"Астана қалалық коммуналдық шаруашылық" акционерлік қоғамы тартқан мемлекет кепілдік берген қарыз бойынша міндеттемелерді орындау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 9 шілдедегі N 1042 Қаулысы
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне , "Бюджеттің атқарылуы және оған кассалық қызмет көрсету ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 26 ақпандағы N 220 қаулысына сәйкес және мемлекеттік кепілдік бойынша міндеттемелерді орындау мақсатында Қазақстан Республикасының Үкіметі Қ АУЛЫ ЕТЕДІ:
1. 2009 жылға арналған республикалық бюджетте 011 "Мемлекеттік кепілдіктер бойынша міндеттемелерді орындау" бағдарламасы бойынша көзделген қаражат шегінде "Тұрмыстық қалдықтарды жоюды жаңғырту және Астана қаласының экологиялық жағдайын жақсарту" жобасын іске асыру үшін Іnstіtuto de Credіto оf the Кіngdоm оf Sраіn мен "Қалалық коммуналдық шаруашылығы" мемлекеттік коммуналдық мекемесі (қазіргі уақытта - "Астана қалалық коммуналдық шаруашылық" акционерлік қоғамы) арасында жасалған 2001 жылғы 23 мамырдағы Кредиттік келісім бойынша 1284726,38 (бір миллион екі жүз сексен төрт мың жеті жүз жиырма алты доллар отыз сегіз цент) АҚШ долларына баламалы сомада негізгі борыш пен сыйақыны, сондай-ақ уақтылы орындалмаған міндеттемелер үшін есептелген айыппұлды өтеу жүзеге асырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі "Қазақстанның Даму Банкі" және "Астана қалалық коммуналдық шаруашылық" акционерлік қоғамдарымен республикалық бюджеттен оқшауландырылған каражатты қайтаруды қамтамасыз ететін қосымша келісімдер жасассын.
3. Осы қаулы қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                     К. Мәсімов

О выполнении обязательств по гарантированному государством займу, привлеченному акционерным обществом "Астана Горкоммунхоз"
Постановление Правительства Республики Казахстан от 9 июля 2009 года № 1042
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, постановлением Правительства Республики Казахстан от 26 февраля 2009 года № 220 «Об утверждении Правил исполнения бюджета и его кассового обслуживания» и в целях исполнения обязательств по государственной гарантии Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Осуществить погашение основного долга и вознаграждения в сумме эквивалентной 1284726,38 (один миллион двести восемьдесят четыре тысячи семьсот двадцать шесть долларов тридцать восемь центов) долларам США, а также начисленных штрафов за несвоевременное исполнение обязательств по Кредитному соглашению от 23 мая 2001 года, заключенному между Instituto de Credito Oficial of the Kingdom of Spain и Государственным коммунальным предприятием «Горкоммунхоз» (ныне - акционерное общество «Астана Горкоммунхоз») для реализации проекта «Модернизация удаления бытовых отходов и улучшение экологической обстановки города Астаны», в пределах средств, предусмотренных в республиканском бюджете на 2009 год по программе 011 «Выполнение обязательств по государственным гарантиям».
2. Министерству финансов Республики Казахстан заключить дополнительные соглашения с акционерными обществами «Банк Развития Казахстана» и «Астана Горкоммунхоз», обеспечивающие возврат отвлеченных из республиканского бюджета средств.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня подписания.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов