Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 1212 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 1 маусымдағы N 807 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің 2009 - 2011 жылдарға арналған стратегиялық жоспары туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 23 желтоқсандағы N 1212 қаулысына мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің 2009 - 2011 жылдарға арналған стратегиялық жоспарында:
"Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі қызметінің стратегиялық бағыттары, мақсаттары мен міндеттері" деген 3-бөлім осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
"Бюджеттік бағдарламалар" деген 6-бөлім осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                    К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 1 маусымдағы
N 807 қаулысына
1-қосымша
3. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі қызметінің
стратегиялық бағыттары, мақсаттары мен міндеттері
Атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
1-ші жыл (есеп)
2-ші жыл (ағымдағы жоспар)
1-ші жыл
2-ші жыл
3-ші жыл
1-стратегиялық бағыт. Қазақстан Республикасының егемендігі мен қауіпсіздігін дипломатиялық жолдармен қамтамасыз ету, жаһандық және өңірлік қауіпсіздікті сақтау
1-мақсат. Мемлекеттік шекараны делимитациялау және демаркациялау
Мақсатты индикатор: Өзбекстан Республикасымен және Түрікменстанмен мемлекеттік шекараны халықаралық-құқықтық ресімдеуді аяқтау;
Қырғыз Республикасымен мемлекеттік шекараның өту сызығының 90% жергілікті жерге бекітіп беру;
Ресей Федерациясымен мемлекеттік шекараның өту сызығының 30% жергілікті жерге бекітіп беру
1-міндет. Өзбекстан Республикасымен және Түрікменстанмен құрлықтағы мемлекеттік шекараны демаркациялауды аяқтау
Мемлекеттік шекара сызығы өтуінің хаттама-сипаттамаларын, демаркациялық карталарды, Өзбекстан Республикасымен және Турікменстанмен шекаралық белгілер хаттамаларын даярлау
Құжаттар пакеті
2
шекаралық белгілердің координаттар және биіктік каталогын, Өзбекстан Республикасымен және Түрікменстанмен шекара белгілері бағаналарының өзара орналастыру сызбасын, Өзбекстан Республикасымен аралдардың тиесілілігі кестелерін даярлау
Құжаттар пакеті
2
Өзбекстан Республикасымен және Түрікменстанмен демаркациялау туралы шарттарды жасасу
Құжаттар пакеті
2
2-міндет. Өзбекстан Республикасымен және Түрікменстанмен демаркациялау туралы шарттарды жасасу
Жергілікті жерлерге мемлекеттік шекараның өту сызығын бекіту
шекараның жалпы ұзындығының %-ы
10
10
10
3-міндет. Қазақстан-Қырғыз мемлекеттік шекарасында демаркациялау жұмыстарын жүргізу
Жергілікті жерлерге мемлекеттік шекараның ету сызығын бекіту шекараның жалпы ұзындығының
шекараның жалпы ұзындығының %-ы
30
30
30
2-мақсат. Каспий теңізін тиімді пайдалану мақсатында оның құқықтық мәртебесін реттеу
Мақсатты индикатор: Каспий теңізінің мәртебесіне байланысты халықаралық шарттардың жобаларын әзірлеу мен келісу
1-міндет. Каспий теңізінің құқықтық мәртебесі туралы конвенцияның жобасын келісу
Каспий теңізінің құқықтық мәртебесі туралы конвенцияны әзірлеу жөніндегі Арнаулы жұмыс тобының отырыстары
Отырыстар саны
5-ке дейін
5-ке дейін
5-ке дейін
3-мақсат. Ғаламдық және өңірлік қауіпсіздік жүйелерінің тиімділігін арттыру
Мақсатты индикатор: Жергілікті жанжалдар туындауы қауіпін азайту.
Шанхай Ынтымақтастық Ұйымы мен Ұжымдық қауіпсіздік шарты ұйымының шеңберлерінде өзара іс-қимыл жасау арқылы қауіпсіздікті қамтамасыз ету тетіктерін іске асыру, АӨСШК сенімділік шаралары каталогын орындау
1-міндет. Азиядағы өзара іс-тетіктерін пайдаланып, Азияда қимыл мен сенім шаралары жөніндегі кеңестің (АӨСШК) сенім мен ынтымақтастық кеңістігін құру
Сенім шаралары жөніндегі мынадай құжаттарды қабылдау:
Есірткінің заңсыз айналымына қарсы күрес жөніндегі тұжырымдамалары;
Құжаттар пакеті
2
Жаңа сын-қатерлер мен қауіптерге қарсы тұру жөніндегі іс-қимыл жоспары
Туризм саласындағы ынтымақтастық тұжырымдамалары;
Құжаттар пакеті
5
Шағын және орта кәсіпкерлік саласындағы ынтымақтастық тұжырымдамалары;
Қауіпсіз және тиімді көлік дәліздері жүйесін дамыту жөніндегі ынтымақтастық тұжырымдамалары;
АӨСШК ІІІ Саммитінің қорытынды саяси құжаты
Ақпараттық технологиялар мен энергетикалық қауіпсіздік саласындағы ынтымақтастық тұжырымдамалары;
Құжаттар пакеті
3
Төтенше жағдайларды, табиғи апаттарды, дағдарыстар мен су ресурстарын басқару мәселелері жөніндегі ынтымақтастық тұжырымдамалары;
Экологиялық проблемалар жөніндегі ынтымақтастық тұжырымдамалары
2-міндет. Шанхай Ынтымақтастық Ұйымы (ШЫҰ) кеңістігінде қыр көрсетулер мен қауіпсіздік қауіп-қатерлеріне бірлесіп қарсы тұру
Өңірде бейбітшілікке, қауіпсіздікке және тұрақтылыққа қауіп төндіретін ахуалдарға бірлесіп әрекет жасау туралы мынадай құжаттарды қабылдау:
ШЫҰ шеңберінде терроризмге қарсы құрылымдар үшін кадрлар даярлау туралы келісім
Құжаттар пакеті
1
ШЫҰ терроризмге қарсы конвенциялары;
Құжаттар пакеті
3
ШЫҰ-ның қару-жарақтың оқ-дәрінің және жарылғыш заттардың заңсыз айналымына қарсы күрестегі ынтымақтастық туралы келісімі;
ШЫҰ-ға мүше мемлекеттердің терроризмге қарсы бірлескен оқу-жаттығуларын ұйымдастыру мен өткізу тәртібі туралы келісімі
ШЫҰ-ның өңірдегі бейбітшілікке, қауіпсіздікке және тұрақтылыққа қауіп төндіретін ахуалға қарсы бірлесе әрекететутуралы шарттары
Құжаттар пакеті
3-міндет. ҰҚШҰ-ға мүше мемлекеттердің саяси және әскери ынтымақтастығы тетіктерін жетілдіру
Ұйымның коалицйялық әскери құрылысы жоспарын іске асыру шеңберінде ҰҚШҰ-ның 2010 жылға дейінгі кезеңге және одан арғы болашаққа арналған құжаттарын қабылдау;
Құжаттар пакеті
1
ҰҚШҰ-ның шұғыл әрекет етудің ұжымдық күшін (ШӘҰК)құру
4-міндет. Қазақстанға ғаламдық дінаралық диалогты дамыту орталықтарының бірі мәртебесін бекіту
2009 жылы Әлемдік және дәстүрлі діндер жетекшілерінің Үшінші Съезінің қорытынды құжаттарын қабылдау.
Құжаттар пакеті
1
1
Қазақстан бастамашылығы бойынша БҰҰ Бас Ассамблеясы қабылдаған "2010 жылды мәдениеттердің халықаралық жақындасу жылы деп жариялау" туралы қарарын іске асыру жөніндегі іс-шаралар жоспарын 2009 жылы қабылдау және 2011 жылы орындау.
Қазақстанға әлемдік дінаралық диалог орталықтарының бірі мәртебесін бекітіп беру
2-стратегиялық бағыт. Қазақстан Республикасының шетел мемлекеттерімен және халықаралық ұйымдармен өзара іс-қимылының тиімділігін көтеру
1-мақсат. "Еуропаға жол" мемлекеттік бағдарламасын іске асыру
Мақсатты индикатор: Еуропалық елдермен жыл сайынғы тауар айналымын 10% ұлғайту үшін қолайлы жағдайлар жасау.
Жыл сайын мемлекеттер және үкіметтер басшылары деңгейінде 5 сапармен алмасу (халықаралық іс-шаралар кестесіне сәйкес), жетекші еуропалық елдермен әріптестік туралы келісімдерге (стратегиялық әріптестік, болашаққа бағытталған әріптестік және т.б.) қол қою (2009-2011 жж.).
Қазақстан Республикасының еуропа құрылығындағы мүдделерін ілгерілету, демократиясы серпінді даму үстіндегі және еуропалық инвесторлар үшін перспективалы нарығы бар ел ретінде Қазақстанның имиджін нығайту
1-міндет. Еуропалық елдермен технологиялық салада ынтымақтастықты кеңейту
еуропалық елдермен өнеркәсіп саласындағы технологиялық ынтымақтастық туралы келісім жасасу;
Құжаттар пакеті
1
1
1
қазақстандық технология трансферті жүйесінің еуропалық технология трансферті жүйесіне енуі;
био-және нанотехнологиялық саласында, әр түрлі салаларда бірлескен зерттеулер жүргізу
2-міндет. Еуропалық елдермен энергетикалық салада ынтымақтастықты кеңейту
Еуропа елдерінен отын-энергетика кешенінің инфрақұрылымдық объектілерін сатып алу мүмкіндіктерін қарастыру
Құжаттар пакеті
1
1
1
3-міндет. Еуропалық елдермен көлік және коммуникация саласында ынтымақтастықты кеңейту
ЕО-мен қазақстан және панъеуропалық көліктік жүйелерінің түйісуі контексінде көліктік жүйелерді дамыту жөніндегі өзара түсіністік туралы меморандумға қол қою
Құжаттар пакеті
1
4-міндет. Еуропалық елдермен техникалық реттеу мен метрология саласында ынтымақтастықты кеңейту
ЕО елдерінің талаптарына сәйкес келетін техникалық регламенттер қабылдау;
Құжаттар пакеті
1
1
ЕО елдерінің талаптарына сәйкес келетін үйлесімді стандарттар қабылдау;
ЕО елдерінің талаптарына сәйкес келетін сынақ және өлшеу зертханаларын аккредиттеу;
ұлттық эталондық базаның еуропалық үлгілерге сәйкестігіне қол жеткізу
Стандарттау және аккредиттеу жөніндегі халықаралық ұйымдарға, соның ішінде Еуропалық стандарттау жөніндегі комитетке (СЕN), Халықаралық Аккредиттеу жөніндегі ұйымға (ІLАС), Аккредиттеу жөніндегі халықаралық форумға (ІАF) кіру
Құжаттар пакеті
1
5-міндет. Шағын және орта бизнес саласында сауда-экономикалық ынтымақтастықты дамыту
Қазақстанның ЕО-ның жыл сайынғы халықаралық көрмелеріне келесі қатысуымен қазақстандық тауарларды экспорттық ілгерілету үшін жағдай жасау мақсатында Еуропа нарықтарына талдау жүргізу
Құжаттар пакеті
1
6-міндет. Гуманитарлық салада және өмір сапасы саласындағы ынтымақтастықты дамыту
бұрынғы Семей ядролық сынақ полигонының проблемаларын кешенді шешу жөніндегі 2009-2011 жж. арналған бағдарламаның жобасын әзірлеу;
Құжаттар пакеті
1
қарқынды егін шаруашылығы бар аудандардағы далалық ландшафтардың шөлейттенуінің экологиялық болжамының ғылыми негіздерін әзірлеу, жерді пайдаланудың орнықты жүйесі әдістерін белгілеу;
Құжаттар пакеті
1
1
1
еуропалық елдермен әскери білім беру және әскери-ғылыми қызмет саласындағы келісімдерге қол қою
2-мақсат. Еуропадағы қауіпсіздік пен ынтымақтастық жөніндегі ұйымда (ЕҚЫҰ) Қазақстанның рөлін көтеру
Мақсатты индикатор: Қазақстанның ұлттық мүдделерін іске асыру үшін ЕҚЫҰ-ның құралдарын әскери-саяси, экономикалық-экологиялық және гуманитарлық салаларда (бұдан әрі - ЕҚЫҰ-ның үш өлшемі) пайдалану.
1-міндет. Қазақстан Республикасының 2010 жылы ЕҚЫҰ-ға төрағалық етуі үшін жағдайлар жасау
"Қазақстан Республикасының ЕҚЫҰ-ға төрағалық етуінің басымдықтары" құжатын әзірлеу және 2009 жылы қабылдау
Құжаттар пакеті
1
2-міндет. ЕҚЫҰ-ға мүше мемлекеттердің Ауғанстанды әлеуметтік-экономикалық оңалту жөніндегі ұжымдық күш-жігерлеріндегі Қазақстан Республикасының шешуші рөлін қамтамасыз ету
ЕҚЫҰ-ның Ауғанстанға жәрдемдесу жөніндегі шешімдерін, соның ішінде шекаралардың қауіпсіздігі, полиция кадрларын даярлау және ҚР Үкіметінің 2009-2011 жылдарға арналған Ауғанстанға жәрдем көрсету жөніндегі жоспарының шеңберінде есірткінің заңсыз айналымына қарсы күрес саласындағы жобаларды іске асыруға қатысу
Құжаттар пакеті
1
1
1
3-міндет. ЕҚЫҰ-ға төрағалық өту кезеңінде қазақстандық бастамашылықты ілгерілету
Афинада ЕҚЫҰ-ның 17-ші СІМК шешімдері жобаларын әзірлеуде грек төрағалығына жәрдемдесу
Құжаттар пакеті
1
Астанада ЕҚЫҰ-ның СІМК 18-ші саяси декларациясын қабылдау. ЕҚЫҰ үш өлшемі бойынша СІМК-нің шешуші шешімдерін қабылдау
Құжаттар пакеті
1
Вильнюсте ЕҚЫҰ 19-шы СІМК шешімдерінің жобаларын әзірлеуде литва төрағалығына жәрдемдесу.
Құжаттар пакеті
1
4-міндет. ЕҚЫҰ құрылымдарында жұмыс істейтін Қазақстан Республикалық азаматтарының санын көбейту
ЕҚЫҰ орталық органдары мен далалық миссиялары жұмыстарына жіберілетін ҚР азаматтарының саны
Адам саны
2
3
4
ЕҚЫҰ-ға қатысушы елдердегі бақылаушылар миссияларына қатысатын ҚР өкілдерінің саны
Адам саны
42
150
150
3-мақсат. Қазақстанның мұсылман әлеміндегі рөлі мен беделін арттыру
Мақсатты индикатор: 2011 жылы Қазақстанның ИКҰ СІМК-дегі төрағалығы
1-міндет. Қазақстанның ИКҰ-дағы қызметін жандандыру
Қазақстанның ИКҰ Тұрақты Комитетінің Ғылыми және техникалық ынтымақтастық жөніндегі хатшылығына қосылуы туралы шартқа қол қою
Құжаттар пакеті
1
Қазақстанның Ислам ынтымақтастығын дамыту қорына бір млн. АҚШ доллары көлемінде ерікті түрде жарна бөлуі.
Жарна
1
Астанада Дүниежүзілік Ислам экономикалық Форумын ұйымдастыру және өткізу
Форум өткізу
1
2-міндет. ИКҰ органдарында жұмыс істейтін ҚР азаматтары санын арттыру
ИКҰ жұмыс органдарында ҚР азаматтарының саны
Адам саны
2
4
4-мақсат. Негізгі геосаяси ыкпал ету орталықтарымен өзара іс-қимылды одан әрі дамыту (Ресей Федерациясы, Қытай Халық Республикасы, Америка Құрама Штаттары, Жапония, Үндістан, араб әлемінің жетекші мемлекеттері)
Мақсатты индикатор: Орнықты даму үшін күштердің теңгерімділігін сақтау, сыртқы қолайлы жағдайды қамтамасыз ету және ҚР ұлттық мүдделерін ілгерілету. Сауда-экономикалық, инвестициялық, технологиялық және энергетикалық ынтымақтастықты өрістету.
Жыл сайынғы тауар айналымының өсуі (3 жыл ішіндегі өсу серпінін есепке алғандағы есептер):
Ресей Федерациясымен - 2009 - 2011 ж. - 5%;
Қытай Халық Республикасымен - 2009 - 2011 ж. - 5%;

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 1212
Постановление Правительства Республики Казахстан от 1 июня 2009 года № 807
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 23 декабря 2008 года № 1212 «О Стратегическом плане Министерства иностранных дел Республики Казахстан на 2009 - 2011 годы» следующие изменения:
в Стратегическом плане Министерства иностранных дел Республики Казахстан на 2009 - 2011 годы, утвержденном указанным постановлением:
раздел 3 «Стратегические направления, цели и задачи деятельности Министерства иностранных дел Республики Казахстан» изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
раздел 6 «Бюджетные программы» изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания и подлежит официальному опубликованию.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 1 июня 2009 года № 807
3. Стратегические направления, цели и задачи деятельности
Министерства иностранных дел Республики Казахстан
Наименование
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
1-й год
(отчет)
2-й год
(план
текущего)
1-й
год
2-й
год
3-й
год
Стратегическое направление 1. Обеспечение дипломатическими средствами
суверенитета и безопасности Республики Казахстан, сохранение глобальной и
региональной безопасности
Цель 1. Делимитация и демаркация государственной границы
Целевой индикатор: Завершение международно-правового оформления государственной
границы с Республикой Узбекистан и Туркменистаном;
Закрепление на местности 90 % линии прохождения государственной границы с
Кыргызской Республикой;
Закрепление на местности 30 % линии прохождения государственной границы с
Российской Федерацией
Задача 1. Завершение демаркации сухопутной государственной границы с
Республикой Узбекистан и Туркменистаном
подготовка Протоколов-описаний
прохождения линии
государственной границы,
демаркационных карт, протоколов
пограничных знаков с Республикой
Узбекистан и Туркменистаном
Пакет
документов
2
подготовка каталогов координат и
высот пограничных знаков, схем
взаимного расположения столбов
пограничных знаков с Республикой
Узбекистан и Туркменистаном,
таблицы принадлежности островов
с Республикой Узбекистан
Пакет
документов
2
заключение договоров о
демаркации с Республикой
Узбекистан и Туркменистаном
Пакет
документов
2
Задача 2. Проведение демаркационных работ на казахстанско-российской
государственной границе
Закрепление линии прохождения
государственной границы на
местности
%, от
общей
протяжен-
ности
границы
10
10
10
Задача 3. Проведение демаркационных работ на казахстанско-кыргызской
государственной границе
Закрепление линии
прохождения государственной
границы на местности
%, от
общей
протяжен-
ности
границы
30
30
30
Цель 2. Урегулирование правового статуса Каспийского моря в целях
его эффективного использования
Целевой индикатор: Разработка и согласование проектов международных договоров,
связанных со статусом Каспийского моря
Задача 1. Согласование проекта Конвенции о правовом статусе Каспийского моря
заседания Специальной
рабочей группы по разработке
Конвенции о правовом статусе
Каспийского моря
Количество
заседаний
до 5
до 5
до 5
Цель 3. Повышение эффективности систем глобальной и региональной безопасности
Целевой индикатор: Минимизация рисков возникновения локальных конфликтов.
Реализация механизмов обеспечения безопасности посредством взаимодействия
в рамках Шанхайской Организации Сотрудничества и Организации Договора
Коллективной Безопасности, исполнение Каталога мер доверия СВМДА
Задача 1. Создание в Азии пространства доверия и сотрудничества с использованием
механизмов Совещания по взаимодействию и мерам доверия в Азии (СВМДА)
Принятие документов по мерам
доверия:
Концепции по борьбе с незаконным
оборотом наркотиков;
Плана действий по противодействию
новым вызовам и угрозам
Пакет
документов
2
Концепции сотрудничества в
области туризма;
Концепции сотрудничества в
сфере малого и среднего
предпринимательства;
Концепции сотрудничества по
развитию безопасных и
эффективных систем транспортных
коридоров;
Итогового политического
документа III Саммита СВМДА
Пакет
документов
5
Концепции сотрудничества в
области информационных технологий
и энергетической безопасности;
Концепции сотрудничества по
вопросам управления чрезвычайными
ситуациями, стихийными
бедствиями, кризисами и водными
ресурсами;
Концепции сотрудничества по
экологическим проблемам
Пакет
документов
3
Задача 2. Совместное противостояние вызовам и угрозам безопасности на
пространстве Шанхайской Организации Сотрудничества (ШОС)
Принятие документов о совместном
реагировании на ситуации,
ставящие под угрозу мир,
безопасность и стабильность в
регионе:
Соглашения о подготовке кадров
для антитеррористических
формирований в рамках ШОС
Пакет
документов
1
Конвенции ШОС против терроризма;
Соглашения ШОС о сотрудничестве
в борьбе с незаконным оборотом
оружия, боеприпасов и взрывчатых
веществ;
Соглашения о порядке организации
и проведения совместных
антитеррористических учений
государствами - членами ШОС
Пакет
документов
3
Договора ШОС о совместном
реагировании на ситуации,
ставящие под угрозу мир,
безопасность и стабильность в
регионе
Пакет
документов
1
Задача 3. Совершенствование механизмов политического и военного сотрудничества
государств-членов ОДКБ
Принятие документов ОДКБ в
рамках реализации Плана
коалиционного военного
строительства Организации на
период до 2010 года и
дальнейшую перспективу;
Создание Коллективных сил
оперативного реагирования
(КСОР) ОДКБ
Пакет
документов
1
Задача 4. Закрепление за Казахстаном статуса одного из центров развития
глобального межрелигиозного диалога
Принятие итоговых документов
Третьего Съезда лидеров
мировых и традиционных
религий в 2009 году.
Принятие в 2009 году и
выполнение в 2011 году Плана
мероприятий по реализации
принятой Генеральной Ассамблеи
ООН по инициативе Казахстана
резолюции о «Провозглашении 2010
года международным годом
сближения культур».
Закрепление за Казахстаном
статуса одного из мировых
центров межрелигиозного диалога
Пакет
документов
1
1
Стратегическое направление 2. Повышение эффективности взаимодействия
Республики Казахстан с зарубежными государствами и международными
организациями
Цель 1. Реализация государственной программы «Путь в Европу»
Целевой индикатор: Создание благоприятных условий для ежегодного увеличения
товарооборота с европейскими странами на 10 %;
Ежегодный обмен 5 визитами на уровне глав государств и правительств
(в соответствии с графиком международных мероприятий), подписание соглашений о
партнерстве (стратегическое партнерство, партнерство, устремленное в будущее и т.д.)
с ведущими европейскими странами (2009 - 2011 гг.). Продвижение интересов Республики
Казахстан на европейском континенте, закрепление имиджа Казахстана как страны с
динамично развивающейся демократией и перспективным рынком для европейских инвесторов
Задача 1. Расширение сотрудничества с европейскими странами в технологической сфере
заключение с европейскими
странами соглашений о
технологическом сотрудничестве в
отраслях промышленности;
вхождение казахстанской сети
трансферта технологий в
европейскую сеть трансферта
технологий;
проведение совместных
исследований в сфере био- и
нанотехнологий в различных
сферах
Пакет
документов
1
1
1
Задача 2. Расширение сотрудничества с европейскими странами в энергетической сфере
Рассмотрение возможности
приобретения в странах Европы
инфраструктурных объектов
топливно-энергетического
комплекса
Пакет
документов
1
1
1
Задача 3. Расширение сотрудничества с европейскими странами в сфере транспорта и
коммуникаций
Подписание с ЕС Меморандума о
взаимопонимании по развитию
транспортных сетей в контексте
стыковки казахстанских и
панъевропейских транспортных
сетей
Пакет
документов
1
Задача 4. Расширение сотрудничества с европейскими странами в области технического
регулирования и метрологии
Принятие технических
регламентов, соответствующих
требованиям стран ЕС;
принятие гармонизированных
стандартов, соответствующих
требованиям стран ЕС;
аккредитация испытательных и
измерительных лабораторий,
соответствующих требованиям
стран ЕС;
достижение соответствия
национальной эталонной базы
европейским аналогам
Пакет
документов
1
1
вступление в международные
организации по стандартизации
и аккредитации, в т.ч. в Европейский комитет по
стандартизации (CEN),
Международную организацию по
Аккредитации (ILAC),
Международный форум по
аккредитации (IAF)
Пакет
документов
1
Задача 5. Развитие торгово-экономического сотрудничества, в сфере малого и
среднего бизнеса
Проведение анализа европейских
рынков с целью создания условия
для экспортного продвижения
казахстанских товаров с
последующим участием Казахстана
на ежегодных международных
выставках ЕС
Пакет
документов
1
Задача 6. Развитие сотрудничества в гуманитарной сфере и в области качества жизни
Разработка проекта Программы по
комплексному решению проблем
бывшего Семипалатинского
испытательного ядерного полигона
на 2009 - 2011 гг.
Пакет
документов
1
разработка научных основ
экологического прогноза
опустынивания степных ландшафтов
в районах интенсивного
земледелия, определения методов
устойчивого землепользования
систем;
подписание с европейскими
странами соглашений в сфере
военного образования и
военно-научной деятельности
Пакет
документов
1
1
1
Цель 2. Повышение роли Казахстана в Организации по безопасности и
сотрудничеству в Европе (ОБСЕ)
Целевой индикатор: Использование инструментов ОБСЕ в военно-политической,
экономико-экологической и гуманитарной сферах (далее - три измерения ОБСЕ) для
реализации национальных интересов Казахстана
Задача 1. Создание условий для председательства Республики Казахстан в ОБСЕ
в 2010 году
Разработка и принятие в 2009 г.
документа «Приоритеты
председательства Республики
Казахстан в ОБСЕ»
Пакет
документов
1
Задача 2. Обеспечение ключевой роли Республики Казахстан в коллективных усилиях
государств-участников ОБСЕ по социально-экономической реабилитации Афганистана
Участие в реализации решений
ОБСЕ по оказанию содействия
Афганистану, в том числе,
проектов в области безопасности
границ, подготовки полицейских
кадров и борьбы с незаконным
оборотом наркотиков в рамках
Плана Правительства Республики
Казахстан по содействию
Афганистану на 2009 - 2011 гг.
Пакет документов
1
1
1
Задача 3. Продвижение казахстанских инициатив в период председательства в ОБСЕ
содействие греческому
председательству в разработке
проектов решений 17-го СМИД ОБСЕ
в Афинах
Пакет
документов
1
принятие политической декларации
18-го СМИД ОБСЕ в Астане.
Принятие ключевых решений СМИД
по трем измерениям ОБСЕ
Пакет
документов
1
содействие литовскому
председательству в разработке
проектов решений 19-го СМИД ОБСЕ
в Вильнюсе
Пакет
документов
1
Задача 4. Увеличение количества граждан Республики Казахстан, работающих
в структурах ОБСЕ
Количество граждан Республики
Казахстан, направляемых на
работу в центральные органы и
полевые миссии ОБСЕ
кол. чел.
2
3
4
Количество представителей
Республики Казахстан,
участвующих в миссиях
наблюдателей БДИПЧ в
странах-участницах ОБСЕ
кол. чел.
42
150
150
Цель 3. Повышение роли и авторитета Казахстана в мусульманском мире
Целевой индикатор: Председательство Казахстана в СМИД ОИК в 2011 году
Задача 1. Активизация деятельности Казахстана в ОИК
подписание договора о
присоединении Казахстана к
Секретариату Постоянного
Комитета ОИК по научному и
технологическому сотрудничеству
Пакет
документов
1
выделение добровольного
взноса Республики Казахстан в
размере 1 млн. долларов США в
Фонд развития Исламской
солидарности
Взнос
1
организация и проведение
Всемирного Исламского
Экономического Форума в Астане
Проведение
форума
1
Задача 2. Увеличение количества граждан Республики Казахстан, работающих
в органах ОИК
Количество граждан Республики
Казахстан в рабочих органах ОИК
кол. чел.
2
4
Цель 4. Дальнейшее развитие взаимодействия с основными геополитическими центрами
влияния (Российская Федерация, Китайская Народная Республика, Соединенные Штаты
Америки, Япония, Индия, ведущие государства арабского мира)
Целевой индикатор: Сохранение баланса сил, обеспечение благоприятных внешних
условий и продвижение национальных интересов Республики Казахстан для устойчивого
развития. Наращивание торгово-экономического, инвестиционного, технологического и
энергетического сотрудничества.
Рост ежегодного товарооборота (расчеты с учетом динамики роста за 3 года):
с Российской Федерацией - 2009 - 2011 гг. - 5 %;
с Китайской Народной Республикой - 2009 - 2011 гг. - 5 %;

Америка Құрама Штаттарымен - 2009 ж. - 3%, 2010 ж. - 5%, 2011 ж. - 6%;
Жапониямен - 2009 - 2011 жж. - 3%;
Үндістанмен - 2009 - 2011 жж. - 3%;
араб әлемінің жетекші мемлекеттерімен — 2009 - 2011 ж.-10%
1-міңдет. Ресей Федерациясымен одақтық қатынастарды нығайту
2007 - 2008 жылдарға арналған Қазақстан мен Ресейдің бірлескен іс-қимыл жоспарын іске асыруды бақылау;
2009 - 2010 жылдарға арналған Қазақстан мен Ресейдің бірлескен іс-қимыл жоспарын әзірлеу, бекіту және іске асырылуын бақылау
Жыл сайын аса жоғарғы және жоғары деңгейдегі сапарлармен алмасу (халықаралық іс-шаралар кестесіне сәйкес).
Сапарлар
6-8
6-8
6-8

с Соединенными Штатами Америки - 2009 г. - 3 %, 2010 г. - 5 %, 2011 г. - 6 %;
с Японией - 2009 - 2011 гг. - 3 %;
с Индией - 2009 - 2011 гг. - 3 %;
с ведущими государствами арабского мира - 2009 - 2011 гг. - 10 %
Задача 1. Укрепление союзнических отношений с Российской Федерацией;
Контроль за реализацией Плана совместных действий Казахстана и России на
2007 - 2008 годы;
Разработка, утверждение и контроль за реализацией Плана совместных действий
Казахстана и России на 2009 - 2010 годы
Ежегодный обмен визитами на
высшем и высоком уровне (в
соответствии с графиком
международных мероприятий)
Визиты
6-8
6-8
6-8
Развитие взаимовыгодного
сотрудничества по следующим
направлениям, с выходом на

Жыл сайын 7-10 құжатқа қол қоя отырып, келесі бағыттар бойынша өзара тиімді ынтымақтастықты дамыту:
Құжаттар пакеті
7-8
10
10
отын-энергетикалық кешен (Қазақстан мұнайы мен газын өндіру, өңдеу және РФ құбыр желісі жүйесі бойынша еуропа нарықтарына шығару, электроэнергетика және атом энергиясын бейбіт мақсатқа пайдалану саласындағы ынтымақтастық);
көлік және коммуникация (екі елдің тарифтік саясатын біріздендіру, көлік дәліздерін дамыту);
шекаралық ынтымақтастық (бақылаудан өту рәсімдерін жеңілдету; халықаралық сауда орталықтарын, бірлескен өткізу бекеттерін құру);
әскери және әскери-техникалық ынтымақтастық (қару-жарақты жаңарту және Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің пайдасына әскери мақсаттағы өнімдерді жеткізу бірлескен бағдарламаларын іске асыру);
ғарыш кеңістігін игеру және "Байқоңыр" кешенін тиімді пайдалану (ғарыштық жобаларға қатысу, "Байқоңыр" кешені бойынша шарттық-құқықтық базаны жетілдіру);
мәдени-гуманитарлық ынтымақтастық (2007-2010 жылдарға арналған үкіметаралық Мәдени-гуманитарлық ынтымақтастық бағдарламасын іске асыру, әр түрлі салаларда кадрлар даярлау).
Қазақстан-ресей ынтымақтастығының барлық спектрі бойынша ҚР мемлекеттік органдарының жұмысын тиімді үйлестіруді қамтамасыз ету
2-міндет. ҚХР-мен стратегиялық әріптестікті нығайту
Жыл сайын жоғарғы және жоғары деңгейдегі сапарлармен алмасу (халықаралық іс-шаралар кестесіне сәйкес)
Сапарлар
2-3
3-4
3-4
Өзара тиімді ынтымақтастықты келесі бағыттар бойынша дамыту:
Құжаттар пакеті
1
1
1
отын-энергетикалық кешені (ҚР ҚХР газ құбырын іске қосу, ҚР - ҚХР мұнай құбыры желісінің екінші кезегін іске қосу, Атом энергиясын бейбіт мақсатқа пайдалану саласындағы ынтымақтастық туралы келісімге қол қою);
трансшекаралық өзендерді қорғау және пайдалану (трансшекаралық өзендердің су ресурстарын (суды бөлу бойынша) мемлекетаралық бөлісу туралы екі жақты құжаттарға қол қою);
трансшекаралық өзендер суының сапасын бақылау және олардың ластануының алдын алу, қоршаған ортаны қорғау саласындағы ынтымақтастық туралы);
шекаралық ынтымақтастық ("Қорғас" шекаралық ынтымақтастығы халықаралық орталығы, "Қорғас—Шығыс қақпа" АЭА, "Достық");
көлік және коммуникация ("Батыс Еуропа - Батыс Қытай" халықаралық автодәлізін салу, "Қорғас-Жетіген" темір жол тармағы);
мәдени-гуманитарлық ынтымақтастық (ҚР-дың ҚХР-да мәдени орталығын ашу, мәдениет күндерін өткізу, "Мәдени мұра бағдарламасы шеңберінде" ҚР-ның мұражайларында ғылыми-ізденушілік жұмыстарын жүргізу, әр түрлі салаларда кадрлар даярлау).
Қазақстан-Қытай өзара ықпалдастығының барлық спектрі бойынша ҚР меморгандарының жұмысын тиімді үйлестіруін қамтамасыз ету.
3-міндет. АҚШ-пен стратегиялық әріптестікті нығайту
Жыл сайын аса жоғарғы және жоғары деңгейдегі сапарлармен алмасу (халықаралық іс-шаралар кестесіне сәйкес).
Сапарлар
3-4
3-4
3-4
Қазақстанға қатысты Джексон-Вэника түзетулерінің іс-әрекетін жою және саудада барынша жоғары оңтайлылық мәртебесін беру;
Құжаттар пакеті
1
1
1
Энергетика саласындағы әріптестік жөніндегі бірлескен комиссия шеңберінде энергетикалық ынтымақтастықты тереңдету;
жыл сайынғы "Қазақстандық инвестициялық форум: Орталық Азияға инвестициялық қақпа" форумы шеңберінде инвестициялық ынтымақтастықты кеңейту;
"Мемлекеттік - жеке меншіктік экономикалық әріптестік" қазақстан-американ бастамашылығы шеңберінде шағын және орта бизнесті дамытуға жәрдемдесу.
АҚШ-пен Қазақстанның Дүниежүзілік Сауда Ұйымына кіруі жөніндегі келіссөздер үдерісін аяқтау.
Құжаттар пакеті
1
1
АҚШ-пен "Қауіп-қатерді бірлесіп қысқарту" бағдарламасы шеңберінде қарусыздану және қару таратпау саласындағы өзара іс-қимылды нығайту
Құжаттар пакеті
1
1
АҚШ Президентінің Қазақстанға сапары барысында Бірлескен мәлімдеме қабылдау. Қазақстан-Америка өзара ықпалдасуының барлық спектры бойынша ҚР меморгандары жұмысын тиімді үйлестіруді қамтамасыз ету.
Құжаттар пакеті
1
4-міндет. Жапониямен экономикалық, инвестициялық және технологиялық ынтымақтастықты дамыту
Жыл сайын аса жоғарғы және жоғары деңгейдегі сапарлармен алмасу (халықаралық іс-шаралар кестесіне сәйкес).
Сапарлар
1
2
2
Ынтымақтастықты келесі бағыттар бойынша дамыту:
Құжаттар пакеті
1
1
1
Жапониядан инвестицияны және технологияны тарту үшін жаңа жағдайлар қалыптастыру (Қосарлы салық салуды болдырмау және табысқа салынатын салыққа қатысты салық салудан жалтарудың алдын алу туралы конвенцияның күшіне енуі, инвестицияны ырықтандыру, көтермелеу және қорғау туралы келісім);
отын-энергетикалық кешен (Атом энергиясын бейбіт мақсатқа пайдалану туралы келісімді жасасу, Жапон нарығындағы Қазақстан ураны өнімдері үлесін 40 пайызға жеткізу);
қоршаған ортаны қорғау және энергия сақтауыш технологияларды дамыту (ҚР-да Киот хаттамасын күшіне ендіру, Жапон энергосақтандырғыш технологияларын және ҚР экономикасының шикізаттық емес салаларына тікелей инвестицияларды тарту үшін Киото хаттамасы шеңберінде өзара іс-қимылдың "Жол картасын" жасау);
- көлік және коммуникация (ҚР мен Жапония арасында тікелей авиақатынас ашу);
ауыл шаруашылығы (ауыл шаруашылығы мен мал шаруашылығы өнімдерін өңдеу жөніндегі бірлескен кәсіпорындарды құру, ҚР агросаласына Жапон инновациялық технологияларын тарту).
Қазақстан-Жапон өзара іс-қимылының барлық спектрі бойынша Қазақстан Республикасы меморгандарының жұмысын тиімді үйлестіруді қамтамасыз ету.
5-міндет. Үндістанмен қатынастарды дамыту
Екі жақты қарым-қатынастарды стратегиялық әріптестік деңгейіне көтеру.
Жыл сайын аса жоғарғы және жоғары деңгейдегі сапарлармен алмасу (халықаралық іс-шаралар кестесіне сәйкес).
Сапарлар
2
2
2
Ынтымақтастықты келесі бағыттар бойынша дамыту:
Құжаттар пакеті
1
1
1
сауда және инвестиция (экономикалық өзара ықпалдастық салаларын кеңейту, үнді компанияларын ақпараттық технологиялар, мұнай өңдеу, фармацевтика, тоқыма өнеркәсібі және т.б. салаларға тарту, бірлескен инвестициялық қор құру);
Қазақстанның Дүниежүзілік Сауда ұйымына кіруі мәселелері жөніндегі келіссөздер үдерісін аяқтау;
отын-энергетикалық кешен ("Сәтбаев" мұнай блогы бойынша өзара іс-қимыл, атом өнеркәсібіндегі ынтымақтастықты дамыту);
- мәдени-гуманитарлық және ғылыми-техникалық ықпалдастық (өзара мәдениет күндерін өткізу, студенттермен және ғылыми кадрлармен алмасу).
ҚР меморгандарының жұмыстарын қазақстан-үндістан өзара іс-қимылының барлық спектрі бойынша тиімді үйлестіруді қамтамасыз ету
6-міндет. Араб әлемінің жетекші мемлекетерімен қатынастарды нығайту
Парсы шығанағы мемлекеттерімен, Египетпен, Иорданиямен, Сириямен, Мароккомен саясат және экономика салаларындағы әріптестікті тереңдету.
Жыл сайын өңірдің мемлекеттерімен аса жоғарғы және жоғары деңгейдегі сапарлармен алмасу (халықаралық іс-шаралар кестесіне сәйкес).
Сапарлар
3-4
3-4
3-4
Кең ауқымды ынтымақтастықты келесі бағыттар бойынша дамыту:
Құжаттар пакеті
1
1
1
сауда және инвестиция (ірі жобаларды іске асыруға инвестицияларды тарту, КР-дағы Ислам банкингі жүйесін дамыту, араб әлемінің әртүрлі қаржы институттарымен, соның ішінде Әбу-Даби даму қорымен, Кувейт экономикалық даму қорымен, Сауд даму қорымен жұмысты жандандыру, ауыл шарушылығы және басқа да салалар өнімдерін ілгерілету);
шарттық-құқықтық базаны нығайту (Біріккен Араб Құжаттар пакеті Әмірліктерімен Қосарлы салық салуды болдырмау, табысқа және капиталға қатысты салық салудан жалтарудың алдын алу туралы конвенцияға, Инвестицияны көтермелеу және өзара қорғау туралы келісімге қол қою, басқа да араб мемлекеттерімен экономика, инвестиция, қаржы, мәдениет салаларында келісімдер пакетіне қол қою)
көлік және коммуникация (Өзен - Гызылгая - Этрек - Берекет - Горган темір жол бағыттарын Парсы шығанағына шығуды қамтамасыз егу мақсатында пайдалануға беру, Қазақстан Республикасы және араб елдері арасындағы әуе қатынастарын жолға қою)
мәдени-гуманитарлық ынтымақтастық (мәдениет күндерін өткізу, "Мәдени мұра" бағдарламасы шеңберінде араб елдерінің мұражайларында ғылыми-іздестіру жұмыстарын жүргізу, әр түрлі салаларда кадрлар даярлау, Әл-Фараби кесенесінің құрылысын және Дамаскідегі Сұлтан Бейбарыстың кесенесін жөндеуді аяқтау, Каирдағы Сұлтан Бейбарыс мешітін жөндеуді аяқтау).
Құжаттар пакеті
1
1
1
Қазақстан-араб өзара іс-кимылының барлық спектрі бойынша Қазақстан Республикасы меморгандарының жұмысын тиімді үйлестіруді қамтамасыз ету.
5-мақсат. Орталық Азиядағы ынтымақтастықты дамыту және Қазақстанның өңірлік жетекші ретіндегі ұстанымын нығайту
Мақсатты индикатор: Қазақстан капиталының Орталық Азия (ОА) мемлекеттерінін инвестициялық, гидроэнергетикалық көліктік-коммунникациялық, мұнай-газ салаларына қатысуын ұлғайту.
Мәдени-гуманитарлық ынтымақтастықты кеңейту (мәдениет күндерін өткізу, қазақ мәдени орталықтарын, мәдениет және өнер қайраткерлеріне ескерткіштер орнату және т.б.)
1-міндет. Орталық Азия елдерімен экономикалық ынтымақтастық пен интеграцияны тереңдету және Орталық Азия мемлекеттері одағын құру жөніндегі Қазақстан бастамасын ілгерілету
Жыл сайын өңірдің елдерімен аса жоғарғы және жоғары деңгейдегі сапарлармен алмасу (халықаралық іс-шаралар кестесіне сәйкес).
Сапарлар
3-4
3-4
3-4
ОА мемлекеттерімен еркін сауда аймағын құру туралы шарттарға қол қою.
Құжаттар пакеті
1
1
ОА елдерінің кедендік заңдарын үйлесімдендіру.
Құжаттар пакеті
1
1
Қазақстан-Орталық Азия өзара ықпалдастығының барлық спектрі бойынша КР меморгандарының жұмысын тиімді үйлестіруді қамтамасыз ету
2-міндет. Орталық Азия су-энергетикалық ресурстарын бірлесіп пайдалану мәселелерін реттеу
Аралды құтқару халықаралық қорындағы (АҚХК) Қазақстан Республикасының төрағалық етуін тиімді жүзеге асыру;
Құжаттар пакеті
1
1
1
Қазақстан, Қырғызстан, Тәжікстан, Өзбекстан үкіметтері арасындағы Сырдария өзені бассейнінің су-энергетикалық ресурстарын пайдалану туралы хаттамаға қол қою;
Құжаттар пакеті
1
Қазақстан, Қырғызстан, Тәжікстан, Өзбекстан үкіметтері арасындағы Сырдария өзені бассейнінің су және энергетикалық ресурстарын пайдалану туралы келісім жобасын келісу;
Құжаттар пакеті
1
Қазақстан, Қырғызстан, Тәжікстан, Өзбекстан үкіметтері арасындағы Сырдария өзені бассейнінің су және энергетикалық ресурстарын пайдалану туралы келісімге қол қою
Құжаттар пакеті
1
6-мақсат. Біріккен Ұлттар Ұйымы (БҰҰ) шеңберінде Қазақстанның халықаралық ұстанымын және беделін нығайту
Мақсатты индикатор: Алматы қаласына Орталық Азиядағы өңірлік көпжақты дипломатия орталығы мәртебесін бекіту.
БҰҰ кішіөңірлік өкілдіктері мен бағдарламаларының санын көбейту.
1-міндет. БҰҰ жүйесіндегі халықаралық ұйымдардың кіші өңірлік кеңселерін орналастыру
Алматыда БҰҰ-ның есірткі және қылмыстар жөніндегі басқармасының қолдауымен Орталық Азиялық өңірлік ақпараттық үйлестіру орталығын ашу
Орталық ашу
1
Алматыда БҰҰ-ның Азия және Тынық мұхиты елдеріне арналған экономикалық және әлеуметтік комиссиясының - БҰҰ еуропалық экономикалық комиссиясының (ЭСКАТО - БҰҰ ЕЭК)өңірлік кіші офисін ашу
Офис ашу
1
Алматыда БҰҰ-ның тұрғын халықтар жөніндегі қорының (ЮНФПА)өңірлік кіші офисін ашу
Офис ашу
1
2-міндет. ҚР мен БҰҰ арасындағы ынтымақтастық туралы қолданыстағы құжаттарды жаңарту және жаңаларын жасасу

подписание 7-10 документов
ежегодно:
топливно-энергетический комплекс
(добыча, переработка и транзит
казахстанской нефти и газа на
европейские рынки по
трубопроводной системе РФ,
сотрудничество в области
электроэнергетики и мирного
использования атомной энергии);
транспорт и коммуникации
(унификация тарифной политики
двух стран, развитие
транспортных коридоров);
приграничное сотрудничество
(упрощение процедуры прохождения
контроля; создание международных
центров торговли, совместных
пунктов пропуска);
военное и военно-техническое
сотрудничество (реализация
совместных программ модернизации
вооружения и поставок продукции
военного назначения в интересах
Вооруженных Сил Республики
Казахстан);
освоение космического
пространства и эффективное
использование комплекса
«Байконур» (участие в космических
проектах, совершенствование
договорной правовой базы по
комплексу «Байконур»);
культурно-гуманитарное
сотрудничество (реализация
межправительственной Программы
культурно-гуманитарного
сотрудничества на 2007 - 2010
годы, подготовка кадров в
различных сферах).
Обеспечение эффективной
координации работы
государственных органов
Республики Казахстан по всему
спектру казахстанско-российского
сотрудничества
Пакет
документов
7-8
10
10
Задача 2. Укрепление стратегического партнерства с КНР
Ежегодный обмен визитами на
высшем и/или высоком уровнях
соответствии с графиком
международных мероприятий)
Визиты
2-3
3-4
3-4
Развитие взаимовыгодного
сотрудничества по следующим
направлениям:
топливно-энергетический
комплекс (запуск газопровода
Республика Казахстан-КНР, 2-й
очереди нефтепровода Республика
Казахстан-КНР, подписание
Соглашения о сотрудничестве в
области мирного использования
атомной энергии);
охрана и использование
трансграничных рек (подписание
двусторонних документов о
межгосударственном распределении
водных ресурсов трансграничных
рек (по вододелению), о контроле
качества воды и предупреждении
загрязнения трансграничных рек,
о сотрудничестве в области
охраны окружающей среды);
приграничное сотрудничество
(строительство Международный
центр приграничного
сотрудничества «Хоргос»,
СЭЗ «Хоргос-Восточные Ворота»,
СЭЗ «Достык»);
транспорт и коммуникации
(строительство международного
автокоридора «Западная Европа -
Западный Китай», железнодорожной
ветки «Хоргос-Жетыген»)
Пакет
документов
1
1
1
культурно-гуманитарное
сотрудничество (открытие Центра
культуры Республики Казахстан в
КНР, проведение дней культуры,
проведение научно-изыскательских
работ в архивах КНР в рамках
программы «Мәдени мұра»,
подготовка кадров в различных
сферах)
Пакет
документов
1
1
1
Обеспечение эффективной
координации работы госорганов
Республики Казахстан по всему
спектру казахстанско-китайского
взаимодействия
Задача 3. Укрепление стратегического партнерства с США
Обмен визитами на высшем и
высоком уровнях (в соответствии
с графиком международных
мероприятий)
Визиты
3-4
3-4
3-4
отмена действия в отношении
Казахстана поправки
Джексона-Вэника и предоставление
статуса наибольшего
благоприятствования в торговле;
углубление энергетического
сотрудничества в рамках
Совместной комиссии по
партнерству в области
энергетики;
расширение инвестиционного
сотрудничества в рамках
ежегодного форума «Казахстанский
инвестиционный форум: ворота
для инвестиций в Центральную
Азию»;
содействие развитию малого и
среднего бизнеса в рамках
казахстанско-американской
инициативы «Государственно-
частное экономическое
партнерство»
Пакет
документов
1
1
1
завершение переговорного
процесса с США по вступлению
Казахстана во Всемирную Торговую
Организацию
Пакет
документов
1
1
укрепление взаимодействия с США
в области разоружения и
нераспространения в рамках
программы «Совместного
сокращения угрозы»
Пакет
документов
1
1
Принятие Совместного заявления в
ходе визита Президента США в
Казахстан
Пакет
документов
1
Обеспечение эффективной
координации работы госорганов
Республики Казахстан по всему
спектру казахстанско-
американского взаимодействия
Задача 4. Развитие экономического, инвестиционного и технологического
сотрудничества с Японией
Ежегодный обмен визитами на
высшем и/или высоком уровнях
соответствии с графиком
международных мероприятий)
Визиты
1
2
2
Развитие сотрудничества по
следующим направлениям:
формирование новых условий для
привлечения инвестиций и
технологий из Японии (вступление
в силу Конвенции об избежании
двойного налогообложения и
предотвращении уклонения от
налогообложения в отношении
налогов на доход, заключение
Соглашения о либерализации,
поощрении и защите инвестиций);
топливно-энергетический комплекс
(заключение Соглашения о мирном
использовании атомной энергии,
доведение доли казахстанской
урановой продукции на японском
рынке до 40 %)
Пакет
документов
1
1
1
охрана окружающей среды и
развитие энергосберегающих
технологий (вступление в силу в
Республики Казахстан Киотского
протокола, формирование
«Дорожной карты» взаимодействия в
рамках Киотского протокола для
привлечения японских
энергосберегающих технологий и
прямых инвестиций в несырьевые
сферы экономики Республики
Казахстан)
Пакет
документов
1
1
1
транспорт и коммуникации
(открытие прямого авиасообщения
между Республикой Казахстан и
Японией);
сельское хозяйство (создание
совместных предприятий по
переработке продукции сельского
хозяйства и животноводства,
привлечение в агросферу
Республики Казахстан японских
инновационных технологий)
Пакет
документов
1
1
1
Обеспечение эффективной
координации работы госорганов
Республики Казахстан по всему
спектру казахстанско-японского
взаимодействия
Задача 5. Развитие отношений с Индией
Вывод двусторонних отношений на уровень стратегического партнерства
Ежегодный обмен визитами на
высшем и/или высоком уровнях (в
соответствии с графиком
международных мероприятий
Визиты
2
2
2
Развитие сотрудничества по
следующим направлениям:
торговля и инвестиции
(расширение сфер экономического
взаимодействия, привлечение
индийских компаний в отрасли
информационных технологий,
нефтепереработки, фармацевтики,
текстильную промышленность и
др., создание совместного
инвестиционного фонда)
Пакет
документов
1
1
1
завершение переговоров по
вопросу вступления Республики
Казахстан во Всемирную Торговую
Организацию;
топливно-энергетический комплекс
(взаимодействие по нефтяному
блоку «Сатпаев», развитие
сотрудничества в атомной
промышленности);
культурно-гуманитарное и
научно-техническое
сотрудничество (взаимное
проведение дней культуры, обмен
студентами и научными кадрами)
Пакет
документов
1
1
1
Обеспечение эффективной
координации работы госорганов
Республики Казахстан по всему
спектру казахстанско-индийского
взаимодействия
Задача 6. Укрепление отношений с ведущими государствами арабского мира
Углубление партнерства с
государствами Персидского
залива, Египтом, Иорданией,
Сирией, Марокко в политической и
экономической сферах.
Ежегодный обмен визитами на
высшем и/или высоком уровнях (в
соответствии с графиком
международных мероприятий).
Визиты
3-4
3-4
3-4
Развитие широкомасштабного
сотрудничества по следующим
направлениям: торговля и
инвестиции (привлечение
инвестиций в реализацию крупных
проектов, развитие системы
исламского банкинга в Республики
Казахстан, активизация работы с
различными финансовыми
институтами арабского мира, в
том числе с Фондом развития
Абу-Даби, Кувейтским фондом
экономического развития,
Саудовским фондом развития,
продвижение продукции сельского
хозяйства и других отраслей);
Пакет
документов
1
1
1
укрепление договорно-правовой
базы (подписание с ОАЭ Конвенции
об избежании двойного
налогообложения, предотвращении
уклонения от налогообложения в
отношении налогов на доход и
капитал, Соглашения о поощрении
и взаимной защите инвестиций,
подписание пакета соглашений с
другими арабскими государствами
в области экономики, инвестиций,
финансов, культуры)
Пакет документов
1
1
1
транспорт и коммуникации (ввод в
эксплуатацию железнодорожного
маршрута Узень - Гызылгая -
Этрек - Берекет - Горг ан в
целях обеспечения выхода к
Персидскому заливу, налаживание
воздушного сообщения между
Республикой Казахстан и
арабскими странами);
культурно-гуманитарное
сотрудничество (проведение дней
культуры, проведение
научно-изыскательских работ в
архивах арабских стран в рамках
программы «Мәдени мұра»,
подготовка кадров в различных
сферах, завершение строительства
мавзолея аль-Фараби и
реставрации мавзолея Султана
Бейбарса в Дамаске, завершение
реставрации мечети Султана
Бейбарса в Каире)
Пакет
документов
1
1
1
Обеспечение эффективной
координации работы госорганов
Республики Казахстан по всему
спектру казахстанско-арабского
взаимодействия
Цель 5. Развитие сотрудничества со странами Центральной Азии и укрепление позиций
Казахстана как регионального лидера
Целевой индикатор: Увеличение присутствия казахстанского капитала в инвестиционной,
гидроэнергетической, транспортно-коммуникационной, нефтегазовой сферах государств
Центральной Азии (ЦА);
Расширение культурно-гуманитарного сотрудничества (проведение дней культуры,
открытие казахских культурных центров, установление памятников деятелям культуры и
искусства и др.)
Задача 1. Углубление экономического сотрудничества и интеграции со странами
Центральной Азии и продвижение инициативы Казахстана по созданию Союза
Центрально-Азиатских государств (СЦАГ)
Ежегодный обмен визитами на
высшем и/или высоком уровнях
(в соответствии с графиком
международных мероприятий) со
странами региона
Визиты
3-4
3-4
3-4
Подписание договоров о создании
зоны свободной торговли с
государствами ЦА
Пакет
документов
1
1
Гармонизация таможенных
законодательств стран ЦА.
Обеспечение эффективной
координации работы госорганов
Республики Казахстан по всему
спектру взаимодействия
Казахстана со странами
Центральной Азии
Пакет
документов
1
1
Задача 2. Урегулирование вопросов совместного использования водно-энергетических
ресурсов Центральной Азии
Эффективное осуществление
председательства Республики
Казахстан в Международном фонде
спасения Арала (МФСА)
Пакет
документов
1
1
1
подписание Протокола между
Правительствами Казахстана,
Кыргызстана, Таджикистана и
Узбекистана об использовании
водных и энергетических ресурсов
бассейна реки Сырдарья
Пакет
документов
1
согласование проекта Соглашения
между Правительствами
Казахстана, Кыргызстана,
Таджикистана и Узбекистана
«Об использовании водных и
энергетических ресурсов бассейна
реки Сырдарья»
Пакет
документов
1
подписание Соглашения между
Правительствами Казахстана,
Кыргызстана, Таджикистана и
Узбекистана «Об использовании
водных и энергетических ресурсов
бассейна реки Сырдарья»
Пакет
документов
1
Цель 6. Укрепление международных позиций и авторитета Казахстана в рамках
Организации Объединенных Наций (ООН)
Целевой индикатор: Закрепление за г. Алматы статуса регионального центра
многосторонней дипломатии в Центральной Азии. Увеличение количества субрегиональных
представительств и программ ООН
Задача 1. Размещение субрегиональных офисов международных организаций системы ООН
открытие в Алматы
Центральноазиатского
регионального информационного
координационного центра (ЦАРИКЦ)
под эгидой Управления ООН по
наркотикам и преступности
Открытие
центра
1
открытие в Алматы
субрегионального офиса
Экономической и социальной
комиссии ООН для стран Азии и
Тихого океана - Европейской
экономической комиссии ООН
(ЭСКАТО-ЕЭК ООН)
Открытие
офиса
1
открытие в Алматы
субрегионального офиса Фонда ООН
по народонаселению (ЮНФПА)
Открытие
офиса
1
Задача 2. Обновление действующих и заключение новых документов о сотрудничестве
между Республикой Казахстан и ООН
разработка и принятие новой
Рамочной программы ООН по
оказанию помощи в целях развития

БҰҰ-ның 2010-2015 жылдарға арналған даму мақсатында көмек көрсету жөніндегі негіздемелік жаңа бағдарламасын әзірлеу және қабылдау
Құжаттар пакеті
1
3-міндет. Ратификацияланған құқық қорғау конвенциясының ережелерінен туындайтын міндеттемелерді орындау туралы ұлттық баяндамаларды БҰҰ-да қорғау бойынша ҚР мемлекеттік органдары жұмысын үйлестіру
Экономикалық, әлеуметтік және мәдени құқықтар туралы халықаралық пактіні ҚР-дың орындауы туралы баяндаманы қорғау
Құжаттар пакеті
1
БҰҰ-ның Әмбебап мерзімдік шолуы жөніндегі тетігі шеңберінде ҚР-дың құқық қорғау саласындағы міндеттемелерін орындауы туралы баяндаманы қорғау;
Құжаттар пакеті
1
Азаматтық және саяси құқықтар туралы халықаралық пактіні ҚР-дың орындауы туралы баяндаманы қорғау;
Құжаттар пакеті
1
Нәсілдік кемсітудің барлық нысандарын жою туралы халықаралық конвенцияны ҚР-дың орындауы туралы баяндаманы қорғау;
Құжаттар пакеті
1
Балаларды сату, балалардың жезөкшелігі мен балалар порнографиясына қатысты бала құқықтары туралы конвенцияға Факультативтік хаттаманы Қазақстан Республикасының орындауы туралы баяндаманы қорғау.
Құжаттар пакеті
1
7-мақсат. ЕурАзЭҚ шеңберінде Кеден Одағын құруды аяқтау
Мақсатты индикатор: Біртұтас кедендік аумақ құру және Қазақстан, Беларусь және Ресейдің кеден одағын құруды аяқтау, кеден одағына бұдан былай ЕурАзЭҚ-қа қалған мүше мемлекеттердің жекелей алғанда өз даярлықтары мүмкіндіктеріне қарай қосылуы.
1-міндет.Кеден Одағының институтционалды құрылымын құру
Тараптардың халықаралық шарттарды және Кеден Одағының жоғарғы органының:
Кеден одағы комиссиясын құру және Кеден одағы комиссиясының хатшылығын құру жөніндегі;
Құжаттар пакеті
1
ЕурАзЭҚ Сот мәртебесін бекіту және кеден одағы органдарының функциялары мен регламентін белгілеу жөніндегі шешімдерін қабылдауы.
Құжаттар пакеті
1
3-стратегиялық бағыт. Қазақстан Республикасының шетелдердегі жеке және заңды тұлғаларының құқықтары мен мүдделерін қорғау және қамтамасыз ету, сыртқы байланыстарды консулдық сүйемелдеу
1-мақсат. Қазақстан Республикасының шетелдердегі жеке және заңды тұлғаларының мүдделерін қорғау тиімділігін арттыру
Мақсатты индикатор: Консулдық қолдаумен қамтылған ҚР азаматтарының санын келесі елдерде - РФ-да (Калининград қ), Словакияда, Индонезиада, Португалияда, Швецияда, ОАР-да, Бразилиада, Филиппинде, Вьетнамда арттыру
1-міндет. Шетелдердегі консулдық қатысуды кеңейту
Консулдық мекемелерді ашу
Бірлік
3
3
2-мақсат. ҚР азаматтары үшін шет мемлекеттердің визалық режимін жеңілдету (бірінші кезекте ЕО елдерінде)
Мақсатты индикатор: Виза алу шарттарын жеңілдету.
2009 - 2011 жж. - ЕО елдерінен ҚР азаматтарының дипломатиялық, қызметтік визалар алу уақытын 15 күннен 5 күнге дейін және ЕО елдерінен жай визаларды алуды 2 айдан бір аптаға дейін кезең-кезеңімен қысқарту.
Дипломатиялық және қызметтік паспорт иелерінің визасыз сапарлары туралы Еуропа елдерімен келісімге қол қою.
1-міндет. ЕО-ға мүше мемлекеттермен реадмиссия, заңсыз көші-қон және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес саласындағы, босқындарға бақылау жүргізу, төлқұжат деректерін қорғауды күшейту және шекаралық бақылауды басқару жөніндегі ынтымақтастық
ЕО елдерімен халықаралық шарттарға қол қою.
Құжаттар пакеті
1
1
1
Ақпаратты электрондық жеткізгіштері бар дипломатиялық және қызметтік паспорттарды әзірлеу бойынша арнайы жабдықтар сатып алу
Жабдықтар жиынтығы
1
3-мақсат. Жеке басты куәландыратын құжаттарды қорғау деңгейін арттыру
Мақсатты индикатор: Ұлттық дипломатиялық және қызметтік паспорттарды халықаралық стандарттарға сәйкес келтіру
1-міндет. Қазақстан Республикасының дипломатиялық және қызметтік паспорттарын жасап шығару
Мемлекеттік қызметшілерге паспорттар беру
Бірлік

на 2010 - 2015 годы
Пакет
документов
1
Задача 3. Координация работы государственных органов Республики Казахстан по
защите в ООН национальных докладов о выполнении обязательств, вытекающих из
положений ратифицированных правозащитных конвенций
защита доклада о выполнении
Республикой Казахстан
Международного пакта об
экономических, социальных и
культурных правах
Пакет
документов
1
защита доклада о выполнении
Республикой Казахстан
обязательств в правозащитной
сфере, в рамках механизма ООН по
Универсальному периодическому
обзору
Пакет
документов
1
защита доклада о выполнении
Республикой Казахстан
Международного пакта о
гражданских и политических
правах
Пакет
документов
1
защита доклада о выполнении
Республикой Казахстан
Международной конвенции о
ликвидации всех форм расовой
дискриминации
Пакет
документов
1
защита доклада о выполнении
Республикой Казахстан
Факультативного протокола к
Конвенции о правах ребенка,
касающегося торговли детьми,
детской проституции и детской
порнографии
Пакет
документов
1
Цель 7. Завершение формирования таможенного союза в рамках ЕврАзЭС
Целевой индикатор: Создание единой таможенной территории и завершение формирования
таможенного союза Казахстаном, Беларусью и Россией, с последующим присоединением к
таможенному союзу остальных государств-членов ЕврАзЭС по мере готовности каждого
государства в отдельности
Задача 1. Построение институциональной структуры таможенного союза
принятие Сторонами международных
договоров и решений высшего
органа таможенного союза по:
учреждению Комиссии таможенного
союза и созданию Секретариата
Комиссии таможенного союза
Пакет
документов
1
утверждению Статута Суда ЕврАзЭС
и определению функций и
регламента органов таможенного
союза
Пакет
документов
1
Стратегическое направление 3. Защита и обеспечение прав и интересов физических и
юридических лиц Республики Казахстан за рубежом, консульское сопровождение
внешних связей
Цель 1. Повышение эффективности защиты прав и интересов физических и юридических
лиц Республики Казахстан за рубежом
Целевой индикатор: Увеличение количества граждан Республики Казахстан, охваченных
консульской поддержкой в следующих странах - РФ (г. Калининград), Словакия,
Индонезия, Португалия, Швеция, ЮАР, Бразилия, Филиппины, Вьетнам
Задача 1. Расширение консульского присутствия РК за рубежом
открытие консульских учреждений
Ед.
3
3
Цель 2. Упрощение визового режима иностранных государств для граждан Республики
Казахстан (в первую очередь в странах ЕС).
Целевой индикатор: Облегчение условий получения виз;
В 2009 - 2011 гг. - поэтапное сокращение времени получения гражданами Республики
Казахстан дипломатических, служебных виз стран ЕС с 15 до 5 дней и обычных виз
стран ЕС с 2 месяцев до 1 недели;
Подписание соглашений со странами Европы о безвизовых поездках владельцев
дипломатических и служебных паспортов
Задача 1. Координация сотрудничества с государствами-членами ЕС в сфере визовой
политики, реадмиссии, борьбы с нелегальной миграцией и организованной
преступностью, по контролю над беженцами, усиления защитных данных паспортов и
управления пограничным контролем
подписание международных
договоров со странами ЕС
Пакет
документов
1
1
1
приобретение специального
оборудования по изготовлению
дипломатических и служебных
паспортов с электронными
носителями информации
Комплект
оборудо-
ва ния
1
Цель 3. Повышение степеней защиты документов, удостоверяющих личность
Целевой индикатор: Приведение дипломатических и служебных паспортов в
соответствие с международными стандартами
Задача 1. Изготовление дипломатических и служебных паспортов Республики Казахстан
с электронными носителями информации
выдача паспортов
государственным служащим
Ед.

1500
2000
4-стратегиялық бағыт. Шетелдерде Қазақстан Республикасының оң сипатты имиджін қалыптастыру және ілгерілету
1-мақсат. Әлемде Қазақстан Республикасын табысты дамушы және ілгерілеуші мемлекет ретінде қабылдаудың қазіргі оң үрдістерін бекіту және жаңаларын қалыптастыру
Мақсатты индикатор: Қазақстан Республикасының шетел БАҚ-тарында аталып отыруын және мақсатты мемлекеттердің қоғамдық пікірлерінде танымалдылығын жыл сайын 15 пайызға өсіру
1-міндет. Қазақстан Республикасының шетелдердегі мекемелерінің және мемлекеттік органдарының шетелдерде ақпараттық имидждік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер үйлестіру
Жаһандық және Ұлттық рейтингті БАҚ-тарда авторлық мақалалар, жарияланымдар, репортаждар, сюжеттер. Сондай-ақ арнаулы шығарылымдар жариялау (баспа басылымдары, теледидар, радио, ақпараттық агенттіктер, интернет-БАҚ)
Бірлік

1500
2000
Стратегическое направление 4. Формирование и продвижение положительного имиджа
Республики Казахстан за рубежом
Цель 1. Закрепление существующих и формирование новых позитивных тенденций
восприятия в мире Республики Казахстан как успешно развивающегося и
прогрессивного государства
Целевой индикатор: Ежегодный 15 % рост позитивных упоминаний Республики Казахстан
в зарубежных СМИ и узнаваемости Республики Казахстан в общественном мнении целевых
государств
Задача 1. Координация деятельности загранучреждений и государственных органов
Республики Казахстан по реализации информационно-имиджевой политики за рубежом
размещение авторских статей,
публикаций, репортажей, сюжетов,
а также специальных выпусков в
рейтинговых глобальных и
национальных СМИ (печатные
издания, телевидение, радио,
информационные агентства,
интернет-СМИ)
Ед.

6. Бюджеттік бағдарламалар
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
001 "Сыртқы саяси қызметті үйлестіру жөніндегі қызметтер"
(кіші бағдарлама)
Сипаттама
Орталық аппаратты ұстау бойынша әкімшілік шығындар. Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің қызметкерлерін мемлекеттік және ағылшын тілдеріне оқыту. Қазақстан Республикасының оң бедел-бейнесін ілгерілетуге бағытталған ақпараттық-насихаттық жұмыстар бойынша ел ішінде және шет елдерде іс-шаралар өткізу
Көрсеткіштер
Атауы
Өлшем бірл.
Есепті кезең
Жоспарлы кезеңі
2007 жыл (есеп)
2008 жыл (ағымдағы жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Шығындарды басқаруға мониторинг жүргізу, нормативтік-құқықтық базаны жетілдіру, протоколдық қамтамасыз ету
Стратегиялық бағыт
Әкімшілік шығындар
Мақсат
Қазақстан Республикасының саяси, экономикалық, әлеуметтік, экологиялық және ғылыми-техникалық мәселелерін шешу
Міндеттер
Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдармен және шет мемлекеттермен ынтымақтастығын нығайту, Қазақстанның халықаралық ұйымдар, Жалпыға бірдей және халықаралық конвенциялар хатшылықтары алдындағы қарыздық міндеттерінің орындалуын қамтамасыз ету, халықаралық маңызды іс-шаралардың уақтылы өткізілуін қамтамасыз ету
Сандық көрсеткіштер
Сапалық көрсеткіштер
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Мемлекеттік қызметшілердің біліктілігін арттыру
Стратегиялық бағыт
Мақсат
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің қызметкерлерін мемлекеттік және ағылшын тілдеріне оқыту
Міндеттер
Министрлік штатының мемлекеттік және ағылшын тілдерін оқыту қажеттілігін қамтамасыз ету
Сандық көрсеткіштер
Мемлекеттік тіл бойынша оқытылған мамандар саны
адам

6. Бюджетные программы
Администратор
бюджетной
программы
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Бюджетная
программа
001 «Услуги по координации внешнеполитической деятельности»
(подпрограмма)
Описание
Административные расходы по содержанию центрального аппарата.
Обучение государственному и английскому языкам сотрудников
Министерства иностранных дел Республики Казахстан. Проведение
мероприятий по информационно-пропагандистской деятельности,
направленной на продвижение положительного имиджа Республики
Казахстан как внутри страны, так и за рубежом
Показатели
Наименование
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007
год
(отчет)
2008
год
(план
теку-
щего)
2009
год
2010
год
2011
год
Мониторинг администрирования расходов, совершенствование нормативно-
правовой базы, протокольное обеспечение
Стратегическое
направление
Административные расходы
Цель
Решение политических, экономических, социальных, экологических и
научно-технических вопросов Республики Казахстан
Задачи
Укрепление сотрудничества Республики Казахстан с международными
организациями и иностранными государствами, обеспечение выполнения
Казахстаном долговых обязательств перед международными организациями,
Секретариатами универсальных и иных международных конвенций,
своевременное обеспечение проведения мероприятий международного значения
Показатели
количества
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Повышение квалификации госслужащих
Стратегическое
направление
Цель
Обучение государственному и английскому языкам сотрудников
Министерства иностранных дел Республики Казахстан
Задачи
Обеспечение потребности, в обучении государственному и английскому
языкам штата Министерства
Показатели
количества
Количество обученных
специалистов
государственному
языку
чел.

105
115
135
Шетел тілі бойынша оқытылған мамандар саны
адам
25
35
45
Сапалық көрсеткіштер
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Ақпараттық-имидждік сипаттағы іс-шараларды іске асыру
Стратегиялық бағыт
Шет елдерде Қазақстан Республикасының оң бедел-бейнесін қалыптастыру және ілгерілету
Мақсат
Әлемде табысты дамушы әрі ілгерілеуші мемлекет ретіндегі Қазақстан Республикасының бар бедел-бейнесін бекіту және оның жаңа оң үрдісін қалыптастыру. Шет елдер БАҚ-тарында Қазақстан Республикасының аталып отыруын және мақсатты мемлекеттердің қоғамдық пікірінде танымалдылығын жыл сайын 15 %- ға өсіру
Міндеттер
Қазақстан Республикасының шет елдік мекемелері мен мемлекеттік органдарының шет елдердегі ақпараттық-имидждік саясаты бойынша қызметін үйлестіру
Сандық көрсеткіштер
Жаһандық және ұлттық рейтингті бүқаралық ақпарат құралдарында авторлық мақалалар, жарияланымдар, репортаждар, сюжеттер, сондай-ақ арнайы шығарылымдарды орналастыру (баспа басылымдары, теледидар, радио, ақпараттық агенттіктер, интернет-БАҚ)
бірл.

105
115
135
Количество обученных
специалистов
иностранному языку
чел.
25
35
45
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Реализация мероприятий информационно-имиджевого характера
Стратегическое
направление
Формирование и продвижение положительного имиджа Республики Казахстан
за рубежом
Цель
Закрепление существующих и формирование новых позитивных тенденций
восприятия в мире Республики Казахстан как успешно развивающегося и
прогрессивного государства. Ежегодный 15 % рост позитивных упоминаний
Республики Казахстан в зарубежных СМИ и узнаваемости Республики
Казахстан в общественном мнении целевых государств
Задачи
Координация деятельности загранучреждений и государственных органов
Республики Казахстан по реализации информационно-имиджевой политики
Республики Казахстан за рубежом
Показатели
количества
Размещение авторских
статей, публикаций,
репортажей, сюжетов,
а также специальных
выпусков в
рейтинговых
глобальных и
национальных СМИ
(печатные издания,
телевидение, радио,
информационные
агентства,
интернет-СМИ)
ед.

850
1000
1250
Сапалық көрсеткіштер
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Міндеттер
Мақсатты аудиторияларда мемлекетті құрудың қазақстандық тәжірибесін (саясат, экономика, әлеуметтік сала, мәдениет), Ұлтаралық, конфессияаралық келісімді насихаттау және Қазақстанның халықаралық қоғамдастықтың беделді мүшесі ретіндегі өсіп отырған рөліне назар аударту
Сандық көрсеткіштер
Қазақстан Республикасына шет елдік журналистердің баспасөз турларын ұйымдастыру
бірл.
8
12
16
Деректі фильмдерді түсіру, сюжеттер жасау, оларды шет елдерде көрсету және шет мемлекеттердің телеарналарына шығару
бірл.
8
10
12
2 ақпараттық-имдждік порталды дамыту, интернет қорларын пайдалану (блогтар, чаттар, форумдар және өзге де бейресми коммуникациялар түрлері)
бірл.
1
1
1
Сапалық көрсеткіштер
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Міндеттер
Шет елдерде Мемлекет басшысының жыл сайынғы Жолдауын, "Еуропаға жолдың" бағдарламалық құжаттарын, сондай-ақ "Мәдени мұра", АӨСШК, Әлемдік және дәстүрлі діндер көшбасшыларының съезін өткізуді, ҚР-дың ЕҚЫҰ-да, ИКҰ-да төрағалықтарын насихаттаумен қатар тақырыптық іс-шараларды іске асыру
Сандық көрсеткіштер
Қазақстан Республикасы саяси, әлеуметтік-экономикалық және мәдени-гуманитарлық дамуы туралы тақырыптарда таныстырулар, семинарлар, конференциялар, брифингтер, дөңгелек үстелдер өткізу
бірл.
22
30
38
Сапалық көрсеткіштер
Тақырыптық іс-шараларды іске асыру
бірл.
10
15
20
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығындар
Мың теңге
3 179 384
3 728 219
4 077 938
4 604 084
5 398 482
Мекеме басшысы _______________________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
002 "Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдарға қатысуы"
(кіші бағдарлама)
Сипаттама
Қазақстан Республикасы қатысушысы болып табылатын халықаралық ұйымдардың, конвенциялар мен келісімдердің мүшеліктеріне ену жарналарын, үлескерлік және ерікті қаржылық жарналарды төлеу, қарыздарды өтеу, сондай-ақ ТМД-ның жарғылық және өзге де органдарындағы үлескерлік жарналарды төлеу
Көрсеткіштер
Атауы
Өлшем бірл.
Есепті кезең
Жоспарлы кезеңі
2007 жыл (есеп)
2008 жыл (ағымдағы жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Стратегиялық бағыт
I. Дипломатиялық құралдармен Қазақстан Республикасының егемендігін, қауіпсіздігін қамтамасыз ету, жаһандық және өңірлік қауіпсіздікті сақтау
Мақсат
Жаһандық және өңірлік қауіпсіздік жүйесінің тиімділігін арттыру.
Міндеттер
Азиядағы өзара сенім шаралары жөніндегі кеңестің (АӨСШК) тетіктерін пайдалану арқылы Азияда сенім мен ынтымақтастық кеңістігін құру
Сандық көрсеткіштер
Түрлі өлшемдегі сенім шаралары бойынша құжаттар қабылдау:
2009 ж. - Есірткілердің заңсыз айналымына қарсы күрес жөніндегі тұжырымдама;
Құжаттар пакеті
2
2009 ж. - Жаңа қыр көрсетулер мен қауіптерге қарсы тұру жөніндегі іс-қимыл жоспары
2010 ж. - Туризм саласындағы ынтымақтастық тұжырымдамасы;
Құжаттар пакеті
5
2010 ж. - Шағын және орта кәсіпкерлік саласындағы ынтымақтастық тұжырымдамасы;
2010 ж. - Ауыл шаруашылығы және жоғары аграрлық технологиялар саласындағы ынтымақтастық тұжырымдамасы;
2010 ж. - Қауіпсіз әрі тиімді көліктік дәліздер жүйелерін дамыту жөніндегі ынтымақтастық тұжырымдамасы;
2010 ж. - АӨСШК ІІІ Саммитінің қорытынды саяси құжаты
2011 ж. - Ақпараттық технологиялар мен энергетикалық қауіпсіздік саласындағы ынтымақтастық тұжырымдамасы;
Құжаттар пакеті
3
2011 ж. - Төтенше жағдайларды, табиғи апаттарды, дағдарыстарды және су ресурстарын басқару мәселелері жөніндегі тұжырымдама;
2011 ж. - Экологиялық проблемалар жөніндегі тұжырымдама
Сапалық көрсеткіштер
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Міндеттер
Шанхай Ынтымақтастығы Ұйымы (ШЫҰ) кеңістігінде қыр көрсетулер мен қаупсіздік қатерлеріне бірлесіп қарсы тұру
Сандық көрсеткіштер
Өңірдегі бейбітшілікке, қауіпсіздік пен тұрақтылыққа қатерін төндіретін ахуалдарға бірлесіп әрекет ету жөніндегі құжаттарды қабылдау:
2009 ж. - ШЫҰ шеңберіндегі террорға қарсы құрамалар үшін кадрлар дайындау туралы келісім. ҰҚШҰ-ның шұғыл әрекет етудің ұжымдық күшін (ШӘҰК) құру
Құжаттар пакеті
1
2010 ж. - Терроризмге қарсы ШЫҰ конвенциясы;
Құжаттар пакеті
3
2010 ж. - қарулардың оқ-дәрілер мен жарылғыш заттардың заңсыз айналымына қарсы күрес туралы ШЫҰ келісімі;
2010 ж. - ШЫҰ-ға мүше мемлекеттердің бірлескен терроризмге қарсы жаттығуларын ұйымдастыру мен өткізудің тәртібі туралы келісім
2011 ж. - Өңірдегі қауіпсіздік пен тұрақтылыққа қатерін төндіретін ахуалдарға бірлесіп әрекет ету  жөніндегі ШЫҰ шарты
Құжаттар пакеті
1
Сапалық көрсеткіштер
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Міндеттер
ҰҚШҰ-ға мүше мемлекеттердің саяси және әскери ынтымақтастығының тетіктерін жетілдіру
Сандық көрсеткіштер
2010 жылға дейінгі кезеңге және одан арғы перспективаға арналған Ұйымның коалициялық әскери ынтымақтастығы жоспарын іске асыру шеңберінде ҰҚШҰ құжаттарын қабылдау;
Құжаттар пакеті
1
ҰҚШҰ-ның шұғыл әрекет етудің ұжымдық күшін (ШӘӨҚ) құру
Сапалық көрсеткіштер
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Міндеттер
Жаһандық дінаралық үнқатысуды дамыту орталықтарының бірі ретіндегі Қазақстанның мәртебесін бекіту
Сандық көрсеткіштер
2009 жылы жаһандық және дәстүрлі діндер көшбасшыларының үшінші съезінің қорытынды құжаттарын қабылдау Қазақстанның бастамасымен БҰҰ Бас Ассамблеясы қабылдаған "2010 жылды Мәдениеттер жақындасуының халықаралық жылы деп атау" бойынша іс-шаралар жоспарын 2009 жылы қабылдап, 2011 жылы орындау Әлемдегі дінаралық үнқатысу орталықтарының бірі ретіндегі Қазақстанның мәртебесін бекіту
Құжаттар пакеті
1
1
Сапалық көрсеткіштер
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Стратегиялық бағыт
Қазақстан Республикасының шет мемлекеттермен және халықаралық ұйымдармен өзара іс-қимылының тиімділігін арттыру
Мақсат:
Қазақстанның мұсылман әлеміндегі рөлі мен беделін арттыру
Міндеттер
Қазақстанның ИКҰ-дағы қызметін жандандыру
Сандық көрсеткіштер
2009 жыл - Қазақстанның ғылыми және технологиялық ынтымақтастық жөніндегі ИКҰ Тұрақты Комитетінің Хатшылығына қосылуы туралы шартқа қол қою
Құжаттар пакеті
1
2009 жыл - Ислам ынтымақтастығы даму қорына 1 млн.АҚШ доллары көлемінде ҚР ерікті жарнасын бөлу
Жарна
1
2011 жыл - Астанада Бүкіләлемдік Ислам экономикалық форумын ұйымдастыру және өткізу
Форумды өткізу
1
Сапалық көрсеткіштер
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Міндеттер
ИКҰ органдарында жұмыс істейтін Қазақстан Республикасы азаматтарының санын көбейту
Сандық көрсеткіштер
ИКҰ органдарында жұмыс істейтін ҚР азаматтарының саны
адам
2
4
Сапалық көрсеткіштер
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Мақсат
Біріккен Ұлттар Ұйымы (БҰҰ) шеңберіндегі Қазақстанның халықаралық ұстанымдары мен беделін нығайту
Міндеттер
БҰҰ жүйесіндегі субрегионалдық ұйымдардың кеңселерін орналастыру
Сандық көрсеткіштер
2009 жыл - Алматыда БҰҰ Есірткілер мен қылмыс жөніндегі басқармасының қамқорлығымен Орталық Азия өңірлік ақпараттық үйлестіру орталығын (ОАӨАҮО) ашу
Орталық ашу
1
2010 жыл - Алматыда БҰҰ-ның Азия және Тынық мұхиты елдері үшін экономикалық және әлеуметтік комиссиясы - БҰҰ-ның Еуропалық экономикалық комиссиясы (БҰҰ ЭСКАТО-ЕЭК) субрегионалды кеңсесін ашу
Қеңсе ашу
1
2010 жыл - Алматыда Халықтың өсуі жөніндегі БҰҰ қоры (ЮНФПА) субрегионалдық кеңсесін ашу
Кеңсе ашу
1
Сапалық көрсеткіштер
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Міндеттер
Қазақстан Республикасы мен БҰҰ арасындағы ынтымақтастық туралы қолданыстағы құжаттарды жаңалау және жаңаларын жасасу
Сандық көрсеткіштер
2009 жыл - 2010-2015 жылдарға арналған даму мақсаттары бойынша көмек көрсету жөніндегі БҰҰ-ның жаңа негізгі бағдарламасын әзірлеу және қабылдау
Құжаттар пакеті
1
Сапалық көрсеткіштер
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Міндеттер
Ратификацияланған құқық қорғау конвенцияларының ережелерінен туындайтын міндеттерді орындау жөніндегі БҰҰ-дағы ұлттық баяндамаларды қорғау бойынша Қазақстан Республикасы мемлекеттік органдарының жұмысын үйлестіру
Сандық көрсеткіштер
2009 жыл - Қазақстан Республикасының экономикалық, әлеуметтік және мәдени құқықтары туралы пактіні орындауы жөніндегі баяндаманы қорғау
Құжаттар пакеті
1
2010 жыл - БҰҰ-ның Жалпыға бірдей мерзімді шолуы шеңберіндегі Қазақстан Республикасының құқық қорғау саласындағы міндеттемелерін орындау жөніндегі баяндаманы қорғау
Құжаттар пакеті
1
2010 жыл - Қазақстан Республикасының Азаматтық және саяси құқықтар туралы пактіні орындауы жөніндегі баяндаманы қорғау
Құжаттар пакеті
1
2010 жыл - Қазақстан Республикасының Нәсілдік кемсітушіліктің барлық түрлерін жою туралы халықаралық конвенцияны орындауы жөніндегі баяндаманы қорғау
Құжаттар пакеті
1
2011 жыл - Қазақстан Республикасының Балаларды сату, бала жезөкшелігі мен бала порнографиясына қатысты бала құқықтары конвенциясының факультативтік хаттамасын орындауы жөніндегі баяндаманы қорғау
Құжаттар пакеті
1
Сапалық көрсеткіштер
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығындар
Мың теңге
1 258 602
1 585 693
2 580 821
2 525 005
2 699 910
Мекеме басшысы ________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
003 "Мемлекеттік шекараны делимитациялау және демаркациялау"
(кіші бағдарлама)
Сипаттама
Каспий теңізінің құқықтық мәртебесін анықтау бойынша келіссөздер жүргізу, Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасын демаркациялау, мемлекеттік шекара желісін жергілікті шекаралық белгілермен бекіту, Қазақстан Республикасының мемлекеттік шекарасын Қырғыз Республикасымен, Ресей Федерациясымен, Түрікменстанмен және Өзбекстан Республикасымен заңды ресімдеу, сондай-ақ қажетті картографиялық материалдарды дайындау және далалық жұмыстарды жүргізу
Көрсеткіштер
Атауы
Өлшем бірл.
Есепті кезең
Жоспарлы кезеңі
2007 жыл (есеп)
2008 жыл (ағымдағы жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Стратегиялық бағыт
Дипломатиялық құралдармен Қазақстан Республикасының егемендігі мен қауіпсіздігін қамтамасыз етіп, жаһандық және өңірлік қауіпсіздікті сақтау
Мақсат
Мемлекеттік шекараны делимитациялау және демаркациялау
Міндеттер
Өзбекстанмен және Түрікменстанмен мемлекеттік құрлықтық шекараны демаркациялау үрдісін аяқтау
Сандық көрсеткіштер
2009 жыл - Өзбекстан Республикасымен және Түрікменстанмен Мемлекеттік шекараның өту сызығынның сипаттау хаттамасын, демаркациялық карталарды, шекаралық белгілер хаттамаларын дайындау
Құжаттар пакеті
2
2010 жыл - Өзбекстан Республикасымен және Түрікменстанмен шекаралық белгілердің координаттарының каталогтары мен биіктіктерді, шекаралық бағаналардың өзара орналасу схемасын, Өзбекстан Республикасымен аралдардың тиесілілігі жөніндегі кестелерді дайындау
Құжаттар пакеті
2
2011 жыл - Өзбекстан Республикасымен және Түрікменстанмен мемлекеттік шекараны демаркациялау туралы шарт жасасу
Құжаттар пакеті
2
Сапалық көрсеткіштер
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Міндеттер
Қазақстан-ресей мемлекеттік шекарасында демаркациялау жұмыстарын жүргізу
Сандық көрсеткіштер
Ресей Федерациясымен шекараның жалпы ұзақтығын алғандағы мемлекеттік шекараның жергілікті өту сызығын бекіту
шекараның жалпы ұзындығының %-ы
10%
10%
10%
Сапалық көрсеткіштер
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Міндеттер
Қазақстан-қырғыз мемлекеттік шекарасында демаркациялық жұмыстар жүргізу
Сандық көрсеткіштер
Қырғыз Республикасымен шекараның жалпы ұзақтығын алғандағы мемлекеттік шекараның жергілікті өту сызығын бекіту
шекараның жалпы ұзындығының %-ы
30%
30%
30%
Сапалық көрсеткіштер
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Мақсат
Каспий теңізін тиімді пайдалану мақсатында оның құқықтық мәртебесін реттеу
Міндеттер
Каспий теңізінің құқықтық мәртебесі жөніндегі конвенция жобасын келісу
Сандық көрсеткіштер
Каспий теңізі мәртебесіне байланысты халықаралық шарттар жобаларын әзірлеу және келісу. Каспий теңізі құқықтық мәртебесі туралы конвенцияны әзірлеу жөніндегі арнайы жұмыс тобы отырыстарының саны
отырыстар саны
5 дейін
5 дейін
5 дейін
Сапалық көрсеткіштер
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығындар
Мың теңге

850
1000
1250
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Задачи
Пропаганда в целевых аудиториях казахстанского опыта государственного
строительства (политика, экономика, социальная сфера, культура),
привлечение внимания к возрастающей роли Казахстана как авторитетного
члена международного сообщества
Показатели
количества
Организация пресс-
туров иностранных
журналистов в
Республику Казахстан
ед.
8
12
16
Производство и
показ документальных
фильмов, сюжетов
их трансляция на
телеканалах
зарубежных
государств
ед.
8
10
12
Развитие 2-х
информационно-
имиджевых порталов,
использование
Интернет-ресурсов
(блоги, чаты, форумы,
другие формы
неформальной
коммуникации)
ед.
1
1
1
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Задачи
Реализация тематических мероприятий, включая пропаганду за рубежом
ежегодных Посланий Главы государства, программных документов «Путь в
Европу», а также «Культурно-историческое наследие», проведение СВМДА,
Съезда мировых и традиционных религий, председательствование
Республики Казахстан в ОБСЕ, конференция ОИК и др.
Показатели
количества
Проведение
презентаций, семина-
ров, конференций,
брифингов, круглых
столов на тему
политического,
социально-экономи-
ческого и культурно-
гуманитарного
развития Республики
Казахстан
ед.
22
30
38
Показатели
качества
Реализация темати-
ческих мероприятий
ед.
10
15
20
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Расходы на
реализацию
программы
тыс.
тенге
3 179
384
3 728
219
4 077
938
4 604
084
5 398
482
Руководитель учреждения __________________
Администратор
бюджетной
программы
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Бюджетная
программа
002 «Участие Республики Казахстан в международных организациях»
(подпрограмма)
Описание
Оплата вступительных, долевых, добровольных финансовых взносов и
погашение задолженности в международные организации, конвенции и
соглашения, участником которых является Республика Казахстан, а также
выплата долевых взносов на содержание уставных и других органов СНГ.
Показатели
Наименование
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
(отчет)
2008 год
(план
теку-
щего)
2009
год
2010
год
2011
год
Стратегическое
направление
I. Обеспечение дипломатическими средствами суверенитета и
безопасности Республики Казахстан, сохранение глобальной и
региональной безопасности
Цель
Повышение эффективности систем глобальной и региональной
безопасности
Задачи
Создание в Азии пространства доверия и сотрудничества с
использованием механизмов Совещания по взаимодействию и мерам
доверия в Азии (СВМДА)
Показатели
количества
Принятие документов по
мерам доверия в
различных измерениях:
2009 г. - Концепции по
борьбе с незаконным
оборотом наркотиков;
2009 г. - Плана
действий по противодействию новым
вызовам и угрозам
Пакет
доку-
ментов
2
2010 г. - Концепции
сотрудничества в
области туризма;
2010 г. - Концепции
сотрудничества в сфере
малого и среднего
предпринимательства;
2010 г. - Концепции
сотрудничества в
области сельского
хозяйства и высоких
аграрных технологий;
2010 г. - Концепции
сотрудничества по
развитию безопасных и
эффективных систем
транспортных коридоров;
2010 г. - Итогового
политического документа
III Саммита СВМДА
Пакет
доку-
ментов
5
2011 г. - Концепции
сотрудничества в
области информационных
технологий и
энергетической
безопасности;
2011 г. - Концепции
сотрудничества по
вопросам управления
чрезвычайными
ситуациями, стихийными
бедствиями, кризисами и
водными ресурсами;
2011 г. - Концепции
сотрудничества по
экологическим проблемам
Пакет
доку-
ментов
3
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Задачи
Совместное противостояние вызовам и угрозам безопасности на
пространстве Шанхайской Организации Сотрудничества (ШОС).
Показатели
количества
Принятие документов о
совместном реагировании
на ситуации, ставящие
под угрозу мир,
безопасность и
стабильность в регионе:
2009 г. - Соглашения о
подготовке кадров для
антитеррористических
формирований в рамках
ШОС
Пакет
доку-
ментов
1
2010 г. - Конвенции ШОС
против терроризма;
2010 г. - Соглашения
ШОС о сотрудничестве в
борьбе с незаконным
оборотом оружия,
боеприпасов и
взрывчатых веществ;
2010 г. - Соглашения о
порядке организации и
проведения совместных
антитеррористических
учений государствами-
членами ШОС
Пакет
доку-
ментов
3
2011 г. - Договора ШОС о совместном
реагировании на
ситуации, ставящие под
угрозу мир, безопас-
ность и стабильность в
регионе
Пакет
доку-
ментов
1
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Задачи
Совершенствование механизмов политического и военного сотрудничества
государств-членов ОДКБ
Показатели
количества
Принятие документов
ОДКБ в рамках
реализации Плана
Коалиционного военного
сотрудничества
Организации на период
до 2010 года и
дальнейшую перспективу.
Создание Коллективных
сил оперативного
реагирования (КСОР)
Пакет
доку-
ментов
1
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Задачи
Закрепление за Казахстаном статуса одного из центров развития
глобального межрелигиозного диалога
Показатели
количества
Принятие итоговых
документов Третьего
Съезда лидеров мировых
и традиционных религий
в 2009 году Принятие в
2009 году и выполнение
в 2011 году Плана
мероприятий по
реализации принятой ГА
ООН по инициативе
Казахстана резолюции о
«Провозглашении 2010
года международным
годом сближения
культур» Закрепление за
Казахстаном статуса
одного из мировых
центров межрелигиозного
диалога
Пакет
доку-
ментов
1
1
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Стратегическое
направление
Повышение эффективности взаимодействия Республики Казахстан с
зарубежными государствами и международными организациями
Цель:
Повышение роли и авторитета Казахстана в мусульманском мире
Задачи
Активизация деятельности Казахстана в ОИК
Показатели
количества
2009 год - Подписание
договора о
присоединении
Казахстана к
Секретариату
Постоянного Комитета
ОИК по научному и
технологичному
сотрудничеству
Пакет
доку-
ментов
1
2009 год - Выделение
добровольного взноса
Республики Казахстан в
размере 1 млн. долл. США в Фонд развития
Исламской солидарности
Взнос
1
2011 год - Организация
и проведение Всемирного
Исламского Экономичес-
кого Форума в Астане
Прове-
дение
форума
1
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Задачи
Увеличение количества граждан Республики Казахстан, работающих в
органах ОИК
Показатели
количества
Количество граждан
Республики Казахстан в
рабочих органах ОИК
чел.
2
4
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Цель
Укрепление международных позиций и авторитета Казахстана в рамках
Организации Объединенных Наций (ООН)
Задачи
Размещение субрегиональных офисов международных организаций
систем ООН
Показатели
количества
2009 год - Открытие
в Алматы Центрально-
азиатского
регионального
информационного коорди-
национного центра
(ЦАРИКЦ) под эгидой
Управления ООН по
наркотикам и
преступности
Откры-
тие
центра
1
2010 год - Открытие
в Алматы субрегиональ-
ного офиса Экономичес-
кой и социальной
комиссии ООН для стран
Азии и Тихого океана -
Европейской экономичес-
кой комиссии ООН
(ЭСКАТО-ЕЭК ООН)
Откры-
тие
офиса
1
2010 год - открытие
в Алматы субрегиональ-
ного офиса Фонда ООН по
народонаселению (ЮНФПА)
Откры-
тие
офиса
1
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Задачи
Обновление действующих и заключение новых документов о
сотрудничестве между Республикой Казахстан и ООН
Показатели
количества
2009 год - разработка
и принятие новой
Рамочной программы
ООН по оказанию помощи в целях развития на
2010 - 2015 годы
Пакет
доку-
ментов
1
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Задачи
Координация работы
государственных органов
Республики Казахстан по
защите в ООН
национальных докладов о
выполнении
обязательств,
вытекающих из положений
ратифицированных
правозащитных конвенций
Показатели
количества
2009 год - защита
доклада о выполнении
Республикой Казахстан
Международного пакта об
экономических,
социальных и культурных
правах
Пакет
доку-
ментов
1
2010 год - защита
доклада о выполнении
Республикой Казахстан
обязательств в
правозащитной сфере, в
рамках механизма ООН по
Универсальному
периодическому обзору
Пакет
доку-
ментов
1
2010 год - защита
доклада о выполнении
Республикой Казахстан
Международного пакта о
гражданских и
политических правах
Пакет
доку-
ментов
1
2010 год - защита
доклада о выполнении
Республикой Казахстан
Международной конвенции
о ликвидации всех форм
расовой дискриминации
Пакет
доку-
ментов
1
2011 год - защита
доклада о выполнении
Республикой Казахстан
Факультативного
протокола к Конвенции о
правах ребенка,
касающегося торговли
детьми, детской
проституции и детской
порнографии
Пакет
доку-
ментов
1
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Расходы на
реализацию
программы
Тыс.
тенге
1 258
602
1 585
693
2 580
821
2 525
005
2 699
910
Руководитель учреждения ________________
Администратор
бюджетной
программы
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Бюджетная
программа
003 «Делимитация и демаркация государственной границы»
(подпрограмма)
Описание
Проведение переговоров по определению правового статуса Каспийского
моря, демаркации государственной границы Республики Казахстан,
закрепление линии государственной границы пограничными знаками на
местности, юридическое оформление государственной границы Республики
Казахстан с Кыргызской Республикой, Российской Федерацией,
Туркменистаном и Республикой Узбекистан, а также изготовление
необходимых картографических материалов и проведение полевых работ
Показатели
Наименование
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
(отчет)
2008
год
(план
теку-
щего)
2009 год
2010
год
2011
год
Стратегическое
направление
I. Обеспечение дипломатическими средствами суверенитета и
безопасности Республики Казахстан, сохранение глобальной и
региональной безопасности
Цель
Делимитация и демаркация государственной границы
Задачи
Завершение процесса демаркации сухопутной государственной границы
с Узбекистаном и Туркменистаном
Показатели
количества
2009 год - подготовка
Протоколов-описание
прохождения линии
государственной границы,
демаркационных карт,
протоколов пограничных
знаков с Республикой
Узбекистан и
Туркменистан
Пакет
доку-
мен тов
2
2010 год - подготовка
каталогов координат и
высот пограничных
знаков, схем взаимного
расположения столбов
пограничных знаков
с Республикой Узбекистан
и Туркменистан, таблицы
принадлежности островов
с Республикой Узбекистан
Пакет
доку-
ментов
2
2011 год - заключение
договоров о демаркации
государственной границы
с Республикой Узбекистан
и Туркменистаном
Пакет
доку-
ментов
2
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Задачи
Проведение демаркационных работ на казахстанско-российской
государственной границе
Показатели
количества
Закрепление линии
прохождения государ-
ственной границы с
Российской Федерацией на
местности от общей
протяженности границы
%, от
общей
протя-
жен-
ности
грани-
цы
10 %
10 %
10 %
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Задачи
Проведение демаркационных работ на казахстанско-кыргызской
государственной границе
Показатели
количества
Закрепление линии
прохождения
государственной границы
с Кыргызской Республикой
на местности от общей
протяженности границы
%, от
общей
протя-
жен-
ности
гра-
ни цы
30 %
30 %
30 %
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Цель
Урегулирование правового статуса Каспийского моря в целях его
эффективного использования
Задачи
Согласование проекта Конвенции о правовом статусе Каспийского моря
Показатели
количества
Разработка и согласова-
ние проектов междуна-
родных договоров,
связанных со статусом
Каспийского моря.
Количество заседания
Специальной рабочей
группы по разработке
Конвенции о правовом
статусе Каспийского моря
кол-во
засе-
да н ий
до 5
до 5
до 5
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Расходы на
реализацию
программы
Тыс.
тенге

66 107
185 198
218 313
283 756
305 038
Мекеме басшысы ________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
004 "Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігін материалдық-техникалық жабдықтау"
(кіші бағдарлама)
Сипаттама
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі мен шетелдік мекемелерін материалдық-техникалық жабдықтау
Көрсеткіштер
Атауы
Өлшем бірл.
Есепті кезең
Жоспарлы кезеңі
2007 жыл (есеп)
2008 жыл (ағымдағы жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Стратегиялық бағыт
Әкімшілік шығындар
Мақсат
Сыртқы саясат саласының инфрақұрылымдарын қалыптастыру және жетілдіру
Міндеттер
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі мен шетелдік мекемелерінің материалдық-техникалық базасын дамыту. Қазақстан Республикасының дипломатиялық және қызметтік паспорттарының электрондық ақпарат тасығыштармен жасап шығару
Сандық көрсеткіштер
Дипломаттық және қызметтік паспорттарды жасап шығаратын қажетті жабдықты сатып алу
Жабдықтар жиынтығы
1
Сапалық көрсеткіштер
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Міндеттер
Ұлыбритания мен Солтүстік Ирландия Бірлескен Корольдігіндегі (Лондон қ-сы) және Америка Құрама Штаттарындағы (Вашинттон қ-сы) жылжымайтын объектілерді сатып алу бойынша қарызды өтеу
Сандық көрсеткіштер
Қарызды өтеу пайызы
%
81,6%
90,8%
100%
Сапалық көрсеткіштер
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Ұлыбритания мен Солтүстік Ирландия Бірлескен Корольдігіндегі (Лондон қ-сы) және Америка Құрама Штаттарындағы (Вашинттон қ-сы) жылжымайтын мүлікті Қазақстан Республикасының меншігіне сатып алу бойынша өткен жылдардағы міндеттерді орындау
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығындар
Мың теңге
1 148 468
861 923
816 608
839 919
857 456
Мекеме басшысы ________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
005 "Шетелдік іссапарлар"
(кіші бағдарлама)
Сипаттама
Қазақстан Республикасының халықаралық ұйымдар, конференциялар, кеңестер, форумдардың жұмыстарына қатысуын қамтамасыз ету, жаһандық және өңірлік проблемаларды шешуде Қазақстан Республикасының халықаралық қоғамдастықтың мүшесі ретіндегі рөлін арттыруға жәрдем ету
Көрсеткіштер
Атауы
Өлшем бірл.
Есепті кезең
Жоспарлы кезеңі
2007 жыл (есеп)
2008 жыл (ағымдағы жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Стратегиялық бағыт
II. Қазақстан Республикасының шет мемлекеттермен және халықаралық ұйымдармен өзара іс-қимылының тиімділігін арттыру
Мақсат
"Еуропаға жол" бағдарламасын іске асыру
Міндеттер
Еуропалық елдермен технологиялық саладағы ынтымақтастықты кеңейту
Сандық көрсеткіштер
2009-2011 жылдары: еуропалық елдермен өнеркәсіп салаларындағы технологиялық ынтымақтастық туралы келісімдер жасасу;
Құжаттар пакеті
1
1
1
қазақстандық технологиялық трансферт торабының еуропалық технологиялық трансферт торабына енуі;
түрлі салалар бойынша био және нано технологиялық салада бірлескен зерттеулер жүргізу
Сапалық көрсеткіштер
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Міндеттер
энергетикалық саладағы ынтымақтастықты кеңейту
Сандық көрсеткіштер
2009-2011 жылдары - Еуропа елдеріне отын-энергетикалық кешеннің инфрақұрылымдық объектілерін сатып алу мүмкіндіктерін қарастыру
Құжаттар пакеті
1
1
1
Сапалық көрсеткіштер
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Міндеттер
Көлік және коммуникациялар саласындағы ынтымақтастықты кеңейту
Сандық көрсеткіштер
2011 жыл - ЕО-мен Қазақстан және панъеуропалық көліктік жүйелерінің түйісуі контекстінде көліктік жүйелерді дамыту жөніндегі өзара түсіністік туралы меморандумға қол қою
Құжаттар пакеті
1
Сапалық көрсеткіштер
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Міндеттер
Техникалық реттеу мен метрология саласындағы ынтымақтастықты кеңейту
Сандық көрсеткіштер

66 107
185 198
218 313
283 756
305 038
Руководитель учреждения ____________________
Администратор
бюджетной
программы
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Бюджетная
программа
004 «Материально-техническое оснащение Министерства иностранных дел
Республики Казахстан»
(подпрограмма)
Описание
Материально-техническое обеспечение Министерства иностранных дел и
загранучреждений Республики Казахстан.
Показатели
Наименование
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
(отчет)
2008 год
(план
теку-
щего)
2009
год
2010
год
2011
год
Стратегическое
направление
Административные расходы
Цель
Формирование и совершенствование инфраструктуры сферы внешней политики
Задачи
Развитие материально-технической базы Министерства иностранных дел и
загранучреждений Республики Казахстан. Приобретение необходимого
оборудования по изготовлению дипломатических и служебных паспортов
Показатели
количества
Приобретение специального
оборудования по
изготовлению дипломати-
ческих и служебных
паспортов с электронными
носителями информации
Ком-
плект
обо-
рудо-
вания
1
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Задачи
Погашение займа по приобретению объектов недвижимости в Соединенном
Королевстве Великобритании и Северной Ирландии (г. Лондон),
Соединенных Штатах Америки (г. Вашингтон)
Показатели
количества
Процент погашения займа
%
81,6 %
90,8 %
100 %
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Выполнение обязательств
прошлых лет по
приобретению недвижимости
в собственность
Республики Казахстан в
Соединенном Королевстве
Великобритании и Северной
Ирландии (г. Лондон),
Соединенных Штатах
Америки (г. Вашингтон)
Расходы на
реализацию
программы
Тыс.
тенге
1 148
468
861 923
816 608
839 919
857 456
Руководитель учреждения __________________
Администратор
бюджетной
программы
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Бюджетная
программа
005 «Заграничные командировки»
(подпрограмма)
Описание
Обеспечение участия Республики Казахстан в деятельности международных
организаций, конференций, совещаний, форумов, содействие повышению
роли Республики Казахстан как члена международного сообщества в
решении глобальных и региональных проблем
Показатели
Наименование
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2007
год
(отчет)
2008 год
(план
текущего)
2009
год
2010
год
2011
год
Стратегическое
направление
II. Повышение эффективности взаимодействия Республики Казахстан с
зарубежными государствами и международными организациями
Цель
Реализация государственной программы «Путь в Европу»
Задачи
Расширение сотрудничества с европейскими странами в технологической сфере
Показатели
количества
2009 - 2011 годы:
заключение с
европейскими странами
соглашений о
технологическом
сотрудничестве в
отраслях
промышленности;
вхождение
казахстанской
сети трансферта
технологий в
европейскую сеть
трансферта технологий;
проведение совместных
исследований в сфере
био- и нанотехнологий
в различных сферах
Пакет
доку-
мен тов
1
1
1
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Задачи
Расширение сотрудничества в энергетической сфере
Показатели
количества
2009 - 2011 годы:
Рассмотрение возмож-
ности приобретения в
странах Европы
инфраструктурных
объектов топливно-
энергетического
комплекса
Пакет
доку-
ментов
1
1
1
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Задачи
Расширение сотрудничества в сфере транспорта и коммуникаций
Показатели
количества
2011 год - подписание
с ЕС Меморандума о
взаимодействии по
развитию транспортных
сетей в контексте
стыковки казахстанских
сетей с
пан-европейскими
транспортными сетями
Пакет
доку-
ментов
1
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Задачи
Расширение сотрудничества в области технического регулирования и
метрологии
Показатели
количества

2010-2011 жылдары: ЕО елдерінің талаптарына сәйкес келетін техникалық регламенттер қабылдау;
Құжаттар пакеті
1
1
1
ЕО елдерінің талаптарына сәйкес келетін үйлесімдендірілген стандарттар қабылдау;
ЕО елдерінің талаптарына сәйкес келетін сынақ және өлшеу зертханаларын аккредиттеу;
Ұлттық эталондық базаның еуропалық үлгілерге сәйкестігіне қол жеткізу
2011 ж. - Стандарттау және аккредитациялау жөніндегі халықаралық ұйымдарға, соның ішінде Еуропалық стандарттау жөніндегі комитетке (СЕN), Халықаралық Аккредитациялау жөніндегі ұйымға(ІLАС), Аккредитациялау жөніндегі халықаралық форумға (ІАF) кіру
Құжаттар пакеті
1
Сапалық көрсеткіштер
Тиімділік көрсеткіші
Нәтиже көрсеткіші
Міндеттер
Шағын және орта бизнес саласында сауда-экономикалық ынтымақтастықты дамыту
Сандық көрсеткіштер
2009 ж. Қазақстанның ЕО-ның жыл сайынғы халықаралық көрмелеріне келесі қатысуымен қазақстандық тауарларды экспорттық ілгерілету үшін жағдай жасау мақсатында Еуропа нарықтарына талдау жүргізу
Құжаттар пакеті
1
Сапалық көрсеткіштер
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Міндеттер
Гуманитарлық және өмір сүру сапасы саласындағы ынтымақтастықты дамыту
Сандық көрсеткіштер
2009 жыл - 2009-2011 жылдарға арналған бұрынғы Семей ядролық сынақ алаңының проблемаларын кешенді шешу жөніндегі бағдарламаның жобасын әзірлеу
Құжаттар пакеті
1
2009-2011 жылдары: - жерді қарқынды пайдалатын аудандардағы дала ландшафтысының шөлге айналуының экологиялық болжамының ғылыми негізін әзірлеу, жерді орнықты пайдалану жүйелерінің әдісін анықтау;
Құжаттар пакеті
1
1
1
- еуропалық елдермен әскери білім және әскери-ғылыми қызмет саласындағы келісімдерге қол қою;
Сапалық көрсеткіштер
Тиімділік көрсеткіші
Нәтиже көрсеткіші
Мақсат
Негізгі геосаяси ықпал ету орталықтарымен өзара іс-қимылды одан әрі дамыту (Ресей Федерациясы, Қытай Халық Республикасы, Америка Құрама Штаттары, Жапония, Үндістан, араб әлемінің жетекші мемлекеттері)
Міндеттер
Ресей Федерациясымен одақтық қатынастарды нығайту. 2007 - 2008 жылдарға арналған Қазақстан мен Ресейдің бірлескен іс-қимыл жоспарын іске асыруды бақылау. 2009 - 2010 жылдарға арналған Қазақстан мен Ресейдің бірлескен іс-қимыл жоспарын әзірлеу, бекіту және іске асырылуын бақылау
Сандық көрсеткіштер

2010 - 2011 годы:
принятие технических
регламентов,
соответствующих
требованиям стран ЕС;
принятие гармонизиро-
ванных стандартов,
соответствующих
требованиям стран ЕС;
аккредитация
испытательных и
измерительных лабора-
торий, соответству ющих
требованиям стран ЕС;
достижение
соответствия
национальной эталонной
базы европейским
аналогам
Пакет
доку-
ментов
1
1
2011 год - вступление
в международные
организаций по
стандартизации и
аккредитации, в т.ч. в
Европейский комитет по
стандартизации (CEN),
Международную
организацию по
Аккредитации (ILAC),
Международный форум по
аккредитации (IAF)
Пакет
доку-
ментов
1
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Задачи
Развитие торгово-экономического сотрудничества, в сфере малого и
среднего бизнеса
Показатели
количества
2009 год:
Проведение анализа
европейских рынков с
целью создания условий
для экспортного
продвижения
казахстанских товаров
с последующим участием
Казахстана в ежегодных
международных
выставках
Пакет
доку-
ментов
1
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Задачи
Развитие сотрудничества в гуманитарной сфере и в области качества
жизни
Показатели
количества
2009 год - разработка
проекта Программы по
комплексному решению
проблем бывшего
Семипалатинского
испытательного
ядерно го полигона на
2009 - 2011 годы
Пакет
доку-
ментов
1
2009 - 2011 годы:
разработка научных
основ экологического
прогноза опустынивания
степных ландшафтов в
районах интенсивного
земледелия,
определения методов
устойчивого землеполь-
зо вания систем;
подписание
европейскими
странами соглашений
в сфере военного
образования и военно-
научной деятельности
Пакет
доку-
ментов
1
1
1
Показатели качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Цель
Дальнейшее развитие взаимодействия с основными геополитическими
центрами влияния (Российская Федерация, Китайская Народная
Республика, Соединенные Штаты Америки, Япония, Индия, ведущие
государства арабского мира)
Задачи
Укрепление союзнических отношений с Российской Федерацией. Контроль
за реализацией Плана совместных действий Казахстана и России на
2007 - 2008 годы. Разработка, утверждение и контроль за реализацией
Плана совместных действий Казахстана и России на 2009 - 2010 годы
Показатели
количества

Жыл сайын аса жоғарғы және жоғары деңгейдегі 6-8 сапарлармен алмасу (халықаралық іс-шаралар кестесіне сәйкес)
Сапарлар
6-8
6-8
6-8
Жыл сайын 7-10 құжатқа қол қоя отырып, келесі бағыттар бойынша өзара тиімді ынтымақтастықты дамыту:
Құжаттар пакеті
7-8
10
10
- отын-энергетикалық кешен (Қазақстан мұнайы мен газын өндіру, өңдеу және РФ құбыр желісі жүйесі бойынша еуропа рыноктарына шығару, электроэнергетика және атом энергиясын бейбіт мақсатқа пайдалану саласындағы ынтымақтастық);
көлік және коммуникация (екі елдің тарифтік саясатын біріздендіру, көлік дәліздерін дамыту)
шекаралық ынтымақтастық (бақылаудан өту рәсімдерін жеңілдету; халықаралық сауда орталықтарын, бірлескен өткізу бекеттерін құру);
әскери және әскери-техникалық ынтымақтастық (қару-жарақты жаңарту және Қазақстан Республикасы Қарулы Күштерінің пайдасына әскери мақсаттағы өнімдерді жеткізу бірлескен бағдарламаларын іске асыру);
ғарыш кеңістігін игеру және "Байқоңыр" кешенін тиімді пайдалану (ғарыштық жобаларға қатысу, "Байқоңыр" кешені бойынша шарттық-құқықтық базаны жетілдіру);

Ежегодный обмен 6-8
визитами на высшем
и высоком уровне (в
соответствии с графи-
ком международных
мероприятий)
Визиты
6-8
6-8
6-8
Развитие
взаимовыгодного
сотрудничества по
следующим
направлениям, с
выходом на подписание
7-10 документов
ежегодно:
топливно-энергетичес-
кий комплекс (добыча,
переработка и
транзит казахстанской
нефти и газа на
европейские рынки
по трубопроводной
системе РФ,
сотрудничество в
области
электроэнергетики и
мирного использо вания
атомной энергии);
транспорт и комму-
никации (унификация
тарифной политики
двух стран, разви тие
транспортных
коридоров);
приграничное
сотрудничество
(упрощение процеду ры
прохождения контроля,
создание международных
центров торговли,
совместных пунктов
пропуска);
военное и военно-
техническое
сотрудничество
(реализация
совместных программ
модернизации
вооружения и
поставок продукции
военного назначения
в интересах
Вооруженных Сил
Республики Казахстан);
освоение космичес кого
пространства и
эффективное использо-
вание комплекса
«Байконур» (участие
в космических
проектах, совершен-
ствование
договорной правовой
базы по комплексу
«Байконур»)
культурно-гуманитарное
сотрудничество
(реализация
межправительствен ной
Программы культурно-
гума нитарного
сотрудничества на

мәдени-гуманитарлық ынтымақтастық (2007-2010 жылдарға арналған үкіметаралық Мәдени-гуманитарлық ынтымақтастық бағдарламасын іске асыру, әр түрлі салаларда кадрлар даярлау).
Қазақстан-ресей ынтымақтастығының барлық спектрі бойынша ҚР мемлекеттік органдарының жұмысын тиімді үйлестіруді қамтамасыз ету
Сапалық көрсеткіштер
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Міндеттер
ҚХР-мен стратегиялық әріптестікті нығайту
Сандық көрсеткіштер
Жыл сайын аса жоғарғы және жоғары деңгейдегі сапармен алмасу (халықаралық іс-шаралар кестесіне сәйкес)
Сапарлар
2-3
3-4
3-4
Өзара тиімді ынтымақтастықты келесі бағыттар бойынша дамыту: отын-энергетикалық кешені (ҚР-ҚХР газ құбырын іске қосу, ҚР-ҚХР мұнай құбыры желісінің екінші кезегін іске қосу, Атом энергиясын бейбіт мақсатқа пайдалану саласынадағы ынтымақтастық туралы келісімге қол қою);
Құжаттар пакеті
1
1
1
трансшекаралық өзендерді қорғау және пайдалану (трансшекаралық өзендердің су ресурстарын (суды бөлу бойынша) мемлекетаралық бөлісу туралы екі жақты Құжаттарға қол қою);
трансшекаралық өзендер суының сапасын бақылау және олардың ластануының алдын алу, қоршаған ортаны қорғау саласындағы ынтымақтастық туралы);
шекаралық ынтымақтастық ("Қорғас" шекара маңы ынтымақтастығы халықаралық орталығы, "Қорғас - Шығыс қақпа" ЕЭА, "Достық");
- көлік және коммуникация ("Батыс Еуропа - Батыс Қытай" халықаралық автодәлізін салу, "Қорғас- Жетіген" темір жол тармағы)
мәдени-гуманитарлық ынтымақтастық (ҚР-дың ҚХР-да мәдени орталығын ашу, мәдениет күндерін өткізу, "Мәдени мұра" бағдарламасы шеңберінде ҚР-дың мұражайларында ғылыми-ізденушілік жұмыстарын жүргізу, әртүрлі салаларда кадрлар даярлау)
Қазақстан-қытай ынтымақтастығының барлық спектрі бойынша ҚР мемлекеттік органдарының жұмысын тиімді үйлестіруді қамтамасыз ету
Сапалық көрсеткіштер
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Міндеттер
АҚШ-пен стратегиялық әріптестікті нығайту
Сандық көрсеткіштер

2007 - 2010 годы,
подготовка кадров в
различных сферах);
______________________
Обеспечение эффектив-
ной координации работы
государственных
органов Республики
Казахстан по всему
спектру казахстан ско-
российского
сотрудничества
Пакет
доку-
ментов
7-8
10
10
Показатели качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Задачи
Укрепление стратегического партнерства с КНР
Показатели
количества
Ежегодный обмен
визитами на высшем
и высоком уровнях
(в соответствии с
графиком междунаро дных
мероприятий)
Визиты
2-3
3-4
3-4
Развитие
взаимовыгодного
сотрудничества по
следующим
направлениям:
топливно-энергетич ес-
кий комплекс (запуск
газопровода РК-КНР,
2-й очереди
нефтепровода РК-КНР,
подписание Соглашения
о сотрудничестве в
области мирного
использования атомной
энергии);
охрана и использование
трансграничных рек
(подписание двухсто-
ронних документов о
межгосударственном
распределении
водных ресурсов
трансграничных рек
(по вододелению),
о контроле качества
воды и предупреждении
загрязнения
трансгранич ных рек,
о сотрудничестве в
области охраны
окружающей среды);
приграничное сотрудни-
чество (строительство
Международный центр
приграничного
сотрудничества
«Хоргос», СЭЗ
«Хоргос - Восточные
Ворота», СЭЗ «Достык»;
транспорт и коммуника-
ции (сотрудничество
международного
автокоридора «Западная
Европа - Западный
Китай»,
железнодорожного ветки
«Хоргос - Жетыген»;
культурно- гуманитарное
сотрудничества
(открытие Центра
культуры Республики
Казахстан в КНР)
проведение дней
культуры, проведение
научно- изыскатель ных
работ в архивах КНР в
рамках программы
«Мәдени мұра»,
подготовка кадров в
различных сферах.
_____________________
Обеспечение эффектив-
ной координации работы
государств по всему
спектру казахстанско-
китай ского
взаимодействия
Пакет
докумен-
тов
1
1
1
Показатели качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Задачи
Укрепление стратегического партнерства с США
Показатели
количества

Жыл сайын аса жоғарғы және жоғары деңгейдегі 3-4 сапарлармен алмасу (халықаралық іс-шаралар кестесіне сәйкес)
Сапарлар
3-4
3-4
3-4
2009-2011 жж: - Қазақстанға қатысты Джексон - Вэника түзетулерінің іс-әрекетін жою және саудада барынша жоғары оңтайлылық мәртебесін беру;
Құжаттар пакеті
1
1
1
- энергетика саласындағы әріптестік жөніндегі бірлескен комиссия шеңберінде энергетикалық ынтымақтастықты тереңдету;
- жыл сайынғы "Қазақстандық инвестициялық форум: Орталық Азияға инвестициялық қақпа" форумы шеңберінде инвестициялық ынтымақтастықты кеңейту;
- "Мемлекеттік - жеке меншік экономикалық әріптестік" қазақстан-американ бастамашылығы шеңберінде шағын және орта бизнесті дамытуға жәрдемдесу.
2009-2011 жж. және одан әрі — АҚШ-пен "Қауіп-қатерді бірлесіп қысқарту" бағдарламасы шеңберінде қарусыздану және таратпау саласындағы өзара іс-қимылды нығайту;
2011 ж. - АҚШ Президентінің Қазақстанға сапары барысында Бірлескен мәлімдеме қабылдау. Қазақстан-Америка өзара ықпалдасуының барлық спекторі бойынша ҚР меморгандары жұмысын тиімді үйлестіруді қамтамасыз ету
2009-2010 жылдары - АҚШ-пен Қазақстанның Дүниежүзілік Сауда Ұйымына кіруі жөніндегі келіссөздер үдерісін аяқтау
Құжаттар пакеті
1
1
2010-2011 жж. және АҚШ-пен "Қауіп-қатерді бірлесіп қысқарту" бағдарламасы шеңберінде қарусыздану және қару таратпау саласындағы өзара іс-қимылды одан әрі нығайту
Құжаттар пакеті
1
1
2011 ж. - АҚШ Президентінің Қазақстанға сапары барысында Бірлескен мәлімдеме қабылдау. Қазақстан-Америка өзара ықпалдасуының барлық спекторы бойынша ҚР меморгандары жұмысын тиімді үйлестіруді қамтамасыз ету
Құжаттар пакеті
1
Сапалық көрсеткіштер
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Міндеттер
Жапониямен экономикалық, инвестициялық және технологиялық ынтымақтастықты дамыту
Сандық көрсеткіштер
Жыл сайын аса жоғарғы және жоғары деңгейдегі сапармен алмасу (халықаралық іс-шаралар кестесіне сәйкес)
Сапарлар
1
2
2
Ынтымақтастықты келесі бағыттар бойынша дамыту:
Құжаттар пакеті
1
1
1
- Жапониядан инвестицияны және технологияны тарту үшін жаңа жағдайлар қалыптастыру (Қосарланған салық салуды болдырмау және табысқа салынатын салыққа қатысты салық салудан жалтарудың алдын алу туралы конвенцияның күшіне енуі, Инвестицияны ырықтандыру, көтермелеу және қорғау туралы келісім);
- отын-энергетика кешені (Атом энергиясын бейбіт мақсатқа пайдалану туралы келісімді жасасу, Жапон нарығындағы Қазақстан ураны өнімдері үлесін 40 пайызға жеткізу);
- қоршаған ортаны қорғау және энергосақтауыш технологияларды дамыту (ҚР-да Киото хаттамасын күшіне ендіру, Жапон энергосақтандырғыш технологияларын және ҚР экономикасының шикізаттық емес салаларына тікелей инвестицияларды тарту үшін Киото хаттамасы шеңберінде өзара іс-қимылдың "Жол картасын" жасау);
- көлік және коммуникация (ҚР мен Жапония арасында тікелей авиақатынас ашу);
ауыл шаруашылығы (ауыл шаруашылығы мен мал шаруашылығы өнімдерін өңдеу жөніндегі бірлескен кәсіпорындарды құру, ҚР агросаласына Жапон инновациялық технологияларын тарту).
Қазақстан-Жапон өзара іс-қимылының барлық спектрі бойынша ҚР меморгандарының жұмысын тиімді үйлестіруді қамтамасыз ету
Сапалық көрсеткіштер
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Міндеттер
Үндістанмен қатынастарды дамыту
Сандық көрсеткіштер
Екі жақты қарым-қатынастарды стратегиялық әріптестік деңгейіне көтеру
Жыл сайын аса жоғарғы және жоғары деңгейдегі 2 сапармен алмасу (халықаралық іс-шаралар кестесіне сәйкес)
Сапарлар
2
2
2
Ынтымақтастықты мынадай бағыттар бойынша дамыту:
Құжаттар пакеті
1
1
1
- сауда және инвестиция (экономикалық өзара ықпалдастық салаларын кеңейту, үнді компанияларын ақпараттық технологиялар, мұнай өңдеу, фармацевтика, тоқыма өнеркәсібі және б.с. салаларға тарту, бірлескен инвестициялық қор құру);
- Қазақстанның Дүниежүзілік сауда Ұйымына кіруі мәселелері жөніндегі келіссөздер үдерісін аяқтау;
- отын-энергетика кешені ("Сәтбаев" мұнай блогы бойынша өзара іс-қимыл, уран ықпалдастығын дамыту);
- мәдени-гуманитарлық және ғылыми-техникалық ықпалдастық (өзара мәдениет күндерін өткізу, студенттермен және ғылыми кадрлармен алмасу)
Қазақстан-үндістан өзара іс-қимылының барлық спектрлері бойынша ҚР мемлекеттік органдарының жұмыстарын үйлестіруді қамтамасыз ету
Сапалық көрсеткіштер
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Міндеттер
Араб әлемінің жетекші мемлекеттерімен қатынастарды нығайту
Сандық көрсеткіштер
Парсы шығанағы мемлекеттерімен, Египетпен, Иорданиямен, Сириямен Мароккомен саясат және экономикалық салалардағы әріптестікті тереңдету

Обмен 3-4 визитами на
высшем и высоком
уровнях
соответствии с
графиком международных
мероприятий)
Визиты
3-4
3-4
3-4
2009 - 2011 годы:
отмена действия в
отношении Казахстан
поправки Джексона-
Вэника и
предоставление
статуса наибольшего
благоприятствования
в торговле;
углубление
энергетического
сотрудничества в
рамках Совместной
комиссии по
партнерству в области
энергетики;
расширение
инвестиционного
сотрудничества в
рамках ежегодного
форума «Казахстанский
инвестиционный
форум»: ворота для
инвестиций в
Центральную Азию»;
содействие развитию
малого и среднего
бизнеса в рамках
казахстанско-американ-
ской инициативы
«Государственно-
частное экономи ческое
партнерство»
Пакет
доку-
ментов
1
1
1
2009 - 2010 годы -
завершение переговор-
ного процесса с США по
вступлению Казахстана
во Всемирную Торговую
Организацию
Пакет
доку-
ментов
1
1
2010 - 2011 годы -
дальнейшее
взаимодействие с США в
области разоружения и
нераспространение в
рамках программы
«Совместного
сокращения угрозы»
Пакет
доку-
ментов
1
1
2011 годы - принятие
Совместного заявления
в ходе визита
Президента США в
Казахстан. Обеспечение
эффективной
координации работы
госорганов Республики
Казахстан по всему
спектру Казахстанско-
амери канского
взаимодействия
Пакет
доку-
ментов
1
Показатели качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Задачи
Развитие экономического, инвестиционного и технологического
сотрудничества с Японией.
Показатели
количества
Ежегодный обмен
визитами на высшем
и высоком уровнях
(в соответствии с
графиком международных
мероприятий)
Визиты
1
2
2
Развитие сотрудничес-
тва по следующим
направлениям:
формирование новых
условий для
привлечения инвестиций
и технологий из
Японии (вступление
в силу Конвенции об
избежании двойного
налогообложения и
предотвращений
уклонения от
налогообложения в
отношении налогов
на доход, заключение
Соглашения о
либерализации,
поощрении и защите
инвестиций);
топливно-энергети чес-
кий комплекс
(заключение Соглашения
о мирном использовании
атомной энергии,
доведение доли
казахстанской
урановой продукции
на японском рынке
до 40 %);
охрана окружающей
среды и развитие
энергосберегающих
технологий (вступление
в силу в Республики
Казахстан Киотского
протокола, формирова-
ние «Дорожной карты»
взаимодействия в
рамках Киотского
протокола для
привлечения японских
энергосберегающих
технологий и прямых
инвестиций в
несырьевые сферы
экономики Республики
Казахстан);
транспорт и коммуника-
ции (Открытие прямого
авиасообщения
между Республики
Казахстан и Японией)
сельское хозяйство
(создание совместных
предприя тий по
переработке продукции
сельского хозяйства
и животноводства,
привлечения в
агросферу Республики
Казахстан японских
инвестиционных
технологий).
_____________________
Обеспечение эффектив-
ной координации работы
государственных
органов Республики
Казахстан по всему
спектру казахстанско-
япон ского
взаимодействия
Пакет
доку-
ментов
1
1
1
Показатели качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Задачи
Развитие отношений с Индией
Показатели
количества
Выход двухсторонних
отношений на уровень
стратегического
партнерства
Ежегодный обмен 2
визитами на высшем и
высоком уровнях
(в соответствии с
графиком международных
мероприятий)
Визиты
2
2
2
Развитие сотрудничес-
тва по следующим
направлениям:
торговля и инвестиции
(расширение сфер
экономического
взаимодействия,
привлечение индийских
компаний в области
информационных
технологий,
нефтепереработки,
фармацевтики,
текстильной
промышленности и др.,
создание совместного
инвестиционного
фонда);
завершение переговоров
по вопросу вступления
Республики Казахстан
в ВТО;
топливно-энергетичес-
кий комплекс
(взаимодействия по
нефтяному блоку
«Сатпаев», развитие
сотрудничества в
атомной
промышленности);
культурно-гуманитар-
ное и научно- техничес-
кое сотрудничество
(взаимное проведение
дней культуры, обмен
студентами и
научными кадрами)
Обеспечение
эффективной
координации работы
государственных
органов Республики
Казахстан по всему
спектру казахстанско-
индийского
взаимодействия
Пакет
доку-
ментов
1
1
1
Показатели качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Задачи
Укрепление отношений с ведущими государствами арабского мира
Показатели
количества
Углубление партнерства
с государствами
Персидского залива,
Египтом, Иорданией,
Сирией и Марокко в
политической и
экономической
сферах
Ежегодный обмен с
государствами региона

Жыл сайын өңірдің мемлекеттерімен аса жоғарғы және жоғары деңгейдегі 3-4 сапармен алмасу (халықаралық іс-шаралар кестесіне сәйкес)
Сапарлар
3-4
3-4
3-4
Кең ауқымды ынтымақтастықты келесі бағыттар бойынша дамыту:
- сауда және инвестиция (ірі жобаларды іске асыруға инвестицияларды тарту, ҚР-дағы Ислам банкингі жүйесін дамыту, араб әлемінің әртүрлі қаржы институттарымен жұмысты жандандыру, соның ішінде Әбу-Даби даму қорымен, Кувейт экономикалық даму қорымен, Сауд даму қорымен, ауыл шаруашылығы және басқа да салалар өнімдерін ілгерілету);
- шарттық-құқықтық базаны нығайту (Біріккен Араб Әмірліктерімен Қосарланған салық салуды болдырмау, табысқа және капиталға қатысты салық салудан жалтарудың алдын алу туралы конвенцияға, Инвестицияны көтермелеу және өзара қорғау туралы келісімге қол қою, басқа да араб мемлекеттерімен экономика, инвестиция, қаржы, мәдениет салаларында келісімдер пакетіне қол қою)
Құжаттар пакеті
1
1
1
көлік және коммуникация (Өзен - Гызылгая - Этрек-Берекет - Горган темір жол бағыттарын Парсы шығанағына шығуды қамтамасыз ету мақсатында пайдалануға беру, ҚР және араб елдері арасындағы әуе қатынастарын жолға қою);
мәдени-гуманитарлық ынтымақтастық (мәдениет күндерін өткізу, "Мәдени мұра" бағдарламасы шеңберінде араб елдерінің мұражайларында ғылыми-іздестіру жұмыстарын жүргізу, әртүрлі салаларда кадрлар даярлау, Әл-Фараби кесенесінің құрылысын және Дамаскідегі Сұлтан Бейбарыстың кесенесін жөндеуді аяқтау, Каирдағы Султан Бейбарыс мешітін жөндеуді аяқтау).
Қазақстан-араб елдерінің өзара іс-қимылының барлық спектрі бойынша ҚР меморгандарының жұмысын тиімді үйлестіруді қамтамасыз ету
Сапалық көрсеткіштер
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығындар
Мың теңге

3-4 визитами на высшем
и высоком уровнях
(в соответствии с
графиком международных
мероприятий)
Визиты
3-4
3-4
3-4
Развитие сотрудничес-
тва по следующим
направлениям:
торговля и инвестиции
(привлечение
инвестиций в
реализацию крупных
проектов, развитие
системы исламского
банкинга в Республики
Казахстан, активи зация
работы с различными
финансовыми институ-
тами арабского мира,
в том числе с Фондом
развития Абу-Даби,
Кувейтским фондом
экономического
развития, Саудовским
фондом развития,
продвижение продукции
сельского хозяйства
и других отраслей);
укрепление
договорно-правовой
базы (подписание с
Объединенными
Арабскими Эмиратами
Конвенции об
избежании двойного
налогообложения,
предотвращении
уклонения от
налогообложения в
отношении налогов
на доход и капитал,
Соглашения о
поощрении и взаимной
защите инвестиций,
подписание пакета
соглашений с
другими арабскими
государствами в
области экономики,
инвестиций, финансов
и культуры)
Пакет
доку-
ментов
1
1
1
Транспорт и
коммуникации
(ввод в эксплуатацию
железнодорожного
маршрута Узень -
Гызылгая - Этрек -
Берекет - Горган в
целях обеспечения
выхода к Персидскому
заливу, налаживание
воздушного сообщения
между Республики
Казахстан и арабскими
странами);
Культурно-гуманитарное
сотрудничество
(проведение дней
культуры, проведение
научно-изыскательных
работ в архивах
арабских стран в
рамках программы
«Мәдени мұра»,
подготов ка кадров в
различных сферах,
завершение -
строительства мавзолея
Аль-Фараби и
завершение
реставрации мечети
Султана Бейбарса в
Каире. Обеспечение
эффективной
координации работы
государственных
органов Республики
Казахстан по всему
спектру
казахстанско-арабского
взаимодействия)
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Расходы на
реализацию
программы
Тыс. тенге

938 073
1 490 296
1 989 609
3 210 350
3 451 126
Мекеме басшысы ________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
006 "Өкілдік шығындар"
(кіші бағдарлама)
Сипаттама
Ресми делегациялардың, соның ішінде шетелдік делегациялардың қатысуымен кеңестер мен семинарлар, салтанатты және басқа да өкілдік іс-шаралар өткізуді қамтамасыз ету, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Президентінің, Қазақстан Республикасының Премьер-Министрінің, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Хатшысының және Қазақстан Республикасының Сыртқы істер министрінің, бақылаудың халықаралық миссиялары құрамында шет мемлекеттердегі сайлауларға Қазақстан Республикасы атынан бақылаушы ретінде жіберілетін, республикалық бюджет есебінен қаржыландырылатын мемлекеттік органдардың лауазымды тұлғаларының шетелге сапарлары кезінде өкілеттік шығындарды өтеу. ЕҚЫҰ-ға төрағалық ету және "Үштік" құрамында жұмыс істеу кезеңінде Қазақстан бастамаларын ілгерілету. Еуразия кеңістігінде тұрақтылықты қолдау, әскери-саяси, экономикалық-экологиялық және гуманитарлық ынтымақтастықтың орталық азиялық бағытын дамыту. Астанада ЕҚЫҰ СІМК-ін ұйымдастыру және өзге де өкілдік іс-шаралар өткізу
Көрсеткіштер
Атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (есеп)
2008 жыл (ағымдағы жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Стратегиялық бағыт
Қазақстан Республикасының шет мемлекеттермен және халықаралық ұйымдармен өзара ынтымақтастығының тиімділігін арттыру
Мақсат
Қазақстан Республикасының Еуропадағы қауіпсіздік және ынтымақтастық жөніндегі ұйымдағы (ЕҚЫҰ-дағы) рөлін көтеру
Міндеттер
Қазақстан Республикасының 2010 жылы ЕҚЫҰ-ға төрағалық етуі үшін жағдайлар жасау
Сандық көрсеткіштер
2009 жылы "Қазақстан Республикасының 2010 жылы ЕҚЫҰ-ға төрағалық етуінің басымдықтары" Құжаттарын әзірлеу және қабылдау
Құжаттар пакеті
1
Сапалық көрсеткіштер
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Міндеттер
Ауғанстанды әлеуметтік-экономикалық оңалту бойынша ЕҚЫҰ-ға қатысушы мемлекеттердің ұжымдық күш-жігер салуларындағы Қазақстанның шешуші рөлін қамтамасыз ету
Сандық көрсеткіштер
Ауғанстанға жәрдем көрсету бойынша, соның ішінде шекаралар қауіпсіздігі, полиция кадрларын дайындау және ҚР Үкіметінің Ауғанстанға жәрдемдесуі жөніндегі 2009-2011 жылдарға арналған жоспары шеңберіндегі есірткінің заңсыз айналымына қарсы күрес бағдарламалары мен жобалары бойынша ЕҚЫҰ шешімдерін іске асыруға қатысу
Құжаттар пакеті
1
1
1
Сапалық көрсеткіштер
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Міндеттер
ЕҚЫҰ-ға төрағалық ету кезеңінде Қазақстан бастамаларын ілгерілету
Сандық көрсеткіштер
ЕҚЫҰ-ның Афинадағы (2009 ж.) 17-ші СІМК-нің шешімдері жобаларын әзірлеуде грек төрағалық етуіне жәрдемдесу
Құжаттар пакеті
1
2010 жыл - ЕҚЫҰ-ның 18-ші СІМК-нің министрлік декларациясын, ЕҚЫҰ-ның үш өлшемі бойынша негізгі шешімдерді қабылдау (2010 ж.)
Құжаттар пакеті
1
2011 жыл - ЕҚЫҰ-ның Вильнюстегі 19-шы СІМК-нің шешімдері жобаларын әзірлеуде литва төрағалық етуіне жәрдемдесу
Құжаттар пакеті
1
Сапалық көрсеткіштер
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Міндеттер
ЕҚЫҰ құрылымында жұмыс істейтін Қазақстан азаматтары санын көбейту
Сандық көрсеткіштер
ҚР азаматтарын ЕҚЫҰ-ның орталық органдары мен далалық миссияларына жұмысқа жіберу
адам
2
3
4
ЕҚЫҰ-ға қатысушы елдердегі бақылаушылар миссиясына жіберілген ҚР-дың өкілдерінің саны
адам
42
150
150
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Мақсат
Өндірісі дамыған жетекші елдермен - Қазақстанның негізгі серіктестерімен саяси, сауда-экономикалық және мәдени-гуманитарлық ынтымақтастықты нығайту және дамыту; Орталық Азия елдерімен ынтымақтастықты тереңдету; Таяу және Орта Шығыс елдерімен ынтымақтастықты дамыту; Азия өңірі елдерімен, Америка және Африка мемлекеттерімен ынтымақтастықты кеңейту
Міндеттер
Еуропа елдерімен технология саласындағы ынтымақтастықты кеңейту
Сандық көрсеткіштер
Еуропа елдерінен технопарктер базасында іске асатын технологиялар тарту арқылы инновациялық кәсіпорындар құру
2
2
4
Нәтиже көрсеткіштері
ЕО-мен Қазақстандық және еуропалық көлік тораптарының түйісуі контексінде көлік желілерін дамыту бойынша өзара түсіністік туралы меморандумға қол қою
Міндеттер
Техникалық реттеу және метрология салаларындағы ынтымақтастықты кеңейту
Сандық көрсеткіштер
ЕО елдерінің талаптарына сәйкес техникалық регламенттер қабылдау
Нәтиже көрсеткіштері
Міндеттер
Шағын және орта бизнес салаларындағы сауда-экономикалық ынтымақтастықты дамыту
Сандық көрсеткіштер
Шетел сарапшыларының қатысуымен сауда рәсімін жеңілдету бағдарламасын әзірлеу
Нәтиже көрсеткіштері
Міндеттер
Гуманитарлық саладағы және өмір сапасы саласындағы ынтымақтастықты дамыту
Сандық көрсеткіштер
Еуропа елдерімен әскери құрылым және әскери-ғылыми іс-әрекеттер салаларындағы келісімдерге қол қою; халықаралық талаптарға жауап беретін оқу бағдарламаларын қабылдау
Нәтиже көрсеткіштері
Міндеттер
Әлемдік және дәстүрлі діндер көшбасшыларының үшінші съезін өткізу
Сандық көрсеткіштер
2009 жыл - Әлемдік және дәстүрлі діндер көшбасшыларының үшінші съезін өткізу
бірлік
1
Нәтиже көрсеткіштері
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге

938 073
1 490 296
1 989 609
3 210 350
3 451 126
Руководитель учреждения _________________
Администратор
бюджетной
программы
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Бюджетная
программа
006 «Представительские затраты»
(подпрограмма)
Описание
Обеспечение проведения совещаний и семинаров, торжественных и иных
представительских мероприятий в Республике Казахстан с участием
официальных делегаций, в том числе иностранных, а также возмещение
представительских затрат во время зарубежных визитов Президента
Республики Казахстан, Премьер-Министра Республики Казахстан,
Государственного секретаря Республики Казахстан и Министра иностранных
дел Республики Казахстан, а также должностных лиц государственных
органов, содержащихся за счет республиканского бюджета, направляемых
наблюдателями от Республики Казахстан на выборы в иностранных
государствах в составе международных миссий наблюдения. Продвижение
казахстанских инициатив в период председательства в ОБСЕ и работы в
составе "Тройки". Поддержание стабильности на евроазиатском
пространстве, развитие центрально-азиатского вектора сотрудничества
по военно-политическим, экономико-экологическим и гуманитарным
вопросам. Организация СМИД ОБСЕ в Астане и проведение прочих
представительских мероприятий
Показатели
Наименование
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
(отчет)
2008 год
(план
текущего)
2009 год
2010 год
2011 год
Стратегичес-
кое
н аправление
Повышение эффективности взаимодействия Республики Казахстан с
зарубежными государствами и международными организациями
Цель
Повышение Роли Казахстан в Организации по безопасности и
сотрудничеству в Европе (ОБСЕ)
Задачи
Создание условий для председательства Республики Казахстан в ОБСЕ
в 2010 году
Показатели
количества
Разработка и
принятие в 2009
году документа
«Приоритеты
председательств
а Республики
Казахстан в
ОБСЕ»
Пакет
докумен-
тов
1
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Задачи
Обеспечение ключевой роли Республики Казахстан в коллективных
условиях государств-участников ОБСЕ по социально-экономической
реабилитации Афганистана
Показатели
количества
Участие в реа-
ли зации решений
ОБСЕ по
оказанию
содействия
Афганистану, в
том числе
проек тов в
области
безопасности
границ, подго-
товки полицейс-
ких кадров и
борьбы с неза-
конным оборотом
наркотиков в
рамках Плана
Правительства
Республики
Казахстан по
Содействию
Афганистану на
2009-2011 гг.
Пакет
документов
1
1
1
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Задачи
Продвижение казахстанских инициатив в период председательства в ОБСЕ
Показатели
количества
2009 год -
содействие
греческому
председатель-
ству в
разработке
проектов
решений 17-го
СМИД ОБСЕ
в Афинах
Пакет
документов
1
2010 год -
принятие
министерской
декларации
18-го СМИД ОБСЕ
(2010 год),
ключевых (по
итогам каждого
календарного
года) решений
по трем
измерениям ОБСЕ
Пакет
документов
1
2011 год -
содействие
литовскому
председатель-
ству в
разработке
проектов
решений 19-го
СМИД ОБСЕ в
Вильнюсе
Пакет
документов
1
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Задачи
Увеличение количества граждан Республики Казахстан, работающих в
структурах ОБСЕ
Показатели
количества
Количество
граждан
Республики
Казахстан,
направленных на
работу в
центральные
органы и
полевые
миссии ОБСЕ
чел.
2
3
4
Количество
представителей
Республики
Казахстан,
направленных в
миссии наблюда-
телей в
странах-
участницах ОБСЕ
чел.
42
150
150
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Цель
Укрепление и развитие политического, торгово-экономического и
культурно-гуманитарного сотрудничества с ведущими
индустриально-развитыми странами - ключевыми партнерами Казахстана;
Углубление сотрудничества с государствами Центральной Азии; Развитие
сотрудничества со странами Ближнего и Среднего Востока; Расширение
сотрудничества со странами азиатского региона, государствами Америки
и Африки
Задачи
Расширение сотрудничества с европейскими странами в технологической
сфере
Показатели
количества
Создание
инновационных
предприятий с
привлечением
технологий
европейских
стран, которые
будут реализова-
ны на базе
технопарков
2
2
4
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Подписание с ЕС
Меморандума о
взаимопонимании
по развитию
транспортных
сетей в контек-
сте стыковки
казахстанских
сетей с
европейскими
транспортными
сетями
Задачи
Расширение сотрудничества в области технического регулирования и метрологии
Показатели
количества
Принятие
технических
регламентов,
соответствующих
требованиям
стран ЕС
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Задачи
Развитие торгово-экономического сотрудничества, в сфере малого и
среднего бизнеса
Показатели
количества
Разработка
программы упро-
щения торговых
процедур с
участием
иностранных
экспертов
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Задачи
Развитие сотрудничества в гуманитарной сфере и в области качества
жизни
Показатели
количества
Подписание с
европейскими
странами
соглашений в
сфере военного
образования и
военно-научной
деятельности;
принятие
образовательных
программ,
отвечающих
международным
требованиям
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Задачи
Проведение третьего Съезда лидеров мировых и традиционных религий
Показатели
количества
2009 год -
Третий Съезда
лидеров мировых
и традиционных
религий
ед.
1
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Расходы на
реализацию
программы
Тыс.
тенге

744 476
1 196 526
1 962 072
4 215 984
2 923 574
Мекеме басшысы ________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
007 "Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігінің ғимаратын, үй-жайларын және құрылыстарын күрделі жөндеуден өткізу"
(кіші бағдарлама)
Сипаттама
Қазақстан Республикасының шет елдердегі дипломатиялық және оған теңестірілген, консулдық мекемелерін орналастыруды және дипломатиялық қызмет персоналдарын тиісті жағдайлармен қамтамасыз ету
Көрсеткіштер
Атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (есеп)
2008 жыл (ағымдағы жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Стратегиялық бағыт
Әкімшілік шығыстар
Мақсат
Қазақстан Республикасының шет елдердегі дипломатиялық және оған теңестірілген, консулдық мекемелерін орналастыруды және дипломатиялық қызмет персоналдарын қолайлы жағдайлармен қамтамасыз ету
Міндеттер
Қазақстан Республикасының шет елдердегі өкілдіктерінің ғимараттарын күрделі жөндеу
Сандық көрсеткіштер
Сапалық көрсеткіштер
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Қазақстан Республикасының Елшіліктерінің ғимараттарына жөндеу-құрылыс жұмыстарын жүргізу
бірлік
9
1
1
3
3
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
940 781
140 333
502 336
140 333
140 333
Мекеме басшысы ________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
008 "Шет елдердегі дипломатиялық өкілдіктердің арнайы, инженерлік-техникалық және тікелей қорғалуын қамтамасыз ету"
(кіші бағдарлама)
Сипаттама
Шет елдердегі дипломатиялық өкілдіктерді арнайы, инженерлік-техникалық және физикалық қорғауды қамтамасыз ету
Көрсеткіштер
Атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (есеп)
2008 жыл (ағымдағы жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Стратегиялық бағыт
Қазақстан Республикасының шет мемлекеттермен және халықаралық ұйымдармен өзара ықпалдастығының тиімділігін арттыру
Мақсат
Сыртқы саясат саласының инфрақұрылымын қалыптастыру және жетілдіру
Міндеттер
ҚР-дың шет елдердегі дипломатиялық өкілдіктерінің ақпараттарын арнайы, инженерлік-техникалық және физикалық қорғауды қамтамасыз ету
Сандық көрсеткіштер
Сапалық көрсеткіштер
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
39 367
39 455
75 772
61 139
63 812
Мекеме басшысы ________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
009 "Қазақстан Республикасының дипломатиялық өкілдіктерін орналастыру үшін шет елдерде жылжымайтын мүлік объектілерін сатып алу және салу"
(кіші бағдарлама)
Сипаттама
Қазақстан Республикасының шет елдердегі дипломатиялық және оған теңестірілген, консулдық мекемелерін орналастыруды және дипломатиялық қызмет персоналдарын қолайлы жағдайлармен қамтамасыз ету. Шет елдердегі әкімшілік және тұрғын үй ғимараттарын жалға алуға арналған әкімшілік шығыстарды қысқарту
Көрсеткіштер
Атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (есеп)
2008 жыл (ағымдағы жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Стратегиялық бағыт
Әкімшілік шығыстар
Мақсат
Сыртқы саясат саласының инфрақұрылымын қалыптастыру және жетілдіру
Міндеттер
Шет елдердегі жылжымайтын мүлік объектілерін Қазақстан Республикасының меншігіне сатып алу және салу
Сандық көрсеткіштер
Шет елдерде сатып алынған және салынған жылжымайтын мүлік объектілерінің саны
дана
3
1
1
1
0
Сапалық көрсеткіштер
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Шет елдерде сатып алынған және салынған жылжымайтын мүлік объектілерінің бар болуы
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге

744 476
1 196 526
1 962 072
4 215 984
2 923 574
Руководитель учреждения ____________________
Администратор
бюджетной
программы
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Бюджетная
программа
007 «Капитальный ремонт зданий, помещений и сооружений Министерства
иностранных дел Республики Казахстан»
(подпрограмма)
Описание
Обеспечение надлежащих условий размещения дипломатических и приравненных к
ним представительств, консульских учреждений Республики Казахстан и
персонала дипломатической службы Республики Казахстан за рубежом
Показатели
Наименование
Ед.
изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
(отчет)
2008 год
(план
теку-
щего)
2009 год
2010 год
2011 год
Стратегическое
направление
Административные расходы
Цель
Обеспечение надлежащих условий размещения дипломатических и приравненных к
ним представительств, консульских учреждений Республики Казахстан и
персонала дипломатической службы Республики Казахстан за рубежом
Задачи
Капитальный ремонт зданий представительств Республики Казахстан за рубежом
Показатели
количества
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Проведение
ремонтно-строительных
работ зданий Посольств
Республики Казахстан
ед.
9
1
1
3
3
Расходы на
реализацию
программы
Тыс.
тенге
940 781
140 333
502 336
140 333
140 333
Руководитель учреждения _________________
Администратор
бюджетной
программы
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Бюджетная
программа
008 «Обеспечение специальной, инженерно-технической и физической защиты
дипломатических представительств за рубежом»
(подпрограмма)
Описание
Обеспечение специальной, инженерно-технической и физической защиты
дипломатических представительств за рубежом
Показатели
Наименование
Ед.изм.
Отчетный
период
Плановый период
2007 год
(отчет)
2008 год
(план
теку-
щего)
2009 год
2010 год
2011 год
Стратегическое
направление
Повышение эффективности взаимодействия Республики Казахстан с зарубежными
государствами и международными организациями
Цель
Формирование и совершенствование инфраструктуры сферы внешней политики
Задачи
Обеспечение специальной, инженерно-технической и физической защиты
информации в дипломатических представительствах Республики Казахстан за
рубежом
Показатели
количества
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Расходы на
реализацию
программы
Тыс.
тенге
39 367
39 455
75 772
61 139
63 812
Руководитель учреждения __________________
Администратор
бюджетной
программы
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Бюджетная
программа
009 «Приобретение и строительство объектов недвижимости за рубежом для
размещения дипломатических представительств Республики Казахстан»
(подпрограмма)
Описание
Обеспечение надлежащих условий размещения дипломатических и приравненных к
ним представительств, консульских учреждений Республики Казахстан и
персонала дипломатической службы Республики Казахстан за рубежом. Сокращение
административных расходов на аренду административных и жилых помещений за
рубежом
Показатели
Наименование
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
(отчет)
2008 год
(план
текуще-
го)
2009 год
2010 год
2011 год
Стратегическое
направление
Административные расходы
Цель
Формирование и совершенствование инфраструктуры сферы внешней политики
Задачи
Приобретение и строительство объектов недвижимости за рубежом в
собственность Республики Казахстан.
Показатели
количества
Количество
приобретенных и
построенных объектов
недвижимости за
рубежом
шт.
3
1
1
1
0
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Наличие
приобретенных и
построенных объектов
недвижимости за
рубежом
Расходы на
реализацию
программы
Тыс.
тенге

5 008 108
1 947 687
640 454
1 212 750
0
Мекеме басшысы ________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
010 "Шет елдерде Қазақстан Республикасының азаматтарының құқықтары мен мүдделерін қорғау және қамтамасыз ету"
(кіші бағдарлама)
Сипаттама
Көрсеткіштер
Атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (есеп)
2008 жыл (ағымдағы жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Стратегиялық бағыт
Шет елдерде Қазақстан Республикасының жеке және заңдық тұлғаларының құқықтары мен мүдделерін қорғау және қамтамасыз ету, сыртқы байланыстарды консулдық қолдау
Мақсат
Шет елдерде Қазақстан Республикасының жеке құқықтарын және заңдық тұлғаларының мүдделерін қолдаудың тиімділігін арттыру;
Шет мемлекеттерде (бірінші кезекте ЕО елдерінде) ҚР азаматтары үшін визалық режимді жеңілдету; Жеке басты куәландыратын Құжаттардың қорғалу деңгейін арттыру
Міндеттер
Шет елдерде консулдық қатысуды кеңейту. ЕО-ға мүше мемлекеттермен реадмиссия, заңсыз көші-қон және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес саласында, босқындарға бақылау жүргізу, төлқұжат деректерін қорғауды және шекаралық басқаруға бақылауды күшейту бойынша ынтымақтасу. Қазақстан Республикасының дипломатиялық және қызметтік паспорттарының электрондық ақпарат тасығыштармен жасап шығару
Сандық көрсеткіштер
Мемлекеттік қызметшіге паспорттар беру
бірлік

5 008 108
1 947 687
640 454
1 212 750
0
Руководитель учреждения _________________
Администратор
бюджетной
программы
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Бюджетная
программа
010 «Защита и обеспечение прав и интересов граждан Республики Казахстан
за рубежом»
(подпрограмма)
Описание
Показатели
Наименование
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2007
год
(отчет)
2008
год
(план
текуще-
го)
2009
год
2010
год
2011
год
Стратегическое
направление
Защита и обеспечение прав и интересов физических и юридических лиц
Республики Казахстан за рубежом, консульское сопровождение внешних
связей
Цель
Повышение эффективности защиты прав и интересов физических и
юридических лиц Республики Казахстан за рубежом;
Упрощение визового режима иностранных государств для граждан
Республики Казахстан (в первую очередь в странах ЕС);
Повышение степени защиты документов, удостоверяющих личность
Задачи
Расширение консульского присутствия РК за рубежом. Координация
сотрудничества с государствами-членами ЕС в сфере визовой политики,
реадмиссии, борьбы с нелегальной миграцией и организованной
преступностью, по контролю над беженцами, усиления защитных данных
паспортов и управления пограничным контролем. Изготовление
дипломатических и служебных паспортов Республики Казахстан с
электронными носителями информации
Показатели
количества
Выдача паспортов
государственным
служащим
ед.

1500
2000
Сапалық көрсеткіштер
ЕО елдерімен халықаралық шарттарға қол қою
Құжаттар пакеті
1
1
1
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Виза алу шарттарын жеңілдету. ҚР азаматтары үшін ЕО елдерінің дипломатиялық және қызметтік визаларын алу мерзімдерін 15 күннен 5 күнге дейін, ЕО елдерінің жай визаларын алу мерзімін 2 айдан 1 аптаға дейін қысқарту
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
3 862
11 645

1500
2000
Показатели
качества
Подписание
международных
договоров со
странами ЕС
Пакет
докумен-
тов
1
1
1
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Облегчение
условий получе-
ния виз. В
2009 - 2011 гг.
поэтапное сокра-
щение времени
получения гражда-
нами Республики
Казахстан дипло-
матических,
служебных виз
стран ЕС с 15
дней до 5 дней,
обычных виз
стран ЕС с 2
месяцев до 1
недели
Расходы на
реализацию
программы
Тыс.
тенге
3 862
11 645

11 630
12 221
12 221
Мекеме басшысы ________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
011 "Қазақстанда тұрып жатқан этностардың тарихи шығу елдерімен қатынастарды нығайту және Қазақстан Республикасындағы этникалық келісімді шет елдерде насихаттау"
(кіші бағдарлама)
Сипаттама
"Қазақстан-2030" стратегиясын іске асыруда Қазақстан халықтары ассамблеясының рөлін арттыру, қоғамда және қазақстан халқын қалыптастыру үдерісінде тұрақтылық пен келісімді, оның күшті мемлекеттілігін, ашық азаматтық қоғамды нығайту, Қазақстанда тұрып жатқан этностардың тарихи шығу елдерімен өзара пайдалы ынтымақтастықты дамыту, үйлесімді халықаралық қатынастарды дамыту, Қазақстан Республикасының оң бедел-бейнесін нығайту
Көрсеткіштер
Атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (есеп)
2008 жыл (ағымдағы жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Стратегиялық бағыт
Шет елдерде Қазақстан Республикасының жеке және заңдық тұлғаларының құқықтары мен мүдделерін қорғау және қамтамасыз ету, сыртқы байланыстарды консулдық қолдау
Мақсат
Шет елдерде Қазақстан Республикасының жеке және заңдық тұлғаларының мүдделерін қолдау тиімділігін арттыру;
Шет мемлекеттерде (бірінші кезекте ЕО елдерінде) ҚР азаматтары үшін визалық режимді жеңілдету;
Жеке басты куәландыратын Құжаттардың қорғану деңгейін көтеру
Міндеттер
Шет елдерде консулдық қатысуды арттыру. ЕО-ға мүше мемлекеттермен реадмиссия, заңсыз көші-кон және ұйымдасқан қылмысқа қарсы күрес саласындағы, босқындарға бақылау жүргізу, төлқұжат деректерін қорғауды күшейту және шекаралық бақылауды басқару жөніндегі ынтымақтастық орнату. Қазақстан Республикасының дипломатиялық және қызметтік паспорттарының электрондық ақпарат тасығыштармен жасап шығару
Сандық көрсеткіштер
Сандық көрсеткіштер
Сапалық көрсеткіштер
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
282 700
282 702
148 913
297 825
0
Мекеме басшысы ________________________
Бюджеттік бағдарламаның әкімшісі
Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрлігі
Бюджеттік бағдарлама
013 "ТМД-ның жарғылық және басқа да ұйымдарында Қазақстан Республикасының мүдделерін қорғау"
(кіші бағдарлама)
Сипаттама
Көрсеткіштер
Атауы
Өлшем бірлігі
Есепті кезең
Жоспарлы кезең
2007 жыл (есеп)
2008 жыл (ағымдағы жоспар)
2009 жыл
2010 жыл
2011 жыл
Стратегиялық бағыт
Қазақстан Республикасының егемендігі мен қауіпсіздігін дипломатиялық құралдармен қамтамасыз ету, жаһандық және өңірлік қауіпсіздікті сақтау
Мақсат
жаһандық және өңірлік қауіпсіздік жүйесінің тиімділігін арттыру
Міндеттер
ҰҚШҰ-ға мүше мемлекеттер арасындағы саяси және әскери ынтымақтастықты жетілдіру
Сандық көрсеткіштер
ҰҚШҰ-ның 2010 жылға дейінгі кезеңге және одан арғы келешекке арналған коалициялық әскери құрамасының жоспарын іске асыру шеңберінде Ұйымның Құжаттарын қабылдау. ҰҚШҰ-ның шұғыл әрекет етудің ұжымдық күшін (ШӘҰК) құру
Сапалық көрсеткіштер
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Стратегиялық бағыт
Қазақстан Республикасының шет мемлекеттермен және халықаралық ұйымдармен өзара іс-қимылының тиімділігін арттыру
Мақсат
Орталық Азиядағы ынтымақтастықты дамыту және Қазақстанның өңірлік жетекші ретіндегі ұстанымдарын нығайту
Міндеттер
Орталық Азия елдерімен экономикалық ынтымақтастық пен интеграцияны тереңдету және Орталық Азия мемлекеттері одағын (ОАМО) құру жөніндегі Қазақстан бастамасын ілгерілету
Сандық көрсеткіштер

11 630
12 221
12 221
Руководитель учреждения ____________________
Администратор
бюджетной
программы
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Бюджетная
программа
011 «Укрепление отношений со странами исторического происхождения
этносов, проживающих в Казахстане и пропаганда за рубежом этнического
согласия в Республике Казахстан»
(подпрограмма)
Описание
Повышение роли Ассамблеи народов Казахстана в реализации задач
Стратегии «Казахстан-2030», укрепление стабильности и согласия в
обществе и процессе формирования казахстанского народа, его сильной
государственности, открытого гражданского общества, развитие
взаимовыгодного сотрудничества со странами исторического происхождения
этносов Казахстана, развитие гармоничных межэтнических отношений,
укрепление позитивного имиджа Республики Казахстан
Показатели
Наименование
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2007 год
(отчет)
2008 год
(план
текущего)
2009 год
2010 год
2011 год
Стратегическое
направление
Защита и обеспечение прав и интересов физических и юридических лиц
Республики Казахстан за рубежом, консульское сопровождение внешних связей
Цель
Повышение эффективности защиты прав и интересов физических и юридических
лиц Республики Казахстан за рубежом;
Упрощение визового режима иностранных государств для граждан Республики
Казахстан (в первую очередь в странах ЕС);
Повышение степени защиты документов, удостоверяющих личность
Задачи
Расширение консульского присутствия РК за рубежом. Координация
сотрудничества с государствами-членами ЕС в сфере визовой политики,
реадмиссии, борьбы с нелегальной миграцией и организованной преступностью,
по контролю над беженцами, усиления защитных данных паспортов и управления
пограничным контролем. Изготовление дипломатических и служебных паспортов
Республики Казахстан с электронными носителями информации
Показатели
количества
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Расходы на
реализацию
программы
Тыс.
тенге
282 700
282 702
148 913
297 825
0
Руководитель учреждения __________________
Администратор
бюджетной
программы
Министерство иностранных дел Республики Казахстан
Бюджетная
программа
013 «Представление интересов Республики Казахстан в уставных и других
органах СНГ»
(подпрограмма)
Описание
Показатели
Наименование
Ед. изм.
Отчетный период
Плановый период
2007
год
(отчет)
2008
год
(план
теку-
щего)
2009
год
2010
год
2011
год
Стратеги-
ческое
направление
Обеспечение дипломатическими средствами суверенитета и безопасности
Республики Казахстан, сохранение глобальной и региональной безопасности
Цель
Повышение эффективности систем глобальной и региональной безопасности
Задачи
Совершенствования механизмов политического и военного сотрудничества
между государствами-членами ОДКБ
Показатели
количества
Принятие доку-
ментов ОДКБ в
рамках реализа-
ции Плана коали-
ционного воен-
ного строитель-
ства Организации
на период до
2010 года и
дальнейшую
перспективу.
Создание Коллек-
тивных сил
оперативного
реагирования
(КСОР).
Показатели
качества
Показатели
эффектив-
ности
Показатели
результата
Стратеги-
ческое
направление
Повышение эффективности взаимодействия Республики Казахстан с
зарубежными государствами и международными организациями
Цель
Развитие сотрудничества в Центральной Азии и укрепление позиций
Казахстана как регионального лидера
Задачи
Углубление экономического сотрудничества и интеграции со странами
Центральной Азии и продвижение инициативы Казахстана по созданию Союза
Центрально-Азиатских государств (СЦАГ)
Показатели
количества
Ежегодный обмен

Жыл сайын өңірдің елдерімен аса жоғарғы және жоғары деңгейдегі 3-4 сапармен алмасу (халықаралық іс-шаралар кестесіне сәйкес)
Сапарлар
3-4
3-4
3-4
2010-2011 жылдары - ОА мемлекеттерімен еркін сауда аймағын құру туралы шарттарға қол қою
Құжаттар пакеті
1
1
2010-2011 жылдары - ОА елдерінің кедендік заңдарын үйлестіру. Қазақстан-Орталық Азия өзара іс-қимылының барлық спектрі бойынша ҚР меморгандарының жұмысын тиімді үйлестіруді қамтамасыз ету
Құжаттар пакеті
1
1
Сапалық көрсеткіштер
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Міндеттер
Орталық Азия су-энергетика ресурстарын бірлесіп пайдалану мәселелерін реттеу.
Сандық көрсеткіштер
ҚР-дың Аралды құтқару халықаралық қорына АҚХҚ төрағалық етуін тиімді жүзеге асыру
Құжаттар пакеті
1
1
1
2010 ж. - Қазақстан, Қырғызстан, Тәжікстан, Өзбекстан үкіметтері арасындағы Сырдария өзені бассейнінің су-энергетика ресурстарын пайдалану туралы хаттамаға қол қою
Құжаттар пакеті
1
Қазақстан, Қырғызстан, Тәжікстан, Өзбекстан үкіметтері арасындағы Сырдария өзені бассейнінің су-энергетикалық ресурстарын пайдалану туралы келісім жобасын келісу
Құжаттар пакеті
1
Қазақстан, Қырғызстан, Тәжікстан, Өзбекстан үкіметтері арасындағы Сырдария өзені бассейнінің су-энергетикалық ресурстарын пайдалану туралы келісімге қол қою
Құжаттар пакеті
1
Сапалық көрсеткіштер
Тиімділік көрсеткіштері
Нәтиже көрсеткіштері
Мақсат
ЕурАзЭҚ шеңберінде кеден одағын құруды аяқтау
Міндеттер
Кеден одағының институционалды құрылымын құру
Сандық көрсеткіштер
Тараптардың халықаралық шарттарды және кеден одағы жоғарғы органының
2009 ж. - Кеден одағы комиссиясын құру және Кеден одағы комиссиясының хатшылығын құру жөніндегі
Құжаттар пакеті
1
2010 ж. - ЕурАзЭҚ Сот статусын бекіту және кеден одағы органдарының функциялары мен регламентін белгілеу жөніндегі шешімдерін қабылдауы
Құжаттар пакеті
1
Сандық көрсеткіштер
Сапалық көрсеткіштер
Нәтиже көрсеткіштері
Бағдарламаны іске асыруға арналған шығыстар
мың теңге
91 654
90 626

3-4 визитами на
высшем и высоком
уровнях (в
соответствии с
графиком между-
народных меро-
приятий) со
странами региона
Визиты
3-4
3-4
3-4
2010 - 2011 годы
- подписание
договора о
создании зоны
свободной торго-
вли с государ-
ствами
Центральной Азии
Пакет
докумен-
тов
1
1
2010 - 2011 годы
- гармонизация
таможенных
законодательств
стран
Центральной
Азии. Обеспече-
ние эффективной
координации
работы госорга-
нов Республики
Казахстан по
всему спектру
взаимодействия
Казахстана со
странами
Центральной Азии
Пакет
докумен-
тов
1
1
Показатели
качества
Показатели
эффектив-
ности
Показатели
результата
Задачи
Урегулирование вопросов совместного использования водно-энергетических
ресурсов Центральной Азии.
Показатели
количества
Эффективное
осуществление
председательства
Республики
Казахстан в
Международном
фонде спасения
Арала (МФСА)
Пакет
докумен-
тов
1
1
1
2010 год -
подписание
Протокола между
Правительством
Казахстана,
Кыргызстана,
Таджикистана и
Узбекистана об
использовании
водно-энергети-
ческих ресурсов
бассейна реки
Сырдарья
Пакет
докумен-
тов
1
Согласование
проекта
Соглашения между
Правительствами
Казахстана,
Кыргызстана,
Таджикистана и
Узбекистана "Об
использовании
водных и энер-
гетических
ресурсов
бассейна реки
Сырдарья"
Пакет
докумен-
тов
1
Подписание
Соглашения между
Правительствами
Казахстана,
Кыргызстана,
Таджикистана и
Узбекистана "Об
использовании
водных и
энергетических
ресурсов
бассейна реки
Сырдарья"
Пакет
докумен-
тов
1
Показатели
качества
Показатели
эффектив-
ности
Показатели
результата
Цель
Завершение формирования таможенного союза в рамках ЕврАзЭС
Задачи
Построение институциональной структуры таможенного союза
Показатели
количества
Принятие сторо-
нами международ-
ных договоров
решений высшего
органа таможен-
ного союза по:
2009 год -
учреждению
Комиссии тамо-
женного союза и
созданию Секре-
тариата Комиссии
таможенного
союза
Пакет
докумен-
тов
1
2010 год -
утверждению
Статута Суда
ЕврАзЭС и опреде-
лению функций и
регламента орга-
нов таможенного
союза
Пакет
докумен-
тов
1
Показатели
качества
Показатели
эффективности
Показатели
результата
Расходы на
реализацию
программы
Тыс.
тенге
91 654
90 626