың әрбір атауын сатып алу үшін әрбір денсаулық сақтау ұйымы үшін (жергілікті және республикалық бюджеттерді қоса алғанда) өткен жылы бөлінген бюджет қаражатының мөлшері;
4) облыстық, қалалық және аудандық деңгейдегі денсаулық сақтау ұйымдарының мекен-жайлары көрсетілген дәрілік заттарды жеткізу кестесі;
5) дәрілік заттың әрбір атауы бойынша келесі жылға арналған қажеттілік есептемесі.
74-3. Өнім берушілерден дәрілік заттарды сатып алуды өткізу рәсімдерін Бірыңғай дистрибьютор дәрілік заттарды сатып алудың осы Ереженің 3-тармағында көзделген қағидаттарын, сондай-ақ отандық тауар өндірушілерді қолдау қағидатын сақтай отырып, дербес белгілейді. Бұл ретте ондай дәрілік затты өндіруші не өндірушінің ресми өкілі мәртебесінің болуы әлеуетті өнім берушіні таңдаудың негізгі өлшемі болып табылады.
Бірыңғай дистрибьютор сатып алатын дәрілік заттарға қойылатын талаптар осы Ереженің 4-тарауында көзделген талаптарға сәйкес келуі тиіс.
Бірыңғай дистрибьютор 2009 жылдың екінші жарты жылдығына дәрілік заттарды сатып алуды қоспағанда, қаржы жылы басталғанға  дейін екі айдан кешіктірмей, дәрілік заттарды тапсырыс берушіден дәрілік заттың әрбір атауы бойынша келесі жылға арналған қажеттілік есебінен тоқсан сайынғы қажеттіліктен кем болмайтын көлемде сатып алуды жүргізеді.

подпункт 6) пункта 10 изложить в следующей редакции:
"6) медицинские иммунобиологические препараты должны иметь данные об опыте применения в Республике Казахстан и/или в странах СНГ не менее одного года (данное требование устанавливается по усмотрению организатора тендера);";
в подпункте 4) пункта 72 слова ", подтвержденного государственным органом в сфере обращения лекарственных средств" исключить;
раздел 4 дополнить главой 14-1 следующего содержания:
"Глава 14-1. Закуп лекарственных средств у Единого дистрибьютора
74-1. Уполномоченный орган в области здравоохранения в целях своевременного обеспечения заказчиков лекарственными средствами ежегодно после предварительного согласования с заказчиками не позднее первого сентября утверждает список лекарственных средств, подлежащих закупу у Единого дистрибьютора (далее - список) на следующий год.
74-2. Заказчики ежегодно не позднее двадцати календарных дней с даты утверждения списка представляют Единому дистрибьютору предварительную заявку на следующий год, которая должна содержать:
1) наименование лекарственных средств (под международными непатентованными наименованиями);
2) фактическое количество лекарственных средств, которое было использовано в предыдущем году;
3) размер выделенных бюджетных средств для каждой организации здравоохранения (включая местный и республиканский бюджеты) для закупа каждого наименования лекарственного средства за предыдущий год;
4) график поставки лекарственных средств с указанием адресов организаций здравоохранения областного, городского и районного уровней;
5) расчет потребности на следующий год по каждому наименованию лекарственного средства.
74-3. Процедуры проведения закупок у поставщиков лекарственных средств определяются Единым дистрибьютором самостоятельно с соблюдением принципов закупа лекарственных средств, предусмотренных пунктом 3 настоящих Правил, а также принципа поддержки отечественных товаропроизводителей. При этом основным критерием выбора потенциального поставщика является наличие у него статуса производителя либо официального представителя производителя лекарственного средства.
Требования к закупаемым Единым дистрибьютором лекарственным средствам должны соответствовать требованиям, предусмотренным главой 4 настоящих Правил.
Единый дистрибьютор проводит закуп лекарственных средств у поставщиков в количестве не менее ежеквартальной потребности из расчета потребности на следующий год по каждому наименованию лекарственного средства не позднее двух месяцев до начала финансового года за исключением закупа лекарственных средств на второе полугодие 2009 года.

74-4. Тапсырыс берушілер жыл сайын, тиісті қаржы жылына арналған бюджет бекітілген күннен бастап он жұмыс күнінен кешіктірмей Бірыңғай дистрибьюторға келесі жылға арналған тізімде көзделген дәрілік заттар бойынша түпкілікті өтінімді ұсынады, онда мыналар қамтылуға тиіс:
1) дәрілік заттардың атауы (халықаралық патенттелмеген атауларымен);
2) облыстық, қалалық және аудандық деңгейдегі денсаулық сақтау ұйымдарының, мекен жайларын көрсете отырып, дәрілік заттарды жеткізу кестесі;
3) дәрілік заттардың саны, ол алдын ала өтінімде көрсетілген дәрілік заттар санының 25 %-ынан (жиырма бес пайызынан) аспайтын мөлшерде ұлғайту немесе азайту жағына қарай өзгертілуі мүмкін.
74-5. Тапсырыс берушілер Бірыңғай дистрибьютордан дәрілік заттарды сатып алуды осы Ережеге 5-қосымшаға сәйкес Бірыңғай дистрибьютор мен Тапсырыс беруші арасындағы Дәрілік заттарды сатып алудың үлгі шартына сәйкес жасалған түпкілікті өтінім мен шарттардың негізінде жүзеге асырады.";
осы қаулыға қосымшаға сәйкес Ережеге 5-қосымшамен толықтырылсын.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                          К. Мәсімов
Тегін медициналық көмектің
кепілді көлемін көрсету үшін
дәрілік заттарды сатып алуды
ұйымдастыру және өткізу ережесіне
5-қосымша
Бірыңғай дистрибьютор мен Тапсырыс беруші арасындағы Дәрілік
заттарды сатып алудың
үлгі шарты
___________________            ___ жылғы "___"_______________________
(Орналасқан жері)
Бұдан әрі Тапсырыс беруші деп аталатын______________________________
(Тапсырыс берушінің толық атауы)
атынан___________________________________________________ негізінде
(Жарғы, Ереже және т.б.)
әрекет ететін_______________________________________________________
(уәкілетті тұлғаның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты) бір тараптан және бұдан әрі Бірыңғай дистрибьютор деп аталатын______
______________________________________________________________атынан
(өнім берушінің толық атауы)
______________________________________________________негізінде
әрекет ететін________________________________________________________
(уәкілетті тұлғаның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты)
екінші тараптан, бұдан әрі бірлесіп "Тараптар" деп аталатындар, мына төмендегі туралы осы Шартты (бұдан әрі - Шарт) жасасты:
Тараптар осы Шартты жасасуға және орындауға барлық өкілеттілігі бар екенін, үшінші тұлғалардың талаптарымен ауыртпалық салынбағанын және үшінші тұлғалар тарапынан келешекте талаптар туындаған жағдайда оларды өз бетінше реттейтінін мәлімдейді және кепілдік береді.

74-4. Заказчики ежегодно, не позднее десяти рабочих дней с даты утверждения бюджета на соответствующий финансовый год, представляют Единому дистрибьютору окончательную заявку по лекарственным средствам, предусмотренным списком, на следующий год, которая должна содержать:
1) наименование лекарственных средств (под международными непатентованными наименованиями);
2) график поставки лекарственных средств с указанием адресов организаций здравоохранения областного, городского и районного уровней;
3) количество лекарственных средств, которое может быть изменено в сторону увеличения или уменьшения не более чем на 25 % (двадцать пять процентов) от количества лекарственных средств, указанного в предварительной заявке.
74-5. Заказчики осуществляют закуп лекарственных средств у Единого дистрибьютора на основании окончательных заявок и договоров, составленных в соответствии с Типовым договором закупки лекарственных средств между Единым дистрибьютором и Заказчиком согласно приложению 5 к настоящим Правилам.";
дополнить приложением 5 к Правилам согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 5
к Правилам организации
и проведения закупа
лекарственных средств для
оказания гарантированного объема
бесплатной медицинской помощи
Типовой договор
закупки лекарственных средств между
Единым дистрибьютором и Заказчиком
____________________________                "__" __________ _____ г.
(Место нахождения)
__________________________________, именуемый (ое) (ая) в дальнейшем
(полное наименование Заказчика)
Заказчик в лице ____________________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество уполномоченного лица)
действующего на основании _________________________, с одной стороны
(Устава, Положения и т.п.)
и _________________________, именуемый (ое) (ая) в дальнейшем Единый
(полное наименование поставщика)
дистрибьютор, в лице ______________________________________________,
(должность, фамилия, имя, отчество уполномоченного лица)
действующего на основании _______________________, с другой стороны,
в дальнейшем совместно именуемые "Стороны", заключили настоящий Договор (далее - Договор) о нижеследующем:
Стороны заявляют и гарантируют, что обладают всеми полномочиями для заключения и исполнения настоящего Договора, не обременены требованиями третьих лиц и в случае возникновения в будущем претензий со стороны третьих лиц урегулируют их самостоятельно.

1-тарау. Шартта қолданылатын терминдер
1.1. Осы Шартта төменде атап көрсетілген ұғымдардың мынадай мағынасы болады:
1) Шарт - Тапсырыс беруші мен Бірыңғай дистрибьютор арасында Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілеріне сәйкес, жазбаша нысанды сақтай отырып жасалған, Шартта сілтеме жасалған барлық қосымшаларға және оған толықтыруларға, сондай-ақ барлық құжаттамаға Тараптар қол қойған азаматтық-құқықтық акт;
2) Шарттың сомасы - Шарт талаптарына сәйкес Тапсырыс беруші Бірыңғай дистрибьюторға төлеуі тиіс сома;
3) тауарлар - Шарт талаптарына сәйкес Бірыңғай дистрибьютор Тапсырыс берушіге жеткізуі тиіс дәрілік заттар және ілеспе қызметтер (сақтау, тасымалдау және басқа осы тәрізді қызметтер);
4) Тапсырыс беруші - осы Ережеге сәйкес сатып алуды жүзеге асыратын республикалық және аудандық бюджеттік денсаулық сақтау бағдарламаларының әкімшілері және денсаулық сақтау ұйымдары;
5) Тегін медициналық көмектің кепілді көлемі шеңберінде дәрілік заттарды сатып алу және қамтамасыз ету жөніндегі бірыңғай дистрибьютор (бұдан әрі - Бірыңғай дистрибьютор) - тегін медициналық көмектің кепілді көлемі шеңберінде дәрілік заттарды сатып алуды ұйымдастыруды және өткізуді, өнім берушілерді таңдауды және олармен дәрілік заттарды жеткізу шарттарын жасасуды, Бірыңғай дистрибьютор мен Тапсырыс беруші арасындағы Дәрілік заттарды сатып алу шарты негізінде тапсырыс берушілерге дәрілік заттарды және сақтау мен жеткізу жөніндегі қызметтерді өткізуді жүзеге асыратын заңды тұлға.
2-тарау. Шарттың мәні
2.1. Төменде атап көрсетілген құжаттар мен оларда айтылған талаптар осы Шартты құрайды және оның ажырамас бөлігі болып есептеледі, атап айтқанда:
1) осы Шарт;
2) сатып алынатын тауарлардың ерекшеліктері (Шартқа 1-қосымша);
3) жеткізу кестесі (Шартқа 2-қосымша);
4) техникалық ерекшелік.
2.2. Бірыңғай дистрибьютор тауарды Шарт талаптарына сәйкес жеткізуге, ал Тапсырыс беруші оны қабылдауға және Шарт талаптарына сәйкес ақы төлеуге міндеттенеді.
3-тарау. Тараптардың міндеттері
3.1. Бірыңғай дистрибьютор міндетті:
3.1.1. тауарды Тапсырыс берушінің өтініміне сәйкес көлемде және сапада әрі Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын сатып алынатын тауарлардың ерекшелігінде (Шартқа 1-қосымша) көзделген бағалар бойынша жеткізуге.
3.1.2. тауарды Шарттың ажырамас бөлігі болып табылатын жеткізу кестесіне (Шартқа 2-қосымша) сәйкес жеткізуге. Кестеде әрбір атаудың жеткізу мерзімі және мөлшері көрсетілген.
3.1.3. Тапсырыс берушіге тауардың шығу тегі мен сапасын растайтын құжаттардың нотариалды расталған көшірмелерін тауар партиясымен қоса ұсынуға.

Глава 1. Термины, применяемые в Договоре
1.1. В данном Договоре нижеперечисленные понятия будут иметь следующее толкование:
1) Договор - гражданско-правовой акт, заключенный между Заказчиком и Единым дистрибьютором в соответствии с нормативными правовыми актами Республики Казахстан, с соблюдением письменной формы, подписанный Сторонами со всеми приложениями и дополнениями к нему, а также со всей документацией, на которую в договоре есть ссылки;
2) сумма Договора - сумма, которая должна быть выплачена Заказчиком Единому дистрибьютору в соответствии с условиями Договора;
3) товары - лекарственные средства и сопутствующие услуги (хранение, транспортировка и другие подобного рода услуги), которые Единый дистрибьютор должен поставить Заказчику в соответствии с условиями Договора;
4) Заказчик - администраторы республиканских и местных бюджетных программ здравоохранения и организации здравоохранения, осуществляющие закуп в соответствии с настоящими Правилами;
5) Единый дистрибьютор по закупу и обеспечению лекарственными средствами в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее - Единый дистрибьютор) - юридическое лицо, осуществляющее в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи организацию и проведение закупок, выбор поставщиков и заключение с ними договоров поставки лекарственных средств, реализацию заказчикам лекарственных средств и услуг по хранению и доставке на основании Договора закупки лекарственных средств между Единым дистрибьютором и Заказчиком.
Глава 2. Предмет Договора
2.1. Перечисленные ниже документы и условия, оговоренные в них, образуют данный Договор и считаются его неотъемлемой частью, а именно:
1) настоящий Договор;
2) спецификация закупаемых товаров (Приложение 1 к Договору);
3) график поставки (Приложение 2 к Договору);
4) техническая спецификация.
2.2. Единый дистрибьютор обязуется поставить товар в соответствии с условиями Договора, а Заказчик принять его и оплатить в соответствии с условиями договора.
Глава 3. Обязанности Сторон
3.1. Единый дистрибьютор обязан:
3.1.1. Поставить товар в количестве и качестве в соответствии с заявкой Заказчика и по ценам, предусмотренным в спецификации закупаемых товаров, являющейся неотъемлемой частью Договора (Приложение 1 к Договору).
3.1.2. Поставить товар в соответствии с графиком поставки, являющимся неотъемлемой частью Договора (Приложение 2 к Договору). В графике указаны сроки поставки и количество каждого наименования.
3.1.3. Предоставить Заказчику вместе с партией товара нотариально заверенные копии документов, подтверждающих происхождение и качество товара.

3.2. Бірыңғай дистрибьютор Тапсырыс берушімен келісім бойынша тауарды мерзімінен бұрын жеткізуді жүзеге асыруға құқылы.
3.3. Тапсырыс беруші міндетті:
3.3.1. Тапсырыс берушінің өтініміне сәйкес көлемде және сапада жеткізілген тауарды қабылдап алуға.
3.3.2. Жеткізу кестесіне сәйкес жеткізілген тауарды қабылдап алуды жүргізуге.
3.3.3. Осы Шарттың талаптарына сәйкес тауарға ақы төлеуге.
3.3.4. Бірыңғай дистрибьюторға алынған тауардың сапасына байланысты барлық талаптар туралы жазбаша түрде жедел хабарлауға.
4-тарау. Шарттың сомасы мен оған ақы төлеу
4.1. Шарттың сомасы _________________(_____________________
_____________________________________________) теңгені құрайды.
4.2. Тауарға ақы төлеу осы Шарт бойынша мынадай түрде жүргізіледі:
1) Шартқа қол қойылған күннен бастап 10 банктік күн ішінде Тапсырыс беруші Шарт құнының 50 %-ынан (елу пайызынан) аспайтын мөлшерде алдын ала ақы төлеуді жүргізеді.
2) одан әрі ақы төлеу 10 банктік күн ішінде жеткізу фактісі бойынша Бірыңғай дистрибьютор берген шот-фактура негізінде жүргізіледі.
4.3. Салықтар мен бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдерді тиісті салық төлеуші Тарап Қазақстан Республикасының салық заңнамасына сәйкес төлеуі тиіс.
4.4. Осы Шарт бойынша сома сатып алу үшін бөлінген сомамен бірдей болмауы немесе одан артық болмауы тиіс.
5-тарау. Тауарды жеткізу және қабылдау шарттары
5.1. Тауарды жеткізу оны соңғы белгіленген пунктке тасымалдау кезінде зақымдануын немесе бүлінуін болдырмауға қабілетті қаптамамен жүзеге асырылады. Қаптама тасымалдау кезінде ешбір шектеусіз қарқынды көтергіш-көліктік өңдеуге және қауіпті температуралардың, тұздар мен жауын-шашынның, сондай-ақ ашық түрде сақтаудың әсеріне төзімді болуы тиіс.
5.2. Ыдыстың қаптамасы мен таңбалануы, сондай-ақ ішкі және сыртқы құжаттамасы Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасында белгіленген арнайы талаптарға сай болуы тиіс.
5.3. Тауарды саны мен сапасы бойынша қабылдап алуды Тапсырыс беруші мен Бірыңғай дистрибьютордың өкілдері жеткізу сәтінде жүргізеді, қабылдап алу нәтижелері тауарды қабылдау-тапсыру актісімен ресімделеді. Тауарды қабылдау-тапсыру актісі жасалған күні тауарды жеткізу күні болып есептеледі.
5.4. Жеткізілген тауар саны мен сапасы бойынша ілеспе құжаттарға сәйкес келмеген жағдайда, бұл сәйкессіздіктер қабылдау-тапсыру актісінде көрсетіледі.
5.5. Тапсырыс беруші тауарды қабылдап алудан бас тартқан жағдайда тауарды қабылдаудан бас тарту туралы акт жасалады, бұл жағдайда жөнелтпе қағазда көрсетілген күн тауарды жеткізу күні болып есептеледі.
5.6. Тауардың жеткіліксіздігі немесе оның сапа бойынша сәйкес келмеуі анықталған жағдайда, Бірыңғай дистрибьютор бір күнтізбелік ай ішінде тауардың жетпейтін көлемін қайта жеткізуге немесе сапасыз тауарды тиісті сападағы тауарға ауыстыруға міндеттенеді.

3.2. Единый дистрибьютор вправе осуществлять досрочную поставку товара по согласованию с Заказчиком.
3.3. Заказчик обязан:
3.3.1. Принять поставленный товар в количестве и качестве в соответствии с заявкой Заказчика.
3.3.2. Произвести приемку поставленного товара согласно графику поставки.
3.3.3. Оплатить товар в соответствии с условиями настоящего Договора.
3.3.4. Оперативно уведомить Единого дистрибьютора в письменном виде обо всех претензиях, связанных с качеством полученного товара.
Глава 4. Сумма Договора и оплата
4.1. Сумма Договора составляет _____________ (________________
___________________________) тенге.
4.2. Оплата Товара по настоящему Договору производится следующим образом:
1) В течение 10 банковских дней со дня подписания Договора, Заказчик производит предоплату в размере не более 50 % (пятидесяти процентов) от цены Договора;
2) дальнейшая оплата производится по факту поставки в течение 10 банковских дней на основании выставленного Единым дистрибьютором счета-фактуры.
4.3. Налоги и другие обязательные платежи в бюджет подлежат уплате соответствующей Стороной - налогоплательщиком в соответствии с налоговым законодательством Республики Казахстан.
4.4. Сумма по настоящему Договору не должна быть равной или превышать суммы, выделенной для закупок.
Глава 5. Условия поставки и приемки Товара
5.1. Поставка товара осуществляется в упаковке, способной предотвратить его от повреждения или порчи во время перевозки к конечному пункту назначения. Упаковка должна выдерживать без каких-либо ограничений интенсивную подъемно-транспортную обработку и воздействие экстремальных температур, соли и осадков во время перевозки, а также открытого хранения.
5.2. Упаковка и маркировка тары, а также документация внутри и снаружи должна соответствовать специальным требованиям, определенным действующим законодательством Республики Казахстан.
5.3. Приемка товара по количеству и качеству производится представителями Заказчика и Единого дистрибьютора в момент поставки, результаты приемки оформляются актом приема-передачи товара. Датой поставки товара считается дата составления акта приема-передачи товара.
5.4. В случае несоответствия поставленного товара по количеству и качеству сопроводительным документам, эти несоответствия отражаются в акте приема-передачи.
5.5. В случае отказа Заказчика от приемки товара составляется акт об отказе от принятия товара, в этом случае датой поставки товара считается дата, указанная в накладной.
5.6. В случае установления недостачи товара или его несоответствия по качеству, Единый дистрибьютор в течение одного календарного месяца обязуется допоставить недостающий объем товара или заменить некачественный товар на товар соответствующего качества.

5.7. Егер Шартты орындау кезеңінде Бірыңғай дистрибьютор кез келген сәтте тауарларды уақтылы жеткізуге кедергі жасайтын жағдайларға тап болса, Бірыңғай дистрибьютор Тапсырыс берушіге кедергі фактісі, оның болжамды ұзақтығы және себебі (себептері) туралы дереу жазбаша хабарлама жіберуі тиіс. Бірыңғай дистрибьютордан хабарлама алғаннан кейін Тапсырыс беруші 5 жұмыс күні ішінде ахуалды бағалауы және Бірыңғай дистрибьютордың міндеттемелерді орындау мерзімін ұзартуы тиіс; бұл жағдайда мұндай ұзартуды Тараптар қосымша келісімге қол қою арқылы ресімдеуі тиіс.
6-тарау. Тараптардың жауапкершілігі
6.1. Шарт бойынша міндеттемелерді орындамағаны және тиісінше орындамағаны үшін Тараптарға Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес жауапкершілік жүктеледі.
6.2. Еңсерілмейтін күштен болған жағдайлар (форс-мажорлық жағдайлар) туындағанда Тараптар жауапкершіліктен босатылады.
6.3. Осы Шарттың мақсаттары үшін форс-мажор Тараптардың бақылауына бағынбайтын, Тараптың жаңылысына немесе ұқыпсыздығына байланысты емес оқиғаны білдіреді және ол болжауға болмайтын сипатта болады. Мұндай оқиғалар әскери іс-әрекеттер, табиғи немесе дүлей апаттар, індет, карантин және тауарларды жеткізуге эмбарго сияқты іс-қимылдарды қамтиды, бірақ бұлармен шектелмейді.
6.4. Форс-мажорлық жағдайлар туындаған кезде олар туындаған Тарап екінші Тарапқа мұндай жағдайлар және олардың себептері туралы жазбаша хабарлама жібереді және олардың басталғанын тиісті құжаттармен растайды. Бұл жағдайда Шарттың қолданылуы форс-мажорлық жағдайлардың аяқталғанына дейін тоқтатыла тұрады және Шарттың қолданылу мерзімі форс-мажорлық жағдайлардың әрекет ету мерзіміне сәйкес ұзартылады.
6.5. Егер форс-мажорлық жағдайлар бір күнтізбелік айдан асқан болса, бұл туралы жазбаша келісім жасасу арқылы Тараптар Шарттың қолданылуын тоқтату туралы шешім қабылдауға құқылы. Бұл ретте Тараптар нақты жеткізілген тауар үшін өзара есеп айырысуды жүргізеді.
6.6. Тауарды жеткізу мүмкіндігін немесе осы Шарт бойынша өзге де міндеттемелерді болдырмайтын форс-мажорлық жағдайлар туындаған немесе өнім беруші бас тартқан жағдайда Бірыңғай дистрибьютор қосымша келісімді ресімдегеннен кейін ерекшелік талаптарына сай басқа өндірушінің осындай тауарын жеткізуді жүзеге асыруға құқылы.
6.7. Форс-мажорлық жағдайларды қоспағанда, егер Бірыңғай дистрибьютор тауарды жеткізу кестесін сақтамаса, Тапсырыс беруші Шарт шеңберіндегі өзінің басқа құқықтарына залал келтірмей, мерзімі өткен әрбір күн үшін уақтылы жеткізілмеген тауарлар сомасының 0,01 %, бірақ уақтылы жеткізілмеген тауар құнының 5 %-ынан аспайтын мөлшердегі соманы тұрақсыздық айыбы түрінде Шарт бағасынан шегеріп тастауға құқылы.

5.7. Если в период выполнения Договора Единый дистрибьютор в любой момент столкнется с условиями, мешающими своевременной поставке товаров, Единый дистрибьютор должен незамедлительно направить Заказчику письменное уведомление о факте задержки, ее предположительной длительности и причине(ах). После получения уведомления от Единого дистрибьютора Заказчик в течение 5 рабочих дней должен оценить ситуацию и продлить срок выполнения обязательств Единым дистрибьютором; в этом случае такое продление должно быть оформлено Сторонами путем подписания дополнительного соглашения.
Глава 6. Ответственность сторон
6.1. За неисполнение или ненадлежащее исполнение обязательств по Договору Стороны несут ответственность в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
6.2. Стороны освобождаются от ответственности в случае наступления обстоятельств непреодолимой силу (форс-мажорные обстоятельства).
6.3. Для целей настоящего Договора форс-мажор означает событие, неподвластное контролю со стороны Сторон, не связанное с просчетом или небрежностью Стороны и имеет непредвиденный характер. Такие события могут включать, но не ограничиваться такими действиями, как военные действия, природные и стихийные бедствия, эпидемия, карантин и эмбарго на поставки товаров.
6.4. При возникновении форс-мажорных обстоятельств Сторона, у которой они возникли, направляет другой Стороне письменное уведомление о таких обстоятельствах и их причинах и подтверждает их наступление соответствующими документами. В этом случае действие Договора приостанавливается до прекращения форс-мажорных обстоятельств, и срок действия Договора продлевается соответственно сроку действия форс-мажорных обстоятельств.
6.5. В случае, если форс-мажорные обстоятельства длятся более одного календарного месяца, Стороны вправе принять решение о прекращении действия Договора путем заключения письменного соглашения об этом. При этом Стороны производят взаиморасчет за фактически поставленный товар.
6.6. В случае наступления форс-мажорных обстоятельств или отказа поставщика, исключающих возможность поставки товара или иных обязательств по настоящему Договору, Единый дистрибьютор вправе осуществить поставку такого же товара другого производителя, соответствующего требованиям спецификации, после оформления дополнительного соглашения.
6.7. За исключением форс-мажорных условий, если Единый дистрибьютор не соблюдает график поставки товара, Заказчик без ущерба другим своим правам в рамках Договора вправе вычесть из цены Договора в виде неустойки сумму в размере 0,01 % от суммы несвоевременно поставленных товаров за каждый день просрочки, но не более 5 % от стоимости несвоевременно поставленного товара.

6.8. Жеткізілген тауарға уақтылы ақы төлемегені, осы Шарт бойынша өзге де міндеттемелерді бұзғаны үшін Тапсырыс беруші Бірыңғай дистрибьюторға мерзімі өткен әрбір күн үшін мерзімі өткен соманың 0,01 %, бірақ мерзімі өткен соманың 5 %-ынан аспайтын мөлшерде тұрақсыздық айыбын төлейді.
7-тарау. Өтпелі ережелер
7.1. Тараптардың басқа Тараптың алдын ала жазбаша келісімінсіз әлдекімге Шарттың немесе оның қандайда бір ережесінің мазмұнын, сондай-ақ Тараптар немесе осы Шартты орындау үшін Тараптар тартқан персоналды қоспағанда, олардың атынан басқа адамдар берген ақпаратты ашуға құқығы жоқ. Көрсетілген ақпарат осы персоналға құпия түрде және шарттық міндеттемелерді орындау үшін қажетті мөлшерде берілуі тиіс.
8-тарау. Қорытынды ережелер
8.1 Осы Шарт оны Тапсырыс беруші Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің аумақтық қазынашылық органында тіркегеннен кейін күшіне енеді. Шарт Тараптар өздерінің міндеттемелерін орындауды аяқтағанға дейін қолданылады.
8.2. Шарттың қолданылуы мынадай жағдайларда тоқтатылады:
1) Шарттың қолданылу мерзімі аяқталғанда;
2) Тараптардың біреуі банкрот деп танылғанда.
8.3. Тапсырыс беруші мен Бірыңғай дистрибьютор өз араларында Шарт бойынша немесе оған байланысты туындаған барлық келіспеушіліктерді немесе дауларды тікелей келіссөздер үдерісінде шешу үшін барлық күш-жігерін салуға тиіс. Барлық келіссөздер жазбаша хаттамалармен ресімделеді.
8.4. Егер осындай келіссөздер басталғаннан кейін 21 (жиырма бір) күн ішінде Тапсырыс беруші мен Бірыңғай дистрибьютор Шарт бойынша дауды шеше алмаса, кез келген Тарап осы мәселені Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес шешуді талап ете алады.
8.5. Шарт мемлекеттік және орыс тілдерінде жасалады. Шартты сотта қарау қажет болған жағдайда Шарттың мемлекеттік тілдегі данасы қаралады. Шартқа қатысты Тараптар алмасатын барлық хат-хабар мен басқа да құжаттама осы талаптарға сәйкес келуі тиіс.
8.6. Шарт бойынша қатынастар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасының нормаларымен реттеледі.
8.7. Бір Тарап екінші Тарапқа Шартқа сәйкес жіберетін кез келген хабарлама кейіннен түпнұсқасын бере отырып, хат, жеделхат, телекс немесе факс түрінде жіберіледі.
8.8. Хабарлама бұл күндердің қайсысы кешірек басталатынына байланысты жеткізілгеннен кейін немесе күшіне енуі көрсетілген күні (егер хабарламада көрсетілсе) күшіне енеді.
Тараптардың мекен-жайлары мен деректемелері:
Тапсырыс беруші                       Бірыңғай дистрибьютор
_____________________                 ________________________
(толық атауы)                              (толық атауы)
_____________________                 ________________________
_____________________                 ________________________
(мекен-жайы)                          (мекен-жайы)
_____________________                 ________________________
(телефон, факс)                        (телефон, факс)
_____________________                 ________________________
(Т.А.Ә.)                              (Т.А.Ә.)
_____________________                 _________________________
(қолы)                                (қолы)
____ жылғы __________                 ____ жылғы ______________
МО                                    МО
Бірыңғай дистибьютор мен
Тапсырыс беруші арасындағы
Дәрілік заттарды сатып
алудың үлгі шартына
1-қосымша
Сатып алынатын тауарлардың ерекшелігі
Р/с
N
Халықаралық патенттелмеген атауы
Сауда атауы
Шығару нысаны
Өлшем бірлігі
Бағасы
Саны
Сомасы
ЖИЫНЫ:
Тараптардың мекен-жайлары мен деректемелері:
Тапсырыс беруші
_____________________
(толық атауы)
_____________________
_____________________
(мекен-жайы)
_____________________
(телефон, факс)
_____________________
(Т.А.Ә.)
_____________________
(қолы)
___ жылғы "__"_______
МО
Бірыңғай дистрибьютор
_____________________
(толық атауы)
_____________________
_____________________
(мекен-жайы)
_____________________
(телефон, факс) _____________________
(Т.А.Ә.)
_____________________
(қолы)
___ жылғы "__"_________
МО
Бірыңғай дистибьютор мен
Тапсырыс беруші арасындағы
Дәрілік заттарды сатып
алудың үлгі шартына
2-қосымша
Жеткізу кестесі
Р/с
N
Сауда атауы
Өлшем бірлігі
Жал пы саны
Ай сайынғы қажеттілік *
қаңтар
ақпан
наурыз
сәуір
мамыр
маусым
шілде
тамыз
қыркүйек
қазан
қараша
желтоқсан
*-жеткізу басталған күніне байланысты толтырылады. Жеткізу көзделмеген бағандарда "0" немесе "-" қойылады.
Тараптардың мекен-жайлары мен деректемелері:
Тапсырыс беруші
_____________________
(толық атауы)
_____________________
_____________________
(мекен-жайы)
_____________________
(телефон, факс)
_____________________
(Т.А.Ә.)
_____________________
(қолы)
___ жылғы "__"_______
МО
Бірыңғай дистрибьютор
_____________________
(толық атауы)
_____________________
_____________________
(мекен-жайы)
_____________________
(телефон,факс) _____________________
(Т.А.Ә.)
_____________________
(қолы)
___ жылғы "__"_________
МО

6.8. За несвоевременную оплату поставленного товара, нарушение иных обязательств по настоящему Договору, Заказчик выплачивает Единому дистрибьютору неустойку в размере 0,01 % просроченной суммы за каждый день просрочки, но не более 5 % просроченной суммы.
Глава 7. Переходные положения
7.1. Стороны не вправе без предварительного письменного согласия другой Стороны раскрывать кому-либо содержание Договора или какого-либо из его положений, а также информации, предоставленной Сторонами или от их имени другими лицами, за исключением того персонала, который привлечен Сторонами для выполнения настоящего Договора. Указанная информация должна предоставляться этому персоналу конфиденциально и в той мере, насколько это необходимо для выполнения договорных обязательств.
Глава 8. Заключительные положения
8.1. Настоящий Договор вступает в силу после регистрации его Заказчиком в территориальном органе казначейства Министерства финансов Республики Казахстан. Договор действует до окончания исполнения Сторонами своих обязательств.
8.2. Договор прекращает свое действие в следующих случаях:
1) истечение срока действия Договора;
2) признания одной из Сторон банкротом.
8.3. Заказчик и Единый дистрибьютор должны прилагать все усилия к тому, чтобы разрешать в процессе прямых переговоров все разногласия или споры, возникающие между ними по Договору или в связи с ним. Все переговоры оформляются письменными протоколами.
8.4. Если в течение 21 (двадцати одного) дня после начала таких переговоров Заказчик и Единый дистрибьютор не могут разрешить спор по Договору, любая из Сторон может потребовать решения этого вопроса в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8.5. Договор составляется на государственном и русском языках. В случае необходимости рассмотрения Договора в суде рассматривается экземпляр Договора на государственном языке. Вся относящаяся к Договору переписка и другая документация, которой обмениваются Стороны, должны соответствовать данным условиям.
8.6. Отношения по Договору регулируются нормами действующего законодательства Республики Казахстан.
8.7. Любое уведомление, которое одна Сторона направляет другой Стороне в соответствии с Договором, высылается в виде письма, телеграммы, телекса или факса с последующим предоставлением оригинала.
8.8. Уведомление вступает в силу после доставки или в указанный день вступления в силу (если указано в уведомлении), в зависимости от того, какая из этих дат наступит позднее.
Адреса и реквизиты Сторон:
Заказчик                                   Единый дистрибьютор
______________________                     _______________________
(полное наименование)                      (полное наименование)
______________________                     _______________________
______________________                     _______________________
(адрес)                                    (адрес)
______________________                     _______________________
(телефон, факс)                            (телефон, факс)
______________________                     _______________________
(Ф.И.О.)                                   (Ф.И.О.)
______________________                     _______________________
(подпись)                                  (подпись)
"____" _________ ____ г.                   "____" _________ ____ г.
М.П.                                           М.П.
Приложение № 1 к
Типовому договору закупки
лекарственных средств между
Единым дистрибьютором и
Заказчиком
Спецификация закупаемых товаров
п/п
Международное
непатентованное
название
Торговое
наименование
Форма
выпуска
Единица
измерения
Цена
Кол-во
Сумма
ИТОГО:
Адреса и реквизиты Сторон:
Заказчик
_____________________________
(полное наименование)
_____________________________
_____________________________
(адрес)
_____________________________
(телефон, факс)
_____________________________
(Ф.И.О.)
_____________________________
(подпись)
«_____» ____________ _______ г.
МП
Единый дистрибьютор
_____________________________
(полное наименование)
_____________________________
_____________________________
(адрес)
_____________________________
(телефон, факс)
_____________________________
(Ф.И.О.)
_____________________________
(подпись)
«_____» ____________ _______ г.
МП
Приложение № 2 к
Типовому договору закупки
лекарственных средств между
Единым дистрибьютором и
Заказчиком
График поставки
п/п
Торговое
наимено-
вание
Единица
измере-
ния
Общее
коли-
чество
Ежемесячная потребность*
я
н
в
а
р
ь
ф
е
в
р
а
л
ь
м
а
р
т
а
п
р
е
л
ь
м
а
й
и
ю
н
ь
и
ю
л
ь
а
в
г
у
с
т
с
е
н
т
я
б
р
ь
о
к
т
я
б
р
ь
н
о
я
б
р
ь
д
е
к
а
б
р
ь
* - заполняется в зависимости от даты начала поставки. В графах, где поставка не предполагается, проставляется "0" или "-".
Адреса и реквизиты Сторон:
Заказчик
_____________________________
(полное наименование)
_____________________________
_____________________________
(адрес)
_____________________________
(телефон, факс)
_____________________________
(Ф.И.О.)
_____________________________
(подпись)
«_____» ____________ _______ г.
МП
Единый дистрибьютор
_____________________________
(полное наименование)
_____________________________
_____________________________
(адрес)
_____________________________
(телефон, факс)
_____________________________
(Ф.И.О.)
_____________________________
(подпись)
«_____» ____________ _______ г.
МП