Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 2 желтоқсандағы N 1126 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 21 сәуірдегі N 561 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "2009 - 2011 жылдарға арналған "Нұрлы көш" бағдарламасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 2 желтоқсандағы N 1126 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2008 ж., N 45, 514-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген "2009 - 2011 жылдарға арналған "Нұрлы көш" бағдарламасында:
"Бағдарламаның паспорты" деген 1-бөлімде :
"Қаржыландыру көлемі мен көздері" деген жолда:
төртінші абзацта "17 551,5" деген сандар "17 421,5" деген сандармен ауыстырылсын;
бесінші абзацта "85 267,3" деген сандар "85 397,3" деген сандармен ауыстырылсын;
он екінші абзацта "7 207,2" деген сандар "7 207,2*" деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы он төртінші абзацпен толықтырылсын:
"* - Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде 2008 жылы пилоттық жобаларды іске асыруға "Сарыарқа", "Ертіс" және "Оңтүстік" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялар есебінен, олардың жарғылық капиталына аударылған 6 356,6 млн. теңге.";
"Бағдарламаның негізгі бағыттары мен іске асыру тетігі" деген 5-бөлімде :
"Тұрғын үймен қамтамасыз ету" деген 5.3.3-кіші бөлімде :
оныншы абзацта "тұрғын үйді сатып алу кезіндегі алғашқы жарнаға қажетті жинақты" деген сөздер "тұрғын үйді сатып алуға қарыз алу үшін қажетті соманы" деген сөздермен ауыстырылсын;
он төртінші абзацта "Тұрғын үйді сатып алу үшін қажетті алғашқы жарна сомасын" деген сөздер "Тұрғын үйді сатып алуға қарыз алу үшін қажетті соманы" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы он тоғызыншы және жиырмасыншы абзацтармен толықтырылсын:
"Жергілікті атқарушы органдар қаражат көздейді және магистральдық инфрақұрылым объектілерінің құрылысын, салынатын объектілер бойынша Бағдарламаның техникалық-экономикалық негіздемелері мен жобалау-сметалық құжаттамаларын әзірлеуді қамтамасыз етеді және тұрғын үй құрылысы мен инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылым үшін жер учаскелерін бөлуді жүзеге асырады.
2009 жылы осы Бағдарлама шеңберінде 2008 жылы "Сарыарқа", "Ертіс" және "Оңтүстік" ӘКК-тың жарғылық капиталына аударылған қаражат есебінен Бағдарламаға қатысушылар қатарынан 1051 отбасын тұрғын үймен қамтамасыз ету көзделетін пилоттық жобалар Ақмола облысы Көкшетау қаласының Красный Яр ауылында, Шығыс Қазақстан облысының Курчатов қаласында және Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қаласының "Асар" шағын ауданында іске асырылатын болады.";
"Қажетті ресурстар мен қаржыландыру көздері" деген 6-бөлімде :

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 декабря 2008 года № 1126
Постановление Правительства Республики Казахстан от 21 апреля 2009 года № 561
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 2 декабря 2008 года № 1126 "Об утверждении Программы "Нұрлы көш" на 2009 - 2011 годы" (САПП Республики Казахстан, 2008 г., № 45, ст. 514) следующие изменения и дополнения:
в Программе "Нұрлы көш" на 2009 - 2011 годы, утвержденной указанным постановлением:
в разделе 1 . "Паспорт программы":
в строке "Объемы и источники финансирования":
в абзаце четвертом цифры "17 551,5" заменить цифрами "17 421,5";
в абзаце пятом цифры "85 267,3" заменить цифрами "85 397,3";
в абзаце двенадцатом цифры "7 207,2" заменить цифрами "7 207,2*";
дополнить абзацем четырнадцатым следующего содержания:
"* - 6 356,6 млн. тенге за счет социально-предпринимательских корпораций "Сарыарқа", "Ертіс" и "Оңтүстік", перечисленных в 2008 году в их уставный капитал на реализацию пилотных проектов в рамках Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 - 2010 годы.";
в разделе 5 . "Основные направления и механизм реализации Программы":
в подразделе 5.3.3 . "Обеспечение жильем":
в абзаце десятом слова "сбережений, необходимых для первоначального взноса при покупке жилья" заменить словами "необходимой суммы для получения займа на покупку жилья";
в абзаце четырнадцатом слова "суммы первоначального взноса, необходимой для покупки жилья" заменить словами "необходимой суммы для получения займа на покупку жилья";
дополнить абзацами девятнадцатым и двадцатым следующего содержания:
"Местные исполнительные органы предусматривают средства и обеспечивают строительство объектов магистральной инфраструктуры, разработку технико-экономического обоснования и проектно-сметной документации по строящимся объектам Программы и осуществляют отвод земельных участков для строительства жилья и инженерно-коммуникационной инфраструктуры.
В рамках настоящей Программы в 2009 году будут реализованы пилотные проекты в селе Красный Яр города Кокшетау Акмолинской области, городе Курчатов Восточно-Казахстанской области и микрорайоне "Асар" города Шымкент Южно-Казахстанской области, которыми предусматривается обеспечение жильем 1051 семей из числа участников Программы за счет средств СПК "Сарыарқа", "Ертіс" и "Оңтүстік", перечисленных в 2008 году в их уставный капитал.";
в разделе 6 . "Необходимые ресурсы и источники финансирования":

төртінші абзацта "17 551,5" деген сандар "17 421,5" деген сандармен ауыстырылсын";
бесінші абзацта "85 267,3" деген сандар "85 397,3" деген сандармен ауыстырылсын";
он екінші абзацта "7 207,2" деген сандар "7 207,2*" деген сандармен ауыстырылсын:
мынадай мазмұндағы он үшінші абзацпен толықтырылсын:
"* - Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде 2008 жылы пилоттық жобаларды іске асыруға "Сарыарқа", "Ертіс" және "Оңтүстік" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялар есебінен, олардың жарғылық капиталына аударылған 6 356,6 млн. теңге.";
"2009 - 2011 жылдарға арналған Нұрлы көш" бағдарламасын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспары" деген 8-бөлімде :
мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 18-1-жолмен толықтырылсын:
"
18-1.
Пилоттық жобаларды Ақмола облысы Көкшетау қаласының Красный Яр ауылында Шығыс Қазақстан облысының Курчатов қаласында, Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қаласының "Асар" шағын ауданында іске асыру:
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
Еңбекмині (жинақтау), Ақмола облысы, ШҚО, ОҚО әкімдері, "Сарыарқа", "Ертіс", "Оңтүстік" ӘКК (келісім бойынша)
2010 жылғы
қаңтар
- тұрғын үйлер салу;
Еңбекминіне ақпарат
Ақмола облысы, ШҚО, ОҚО әкімдері, "Сарыарқа", "Ертіс" "Оңтүстік" ӘКК (келісім бойынша)
2009 жылғы желтоқсан
2009 ж. - 5084,7
"Сарыарқа", "Ертіс", "Оңтүстік" ӘКК (келісім бойынша)
- инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту
Еңбекминіне ақпарат
Ақмола облысы, ШҚО, ОҚО әкімдері, "Сарыарқа", "Ертіс" "Оңтүстік" ӘКК (келісім бойынша)
2009 жылғы желтоқсан
2009 ж. - 1271,9
"Сарыарқа","Ертіс", "Оңтүстік" ӘКК (келісім бойынша)
";
реттік нөмірі 19-жолдың "жылыжай шаруашылығын дамыту" деген абзацының 4-бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"ОҚО әкімі, "Оңтүстік" ӘКК (келісім бойынша)";
"оның ішінде" деген жолдағы "17 551,5" деген сандар "17 421,5" деген сандармен ауыстырылсын;
"республикалық бюджет" деген жолдағы "85 267,3" деген сандар "85 397,3" деген сандармен ауыстырылсын;
"басқа көздерден ("Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ, ӘКК)" деген жолдағы "7 207,2" деген сандар "7 207,2**" деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"** - Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008 - 2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасы шеңберінде 2008 жылы пилоттық жобаларды іске асыруға "Сарыарқа", "Ертіс" және "Оңтүстік" әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялар есебінен, олардың жарғылық капиталына аударылған 6 356,6 млн. теңге.".
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                           К.Мәсімов

в абзаце четвертом цифры "17 551,5" заменить цифрами "17 421,5";
в абзаце пятом цифры "85 267,3" заменить цифрами "85 397,3";
в абзаце двенадцатом цифры "7 207,2" заменить цифрами "7 207,2*";
дополнить абзацем тринадцатым следующего содержания:
"* - 6 356,6 млн. тенге за счет социально-предпринимательских корпораций "Сарыарқа", "Ертіс" и "Оңтүстік", перечисленных в 2008 году в их уставный капитал на реализацию пилотных проектов в рамках Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 - 2010 годы.";
в разделе 8 . "План мероприятий по реализации Программы "Нұрлы көш" на 2009-2011 годы":
дополнить строкой, порядковый номер 18-1, следующего содержания:
«
18-1.
Реализация
пилотных
проектов в
селе. Красный
Яр города
Кокшетау
Акмолинской
области, в
городе
Курчатов
Восточно-
Казахстанской
области,
микрорайоне
«Асар» города
Шымкент Южно-
Казахстанской
области:
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
МТСЗН
(созыв),
акимы
Акмолинской
области,
ВКО, СПК
«Сарыарқа»,
«Ертіс»,
«Оңтүстік»
(по согла-
сованию)
Январь
2010
год
- строитель-
ство жилья;
Информация в
МТСЗН
акимы
Акмолинской
области,
ВКО, ЮКО,
СПК
«Сарыарқа»,
«Ертіс»,
«Оңтүстік»
(по согла-
сованию)
Декабрь
2009
год
2009 г.
-
5 084,7
СПК
«Сарыар-
қа»,
«Ертіс»,
«Оңтүс-
тік» (по
согласо-
ванию)
- развитие
инженерно-
коммуникаци-
онной
инфраструктуры
Информация в
МТСЗН
акимы
Акмолинской
области,
ВКО, ЮКО,
СПК
«Сарыарқа»,
«Ертіс»,
«Оңтүстік»
(по согла-
сованию)
Декабрь
2009
год
2009 г.
-
1 271,9
СПК
«Сарыар-
қа»,
«Ертіс»,
«Оңтүс-
тік» (по
согласо-
ванию)
»;
графу 4 абзаца "развитие тепличного хозяйства" строки, порядковый номер 19, изложить в следующей редакции:
"аким ЮКО, СПК "Оңтүстік" (по согласованию)";
в строке "В том числе:" цифры "17 551,5" заменить цифрами "17 421,5";
в строке "республиканский бюджет:" цифры "85 267,3" заменить цифрами "85 397,3";
в строке "из других источников (АО "ФНБ "Самрук-Казына", СПК)" цифры "7 207,2" заменить цифрами "7 207,2**";
дополнить абзацем следующего содержания:
"** 6 356,6 млн. тенге за счет социально-предпринимательских корпораций "Сарыарқа", "Ертіс" и "Оңтүстік", перечисленных в 2008 году в их уставный капитал на реализацию пилотных проектов в рамках Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008 - 2010 годы.".
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов