Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің "Агрохимия қызметі республикалық ғылыми-әдістемелік орталығы" мемлекеттік мекемесін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің қарамағынан Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің қарамағына беру және қайта атау туралы
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 қыркүйектегі N 1487 Қаулысы
Қазақстан Республикасының Үкіметі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің "Агрохимия қызметі республикалық ғылыми-әдістемелік орталығы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің қарамағынан Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің қарамағына берілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің "Агрохимия қызметі республикалық ғылыми-әдістемелік орталығы" мемлекеттік мекемесі Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің "Агрохимия қызметі республикалық ғылыми-әдістемелік орталығы" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - мекеме) болып қайта аталсын.
3. Мекеменің қызметінің негізгі мәні топыраққа агрохимиялық зерттеу жүргізу жөніндегі топырақ-агрохимиялық зертханалардың қызметіне орталықтандырылған ғылыми-әдістемелік басшылықты жүзеге асыру, топырақ құнарлылығына мониторинг жүргізу болып айқындалсын.
4. Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдеріне мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
1) күші жойылды - ҚР Үкіметінің 08.02.2013 № 109 қаулысымен;
2) "Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің кейбір мәселелері" туралы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2005 жылғы 6 сәуірдегі N 310 қаулысында (Қазақстан Республикасының ПҮАЖ-ы, 2005 ж., N 14, 168-құжат):
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің қарамағындағы ұйымдардың тізбесінде:
"Мемлекеттік мекемелер" деген 3-бөлімде:
реттік нөмірі 87-жол алынып тасталсын;
3) "Министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелердегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2008 жылғы 15 сәуірдегі N 339 қаулысында:
көрсетілген қаулымен бекітілген министрліктер мен өзге де орталық атқарушы органдардың олардың аумақтық органдарындағы және оларға ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелеріндегі адам санын ескере отырып, штат санының лимиттерінде:
реттік нөмірі 6-жолдың 3-бағанында:
"13135" деген сандар "12985" деген сандармен ауыстырылсын;
"Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелер, оның ішінде:" деген жолда:

О передаче и переименовании государственного учреждения "Республиканский научно-методический центр агрохимической службы" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан из ведения Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в ведение Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами
Постановление Правительства Республики Казахстан от 30 сентября 2009 года № 1487
Правительство Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Передать государственное учреждение "Республиканский научно-методический центр агрохимической службы", находящееся в ведении Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, в ведение Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами.
2. Переименовать государственное учреждение "Республиканский научно-методический центр агрохимической службы" Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в государственное учреждение "Республиканский научно-методический центр агрохимической службы" Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами (далее - учреждение).
3. Определить основным предметом деятельности учреждения осуществление централизованного научно-методического руководства деятельности почвенно-агрохимических лабораторий по проведению агрохимического обследования почв, мониторинг плодородия почв.
4. Внести в некоторые решения Правительства Республики Казахстан следующие дополнения и изменения:
1) утратил силу постановлением Правительства РК от 08.02.2013 № 109;
2) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 6 апреля 2005 года № 310 "Некоторые вопросы Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан" (САПП Республики Казахстан, 2005 г., № 14, ст. 168):
в перечне организаций, находящихся в ведении Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан, утвержденном указанным постановлением:
в разделе 3. "Государственные учреждения":
строку, порядковый номер 87, исключить;
3) в постановлении Правительства Республики Казахстан от 15 апреля 2008 года № 339 "Об утверждении лимитов штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений":
в лимитах штатной численности министерств и иных центральных исполнительных органов, с учетом численности их территориальных органов и подведомственных им государственных учреждений, утвержденных указанным постановлением:
в графе 3, строки порядковый номер 6:
цифры "13135" заменить цифрами "12985";
В строке "Государственные учреждения, подведомственные Министерству сельского хозяйства Республики Казахстан, в том числе":

"5119" деген сандар "4969" деген сандармен ауыстырылсын;
"Агрохимиялық қызметтің республикалық ғылыми-әдістемелік орталығы" 150" деген жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 20-жолда:
2-бағанда "ескере отырып" деген сөздер "және оған ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерді ескере отырып, оның ішінде:" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-бағанда "247" деген сандар "397" деген сандармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы жолмен толықтырылсын:
"Агрохимия қызметі республикалық ғылыми-әдістемелік орталығы" 150".
Ескерту. 4-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Үкіметінің 08.02.2013 № 109 қаулысымен.
5. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігі Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
мекеменің жарғысына тиісті өзгерістер енгізсін және оның әділет органдарында мемлекеттік қайта тіркелуін қамтамасыз етсін;
Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігімен бірлесіп, осы қаулыдан туындайтын өзге де шараларды қабылдасын.
6. Осы қаулы 2010 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Премьер-Министрі                                   К. Мәсімов
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 30 қыркүйектегі
N 1487 қаулысына
1-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 14 қаңтардағы
N 14 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің
өңіраралық жер инспекцияларының тізбесі
1. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің Ақмола, Қарағанды облыстары және Астана қаласы бойынша өңіраралық жер инспекциясы.
2. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің Ақтөбе және Батыс Қазақстан облыстары бойынша өңіраралық жер инспекциясы.
3. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің Алматы облысы және Алматы қаласы бойынша өңіраралық жер инспекциясы.
4. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің Атырау және Маңғыстау облыстары бойынша өңіраралық жер инспекциясы.
5. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің Жамбыл және Оңтүстік Қазақстан облыстары бойынша өңіраралық жер инспекциясы.
6. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің Қостанай және Солтүстік Қазақстан облыстары бойынша өңіраралық жер инспекциясы.
7. Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің Шығыс Қазақстан және Павлодар облыстары бойынша өңіраралық жер инспекциясы.
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2009 жылғы 30 қыркүйектегі
N 1487 қаулысына
2-қосымша
Қазақстан Республикасы
Үкіметінің
2005 жылғы 14 қаңтардағы
N 14 қаулысымен
бекітілген
Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің
қарамағындағы ұйымдардың тізбесі

цифры "5119" заменить цифрами "4969";
строку "Республиканский научно-методический центр агрохимической службы" 150" исключить;
в строке, порядковый номер 20:
графу 2 дополнить словами "и подведомственных ему государственных учреждений, в том числе:";
в графе 3 цифры "247" заменить цифрами "397";
дополнить строкой следующего содержания:
"Республиканский научно-методический центр агрохимической службы" 150".
Сноска. Пункт 4 с изменением, внесенным постановлением Правительства РК от 08.02.2013 № 109.
5. Агентству Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами в установленном законодательством Республики Казахстан порядке:
внести соответствующие изменения в устав учреждения и обеспечить его государственную перерегистрацию в органах юстиции;
совместно с Министерством сельского хозяйства Республики Казахстан принять иные меры, вытекающие из настоящего постановления.
6. Настоящее постановление вводится в действие с 1 января 2010 года.
Премьер-Министр
Республики Казахстан                       К. Масимов
Приложение 1
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 сентября 2009 года № 1487
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 января 2005 года № 14
Перечень
межрегиональных земельных инспекций Агентства Республики
Казахстан по управлению земельными ресурсами
1. Межрегиональная земельная инспекция Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами по Акмолинской, Карагандинской областям и городу Астане.
2. Межрегиональная земельная инспекция Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами по Актюбинской и Западно-Казахстанской области.
3. Межрегиональная земельная инспекция Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами по Алматинской области и городу Алматы.
4. Межрегиональная земельная инспекция Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами по Атырауской и Мангистауской областям.
5. Межрегиональная земельная инспекция Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами по Жамбылской, Кызылординской и Южно-Казахстанской областям.
6. Межрегиональная земельная инспекция Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами по Костанайской и Северо-Казахстанской областям.
7. Межрегиональная земельная инспекция Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами по Восточно-Казахстанской и Павлодарской области.
Приложение 2
к постановлению Правительства
Республики Казахстан
от 30 сентября 2009 года № 1487
Утвержден
постановлением Правительства
Республики Казахстан
от 14 января 2005 года № 14
Перечень
организаций, находящихся в ведении Агентства Республики
Казахстан по управлению земельными ресурсами

1. "Агрохимия қызметі республикалық ғылыми-әдістемелік орталығы" мемлекеттік мекемесі.
2. "Жер ресурстары және жерге орналастыру мемлекеттік ғылыми-өндірістік орталығы (Мемжер ҒӨО)" республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
3. "Ауыл шаруашылығы аэрофотогеодезиялық іздестіру мемлекеттік институты (АЭІМИ)" республикалық мемлекеттік кәсіпорны.
4. "Батысгеодезия" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
5. "Қазгеокарт" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
6. "Астанатопография" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
7. "Орталықмаркшейдерия" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
8. "Солтүстікгеодезия" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
9. "Шығысгеодезия" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
10. "Оңтүстікгеодезия" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.
11. "Ұлттық картографиялық-геодезиялық қоры" республикалық мемлекеттік қазыналық кәсіпорны.

1. Государственное учреждение "Республиканский научно-методический центр агрохимической службы".
2. Республиканское государственное предприятие "Государственный научно-производственный центр земельных ресурсов и землеустройства (ГосНПЦзем)".
3. Республиканское государственное предприятие "Государственный институт сельскохозяйственных аэрофотогеодезических изысканий (ГИСХАГИ)".
4. Республиканское государственное казенное предприятие "Запгеодезия".
5. Республиканское государственное казенное предприятие "Казгеокарт".
6. Республиканское государственное казенное предприятие "Астанатопография".
7. Республиканское государственное казенное предприятие "Центрмаркшейдерия".
8. Республиканское государственное казенное предприятие "Севгеодезия".
9. Республиканское государственное казенное предприятие "Востокгеодезия".
10. Республиканское государственное казенное предприятие "Южгеодезия".
11. Республиканское государственное казенное предприятие "Национальный картографо-геодезический фонд".