Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 20 қаңтардағы N 56 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 5 маусымдағы N 833 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 14 мамырдағы № 516 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.05.14 № 516 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2003 жылғы 9 шілдедегі Су кодексінің 36-бабына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі Қ АУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Арнайы су пайдалануға рұқсат беру ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 20 қаңтардағы N 56 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2004 ж., N 2, 28-құжат) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыбында және 1-тармақта "беру" деген сөзден кейін ", оның қолданысын тоқтата тұру" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Арнайы су пайдалануға рұқсат беру ережесінде:
тақырыбында және 1-тармақта "берудің" деген сөзден кейін ", оның қолданысын тоқтата тұру" деген сөздермен толықтырылсын;
4-тармақта:
"қорғау" деген сөзден кейін ", сумен жабдықтау, су бұру" деген сөздермен толықтырылсын;
"уәкілетті орган" деген сөзден кейін "(бұдан әрі - уәкілетті орган)" деген сөздермен толықтырылсын;
5-тармақта:
"Су қорын пайдалану мен қорғау саласындағы уәкілетті" деген сөздер "Уәкілетті" деген сөзбен ауыстырылсын;
"аумақтық" деген сөз "өңірлік" деген сөзбен ауыстырылсын;
9-тармақтың бірінші абзацында:
"су қорын пайдалану мен қорғау саласындағы" деген сөздер алынып тасталсын;
"аумақтық" деген сөз "өңірлік" деген сөзбен ауыстырылсын;
4) тармақшада "құрылысы" деген сөзден кейін ", гидромелиоративтік жүйелер" деген сөздермен толықтырылсын;
5-бөлімде:
тақырыбы "және қолданысын тоқтата тұру" деген сөздермен толықтырылсын;
10, 11-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Заңды тұлғаның атауының өзгеруі арнайы су пайдалануға берілген рұқсаттың қайта ресімделуін талап етеді.
Су шаруашылығы жүйелерін реконструкциялау немесе су тұтыну шарттарының өзгеруі арнайы су пайдалануға қайтадан рұқсат алуды талап етеді.
11. Арнайы су пайдалануға рұқсат берген уәкілетті орган оның
қолданысын мынадай жағдайларда тоқтатады:
1) арнайы су пайдалануға рұқсат алу үшін ұсынылған мәліметтердің дұрыс еместігі анықталғанда;
2) Қазақстан Республикасының су немесе экологиялық заңнамасы
талаптарының бұзылуы анықталғанда.
Осы тармақта көрсетілген жағдайларда уәкілетті орган рұқсаттың қолданысын тоқтата тұрудың себептерін және оларды жою мерзімін жазбаша нысанда көрсете отырып, су пайдаланушыны хабардар етеді.
Рұқсаттың қолданысын тоқтата тұру ұсынылған мәліметтердің дұрыс еместігін және анықталған бұзушылықты жою мерзіміне жүзеге асырылады.
Хабарламада көрсетілген арнайы су пайдалануға рұқсаттың қолданысын тоқтата тұруға әкеп соққан себептер жойылған жағдайда рұқсаттың қолданысы рұқсаттың қолданысын тоқтата тұру жөнінде шешім қабылдаған органның жазбаша растамасының негізінде қайта басталады.";
12-тармақта:
"Су қорын пайдалану мен қорғау саласындағы уәкілетті" деген сөздер "Уәкілетті" деген сөзбен ауыстырылсын;
"аумақтық" деген сөз "өңірлік" деген сөзбен ауыстырылсын;
Арнайы су пайдалануға рұқсат беру ережесіне қосымшада оң жақ жоғары бұрышында "беру" деген сөзден кейін ", оның қолданысын тоқтата тұру" деген сөздермен толықтырылсын.

О внесении изменений и дополнений в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 января 2004 года № 56
Постановление Правительства Республики Казахстан от 5 июня 2009 года № 833. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 мая 2011 года № 516
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 14.05.2011 № 516 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 36 Водного кодекса Республики Казахстан от 9 июля 2003 года Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 20 января 2004 года № 56 "Об утверждении Правил выдачи разрешений на специальное водопользование" (САПП Республики Казахстан, 2004 г., № 2, ст. 28) следующие изменения и дополнения:
в заголовке и в пункте 1 слово "разрешений" заменить словами ", приостановления действия разрешения";
в Правилах выдачи разрешений на специальное водопользование, утвержденных указанным постановлением:
в заголовке и пункте 1 слово "разрешений" заменить словами ", приостановления действия разрешения";
в пункте 4 после слова "фонда" дополнить словами ", водоснабжения, водоотведения (далее - уполномоченный орган)";
в пункте 5:
слово "Территориальные" заменить словом "Региональные";
слова "в области использования и охраны водного фонда" исключить;
в абзаце первом пункта 9:
слова "в области использования и охраны водного фонда" исключить;
слово "территориальные" заменить словом "региональные";
в подпункте 4) после слова "сооружения" дополнить словами ", гидромелиоративных систем";
в разделе 5:
в заголовке после слова "условий" дополнить словами "и приостановление действия";
пункты 10, 11 изложить в следующей редакции:
"10. Изменение наименования юридического лица требует переоформления разрешения на специальное водопользование.
Реконструкция водохозяйственных систем или изменение условий водопотребления требует получения повторного разрешения на специальное водопользование.
11. Уполномоченный орган, выдавший разрешение на специальное водопользование, приостанавливает его действие в следующих случаях:
1) установления недостоверности представленных сведений для получения разрешения на специальное водопользование;
2) выявления нарушений требований водного и экологического законодательства Республики Казахстан.
В случаях, указанных в настоящем пункте, уполномоченный орган уведомляет водопользователя с указанием причины приостановления действия разрешения и срока их устранения в письменной форме.
Приостановление действия разрешения осуществляется на срок устранения недостоверности представленных сведений и выявленных нарушений.
В случае устранения причин, повлекших приостановление действия разрешения на специальное водопользование, указанных в уведомлении, действие разрешения возобновляется на основании письменного подтверждения органа, принявшего решение по приостановлению действия разрешения.";
в пункте 12:
слова "в области использования и охраны водного фонда" исключить;
слово "территориальным" заменить словом "региональным";
в приложении к Правилам выдачи разрешений на специальное водопользование в правом верхнем углу слово "разрешений" заменить словами ", приостановления действия разрешения".

2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                  К. Мәсімов

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов