Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 10 шілдедегі N 685 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 23 маусымдағы N 976 Қаулысы. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 18 қарашадағы № 1353 Қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Үкіметінің 2011.11.18 № 1353 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексіне және "Мемлекеттік кәсіпорын туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 25 маусымдағы Заңына сәйкес Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Мемлекеттік кәсіпорындардың басшыларын тағайындау және аттестаттау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 10 шілдедегі N 685 қаулысына (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2003 ж., N 29, 287-құжат) мынадай өзгерістер енгізілсін:
кіріспедегі "Қазақстан Республикасы Президентінің "Мемлекеттік кәсіпорын туралы" 1995 жылғы 19 маусымдағы N 2335 заң күші бар Жарлығына" деген сөздер "Мемлекеттік кәсіпорын туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 19 маусымдағы Заңына" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Мемлекеттік кәсіпорындардың басшыларын тағайындау және аттестаттау ережесінде (бұдан әрі - Ереже):
1-тармақта:
"Қазақстан Республикасы Президентінің "Мемлекеттік кәсіпорын туралы" 1995 жылғы 19 маусымдағы N 2335 заң күші бар Жарлығына" деген сөздер "Мемлекеттік кәсіпорын туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 19 маусымдағы Заңына" деген сөздермен ауыстырылсын;
"лауазымға тағайындау, лауазымнан босату және аттестаттау тәртібін Қазақстан Республикасының Президенті айқындайтын жекелеген мемлекеттік жоғары оқуы орындарының" деген сөздер "Қазақстан Республикасының Президенті лауазымға тағайындайтын және лауазымнан босататын білім беру кәсіпорындарының" деген сөздермен ауыстырылсын;
9-тармақтың 5) тармақшасында:
"жеке" деген сөз алынып тасталсын;
"одан босатылғаны" деген сөздер "еңбек шартының тоқтатылғаны" деген сөздермен ауыстырылсын;
12-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) "Мемлекеттік кәсіпорын туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 19 маусымдағы Заңын;";
15-тармақтың бірінші және екінші абзацтарындағы "жеке", "Жеке" деген сөздер алынып тасталсын;
16-тармақтың екінші абзацындағы "еңбек туралы заңнама" деген сөздер "Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасының" деген сөздермен ауыстырылсын;
17-тармақтың бірінші абзацындағы "Қазақстан Республикасындағы еңбек туралы" Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 10 желтоқсандағы Заңы 9-бабының" деген сөздер "Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 28-бабының" деген сөздермен ауыстырылсын;
Ережеге қосымшада:
тақырыбындағы "жеке" деген сөз алынып тасталсын;
1-тармақтың бірінші абзацы мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 июля 2003 года № 685
Постановление Правительства Республики Казахстан от 23 июня 2009 года № 976. Утратило силу постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 ноября 2011 года № 1353
Сноска. Утратило силу постановлением Правительства РК от 18.11.2011 № 1353 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан от 15 мая 2007 года и Законом Республики Казахстан от 25 июня 1995 года «О государственном предприятии» Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 июля 2003 года № 685 «Об утверждении Правил назначения и аттестации руководителей государственных предприятий» (САПП Республики Казахстан, 2003 г., № 29, ст. 287) следующие изменения:
в преамбуле слова «Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу закона, от 19 июня 1995 года № 2335» заменить словами «Законом Республики Казахстан от 19 июня 1995 года»;
в Правилах назначения и аттестации руководителей государственных предприятий, утвержденных указанным постановлением (далее - Правила):
в пункте 1:
слова «Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу закона, от 19 июня 1995 года № 2335» заменить словами «Законом Республики Казахстан от 19 июня 1995 года»;
слова «высших учебных заведений, порядок назначения на должность, освобождения от должности и аттестации которых определяется» заменить словами «предприятий образования, назначаемых на должность и освобождаемых от должности»;
в подпункте 5) пункта 9:
слово «индивидуального» исключить;
слово «увольнении» заменить словами «прекращении трудового договора»;
подпункт 4) пункта 12 изложить в следующей редакции:
«4) Закона Республики Казахстан от 19 июня 1995 года «О государственном предприятии;»;
в абзацах первом и втором пункта 15 слова «индивидуальный», «индивидуального» исключить;
в абзаце втором пункта 16 слова «законодательства о труде» заменить словами «трудового законодательства Республики Казахстан»;
в абзаце первом пункта 17 слова «статьи 9 Закона Республики Казахстан от 10 декабря 1999 года «О труде в Республике Казахстан» заменить словами « статьи 28 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года»;
в приложении к Правилам:
в заголовке слово «индивидуального» исключить;
абзац первый пункта 1 изложить в следующей редакции:

"1. Осы Шарт Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 15 мамырдағы Еңбек кодексінің 20-бабына және "Мемлекеттік кәсіпорын туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 19 маусымдағы Заңының (бұдан әрі - Заң) 9-бабына сәйкес жасалды.";
5-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"5. Егер Шарт мерзімі аяқталғанан кейін еңбек қатынастары іс жүзінде жалғасса және Тараптардың бір де бірі олардың тоқтатылуын талап етпесе, онда Шарттың қолданылуы белгісіз мерзімге ұзартылған болып саналады.";
6-тармақтың 2) тармақшасындағы "кәсіпорын шаруашылық қызметінің ағымдағы және перспективалық жоспарларын" деген сөздер "кәсіпорынның қаржы-шаруашылық қызметінің жоспарларын" деген сөздермен ауыстырылсын;
7-тармақта:
1) тармақшадағы "лауазымдық нұсқаулықта" деген сөздер "Заңда" деген сөзбен ауыстырылсын;
2) тармақшадағы "ұйымдарда", "Қазақстан Республикасы Президентінің "Мемлекеттік кәсіпорын туралы" 1995 жылғы 19 маусымдағы N 2335 заң күші бар Жарлығымен" деген сөздер "органдарда", "Заңда" деген сөздермен ауыстырылсын;
3) тармақшада:
"еңбек" деген сөздің алдынан "Қазақстан Республикасының" деген сөздермен толықтырылсын;
"жұмыстан босатуға" деген сөздер "олармен еңбек шарттарын бұзуға" деген сөздермен ауыстырылсын;
4) тармақшадағы "лауазымдық міндеттерін және өкілеттіктерін" деген сөздер "құзыретін" деген сөзбен ауыстырылсын;
8-тармақта:
4), 5) тармақшалар мынадай редакцияда жазылсын:
"4) Кәсіпорын басшысымен Шарт бұзылған кезде оның еңбек кітапшасына (ол болған жағдайда) тиісті жазбаны енгізе отырып, Шарттың тоқтатылуын бұйрықпен ресімдеуге;
5) жұмыстан босатылатын Кәсіпорын басшысына Шарт тоқтатылған күні еңбек кітапшасын немесе Кәсіпорын басшысының еңбек қызметін растайтын өзге құжатты беруге;";
9-тармақтың 1), 11) тармақшаларындағы "шаруашылық қызметінің ағымдағы және перспективалық", "шаруашылық қызметінің ағымдағы және перспективалы" деген сөздер "қаржы-шаруашылық қызметінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
11-тармақтың 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) Кәсіпорын басшысымен Шартты заңсыз бұзғаны;";
11-тармақтың 4) тармақшасындағы және 12-тармақтың 8) тармақшасындағы "еңбек туралы заңнамада" деген сөздер "Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасында" деген сөздермен ауыстырылсын;
19-тармақ алынып тасталсын.
2. Осы қаулы алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                              К. Мәсімов

«1. Настоящий Договор заключен в соответствии со статьей 20 Трудового кодекса Республики Казахстан от 15 мая 2007 года и статьей 9 Закона Республики Казахстан от 19 июня 1995 года «О государственном предприятии» (далее - Закон).»;
пункт 5 изложить в следующей редакции:
«5. Если по истечении срока Договора трудовые отношения фактически продолжаются и ни одна из Сторон не потребовала их прекращения, то действие Договора считается продолженным на неопределенный срок.»;
в подпункте 2) пункта 6 слова «текущие и перспективные планы хозяйственной» заменить словами «планы финансово-хозяйственной»;
в пункте 7:
в подпункте 1) слова «должностной инструкцией» заменить словом «Законом»;
в подпункте 2) слова «организациях, распоряжаться имуществом предприятия в пределах, установленных Указом Президента Республики Казахстан, имеющим силу закона, от 19 июня 1995 года № 2335 «О государственном предприятии» заменить словами «органах, распоряжаться имуществом предприятия в пределах, установленных Законом»;
в подпункте 3):
после слова «законодательством» дополнить словами «Республики Казахстан»;
слова «увольнять с работы работников» заменить словами «расторгать трудовые договоры с работниками»;
в подпункте 4) слова «должностные обязанности и полномочия» заменить словом «компетенцию»;
в пункте 8:
подпункты 4), 5) пункта 8 изложить в следующей редакции:
«4) при расторжении Договора с Руководителем предприятия оформить прекращение Договора приказом с занесением соответствующей записи в его трудовую книжку (при ее наличии);»;
«5) в день прекращения Договора выдать увольняемому Руководителю предприятия трудовую книжку или иной документ, подтверждающий трудовую деятельность Руководителя предприятия;»;
в подпунктах 1), 11) пункта 9 слова «текущими и перспективными планами хозяйственной», «текущих и перспективных планов хозяйственной» заменить словами «планами финансово-хозяйственной», «планов финансово-хозяйственной»;
подпункт 2) пункта 11 изложить в следующей редакции:
«2) незаконное расторжение Договора с Руководителем предприятия;»;
в подпункте 4) пункта 11 и в подпункте 8) пункта 12 слова «законодательством о труде» заменить словами «трудовым законодательством Республики Казахстан»;
пункт 19 исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов