Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 6 мамырдағы N 633 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
1) "Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Экономиканы және қаржы жүйесін тұрақтандыру жөніндегі 2009 - 2010 жылдарға арналған бірлескен іс-қимыл жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 25 қарашадағы N 1085 қаулысында :
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Экономиканы және қаржы жүйесін тұрақтандыру жөніндегі 2009 - 2010 жылдарға арналған бірлескен іс-қимыл жоспарында:
"Шағын және орта бизнесті қолдау" деген бөлімде:
тақырыбы "бизнесті" деген сөзден кейін ", ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу және тамақ өнімдерін өндіру ұйымдарын" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы үшінші абзацпен толықтырылсын:
"Азық-түлік нарығындағы проблемаларды шешу үшін және отандық тамақ өнімдерін өндірушілерді қолдау мақсатында бөлінетін 30 % шеңберіндегі қаражат ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу және тамақ өнімдерін ендіру жөніндегі жобаларды қаржыландыруға жіберілетін болады. Бұл ретте ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеуді және тамақ өнімдерін өндіруді жүзеге асыратын көрсетілген қарыз алушылар тек қана шағын және орта бизнес субъектілеріне жатқызылмауы мүмкін.";
2) "Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен бақылау агенттігінің Экономиканы және қаржы жүйесін жоспарын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 13 қаңтардағы N 6 қаулысында :
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің және Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Экономиканы және қаржы жүйесін тұрақтандыру жөніндегі 2009 - 2010 жылдарға арналған бірлескен іс-қимыл жоспарын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарында:
"IV. Шағын және орта бизнесті қолдау" деген бөлімде:
тақырыбы "бизнесті" деген сөзден кейін ", ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу және тамақ өнімдерін өндіру ұйымдарын" деген сөздермен толықтырылсын;
бүкіл мәтін бойынша "шағын және орта бизнесті" деген сөздерден кейін "және ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу және тамақ өнімдерін өндіру ұйымдарын" деген сөздермен толықтырылсын;
"ШОБ" деген аббревиатурадан кейін "және АШӨҚӨжТӨӨК" деген сөздермен толықтырылсын;
реттік нөмірі 1-жол мынадай мазмұндағы екінші сөйлеммен толықтырылсын:
"Азық-түлік нарығындағы проблемаларды шешу үшін және отандық тамақ өнімдерін өндірушілерді қолдау мақсатында, бөлінетін 30 % шеңберіндегі қаражат ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу және тамақ өнімдерін өндіру жөніндегі жобаларды қаржыландыруға жіберілетін болады. Бұл ретте ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеуді және тамақ өнімдерін өндіруді жүзеге асыратын көрсетілген қарыз алушылар тек қана шағын және орта бизнес субъектілеріне жатқызылмауы мүмкін.";
"V. 30 корпоративтік көшбасшы бағдарламасын іске асырудың екінші бағытын іске асыру" деген бөлім осы қаулыға қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

О внесении дополнений и изменений в некоторые решения Правительства Республики Казахстан
Постановление Правительства Республики Казахстан от 6 мая 2009 года № 633
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения и изменения:
1) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 25 ноября 2008 года № 1085 «О Плане совместных действий Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан и Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций по стабилизации экономики и финансовой системы на 2009 - 2010 годы»:
в Плане совместных действий Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан и Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций по стабилизации экономики и финансовой системы на 2009 - 2010 годы, одобренном указанным постановлением:
в разделе «Поддержка малого и среднего бизнеса»:
заголовок дополнить словами «, организаций по переработке сельскохозяйственной продукции и производству продуктов питания»;
дополнить абзацем третьим следующего содержания:
«Для решения проблем на продовольственном рынке и в целях поддержки отечественных товаропроизводителей продуктов питания, в рамках выделяемых средств 30 % будут направлены на финансирование проектов по переработке сельскохозяйственной продукции и производству продуктов питания. При этом, указанные заемщики, осуществляющие переработку сельскохозяйственной продукции и производство продуктов питания, могут относиться не только к субъектам малого и среднего бизнеса.»;
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 13 января 2009 года № 6 «Об утверждении Плана мероприятий по реализации Плана совместных действий Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан и Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций по стабилизации экономики и финансовой системы на 2009 - 2010 годы»:
в Плане мероприятий по реализации Плана совместных действий Правительства Республики Казахстан, Национального Банка Республики Казахстан и Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций по стабилизации экономики и финансовой системы на 2009 - 2010 годы, утвержденном настоящим постановлением:
в разделе «IV. Поддержка малого и среднего бизнеса»:
заголовок дополнить словами «, организаций по переработке сельскохозяйственной продукции и производству продуктов питания»;
по всему тексту раздела после слов «малого и среднего бизнеса» дополнить словами «и организаций по переработке сельскохозяйственной продукции и производству продуктов питания»;
после аббревиатуры «МСБ» дополнить словами «и ППСХПиППП»;
строку, порядковый номер 1, дополнить предложением вторым следующего содержания:
«Для решения проблем на продовольственном рынке и в целях поддержки отечественных товаропроизводителей продуктов питания, в рамках выделяемых средств 30 % будут направлены на финансирование проектов по переработке сельскохозяйственной продукции и производству продуктов питания. При этом указанные заемщики, осуществляющие переработку сельскохозяйственной продукции и производство продуктов питания, могут относиться не только к субъектам малого и среднего бизнеса.»;
раздел «V. Реализация второго направления реализации программы «30 корпоративных лидеров» изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему постановлению;

"VI. Инновациялық, индустриялық және инфрақұрылымдық жобаларды іске асыру" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 10, 11, 12, 13, 14-жолдармен толықтырылсын:
"
Р/с
N
Іс-шараның атауы
Жауапты орындаушылар
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
10.
Көксарай су қоймасын, басқа ирригациялық құрылыстарды салуды жалғастыру
ТЖМ, АШМ
Қазақстан Республикасының Үкіметіне және Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
2009 жылғы желтоқсан
11.
Атырау облысында алғашқы біріктірілген газ-химия кешенін салуды бастау
ЭМРМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ
Қазақстан Республикасының Үкіметіне және Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
2009 - 2011 жылдар шілде, қаңтар
12.
Мойнақ СЭС-ін салу, Екібастұз ҚТЭС-2 кеңейту және қайта жаңарту және Балқаш ЖЭС-ін салу
ЭМРМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ
Қазақстан Республикасының Үкіметіне және Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
2009 - 2011 жылдар шілде, қаңтар
13.
"Батыс Еуропа - Батыс Қытай" автожол транзит дәлізін қайта жаңарту
ККМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ, Алматы, Жамбыл, Оңтүстік Қазақстан, Қызылорда, және Ақтөбе облыстарының әкімдіктері
Қазақстан Республикасының Үкіметіне және Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
Жыл сайын, 2009 - 2011 жылдар желтоқсан
14.
Атырау, Шымкент, Павлодар мұнай өңдеу зауыттарын қайта жаңарту және жаңғырту
ЭМРМ, "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ
Қазақстан Республикасының Үкіметіне және Президентінің Әкімшілігіне ақпарат
2009 жылғы 15 шілде, 2010 жылғы
15 қаңтар
";
"VII. Агроөнеркәсіптік кешенді дамыту" деген бөлім мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 2.6., 2.7., 2.8., 2.9., 2.10., 2.11., 2.12-жолдармен толықтырылсын:
"
Р/с
N
Іс-шараның атауы
Жауапты орындаушылар
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
2.6.
Ауыл шаруашылығы тауарларын өндірушілерді және қайта өңдеу саласын барынша біріктіру мақсатында мемлекеттік қолдау тетіктерін жетілдіру
АШМ, ЭБЖМ
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
2009 жылғы маусым
2.7.
Жүйелі мемлекеттік қолдау шараларын көрсету жолымен соя мен жүгері егіс алқаптарын кеңейту
АШМ, "Жетісу", "Оңтүстік" ӘКК" АҚ (келісім бойынша), Алматы, Жамбыл, Оңтүстік Қазақстан облыстарының әкімдіктері
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
2009 жылғы шілде
2.8.
Жұмыс істеп тұрған соя мен жүгері өңдеу зауыттарының қуатын арттыру
АШМ, "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша), "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдіктері
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
2010 жылғы қазан
2.9.
Астықты тереңдете өңдеудің қосылған құны жоғары тауарларын өндіру қуаттарын арттыру
АШМ, "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша), "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша)
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
2010 жылғы қыркүйек

раздел «VI. Реализация инновационных, индустриальных и инфраструктурных проектов» дополнить строками, порядковые номера 10, 11, 12, 13, 14, следующего содержания:
«
п/п
Наименование мероприятия
Ответственные
исполнители
Форма завершения
Срок
исполнения
10.
Продолжение строительства
Коксарайского водохранилища,
других ирригационных
сооружений
МЧС, МСХ
Информация в
Правительство и
Администрацию
Президента
Республики
Казахстан
Декабрь
2009 года
11.
Начало строительства первого
интегрированного
газохимического комплекса в
Атырауской области
МЭМР, АО «ФНБ
«Самрук-Казына»
Информация в
Правительство и
Администрацию
Президента
Республики
Казахстан
Июль, январь
2009 - 2011
гг.
12.
Строительство Мойнакской
ГЭС, расширение и
реконструкция Экибастузской
ГРЭС-2 и строительство
Балхашской ТЭС
МЭМР, АО «ФНБ
«Самрук-Казына»
Информация в
Правительство и
Администрацию
Президента
Республики
Казахстан
Июль, январь
2009 - 2011
гг.
13.
Реконструкция автодорожного
транзитного коридора «Западная
Европа - Западный Китай»
МТК, АО «ФНБ
«Самрук-Казына»,
акиматы
Алматинской,
Жамбылской,
Южно-Казахстанс-
кой, Кызылор-
динской,
Актюбинской
областей
Информация в
Правительство и
Администрацию
Президента
Республики
Казахстан
Ежегодно,
декабрь
2009 - 2011
гг.
14.
Реконструкция и модернизация
Атырауского, Шымкентского,
Павлодарского
нефтеперерабатывающих заводов
МЭМР, АО «ФНБ
«Самрук-Казына»
Информация в
Правительство и
Администрацию
Президента
Республики
Казахстан
15 июля
2009 года,
15 января
2010 года
»;
раздел «VII. Развитие агропромышленного комплекса» дополнить строками, порядковые номера 2.6., 2.7., 2.8., 2.9., 2.10., 2.11., 2.12., следующего содержания:
«
п/п
Наименование мероприятия
Ответственные
исполнители
Форма завершения
Срок
исполнения
2.6
Совершенствование механизмов
государственной поддержки с
целью максимальной интеграции
сельхозтоваропроизводителей и
сферы переработки
МСХ, МЭБП
Предложения в
Правительство
Республики
Казахстан
Июнь
2009 года
2.7
Расширение посевных площадей
сои и кукурузы путем оказания
системных мер государственной
поддержки
МСХ, АО «СПК
«Жетісу»,
«Оңтүстік» (по
согласованию),
акиматы
Алматинской,
Жамбылской,
Южно-Казахстанс-
кой областей
Отчет в
Правительство
Республики
Казахстан
Июль
2009 года
2.8
Увеличение мощностей
действующих заводов по
переработке сои и кукурузы
МСХ, АО «НУХ
«КазАгро» (по
согласованию),
АО «ФНБ «Самрук-
Казына» (по
согласованию),
акиматы
г. Алматы и
Алматинской
областей
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
Октябрь
2010 года
2.9
Увеличение мощностей по
производству товаров глубокой
переработки зерна с высокой
добавленной стоимостью
МСХ, АО «НУХ
«КазАгро» (по
согласованию),
АО «ФНБ «Самрук-
Казына» (по
согласованию)
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
Сентябрь
2010 года

2.10.
Ауыл шаруашылығы, оның ішінде жеміс-көкөніс өнімін қайта өңдеу кәсіпорындарының техникалық және технологиялық жабдықтарын жаңғыртуды жүзеге асыру
АШМ, "ҚазАгро" ҰБХ" АҚ (келісім бойынша), "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ (келісім бойынша), Алматы қаласының және Алматы облысының әкімдіктері
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ақпарат
2010 жылғы наурыз
2.11.
Тауарлық балық өсіруді және аква дақылдарды дамытуды мемлекеттік ынталандыру және қолдау тетіктерін әзірлеу
АШМ
Қазақстан Республикасының Үкіметіне ұсыныстар
2009 жылғы маусым
2.12.
Балық аулау, балық өсіру кәсіпорындары мен балықты қайта өңдеу кәсіпорындары арасындағы тігінен біріктірілген байланыстарды дамыту
АШМ, облыстардың әкімдіктері
Қазақстан Республикасының Үкіметіне есеп
жыл сайын, жыл қорытындылары бойынша
";
"Ескертпе: аббревиатуралардың толық жазылуы" мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"АШӨҚӨжТӨӨК - ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу және тамақ өнімдерін өндіру кәсіпорны";
3) "Шағын және орта кәсіпкерлік субъектілерін қолдау және жылжымайтын мүлік нарығындағы ахуалды тұрақтандыру жөніндегі кейбір шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 13 ақпандағы N 148 қаулысында :
көрсетілген қаулымен мақұлданған "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы, "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы және екінші деңгейдегі банктер арасындағы кейіннен шағын және орта кәсіпкерлік субъектілеріне кредит беру үшін қаражатты екінші деңгейдегі банктерде орналастыру туралы бас келісімде:
"Орналастырылған қаражатты беру шарттары және оны өтеу тәртібі" деген 3-бөлімнің 11-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"11. Осы Келісімде көзделген ақшаның 30 %-ы мөлшеріндегі қаражат ауыл шаруашылығы өнімдерін қайта өңдеу және тамақ өнімдерін өндіру жөніндегі жобаларды қаржыландыруға жіберіледі";
2. "Самұрық-Қазына" ұлттық әл-ауқат қоры" акционерлік қоғамы осы қаулыдан туындайтын шараларды қабылдасын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 6 мамырдағы
N 633 қаулысына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 13 қаңтардағы
N 6 қаулысымен
бекітілген
Р/с
N
Іс-шараның атауы
Жауапты орындаушылар
Аяқтау нысаны
Орындау мерзімі
1
2
3
4
5
V. "Қазақстанның 30 корпоративтік көшбасшысы" бағдарламасының екінші бағытын іске асыру
Тетіктері: жобаларды іске асыру мынадай бағыттарда жүзеге асырылатын болады:
астықты тереңдете қайта өңдеуді дамыту;
ет пен сүтті қайта өңдеу;
балық шаруашылығын және балық өнімін қайта өңдеуді дамыту;
жеміс-көкөніс өнімдерін қайта өңдеу және басқалары
Осы бағыттардағы іске асырылатын жобаларға мемлекеттік қолдаудың мынадай түрлері көрсетілетін болады:
инвестициялық жобаны іске асыруды, инфрақұрылымды салуды, ілеспе өндірістерді дамытуды қаржылай қолдау;
институционалдық қолдау (заңнаманы өзгерту, жер және жер қойнауын пайдалануға құқықтар беру, еңбек ресурстарын дамыту және ҒЗТКЖ).
Үйлестіру тұрғысынан алып қарағанда "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ және әлеуметтік кәсіпкерлік корпорациялар осы бағыттың негізгі операторлары болып табылады.
Осы бағыттағы жобалар бойынша инфрақұрылымдар салуды қаржыландыру тікелей бюджеттік бағдарламалар әкімшілері (жергілікті атқарушы органдар) арқылы республикалық бюджет қаражаты есебінен және/немесе республикалық бюджеттен капиталдандыруға бөлінетін қаражат есебінен "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ-ның еншілес ұйымдары жүзеге асыратын болады.
Инвестициялық жобаны сыртқы инфрақұрылымға байланыстырмай қаржыландыру "Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ-ның еншілес ұйымдары және әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялар арқылы қарыз қаражаты және/немесе капиталдандыруға және/немесе бюджет қарызы түрінде бөлінетін республикалық бюджет қаражаты есебінен жүзеге асырылуы мүмкін.
1.
Ықпалдасқан, өзара байланысты және ілеспе өндірістер кешенін құру үшін мастер-жоспарлар әзірлеу бойынша мемлекеттік тапсырысты орындауға қаражат бөлу
ЭБЖМ
Үкімет қаулысы
2009 жылғы сәуір
2.
Ықпалдасқан, өзара байланысты және ілеспе өндірістер кешенін құру үшін мастер-жоспарлар әзірлеу
"Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ұлттық Банкінің жанындағы Ұлттық талдамалық орталық" АҚ
мастер-жоспарлар
2009 жылғы қазан
3.
Жобаларды іске асыру үшін қажетті жер учаскелерін бөлу, инфрақұрылыммен қамтамасыз ету
Облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері, ӘКК
Үкіметке ақпарат
2009 жылғы маусым
4.
Мастер-жоспарларды Қазақстан Республикасының экономикасын жаңғырту мәселелері жөніндегі мемлекеттік комиссияның қарауына енгізу
ЭБЖМ, "Қазақстан Республикасының Үкіметі мен Ұлттық Банкінің жанындағы Ұлттық талдамалық орталық" АҚ
Мемлекеттік комиссия шешімі
2009 жылғы қараша
5.
Жобаларды іске асыруға конкурс жариялау
"Самұрық-Қазына" АҚ, ӘКК
БАҚ-қа ақпарат
2009 жылғы қараша
6.
Жобаларды іске асырудың басталуы
"Самұрық-Қазына" ҰӘҚ" АҚ, ӘКК, АШМ, "ҚазАгро" АҚ
Үкіметке ақпарат
2010 жылғы қаңтар
Ескертпе:
аббревиатуралардың толық жазылуы:
ЭБЖМ              - Қазақстан Республикасы Экономика және
бюджеттік жоспарлау министрлігі
АШМ               - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы
министрлігі
"Самұрық-Қазына"  - "Самұрық-Қазына" Ұлттық әл-ауқат қоры"
ҰӘҚ" АҚ             акционерлік қоғамы
"ҚазАгро" ҰБХ"    - "ҚазАгро" Ұлттық басқарушы холдингі"
АҚ                  акционерлік қоғамы
ӘКК               - әлеуметтік-кәсіпкерлік корпорациялар

2.10
Осуществление модернизации
технического и
технологического оборудования
предприятий по переработке
сельскохозяйственной
продукции, в том числе
плодоовощной
МСХ, АО «НУХ
«КазАгро» (по
согласованию),
АО «ФНБ «Самрук-
Казына» (по
согласованию),
акиматы
г. Алматы и
Алматинской
областей
Информация в
Правительство
Республики
Казахстан
Март
2010 года
2.11
Разработка механизмов
государственного
стимулирования и поддержки по
развитию товарного рыбоводства
и аквакультуры
МСХ
Предложения в
Правительство
Республики
Казахстан
Июнь
2009 года
2.12
Развитие вертикально-
интегрированных связей между
предприятиями рыболовства,
рыбоводства и предприятиями по
переработке рыбы
МСХ, акиматы
областей
Отчет в
Правительство
Республики
Казахстан
Ежегодно, по
итогам года
»;
«Примечание: расшифровка аббревиатур» дополнить строкой следующего содержания:
«ППСХПиППП - предприятие по переработке сельскохозяйственной продукции и производству продуктов питания»;
3) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 13 февраля 2009 года № 148 «О некоторых мерах по решению проблем на рынке недвижимости и поддержке субъектов малого и среднего предпринимательства»:
в Генеральном соглашении между акционерным обществом «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына», акционерным обществом «Фонд развития предпринимательства «Даму» и банками второго уровня о размещении средств в банках второго уровня для последующего кредитования субъектов малого и среднего предпринимательства, одобренном указанным постановлением:
пункт 11 раздела 3 «Условия предоставления и порядок погашения размещенных средств» изложить в следующей редакции:
«11. Средства в размере 30 % от денег, предусмотренных настоящим Соглашением, направляются на финансирование проектов по переработке сельскохозяйственной продукции и производству продуктов питания.».
2. Акционерному обществу «Фонд национального благосостояния «Самрук-Казына» принять меры, вытекающие из настоящего постановления.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 6 мая 2009 года № 633
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 13 января 2009 года № 6
п/п
Наименование мероприятия
Ответствен-
ные
исполнители
Форма завершения
Сроки
исполнения
1
2
3
4
5
V. Реализация второго направления Программы «30 корпоративных лидеров Казахстана»
Механизмы: реализация проектов будет осуществляться в следующих направлениях:
развитие глубокой переработки зерна;
переработка мяса и молока;
развитие рыбоводства и переработка рыбной продукции;
переработка плодоовощной продукции и др.
Реализуемым в данных направлениях проектам будут оказаны следующие виды
государственной поддержки:
финансовая поддержка на реализацию инвестиционного проекта, строительство
инфраструктуры, развитие сопутствующих производств;
институциональная поддержка (изменение законодательства, предоставление земли и
прав на недропользование, развитие трудовых ресурсов и НИОКР).
Операторами данного направления с точки зрения координации будут являться
АО «ФНБ «Самрук-Казына» и социально-предпринимательские корпорации.
Финансирование строительства инфраструктуры по проектам в данном направлении будет
осуществляться напрямую через администраторов бюджетных программ (местные
исполнительные органы) за счет средств республиканского бюджета и/или дочерними
организациями АО «ФНБ «Самрук-Казына», выделяемых из республиканского бюджета на
капитализацию.
Финансирование инвестиционного проекта без привязки к внешней инфраструктуре может
осуществляться через дочерние организации АО «ФНБ «Самрук-Казына» и
социально-предпринимательские корпорации за счет заемных средств и/или средств
республиканского бюджета, выделяемых на капитализацию и/или в виде бюджетного
займа.
1
2
3
4
5
1.
Выделение средств на
выполнение государственного
задания по разработке
мастер-планов для создания
комплекса интегрированных
взаимосвязанных и
сопутствующих производств
МЭБП
Постановление
Правительства
Апрель
2009 года
2.
Разработка мастер-планов
для создания комплекса
интегрированных,
взаимосвязанных и
сопутствующих производств
АО «Нацио-
нальный
аналитичес-
кий центр
при Прави-
тельстве и
Националь-
ном Банке
Республики
Казахстан»
мастер-планы
Октябрь
2009 года
3.
Выделение необходимых
земельных участков для
реализации проектов,
обеспечение инфраструктурой
Акиматы
областей,
гг. Астаны
и Алматы,
СПК
Информация в
Правительство
Июнь
2009 года
4.
Внесение мастер-планов на
рассмотрение
Государственной комиссии
по вопросам модернизации
экономики Республики
Казахстан
МЭБП, АО
«Националь-
ный анали-
тический
центр при
Правитель-
стве и
Националь-
ном Банке
Республики
Казахстан»
Решение Государственной
комиссии
Ноябрь
2009 года
5.
Объявление конкурса на
реализацию проектов
АО «ФНБ
«Самрук-
Казына»,
СПК
Информация в СМИ
Ноябрь
2009 года
6.
Начало реализации проектов
АО «ФНБ
«Самрук-
Казына»,
СПК, МСХ,
АО «НУХ
«КазАгро»
Информация в
Правительство
Январь
2010 года
Примечание :
расшифровка аббревиатур :
МЭБП                 - Министерство экономики и бюджетного
планирования Республики Казахстан
МСХ                  - Министерство сельского хозяйства Республики
Казахстан
АО "ФНБ              - акционерное общество "Фонд национального
"Самрук-Казына"        благосостояния "Самрук-Казына"
АО "НУХ              - акционерное общество "Национальный управляющий
"КазАгро"              холдинг "КазАгро"
СПК                  - социально-предпринимательские корпорации